sylpheed - en to eu translation catalogue (1778 entries)

en: Reading all config for each account...
eu: Kontu bakoitzaren itxurapen guztiak irakurtzen...

en: Junk mail filter (manual)
eu: Zabor posta iragazkia (eskuzkoa)

en: Junk mail filter
eu: Zabor posta iragazkia

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
eu: IMAP4 elkarketa %s-ra eten egin da. Berrelkarketatzen...

en: IMAP4 server disables LOGIN.
eu: IMAP4 zerbitzariak SAIOHASTEA ezgaitzen du.

en: Could not establish IMAP connection.
eu: Ezinezkoa IMAP elkarketa ezartzea

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
eu:  IMAP4 elkarketa sortzen hona: %s:%d ...

en: Can't start TLS session.
eu: Ezin da TLS saioa hasi.

en: (retrieving FLAGS...)
eu: (IKURRAK berreskuratzen...)

en: Getting message %u
eu: %u mezua lortzen

en: Appending messages to %s (%d / %d)
eu: Mezuak gehitzen hona %s (%d / %d)

en: Moving messages %s to %s ...
eu: Mezuak mugitzen %s hona %s ...

en: Copying messages %s to %s ...
eu: Mezuak kopiatzen %s hona %s ...

en: Removing messages %s
eu: Mezuak kentzen %s

en: can't set deleted flags: %s
eu: ezin dira ezarri ezabatutako ikurrak: %s

en: can't expunge
eu: ezin da ezabatu

en: Removing all messages in %s
eu: %s-ko mezu guztiak kentzen

en: can't set deleted flags: 1:*
eu: ezin dira ezarri ezabatutako ikurrak: 1:*

en: can't close folder
eu: ezin da agiritegia itxi

en: root folder %s not exist
eu: %s erro agiritegia ez dago

en: error occurred while getting LIST.
eu: akatsa gertatu da ZERRENDA lortzerakoan.

en: Can't create '%s'
eu: Ezin da '%s sortu'

en: Can't create '%s' under INBOX
eu: Ezin da '%s' sortu SARRERA-n

en: can't create mailbox: LIST failed
eu: ezin da postakutxa sortu: ZERRENDA hutsegitea

en: can't create mailbox
eu:  Ezin da postakutxa sortu

en: can't subscribe mailbox
eu: ezin da postakutxara harpidetu

en: can't rename mailbox: %s to %s
eu: ezin da postakutxa berrizendatu: %s honela %s

en: can't delete mailbox
eu:  Ezin da postakutxa ezabatu

en: Getting message headers (%d / %d)
eu: Mezu idazburuak lortzen (%d / %d)

en: error occurred while getting envelope.
eu: akatsa gertatu da lana lortzerakoan.

en: can't parse envelope: %s
eu: ezin da lana aztertu: %s

en: can't get envelope
eu: ezin da lana lortu

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
eu: Ezin da IMAP4 zerbitzariarekin elkarketatu: %s:%d

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
eu: Ezin da IMAP4 saioa ezarri honekin: %s:%d

en: can't get namespace
eu: ezin da izentartea lortu

en: can't select folder: %s
eu: ezin da agiritegia hautatu: %s

en: error on imap command: STATUS
eu: akatsa imap aginduan: EGOERA %s %s

en: IMAP4 authentication failed.
eu: IMAP4 egiaztapen hutsegitea.

en: IMAP4 login failed.
eu: IMAP4 saio-haste hutsegitea.

en: can't append %s to %s
eu: ezin da %s hona %s gehitu

en: (sending file...)
eu: (agiria bidaltzen...)

en: can't append message to %s
eu: ezin da mezua gehitu %s-ra

en: can't copy %s to %s
eu: ezin da %s  hona %s kopiatu

en: error while imap command: STORE %s %s
eu: akatsa imap aginduan: BILTEGIA %s %s

en: error while imap command: EXPUNGE
eu: akatsa imap aginduan: EZABA %s %s

en: error while imap command: CLOSE
eu: akatsa imap aginduan: ITXI %s %s

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
eu: iconv ezin du bihurtu UTF-7 %s-ra

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
eu: iconv ezin du bihurtu %s UTF-7-ra

en: can't write to temporary file
eu: ezin da aldibaterako agirira idatzi

en: Getting messages from %s into %s...
eu: Mezuak lortzen hemendik %s hona %s...

en: can't read mbox file.
eu: ezin da mbox agiria irakurri.

en: invalid mbox format: %s
eu: mbox heuskarri baliogabea: %s

en: malformed mbox: %s
eu: mbox gaizkiosatua: %s

en: can't open temporary file
eu: ezin da aldibaterako agiria ireki

en: unescaped From found:
    %s
eu: irtengabeko Hemendik aurkituta:
    %s

en: can't create lock file %s
eu: ezin da %s blokeatze agiria sortu

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
eu: erabili 'saldoa' 'agiria' ordez ahal bada.

en: can't create %s
eu: ezin da %s sortu

en: mailbox is owned by another process, waiting...
eu: beste prozesu bat dago postakutxaz jabetuta, itxaroten...

en: can't lock %s
eu: ezin da %s blokeatu

en: invalid lock type
eu: blokeo mota baliogabea

en: can't unlock %s
eu: ezin da %s desblokeatu

en: can't truncate mailbox to zero.
eu: ezin da postakutxa hutsera moztu.

en: Exporting messages from %s into %s...
eu: Mezuak esportatzen %s-tik hona %s...

en: can't copy message %s to %s
eu: ezin da %s mezua %s-ra kopiatu

en: the src folder is identical to the dest.
eu: src agiritegia helburuaren berdina da.

en: Copying message %s/%d to %s ...
eu: Mezua kopiatzen %s/%d-tik hona %s ...

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
eu: `%s' agiria jadanik badago.
    Ezin da agiritegia sortu.

en: Directory name
    '%s' is not a valid UTF-8 string.
    Maybe the locale encoding is used for filename.
    If that is the case, you must set the following environmental variable
    (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
eu: Zuzenbide izena
    '%s' ez da baliozko UTF-8 kate bat.
    Badaiteke tokiko kodeaketa erabili izana agirizenerako.
    Horrela bada, hurrengo inguru aldaera ezarri behar duzu
    (ikusi IRAKURRI xehetasunetarako):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
eu: %s:%d-rako NNTP elkarketa sortzen ...

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
eu: %s:%d-rako NNTP elkarketa eten egin da. Berrelkarketatzen...

en: article %d has been already cached.
eu: %d idazlan jadanik izan da katxeatua.

en: getting article %d...
eu: %d idazlana lortzen...

en: can't read article %d
eu: ezin da %d idazlana irakurri

en: can't post article.
eu: ezin da idazlana aurkeztu.

en: can't retrieve article %d
eu: ezin da %d idazlana berreskuratu

en: can't select group: %s
eu: ezin da taldea hautatu: %s

en: invalid article range: %d - %d
eu: idazlan maila baliogabea: %d - %d

en: no new articles.
eu: ez dago idazlan berririk.

en: getting xover %d - %d in %s...
eu: xover %d  lortzen- %d -> %s...

en: can't get xover
eu: ezin da xover lortu

en: error occurred while getting xover.
eu: akatsa gertatu da xover lortzerakoan.

en: invalid xover line: %s
eu: xover lerro baliogabea: %s

en: can't get xhdr
eu: ezin da xhdr lortu

en: error occurred while getting xhdr.
eu: akatsa gertatu da xhdr lortzerakoan.

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
eu: Ezin da NNTP zerbitzariarekin elkarketatu: %s:%d

en: protocol error: %s
eu: protokolo akatsa: %s

en: protocol error
eu: protokolo akatsa

en: Error occurred while posting
eu: Akatsa gertatu da aurkezterakoan

en: Error occurred while sending command
eu: Akatsa gertatu da agindua bidaltzerakoan

en: Required APOP timestamp not found in greeting
eu: Beharrezko APOP denbora-irarketa ez da aurkitu agurrean

en: Timestamp syntax error in greeting
eu: Denbora-irarketa joskera akatsa agurrean

en: Invalid timestamp in greeting
eu: Denbora-irarketa baliogabea agurrean

en: POP3 protocol error
eu: POP3 protokolo akatsa

en: invalid UIDL response: %s
eu:  UIDL erantzun okerra: %s

en: POP3: Deleting expired message %d
eu: POP3: Mezu iraungitua ezabatzen %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
eu: POP3: Mezua jauzten %d (%d byte)

en: mailbox is locked
eu: postakutxa blokeatuta dago

en: session timeout
eu: saioa epezkanpo

en: can't start TLS session
eu: ezin da TLS saioa hasi

en: error occurred on authentication
eu: akatsa gertatu da egiaztatzerakoan

en: command not supported
eu: agindua ez dago sostengaturik

en: error occurred on POP3 session
eu: akatsa gertatu da POP3 saioan

en: failed to write configuration to file
eu: hutsegitea itxurapena agirira idazterakoan

en: Found %s
eu: %s aurkituta

en: Configuration is saved.
eu: Itxurapena gorde da.

en: procmime_get_text_content(): Code conversion failed.
eu: procmime_get_text_content(): Kode bihurketa hutsegitea.

en: can't open mark file
eu: ezin da marka agiria ireki

en: can't fetch message %d
eu: ezin da %d mezua eman

en: Print command line is invalid: `%s'
eu: Irarketa agindu lerroa baliogabea da: '%s'

en: error occurred while retrieving data.
eu: akatsa gertatu da datuak berreskuratzerakoan.

en: Can't write to file.
eu: Ezinezkoa agirira idaztea.

en: SMTP AUTH not available
eu: SMTP EGIAZT ez dago eskuragarri

en: bad SMTP response
eu:  SMTP erantzun gaitza

en: error occurred on SMTP session
eu: akatsa gertatu da SMTP saioan

en: SSLv23 not available
eu: SSLv23 ez eskuragarri

en: SSLv23 available
eu: SSLv23 eskuragarri

en: TLSv1 not available
eu: TLSv1 ez eskuragarri

en: TLSv1 available
eu: TLSv1 eskuragarri

en: SSL method not available
eu: SSL metodoa ez dago eskuragarri

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
eu: SSL metodo ezezaguna *PROGRAMA AKATSA*

en: Error creating ssl context
eu: Akatsa ssl hitzingurua sortzerakoan

note: Get the cipher
en: SSL connection using %s
eu: SSL elkarketa %s erabiliz

en: Server certificate:
eu: Zerbitzari egiaztagiria:

en:   Subject: %s
eu:   Gaia: %s

en:   Issuer: %s
eu:  Jaulkitzailea: %s

en: writing to %s failed.
eu: hutsegitea %s-ra idazterakoan.

en: About
eu: Honi buruz

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
eu: GPGME copyrighta:  2001 Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
eu: Programa hau software askea da; berbanatu eta/edo aldatu dezakezu Free Software Foundation-ek argitaraturiko GNU Baimen Publiko Orokorraren baldintzetan; bietan 2 bertsioan, edo (zure aukeran) bertsio berriago batean.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
eu: Programa hau erabilgarria izango delaren itxaropenez banatzen da, baina INOLAKO BERMERIK GABE; inolako MERKATAL edo NORBERE ASMOETARAKO bermerik gabe. Ikusi GNU Baimen Publiko Orokorra xehetasun gehiagorako.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
eu: GNU Baimen Publiko Orokorraren kopia bat jaso behar duzu programa honekin; horrela ez bada, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
eu: Zenbait osaketa leiho irekita daude.
    Mesedez itxi osaketa leiho denak kontuak editatu aurretik.

en: Opening account edit window...
eu: Kontu edizio leihoa irekitzen...

en: Creating folder tree. Please wait...
eu: Agiritegi zuhaitza sortzen. Mesedez itxaron...

en: Creation of the folder tree failed.
eu: Hutsegitea agiritegi zuhaitza sortzerakoan.

en: Creating account edit window...
eu: Kontu edizio leihoa sortzen...

en: Edit accounts
eu: Editatu kontuak

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
eu: Posta berriak hurrenkera honetan egiaztatuko dira. Hautatu
    'G' zutabeko laukiak mezu berreskurapena gaitzeko 'Lortu denak' bidez.

en: Name
eu: Izena

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Server
eu: Zerbitzaria

en: Edit
eu: Editatu

en:  _Set as default account
eu:  Ezarri _berezko kontu bezala

en: Do you really want to delete the account '%s'?
eu: Egitan nahi duzu '%s' kontua ezabatzea?

en: (Untitled)
eu: (izenburugabea)

en: Delete account
eu: Ezabatu kontua

en: Could not get message file %d
eu: Ezinezkoa %d mezu agiria lortzea

en: Could not get message part.
eu: Ezinezkoa mezu zatia lortzea.

en: Can't get part of multipart message
eu: Ezin da zati-anitzeko mezu zatia lortu

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F or %%p.
eu: Hautaturiko ekintza ezin da osatu leihoan erabili
    %%f, %%F edo %%p dituelako.

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
eu: Agindua ezin da abiarazi. Hodi sortze hutsegitea.
    %s

note: Fork error
en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
eu: Ezinezkoa adartzea hurrengo aginduak exekutatzeko:
    %s
    %s

en: --- Running: %s
eu: --- Ekinean: %s

en: --- Ended: %s
eu: --- Amaituta: %s

en: Action's input/output
eu: Ekintza sarrera/irteera

en:  Send
eu:  Bidali

en: Abort
eu: Utzi

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%h' will be replaced with the argument)
      %s
eu: Sartu hurrengo ekintzarentzako argumentua:
    (`%%h' argumentuarekin ordeztuko da)
      %s

en: Action's hidden user argument
eu: Ekintzaren ezkutuko erabiltzaile argumentua

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%u' will be replaced with the argument)
      %s
eu: Sartu hurrengo ekintzarentzako argumentua:
    (`%%u' argumentuarekin ordeztuko da)
      %s

en: Action's user argument
eu: Ekintza erabiltzaile argumentoa

en: Add Address to Book
eu: Gehitu Helbidea Liburura

en: Address
eu: Helbideak

en: Remarks
eu: Bermarkak

en: Select Address Book Folder
eu: Hautatu Helbide Liburu Agiritegia

en: Auto-registered address
eu: Berez-erregistraturiko helbidea

en: /_File
eu: /_Agiria

en: /_File/New _Book
eu: /_Agiria/Liburu _Berria

en: /_File/New _vCard
eu: /_Agiria/_vCard Berria

en: /_File/New _JPilot
eu: /_Agiria/_JPilot Berria

en: /_File/New _LDAP Server
eu: /_Agiria/_LDAP Zerbitzari Berria

en: /_File/---
eu: /_Agiria/---

en: /_File/_Edit
eu: /_Agiria/_Editatu

en: /_File/_Delete
eu: /_Agiria/E_zabatu

en: /_File/_Save
eu: /_Agiria/_Gorde

en: /_File/_Close
eu: /_Agiria/It_xi

en: /_Edit
eu: /_Editatu

en: /_Edit/_Copy
eu: /_Editatu/_Kopiatu

en: /_Edit/_Paste
eu: /_Editatu/_Itsatsi

en: /_Address
eu: /_Helbidea

en: /_Address/New _Address
eu: /_Helbidea/_Helbide Berria

en: /_Address/New _Group
eu: /_Helbidea/_Talde Berria

en: /_Address/New _Folder
eu: /_Helbidea/_Agiritegi Berria

en: /_Address/---
eu: /_Helbidea/---

en: /_Address/Add _to recipient
eu: /_Helbidea/Gehitu Ed_ukiontzira

en: /_Address/Add to _Cc
eu: /_Helbidea/Gehitu K_ik-ra

en: /_Address/Add to _Bcc
eu: /_Helbidea/Gehitu _Kez-ra

en: /_Address/_Edit
eu: /_Helbidea/_Editatu

en: /_Address/_Delete
eu: /_Helbidea/E_zabatu

en: /_Tools
eu: /_Tresnak

en: /_Tools/Import _LDIF file
eu: /_Tresnak/Inportatu _LDIF agiria

en: /_Tools/Import _CSV file
eu: /_Tresnak/Inportatu _CSV agiria

en: /_Tools/---
eu: /_Tresnak/---

en: /_Tools/Export to C_SV file
eu: /_Tresnak/Esportatu _CSV agiria

en: /_Help
eu: /_Laguntza

en: /_Help/_About
eu: /_Laguntza/_Honi buruz

en: /New _Address
eu: /_Helbide Berria

en: /New _Group
eu: /_Talde Berria

en: /New _Folder
eu: /_Agiritegi Berria

en: /_Delete
eu: /E_zabatu

en: /Add _to recipient
eu: /_Gehitu ontzira

en: /Add t_o Cc
eu: /Gehitu K_ik-ra

en: /Add to _Bcc
eu: /Gehitu _Kez-ra

en: /_Copy
eu: /K_opiatu

en: /_Paste
eu: /It_satsi

en: Address book
eu: Helbide liburua

note: special folder setting (maybe these options are redundant)
en: Folder
eu: Agiritegia

en: E-Mail address
eu: Post@ helbidea

en: Nick Name
eu: Izenordea

en: Search:
eu: Bilatu:

en: To:
eu: Hona:

en: Cc:
eu: Kik:

en: Bcc:
eu: Kez:

note: Buttons
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Add
eu: Gehitu

en: Search
eu: Bilatu

en: _Close
eu: It_xi

note: Confirm deletion
en: Delete address(es)
eu: Ezabatu helbidea(k)

en: Really delete the address(es)?
eu: Egitan ezabatu helbidea(k)?

