sylpheed 2.5.0 - en to pl translation catalogue (1417 entries)

en: Reading all config for each account...
pl: Odczyt ustawień wszystkich kont...

en: Junk mail filter (manual)
pl: Filtr niechcianej poczty (ręczny)

en: Junk mail filter
pl: Filtr niechcianej poczty

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
pl: Połączenie IMAP4 z %s zostało przerwane. Ponowne nawiązywanie połączenia...

en: Could not establish IMAP connection.
pl: Nie udało się ustanowić połączenia IMAP.

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
pl: tworzenie połączenia IMAP4 do %s:%d ...

en: Can't start TLS session.
pl: Nie można uruchomić sesji TLS

en: Getting message %u
pl: Pobieranie wiadomości %u

en: Appending messages to %s (%d / %d)
pl: Dodawanie wiadomości do %s (%d / %d)

en: Moving messages %s to %s ...
pl: Przenoszenie wiadomości %s do %s

en: Copying messages %s to %s ...
pl: Kopiowanie wiadomości %s do %s

en: Removing messages %s
pl: Usuwanie wiadomości %s

en: can't set deleted flags: %s
pl: nie można ustawić flag skasowany: %s

en: can't expunge
pl: nie można zlikwidować

en: Removing all messages in %s
pl: Usuwanie wszystkich wiadomości w %s

en: can't set deleted flags: 1:*
pl: nie można ustawić flagi skasowany: 1:*

en: can't close folder
pl: nie można zamknąć katalogu

en: root folder %s not exist
pl: brak głównego katalogu %s

en: error occurred while getting LIST.
pl: wystąpił błąd podczas przy pobieraniu LIST.

en: Can't create '%s'
pl: nie można utworzyć "%s"

en: Can't create '%s' under INBOX
pl: nie można utworzyć "%s" w INBOX

en: can't create mailbox: LIST failed
pl: nie można utworzyć skrzynki: błąd LIST.

en: can't create mailbox
pl: nie można utworzyć skrzynki

en: can't rename mailbox: %s to %s
pl: nie można zmienić nazwy skrzynki: %s na %s

en: can't delete mailbox
pl: nie można skasować skrzynki

en: Getting message headers (%d / %d)
pl: Pobieranie nagłówków wiadomości (%d/%d)

en: error occurred while getting envelope.
pl: wystąpił błąd podczas pobierania koperty.

en: can't parse envelope: %s
pl: nie można przetworzyć koperty: %s

en: can't get envelope
pl: nie można pobrać koperty

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem IMAP4: %s:%d

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
pl: Nie można ustanowić sesji IMAP4 z: %s:%d

en: can't get namespace
pl: nie można pobrać przestrzeni nazw

en: can't select folder: %s
pl: nie można wybrać katalogu: %s

en: error on imap command: STATUS
pl: błąd polecenia IMAP: STATUS

en: IMAP4 authentication failed.
pl: Błąd uwierzytelniania IMAP4.

en: IMAP4 login failed.
pl: Nie można zalogować się do serwera IMAP4.

en: can't append %s to %s
pl: nie można dołączyć %s do %s

en: (sending file...)
pl: (wysyłanie pliku...)

en: can't append message to %s
pl: nie można dołączyć wiadomości do %s

en: can't copy %s to %s
pl: nie można skopiować %s do %s

en: error while imap command: STORE %s %s
pl: wystąpił błąd przy wykonywaniu polecenia IMAP: STORE %s %s

en: error while imap command: EXPUNGE
pl: wystąpił błąd przy wykonywaniu polecenia IMAP: EXPUNGE

en: error while imap command: CLOSE
pl: wystąpił błąd przy wykonywaniu polecenia IMAP: CLOSE

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
pl: nie można skonwertować UTF-7 do %s za pomocą programu iconv

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
pl: nie można skonwertować %s do UTF-7 za pomocą programu iconv

en: can't write to temporary file
pl: nie można zapisać do pliku tymczasowego

en: Getting messages from %s into %s...
pl: Pobieranie wiadomości z %s do %s...

en: can't read mbox file.
pl: nie można odczytać pliku mbox.

en: invalid mbox format: %s
pl: niepoprawny format mbox: %s

en: malformed mbox: %s
pl: uszkodzona skrzynka: %s

en: can't open temporary file
pl: nie można otworzyć pliku tymczasowego

en: unescaped From found:
    %s
pl: znaleziono "unescaped" From:
    %s

en: can't create lock file %s
pl: nie można utworzyć pliku lock %s

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
pl: jeśli to możliwe, należy użyć "flock" zamiast "file".

en: can't create %s
pl: nie można utworzyć %s

en: mailbox is owned by another process, waiting...
pl: skrzynka jest kontrolowana przez inny proces, oczekiwanie...

en: can't lock %s
pl: nie można zablokować %s

en: invalid lock type
pl: nieprawidłowy typ blokady

en: can't unlock %s
pl: nie można odblokować %s

en: can't truncate mailbox to zero.
pl: nie można skrócić do zera.

en: Exporting messages from %s into %s...
pl: Eksportowanie wiadomości z %s do %s...

en: can't copy message %s to %s
pl: nie można skopiować wiadomości %s do %s

en: the src folder is identical to the dest.
pl: katalog źródłowy jest taki sam jak docelowy.

en: Copying message %s/%d to %s ...
pl: Kopiowanie wiadomości %s/%d do %s ...

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
pl: Plik "%s" już istnieje.
    Nie można utworzyć katalogu.

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
pl: tworzenie połączenia NNTP z %s:%d ...

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
pl: Połączenie NNTP %s:%d zostało zerwane. Ponowne nawiązywanie połączenia...

en: article %d has been already cached.
pl: artykuł %d został już zapamiętany.

en: getting article %d...
pl: pobieranie artykułu %d...

en: can't read article %d
pl: nie można odczytać artykułu %d

en: can't post article.
pl: nie można wysłać artykułu.

en: can't retrieve article %d
pl: nie można odebrać artykułu %d

en: can't select group: %s
pl: nie można wybrać grupy: %s

en: invalid article range: %d - %d
pl: niepoprawny zakres artykułu: %d - %d

en: no new articles.
pl: brak nowych artykułów.

en: getting xover %d - %d in %s...
pl: pobieranie xover %d - %d w %s...

en: can't get xover
pl: nie można pobrać xover

en: error occurred while getting xover.
pl: błąd podczas pobierania xover.

en: invalid xover line: %s
pl: niepoprawna linia xover: %s

en: can't get xhdr
pl: nie można pobrać xhdr

en: error occurred while getting xhdr.
pl: błąd podczas pobierania xhdr.

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem NNTP: %s:%d

en: protocol error: %s
pl: błąd protokołu: %s

en: protocol error
pl: błąd protokołu

en: Error occurred while posting
pl: Wystąpił błąd podczas publikowania

en: Error occurred while sending command
pl: Błąd podczas wysyłania polecenia

en: Required APOP timestamp not found in greeting
pl: Przy powitaniu zabrakło wymaganego znacznika czasowego APOP

en: Timestamp syntax error in greeting
pl: Błąd składni przy znaczniku czasowym powitania

en: Invalid timestamp in greeting
pl: Błędny znacznik czasu w powitaniu

en: POP3 protocol error
pl: Błąd protokołu POP3

en: invalid UIDL response: %s
pl: niepoprawna odpowiedź UIDL: %s

en: POP3: Deleting expired message %d
pl: POP3: Usuwanie przestarzałej wiadomości %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
pl: POP3: Pomijanie wiadomości %d (%d bajtów)

en: mailbox is locked
pl: skrzynka jest zablokowana

en: session timeout
pl: przekroczenie czasu sesji

en: can't start TLS session
pl: nie można uruchomić sesji TLS

en: error occurred on authentication
pl: wystąpił błąd podczas uwierzytelniania

en: command not supported
pl: nieobsługiwane polecenie

en: error occurred on POP3 session
pl: wystąpił błąd podczas sesji POP3

en: failed to write configuration to file
pl: błąd podczas zapisu konfiguracji do pliku

en: Found %s
pl: Znaleziono: %s

en: Configuration is saved.
pl: Konfiguracja zapisana.

en: procmime_get_text_content(): Code conversion failed.
pl: procmine_get_text_content(): Błąd konwersji kodu.

en: can't open mark file
pl: nie można otworzyć pliku zaznaczeń

en: can't fetch message %d
pl: nie można pobrać wiadomości %d

en: Print command line is invalid: `%s'
pl: Błędny wiersz polecenia wydruku: "%s"

en: error occurred while retrieving data.
pl: błąd podczas odbierania danych.

en: Can't write to file.
pl: Nie można zapisać do pliku.

en: SMTP AUTH not available
pl: SMTP AUTH niedostępna

en: bad SMTP response
pl: nieprawidłowa odpowiedź SMTP

en: error occurred on SMTP session
pl: wystąpił błąd w sesji SMTP

en: SSLv23 not available
pl: SSLv23 niedostępny

en: SSLv23 available
pl: SSLv23 dostępny

en: TLSv1 not available
pl: TLSv1 niedostępny

en: TLSv1 available
pl: TLSv1 dostępny

en: SSL method not available
pl: Niedostępna metoda SSL

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
pl: Nieznana metoda SSL *PROGRAM BUG*

en: Error creating ssl context
pl: Błąd tworzenia kontekstu ssl

note: Get the cipher
en: SSL connection using %s
pl: Połączenie SSL z użyciem %s

en: Server certificate:
pl: Ceryfikat serwera:

en:   Subject: %s
pl: Temat: %s

en:   Issuer: %s
pl:   Nadawca: %s

en: writing to %s failed.
pl: błąd zapisu do %s.

en: About
pl: O programie

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
pl: GPGME jest zastrzeżone przez Wernera Kocha <dd9jn@gnu.org> w 2001 r.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnodostępnym oprogramowaniem; można go 
    rozpowszechniać i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej
    Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania
    - według wersji 2-giej tej Licencji lub dowolnej późniejszej.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on 
    użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej 
    gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH 
    ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji - Powszechna 
    Licencja Publiczna GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem załączono też egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);jeśli nie - napisz do Free Software Foundation, Inc., 675 Mass Ave,Cambridge, MA 02139, USA.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
pl: Niektóre okna edycji są otwarte.
    Zamknij wszystkie okna edycji przed zmianami konta.

en: Opening account edit window...
pl: Otwieranie okna edycji konta...

en: Creating folder tree. Please wait...
pl: Tworzenie drzewa katalogów. Proszę czekać...

en: Creation of the folder tree failed.
pl: Błąd podczas tworzenia drzewa katalogów.

en: Creating account edit window...
pl: Tworzenie okna edycji konta...

en: Edit accounts
pl: Edycja kont

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
pl: Nowe wiadomości zostaną sprawdzone w tej kolejności. Zaznacz
    w kolumnie "G" konta, które mają być sprawdzone przez 'Odbierz wsz.'

en: Name
pl: Nazwa

en: Protocol
pl: Protokół

en: Server
pl: Serwer

en: Edit
pl: Edycja

en:  _Set as default account
pl: U_staw jako domyślne konto

en: Do you really want to delete the account '%s'?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć konto '%s'?

en: (Untitled)
pl: (Nienazwany)

en: Delete account
pl: Usuń konto

en: Could not get message file %d
pl: Nie można odczytać pliku wiadomości %d

en: Could not get message part.
pl: Nie można odczytać części wiadomości.

en: Can't get part of multipart message
pl: Nie można pobrać części wiadomości wieloczęściowej.

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F or %%p.
pl: Wybrane polecenie nie może być użyte w oknie tworzenia wiadomości
    ponieważ zawiera %%f, %%F lub %%p.

