sylpheed 2.4.0beta5 - en to el translation catalogue (1329 entries)

en: Reading all config for each account...
el: Ανάγνωση ρυθμίσεων λογαριασμών...

en: Junk mail filter (manual)
el: Φίλτρο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας (χειροκίνητο)

en: Junk mail filter
el: Φίλτρο ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
el: Η IMAP4 σύνδεση στο %s διακόπηκε. Επανασύνδεση...

en: IMAP4 server disables LOGIN.
el: Ο διακομιστής IMAP4 απενεργοποίησε το LOGIN.

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
el: Δημιουργία σύνδεσης IMAP4 στο %s:%d ...

en: Can't start TLS session.
el: Δεν είναι δυνατό να ξεκινήσει συνεδρία TLS.

en: Moving messages %s to %s ...
el: Μετακίνηση μηνυμάτων %s στο %s ...

en: Copying messages %s to %s ...
el: Αντιγραφή μηνυμάτων %s στο %s ...

en: Removing messages %s
el: Διαγραφή μηνυμάτων %s

en: can't expunge
el: δεν μπορώ να τα απαλείψω

en: Removing all messages in %s
el: Διαγραφή όλων των μηνυμάτων στο %s

en: can't close folder
el: δεν είναι δυνατό το κλείσιμο του φακέλου

en: root folder %s not exist
el: Ο ριζικός φάκελος %s δεν υπάρχει.

en: error occurred while getting LIST.
el: προέκυψε σφάλμα κατά τη λήψη της λίστας.

en: Can't create '%s'
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του '%s'

en: Can't create '%s' under INBOX
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του '%s' μέσα στο INBOX

en: can't create mailbox: LIST failed
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία γραμματοκιβωτίου: η εντολή LIST απέτυχε

en: can't create mailbox
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία γραμματοκιβωτίου

en: can't rename mailbox: %s to %s
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία του γραμματοκιβωτίου: %s σε %s

en: can't delete mailbox
el: δεν μπορώ να διαγράψω το mailbox

en: error occurred while getting envelope.
el: δημιουργήθηκε σφάλμα κατά τη λήψη του φακέλου.

en: can't parse envelope: %s
el: δεν είναι δυνατή η ανάλυση του φακέλου: %s

en: can't get envelope
el: δεν είναι δυνατή η λήψη του φακέλου

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στον διακομιστή IMAP4: %s:%d

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στον διακομιστή IMAP4: %s:%d

en: can't select folder: %s
el: δεν μπορώ να επιλέξω τον κατάλογο: %s

en: error on imap command: STATUS
el: σφάλμα στην εντολή imap: STATUS

en: IMAP4 authentication failed.
el: Η πιστοποίηση στον IMAP4 απέτυχε.

en: IMAP4 login failed.
el: Η είσοδος στον IMAP4 απέτυχε.

en: can't append %s to %s
el: δεν είναι δυνατή η προσάρτηση του %s στο %s

en: (sending file...)
el: (αποστολή αρχείου...)

en: can't copy %s to %s
el: δεν είναι δυνατή η αντιγραφή του %s στο %s

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του UTF-7 σε %s από το iconv

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του %s σε UTF-7 από το iconv

en: can't write to temporary file
el: δεν είναι δυνατή η εγγραφή στο προσωρινό αρχείο

en: can't read mbox file.
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση από το αρχείο mbox.

en: invalid mbox format: %s
el: μη έγκυρη μορφή mbox: %s

en: malformed mbox: %s
el: κακοσχηματισμένο mbox: %s

en: can't open temporary file
el: δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του προσωρινού αρχείου

en: can't create lock file %s
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία αρχείου κλειδώματος %s

en: can't create %s
el: δεν είναι δυνατή η δημιουργία του %s

en: mailbox is owned by another process, waiting...
el: το γραμματοκιβώτιο ανήκει σε άλλη διεργασία, αναμονή...

en: can't lock %s
el: δεν είναι δυνατό το κλείδωμα του %s

en: invalid lock type
el: μη έγκυρος τύπος κλειδιού

en: can't unlock %s
el: δεν είναι δυνατό το ξεκλείδωμα του %s

en: can't truncate mailbox to zero.
el: δεν είναι δυνατή η περικοπή του γραμματοκιβωτίου σε μηδενικό.

en: Exporting messages from %s into %s...
el: Εξαγωγή μηνυμάτων από το %s στο %s...

en: can't copy message %s to %s
el: δεν μπορώ να αντιγράψω το μήνυμα %s στο %s

en: the src folder is identical to the dest.
el: ο φάκελος προορισμού είναι ο ίδιος με τον αρχικό.

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
el: Το αρχείο '%s' υπάρχει ήδη.
    Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του φακέλου.

en: Directory name
    '%s' is not a valid UTF-8 string.
    Maybe the locale encoding is used for filename.
    If that is the case, you must set the following environmental variable
    (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
el: Το όνομα καταλόγου
    '%s' δεν είναι έγκυρο αλφαριθμητικό UTF-8.
    Ίσως να χρησιμοποιείται άλλη κωδικοποίηση για τα ονόματα αρχείων.
    Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να ορίσετε την εξής μεταβλητή κέλυφους
    (συμβουλευτείτε την τεκμηρίωση για λεπτομέρειες):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
el: δημιουργώ NNTP σύνδεση στο %s:%d ...

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
el: Η NNTP σύνδεση στο %s:%d διακόπηκε. Επανασύνδεση...

en: article %d has been already cached.
el: το άρθρο %d υπάρχει ήδη στην προσωρινή μνήμη.

en: getting article %d...
el: λήψη άρθρου %d...

en: can't read article %d
el: δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του άρθρου %d

en: can't post article.
el: δεν μπορώ να στείλω το άρθρο.

en: can't retrieve article %d
el: δεν μπορώ να λάβω το άρθρο %d

en: can't select group: %s
el: δεν είναι δυνατή η επιλογή της ομάδας: %s

en: invalid article range: %d - %d
el: μη έγκυρη ακολουθία άρθρων: %d - %d

en: no new articles.
el: δεν υπάρχουν νέα άρθρα.

en: getting xover %d - %d in %s...
el: λαμβάνω xover %d - %d στο %s...

en: can't get xover
el: δεν μπορώ να λάβω xover

en: error occurred while getting xover.
el: συνέβη σφάλμα καθώς λάμβανα xover.

en: invalid xover line: %s
el: μη έγκυρη γραμμή xover: %s

en: can't get xhdr
el: δεν μπορώ να λάβω xhdr

en: error occurred while getting xhdr.
el: συνέβη σφάλμα καθώς λάμβανα xhdr.

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον NNTP server: %s:%d

en: protocol error: %s
el: σφάλμα πρωτοκόλλου: %s

en: protocol error
el: σφάλμα πρωτοκόλλου

en: Error occurred while posting
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή

en: Error occurred while sending command
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την αποστολή της εντολής

en: Required APOP timestamp not found in greeting
el: Προαπαιτούμενη timestamp APOP δεν βρέθηκε στο χαιρετισμό

en: Timestamp syntax error in greeting
el: Συντακτικό σφάλμα timestamp στο χαιρετισμό

en: POP3 protocol error
el: Σφάλμα πρωτοκόλλου POP3

en: invalid UIDL response: %s
el: Μη έγκυρη απάντηση UIDL: %s

en: POP3: Deleting expired message %d
el: POP3: Διαγραφή ληγμένου μηνύματος %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
el: POP3: Προσπέραση μηνύματος (%d / %d bytes)

en: mailbox is locked
el: το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο

en: session timeout
el: λήξη ορίου χρόνου συνεδρίας

en: can't start TLS session
el: δεν είναι δυνατό να ξεκινήσει συνεδρία TLS

en: error occurred on authentication
el: προέκυψε σφάλμα κατά την πιστοποίηση

en: command not supported
el: η εντολή δεν υποστηρίζεται

en: error occurred on POP3 session
el: Προέκυψε σφάλμα στη συνεδρία POP3

en: failed to write configuration to file
el: Η εγγραφή στο αρχείο ρυθμίσεων απέτυχε

en: Found %s
el: Βρέθηκαν %s

en: Configuration is saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: procmime_get_text_content(): Code conversion failed.
el: procmime_get_text_content(): Η μετατροπή του κώδικα απέτυχε.

en: Can't write to file.
el: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή στο αρχείο.

en: SMTP AUTH not available
el: Το SMTP AUTH δεν είναι διαθέσιμο

en: bad SMTP response
el: εσφαλμένη απάντηση SMTP

en: error occurred on SMTP session
el: προέκυψε σφάλμα στη σύνοδο SMTP

en: SSLv23 not available
el: Το SSLv23 δεν είναι διαθέσιμο

en: SSLv23 available
el: Το SSLv23 είναι διαθέσιμο

en: TLSv1 not available
el: Το TLSv1 δεν είναι διαθέσιμο

en: TLSv1 available
el: Το TLSv1 είναι διαθέσιμο

en: SSL method not available
el: Η μέθοδος SSL δεν είναι διαθέσιμη

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
el: Άγνωστη μέθοδος SSL *ΣΦΑΛΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ*

note: Get the cipher
en: SSL connection using %s
el: Σύνδεση SSL με χρήση %s

en: Server certificate:
el: Πιστοποιητικό διακομιστή:

en:   Subject: %s
el:   Θέμα: %s

en:   Issuer: %s
el:   Εκδότης: %s

en: writing to %s failed.
el: η εγγραφή στο %s απέτυχε.

en: About
el: Σχετικά

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
el: Αυτό το πρόγραμμα είναι ελεύθερο λογισμικό μπορείτε να το  επαναδιανείμετε και/ή να το τροποποιήσετε υπό τους όρους της Γενικής Δημόσιας Άδειας Χρήσεως Λογισμικού GNU (GNU General Public Licence) όπως αυτή δημοσιεύτηκε από το Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού (Free Software Foundation), είτε στην έκδοση 2, ή (κατά επιλογή σας) οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
el: Αυτό το πρόγραμμα διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ; χωρίς ούτε έμμεση εγγύηση ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Αναφερθείτε στο GNU General Public License για περισσότερες λεπτομέρειες.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
el: Θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίτυπο της άδειας GNU General Public License μαζί με αυτό το πρόγραμμα. Εάν όχι, γράψτε στο Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού (Free Software Foundation) στη διεύθυνση Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
el: Μερικά παράθυρα σύνθεσης μηνύματος είναι ανοιχτά.
    Παρακαλώ κλείστε όλα τα παράθυρα σύνθεσης μηνύματος πριν επεξεργαστείτε τους λογαριασμούς.

en: Opening account edit window...
el: Άνοιγμα παραθύρου επεξεργασίας λογαριασμού...

en: Creating account edit window...
el: Δημιουργία παραθύρου επεξεργασίας λογαριασμού...

en: Edit accounts
el: Επεξεργασία λογαριασμών

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
el: Ο έλεγχος για νέα μηνύματα θα γίνει με αυτή τη σειρά. Επιλέξτε τα κουτάκια
    στη στήλη 'G' για να ενεργοποιήσετε τη λήψη μηνυμάτων με την εντολή 'Λήψη όλων'.

en: Name
el: Όνομα

en: Protocol
el: Πρωτόκολλο

en: Server
el: Διακομιστής

en: Edit
el: Επεξεργασία

en:  _Set as default account
el:  Ορι_σμός ως προεπιλεγμένου λογαριασμού

en: Do you really want to delete the account '%s'?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε το λογαριασμό '%s';

en: (Untitled)
el: (Χωρίς τίτλο)

en: Delete account
el: Διαγραφή λογαριασμού

en: Could not get message file %d
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του μηνύματος %d

en: Could not get message part.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη μέρους του μηνύματος.

en: Can't get part of multipart message
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη μέρους του πολυτμηματικού μηνύματος

