sweeper - en to th translation catalogue (43 entries)

en: Sweeper
th: เครื่องปัดกวาด

en: Helps clean unwanted traces the user leaves on the system.
th: ช่วยกำจัดสิ่งต่าง ๆ ที่ไม่จำเป็นต้องใช้ที่เกิดหลังจากผู้ใช้ออกจากระบบแล้ว

en: Original author
th: ผู้เขียนเดิม

en: Maintainer
th: ผู้ดูแล

en: Thumbnail Cache
th: แคชเก็บภาพตัวอย่าง

en: A thumbnail could not be removed.
th: ภาพตัวอย่างไม่สามารถที่จะลบออกได้

en: The file exists but could not be removed.
th: มีแฟ้มอยู่แต่ไม่สามารถลบออกไปได้

en: A favicon could not be removed.
th: ไอคอนของหน้าเว็บ (favicon) ไม่สามารถจะถูกลบออกได้

en: Cookies
th: คุกกี้ต่าง ๆ

en: Clears all stored cookies set by websites
th: ล้างคุกกี้ทั้งหมดที่ถูกจัดเก็บไว้ซึ่งถูกตั้งค่ามาจากเว็บไซต์ต่าง ๆ

en: Cookie Policies
th: นโยบายการจัดการคุกกี้

en: Clears the cookie policies for all visited websites
th: ล้างนโยบายการจัดการคุกกี้ของเว็บไซต์ทั้งหมดที่ไปเยี่ยมชมมาแล้ว

en: Saved Clipboard Contents
th: เนื้อหาที่ถูกบันทึกไว้ในคลิปบอร์ด

en: Clears the clipboard contents stored by Klipper
th: ล้างเนื้อหาในคลิปบอร์ดที่ถูกจัดเก็บไว้โดยคลิปเปอร์-K

en: Clears all cached thumbnails
th: ล้างแคชข้อมูลเก็บภาพตัวอย่างทั้งหมด

en: Run Command History
th: ประวัติการเรียกใช้คำสั่ง

en: Clears the history of commands run through the Run Command tool on the desktop
th: ล้างประวัติของคำสั่งที่เคยเรียกใช้ผ่านทางเครื่องมือประมวลผลคำสั่งบนพื้นที่ทำงาน

en: Form Completion Entries
th: รายการเติมแบบฟอร์มให้สมบูรณ์

en: Clears values which were entered into forms on websites
th: ล้างค่าต่าง ๆ ที่ถูกป้อนไปยังแบบฟอร์มบนหน้าเว็บต่าง ๆ

en: Web History
th: ประวัติการท่องเว็บ

en: Clears the history of visited websites
th: ล้างประวัติการดูเว็บไซต์ที่ไปเยี่ยมชมมา

en: Web Cache
th: แคชของหน้าเว็บ

en: Clears the temporary cache of websites visited
th: ล้างแคชชั่วคราวของเว็บไซต์ต่าง ๆ ที่ไปเยี่ยมชมมา

en: Recent Documents
th: เอกสารต่าง ๆ ที่เพิ่งใช้งาน

en: Clears the list of recently used documents from the KDE applications menu
th: ล้างรายการของเอกสารที่เพิ่งใช้งานไปออกจากเมนูโปรแกรมของ KDE

en: Favorite Icons
th: ไอคอนของหน้าเว็บ (FavIcons)

en: Clears the FavIcons cached from visited websites
th: ล้างแคชไอคอนของหน้าเว็บของเว็บไซต์ที่ไปเยี่ยมชมมาแล้ว

en: Recent Applications
th: รายการโปรแกรมต่าง ๆ ที่เพิ่งใช้งาน

en: Clears the list of recently used applications from KDE menu
th: ล้างรายการโปรแกรมต่าง ๆ ที่เพิ่งใช้งาน ออกจากเมนูของ KDE

[ctx: General system content]
en: General
th: ค่าทั่วไป

[ctx: Web browsing content]
en: Web Browsing
th: การท่องเว็บ

en: You are deleting data that is potentially valuable to you. Are you sure?
th: คุณกำลังจะทำการลบข้อมูลที่อาจจะมีคุณค่าสำหรับคุณ คุณแน่ใจหรือไม่ ?

en: Starting cleanup...
th: เริ่มการทำความสะอาด...

en: Clearing %1...
th: กำลังล้างข้อมูล %1...

en: Clearing of %1 failed: %2
th: การล้างข้อมูล %1 ล้มเหลว: %2

en: Clean up finished.
th: ทำความสะอาดเรียบร้อยแล้ว

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Check all cleanup actions you would like to perform. These will be executed by pressing the button below.
th: กาเลือกบนการกระทำการล้างข้อมูลต่าง ๆ ที่คุณต้องการ ซึ่งจะทำการล้างข้อมูลเมื่อกดที่ปุ่มด้านล่างนี้

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Privacy Settings
th: ตั้งค่าความเป็นส่วนตัว

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, privacyListView)
en: Description
th: คำอธิบาย

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllButton)
en: Select &All
th: เลือกทั้ง&หมด

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectNoneButton)
en: Select &None
th: ไ&ม่เลือกเลย

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: Immediately performs the cleanup actions selected above
th: ปฏิบัติการการล้างข้อมูลต่าง ๆ ที่เลือกไว้ทางด้านบนในทันที

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cleanupButton)
en: &Clean Up
th: ทำความ&สะอาด
