sylpheed 3.2.0 - en to be translation catalogue (1714 entries)

en: Reading all config for each account...
be: Чытанне ўсіх канфігурацый для кожнага акаунта...

en: Junk mail filter (manual)
be: Фільтр непажаданай пошты (ручны)

en: Junk mail filter
be: Фільтр непажаданай пошты

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
be: Злучэнне IMAP4 з %s было разарвана. Перазлучэнне...

en: IMAP4 server disables LOGIN.
be: Сервер IMAP4 не дазваляе LOGIN.

en: Could not establish IMAP connection.
be: Немагчыма устанавіць злучэнне IMAP4.

en: creating IMAP4 connection to %s:%d ...
be: стварэнне злучэнне IMAP4 з %s:%d ...

en: Can't start TLS session.
be: Нельга пачаць сеанс TLS.

en: (retrieving FLAGS...)
be: (атрыманне FLAGS...)

en: Getting message %u
be: Атрыманне паведамлення %u

en: Appending messages to %s (%d / %d)
be: Далучэнне паведамлення да %s (%d / %d)

en: Moving messages %s to %s ...
be: Перанос паведамленняў %s у %s ...

en: Copying messages %s to %s ...
be: Капіраванне паведамленняў %s у %s ...

en: Removing messages %s
be: Сціранне паведамленняў %s

en: can't set deleted flags: %s
be: нельга ўстанавіць флагі сцірання: %s

en: can't expunge
be: нельга выкрасліць

en: Removing all messages in %s
be: Сціранне ўсіх паведамленняў з %s...

en: can't set deleted flags: 1:*
be: нельга ўстанавіць флагі сцірання: 1:*

en: can't close folder
be: нельга закрыць каталог

en: root folder %s not exist
be: каталог кораню %s не існуе

en: error occurred while getting LIST.
be: памылка здарылася падчас атрымання LIST.

en: Can't create '%s'
be: Нельга стварыць `%s'

en: Can't create '%s' under INBOX
be: Нельга стварыць '%s' у INBOX

en: can't create mailbox: LIST failed
be: нельга стварыць скрынку: LIST схібіў

en: can't create mailbox
be: нельга стварыць скрынку

en: can't rename mailbox: %s to %s
be: нельга перайменаваць скрынку: %s у %s

en: can't delete mailbox
be: нельга сцерці скрынку

en: Getting message headers (%d / %d)
be: Атрыманне загалоўкаў паведамлення (%d / %d)

en: error occurred while getting envelope.
be: памылка здарылася падчас атрымання канверта.

en: can't parse envelope: %s
be: немагчыма разабраць канверт: %s

en: can't get envelope
be: нельга атрымаць канверт

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
be: Немагчыма злучыцца з серверам IMAP4: %s:%d

en: Can't establish IMAP4 session with: %s:%d
be: Немагчыма устанавіць сеанс IMAP4 з: %s:%d

en: can't get namespace
be: нельга атрымаць прастору імён

en: can't select folder: %s
be: нельга выбраць каталог: %s

en: error on imap command: STATUS
be: памылка пры выкананні загаду imap: STATUS

en: IMAP4 authentication failed.
be: Аўтэнтыфікацыя IMAP4 схібіла.

en: IMAP4 login failed.
be: Уваход на сервер IMAP4 схібіў.

en: can't append %s to %s
be: нельга далучыць %s да %s

en: (sending file...)
be: (адпраўленне файла...)

en: can't append message to %s
be: нельга далучыць паведамленне да %s

en: can't copy %s to %s
be: нельга скапіраваць %s у %s

en: error while imap command: STORE %s %s
be: памылка пры выкананні загаду imap: STORE %s %s

en: error while imap command: EXPUNGE
be: памылка пры выкананні загаду imap: EXPUNGE

en: error while imap command: CLOSE
be: памылка пры выкананні загаду imap: CLOSE

en: iconv cannot convert UTF-7 to %s
be: iconv не можа канверсаваць UTF-7 у %s

en: iconv cannot convert %s to UTF-7
be: iconv не можа канверсаваць %s у UTF-7

en: can't write to temporary file
be: нельга запісаць у часовы файл

en: Getting messages from %s into %s...
be: Атрыманне паведамленняў з %s у %s...

en: can't read mbox file.
be: нельга прачытаць файл mbox.

en: invalid mbox format: %s
be: няправільны фармат mbox: %s

en: malformed mbox: %s
be: пашкоджаная скрынка: %s

en: can't open temporary file
be: нельга адкрыць часовы файл

en: unescaped From found:
    %s
be: знойдзены 'unescaped' From:
    %s

en: can't create lock file %s
be: нельга стварыць файл блакіроўкі %s

en: use 'flock' instead of 'file' if possible.
be: калі магчыма, ўжывайце 'flock' замест 'file'.

en: can't create %s
be: нельга стварыць %s

en: mailbox is owned by another process, waiting...
be: скрынку кантралюе іншы працэс, чаканне...

en: can't lock %s
be: нельга блакіраваць %s

en: invalid lock type
be: няправільны тып блакіроўкі

en: can't unlock %s
be: нельга разблакіраваць %s

en: can't truncate mailbox to zero.
be: нельга ўкараціць скрынку да нуля.

en: Exporting messages from %s into %s...
be: Экспартаванне паведамленняў з %s у %s...

en: can't copy message %s to %s
be: нельга скапіраваць паведамленне %s у %s

en: the src folder is identical to the dest.
be: крынічны каталог ідэнтычны з прызначэннем.

en: Copying message %s/%d to %s ...
be: Капіраванне паведамленняў %s/%d у %s ...

en: File `%s' already exists.
    Can't create folder.
be: Файл `%s' ужо існуе.
    Нельга стварыць каталог.

en: Directory name
    '%s' is not a valid UTF-8 string.
    Maybe the locale encoding is used for filename.
    If that is the case, you must set the following environmental variable
    (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
be: Назва каталогу
    '%s' не з'яўляецца дапушчальным радком UTF-8
    Магчыма, для імён файлаў ужытае кадаванне лакалі.
    Калі гэта так, вам патрэбна ўстанавіць наступную пераменную асяродзя
    (гл. README за дэталямі):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale

en: creating NNTP connection to %s:%d ...
be: стварэнне злучэння NNTP з %s:%d ...

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected. Reconnecting...
be: Злучэнне NNTP з %s:%d было разарвана. Перазлучэнне...

en: article %d has been already cached.
be: артыкул %d ужо быў скэшаваны.

en: getting article %d...
be: атрыманне артыкула %d...

en: can't read article %d
be: нельга прачытаць артыкул %d

en: can't post article.
be: нельга выслаць артыкул.

en: can't retrieve article %d
be: нельга атрымаць артыкул %d

en: can't select group: %s
be: нельга выбраць групу: %s

en: invalid article range: %d - %d
be: няправільны дыяпазон артыкулаў: %d - %d

en: no new articles.
be: няма новых артыкулаў.

en: getting xover %d - %d in %s...
be: атрыманне xover %d - %d у %s...

en: can't get xover
be: нельга атрымаць xover

en: error occurred while getting xover.
be: памылка пад час атрымання xover.

en: invalid xover line: %s
be: няправільны радок xover: %s

en: can't get xhdr
be: нельга атрымаць xhdr

en: error occurred while getting xhdr.
be: памылка пад час атрымання xhdr.

en: Can't connect to NNTP server: %s:%d
be: Нельга злучыцца з серверам NNTP: %s:%d

en: protocol error: %s
be: памылка пратаколу: %s

en: protocol error
be: памылка пратаколу

en: Error occurred while posting
be: Памылка здарылася падчас публікавання

en: Error occurred while sending command
be: Памылка здарылася падчас адпраўкі загаду

en: Required APOP timestamp not found in greeting
be: Патрэбная APOP адзнака часу не знойдзена ў прывітанні

en: Timestamp syntax error in greeting
be: Памылка сінтаксісу адзнакі часу ў прывітанні

en: Invalid timestamp in greeting
be: Няправільная адзнака часу ў прывітанні

en: POP3 protocol error
be: Памылка пратаколу POP3

en: invalid UIDL response: %s
be: няправільны водгук UIDL: %s

en: POP3: Deleting expired message %d
be: POP3: Сціранне састарэлага паведамлення %d

en: POP3: Skipping message %d (%d bytes)
be: POP3: Пропуск паведамлення %d (%d байт)

en: mailbox is locked
be: скрынка заблакавана

en: session timeout
be: час сеансу скончыўся

en: can't start TLS session
be: нельга пачаць сеанс TLS

en: error occurred on authentication
be: памылка здарылася падчас аўтэнтыфікацыі

en: command not supported
be: загад не падтрымліваецца

en: error occurred on POP3 session
be: памылка здарылася падчас сеансу POP3

en: failed to write configuration to file
be: не атрымалася запісаць канфігурацыю ў файл

en: Found %s
be: Знойдзена: %s

en: Configuration is saved.
be: Канфігурацыя запісаная.

en: procmime_get_text_content(): Code conversion failed.
be: procmine_get_text_content(): Канверсія коду схібіла.

en: can't open mark file
be: нельга адкрыць файл пазнак

en: can't fetch message %d
be: нельга атрымаць паведамленне %d

en: Print command line is invalid: `%s'
be: Радок загаду друку няправільны: `%s'

en: error occurred while retrieving data.
be: памылка падчас атрымання дадзеных.

en: Can't write to file.
be: Нельга запісаць у файл.

en: SMTP AUTH not available
be: SMTP AUTH недаступна

en: bad SMTP response
be: няправільны водгук SMTP

en: error occurred on SMTP session
be: памылка падчас сеансу SMTP

en: SSLv23 not available
be: SSLv23 недаступны

en: SSLv23 available
be: SSLv23 даступны

en: TLSv1 not available
be: TLSv1 недаступны

en: TLSv1 available
be: TLSv1 даступны

en: SSL method not available
be: Недаступны метад SSL

en: Unknown SSL method *PROGRAM BUG*
be: Невядомы метад SSL *PROGRAM BUG*

en: Error creating ssl context
be: Памылка стварэння кантэксту ssl

note: Get the cipher
en: SSL connection using %s
be: Злучэнне SSL з ужываннем %s

en: Server certificate:
be: Сертыфікат сервера:

en:   Subject: %s
be:  Тэма: %s

en:   Issuer: %s
be:   Выдавец: %s

en: writing to %s failed.
be: запіс у %s схібіў.

en: About
be: Пра праграму

en: GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
be: Аўтарскае права на GPGME (c) 2001 належыць Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2, or (at your option) any later version.
be: Гэта праграма - свабоднае праграмнае забеспячэнне; Вы можаце распаўсюджваць і/альбо змяняць яе, згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GNU GPL), выдадзенай Фондам Свабодных Праграм (FSF); як версіі 2, так і (на ваш выбар) якой-колечы пазнейшай версіі.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
be: Праграма распаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ, у тым ліку і без гарантый ТАВАРНАГА СТАНУ ці ПРЫДАТНАСЦІ ДА ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Гл. Агульную Грамадскую Ліцэнзію GNU за падрабязнасцямі.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU разам з гэтай праграмай; калі гэтага не адбылося, напішыце ў Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
be: Адкрытыя вокны(о) напісання.
    Калі ласка, закрыйце ўсе вокны напісання перад рэдагаваннем акаунтаў.

en: Opening account edit window...
be: Адкрыццё вакна рэдагавання акаунта...

en: Creating folder tree. Please wait...
be: Стварэнне дрэва каталогаў. Пачакайце, калі ласка...

en: Creation of the folder tree failed.
be: Стварэнне дрэва каталогаў схібіла.

en: Creating account edit window...
be: Стварэнне вакна рэдагавання акаунта...

en: Edit accounts
be: Рэдагаваць акаунты

en: New messages will be checked in this order. Check the boxes
    on the `G' column to enable message retrieval by `Get all'.
be: Новыя паведамленні будуць правераны ў гэтым парадку. Пазначце
    ў слупку `G' акаунты, якія задзейнічаюць атрыманне лістоў праз `Атр. усе'

en: Name
be: Назва

en: Protocol
be: Пратакол

en: Server
be: Сервер

en: Edit
be: Рэдагаваць

en:  _Set as default account
be:  В_ызнач. акаунт як тыповы

en: Do you really want to delete the account '%s'?
be: Сапраўды жадаеце сцерці гэты акаунт '%s'?

en: (Untitled)
be: (Без назвы)

en: Delete account
be: Сцерці акаунт

en: Could not get message file %d
be: Немагчыма атрымаць файл паведамлення %d

en: Could not get message part.
be: Немагчыма атрымаць частку паведамлення.

en: Can't get part of multipart message
be: Нельга атрымаць частку складанага паведамлення.

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F or %%p.
be: Выбранае дзеянне не можа быць ужытае ў акне напісання паведамлення,
    таму што яно ўтрымлівае %%f, %%F ці %%p.

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
be: Загад не можа быць выкананы. Стварэнне каналу схібіла.
    %s

note: Fork error
en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
be: Немагчыма зрабіць fork для выканання наступнага загаду:
    %s
    %s

en: --- Running: %s
be: --- Выконваецца: %s

en: --- Ended: %s
be: --- Скончана: %s

en: Action's input/output
be: Увод/вывад дзеяння

en:  Send
be:  Выслаць

en: Abort
be: Перарваць

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%h' will be replaced with the argument)
      %s
be: Увядзіце аргумент да наступнага дзеяння:
    (`%%h' будзе заменена гэтым аргументам)
      %s

en: Action's hidden user argument
be: Скрыты карыстальніцкі аргумент дзеяння

en: Enter the argument for the following action:
    (`%%u' will be replaced with the argument)
      %s
be: Увядзіце аргумент для наступнага дзеяння:
    (`%%u' будзе заменена на гэты аргумент)
      %s

en: Action's user argument
be: Карыстальніцкі аргумент дзеяння

en: Add Address to Book
be: Дадаць Адрас у Кнігу

en: Address
be: Адрас

en: Remarks
be: Заўвагі

en: Select Address Book Folder
be: Выберыце каталог Адраснай кнігі

en: Auto-registered address
be: Аўта-рэгістраваныя адрасы

en: /_File
be: /Ф_айл

en: /_File/New _Book
be: /Ф_айл/Новая Кн_іга

en: /_File/New _vCard
be: /Ф_айл/Новы _vCard

en: /_File/New _JPilot
be: /Ф_айл/Новы _J-Pilot

en: /_File/New _LDAP Server
be: /Ф_айл/Новы сервер _LDAP

en: /_File/---
be: /Ф_айл/---

en: /_File/_Edit
be: /Ф_айл/_Рэдагаваць

en: /_File/_Delete
be: /Ф_айл/_Сцерці

en: /_File/_Save
be: /Ф_айл/За_пісаць

en: /_File/_Close
be: /Ф_айл/Закры_ць

en: /_Edit
be: /_Правіць

en: /_Edit/_Copy
be: /_Правіць/Капірава_ць

en: /_Edit/_Paste
be: /_Правіць/_Уставіць

en: /_Address
be: /_Адрас

en: /_Address/New _Address
be: /_Адрас/_Новы Адрас

en: /_Address/New _Group
be: /_Адрас/Новая Гру_па

en: /_Address/New _Folder
be: /_Адрас/Новы К_аталог

en: /_Address/---
be: /_Адрас/---

en: /_Address/Add _to recipient
be: /_Адрас/Дадаць да адрасатаў

en: /_Address/Add to _Cc
be: /_Адрас/Дадаць да _Cc

en: /_Address/Add to _Bcc
be: /_Адрас/Дадаць да _Bcc

en: /_Address/_Edit
be: /_Адрас/_Рэдагаваць

en: /_Address/_Delete
be: /_Адрас/Сц_ерці

en: /_Tools
be: /_Прылады

en: /_Tools/Import _LDIF file
be: /_Прылады/Імпартаваць файл _LDIF

en: /_Tools/Import _CSV file
be: /_Прылады/Імпартаваць файл _CSV

en: /_Tools/---
be: /_Прылады/---

en: /_Help
be: /_Даведка

en: /_Help/_About
be: /_Даведка/_Пра Sylpheed

en: /New _Address
be: /_Новы адрас

en: /New _Group
be: /Новая гру_па

en: /New _Folder
be: /Новы к_аталог

en: /_Delete
be: /Сц_ерці

en: /Add _to recipient
be: /Дадаць да адрасатаў

en: /Add t_o Cc
be: /Дадаць да _Cc

en: /Add to _Bcc
be: /Дадаць да _Bcc

en: /_Copy
be: /_Капіраваць

en: /_Paste
be: /_Уставіць

en: Address book
be: Адрасная кніга

note: special folder setting (maybe these options are redundant)
en: Folder
be: Каталог

en: E-Mail address
be: Адрас эл.пошты

en: Nick Name
be: Псеўданім

en: Search:
be: Пошук:

en: To:
be: Каму:

en: Cc:
be: Копія:

en: Bcc:
be: Скрытая копія:

note: Buttons
en: Delete
be: Сцерці

en: Add
be: Дадаць

en: Search
be: Пошук

en: _Close
be: Закры_ць

note: Confirm deletion
en: Delete address(es)
be: Сцерці адрас(ы)

en: Really delete the address(es)?
be: Сапраўды сцерці гэты адрас(ы)?