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ?
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
eu: `%s' agiritegia ETA helbide guztiak ezabatzea nahi dituzu ?
    Agiritegia bakarrik ezabatuz gero, helbideak gaineko agiritegira mugituko dira.

en: Delete folder
eu: Ezabatu agiritegia

en: _Folder only
eu: _Agiritegia bakarrik

en: Folder and _addresses
eu: Agiritegia eta _helbideak

en: Really delete `%s' ?
eu: Egitan ezabatu `%s' ?

en: New user, could not save index file.
eu: Erabiltzaile berria, ezinezkoa aurkibide agiria gordetzea.

en: New user, could not save address book files.
eu: Erabiltzaile berria, ezinezkoa helbideliburu agiriak gordetzea.

en: Old address book converted successfully.
eu: Helbide liburu zaharra ongi bihurtu da.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
eu: Helbide liburu zaharra bihurtuta,
    ezinezkoa helbide berri aurkibide agiria gordetzea

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburua bihurtzea,
    baina helbide berri liburu huts agiriak sortu dira.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburu bihurtzea,
    ezinezkoa helbide berri liburu huts agiriak sortzea.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburu bihurtzea,
    eta ezinezkoa helbide berri liburu huts agiriak sortzea.

en: Address book conversion error
eu: Helbide liburu bihurketa akatsa

en: Address book conversion
eu: Helbide liburu bihurketa

en: Could not read address index:
    
    %s%c%s
eu: Ezinezkoa helbide aurkibidea irakurtzea:
    
    %s%c%s

en: Address Book Error
eu: Helbide Liburu Akatsa

en: Old address book converted, could not save new address index file
eu: Helbide liburu zaharra bihurtuta, ezinezkoa helbide berri aukibide agiria gordetzea

en: Could not convert address book, but created empty new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburua bihurtzea, baina helbide liburu agiri berri hutsak sortu dira.

en: Could not convert address book, could not create new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburua bihurtzea, ezinezko helbide liburu agiri berri hutsak sortzea.

en: Could not convert address book and could not create new address book files.
eu: Ezinezkoa helbide liburua bihurtzea eta ezinezkoa helbide liburu agiri berri hutsak sortzea.

en: Could not read address index
eu: Ezinezkoa helbide aurkibidea irakurtzea

en: Address Book Conversion Error
eu: Helbide Liburu Bihurketa Akatsa

en: Address Book Conversion
eu: Helbide Liburu Bihurketa

en: Interface
eu: Interfazea

en: Address Book
eu: Helbide Liburua

en: Person
eu: Norbanakoa

en: EMail Address
eu: Post@ Helbidea

en: Group
eu: Taldea

en: LDAP Server
eu: LDAP Zeribtzaria

en: Common address
eu: Helbide arrunta

en: Personal address
eu: Norbanako helbidea

en: Notice
eu: Jakinarazpena

en: Warning
eu: Kontuz

en: Error
eu: Akatsa

en: Creating alert panel dialog...
eu: Alerta panel elkarrizketa sortzen...

en: Show this message next time
eu: Erakutsi mezu hau hurrengoan

en: Orange
eu: Laranja

en: Red
eu: Gorria

en: Pink
eu: Arrosa

en: Sky blue
eu: Zeru urdina

en: Blue
eu: Urdina

en: Green
eu: Orlegia

en: Brown
eu: Marroia

note: create sub items. for the menu item activation callback we pass the * color flag value as data parameter. Also we attach a data pointer * so we can always get back the SummaryView pointer.
en: None
eu: Ezer ez

en: /_Open
eu: /_Ireki

en: /_Add...
eu: /_Gehitu...

en: /_Remove
eu: /_Kendu

en: /_Properties...
eu: /_Ezaugarriak...

en: /_File/_Send
eu: /_Agira/_Bidali

en: /_File/Send _later
eu: /_Agiria/Bi_dali geroago

en: /_File/Save to _draft folder
eu: /_Agiria/_Gorde zirriborro agiritegian

en: /_File/Save and _keep editing
eu: /_Agiria/Gorde eta _jarraitu editatzen

en: /_File/_Attach file
eu: /_Agiria/E_rantsi agiria

en: /_File/_Insert file
eu: /_Agiria/_Txertatu agiria

en: /_File/Insert si_gnature
eu: /_Agiria/Txertatu _sinadura

en: /_File/A_ppend signature
eu: /_Agiria/Ge_hitu sinadura

en: /_Edit/_Undo
eu: /_Editatu/_Desegin

en: /_Edit/_Redo
eu: /_Editatu/_Berregin

en: /_Edit/---
eu: /_Editatu/---

en: /_Edit/Cu_t
eu: /_Editatu/_Ebaki

en: /_Edit/Paste as _quotation
eu: /_Editatu/Itsatsi _aipamen bezala

en: /_Edit/Select _all
eu: /_Editatu/_Hautatu denak

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
eu: /_Editatu/Inguratu _oraingo esaldia

en: /_Edit/Wrap all long _lines
eu: /_Editatu/Inguratu _lerro luze guztiak

en: /_Edit/Aut_o wrapping
eu: /_Editatu/Be_rez inguratzea

en: /_View
eu: /_Ikusi

en: /_View/_To
eu: /_Ikusi/_Hona

en: /_View/_Cc
eu: /_Ikusi/K_ik

en: /_View/_Bcc
eu: /_Ikusi/K_ez

en: /_View/_Reply-To
eu: /_Ikusi/E_rantzun-Honi

en: /_View/---
eu: /_Ikusi/---

en: /_View/_Followup-To
eu: /_Ikusi/_Jarraitu-Honi

en: /_View/R_uler
eu: /_Ikusi/_Zuzenkaria

en: /_View/_Attachment
eu: /_Ikusi/Er_anskina

en: /_View/Cu_stomize toolbar...
eu: /_Ikusi/_Norbereratu tresnabarra...

en: /_View/Character _encoding
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa

en: /_View/Character _encoding/_Automatic
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/_Berezgaitasunez

en: /_View/Character _encoding/---
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/---

en: /_View/Character _encoding/7bit ascii (US-ASC_II)
eu: /_Ikusi/Hizki-kodeaketa/7bit ascii (US-ASC_II)

en: /_View/Character _encoding/Unicode (_UTF-8)
eu: /_Ikusi/Hizki-kodeaketa/Unicode (_UTF-8)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-_1)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Europa Mendebaldea (ISO-8859-_1)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-15)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Europa Mendebaldea (ISO-8859-15)

en: /_View/Character _encoding/Central European (ISO-8859-_2)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Europa Erdialdea (ISO-8859-_2)

en: /_View/Character _encoding/_Baltic (ISO-8859-13)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Baltikoa (ISO-8859-1_3)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (ISO-8859-_4)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/B_altikoa (ISO-8859-_4)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (Windows-1257)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Ba_ltikoa (Windows-1257)

en: /_View/Character _encoding/Greek (ISO-8859-_7)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/_Greziera (ISO-8859-_7)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (ISO-8859-_6)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Arabiera (ISO-8859-_6)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (Windows-1256)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Arabiera (Windows-1256)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (ISO-8859-_8)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Hebraiera (ISO-8859-_8)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (Windows-1255)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Hebraiera (Windows-1255)

en: /_View/Character _encoding/Turkish (ISO-8859-_9)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Turkiera (ISO-8859-_9)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (ISO-8859-_5)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Zirilikoa (ISO-8859-_5)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-_R)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Zirilikoa (KOI8-_R)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-U)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Zirilikoa (KOI8-U)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (Windows-1251)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Zirilikoa (Windows-1251)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-_JP)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Japoniera (ISO-2022-_JP)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (_GB2312)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Txinera Arrundua (_GB2312)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (GBK)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Txinera Arrundua (GBK)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (_Big5)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Txinera Tradizionala (Big5)

en: /_View/Character _encoding/Korean (EUC-_KR)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Koreaera (EUC-_KR)

en: /_View/Character _encoding/Thai (TIS-620)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Thailandiera (TIS-620)

en: /_View/Character _encoding/Thai (Windows-874)
eu: /_Ikusi/Hizki-_kodeaketa/Thailandiera (Windows-874)

en: /_Tools/_Address book
eu: /_Tresnak/_Helbide liburua

en: /_Tools/_Template
eu: /_Tresnak/E_redua

en: /_Tools/Actio_ns
eu: /_Tresnak/E_kintzak

en: /_Tools/Edit with e_xternal editor
eu: /_Tresnak/Editatu _kanpoko editatzailearekin

en: /_Tools/Request _disposition notification
eu: /_Tresnak/Eskatu _jakinarazpen aukera

en: /_Tools/PGP Si_gn
eu: /_Tresnak/PGP _Sinadura

en: /_Tools/PGP _Encrypt
eu: /_Tresnak/PGP _Enkriptaketa

en: /_Tools/_Check spell
eu: /_Tresnak/_Idaz-egiaztapena

en: /_Tools/_Set spell language
eu: /_Tresnak/_Ezarri egiaztapen hizkuntza

en: %s: file not exist
eu: %s: agiria ez dago

en: Can't get text part
eu: Ezin da idazki zatia lortzea

en: Quote mark format error.
eu: Aipamen marka heuskarri akatsa.

en: Message reply/forward format error.
eu: Mezu erantzun/berbidaltze heuskarri akatsa.

en: File %s doesn't exist
eu: %s agiria ez dago

en: Can't get file size of %s
eu: Ezin da %s-ren agiri neurria lortu

en: File %s is empty.
eu: %s agiria hutsik dago.

en: Can't read %s.
eu: Ezin da %s irakurri.

en: Message: %s
eu: Mezua: %s

en: Can't get the part of multipart message.
eu: Ezinezkoa mezu zati-anitzaren zatia lortzea.

en: (No Subject)
eu: (Gairik Gabe)

en: %s - Compose%s
eu: %s - Osatu%s

en: Signature %d
eu: Sinadura %d

en: Recipient is not specified.
eu: Edukiontzia ez da adierazi.

en: Empty subject
eu: Gaia hutsik

en: Subject is empty. Send it anyway?
eu: Gaia hutsik dago. Bidali horrela ere?

en: Attachment is missing
eu: Eranskina ez dago

en: There is no attachment. Send it without attachments?
eu: Ez dago eranskinik. Bidali eranskin gabe?

en: Check recipients
eu: Egiaztatu edukiontziak

en: Really send this mail to the following addresses?
eu: Egitan bildali post@ hau hurrengo helbideei?

en: From:
eu: Hemendik:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: _Send
eu: _Bidali

en: Checking for new messages is currently running.
    Please try again later.
eu: Mezu berri egiaztapena ekinean dago orain.
    Mesedez saiatu berriro geroago.

en: can't get recipient list.
eu:  ezinezkoa edukiontzi zerrenda lortzea

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
eu: Posta bidaltzeko kontua ez da adierazi.
    Mesedez hautatu posta kontu bat bidali aurretik.

en: Error occurred while posting the message to %s .
eu: Akatsa gertatu da mezua %s-ra aurkezterakoan.

en: Sending of message was completed, but the message could not be saved to outbox.
eu: Mezu bidalketa osatu da, baina mezua ezin da irteera-kutxan gorde.

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
eu: Ezinezkoa aukitzea orain hautaturiko giltza id '%s'-rekin elkarturiko giltzarik.

en: Can't sign the message.
eu: Ezin da mezua sinatu.

en: Can't encrypt the message.
eu: Ezin da mezua enkriptatu.

en: Can't encrypt or sign the message.
eu: Ezin da enkriptatu edo sinatu mezua.

en: can't change file mode
eu: ezin da agiri modua aldatu

en: Can't convert the character encoding of the message body from %s to %s.
    
    Send it as %s anyway?
eu: Ezin da bihurtu mezu gorputzaren hizki-kodeaketa %s-tik %s-ra .
    
    Bidali hau %s bezala horrela ere?

en: Code conversion error
eu: Kode bihurketa akatsa

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
eu: %d lerroak lerro luzera muga gainditzen du (998 byte).
    Mezuaren edukia badaiteke haustea emate bidean.
    
    Bidali horrela ere?

en: Line length limit
eu: Lerro luzera muga

en: Encrypting with Bcc
eu: Enkriptaturik Kez-rekin

en: This message has Bcc recipients. If this message is encrypted, all Bcc recipients will be visible by examing the encryption key list, leading to loss of confidentiality.
    
    Send it anyway?
eu: Mezu honek Kez edukiontziak ditu. Mezu hau enkriptatua bada, Kez denak ikusgarriak izango dira enkriptaketa giltza zerrenda aztertzerakoan, ezkutukotasuna galduaraziz.\nBidali horrela era?

en: can't remove the old message
eu:  Ezin da mezu zaharra kendu

en: queueing message...
eu: mezua lerrokatzen...

en: can't find queue folder
eu: ezin da lerro agiritegia aurkitu

en: can't queue the message
eu: ezin da mezua lerrokatu

en: File %s doesn't exist.
eu: %s agiria ez dago.

en: Can't open file %s.
eu: Ezin da %s agiria ireki.

en: Creating compose window...
eu: Osaketa leihoa sortzen...

en: PGP Sign
eu: PGP Sinadura

en: PGP Encrypt
eu: PGP Enkriptaketa

en: Data type
eu: Datu Mota

note: S_COL_DATE
en: Size
eu: Neurria

en: Signature:
eu: Sinadura:

en: Change signature
eu: Aldatu sinadura

en: Invalid MIME type.
eu: MIME mota baliogabea.

en: File doesn't exist or is empty.
eu: Agiria ez dago edo hutsik dago.

en: Properties
eu: Ezaugarriak

en: MIME type
eu: MIME mota

note: Encoding
en: Encoding
eu: Kodeaketa

en: Path
eu: Helburua

en: File name
eu: Agiri izena

en: File not exist.
eu: Agiria ez dago.

en: Opening executable file
eu: Agiri exekutagarria irekitzen

en: This is an executable file. Opening executable file is restricted for security.
    If you want to launch it, save it to somewhere and make sure it is not an virus or something like a malicious program.
eu: Hau agiri exekutagarri bat da. Agiri exekutagarriak irekitzea murriztuta dago segurtasunagaitik.
    Abiaraztea nahi baduzu, gorde ezazu nonbait eta zihurtatu ez duela birusik edo programa maltzurren bat bezalakorik.

en: External editor command line is invalid: `%s'
eu: Kanpoko editatzaile agindu lerroa baliogabea da: `%s'

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process (pid: %d)?
eu: Kanpoko editatzailea oraindik lanean dago.
    Behartu prozesu amaiera (pid: %d)?

en: _Customize toolbar...
eu: _Norbereratu tresnabarra...

en: Can't queue the message.
eu: Ezin da mezua lerrokatu.

en: Select files
eu: Hautatu agiriak

en: Select file
eu: Hautatu agiria

en: Save message
eu: Gorde mezua

en: This message has been modified. Save it to draft folder?
eu: Mezu hau aldatu egin da. Zirriborro agiritegian gorde?

en: Close _without saving
eu: It_xi gorde gabe

en: Do you want to apply the template `%s' ?
eu: Nahi duzu `%s'  eredua ezartzea?

en: Apply template
eu: Ezarri eredua

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: _Insert
eu: _Txertatu

en: Add New Person
eu: Gehitu Norbanako Berria

en: Edit Person Details
eu: Editatu Norbanako Xehetasunak

en: An E-Mail address must be supplied.
eu: Post@ helbide bat eman behar da.

en: A Name and Value must be supplied.
eu: Izen bat eta Balio bat eman behar da.

en: Edit Person Data
eu: Editatu Norbanako Datuak

en: Display Name
eu: Erakus Izena

en: Last Name
eu: Abizena

en: First Name
eu: Izena

en: E-Mail Address
eu: Post@ Helbidea

en: Alias
eu: Ezizena

note: Buttons
en: Move Up
eu: Mugitu Gora

en: Move Down
eu: Mugitu Behera

en: Modify
eu: Aldatu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Value
eu: Balioa

en: Basic Data
eu: Ohinarrizko Datuak

en: User Attributes
eu: Erabiltzaile Ezaugarriak

en: File appears to be Ok.
eu: Agiria Ongi dagoela dirudi.

en: File does not appear to be a valid address book format.
eu: Agiriak ez dirudi baliozko helbide liburu heuskarria denik.

en: Could not read file.
eu: Ezin da agiria irakurri.

en: Edit Address Book
eu: Editatu Helbide Liburua

en:  Check File
eu:  Egiaztatu Agiria

en: File
eu: Agiria

en: Add New Address Book
eu: Gehitu Helbide Liburu Berria

en: A Group Name must be supplied.
eu: Talde Izen bat eman behar da.

en: Edit Group Data
eu: Editatu Talde Datuak

en: Group Name
eu: Talde Izena

en: Available Addresses
eu: Helbide Eskuragarriak

en: Addresses in Group
eu: Taldeko Helbideak

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
eu: Mugitu Post@ Helbideak Taldetik edo Taldera gezi botoiekin

en: Edit Group Details
eu: Editatu Talde Xehetasunak

en: Add New Group
eu: Gehitu Talde Berria

en: Edit folder
eu: Editatu agiritegia

en: Input the new name of folder:
eu: Sartu agiritegiaren izen berria:

en: New folder
eu: Agiritegi berria

en: Input the name of new folder:
eu: Sartu agiritegi berriaren izena:

en: File does not appear to be JPilot format.
eu: Agiriak ez dirudi JPilot heuskarria denik.