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
el: Η εντολή δεν είναι δυνατό να εκτελεστεί. Η δημιουργία της διασωλήνωσης απέτυχε.
    %s

note: Fork error
en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
el: Δεν είναι δυνατή η χρήση της fork για την εκτέλεση της εντολής:
    %s
    %s

en: --- Running: %s
el: --- Εκτελείται: %s

en: --- Ended: %s
el: --- Ολοκληρώθηκε: %s

en: Action's input/output
el: Είσοδος/έξοδος ενέργειας

en:  Send
el:  Αποστολή

en: Abort
el: Άκυρο

en: Action's hidden user argument
el: Το κρυμμένο όρισμα της ενέργειας

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%u' will be replaced with the argument)
      %s
el: Εισάγετε το όρισμα για την ενέργεια που ακολουθεί:
    (Το '%%u' θα αντικατασταθεί με το όρισμα)
      %s

en: Action's user argument
el: Παράμετρος ενέργειας χρήστη

en: Add Address to Book
el: Προσθήκη διεύθυνσης στο ευρετήριο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Remarks
el: Σχόλια

en: Select Address Book Folder
el: Επιλογή φακέλου από το Ευρετήριο διευθύνσεων

en: /_File
el: /_Αρχείο

en: /_File/New _Book
el: /_Αρχείο/Νέο ε_υρετήριο διευθύνσεων

en: /_File/New _vCard
el: /_Αρχείο/Νέα _vCard

en: /_File/New _JPilot
el: /_Αρχείο/Νέο _JPilot

en: /_File/New _LDAP Server
el: /_Αρχείο/Προσθήκη νέου διακομιστή _LDAP

en: /_File/---
el: /_Αρχείο/---

en: /_File/_Edit
el: /_Αρχείο/_Επεξεργασία

en: /_File/_Delete
el: /_Αρχείο/_Διαγραφή

en: /_File/_Save
el: /_Αρχείο/_Αποθήκευση

en: /_File/_Close
el: /_Αρχείο/_Κλείσιμο

en: /_Edit
el: /_Επεξεργασία

en: /_Edit/_Copy
el: /_Επεξεργασία/_Αντιγραφή

en: /_Edit/_Paste
el: /_Επεξεργασία/Ε_πικόλληση

en: /_Address
el: /_Διεύθυνση

en: /_Address/New _Address
el: /_Διεύθυνση/Νέα δ_ιεύθυνση

en: /_Address/New _Group
el: /_Διεύθυνση/Νέα ο_μάδα

en: /_Address/New _Folder
el: /_Διεύθυνση/Νέος _φάκελος

en: /_Address/---
el: /_Διεύθυνση/---

en: /_Address/_Edit
el: /_Διεύθυνση/_Επεξεργασία

en: /_Address/_Delete
el: /_Διεύθυνση/_Διαγραφή

en: /_Tools
el: /_Εργαλεία

en: /_Tools/Import _LDIF file
el: /_Εργαλεία/Εισαγωγή αρχείου _LDIF

en: /_Tools/---
el: /_Εργαλεία/---

en: /_Help
el: /_Βοήθεια

en: /_Help/_About
el: /_Βοήθεια/_Σχετικά

en: /New _Address
el: /Νέα δ_ιεύθυνση

en: /New _Group
el: /Νέα _ομάδα

en: /New _Folder
el: /Νέος _φάκελος

en: /_Delete
el: /_Διαγραφή

en: /_Copy
el: /_Αντιγραφή

en: /_Paste
el: /Ε_πικόλληση

en: Address book
el: Κατάλογος διευθύνσεων

note: special folder setting (maybe these options are redundant)
en: Folder
el: Φάκελος

en: E-Mail address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Nick Name
el: Ψευδώνυμο

en: Search:
el: Αναζήτηση:

en: To:
el: Προς:

en: Cc:
el: Κοινοποίηση:

en: Bcc:
el: Κρυφή κοινοποίηση:

note: Buttons
en: Delete
el: Διαγραφή

en: Add
el: Προσθήκη

en: Search
el: Αναζήτηση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

note: Confirm deletion
en: Delete address(es)
el: Διαγραφή διεύθυνσης (διευθύνσεων)

en: Really delete the address(es)?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τις διευθύνσεις;

en: Delete folder
el: Διαγραφή φακέλου

en: _Folder only
el: _Φάκελος μόνο

en: Folder and _addresses
el: Φάκελος και _διευθύνσεις

en: Really delete `%s' ?
el: Σίγουρα να διαγραφεί το '%s' ;

en: New user, could not save index file.
el: Νέος χρήστης, δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του ευρετηρίου.

en: New user, could not save address book files.
el: Νέος χρήστης, δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του ευρετηρίου διευθύνσεων.

en: Old address book converted successfully.
el: Το παλιό ευρετήριο διευθύνσεων μετατράπηκε με επιτυχία.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του ευρετηρίου διευθύνσεων.
    Δημιουργήθηκε νέο, κενό αρχείο.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του ευρετηρίου διευθύνσεων,
    ούτε η δημιουργία νέου.

en: Could not read address index
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του ευρετηρίου διευθύνσεων

en: Interface
el: Διεπαφή

en: Address Book
el: Ευρετήριο διευθύνσεων

en: Person
el: Άτομο

en: EMail Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Group
el: Ομάδα

en: LDAP Server
el: Διακομιστής LDAP

en: Common address
el: Κοινές διευθύνσεις

en: Personal address
el: Προσωπικές διευθύνσεις

en: Notice
el: Σημείωση

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: Show this message next time
el: Να εμφανιστεί αυτό το μήνυμα την επόμενη φορά

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Red
el: Κόκκινο

en: Pink
el: Ροζ

en: Sky blue
el: Μπλε ουρανού

en: Blue
el: Μπλε

en: Green
el: Πράσινο

en: Brown
el: Καφέ

note: create sub items. for the menu item activation callback we pass the * color flag value as data parameter. Also we attach a data pointer * so we can always get back the SummaryView pointer.
en: None
el: Κανένα

en: /_Open
el: /_Άνοιγμα

en: /_Add...
el: /_Προσθήκη...

en: /_Remove
el: /_Διαγραφή

en: /_Properties...
el: /_Ιδιότητες...

en: /_File/_Send
el: /_Αρχείο/Απο_στολή

en: /_File/Send _later
el: /_Αρχείο/Αποστο_λή αργότερα

en: /_File/Save to _draft folder
el: /_Αρχείο/Αποθήκευση στον φάκελο _πρόχειρα

en: /_File/Save and _keep editing
el: /_Αρχείο/Αποθήκευση και _συνέχεια επεξεργασίας

en: /_File/_Attach file
el: /_Αρχείο/Επισύνα_ψη αρχείου

en: /_File/_Insert file
el: /_Αρχείο/Ε_ισαγωγή αρχείου

en: /_File/Insert si_gnature
el: /_Αρχείο/Εισαγωγή υπο_γραφής

en: /_File/A_ppend signature
el: /_Αρχείο/Επισύναψη υπογ_ραφής

en: /_Edit/_Undo
el: /_Επεξεργασία/Α_ναίρεση

en: /_Edit/_Redo
el: /_Επεξεργασία/Επανά_ληψη

en: /_Edit/---
el: /_Επεξεργασία/---

en: /_Edit/Cu_t
el: /_Επεξεργασία/Απο_κοπή

en: /_Edit/Paste as _quotation
el: /_Επεξεργασία/Eπικόλληση ως πα_ράθεση

en: /_Edit/Select _all
el: /_Επεξεργασία/Επιλ_ογή όλων

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
el: /_Επεξεργασία/Ανα_δίπλωση τρέχουσας παραγράφου

en: /_Edit/Wrap all long _lines
el: /_Επεξεργασία/Αναδίπλωση μακρών _γραμμών

en: /_Edit/Aut_o wrapping
el: /Επεξεργασία/Αυτό_ματη αναδίπλωση

en: /_View
el: /_Προβολή

en: /_View/_To
el: /_Προβολή/_Προς

en: /_View/_Cc
el: /_Προβολή/_Κοινοποίηση

en: /_View/_Bcc
el: /_Προβολή/Κ_ρυφή κοινοποίηση

en: /_View/---
el: /_Προβολή/---

en: /_View/R_uler
el: /_Προβολή/_Χάρακας

en: /_View/_Attachment
el: /_Προβολή/Σ_υνημμένου

en: /_View/Cu_stomize toolbar...
el: /_Προβολή/Προσαρμογή ε_ργαλειοθήκης...

en: /_View/Character _encoding
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων

en: /_View/Character _encoding/_Automatic
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/_Αυτόματη

en: /_View/Character _encoding/---
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/---

en: /_View/Character _encoding/7bit ascii (US-ASC_II)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/7bit ascii (US-ASC_II)

en: /_View/Character _encoding/Unicode (_UTF-8)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Unicode (_UTF-8)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-_1)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-_1)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-15)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: /_View/Character _encoding/Central European (ISO-8859-_2)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κεντρικής Ευρώπης (ISO-8859-_2)

en: /_View/Character _encoding/_Baltic (ISO-8859-13)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/_Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (ISO-8859-_4)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Βαλτικής (ISO-8859-_4)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (Windows-1257)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Βαλτικής (Windows-1257)

en: /_View/Character _encoding/Greek (ISO-8859-_7)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ελληνικά (ISO-8859-_7)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (ISO-8859-_6)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Αραβική (ISO-8859-_6)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (Windows-1256)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Αραβική (Windows-1256)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (ISO-8859-_8)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Εβραϊκή (ISO-8859-_8)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (Windows-1255)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Εβραϊκή (Windows-1255)

en: /_View/Character _encoding/Turkish (ISO-8859-_9)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Τούρκικη (ISO-8859-_9)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (ISO-8859-_5)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κυριλλική (ISO-8859-_5)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-_R)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κυριλλική (KOI8-_R)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-U)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κυριλλική (KOI8-U)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (Windows-1251)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κυριλλική (Windows-1251)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-_JP)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ιαπωνέζικη (ISO-2022-_JP)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (_GB2312)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Απλοποιημένη Κινέζικη (_GB2312)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (GBK)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Απλοποιημένη Κινέζικη (GBK)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (_Big5)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Απλοποιημένη Κινέζικη (_Big5)

en: /_View/Character _encoding/Korean (EUC-_KR)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κορεάτικη (EUC-_KR)

en: /_View/Character _encoding/Thai (TIS-620)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ταϊλανδέζικη (TIS-620)

en: /_View/Character _encoding/Thai (Windows-874)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ταϊλανδέζικη (Windows-874)

en: /_Tools/_Address book
el: /_Εργαλεία/_Ευρετήριο διευθύνσεων

en: /_Tools/_Template
el: /_Εργαλεία/_Πρότυπο

en: /_Tools/Actio_ns
el: /_Εργαλεία/Ε_νέργειες

en: /_Tools/Edit with e_xternal editor
el: /_Εργαλεία/Επεξεργασία με ε_ξωτερικό πρόγραμμα

en: /_Tools/PGP Si_gn
el: /_Εργαλεία/_Υπογραφή με PGP

en: /_Tools/PGP _Encrypt
el: /Ε_πιλογές/_Κρυπτογράφηση με PGP

en: /_Tools/_Check spell
el: /_Εργαλεία/Ορθογραφικός έλε_γχος

en: /_Tools/_Set spell language
el: /_Εργαλεία/Ορισμός _γλώσσας ορθογραφίας

en: %s: file not exist
el: %s: το αρχείο δεν υπάρχει

en: Can't get text part
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του κειμένου

en: Quote mark format error.
el: Σφάλμα μορφοποίησης σημείωσης παράθεσης.

en: Message reply/forward format error.
el: Σφάλμα στην απάντηση/προώθηση του μηνύματος.

en: File %s doesn't exist
el: Το αρχείο %s δεν υπάρχει

en: Can't get file size of %s
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη του μεγέθους του %s

en: File %s is empty.
el: Το αρχείο %s είναι κενό.

en: Can't read %s.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του %s.

en: Message: %s
el: Μήνυμα: %s

en: Can't get the part of multipart message.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη μέρους του πολυτμηματικού μηνύματος.

en: (No Subject)
el: (Χωρίς θέμα)

en: %s - Compose%s
el: %s - Σύνθεση μηνύματος%s

en: Recipient is not specified.
el: Δεν έχει οριστεί παραλήπτης.

en: Empty subject
el: Κενό θέμα

en: Subject is empty. Send it anyway?
el: Το θέμα είναι κενό. Να γίνει η αποστολή;

en: From:
el: Από:

en: Subject:
el: Θέμα:

en: can't get recipient list.
el: δεν είναι δυνατή η λήψη λίστας παραληπτών.

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
el: Ο λογαριασμός για αποστολή μηνύματος δεν έχει οριστεί.
    Παρακαλώ επιλέξτε ένα λογαριασμό πριν στείλετε.

en: Error occurred while posting the message to %s .
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος στο %s .

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του κλειδιού που σχετίζεται με το επιλεγμένο αναγνωριστικό `%s'.

en: Code conversion error
el: Σφάλμα μετατροπής κώδικα

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
el: Η γραμμή %d ξεπερνά το όριο μήκους γραμμής (998 bytes).
    Το περιεχόμενο του μηνύματος μπορεί να αλλοιωθεί κατά την παράδοση.
    
    Να γίνει αποστολή;

en: Line length limit
el: Όριο μήκους γραμμής

en: Encrypting with Bcc
el: Κρυπτογράφηση στους κρυφούς παραλήπτες

en: This message has Bcc recipients. If this message is encrypted, all Bcc recipients will be visible by examing the encryption key list, leading to loss of confidentiality.
    
    Send it anyway?
el: Αυτό το μήνυμα έχει κρυφούς παραλήπτες. Αν το κρυπτογραφήσετε, όλοι οι κρυφοί παραλήπτες θα είναι ορατοί στη λίστα με τα κλειδιά κρυπτογράφησης, πράγμα που οδηγεί σε απώλεια της εμπιστευτικότητας.
    
    Να γίνει η αποστολή;

en: can't remove the old message
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του παλιού μηνύματος

en: queueing message...
el: προσθήκη στην ουρά...

en: can't queue the message
el: δεν είναι δυνατή η τοποθέτηση του μηνύματος στην ουρά

en: Creating compose window...
el: Δημιουργία παραθύρου σύνθεσης...

en: PGP Sign
el: Υπογραφή PGP

en: PGP Encrypt
el: Κρυπτογράφηση PGP

note: S_COL_DATE
en: Size
el: Μέγεθος

en: Invalid MIME type.
el: Μη έγκυρος τύπος MIME

en: File doesn't exist or is empty.
el: Το αρχείο δεν υπάρχει ή είναι άδειο.

