Sympa - en to ca translation catalogue (2316 entries)

en: The configuration file contains errors.
ca: El fitxer de configuració conté errors.

en: Value "%s" invalid for option %s
ca: El valor «%s» no és vàlid per a l'opció %s

en: Insufficient arguments for option %s
ca: No hi ha suficients arguments per a l'opció %s

en: Duplicate specification "%s" for option "%s"
ca: Especificació duplicada «%s» per a l'opció «%s»

en: Option %s is ambiguous (%s)
ca: L'opció %s és ambigua (%s)

en: Missing option after %s
ca: Manca una opció després de %s

en: Unknown option: %s
ca: Acció desconeguda: %s

en: Option %s does not take an argument
ca: L'opció %s no pren cap argument

en: Option %s requires an argument
ca: L'opció %s requereix un argument

en: Option %s, key "%s", requires a value
ca: L'opció %s, clau «%s», requereix un valor

en: Value "%s" invalid for option %s (number expected)
ca: El valor «%s» no és vàlid per a l'opció %s (s'esperava un nombre)

en: list
ca: llista

en: family
ca: família

en: domain
ca: domini

en: command
ca: ordre

en: string
ca: Cadena

en: email address
ca: adreça electrònica

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Invalid command '%s'
ca: Ordre no vàlida: «%s»

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Missing argument (%s)
ca: Falta el paràmetre (%s)

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Invalid argument '%s' (%s)
ca: Argument no vàlid «%s» (%s)

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s, %s or %s is expected
ca: S'esperava %s, %s o %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s or %s is expected
ca: S'esperava %s o %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s is expected
ca: S'esperava %s

en: Sun:Mon:Tue:Wed:Thu:Fri:Sat
ca: Dg:Dl:Dm:Dc:Dj:Dv:Ds

en: Sunday:Monday:Tuesday:Wednesday:Thursday:Friday:Saturday
ca: Dilluns:Dimarts:Dimecres:Dijous:Divendres:Dissabte:Diumenge

en: Jan:Feb:Mar:Apr:May:Jun:Jul:Aug:Sep:Oct:Nov:Dec
ca: gen:febr:març:abr:maig:juny:jul:ag:set:oct:nov:des

en: January:February:March:April:May:June:July:August:September:October:November:December
ca: Gener:Febrer:Març:Abril:Maig:Juny:Juliol:Agost:Setembre:Octubre:Novembre:Desembre

en: overwrite Reply-To: header field
ca: Sobreescriure Respondre a: camp de la capçalera

en: preserve existing header field
ca: respectar el camp existent de la capçalera

en: sender
ca: Remitent

en: all
ca: Tot

en: other email address
ca: una altra adreça de correu

en: subject field
ca: Tema :

en: message body
ca: Cos del missatge

en: subject and body
ca: Assumpte i cos del missatge

en: header and footer
ca: capçalera i peu

en: do nothing
ca: fer res

en: if no list members contained
ca: si no conté cap membre de la llista

en: owner
ca: propietari

en: listmaster
ca: administrador del sistema

en: remove bouncing users
ca: esborrar usuaris rebotats

en: send notify to bouncing users
ca: enviar notificació als usuaris rebotats

en: enabled
ca: permès

en: disabled
ca: desactivat

en: automatic
ca: automàtic

en: first entry
ca: primera entrada

en: entries matching regular expression
ca: entrades coincidents a les expressions regulars

en: one level
ca: nivell 1

en: subtree
ca: subarbre

en: use STARTTLS
ca: utilitzi STARTTLS

en: use LDAPS (LDAP over TLS)
ca: utilitzar LDAPS (LDAP sobre TLS)

