Gnome-Games 2.0.x - en to ms translation catalogue (51 entries)

en: Clear the screen by removing groups of colored and shaped tiles
ms: Kosongkan skrin dengan membuang sekumpulan jubin berwarna dan berbentuk

en: Remove as many squares as possible from the board. Click on a group of squares of the same color to make them all disappear in one fell swoop, causing other squares to fall into place. It is not possible to remove a single square at a time. You get far more points for clearing a larger group of squares, and also for clearing the entire board.
ms: Buang sebanyak mungkin yang ada di dalam papan. Klik pada sekumpulan petak berwarna sama supaya mereka hilang dalam satu klik, menyebabkan petak-petak lain jatuh ke bawah. Berkemungkinan anda hanya dapat membuang satu petak pada satu masa. Anda akan mendapat lebih banyak mata sekiranya membuang sekumpulan besar petak, dan juga dapat mengosongkan keseluruhan papan.

en: Swell Foop is always very quick to play, but you can make it somewhat longer by changing the board size.
ms: Swell Foop dimainkan dengan sangat pantas, tetapi anda boleh lanjutkan permainan dengan mengubah saiz papan.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;logic;board;same;matching;
ms: permainan;logik;papan;serupa;sepadan;

en: The theme to use
ms: Tema yang digunakan

en: The title of the tile theme to use.
ms: Tajuk tema jubin yang digunakan.

en: Board size
ms: Saiz papan

en: The size of the game board.
ms: Saiz bagi papan permainan.

en: Board color count
ms: Kiraan warna papan

en: The number of colors of tiles to use in the game.
ms: Bilangan warna jubin yang digunakan dalam permainan.

en: Is this the first run
ms: Adakah ini pertama kali dijalankan

en: Setting to decide whether to show first-run hint dialog or not.
ms: Tetapan untuk tentukan sama ada mahu tunjukkan dialog pembayang pertama-kali atau sebaliknya.

en: Zealous animation
ms: Animasi jelas

en: Use more flashy, but slower, animations.
ms: Guna animasi lebih menonjol, tetapi perlahan.

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: _Board size:
ms: Saiz _papan:

en: _Number of colors:
ms: Bilangan _warna:

en: Setup
ms: Persediaan

en: _Theme:
ms: _Tema:

en: Appearance
ms: Penampilan

en: _Zealous Animation
ms: Animasi _jelas

en: Operation
ms: Operasi

en: _Play Again
ms: _Main Lagi

note: Label showing the number of points at the end of the game
en: %u point | %u points
ms[0]: %u mata

en: Game Over!
ms: Permainan Tamat!

en: High Scores
ms: Skor Tertinggi

en: _Quit
ms: _Keluar

en: New Game
ms: Permainan Baharu

en: Size:
ms: Saiz:

en: Date
ms: Tarikh

en: Score
ms: Skor

en: %u × %u, %u color | %u × %u, %u colors
ms[0]: %u × %u, %u warna

en: Welcome to Swell Foop
ms: Selamat datang ke Swell Foop!

en: Clear as many blocks as you can.
    Fewer clicks means more points.
ms: Kosongkan sebanyak mungkin blok-blok.
    Lebih sedikit klik bermaksud lebih banyak mata diperoleh.

en: Let’s _Play
ms: _Jom Main

en: _New Game
ms: Permainan _Baharu

en: High _Scores
ms: Skor _Tertinggi

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Swell Foop
ms: Perih_al Swell Foop

en: Small
ms: Kecil

en: Normal
ms: Biasa

en: Large
ms: Besar

en: Score: %u
ms: Skor: %u

en: Colors
ms: Warna

en: Shapes and Colors
ms: Bentuk dan Warna

en: I want to play that game!
    You know, they all light-up and you click on them and they vanish!
ms: Saya mahu main permainan ini!
    Mereka menyala dan bila diklik padanya ia padam!

en: Copyright © 2009 Tim Horton
ms: Hak cipta © 2009 Tim Horton

en: Abandon this game to start a new one?
ms: Abai permainan ini dan mulakan yang baharu?

en: _Cancel
ms: _Batal
