sweeper - en to nn translation catalogue (44 entries)

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
nn: Hjelper til å fjerna uønskte spor som brukaren har etterlate på systemet.

en: © 2003-2005, Ralf Hoelzer
nn: © 2003–2005 Ralf Hoelzer

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Thumbnail Cache
nn: Mellomlager for ikon

en: Sweeps without user interaction
nn: Ryddar opp utan brukarmedverknad

en: A thumbnail could not be removed.
nn: Klarte ikkje fjerna miniatyrbilete.

en: The file exists but could not be removed.
nn: Fila finst, men kunne ikkje fjernast.

en: A favicon could not be removed.
nn: Eit favorittikon kunne ikkje fjernast.

en: Cookies
nn: Infokapslar

en: Clears all stored cookies set by websites
nn: Slettar alle infokapslar som nettstadar har lagt frå seg

en: Cookie Policies
nn: Infokapselpraksis

en: Clears the cookie policies for all visited websites
nn: Slettar infokapselpraksisen for alle nettstadar du har vitja

en: Saved Clipboard Contents
nn: Lagra utklippstavleinnhald

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
nn: Slettar utklippstavleinnhaldet som Klipper har lagra

en: Clears all cached thumbnails
nn: Slettar alle mellomlagra miniatyrbilete

en: Run Command History
nn: Logg over køyrde kommandoar

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
nn: Slettar loggen over kommandoar som er køyrde gjennom «Køyr kommando»-funksjonen

en: Form Completion Entries
nn: Skjemautfyllingar

en: Clears values which were entered into forms on websites
nn: Slettar verdiar frå skjema på nettstadar

en: Web History
nn: Nettlesarlogg

en: Clears the history of visited websites
nn: Slettar loggen over nettstadar du har vitja

en: Web Cache
nn: Vevmellomlager

en: Clears the temporary cache of websites visited
nn: Slettar mellomlageret for nettstadar du har vitja

en: Recent Documents
nn: Nyleg brukte dokument

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
nn: Slettar lista over nyleg brukte dokument frå KDE-programmenyen

en: Favorite Icons
nn: Nettstadikon

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
nn: Slettar ikon («favicon»-filer) lagra frå nettstadar du har vitja

en: Recent Applications
nn: Nyleg brukte program

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
nn: Slettar lista over nyleg brukte program frå KDE-programmenyen

[ctx: General system content]
en: General
nn: Generelt

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
nn: Nettlesing

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
nn: Du er i ferd med å sletta data som kan ha verdi for deg. Er du sikker?

en: Starting cleanup...
nn: Byrjar opprydding …

en: Clearing %1...
nn: Ryddar opp %1 …

en: Clearing of %1 failed: %2
nn: Feil ved opprydding av %1: %2

en: Clean up finished.
nn: Opprydding fullført.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
nn: Kryss av for alle oppryddingar du vil ha utført. Desse vert utførte når du trykkjer på knappen nedanfor.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
nn: Personverninnstillingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
nn: Skildring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
nn: Merk &alle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
nn: Merk &ingen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
nn: Utfører straks all opprydding som er vald ovanfor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
nn: &Rydd opp