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
pl: Polecenie nie mogło zostać uruchomione. Błąd podczas tworzenia potoku.
    %s

note: Fork error
en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
pl: Nie można rozwidlić procesu by uruchomić następujące polecenie:
    %s
    %s

en: --- Running: %s
pl: --- Wykonywanie: %s

en: --- Ended: %s
pl: --- Zakończono: %s

en: Action's input/output
pl: Wejście/wyjście poleceń

en:  Send
pl: Wyślij

en: Abort
pl: Przerwij

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%h' will be replaced with the argument)
      %s
pl: Wprowadź argument dla następującej akcji:
    (`%%h' zostanie zastąpione tym argumentem)
      %s

en: Action's hidden user argument
pl: Ukryte argumenty użytkownika akcji

en: Action's user argument
pl: Argumenty użytkownika dla akcji

en: Add Address to Book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Address
pl: Adres

en: Remarks
pl: Uwagi

en: Select Address Book Folder
pl: Wybierz katalog książki adresowej

en: Auto-registered address
pl: Adresy zebrane automatycznie

en: /_File
pl: /_Plik

en: /_File/New _Book
pl: /_Plik/Nowa _książka

en: /_File/New _vCard
pl: /_Plik/Nowy _vCard

en: /_File/New _JPilot
pl: /_Plik/Nowy _J-Pilot

en: /_File/New _LDAP Server
pl: /_Plik/Nowy serwer _LDAP

en: /_File/---
pl: /_Plik/---

en: /_File/_Edit
pl: /_Plik/_Edycja

en: /_File/_Delete
pl: /_Plik/_Usuń

en: /_File/_Save
pl: /_Plik/Zapi_sz

en: /_File/_Close
pl: /_Plik/_Zamknij

en: /_Edit
pl: /_Edycja

en: /_Edit/_Copy
pl: /_Edycja/_Kopiuj

en: /_Edit/_Paste
pl: /_Edycja/_Wstaw

en: /_Address
pl: /_Adres

en: /_Address/New _Address
pl: /_Plik/Nowy _adres

en: /_Address/New _Group
pl: /_Plik/Nowa _grupa

en: /_Address/New _Folder
pl: /_Plik/Nowy _katalog

en: /_Address/---
pl: /_Adres/---

en: /_Address/_Edit
pl: /_Adres/_Edycja

en: /_Address/_Delete
pl: /_Adres/_Usuń

en: /_Tools
pl: /_Narzędzia

en: /_Tools/Import _LDIF file
pl: /_Plik/Importuj plik _LDIF

en: /_Tools/Import _CSV file
pl: /_Narzędzia/Importuj plik _CSV

en: /_Tools/---
pl: /_Narzędzia/---

en: /_Help
pl: /Pomo_c

en: /_Help/_About
pl: /Pomo_c/_O programie

en: /New _Address
pl: /Nowy _adres

en: /New _Group
pl: /Nowa _grupa

en: /New _Folder
pl: /Nowy _katalog

en: /_Delete
pl: /_Usuń

en: /_Copy
pl: /_Kopiuj

en: /_Paste
pl: /_Wklej

en: Address book
pl: Książka adresowa

note: special folder setting (maybe these options are redundant)
en: Folder
pl: Katalog

en: E-Mail address
pl: Adres e-mail

en: Nick Name
pl: Pseudonim

en: Search:
pl: Szukaj:

en: To:
pl: Do:

en: Cc:
pl: Kopia:

en: Bcc:
pl: Ukryta kopia:

note: Buttons
en: Delete
pl: Usuń

en: Add
pl: Dodaj

en: Search
pl: Szukaj

en: _Close
pl: _Zamknij

note: Confirm deletion
en: Delete address(es)
pl: Usuń adres(y)

en: Really delete the address(es)?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten adres(y)?

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ?
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
pl: Czy chcesz usunąć katalog ORAZ wszystkie wiadomości w "%s" ?
    Jeśli usuniesz tylko katalog, adresy zostaną przeniesione do nadrzędnego katalogu.

en: Delete folder
pl: Usuń katalog

en: _Folder only
pl: _Tylko katalog

en: Folder and _addresses
pl: Katalog i _adresy

en: Really delete `%s' ?
pl: Czy naprawdę usunąć "%s" ?

en: New user, could not save index file.
pl: Nowy użytkownik, nie można było zapisać pliku indeksu.

en: New user, could not save address book files.
pl: Nowy użytkownik, nie można było zapisać plików książki adresowej.

en: Old address book converted successfully.
pl: Konwersja starej książki adresowej została zakończona pomyślnie.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
pl: Stara książka adresowa została skonwertowana,
    nie można było zapisać nowego pliku indeksu adresów.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej,
    utworzono puste pliki nowej książki adresowej.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej,
    nie można było utworzyć nowych plików książki adresowej.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej
    oraz utworzyć nowych plików książki adresowej.

en: Address book conversion error
pl: Błąd konwersji książki adresowej

en: Address book conversion
pl: Konwersja książki adresowej

en: Address Book Error
pl: Błąd książki adresowej

en: Old address book converted, could not save new address index file
pl: Stara książka adresowa została skonwertowana, nie można było zapisać nowego pliku indeksów adresowych.

en: Could not convert address book, but created empty new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej lecz utworzono puste pliki nowej książki adresowej.

en: Could not convert address book, could not create new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej oraz utworzyć nowych plików książki adresowej.

en: Could not convert address book and could not create new address book files.
pl: Nie można było skonwertować książki adresowej i utworzyć nowych plików książki adresowej

en: Could not read address index
pl: Nie można odczytać książki adresowej

en: Address Book Conversion Error
pl: Błąd konwersji książki adresowej

en: Address Book Conversion
pl: Konwersja książki adresowej

en: Interface
pl: Interfejs

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Person
pl: Osoba

en: EMail Address
pl: Adres e-mail

en: Group
pl: Grupa

en: LDAP Server
pl: Serwer LDAP

en: Common address
pl: Wspólny adres:

en: Personal address
pl: Osobisty adres:

en: Notice
pl: Notatka

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error
pl: Błąd

en: Creating alert panel dialog...
pl: Tworzenie panelu z ostrzeżeniami...

en: Show this message next time
pl: Wyświetl tę wiadomość następnym razem

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Red
pl: Czerwony

en: Pink
pl: Różowy

en: Sky blue
pl: Jasnoniebieski

en: Blue
pl: Niebieski

en: Green
pl: Zielony

en: Brown
pl: Brązowy

note: create sub items. for the menu item activation callback we pass the * color flag value as data parameter. Also we attach a data pointer * so we can always get back the SummaryView pointer.
en: None
pl: Brak

en: /_Open
pl: /_Otwórz

en: /_Add...
pl: /Dod_aj...

en: /_Remove
pl: /_Usuń

en: /_Properties...
pl: /_Właściwości...

en: /_File/_Send
pl: /_Plik/Wyślij

en: /_File/Send _later
pl: /_Plik/Wyś_lij później

en: /_File/Save to _draft folder
pl: /_Plik/Zapisz w katalogu _szablonów

en: /_File/Save and _keep editing
pl: /_Plik/Zapisz i kontynuuj _edycję

en: /_File/_Attach file
pl: /_Plik/_Dołącz plik

en: /_File/_Insert file
pl: /_Plik/Wstaw pl_ik

en: /_File/Insert si_gnature
pl: /_Plik/Wstaw p_odpis

en: /_File/A_ppend signature
pl: /_Plik/Dołącz p_odpis

en: /_Edit/_Undo
pl: /_Edycja/_Cofnij

en: /_Edit/_Redo
pl: /_Edycja/Po_nów

en: /_Edit/---
pl: /_Edycja/---

en: /_Edit/Cu_t
pl: /_Edycja/Wy_tnij

en: /_Edit/Paste as _quotation
pl: /_Edycja/Wstaw jako c_ytat

en: /_Edit/Select _all
pl: /_Edycja/W_ybierz wszystko

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
pl: /_Edit/Za_wiń bieżący akapit

en: /_Edit/Wrap all long _lines
pl: /_Edycja/Zawijaj wszystkie długie _linie

en: /_Edit/Aut_o wrapping
pl: /_Edycja/Aut_o-zawijanie

en: /_View
pl: /_Widok

en: /_View/_To
pl: /_Widok/_Do

en: /_View/_Cc
pl: /_Widok/_Kopia

en: /_View/_Bcc
pl: /_Widok/_Ukryta kopia

en: /_View/_Reply-To
pl: /_Widok/_Odpowiedz do

en: /_View/---
pl: /_Widok/---

en: /_View/R_uler
pl: /_Widok/_Linijka

en: /_View/_Attachment
pl: /_Widok/Załączniki

en: /_View/Cu_stomize toolbar...
pl: /_Widok/Dostosuj katalog...

en: /_View/Character _encoding
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków

en: /_View/Character _encoding/_Automatic
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Automatyczne

en: /_View/Character _encoding/---
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/---

en: /_View/Character _encoding/7bit ascii (US-ASC_II)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/7-bitowe ascii (US-ASC_II)

en: /_View/Character _encoding/Unicode (_UTF-8)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Unikod (_UTF-8)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-_1)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Europa Zachodnia (ISO-8859-_1)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-15)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Europa Zachodnia (ISO-8859-15)

en: /_View/Character _encoding/Central European (ISO-8859-_2)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Europa Środkowa (ISO-8859-_2)

en: /_View/Character _encoding/_Baltic (ISO-8859-13)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/_Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (ISO-8859-_4)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Bałtyckie (ISO-8859-_4)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (Windows-1257)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Bałtyckie (Windows-1257)

en: /_View/Character _encoding/Greek (ISO-8859-_7)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Greckie (ISO-8859-_7)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (ISO-8859-_6)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Arabskie (ISO-8859-_6)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (Windows-1256)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Arabskie (Windows-1256)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (ISO-8859-_8)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Hebrajskie (ISO-8859-_8)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (Windows-1255)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Hebrajskie (Windows-1251)

en: /_View/Character _encoding/Turkish (ISO-8859-_9)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Tureckie (ISO-8859-_9)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (ISO-8859-_5)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Cyrylica (ISO-8859-_5)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-_R)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Cyrylica (KOI8-_R)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-U)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Cyrylica (KOI8-U)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (Windows-1251)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Cyrylica (Windows-1251)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-_JP)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Japońskie (ISO-2022-_JP)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (_GB2312)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Uproszczone Chińskie (_GB2312)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (GBK)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Uproszczone Chińskie (GBK)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (_Big5)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Tradycyjne Chińskie (_Big5)

en: /_View/Character _encoding/Korean (EUC-_KR)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Koreańskie (EUC-_KR)

en: /_View/Character _encoding/Thai (TIS-620)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Tajskie (TIS-620)

en: /_View/Character _encoding/Thai (Windows-874)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Tajskie (Windows-874)

en: /_Tools/_Address book
pl: /_Narzędzia/_Książka adresowa

en: /_Tools/_Template
pl: /_Narzędzia/_Szablon

en: /_Tools/Actio_ns
pl: /_Narzędzia/Polecen_ia

en: /_Tools/Edit with e_xternal editor
pl: /_Narzędzia/Edytuj za pomocą z_ewnętrznego edytora

en: /_Tools/PGP Si_gn
pl: /_Narzędzia/Podpis _PGP

en: /_Tools/PGP _Encrypt
pl: /_Narzędzia/Szyfrowani_e GPG

en: /_Tools/_Check spell
pl: /_Narzędzia/_Sprawdź pisownię

en: /_Tools/_Set spell language
pl: /_Narzędzia/_Zmień język sprawdzania pisowni

en: %s: file not exist
pl: %s: brak pliku

en: Can't get text part
pl: Nie mogę pobrać części tekstu

en: Quote mark format error.
pl: Błąd formatu znacznika cytatu.

en: Message reply/forward format error.
pl: Błąd formatu odpowiedz/przekaż wiadomość.

en: File %s doesn't exist
pl: Plik %s nie istnieje

en: Can't get file size of %s
pl: Nie można odczytać wielkości pliku %s

en: File %s is empty.
pl: Plik %s jest pusty.

en: Can't read %s.
pl: Nie można odczytać %s.

en: Message: %s
pl: Wiadomość: %s

en: Can't get the part of multipart message.
pl: Nie można pobrać części wiadomości wieloczęściowej.

en: (No Subject)
pl: (Bez tematu)

en: %s - Compose%s
pl: %s - Tworzenie wiadomości%s

en: Recipient is not specified.
pl: Nie podano odbiorcy.

en: Empty subject
pl: Pusty temat

en: Subject is empty. Send it anyway?
pl: Wiadomość nie posiada tematu. Czy wysłać ją mimo tego ?

en: Attachment is missing
pl: Brak załącznika

en: There is no attachment. Send it without attachments?
pl: Nie ma załączników. Wysłać bez załącznika?

en: Check recipients
pl: Sprawdź odbiorców

en: Really send this mail to the following addresses?
pl: Na pewno wysłać tę wiadomość do następujących odbiorców?

en: From:
pl: Od:

en: Subject:
pl: Temat:

en: _Send
pl: _Wyślij

en: can't get recipient list.
pl: nie można pobrać listy odbiorców.

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
pl: Nie podano konta pocztowego do wysyłania wiadomości.
    Należy wybrać konto przed wysłaniem.

en: Error occurred while posting the message to %s .
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości do %s.

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
pl: Nie można znaleźć klucza związanego z wybranym identyfikatorem klucza "%s".

en: Can't sign the message.
pl: Nie można podpisać wiadomości.

en: Can't encrypt the message.
pl: Nie można zaszyfrować wiadomości.

en: Can't encrypt or sign the message.
pl: Nie można zaszyfrować lub podpisać wiadomości.

en: can't change file mode
pl: nie można zmienić trybu pliku

en: Can't convert the character encoding of the message body from %s to %s.
    