en: yes
ca: si

en: any versions
ca: totes les versions

en: SSL version 2
ca: Versió 2 de SSL

en: SSL version 3
ca: Versió 3 de SSL

en: TLS version 1
ca: Versió 1 de TLS

en: TLS version 1.1
ca: Versió 1.1 de TLS

en: TLS version 1.2
ca: Versió 1.2 de TLS

en: TLS version 1.3
ca: TLS versió 1.3

en: receive notification email
ca: Rebràs email de notificació

en: no notifications
ca: Sense notificació

en: concealed from list menu
ca: ocult a la llista del menu

en: listed on the list menu
ca: llistat al menu

en: bounce management
ca: Gestió de rebotats

en: send back DSN
ca: envia DSN enrere

en: privileged owner
ca: Propietari amb privilegis

en: normal owner
ca: propietari normal

en: 0 - highest priority
ca: 0 - Prioritat Alta

en: 9 - lowest priority
ca: 9 - Prioritat Baixa

en: queue messages only
ca: Nomes missatges encuats

en: replace @ characters
ca: reemplaça @ caràcters

en: use JavaScript
ca: utilitza JavaScript

en: required to post message
ca: missatge de recordatori

en: required to distribute message
ca: Afegit en missatges distribuïts

en: optional
ca: Opcional

en: required
ca: requerit

en: multi-line text
ca: text multilineal

en: number
ca: numero

en: set of keywords
ca: conjunt de paraules

en: add a new MIME part
ca: afegeix una nova part MIME

en: append to message body
ca: Afegir al cos del missatge

en: open
ca: obert

en: closed
ca: tancada

en: subscribers only
ca: només subscriptors

en: public
ca: públic

en: include from local file
ca: afegit des d'un arxiu local

en: include from external source
ca: afegit des d'una font externa

en: general datasource
ca: font de dades general

en: help
ca: ajuda

en: subscription
ca: subscripció

en: unsubscription
ca: baixa

en: posting address
ca: Direcció de destí

en: list archive
ca: arxiu de la llista

en: authenticated by password
ca: Autenticat per contrasenya

en: authenticated by S/MIME signature
ca: Autenticat per signatura S/MIME

en: authenticated by DKIM signature
ca: Autenticat per signatura DKIM

en: approved by moderator
ca: Aprovat per l'editor

en: any messages
ca: No hi ha missatges

en: daily
ca: diari

en: weekly
ca: setmanal

en: monthly
ca: mensual

en: quarterly
ca: trimestral

en: yearly
ca: anual

en: use HTTP cookie
ca: Ús de les galetes HTTP

en: never show address
ca: no mostris mai l'adreça

en: 100% - always
ca: 100% - sempre

en: 0% - never
ca: 0% - mai

en: original messages
ca: Missatges originals

en: decrypted messages
ca: missatges desencriptats

en: on demand
ca: a comanda

en: DKIM signature exists
ca: existeix la signatura DKIM

en: DMARC policy exists
ca: existeix la política DMARC

en: DMARC policy suggests rejection
ca: la política DMARC suggereix el rebuig

en: DMARC policy suggests quarantine
ca: la política DMARC suggereix quarantena

en: domain matching regular expression
ca: domini d'expressions regulars

en: "Name"
ca: "Nom"

en: "Name" (e-mail)
ca: "nom" (e-mail)

en: "Name" (via List)
ca: "Nom" (via llista)

en: "Name" (e-mail via List)
ca: "Nom" (e-mail via llista)

en: "List" (on behalf of e-mail)
ca: "Llista" (en nom del correu electrònic)

en: "List" (on behalf of Name)
ca: "Llista" (en nom del nom)

en: use binary file
ca: usa un fitxer binari

en: standard (direct reception)
ca: estàndard (recepció directa)

en: digest MIME format
ca: resum en format MIME

en: digest plain text format
ca: resum en text pla

en: summary mode
ca: mode sumari

en: notice mode
ca: mode notícia

en: text-only mode
ca: mode només text

en: urlize mode
ca: mode urlize

en: no mail
ca: no hi ha correu

en: not receiving your own posts
ca: no podeu rebre els vostres propis missatges

en: listed in the list review page
ca: llistat en la pàgina de revisió de la llista

en: concealed
ca: ocult

en: in operation
ca: en operació

en: list not yet activated
ca: llista pendent d'activació

en: erroneous configuration
ca: configuració errònia

en: closed family instance
ca: instància de família tancada

en: closed list
ca: llista tancada

en: In operation
ca: En operació

en: List not activated yet
ca: Llista pendent d'activació

en: Erroneous configuration
ca: Configuració errònia

en: Closed family instance
ca: Instància de família tancada

en: Closed list
ca: Llista tancada

note: This entry contains date/time conversions.  See https://perldoc.perl.org/POSIX#strftime for details.
en: %d %b %Y  %H:%M
ca: %d %b %Y %H:%M

en: ----- Malformed message ignored -----
ca: ----- Ignorat missatge malformat -----

en: [Unknown]
ca: [Desconegut]

en: 
    [Attached message follows]
    -----Original message-----
ca: 
    [Missatge anexat segueix]
    -----missatge original-----

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Date: %s
ca: Data : %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: From: %s
ca: Des de: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: To: %s
ca: A: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Subject: %s
ca: Assumpte: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: -----End of original message from %s-----
ca: -----Fi dels missatge original des de %s-----

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: ** Warning: A message part is using unrecognised character set %s
        Some characters may be lost or incorrect **
ca: ** Avís: Una part del missatge utilitza un joc de caràcters no reconegut %s
     Alguns caràcter s'han perdut o són incorrectes **

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: 
    [An attachment of type %s was included here]
ca: 
    [Un adjunt del tipus %s ha estat inclòs aquí]

en: 
    -----Delivery Status Report-----
ca: 
    -----Informe de l'estat d'entrega-----

en: 
    -----End of Delivery Status Report-----
ca: 
    -----Fi de l'informe de l'estat d'entrega-----

en: 
    [** Unable to process HTML message part **]
ca: 
    [** No es possible procesar la part HTML del missatge **]

en: [ Text converted from HTML ]
ca: [ Text convertit des de HTML ]

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via Owner Address of %s Mailing List
ca: %s via propietari de l'adreça de %s la llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via Moderator Address of %s Mailing List
ca: %s via adreça de l'editor de %s la llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via %s Mailing List
ca: %s via %s Llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via Owner Address of %s Mailing List
ca: via correu propietari de %s la Llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via Moderator Address of %s Mailing List
ca: via editor d'adreces de %s la llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via %s Mailing List
ca: via %s Llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Owner Address of %s Mailing List
ca: propietari de l'adreça de %s la llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Moderator Address of %s Mailing List
ca: editor d'adreces de %s la llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s Mailing List
ca: %s Llista de correu

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: on behalf of %s
ca: A favor de %s

en: Anonymous
ca: anònim

en: (unknown date)
ca: (data desconeguda)

en: Unknown parameter
ca: Paràmetres desconeguts

en: Migration from wwsympa.conf
ca: Migració de wwsympa.conf

en: Migrated Parameters
    Following parameters were migrated from wwsympa.conf.
ca: Paràmetres de migració
    Seguint els paràmetres de la migració de wwsympa.conf

en: Overrididing Parameters
    Following parameters existed both in sympa.conf and  wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in wwsympa.conf.  Comment-out ones you wish to be disabled.
ca: Paràmetres Principals
    Seguint els paràmetres que són iguals a sympa.conf i wwsympa.conf.L'anterior versió de Sympa utilitzava aquells de wwsympa.conf. Has de treure els comentaris d'allò que vols deshabilitar

en: Duplicate of sympa.conf
    These parameters were found in both sympa.conf and wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in sympa.conf.  Uncomment ones you wish to be enabled.
ca: Duplicat de sympa.conf
    Aquest paràmetres es troben iguals a sympa.conf i wwsympa.conf. L'anterior versió de Sympta utilitzava els de sympa.conf. Descomenta les línies que vulguis habilitar.