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: MIME type
el: τύπος MIME

note: Encoding
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Path
el: Διαδρομή

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Opening executable file
el: Άνοιγμα εκτελέσιμου αρχείου

en: _Customize toolbar...
el: Προσαρμο_γή εργαλειοθήκης...

en: Can't queue the message.
el: Δεν είναι δυνατή η τοποθέτηση του μηνύματος στην ουρά.

en: Select files
el: Επιλογή αρχείων

en: Select file
el: Επιλογή αρχείου

en: Save message
el: Αποθήκευση μηνύματος

en: This message has been modified. Save it to draft folder?
el: Αυτό το μήνυμα έχει τροποποιηθεί. Θέλετε να το αποθηκεύσετε στα πρόχειρα;

en: Close _without saving
el: Κλείσιμο _χωρίς αποθήκευση

en: Do you want to apply the template `%s' ?
el: Θέλετε να εφαρμόσετε το πρότυπο '%s' ;

en: Apply template
el: Εφαρμογή προτύπου

en: _Replace
el: _Αντικατάσταση

en: _Insert
el: _Εισαγωγή

en: Add New Person
el: Προσθήκη νέας επαφής

en: Edit Person Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών

en: An E-Mail address must be supplied.
el: Πρέπει να δώσετε μια διεύθυνση αλληλογραφίας.

en: A Name and Value must be supplied.
el: Πρέπει να προσδιοριστεί όνομα και τιμή.

en: Edit Person Data
el: Επεξεργασία δεδομένων

en: Display Name
el: Εμφανιζόμενο όνομα

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: First Name
el: Όνομα

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

note: Buttons
en: Move Up
el: Μετακίνηση πάνω

en: Move Down
el: Μετακίνηση κάτω

en: Modify
el: Τροποποίηση

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Value
el: Τιμή

en: Basic Data
el: Βασικά δεδομένα

en: User Attributes
el: Γνωρίσματα χρήστη

en: File appears to be Ok.
el: Το αρχείο φαίνεται να είναι εντάξει.

en: File does not appear to be a valid address book format.
el: Το αρχείο δε φαίνεται να είναι έγκυρο ευρετήριο διευθύνσεων.

en: Could not read file.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση του αρχείου.

en:  Check File
el:  Έλεγχος αρχείου

en: File
el: Αρχείο

en: A Group Name must be supplied.
el: Θα πρέπει να καθοριστεί όνομα ομάδας.

en: Edit Group Data
el: Επεξεργασία δεδομένων ομάδας

en: Group Name
el: Όνομα ομάδας

en: Available Addresses
el: Διαθέσιμες διευθύνσεις

en: Addresses in Group
el: Διευθύνσεις στην ομάδα

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
el: Μετακινήστε διευθύνσεις μέσα ή έξω από την ομάδα με τα βελάκια

en: Edit Group Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών ομάδας

en: Add New Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας

en: Edit folder
el: Επεξεργασία φακέλου

en: Input the new name of folder:
el: Εισάγετε το νέο όνομα του φακέλου:

en: New folder
el: Νέος φάκελος

en: Input the name of new folder:
el: Εισάγετε το όνομα του νέου φακέλου:

en: File does not appear to be JPilot format.
el: Το αρχείο δε φαίνεται να είναι σε μορφή JPilot.

en: Select JPilot File
el: Επιλογή αρχείου JPilot

en: Edit JPilot Entry
el: Επεξεργασία εγγραφής JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
el: Επιπλέον διευθύνσεις ηλεκτρονικής αλληλογραφίας

en: Add New JPilot Entry
el: Προσθήκη νέας καταχώρησης JPilot

en: Connected successfully to server
el: Η σύνδεση με το διακομιστή πραγματοποιήθηκε επιτυχώς

en: Could not connect to server
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο διακομιστή

en: Edit LDAP Server
el: Επεξεργασία με το διακομιστή LDAP

en: Hostname
el: Όνομα διακομιστή

en: Port
el: Θύρα

en:  Check Server
el:  Έλεγχος διακομιστή

en: Search Base
el: Βάση αναζήτησης

en: Search Criteria
el: Κριτήρια αναζήτησης

en:  Reset
el: Επαναφορά

en: Timeout (secs)
el: Λήξη χρονικού ορίου (δευτ)

en: Maximum Entries
el: Μέγιστες εγγραφές

en: Basic
el: Βασικά

en: Extended
el: Εκτεταμένο

en: Add New LDAP Server
el: Προσθήκη νέου διακομιστή LDAP

en: Edit LDAP - Select Search Base
el: Επεξεργασία LDAP - Επιλογή βάσης αναζήτησης

en: Available Search Base(s)
el: Διαθέσιμες βάσεις αναζήτησης

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
el: Δεν είναι δυνατή η ανάγνωση των βάσεων αναζήτησης από το διακομιστή - παρακαλώ κάντε τις ρυθμίσεις χειροκίνητα

en: File does not appear to be vCard format.
el: Το αρχείο δε φαίνεται να είναι έγκυρη μορφή vCard.

en: Select vCard File
el: Επιλογή αρχείου vCard

en: Edit vCard Entry
el: Επεξεργασία εγγραφής vCard

en: Add New vCard Entry
el: Προσθήκη νέας εγγραφής vCard

en: Export
el: Εξαγωγή

en:  Select...
el:  Επιλογή ...

en: Please select a file.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα αρχείο.

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: File Name :
el: Όνομα αρχείου :

en: Records :
el: Εγγραφές :

note: Button panel
en: Next
el: Επόμενο

en: File Info
el: Πληροφορίες αρχείου

en: Finish
el: Τέλος

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Select folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Sent
el: Σταλμένα

en: Queue
el: Ουρά

en: Trash
el: Διαγραμμένα

en: Drafts
el: Πρόχειρα

en: Junk
el: Ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: NewFolder
el: ΝέοςΦάκελος

en: `%c' can't be included in folder name.
el: Το `%c' δεν μπορεί να συμπεριλαμβάνεται σε όνομα φακέλου.

en: The folder `%s' already exists.
el: Ο φάκελος `%s' υπάρχει ήδη.

en: Can't create the folder `%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία του φακέλου `%s'.

en: /Create _new folder...
el: /Δημιουργία _νέου φακέλου...

en: /_Rename folder...
el: /_Μετονομασία φακέλου...

en: /_Move folder...
el: /_Μετακίνηση φακέλου...

en: /_Delete folder
el: /_Διαγραφή φακέλου

en: /Empty _trash
el: /Ά_δειασμα Απορριμμάτων

en: /_Check for new messages
el: /Έλε_γχος για νέα μηνύματα

en: /R_ebuild folder tree
el: /Ανακατασκευή _διάταξης φακέλων

en: /_Update summary
el: /Ε_νημέρωση περίληψης

en: /Mar_k all read
el: /Σήμανση ό_λων ως αναγνωσμένα

en: /_Search messages...
el: /Ανα_ζήτηση στα μηνύματα...

en: /Ed_it search condition...
el: /Επεξεργασία κρ_ιτηρίων αναζήτησης...

en: /Down_load
el: /_Λήψη

en: Creating folder view...
el: Δημιουργία προβολής φακέλων...

en: New
el: Νέα

note: S_COL_MARK
en: Unread
el: Αδιάβαστα

en: Total
el: Σύνολο

en: Setting folder info...
el: Ορισμός πληροφοριών φακέλου...

en: Setting folder info...
el: Θέτω τις πληροφορίες φακέλων...

en: Scanning folder %s%c%s ...
el: Σάρωση φακέλων %s%c%s ...

en: Scanning folder %s ...
el: Σάρωση φακέλου %s ...

en: Rebuild folder tree
el: Επαναδημιουργία διάταξης φακέλων

en: The folder tree will be rebuilt. Continue?
el: Θα ξαναδημιουργηθεί η διάταξη των φακέλων. Συνέχεια;

en: Rebuilding folder tree...
el: Επαναδημιουργία διάταξης φακέλων...

en: Rebuilding of the folder tree failed.
el: Η επαναδημιουργία της λίστας φακέλων απέτυχε.

en: Checking for new messages in all folders...
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα σε όλους τους φακέλους...

en: Folder %s is selected
el: Επιλέχθηκε ο φάκελος %s

en: Downloading messages in %s ...
el: Λήψη μηνυμάτων στο %s ...

en: Error occurred while downloading messages in `%s'.
el: Συνέβη σφάλμα κατά τη λήψη μηνυμάτων στο '%s'.

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
el: Εισάγετε το όνομα του νέου φακέλου:
    (αν θέλετε να δημιουργήσετε ένα φάκελο για να βάλετε υποφακέλους
     προσθέστε ένα '/' στο τέλος του ονόματος)

en: Input new name for `%s':
el: Επιλέξτε ένα νέο όνομα για το `%s':

en: Rename folder
el: Μετονομασία φακέλου

en: Can't rename the folder '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η μετονομασία του φακέλου '%s'.

en: Can't move the folder `%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του φακέλου '%s'.

en: Delete the search folder '%s' ?
    The real messages are not deleted.
el: Σίγουρα να διαγραφεί ο φάκελος αναζήτησης '%s' ;
    (Τα μηνύματα δε διαγράφονται από τον δίσκο)

en: Delete search folder
el: Διαγραφή φακέλου αναζήτησης

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
el: Όλοι οι φάκελοι και τα μηνύματα μέσα στο '%s' θα διαγραφούν μόνιμα,
     χωρίς δυνατότητα ανάκτησης.
    
    Θέλετε πράγματι να τα διαγράψετε;

en: Can't remove the folder '%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η διαγραφή του φακέλου '%s'.

en: Empty trash
el: Άδειασμα απορριμμάτων

en: Delete all messages in the trash folder?
el: Διαγραφή όλων των μηνυμάτων στο φάκελο απορριμμάτων;

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
el: Σίγουρα να διαγραφεί το γραμματοκιβώτιο `%s' ;
    (Τα μηνύματα ΔΕΝ σβήνονται από τον δίσκο)

en: Remove mailbox
el: Αφαίρεση γραμματοκιβωτίου

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
el: Να διαγραφεί ο λογαριασμός IMAP4 `%s';

en: Delete IMAP4 account
el: Διαγραφή λογαριασμού IMAP4

en: Really delete newsgroup `%s'?
el: Να διαγραφεί η ομάδα νέων `%s';

en: Delete newsgroup
el: Διαγραφή ομάδας νέων

en: Really delete news account `%s'?
el: Να διαγραφεί ο λογαριασμός νέων `%s';

en: Delete news account
el: Διαγραφή λογαριασμού νέων

en: Newsgroups:
el: Ομάδες συζητήσεων:

en: Creating header view...
el: Δημιουργία προβολής κεφαλίδων...

en: (No From)
el: (Χωρίς αποστολέα)

en: Creating image view...
el: Δημιουργία προβολής εικόνας...

en: Can't load the image.
el: Δεν είναι δυνατό το φόρτωμα της εικόνας

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Select importing file
el: Επέλεξε αρχείο εισαγωγής

en: Please specify address book name and file to import.
el: Παρακαλώ προσδιορίστε όνομα ευρετηρίου διευθύνσεων και αρχείο για εισαγωγή.

en: File imported.
el: Το αρχείο εισήχθη.

en: Address book name must be supplied.
el: Πρέπει να δώσετε όνομα ευρετηρίου διευθύνσεων.

en: S
el: Ε

en: Up
el: Πάνω

en: Down
el: Κάτω

en: Address Book :
el: Ευρετήριο διευθύνσεων :

en: Prev
el: Προηγ

en: Select and rename LDIF field names to import.
el: Επιλέξτε και μετονομάστε τα πεδία LDIF που θα εισάγετε.

en: Error reading LDIF fields.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση των πεδίων LDIF.

en: LDIF file imported successfully.
el: Το αρχείο LDIF εισήχθη επιτυχώς.

en: Select LDIF File
el: Επιλογή Αρχείου LDIF

en: LDIF Field
el: Πεδίο LDIF

en: Attribute Name
el: Όνομα γνωρίσματος

en: Attribute
el: Γνώρισμα

en: Select
el: Επιλογή

en: Import LDIF file into Address Book
el: Εισαγωγή αρχείου LDIF στο ευρετήριο διευθύνσεων

en: Attributes
el: Γνωρίσματα

en: Sylpheed: %d new messages
el: Sylpheed: %d νέα μηνύματά

en: Authenticating with POP3
el: Πιστοποίηση με POP3

en: Retrieving new messages
el: Λήψη νέων μηνυμάτων

en: Standby
el: Σε αναμονή

en: Cancelled
el: Ακυρώθηκε

en: Retrieving
el: Λήψη

en: Connection failed
el: Η σύνδεση απέτυχε

en: Auth failed
el: Η εντολή Auth απέτυχε

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Timeout
el: Όριο χρόνου

en: Finished (%d new message(s))
el: Ολοκληρώθηκε (%d νέα μηνύματα)

en: Finished (no new messages)
el: Ολοκληρώθηκε (δεν υπάρχουν νέα μηνύματα)

en: getting new messages of account %s...
el: λήψη νέων μηνυμάτων λογαριασμού %s...

en: %s: Authenticating with POP3
el: %s: Πιστοποίηση με POP3

en: %s: Retrieving new messages
el: %s: Λήψη νέων μηνυμάτων

en: Connecting to POP3 server: %s...
el: Σύνδεση με το διακομιστή POP3: %s...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
el: Δεν μπορώ να συνδεθώ στον POP3 server: %s:%d

en: Authenticating...
el: Πιστοποίηση...

en: Retrieving messages from %s...
el: Λήψη μηνυμάτων από %s...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
el: Λήψη αριθμού νέων μηνυμάτων (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
el: Λήψη αριθμού νέων μηνυμάτων (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
el: Λήψη αριθμού νέων μηνυμάτων (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
el: Λήψη μεγέθους μηνυμάτων (LIST)...