    Send it as %s anyway?
pl: Nie można przekonwertować treści wiadomości z %s na %s.
    Wysłać wiadomość mimo to w %s ?

en: Line length limit
pl: Limit długości linii

en: Encrypting with Bcc
pl: Szyfrowanie z odbiorcami ukrytej kopii

en: can't remove the old message
pl: nie można usunąć starej wiadomości

en: queueing message...
pl: kolejkowanie wiadomości...

en: can't find queue folder
pl: nie można znaleźć katalogu kolejki

en: can't queue the message
pl: nie można zapisać wiadomości do kolejki

en: File %s doesn't exist.
pl: Plik %s nie istnieje.

en: Can't open file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Creating compose window...
pl: Tworzenie okna edycji...

en: PGP Sign
pl: Podpis PGP

en: PGP Encrypt
pl: Szyfrowanie PGP

en: Data type
pl: Typ danych

note: S_COL_DATE
en: Size
pl: Rozmiar

en: Invalid MIME type.
pl: Niepoprawny typ MIME.

en: File doesn't exist or is empty.
pl: Brak pliku lub pusty plik.

en: Properties
pl: Właściwości

en: MIME type
pl: typ MIME

note: Encoding
en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Path
pl: Ścieżka

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File not exist.
pl: Plik nie istnieje.

en: Opening executable file
pl: Otwieranie pliku wykonywalnego

en: This is an executable file. Opening executable file is restricted for security.
    If you want to launch it, save it to somewhere and make sure it is not an virus or something like a malicious program.
pl: To jest plik wykonywalny. Otwieranie plików tego typu jest ograniczone ze względów bezpieczeństwa.
    Aby go uruchomić, zapisz go gdzieś i upewnij się, że nie jest to wirus bądź inny niepożądany program.

en: External editor command line is invalid: `%s'
pl: Niepoprawna linia wywołania zewnętrznego edytora: "%s"

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process (pid: %d)?
pl: Zewnętrzny edytor wciąż pracuje.
    Czy wymusić zakończenie procesu (pid: %d)?

en: _Customize toolbar...
pl: _Dostosuj pasek narzędzi...

en: Can't queue the message.
pl: Nie można wstawić wiadomości do kolejki.

en: Select files
pl: Wybierz pliki

en: Select file
pl: Wybierz plik

en: Save message
pl: Zapisz wiadomość

en: This message has been modified. Save it to draft folder?
pl: Wiadomość została zmodyfikowana. Zapisać ją w folderze szkiców?

en: Close _without saving
pl: Zamknij _bez zapisywania

en: Do you want to apply the template `%s' ?
pl: Czy chcesz zastosować szablon "%s"?

en: Apply template
pl: Zastosuj szablon

en: _Replace
pl: _Zamień

en: _Insert
pl: _Wstaw

en: Add New Person
pl: Dodaj nową osobę

en: Edit Person Details
pl: Edytuj informacje osoby

en: An E-Mail address must be supplied.
pl: Należy podać adres e-mail.

en: A Name and Value must be supplied.
pl: Należy podać nazwę i wartość.

en: Edit Person Data
pl: Edytuj dane osoby

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: First Name
pl: Imię

en: E-Mail Address
pl: Adres e-mail

en: Alias
pl: Zwany inaczej

note: Buttons
en: Move Up
pl: W górę

en: Move Down
pl: W dół

en: Modify
pl: Zmień

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Value
pl: Wartość

en: Basic Data
pl: Dane podstawowe

en: User Attributes
pl: Atrybuty użytkownika

en: File appears to be Ok.
pl: Plik wygląda na dobry.

en: File does not appear to be a valid address book format.
pl: Plik nie wygląda na poprawny plik książki adresowej.

en: Could not read file.
pl: Nie można odczytać pliku.

en: Edit Address Book
pl: Edytuj książkę adresową

en:  Check File
pl:  Sprawdź plik

en: File
pl: Plik

en: Add New Address Book
pl: Dodaj nową książkę adresową

en: A Group Name must be supplied.
pl: Należy podać nazwę grupy.

en: Edit Group Data
pl: Edytuj dane grupy

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Available Addresses
pl: Dostępne adresy

en: Addresses in Group
pl: Adresy w grupie

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
pl: Przenieś przyciskami strzałek adresy email do lub z grupy

en: Edit Group Details
pl: Edytuj szczegóły grupy

en: Add New Group
pl: Dodaj nową grupę

en: Edit folder
pl: Edytuj katalog

en: Input the new name of folder:
pl: Podaj nową nazwę katalogu:

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Input the name of new folder:
pl: Podaj nazwę nowego katalogu:

en: File does not appear to be JPilot format.
pl: Plik nie wygląda na plik formatu JPilot.

en: Select JPilot File
pl: Wybierz plik JPilot

en: Edit JPilot Entry
pl: Edytuj wpis JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
pl: Dodatkowe elementy adresu email

en: Add New JPilot Entry
pl: Dodaj nowy wpis JPilot

en: Connected successfully to server
pl: Połączono pomyślnie z serwerem

en: Could not connect to server
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: Edit LDAP Server
pl: Edytuj serwer LDAP

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en:  Check Server
pl:  Sprawdź serwer

en: Search Base
pl: Przeszukuj bazę

en: Search Criteria
pl: Kryteria wyszukiwania

en:  Reset
pl:  Zeruj

en: Bind DN
pl: Wiąż DN

en: Bind Password
pl: Wiąż hasło

en: Timeout (secs)
pl: Opóźnienie (sek)

en: Maximum Entries
pl: Maksymalna ilość pozycji

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Extended
pl: Rozszerzone

en: Add New LDAP Server
pl: /Dod_aj nowy serwer LDAP

en: Edit LDAP - Select Search Base
pl: Edytuj LDAP - Wybierz bazę wyszukiwania

en: Available Search Base(s)
pl: Dostępne bazy wyszukiwania

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
pl: Nie można odczytać baz wyszukiwania z serwera - ustaw ją ręcznie

en: File does not appear to be vCard format.
pl: Plik nie wygląda na plik w formacie VCard.

en: Select vCard File
pl: Wybierz plik VCard

en: Edit vCard Entry
pl: Edytuj wpis VCard

en: Add New vCard Entry
pl: Dodaj nowy wpis VCard

en: Exporting %s ...
pl: Eksportowanie %s ...

en: Exporting
pl: Eksportowanie

en: Error occurred on export.
pl: Wystąpił błąd podczas eksportowania

en: Export
pl: Eksport

en: Specify source folder and destination file.
pl: Wskaż katalog źródłowy i plik docelowy.

en: File format:
pl: Format pliku:

en: Source folder:
pl: Katalog źródłowy:

en: Destination:
pl: Plik docelowy:

en: eml (number + .eml)
pl: eml (numer + .eml)

en: MH (number only)
pl: MH (tylko numery)

en:  Select...
pl:  Wybierz...

en: Specify source folder and destination folder.
pl: Określ katalog źródłowy i katalog docelowy.

en: Select destination file
pl: Wybierz plik docelowy

en: Select destination folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: Please select a file.
pl: Wybierz plik.

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Comma-separated
pl: Rozdzielone przecinkami

en: Tab-separated
pl: Rozdzielone znakami tabulacji

en: File Name :
pl: Nazwa pliku :

en: Records :
pl: Rekordy :

note: Button panel
en: Next
pl: Następna

en: File Info
pl: Informacja o pliku

en: Finish
pl: Koniec

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Overwrite existing file
pl: Nadpisz istniejący plik

en: The file already exists. Do you want to replace it?
pl: Plik o tej nazwie już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Sent
pl: Wysłane

en: Queue
pl: Kolejka

en: Trash
pl: Śmietnik

en: Drafts
pl: Szablony

en: Junk
pl: Niechciane

en: NewFolder
pl: Nowy katalog

en: `%c' can't be included in folder name.
pl: '%c' nie może wystąpić w nazwie katalogu.

en: The folder `%s' already exists.
pl: Katalog '%s' już istnieje.

en: Can't create the folder `%s'.
pl: Nie można utworzyć katalog '%s'.

en: /Create _new folder...
pl: /Utwórz _nowy katalog...

en: /_Rename folder...
pl: /_Zmień nazwę katalogu...

en: /_Move folder...
pl: /_Przenieś katalog...

en: /_Delete folder
pl: /_Usuń katalog

en: /Empty _trash
pl: /Opróżnij śmie_tnik

en: /_Check for new messages
pl: /Sprawdź nowe wiadomoś_ci

en: /R_ebuild folder tree
pl: /Odbuduj drz_ewo katalogów

en: /_Update summary
pl: /_Odśwież podsumowanie

en: /Mar_k all read
pl: /_Oznacz jako przeczytane

en: /_Search messages...
pl: /Wy_szukaj wiadomości...

en: /Down_load
pl: /Pobierz

en: /Su_bscribe to newsgroup...
pl: /_Subskrybuj grupę news...

en: /_Remove newsgroup
pl: /Usuń g_rupę news

en: Creating folder view...
pl: Tworzenie widoku katalogów...

en: New
pl: Nowy

note: S_COL_MARK
en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Total
pl: Razem

en: Setting folder info...
pl: Ustawianie informacji o katalogu...

en: Setting folder info...
pl: Ustawianie informacji o katalogu...

en: Scanning folder %s%c%s ...
pl: Przeszukiwanie katalogu %s%c%s ...

en: Scanning folder %s ...
pl: Przeszukiwanie katalogu %s ...

en: Rebuild folder tree
pl: Odbuduj drzewo katalogów

en: The folder tree will be rebuilt. Continue?
pl: Drzewo katalogów zostnie przebudowane. Kontynuować?

en: Rebuilding folder tree...
pl: Odbudowywanie drzewa katalogów...

en: Rebuilding of the folder tree failed.
pl: Błąd podczas odbudowywania drzewa katalogów.

en: Checking for new messages in all folders...
pl: Sprawdzanie nowych wiadomości we wszystkich katalogach...

en: Folder %s is selected
pl: Wybrano katalog %s

en: Downloading messages in %s ...
pl: Pobieranie wiadomości z %s...

en: Download all messages under '%s' ?
pl: Pobrać wszystkie wiadomości z "%s"?

en: Download all messages
pl: Pobierz wszystkie wiadomości

en: Error occurred while downloading messages in `%s'.
pl: Błąd podczas pobierania wiadomości z `%s'.

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
pl: Wprowadź nazwę nowego katalogu:
    (jeśli ma zostać utworzony katalog w celu przechowywania
    innych wiadomości, należy dołączyć "/" na końcu nazwy)

en: Input new name for `%s':
pl: Wprowadź nową nazwę dla '%s' :

en: Rename folder
pl: Zmień nazwę katalogu

en: Can't rename the folder '%s'.
pl: Nie można zmienić nazwy katalogu "%s".

en: Can't move the folder `%s'.
pl: Nie można przenieść katalogu "%s".

en: Delete the search folder '%s' ?
    The real messages are not deleted.
pl: Czy na pewno usunąć folder wyszukiwania "%s" ?
    Wiadomości nie zostaną usunięte.

en: Delete search folder
pl: Usuń katalog wyszukiwania

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
pl: Wszystkie katalogi i wiadomości w "%s" zostaną usunięte.
    Nie będzie możliwe ich odtworzenie.
    
    Czy na pewno chcesz je usunąć?

en: Can't remove the folder '%s'.
pl: Nie można usunąć katalogu "%s".

en: Empty trash
pl: Opróżnij śmietnik

en: Delete all messages in the trash folder?
pl: Czy usunąć wszystkie wiadomości ze śmietnika?

en: Empty junk
pl: Usuń niechcianą pocztę

en: Delete all messages in the junk folder?
pl: Czy usunąć wszystkie wiadomości z katalogu z niechcianą pocztą?