en: Old Parameters
    These parameters are no longer used.
ca: Paràmetres antics
    Aquest paràmetres ja no s'utilitzen

en: Unknown Parameters
    Though these parameters were found in wwsympa.conf, they were ignored.  You may simply remove them.
ca: Paràmetres desconeguts
    Aquests paràmetres s'ha trobat a wwsympa.conf, i s'han ignorat. Els podeu esborrar.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unable to rename %s : %s
ca: No és possible canviar el nom de %s : %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unable to open %s : %s
ca: No és possible obrir %s : %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s have been updated.
    Previous versions have been saved as %s.
ca: %s s'han actualitzat.
    Les versions anteriors s'han desat com %s.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unknown command '%s'
ca: Ordre desconeguda «%s»

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: See '%s help' to know available commands
ca: Vegeu «%s help» per a conèixer les ordres disponibles

en: Service description
ca: Descripció del servei

en: Database related
ca: Configuració de la base de dades

en: System log
ca: Log del sistema

en: Alias management
ca: Gestió dels àlies

en: Mail server
ca: Servidor correu

en: List definition
ca: Definició de la llista

en: Receiving
ca: Recepció

en: Sending related
ca: Configuració de l'enviament de missatges

en: Sending/receiving setup
ca: Configuració d'enviament i recepció

en: Distribution
ca: Distribució

en: Privileges
ca: Privilegis

en: Archives
ca: Arxius

en: Bounce management and tracking
ca: Gestió i seguiment dels retornats

en: Bounces
ca: Retornats

en: Loop prevention
ca: Protecció contra els bucles

en: Automatic lists
ca: Llistes automàtiques

en: Tag based spam filtering
ca: Filtratge de correu brossa basat en etiquetes

en: Directories
ca: Directoris

en: Miscellaneous
ca: Varis

en: Web interface parameters
ca: Paràmetres de la interfície web

en: Web interface parameters: Appearances
ca: Paràmetres de la interfície web: aparences

en: Web interface parameters: Miscellaneous
ca: Paràmetres de la interfície web: miscel·lània

en: S/MIME and TLS
ca: S/MIME i TLS

en: Data sources setup
ca: Configuració dels orígens de dades

en: DKIM and ARC
ca: DKIM i ARC

en: DMARC protection
ca: Protecció DMARC

en: List address verification
ca: Verificació de llistes d'adreces

en: Antivirus plug-in
ca: Connector de l'antivirus

en: Password validation
ca: Validació de la contrasenya

en: Authentication with LDAP
ca: Autenticació amb LDAP

en: SOAP HTTP interface
ca: Interfície HTTP SOAP

en: Obsoleted parameters
ca: Paràmetres obsolets

en: Primary mail domain name
ca: Nom de domini de correu principal

en: Email addresses of listmasters
ca: Envia per correu les adreces els administradors de la llista

en: Supported languages
ca: Idiomes disponibles

en: Title of service
ca: Títol del servei

en: The name of your mailing list service. It will appear in the header of web interface and subjects of several service messages.
ca: El nom del vostre servei de llistes de correu. Apareixerà en la capçalera de la interfície web i en l'assumpte de diversos missatges de servei.

en: Display name of Sympa
ca: Mostra el nom del Sympa

en: This parameter is used for display name in the "From:" header field for the messages sent by Sympa itself.
ca: Aquest paràmetre s'usa per a mostrar el nom en la la capçalera «De» en els missatges enviats pel Sympa mateix.

en: Support of legacy character set
ca: Admet el joc de caràcters antic

en: If set to "on", enables support of legacy character set according to charset.conf(5) configuration file.
    In some language environments, legacy encoding (character set) can be preferred for e-mail messages: for example iso-2022-jp in Japanese language.
ca: Si està en "on", habilita el suport de caràcters heretats d'acord amb el fitxer de configuració charset.conf(5) 
    En alguns idiomes, les antigues codificacions (joc de caràcters) es prefereixen per codificar els missatges: per exemple iso-2022-jp pel japonès.

en: Update database structure
ca: Actualitza l'estructura de base de dades

en: auto: Updates database table structures automatically.
    However, since version 5.3b.5, Sympa will not shorten field size if it already have been longer than the size defined in database definition.
ca: auto: actualitza automàticament l'estructura de les taules de la base de dades.
    Malgrat això, des de la versió 5.3b.5, Sympa no escurçarà la mida dels camps si ja són més llargs que la mida definida en la base de dades.

en: Type of the database
ca: Tipus de la base de dades

en: Possible types are "MySQL", "PostgreSQL", "Oracle" and "SQLite".
ca: Els tipus possibles són «MySQL», «PostgreSQL», «Oracle» i «SQLite».

en: Hostname of the database server
ca: Hostname de la base de dades

en: Port of the database server
ca: Port del servidor de la base de dades

en: Name of the database
ca: Nom de la base de dades

en: With SQLite, this must be the full path to database file.
    With Oracle Database, this must be SID, net service name or easy connection identifier (to use net service name, db_host should be set to "none" and HOST, PORT and SERVICE_NAME should be defined in tnsnames.ora file).
ca: Amb SQLite, aquest ha de ser el path complet al fitxer de la base de dades. 
    Amb Oracle Database, aquest ha de ser el SID, el nom del servei net o l'identificador de la fàcil connexió (per utilitzar el nom del servei net, el db_host ha d'estar en "none" i el HOST, PORT i SERVICE_NAME han d'estar definits al fitxer tnsnames.ora).