en: Deleting message %d
el: Διαγραφή μηνύματος %d

en: Quitting
el: Κλείνω τη σύνδεση

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
el: Λαμβάνεται το μήνυμα (%d / %d) (%s / %s)

en: Connection failed.
el: Η σύνδεση απέτυχε.

en: Error occurred while processing mail.
el: Ένα σφάλμα συνέβη καθώς επεξεργάζομαι το μήνυμα.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα κατά την επεξεργασία μηνυμάτων:
    %s

en: No disk space left.
el: Δεν υπάρχει άλλος χώρος στο δίσκο.

en: Can't write file.
el: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή του αρχείου.

en: Socket error.
el: Σφάλμα σύνδεσης.

note: consider EOF right after QUIT successful
en: Connection closed by the remote host.
el: Η σύνδεση έκλεισε από τον απομακρυσμένο υπολογιστή.

en: Mailbox is locked.
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο.

en: Mailbox is locked:
    %s
el: Το γραμματοκιβώτιο είναι κλειδωμένο:
    %s

en: Authentication failed.
el: Η πιστοποίηση απέτυχε.

en: Authentication failed:
    %s
el: Η πιστοποίηση απέτυχε:
    %s

en: Session timed out.
el: Λήξη χρόνου σύνδεσης.

en: Incorporation cancelled
el: Η ενσωμάτωση ακυρώθηκε

en: Getting new messages from %s into %s...
el: Λήψη μηνυμάτων από %s στο %s ...

en: Input password for %s on %s:
el: Εισάγετε κωδικό για %s σε %s:

en: Input password
el: Δώστε τον κωδικό

en: Protocol log
el: Καταγραφή πρωτοκόλλου

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
el:   --attach αρχείο1 [αρχείο2]...
                             άνοιγμα του παραθύρου σύνθεσης μηνύματος με
                             τα καθορισμένα αρχεία συνημμένα

en:   --receive              receive new messages
el:   --receive              λήψη νέων μηνυμάτων

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
el:   --receive-all          λήψη νέων μηνυμάτων όλων των λογαριασμών

en:   --send                 send all queued messages
el:   --send                 αποστολή όλων των μηνυμάτων στην ουρά

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
el:   --status [φάκελος]...  εμφάνιση του συνολικού αριθμού μηνυμάτων

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
el:   --status-full [φάκελος]...
                             εμφάνιση της κατάστασης του φακέλου

en:   --configdir dirname    specify directory which stores configuration files
el:   --config-dir κατάλογος  ορίζει τον κατάλογο που αποθηκεύονται τα αρχεία ρυθμίσεων

en:   --exit                 exit Sylpheed
el:   --exit                 έξοδος από το Sylpheed

en:   --debug                debug mode
el:   --debug                λειτουργία αποσφαλμάτωσης

en:   --help                 display this help and exit
el:   --help                 εμφάνιση αυτού του κειμένου και έξοδος

en:   --version              output version information and exit
el:   --version              εμφάνιση της έκδοσης και έξοδος

en: Press any key...
el: Πατήστε ένα πλήκτρο...

en: Filename encoding
el: Κωδικοποίηση ονομάτων αρχείων

en: The locale encoding is not UTF-8, but the environmental variable G_FILENAME_ENCODING is not set.
    If the locale encoding is used for file name or directory name, it will not work correctly.
    In that case, you must set the following environmental variable (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
    
    Continue?
el: Η κωδικοποίηση της ρύθμισης εντοπιότητας δεν είναι UTF-8, αλλά δεν έχει οριστεί η μεταβλητή περιβάλλοντος G_FILENAME_ENCODING.
    Αν θέλετε να χρησιμοποιηθεί η κωδικοποίηση της ρύθμισης εντοπιότητας για ονόματα αρχείων
     ή καταλόγων, αυτό δεν θα δουλέψει όπως πρέπει.
    Θα πρέπει να ορίσετε την εξής μεταβλητή κέλυφους (συμβουλευτείτε την τεκμηρίωση για περισσότερα):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
    
    Συνέχεια;

en: Composing message exists. Really quit?
el: Υπάρχει ήδη μήνυμα υπό σύνθεση. Να γίνει έξοδος;

en: Queued messages
el: Μηνύματα στην ουρά

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
el: Μερικά μηνύματα δεν έχουν σταλεί και είναι στην ουρά. Να κλείσω;

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
el: Το GnuPG δεν έχει εγκατασταθεί σωστά, ή χρειάζεται αναβάθμιση.
    Η υποστήριξη OpenPGP απενεργοποιήθηκε.

note: remote command mode
en: another Sylpheed is already running.
el: Τρέχει ήδη ένα Sylpheed.

en: Migration of configuration
el: Μεταφορά ρυθμίσεων

en: The previous version of configuration found.
    Do you want to migrate it?
el: Βρέθηκε η προηγούμενη έκδοση των ρυθμίσεων.
    Θέλετε να τις μεταφέρετε;

en: /_File/_Folder
el: /_Αρχείο/_Φάκελος

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
el: /_Αρχείο/_Φάκελος/Δημιουργία _νέου φακέλου...

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
el: /_Αρχείο/_Φάκελος/Μετ_ονομασία φακέλου...

en: /_File/_Folder/_Move folder...
el: /_Αρχείο/_Φάκελος/_Μετακίνηση φακέλου...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
el: /_Αρχείο/_Φάκελος/_Διαγραφή φακέλου...

en: /_File/_Mailbox
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο

en: /_File/_Mailbox/Add _mailbox...
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/Προσθήκη _γραμματοκιβωτίου

en: /_File/_Mailbox/_Remove mailbox
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/_Διαγραφή γραμματοκιβωτίου

en: /_File/_Mailbox/---
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/---

en: /_File/_Mailbox/_Check for new messages
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/Έλεγ_χος για νέα μηνύματα

en: /_File/_Mailbox/Check for new messages in _all mailboxes
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/Έλεγχος για _νέα μηνύματα σε όλους τους φακέλους

en: /_File/_Mailbox/R_ebuild folder tree
el: /_Αρχείο/_Γραμματοκιβώτιο/Ανακατασκε_υή διάταξης φακέλων

en: /_File/Empty all _trash
el: /_Αρχείο/Άδειασμα όλων _των φακέλων Απορριμμάτων

en: /_File/_Save as...
el: /_Αρχείο/Αποθήκευση _ως...

en: /_File/Page set_up...
el: /_Αρχείο/_Διαμόρφωση σελίδας...

en: /_File/_Print...
el: /_Αρχείο/Εκτύ_πωση...

en: /_File/_Work offline
el: /_Αρχείο/Εργασία χωρίς σύνδεση

note: {N_("/_File/_Close"),		"<alt>W", app_exit_cb, 0, NULL},
en: /_File/E_xit
el: /_Αρχείο/Έ_ξοδος

en: /_Edit/Select _thread
el: /_Επεξεργασία/Επιλογή _νήματος

en: /_Edit/_Find in current message...
el: /_Επεξεργασία/Εύ_ρεση στο τρέχον μήνυμα...

en: /_Edit/_Search messages...
el: /_Επεξεργασία/Αναζήτη_ση...

en: /_View/Show or hi_de
el: /_Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
el: /_Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/Στήλη _φακέλων

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
el: /_Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/Προβολή _μηνύματος

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
el: /_Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη/Εικονίδια κ_αι κείμενο

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Text at the _right of icon
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη/Κείμενο στα _δεξιά του εικονιδίου

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη/_Εικονίδια

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη/_Κείμενο

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/_Εργαλείοθήκη/_Απόκρυψη

en: /_View/Show or hi_de/_Search bar
el: /Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/Γραμμή _αναζήτησης

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
el: /_Προβολή/Εμφάνιση ή α_πόκρυψη/Γραμμή _κατάστασης

en: /_View/_Customize toolbar...
el: /_Προβολή/Π_ροσαρμογή εργαλειοθήκης...

en: /_View/Separate f_older tree
el: /_Προβολή/Αποσύνδεση στήλης _φακέλων

en: /_View/Separate _message view
el: /_Προβολή/Αποσύνδεση προβολής _μηνύματος

en: /_View/_Sort
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση

en: /_View/_Sort/by _number
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _νούμερο

en: /_View/_Sort/by s_ize
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _μέγεθος

en: /_View/_Sort/by _date
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _χρονολογία

en: /_View/_Sort/by t_hread date
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά χρονολογία νή_ματος

en: /_View/_Sort/by _from
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _αποστολέα

en: /_View/_Sort/by _recipient
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά πα_ραλήπτη

en: /_View/_Sort/by _subject
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _θέμα

en: /_View/_Sort/by _color label
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά χρ_ωματική ταμπέλα

en: /_View/_Sort/by _mark
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά _σημείωση

en: /_View/_Sort/by _unread
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/μη αναγν_ωσμένα

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/κατά συν_ημμένο

en: /_View/_Sort/D_on't sort
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/Ατα_ξινόμητα

en: /_View/_Sort/---
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/---

en: /_View/_Sort/Ascending
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/Αύξουσα

en: /_View/_Sort/Descending
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/Φθίνουσα

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
el: /_Προβολή/_Ταξινόμηση/_Ομαδοποίηση κατά θέμα

en: /_View/Th_read view
el: /_Προβολή/Κατάταξη σε _νήματα

en: /_View/E_xpand all threads
el: /_Προβολή/Ανάπτυ_ξη όλων των νημάτων

en: /_View/Co_llapse all threads
el: /_Προβολή/Σύμπτ_υξη όλων των νημάτων

en: /_View/_Go to
el: /_Προβολή/Μετά_βαση

en: /_View/_Go to/_Prev message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/_Προηγούμενο μήνυμα

en: /_View/_Go to/_Next message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/_Επόμενο μήνυμα

en: /_View/_Go to/---
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/---

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Π_ροηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Ε_πόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Προηγούμενο _νέο μήνυμα

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Επόμενο νέο μήνυμα

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Προηγούμενο _σημειωμένο μήνυμα

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Επόμενο σ_ημειωμένο μήνυμα

en: /_View/_Go to/Other _folder...
el: /_Προβολή/Μετά_βαση/Ά_λλο φάκελο...

en: /_View/Character _encoding/_Auto detect
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/_Αυτόματη αναγνώριση

en: /_View/Character _encoding/Western European (Windows-1252)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Δυτικής Ευρώπης (Windows-1252)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-JP-2)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ιαπωνέζικη (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_EUC-JP)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ιαπωνέζικη (_EUC-JP)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_Shift__JIS)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Ιαπωνέζικη (_Shift__JIS)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (EUC-_TW)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Παραδοσιακή Κινέζικη (EUC-_TW)

en: /_View/Character _encoding/Chinese (ISO-2022-_CN)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κινέζικη (ISO-2022-_CN)

en: /_View/Character _encoding/Korean (ISO-2022-KR)
el: /_Προβολή/Κωδικοποίηση _χαρακτήρων/Κορεάτικη (ISO-2022-KR)

en: /_View/Open in new _window
el: /_Προβολή/Άνοι_γμα σε νέο παράθυρο

en: /_View/Mess_age source
el: /_Προβολή/Πηγαίος _κώδικας μηνύματος

en: /_View/All _headers
el: /Προ_βολή/Ό_λων των κεφαλίδων

en: /_View/_Update summary
el: /_Προβολή/Ανανέ_ωση

en: /_Message
el: /_Μήνυμα

en: /_Message/Recei_ve
el: /_Μήνυμα/_Λήψη

en: /_Message/Recei_ve/Get from _current account
el: /_Μήνυμα/_Λήψη/Από τον _τρέχοντα λογαριασμό

en: /_Message/Recei_ve/Get from _all accounts
el: /_Μήνυμα/_Λήψη/Από _όλους τους λογαριασμούς

en: /_Message/Recei_ve/---
el: /_Μήνυμα/_Λήψη/---

en: /_Message/_Send queued messages
el: /_Μήνυμα/Αποστολή μηνυμάτων στην _ουρά

en: /_Message/---
el: /_Μήνυμα/---

en: /_Message/Compose _new message
el: /_Μήνυμα/Σύνθεση _νέου μηνύματος

en: /_Message/_Reply
el: /_Μήνυμα/Α_πάντηση

en: /_Message/Repl_y to
el: /_Μήνυμα/Απάντηση _σε

en: /_Message/Repl_y to/_all
el: /_Μήνυμα/Απάντηση _σε/όλ_ους

en: /_Message/Repl_y to/_sender
el: /_Μήνυμα/Απάντηση _σε/_αποστολέα

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
el: /_Μήνυμα/Απάντηση _σε/_λίστα αλληλογραφίας

en: /_Message/_Forward
el: /_Μήνυμα/_Προώθηση

en: /_Message/For_ward as attachment
el: /_Μήνυμα/Π_ροώθηση ως συνημμένο

en: /_Message/Redirec_t
el: /_Μήνυμα/Αναμε_τάδοση

en: /_Message/M_ove...
el: /_Μήνυμα/_Μετακίνηση...

en: /_Message/_Copy...
el: /_Μήνυμα/_Αντιγραφή...

en: /_Message/_Mark
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση

en: /_Message/_Mark/---
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση/---

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση/Ως _μη αναγνωσμένο

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση/Ως _αναγνωσμένο

en: /_Message/_Mark/Mark _thread as read
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση/_Νήμα ως αναγνωσμένο