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
pl: Czy naprawdę usunąć skrzynkę "%s" ?
    (Wiadomości NIE zostaną usunięte z dysku)

en: Remove mailbox
pl: Usuń skrzynkę

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć konto IMAP4 "%s" ?

en: Delete IMAP4 account
pl: Usuń konto IMAP4

en: Really delete newsgroup `%s'?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć grupę dyskusyjną "%s"?

en: Delete newsgroup
pl: Usuń grupę dyskusyjną

en: Really delete news account `%s'?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć konto grup dyskusyjnych "%s"?

en: Delete news account
pl: Usuń konto grup dyskusyjnych

en: Newsgroups:
pl: Grupy dyskusyjne:

en: Creating header view...
pl: Tworzenie widoku nagłówków...

en: (No From)
pl: (Bez Od)

en: Creating image view...
pl: Tworzenie widoku obrazu...

en: Can't load the image.
pl: Nie można załadować obrazu.

en: The source file does not exist.
pl: Plik źródłowy nie istnieje.

en: Importing Outlook Express folders
pl: Importowanie folderów Outlook Express

en: Import
pl: Importuj

en: Select importing file
pl: Wybierz importowany plik

en: Please specify address book name and file to import.
pl: Określ nazwę książki adresowej i pliku do importu.

en: Select and reorder CSV field names to import.
pl: Wybierz i zmień kolejność pól CSV do importu.

en: File imported.
pl: Plik zaimportowano.

en: Address book name must be supplied.
pl: Należy podać nazwę książki adresowej.

en: Error reading CSV fields.
pl: Błąd przy odczycie pól CSV.

en: CSV file imported successfully.
pl: Plik CSV został pomyślnie zaimportowany.

en: Select CSV File
pl: Wybierz plik CSV

en: CSV Field
pl: Pole CSV

en: Address Book Field
pl: Pole książki adresowej

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

en: Address Book :
pl: Książka adresowa :

en: Import CSV file into Address Book
pl: Importuj plik CSV do książki adresowej

en: Prev
pl: Poprzednia

en: Fields
pl: Pola

en: Select and rename LDIF field names to import.
pl: Wybierz i zmień nazwy pól LDIF do importu.

en: Error reading LDIF fields.
pl: Błąd przy odczycie pól LDIF.

en: LDIF file imported successfully.
pl: Plik LDIF został pomyślnie zaimportowany.

en: Select LDIF File
pl: Wybierz plik LDIF

en: LDIF Field
pl: Pole LDIF

en: Attribute Name
pl: Nazwa atrybutu

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Select
pl: Wybierz

en: Import LDIF file into Address Book
pl: Importuj plik LDIF do książki adresowej

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Sylpheed: %d new messages
pl: Sylpheed: %d nowe wiadomości

en: Authenticating with POP3
pl: Uwierzytelnianie POP3

en: Retrieving new messages
pl: Pobieranie nowych wiadomości

en: Standby
pl: Oczekiwanie

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Retrieving
pl: Pobieranie

en: Connection failed
pl: Błąd połączenia

en: Auth failed
pl: Błąd autoryzacji

en: Locked
pl: Zablokowano

en: Timeout
pl: Opóźnienie

en: Finished (%d new message(s))
pl: Zakończono (%d nowe wiadomości)

en: Finished (no new messages)
pl: Zakończono (brak nowych wiadomości)

en: Some errors occurred while getting mail.
pl: Wystąpiły błędy podczas pobierania poczty.

en: getting new messages of account %s...
pl: pobieranie nowych wiadomości z konta %s ...

en: %s: Authenticating with POP3
pl: %s: Uwierzytelnianie POP3

en: %s: Retrieving new messages
pl: %s : Pobieranie nowych wiadomości

en: Connecting to POP3 server: %s...
pl: Nawiązywanie połączenia z serwerem POP3: %s...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
pl: Nie można nawiązać połączenia z serwerem POP3: %s:%d

en: Authenticating...
pl: Uwierzytelnianie...

en: Retrieving messages from %s...
pl: Pobieranie wiadomości z %s...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
pl: Pobieranie liczby nowych wiadomości (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
pl: Pobieranie liczby nowych wiadomości (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
pl: Pobieranie liczby nowych wiadomości (UIDL)

en: Getting the size of messages (LIST)...
pl: Pobieranie rozmiaru wiadomości (LIST)...

en: Deleting message %d
pl: Usuwanie wiadomości %d

en: Quitting
pl: Wychodzenie

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
pl: Pobieranie wiadomości (%d / %d) (%s / %s)

en: Execution of the junk filter command failed.
    Please check the junk mail control setting.
pl: Wykonanie polecenia filtra niechcianej poczty zakończyło się niepowodzeniem.
    Sprawdź ustawienia filtrów niechcianej poczty.

en: Connection failed.
pl: Błąd połączenia.

en: Error occurred while processing mail.
pl: Błąd podczas przetwarzania wiadomości.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
pl: Błąd podczas przetwarzania wiadomości:
    %s

en: No disk space left.
pl: Brak miejsca na dysku.

en: Can't write file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Socket error.
pl: Błąd gniazda.

note: consider EOF right after QUIT successful
en: Connection closed by the remote host.
pl: Połączenie zamknięte przez zdalny komputer.

en: Mailbox is locked.
pl: Skrzynka jest zablokowana.

en: Mailbox is locked:
    %s
pl: Skrzynka jest zablokowana:
    %s

en: Authentication failed.
pl: Błąd uwierzytelniania.

en: Authentication failed:
    %s
pl: Błąd uwierzytelniania:
    %s

en: Session timed out.
pl: Sesja wygasła.

en: Incorporation cancelled
pl: Odbieranie anulowano

en: Getting new messages from %s into %s...
pl: Pobieranie wiadomości z %s do %s...

en: Input password for %s on %s:
pl: Wprowadź hasło dla %s na %s:

en: Input password
pl: Wprowadź hasło

en: Protocol log
pl: Dziennik protokołu

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
pl:   --attach plik1 [plik2]...
                             otwiera okno tworzenia wiadomości z plikami,
                             które mają zostać dołączone

en:   --receive              receive new messages
pl:   --receive              odbiera nowe wiadomości

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
pl:   --receive-all          odbiera nowe wiadomości dla wszystkich kont

en:   --send                 send all queued messages
pl:   --send                 wysyła wszystkie skolejkowane wiadomości

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
pl:   --status [katalog]...    pokazuje łączną liczbę wiadomości

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
pl:   --status-full [katalog]...
                             pokazuje łączną liczbę wiadomości

en:   --configdir dirname    specify directory which stores configuration files
pl:   --configdir dirname    podaj katalog, który zawiera pliki konfiguracyjne

en:   --ipcport portnum      specify port for IPC remote commands
pl:   --ipcport portnum      podaj port dla zdalnych połączeń IPC

en:   --exit                 exit Sylpheed
pl:   --exit                 zakończ Sylpheed

en:   --debug                debug mode
pl:   --debug                tryb debugowania

en:   --help                 display this help and exit
pl:   --help                 wyświetla tę pomoc i wychodzi

en:   --version              output version information and exit
pl:   --version              wyświetla informację o wersji i kończy działanie

en: Press any key...
pl: Wciśnij dowolny klawisz...

en: Filename encoding
pl: Kodowanie nazwy pliku

en: Composing message exists. Really quit?
pl: Tworzenie nowej wiadomości. Czy zakończyć?

en: Queued messages
pl: Skolejkowane wiadomości

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
pl: Niektóre niewysłane wiadomości zostały skolejkowane. Czy wyjść?

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
pl: Program GnuPG nie jest poprawnie zainstalowany, lub jego
    wersja jest zbyt stara. Obsługa OpenPGP została wyłączona.

en: Loading plug-ins...
pl: Ładowanie wtyczek...

note: remote command mode
en: another Sylpheed is already running.
pl: Jest już uruchomiona kopia programu Sylpheed.

en: Migration of configuration
pl: Migracja ustawień

en: The previous version of configuration found.
    Do you want to migrate it?
pl: Znaleziono starą wersję konfiguracji.
    Czy chcesz dokonać migracji?

en: /_File/_Folder
pl: /_Plik/_Katalog

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
pl: /_Plik/_Katalog/Utwórz _nowy katalog...

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
pl: /_Plik/_Katalog/_Zmień nazwę katalo_gu...

en: /_File/_Folder/_Move folder...
pl: /_Plik/_Katalog/_Przenieś katalog...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
pl: /_Plik/_Katalog/_Usuń kata_log

en: /_File/_Mailbox
pl: /_Plik/S_krzynka

en: /_File/_Mailbox/Add _mailbox...
pl: /_Plik/S_krzynka/Dod_aj skrzynkę...

en: /_File/_Mailbox/_Remove mailbox
pl: /Usuń _skrzynkę

en: /_File/_Mailbox/---
pl: /_Plik/S_krzynka/---

en: /_File/_Mailbox/_Check for new messages
pl: /_Plik/S_krzynka/Sprawdź nowe wiadomoś_ci

en: /_File/_Mailbox/Check for new messages in _all mailboxes
pl: /_Plik/S_krzynka/Sprawdź wiadomoś_ci we wszystkich skrzynkach

en: /_File/_Mailbox/R_ebuild folder tree
pl: /_Plik/S_krzynka/Odbuduj drz_ewo katalogów

en: /_File/Empty all _trash
pl: /_Plik/Opróżnij śmie_tnik

en: /_File/_Save as...
pl: /_Plik/Zapi_sz jako...

en: /_File/Page set_up...
pl: /_Plik/_Ustawienia strony...

en: /_File/_Print...
pl: /_Plik/_Drukuj...

en: /_File/_Work offline
pl: /_Plik/Praca _offline

note: {N_("/_File/_Close"),		"<alt>W", app_exit_cb, 0, NULL},
en: /_File/E_xit
pl: /_Plik/_Koniec

en: /_Edit/Select _thread
pl: /_Edycja/Wybierz wą_tek

en: /_Edit/_Find in current message...
pl: /_Edycja/Zna_jdź w bieżącej wiadomości...

en: /_Edit/_Search messages...
pl: /_Edycja/Wy_szukaj wiadomości...

en: /_Edit/_Quick search
pl: /_Edycja/Sz_ybkie wyszukiwanie

en: /_View/Show or hi_de
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Drzewo katalogów

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/Widok wiado_mości

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi/I_kony i tekst

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Text at the _right of icon
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi/Tekst na _prawo od ikon

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi/_Ikony

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi/_Tekst

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/_Pasek narzędzi/Żade_n

en: /_View/Show or hi_de/_Search bar
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/Pasek _wyszukiwania

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
pl: /_Widok/Wyświetl lub _ukryj/Pa_sek stanu

en: /_View/_Customize toolbar...
pl: /_Widok/Dostosuj pasek _narzędzi...

en: /_View/Layou_t
pl: /_Widok/_Układ

en: /_View/Layou_t/_Normal
pl: /_Widok/_Układ/_Normalny

en: /_View/Layou_t/_Vertical
pl: /_Widok/_Układ/_Pionowy

en: /_View/Separate f_older tree
pl: /_Widok/_Oddzielne drzewo katalogów

en: /_View/Separate _message view
pl: /_Widok/Oddzielny widok wiado_mości

en: /_View/_Sort
pl: /_Widok/_Sortuj

en: /_View/_Sort/by _number
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _numeru

en: /_View/_Sort/by s_ize
pl: /_Widok/_Sortuj/wg w_ielkości

en: /_View/_Sort/by _date
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _daty

en: /_View/_Sort/by t_hread date
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _daty wątku

en: /_View/_Sort/by _from
pl: /_Widok/_Sortuj/wg pola _od

en: /_View/_Sort/by _recipient
pl: /_Widok/_Sortuj/wg odbio_rcy

en: /_View/_Sort/by _subject
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _tematu

en: /_View/_Sort/by _color label
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _kolorów etykiet

en: /_View/_Sort/by _mark
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _zaznaczeń

en: /_View/_Sort/by _unread
pl: /_Widok/_Sortuj/wg _nieprzeczytanych

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
pl: /_Widok/_Sortuj/wg z_ałączników

en: /_View/_Sort/D_on't sort
pl: /_Widok/_Sortuj/Nie s_ortuj

en: /_View/_Sort/---
pl: /_Widok/_Sortuj/---

en: /_View/_Sort/Ascending
pl: /_Widok/_Sortuj/Rosnąco

en: /_View/_Sort/Descending
pl: /_Widok/_Sortuj/Malejąco

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
pl: /_Widok/_Sortuj/_Grupuj wg tematu

en: /_View/Th_read view
pl: /_Widok/Widok wą_tków

en: /_View/E_xpand all threads
pl: /_Widok/_Rozwiń wszystkie wątki

en: /_View/Co_llapse all threads
pl: /_Widok/_Zwiń wszystkie wątki

en: /_View/Set display _item...
pl: /_Widok/Ustaw wyświetlane _elementy...

en: /_View/_Go to
pl: /_Widok/_Idź do

en: /_View/_Go to/_Prev message
pl: /_Widok/_Idź do/_Poprzednia wiadomość

en: /_View/_Go to/_Next message
pl: /_Widok/_Idź do/_Następna wiadomość

en: /_View/_Go to/---
pl: /_Widok/_Idź do/---

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
pl: /_Widok/_Idź do/Poprzednia niep_rzeczytana wiadomość

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
pl: /_Widok/_Idź do/Następna ni_eprzeczytana wiadomość

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
pl: /_Widok/_Idź do/_Poprzednia wiadomość

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
pl: /_Widok/_Idź do/_Następna nowa wiadomość

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
pl: /_Widok/_Idź do/Poprzednia zaznaczona wiado_mość

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
pl: /_Widok/_Idź do/Następna z_aznaczona wiadomość

en: /_View/_Go to/Prev _labeled message
pl: /_Widok/_Idź do/_Poprzednia etykietowana wiadomość

en: /_View/_Go to/Next la_beled message
pl: /_Widok/_Idź do/_Następna etykietowana wiadomość

en: /_View/_Go to/Other _folder...
pl: /_Widok/Idź do inne_go katalogu...