en: Do you want to delete the folder AND all addresses in `%s' ?
    If deleting the folder only, addresses will be moved into parent folder.
be: Вы сапраўды жадаеце сцерці каталог І ўсе адрасы ў `%s' ?
    Пры сціранні толькі каталога, адрасы будуць перанесены ў каталог-продак.

en: Delete folder
be: Сцерці каталог

en: _Folder only
be: Толькі К_аталог

en: Folder and _addresses
be: Каталог _і адрас(ы)

en: Really delete `%s' ?
be: Сапраўды сцерці `%s' ?

en: New user, could not save index file.
be: Новы карыстальнік, немагчыма запісаць індэксны файл.

en: New user, could not save address book files.
be: Новы карыстальнік, немагчыма запісаць файлы адраснай кнігі.

en: Old address book converted successfully.
be: Старая адрасная кніга паспяхова канверсаваная.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file
be: Старая адрасная кніга канверсаваная,
    немагчыма запісаць новы індэксны файл адрасоў.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу,
    створаны пусты файл новай адраснай кнігі.

en: Could not convert address book,
    could not create new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу,
    немагчыма стварыць файлы новай адраснай кнігі.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу
    і нельга стварыць файлы новай адраснай кнігі.

en: Address book conversion error
be: Памылка канверсіі адраснай кнігі

en: Address book conversion
be: Канверсія адраснай кнігі

en: Could not read address index:
    
    %s%c%s
be: Немагчыма прачытаць індэкс адраса:
    
    %s%c%s

en: Address Book Error
be: Памылка адраснай кнігі

en: Old address book converted, could not save new address index file
be: Старая адрасная кніга канверсаваная, але нельга запісаць новы файл індэксу адрасоў.

en: Could not convert address book, but created empty new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу, створаны файлы новай адраснай кнігі.

en: Could not convert address book, could not create new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу, немагчыма стварыць файлы новай адраснай кнігі.

en: Could not convert address book and could not create new address book files.
be: Немагчыма канверсаваць адрасную кнігу і стварыць файлы новай адраснай кнігі.

en: Could not read address index
be: Немагчыма прачытаць індэкс адрасу

en: Address Book Conversion Error
be: Памылка канверсіі Адраснай кнігі

en: Address Book Conversion
be: Канверсія Адраснай кнігі

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Address Book
be: Адрасная Кніга

en: Person
be: Асоба

en: EMail Address
be: Адрас эл.пошты

en: Group
be: Група

en: LDAP Server
be: Сервер LDAP

en: Common address
be: Супольны адрас

en: Personal address
be: Асабовы адрас

en: Notice
be: Заўвага

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Error
be: Памылка

en: Creating alert panel dialog...
be: Стварэнне дыялогу папярэджання...

en: Show this message next time
be: Паказваць гэтае паведамленне ў наступны раз

en: Orange
be: Аранжавы

en: Red
be: Чырвоны

en: Pink
be: Ружовы

en: Sky blue
be: Блакітны

en: Blue
be: Сіні

en: Green
be: Зялёны

en: Brown
be: Карычневы

note: create sub items. for the menu item activation callback we pass the * color flag value as data parameter. Also we attach a data pointer * so we can always get back the SummaryView pointer.
en: None
be: Няма

en: /_Open
be: /_Адкрыць

en: /_Add...
be: /Дадаць...

en: /_Remove
be: /Сц_ерці

en: /_Properties...
be: /_Уласцівасці...

en: /_File/_Send
be: /Ф_айл/В_ыслаць

en: /_File/Send _later
be: /Ф_айл/Выс_лаць пазней

en: /_File/Save to _draft folder
be: /Ф_айл/Запісаць у каталог чарна_вікоў

en: /_File/Save and _keep editing
be: /Ф_айл/Запісаць і рэдагаваць да_лей

en: /_File/_Attach file
be: /Ф_айл/Далучыць _файл

en: /_File/_Insert file
be: /Ф_айл/_Уставіць файл

en: /_File/Insert si_gnature
be: /Ф_айл/Уставіць _подпіс

en: /_File/A_ppend signature
be: /Ф_айл/_Далучыць подпіс

en: /_Edit/_Undo
be: /_Правіць/А_дкаціць

en: /_Edit/_Redo
be: /_Правіць/_Узнавіць

en: /_Edit/---
be: /_Правіць/---

en: /_Edit/Cu_t
be: /_Правіць/_Выразаць

en: /_Edit/Paste as _quotation
be: /_Правіць/Уставіць як _цытату

en: /_Edit/Select _all
be: /_Правіць/Вылучыць _усё

en: /_Edit/_Wrap current paragraph
be: /_Правіць/Завярну_ць бягучы параграф

en: /_Edit/Wrap all long _lines
be: /_Правіць/Перанесці усе _доўгія радкі

en: /_Edit/Aut_o wrapping
be: /_Правіць/А_ўтаперанос

en: /_View
be: /Выгляд

en: /_View/_To
be: /Выгляд/_Каму

en: /_View/_Cc
be: /Выгляд/_Копія

en: /_View/_Bcc
be: /Выгляд/Скрытая коп_ія

en: /_View/_Reply-To
be: /Выгляд/Зваротны адрас

en: /_View/---
be: /Выгляд/---

en: /_View/_Followup-To
be: /Выгляд/Узыходзіць д_а

en: /_View/R_uler
be: /Выгляд/_Лінейка

en: /_View/_Attachment
be: /Выгляд/Дадатак

en: /_View/Cu_stomize toolbar...
be: /Выгляд/Наставіць стужку пр_ылад...

en: /_View/Character _encoding
be: /Выгляд/Знаказбор

en: /_View/Character _encoding/_Automatic
be: /Выгляд/Знаказбор/Аўтаматычна

en: /_View/Character _encoding/---
be: /Выгляд/Знаказбор/---

en: /_View/Character _encoding/7bit ascii (US-ASC_II)
be: /Выгляд/Знаказбор/7-бітны ascii (US-ASC_II)

en: /_View/Character _encoding/Unicode (_UTF-8)
be: /Выгляд/Знаказбор/Унікод (_UTF-8)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-_1)
be: /Выгляд/Знаказбор/Заходнееўрапейскі (ISO-8859-_1)

en: /_View/Character _encoding/Western European (ISO-8859-15)
be: /Выгляд/Знаказбор/Заходнееўрапейскі (ISO-8859-15)

en: /_View/Character _encoding/Central European (ISO-8859-_2)
be: /Выгляд/Знаказбор/Цэнтральнаеўрапейскі (ISO-8859-_2)

en: /_View/Character _encoding/_Baltic (ISO-8859-13)
be: /Выгляд/Знаказбор/_Балтыйскі (ISO-8859-13)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (ISO-8859-_4)
be: /Выгляд/Знаказбор/Балтыйскі (ISO-8859-_4)

en: /_View/Character _encoding/Baltic (Windows-1257)
be: /Выгляд/Знаказбор/Балтыйскі (Windows-1257)

en: /_View/Character _encoding/Greek (ISO-8859-_7)
be: /Выгляд/Знаказбор/Грэчаскі (ISO-8859-_7)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (ISO-8859-_6)
be: /Выгляд/Знаказбор/Арабскі (ISO-8859-_6)

en: /_View/Character _encoding/Arabic (Windows-1256)
be: /Выгляд/Знаказбор/Арабскі (Windows-1256)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (ISO-8859-_8)
be: /Выгляд/Знаказбор/Яўрэйскі (ISO-8859-_8)

en: /_View/Character _encoding/Hebrew (Windows-1255)
be: /Выгляд/Знаказбор/Яўрэйскі (Windows-1255)

en: /_View/Character _encoding/Turkish (ISO-8859-_9)
be: /Выгляд/Знаказбор/Турэцкі (ISO-8859-_9)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (ISO-8859-_5)
be: /Выгляд/Знаказбор/Кірыліца (ISO-8859-_5)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-_R)
be: /Выгляд/Знаказбор/Кірыліца (KOI8-_R)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (KOI8-U)
be: /Выгляд/Знаказбор/Кірыліца (KOI8-U)

en: /_View/Character _encoding/Cyrillic (Windows-1251)
be: /Выгляд/Знаказбор/Кірыліца (Windows-1251)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-_JP)
be: /Выгляд/Знаказбор/Японскі (ISO-2022-_JP)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (_GB2312)
be: /Выгляд/Знаказбор/Спрошчаны Кітайскі (_GB2312)

en: /_View/Character _encoding/Simplified Chinese (GBK)
be: /Выгляд/Знаказбор/Спрошчаны Кітайскі (GBK)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (_Big5)
be: /Выгляд/Знаказбор/Традыцыйны Кітайскі (_Big5)

en: /_View/Character _encoding/Korean (EUC-_KR)
be: /Выгляд/Знаказбор/Карэйскі (EUC-_KR)

en: /_View/Character _encoding/Thai (TIS-620)
be: /Выгляд/Знаказбор/Тайскі (TIS-620)

en: /_View/Character _encoding/Thai (Windows-874)
be: /Выгляд/Знаказбор/Тайскі (Windows-874)

en: /_Tools/_Address book
be: /_Прылады/_Адрасная кніга

en: /_Tools/_Template
be: /_Прылады/_Шаблон

en: /_Tools/Actio_ns
be: /_Прылады/Дзеянні

en: /_Tools/Edit with e_xternal editor
be: /_Прылады/Рэдагаваць вонкавым рэдактарам

en: /_Tools/Request _disposition notification
be: /_Прылады/Зап_ыт пацверджання атрымання

en: /_Tools/PGP Si_gn
be: /_Прылады/_Подпіс PGP

en: /_Tools/PGP _Encrypt
be: /_Прылады/_Шыфр GPG

en: /_Tools/_Check spell
be: /_Прылады/Правяраць правапі_с

en: /_Tools/_Set spell language
be: /_Прылады/_Наставіць мову

en: %s: file not exist
be: %s: файл не існуе

en: Can't get text part
be: Нельга атрымаць частку тэксту

en: Quote mark format error.
be: Памылка фармату пазнакі цытаты.

en: Message reply/forward format error.
be: Памылка фармату адказу/перасылкі паведамлення.

en: File %s doesn't exist
be: Файл %s не існуе

en: Can't get file size of %s
be: Нельга атрымаць памер файла %s

en: File %s is empty.
be: Файл %s пусты.

en: Can't read %s.
be: Нельга прачытаць %s.

en: Message: %s
be: Паведамленне: %s

en: Can't get the part of multipart message.
be: Нельга атрымаць частку складанага паведамлення.

en: (No Subject)
be: (Без Тэмы)

en: %s - Compose%s
be: %s - Напісанне%s

en: Recipient is not specified.
be: Не указаны атрымальнік.

en: Empty subject
be: Пустая тэма

en: Subject is empty. Send it anyway?
be: Тэма не азначаная. Выслаць як ёсць?

en: Attachment is missing
be: Адсутнічаюць дадаткі

en: There is no attachment. Send it without attachments?
be: Ліст не мае дадаткаў. Выслаць яго без дадаткаў?

en: Check recipients
be: Праверыць атрымальнікаў

en: Really send this mail to the following addresses?
be: Насамрэч даслаць гэты ліст на наступныя адрасы?

en: From:
be: Адпраўнік:

en: Subject:
be: Тэма:

en: _Send
be: Адпра_віць

en: Checking for new messages is currently running.
    Please try again later.
be: Зараз выконваецца праверка новых паведамленняў.
    Калі ласка, паспрабуйце пазней.

en: can't get recipient list.
be: нельга атрымаць спіс рэспандэнтаў.

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
be: Не указаны уліковы рахунак для адпраўкі пошты.
    Калі ласка, выберыце акаунт перад адпраўленнем.

en: Error occurred while posting the message to %s .
be: Памылка пад час адпраўкі паведамлення да %s.

en: Sending of message was completed, but the message could not be saved to outbox.
be: Адпраўленне паведамлення скончана, але гэта паведамленне немагчыма запісаць у дасланыя.

en: Could not find any key associated with currently selected key id `%s'.
be: Не знойдзена ніводнага ключа, асацыяванага з выбраным ідэнтыфікатарам `%s'.

en: Can't sign the message.
be: Нельга падпісаць паведамленне.

en: Can't encrypt the message.
be: Нельга зашыфраваць паведамленне.

en: Can't encrypt or sign the message.
be: Нельга зашыфраваць ці падпісаць паведамленне.

en: can't change file mode
be: нельга змяніць рэжым файла

en: Can't convert the character encoding of the message body from %s to %s.
    
    Send it as %s anyway?
be: Нельга канверсаваць кадаванне цела паведамлення з %s у %s.
    
    Выслаць у %s, як ёсць?

en: Code conversion error
be: Памылка канверсіі коду

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
be: Радок %d перасягнуў ліміт даўжыні радка (998 байтаў).
    Змест паведамлення можа быць пашкоджаны на шляху дастаўкі.
    
    Усё роўна выслаць?

en: Line length limit
be: Ліміт даўжыні радка

en: Encrypting with Bcc
be: Шыфраваць з `Bcc'

en: This message has Bcc recipients. If this message is encrypted, all Bcc recipients will be visible by examing the encryption key list, leading to loss of confidentiality.
    
    Send it anyway?
be: Паведамленне мае `Bcc'-адрасатаў. Калі гэта паведамленне шыфраваць, ўсе `Bcc'-адрасаты будуць бачныя ў спісе ключоў шыфравання, што вядзе да страты прыватнасці.
    
    Усё роўна выслаць?

en: can't remove the old message
be: нельга сцерці старое паведамленне

en: queueing message...
be: даданне паведамлення ў чаргу...

en: can't find queue folder
be: не знойдзены каталог чаргі

en: can't queue the message
be: нельга змясціць паведамленне ў чаргу

en: File %s doesn't exist.
be: Файл %s не існуе.

en: Can't open file %s.
be: Нельга адкрыць файл %s.

en: Creating compose window...
be: Стварэнне вакна напісання...

en: PGP Sign
be: Подпіс PGP

en: PGP Encrypt
be: Шыфр PGP

en: Data type
be: Тып звестак

note: S_COL_DATE
en: Size
be: Памер

en: Invalid MIME type.
be: Няправільны тып MIME.

en: File doesn't exist or is empty.
be: Файл не існуе ці пусты.

en: Properties
be: Уласцівасці

en: MIME type
be: тып MIME

note: Encoding
en: Encoding
be: Кадаванне

en: Path
be: Шлях

en: File name
be: Назва файла

en: File not exist.
be: Файл не існуе.

en: Opening executable file
be: Адкрыццё выканальнага файла

en: This is an executable file. Opening executable file is restricted for security.
    If you want to launch it, save it to somewhere and make sure it is not an virus or something like a malicious program.
be: Гэта выканальны файл. Адкрыццё выканальных файлаў забаронена для бяспекі.
    Калі вы жадаеце запусціць яго, запішыце дзе-небудзь, і ўпэўніцеся, што гэта не вірус ці нешта кшталту шкодных праграм.

en: External editor command line is invalid: `%s'
be: Няправільны радок загаду для вонкавага рэдактара: `%s'

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process (pid: %d)?
be: Вонкавы рэдактар яшчэ працуе.
    Скончыць працэс гвалтоўна (pid: %d)?

en: _Customize toolbar...
be: На_ставіць стужку прылад...

en: Can't queue the message.
be: Нельга змясціць паведамленне ў чаргу.

en: Select files
be: Выбраць файлы

en: Select file
be: Выбраць файл

en: Save message
be: Запісаць паведамленне

en: This message has been modified. Save it to draft folder?
be: Гэта паведамленне было зменена. Запісаць у каталог чарнавікоў?

en: Close _without saving
be: Закры_ць без запісу

en: Do you want to apply the template `%s' ?
be: Жадаеце ужыць шаблон `%s'?

en: Apply template
be: Ужыць шаблон

en: _Replace
be: _Замяніць

en: _Insert
be: _Уставіць

en: Add New Person
be: Дадаць новую Асобу

en: Edit Person Details
be: Рэдактар асабовых звестак

en: An E-Mail address must be supplied.
be: Адрас эл.пошты мусіць быць указаны.