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
el: /_Μήνυμα/Σ_ημείωση/Ό_λων ως αναγνωσμένα

en: /_Message/_Delete
el: /_Μήνυμα/_Διαγραφή

en: /_Message/Set as _junk mail
el: /_Μήνυμα/Α_νεπιθύμητη αλληλογραφία

en: /_Message/Set as not j_unk mail
el: /_Μήνυμα/Επιθ_υμητή αλληλογραφία

en: /_Message/Re-_edit
el: /_Μήνυμα/Επαν-_επεξεργασία

en: /_Tools/Add sender to address boo_k...
el: /_Εργαλεία/Προσθήκη αποστολέα στο ευρετήριο _διευθύνσεων

en: /_Tools/_Filter all messages in folder
el: /_Εργαλεία/_Φιλτράρισμα όλων των μηνυμάτων στο φάκελο

en: /_Tools/Filter _selected messages
el: /_Εργαλεία/Φιλτράρισμα ε_πιλεγμένων μηνυμάτων

en: /_Tools/_Create filter rule
el: /_Εργαλεία/Δη_μιουργία Φίλτρου

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
el: /_Εργαλεία/Δη_μιουργία Φίλτρου/_Αυτόματα

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
el: /_Εργαλεία/Δη_μιουργία Φίλτρου/από τον απο_στολέα

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
el: /_Εργαλεία/Δη_μιουργία Φίλτρου/από τους _παραλήπτες

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
el: /_Εργαλεία/Δη_μιουργία Φίλτρου/από το _θέμα

en: /_Tools/Filter _junk mails in folder
el: /_Εργαλεία/Φιλτράρισμα α_νεπιθύμητης αλληλογραφίας στο φάκελο

en: /_Tools/Filter junk _mails in selected messages
el: /_Εργαλεία/Φιλτράρισμα αν_επιθύμητης αλληλογραφίας στα επιλεγμένα μηνύμάτα

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
el: /_Εργαλεία/Διαγραφή δ_ιπλών μηνυμάτων

en: /_Tools/_Log window
el: /_Εργαλεία/Πα_ράθυρο καταγραφής

en: /_Configuration
el: /_Ρυθμίσεις

en: /_Configuration/_Common preferences...
el: /_Ρυθμίσεις/_Κοινές προτιμήσεις...

en: /_Configuration/_Template...
el: /_Ρυθμίσεις/Πρό_τυπα...

en: /_Configuration/_Actions...
el: /_Ρυθμίσεις/Ενέργε_ιες...

en: /_Configuration/---
el: /_Ρυθμίσεις/---

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
el: /_Ρυθμίσεις/_Προτιμήσεις ενεργού λογαριασμού...

en: /_Configuration/Create _new account...
el: /_Ρυθμίσεις/Δημιουργία _νέου λογαριασμού...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
el: /_Ρυθμίσεις/_Επεξεργασία λογαριασμών...

en: /_Configuration/C_hange current account
el: /_Ρυθμίσεις/Α_λλαγή ενεργού λογαριασμού

en: /_Help/_Manual
el: /_Βοήθεια/_Τεκμηρίωση

en: /_Help/_Manual/_English
el: /_Βοήθεια/_Τεκμηρίωση/_Αγγλική

en: /_Help/_Manual/_Japanese
el: /_Βοήθεια/_Τεκμηρίωση/_Ιαπωνική

en: /_Help/_FAQ
el: /_Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις

en: /_Help/_FAQ/_English
el: /Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις/_Αγγλικά

en: /_Help/_FAQ/_German
el: /_Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις/_Γερμανικό

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
el: /Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις/_Ισπανικά

en: /_Help/_FAQ/_French
el: /Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις/_Γαλλικά

en: /_Help/_FAQ/_Italian
el: /_Βοήθεια/Συ_χνές ερωτήσεις/_Ιταλικό

en: /_Help/_Command line options
el: /_Βοήθεια/_Επιλογές γραμμής εντολών

en: /_Help/---
el: /_Βοήθεια/---

en: Creating main window...
el: Δημιουργία κύριου παραθύρου...

en: done.
el: έγινε.

en: Untitled
el: Χωρίς τίτλο

en: none
el: κανένα

en: Offline
el: Χωρίς σύνδεση

en: You are offline. Go online?
el: Είστε αποσυνδεδεμένος. Θέλετε να συνδεθείτε;

en: Empty all trash
el: Άδειασμα απορριμμάτων

en: Delete all messages in trash folders?
el: Διαγραφή όλων των μηνυμάτων σε όλους τους φακέλους απορριμμάτων;

en: Add mailbox
el: Προσθήκη γραμματοκιβωτίου

en: Specify the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
el: Εισάγετε την τοποθεσία του γραμματοκιβωτίου.
    Αν οριστεί το υπάρχον γραμματοκιβώτιο, θα
    σαρωθεί αυτόματα.

en: The mailbox `%s' already exists.
el: Το γραμματοκιβώτιο '%s' υπάρχει ήδη.

en: Mailbox
el: Γραμματοκιβώτιο

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
el: Η δημιουργία του γραμματοκιβωτίου απέτυχε.
    Ίσως κάποια αρχεία να υπάρχουν ήδη, ή δεν έχετε δικαίωμα να γράψετε εκεί.

en: Sylpheed - Folder View
el: Sylpheed - Προβολή φακέλων

en: Sylpheed - Message View
el: Sylpheed - Προβολή μηνύματος

en: /_Reply
el: /_Απάντηση

en: /Reply to _all
el: Απάντηση σε Ό_λους

en: /Reply to _sender
el: /Απάντηση στον απο_στολέα

en: /Reply to mailing _list
el: /Απάντηση στη _λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: /_Forward
el: /Πρ_οώθηση

en: /For_ward as attachment
el: /Προώθηση ως συ_νημμένο

en: /Redirec_t
el: /Ε_κτροπή

en: You are offline. Click the icon to go online.
el: Είστε συνδεδεμένος. Κάντε κλικ στο εικονίδιο για να αποσυνδεθείτε.

en: You are online. Click the icon to go offline.
el: Είστε συνδεδεμένος. Κάντε κλικ στο εικονίδιο για να αποσυνδεθείτε.

en: Exit
el: Έξοδος

en: Exit this program?
el: Έξοδος από το πρόγραμμα;

en: Command line options
el: Επιλογές γραμμής εντολών

en: Usage: sylpheed [OPTION]...
el: Χρήση: sylpheed [ΕΠΙΛΟΓΗ]...

en: Find in current message
el: Εύρεση στο τρέχον μήνυμα

en: Find text:
el: Εύρεση κειμένου:

en: Case sensitive
el: Διαχωρισμός πεζών/κεφαλαίων

en: Search failed
el: Η αναζήτηση απέτυχε

en: Search string not found.
el: Το κείμενο αναζήτησης δεν βρέθηκε.

en: Beginning of message reached; continue from end?
el: Έφτασα την αρχή του μηνύματος. Να συνεχίσω από το τέλος;

en: End of message reached; continue from beginning?
el: Έφτασα το τέλος του μηνύματος. Να συνεχίσω από την αρχή;

en: Search finished
el: Η αναζήτηση τελείωσε

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
el: /_Εργαλεία/Προσθήκη αποστολέα στο ευρετήριο _διευθύνσεων

en: Creating message view...
el: Δημιουργία προβολής μηνύματος...

en: Text
el: Κείμενο

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Message View - Sylpheed
el: Προβολή μηνύματος - Sylpheed

en: Can't save the file `%s'.
el: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου '%s'.

en: /Open _with...
el: /Άνοιγμα _με...

en: /_Display as text
el: /_Εμφάνιση σαν κείμενο

en: /_Save as...
el: /_Αποθήκευση ως...

en: /Save _all...
el: /Αποθήκευση _όλων...

en: /_Print...
el: /Ε_κτύπωση...

en: /_Check signature
el: /Έ_λεγχος υπογραφής

en: Creating MIME view...
el: Δημιουργία προβολής MIME...

en: Select "Check signature" to check
el: Επιλέξτε "Έλεγχο υπογραφής" για έλεγχο

en: Select an action for the attached file:
el: Επιλέξτε μια ενέργεια για το συνημμένο αρχείο:

en: Open _with...
el: Άνοιγμα _με...

en: _Display as text
el: _Προβολή ως κείμενο

en: _Save as...
el: _Αποθήκευση ως...

en: This signature has not been checked yet.
el: Αυτή η υπογραφή δεν έχει ελεγχθεί ακόμα.

en: _Check signature
el: Έλ_εγχος υπογραφής

en: Can't save the part of multipart message.
el: Δεν μπορώ να αποθηκεύσω το τμήμα του πολυτμηματικού μηνύματος.

en: Can't save the attachments.
el: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση των συνημμένων.

en: Open with
el: Άνοιγμα με

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
el: Εισάγετε την γραμμή εντολής για το άνοιγμα του αρχείου:
    (Το '%s' θα αντικατασταθεί με το όνομα αρχείου)

en: Passphrase
el: Φράση πρόσβασης

en: [no user id]
el: [χωρίς user id]

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
el: %sΠαρακαλώ εισάγετε την φράση πρόσβασης για το:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: Bad passphrase! Try again...
el: Λάθος φράση πρόσβασης. Προσπαθήστε ξανά...

en: Opening account preferences window...
el: Άνοιγμα παράθυρου προτιμήσεων...

en: Account%d
el: Λογαριασμός%d

en: Preferences for new account
el: Επιλογές για το νέο λογαριασμό

en: Account preferences
el: Προτιμήσεις λογαριασμού

en: Creating account preferences window...
el: Δημιουργία παράθυρου προτιμήσεων λογαριασμού...

en: Receive
el: Λήψη

en: Send
el: Αποστολή

en: Compose
el: Σύνθεση

en: Privacy
el: Απόρρητο

en: Advanced
el: Προχωρημένες

en: Name of this account
el: Όνομα λογαριασμού

en: Set as default
el: Ορισμός ως προεπιλεγμένου

en: Personal information
el: Προσωπικές πληροφορίες

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Mail address
el: Διεύθυνση αλληλογραφίας

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Server information
el: Πληροφορίες διακομιστή

en: News (NNTP)
el: Νέα (NNTP)

en: None (local)
el: Κανένα (τοπικό)

en: This server requires authentication
el: Αυτός ο διακομιστής απαιτεί πιστοποίηση

en: News server
el: Διακομιστής νέων

en: Server for receiving
el: Εξυπηρέτης για λήψη

en: SMTP server (send)
el: Διακομιστής SMTP (αποστολή)

en: User ID
el: Όνομα χρήστη

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Authentication method
el: Μέθοδος πιστοποίησης

en: Remove messages on server when received
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον διακομιστή όταν παραληφθούν

en: Remove after
el: Διαγραφή μετά

en: days
el: ημέρες

en: 0 days: remove immediately
el: 0 μέρες: άμεση διαγραφή

en: Download all messages (including already received) on server
el: Λήψη όλων των μηνυμάτων (και των ήδη ληφθέντων) από τον διακομιστή

en: Receive size limit
el: Όριο μεγέθους για λήψη

en: Filter messages on receiving
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων κατά την λήψη

en: Default inbox
el: Προεπιλεγμένος φάκελος εισερχομένων

en: Unfiltered messages will be stored in this folder.
el: Τα μη φιλτραρισμένα μηνύματα θα αποθηκεύονται σε αυτό τον φάκελο

en: Automatic
el: Αυτόματη

en: News
el: Νέα

en: Maximum number of articles to download
el: Μέγιστος αριθμός άρθρων που θα ληφθούν

en: No limit if 0 is specified.
el: χωρίς όριο αν θέσετε 0.

en: `Get all' checks for new messages on this account
el: Το `Λήψη όλων' ελέγχει για νέα μηνύματα σε αυτό το λογαριασμό

en: Header
el: Επικεφαλίδα

en: Add Date header field
el: Προσθήκη κεφαλίδας ημερομηνίας

en: Generate Message-ID
el: Δημιουργία Message-ID

en: Add user-defined header
el: Προσθήκη κεφαλίδας ορισμένης από τον χρήστη

en:  Edit...
el:  Επεξεργασία...