en: /_View/Character _encoding/_Auto detect
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/_Automatyczne

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-JP-2)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Japońskie (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_EUC-JP)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Japońskie (_EUC-JP)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_Shift__JIS)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Japońskie (_Shift__JIS)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (EUC-_TW)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Tradycyjne Chińskie (EUC-_TW)

en: /_View/Character _encoding/Chinese (ISO-2022-_CN)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Chińskie (ISO-2022-_CN)

en: /_View/Character _encoding/Korean (ISO-2022-KR)
pl: /_Widok/Kodowani_e znaków/Koreańskie (ISO-2022-KR)

en: /_View/Open in new _window
pl: /W_Widok/Ot_wórz w nowym oknie

en: /_View/Mess_age source
pl: /_Widok/P_okaż źródło

en: /_View/All _headers
pl: /_Widok/Wszystkie na_główki

en: /_View/_Update summary
pl: /_Widok/_Odśwież podsumowanie

en: /_Message
pl: /_Wiadomość

en: /_Message/Recei_ve
pl: /Wiado_mość/Odbier_z

en: /_Message/Recei_ve/Get from _current account
pl: /Wiado_mość/Odbier_z/Pobierz z bieżą_cego konta

en: /_Message/Recei_ve/Get from _all accounts
pl: /Wiado_mość/Odbier_z/Pobierz ze _wszystkich kont

en: /_Message/Recei_ve/Stop receivin_g
pl: /_Wiadomość/Odbier_z/Anuluj pob_ieranie

en: /_Message/Recei_ve/---
pl: /Wiado_mość/Odbier_z/---

en: /_Message/_Send queued messages
pl: /Wiado_mość/Wyślij wia_domości z kolejki

en: /_Message/---
pl: /_Wiadomość/---

en: /_Message/Compose _new message
pl: /Wiado_mość/Twórz _nową wiadomość

en: /_Message/_Reply
pl: /Wiado_mość/_Odpowiedz

en: /_Message/Repl_y to
pl: /Wiado_mość/Odpowied_z

en: /_Message/Repl_y to/_all
pl: /Wiado_mość/Odpowied_z/w_szystkim

en: /_Message/Repl_y to/_sender
pl: /Wiado_mość/Odpowied_z/nadawc_y

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
pl: /Wiado_mość/Odpowiedz/_liście dyskusyjnej

en: /_Message/_Forward
pl: /Wiado_mość/Przekaż da_lej

en: /_Message/For_ward as attachment
pl: /Wiado_mość/Przekaż j_ako załącznik

en: /_Message/Redirec_t
pl: /Wiado_mość/Prze_kieruj

en: /_Message/M_ove...
pl: /Wiado_mość/_Przesuń...

en: /_Message/_Copy...
pl: /Wiado_mość/_Kopiuj

en: /_Message/_Mark
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz

en: /_Message/_Mark/---
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz/---

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz/Zaznacz jako ni_eprzeczytane

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz/Zaznacz jako przecz_ytane

en: /_Message/_Mark/Mark _thread as read
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz/Oznacz wątek jako przecz_ytany

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
pl: /Wiado_mość/_Zaznacz/Zaznacz wszystkie jako przecz_ytane

en: /_Message/_Delete
pl: /Wiado_mość/_Usuń

en: /_Message/Set as _junk mail
pl: /Wiado_mość/Oznacz jako _niechcianą

en: /_Message/Set as not j_unk mail
pl: /_Wiadomość/Oznacz jako _pożądaną

en: /_Message/Re-_edit
pl: /Wiado_mość/Prz_eedytuj

en: /_Tools/_Filter all messages in folder
pl: /_Narzędzia/_Filtruj wiadomości w katalogu

en: /_Tools/Filter _selected messages
pl: /_Narzędzia/Filtruj zaznaczonne wiadomości

en: /_Tools/_Create filter rule
pl: /_Narzędzia/_Utwórz regułę filtrowania

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
pl: /_Narzędzia/_Utwórz regułę filtrowania/_Automatycznie

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
pl: /_Narzędzia/_Utwórz regułę filtrowania/_Od

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
pl: /_Narzędzia/_Utwórz regułę filtrowania/_Do

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
pl: /_Narzędzia/_Utwórz regułę filtrowania/_Temat

en: /_Tools/Filter _junk mails in folder
pl: /_Narzędzia/_Filtruj niechciane wiadomości w katalogu

en: /_Tools/Filter junk _mails in selected messages
pl: /_Narzędzia/Filtruj niechciane wśród _zaznaczonych wiadomości

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
pl: /Wiado_mość/Usuń z_duplikowane wiadomości

en: /_Tools/_Log window
pl: /_Narzędzia/Okno _logów

en: /_Configuration
pl: /Konfigura_cja

en: /_Configuration/_Common preferences...
pl: /Konfigura_cja/Preferen_cje...

en: /_Configuration/_Template...
pl: /Konfigura_cja/_Szablon...

en: /_Configuration/_Actions...
pl: /Konfigura_cja/Poleceni_a...

en: /_Configuration/---
pl: /Konfigura_cja/---

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
pl: /Konfigura_cja/_Preferencje bieżącego konta...

en: /_Configuration/Create _new account...
pl: /Konfigura_cja/Utwórz _nowe konto...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
pl: /Konfigura_cja/_Edytuj konta...

en: /_Configuration/C_hange current account
pl: /Konfigura_cja/Zmień bieżą_ce konto

en: /_Help/_Manual
pl: /_Pomoc/_Podręcznik

en: /_Help/_Manual/_English
pl: /_Pomoc/_Podręcznik/Angi_elski

en: /_Help/_Manual/_Japanese
pl: /_Pomoc/_Podręcznik/_Japoński

en: /_Help/_FAQ
pl: /Pomo_c/_FAQ

en: /_Help/_FAQ/_English
pl: /_Pomoc/_FAQ/Angi_elskie

en: /_Help/_FAQ/_German
pl: /_Pomoc/_FAQ/_Niemieckie

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
pl: /_Pomoc/_FAQ/Hi_szpańskie

en: /_Help/_FAQ/_French
pl: /_Pomoc/_FAQ/_Francuskie

en: /_Help/_FAQ/_Italian
pl: /_Pomoc/_FAQ/_Włoskie

en: /_Help/---
pl: /_Pomoc/---

en: Creating main window...
pl: Tworzenie głównego okna...

en: MainWindow: color allocation %d failed
pl: Okno główne: błąd alokacji kolorów %d

en: done.
pl: gotowe.

en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: none
pl: żaden

en: You are offline. Go online?
pl: Jesteś offline. Przejść do trybu online?

en: Empty all trash
pl: Opróżnij śmietnik

en: Add mailbox
pl: Dodaj skrzynkę

en: The mailbox `%s' already exists.
pl: Skrzynka "%s" już istnieje.

en: Mailbox
pl: Skrzynka

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
pl: Tworzenie skrzynki zakończone niepowodzeniem.
    Być może pliki już istnieją lub brak jest wystarczających uprawnień do zapisu w tym miejscu.

en: Sylpheed - Folder View
pl: Sylpheed - Widok Katalogów

en: Sylpheed - Message View
pl: Sylpheed - Widok Wiadomości

en: /_Reply
pl: /_Odpowiedz

en: /Reply to _all
pl: /Odpowiedz wszystkim

en: /Reply to _sender
pl: /Odpowiedz nadawcy

en: /Reply to mailing _list
pl: /Odpowiedz _liście dyskusyjnej

en: /_Forward
pl: /Prze_każ

en: /For_ward as attachment
pl: /Przekaż jako załącznik

en: /Redirec_t
pl: /Prze_kieruj

en: Icon _and text
pl: Ikony i _tekst

en: _Icon
pl: _Ikony

en: You are offline. Click the icon to go online.
pl: Jesteś offline. Kliknij ikonę by przejść do trybu online.

en: You are online. Click the icon to go offline.
pl: Jesteś online. Kliknij ikonę, by przejść do trybu offline.

en: Exit
pl: Koniec programu

en: Exit this program?
pl: Czy zakończyć program?

en: Find in current message
pl: Znajdź w bieżącej wiadomości

en: Find text:
pl: Znajdź tekst:

en: Case sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: Search failed
pl: Błąd wyszukiwania

en: Search string not found.
pl: Nie znaleziono szukanego ciągu.

en: Beginning of message reached; continue from end?
pl: Osiągnięto początek wiadomości; czy kontynuować od końca?

en: End of message reached; continue from beginning?
pl: Osiągnięto koniec wiadomości; czy kontynuować od początku?

en: Search finished
pl: Przeszukiwanie zakończone

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
pl: /_Narzędzia/Dodaj nadawcę do _książki adresowej

en: Creating message view...
pl: Tworzenie widoku wiadomości...

en: Text
pl: Tekst

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Message View - Sylpheed
pl: Widok wiadomości - Sylpheed

en: Can't save the file `%s'.
pl: Nie można zapisać pliku "%s".

en: /Open _with...
pl: /Otwórz _z...

en: /_Display as text
pl: /_Wyświetl jako tekst

en: /_Save as...
pl: /Zapi_sz jako...

en: /_Print...
pl: /_Drukuj...

en: /_Check signature
pl: /Spr_awdź podpis

en: Creating MIME view...
pl: Tworzenie widoku MIME...

en: Select "Check signature" to check
pl: Wybierz "Sprawdź podpis" by sprawdzić

en: Select an action for the attached file:
pl: Wybierz akcję dla załączonego pliku:

en: Open _with...
pl: Otwórz _z...

en: _Display as text
pl: _Wyświetl jako tekst

en: _Save as...
pl: Zapi_sz jako...

en: This signature has not been checked yet.
pl: Ten podpis nie został jeszcze sprawdzony.

en: _Check signature
pl: Spr_awdź podpis

en: Can't save the part of multipart message.
pl: Nie można zapisać części wiadomości wieloczęściowej.

en: Open with
pl: Otwórz z

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
pl: Wprowadź polecenie dla otwarcia pliku:
    ("%s" zostanie zastąpione nazwą pliku)

en: Passphrase
pl: Hasło

en: [no user id]
pl: [ brak identyfikatora ]

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
pl: %s Wprowadź hasło dla:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: Bad passphrase! Try again...
pl: Niewłaściwe hasło! Spróbuj ponownie...

en: Plug-in manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Author:
pl: Autor:

en: Opening account preferences window...
pl: Otwieranie okna preferencji konta...

en: Account%d
pl: Konto%d

en: Preferences for new account
pl: Preferencje nowego konta

en: Account preferences
pl: Preferencje konta

en: Creating account preferences window...
pl: Tworzenie okna preferencji okna...

en: Receive
pl: Odbieranie

en: Send
pl: Wyślij

en: Compose
pl: Utwórz

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Proxy
pl: Serwer pośredniczący

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Name of this account
pl: Nazwa tego konta

en: Set as default
pl: Ustaw jako domyślne

en: Personal information
pl: Informacje osobiste

en: Full name
pl: Pełna nazwa

en: Mail address
pl: Adres e-mail

en: Organization
pl: Organizacja

en: Server information
pl: Informacje o serwerze

en: None (local)
pl: Żaden (lokalnie)

en: This server requires authentication
pl: Ten serwer wymaga autoryzacji

en: News server
pl: Serwer news

en: Server for receiving
pl: Serwer dla odbioru

en: SMTP server (send)
pl: Serwer SMTP (dla wysyłania)

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Authentication method
pl: Sposób uwierzytelniania

en: Remove messages on server when received
pl: Usuwanie wiadomości z serwera po odebraniu

en: Remove after
pl: Usuwanie po

en: days
pl: dniach

en: Receive size limit
pl: Ograniczenie wielkości pobierania

en: Filter messages on receiving
pl: Filtrowanie wiadomości podczas odbierania

en: Default inbox
pl: Domyślny inbox

en: Automatic
pl: Automatycznie

en: `Get all' checks for new messages on this account
pl: "Odbierz wszystkie" sprawdza pocztę dla tego konta

en: Header
pl: Nagłówek

en: Add Date header field
pl: Dodawanie pola Data do nagłówka

en: Generate Message-ID
pl: Generowanie identyrikatora wiadomości

en: Add user-defined header
pl: Dodawanie nagłówka zdefiniowanego przez użytkownika

en:  Edit...
pl: Edycja...

