swell-foop master - en to an translation catalogue (46 entries)

en: The theme to use
an: O tema que s'usará

en: The title of the tile theme to use.
an: O titol d'o tema de fichas que s'usará.

en: Board size
an: Grandaria d'o tablero

en: The size of the game board.
an: A grandaria d'o tablero de chuego.

en: Board color count
an: Conteo de color d'o tablero

en: The number of colors of tiles to use in the game.
an: O numero de colors de fichas que s'usarán en o chuego.

en: Is this the first run
an: Ye ista a primera execución

en: Setting to decide whether to show first-run hint dialog or not.
an: Achuste ta decidir si se debe amostrar o dialogo de primera execución u no.

en: Zealous animation
an: Animación zealous

en: Use more flashy, but slower, animations.
an: Usar animación mas pinchas, pero mas lentas.

en: Preferences
an: Preferencias

en: _Board size:
an: Grandaria d'o ta_blero:

en: _Number of colors:
an: _Numero de colors:

en: Setup
an: Achustes

en: _Theme:
an: _Tema:

en: Appearance
an: Aspecto

en: _Zealous Animation
an: Animación _zealous

en: Operation
an: Operación

en: Clear the screen by removing groups of colored and shaped tiles
an: Escosque a pantalla eliminando grupos de fichas coloreadas y con formas

en: Remove as many squares as possible from the board. Click on a group of squares of the same color to make them all disappear in one fell swoop, causing other squares to fall into place. It is not possible to remove a single square at a time. You get far more points for clearing a larger group of squares, and also for clearing the entire board.
an: Saque todas as fichas que pueda d'o tablero. Prete sobre un grupo de fichas d'a mesma color ta fer que desapareixcan d'un truco, fendo que caigan atros en o suyo puesto. No ye posible sacar una sola ficha a la vegada. Obtendrá mas puntos en eliminar un grupo gran de fichas, asinas como en limpiar o tablero completo.

en: Swell Foop is always very quick to play, but you can make it somewhat longer by changing the board size.
an: Swell Foop siempre ye rapido de chugar, pero puede prolargar-lo un poquet cambiando a grandaria d'o tablero.

en: game;logic;board;same;matching;
an: chuego;lochica;tablero;iguals;coincidents;

note: Label showing the number of points at the end of the game
en: %u point | %u points
an[0]: %u punto
an[1]: %u puntos

en: Game Over!
an: Chuego rematau

en: _Quit
an: _Surtir

en: New Game
an: Partida nueva

en: _OK
an: _Acceptar

en: Size:
an: Grandaria:

en: Date
an: Calendata

en: Score
an: Puntuación

en: Welcome to Swell Foop
an: Bienveniu a Swell Foop

en: Clear as many blocks as you can.
    Fewer clicks means more points.
an: Limpie tantos bloques como pueda.
    Contra menos pulsacions mas puntos.

en: Let's _Play
an: A _chugar

en: _Scores
an: _Puntuación

en: _Preferences
an: _Preferencias

en: _Help
an: Ad_uya

en: _About
an: _Arredol

en: Start a new game
an: Encetar un chuego nuevo

en: Small
an: Chicot

en: Large
an: Gran

en: Score: %u
an: Puntuación: %4u

en: Shapes and Colors
an: Colors y formas

en: I want to play that game!
    You know, they all light-up and you click on them and they vanish!
an: Yo quiero chugar a ixe chuego!.
    Ya sabe, totz s'encienden, preta en ells y desapareixen.

en: Abandon this game to start a new one?
an: Quiere salir d'ista partida y encetar una nueva?

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _New Game
an: Chuego _nuevo