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
el: Πιστοποίηση SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
el: Εάν αφήσετε αυτά τα πεδία άδεια, θα χρησιμοποιηθούν το ίδιο όνομα χρήστη και κωδικός όπως για τη λήψη.

en: Authenticate with POP3 before sending
el: Πιστοποίηση με POP3 πριν την αποστολή

note: signature
en: Signature
el: Yπογραφή

en: Direct input
el: Απευθείας εισαγωγή

en: Name:
el: Όνομα:

en: Command output
el: Αποτέλεσμα γραμμής εντολών

en: Automatically set the following addresses
el: Αυτόματος ορισμός αυτών των διευθύνσεων

en: Cc
el: Κοινοποίηση

en: Bcc
el: Κρυφή κοινοποίηση

en: Reply-To
el: Απάντηση σε

en: PGP sign message by default
el: Ψηφιακή υπογραφή μηνύματος ως προεπιλογή

en: PGP encrypt message by default
el: Κρυπτογράφηση μηνύματος ως προεπιλογή

en: Encrypt when replying to encrypted message
el: Κρυπτογράφηση στην απάντηση κρυπτογραφημένων μηνυμάτων

en: Use ASCII-armored format for encryption
el: Χρήση θωρακισμένης κατά ASCII μορφής για την κρυπτογράφηση

en: Use clear text signature
el: Χρήση υπογραφής καθαρού κειμένου

en: Use default GnuPG key
el: Χρήση προεπιλεγμένου κλειδιού GnuPG

en: Select key by your email address
el: Επιλογή κλειδιού με βάση την διεύθυνση αλληλογραφίας

en: Specify key manually
el: Ορίστε με το χέρι το κλειδί

en: User or key ID:
el: Χρήστης ή key ID:

en: Don't use SSL
el: Να μην χρησιμοποιηθεί SSL

en: Use SSL for POP3 connection
el: Χρήση SSL στη σύνδεση POP3

en: Use STARTTLS command to start SSL session
el: Χρήση της εντολής STARTTLS για την έναρξη της συνόδου SSL

en: Use SSL for IMAP4 connection
el: Χρήση SSL στη σύνδεση IMAP4

en: Use SSL for NNTP connection
el: Χρήση SSL στη σύνδεση NNTP

en: Send (SMTP)
el: Αποστολή (SMTP)

en: Use SSL for SMTP connection
el: Χρήση SSL στη σύνδεση SMTP

en: Use non-blocking SSL
el: Χρήση non-blocking SSL

en: Turn this off if you have problems in SSL connection.
el: Απενεργοποιήστε το εάν έχετε προβλήματα σύνδεσης με το SSL

en: Specify SMTP port
el: Θύρα SMTP

en: Specify POP3 port
el: Θύρα POP3

en: Specify IMAP4 port
el: Θύρα IMAP4

en: Specify NNTP port
el: Θύρα NNTP

en: Specify domain name
el: Όνομα τομέα

en: IMAP server directory
el: Κατάλογος διακομιστή IMAP

en: Only the subfolders of this directory will be displayed.
el: Θα εμφανίζονται μόνο οι υποφάκελοι αυτού του καταλόγου.

en: Put sent messages in
el: Αποθήκευση των σταλμένων στο

en: Put draft messages in
el: Αποθήκευση πρόχειρων στο

en: Put queued messages in
el: Αποθήκευση μηνυμάτων που βρίσκονται στην ουρά στο

en: Put deleted messages in
el: Αποθήκευση διαγραμμένων μηνυμάτων στο

en: Account name is not entered.
el: Δεν έχει εισάγει όνομα λογαριασμού.

en: Mail address is not entered.
el: Η διεύθυνση αλληλογραφίας δεν έχει οριστεί.

en: SMTP server is not entered.
el: Ο διακομιστής SMTP δεν έχει οριστεί.

en: User ID is not entered.
el: Δεν έχετε εισάγει όνομα χρήστη.

en: POP3 server is not entered.
el: Ο διακομιστής POP3 δεν έχει οριστεί.

en: IMAP4 server is not entered.
el: Ο διακομιστής IMAP4 δεν έχει οριστεί.

en: NNTP server is not entered.
el: Ο διακομιστής NNTP δεν έχει οριστεί.

en: Specified folder is not a queue folder.
el: Ο ορισμένος φάκελος δεν είναι φάκελος ουράς.

en: Actions configuration
el: Ρύθμιση ενεργειών

en: Menu name:
el: Όνομα μενού:

en: Command line:
el: Γραμμή εντολών:

en: Menu name:
     Use / in menu name to make submenus.
    Command line:
     Begin with:
       | to send message body or selection to command
       > to send user provided text to command
       * to send user provided hidden text to command
     End with:
       | to replace message body or selection with command output
       > to insert command's output without replacing old text
       & to run command asynchronously
     Use:
       %f for message file name
       %F for the list of the file names of selected messages
       %p for the selected message part
       %u for a user provided argument
       %h for a user provided hidden argument
       %s for the text selection
el: Όνομα μενού:
     Χρησιμοποιήσετε / στο όνομα του μενού για να φτιάξετε υπομενού
    Γραμμή εντολών:
     Ξεκινήστε με:
       | για να στείλετε το σώμα του μηνύματος ή την επιλογή στην εντολή
       > για να στείλετε το κείμενο του χρήστη στην εντολή
       * για να στείλετε το κρυφό κείμενο του χρήστη στην εντολή
     Τελειώστε με:
       | για να αντικαταστήσετε το σώμα του μηνύματος ή την επιλογή με το αποτέλεσμα της εντολής
       > για να εισάγετε το αποτέλεσμα της εντολής χωρίς να αντικαταστήσετε το παλιό κείμενο
       & για να εκτελέσετε την εντολή ασύγχρονα
     Χρησιμοποιήσετε:
       %f για το όνομα αρχείου του μηνύματος
       %F για τη λίστα ονομάτων αρχείων των επιλεγμένων μηνυμάτων
       %p για το επιλεγμένο τμήμα του μηνύματος
       %u για το κείμενο του χρήστη
       %h για το κρυφό κείμενο του χρήστη
       %s για την επιλογή κειμένου

en:  Replace
el:  Αντικατάσταση

en:  Syntax help
el:  Βοήθεια σύνταξης

en: Registered actions
el: Καθορισμένες ενέργειες

en: (New)
el: (Νέο)

en: Menu name is not set.
el: Δεν έχει οριστεί το όνομα του μενού.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
el: Δεν επιτρέπεται η άνω & κάτω τελεία ':' στο όνομα του μενού.

en: Menu name is too long.
el: Το όνομα του μενού είναι πολύ μακρύ.

en: Command line not set.
el: Δεν έχει οριστεί η εντολή.

en: Menu name and command are too long.
el: Το όνομα μενού και η εντολή είναι πολύ μεγάλα.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
el: Η εντολή
    %s
    έχει ένα συντακτικό σφάλμα.

en: Delete action
el: Διαγραφή ενέργειας

en: Do you really want to delete this action?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτή την ενέργεια;

en: Creating common preferences window...
el: Δημιουργία παράθυρου κοινών προτιμήσεων...

en: Common Preferences
el: Κοινές προτιμήσεις

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Junk mail
el: Ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Auto-check new mail
el: Αυτόματος έλεγχος για νέα μηνύματα

en: every
el: κάθε

en: minute(s)
el: λεπτά

en: Check new mail on startup
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα στην αρχή

en: second(s)
el: δευτερόλεπτα

en: Command
el: Εντολή

en: `%d' will be replaced with the number of new messages.
el: το `%d' θα αντικατασταθεί με τον αριθμό των νέων μηνυμάτων.

en: Incorporate from local spool
el: Ενσωμάτωση από την τοπική ουρά

en: Spool path
el: Διαδρομή ουράς εκτύπωσης

en: General
el: Γενικές

en: Save sent messages to outbox
el: Αποθήκευση σταλμένων μηνυμάτων στον φάκελο Σταλμένα

en: Apply filter rules to sent messages
el: Εφαρμογή φίλτρου στα απεσταλμένα μηνύματα

en: Transfer encoding
el: Κωδικοποίηση μεταφοράς

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters.
el: Ορίστε την κωδικοποίηση μεταφοράς περιεχομένου που θα χρησιμοποιηθεί όταν το σώμα του μηνύματος περιέχει χαρακτήρες μη-ASCII

en: MIME filename encoding
el: Κωδικοποίηση ονομάτων αρχείων MIME

en: MIME header
el: Κεφαλίδα MIME

en: Signature separator
el: Διαχωρισμός υπογραφής

en: Insert automatically
el: Αυτόματη εισαγωγή

en: Reply
el: Απάντηση

en: Automatically select account for replies
el: Αυτόματη επιλογή λογαριασμού στις απαντήσεις

en: Quote message when replying
el: Παράθεση μηνύματος κατά την απάντηση

en: Inherit recipients on reply to self messages
el: Διαδοχή παραληπτών στην απάντηση των δικών σας μηνυμάτων

note: editor
en: Editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Automatically launch the external editor
el: Αυτόματη εκτέλεση εξωτερικού συντάκτη κειμένου

en: Undo level
el: Επίπεδο αναίρεσης

en: Wrap messages at
el: Αναδίπλωση μηνυμάτων στους

en: characters
el: χαρακτήρες

en: Wrap quotation
el: Αναδίπλωση παράθεσης

en: Wrap on input
el: Αναδίπλωση κατά την εισαγωγή

en: Auto-save to draft
el: Αυτόματη αποθήκευση στα πρόχειρα

en: Format
el: Μορφοποίηση

en: Spell checking
el: Έλεγχος ορθογραφίας

note: reply
en: Reply format
el: Μορφή απάντησης

en: Quotation mark
el: Σήμα παράθεσης

note: forward
en: Forward format
el: Μορφή προώθησης

en:  Description of symbols
el:  Περιγραφή των συμβόλων

en: Enable Spell checking
el: Ενεργοποίηση ορθογράφου

en: Default language:
el: Προεπιλεγμένη γλώσσα:

en: Text font
el: Γραμματοσειρά κειμένου

note: ---- Folder View ----
en: Folder View
el: Προβολή φακέλων

en: Display unread number next to folder name
el: Εμφάνιση αριθμού αδιάβαστων δίπλα στο όνομα του φακέλου

en: letters
el: χαρακτήρες

note: ---- Summary ----
en: Summary View
el: Προβολή περιλήψεων

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
el: Εμφάνιση παραλήπτη στη στήλη 'Από' αν αποστολέας είστε εσείς

en: Expand threads
el: Επέκταση νημάτων

en: Date format
el: Μορφοποίηση ημερομηνίας

en: Message
el: Μήνυμα

note: S_COL_UNREAD
en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Default character encoding
el: Προεπιλεγμένη κωδικοποίηση χαρακτήρων

en: This is used when displaying messages with missing character encoding.
el: Χρησιμοποιείται όταν προβάλλονται μηνύματα που δεν έχουν κωδικοποίηση.

en: Outgoing character encoding
el: Κωδικοποίηση χαρακτήρων εξερχομένων

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used.
el: Αν επιλεγεί 'Αυτόματη', θα χρησιμοποιηθεί η βέλτιστη κωδικοποίηση για την τρέχουσα τοπική ρύθμιση

en: Enable coloration of message
el: Ενεργοποίηση χρωματισμού των μηνυμάτων

en: Display header pane above message view
el: Εμφάνιση τμήματος με την κεφαλίδα πάνω από την προβολή μηνύματος

en: Display short headers on message view
el: Εμφάνιση βραχείας κεφαλίδας στην απεικόνιση μηνύματος

en: Render HTML messages as text
el: Απεικόνιση των HTML μηνυμάτων σαν κείμενο

en: Line space
el: Διάστημα γραμμών

en: pixel(s)
el: εικονοστοιχείο(α)

en: Scroll
el: Κύλιση

en: Half page
el: Μισή σελίδα

en: Smooth scroll
el: Ομαλή κύλιση

en: Step
el: Κατά βήματα

en: Images
el: Εικόνες

en: Resize attached large images to fit in the window
el: Αυτόματη προσαρμογή των συνημμένων εικόνων

en: Display images as inline
el: Εμφάνιση εικόνων μέσα στο μήνυμα.

en: Enable Junk mail control
el: Ενεργοποίηση ελέγχου ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Learning command:
el: Εντολή εκμάθησης:

en: (Select preset)
el: (επιλογή πρότυπου)

en: Not Junk
el: Επιθυμητή αλληλογραφία

en: Classifying command
el: Εντολή ταξινόμησης

en: To classify junk mails automatically, both junk and not junk mails must be learned manually to a certain extent.
el: Για να γίνει δυνατή η αυτόματη αναγνώριση της ανεπιθύμητης αλληλογραφίας, θα πρέπει να γίνει χειροκίνητη εκμάθηση ως ένα σημείο.

en: Junk folder
el: Φάκελος ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Filter junk mails before normal filtering
el: Φιλτράρισμα ανεπιθύμητης αλληλογραφίας πριν τα κανονικά φίλτρα

en: Mark filtered junk mails as read
el: Σημείωση των φιλτραρισμένων ανεπιθύμητων μηνυμάτων ως αναγνωσμένα

en: Automatically check signatures
el: Αυτόματος έλεγχος υπογραφών

en: Show signature check result in a popup window
el: Εμφάνιση του ελέγχου υπογραφής σε αναδυόμενο παράθυρο

en: Store passphrase in memory temporarily
el: Προσωρινή αποθήκευση της φράσης πρόσβασης στη μνήμη

en: Expired after
el: Έληξε μετά

en: minute(s)
el: λεπτά

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session.
el: Ορίζοντας το σε '0' η φράση πρόσβασης θα αποθηκεύεται για όλη τη σύνοδο

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
el: Εμφάνιση ειδοποίησης κατά την εκκίνηση αν το GnuPG δεν λειτουργεί

en: Only mark message as read when opened in new window
el: Σημείωση ενός μηνύματος ως αναγνωσμένου μόνο όταν ανοιχθεί σε νέο παράθυρο

en: Open inbox after receiving new mail
el: Άνοιγμα των εισερχομένων μετά τη λήψη νέων μηνυμάτων

en: Open inbox on startup
el: Άνοιγμα των εισερχομένων στην αρχή

en: Execute immediately when moving or deleting messages
el: Αυτόματη εκτέλεση για τη μεταφορά και διαγραφή μηνυμάτων

en: Messages will be marked until execution if this is turned off.
el: Τα μηνύματα θα σημειωθούν μέχρι την εκτέλεση αν αυτό είναι αποεπιλεγμένο

en: Make the order of buttons comply with GNOME HIG
el: Συμμόρφωση της σειράς των κουμπιών με το GNOME HIG

en: Display tray icon
el: Προβολή εικονιδίου συρταριού

en: Minimize to tray icon
el: Ελαχιστοποίηση στο εικονίδιο συρταριού

en:  Set key bindings...
el:  Ορισμός συντομεύσεων πληκτρολογίου...