en: Select JPilot File
eu: Hautatu JPilot Agiria

en: Edit JPilot Entry
eu: Editatu JPilot Sarrera

en: Additional e-Mail address item(s)
eu: Post@ helbide gehigarri gaia(k)

en: Add New JPilot Entry
eu: Gehitu JPilot Sarrera Berria

en: Connected successfully to server
eu: Zerbitzarira ongi elkarketaturik

en: Could not connect to server
eu: Ezinezkoa zerbitzarira elkarketatzea

en: Edit LDAP Server
eu: Editatu LDAP Zerbitzaria

en: Hostname
eu: Hostalari-izena

en: Port
eu: Ataka

en:  Check Server
eu:  Egiaztatu Zerbitzaria

en: Search Base
eu: Bilaketa Ohinarria

en: Search Criteria
eu: Bilaketa Irizpidea

en:  Reset
eu:  Berrezarri

en: Bind DN
eu: Lotetsi DN-a

en: Bind Password
eu: Lotetsi Sarhitza

en: Timeout (secs)
eu: Epemuga (seg)

en: Maximum Entries
eu: Gehinezko Sarrerak

en: Basic
eu: Ohinarrizkoa

en: Extended
eu: Hedatua

en: Add New LDAP Server
eu: Gehitu LDAP Zerbitzari Berria

en: Edit LDAP - Select Search Base
eu: Editatu LDAP - Hautatu Bilaketa Ohinarria

en: Available Search Base(s)
eu: Bilaketa Ohinarri Eskuragarriak

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
eu: Ezinezkoa Bilaketa Ohinarria(k) irakurtzea zerbitzaritik - mesedez ezarri eskuz

en: File does not appear to be vCard format.
eu: Agiria ez dirudi vCard heuskarrikoa denik.

en: Select vCard File
eu: Hautatu vCard Agiria

en: Edit vCard Entry
eu: Editatu vCard Agiria

en: Add New vCard Entry
eu: Gehitu vCard Sarrera Berria

en: Exporting %s ...
eu: Esportatzen %s ...

en: Exporting
eu: Esportatzen

en: Error occurred on export.
eu: Akatsa gertatu da esportatzerakoan.

en: Export
eu: Esportatu

en: Specify source folder and destination file.
eu: Adierazi iturburu agiritegia eta helmuga agiria.

en: File format:
eu: Agiri heuskarria:

en: Source folder:
eu: Iturburu agiritegia:

en: Destination:
eu: Helmuga:

en: eml (number + .eml)
eu: eml (zenbakia + .eml)

en: MH (number only)
eu: PK (zenbakia bakarrik)

en:  Select...
eu:  Hautatu...

en: Export only selected messages
eu: Esportatu hautaturiko mezuak bakarrik

en: Specify source folder and destination folder.
eu: Adierazi iturburu agiritegia eta helmuga agiritegia.

en: Select destination file
eu: Hautatu helmuga agiria

en: Select destination folder
eu: Hautatu helmuga agiritegia

en: Please specify file to export.
eu: Mesedez adierazi esportatzeko agiria.

en: File exported.
eu: Agiria esportaturik.

en: Please select a file.
eu: Mesedez hautatu agiri bat.

en: Cannot write to file.
eu: Ezin da agirira idatzi.

en: CSV file exported successfully.
eu: CSV agiria ongi esportatu da.

en: Enter CSV File Name
eu: Sartu CSV Agiri Izena

en: File Name
eu: Agiri Izena

en: Comma-separated
eu: Kakotxaz-bananduta

en: Tab-separated
eu: Tabz-bananduta

en: File Name :
eu: Agiri Izena :

en: Records :
eu: Grabaketak :

en: Export Address Book into CSV file
eu: Esportatu Helbide Liburua CSV agirian

note: Button panel
en: Next
eu: Hurrengoa

en: File Info
eu: Agiri Argibideak

en: Finish
eu: Amaitu

en: File type:
eu: Agiri mota:

en: The link target not found.
eu: Lotura xedea ez da aurkitu.

en: Save as
eu: Gorde honela

en: Overwrite existing file
eu: Gainidatzi dagoen agiria

en: The file already exists. Do you want to replace it?
eu: Agiria jadanik badago. Ordeztea nahi duzu?

en: Select folder
eu: Hautatu agiritegia

en: Inbox
eu: Sarrera

en: Sent
eu: Bidalita

en: Queue
eu: Lerroa

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Drafts
eu: Zirriborroak

en: Junk
eu: Zaborposta

en: NewFolder
eu: Agiritegi-Berria

en: `%c' can't be included in folder name.
eu: `%c' ezin da agiritegi izenean barneratu.

en: The folder `%s' already exists.
eu: `%s' agiritegia jadanik badago.

en: Can't create the folder `%s'.
eu: Ezin da `%s' agiritegia sortu.

en: /Create _new folder...
eu: /_Sortu agiritegi berria...

en: /_Rename folder...
eu: /_Berrizendatu agiritegia...

en: /_Move folder...
eu: /_Mugitu agiritegia...

en: /_Delete folder
eu: /E_zabatu agiritegia

en: /Empty _junk
eu: /Hustu zabor_posta

en: /Empty _trash
eu: /_Hustu zakarrontzia

en: /_Check for new messages
eu: /Egi_aztatu mezu berririk dagoen

en: /R_ebuild folder tree
eu: /Ber_reraiki agiritegi zuhaitza

en: /_Update summary
eu: /Eg_uneratu laburpena

en: /Mar_k all read
eu: /M_arkatu denak irakurrita

en: /Send _queued messages
eu: /Bidali _lerrokaturiko mezuak

en: /_Search messages...
eu: /Bilat_u mezuak...

en: /Ed_it search condition...
eu: /Editatu _bilaketa baldintza...

en: /Down_load
eu: /_Jeitsi

en: /Su_bscribe to newsgroup...
eu: /_Harpidetu berri-taldera...

en: /_Remove newsgroup
eu: /_Kendu berri-taldea

en: Creating folder view...
eu: Agiritegi ikuspena sortzen...

en: New
eu: Berria

note: S_COL_MARK
en: Unread
eu: Irakurrigabe

en: Total
eu: Guztira

en: Setting folder info...
eu: Agiritegi argibideak ezartzen...

en: Setting folder info...
eu: Agiritegi argibideak ezartzen...

en: Scanning folder %s%c%s ...
eu: Agiritegia mihatzen %s%c%s ...

en: Scanning folder %s ...
eu: Agiritegia mihatzen %s ...

en: Rebuild folder tree
eu: Berreraiki agiritegi zuhaitza

en: The folder tree will be rebuilt. Continue?
eu: Agiritegi zuhaitza berreraikiko da. Jarraitu?

en: Rebuilding folder tree...
eu: Agiritegi zuhaitza berreraikitzen...

en: Rebuilding of the folder tree failed.
eu: Agiritegi zuhaitz berreraiketa hutsegitea.

en: Checking for new messages in all folders...
eu: Mezu berriak egiaztatzen agiritegi guztietan...

en: Folder %s is selected
eu: %s agiritegia hautaturik dago

en: Downloading messages in %s ...
eu: Mezuak hona jeisten %s ...

en: Download all messages under '%s' ?
eu: Jeitsi mezu guztiak hona '%s' ?

en: Download all messages
eu: Jeitsi mezu guztiak

en: Error occurred while downloading messages in `%s'.
eu: Akatsa gertatu da mezuak '%s'-ra jeisterakoan.

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
eu: Sartu agiritegi berriaren izena:
    (azpiagiritegiak biltegiratzeko agiritegi bat sortzea nahi baduzu,
     gehitu `/' izenaren amaieran)

en: Input new name for `%s':
eu: Sartu `%s'-rentzako izen berria:

en: Rename folder
eu: Berrizendatu agiritegia

en: Can't rename the folder '%s'.
eu: Ezin da '%s' agiritegia berrizendatu.

en: Can't move the folder `%s'.
eu: Ezin da '%s' agiritegia mugitu.

en: Delete the search folder '%s' ?
    The real messages are not deleted.
eu: Ezabatu '%s' bilaketa agiritegia ?
    Egizko mezua ez dago ezabatuta.

en: Delete search folder
eu: Ezabatu bilaketa agiritegia

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
eu: '%s'-ko agiritegi eta mezu guztiak betirako ezabatuko dira.
    Berreskuratzea ezinezkoa izango da.
    
    Egitan nahi duzu ezabatzea?

en: Can't remove the folder '%s'.
eu: Ezin da '%s' agiritegia kendu.

en: Empty trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Delete all messages in the trash folder?
eu: Ezabatu zakarrontzi agiritegiko mezu guztiak?

en: Empty junk
eu: Hustu zaborposta

en: Delete all messages in the junk folder?
eu: Ezabatu zaborposta agiritegiko mezu guztiak?

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
eu: Egitan kendu `%s' postakutxa?
    (Mezuak EZ dira diskatik ezabatzen)

en: Remove mailbox
eu: Kendu postakutxa

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
eu: Egitan ezabatu `%s' IMAP4 kontua?

en: Delete IMAP4 account
eu: Ezabatu IMAP4 kontua

en: Really delete newsgroup `%s'?
eu: Egitan ezabatu `%s' berri-taldea?

en: Delete newsgroup
eu: Kendu berri-taldea

en: Really delete news account `%s'?
eu: Egitan ezabatu `%s' berri kontua?

en: Delete news account
eu: Ezabatu berrien kontua

en: Newsgroups:
eu: Berri-taldeak:

en: Creating header view...
eu: Idazburu ikuspena sortzen...

en: (No From)
eu: (Ez Hemendik)

en: Creating image view...
eu: Irudi ikuspena sortzen...

en: Can't load the image.
eu: Ezin da irudia gertatu.

en: The source file does not exist.
eu: Iturburu agiria ez dago.

en: Can't find the destination folder.
eu: Ezin da helmuga agiritegia aurkitu.

en: Importing %s ...
eu: Inportatzen %s ...

en: Importing
eu: Inportatzen

en: Scanning folder...
eu: Agiritegia mihatzen...

en: Error occurred on import.
eu: Akatsa gertatu da inportatzerakoan.

en: Importing Outlook Express folders
eu: Outlook Express agiritegiak inportatzen

en: Cannot create the folder '%s'.
eu: Ezin da '%s' agiritegia sortu.

en: Import
eu: Inportatu

en: Specify source file and destination folder.
eu: Adierazi iturburu agiria eta helmuga agiritegia.

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Destination folder:
eu: Helmuga agiritegia:

en: eml (folder)
eu: eml (agiritegia)

en: Specify source folder including eml files and destination folder.
eu: Adierazi iturburu agiritegia eml agiriak eta helmuga agiritegia barne.

en: Select importing folder
eu: Hautatu inportazio agiritegia

en: Select importing file
eu: Hautatu inportazio agiria

en: Please specify address book name and file to import.
eu: Mesedez adierazi inportatzeko helbide liburu izena eta agiria.

en: Select and reorder CSV field names to import.
eu: Hautatu eta berrantolatu inportatzeko CSV eremu izenak.

en: File imported.
eu: Agiria inportaturik.

en: Address book name must be supplied.
eu: Helbide liburu izena eman behar da.

en: Error reading CSV fields.
eu: Akatsa CSV eremuak irakurtzerakoan.

en: CSV file imported successfully.
eu: CSV agiria ongi inportatu da.

en: Select CSV File
eu: Hautatu CSV Agiria

en: CSV Field
eu: CSV Eremua

en: Address Book Field
eu: Helbide Liburu Eremua

en: Reorder address book fields with the Up and Down button.
eu: Berrantolatu helbide liburu eremuak Gora eta Behera botoiarekin.

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: Address Book :
eu: Helbide Liburua :

en: Import CSV file into Address Book
eu: Inportatu CSV agiria Helbide Liburu barnera

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Fields
eu: Eremuak

en: Select and rename LDIF field names to import.
eu: Hautatu eta berrizendatu inportatzeko LDIF eremu izenak.

en: Error reading LDIF fields.
eu: Akatsa LDIF eremuak irakurtzerakoan.

en: LDIF file imported successfully.
eu: LDIF agiria ongi inportatu da.

en: Select LDIF File
eu: Hautatu LDIF Agiria

en: LDIF Field
eu: LDIF Eremua

en: Attribute Name
eu: Ezaugarri Izena

en: Attribute
eu: Ezaugarria

en: Select
eu: Hautatu

en: Import LDIF file into Address Book
eu: Inportatu LDIF agiria Helbide Liburu barnera

en: Attributes
eu: Ezaugarriak

en: Sylpheed: %d new messages
eu: Sylpheed: %d mezu berri

en: [Local]: %d
eu: [Tokikoa]: %d

en: Authenticating with POP3
eu: POP3-rekin egiaztatzen

en: Retrieving new messages
eu: Mezu berriak berreskuratzen

en: Cancel _all
eu: Ezeztatu _denak

en: Standby
eu: Egonean

en: Cancelled
eu: Ezeztaturik

en: Retrieving
eu: Berreskuratzen

en: %d message(s) (%s) received
eu: %d mezu (%s) jasota

en: no new messages
eu: ez dago mezu berririk

en: Done
eu: Eginda

en: Server not found
eu: Zerbitzaria ez da aurkitu

en: Connection failed
eu: Elkarketa hutsegitea

en: Auth failed
eu: Egiaztapen hutsegitea

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Timeout
eu: Epemuga

en: Finished (%d new message(s))
eu: Amaituta (%d mezu berri)

en: Finished (no new messages)
eu: Amaituta (ez dago mezu berririk)

en: Some errors occurred while getting mail.
eu: Zenbait akats gertatu dira posta lortzerakoan.

en: getting new messages of account %s...
eu: %s kontuaren mezu berriak lortzen...

en: %s: Authenticating with POP3
eu: %s: POP3-rekin egiaztatzen

en: %s: Retrieving new messages
eu: %s: Mezu berriak berreskuratzen

en: Connecting to POP3 server: %s...
eu: POP3 zerbitzariarekin elkarketatzen: %s...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
eu: Ezin da POP3 zerbitzariarekin elkarketatu: %s:%d

en: Authenticating...
eu: Egiaztatzen...

en: Retrieving messages from %s...
eu: Mezuak berreskuratzen hemendik %s...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
eu: Mezu berri zenbakia lortzen (EGOERA)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
eu: Mezu berri zenbakia lortzen (AZKENA)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
eu: Mezu berri zenbakia lortzen (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
eu: Mezuen neurria lortzen (ZERRENDA)...

en: Deleting message %d
eu: %d mezua ezabatzen

en: Quitting
eu: Uzten

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
eu: Mezua berreskuratzen (%d / %d) (%s / %s)

en: Execution of the junk filter command failed.
    Please check the junk mail control setting.
eu: Hutsegitea zaborposta iragazkia exekutatzerakoan.
    Mesedez egiaztatu zaborposta aginte ezarpena.

en: Server not found.
eu: Zerbitzaria ez da aurkitu.

en: Server %s not found.
eu: %s zerbitzaria ez da aurkitu.

en: Connection failed.
eu: Elkarketa hutsegitea.

en: Connection to %s:%d failed.
eu: Hutsegitea %s: %d-ra elkarketatzerakoan.

en: Error occurred while processing mail.
eu: Akatsa gertatu da posta prozesatzerakoan.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
eu: Akatsa gertatu da posta prozesatzerakoan:
    %s

en: No disk space left.
eu: Ez dago nahikoa toki diskan.

en: Can't write file.
eu: Ezin da agiria idatzi.

en: Socket error.
eu: Aho akatsa.

note: consider EOF right after QUIT successful
en: Connection closed by the remote host.
eu: Elkarketa hurruneko hostalariak itxita.

en: Mailbox is locked.
eu: Postakutxa blokeatuta dago.

en: Mailbox is locked:
    %s
eu: Postakutxa blokeatuta dago:
    %s

en: Authentication failed.
eu: Egiaztapen hutsegitea.

en: Authentication failed:
    %s
eu: Egiaztapen hutsegitea:
    %s

en: Session timed out.
eu: Saioa epezkanpo.

en: Incorporation cancelled
eu: Barneratzea ezeztaturik

en: Getting new messages from %s into %s...
eu: Mezu berriak lortzen %s-tik hona %s...

en: Input password for %s on %s:
eu: Idatzi %s-rako sarhitza hemen %s:

en: Input password
eu: Idatzi sarhitza

en: Protocol log
eu: Protokolo oharra

en: Usage: %s [OPTIONS ...] [URL]
eu: Erabilpena: %s [AUKERAK ...] [URL-a]

en:   --compose [mailto URL] open composition window
eu:   --compose [posta URL-a] ireki osaketa leihoa

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
eu:   --attach 1agiria [2agiria]...
                             ireki osaketa leihoa adierazitako agiriak
                             erantsita

en:   --receive              receive new messages
eu:   --receive              jaso mezu berriak

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
eu:   --receive-all          jaso kontu guztietako mezu berriak

en:   --send                 send all queued messages
eu:   --send                 bidali lerrokatutako mezu guztiak

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
eu:   --status [agiritegia]...   erakutsi mezu zenbateko osoa

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
eu:   --status-full [agiritegia]...
                             erakutsi agiritegi bakoitzaren egoera

en:   --open folderid/msgnum open existing message in a new window
eu:   --open agiritegiid-a/msgzbk ireki dagoen mezua leiho berri batean

en:   --open <file URL>      open an rfc822 message file in a new window
eu:   --open <agiri URL-a>      ireki rfc822 mezu agiri bat leiho berri batean

en:   --configdir dirname    specify directory which stores configuration files
eu:   --configdir zuzbizena    adierazi itxurapen agiriak biltegiratzeko zuzenbidea

en:   --ipcport portnum      specify port for IPC remote commands
eu:   --ipcport atakazenbakia      adierazi IPC hurruneko aginduentzako ataka

en:   --dpi dpinum           force DPI
eu:   --dpi dpinum           behartu DPI

en:   --exit                 exit Sylpheed
eu:   --exit                 irten Sylpheed-etik

en:   --debug                debug mode
eu:   --debug                garbiketa modua

en:   --safe-mode            safe mode
eu:   --safe-mode            modu segurua

en:   --help                 display this help and exit
eu:   --help                 erakutsi laguntza hau eta irten

en:   --version              output version information and exit
eu:   --version              irteera bertsio argibideak eta irten

en: Press any key...
eu: Sakatu edozein tekla...

en: Filename encoding
eu: Agirizen kodeaketa

en: The locale encoding is not UTF-8, but the environmental variable G_FILENAME_ENCODING is not set.
    If the locale encoding is used for file name or directory name, it will not work correctly.
    In that case, you must set the following environmental variable (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
    
    Continue?
eu: Tokiko kodeaketa ez da UTF-8, baina G_AGIRIZENA_KODEAKETA inguru aldaera ez dago ezarrita.
    Tokiko kodeaketa erabiltzen bada agiri izen edo zuzenbide izenerako, ez du zuzen lan egingo.
    Horrela bada, hurrengo inguru aldaera ezarri behar duzu (ikusi IRAKURRI xehetasunetarako):
    
    	G_AGIRIZENA_KODEAKETA=@tokikoa
    
    Jarraitu?

en: Composing message exists. Really quit?
eu: Mezu bat dago osatzen. Egitan utzi?

en: Queued messages
eu: Lerrokaturiko mezuak

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
eu: Zenbait bidaligabeko mezua lerrokatuta daude. Irten orain?

