sweeper - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Thumbnail Cache
fa: نهانگاه ریزنقش

en: Cookies
fa: کوکیها

en: Clears all stored cookies set by websites
fa: همه کوکیهای ذخیره‌شده توسط وب‌گاهها را پاک می‌کند

en: Cookie Policies
fa: سیاستهای کوکی

en: Clears the cookie policies for all visited websites
fa: سیاستهای کوکی برای همه وب‌گاههای دیده‌شده را پاک می‌کند

en: Saved Clipboard Contents
fa: محتویات ذخیره‌شده تخته یادداشت

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
fa: محتویات تخته یادداشت ذخیره‌شده توسط Klipper را پاک می‌کند

en: Clears all cached thumbnails
fa: همه ریزنقشهای نهان‌شده را پاک می‌کند

en: Run Command History
fa: اجرای تاریخچه فرمان

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
fa: تاریخچه فرمانهای اجراشده از طریق ابزار فرمان در رومیزی را پاک می‌کند

en: Form Completion Entries
fa: مدخلهای تکمیل برگه

en: Clears values which were entered into forms on websites
fa: مقادیری که به برگه‌های وبگاهها واردشده را پاک می‌کند

en: Web History
fa: تاریخچه وب

en: Clears the history of visited websites
fa: تاریخچه وب‌گاههای دیده‌شده را پاک می‌کند

en: Web Cache
fa: نهانگاه وب

en: Clears the temporary cache of websites visited
fa: نهانگاه موقت وب‌گاههای بازدیدشده را پاک می‌کند

en: Recent Documents
fa: مستندات اخیر

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
fa: فهرست اسناد اخیراً استفاده‌شده را از گزینگان کاربردهای KDE پاک می‌کند

en: Favorite Icons
fa: شمایلهای پسندان

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
fa: شمایلهای پسندان را از وب‌گاههای دیده‌شده پاک می‌کند

[ctx: General system content]
en: General
fa: عمومی

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
fa: مرورگر وب

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
fa: داده‌هایی را حذف می‌کنید که برای شما بسیار با ارزشند. آیا مطمئن هستید؟

en: Starting cleanup...
fa: آغاز پاک‌سازی...

en: Clearing %1...
fa: پاک کردن %1...

en: Clearing of %1 failed: %2
fa: پاک کردن %1 خراب شد: %2

en: Clean up finished.
fa: پاک‌سازی تمام شد.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
fa: تنظیمات محرمانه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
fa: توصیف

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
fa: برگزیدن &همه‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
fa: برگزیدن &هیچ‌کدام‌

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
fa: کنشهای پاک‌سازی برگزیده بالا را فوراً اجرا می‌کند

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
fa: &پاک‌سازی‌
