sweeper - en to da translation catalogue (44 entries)

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
da: Hjælper med at rydde uønskede spor som brugeren efterlader på systemet.

en: © 2003-2005, Ralf Hoelzer
da: (c) 2003-2005, Ralf Hoelzer

en: Original author
da: Oprindelig udvikler

en: Maintainer
da: Vedligeholder

en: Thumbnail Cache
da: Miniature-cache

en: Sweeps without user interaction
da: Gør rent uden brugerinteraktion

en: A thumbnail could not be removed.
da: En miniature kunne ikke fjernes.

en: The file exists but could not be removed.
da: Filen eksisterer men kunne ikke fjernes.

en: A favicon could not be removed.
da: Et favicon kunne ikke fjernes.

en: Cookies
da: Cookier

en: Clears all stored cookies set by websites
da: Rydder alle gemte cookier sat af netsider

en: Cookie Policies
da: Cookie-politikker

en: Clears the cookie policies for all visited websites
da: Rydder cookie-politikkerne for alle besøgte hjemmesider

en: Saved Clipboard Contents
da: Gemt udklipsholderindhold

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
da: Rydder udklipsholderens indhold for ting gemt af Klipper

en: Clears all cached thumbnails
da: Rydder alle cachede miniaturer

en: Run Command History
da: Kør kommandohistorik

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
da: Rydder historikken for kommandoer kørt gennem 'Kør kommando'-værktøjet på desktoppen

en: Form Completion Entries
da: Indgange i formularkomplettering

en: Clears values which were entered into forms on websites
da: Rydder værdier der blev indgiver i formularer på netsider

en: Web History
da: Net-historik

en: Clears the history of visited websites
da: Rydder historikken for besøgte netsider

en: Web Cache
da: Net-cache

en: Clears the temporary cache of websites visited
da: Rydder den midlertidige cache for besøgte netsider

en: Recent Documents
da: Nylige dokumenter

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
da: Rydder listen for nyligt brugte dokumenter fra KDE's program-menu

en: Favorite Icons
da: Foretrukne ikoner

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
da: Rydder FavIcons-cachen fra besøgte netsider

en: Recent Applications
da: Nylige programmer

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
da: Rydder listen for nyligt brugte dokumenter fra KDE-menuen

[ctx: General system content]
en: General
da: Generelt

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
da: Webbrowsing

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
da: Du sletter data der er potentielt værdifulde for dig. Er du sikker?

en: Starting cleanup...
da: Starter oprydning...

en: Clearing %1...
da: Rydder %1...

en: Clearing of %1 failed: %2
da: Rydning af %1 mislykkedes: %2

en: Clean up finished.
da: Oprydning færdig.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
da: Markér alle oprydningshandlinger du ønsker at udføre. Disse vil blive udført ved at trykke på knappen nedenfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
da: Privatlivsindstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
da: Beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
da: Markér &alt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
da: Markér i&ntet

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
da: Udfører oprydningshandlinger valgt ovenfor med det samme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
da: &Ryd op