en: A Name and Value must be supplied.
be: Трэба ўказаць Назву і Значэнне.

en: Edit Person Data
be: Рэдагаваць асабовыя звесткі

en: Display Name
be: Паказваць Імя

en: Last Name
be: Прозвішча

en: First Name
be: Імя

en: E-Mail Address
be: E-Mail адрас

en: Alias
be: Псеўданім

note: Buttons
en: Move Up
be: Вышэй

en: Move Down
be: Ніжэй

en: Modify
be: Змяніць

en: Clear
be: Ачысціць

en: Value
be: Велічыня

en: Basic Data
be: Асноўныя звесткі

en: User Attributes
be: Атрыбуты карыстальніка

en: File appears to be Ok.
be: Файл спраўны.

en: File does not appear to be a valid address book format.
be: Файл не з'яўляецца адраснай кнігай прыдатнага фармату.

en: Could not read file.
be: Нельга прачытаць файл.

en: Edit Address Book
be: Рэдагаваць Адрасную кнігу

en:  Check File
be:  Праверыць файл

en: File
be: Файл

en: Add New Address Book
be: Дадаць новую Адрасную кнігу

en: A Group Name must be supplied.
be: Трэба ўказаць Назву Групы.

en: Edit Group Data
be: Рэдагаваць звесткі групы

en: Group Name
be: Назва Групы

en: Available Addresses
be: Даступныя Адрасы

en: Addresses in Group
be: Адрасы ў Групе

en: Move E-Mail Addresses to or from Group with arrow buttons
be: Пераносьце адрасы эл.пошты да (з) Групы кнопкамі са стрэлкамі

en: Edit Group Details
be: Змяніць дэталі Групы

en: Add New Group
be: Дадаць новую Групу

en: Edit folder
be: Рэдагаваць каталог

en: Input the new name of folder:
be: Увядзіце новую назву каталога:

en: New folder
be: Новы каталог

en: Input the name of new folder:
be: Увядзіце назву новага каталога:

en: File does not appear to be JPilot format.
be: Файл не падтрымлівае фармат JPilot.

en: Select JPilot File
be: Выбраць файл JPilot

en: Edit JPilot Entry
be: Змяніць запіс JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
be: Дадатковыя элементы адрасу эл.пошты

en: Add New JPilot Entry
be: Дадаць новы запіс JPilot

en: Connected successfully to server
be: Паспяхова злучыліся з серверам

en: Could not connect to server
be: Немагчыма злучыцца з серверам

en: Edit LDAP Server
be: Змяніць сервер LDAP

en: Hostname
be: Назва хоста

en: Port
be: Порт

en:  Check Server
be:  Праверыць сервер

en: Search Base
be: База пошуку

en: Search Criteria
be: Крытэрый пошуку

en:  Reset
be:  Скінуць

en: Bind DN
be: Звязаць DN

en: Bind Password
be: Звязаць Пароль

en: Timeout (secs)
be: Таймаут (сек)

en: Maximum Entries
be: Максімум запісаў

en: Basic
be: Базавыя

en: Extended
be: Пашыраныя

en: Add New LDAP Server
be: Дадаць новы сервер LDAP

en: Edit LDAP - Select Search Base
be: Змяніць LDAP - Выбраць базу пошуку

en: Available Search Base(s)
be: Даступная База(ы) Пошуку

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
be: Нельга прачытаць Базу(ы) Пошуку з сервера - задайце самастойна

en: File does not appear to be vCard format.
be: Файл не падтрымлівае фармат vCard.

en: Select vCard File
be: Выберыце файл vCard

en: Edit vCard Entry
be: Змяніць запіс vCard

en: Add New vCard Entry
be: Дадаць новы запіс vCard

en: Exporting %s ...
be: Экспартаванне %s ...

en: Exporting
be: Экспартаванне

en: Error occurred on export.
be: Памылка здарылася пад час экспартавання.

en: Export
be: Экспарт

en: Specify source folder and destination file.
be: Укажыце крынічны каталог і файл прызначэння.

en: File format:
be: Фармат файла:

en: Source folder:
be: Крынічны каталог:

en: Destination:
be: Прызначэнне:

en: eml (number + .eml)
be: eml (нумар + .eml)

en: MH (number only)
be: MH (толькі нумар)

en:  Select...
be:  Выбраць...

en: Specify source folder and destination folder.
be: Укажыце крынічны каталог і каталог прызначэння.

en: Select destination file
be: Выберыце файл прызначэння

en: Select destination folder
be: Выберыце каталог прызначэння

en: Please select a file.
be: Выберыце файл.

en: File Name
be: Назва файла

en: Comma-separated
be: Раздзельнікі-кропкі

en: Tab-separated
be: Раздзельнікі-табы

en: File Name :
be: Назва файла:

en: Records :
be: Запісы :

note: Button panel
en: Next
be: Наступны

en: File Info
be: Інфармацыя па файлу

en: Finish
be: Завяршыць

en: The link target not found.
be: Мэта спасылкі не знойдзена.

en: Save as
be: Запісаць як

en: Overwrite existing file
be: Перапісаць файл

en: The file already exists. Do you want to replace it?
be: Гэты файл ужо існуе. Жадаеце замяніць яго?

en: Select folder
be: Выберыце каталог

en: Inbox
be: Атрыманыя

en: Sent
be: Дасланыя

en: Queue
be: Чарга

en: Trash
be: Смецце

en: Drafts
be: Чарнавікі

en: Junk
be: Спам

en: NewFolder
be: НовыКаталог

en: `%c' can't be included in folder name.
be: `%c' не можа быць уключана ў назву каталога.

en: The folder `%s' already exists.
be: Каталог `%s' ужо існуе.

en: Can't create the folder `%s'.
be: Нельга стварыць каталог '%s'.

en: /Create _new folder...
be: /С_тварыць новы каталог...

en: /_Rename folder...
be: /Змяніць назву _каталога...

en: /_Move folder...
be: /Перанес_ьці каталог...

en: /_Delete folder
be: /Сцерці _каталог

en: /Empty _junk
be: /Сцерці _спам

en: /Empty _trash
be: /Ачысціць см_етніцу

en: /_Check for new messages
be: /_Праверыць новыя паведамленні

en: /R_ebuild folder tree
be: /Перасабраць дрэва ка_талогаў

en: /_Update summary
be: /Абнавіць _зводку

en: /Mar_k all read
be: /Пазначыць усе чытанымі

en: /Send _queued messages
be: /В_ыслаць паведамленні з чаргі

en: /_Search messages...
be: /Шукаць паведамленні...

en: /Ed_it search condition...
be: /Рэдагаваць умовы по_шуку...

en: /Down_load
be: /Сця_гнуць

en: /Su_bscribe to newsgroup...
be: /Падп_ісацца на групу навін...

en: /_Remove newsgroup
be: /Сцерці групу навін

en: Creating folder view...
be: Стварэнне прагляду каталогу...

en: New
be: Новы

note: S_COL_MARK
en: Unread
be: Нечытаны

en: Total
be: Агулам

en: Setting folder info...
be: Устанаўленне інфармацыі па каталогу...

en: Setting folder info...
be: Устанаўленне інфармацыі па каталогу...

en: Scanning folder %s%c%s ...
be: Прагляд каталога %s%c%s ...

en: Scanning folder %s ...
be: Сканаванне каталога %s ...

en: Rebuild folder tree
be: Перасабраць дрэва каталога

en: The folder tree will be rebuilt. Continue?
be: Дрэва каталогаў будзе перасабрана. Працягваць?

en: Rebuilding folder tree...
be: Перазбор дрэва каталогаў...

en: Rebuilding of the folder tree failed.
be: Перазбор дрэва каталогаў схібіў.

en: Checking for new messages in all folders...
be: Праверка новых паведамленняў ва ўсіх каталогах...

en: Folder %s is selected
be: Выбраны каталог %s

en: Downloading messages in %s ...
be: Сцягванне паведамленняў з %s...

en: Download all messages under '%s' ?
be: Сцягнуць усе паведамленні з '%s' ?

en: Download all messages
be: Сцягнуць усе паведамленні

en: Error occurred while downloading messages in `%s'.
be: Памылка пад час сцягвання паведамлення ў `%s'.

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders,
     append `/' at the end of the name)
be: Увядзіце назву новага каталога:
    (калі жадаеце стварыць каталог з мэтай размяшчэння ў ім
     падкаталогаў, дадайце `/' на канцы назвы)

en: Input new name for `%s':
be: Увядзіце новую назву для '%s' :

en: Rename folder
be: Перайменаваць каталог

en: Can't rename the folder '%s'.
be: Нельга перайменаваць каталог '%s'.

en: Can't move the folder `%s'.
be: Нельга перанесці каталог `%s'.

en: Delete the search folder '%s' ?
    The real messages are not deleted.
be: Сцерці каталог пошуку `%s' ?
    Самі паведамленні не будуць сцёрты.

en: Delete search folder
be: Сцерці каталог пошуку

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
be: Усе каталогі і паведамленні ў '%s' будуць назаўжды сцёрты.
    Узнаўленне будзе немагчыма.
    
    Сапраўды жадаеце сцерці?

en: Can't remove the folder '%s'.
be: Нельга сцерці каталог '%s'.

en: Empty trash
be: Ачысціць сметніцу

en: Delete all messages in the trash folder?
be: Сцерці усе лісты з каталога-сметніцы?

en: Empty junk
be: Сцерці спам

en: Delete all messages in the junk folder?
be: Сцерці усе лісты з каталога спаму?

en: Really remove the mailbox `%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
be: Сапраўды сцерці паштовую скрынку `%s' ?
    (Паведамленні НЕ будуць сцёртыя з дыска)

en: Remove mailbox
be: Сцерці скрынку

en: Really delete IMAP4 account `%s'?
be: Сапраўды сцерці IMAP4-акаунт `%s'?

en: Delete IMAP4 account
be: Сцерці IMAP4-акаунт

en: Really delete newsgroup `%s'?
be: Сапраўды сцерці групу навін `%s'?

en: Delete newsgroup
be: Сцерці групу навін

en: Really delete news account `%s'?
be: Сапраўды сцерці акаунт навін `%s'?

en: Delete news account
be: Сцерці акаунт навін

en: Newsgroups:
be: Групы навін:

en: Creating header view...
be: Стварэнне прагляду загалоўкаў...

en: (No From)
be: (Без Адпраўніка)

en: Creating image view...
be: Стварэнне прагляду рысунка...

en: Can't load the image.
be: Немагчыма прачытаць выяву.

en: The source file does not exist.
be: Крынічны файл не існуе.

en: Can't find the destination folder.
be: Нельга знайсці каталог прызначэння.

en: Importing %s ...
be: Імпартаванне %s ...

en: Importing
be: Імпартаванне

en: Scanning folder...
be: Сканаванне каталога...

en: Error occurred on import.
be: Памылка пад час імпартавання.

en: Importing Outlook Express folders
be: Імпартаванне каталогаў Outlook Express

en: Cannot create the folder '%s'.
be: Нельга стварыць каталог '%s'.

en: Import
be: Імпарт

en: Specify source file and destination folder.
be: Укажыце крынічны файл і каталог прызначэння.

en: Source:
be: Крыніца:

en: Destination folder:
be: Каталог прызначэння:

en: eml (folder)
be: eml (каталог)

en: Specify source folder including eml files and destination folder.
be: Укажыце крынічны каталог з файламі eml і каталог прызначэння.

en: Select importing folder
be: Выберыце каталог імпарту

en: Select importing file
be: Выберыце імпартаваны файл

en: Please specify address book name and file to import.
be: Укажыце назву адраснай кнігі і які файл імпартаваць.

en: Select and reorder CSV field names to import.
be: Выберыце і ўпарадкуйце назвы палёў LDIF, якія імпартаваць.

en: File imported.
be: Файл імпартаваны.

en: Address book name must be supplied.
be: Мусіць быць указаная назва адраснай кнігі.

en: Error reading CSV fields.
be: Памылка чытання палёў CSV.

en: CSV file imported successfully.
be: Файл CSV паспяхова імпартаваны.

en: Select CSV File
be: Выберыце файл CSV

en: CSV Field
be: Поле CSV

en: Address Book Field
be: Поле Адраснай кнігі:

en: Reorder address book fields with the Up and Down button.
be: Упарадкуйце палі адраснай кнігі кнопкамі Вышэй і Ніжэй.

en: Up
be: Вышэй

en: Down
be: Ніжэй

en: Address Book :
be: Адрасная Кніга :

en: Import CSV file into Address Book
be: Імпарт файла CSV у адрасную кнігу

en: Prev
be: Папярэдні

en: Fields
be: Палі

en: Select and rename LDIF field names to import.
be: Выберыце і пераймянуйце палі LDIF, якія трэба імпартаваць.

en: Error reading LDIF fields.
be: Памылка чытання палёў LDIF.

en: LDIF file imported successfully.
be: Файл LDIF паспяхова імпартаваны.

en: Select LDIF File
be: Выберыце файл LDIF

en: LDIF Field
be: Поле LDIF

en: Attribute Name
be: Назва атрыбута

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Select
be: Выбраць

en: Import LDIF file into Address Book
be: Імпарт файла LDIF у адрасную кнігу

en: Attributes
be: Атрыбуты

en: Sylpheed: %d new messages
be: Сілфід: %d новых паведамленняў

en: [Local]: %d
be: [Локал]: %d

en: Authenticating with POP3
be: Аўтэнтыфікацыя POP3

en: Retrieving new messages
be: Атрыманне новых паведамленняў

en: Cancel _all
be: Скасаваць _усе

en: Standby
be: Чаканне

en: Cancelled
be: Скасавана

en: Retrieving
be: Атрыманне

en: %d message(s) (%s) received
be: %d паведамленне(яў) (%s) атрымана

en: no new messages
be: няма новых паведамленняў

en: Done
be: Зроблена

en: Server not found
be: Сервер не знойдзены.

en: Connection failed
be: Злучэнне не атрымалася

en: Auth failed
be: Аўтарызацыя схібіла

en: Locked
be: Замкнута

en: Timeout
be: Таймаут

en: Finished (%d new message(s))
be: Завершана (%d новы(х) ліст(оў))

en: Finished (no new messages)
be: Завершана (няма новых паведамленняў)

en: Some errors occurred while getting mail.
be: Здарыліся памылкі пад час атрымання пошты.

en: getting new messages of account %s...
be: атрыманне новых паведамленняў акаунта %s ...

en: %s: Authenticating with POP3
be: %s: Аўтэнтыфікацыя POP3

en: %s: Retrieving new messages
be: %s: Атрыманне новых паведамленняў

en: Connecting to POP3 server: %s...
be: Злучэнне з POP3 серверам: %s...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
be: Нельга злучыцца з серверам POP3: %s:%d

en: Authenticating...
be: Аўтэнтыфікацыя...

en: Retrieving messages from %s...
be: Атрыманне паведамленняў з %s...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
be: Атрыманне колькасці новых паведамленняў (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
be: Атрыманне колькасці новых паведамленняў (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
be: Атрыманне колькасці новых паведамленняў (UIDL)

en: Getting the size of messages (LIST)...
be: Атрыманне памеру паведамленняў (LIST)...

en: Deleting message %d
be: Сціранне паведамлення %d

en: Quitting
be: Адлучэнне

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
be: Атрыманне ліста (%d / %d) (%s / %s)

en: Execution of the junk filter command failed.
    Please check the junk mail control setting.
be: Выкананне загаду фільтравання спаму схібіла.
    Калі ласка, праверце настаўленні кантролю спаму.

en: Server not found.
be: Сервер не знойдзены.

en: Server %s not found.
be: Сервер %s не знойдзены.

en: Connection failed.
be: Злучэнне не атрымалася.

en: Connection to %s:%d failed.
be: Злучэнне з %s:%d не атрымалася.

en: Error occurred while processing mail.
be: Памылка здарылася пад час апрацоўкі пошты.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
be: Здарылася памылка пад час апрацоўкі пошты:
    %s

en: No disk space left.
be: Не засталося месца на дыску.

en: Can't write file.
be: Нельга запісаць файл.

en: Socket error.
be: Памылка сокета.

note: consider EOF right after QUIT successful
en: Connection closed by the remote host.
be: Злучэнне закрытае аддаленым серверам.

en: Mailbox is locked.
be: Скрынка замкнутая.

en: Mailbox is locked:
    %s
be: Паштовая скрынка замкнутая:
    %s

en: Authentication failed.
be: Аўтэнтыфікацыя схібіла.