en: User for the database connection
ca: Usuari per a la connexió a la base de dades

en: Password for the database connection
ca: Contrasenya per a la connexió a la base de dades

en: What ever you use a password or not, you must protect the SQL server (is it not a public internet service ?)
ca: Tant si utilitzeu com si no utilitzeu una contrasenya, heu de protegir el servidor SQL (no és un servei públic d'Internet?)

en: Database options
ca: Opcions de la base dades

en: Environment variables setting for database
ca: Configuració de variables d'entorn per a la base de dades

en: Currently, this parameter may be used for SQLite only.
ca: Actualment, aquest paràmetre només es pot usar per a l'SQLite.

en: Adds more fields to "subscriber_table" table. Sympa recognizes fields defined with this parameter. You will then be able to use them from within templates and scenarios:
    * for scenarios: [subscriber->field]
    * for templates: [% subscriber.field %]
    These fields will also appear in the list members review page and will be editable by the list owner. This parameter is a comma-separated list.
    You need to extend the database format with these fields
ca: Afegeix més camps a la taula "subscriber_table". Sympa reconeix els camps definits amb aquest paràmetre. Llavors podràs utilitzar-los amb les plantilles i escenaris següents:
    *per escenaris: [subscriber->field]
    *per plantilles: [% subscriber.field]
    Aquests camps també apareixeran a la pàgina de gestió de subscriptors i seran modificables pel propietari de la llista. Aquest paràmetre potser una llista separada en comes.
    Hauràs d'ampliar el format de la base de dades amb aquests camps.

en: Adds more fields to "user_table" table. Sympa recognizes fields defined with this parameter. You will then be able to use them from within templates: [% subscriber.field %]
    This parameter is a comma-separated list.
    You need to extend the database format with these fields
ca: Afegeix més camps a la taula "user_table", Sympa reconeix els camps definits amb aquest paràmetre. Podràs així utilitzar-les des de les plantilles: [% subscriber.field %]
    Aquest paràmetre és una llista separada per comes.
    Necessites augmentar el format de la base de dades amb aquests camps

en: Log verbosity
ca: Detall del log

en: Sets the verbosity of logs.
    0: Only main operations are logged
    3: Almost everything is logged.
ca: Configura els detalls del logs
    0: Només les operacions principals es registren
    3: Gairebé tot es registra.

en: Path to sendmail
ca: Camí a sendmail

en: Path of the file that contains all list related aliases
ca: Ruta de l'arxiu que conté tots els àlies de la llista relacionada

en: It is recommended to create a specific alias file so that Sympa never overwrites the standard alias file, but only a dedicated file.
    Set this parameter to "none" if you want to disable alias management in Sympa.
ca: Es recomana crear un fitxer d'aliàs específic per tal que Sympa mai sobreescrigui el fitxer aliàs estàndard, però només un fitxer dedicat.
    Estableix el paràmetre a "none" si vols deshabilitar la gestió aliàs del Sympa.

en: Path to alias manager
ca: Camí al gestor d'àlies

en: The absolute path to the script that will add/remove mail aliases
ca: El camí absolut a l'script que afegeix o suprimeix àlies de correu

en: Subject of the list
ca: Assumpte de la llista

en: This parameter indicates the subject of the list, which is sent in response to the LISTS mail command. The subject is a free form text limited to one line.
ca: Aquest paràmetre indica l'assumpte de la llista, que s'envia com a resposta a les ordres de correu LISTS. L'assumpte és un camp de text lliure que està limitat a una línia.

en: Visibility of the list
ca: Visibilitat de la llista

en: This parameter indicates whether the list should feature in the output generated in response to a LISTS command or should be shown in the list overview of the web-interface.
ca: Aquest paràmetre indica si la llista ha d'apareixer en el resultat generat com a resposta a l'ordre LISTS o si ha d'apareixer en la interfície web de la llista.

en: Topics for the list
ca: Temes per a la llista

en: This parameter allows the classification of lists. You may define multiple topics as well as hierarchical ones. WWSympa's list of public lists uses this parameter.
ca: Aquest paràmetre permet classificar llistes. Es poden definir temes múltiples o jeràrquics. La llista de WWSympa de llistes públiques empra aquest paràmetre.

en: Internet domain
ca: Domini d'internet

en: Domain name of the list, default is the robot domain name set in the related robot.conf file or in file sympa.conf.
ca: El nom de domini predeterminat de la llista és el nom de domini robot que s'especifica en el fitxer relacionat robot.conf o en l'arxiu sympa.conf.

en: Language of the list
ca: Llenguatge de la llista

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: This parameter defines the language used for the list. It is used to initialize a user's language preference; Sympa command reports are extracted from the associated message catalog.
ca: Aquest paràmetre especifica la llengua que s'usa en la llista. S'empra per inicialitzar les preferències de llengua de l'usuari; les llistes d'ordres de Sympa s'han extret del catàleg de missatges associat.

en: Family name
ca: Nom de la família

en: Maximum number of list members
ca: Nombre màxim de membres de la llista

en: list members
ca: membres de la llista

en: Header field name(s) used to determine sender of the messages
ca: Nom del camp(s) de capçalera que s'utilitza per determinar el remitent dels missatges

en: Priority
ca: Prioritat

en: The priority with which Sympa will process messages for this list. This level of priority is applied while the message is going through the spool. The z priority will freeze the message in the spool.
ca: Sympa té un mecanisme de prioritat per a processar els missatges de la llista. El nivell de prioritat s'aplica al missatge mentre és en la cua de tasques. El nivell de prioritat z deixarà el missatge en la cua de tasques.