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
pl: Uwierzytelnianie SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
pl: Jeśli te pola pozostaną puste, użyty zostanie ten sam login i hasło, co przy odbieraniu.

en: Authenticate with POP3 before sending
pl: Uwierzytelnianie POP3 przed wysyłaniem

note: signature
en: Signature
pl: Podpis

en: Direct input
pl: Bezpośrednio wprowadzony

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Command output
pl: Wyjście polecenia

en: Put signature before quote (not recommended)
pl: Wstaw podpis przed cytatem (nie zalecane)

en: Automatically set the following addresses
pl: Automatyczne ustawianie następujących adresów

en: Cc
pl: Kopia

en: Bcc
pl: Ukryta kopia

en: Reply-To
pl: Adres zwrotny

en: Encrypt when replying to encrypted message
pl: Szyfruj odpowiedzi na szyfrowane wiadomości

en: Use ASCII-armored format for encryption
pl: Używanie formatu ASCII-armored dla szyfrowania

en: Use clear text signature
pl: Wstawianie podpisu czystym tekstem

en: Use default GnuPG key
pl: Używanie standardowego klucza GnuPG

en: Select key by your email address
pl: Wybieranie klucz poprzez swój adres e-mail

en: Specify key manually
pl: Ręczne określanie klucza

en: User or key ID:
pl: Użytkownik lub klucz ID:

en: Don't use SSL
pl: Nie korzystanie z SSL

en: Use SSL for POP3 connection
pl: Używanie SSL dla połączeń POP3

en: Use STARTTLS command to start SSL session
pl: Używanie polecenia STARTTLS by rozpocząć sesję SSL

en: Use SSL for IMAP4 connection
pl: Używanie SSL dla połączeń IMAP4

en: Use SSL for NNTP connection
pl: Używanie SSL dla połączeń NNTP

en: Send (SMTP)
pl: Wysyłanie (SMTP)

en: Use SSL for SMTP connection
pl: Używanie SSL dla połączeń SMTP

en: Use non-blocking SSL
pl: Używanie nieblokującego SSL

en: Use SOCKS proxy
pl: Korzystaj z pośrednika SOCKS

en: Specify SMTP port
pl: Określ port SMTP

en: Specify POP3 port
pl: Określ port POP3

en: Specify IMAP4 port
pl: Określ port IMAP4

en: Specify NNTP port
pl: Określ port NNTP

en: Specify domain name
pl: Określ nazwę domeny

en: IMAP server directory
pl: Katalog serwera IMAP4.

en: Only the subfolders of this directory will be displayed.
pl: Zostaną wyświetlone tylko podkatalogi tego folderu.

en: Put sent messages in
pl: Zapisywanie wysłanych wiadomości do

en: Put draft messages in
pl: Zapisywanie szablonów wiadomości do

en: Put deleted messages in
pl: Zapisywanie usuniętych wiadomości do

en: Account name is not entered.
pl: Nie określono nazwy konta.

en: Mail address is not entered.
pl: Nie określono adresu e-mail.

en: SMTP server is not entered.
pl: Nie określono serwera SMTP.

en: User ID is not entered.
pl: Nie określono ID użytkownika.

en: POP3 server is not entered.
pl: Nie określono serwera POP3.

en: IMAP4 server is not entered.
pl: Nie określono serwera IMAP4.

en: NNTP server is not entered.
pl: Nie określono serwera NNTP.

en: Specified folder is not a queue folder.
pl: Dany katalog nie jest katalogiem kolejki.

en: It's not recommended to use the old style ASCII-armored
    mode for encrypted messages. It doesn't comply with the
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.
pl: Nie zaleca się używania starego stylu trybu ASCII-armored
    dla kodowanych wiadomości. Nie jest to zgodne z RFC 3156
    - Bezpieczeństwo MIME z OpenPGP

en: Actions configuration
pl: Ustawienia akcji

en: Menu name:
pl: Nazwa w menu:

en: Command line:
pl: Polecenie:

en: Menu name:
     Use / in menu name to make submenus.
    Command line:
     Begin with:
       | to send message body or selection to command
       > to send user provided text to command
       * to send user provided hidden text to command
     End with:
       | to replace message body or selection with command output
       > to insert command's output without replacing old text
       & to run command asynchronously
     Use:
       %f for message file name
       %F for the list of the file names of selected messages
       %p for the selected message part
       %u for a user provided argument
       %h for a user provided hidden argument
       %s for the text selection
pl: Nazwa w menu:
     Użyj / w nazwie by zrobić submenu.
    Polecenie:
     Rozpoczyna się znakiem:
       | by przesłać treść wiadomości lub wybór do polecenia
       > by przesłać tekst użytkownika do polecenia
       * by przesłać ukryty tekst użytkownika do polecenia
     Kończy się znakiem:
       | by zamienić treść wiadomości lub wybór na wyjście polecenia
       > by wstawić wyjście polecenia bez zamiany starego tekstu
       & by uruchomić polecenie asynchronicznie
     Użyj:
       %f dla nazwy pliku wiadomości
       %F dla listy nazw plików wybranych wiadomości
       %p dla wybranej części wiadomości
       %u dla argumentu podanego przez użytkownika
       %h dla ukrytego argumentu podanego przez użytkownika
       %s dla wybranego tekstu

en:  Replace
pl:  Zamień

en:  Syntax help
pl:  Pomoc składni

en: Registered actions
pl: Zarejestrowane polecenia

en: (New)
pl: (Nowy)

en: Menu name is not set.
pl: Nie ustawiono nazwy w menu.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
pl: Dwukropek ":" nie jest dopuszczalny w nazwie w menu.

en: Menu name is too long.
pl: Nazwa w menu jest zbyt długa.

en: Command line not set.
pl: Nie ustawiono polecenia.

en: Menu name and command are too long.
pl: Nazwa w menu i polecenie jest zbyt długie.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
pl: Polecenie
    %s
    posiada błąd składni.

en: Delete action
pl: Usuń polecenie

en: Do you really want to delete this action?
pl: Czy naprawdę usunąć to polecenie?

en: Creating common preferences window...
pl: Tworzenie okna preferencji...

en: Common Preferences
pl: Preferencje

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Junk mail
pl: Niechciana poczta

en: Details
pl: Szczegóły

en: Auto-check new mail
pl: Automatyczne sprawdzanie poczty

en: every
pl: każde

en: minute(s)
pl: minuta(y)

en: Check new mail on startup
pl: Sprawdzanie poczty przy uruchamianiu programu

en: Update all local folders after incorporation
pl: Aktualizacja wszystkich lokalnych katalogów po odebraniu

en: second(s)
pl: sekund(y)

en: Command
pl: Polecenie

en: Filter on incorporation
pl: Filtrowanie przy odbieraniu

en: Spool path
pl: Ścieżka do kolejki

en: General
pl: Ogólne

en: Save sent messages to outbox
pl: Zapisywanie wysłanych wiadomości do Poczta wysłana

en: Apply filter rules to sent messages
pl: Zastosuj zasady filtrów do wysłanych wiadomości

en: Notify for missing attachments when the following strings (comma-separated) are found in the message body
pl: Poinformuj o brakujących załącznikach kiedy następujące łańcuchy znaków (rozdzielone przecinkami) zostaną znalezione w treści wiadomości

en: (Ex: attach)
pl: (np. załącznik)

en: Excluded addresses/domains (comma-separated):
pl: Wykluczone adresy/domeny (rozdzielone przecinkami):

en: Transfer encoding
pl: Kodowanie przesyłanych danych

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters.
pl: Wybierz kodowanie dla listów, których treść zawiera znaki nie-ASCII.

en: Specify encoding method for MIME filename with non-ASCII characters.
    MIME header: most popular, but violates RFC 2047
    RFC 2231: conforms to standard, but not popular
pl: Wybierz metodę kodowania nazw plików MIME ze znakami nie należącymi do zestawu ASCII.
    MIME header: najbardziej popularne, ale niezgodne z RFC 2047
    RFC 2231: zgodne ze standardami, ale niepopularne

en: Signature separator
pl: Oddzielenie podpisu

en: Insert automatically
pl: Automatyczne wstawianie podpisu

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Automatically select account for replies
pl: Automatyczne ustawianie konta dla odpowiedzi

en: Quote message when replying
pl: Cytowanie wiadomości przy odpowiedzi

note: editor
en: Editor
pl: Edytor

en: Automatically launch the external editor
pl: Automatyczne uruchamianie zewnętrznego edytora

en: Undo level
pl: Poziom Cofnij

en: Wrap messages at
pl: Zawijaj wiadomości przy

en: characters
pl: znakach

en: Wrap quotation
pl: Zawijanie cytatu

en: Wrap on input
pl: Zawijanie podczas wprowadzania

en: Spell checking
pl: Sprawdzanie pisowni

note: reply
en: Reply format
pl: Format odpowiedzi

en: Quotation mark
pl: Znak cytowania

note: forward
en: Forward format
pl: Format przekazywania

en:  Description of symbols
pl:  Opis symboli

en: Enable Spell checking
pl: Włącz sprawdzanie pisowni

en: Display unread number next to folder name
pl: Wyświetlanie ilości nieprzeczytanych przy nazwie katalogu

en: Abbreviate newsgroups longer than
pl: Skracanie nazwy grup dłuższych niż

en: letters
pl: liter

note: ---- Summary ----
en: Summary View
pl: Widok listy wiadomości

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
pl: Wyświetlanie odbiorcy w kolumnie "Od" gdy użytkownik jest nadawcą

en: Expand threads
pl: Rozwijanie wątków

en: Date format
pl: Format daty

en:  Set display item of summary...
pl:  Ustaw element wyświetlania podsumowania...

en: Message
pl: Wiadomość

note: S_COL_UNREAD
en: Attachment
pl: Załącznik

en: This is used when displaying messages with missing character encoding.
pl: Powyższy zestaw znaków jest używany do wyświetlania wiadomości, które nie zawierają informacji o kodowaniu.

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used.
pl: Jeśli wybrano `Automatyczne', zostanie użyte kodowanie optymalne dla bieżących ustawień lokalnych.

en: Enable coloration of message
pl: Włączenie kolorowania wiadomości

en: Display multi-byte alphabet and numeric as
    ASCII character (Japanese only)
pl: Wyświetlanie znaków wielobajtowych jako ASCII (tylko japoński)

en: Display header pane above message view
pl: Wyświetlanie panelu nagłówków ponad oknem wiadomości

en: Display short headers on message view
pl: Wyświetlanie krótkich nagłówków w widoku wiadomości

en: Render HTML messages as text
pl: Wyświetlanie wiadomości HTML jako teskt

en: Display cursor in message view
pl: Pokaż kursor w widoku wiadomości

en: Line space
pl: Odstęp międzywierszowy

en: pixel(s)
pl: piksel(e)

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Half page
pl: Pół strony

en: Smooth scroll
pl: Wygładzone przewijanie

en: Step
pl: Krok

en: Images
pl: Obrazy

en: Resize attached large images to fit in the window
pl: Dopasuj rozmiar załączonych obrazków do rozmiaru okna

en: Display images as inline
pl: Pokaż grafikę w treści

en: Enable Junk mail control
pl: Włącz filtr niechcianej poczty

en: Learning command:
pl: Polecenie uczenia:

en: Not Junk
pl: Pożądana

en: Classifying command
pl: Polecenie rozpoznające

en: Junk folder
pl: Katalog niechcianej poczty:

en: Mark filtered junk mails as read
pl: Oznacz odfiltrowane niechciane wiadomości jako przeczytane

en: Automatically check signatures
pl: Automatyczne sprawdzanie podpisów

en: Show signature check result in a popup window
pl: Wyświetlanie wyniku sprawdzania podpisu w oknie komunikatów

en: Store passphrase in memory temporarily
pl: Tymczasowe zapamiętywanie hasła w pamięci

en: Expired after
pl: Wygasa po

en: minute(s)
pl: minuta(y)

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session.
pl: Wartość '0' ustawi zapamiętywanie hasła na czas całej sesji.

en: Grab input while entering a passphrase
pl: Przechwytywanie wejścia podczas wprowadzania hasła

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
pl: Wyświetlanie ostrzeżenia przy uruchamianiu gdy nie działa GnuPG

en: Always open messages in summary when selected
pl: Zawsze otwieraj wiadomości gdy wybrano widok podsumowania.

en: Only mark message as read when opened in new window
pl: Zaznaczanie wiadomości jako odczytanych tylko po otwarciu w nowym oknie

en: Execute immediately when moving or deleting messages
pl: Natychmiastowe wykonywanie przy przenoszeniu lub kasowaniu wiadomości

en: Messages will be marked until execution if this is turned off.
pl: Gdy opcja ta jest wyłączona, wiadomości pozostaną zaznaczone do aż do momentu wykonania.

en: Make the order of buttons comply with GNOME HIG
pl: Kolejność przycisków zgodna z GNOME HIG

en: Minimize to tray icon
pl: Minimalizuj do obszaru powiadomień

en: Toggle window on trayicon click
pl: Pokaż/ukryj okno przy kliknięciu na ikonę w obszarze powiadomień

en:  Set key bindings...
pl:  Ustaw dowiązania klawiszy...