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
eu: GnuPG ez dago egoki ezarrita, edo bertsio zaharregia da.
    OpenPGP sostengua ezgaituta.

en: Loading plug-ins...
eu: Plug-inak gertatzen...

note: remote command mode
en: another Sylpheed is already running.
eu: beste Sylpheed jadanik ekinean dago.

en: Migration of configuration
eu: Itxurapen migrazioa

en: The previous version of configuration found.
    Do you want to migrate it?
eu: Itxurapenaren aurreko bertsioa aurkitu da.
    Hara aldatzea nahi duzu?

en: /_File/_Folder
eu: /_Agiria/_Agiritegia

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
eu: /_Agiria/_Agiritegia/_Sortu agiritegi berria...

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
eu: /_Agiria/_Agiritegia/_Berrizendatu agiritegia...

en: /_File/_Folder/_Move folder...
eu: /_Agiria/_Agiritegia/_Mugitu agiritegia...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
eu: /_Agiria/_Agiritegia/_Ezabatu agiritegia

en: /_File/_Mailbox
eu: /_Agiria/_Postakutxa

en: /_File/_Mailbox/Add _mailbox...
eu: /_Agiria/_Postakutxa/_Gehitu postakutxa...

en: /_File/_Mailbox/_Remove mailbox
eu: /_Agiria/_Postakutxa/_Kendu postakutxa

en: /_File/_Mailbox/---
eu: /_Agiria/_Postakutxa/---

en: /_File/_Mailbox/_Check for new messages
eu: /_Agiria/_Postakutxa/_Egiaztatu mezu berririk dagoen

en: /_File/_Mailbox/Check for new messages in _all mailboxes
eu: /_Agiria/_Postakutxa/Egiaztatu _mezu berririk dagoen postakutxa guztietan

en: /_File/_Mailbox/R_ebuild folder tree
eu: /_Agiria/_Postakutxa/_Berreraiki agiritegi zuhaitza

en: /_File/_Import mail data...
eu: /_Agiria/_Inportatu posta datuak...

en: /_File/_Export mail data...
eu: /_Agiria/_Esportatu posta datuak...

en: /_File/Empty all _trash
eu: /_Agiria/_Hustu zakarrontziko denak

en: /_File/_Save as...
eu: /_Agiria/_Gorde honela...

en: /_File/Page set_up...
eu: /_Agiria/_Orrialde ezarpena...

en: /_File/_Print...
eu:  /_Agiria/Irar_kitu

en: /_File/_Work offline
eu: /_Agiria/_Lan egin lineaz-kanpo

note: {N_("/_File/_Close"),		"<alt>W", app_exit_cb, 0, NULL},
en: /_File/E_xit
eu: /_Agiria/I_rten

en: /_Edit/Select _thread
eu: /_Editatu/Ha_utatu haria

en: /_Edit/_Find in current message...
eu: /_Editatu/Bilatu _oraingo mezuan...

en: /_Edit/_Search messages...
eu: /_Editatu/_Bilatu mezuak...

en: /_Edit/_Quick search
eu: /_Editatu/Bilaketa _Azkarra

en: /_View/Show or hi_de
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Agiritegi zuhaitza

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Mezu ikuspena

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra/_Ikurra eta idazkia

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Text at the _right of icon
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra/I_dazkia ikurraren eskuinean

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra/I_kurra

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra/Id_azkia

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Tresnabarra/_Ezer ez

en: /_View/Show or hi_de/_Search bar
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Bilaketa barra

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
eu: /_Ikusi/_Erakutsi edo ezkutatu/_Egoera barra

en: /_View/_Customize toolbar...
eu: /_Ikusi/_Norbereratu tresnabarra...

en: /_View/Layou_t
eu: /_Ikusi/_Antolakuntza

en: /_View/Layou_t/_Normal
eu: /_Ikusi/_Antolakuntza/_Arrunta

en: /_View/Layou_t/_Vertical
eu: /_Ikusi/_Antolakuntza/_Zutika

en: /_View/Separate f_older tree
eu: /_Ikusi/Agiritegi _zuhaitz banandua

en: /_View/Separate _message view
eu: /_Ikusi/_Mezu ikuspen banandua

en: /_View/_Sort
eu: /_Ikusi/An_tolatu

en: /_View/_Sort/by _number
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_zenbakiz

en: /_View/_Sort/by s_ize
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_neurriz

en: /_View/_Sort/by _date
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_egunez

en: /_View/_Sort/by t_hread date
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_hari egunez

en: /_View/_Sort/by _from
eu: /_Ikusi/_Antolatu/he_mendik

en: /_View/_Sort/by _recipient
eu: /_Ikusi/_Antolatu/e_dukiontziz

en: /_View/_Sort/by _subject
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_gaiaz

en: /_View/_Sort/by _color label
eu: /_Ikusi/_Antolatu/m_argo etiketaz

en: /_View/_Sort/by _mark
eu: /_Ikusi/_Antolatu/ma_rkaz

en: /_View/_Sort/by _unread
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_irakurrigabe

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
eu: /_Ikusi/_Antolatu/eran_skinez

en: /_View/_Sort/D_on't sort
eu: /_Ikusi/_Antolatu/Ez an_tolatu

en: /_View/_Sort/---
eu: /_Ikusi/_Antolatu/---

en: /_View/_Sort/Ascending
eu: /_Ikusi/_Antolatu/G_orantz

en: /_View/_Sort/Descending
eu: /_Ikusi/_Antolatu/_Beherantz

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
eu: /_Ikusi/_AnlotatuSort/E­­ra­_karri gaiz

en: /_View/Th_read view
eu: /_Ikusi/Hari ik_uspegia

en: /_View/E_xpand all threads
eu: /_Ikusi/_Hedatu hari guztiak

en: /_View/Co_llapse all threads
eu: /_Ikusi/_Bildu hari guztiak

en: /_View/Set display _item...
eu: /_Ikusi/Eza_rri erakuspen gaia...

en: /_View/_Go to
eu: /_Ikusi/_Joan hona

en: /_View/_Go to/_Prev message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/A_urreko mezua

en: /_View/_Go to/_Next message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/_Hurrengo mezua

en: /_View/_Go to/---
eu: /_Ikusi/_Joan hona/---

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/_Aurreko mezu irakurrigabea

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Hu_rrengoo mezu irakurrigabea

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Aurre_ko mezu berria

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Hurreng_o mezu berria

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Aurreko _mezu markatua

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Hurrengo me_zu markatua

en: /_View/_Go to/Prev _labeled message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Aurreko mezu e_tiketatua

en: /_View/_Go to/Next la_beled message
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Hurrengo mezu eti_ketatua

en: /_View/_Go to/Other _folder...
eu: /_Ikusi/_Joan hona/Be_ste agiritegi bat...

en: /_View/Character _encoding/_Auto detect
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/_Berez atzeman

en: /_View/Character _encoding/Western European (Windows-1252)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Europa Mendebaldea (_Windows-1252)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-JP-2)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Japoniera (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_EUC-JP)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Japoniera (_EUC-JP)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_Shift__JIS)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Japoniera(_Shift__JIS)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (EUC-_TW)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Txinera Tradizionala (EUC-_TW)

en: /_View/Character _encoding/Chinese (ISO-2022-_CN)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Txinera (ISO-2022-_CN)

en: /_View/Character _encoding/Korean (ISO-2022-KR)
eu: /_Ikusi/Hikzi-_kodeaketa/Koreaera (ISO-2022-KR)

en: /_View/Open in new _window
eu:  /_Ikusi/_Ireki leiho berri batean/

en: /_View/Mess_age source
eu: /_Ikusi/Mezu _iturburua

en: /_View/All _headers
eu: /_Ikusi/I_dazburu guztiak

en: /_View/_Update summary
eu: /_Ikusi/Eguneratu _laburpena

en: /_Message
eu: /_Mezua

en: /_Message/Recei_ve
eu: /_Mezua/_Jaso

en: /_Message/Recei_ve/Get from _current account
eu: /_Mezua/_Jaso/Lortu _oraingo kontutik

en: /_Message/Recei_ve/Get from _all accounts
eu: /_Mezua/_Jaso/Lortu _kontu guztietatik

en: /_Message/Recei_ve/Stop receivin_g
eu: /_Mezua/_Jaso/_Gelditu jasotzea

en: /_Message/Recei_ve/_Remote mailbox...
eu: /_Mezua/_Jaso/_Hurruneko postakutxa...

en: /_Message/Recei_ve/---
eu: /_Mezua/_Jaso/---

en: /_Message/_Send queued messages
eu: /_Mezua/Bidali _lerrokaturiko mezuak

en: /_Message/---
eu: /_Mezua/---

en: /_Message/Compose _new message
eu: /_Mezua/_Osatu mezu berria

en: /_Message/_Reply
eu: /_Mezua/_Erantzun

en: /_Message/Repl_y to
eu: /_Mezua/Erantzun _honi

en: /_Message/Repl_y to/_all
eu: /_Mezua/Erantzun _honi/_denak

en: /_Message/Repl_y to/_sender
eu: /_Mezua/Erantzun _honi/_bidaltzailea

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
eu: /_Mezua/Erantzun _honi/_posta zerrenda

en: /_Message/_Forward
eu: /_Mezua/_Berbidali

en: /_Message/For_ward as attachment
eu: /_Mezua/Berbidali era_nskin bezala

en: /_Message/Redirec_t
eu: /_Mezua/Berz_uzendu

en: /_Message/M_ove...
eu: /_Mezua/_Mugitu...

en: /_Message/_Copy...
eu: /_Mezua/_Kopiatu...

en: /_Message/_Mark
eu: /_Mezua/M_arkatu

en: /_Message/_Mark/Set _flag
eu: /_Mezua/_Markatu/_Ezarri ikurra

en: /_Message/_Mark/_Unset flag
eu: /_Mezua/_Markatu/_Kendu ikurra

en: /_Message/_Mark/---
eu: /_Mezua/_Markatu/---

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
eu: /_Mezua/_Markatu/_Markatu irakurrigabe bezala

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
eu: /_Mezua/_Markatu/M_arkatu irakurrita bezala

en: /_Message/_Mark/Mark _thread as read
eu: /_Mezua/_Markatu/Markatu _haria irakurrita bezala

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
eu: /_Mezua/_Markatu/Markatu _denak irakurrita

en: /_Message/_Delete
eu: /_Mezua/E_zabatu

en: /_Message/Set as _junk mail
eu: /_Mezua/Ezarri zabor_posta bezala

en: /_Message/Set as not j_unk mail
eu: /_Mezua/Ezarri ez zaborpos_ta bezala

en: /_Message/Re-_edit
eu: /_Mezua/Ber-e_ditatu

en: /_Tools/Add sender to address boo_k...
eu: /_Tresnak/_Gehitu bidaltzailea helbide liburura...

en: /_Tools/_Filter all messages in folder
eu: /_Tresnak/_Iragazi agiritegiko mezu denak

en: /_Tools/Filter _selected messages
eu: /_Tresnak/I_ragazi hautaturiko mezuak

en: /_Tools/_Create filter rule
eu: /_Tresnak/_Sortu iragazki araua

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
eu: /_Tresnak/_Sortu iragazki araua/_Berezgaitasunez

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
eu: /_Tresnak/_Sortu iragazki araua/_Hemendik

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
eu: /_Tresnak/_Sortu iragazki araua/H_ona

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
eu: /_Tresnak/_Sortu iragazki araua/_Gaia

en: /_Tools/Filter _junk mails in folder
eu: /_Tresnak/Iragazi agiritegiko _zaborpostak

en: /_Tools/Filter junk _mails in selected messages
eu: /_Tresnak/Iragazi ha_utaturiko mezuetako zaborpostak

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
eu: /_Tresnak/_Ezabatu bikoiztutako mezuak

en: /_Tools/C_oncatenate separated messages
eu: /_Tresnak/K_ateatu mezu bananduak

en: /_Tools/E_xecute marked process
eu: /_Tresnak/E_xekutatu markatutako prozesua

en: /_Tools/Op_en configuration folder
eu: /_Tresnak/Ireki it_xurpene agiritegia

en: /_Tools/Open a_ttachments folder
eu: /_Tresnak/_Ireki eranskin agiritegia

en: /_Tools/_Log window
eu: /_Tresnak/_Ohar leihoa

en: /_Configuration
eu: /It_xurapena

en: /_Configuration/_Common preferences...
eu: /It_xurapena/_Hobespen arruntak...

en: /_Configuration/_Filter settings...
eu: /It_xurapena/_Iragazpen ezarpenak...

en: /_Configuration/_Template...
eu: /It_xurapena/_Eredua...

en: /_Configuration/_Actions...
eu: /It_xurapena/E_kintzak...

en: /_Configuration/Plug-in _manager...
eu: /It_xurapena/_Plug-in kudeatzailea...

en: /_Configuration/---
eu: /It_xurapena/---

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
eu: /It_xurapena/_Oraingo kontuaren hobespenak...

en: /_Configuration/Create _new account...
eu: /It_xurapena/_Sortu kontu berria...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
eu: /It_xurapena/E_ditatu kontuak...

en: /_Configuration/C_hange current account
eu: /It_xurapena/_Aldatu oraingo kontua

en: /_Help/_Manual
eu: /_Laguntza/_Eskuliburua

en: /_Help/_Manual/_English
eu: /_Laguntza/_Eskuliburua/_Ingelera

en: /_Help/_Manual/_Japanese
eu: /_Laguntza/_Eskuliburua/_Japoniera

en: /_Help/_FAQ
eu: /_Laguntza/_SEG

en: /_Help/_FAQ/_English
eu: /_Laguntza/_SEG/_Ingelera

en: /_Help/_FAQ/_German
eu: /_Laguntza/_SEG/_Alemaniera

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
eu: /_Laguntza/_SEG/_Espainiera

en: /_Help/_FAQ/_French
eu: /_Laguntza/_SEG/_Frantziera

en: /_Help/_FAQ/_Italian
eu: /_Laguntza/_SEG/I_taliera

en: /_Help/_Command line options
eu: /_Laguntza/_Agindu lerro aukerak

en: /_Help/---
eu: /_Laguntza/---

en: /_Help/_Update check...
eu: /_Laguntza/Egiaztatu eg_uneraketak...

en: /_Help/Update check of _plug-ins...
eu: /_Laguntza/Egiaztatu _plug-in eguneraketak...

en: Creating main window...
eu: Leiho nagusia sortzen...

en: MainWindow: color allocation %d failed
eu: Leiho-Nagusia: margo esleipen %d hutsegitea

en: done.
eu: eginda.

en: Untitled
eu: Izenburugabea

en: none
eu: ezer ez

en: Offline
eu: Lineaz-kanpo

en: You are offline. Go online?
eu: Lineaz-kanpo zaude. Joan onlinera?

en: Empty all trash
eu: Hustu zakarrontzi osoa

en: Delete all messages in trash folders?
eu: Ezabatu zakarrontzi agiritegietako mezu guztiak?

en: Add mailbox
eu: Gehitu postakutxa

en: Specify the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
eu: Adierazi postakutxaren kokalekua.
    Badagoen postakutxa bat adierazten bada,
    berezgaitasunez mihatuko da.

en: The mailbox `%s' already exists.
eu: `%s' postakutza jadanik badago.