en: Must not be 0.
ca: No ha de ser 0.

en: seconds
ca: segons

en: Who can send messages
ca: Qui pot enviar missatges

en: This parameter specifies who can send messages to the list.
ca: Aquest paràmetre especifíca qui pot enviar missatges a la llista.

en: Delivery time (hh:mm)
ca: Temps d'enviament (hh:mm)

en: Digest frequency
ca: Freqüencia del resum

en: Definition of digest mode. If this parameter is present, subscribers can select the option of receiving messages in multipart/digest MIME format, or as a plain text digest. Messages are then grouped together, and compiled messages are sent to subscribers according to the frequency selected with this parameter.
ca: Definició del mode resumit. Si el paràmetre està present, els subscriptors poden seleccionar la opció de rebre missatges multipart/reumit en format MIME o com un resum en text net. Aleshores, els missatges s'agrupen i els missatges compilats s'envien als subscriptors segons la freqüència seleccionada amb aquest paràmetre.

en: days
ca: dies

en: hour
ca: hora

en: minute
ca: minut

en: Digest maximum number of messages
ca: Nombre màxim de missatges del resum

en: messages
ca: missatges

en: Available subscription options
ca: Opcions de subscripció disponibles

en: reception mode
ca: mode de recepció

en: Only these modes will be allowed for the subscribers of this list. If a subscriber has a reception mode not in the list, Sympa uses the mode specified in the default_user_options paragraph.
ca: Només es permitiran aquests modes per als subscriptors d'aquesta llista. Si un subscriptor té un mode de recepció que no està en la llista, sympa empra el mode especificat en el paràgraf default_user_options.

en: Subscription profile
ca: Perfil de subscripció

en: Default profile for the subscribers of the list.
ca: Perfil predeterminat per als subscriptors de la llista.

en: Mail reception mode.
ca: Mode de recepció de correus.

en: visibility
ca: visibilitat

en: Visibility of the subscriber.
ca: Visibilitat del subscriptor.

en: Owner profile
ca: Perfil del propietari

en: Default profile for the owners of the list.
ca: Perfil predeterminat per als propietaris de la llista.

en: profile
ca: perfil

en: Visibility of the owner.
ca: Visibilitat del propietari.

en: Moderator profile
ca: Perfil del moderador

en: Default profile for the moderators of the list.
ca: Perfil predeterminat per als moderadors de la llista.

en: Visibility of the moderator.
ca: Visibilitat del moderadors.

en: Topics for message categorization
ca: Temes per a la categorització de missatges

en: This paragraph defines a topic used to tag a message of a list, named by msg_topic.name ("other" is a reserved word), its title is msg_topic.title. The msg_topic.keywords entry is optional and allows automatic tagging. This should be a list of keywords, separated by ','.
ca: Aquest paràgraf indica el tema que s'utilitza per etiquetar el missatge d'una llista, amb el nom de msg_topic.name («other» és una paraula reservada), el títol que té és msg_topic.title. L'entrada msg_topic.keywords és opcional i permet l'etiquetació automàtica. Aquest hauria d'incloure una llista de paraules clau, separades per «,».

en: Message topic name
ca: Nom del tema del missatge

en: Message topic keywords
ca: Lletres del tema del missatge

en: Message topic title
ca: Títol del tema del missatge

en: Defines to which part of messages topic keywords are applied
ca: Defineix quines parts dels missatges, les paraules claus de tòpics seran aplicades

en: This parameter indicates which part of the message is used to perform automatic tagging.
ca: Aquest paràmetre indica que part del muissatge s'empra per fer l'etiquetació automàtica.

en: Message tagging
ca: Marcatge de missatges

en: This parameter indicates if the tagging is optional or required for a list.
ca: Aquest paràmetre indica si l'etiquetació és opcional o obligatoria per a una llista.

en: Reply address
ca: Adreça de resposta

en: Forced reply address
ca: Adreça de resposta forçada

en: value
ca: valor

en: This parameter indicates whether the Reply-To: field should indicate the sender of the message (sender), the list itself (list), both list and sender (all) or an arbitrary e-mail address (defined by the other_email parameter).
    Note: it is inadvisable to change this parameter, and particularly inadvisable to set it to list. Experience has shown it to be almost inevitable that users, mistakenly believing that they are replying only to the sender, will send private messages to a list. This can lead, at the very least, to embarrassment, and sometimes to more serious consequences.
ca: Aquest paràmetre indica si el camp de «Respon a» ha d'indicar el remitent del missatge (remitent), la llista (llista), el remitent i la llista (tots) o una adreça de correu arbitrària (definida pel paràmetre other_mail).
    Nota: es recomana no canviar aquest paràmetre i encara menys que definir la llista. L'experiència demostra que és quasi inevitable que els usuaris envien missatges privats a la llista per error pensant que envien una resposta només al remitent. Com a mínim, això pot provocar malentesos i, de vegades, pot tenir conseqüències greus.

en: If value was set to other_email, this parameter defines the e-mail address used.
ca: Si el valor configurat era other_mail, aquest paràmetre indica l'adreça de correu emprada.

en: respect of existing header field
ca: respectar el camp de capçalera existent

en: The default is to respect (preserve) the existing Reply-To: SMTP header field in incoming messages. If set to forced, Reply-To: SMTP header field will be overwritten.
ca: Per defecte, es respecta (conserva) el camp de capçalera de Respon a: SMTP que hi havia en els missatges d'entrada. Si es configura per força, el camp de capçalera Respon a: SMTP se sobreescriurà.