en: Other
el: Άλλα

en: External commands
el: Εξωτερικές εντολές

en: Receive dialog
el: Διάλογος λήψης

en: Show receive dialog
el: Προβολή διαλόγου λήψης

en: Always
el: Πάντα

en: Only on manual receiving
el: Μόνο στη χειροκίνητη λήψη

en: Never
el: Ποτέ

en: Don't popup error dialog on receive error
el: Να μην εμφανίζεται διάλογος στα σφάλματα λήψης

en: Close receive dialog when finished
el: Κλείσιμο του διαλόγου λήψης όταν ολοκληρωθεί

en: Add address to destination when double-clicked
el: Προσθήκη διεύθυνσης στον προορισμό σε διπλό κλικ

en: On exit
el: Κατά την έξοδο

en: Confirm on exit
el: Επιβεβαίωση εξόδου

en: Empty trash on exit
el: Άδειασμα των διαγραμμένων στην έξοδο

en: Ask before emptying
el: Επιβεβαίωση πριν το άδειασμα

en: Warn if there are queued messages
el: Προειδοποίηση αν υπάρχουν μηνύματα στην ουρά

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
el: Εξωτερικές εντολές (το %s θα αντικατασταθεί με το όνομα αρχείου / URI)

en: Web browser
el: Περιηγητής ιστοσελίδων

en: (Default browser)
el: (Προεπιλεγμένος περιηγητής)

en: Use external program for printing
el: Χρήση εξωτερικού προγράμματος για εκτύπωση

en: Use external program for sending
el: Χρήση εξωτερικού προγράμματος για αποστολή

en: Automatic (Recommended)
el: Αυτόματη (Προτεινόμενο)

en: Western European (ISO-8859-1)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
el: Δυτικής Ευρώπης (ISO-8859-15)

en: Western European (Windows-1252)
el: Δυτικής Ευρώπης (Windows-1252)

en: Central European (ISO-8859-2)
el: Κεντρικήs Ευρώπης (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
el: Βαλτικής (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
el: Βαλτικής (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
el: Βαλτικής (Windows-1257)

en: Greek (ISO-8859-7)
el: Ελληνική (ISO-8859-7)

en: Arabic (ISO-8859-6)
el: Αραβική (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
el: Αραβική (Windows-1256)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
el: Εβραϊκή (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
el: Εβραϊκή (Windows-1255)

en: Turkish (ISO-8859-9)
el: Τουρκική (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
el: Κυριλλική (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
el: Κυριλλική (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
el: Κυριλλική (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
el: Κυριλλική (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
el: Ιαπωνέζικη (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
el: Ιαπωνέζικη (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
el: Ιαπωνέζικη (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB2312)
el: Απλοποιημένη Κινεζική (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
el: Απλοποιημένη Κινέζικη (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
el: Παραδοσιακή Κινεζική (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
el: Παραδοσιακή Κινεζική (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
el: Κινεζική (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
el: Κορεατική (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
el: Ταϊλανδέζικη (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
el: Ταϊλανδέζικη (Windows-874)

en: the full abbreviated weekday name
el: το συντομευμένο όνομα της ημέρας

en: the full weekday name
el: το πλήρες όνομα της ημέρας

en: the abbreviated month name
el: το συντομευμένο όνομα του μήνα

en: the full month name
el: το πλήρες όνομα του μήνα

en: the preferred date and time for the current locale
el: η προτιμητέα ημερομηνία και ώρα για την τρέχουσα ρύθμιση τοπικότητας

en: the century number (year/100)
el: ο αιώνας (έτος/100)

en: the day of the month as a decimal number
el: η μέρα του μήνα ως δεκαδικός αριθμός

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
el: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός σε 24ωρο ρολόι

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
el: η ώρα ως δεκαδικός αριθμός σε 12ωρο ρολόι

en: the day of the year as a decimal number
el: η μέρα του χρόνου ως δεκαδικός αριθμός

en: the month as a decimal number
el: ο μήνας ως δεκαδικός αριθμός

en: the minute as a decimal number
el: το λεπτό ως δεκαδικός αριθμός

en: either AM or PM
el: είτε ΠΜ ή ΜΜ

en: the second as a decimal number
el: το δευτερόλεπτο ως δεκαδικός αριθμός

en: the day of the week as a decimal number
el: η μέρα της εβδομάδας ως δεκαδικός αριθμός

en: the preferred date for the current locale
el: η προτιμώμενη ημερομηνία για το τρέχον locale

en: the last two digits of a year
el: τα δύο τελευταία ψηφία του έτους

en: the year as a decimal number
el: το έτος ως δεκαδικός αριθμός

en: the time zone or name or abbreviation
el: η ζώνη ώρας ως όνομα ή σύντμηση

en: Specifier
el: Προσδιοριστής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Set message colors
el: Ορισμός χρωμάτων μηνύματος

en: Colors
el: Χρώματα

en: Quoted Text - First Level
el: Παράθεση - Πρώτο επίπεδο

en: Quoted Text - Second Level
el: Παράθεση - Δεύτερο επίπεδο

en: Quoted Text - Third Level
el: Παράθεση - Τρίτο επίπεδο

en: URI link
el: Σύνδεσμος URI

en: Recycle quote colors
el: Ανακύκλωση χρωμάτων παράθεσης

en: Pick color for quotation level 1
el: Χρώμα πρώτου επιπέδου παράθεσης

en: Pick color for quotation level 2
el: Χρώμα δεύτερου επιπέδου παράθεσης

en: Pick color for quotation level 3
el: Χρώμα τρίτου επιπέδου παράθεσης

en: Pick color for URI
el: Επιλογή χρώματος για συνδέσμους

en: Description of symbols
el: Περιγραφή των συμβόλων

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
el: Ημερομηνία
    Από
    Πλήρες όνομα αποστολέα
    Όνομα αποστολέα
    Αρχικά αποστολέα
    Θέμα
    Προς
    Κοινοποίηση
    Ομάδες νέων
    Message-ID

en: If x is set, displays expr
el: Αν έχει οριστεί το x, εμφανίζει expr

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
el: Σώμα μηνύματος
    Σώμα παράθεσης μηνύματος
    Σώμα μηνύματος χωρίς υπογραφή
    Σώμα παράθεσης μηνύματος χωρίς υπογραφή
    Κυριολεκτικό %

en: Key bindings
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Old Sylpheed
el: Παλιό Sylpheed

en: Custom header setting
el: Ρύθμιση προσαρμοσμένων κεφαλίδων

en:  Delete
el:  Διαγραφή

en: Custom headers
el: Προσαρμοσμένες κεφαλίδες

en: Header name is not set.
el: Το όνομα της κεφαλίδας δεν έχει οριστεί.

en: Delete header
el: Διαγραφή κεφαλίδας

en: Do you really want to delete this header?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτή την κεφαλίδα;

en: Creating display header setting window...
el: Δημιουργία παραθύρου ρυθμίσεων προβολής κεφαλίδων...

en: Display header setting
el: Ρύθμιση προβολής κεφαλίδων

en: Header name
el: Όνομα κεφαλίδας

en: Displayed Headers
el: Εμφανισθείσες κεφαλίδες

en: Hidden headers
el: Κρυμμένες κεφαλίδες

en: Show all unspecified headers
el: Εμφάνιση όλων των μη ορισμένων κεφαλίδων

en: This header is already in the list.
el: Αυτή η κεφαλίδα είναι ήδη στη λίστα.

en: Available items
el: Διαθέσιμα αντικείμενα

en: Displayed items
el: Εμφανιζόμενα αντικείμενα

en:  Revert to default
el: Επαναφορά στις προεπιλογές

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Do you really want to delete the rule '%s'?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τον κανόνα '%s';

en: Delete rule
el: Διαγραφή κανόνα

en: Filter rule
el: Κανόνας φίλτρου

en: If any of the following condition matches
el: Ταίριασμα οποιουδήποτε από τα παρακάτω

en: If all of the following conditions match
el: Ταίριασμα όλων των παρακάτω

en: Perform the following actions:
el: Εκτέλεση ακόλουθων ενεργειών:

en: To or Cc
el: Προς ή Κοινοποίηση

en: Any header
el: Οποιαδήποτε κεφαλίδα

en: Edit header...
el: Επεξεργασία κεφαλίδας...

en: Message body
el: Σώμα μηνύματος

en: Result of command
el: Αποτέλεσμα εντολής

en: Age
el: Παλαιότητα

en: Marked
el: Σημειωμένο

en: Has color label
el: Έχει ετικέτα

en: Has attachment
el: Έχει συνημμένο

en: contains
el: περιέχει

en: doesn't contain
el: δεν περιέχει

en: is
el: είναι

en: is not
el: δεν είναι

en: match to regex
el: ταιριάζει σε κανονική έκφραση

en: doesn't match to regex
el: δεν ταιριάζει σε κανονική έκφραση

en: is larger than
el: είναι μεγαλύτερο από

en: is smaller than
el: είναι μικρότερο από

en: is shorter than
el: είναι πιο κοντό από

en: is longer than
el: είναι μακρύτερο από

en: matches to status
el: ταιριάζει σε κατάσταση

en: doesn't match to status
el: δεν ταιριάζει σε κατάσταση

en: Move to
el: Μετακίνηση

en: Copy to
el: Αντιγραφή

en: Don't receive
el: Να μη ληφθεί

en: Delete from server
el: Διαγραφή από το διακομιστή

en: Set mark
el: Ορισμός σημείου

en: Set color
el: Ορισμός χρώματος

en: Mark as read
el: Σημείωση ως αναγνωσμένο

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward as attachment
el: Προώθηση ως συνημμένο

en: Redirect
el: Ανακατεύθυνση

en: Execute command
el: Εκτέλεση εντολής

en: Stop rule evaluation
el: Διακοπή εξέτασης κανόνα

en: folder:
el: φάκελος:

en: day(s)
el: ημέρες

en: address:
el: διεύθυνση:

en: Edit header list
el: Επεξεργασία λίστας κεφαλίδων

en: Headers
el: Επικεφαλίδες

en: Header:
el: Επικεφαλίδα:

en: Command is not specified.
el: Δεν έχει οριστεί η εντολή.

en: Destination folder is not specified.
el: Δεν έχει οριστεί ο προορισμός.

en: Invalid condition exists.
el: Υπάρχει άκυρη συνθήκη.

en: Rule name is not specified.
el: Ο κανόνας δεν έχει ονομαστεί.

en: Invalid action exists.
el: Υπάρχει άκυρη δράση.

en: Condition not exist.
el: Η συνθήκη δεν υπάρχει.

en: Action not exist.
el: Δεν υπάρχει η ενέργεια.

en: Folder properties
el: Ιδιότητες φακέλου

en: Identifier
el: Προσδιοριστής

en: Type
el: Τύπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Don't display [...] or (...) at the beginning of subject in summary
el: Να μην εμφανίζεται [...] ή (...) στην αρχή του θέματος στη σύνοψη

en: Delete [...] or (...) at the beginning of subject on reply
el: Διαγραφή του [...] ή (...) στην αρχή του θέματος κατά την απάντηση

en: Account
el: Λογαριασμός

en: Apply to subfolders
el: Εφαρμογή σε υποφάκελους

en: use also on reply
el: χρήση επίσης στην απάντηση

en: Reply-To:
el: Απάντηση-Σε:

en: %s - Edit search condition
el: %s - Επεξεργασία συνθήκης αναζήτησης

en: Match any of the following
el: Ταίριασμα οποιουδήποτε από τα παρακάτω

en: Match all of the following
el: Ταίριασμα όλων των παρακάτω

en: Folder:
el: Φάκελος:

en: Search subfolders
el: Αναζήτηση στους υποφακέλους

en: Mark
el: Σημείωση

note: S_COL_MIME
en: Subject
el: Θέμα

note: S_COL_SUBJECT
en: From
el: Από

note: S_COL_FROM
en: Date
el: Ημερομηνία

note: S_COL_SIZE
en: Number
el: Αριθμός

en: Template name
el: Όνομα προτύπου

en: Register
el: Αποθήκευση

en:  Substitute
el:  Υποκατάστατο

en:  Symbols
el:  Σύμβολα

en: Registered templates
el: Αποθηκευμένα πρότυπα

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Template
el: Πρότυπο

en: Template format error.
el: Σφάλμα μορφής προτύπου.

en: Delete template
el: Διαγραφή προτύπου

en: Do you really want to delete this template?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτό το πρότυπο;

en: ---- Separator ----
el: ---- Διαχωριστικό ----

en: Get
el: Λήψη

en: Incorporate new mail
el: Ενσωμάτωση νέας αλληλογραφίας

en: Get all
el: Λήψη όλων

en: Incorporate new mail of all accounts
el: Ενσωμάτωση νέας αλληλογραφίας για όλους τους λογαριασμούς

en: Send queued message(s)
el: Αποστολή μηνυμάτων στην ουρά

en: Compose new message
el: Σύνθεση νέου μηνύματος

en: Reply to the message
el: Απάντηση σε αυτό το μήνυμα

en: Reply all
el: Απάντηση όλων

en: Reply to all
el: Απάντηση σε όλους

en: Forward the message
el: Προώθηση μηνύματος

en: Delete the message
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Set as junk mail
el: Σήμανση ως ανεπιθύμητη αλληλογραφία

en: Not junk
el: Επιθυμητή αλληλογραφία

en: Set as not junk mail
el: Σήμανση ως επιθυμητή αλληλογραφία

en: Next unread message
el: Επόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Previous unread message
el: Προηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Search messages
el: Αναζήτηση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: Print message
el: Εκτύπωση μηνύματος