en: Mailbox
eu: Postakutxa

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
eu: Hutsegitea postakutxa sortzerakoan.
    Badaiteke zenbait agiri jadanik egotea, edo ez duzu bertan idazteko baimenik.

en: Sylpheed - Folder View
eu: Sylpheed - Agiritegi Ikuspegia

en: Sylpheed - Message View
eu: Sylpheed - Mezu Ikuspegia

en: /_Reply
eu: /_Erantzun

en: /Reply to _all
eu: /Erantzun _denei

en: /Reply to _sender
eu: /Erantzun _bidaltzaileari

en: /Reply to mailing _list
eu: /Erantzun _posta zerrendari

en: /_Forward
eu: /_Berbidali

en: /For_ward as attachment
eu: /Berbidali era_nskin bezala

en: /Redirec_t
eu: /Berz_uzendu

en: Icon _and text
eu: _Ikurra eta idazkia

en: Text at the _right of icon
eu: I_dazki ikurraren eskuinean

en: _Icon
eu: _Ikurra

en: _Text
eu: _Idazkia

en: _None
eu: _Ezer ez

en: You are offline. Click the icon to go online.
eu: Lineaz-kanpo zaude. Klikatu ikurra onlinera joateko.

en: You are online. Click the icon to go offline.
eu: Online zaude. Klikatu ikurra linez-kanpora joateko

en: Exit
eu: Irten

en: Exit this program?
eu: Irten programatik?

en: The selected messages could not be combined.
eu: Hautaturiko mezua ezin da nahastu.

en: Select folder to open
eu: Hautatu irekitzeko agiritegia

en: Command line options
eu: Agindu lerro aukerak

en: Usage: sylpheed [OPTION]...
eu: Erabilpena: sylpheed [AUKERA]...

en: --compose [address]
    --attach file1 [file2]...
    --receive
    --receive-all
    --send
    --status [folder]...
    --status-full [folder]...
    --open folderid/msgnum
    --open <file URL>
    --configdir dirname
    --exit
    --debug
    --safe-mode
    --help
    --version
eu: --compose [helbidea]
    --attach 1agiria [2agiria]...
    --receive
    --receive-all
    --send
    --status [agiritegia]...
    --status-full [agiritegia]...
    --open agiritegiid-a/msgzbk
    --open <agiri URL-a>
    --configdir zuzbizena
    --exit
    --debug
    --safe-mode
    --help
    --version

en: open composition window
    open composition window with specified files attached
    receive new messages
    receive new messages of all accounts
    send all queued messages
    show the total number of messages
    show the status of each folder
    open message in new window
    open an rfc822 message file in a new window
    specify directory which stores configuration files
    exit Sylpheed
    debug mode
    safe mode
    display this help and exit
    output version information and exit
eu: ireki osaketa leihoa
    ireki osaketa leihoa adierazitako agiriak erantsita
    jaso mezu berriak
    jaso kontu guztietako mezu berriak
    bidali lerrokaturiko mezu denak
    erakutsi mezu zenbateko osoa
    erakutsi agiritegi bakoitzaren egoera
    ireki mezuak leiho berrian
    ireki rfc822 mezu agiri bat leiho berri batean
    adierazi itxurapen agiriak biltegiratzeko zuzenbidea
    irten Sylpheed-tik
    garbiketa modua
    modu segurua
    erakutsi laguntza hau eta irten
    irteera bertsio argibideak eta irten

en: Windows-only option:
eu: Windows-bakarrik aukera:

en: --ipcport portnum
eu: --ipcport atakazbk

en: specify port for IPC remote commands
eu: adierazi IPC hurreneko aginduentzako ataka

en: Find in current message
eu: Bilatu oraingo mezuan

en: Find text:
eu: Bilatu idazkia:

en: Case sensitive
eu: Bereizi hizki xehe-larriak

en: Search failed
eu: Bilaketa hutsegitea

en: Search string not found.
eu: Bilatutako katea ez da aurkitu.

en: Beginning of message reached; continue from end?
eu: Mezu hasiera erdietsita; jarraitu amaieratik?

en: End of message reached; continue from beginning?
eu: Mezu amaiera erdietsita; jarraitu hasieratik?

en: Search finished
eu: Bilaketa amaituta

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
eu: /_Tresnak/_Gehitu bidaltzailea helbide liburura

en: Creating message view...
eu: Mezu ikuspegia sortzen...

en: Text
eu: Idazkia

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Switch to attachment list view
eu: Aldatu eranskin zerrenda ikuspegira

en: Save _all attachments...
eu: Gorde eranskin _denak...

en: Message View - Sylpheed
eu: Mezu Ikuspegia - Sylpheed

en: Original (EML/RFC 822)
eu: Jatorrizko (EML/RFC 822)

en: Text (UTF-8)
eu: Idazkia (UTF-8)

en: Can't save the file `%s'.
eu: Ezin da `%s' agiria gorde.

en: /Open _with...
eu: /Ireki _honekin...

en: /_Display as text
eu: /_Erakutsi idazki bezala

en: /_Save as...
eu: /_Gorde honela...

en: /Save _all...
eu: /Gorde _denak...

en: /_Print...
eu: /I_rarkitu...

en: /_Reply/_Reply
eu: /_Erantzun/_Erantzun

en: /_Reply/Reply to _all
eu: /_Erantzun/Erantzun _deneri

en: /_Reply/Reply to _sender
eu: /_Erantzun/Erantzun _bidaltzaileari

en: /_Reply/Reply to mailing _list
eu: /_Erantzun/Erantzun _posta zerrendari

en: /_Check signature
eu: /_Egiaztatu sinadura

en: Creating MIME view...
eu: MIME ikuspegia sortzen...

en: Select "Check signature" to check
eu: Hautatu "Check signature" egiaztatzeko

en: Select an action for the attached file:
eu: Hautatu erantsitako agiriarentzako ekintza bat:

en: Open _with...
eu: Ireki _honekin...

en: _Display as text
eu: _Erakutsi idazki bezala

en: _Save as...
eu: _Gorde honela...

en: This signature has not been checked yet.
eu: Sinadura hau oraindik ez da egiaztatu.

en: _Check signature
eu: _Egiaztatu sinadura

en: Can't save the part of multipart message.
eu: Ezinezkoa mezu zati-anitzaren zatia gordetzea.

en: Can't save the attachments.
eu: Ezinezkoa eranskinak gordetzea.

en: Open with
eu: Ireki honekin

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
eu: Sartu agindu lerroa agiria irekitzeko:
    ('%s' agiri izenarekin ordeztuko da)

en: Passphrase
eu: Sar-esaldia

en: [no user id]
eu: [erabiltzaile id-rik ez]

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
eu: %sMesedez sartu honentzako sar-esaldia:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: Bad passphrase! Try again...
eu: Sar-esaldi gaitza! Saiatu berriro...

en: Plug-in manager
eu: Plug-in kudeatzailea

en: Check for _update
eu: Egiaztatu _eguneraketak

en: Plug-in information
eu: Plug-in argibideak

en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: Author:
eu:  Egilea:

en: File:
eu:  Agiria:

en: Description:
eu:  Azalpena:

en: Opening account preferences window...
eu: Kontu hobespen leihoa irekitzen...

en: Account%d
eu: Kontua%d

en: Preferences for new account
eu: Kontu berriaren hobespenak

en: Account preferences
eu: Kontuaren hobespenak

en: Creating account preferences window...
eu: Kontuaren hobespen leihoa sortzen...

en: Receive
eu: Jaso

en: Send
eu: Bidali

en: Compose
eu: Osatu

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Proxy
eu: Proxya

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Name of this account
eu: Kontu honen izena

en: Set as default
eu: Ezarri berezko bezala

en: Personal information
eu: Norbanako argibideak

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Mail address
eu: Post@ helbidea

en: Organization
eu: Erakundea

en: Server information
eu: Zerbitzari argibideak

en: News (NNTP)
eu: Berriak (NNTP)

en: None (local)
eu: Ezer ez (tokikoa)

en: This server requires authentication
eu: Zerbitzari honek egiaztapena behar du

en: News server
eu: Berri zerbitzaria

en: Server for receiving
eu: Jasotzeko zerbitzaria

en: SMTP server (send)
eu: SMTP zerbitzaria (bidali)

en: User ID
eu: Erabiltzaile ID-a

en: Password
eu: Sarhitza

en: Authentication method
eu: Egiaztapen metodoa

en: Remove messages on server when received
eu: Ezabatu mezuak zerbitzarian jasotakoan

en: Remove after
eu: Kendu ondoren

en: days
eu: egun

en: 0 days: remove immediately
eu: 0 egun: kendu berehala

en: Download all messages (including already received) on server
eu: Jeitsi mezu guztiak (jadanik jasotakoak barne) zerbitzarian

en: Receive size limit
eu: Jasotze neurri muga

en: Filter messages on receiving
eu: Iragazi mezuak jasotzerakoan

en: Default inbox
eu: Berezko sarrera

en: Unfiltered messages will be stored in this folder.
eu: Iragazigabeko mezuak agiritegi honetan biltegiratuko dira.

en: Automatic
eu: Berezgaitasunez

en: Only check INBOX on receiving
eu: Egiaztatu SARRERA jasotzerakoan bakarrik

en: Filter new messages in INBOX on receiving
eu: Iragazi mezu berriak SARRERAN jasotzerakoan

en: News
eu: Berriak

en: Maximum number of articles to download
eu: Jeisteko idazlan zenbateko gehiena

en: No limit if 0 is specified.
eu: Mugagabe 0 adierazten bada.

en: `Get all' checks for new messages on this account
eu: 'Lortu denak' kontu honetan mezu berririk dagoen egiaztatzen du

en: Header
eu: Idazburua

en: Add Date header field
eu: Gehitu Egun idazburu eremua

en: Generate Message-ID
eu: Sortu Mezu-ID-a

en: Add user-defined header
eu: Gehitu erabiltzaileak-zehazturiko idazburua

en:  Edit...
eu:  Editatu...

en: Authentication
eu: Egiaztapena

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
eu: SMTP Egiaztapena (SMTP EGIAZT)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
eu: Sarrera hauek hutsik uzten badituzu, jasotze erabiltzaile ID eta sarhitz berdina erabiliko da.

en: Authenticate with POP3 before sending
eu: Egiaztatu POP3-rekin bidali aurretik

note: signature
en: Signature
eu: Sinadura

en: Direct input
eu: Zuzeneko sarrera

en: Name:
eu: Izena:

en: 'Signature 1' will be used by default.
eu: 'Sinadura 1' erabiliko da berez.

en: Command output
eu: Agindu irteera

en: Put signature before quote (not recommended)
eu: Jarri sinadura aipamenaren aurretik (ez da gomendagarria)

en: Automatically set the following addresses
eu: Berezgaitasunez ezarri hurrengo helbideak

en: Cc
eu: Kik

en: Bcc
eu: Kez

en: Reply-To
eu: Erantzun-Honi

en: PGP sign message by default
eu: PGP sinadura mezua berez

en: PGP encrypt message by default
eu: PGP enkriptaketa mezua berez

en: Encrypt when replying to encrypted message
eu: Enkriptatu mezu enkriptatuari erantzuterakoan

en: Add my own key to the recipients list on encryption
eu: Gehitu neure giltza edukiontzi zerrendara enkriptatzerakoan

en: Use ASCII-armored format for encryption
eu: Erabili ASCII-blindatua heuskarria enkriptaketarako

en: Use clear text signature
eu: Erabili idazki garbi sinadura

en: Sign / Encryption key
eu: Sinadura / Enkriptaketa giltza

en: Use default GnuPG key
eu: Erabili berezko GnuPG giltza

en: Select key by your email address
eu: Hautatu zure post@ helbidearentzako giltza

en: Specify key manually
eu: Adierazi giltza eskuz

en: User or key ID:
eu: Erabiltzaile edo giltza ID-a:

en: Don't use SSL
eu: Ez erabili SSL

en: Use SSL for POP3 connection
eu: Erabili SSL POP3 elkarketarako

en: Use STARTTLS command to start SSL session
eu: Erabili STARTTLS agindua SSL saioa hasteko

en: Use SSL for IMAP4 connection
eu: Erabili SSL IMAP4 elkarketarako

en: Use SSL for NNTP connection
eu: Erabili SSL NNTP elkarketarako

en: Send (SMTP)
eu: Bidali (SMTP)

en: Use SSL for SMTP connection
eu: Erabili SSL SMTP elkarketarako

en: Use non-blocking SSL
eu: Erabili blokeo-gabeko SSL

en: Turn this off if you have problems in SSL connection.
eu: Ezgaitu hau arazoak badituzu SSL elkarketan.

en: Use SOCKS proxy
eu: Erabili SOCKS proxya

en: Hostname:
eu: Hostalari-izena:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Use authentication
eu: Erabili egiaztapena

en: Password:
eu: Sarhitza:

en: Use SOCKS proxy on sending
eu: Erabili SOCKS proxya bidaltzerakoan

en: Specify SMTP port
eu: Adierazi SMTP ataka

en: Specify POP3 port
eu: Adierazi PPO3 ataka

en: Specify IMAP4 port
eu: Adierazi IMAP4 ataka

en: Specify NNTP port
eu: Adierazi NNTP ataka

en: Specify domain name
eu: Adierazi domeinu izena

en: IMAP server directory
eu: IMAP zerbitzari zuzenbidea

en: Only the subfolders of this directory will be displayed.
eu: Zuzenbide honetako azpiagiritegiak bakarrik erakutsiko dira.

en: Clear all message caches on exit
eu: Garbitu mezu guztien katxea irtetzerakoan

en: Put sent messages in
eu: Jarri bidalitako mezuak hemen

en: Put draft messages in
eu: Jarri zakarrontzi mezuak hemen

en: Put queued messages in
eu: Jarri lerrokatutako mezuak hemen

en: Put deleted messages in
eu: Jarri ezabatutako mezuak hemen

en: Account name is not entered.
eu: Kontu izena ez da sartu.

en: Mail address is not entered.
eu: Posta helbidea ez da sartu.

en: SMTP server is not entered.
eu: SMTP zerbitzaria ez da sartu.

en: User ID is not entered.
eu: Erabiltzaile ID-a ez da sartu.

en: POP3 server is not entered.
eu: POP3 zerbitzaria ez da sartu.

en: IMAP4 server is not entered.
eu: IMAP4 zerbitzaria ez da sartu.

en: NNTP server is not entered.
eu: NNTP zerbitzaria ez da sartu.

en: Specified folder is not a queue folder.
eu: Adierazitako agiritegia ez da lerro agiritegi bat.

en: It's not recommended to use the old style ASCII-armored
    mode for encrypted messages. It doesn't comply with the
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.
eu: Ez da gomendagarria ASCII-blindatua estilo zahar modua
    erabiltzea enkriptaturiko mezuetarako. Ez du betetzen
    RFC 3156 - MIME Segurtasuna OpenPGP-rekin.

en: Actions configuration
eu: Ekintza itxurapena

en: Menu name:
eu: Menu izena:

en: Command line:
eu: Agindu lerroa:

en: Menu name:
     Use / in menu name to make submenus.
    Command line:
     Begin with:
       | to send message body or selection to command
       > to send user provided text to command
       * to send user provided hidden text to command
     End with:
       | to replace message body or selection with command output
       > to insert command's output without replacing old text
       & to run command asynchronously
     Use:
       %f for message file name
       %F for the list of the file names of selected messages
       %p for the selected message part
       %u for a user provided argument
       %h for a user provided hidden argument
       %s for the text selection
eu: Menu izena:
     Erabili / menu izenean azpimenuak egiteko.
    Agindu lerroa:
     Honekin hasten da:
       | mezu gorputza edo hautapena agindura bidaltzeko
       > erabiltzaileak emaniko idazkia agindura bidaltzeko
       * erabiltzaileak emaniko ezkutuko idazkia agindura bidaltzeko
     Honekin amaitzen da::
       | mezu gorputza edo hautapena agindu irteerarekin ordezteko
       > aginduaren irteera idazki zaharra ordeztu gabe txertatzeko
       eta aginduari asinkronikoki ekiteko
     Erabili:
       %f mezuaren agiri izenerako
       %F hautaturiko mezuen agiri izen zerrendarako
       %p hautaturiko mezu zatirako
       %u erabiltzaileak emaniko argumenturako
       %h erabiltzaileak emaniko ezkutuko argumenturako
       %s idazki hautapenerako

en:  Replace
eu:  Ordeztu

en:  Syntax help
eu:  Joskera laguntza

en: Registered actions
eu: Erregistraturiko ekintzak

en: (New)
eu: (Berria)

en: Menu name is not set.
eu: Menua ez dago ezarrita.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
eu: Bi puntu ':' ez dago ahalbideturik menu izenean.

en: Menu name is too long.
eu: Menu izena luzeegia da.

en: Command line not set.
eu: Agindu lerroa ezarri gabe dago.

en: Menu name and command are too long.
eu: Menu izena eta agindua luzeegiak dira.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
eu: Agindu honek:
    %s
    joskera akatsa du.

en: Delete action
eu: Ezabatu ekintza

en: Do you really want to delete this action?
eu: Egitan nahi duzu ekintza hau ezabatzea?

en: Creating common preferences window...
eu: Hobespen arrunt leihoa sortzen...