en: Other
pl: Inne

en: Receive dialog
pl: Okno dialogowe odbierania

en: Show receive dialog
pl: Wyświetlanie okna dialogowego odbierania

en: Always
pl: Zawsze

en: Only on manual receiving
pl: Tylko przy ręcznym odbieraniu

en: Never
pl: Nigdy

en: Don't popup error dialog on receive error
pl: Okno błędu pobierania wiadomości nie jest wyświetlane

en: Close receive dialog when finished
pl: Zamykanie okna dialogowego odbierania po zakończeniu

en: Add address to destination when double-clicked
pl: Dodawanie adresu do docelowego po dwukrotnym kliknięciu

en: Disable
pl: Wyłącz

en: On exit
pl: Podczas wyjścia

en: Confirm on exit
pl: Potwierdzanie zamykania programu

en: Empty trash on exit
pl: Opróżnianie śmietnika przy zamykaniu programu

en: Ask before emptying
pl: Wyświetlanie pytania przed opróżnieniem

en: Warn if there are queued messages
pl: Ostrzeganie jeśli są wiadomości w kolejce

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
pl: Polecenia zewnętrzne  (%s zostanie zastąpione nazwą pliku / URI)

en: Web browser
pl: Przeglądarka Web

en: Use external program for incorporation
pl: Użycie zewnętrznego programu do odbierania poczty

en: Use external program for sending
pl: Używanie zewnętrznego programu do wysyłania

en: Update check requires 'curl' command.
pl: Sprawdzanie aktualizacji wymaga polecenia 'curl'

en: Use HTTP proxy
pl: Korzystaj z pośrednika HTTP

en: Enable this if the contents of folders have the possibility of modification by other applications.
    This option will degrade the performance of displaying summary.
pl: Włącz tę opcję jeżeli zawartość folderów mogła zostać zmodyfikowana przez inne aplikacje.
    Uruchomienie tej opcji spowoduje spadek wydajności wyświetlania podsumowania.

en: Socket I/O timeout:
pl: Limit czasu gniazda I/O:

en: Automatic (Recommended)
pl: Automatyczne (Zalecane)

en: 7bit ascii (US-ASCII)
pl: 7-bitowe ascii (US-ASCII)

en: Unicode (UTF-8)
pl: Unikod (UTF-8)

en: Western European (ISO-8859-1)
pl: Europa Zachodnia (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
pl: Europa Zachodnia (ISO-8859-15)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Europa Śodkowa (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajskie (Windows-1251)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
pl: Cyrylica (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
pl: Japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japońskie (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB2312)
pl: Uproszczone Chińskie (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
pl: Uproszczone Chińskie (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
pl: Tradycyjne Chińskie (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
pl: Tradycyjne Chińskie (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
pl: Chińskie (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajskie (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
pl: Tajskie (Windows-874)

en: the full abbreviated weekday name
pl: skrócona nazwa dnia tygodnia

en: the full weekday name
pl: pełna nazwa dnia tygodnia

en: the abbreviated month name
pl: skrócona nazwa miesiąca

en: the full month name
pl: pełna nazwa miesiąca

en: the preferred date and time for the current locale
pl: preferowana data i czas dla ustawień lokalnych

en: the century number (year/100)
pl: numer roku (rok/100)

en: the day of the month as a decimal number
pl: dzień miesiąca jako liczba dziesiętna

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
pl: godzina jako liczba dziesiętna z użyciem czasu 24-ro godzinnego

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
pl: godzina jako liczba dziesiętna z użyciem czasu 12-to godzinnego

en: the day of the year as a decimal number
pl: dzień roku jako liczba dziesiętna

en: the month as a decimal number
pl: miesiąc jako liczba dziesiętna

en: the minute as a decimal number
pl: minuta jako liczba dziesiętna

en: either AM or PM
pl: albo AM albo PM

en: the second as a decimal number
pl: sekunda jako liczba dziesiętna

en: the day of the week as a decimal number
pl: dzień tygodnia jako liczba dziesiętna

en: the preferred date for the current locale
pl: preferowana data dla ustawień lokalnych

en: the last two digits of a year
pl: ostatnie dwie cyfry roku

en: the year as a decimal number
pl: rok jako liczba dziesiętna

en: the time zone or name or abbreviation
pl: strefa czasowa jako nazwa lub skrót

en: Specifier
pl: Wyszczególniacz

en: Description
pl: Opis

en: Example
pl: Przykład

en: Set message colors
pl: Ustaw kolory wiadomości

en: Colors
pl: Kolory

en: Quoted Text - First Level
pl: Cytowany tekst - poziom pierwszy

en: Quoted Text - Second Level
pl: Cytowany tekst - poziom drugi

en: Quoted Text - Third Level
pl: Cytowany tekst - poziom trzeci

en: URI link
pl: Łącze URI

en: Recycle quote colors
pl: Powtarzanie kolorów cytowania

en: Pick color for quotation level 1
pl: Wybierz kolor dla pierwszego poziomu cytowania

en: Pick color for quotation level 2
pl: Wybierz kolor dla drugiego poziomu cytowania

en: Pick color for quotation level 3
pl: Wybierz kolor dla trzeciego poziomu cytowania

en: Pick color for URI
pl: Wybierz kolor dla URI

en: Description of symbols
pl: Opis symboli

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
pl: Data
    Od
    Pełna nazwa nadawcy
    Imię nadawcy
    Inicjał nadawcy
    Temat
    Do
    Kopia
    Grupy news
    ID wiadomości

en: If x is set, displays expr
pl: Wyświetla expr jeśli ustawiono x

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
pl: Ciało wiadomości
    Ciało cytowanej wiadomości
    Ciało wiadomości bez sygnatury
    Ciało cytowanej wiadomości bez sygnatury
    Literalny %

en: Literal backslash
    Literal question mark
    Literal opening curly brace
    Literal closing curly brace
pl: Literalny backslash
    Literalny znak zapytania
    Literalny nawias klamrowy otwierający
    Literalny nawias klamrowy zamykający

en: Key bindings
pl: Dowiązania klawiszy

en: Default
pl: Domyślny

en: Old Sylpheed
pl: Dawny Sylpheed

en: Custom header setting
pl: Ustawienia nagłówka użytkownika

en:  Delete
pl:  Usuń

en: Custom headers
pl: Nagłówki użytkownika

en: Header name is not set.
pl: Brak nazwy nagłówka.

en: Delete header
pl: Usuń nagłówek

en: Do you really want to delete this header?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten nagłówek?

en: Creating display header setting window...
pl: Tworzenie okna ustawień wyświetlania nagłówka

en: Display header setting
pl: Ustawienia wyświetlania nagłówka

en: Header name
pl: Nazwa nagłówka

en: Displayed Headers
pl: Wyświetlone nagłówki

en: Hidden headers
pl: Ukryte nagłówki

en: Show all unspecified headers
pl: Wyświetl wszystkie nieokreślone nagłówki

en: Reading configuration for displaying headers...
pl: Odczytywanie konfiguracji wyświetlania nagłówków...

en: Writing configuration for displaying headers...
pl: Zapisywanie konfiguracji wyświetlania nagłówków...

en: This header is already in the list.
pl: Taki nagłówek już występuje.

en: Available items
pl: Dostępne elementy

en: Displayed items
pl: Wyświetlone elementy

en:  Revert to default
pl:  Przywróć domyślne

en: Enabled
pl: Aktywna

en: Do you really want to delete the rule '%s'?
pl: Naprawdę chcesz usunąć regułkę '%s'?

en: Delete rule
pl: Usuń regułę

en: Filter rule
pl: Reguła filtrowania

en: If any of the following condition matches
pl: Jeśli dowolna z poniższych reguł pasuje

en: If all of the following conditions match
pl: Jeśli wszystkie poniższe reguły pasują

en: Perform the following actions:
pl: Podejmij działania:

en: To or Cc
pl: Do lub kopia

en: Any header
pl: Dowolny nagłówek

en: Edit header...
pl: Edytuj nagłówki...

en: Message body
pl: Treść wiadomości

en: Result of command
pl: Wynik polecenia

en: Age
pl: Wiek

en: contains
pl: zawiera

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: is
pl: równe

en: is not
pl: nie równe

en: match to regex
pl: pasuje do wyrażenia

en: doesn't match to regex
pl: nie pasuje do wyrażenia

en: is larger than
pl: większe niż

en: is smaller than
pl: mniejsze niż

en: is shorter than
pl: krótsze niż

en: is longer than
pl: dłuższe niż

en: Move to
pl: Przenieś do

en: Copy to
pl: Kopiuj do

en: Don't receive
pl: Nie odbieraj

en: Delete from server
pl: Usuń z serwera

en: Set mark
pl: Zaznacz

en: Set color
pl: Ustaw kolor

en: Mark as read
pl: Zaznacz jako przeczytane

en: Forward
pl: Przekaż

en: Forward as attachment
pl: Przekaż jako załącznik

en: Redirect
pl: Przekieruj

en: Execute command
pl: Wykonaj polecenie

en: Stop rule evaluation
pl: Zatrzymaj sprawdzanie regułek

en: folder:
pl: katalog:

en: address:
pl: adres:

en: Edit header list
pl: Edytuj listę nagłówków

en: Headers
pl: Nagłówki

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Command is not specified.
pl: Nie ustawiono polecenia.

en: Destination folder is not specified.
pl: Nie został wybrany katalog docelowy.

en: Rule name is not specified.
pl: Nie podano nazwy regułki.

en: Action not exist.
pl: Akcja nie istnieje.

en: Folder properties
pl: Właściwości katalogu

en: Type
pl: Typ

en: Normal
pl: Zwykłe

en: Don't display [...] or (...) at the beginning of subject in summary
pl: Nie wyświetlaj [...] lub (...) na początku tematu przy podsumowaniu

en: Delete [...] or (...) at the beginning of subject on reply
pl: Usuń [...] lub (...) z początku tematu przy odpowiedzi

en: Account
pl: Konto

en: Apply to subfolders
pl: Stosowane także do podkatalogów

en: use also on reply
pl: użycie także przy odpowiadaniu

en: Reply-To:
pl: Adres zwrotny:

en: Match any of the following
pl: Spełnij dowolne kryterium

en: Match all of the following
pl: Spełnij wszystkie kryteria

en: Mark
pl: Zaznacz

note: S_COL_MIME
en: Subject
pl: Temat

note: S_COL_SUBJECT
en: From
pl: Od

note: S_COL_FROM
en: Date
pl: Data

note: S_COL_SIZE
en: Number
pl: Numer

en: Creating summary column setting window...
pl: Tworzenie okna ustawień kolumn podglądu...

en: Summary display item setting
pl: Ustawienia wyświetlanych elementów podsumowania

en: Template name
pl: Nazwa szablonu

en: Register
pl: Rejestruj

en:  Substitute
pl:  Zastąp

en:  Symbols
pl:  Symbole

en: Registered templates
pl: Zarejestrowane szablony

en: Templates
pl: Szablony

en: Current modification is not applied. Finish without saving it?
pl: Bieżące zmiany nie zostały zastosowane. Zakończyć bez zapisywania?

en: Template
pl: Szablon

en: Template format error.
pl: Błąd formatu szablonu.

en: Delete template
pl: Usuń szablon

en: Do you really want to delete this template?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć ten szablon?

en: Get
pl: Odbierz

en: Incorporate new mail
pl: Odbierz nową pocztę

en: Get all
pl: Odbierz wsz.

en: Incorporate new mail of all accounts
pl: Odbierz nową pocztę z wszystkich kont

en: Send queued message(s)
pl: Wyślij wiadomości z kolejki

en: Compose new message
pl: Utwórz nową wiadomość

en: Reply to the message
pl: Odpowiedz na wiadomość

en: Reply all
pl: Odp. na wsz.

en: Reply to all
pl: Odpowiedz na wszystkie

en: Forward the message
pl: Przekaż wiadomość dalej

en: Delete the message
pl: Usuń wiadomość

en: Not junk
pl: Niechciana

en: Next unread message
pl: Następna nieprzeczytana wiadomość

en: Search messages
pl: Wyszukaj wiadomości

en: Print
pl: Drukuj

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute marked process
pl: Wykonaj zaznaczony proces

en: Prefs
pl: Preferencje

en: Common preferences
pl: Wspólne preferencje

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Send later
pl: Wyślij później

en: Put into queue folder and send later
pl: Umieść w katalogu kolejki i wyślij później

en: Save to draft folder
pl: Zapisz w katalogu szablonów

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert file
pl: Wstaw plik

en: Attach
pl: Dołącz

en: Attach file
pl: Dołącz plik

en: Edit with external editor
pl: Edytuj w zewnętrznym edytorze

en: Linewrap
pl: Zawijanie linii

en: Wrap all long lines
pl: Zawijaj wszystkie długie linie

en: The message will be printed with the following command:
pl: Wiadomość zostanie wydrukowana przy pomocy następującego polecenia:

en: Print command line is invalid:
    `%s'
pl: Błędne polecenie wydruku:
    "%s"

en: Status
pl: Stan

en: (No Date)
pl: (Bez daty)

en: Location:
pl: Miejsce:

en: Within 1 day
pl: Ostatnia doba

en: Last 5 days
pl: Ostatnie 5 dni

en: Search for Subject or From
pl: Przeszukuj pola Temat i Od

en: Cannot find user ID for this key.
pl: Nie można znaleźć ID użykownika dla tego klucza

en: Signature made at %s
pl: Podpis wykonano %s

en: Error verifying the signature
pl: Błąd podczas sprawdzania podpisu

en: No.
pl: Nr

en: Quitting...
pl: Wychodzenie...

en: Really delete selected messages from server?
    This operation cannot be reverted.
pl: Na pewno skasować wybrane wiadomości z serwera?
    Tej operacji nie da się cofnąć.

en: Key ID
pl: ID klucza

en: Val
pl: Wartość

en: Add key
pl: Dodaj klucz

en: Enter another user or key ID:
pl: Wprowadź innego użytkownika lub ID klucza:

en: Queued message header is broken.
pl: Uszkodzony nagłówek wiadomości w kolejce.

en: Sending message using command: %s
pl: Wysyłanie wiadomości z użyciem polecenia: %s

en: Can't execute command: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: %s

en: Error occurred while executing command: %s
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia: %s

en: Connecting
pl: Podłączanie

en: Connecting to SMTP server: %s ...
pl: Łączenie z serwerem SMTP: %s ...

en: Sending HELO...
pl: Wysyłanie HELO...

en: Authenticating
pl: Uwierzytelnianie

en: Sending EHLO...
pl: Wysyłanie EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
pl: Wysyłanie MAIL FROM...