en: Authentication failed:
    %s
be: Аўтэнтыфікацыя схібіла:
    %s

en: Session timed out.
be: Таймаут сеансу.

en: Incorporation cancelled
be: Атрыманне скасавана

en: Getting new messages from %s into %s...
be: Атрыманне новых паведамленняў з %s у %s...

en: Input password for %s on %s:
be: Увядзіце пароль для %s на %s:

en: Input password
be: Увядзіце пароль

en: Protocol log
be: Журнал пратакола

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
be:   --attach файл1 [файл2]...
                             адкрыць акно напісання паведамлення з далучаным
                             дадаткам з азначанага файла (файлаў)

en:   --receive              receive new messages
be:   --receive              атрымаць новую пошту

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
be:   --receive-all          атрымаць новую пошту для ўсіх акаунтаў

en:   --send                 send all queued messages
be:   --send                 выслаць усе паведамленні з чаргі

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
be:   --status [каталог]...  паказаць агульную колькасць паведамленняў

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
be:   --status-full [каталог]...
                             паказаць статус кожнага каталога

en:   --configdir dirname    specify directory which stores configuration files
be:   --configdir dirname    задаць каталог з файламі канфігурацыі

en:   --ipcport portnum      specify port for IPC remote commands
be:   --ipcport нум_порта    задаць порт для аддаленых загадаў IPC

en:   --exit                 exit Sylpheed
be:   --exit                 выйсці з Сілфіда

en:   --debug                debug mode
be:   --debug                рэжым адладкі

en:   --help                 display this help and exit
be:   --help                 паказаць гэту даведку і выйсці

en:   --version              output version information and exit
be:   --version              паказаць звесткі пра версію і выйсці

en: Press any key...
be: Націсніце любую клавішу...

en: Filename encoding
be: Кадаванне імён файлаў

en: The locale encoding is not UTF-8, but the environmental variable G_FILENAME_ENCODING is not set.
    If the locale encoding is used for file name or directory name, it will not work correctly.
    In that case, you must set the following environmental variable (see README for detail):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
    
    Continue?
be: Кадаванне лакалі - не UTF-8, але пераменная асяродзя G_FILENAME_ENCODING не ўсталяваная.
    Калі кадаванне лакалі ўжываецца для імён файлаў ці каталогаў, яно не будзе працаваць карэктна.
    У гэтым выпадку, вы павінны ўстанавіць наступную пераменную асяродзя (гл. README за дэталямі):
    
    	G_FILENAME_ENCODING=@locale
    
    Працягваць?

en: Composing message exists. Really quit?
be: Паведамленне ў працэсе напісання. Сапраўды выйсці?

en: Queued messages
be: Лісты ў чарзе

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
be: У чарзе засталіся недасланыя паведамленні. Выйсці зараз?

en: GnuPG is not installed properly, or its version is too old.
    OpenPGP support disabled.
be: Праграма GnuPG не устаноўлена як след, ці яе версія надта старая.
    Падтрымка OpenPGP адключаная.

en: Loading plug-ins...
be: Чытанне плагінаў...

note: remote command mode
en: another Sylpheed is already running.
be: другі экземпляр Сілфіда ужо выконваецца.

en: Migration of configuration
be: Міграцыя канфігурацыі

en: The previous version of configuration found.
    Do you want to migrate it?
be: Знойдзена папярэдняя версія канфігурацыі.
    Жадаеце міграваць на яе?

en: /_File/_Folder
be: /Ф_айл/К_аталог

en: /_File/_Folder/Create _new folder...
be: /Ф_айл/К_аталог/С_тварыць новы каталог...

en: /_File/_Folder/_Rename folder...
be: /Ф_айл/К_аталог/Перайменаваць _каталог...

en: /_File/_Folder/_Move folder...
be: /Ф_айл/К_аталог/Перанес_ьці каталог...

en: /_File/_Folder/_Delete folder
be: /Ф_айл/К_аталог/Сц_ерці каталог

en: /_File/_Mailbox
be: /Ф_айл/Скрынка

en: /_File/_Mailbox/Add _mailbox...
be: /Ф_айл/Скрынка/Дадаць скрынку...

en: /_File/_Mailbox/_Remove mailbox
be: /Ф_айл/Скрынка/Сцерці с_крынку

en: /_File/_Mailbox/---
be: /Ф_айл/Скрынка/---

en: /_File/_Mailbox/_Check for new messages
be: /Ф_айл/Скрынка/Праверыць новыя лі_сты

en: /_File/_Mailbox/Check for new messages in _all mailboxes
be: /Ф_айл/Скрынка/Праверыць новую пошту ва ўсіх скрынках

en: /_File/_Mailbox/R_ebuild folder tree
be: /Ф_айл/Скрынка/Перасабраць дрэва каталогаў

en: /_File/_Import mail data...
be: /Ф_айл/Імпартаваць по_шту...

en: /_File/_Export mail data...
be: /Ф_айл/Экспартаваць пошт_у...

en: /_File/Empty all _trash
be: /Ф_айл/Ачысціць см_етніцы

en: /_File/_Save as...
be: /Ф_айл/Запісаць як...

en: /_File/Page set_up...
be: /Ф_айл/Настаўленні аркуша...

en: /_File/_Print...
be: /Ф_айл/_Друкаваць...

en: /_File/_Work offline
be: /Ф_айл/Пра_цаваць па-за сеткай

note: {N_("/_File/_Close"),		"<alt>W", app_exit_cb, 0, NULL},
en: /_File/E_xit
be: /Ф_айл/Вы_йсці

en: /_Edit/Select _thread
be: /_Правіць/Вылучыць нітку

en: /_Edit/_Find in current message...
be: /_Правіць/Зн_айсці ў бягучым лісце...

en: /_Edit/_Search messages...
be: /_Правіць/Знайсці паведамленні...

en: /_Edit/_Quick search
be: /_Правіць/Х_уткі пошук

en: /_View/Show or hi_de
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць

en: /_View/Show or hi_de/_Folder tree
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Дрэв_а каталогаў

en: /_View/Show or hi_de/_Message view
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Прагляд ліста

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Icon _and text
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад/Іконкі і тэкст

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/Text at the _right of icon
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад/Тэкст справа ад і_конак

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Icon
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад/Іконкі

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_Text
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад/Тэкст

en: /_View/Show or hi_de/_Toolbar/_None
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка прылад/Нічога

en: /_View/Show or hi_de/_Search bar
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка пошуку

en: /_View/Show or hi_de/Status _bar
be: /Выгляд/Паказаць або сха_ваць/Стужка статусу

en: /_View/_Customize toolbar...
be: /Выгляд/На_ставіць стужку прылад...

en: /_View/Layou_t
be: /Выгляд/Вы_клад

en: /_View/Layou_t/_Normal
be: /Выгляд/Вы_клад/_Звычайны

en: /_View/Layou_t/_Vertical
be: /Выгляд/Вы_клад/_Вертыкальны

en: /_View/Separate f_older tree
be: /Выгляд/Аддзеленае дрэва каталога_ў

en: /_View/Separate _message view
be: /Выгляд/Аддзелены прагляд лістоў

en: /_View/_Sort
be: /Выгляд/Парадка_ванне

en: /_View/_Sort/by _number
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па нумару

en: /_View/_Sort/by s_ize
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па памеру

en: /_View/_Sort/by _date
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па даце

en: /_View/_Sort/by t_hread date
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па даце абме_ркавання

en: /_View/_Sort/by _from
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па _Адпраўніку

en: /_View/_Sort/by _recipient
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па Адрасату

en: /_View/_Sort/by _subject
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па тэме

en: /_View/_Sort/by _color label
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па колеру

en: /_View/_Sort/by _mark
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па марцы

en: /_View/_Sort/by _unread
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па нечытаным

en: /_View/_Sort/by a_ttachment
be: /Выгляд/Парадка_ванне/па дадаткам

en: /_View/_Sort/D_on't sort
be: /Выгляд/Парадка_ванне/Не парадкаваць

en: /_View/_Sort/---
be: /Выгляд/Парадка_ванне/---

en: /_View/_Sort/Ascending
be: /Выгляд/Парадка_ванне/Да павелічэння

en: /_View/_Sort/Descending
be: /Выгляд/Парадка_ванне/Да памяншэння

en: /_View/_Sort/_Attract by subject
be: /Выгляд/Парадка_ванне/Сцягваць тэмай

en: /_View/Th_read view
be: /Выгляд/Прагляд ніта_к абмеркавання

en: /_View/E_xpand all threads
be: /Выгляд/Разгарнуць усе ніткі

en: /_View/Co_llapse all threads
be: /Выгляд/Згарнуць усе ніткі

en: /_View/Set display _item...
be: /Выгляд/Паказваць элементы...

en: /_View/_Go to
be: /Выгляд/Ісці да

en: /_View/_Go to/_Prev message
be: /Выгляд/Ісці да/Папярэдні ліст

en: /_View/_Go to/_Next message
be: /Выгляд/Ісці да/Нас_тупны ліст

en: /_View/_Go to/---
be: /Выгляд/Ісці да/---

en: /_View/_Go to/P_rev unread message
be: /Выгляд/Ісці да/Папярэдні нечытаны ліст

en: /_View/_Go to/N_ext unread message
be: /Выгляд/Ісці да/Наступны нечытаны ліст

en: /_View/_Go to/Prev ne_w message
be: /Выгляд/Ісці да/Папярэдні новы ліст

en: /_View/_Go to/Ne_xt new message
be: /Выгляд/Ісці да/Наступны новы ліст

en: /_View/_Go to/Prev _marked message
be: /Выгляд/Ісці да/Папярэдні маркіраваны ліст

en: /_View/_Go to/Next m_arked message
be: /Выгляд/Ісці да/Наступны маркіраваны ліст

en: /_View/_Go to/Prev _labeled message
be: /Выгляд/Ісці да/Папярэдні памечаны ліст

en: /_View/_Go to/Next la_beled message
be: /Выгляд/Ісці да/Наступны памечаны л_іст

en: /_View/_Go to/Other _folder...
be: /Выгляд/Ісці да/Другі к_аталог...

en: /_View/Character _encoding/_Auto detect
be: /Выгляд/Знаказбор/Аўтавызначэнне

en: /_View/Character _encoding/Western European (Windows-1252)
be: /Выгляд/Знаказбор/Заходнееўрапейскі (Windows-1252)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (ISO-2022-JP-2)
be: /Выгляд/Знаказбор/Японскі (ISO-2022-JP-2)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_EUC-JP)
be: /Выгляд/Знаказбор/Японскі (_EUC-JP)

en: /_View/Character _encoding/Japanese (_Shift__JIS)
be: /Выгляд/Знаказбор/Японскі (_Shift__JIS)

en: /_View/Character _encoding/Traditional Chinese (EUC-_TW)
be: /Выгляд/Знаказбор/Традыцыйны Кітайскі (EUC-_TW)

en: /_View/Character _encoding/Chinese (ISO-2022-_CN)
be: /Выгляд/Знаказбор/Кітайскі (ISO-2022-_CN)

en: /_View/Character _encoding/Korean (ISO-2022-KR)
be: /Выгляд/Знаказбор/Карэйскі (ISO-2022-KR)

en: /_View/Open in new _window
be: /Выгляд/Адкры_ць у новым акне

en: /_View/Mess_age source
be: /Выгляд/Выточны тэкст паведамлення

en: /_View/All _headers
be: /Выгляд/Усе загалоўкі

en: /_View/_Update summary
be: /Выгляд/Абнавіць зводку

en: /_Message
be: /Ліст

en: /_Message/Recei_ve
be: /Ліст/Атры_маць

en: /_Message/Recei_ve/Get from _current account
be: /Ліст/Атры_маць/Атрымаць для бягучага акаунта

en: /_Message/Recei_ve/Get from _all accounts
be: /Ліст/Атры_маць/Атрымаць для ўсіх акаунтаў

en: /_Message/Recei_ve/Stop receivin_g
be: /Ліст/Атры_маць/С_пыніць атрыманне

en: /_Message/Recei_ve/_Remote mailbox...
be: /Ліст/Атры_маць/Адлеглая с_крыня...

en: /_Message/Recei_ve/---
be: /Ліст/Атры_маць/---

en: /_Message/_Send queued messages
be: /Ліст/В_ыслаць лісты з чаргі

en: /_Message/---
be: /Ліст/---

en: /_Message/Compose _new message
be: /Ліст/Напісаць новы ліс_т

en: /_Message/_Reply
be: /Ліст/Ад_казаць

en: /_Message/Repl_y to
be: /Ліст/Адказ

en: /_Message/Repl_y to/_all
be: /Ліст/Адказ/ўсім

en: /_Message/Repl_y to/_sender
be: /Ліст/Адказ/адпраўніку

en: /_Message/Repl_y to/mailing _list
be: /Ліст/Адказ/у спіс рассылкі

en: /_Message/_Forward
be: /Ліст/Пер_аслаць

en: /_Message/For_ward as attachment
be: /Ліст/Перасла_ць як дадатак

en: /_Message/Redirec_t
be: /Ліст/П_еранакіраваць

en: /_Message/M_ove...
be: /Ліст/Перанесці...

en: /_Message/_Copy...
be: /Ліст/Капіраваць

en: /_Message/_Mark
be: /Ліст/_Пазначэнне

en: /_Message/_Mark/Set _flag
be: /Ліст/_Пазначэнне/Д_адаць сцяг

en: /_Message/_Mark/_Unset flag
be: /Ліст/_Пазначэнне/Зняць сцяг

en: /_Message/_Mark/---
be: /Ліст/_Пазначэнне/---

en: /_Message/_Mark/Mark as unr_ead
be: /Ліст/_Пазначэнне/Пазначыць як нечытаны

en: /_Message/_Mark/Mark as rea_d
be: /Ліст/_Пазначэнне/Пазначыць як прачытаны

en: /_Message/_Mark/Mark _thread as read
be: /Ліст/_Пазначэнне/Пазначыць абм_еркаванне як прачытанае

en: /_Message/_Mark/Mark all _read
be: /Ліст/_Пазначэнне/Пазначыць усе як прачытаныя

en: /_Message/_Delete
be: /Ліст/С_церці

en: /_Message/Set as _junk mail
be: /Ліст/Пазначыць як _Спам

en: /_Message/Set as not j_unk mail
be: /Ліст/Пазначыць як _не-Спам

en: /_Message/Re-_edit
be: /Ліст/Пера-рэдагаваць

en: /_Tools/Add sender to address boo_k...
be: /_Прылады/Дадаць адпраўніка ў адрасную кнігу...

en: /_Tools/_Filter all messages in folder
be: /_Прылады/Фільтр_аваць усе лісты ў каталогу

en: /_Tools/Filter _selected messages
be: /_Прылады/Фільтраваць в_ылучаныя лісты

en: /_Tools/_Create filter rule
be: /_Прылады/_Стварыць правіла фільтра

en: /_Tools/_Create filter rule/_Automatically
be: /_Прылады/_Стварыць правіла фільтра/Аўтаматычна

en: /_Tools/_Create filter rule/by _From
be: /_Прылады/_Стварыць правіла фільтра/па _Адпраўніку

en: /_Tools/_Create filter rule/by _To
be: /_Прылады/_Стварыць правіла фільтра/па _Адрасату

en: /_Tools/_Create filter rule/by _Subject
be: /_Прылады/_Стварыць правіла фільтра/па _Тэме

en: /_Tools/Filter _junk mails in folder
be: /_Прылады/Фільтраваць Спам у катал_огу

en: /_Tools/Filter junk _mails in selected messages
be: /_Прылады/Фільтравац_ь Спам у вылучаных лістах

en: /_Tools/Delete du_plicated messages
be: /Прылады/Сцерці падвоеныя паведамленні

en: /_Tools/C_oncatenate separated messages
be: /Прылады/Аб'я_днаць падзеленыя паведамленні

en: /_Tools/E_xecute marked process
be: /Прылады/Выканаць пазна_чаныя дзеянні

en: /_Tools/_Log window
be: /_Прылады/Акно _журнала

en: /_Configuration
be: /Канфігурацыя

en: /_Configuration/_Common preferences...
be: /Канфігурацыя/Агульныя на_стаўленні...

en: /_Configuration/_Filter settings...
be: /Канфігурацыя/Н_аставіць фільтр...

en: /_Configuration/_Template...
be: /Канфігурацыя/Шаблон...

en: /_Configuration/_Actions...
be: /Канфігурацыя/Дзеянні...

en: /_Configuration/Plug-in _manager...
be: /Канфігурацыя/Распараднік плагінаў...