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Execute marked process
el: Εκτέλεσης σημειωμένης διεργασίας

en: Prefs
el: Προτιμ

en: Common preferences
el: Κοινές προτιμήσεις

en: Send message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Send later
el: Αποστολή αργότερα

en: Put into queue folder and send later
el: Τοποθέτηση στον κατάλογο ουράς και αποστολή αργότερα

en: Draft
el: Πρόχειρα

en: Save to draft folder
el: Αποθήκευση στον κατάλογο προχείρων

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert file
el: Εισαγωγή αρχείου

en: Attach
el: Επισύναψη

en: Attach file
el: Επισύναψη αρχείου

en: Append signature
el: Προσθήκη υπογραφής

en: Edit with external editor
el: Επεξεργασία με εξωτερικό πρόγραμμα

en: Linewrap
el: Αναδίπλωση

en: Wrap all long lines
el: Αναδίπλωση όλων των μακρυών γραμμών

en: Customize toolbar
el: Προσαρμογή εργαλειοθήκης

en: The message will be printed with the following command:
el: Το μήνυμα θα εκτυπωθεί με την εξής εντολή:

en: (Default print command)
el: (Προεπιλεγμένη εντολή εκτύπωσης)

en: Print command line is invalid:
    `%s'
el: Η εντολή εκτύπωσης είναι άκυρη:
    '%s'

en: Status
el: Κατάσταση

en: Searching %s (%d / %d)...
el: Αναζήτηση για %s (%d / %d)...

en: Searching %s ...
el: Αναζήτηση για %s...

en: (No Date)
el: (Χωρίς ημερομηνία)

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Folder name:
el: Όνομα φακέλου:

en: All
el: Όλα

en: Have attachment
el: Έχει συνημμένο

en: Search for Subject or From
el: Αναζήτηση για Θέμα ή Από

en: 		aka "%s"
el: 		γνωστός ως "%s"

en: Signature made at %s
el: Υπογραφή δημιουργήθηκε στο %s

en: Error verifying the signature
el: Σφάλμα επιβεβαίωσης υπογραφής

en: _About
el: _Σχετικά

en: No.
el: Όχι.

en: Quitting...
el: Εγκατάλειψη...

en: Val
el: Τιμή

en: Add key
el: Προσθήκη κλειδιού

en: Enter another user or key ID:
el: Εισαγωγή άλλου χρήστη ή key ID:

en: Trust key
el: Εμπιστοσύνη κλειδιού

en: The selected key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    Do you trust it enough to use it anyway?
el: Το επιλεγμένο κλειδί δεν είναι εντελώς έμπιστο.
    Αν επιλέξετε να κρυπτογραφήσετε το μήνυμα με αυτό το κλειδί
    δεν ξέρετε σίγουρα ότι θα καταλήξει στο άτομο που επιδιώκετε.
    Το εμπιστεύεστε αρκετά ώστε να το χρησιμοποιήσετε έτσι κι αλλιώς;

en: Queued message header is broken.
el: Η κεφαλίδα του μηνύματος στην ουρά είναι κακοσχηματισμένη.

en: Sending message using command: %s
el: Αποστολή μηνύματος με την εντολή: %s

en: Can't execute command: %s
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση της εντολής: %s

en: Error occurred while executing command: %s
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την εκτέλεση της επιλεγμένης εντολής.: %s

en: Connecting
el: Συνδέομαι

en: Connecting to SMTP server: %s ...
el: Σύνδεση στην εξυπηρέτη SMTP: %s ...

en: Sending HELO...
el: Αποστολή HELO...

en: Authenticating
el: Πιστοποίηση

en: Sending EHLO...
el: Αποστολή EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
el: Στέλνω MAIL FROM...

en: Sending
el: Αποστολή

en: Sending RCPT TO...
el: Στέλνω RCPT TO...

en: Sending DATA...
el: Στέλνω DATA...

en: Sending message (%d / %d bytes)
el: Στέλνω το μήνυμα (%d / %d bytes)

en: Sending message
el: Αποστολή μηνύματος

en: Error occurred while sending the message.
el: Συνέβη σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
el: Προέκυψε ένα σφάλμα κατά την αποστολή του μηνύματος:
    %s

en: Mailbox setting
el: Ρυθμίσεις γραμματοκιβωτίου

en: Signature check result
el: Αποτέλεσμα ελέγχου υπογραφής

en: Checking signature
el: Έλεγχος υπογραφής.

en: %s%s%s from "%s"
el: %s%s%s από "%s"

en: No signature found
el: Δεν βρέθηκε υπογραφή

en: Good signature from "%s"
el: Έγκυρη υπογραφή από τον/την "%s"

en: Good signature
el: Έγκυρη υπογραφή

en: Valid signature but the key for "%s" is not trusted
el: Έγκυρη υπογραφή αλλά το κλειδί για το "%s" δεν είναι έμπιστο

en: Valid signature (untrusted key)
el: Έγκυρη υπογραφή (όχι έμπιστη)

en: Signature valid but expired for "%s"
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά έχει λήξει για το "%s"

en: Signature valid but expired
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά έχει λήξει

en: Signature valid but the signing key for "%s" has expired
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά το κλειδί για το "%s" έχει λήξει

en: Signature valid but the signing key has expired
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά το κλειδί έχει λήξει

en: Signature valid but the signing key for "%s" has been revoked
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά το κλειδί για το "%s" έχει ανακληθεί

en: Signature valid but the signing key has been revoked
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη αλλά το κλειδί έχει ανακληθεί

en: BAD signature from "%s"
el: Εσφαλμένη υπογραφή από τον/την "%s"

en: BAD signature
el: Εσφαλμένη υπογραφή

en: No public key to verify the signature
el: Το κλειδί δεν είναι διαθέσιμο για την εξακρίβωση της υπογραφής

en: Creating source window...
el: Δημιουργία παραθύρου πηγαίου κώδικα...

en: Source of the message
el: Πηγή του μηνύματος

en: %s - Source
el: %s - Πηγή

en: SSL certificate verify failed
el: Η επαλήθευση του πιστοποιητικού SSL απέτυχε

en: Subscribe to newsgroup
el: Συνδρομή σε ομάδα νέων

en: Select newsgroups to subscribe.
el: Επιλέξτε ομάδες νέων που θα εγγραφείτε.

en: Find groups:
el: Εύρεση ομάδων:

en:  Search
el:  Αναζήτηση

en: Newsgroup name
el: Όνομα ομάδας συζητήσεων

en: Messages
el: Μηνύματα

en: moderated
el: ελεγχόμενο

en: readonly
el: μόνο για ανάγνωση

en: unknown
el: άγνωστο

en: Getting newsgroup list...
el: Λήψη της λίστας ομάδων νέων...

en: Can't retrieve newsgroup list.
el: Δεν είναι δυνατή η λήψη της λίστας ομάδων συζητήσεων.

en: Done.
el: Έγινε.

en: %d newsgroups received (%s read)
el: Λήφθηκαν %d ομάδες συζητήσεων (%s αναγνωσμένα)

en: /Repl_y to
el: /Απάντ_ηση σε

en: /Repl_y to/_all
el: /Απάντ_ηση σε/_Όλους

en: /Repl_y to/_sender
el: /Απάντ_ηση σε/_Αποστολέα

en: /Repl_y to/mailing _list
el: /Απάντ_ηση σε/_λίστα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: /M_ove...
el: /Μ_ετακίνηση...

en: /_Copy...
el: /_Αντιγραφή...

en: /_Mark
el: /Ση_μείωση

en: /_Mark/---
el: /Ση_μείωση/---

en: /_Mark/Mark as unr_ead
el: /Ση_μείωση/_Ως μη αναγνωσμένο

en: /_Mark/Mark as rea_d
el: /Ση_μείωση/Ως αναγ_νωσμένο

en: /Color la_bel
el: /_Χρωματική ταμπέλα

en: /Set as _junk mail
el: /Σημείωση ως α_νεπιθύμητη αλληλογραφία

en: /Set as not j_unk mail
el: /Ορισμός ως επι_θυμητή αλληλογραφία

en: /Re-_edit
el: /Ε_παν-επεξεργασία

en: /Create f_ilter rule
el: /Δημιουργία _φίλτρου

en: /Create f_ilter rule/_Automatically
el: /Δημιουργία _φίλτρου/_Αυτόματα

en: /Create f_ilter rule/by _From
el: /Δημιουργία _φίλτρου/από τον απο_στολέα

en: /Create f_ilter rule/by _To
el: /Δημιουργία _φίλτρου/από τον _παραλήπτη

en: /Create f_ilter rule/by _Subject
el: /Δημιουργία _Φίλτρου/από το _θέμα

en: Process mark
el: Σημείωση προόδου

en: Some marks are left. Process it?
el: Έχουν απομείνει μερικές σημάνσεις. Να επεξεργαστούν;

en: Scanning folder (%s)...
el: Σάρωση φακέλου (%s)...

en: _Search again
el: Εύρεση _ξανά

en: No more unread messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: No unread message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν μη αναγνωσμένα μηνύματα. Να γίνει αναζήτηση από το τέλος;

en: No unread messages.
el: Δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα.

en: No more new messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα νέα μηνύματα

en: No new message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν νέα μηνύματα. Να γίνει αναζήτηση από το τέλος;

en: No new messages.
el: Δεν υπάρχουν νέα μηνύματα.

en: No more marked messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα σημειωμένα μηνύματα

en: No marked message found. Search from the end?
el: Δεν βρέθηκαν σημειωμένα μηνύματα. Να γίνει αναζήτηση από το τέλος;

en: No marked messages.
el: Δεν υπάρχουν σημειωμένα μηνύματα.

en: No more labeled messages
el: Δεν υπάρχουν άλλα σημειωμένα μηνύματα

en:  item(s) selected
el:  επιλεγμένα αντικείμενα

en: %d deleted
el: %d διαγράφηκαν

en: %s%d moved
el: %s%d μετακινήθηκαν

en: %s%d copied
el: %s%d αντιγράφηκαν

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
el: %d νέα, %d αδιάβαστα, %d συνολικά (%s)

en: %d new, %d unread, %d total
el: %d νέα, %d αδιάβαστα, %d συνολικά

en: Sorting summary...
el: Περίληψη ταξινόμησης...

en: 	Setting summary from message data...
el: 	Ορισμός περίληψης από τα δεδομένα του μηνύματος...

en: Setting summary from message data...
el: Ορισμός περίληψης από τα δεδομένα του μηνύματος...

en: Writing summary cache (%s)...
el: Εγγραφή προσωρινής μνήμης περιλήψεων (%s)...

en: Message %d is marked
el: Το μήνυμα %d είναι σημειωμένο

en: Message %d is marked as being read
el: Το μήνυμα %d είναι σημειωμένο ως αναγνωσμένο

en: Message %d is marked as unread
el: Το μήνυμα %d είναι σημειωμένο ως μη αναγνωσμένο

en: Message %s/%d is set to delete
el: Το μήνυμα %s/%d είναι προς διαγραφή

en: Delete message(s)
el: Διαγραφή μηνύματος(ων)

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε τα μηνύματα από τα απορρίμματα;

en: Deleting duplicated messages...
el: Διαγράφω τα διπλά μηνύματα...

en: Destination is same as current folder.
el: Ο προορισμός είναι ίδιος με τον τρέχοντα κατάλογο.

en: Destination for copy is same as current folder.
el: Ο προορισμός αντιγραφής είναι ίδιος με τον τρέχοντα κατάλογο.

en: Error occurred while processing messages.
el: Συνέβη ένα σφάλμα κατά την επεξεργασία του μηνύματος.

en: Building threads...
el: Δημιουργώ τα νήματα...

en: Filtering (%d / %d)...
el: Εφαρμογή φίλτρων (%d / %d)...

en: filtering...
el: Εφαρμογή φίλτρων...

en: Filtering...
el: Φιλτράρω...

en: %d message(s) have been filtered.
el: Φιλτραρίστηκαν %d μηνύματα.

en: file %s already exists
el: Το αρχείο "%s" υπάρχει ήδη

en: Creating text view...
el: Δημιουργία προβολής κειμένου...

en: This message can't be displayed.
el: Δεν είναι δυνατή η προβολή αυτού του μηνύματος.

en: Sa_ve this image as...
el: Α_ποθήκευση εικόνας ως...

en: Compose _new message
el: Σύνθεση _νέου μηνύματος

en: Add to address _book...
el: Προσθήκη στο _ευρετήριο διευθύνσεων...

en: Copy this add_ress
el: Αντιγραφή _διεύθυνσης

en: _Open with Web browser
el: _Άνοιγμα με τον περιηγητή ιστοσελίδων

en: Copy this _link
el: Αντιγραφή _συνδέσμου

en: The real URL (%s) is different from
    the apparent URL (%s).
    
    Open it anyway?
el: Η πραγματική διεύθυνση (%s) είναι διαφορετική από
    αυτή που φαίνεται ότι είναι (%s).
    
    Θέλετε σίγουρα να την ανοίξετε;

en: Fake URL warning
el: Προειδοποίηση για μη έγκυρο URL

en: _Display Sylpheed
el: _Εμφάνιση Sylpheed

en: Get from _current account
el: Λήψη από τον _τρέχον λογαριασμό

en: Get from _all accounts
el: Λήψη από ό_λους τους λογαριασμούς

en: _Send queued messages
el: Α_ποστολή μηνυμάτων στην ουρά

en: E_xit
el: Έ_ξοδος
