libgnome-games-support master - en to fur translation catalogue (14 entries)

note: Appears at the top of the dialog, as the heading of the dialog
en: Congratulations!
fur: Congratulazions!

en: High Scores
fur: Risultâts miôrs

en: Best Times
fur: Timps miôrs

en: No scores yet
fur: Ancjemò nissun risultât

en: Play some games and your scores will show up here.
fur: Zuie a cualchi zûc e i tiei risultâts a vegnaran fûr chi.

note: A column heading in the scores dialog
en: Rank
fur: Classifiche

note: A column heading in the scores dialog
en: Score
fur: Ponts

en: Time
fur: Timp

note: A column heading in the scores dialog
en: Player
fur: Zuiadôr

note: Appears on the top right corner of the dialog. Clicking the button closes the dialog.
en: _Done
fur: _Fat

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld minute | %ld minutes
fur[0]: %ld minût
fur[1]: %ld minûts

note: Time which may be displayed on a scores dialog.
en: %ld second | %ld seconds
fur[0]: %ld secont
fur[1]: %ld seconts

en: Your score is the best!
fur: Il to risultât al è il miôr di ducj!

en: Your score has made the top ten.
fur: Il to risultât al è tra i prins 10.