en: Anonymous sender
ca: Remitent anònim

en: To hide the sender's email address before distributing the message. It is replaced by the provided email address.
ca: Per a amagar la direcció de correu del remitent abans de distribuir el missatge. Es reemplaça per la direcció de correu donada.

en: Custom header field
ca: Camp de capçalera customitzat

en: This parameter is optional. The headers specified will be added to the headers of messages distributed via the list. As of release 1.2.2 of Sympa, it is possible to put several custom header lines in the configuration file at the same time.
ca: Aquest paràmetre és opcional. Les capçaleres especificades s'afegiran a les capçaleres dels missatges que es distribueixen a través de la llista. Amb la versió 1.2.2 de Sympa, és pot posar al mateix temps més d'una capçalera personalitzada en el fitxer de configuració.

en: Subject tagging
ca: Etiquetat del tema

en: This parameter is optional. It specifies a string which is added to the subject of distributed messages (intended to help users who do not use automatic tools to sort incoming messages). This string will be surrounded by [] characters.
ca: Aquest paràmetre és opcional. Especifica una cadena que s'afegeix a l'assumpte dels missatges distribuïts (està destinat als usuaris que no utilitzen eines automàtiques per a classificar els missatges d'entrada). Aquesta cadena apareixerà entre els caràcters [].

en: Attachment type
ca: Tipus d'annex

en: List owners may decide to add message headers or footers to messages sent via the list. This parameter defines the way a footer/header is added to a message.
    mime: 
    The default value. Sympa will add the footer/header as a new MIME part.
    append: 
    Sympa will not create new MIME parts, but will try to append the header/footer to the body of the message. Predefined message-footers will be ignored.
ca: Els propietaris de la llista poden decidir si afegeixen capçaleres o pues de pàgina als missatges que s'envien a la llista. Aquest paràmetre indica la manera com s'afegeix una capçalera o un peu de pàgina.
    mime: 
    El valor per defecte. Sympa afegirà la capçalera o el peu de pàgina com a una part nova de MIME.
    append: 
    Sympa no crea noves parts de MIME, però intenta afegir la capçalera o el peu de pàgina al cos del missatge. Els peus de pàgina predefinits s'ignoren.

en: Maximum message size
ca: Mida màxima del missatge

en: Maximum size of a message in 8-bit bytes.
ca: Tamany màxim d'un missatge en 8-bit bytes.

en: Maximum size of messages
ca: Mida màxima dels missatges

en: Allow message personalization
ca: Permetre la personalització de missatges

en: Message personalization
ca: Personalització de missatges

en: Scope for messages from the web interface
ca: Àmbit dels missatges des la interfície web

en: Scope for messages from incoming email
ca: Àmbit dels missatges del correu entrant

en: Hook modules for message processing
ca: Mòduls de connexió pel processament de missatges

en: A hook on the messages before distribution
ca: Un ganxo en els missatges abans de la seva distribució

en: Reject mail from automatic processes (crontab, etc)?
ca: Rebutjar els correus generats automàticament (crontab, etc)?

en: Reject mail sent from automated services to list
ca: Rebutja els correus enviats a la llista des de serveis automatitzats

en: Incoming SMTP header fields to be removed
ca: Els camps de les capçaleres SMTP a eliminar dels missatges entrants

en: Outgoing SMTP header fields to be removed
ca: Els camps de les capçaleres SMTP a eliminar dels missatges de sortida

en: RFC 2369 Header fields
ca: Camps de capçalera RFC 2369

en: RFC 2369 header fields
ca: Camps de capçalera RFC 2369

en: The number of seconds a bulk worker sleeps between starting a new loop if it didn't find a message to send.
    Keep it small if you want your server to be reactive.
ca: Durada en segons que un procés massiu espera abans de començar un bucle nou si no ha trobat cap missatge per a enviar.
    Manteniu-ho petit si voleu que el servidor sigui reactiu.

en: Maximum number of sendmail processes
ca: Nombre màxim de processos sendmail

en: Who is able to create lists
ca: Qui està autoritzat a crear llistes

en: Who is able to change user's email
ca: Qui pot canviar l'adreça de l'usuari

en: Who can view list information
ca: Qui pot veure la informació de la llista

en: Who can subscribe to the list
ca: Qui es pot subscriure a la llsita

en: The subscribe parameter defines the rules for subscribing to the list.
ca: El paràmetre de subscripció indica les normes per subsciure's a la llista.

en: Who can add subscribers
ca: Qui pot afegir subscriptors

en: Privilege for adding (ADD command) a subscriber to the list
ca: Privilegi per a afegir (ordre ADD) a subscriptor a la llista

en: Who can unsubscribe
ca: Qui pot desubscriure's

en: This parameter specifies the unsubscription method for the list. Use open_notify or auth_notify to allow owner notification of each unsubscribe command.
ca: Aquest paràmetre especifica el mètode de donada de baixa de la llista. Utilitza open_notify o auth_notify perquè el propietari rebi una notificació per cada ordre de donada de baixa.

en: Who can delete subscribers
ca: Qui pot eliminar subscriptors

en: Who can invite people
ca: Qui pot convidar gent

en: Who can start a remind process
ca: Qui pot iniciar un procés de recordatori

en: This parameter specifies who is authorized to use the remind command.
ca: Aquest paràmetre especifica qui està autoritzat per a emprar l'ordre de REMIND.

en: Who can review subscribers
ca: Qui pot revisar els subscriptors

en: This parameter specifies who can access the list of members. Since subscriber addresses can be abused by spammers, it is strongly recommended that you only authorize owners or subscribers to access the subscriber list.
ca: Aquest paràmetre especifica qui pot accedir a la llista de membres. És important que només autoritzeu els propietaris o els usuaris per a accedir a la llista de subscriptors, ja que els emissors de correu brossa podrien aprofitar-se'n.