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Sending RCPT TO...
pl: Wysyłanie RCPT TO...

en: Sending DATA...
pl: Wysyłanie DATA...

en: Sending message (%d / %d bytes)
pl: Wysyłanie wiadomości (%d / %d bajtów)

en: %d / %d bytes
pl: %d / %d bajtów

en: Sending message
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Error occurred while sending the message.
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości:
    .%s

en: Can't connect to SMTP server.
pl: Nie udało się połączyć z serwerem SMTP.

en: Can't connect to SMTP server: %s:%d
pl: Nie udało się połączyć z serwerem SMTP: %s:%d

en: Mailbox setting
pl: Ustawienia skrzynki

en: Continue without creating mailbox?
pl: Kontynuować bez tworzenia skrzynki?

en: Please input folder name or full folder path.
pl: Podaj nazwę katalogu lub pełną ścieżkę do katalogu

en: POP3 server:
pl: Serwer POP3:

en: IMAP4 server:
pl: Serwer IMAP4:

en: Select account type:
pl: Wybierz typ konta:

en: Input your name and mail address:
pl: Podaj swoje imię i adres e-mail

en: Display name:
pl: Wyświetlana nazwa:

en: E-mail address:
pl: Adres e-mail:

en: Input user ID and mail server:
pl: Podaj identyfikator użytkownika i serwer pocztowy:

en: User ID:
pl: Identyfikator użytkownika:

en: SMTP server:
pl: Serwer SMTP:

en: Use SSL
pl: Używaj SSL

en: Use SMTP authentication
pl: Używaj uwierzytelniania SMTP

en: Your new mail account has been set up with the following settings.
pl: Twoje nowe konto zostało utworzone z poniższymi ustawieniami.

en: Importing mail data
pl: Importowanie danych pocztowych

en: The Windows address book was found. Do you want to import the address book?
pl: Znaleziono książkę adresową Windows. Czy chciałbyś ją zaimportować?

en: Signature check result
pl: Wyniku sprawdzenia podpisu

en: Checking signature
pl: Sprawdzanie podpisu

en: %s%s%s from "%s"
pl: %s%s%s od "%s"

en: No signature found
pl: Nie znaleziono podpisu

en: Good signature from "%s"
pl: Poprawny podpis od "%s"

en: Good signature
pl: Poprawny podpis

en: Valid signature but the key for "%s" is not trusted
pl: Poprawny podpis, ale klucz dla "%s" nie jest zaufany

en: Valid signature (untrusted key)
pl: Poprawny podpis (niezaufany klucz)

en: Signature valid but expired
pl: Podpis poprawny, ale stracił ważność

en: Signature valid but the signing key for "%s" has expired
pl: Podpis poprawny, ale klucz dla "%s" stracił ważność

en: Signature valid but the signing key has expired
pl: Podpis poprawny, ale klucz stracił ważność

en: Signature valid but the signing key for "%s" has been revoked
pl: Podpis poprawny, ale klucz dla "%s" został unieważniony

en: Signature valid but the signing key has been revoked
pl: Podpis poprawny, ale klucz został unieważniony

en: BAD signature from "%s"
pl: NIEPOPRAWNY podpis od "%s"

en: BAD signature
pl: ZŁY podpis

en: No public key to verify the signature
pl: Brak klucza publicznego dla sprawdzenia podpisu

en: Creating source window...
pl: Tworzenie okna źródła...

en: Source of the message
pl: Źródło wiadomości

en: Displaying the source of %s ...
pl: Wyświetlanie źródła %s ...

en: %s - Source
pl: %s - Źródło

en: SSL certificate verify failed
pl: Weryfikacja certyfikatu SSL zakończona niepowodzeniem

en: SHA1 fingerprint: %s
pl: Skrót SHA1: %s

en: MD5 fingerprint: %s
pl: Skrót MD5: %s

en: Do you accept this certificate?
pl: Czy akceptujesz ten certyfikat?

en: _Reject
pl: _Odrzuć

en: _Temporarily accept
pl: Zaakceptuj _tymczasowo

en: Always _accept
pl: _Zawsze akceptuj

en: Subscribe to newsgroup
pl: Subskrybuj grupę dyskusyjną

en: Select newsgroups to subscribe.
pl: Wybierz grupy do subskrypcji.

en: Find groups:
pl: Znajdź grupy dyskusyjne:

en:  Search
pl:  Szukaj

en: Newsgroup name
pl: Nazwa grupy dyskusyjnej:

en: Messages
pl: Wiadomości

en: moderated
pl: moderowana

en: readonly
pl: tylko do odczytu

en: unknown
pl: nieznany

en: Can't retrieve newsgroup list.
pl: Nie można pobrać listy grup dyskusyjnych.

en: Done.
pl: Gotowe.

en: %d newsgroups received (%s read)
pl: pobrano %d grup dyskusyjnych (%s przeczytano)

en: /Repl_y to
pl: /Odpowied_z

en: /Repl_y to/_all
pl: /Odpowied_z/wszystki_m

en: /Repl_y to/_sender
pl: /Odpowied_z/nadawc_y

en: /Repl_y to/mailing _list
pl: /Odpowied_z/_liście dyskusyjnej

en: /M_ove...
pl: /_Przenieś...

en: /_Copy...
pl: /_Kopiuj...

en: /_Mark
pl: /_Zaznacz

en: /_Mark/---
pl: /_Zaznacz/---

en: /_Mark/Mark as unr_ead
pl: /_Zaznacz/Zaznacz jako niep_rzeczytane

en: /_Mark/Mark as rea_d
pl: /_Zaznacz/Zaznacz jako prz_eczytane

en: /_Mark/Mark all _read
pl: /_Zaznacz/Zaznacz wszystkie jako prz_eczytane

en: /Color la_bel
pl: /Kolor etykiety

en: /Re-_edit
pl: /Prz_eedytuj

en: Creating summary view...
pl: Tworzenie widoku podsumowania...

en: Process mark
pl: Znacznik procesu

en: Some marks are left. Process it?
pl: brak niektórych znaczników, czy wykonać ?

en: Scanning folder (%s)...
pl: Skanowanie katalogu (%s)...

en: No more unread messages
pl: Nie ma więcej nieprzeczytanych wiadomości

en: No unread message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono nieprzeczytanych wiadomości.
    Czy rozpocząć wyszukiwanie od końca?

en: No unread messages.
pl: Brak nieprzeczytanych wiadomości.

en: No more new messages
pl: Nie ma więcej nowych wiadomości

en: No new message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono nowych wiadomości.
    Czy rozpocząć wyszukiwanie od końca?

en: No new messages.
pl: Brak nowych wiadomości

en: No more marked messages
pl: Nie ma więcej zaznaczonych wiadomości

en: No marked message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono zaznaczonych wiadomości.
    Czy rozpoczać wyszukiwanie od końca?

en: No marked messages.
pl: Brak zaznaczonych wiadomości

en: No marked message found. Search from the beginning?
pl: Nie znaleziono zaznaczonych wiadomości.
    Czy rozpocząć wyszukiwanie od początku?

en: No more labeled messages
pl: Nie ma więcej etykietowanych wiadomości

en: No labeled message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono etykietowanych wiadomości.
    Czy rozpocząć wyszukiwanie od końca?

en: No labeled messages.
pl: Brak etykietowanych wiadomości.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
pl: Nie znaleziono etykietowanych wiadomości.
    Czy rozpocząć wyszukiwanie od początku?

en: Attracting messages by subject...
pl: Łączenie wiadomości wg tematu...

en:  item(s) selected
pl:  element(ów) wybrany(o)

en: %d deleted
pl: %d usunięto

en: %s%d moved
pl: %s%d przeniesiono

en: %s%d copied
pl: %s%d skopiowano

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
pl: %d nowych, %d nieprzeczytanych, razem %d (%s)

en: %d new, %d unread, %d total
pl: %d nowych, %d nieprzeczytanych, %d razem

en: Sorting summary...
pl: Sortowanie podsumowania...

en: 	Setting summary from message data...
pl: 	Ustawianie podsumowania z danych wiadomości...

en: Setting summary from message data...
pl: Ustawianie podsumowania z danych wiadomości...

en: Writing summary cache (%s)...
pl: Zapisywanie cache podsumowania (%s)...

en: Message %d is marked
pl: Wiadomość %d zaznaczona

en: Message %d is marked as being read
pl: Wiadomość %d zaznaczona jako przeczytana

en: Message %d is marked as unread
pl: Wiadomość %d zaznaczona jako nieprzeczytana

en: Message %s/%d is set to delete
pl: Wiadomość %s/%d ustawiona do usunięcia

en: Delete message(s)
pl: Usuń wiadomość

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
pl: Czy naprawdę chcesz usunąć wiadomości z kosza?

en: Deleting duplicated messages...
pl: Kasowanie powielonych wiadomości...

en: Message %s/%d is unmarked
pl: Wiadomość %s/%d niezaznaczona

en: Message %d is set to move to %s
pl: Wiadomość %d ustawiona do przesunięcia do %s

en: Destination is same as current folder.
pl: Katalog docelowy taki sam jak bieżący.

en: Message %d is set to copy to %s
pl: Wiadomość %d ustawiona do kopiowania do %s

en: Destination for copy is same as current folder.
pl: Katalog docelowy kopiowania jest taki sam jak bieżący.

en: Error occurred while processing messages.
pl: Błąd podczas przetwarzania wiadomości.

en: Building threads...
pl: Tworzenie wątków...

en: Unthreading...
pl: Odwątkowanie ..

en: filtering...
pl: filtrowanie...

en: Filtering...
pl: Filtowanie...

en: %d message(s) have been filtered.
pl: %d wiadomość(i) przefiltrowano.

en: file %s already exists
pl: plik %s już istnieje

en: Creating text view...
pl: Tworzenie widoku tekstowego...

en: This message is encrypted, but its decryption failed.
pl: Wiadomość jest zaszyfrowana, próba odszyfrowania zakończyła się niepowodzeniem.

en: This message can't be displayed.
pl: Ta wiadomość nie może zostać wyświetlona.

en: The body text couldn't be displayed because writing to temporary file failed.
pl: Nie można wyświetlić treści ze względu na błąd podczas zapisu do pliku tymczasowego.

en: Sa_ve this image as...
pl: Zapi_sz grafikę jako...

en: Copy this _link
pl: Kopiuj ten _link

en: The real URL (%s) is different from
    the apparent URL (%s).
    
    Open it anyway?
pl: Prawdziwy URL (%s) jest inny
    niż widoczny URL (%s).
    
    Otworzyć mimo to?

en: Fake URL warning
pl: Ostrzeżenie przed fałszywym URL

en: A newer version of Sylpheed has been found.
    Upgrade now?
pl: Znaleziono nowszą wersję Sylpheed.
    Czy dokonać aktualizacji?

en: New version found
pl: Znaleziono nową wersję

en: Information
pl: Informacje

en: Sylpheed is already the latest version.
pl: Sylpheed jest w najnowszej wersji.

en: Couldn't get the version information.
pl: Nie udało się pobrać informacji o wersji.

en: Newer version of plug-ins have been found.
    Upgrade now?
pl: Znaleziono nowsze wersje wtyczek.
    Czy dokonać aktualizacji?

en: Couldn't get the version information of plug-ins.
pl: Nie udało się pobrać informacji o wersjach wtyczek.