en: Common Preferences
eu: Hobespen arruntak

en: Display
eu: Erakutsi

en: Junk mail
eu: Zabor posta

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Auto-check new mail
eu: Berez-egiaztatu posta berria

en: every
eu: epea

en: minute(s)
eu: minutu

en: Check new mail on startup
eu: Egiaztatu posta berririk dagoen hasterakoan

en: Update all local folders after incorporation
eu: Eguneratu tokiko agiritegi guztiak barneratu ondoren

note: New message notify
en: New message notification
eu: Mezu berri jakinarazpena

en: Show notification window when new messages arrive
eu: Erakutsi jakinarazpen leihoa mezu berri bat heltzerakoan

en: Display window for
eu: Erakuspen denbora

en: second(s)
eu: segundu

en: 0: don't auto-close
eu: 0: ez berez-itxi

en: Play sound when new messages arrive
eu: Jo soinu bat mezu berri bat heltzen denean

en: Sound file
eu: Soinu agiria

en: Execute command when new messages arrive
eu: Exekutatu agindua mezu berri bat heltzerakoan

en: Command
eu: Agindua

en: `%d' will be replaced with the number of new messages.
eu: `%d' mezu berri zenbakiarekin ordeztuko da.

en: Incorporate from local spool
eu: Barneratu tokiko lerrotik

en: Filter on incorporation
eu: Iragazi barneratzerakoan

en: Spool path
eu: Lerro helburua

en: General
eu: Orokorra

en: Save sent messages to outbox
eu: Gorde irteerara bidalitako mezuak

en: Apply filter rules to sent messages
eu: Ezarri iragazki arauak bidalitako mezuei

en: Automatically add recipients to address book
eu: Berezgaitasunez gehitu edukiontziak helbide liburura

en: Display send dialog
eu: Erakutsi bidali elkarrizketa

en: Notify for missing attachments when the following strings (comma-separated) are found in the message body
eu: Jakinarazi eranskin galduetaz hurrengo kateak (kakotxaz-bananduta) aurkitzen direnean mezu gorputzean

en: (Ex: attach)
eu: (Adib: erantsi)

en: Confirm recipients before sending
eu: Baieztatu edukiontziak bidali aurretik

en: Excluded addresses/domains (comma-separated):
eu: Bazterturiko helbideak/domeinuak (kakotxaz-bananduta):

en: Transfer encoding
eu: Eskualdaketa kodeaketa

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters.
eu: Adierazi erabilitako Edukia-Eskualdaketa-Kodeaketa mezu gorputzak ez-ASCII hizkiak dituenean.

en: MIME filename encoding
eu: MIME agirizen kodeaketa

en: MIME header
eu: MIME idazburua

en: Specify encoding method for MIME filename with non-ASCII characters.
    MIME header: most popular, but violates RFC 2047
    RFC 2231: conforms to standard, but not popular
eu: Adierazi kodeaketa metodoa ez-ASCII hizkiekiko MIME agirizenarentzat.
    MIME idazburua: ezagunena, baina RFC 2047 hausten du
    RFC 2231: estandarraren araberakoa, baina ez ezaguna

en: Signature separator
eu: Sinadura banantzailea

en: Insert automatically
eu: Txertatu berezgaitasunez

en: Reply
eu: Erantzun

en: Automatically select account for replies
eu: Berezgaitasunez hautatu kontuak erantzuteko

en: Quote message when replying
eu: Aipatu mezua erantzuterakoan

en: Reply to mailing list by Reply button
eu: Erantzun posta zerrendari Erantzun botoiarekin

en: Inherit recipients on reply to self messages
eu: Ondorengotu edukiontziak mezuari berari erantzuteko

en: Set only mail address of recipients when replying
eu: Ezarri edukiontziaren posta helbidea erantzuterakoan bakarrik

note: editor
en: Editor
eu: Editatzailea

en: Automatically launch the external editor
eu: Berezgaitasunez abiarazi kanpoko editatzailea

en: Undo level
eu: Desegin maila

en: Wrap messages at
eu: Inguratu mezuak

en: characters
eu: hizki

en: Wrap quotation
eu: Inguratu aipamena

en: Wrap on input
eu: Inguratu sarreran

en: Auto-save to draft
eu: Berez-gorde zirriborroetan

en: Format
eu: Heuskarria

en: Spell checking
eu: Idaz egiaztapena

note: reply
en: Reply format
eu: Erantzun heuskarria

en: Quotation mark
eu: Aipamen marka

note: forward
en: Forward format
eu: Berbidalketa heuskarria

en:  Description of symbols
eu:  Sinboloen azalpena

en: Enable Spell checking
eu: Gaitu Idaz egiaztapena

en: Default language:
eu: Berezko hizkuntza:

en: Text font
eu: Hizki mota

note: ---- Folder View ----
en: Folder View
eu: Agiritegi Ikuspena

en: Display unread number next to folder name
eu: Erakutsi irakurrigabeko zenbakia agiritegi izenaren ondoren

en: Displaying message number columns in the folder view:
eu: Mezu zenbaki zutabeak erakuspena agiritegi ikuspegian:

en: Abbreviate newsgroups longer than
eu: Laburtu berri-talde luzeagoak

en: letters
eu: hizki

note: ---- Summary ----
en: Summary View
eu: Laburpen Ikuspena

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
eu: Erakutsi edukiontzia 'Hemendik' zutabean bidaltzailea zeu bazara

en: Expand threads
eu: Hedatu hariak

en: Date format
eu: Egun heuskarria

en:  Set display item of summary...
eu:  Ezarri laburpenaren erakuspen gaia...

en: Message
eu: Mezua

note: S_COL_UNREAD
en: Attachment
eu: Eranskina

en: Color label
eu: Margo etiketa

en: Default character encoding
eu: Berezko hizki-kodeaketa

en: This is used when displaying messages with missing character encoding.
eu: Hau hizki-kodeaketa ez duten mezuak erakusterakoan erabiltzen da.

en: Outgoing character encoding
eu: Irteerako hizki-kodeaketa

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used.
eu: 'Berezgaitasunez' hautatzen bada, uneko tokikoarentzako kodeaketa hoberena erabiliko da.

en: Enable coloration of message
eu: Gaitu mezuaren margotzea

en: Display multi-byte alphabet and numeric as
    ASCII character (Japanese only)
eu: Erakutsi byte-anitz alfabetoa eta zenbakizkoa honela
    ASCII hizki-kodeaketa (Japoniera bakarrik)

en: Display header pane above message view
eu: Erakutsi idazburu panela mezu ikuspegiaren gainean

en: Display short headers on message view
eu: Erakutsi idazburu laburrak mezu ikuspegian

en: Render HTML messages as text
eu: Aurkeztu HTML mezuak idazki bezala

en: Prefer HTML in multipart/alternative for display
eu: Hobetsi HTML zati-anitz/aukerazkoa erakuspenerako

en: Treat HTML only messages as attachment
eu: Tratatu HTML bakarrik diren mezuak eranskin bezala

en: Display cursor in message view
eu: Erakutsi kurtsorea mezu ikuspegian

en: Line space
eu: Lerro tartea

en: pixel(s)
eu: pixel

en: Scroll
eu: Irristaria

en: Half page
eu: Orrialde erdi

en: Smooth scroll
eu: Irristari lehuna

en: Step
eu: Urratsa

en: Position of attachment tool button:
eu: Eranspen tresna botoiaren kokapena:

en: Left
eu: Ezker

en: Right
eu: Eskuin

en: Toggle attachment list view with tab
eu: Aldatu eranskin zerrenda ikuspegia hegatsera

en: Show attached files first on message view
eu: Erakutsi erantsitako agiriak mezu ikuspegian lehenik

en: Images
eu: Irudiak

en: Resize attached large images to fit in the window
eu: Birneurriratu erantsitako irudi handiak leihora finkatzeko

en: Display images as inline
eu: Erakutsi irudiak lerroan bezala

en: You can specify label names for each color (Work, TODO etc.).
eu: Margo bakoitzarentzat etiketa izena adierazi dezakezu (Lana, DENA, etab.).

en: Enable Junk mail control
eu: Gaitu Zabor posta agintea

en: Learning command:
eu: Ikas agindua:

en: (Select preset)
eu: (Hautatu aurrezarpena)

en: Not Junk
eu: Ez da zaborposta

en: Classifying command
eu: Agindua sailkatzen

en: To classify junk mails automatically, both junk and not junk mails must be learned manually to a certain extent.
eu: Zaborpostak berezgaitasunez sailkatzeko, biak zaborposta eta ez zaborposta eskuz ikasiak egon behar dira hein batean.

en: Junk folder
eu: Zaborposta agiritegia

en: The messages which are set as junk mail will be moved to this folder. If empty, the default junk folder will be used.
eu: Zaboposta bezala ezarritako mezuak agiritegi honetara mugituko dira. Hutsik badago, berezko zaborposta agiritegia erabiliko da.

en: Filter messages classified as junk on receiving
eu: Iragazi zaborposta bezala sailkaturiko mezuak jasotzerakoan

en: Filter junk mails before normal filtering
eu: Iragazi zaborpostak iragazpen arruntaren aurretik

en: Delete junk mails from server on receiving
eu: Ezabatu zerbitzaritiko zaborpostak jasotzerakoan

en: Do not classify message as junk if sender is in the address book
eu: Ez sailkatu zaborposta bezala bidaltzailea helbide liburuan badago

en: Mark filtered junk mails as read
eu: Markatu iragazitako zaborpostak irakurrita bezala

en: Automatically check signatures
eu: Berezgaitasunez egiaztatu sinadurak

en: Show signature check result in a popup window
eu: Erakutsi sinadura egiaztapen emaitza ohar-leiho batean

en: Store passphrase in memory temporarily
eu: Biltegiratu sar-esaldia oroimenean aldibaterako

en: Expired after
eu: Epemuga

en: minute(s)
eu:  minutu

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session.
eu: '0' ezarriz gero sar-esaldia saio osorako biltegiratuko da.

en: Grab input while entering a passphrase
eu: Grabatu sarrera sar-esaldi bat sartzerakoan

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
eu: Erakutsi oharra hasieran GnuPG ez badabil

en: Always open messages in summary when selected
eu: Betik ireki mezuak laburpenean hautatzerakoan

en: Always mark as read when a message is opened
eu: Betik markatu irakurrita bezala mezu bat irekitzerakoan

en: Open first unread message when a folder is opened
eu: Ireki lehenik irakurrigabeko mezua agiritegi bat irekitzen denean

en: Remember last selected message
eu: Gogoratu hautaturiko azken mezua

en: Only mark message as read when opened in new window
eu: Markatu mezua irakurrita bezala leiho berrian irekitzerakoan bakarrik

en: Open inbox after receiving new mail
eu: Ireki sarrera mezu bat jaso ondoren

en: Open inbox on startup
eu: Ireki sarrera hasterakoan

en: Change current account on folder open
eu: Aldatu oraingo kontua irekitako agiritegian

en: Execute immediately when moving or deleting messages
eu: Exekutatu berehala mezuak mugitu edo ezabatzerakoan

en: Messages will be marked until execution if this is turned off.
eu: Mezuak markatuak izango dira exekuzioa ezgaituta egon arte.

en: Make the order of buttons comply with GNOME HIG
eu: Betearazi botoi hurrenkerari GNOME HIG

en: Display tray icon
eu: Erakutsi erretilu ikurra

en: Minimize to tray icon
eu: Txikiengotu erretilu ikurrera

en: Toggle window on trayicon click
eu: Aldatu leihoa erretilu-ikur klikean

en:  Set key bindings...
eu:  Ezarri tekla lotespena

en: Other
eu: Besteak

en: External commands
eu: Kanpo aginduak

en: Update
eu: Eguneratu

en: Receive dialog
eu: Jasotze elkarrizketa

en: Show receive dialog
eu: Erakutsi jasotze elkarrizketa

en: Always
eu: Betik

en: Only on manual receiving
eu: Eskuzko jasotzean bakarrik

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Don't popup error dialog on receive error
eu: Akats ohar-leihorik ez jasotze akatsean

en: Close receive dialog when finished
eu: Itxi jasotze elkarrizketa amaitutakoan

en: Add address to destination when double-clicked
eu: Gehitu helbidea helmugara klik-bikoitzarekin

en: Set only mail address when entering recipient from address book
eu: Ezarri posta helbidea edukontzira helbide liburutik sartzerakoan bakarrik

en: Auto-completion:
eu: Berez-osaketa:

en: Start with Tab
eu: Hasi Tab-rekin

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: On exit
eu: Irtetzerakoan

en: Confirm on exit
eu: Baieztatu irtetzerakoan

en: Empty trash on exit
eu: Hustu zakarrontzia irtetzerakoan

en: Ask before emptying
eu: Galdetu hustu aurretik

en: Warn if there are queued messages
eu: Ohartarazi lerrokaturiko mezuak badaude

en: Online mode
eu: Online modua

en: Start as online
eu: Hasi online bezala

en: Start as offline
eu: Hasi lineaz-kanpo bezala

en: Remember previous mode
eu: Gogoratu aurreko modua

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
eu: Kanpoko aginduak (%s agiri izen / URI-arekin ordeztuko da)

en: Web browser
eu: Web nabigatzailea

en: (Default browser)
eu: (Berezko nabigatzailea)

en: Use external program for printing
eu: Erabili kanpoko programa irarkitzeko

en: Use external program for incorporation
eu: Erabili kanpoko programa barneratzeko

en: Use external program for sending
eu: Erabili kanpoko programa bidaltzeko

en: Update check requires 'curl' command.
eu: Eguneraketa egiaztapenak 'curl' agindua behar du.

en: Enable auto update check
eu: Gaitu berez eguneratze egiaztapena

en: Use HTTP proxy
eu: Erabili HTTP proxya

en: HTTP proxy host (hostname:port):
eu: HTTP proxy hostalaria (hostalari-izena:ataka):

en: Enable strict checking of the integrity of summary caches
eu: Gaitu laburpen katxe guztien egiaztapen zorrotza

en: Enable this if the contents of folders have the possibility of modification by other applications.
    This option will degrade the performance of displaying summary.
eu: Gaitu hau agiritegien edukiak beste aplikazio batekin aldatuak izateko aukera badute.
    Aukera honek laburpen erakuspenaren egintza itsusituko du.

en: Socket I/O timeout:
eu: Aho S/I epemuga:

en: Automatic (Recommended)
eu: Berezgaitasunez (Gomendatua)

en: Western European (ISO-8859-1)
eu: Europa Mendebaldea (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
eu: Europa Mendebaldea (ISO-8859-15)

en: Western European (Windows-1252)
eu: Europa Mendebaldea (Windows-1252)

en: Central European (ISO-8859-2)
eu: Europa Erdialdea (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
eu: Baltikoa (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
eu: Baltikoa (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
eu: Baltikoa (Windows-1257)

en: Greek (ISO-8859-7)
eu: Greziera (ISO-8859-7)

en: Arabic (ISO-8859-6)
eu: Arabiera (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiera (Windows-1256)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
eu: Hebraiera (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
eu: Hebraiera (Windows-1255)

en: Turkish (ISO-8859-9)
eu: Turkiera (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
eu: Zirilikoa (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
eu: Zirilikoa (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
eu: Zirilikoa (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Zirilikoa (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
eu: Japoniera (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
eu: Japoniera (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
eu: Japoniera (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB2312)
eu: Txinera Arrundua (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
eu: Txinera Arrundua (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
eu: Txinera Tradizionala (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
eu: Txinera Tradizionala (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
eu: Txinera (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
eu: Koreaera (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
eu: Thailandiera (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
eu: Thailandiera (Windows-874)

en: the full abbreviated weekday name
eu: asteko egun izen osoa laburtuta

en: the full weekday name
eu: asteko egun izen osoa

en: the abbreviated month name
eu: hilabete izen laburtua

en: the full month name
eu: hilabete izen osoa

en: the preferred date and time for the current locale
eu: oraingo tokikoarentzako egun eta ordu hobetsia

en: the century number (year/100)
eu: mende zenbakia (urtea/100)

en: the day of the month as a decimal number
eu: hilabeteko eguna zenbaki hamarren bezala

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
eu: ordua zenbaki hamarren bezala 24-orduko heuskarrian

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
eu: ordua zenbaki hamarren bezala 12-orduko heuskarrian

en: the day of the year as a decimal number
eu: urteko eguna zenbaki hamarren bezala

en: the month as a decimal number
eu: hilabetea zenbaki hamarren bezala

en: the minute as a decimal number
eu: minutua zenbaki hamarren bezala

en: either AM or PM
eu:  GOIZ edo ARRATS

en: the second as a decimal number
eu: segunduak zenbaki hamarren bat bezala

en: the day of the week as a decimal number
eu: asteko eguna zenbaki hamarren bat bezala

en: the preferred date for the current locale
eu: oraingo tokikoarentzako egun hobetsia

en: the last two digits of a year
eu: urte baten azken bi zenbakiak

en: the year as a decimal number
eu: urtea zenbaki hamarren bat bezala

en: the time zone or name or abbreviation
eu: ordu eremua edo izena edo laburpena

en: Specifier
eu: Adierazlea

en: Description
eu: Azalpena

en: Example
eu: Adibidea

en: Set message colors
eu: Ezarri mezu margoak

en: Colors
eu: Margoak

en: Quoted Text - First Level
eu: Idazki Aipatua - Lehen Maila

en: Quoted Text - Second Level
eu: Idazki Aipatua - Bigarren Maila

en: Quoted Text - Third Level
eu: Idazki Aipatua - Hirugarren Maila

en: URI link
eu: URI lotura

en: Recycle quote colors
eu: Birziklatu aipamen margoak

en: Pick color for quotation level 1
eu: Hautatu 1 mailako aipamen margoa

en: Pick color for quotation level 2
eu: Hautatu 2 mailako aipamen margoa

en: Pick color for quotation level 3
eu: Hautatu 2 mailako aipamen margoa

en: Pick color for URI
eu: Hautatu URI-rako margoa

en: Description of symbols
eu: Sinboloen azalpena

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
eu: Eguna
    Hemendik
    Bidaltzailearen Izen Osoa
    Bidaltzailearen Izena
    Bidaltzailearen Lehen Hizkia
    Gaia
    Hona
    Kik
    Berri-taldeak
    Mezu ID-a

en: If x is set, displays expr
eu:  x ezarrita badago, expr erakusten du

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
eu: Mezu gorputza
    Mezu aipatu gorputza
    Mezu gorputza sinadura gabe
    Mezu aipatu gorputza sinadura gabe
    Literala %

en: Literal backslash
    Literal question mark
    Literal opening curly brace
    Literal closing curly brace
eu: Barraetzan literala
    Galdera ikur literala
    Giltza irekiera literala
    Giltza itxiera literala

en: Key bindings
eu: Tekla lotespenak

en: Select the preset of key bindings.
eu: Hautatu tekla lotespen aurrezarpena.

