sweeper - en to sv translation catalogue (44 entries)

en: Sweeper
sv: Rensning

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
sv: Hjälper till att rensa oönskade spår som användaren lämnar i systemet.

en: Original author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: Maintainer
sv: Utvecklare

en: Thumbnail Cache
sv: Miniatyrbildscache

en: Sweeps without user interaction
sv: Rensar utan inblandning av användaren

en: A thumbnail could not be removed.
sv: En miniatyrbild kunde inte tas bort.

en: The file exists but could not be removed.
sv: Filen finns men kunde inte tas bort.

en: A favicon could not be removed.
sv: En favoritikon kunde inte tas bort.

en: Cookies
sv: Kakor

en: Clears all stored cookies set by websites
sv: Rensar alla kakor lagrade av webbplatser

en: Cookie Policies
sv: Kakprinciper

en: Clears the cookie policies for all visited websites
sv: Rensar kakprinciper för alla besökta webbplatser

en: Saved Clipboard Contents
sv: Sparat innehåll på klippbordet

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
sv: Rensar klippbordets innehåll lagrat av Klipper

en: Clears all cached thumbnails
sv: Rensar alla miniatyrbilder i cache

en: Run Command History
sv: Historik för Kör kommando

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
sv: Rensar historiken för kommandon som har körts via verktyget Kör kommando på skrivbordet

en: Form Completion Entries
sv: Poster för formulärkomplettering

en: Clears values which were entered into forms on websites
sv: Rensar värden som skrevs in i formulär på webbplatser

en: Web History
sv: Webbhistorik

en: Clears the history of visited websites
sv: Rensar historiken med besökta webbplatser

en: Web Cache
sv: Webbcache

en: Clears the temporary cache of websites visited
sv: Rensar den tillfälliga cachen med besökta webbplatser

en: Recent Documents
sv: Senaste dokument

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
sv: Rensar listan med senast använda dokument från KDE:s programmeny

en: Favorite Icons
sv: Favoritikoner

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
sv: Rensar favoritikoner som lagrats från besökta webbplatser

en: Recent Applications
sv: Senaste program

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
sv: Rensar listan med senast använda program från KDE-menyn

[ctx: General system content]
en: General
sv: Allmänt

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
sv: Webbläsning

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
sv: Du tar bort data som kan vara av värde för dig. Är du säker?

en: Starting cleanup...
sv: Startar rensning...

en: Clearing %1...
sv: Rensar %1...

en: Clearing of %1 failed: %2
sv: Rensning av %1 misslyckades: %2

en: Clean up finished.
sv: Rensning klar.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
sv: Markera alla rensningsåtgärder du vill utföra. De utförs genom att klicka på knappen nedanför.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
sv: Integritetsinställningar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
sv: Beskrivning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
sv: Markera &alla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
sv: Markera i&ngen

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
sv: Utför omedelbart markerade rensningsåtgärder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
sv: &Rensa