en: /_Configuration/---
be: /Канфігурацыя/---

en: /_Configuration/_Preferences for current account...
be: /Канфігурацыя/Наста_ўленні бягучага акаунта...

en: /_Configuration/Create _new account...
be: /Канфігурацыя/С_тварыць новы акаунт...

en: /_Configuration/_Edit accounts...
be: /Канфігурацыя/Рэдагаваць ака_унты...

en: /_Configuration/C_hange current account
be: /Канфігурацыя/Змяніць бягучы акаунт

en: /_Help/_Manual
be: /_Даведка/_Кіраўніцтва

en: /_Help/_Manual/_English
be: /_Даведка/_Кіраўніцтва/Англійскае

en: /_Help/_Manual/_Japanese
be: /_Даведка/_Кіраўніцтва/Яп_онскае

en: /_Help/_FAQ
be: /Даведка/_FAQ

en: /_Help/_FAQ/_English
be: /_Даведка/_FAQ/Англійскі

en: /_Help/_FAQ/_German
be: /_Даведка/_FAQ/_Нямецкі

en: /_Help/_FAQ/_Spanish
be: /_Даведка/_FAQ/Іспанскі

en: /_Help/_FAQ/_French
be: /_Даведка/_FAQ/Фр_анцузскі

en: /_Help/_FAQ/_Italian
be: /_Даведка/_FAQ/_Італьянскі

en: /_Help/_Command line options
be: /_Даведка/_Опцыі загаднага радка

en: /_Help/---
be: /_Даведка/---

en: /_Help/_Update check...
be: /_Даведка/Спраўдзіць _новую версію...

en: /_Help/Update check of _plug-ins...
be: /_Даведка/Праверыць абнаўленні плагінаў...

en: Creating main window...
be: Стварэнне галоўнага вакна...

en: MainWindow: color allocation %d failed
be: MainWindow: размяшчэнне колеру %d схібіла

en: done.
be: зроблена.

en: Untitled
be: Неназваны

en: none
be: няма

en: Offline
be: Без злучэння

en: You are offline. Go online?
be: Вы не злучаны. Злучыцца?

en: Empty all trash
be: Ачысціць сметніцу

en: Delete all messages in trash folders?
be: Сцерці усе паведамленні ў каталогах-сметніцах?

en: Add mailbox
be: Дадаць скрынку

en: Specify the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
be: Задайце размяшчэнне скрынкі.
    Калі ўказаць наяўную скрынку, яна будзе
    прасканавана аўтаматычна.

en: The mailbox `%s' already exists.
be: Скрынка `%s' ужо існуе.

en: Mailbox
be: Скрынка

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
be: Стварэнне паштовай скрынкі схібіла.
    Магчыма, файлы ўжо існуюць, ці вы не маеце дазволу на запіс у тым месцы.

en: Sylpheed - Folder View
be: Сілфід - Прагляд Каталогаў

en: Sylpheed - Message View
be: Сілфід - Прагляд Паведамлення

en: /_Reply
be: /Ад_казаць

en: /Reply to _all
be: /Адказаць усім

en: /Reply to _sender
be: /Адказаць адпраўніку

en: /Reply to mailing _list
be: /А_дказаць у спіс рассылкі

en: /_Forward
be: /Пер_аправіць

en: /For_ward as attachment
be: /Перасла_ць як дадатак

en: /Redirec_t
be: /Перанакіраваць

en: Icon _and text
be: Іконкі і тэкст

en: Text at the _right of icon
be: Тэкст справа ад і_конак

en: _Icon
be: Іконкі

en: _Text
be: Тэкст

en: _None
be: Нічога

en: You are offline. Click the icon to go online.
be: Вы не злучаныя. Клікніце іконку, каб злучыцца.

en: You are online. Click the icon to go offline.
be: Вы ў злучэнні. Клікніце іконку, каб адлучыцца.

en: Exit
be: Выхад

en: Exit this program?
be: Выйсці з праграмы?

en: The selected messages could not be combined.
be: Вылучаныя паведамленні не могуць быць аб'яднаныя.

en: Select folder to open
be: Выберыце каталог

en: Command line options
be: Опцыі загаднага радка

en: Usage: sylpheed [OPTION]...
be: Ужыванне: sylpheed [ОПЦЫЯ]...

en: Windows-only option:
be: Опцыі толькі для аконнага рэжыму:

en: --ipcport portnum
be: --ipcport нум_порта

en: specify port for IPC remote commands
be: задаць порт для аддаленых загадаў IPC

en: Find in current message
be: Знайсці ў бягучым паведамленні

en: Find text:
be: Знайсці тэкст:

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: Search failed
be: Пошук схібіў

en: Search string not found.
be: Радок пошуку не знойдзены.

en: Beginning of message reached; continue from end?
be: Пачатак паведамлення дасягнуты; працягваць з канца?

en: End of message reached; continue from beginning?
be: Канец паведамлення дасягнуты; працягваць ад пачатку?

en: Search finished
be: Пошук скончаны

en: /_Tools/Add sender to address boo_k
be: /_Прылады/Дадаць адпраўніка ў адрасную кнігу

en: Creating message view...
be: Стварэнне прагляду паведамлення...

en: Text
be: Тэкст

en: Attachments
be: Дадаткі

en: Switch to attachment list view
be: Пераключыцца ў спіс дадаткаў

en: Save _all attachments...
be: Запісаць _усе дадаткі...

en: Message View - Sylpheed
be: Прагляд паведамлення - Сілфід

en: Can't save the file `%s'.
be: Нельга запісаць файл `%s'.

en: /Open _with...
be: /Адкры_ць з...

en: /_Display as text
be: /_Паказаць як тэкст

en: /_Save as...
be: /Запісаць як...

en: /Save _all...
be: /Запісаць усе...

en: /_Print...
be: /_Друкаваць...

en: /_Reply/_Reply
be: /Ад_казаць/Ад_казаць

en: /_Reply/Reply to _all
be: /Ад_казаць/Адказаць усім

en: /_Reply/Reply to _sender
be: /Ад_казаць/Адказаць адпраўніку

en: /_Reply/Reply to mailing _list
be: /Ад_казаць/А_дказаць у спіс рассылкі

en: /_Check signature
be: /Праверыць подпі_с

en: Creating MIME view...
be: Стварэнне прагляду MIME...

en: Select "Check signature" to check
be: Выберыце "Праверыць подпіс" для праверкі

en: Select an action for the attached file:
be: Выберыце дзеянне для далучанага файла:

en: Open _with...
be: Адкры_ць з...

en: _Display as text
be: _Паказаць як тэкст

en: _Save as...
be: Запісаць як...

en: This signature has not been checked yet.
be: Гэты подпіс яшчэ не быў правераны.

en: _Check signature
be: Праверыць подпі_с

en: Can't save the part of multipart message.
be: Нельга запісаць частку складанага паведамлення.

en: Can't save the attachments.
be: Нельга запісаць дадаткі.

en: Open with
be: Адкрыць з

en: Enter the command line to open file:
    (`%s' will be replaced with file name)
be: Увядзіце радок загаду для адкрыцця файла:
    (`%s' будзе заменена на назву файла)

en: Passphrase
be: Парафраза

en: [no user id]
be: [без id карыстальніка]

en: %sPlease enter the passphrase for:
    
      %.*s  
    (%.*s)
be: %s Ўвядзіце парафразу да:
    
      %.*s  
    (%.*s)

en: Bad passphrase! Try again...
be: Дрэнная парафраза! Паспрабуйце ізноў...

en: Plug-in manager
be: Распараднік плагінаў

en: Check for _update
be: Спраўдзіць _абнаўленні

en: Plug-in information
be: Звесткі пра плагін

en: (Unknown)
be: (Невядома)

en: Author:
be: Аўтар:

en: File:
be: Файл:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Opening account preferences window...
be: Адкрыццё вакна пераважанняў акаунта...

en: Account%d
be: Акаунт%d

en: Preferences for new account
be: Настаўленні новага акаунта

en: Account preferences
be: Настаўленні акаунта

en: Creating account preferences window...
be: Стварэнне вакна пераважанняў акаунта...

en: Receive
be: Атрыманне

en: Send
be: Адпраўка

en: Compose
be: Напісанне

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Proxy
be: Проксі

en: Advanced
be: Адмысловыя

en: Name of this account
be: Назва гэтага акаунта

en: Set as default
be: Пазначыць тыповым

en: Personal information
be: Асабовая інфармацыя

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Mail address
be: Паштовы адрас

en: Organization
be: Арганізацыя

en: Server information
be: Інфармацыя аб серверы

en: News (NNTP)
be: Навіны (NNTP)

en: None (local)
be: Няма (лакальны)

en: This server requires authentication
be: Гэты сервер патрабуе аўтэнтыфікацыю

en: News server
be: Сервер навін

en: Server for receiving
be: Сервер для атрымання

en: SMTP server (send)
be: SMTP-сервер (адпраўка)

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Password
be: Пароль

en: Authentication method
be: Метад аўтэнтыфікацыі

en: Remove messages on server when received
be: Сціраць лісты з сервера па атрыманні

en: Remove after
be: Сціраць пасля

en: days
be: дзён

en: 0 days: remove immediately
be: (0 дзён: сціраць неадкладна)

en: Download all messages (including already received) on server
be: Загружаць усе паведамленні (таксама ўжо атрыманыя) з сервера

en: Receive size limit
be: Ліміт памеру атрымання

en: KB
be: КБ

en: Filter messages on receiving
be: Фільтраваць лісты падчас атрымання

en: Default inbox
be: Тыповы inbox

en: Unfiltered messages will be stored in this folder.
be: Неадфільтраваныя лісты застануцца ў гэтым каталогу.

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Only check INBOX on receiving
be: Правяраць толькі INBOX падчас атрымання

en: Filter new messages in INBOX on receiving
be: Фільтраваць новыя лісты ў INBOX падчас атрымання

en: News
be: Навіны

en: Maximum number of articles to download
be: Максімум артыкулаў для загрузкі

en: No limit if 0 is specified.
be: Без абмежавання, калі указаны 0.

en: `Get all' checks for new messages on this account
be: `Атр.усе' правярае новыя паведамленні для гэтага акаунта

en: Header
be: Загаловак

en: Add Date header field
be: Дадаць поле Дата да загалоўка

en: Generate Message-ID
be: Генераваць Message-ID

en: Add user-defined header
be: Дадаць загаловак, зададзены карыстальнікам

en:  Edit...
be:  Рэдагаваць...

en: Authentication
be: Аўтэнтыфікацыя

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
be: Аўтэнтыфікацыя SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
be: Калі вы пакінеце гэтыя палі пустымі, будуць ужытыя тыя ж ID карыстальніка і пароль, што і для атрымання.

en: Authenticate with POP3 before sending
be: Аўтэнтыфікацыя POP3 перад адпраўленнем

note: signature
en: Signature
be: Подпіс

en: Direct input
be: Непасрэдны ўвод

en: Name:
be: Назва:

en: Command output
be: Вывад загада

en: Put signature before quote (not recommended)
be: Паставіць подпіс перад цытатай (не рэкамендуецца)

en: Automatically set the following addresses
be: Аўтаматычна ўпісваць наступныя адрасы

en: Cc
be: Копія

en: Bcc
be: Скрытая копія

en: Reply-To
be: Зваротны адрас

en: PGP sign message by default
be: Тыпова падпісваць паведамленні PGP

en: PGP encrypt message by default
be: Тыпова шыфраваць паведамленні PGP

en: Encrypt when replying to encrypted message
be: Шыфраваць пры адказе на шыфраванае паведамленне

en: Use ASCII-armored format for encryption
be: Ужываць фармат ASCII-armored для шыфравання

en: Use clear text signature
be: Устаўляць подпіс чыстым тэкстам

en: Use default GnuPG key
be: Ужываць тыповы ключ GnuPG

en: Select key by your email address
be: Выбар ключа праз свой адрас эл.пошты

en: Specify key manually
be: Задаць ключ самастойна

en: User or key ID:
be: ID карыстальніка ці ключа:

en: Don't use SSL
be: Не ўжываць SSL

en: Use SSL for POP3 connection
be: Ужываць SSL для злучэння POP3

en: Use STARTTLS command to start SSL session
be: Ужываць загад STARTTLS, каб пачаць сеанс SSL

en: Use SSL for IMAP4 connection
be: Ужываць SSL для злучэння IMAP4

en: Use SSL for NNTP connection
be: Ужываць SSL для злучэння NNTP

en: Send (SMTP)
be: Адпраўка (SMTP)

en: Use SSL for SMTP connection
be: Ужываць SSL для злучэння SMTP

en: Use non-blocking SSL
be: Ужываць не-блакавальны SSL

en: Turn this off if you have problems in SSL connection.
be: Выключце гэта, калі маеце праблемы з SSL злучэннем.

en: Use SOCKS proxy
be: Ужываць SOCKS proxy

en: Hostname:
be: Назва хоста:

en: Port:
be: Порт:

en: Use authentication
be: Ужываць аўтэнтыфікацыю

en: Password:
be: Пароль:

en: Use SOCKS proxy on sending
be: Ужываць SOCKS-проксі для адпраўкі

en: Specify SMTP port
be: Задаць порт SMTP

en: Specify POP3 port
be: Задаць порт POP3

en: Specify IMAP4 port
be: Задаць порт IMAP4

en: Specify NNTP port
be: Задаць порт NNTP

en: Specify domain name
be: Задаць даменнае імя

en: IMAP server directory
be: Каталог сервера IMAP4.

en: Only the subfolders of this directory will be displayed.
be: Толькі падкаталогі гэтага каталога будуць паказаны.

en: Clear all message caches on exit
be: Ачышчаць усе кэшы паведамленняў пры выхадзе

en: Put sent messages in
be: Змяшчаць дасланыя лісты ў

en: Put draft messages in
be: Змяшчаць чарнавікі ў

en: Put queued messages in
be: Змяшчаць чаргу ў

en: Put deleted messages in
be: Змяшчаць сцёртыя лісты ў

en: Account name is not entered.
be: Не ўведзена назва акаунта.

en: Mail address is not entered.
be: Не ўведзены адрас эл.пошты.

en: SMTP server is not entered.
be: Не ўведзены сервер SMTP.

en: User ID is not entered.
be: Не ўведзены ID карыстальніка.

en: POP3 server is not entered.
be: Не ўказаны сервер POP3.

en: IMAP4 server is not entered.
be: Не ўказаны сервер IMAP4.

en: NNTP server is not entered.
be: Не ўказаны сервер NNTP.

en: Specified folder is not a queue folder.
be: Указаны каталог не з'яўляецца каталогам чаргі.

en: It's not recommended to use the old style ASCII-armored
    mode for encrypted messages. It doesn't comply with the
    RFC 3156 - MIME Security with OpenPGP.
be: Не рэкамендавана ўжыванне старога стылю ASCII-armored
    рэжыму для шыфраваных паведамленняў. Гэта не адпавядае
    RFC 3156 - MIME Бяспека сродкамі OpenPGP

en: Actions configuration
be: Настаўленні дзеяння

en: Menu name:
be: Назва меню:

en: Command line:
be: Загадны радок:

en: Menu name:
     Use / in menu name to make submenus.
    Command line:
     Begin with:
       | to send message body or selection to command
       > to send user provided text to command
       * to send user provided hidden text to command
     End with:
       | to replace message body or selection with command output
       > to insert command's output without replacing old text
       & to run command asynchronously
     Use:
       %f for message file name
       %F for the list of the file names of selected messages
       %p for the selected message part
       %u for a user provided argument
       %h for a user provided hidden argument
       %s for the text selection
be: Назва меню:
     Ужывайце / ў назве меню, каб стварыць падменю.
    Радок загаду:
     Пачынаць з сімвала:
       | каб адправіць цела ліста ці вылучэнне загаду
       > каб адправіць карыстальніцкі тэкст загаду
       * каб адправіць скрыты карыстальніцкі тэкст загаду
     Заканчваць на сімвал:
       | каб замяніць тэкст паведамлення ці вылучэнне на вывад загаду
       > каб уставіць вывад загаду без замены старога тэксту
       & для асінхроннага выканання загаду
     Ужываць:
       %f для назвы файла паведамлення
       %F для спісу назваў файлаў вылучаных паведамленняў
       %p для вылучанай часткі паведамлення
       %u для аргументу, дадзенага карыстальнікам
       %h для скрытага аргументу, дадзенага карыстальнікам
       %s для вылучанага тэксту

en:  Replace
be:  Замяніць

en:  Syntax help
be:  Даведка па сінтаксісу

en: Registered actions
be: Зарэгістраваныя дзеянні

en: (New)
be: (Новы)

en: Menu name is not set.
be: Не ўведзена назва меню.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
be: Двукроп'е `:' не дазваляецца ў назве меню.