en: Default
eu: Berezkoa

en: Old Sylpheed
eu: Sylpheed Zaharra

en: Custom header setting
eu: Norbere idazburu ezarpenak

en:  Delete
eu:  Ezabatu

en: Custom headers
eu: Norbere idazburuak

en: Header name is not set.
eu: Idazburu izena ez dago ezarrita.

en: Delete header
eu: Ezabatu idazburua

en: Do you really want to delete this header?
eu: Egitan nahi duzu idazburu hau ezabatzea?

en: Creating display header setting window...
eu: Erakuspen idazburu ezarpen leihoa sortzen...

en: Display header setting
eu: Erakutsi idazburu ezapena

en: Header name
eu: Idazburu izena

en: Displayed Headers
eu: Erakutsitako Idazburuak

en: Hidden headers
eu: Ezkutuko idazburuak

en: Show all unspecified headers
eu: Erakutsi adierazigabeko idazburu guztiak

en: Reading configuration for displaying headers...
eu: Erakuspen idazburuentzako itxurapena irakurtzen...

en: Writing configuration for displaying headers...
eu: Erakuspen idazburuentzako itxurapena idazten...

en: This header is already in the list.
eu: Idazburu hau jadanik zerrendan dago.

en: Display items setting
eu: Erakutsi gaien ezarpena

en: Available items
eu: Gai eskuragarriak

en: Displayed items
eu: Erakutsitako gaiak

en:  Revert to default
eu:  Leheneratu berezkoetara

en: Filter settings
eu: Iragazpen ezarpenak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Do you really want to delete the rule '%s'?
eu: Egitan nahi duzu '%s' araua ezabatzea?

en: Delete rule
eu: Ezabatu araua

en: Filter rule
eu: Iragazki araua

en: If any of the following condition matches
eu: Hurrengo baldintzetako bat bat badator

en: If all of the following conditions match
eu: Hurrengo baldintzetako denak bat badatoz

en: Perform the following actions:
eu: Burutu hurrengo ekintzak:

en: To or Cc
eu: Hona edo Kik

en: Any header
eu: Edozein idazburu

en: Edit header...
eu: Editatu idazburua...

en: Message body
eu: Mezu gorputza

en: Result of command
eu: Aginduaren emaitza

en: Age
eu: Adina

en: Marked
eu: Markatuta

en: Has color label
eu: Margo etiketa du

en: Has attachment
eu: Eranskina du

en: contains
eu: du

en: doesn't contain
eu: ez du

en: is
eu: da

en: is not
eu: ez da

en: match to regex
eu: bat dator regex-rekin

en: doesn't match to regex
eu: ez dator bat regex-rekin

en: is in addressbook
eu: helbide-liburuan dago

en: is not in addressbook
eu: ez dago helbide-liburuan

en: is larger than
eu: baino handiagoa

en: is smaller than
eu: baino txikiagoa

en: is shorter than
eu: baino laburragoa

en: is longer than
eu: baino luzeagoa

en: matches to status
eu: egoera bat dator

en: doesn't match to status
eu: egoera ez dator bat

en: Move to
eu: Mugitu hona

en: Copy to
eu: Kopiatu hona

en: Don't receive
eu: Ez jaso

en: Delete from server
eu: Ezabatu zerbitzaritik

en: Set mark
eu: Ezarri marka

en: Set color
eu: Ezarri margoa

en: Mark as read
eu: Markatu irakurrita bezala

en: Forward
eu: Berbidali

en: Forward as attachment
eu: Berbidali eranskin bezala

en: Redirect
eu: Berzuzendu

en: Execute command
eu: Exekutatu agindua

en: Stop rule evaluation
eu: Gelditu arau azterketa

en: folder:
eu: agiritegia:

en: day(s)
eu: egun

en: address:
eu: helbidea:

en: Edit header list
eu: Editatu idazburu zerrenda

en: Headers
eu: Idazburuak

en: Header:
eu: Idazburua:

en: Command is not specified.
eu: Agindua ez da adierazi.

en: Destination folder is not specified.
eu: Ez da helmuga agiritegia adierazi.

en: The specified destination folder does not exist.
eu: Adierazitako helmuga agiritegia ez dago.

en: Invalid condition exists.
eu: Baldintza baliogabea dago.

en: Rule name is not specified.
eu: Arau izena ez da adierazi.

en: Invalid action exists.
eu: Ekintza baliogabea dago.

en: Condition not exist.
eu: Baldintza ez dago.

en: Action not exist.
eu: Ekintza ez dago.

en: Folder properties
eu: Agiritegi ezaugarriak

en: Identifier
eu: Ezagutarazlea

en: Type
eu: Mota

en: Normal
eu: Arrunta

en: Don't display [...] or (...) at the beginning of subject in summary
eu: Ez erakutsi [...] edo (...) gaiaren hasieran laburpenean

en: Delete [...] or (...) at the beginning of subject on reply
eu: Ezabatu [...] edo (...) gaiaren hasieran erantzuterakoan

en: Account
eu: Kontua

en: Apply to subfolders
eu: Ezarri azpiagiritegiei

en: use also on reply
eu: erabili erantzunean ere

en: Reply-To:
eu: Erantzun-Honi:

en: %s - Edit search condition
eu: %s - Editatu bilaketa baldintza

en: Match any of the following
eu: Bat dator hurrengo batekin

en: Match all of the following
eu: Bat dator hurrengo guztiekin

en: Folder:
eu: Agiritegia:

en: Search subfolders
eu: Bilatu azpiagiritegietan

en: Mark
eu: Marka

note: S_COL_MIME
en: Subject
eu: Gaia

note: S_COL_SUBJECT
en: From
eu: Hemendik

note: S_COL_FROM
en: Date
eu: Eguna

note: S_COL_SIZE
en: Number
eu: Zenbakia

note: S_COL_NUMBER
en: To
eu: Hona

en: Creating summary column setting window...
eu: Laburpen zutabe ezarpen leihoa sortzen...

en: Summary display item setting
eu: Lapurpen erakuspen gai ezarpena

en: Select items to be displayed on the summary view. You can modify
    the order by using the Up / Down button.
eu: Hautatu laburpen ikuspegian erakutsi behar diren gaiak. Hurrenkera
    aldatu dezakezu Gora / Behera botoia erabiliz.

en: Template name
eu: Eredu izena

en: Register
eu: Erregistratu

en:  Substitute
eu:  Ordeztu

en:  Symbols
eu:  Sinboloak

en: Registered templates
eu: Erregistraturiko ereduak

en: Templates
eu: Ereduak

en: Template is modified
eu: Eredua aldatu egin da

en: Current modification is not applied. Finish without saving it?
eu: Oraingo aldaketa ez da ezarri. Amaitu gorde gabe?

en: Templates are modified
eu: Ereduak aldatu egin dira

en: Really discard modification to templates?
eu: Egitan baztertu eredu aldaketak?

en: Template
eu: Eredua

en: Template format error.
eu: Eredu heuskarri akatsa.

en: Delete template
eu: Ezabatu eredua

en: Do you really want to delete this template?
eu: Egitan nahi duzu eredu hau ezabatzea?

en: ---- Separator ----
eu: ---- Banantzailea ----

en: Get
eu: Lortu

en: Incorporate new mail
eu: Barneratu posta berria

en: Get all
eu: Lortu denak

en: Incorporate new mail of all accounts
eu: Barneratu kontu guztietako posta berriak

en: Remote mailbox
eu: Hurruneko postakutxa

en: POP3 Remote mailbox
eu: POP3 Hurruneko postakutxa

en: Send queued message(s)
eu: Bidali lerrokaturiko mezua(k)

en: Compose new message
eu: Osatu mezu berria

en: Reply to the message
eu: Erantzun mezuari

en: Reply all
eu: Erantzun denak

en: Reply to all
eu: Erantzun denei

en: Forward the message
eu: Berbidali mezua

en: Delete the message
eu: Ezabatu mezua

en: Set as junk mail
eu: Ezarri zaborposta bezala

en: Not junk
eu: Ez da zaborposta

en: Set as not junk mail
eu: Ezarri ez zaborposta bezala

en: Next unread message
eu: Hurrengo mezu irakurrigabea

en: Previous unread message
eu: Aurreko mezu irakurrigabea

en: Search messages
eu: Bilatu mezuak

en: Print
eu: Irarkitu

en: Print message
eu: Irarkitu mezua

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stop receiving
eu: Gelditu jasotzea

en: Execute
eu: Exekutatu

en: Execute marked process
eu: Exekutatu markatutako prozesua

en: Prefs
eu: Hobespenak

en: Common preferences
eu: Hobespen arruntak

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Send later
eu: Bidali geroago

en: Put into queue folder and send later
eu: Jarri lerro agiritegi barnean eta bidali geroago

en: Draft
eu: Zirriborroak

en: Save to draft folder
eu: Gorde zirriborro agiritegian

en: Insert
eu: Txertatu

en: Insert file
eu: Txertatu agiria

en: Attach
eu: Erantsi

en: Attach file
eu: Erantsi agiria

en: Append signature
eu: Gehitu sinadura

en: Edit with external editor
eu: Editatu kanpoko editatzailearekin

en: Linewrap
eu: Lerro-ingurapena

en: Wrap all long lines
eu: Inguratu lerro luze denak

en: Customize toolbar
eu: Norbereratu tresnabarra

en: Select items to be displayed on the toolbar. You can modify
    the order by using the Up / Down button.
eu: Hautatu tresnabarran erakusteko gaiak. Hurrenkera
    aldatu dezakezu Gora / Behera botoia erabiliz.

en: The message will be printed with the following command:
eu: Mezua hurrengo aginduarekin irarkituko da:

en: (Default print command)
eu: (Berezko irarketa agindua)

en: Print command line is invalid:
    `%s'
eu: Irarketa agindu lerroa baliogabea da:
    '%s'

en: Status
eu: Egoera

en: Progress
eu: Garapena

en: _Reply
eu: _Erantzun

en: Repl_y to
eu: Erantzun _honi

en: Reply to _all
eu: Erantzun _denei

en: Reply to _sender
eu: Erantzun _bidaltzaileari

en: Reply to _list
eu: Erantzun _zerrendari

en: _Forward
eu: _Berbidali

en: For_ward as attachment
eu: Berbidali era_nskin bezala

en: Redirec_t
eu: Berz_uzendu

en: M_ove messages to...
eu: Mugitu mezuak hona...

en: _Copy messages to...
eu: _Kopiatu mezuak hona...

en: Add sender to address boo_k...
eu: _Gehitu bidaltzailea helbide liburura...

en: Create f_ilter rule
eu: _Sortu iragazki araua

en: _Automatically
eu: _Berezgaitasunez

en: by _From
eu: _Hemendik arabera

en: by _To
eu: _Hona arabera

en: by _Subject
eu: _Gaia  arabera

en: Open in _new window
eu: Ireki _leiho berri batean

en: View mess_age source
eu: Ikusi mezuaren _iturburua

en: _Print...
eu: I_rarkitu...

en: _Save as search folder
eu: G_orde bilaketa agiritegi bezala

en: Message not found.
eu: Mezua ez da aurkitu.

en: 1 message found.
eu: 1 mezu aurkitu da.

en: %d messages found.
eu: %d mezu aurkitu dira.

en: Searching %s (%d / %d)...
eu: Bilatzen %s (%d / %d)...

en: Searching %s ...
eu: Bilatzen %s ...

en: (No Date)
eu: (Egunik Ez)

en: Save as search folder
eu: Gorde bilaketa agiritegi bezala

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Folder name:
eu: Agiritegi izena:

en: Select folder to copy
eu: Hautatu kopiatzeko agiritegia

en: Select folder to move
eu: Hautatu mugitzeko agiritegia

en: All
eu: Denak

en: Have color label
eu: Margo etiketa du

en: Have attachment
eu: Eranskina du

en: Within 1 day
eu: 1 egun baino gutxiago

en: Last 5 days
eu: Azken 5 egunak

en: Last 7 days
eu: Azken 7 egunak

en: Last 30 days
eu: Azken 30 egunak

en: In addressbook
eu: Helbide-liburuan

en: Search for Subject or From
eu: Bilatu Gaia edo Hemendik

en: %1$d in %2$d matched
eu: %1$d -> %2$d artean

en: No messages matched
eu: Ez dago bat datorren mezurik

en: Cannot find user ID for this key.
eu: Ezinezkoa erabiltzaile ID-a aurkitzea giltza honentzat.

en: 		aka "%s"
eu: 		ezeh "%s"

en: Signature made at %s
eu: Sinadura egitea %s

en: Error verifying the signature
eu: Akatsa sinadura egiaztatzerakoan

en: _File
eu: _Agiria

en: _Get
eu: L_ortu

en: _Resume
eu: _Berrekin

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: _Honi buruz

en: %s - POP3 Remote mailbox
eu: %s - POP3 Hurruneko postakutxa

en: No.
eu: Zbk.

en: Connecting to %s:%d ...
eu: Hona elkarketatzen %s:%d ...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
eu: Ezin da POP3 zerbitzarira elkarketatu: %s:%d

en: Error occurred during POP3 session.
eu: Akatsa gertatu da POP3 saioan.

en: Error occurred during POP3 session:
    %s
eu: Akatsa gertatu da POP3 saioan:
    %s

en: Retrieving message headers (%d / %d) ...
eu: Mezu idazburuak berreskuratzen (%d / %d) ...

en: Getting the number of messages...
eu: Mezu zenbakia lortzen...

en: No message
eu: Ez dago mezurik

en: Deleted %d messages
eu: Ezabatuta %d mezu

en: Quitting...
eu: Uzten...

en: Retrieved %d messages
eu: %d mezu berreskuratuta

en: Opened message %d
eu: %d mezua irekita

en: Retrieved %d (of %d) message headers
eu: %d (%d-tik) mezu idazburu berreskuratuta

en: Retrieved %d message headers
eu: %d mezu idazburu berreskuratuta

en: Retrieving message %d ...
eu: %d mezua berreskuratzen...

en: Delete messages
eu: Ezabatu mezuak

en: Really delete selected messages from server?
    This operation cannot be reverted.
eu: Egitan ezabatu hautaturiko mezuak zerbitzaritik?
    Eragiketa honek ez du atzerabiderik.

en: Please select key for "%s"
eu: Mesedez hautatu "%s"-rako giltza

en: Collecting info for "%s" ... %c
eu: Argibideak biltzen "%s" ... %c

en: Select encryption keys
eu: Hautatu enkriptaketa giltzak

en: Key ID
eu: Giltza ID-a

en: Val
eu: Bal

en: Add key
eu: Gehitu giltza

en: Enter another user or key ID:
eu: Sartu beste erabiltzaile edo giltza ID-a:

en: Trust key
eu: Giltza fidagarria

en: The selected key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    Do you trust it enough to use it anyway?
eu: Hautaturiko giltza ez da osoki fidagarria.
    Mezua giltza honekin enkriptatzea hautatzen baduzu
    ez dakizu zihur nahi duzun norbanakora joango den.
    Nahikoa fidatzen zara horrela ere erabiltzeko?

en: Queued message header is broken.
eu: Lerrokaturiko mezu idazburua hautsita dago.

en: Sending message using command: %s
eu: Mezua bidaltzen agindu hau erabiliz: %s

en: Can't execute command: %s
eu: Ezin da agindua exekutatu: %s

en: Error occurred while executing command: %s
eu: Akatsa gertatu da agindua exekutatzerakoan: %s

en: Connecting
eu: Elkarketatzen

en: Connecting to SMTP server: %s ...
eu: SMTP zerbitzariarekin elkarketatzen: %s ...

note: ignore errors right after QUIT
en: Error occurred after QUIT command (ignored)
eu: Akatsa gertatu da agindua UTZI ondoren (ezikusi)

en: Sending HELO...
eu: Bidaltzen HELO...

en: Authenticating
eu: Egiaztatzen

en: Sending message via %s:%d...
eu: Mezua bidaltzen %s:%d bidez...

en: Sending EHLO...
eu: Bidaltzen EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
eu: POSTA bildatzen HEMENDIK...

en: Sending
eu: Bidaltzen

en: Sending RCPT TO...
eu: RCPT bidaltzen HONA...