en: Shared documents
ca: Documents compartits

en: This paragraph defines read and edit access to the shared document repository.
ca: Aquest paràgraf indica qui pot llegir i editar el dipòsit de documents compartits.

en: Who can view
ca: Qui pot veure

en: Who can edit
ca: Qui pot editar

en: Store distributed messages into archive
ca: Missatges distribuïts emmagatzemats a l'arxiu

en: Web archives
ca: Arxius web

en: access right
ca: drets d'accés

en: Maximum number of month archived
ca: Nombre màxim de mesos arxivats

en: Privilege for reading mail archives and frequency of archiving.
    Defines who can access the list's web archive.
ca: Privilegi per a llegir arxius de correu i freqüencia d'arxivament
    Com especificar qui pot accedir a l'arxiu web de la llista.

en: frequency
ca: freqüència

en: access right by mail commands
ca: dret d'accés a les comandes de correu

en: months
ca: mesos

en: Archive encrypted mails as cleartext
ca: Arxivar els correus xifrats com a text clar

en: email address protection method
ca: mètode de protecció de l'adreça de correu electrònic

en: Bounces management
ca: Administració de retornats

en: warn rate
ca: rati d'avís

en: The list owner receives a warning whenever a message is distributed and the number (percentage) of bounces exceeds this value.
ca: El propietari de la llista rep un avís cada vegada que es distribueix un missatge i el nombre (percentatge) de retornats excedeix el valor.

en: halt rate
ca: rati d'aturada

en: NOT USED YET. If bounce rate reaches the halt_rate, messages for the list will be halted, i.e. they are retained for subsequent moderation.
ca: ENCARA NO S'HA USAT. Si la quantitat de retornats arriba a halt_rate, es detindran els missatges per a la llista, per ex. es retenen per què siguen moderats.

en: Management of bouncers, 1st level
ca: Gestió de missatges retornats, 1r nivell

en: Level 1 is the lower level of bouncing users
ca: El nivell 1 és el més baix per a usuaris amb retornats

en: threshold
ca: llindar

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines a lower limit for each category of bouncing users.For example, level 1 begins from 45 to level_2_treshold.
ca: Cada subscriptor amb retornats té una puntuació (de 0 a 100).
    Aquest paràmetre defineix un límit més baix per cada categoria de subscriptors amb retornats.Per exemple, el nivell 1 comença a partir de 45 fins al level_2_treshold.

en: points
ca: punts

en: action for this population
ca: acció per a aquesta gent

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 1 bouncers.
ca: Aquest paràmetre defineix quines mesures s'han d'aplicar automàticament als subscriptors amb retornats de nivell 1.

en: notification
ca: norificació

en: When automatic task is executed on level 1 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
ca: Quan s'executa una mesura en els subscriptors amb retornats de nivell 1, es pot enviar una notificació per correu al propietari o administrador de la llista.

en: Management of bouncers, 2nd level
ca: Gestió de missatges retornats, 2n nivell

en: Level 2 is the highest level of bouncing users
ca: El nivell 2 és el més alt per a usuaris amb retornats

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines the score range defining each category of bouncing users.For example, level 2 is for users with a score between 80 and 100.
ca: Cada subscriptor amb retornats té una puntuació (de 0 a 100).
    Aquest paràmetre defineix el rang de puntuació per definir cada categoria d'usuaris amb retornats.Per exemple, el nivell 2 és per a usuaris amb una puntuació de 80 a 100.

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 2 bouncers.
ca: Aquest paràmetre defineix quines mesures s'han d'aplicar automàticament als subscriptors amb retornats de nivell 2.

en: When automatic task is executed on level 2 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
ca: Quan s'executa una mesura en els subscriptors amb retornats de nivell 2, es pot enviar una notificació per correu al propietari o administrador de la llista.

en: percentage of list members in VERP mode
ca: percentatge de membres de la llista en mode VERP

en: Message tracking feature
ca: Funcionalitat de seguiment de missatges

en: tracking message by delivery status notification
ca: seguiment de missatges per les notificacions d'estat de lliurament

en: tracking message by message disposition notification
ca: seguiment de missatges pels missatges de notificació de lliurament

en: who can view message tracking
ca: qui pot veure el seguiment de missatges

en: Tracking datas are removed after this number of days
ca: Les dades de seguiment s'esborraran després d'aquest nombre de dies

en: Welcome return-path
ca: Adreça de retorn de benvinguda

en: If set to unique, the welcome message is sent using a unique return path in order to remove the subscriber immediately in the case of a bounce.
ca: Si es configura com a «unique», el missatge de benvinguda s'envia emprant només un camí de retorn per a eliminar el subscriptor de seguida en cas que es retorne el missatge.

en: Return-path of the REMIND command
ca: Adreça de retorn per a l'ordre REMIND

en: Same as welcome_return_path, but applied to remind messages.
ca: Igual que welcome_return_path, però aplicat als missatges recordatoris.

en: Task for management of bouncers
ca: Gestió de missatges retornats, 1r nivell

en: Minimum number of bounces
ca: Nombre mínim de retornats

en: Delay of bounces
ca: Retard dels retornats

en: comma-separated list of files that will be parsed by Sympa when instantiating a family (no space allowed in file names)
ca: llista d'arxius separada per comes que es processen mitjançant Sympa quan s'instància a una família (no es permeten espais en el noms dels arxius)

en: Global unsubscription
ca: Baixa global

en: Directory for message incoming spool
ca: Directori de la cua d'entrada

en: Directory for moderation spool
ca: Directori de la cua de moderació

en: Directory for digest spool
ca: Directori de la cua digest

en: Directory for held message spool
ca: Directori de la cua de missatges retinguts

en: This parameter is named such by historical reason.
ca: Aquest paràmetre té aquest nom per raons històriques.