en: Menu name is too long.
be: Назва меню занадта доўгая.

en: Command line not set.
be: Не азначаны радок загаду.

en: Menu name and command are too long.
be: Назва меню і загад занадта доўгія.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
be: Загад
    %s
    мае памылку сінтаксісу.

en: Delete action
be: Сцерці дзеянне

en: Do you really want to delete this action?
be: Сапраўды жадаеце сцерці гэтае дзеянне?

en: Creating common preferences window...
be: Стварэнне вакна агульных настаўленняў...

en: Common Preferences
be: Агульныя настаўленні

en: Display
be: Выгляд

en: Junk mail
be: Спам

en: Details
be: Дэталі

en: Auto-check new mail
be: Аўта-праверка новай пошты

en: every
be: кожныя

en: minute(s)
be: мінут(а)

en: Check new mail on startup
be: Правяраць новую пошту пры запуску

en: Update all local folders after incorporation
be: Абнаўляць усе лакальныя каталогі пасля атрымання

note: New message notify
en: New message notification
be: Інфармаванне пра новыя паведамлені

en: second(s)
be: секунд(ы)

en: Play sound when new messages arrive
be: Прайграваць гук, калі атрыманы новыя паведамленні

en: Sound file
be: Гукавы файл

en: Execute command when new messages arrive
be: Выконваць загад, калі атрыманы новыя паведамленні

en: Command
be: Загад

en: `%d' will be replaced with the number of new messages.
be: `%d' будзе заменена на колькасць новых паведамленняў.

en: Incorporate from local spool
be: Атрымліваць з лакальнага сховішча

en: Filter on incorporation
be: Фільтраваць падчас атрымання

en: Spool path
be: Шлях да сховішча

en: General
be: Агульныя

en: Save sent messages to outbox
be: Захоўваць копіі адпраўленых лістоў у Дасланых

en: Apply filter rules to sent messages
be: Ужываць правілы фільтра да дасланых лістоў

en: Automatically add recipients to address book
be: Аўтаматычна запісваць адрасатаў у адрасную кнігу

en: Display send dialog
be: Паказваць дыялог адпраўлення

en: Notify for missing attachments when the following strings (comma-separated) are found in the message body
be: Нагадваць пра адсутнасць дадаткаў, калі наступныя радкі (раздзяляць коскай) знойдуцца ў целе паведамлення

en: (Ex: attach)
be: (Напр: дадатак)

en: Confirm recipients before sending
be: Пацвярджаць атрымальнікаў перад адпраўкай

en: Excluded addresses/domains (comma-separated):
be: Выняткі, адрасы/дамены (раздзяляць коскай):

en: Transfer encoding
be: Кадаванне перадачы

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters.
be: Выберыце кадаванне перадачы зместу (Content-Transfer-Encoding), якое ўжываецца, калі цела паведамлення утрымлівае не-ASCII сімвалы.

en: MIME filename encoding
be: Кадаванне імён файлаў MIME

en: Specify encoding method for MIME filename with non-ASCII characters.
    MIME header: most popular, but violates RFC 2047
    RFC 2231: conforms to standard, but not popular
be: Задайце метад кадавання імён файлаў MIME з не-ASCII сімваламі.
    MIME header: найбольш папулярны, але парушае RFC 2047
    RFC 2231: адпавядае стандарту, але не папулярны

en: Signature separator
be: Аддзельнік подпісу

en: Insert automatically
be: Устаўляць аўтаматычна

en: Reply
be: Адказаць

en: Automatically select account for replies
be: Аўтаматычны выбар акаунта для адказаў

en: Quote message when replying
be: Цытаваць паведамленне пры адказе

en: Reply to mailing list by Reply button
be: Адказваць у спіс рассылкі пры націсканні кнопкі Адказаць

en: Inherit recipients on reply to self messages
be: Захоўваць папярэднія адрасы пры адказе на свае паведамленні

en: Set only mail address of recipients when replying
be: Упісваць толькі паштовыя адрасы атрымальнікаў пры адказе

note: editor
en: Editor
be: Рэдактар

en: Automatically launch the external editor
be: Аўтаматычна запускаць вонкавы рэдактар

en: Undo level
be: Глыбіня гісторыі змен

en: Wrap messages at
be: Заварочваць лісты па

en: characters
be: сімвалаў

en: Wrap quotation
be: Пераносіць цытаты

en: Wrap on input
be: Пераносіць пры ўводзе

en: Auto-save to draft
be: Аўта-запіс у чарнавікі

en: Format
be: Фармат

en: Spell checking
be: Праверка правапісу

note: reply
en: Reply format
be: Фармат адказу

en: Quotation mark
be: Знак цытаты

note: forward
en: Forward format
be: Фармат перасылкі

en:  Description of symbols
be:  Апісанне сімвалаў

en: Enable Spell checking
be: Ужываць Праверку правапісу

en: Default language:
be: Прадвызначаная мова:

en: Text font
be: Шрыфт тэксту

note: ---- Folder View ----
en: Folder View
be: Прагляд каталогаў

en: Display unread number next to folder name
be: Паказваць колькасць нечытаных лістоў побач з назвай каталога

en: Displaying message number columns in the folder view:
be: Паказваць у слупок колькасць лістоў у праглядзе каталогаў:

en: Abbreviate newsgroups longer than
be: Скарачаць назвы груп даўжэй за

en: letters
be: літар

note: ---- Summary ----
en: Summary View
be: Выгляд Зводкі

en: Display recipient on `From' column if sender is yourself
be: Паказваць адрасатаў ў слупку `Ад', калі адпраўнік - вы

en: Expand threads
be: Разгортваць ніткі

en: Date format
be: Фармат даты

en:  Set display item of summary...
be:  Наставіць від запісаў зводкі...

en: Message
be: Паведамленне

note: S_COL_UNREAD
en: Attachment
be: Дадатак

en: Color label
be: Каляровая метка

en: Default character encoding
be: Тыповы знаказбор

en: This is used when displaying messages with missing character encoding.
be: Ужываецца пры паказе паведамленняў, у якіх не пазначаны знаказбор.

en: Outgoing character encoding
be: Выходны знаказбор

en: If `Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used.
be: Калі выбрана `Аўтаматычна', аптымальнае для бягучай лакалі кадаванне будзе ужыта.

en: Enable coloration of message
be: Дазволіць афарбоўку паведамлення

en: Display multi-byte alphabet and numeric as
    ASCII character (Japanese only)
be: Паказваць шматбайтны алфавіт і лічбы
    як сімвалы ASCII (толькі японскія)

en: Display header pane above message view
be: Паказваць стужку загалоўкаў па-над праглядам паведамлення

en: Display short headers on message view
be: Паказваць кароткія загалоўкі ў праглядзе ліста

en: Render HTML messages as text
be: Адлюстроўваць HTML-паведамленні як тэкст

en: Treat HTML only messages as attachment
be: Трактаваць паведамленні з аднаго HTML як дадатак

en: Display cursor in message view
be: Паказваць курсор у праглядзе паведамлення

en: Line space
be: Прастора між радкоў

en: pixel(s)
be: піксел(аў)

en: Scroll
be: Пракрутка

en: Half page
be: Палова старонкі

en: Smooth scroll
be: Гладкая пракрутка

en: Step
be: Крок

en: Images
be: Выявы

en: Resize attached large images to fit in the window
be: Падганяць памер вялікіх далучаных рысункаў да памеру вакна

en: Display images as inline
be: Паказваць рысункі побач з тэкстам

en: You can specify label names for each color (Work, TODO etc.).
be: Вы можаце даваць назвы меткам кожнага колеру (Праца, Зрабіць etc.)

en: Enable Junk mail control
be: Задзейнічаць кіраванне СПАМам

en: Learning command:
be: Загад вучэння:

en: (Select preset)
be: (Выберыце набор)

en: Not Junk
be: Не-Спам

en: Classifying command
be: Загад класіфікацыі

en: To classify junk mails automatically, both junk and not junk mails must be learned manually to a certain extent.
be: Каб класіфікаваць спам аўтаматычна, і Спам і не-Спам лісты павінны быць вывучаны самастойна да пэўнага моманту.

en: Junk folder
be: Каталог Спаму

en: The messages which are set as junk mail will be moved to this folder. If empty, the default junk folder will be used.
be: Паведамленні, пазначаныя як Спам, будуць перанесены ў гэты каталог. Калі пакінуць поле пустым, будзе ўжыты тыповы каталог спаму.

en: Filter messages classified as junk on receiving
be: Фільтраваць лісты, класіфікаваныя як Спам, падчас атрымання

en: Filter junk mails before normal filtering
be: Фільтраваць Спам перад звычайным фільтрам

en: Delete junk mails from server on receiving
be: Сціраць Спам з сервера пад час атрымання

en: Mark filtered junk mails as read
be: Пазначаць лісты, класіфікаваныя як Спам, прачытанымі

en: Automatically check signatures
be: Аўтаматычна правяраць подпісы

en: Show signature check result in a popup window
be: Паказваць вынік праверкі подпісу ва ўсплыўным акне

en: Store passphrase in memory temporarily
be: Часова захоўваць парафразу ў памяці

en: Expired after
be: Спыніць дзеянне пасля

en: minute(s)
be: мінут(а)

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session.
be: Выстаўленне ў '0' мусіць захоўваць парафразу ўвесь сеанс.

en: Grab input while entering a passphrase
be: Захопліваць увод пад час упісвання парафразы

en: Display warning on startup if GnuPG doesn't work
be: Паказваць папярэджанне пры старце, калі GnuPG не працуе

en: Always open messages in summary when selected
be: Заўжды адкрываць паведамленні ў зводцы па выбары

en: Always mark as read when a message is opened
be: Заўжды пазначаць паведамленне чытаным пры адкрыцці

en: Open first unread message when a folder is opened
be: Адкрываць першае нечытанае паведамленне па адкрыцці каталога

en: Remember last selected message
be: Памятаваць апошняе вылучанае паведамленне

en: Only mark message as read when opened in new window
be: Пазначаць паведамленне чытаным толькі пры адкрыцці ў новым акне

en: Open inbox after receiving new mail
be: Адкрываць Атрыманыя, калі ёсць новыя

en: Open inbox on startup
be: У Атрыманыя па запуску

en: Change current account on folder open
be: Змяняць бягучы акаунт пры адкрыцці каталога

en: Execute immediately when moving or deleting messages
be: Неадкладнае выкананне пераносу або сцірання паведамлення

en: Messages will be marked until execution if this is turned off.
be: Калі гэта опцыя выключана, паведамленні застаюцца пазначаныя да выканання.

en: Make the order of buttons comply with GNOME HIG
be: Зрабіць парадак кнопак у адпаведнасці з GNOME HIG

en: Display tray icon
be: Паказваць іконку ў трэі

en: Minimize to tray icon
be: Мінімізаваць у іконку ў трэі

en: Toggle window on trayicon click
be: Пераключаць акно па кліку на іконцы ў трэі

en:  Set key bindings...
be:  Наставіць спалучэнні клавіш...

en: Other
be: Іншае

en: External commands
be: Вонкавыя загады

en: Update
be: Абнаўленне

en: Receive dialog
be: Дыялог атрымання

en: Show receive dialog
be: Паказваць дыялог атрымання

en: Always
be: Заўсёды

en: Only on manual receiving
be: Толькі пры ручным запуску

en: Never
be: Ніколі

en: Don't popup error dialog on receive error
be: Не паказваць акно памылкі атрымання

en: Close receive dialog when finished
be: Закрываць дыялог атрымання па заканчэнні

en: Add address to destination when double-clicked
be: Дадаць адрас да прызначэння па двайным кліку

en: Set only mail address when entering recipient from address book
be: Дадаваць толькі адрасы пры ўпісванні атрымальнікаў з адраснай кнігі

en: Auto-completion:
be: Аўта-дапісванне:

en: Start with Tab
be: Пачынаць па Tab

en: Disable
be: Адключыць

en: On exit
be: Пры выхадзе

en: Confirm on exit
be: Пацвердзіць выхад

en: Empty trash on exit
be: Чысціць сметніцы пры выхадзе

en: Ask before emptying
be: Спытаць перад ачысткай

en: Warn if there are queued messages
be: Папярэджваць, калі есць паведамленні ў чарзе

en: External commands (%s will be replaced with file name / URI)
be: Вонкавыя загады  (%s будзе заменена назвай файла / URI)

en: Web browser
be: Веб-браўзер

en: (Default browser)
be: (Тыповы браўзер)

en: Use external program for printing
be: Ужываць вонкавую праграму для друку

en: Use external program for incorporation
be: Ужываць вонкавую праграму для атрымання пошты

en: Use external program for sending
be: Ужываць вонкавую праграму для адпраўкі

en: Update check requires 'curl' command.
be: Спраўджанне абнаўленняў патрабуе загаду 'curl'.

en: Enable auto update check
be: Задзейнічаць аўтаматычнае спраўджанне абнаўлення

en: Use HTTP proxy
be: Ужываць HTTP proxy

en: HTTP proxy host (hostname:port):
be: Адрас HTTP proxy (hostname:port):

en: Enable strict checking of the integrity of summary caches
be: Уключыць строгі кантроль цэласнасці кэшу зводкі

en: Enable this if the contents of folders have the possibility of modification by other applications.
    This option will degrade the performance of displaying summary.
be: Уключайце гэту опцыю, калі змест каталогаў можа быць зменены другімі праграмамі.
    Гэта опцыя зніжае хуткасць адлюстравання зводкі.

en: Socket I/O timeout:
be: Таймаут сокета I/O:

en: Automatic (Recommended)
be: Аўтавыбар (Рэкамендуецца)

en: 7bit ascii (US-ASCII)
be: 7-бітны ascii (US-ASCII)

en: Unicode (UTF-8)
be: Унікод (UTF-8)

en: Western European (ISO-8859-1)
be: Заходнееўрапейскі (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
be: Заходнееўрапейскі (ISO-8859-15)

en: Western European (Windows-1252)
be: Заходнееўрапейскі (Windows-1252)

en: Central European (ISO-8859-2)
be: Цэнтральнаеўрапейскі (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
be: Балтыйскі (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
be: Балтыйскі (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
be: Балтыйскі (Windows-1257)

en: Greek (ISO-8859-7)
be: Грэцкі (ISO-8859-7)

en: Arabic (ISO-8859-6)
be: Арабскі (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
be: Арабскі (Windows-1256)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
be: Яўрэйскі (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
be: Яўрэйскі (Windows-1255)

en: Turkish (ISO-8859-9)
be: Турэцкі (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
be: Кірыліца (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
be: Кірыліца (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
be: Кірыліца (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
be: Кірыліца (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
be: Японскі (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
be: Японскі (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
be: Японскі (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB2312)
be: Спрошчаны кітайскі (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
be: Спрошчаны кітайскі (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
be: Традыцыйны кітайскі (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
be: Традыцыйны кітайскі (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
be: Кітайскі (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
be: Карэйскі (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
be: Тайскі (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
be: Тайскі (Windows-874)

en: the full abbreviated weekday name
be: скарочаная назва дня тыдня

en: the full weekday name
be: поўная назва дня тыдня

en: the abbreviated month name
be: скарочаная назва месяца

en: the full month name
be: поўная назва месяца

en: the preferred date and time for the current locale
be: пераважныя дата i час для бягучай лакалі

en: the century number (year/100)
be: нумар веку (год/100)

en: the day of the month as a decimal number
be: дзень месяца як лічба дзесятковая

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
be: гадзіна як лічба дзесятковая, ужываючы 24-гадзінны фармат