en: Sending DATA...
eu: DATUAK bidaltzen...

en: Sending message (%d / %d bytes)
eu: Mezua bidaltzen (%d / %d byte)

en: %d / %d bytes
eu: %d / %d byte

en: Sending message
eu: Mezua bidaltzen

en: Error occurred while sending the message.
eu: Akatsa gertatu da mezua bildatzerakoan.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
eu: Akatsa gertatu da mezua bildatzerakoan:
    %s

en: SMTP server not found: %s:%d
eu: SMTP zerbitzaria ez da aurkitu: %s:%d

en: Can't connect to SMTP server.
eu: Ezin da SMTP zerbitzarira elkarketatu.

en: Can't connect to SMTP server: %s:%d
eu: Ezin da SMTP zerbitzarira elkarketatu: %s:%d

en: Mailbox setting
eu: Postakutxa ezarpena

en: This dialog will make initial setup of mailbox.
eu: Elkarrizketa honek hasierako postakutxa ezarpena egingo du.

en: Create mailbox at the following default location:
eu: Sortu postakutxa hurrengo berezko kokalekuan:

en: Create mailbox at the following location:
    (enter folder name or full folder path)
eu: Sortu postakutxa hurrengo kokalekuan:
    (sartu agiritegi izena edo agiritegi helburu osoa)

en: If you want to add a mailbox at another location afterward, please select 'File - Mailbox - Add mailbox...' in the menu.
eu:  Postakutxa bat beste kokaleku batera gehitzea nahi baduzu geroago, mesedez hautatu 'Agiria - Postakutxa - Gehitu postakutxa...' menuan

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Continue without creating mailbox?
eu: Jarraitu postakutxa sortu gabe?

en: Please input folder name or full folder path.
eu: Mesedez sartu agiritegi izena edo agiritegi helburu osoa.

en: The mailbox '%s' already exists.
eu: '%s' postakutxa jadanik badago.

en: The location '%s' includes settings folder. Please specify another location.
eu: '%s' kokalekuak ezarpenen agiritegia barneratzen du. Mesedez adierazi beste kokaleku bat.

en: Cancel mail account setup?
eu: Ezeztatu posta kontuaren ezarpena?

en: Input value is not valid.
eu: Sarrera balioa ez da baliozkoa.

en: POP3 server:
eu: POP3 zerbitzaria:

en: IMAP4 server:
eu: IMAP4 zerbitzaria:

en: New account setup
eu: Kontu berriaren ezarpena

en: This dialog will make initial setup of new mail account.
eu: Elkarrizketa honek posta kontu berriaren hasierako ezarpena egingo du.

en: Select account type:
eu: Hautatu kontu mota:

en: Input your name and mail address:
eu: Sartu zure izena eta post@ helbidea:

en: Display name:
eu: Erakus izena:

en: E-mail address:
eu: Post@ helbidea:

en: This name will be seen at the side of recipients (e.g. John Doe)
eu: Izen hau edukiontzien alboan ikusiko da (adib. Xabier Bizkarregi)

en: Input user ID and mail server:
eu: Sartu erabiltzaile izena eta post@ zerbitzaria:

en: User ID:
eu: Erabiltzaie ID-a:

en: SMTP server:
eu: SMTP zerbitzaria:

en: Use SSL
eu: Erabili SSL

en: Use SMTP authentication
eu: Erabili SMTP egiaztapena

en: Your new mail account has been set up with the following settings.
eu: Zure post@ kontu berria hurrengo ezarpenekin ezarri da:

en: If you want to modify the settings, select
    'Configuration - Preferences for current account' or
    'Configuration - Edit accounts' in the main menu.
eu: Ezarpenak aldatzea nahi badituzu, hautatu
    'Itxurapena - Oraingo kontuaren hobespenak' edo
    'Itxurapena - Editatu kontuak' menu nagusian.

en: Importing mail data
eu: Posta datuak inportatzen

en: The mail store of Outlook Express was found. Do you want to import the mail data of Outlook Express?
    
    (The folder structure will not be reproduced)
eu: Outlook Express posta biltegia aurkitu da. Nahi duzu Outlook Express-ko posta datuak inportatzea?
    
    (Agiritegi egitura ezingo da berregin)

en: Imported
eu: Inportaturik

en: Failed to import the mail data.
eu: Hutsegitea posta datuak inportatzerakoan.

en: Importing address book
eu: Helbide liburua inportatzen

en: The Windows address book was found. Do you want to import the address book?
eu: Windows-en helbide liburua aurkitu da. Nahi duzu helbide liburua inportatzea?

en: Failed to import the address book.
eu: Hutsegitea helbide liburua inportatzerakoan.

en: Signature check result
eu: Sinadura egiaztapen emaitza

en: Checking signature
eu: Sinadura egiaztatzen

en: %s%s%s from "%s"
eu: %s%s%s hemendik "%s"

en: No signature found
eu: Ez da sinadurarik aurkitu

en: Good signature from "%s"
eu: Sinadura ona hemendik "%s"

en: Good signature
eu: Sinadura ona

en: Valid signature but the key for "%s" is not trusted
eu: Sinadurak balio du baina "%s" giltza ez dago egiaztatuta

en: Valid signature (untrusted key)
eu: Sinadurak balio du (giltza egiaztatugabea)

en: Signature valid but expired for "%s"
eu: Sinadurak balio du baina "%s" epezkanpo dago

en: Signature valid but expired
eu: Sinadurak balio du baina epezkanpo dago

en: Signature valid but the signing key for "%s" has expired
eu: Sinadurak balio du baina "%s" sinaketa giltza epezkanpo dago

en: Signature valid but the signing key has expired
eu: Sinadurak balio du baina sinaketa giltza epezkanpo dago

en: Signature valid but the signing key for "%s" has been revoked
eu: Sinadurak balio du baina "%s" sinaketa giltza baztertua izan da

en: Signature valid but the signing key has been revoked
eu: Sinadurak balio du baina sinaketa giltza baztertua izan da

en: BAD signature from "%s"
eu: Sinadura GAITZA hemendik "%s"

en: BAD signature
eu: Sinadura GAITZA

en: No public key to verify the signature
eu: Ez dago giltza publikorik sinadura egiaztatzeko

en: Creating source window...
eu: Iturburu leihoa sortzen...

en: Source of the message
eu: Mezuaren iturburua

en: Displaying the source of %s ...
eu: %s-ren iturburua erakusten ...

en: %s - Source
eu: %s - Iturburua

en: SSL certificate verify failed
eu: SSL egiaztagiri egiaztapen hutsegitea

en: The SSL certificate of %s cannot be verified by the following reason:
eu: %s-ren SSL egiaztagiria ezin da egiaztatua izan hurrengo zergaitiagaitik:

en: Subject: %s
eu: Gaia: %s

en: Issuer: %s
eu: Jaulkitzailea: %s

en: Issued date: %s
eu: Jaulkipen eguna: %s

en: Expire date: %s
eu: Epemuga eguna: %s

en: SHA1 fingerprint: %s
eu: SHA1 hatzmarka: %s

en: MD5 fingerprint: %s
eu: MD5 hatzmarka: %s

en: Do you accept this certificate?
eu: Onartzen duzu egiaztagiri hau?

en: _Reject
eu: Ba_ztertu

en: _Temporarily accept
eu: _Aldibaterako onartu

en: Always _accept
eu: _Betik onartu

en: Subscribe to newsgroup
eu: Harpidetu berri-taldera

en: Select newsgroups to subscribe.
eu: Hautatu harpidetzeko berri-taldeak

en: Find groups:
eu: Bilatu taldeak:

en:  Search
eu:  Bilatu

en: Newsgroup name
eu: Berri-talde izena

en: Messages
eu: Mezuak

en: moderated
eu: neurriratuta

en: readonly
eu: zorizkoa

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Getting newsgroup list...
eu: Berri-talde zerrenda lortzen...

en: Can't retrieve newsgroup list.
eu:  Ezin da berri-talde zerrenda berreskuratu

en: Done.
eu: Eginda.

en: %d newsgroups received (%s read)
eu: %d berri-talde jasota (%s irakurrita)

en: /Repl_y to
eu: /Erantzun _honi

en: /Repl_y to/_all
eu: /Erantzun _honi/_deneri

en: /Repl_y to/_sender
eu: /Erantzun _honi/_bidaltzaileari

en: /Repl_y to/mailing _list
eu: /Erantzun _honi/_posta zerrendari

en: /M_ove...
eu: /_Mugitu...

en: /_Copy...
eu: /_Kopiatu...

en: /_Mark
eu: /M_arkatu

en: /_Mark/Set _flag
eu: /_Markatu/_Ezarri ikurra

en: /_Mark/_Unset flag
eu: /_Markatu/_Kendu ikurra

en: /_Mark/---
eu: /_Markatu/---

en: /_Mark/Mark as unr_ead
eu: /_Markatu/M_arkatu irakurrigabe bezala

en: /_Mark/Mark as rea_d
eu: /_Markatu/Ma_rkatu irakurrita bezala

en: /_Mark/Mark _thread as read
eu: /_Markatu/Markatu _haria irakurrita bezala

en: /_Mark/Mark all _read
eu: /_Markatu/Markatu _denak irakurrita

en: /Color la_bel
eu: /Margo e_tiketa

en: /Set as _junk mail
eu: /Ezarri _zaborposta bezala

en: /Set as not j_unk mail
eu: /Ezarri _ez zaborposta bezala

en: /Re-_edit
eu: /Ber-_editatu

en: /Add sender to address boo_k...
eu: _Gehitu bidaltzailea helbide liburura...

en: /Create f_ilter rule
eu: /_Sortu iragazki araua

en: /Create f_ilter rule/_Automatically
eu: /Sortu i_ragazki araua/_Berezgaitasunez

en: /Create f_ilter rule/by _From
eu: /Sortu i_ragazki araua/_Hemendik

en: /Create f_ilter rule/by _To
eu: /Sortu i_ragazki araua/H_ona

en: /Create f_ilter rule/by _Subject
eu: /Sortu i_ragazki araua/_Gaia

en: Creating summary view...
eu: Laburpen ikuspegia sortzen...

en: Toggle message view
eu: Aldatu mezu ikuspegia

en: Scanning folder (%s) (%d)...
eu: Agiritegia mihatzen (%s) (%d)...

en: Process mark
eu: Prozesu marka

en: Some marks are left. Process it?
eu: Zenbait marka falta dira. Prozesatu?

en: Scanning folder (%s)...
eu: Agiritegia mihatzen (%s)...

en: Could not establish a connection to the server.
eu: Ezinezkoa elkarketa bat ezartzea zerbitzariarekin.

en: _Search again
eu: B_ilatu berriro

en: No more unread messages
eu: Ez dago irakurrigabeko mezu gehiago

en: No unread message found. Search from the end?
eu: Ez da irakurrigabeko mezurik aurkitu. Bilatu amaieratik?

en: No unread messages.
eu: Ez dago irakurrigabeko mezurik.

en: No unread message found. Go to next unread folder?
eu: Ez da irakurrigabeko mezurik aurkitu. Joan irakurrigabeko hurrengo agiritegira?

en: No more new messages
eu: Ez dago mezu berri gehiago

en: No new message found. Search from the end?
eu: Ez da mezu berririk aurkitu. Bilatu amaieratik?

en: No new messages.
eu: Ez dago mezu berririk.

en: No new message found. Go to next folder which has new messages?
eu: Ez da mezu berririk aurkitu. Joan mezu berriak dituen hurrengo agiritegira?

en: No more marked messages
eu: Ez dago markaturiko mezu gehiago

en: No marked message found. Search from the end?
eu: Ez da markaturiko mezurik aurkitu. Bilatu amaieratik?

en: No marked messages.
eu: Ez dago markaturiko mezurik.

en: No marked message found. Search from the beginning?
eu: Ez da markaturiko mezurik aurkitu. Bilatu hasieratik?

en: No more labeled messages
eu: Ez dago etiketaturiko mezu gehiago

en: No labeled message found. Search from the end?
eu: Ez da etiketaturiko mezurik aurkitu. Bilatu amaieratik?

en: No labeled messages.
eu: Ez dago etiketaturiko mezurik.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
eu: Ez da etiketaturiko mezurik aurkitu. Bilatu hasieratik?

en: Attracting messages by subject...
eu: Mezuak gaiz erakartzen...

en:  item(s) selected
eu:  gai hautaturik

en: %d deleted
eu: %d ezabatuta

en: %s%d moved
eu: %s%d mugituta

en: %s%d copied
eu: %s%d kopiatuta

en: %d/%d new, %d/%d unread, %d/%d total
eu: %d/%d berri, %d/%d irakurrigabe, %d/%d guztira

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
eu: %d berri, %d irakurrigabe, %d guztira (%s)

en: %d new, %d unread, %d total
eu: %d berri, %d irakurrigabe, %d guztira

en: Sorting summary...
eu: Laburpena antolatzen...

en: 	Setting summary from message data...
eu: 	Laburpena ezartzen mezu datuetatik...

en: Setting summary from message data...
eu: Laburpena ezartzen mezu datuetatik...

en: Writing summary cache (%s)...
eu: Laburpen katxea idazten (%s)...

en: Message %d is marked
eu: %d mezua markatuta dago

en: Message %d is marked as being read
eu: %d mezua irakurtzen den bezala markatuta dago

en: Message %d is marked as unread
eu: %d mezua irakurrigabe bezala markatuta dago

en: Message %s/%d is set to delete
eu: %s/%d ezabatzeko ezarrita dago

en: Delete message(s)
eu: Ezabatu mezua(k)

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
eu: Egitan nahi duzu mezua(k) zakarrontzitik ezabatzea?

en: Deleting duplicated messages...
eu: Mezu bikoiztuak ezabatzen...

en: Message %s/%d is unmarked
eu: %s/%d mezua markatugabe dago

en: Message %d is set to move to %s
eu: %d mezua %s-ra mugitzeko ezarrita dago

en: Destination is same as current folder.
eu: Helmuga oraingo agiritegiaren berdina da.

en: Message %d is set to copy to %s
eu: %d mezua %s-ra kopiatzeko ezarrita dago

en: Destination for copy is same as current folder.
eu: Kopiaren helmuga oraingo agiritegiaren berdina da.

en: Error occurred while processing messages.
eu: Akatsa gertatu da mezuak prozesatzerakoan.

en: Building threads...
eu: Hariak eraikitzen...

en: Unthreading...
eu: Desharitzen...

en: Filtering (%d / %d)...
eu: Iragazten (%d / %d)...

en: filtering...
eu: iragazten...

en: Filtering...
eu: Iragazten...

en: %d message(s) have been filtered.
eu: %d mezu iragazi d(ir)a.

en: file %s already exists
eu: %s agiria jadanik badago

en: Creating text view...
eu: Idazki ikuspegia sortzen...

en: This message is encrypted, but its decryption failed.
eu: Mezu hau enkriptaturik dago, baina bere dekriptaketak huts egin du.

en: _Copy file name
eu: _Kopiatu agiri izena

en: This message can't be displayed.
eu: Mezu hau ezin da erakutsi.

en: The body text couldn't be displayed because writing to temporary file failed.
eu: Idazki gorputza ezin da erakutsi aldibaterako agirira idazteak huts egin duelako.

en: Sa_ve this image as...
eu: _Gorde irudi hau honela...

en: Compose _new message
eu: Osatu _mezu berria

en: R_eply to this address
eu: Erantzun _helbide honi

en: Add to address _book...
eu: Gehitu helbide _liburura...

en: Copy this add_ress
eu: K_opiatu helbidea hau

en: _Open with Web browser
eu: _Ireki Web nabigatzailearekin

en: Copy this _link
eu: Kopiatu _lotura hau

en: The real URL (%s) is different from
    the apparent URL (%s).
    
    Open it anyway?
eu: Egizko URL-a (%s) ezberdina da
    irudizko URL-arekiko (%s).
    
    Ireki horrela ere?

en: Fake URL warning
eu: URL faltsu oharra

en: _Display Sylpheed
eu: _Erakutsi Sylpheed

en: Get from _current account
eu: Lortu _oraingo kontutik

en: Get from _all accounts
eu: Lortu _kontu guztietatik

en: _Send queued messages
eu: Bidali _lerrokatutako mezuak

en: E_xit
eu: I_rten

en: A newer version of Sylpheed has been found.
    Upgrade now?
eu: Sylpheed-ren bertsio berriago bat aurkitu da.
    Eguneratu orain?

en: New version found
eu: Bertsio berri bat aurkitu da

en: Information
eu: Argibideak

en: Sylpheed is already the latest version.
eu: Sylpheed jadanik azken bertsioan dago.

en: Couldn't get the version information.
eu: Ezinezkoa bertsio argibideak lortzea.

en: Newer version of plug-ins have been found.
    Upgrade now?
eu: Plug-in bertsio berriago bat aurkitu da.
    Eguneratu orain?

en: All Sylpheed plug-ins are already the latest version.
eu: Sylpheed plug-in guztiak jadanik azken bertsioan daude.

en: Couldn't get the version information of plug-ins.
eu: Ezinezkoa plug-inen bertsio argibideak lortzea.

en: Remove attachments
eu: Kendu eranskinak

en: This tool is available on local folders only.
eu: Tresna hau tokiko agiritegietan bakarrik dago eskuragarri.

en: Do you really remove attached files from the selected messages?
eu: Egitan kendu erantsitako agiriak hautaturiko mezuetan?