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
be: гадзіна як лічба дзесятковая, ужываючы 12-гадзінны фармат

en: the day of the year as a decimal number
be: дзень году як лічба дзесятковая

en: the month as a decimal number
be: месяц як лічба дзесятковая

en: the minute as a decimal number
be: мінута як лічба дзесятковая

en: either AM or PM
be: альбо AM альбо PM

en: the second as a decimal number
be: секунда як лічба дзесятковая

en: the day of the week as a decimal number
be: дзень тыдня як лічба дзесятковая

en: the preferred date for the current locale
be: пераважная дата для бягучай лакалі

en: the last two digits of a year
be: апошнія дзве лічбы году

en: the year as a decimal number
be: год як лічба дзесятковая

en: the time zone or name or abbreviation
be: часавы пояс - назва ці скарот

en: Specifier
be: Вызначальнік

en: Description
be: Апісанне

en: Example
be: Прыклад

en: Set message colors
be: Наставіць колеры паведамлення

en: Colors
be: Колеры

en: Quoted Text - First Level
be: Цытаваны тэкст - узровень першы

en: Quoted Text - Second Level
be: Цытаваны тэкст - узровень другі

en: Quoted Text - Third Level
be: Цытаваны тэкст - узровень трэці

en: URI link
be: Спасылка URI

en: Recycle quote colors
be: Паўтор колераў цытавання

en: Pick color for quotation level 1
be: Выберыце колер для першага ўзроўню цытавання

en: Pick color for quotation level 2
be: Выберыце колер для другога ўзроўню цытавання

en: Pick color for quotation level 3
be: Выберыце колер для трэцяга ўзроўню цытавання

en: Pick color for URI
be: Выберыце колер для URI

en: Description of symbols
be: Апісанне сімвалаў

en: Date
    From
    Full Name of Sender
    First Name of Sender
    Initial of Sender
    Subject
    To
    Cc
    Newsgroups
    Message-ID
be: Дата
    Адпраўнік
    Поўнае імя адпраўніка
    Імя адпраўніка
    Ініцыялы адпраўніка
    Тэма
    Каму
    Копія
    Групы навін
    Message-ID

en: If x is set, displays expr
be: Паказваць expr калі заданы x

en: Message body
    Quoted message body
    Message body without signature
    Quoted message body without signature
    Literal %
be: Цела паведамлення
    Цела цытаванага паведамлення
    Цела паведамлення без подпісу
    Цела цытаванага паведамлення без подпісу
    Літарал %

en: Literal backslash
    Literal question mark
    Literal opening curly brace
    Literal closing curly brace
be: Літарал леваскос (backslash)
    Літарал пытальнік
    Літарал дужка фігурная адкрывальная
    Літарал дужка фігурная закрывальная

en: Key bindings
be: Спалучэнні клавіш

en: Select the preset of key bindings.
be: Выберыце набор спалучэнняў клавіш.

en: Default
be: Тыповыя

en: Old Sylpheed
be: Стары Сілфід

en: Custom header setting
be: Настаўленне загалоўка карыстальніка

en:  Delete
be:  Сцерці

en: Custom headers
be: Загалоўкі карыстальніка

en: Header name is not set.
be: Назва загалоўка не азначана.

en: Delete header
be: Сцерці загаловак

en: Do you really want to delete this header?
be: Сапраўды жадаеце сцерці гэты загаловак?

en: Creating display header setting window...
be: Стварэнне вакна настаўленняў паказу загалоўкаў...

en: Display header setting
be: Настаўленні віду загалоўка

en: Header name
be: Назва загалоўка

en: Displayed Headers
be: Паказаныя загалоўкі

en: Hidden headers
be: Скрытыя загалоўкі

en: Show all unspecified headers
be: Паказаць усе незаданыя загалоўкі

en: Reading configuration for displaying headers...
be: Чытанне канфігурацыі паказу загалоўкаў...

en: Writing configuration for displaying headers...
be: Запіс канфігурацыі паказу загалоўкаў...

en: This header is already in the list.
be: Такі загаловак ужо ёсць у спісе.

en: Display items setting
be: Настаўленне паказу элементаў

en: Available items
be: Даступныя элементы

en: Displayed items
be: Паказаныя элементы

en:  Revert to default
be:  Узнавіць прадвызначэнні

en: Filter settings
be: Правілы фільтравання

en: Enabled
be: Уключана

en: Do you really want to delete the rule '%s'?
be: Сапраўды жадаеце сцерці правіла '%s'?

en: Delete rule
be: Сцерці правіла

en: Filter rule
be: Правіла фільтра

en: If any of the following condition matches
be: Калі любая з наступных умоваў выконваецца

en: If all of the following conditions match
be: Калі усе наступныя умовы выконваюцца

en: Perform the following actions:
be: Выканаць наступныя дзеянні:

en: To or Cc
be: `Каму' ці `Копія'

en: Any header
be: Любы загаловак

en: Edit header...
be: Рэдагаваць загаловак...

en: Message body
be: Цела ліста

en: Result of command
be: Вынік загада

en: Age
be: Узрост

en: Marked
be: Пазначаны

en: Has color label
be: Мае каляровую метку

en: Has attachment
be: Мае дадатак

en: contains
be: утрымлівае

en: doesn't contain
be: не ўтрымлівае

en: is
be: ёсць

en: is not
be: не ёсць

en: match to regex
be: адпавядае выразу

en: doesn't match to regex
be: не адпавядае выразу

en: is in addressbook
be: ёсць у адраснай кнізе

en: is not in addressbook
be: няма ў адраснай кнізе

en: is larger than
be: болей за

en: is smaller than
be: меней за

en: is shorter than
be: карацей за

en: is longer than
be: даўжэй за

en: matches to status
be: адпавядае стану

en: doesn't match to status
be: не адпавядае стану

en: Move to
be: Перанесці ў

en: Copy to
be: Капіраваць у

en: Don't receive
be: Не атрымліваць

en: Delete from server
be: Сцерці з сервера

en: Set mark
be: Пазначыць

en: Set color
be: Пазначыць колерам

en: Mark as read
be: Пазначыць як прачытаны

en: Forward
be: Пераслаць

en: Forward as attachment
be: Пераслаць як дадатак

en: Redirect
be: Перанакіраваць

en: Execute command
be: Выканаць загад

en: Stop rule evaluation
be: Спыніць выкананне правілаў

en: folder:
be: каталог:

en: day(s)
be: дні

en: address:
be: адрас:

en: Edit header list
be: Рэдагаваць спіс загалоўкаў

en: Headers
be: Загалоўкі

en: Header:
be: Загаловак:

en: Command is not specified.
be: Загад не азначаны.

en: Destination folder is not specified.
be: Не ўказаны каталог прызначэння.

en: Invalid condition exists.
be: Есць недапушчальныя умовы.

en: Rule name is not specified.
be: Не задана назва правіла.

en: Invalid action exists.
be: Есць недапушчальнае дзеянне.

en: Condition not exist.
be: Умова не існуе.

en: Action not exist.
be: Дзеянне не існуе.

en: Folder properties
be: Уласцівасці каталога

en: Identifier
be: Ідэнтыфікатар

en: Type
be: Тып

en: Normal
be: Звычайны

en: Don't display [...] or (...) at the beginning of subject in summary
be: Не паказваць [...] ці (...) ў пачатку тэмы ў зводцы

en: Delete [...] or (...) at the beginning of subject on reply
be: Прыбіраць [...] або (...) у пачатку тэмы пры адказе

en: Account
be: Акаунт

en: Apply to subfolders
be: Ужываць да падкаталогаў

en: use also on reply
be: ужываць таксама пры адказе

en: Reply-To:
be: Зваротны адрас:

en: %s - Edit search condition
be: %s - Рэдагаванне умовы пошуку

en: Match any of the following
be: Адпавядае любому з наступных

en: Match all of the following
be: Адпавядае ўсім наступным

en: Folder:
be: Каталог:

en: Search subfolders
be: Шукаць у падкаталогах

en: Mark
be: Пазначэнне

note: S_COL_MIME
en: Subject
be: Тэма

note: S_COL_SUBJECT
en: From
be: Адпраўнік

note: S_COL_FROM
en: Date
be: Дата

note: S_COL_SIZE
en: Number
be: Нумар

note: S_COL_NUMBER
en: To
be: Каму

en: Creating summary column setting window...
be: Стварэнне вакна настаўленняў слупкоў зводкі...

en: Summary display item setting
be: Настаўленне паказаных элементаў зводкі

en: Select items to be displayed on the summary view. You can modify
    the order by using the Up / Down button.
be: Выберыце элементы, паказаныя у выглядзе зводкі.
    Можна змяніць іх парадак кнопкамі Вышэй / Ніжэй.

en: Template name
be: Назва шаблона

en: Register
be: Рэгістраваць

en:  Substitute
be:  Замяніць

en:  Symbols
be:  Сімвалы

en: Registered templates
be: Зарэгістраваныя шаблоны

en: Templates
be: Шаблоны

en: Template is modified
be: Шаблон зменены

en: Current modification is not applied. Finish without saving it?
be: Бягучыя змяненні не замацаваныя. Скончыць без запісання?

en: Templates are modified
be: Шаблоны зменены

en: Really discard modification to templates?
be: Сапраўды адкінуць змяненні шаблонаў?

en: Template
be: Шаблон

en: Template format error.
be: Памылка фармату шаблона.

en: Delete template
be: Сцерці шаблон

en: Do you really want to delete this template?
be: Сапраўды жадаеце сцерці гэты шаблон?

en: ---- Separator ----
be: --- Раздзяляльнік ---

en: Get
be: Атрымаць

en: Incorporate new mail
be: Атрымаць новую пошту

en: Get all
be: Атр. усе

en: Incorporate new mail of all accounts
be: Атрымаць новую пошту ўсіх акаунтаў

en: Remote mailbox
be: Адлеглая скрынка

en: POP3 Remote mailbox
be: Адлеглая скрынка POP3

en: Send queued message(s)
be: Выслаць паведамленне(і) з чаргі

en: Compose new message
be: Напісаць новае паведамленне

en: Reply to the message
be: Адказаць на паведамленне

en: Reply all
be: Адк. усім

en: Reply to all
be: Адказаць усім

en: Forward the message
be: Пераслаць паведамленне

en: Delete the message
be: Сцерці гэта паведамленне

en: Set as junk mail
be: Пазначыць як Спам

en: Not junk
be: Не-Спам

en: Set as not junk mail
be: Пазначыць як не-Спам

en: Next unread message
be: Наступнае нечытанае паведамленне

en: Previous unread message
be: Папярэдняе нечытанае паведамленне

en: Search messages
be: Пошук паведамленняў

en: Print
be: Друк

en: Print message
be: Друкаваць паведамленне

en: Stop
be: Спыніць

en: Stop receiving
be: Спыніць атрыманне

en: Execute
be: Выканаць

en: Execute marked process
be: Выканаць пазначаны працэс

en: Prefs
be: Настаўленні

en: Common preferences
be: Агульныя настаўленні

en: Send message
be: Адправіць паведамленне

en: Send later
be: Выслаць пазней

en: Put into queue folder and send later
be: Змясціць у каталог чаргі і выслаць пазней

en: Draft
be: Чарнавік

en: Save to draft folder
be: Запісаць у каталог чарнавікоў

en: Insert
be: Уставіць

en: Insert file
be: Уставіць файл

en: Attach
be: Далучыць

en: Attach file
be: Далучыць файл

en: Append signature
be: Дадаць подпіс

en: Edit with external editor
be: Рэдагаваць вонкавым рэдактарам

en: Linewrap
be: Перанос

en: Wrap all long lines
be: Пераносіць па словах доўгія радкі

en: Customize toolbar
be: Наставіць стужку прылад

en: Select items to be displayed on the toolbar. You can modify
    the order by using the Up / Down button.
be: Выберыце элементы, паказаныя на стужцы прылад.
    Можна змяніць іх парадак кнопкамі Вышэй / Ніжэй.

en: The message will be printed with the following command:
be: Паведамленне будзе надрукавана з дапамогай наступнага загада:

en: (Default print command)
be: (Тыповы загаду друку)

en: Print command line is invalid:
    `%s'
be: Радок загаду друку няправільны:
    `%s'

en: Status
be: Статус

en: Progress
be: Прагрэс

en: _Save as search folder
be: Запісаць як каталог пошуку

en: Message not found.
be: Паведамлені не знойдзены.

en: 1 message found.
be: 1 паведамленне знойдзена.

en: %d messages found.
be: %d паведамленняў знойдзена.

en: Searching %s (%d / %d)...
be: Пошук %s (%d / %d)...

en: Searching %s ...
be: Пошук %s ...

en: (No Date)
be: (Без Даты)

en: Save as search folder
be: Запісаць як каталог пошуку

en: Location:
be: Месца:

en: Folder name:
be: Назва каталога:

en: Select folder to copy
be: Выберыце каталог для капіравання

en: Select folder to move
be: Выберыце каталог для пераносу

en: All
be: Усе

en: Have color label
be: Мае каляровую метку

en: Have attachment
be: Мае дадаткі

en: Within 1 day
be: У межах 1 дня

en: Last 5 days
be: За апошнія 5 дзён

en: Last 7 days
be: За апошнія 7 дзён

en: In addressbook
be: Ёсць у адраснай кнізе

en: Search for Subject or From
be: Шукаць Тэму ці Адпраўніка

en: %1$d in %2$d matched
be: %1$d з %2$d адпавядае

en: No messages matched
be: Няма адпаведнасцей

en: Cannot find user ID for this key.
be: Немагчыма знайсці ID карыстальніка для гэтага ключа.

en: 		aka "%s"
be: 		ака "%s"

en: Signature made at %s
be: Подпіс зроблены %s

en: Error verifying the signature
be: Памылка праверкі подпісу

en: _File
be: Ф_айл

en: _Get
be: Ат_рымаць

en: _Help
be: _Даведка

en: _About
be: _Пра Sylpheed

en: %s - POP3 Remote mailbox
be: %s - Адлеглая скрынка POP3

en: No.
be: Нум.

en: Connecting to %s:%d ...
be: Злучэнне з %s:%d ...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
be: Нельга злучыцца з серверам POP3: %s:%d

en: Error occurred during POP3 session.
be: памылка здарылася пад час сеансу POP3.

en: Error occurred during POP3 session:
    %s
be: Памылка здарылася пад час сеансу POP3:
    %s

en: Retrieving message headers (%d / %d) ...
be: Атрыманне загалоўкаў паведамлення (%d / %d) ...

en: Getting the number of messages...
be: Атрыманне колькасці паведамленняў ...

en: No message
be: Няма паведамленняў

en: Deleted %d messages
be: Сцёрта %d паведамленняў

en: Quitting...
be: Адлучэнне...

en: Retrieved %d messages
be: Атрымана %d паведамленняў

en: Opened message %d
be: Адкрыта паведамленне %d

en: Retrieved %d (of %d) message headers
be: Атрымана %d (з %d) загалоўкаў паведамленняў

en: Retrieved %d message headers
be: Атрымана %d загалоўкаў паведамленняў

en: Retrieving message %d ...
be: Атрыманне паведамлення %d...

en: Delete messages
be: Сцерці паведамленні

en: Really delete selected messages from server?
    This operation cannot be reverted.
be: Сапраўды сцерці вылучаныя паведамленні з сервера?
    Гэта дзеянне нельга будзе адкаціць.

en: Key ID
be: ID ключа

en: Val
be: Велічыня

en: Add key
be: Дадаць ключ

en: Enter another user or key ID:
be: Увядзіце іншы ID карыстальніка ці ключа:

en: Trust key
be: Давяраць ключу

en: The selected key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    Do you trust it enough to use it anyway?
be: Выбраны ключ - не поўнасцю давераны.
    Калі вы вырашыце шыфраваць паведамленне з гэтым ключом, вы
    не будзеце ведаць напэўна, што яно пойдзе да асобыы, якую вы
    мелі на ўвазе. Вы давяраеце ключу дастаткова, каб ужываць яго?

en: Queued message header is broken.
be: Загаловак ліста ў чарзе пашкоджаны.

en: Sending message using command: %s
be: Адпраўленне паведамлення, ўжываючы загад: %s

en: Can't execute command: %s
be: Немагчыма выканаць загад: %s

en: Error occurred while executing command: %s
be: Памылка пад час выканання загаду: %s

en: Connecting
be: Злучэнне

en: Connecting to SMTP server: %s ...
be: Злучэнне з SMTP серверам: %s ...

note: ignore errors right after QUIT
en: Error occurred after QUIT command (ignored)
be: Памылка здарылася пасля загаду QUIT (ігнараваная)

en: Sending HELO...
be: Адпраўленне HELO...

en: Authenticating
be: Аўтэнтыфікацыя

en: Sending message via %s:%d...
be: Адпраўленне паведамлення праз %s:%d...

en: Sending EHLO...
be: Адпраўленне EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
be: Адпраўленне MAIL FROM...

en: Sending
be: Адпраўленне

en: Sending RCPT TO...
be: Адпраўленне RCPT TO...

en: Sending DATA...
be: Адпраўленне DATA...

en: Sending message (%d / %d bytes)
be: Адпраўленне паведамлення (%d / %d байт)

en: %d / %d bytes
be: %d / %d байтаў

en: Sending message
be: Адпраўленне паведамлення

en: Error occurred while sending the message.
be: Памылка пад час адпраўкі паведамлення.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
be: Памылка пад час адпраўкі паведамлення:
    %s

en: SMTP server not found: %s:%d
be: Сервер SMTP не знойдзены: %s:%d

en: Can't connect to SMTP server.
be: Нельга злучыцца з серверам SMTP.

en: Can't connect to SMTP server: %s:%d
be: Нельга злучыцца з серверам SMTP: %s:%d

en: Mailbox setting
be: Настаўленне скрынкі

en: This dialog will make initial setup of mailbox.
be: Гэты дыялог зробіць пачатковыя настаўленні паштовай скрынкі.

en: Create mailbox at the following default location:
be: Стварыць паштовую скрынку ў прадвызначаным месцы:

en: Create mailbox at the following location:
    (enter folder name or full folder path)
be: Стварыць паштовую скрынку ў наступным месцы:
    (упішыце назву каталога ці поўны шлях да каталога)

en: If you want to add a mailbox at another location afterward, please select 'File - Mailbox - Add mailbox...' in the menu.
be: Калі вы жадаеце дадаць потым паштовую скрынку ў другім месцы, выберыце 'Файл - Паштовая скрынка - Дадаць скрынку...' у галоўным меню.

en: Cancel
be: Скасавана

en: Continue without creating mailbox?
be: Працягваць без стварэння паштовай скрынкі?

en: Please input folder name or full folder path.
be: Увядзіце назву каталога ці поўны шлях да каталога.

en: The mailbox '%s' already exists.
be: Паштовая скрынка `%s' ужо існуе.

en: The location '%s' includes settings folder. Please specify another location.
be: Месцазнаходжанне '%s' утрымлівае каталог настаўленняў. Калі ласка, выберыце іншае месца.

en: Cancel mail account setup?
be: Скасаваць настаўленне акаунта пошты?

en: Input value is not valid.
be: Уведзеная велічыня недапушчальная.

en: POP3 server:
be: Сервер POP3:

en: IMAP4 server:
be: Сервер IMAP4:

en: New account setup
be: Настаўлене новага акаунта

en: This dialog will make initial setup of new mail account.
be: Гэты дыялог зробіць пачатковыя настаўленні новага акаунта пошты.

en: Select account type:
be: Выберыце тып акаунта:

en: Input your name and mail address:
be: Увядзіце сваё імя і адрас пошты:

en: Display name:
be: Паказваць імя:

en: E-mail address:
be: Адрас эл.пошты:

en: This name will be seen at the side of recipients (e.g. John Doe)
be: Гэта імя будзе паказана атрымальніку (напр. А. Іваноў)

en: Input user ID and mail server:
be: Увядзіце ідэнтыфікатар карыстальніка і сервер пошты:

en: User ID:
be: ID карыстальніка:

en: SMTP server:
be: SMTP-сервер:

en: Use SSL
be: Ужываць SSL

en: Use SMTP authentication
be: Ужываць SMTP-аўтэнтыфікацыю

en: Your new mail account has been set up with the following settings.
be: Ваш новы паштовы акаунт устаноўлены з наступнымі настаўленнямі.

en: If you want to modify the settings, select
    'Configuration - Preferences for current account' or
    'Configuration - Edit accounts' in the main menu.
be: Калі жадаеце змяніць гэтыя настаўленні, выберыце
    'Канфігурацыя - Настаўленні бягучага акаунта' або
    'Канфігурацыя - Рэдагаваць акаунты' у галоўным меню.

en: Importing mail data
be: Імпартаваць пошту

en: The mail store of Outlook Express was found. Do you want to import the mail data of Outlook Express?
    
    (The folder structure will not be reproduced)
be: Знойдзена паштовае сховішча Outlook Express. Ці хочаце імпартаваць пошту з Outlook Express?
    
    (Структура каталогаў не будзе ўзноўлена)

en: Imported
be: Імпартавана

en: Failed to import the mail data.
be: Не ўдалося імпартаваць пошту.

en: Importing address book
be: Імпартаванне адраснай кнігі

en: The Windows address book was found. Do you want to import the address book?
be: Знойдзена адрасная кніга Windows. Ці хочаце імпартаваць гэту адрасную кнігу?

en: Failed to import the address book.
be: Не ўдалося імпартаваць адрасную кнігу.

en: Signature check result
be: Вынік праверкі подпісу

en: Checking signature
be: Праверка подпісу

en: %s%s%s from "%s"
be: %s%s%s ад "%s"

en: No signature found
be: Не знойдзены подпіс

en: Good signature from "%s"
be: Правільны подпіс ад "%s"

en: Good signature
be: Правільны подпіс

en: Valid signature but the key for "%s" is not trusted
be: Подпіс правільны, але ключ для "%s" не давераны

en: Valid signature (untrusted key)
be: Правільны подпіс (недавераны ключ)

en: Signature valid but expired for "%s"
be: Подпіс правільны, але страціў дзейснасць для "%s"

en: Signature valid but expired
be: Подпіс правільны, але страціў дзейснасць

en: Signature valid but the signing key for "%s" has expired
be: Подпіс правільны, але ключ для "%s" страціў дзейснасць

en: Signature valid but the signing key has expired
be: Подпіс правільны, але ключ страціў дзейснасць

en: Signature valid but the signing key for "%s" has been revoked
be: Подпіс правільны, але ключ для "%s" быў адазваны

en: Signature valid but the signing key has been revoked
be: Подпіс правільны, але ключ подпісу быў адазваны

en: BAD signature from "%s"
be: НЕСАПРАЎДНЫ подпіс ад "%s"

en: BAD signature
be: ДРЭННЫ подпіс

en: No public key to verify the signature
be: Нестае публічнага ключа, каб праверыць подпіс

en: Creating source window...
be: Стварэнне акна вытоку...

en: Source of the message
be: Выток паведамлення

en: Displaying the source of %s ...
be: Адлюстраванне вытоку %s ...

en: %s - Source
be: %s - Выток

en: SSL certificate verify failed
be: Верыфікацыя сертыфікату SSL схібіла

en: The SSL certificate of %s cannot be verified by the following reason:
be: SSL-сертыфікат для %s не можа быць правераны з-за наступнай прычыны:

en: Subject: %s
be: Суб'ект: %s

en: Issuer: %s
be: Выдавец: %s

en: Issued date: %s
be: Дата выдання: %s

en: Expire date: %s
be: Дата сканчэння: %s

en: SHA1 fingerprint: %s
be: 'Адбітак пальца' SHA1: %s

en: MD5 fingerprint: %s
be: 'Адбітак пальца' MD5: %s

en: Do you accept this certificate?
be: Прымаеце гэты сертыфікат?

en: _Reject
be: _Адхіліць

en: _Temporarily accept
be: _Часова прыняць

en: Always _accept
be: Заўсёд_ы прымаць

en: Subscribe to newsgroup
be: Падпісацца на групу навін

en: Select newsgroups to subscribe.
be: Выберыце групу навін для падпіскі.

en: Find groups:
be: Знойдзены групы навін:

en:  Search
be:  Знайсці

en: Newsgroup name
be: Назва групы навін

en: Messages
be: Паведамленні

en: moderated
be: мадэраваная

en: readonly
be: толькі для чытання

en: unknown
be: невядома

en: Getting newsgroup list...
be: Атрыманне спісу груп навін...

en: Can't retrieve newsgroup list.
be: Немагчыма атрымаць спіс груп навін.

en: Done.
be: Зроблена.

en: %d newsgroups received (%s read)
be: %d груп навін атрымана (%s прачытана)

en: /Repl_y to
be: /Адказаць

en: /Repl_y to/_all
be: /Адказаць/ўсім

en: /Repl_y to/_sender
be: /Адказаць/адпраўніку

en: /Repl_y to/mailing _list
be: /Адказаць/у спіс рассылкі

en: /M_ove...
be: /Пе_ранесці...

en: /_Copy...
be: /_Капіраваць...

en: /_Mark
be: /_Пазначэнне

en: /_Mark/Set _flag
be: /_Пазначэнне/Дадаць _сцяг

en: /_Mark/_Unset flag
be: /_Пазначэнне/_Зняць сцяг

en: /_Mark/---
be: /_Пазначэнне/---

en: /_Mark/Mark as unr_ead
be: /_Пазначэнне/Пазначыць як нечытаны

en: /_Mark/Mark as rea_d
be: /_Пазначэнне/Пазначыць як прачытаны

en: /_Mark/Mark _thread as read
be: /_Пазначэнне/Пазначыць нітку як чытаную

en: /_Mark/Mark all _read
be: /_Пазначэнне/Пазначыць усе чытанымі

en: /Color la_bel
be: /Каляровая метка

en: /Set as _junk mail
be: /Пазначыць як _спам

en: /Set as not j_unk mail
be: /Пазначыць як _не-спам

en: /Re-_edit
be: /Пера-рэдагаваць

en: /Add sender to address boo_k...
be: /Дадаць адпраўніка да кнігі адрасоў...

en: /Create f_ilter rule
be: /Стварыць правіла фільтра

en: /Create f_ilter rule/_Automatically
be: /Стварыць правіла фільтра/А_ўтаматычна

en: /Create f_ilter rule/by _From
be: /_Стварыць правіла фільтра/па _Адпраўніку

en: /Create f_ilter rule/by _To
be: /_Стварыць правіла фільтра/па А_драсату

en: /Create f_ilter rule/by _Subject
be: /_Стварыць правіла фільтра/па _Тэме

en: Creating summary view...
be: Стварэнне прагляду зводкі...

en: Toggle message view
be: Пераключыць прагляду паведамлення

en: Scanning folder (%s) (%d)...
be: Сканіраванне каталога (%s) (%d)...

en: Process mark
be: Апрацаваць пазначанні

en: Some marks are left. Process it?
be: Некаторыя пазначанні засталіся. Апрацаваць?

en: Scanning folder (%s)...
be: Сканіраванне каталога (%s)...

en: Could not establish a connection to the server.
be: Немагчыма устанавіць злучэнне з серверам.

en: _Search again
be: Шукаць яшчэ

en: No more unread messages
be: Нечытаных лістоў больш няма

en: No unread message found. Search from the end?
be: Нечытаных паведамленняў не знойдзена.
    Шукаць ад канца?

en: No unread messages.
be: Няма нечытаных паведамленняў.

en: No unread message found. Go to next unread folder?
be: Нечытаных паведамленняў не знойдзена.
    Перайсці да наступнага нечытанага каталога?

en: No more new messages
be: Новых паведамленняў больш няма

en: No new message found. Search from the end?
be: Новых паведамленняў не знойдзена.
    Шукаць ад канца?

en: No new messages.
be: Няма новых паведамленняў.

en: No new message found. Go to next folder which has new messages?
be: Новых допісаў не знойдзена.
    Перайсці ў наступны каталог з новымі паведамленнямі?

en: No more marked messages
be: Няма болей пазначаных паведамленняў

en: No marked message found. Search from the end?
be: Не знойдзена пазначаных паведамленняў.
    Паўтарыць пошук ад канца?

en: No marked messages.
be: Няма пазначаных паведамленняў.

en: No marked message found. Search from the beginning?
be: Не знойдзена пазначаных паведамленняў.
    Паўтарыць пошук ад пачатку?

en: No more labeled messages
be: Няма болей памечаных паведамленняў

en: No labeled message found. Search from the end?
be: Не знойдзена памечаных паведамленняў.
    Паўтарыць пошук ад канца?

en: No labeled messages.
be: Няма памечаных паведамленняў.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
be: Не знойдзена памечаных паведамленняў.
    Паўтарыць пошук ад пачатку?

en: Attracting messages by subject...
be: Сцягванне паведамленняў па тэме...

en:  item(s) selected
be:  элемент(ы) вылучаны

en: %d deleted
be: %d сцёрта

en: %s%d moved
be: %s%d перанесена

en: %s%d copied
be: %s%d скапіравана

en: %d/%d new, %d/%d unread, %d/%d total
be: %d/%d новых, %d/%d нечытаных, %d/%d агулам

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
be: %d новых, %d нечытаных, агулам %d (%s)

en: %d new, %d unread, %d total
be: %d новых, %d нечытаных, %d агулам

en: Sorting summary...
be: Упарадкаванне зводкі...

en: 	Setting summary from message data...
be: 	Вызначэнне зводкі з дадзеных паведамленняў...

en: Setting summary from message data...
be: Вызначэнне зводкі з дадзеных паведамлення...

en: Writing summary cache (%s)...
be: Запісанне кэшу зводкі (%s)...

en: Message %d is marked
be: Паведамленне %d пазначана

en: Message %d is marked as being read
be: Паведамленне %d пазначана як чытанае

en: Message %d is marked as unread
be: Паведамленне %d пазначана як нечытанае

en: Message %s/%d is set to delete
be: Паведамленне %s/%d пазначана да сцірання

en: Delete message(s)
be: Сцерці паведамленне(і)

en: Do you really want to delete message(s) from the trash?
be: Сапраўды жадаеце сцерці паведамленне(і) са сметніцы?

en: Deleting duplicated messages...
be: Сціранне падвоеных паведамленняў...

en: Message %s/%d is unmarked
be: Паведамленне %s/%d разпазначана

en: Message %d is set to move to %s
be: Паведамленне %d пазначана да пераносу ў %s

en: Destination is same as current folder.
be: Каталог прызначэння супадае з бягучым.

en: Message %d is set to copy to %s
be: Паведамленне %d пазначана да капіравання ў %s

en: Destination for copy is same as current folder.
be: Каталог прызначэння копіі супадае з бягучым.

en: Error occurred while processing messages.
be: Памылка падчас апрацоўкі паведамленняў.

en: Building threads...
be: Збіранне нітак...

en: Unthreading...
be: Разгрупаванне...

en: Filtering (%d / %d)...
be: Фільтраванне (%d / %d)...

en: filtering...
be: фільтраванне...

en: Filtering...
be: Фільтраванне...

en: %d message(s) have been filtered.
be: %d ліст(ы) прафільтраваны.

en: file %s already exists
be: файл %s ужо існуе

en: Creating text view...
be: Стварэнне прагляду тэксту...

en: This message is encrypted, but its decryption failed.
be: Паведамленне зашыфраванае, а разшыфраванне не атрымалася.

en: _Copy file name
be: _Скапіраваць назву файла

en: This message can't be displayed.
be: Гэта паведамленне не можа быць паказана.

en: The body text couldn't be displayed because writing to temporary file failed.
be: Тэкст цела паведамлення не можа быць паказаны, бо запіс у часовы файл не атрымаўся.

en: Sa_ve this image as...
be: Запісаць рысунак як...

en: Compose _new message
be: Напісаць новае паведамленне

en: R_eply to this address
be: Адказа_ць на гэты адрас

en: Add to address _book...
be: Дадаць да адраснай кн_ігі...

en: Copy this add_ress
be: _Капіраваць адрас

en: _Open with Web browser
be: Адкрыць Веб-бра_ўзерам

en: Copy this _link
be: Капіраваць спасы_лку

en: The real URL (%s) is different from
    the apparent URL (%s).
    
    Open it anyway?
be: Сапраўдны URL (%s) адрозніваецца ад
    паказанага URL (%s).
    
    Адкрыць усе роўна?

en: Fake URL warning
be: Папярэджанне - несапраўдны URL

en: _Display Sylpheed
be: Паказаць Сілфід

en: Get from _current account
be: Атрымаць для _бягучага акаунта

en: Get from _all accounts
be: Атрымаць для _ўсіх акаунтаў

en: _Send queued messages
be: В_ыслаць паведамленні з чаргі

en: E_xit
be: Вы_йсці

en: Sylpheed
be: Сілфід

en: A newer version of Sylpheed has been found.
    Upgrade now?
be: Новая версія Сілфіда знойдзена.
    Абнавіць зараз?

en: New version found
be: Новая версія знойдзена

en: Information
be: Інфармацыя

en: Sylpheed is already the latest version.
be: Сілфід ужо найноўшай версіі.

en: Couldn't get the version information.
be: Немагчыма атрымаць інфармацыю пра версію.

en: Newer version of plug-ins have been found.
    Upgrade now?
be: Новая версія плагінаў знойдзена.
    Абнавіць зараз?

en: All Sylpheed plug-ins are already the latest version.
be: Усе плагіны Сілфіда ўжо найноўшай версіі.

en: Couldn't get the version information of plug-ins.
be: Немагчыма атрымаць інфармацыю пра версію плагінаў.

en: Remove attachments
be: Сцерці дадаткі

en: This tool is available on local folders only.
be: Гэта прылада даступна толькі ў лакальных каталогах.

en: Do you really remove attached files from the selected messages?
be: Сапраўды жадаеце сцерці файлы дадаткаў у вылучаных паведамленнях?