en: Directory for archive spool
ca: Directori de la cua d'arxivat

en: Directory for held request spool
ca: Directori de la cua de peticions de retenció

en: Directory for topic spool
ca: Directori de la cua de missatges en espera marcats per un tema

en: Directory for bounce incoming spool
ca: Directori de la cua de gestió de retornats

en: Directory for task spool
ca: Directori de la cua de tasques

en: Directory for automatic list creation spool
ca: Directori de la cua de llistes automàtiques

en: Directory for message outgoing spool
ca: Directori de la cua de sortida

en: Directory for storing bounces
ca: Directori dels rebotats emmagatzemats

en: Directory for storing archives
ca: Directori on s'emmagatzemen els arxius

en: Task for cleaning spools
ca: Tasca per a buidar les cues

en: This task cleans old content in spools.
ca: Aquesta tasca buida el contingut antic de les cues.

en: File containing trusted CA certificates
ca: Fitxer que conté empaquetats els certificats CA de confiança

en: Directory containing trusted CA certificates
ca: Directori que conté els certificats CA de confiança

en: Password used to crypt lists private keys
ca: Contrasenya utilitzada per encriptar les claus privades de les llistes

en: Directory containing user certificates
ca: Directori que conté els certificats d'usuari

en: Notify subscribers when they are included from a data source?
ca: Voleu enviar una notificació als subscriptors quan siguin inclosos des d'una font de dades?

en: Subscribers defined in an external data source
ca: Administradors definits en una font de dades externa

en: the data source
ca: les dades d'origen

en: data source parameters
ca: paràmetres de les dades d'origen

en: Owners defined in an external data source
ca: Administradors definits en una font de dades externa

en: Moderators defined in an external data source
ca: Els moderadors definits en una font de dades externa

en: Timeout for fetch of include_sql_query
ca: Temps màxim d'espera en la recollida de dades per include_sql_query

en: User data source
ca: Origen de les dades d'usuari

en: File inclusion
ca: Inclusió del fitxer

en: Remote file inclusion
ca: Inclusió remota del fitxer

en: short name for this source
ca: nom curt per a aquesta font

en: data location URL
ca: dades de localització de la URL

en: remote user
ca: usuari remot

en: remote password
ca: contrasenya remota

en: SSL version
ca: Versió SSL

en: SSL ciphers used
ca: Sistemes de xifrat SSL utilitzats

en: Certificate verification
ca: Verificació del certificat

en: Time ranges when inclusion is not allowed
ca: Períodes de temps en què no estan permeses les inclusions

en: List inclusion
ca: Inclusió de llista

en: remote list inclusion
ca: inclusió de llista remota

en: Sympa can contact another Sympa service using HTTPS to fetch a remote list in order to include each member of a remote list as subscriber. You may include as many lists as required, using one include_remote_sympa_list paragraph for each included list. Be careful, however, not to give rise to an infinite loop resulting from cross includes.
    For this operation, one Sympa site acts as a server while the other one acs as client. On the server side, the only setting needed is to give permission to the remote Sympa to review the list. This is controlled by the review scenario.
ca: Sympa pot contactar amb altre servidor de Sympa emprant HTTPS per a recollir una llista remota per a incluir a cada membre en una llista remota com a subscriptor. Es poden incluir totes les llistes que es culguen, mitjançant el paràgraf de include_remote_sympa_list per a cada llista que s'incloga. No obstant això, aneu amb compte i no entreu en un bucle infinit com a resultat de inclusions creuades.
    Per a aquesta acció, un lloc de Sympa fa de servidor mentre que l'altre fa de client. Per al que fa de servidor, només cal que es done permís al Sympa remot per a revisar la llista. Això està controlat per l'escenari de revisió.

en: remote host
ca: origen remot

en: remote port
ca: port remot

en: remote path of sympa list dump
ca: ruta remota per accedir a la funcionalitat de bolcat de dades de les llistes sympa

en: certificate for authentication by remote Sympa
ca: certificat per a l'autenticació pel Sympa remot

en: LDAP query inclusion
ca: Inclusió de consulta LDAP

en: use TLS (formerly SSL)
ca: utilitza TLS (anteriorment SSL)

en: use SSL (LDAPS)
ca: utilitzar SSL (LDAPS)

en: suffix
ca: sufix

en: search scope
ca: cerca marcador

en: connection timeout
ca: connexió finalitzada

en: filter
ca: filtre

en: extracted attribute
ca: atribut extret

en: selection (if multiple)
ca: selecció (si és múltiple)

en: LDAP 2-level query inclusion
ca: Inclusió d'una consulta LDAP  de segon nivell

en: first-level suffix
ca: sufix de primer nivell

en: first-level search scope
ca: àmbit de primer nivel de cerca

en: first-level connection timeout
ca: temps màxim de connexió de primer nivell

en: first-level filter
ca: filtre de primer nivell

en: first-level extracted attribute
ca: atribut

en: first-level selection
ca: primer nivell de subscripció

en: first-level regular expression
ca: expressió regular de segon nivell

en: second-level suffix template
ca: plantilla de sufix de segon nivell

en: second-level search scope
ca: àmbit de cerca de segon nivell

en: second-level connection timeout
ca: temps d'inactivitat connexió de segon nivell

en: second-level filter template
ca: filtre de plantilla de segon nivell

en: second-level extracted attribute
ca: atribut extret de segon nivell

en: second-level selection
ca: segon nivell de selecció

en: second-level regular expression
ca: expressió regular de segon nivell

en: SQL query inclusion
ca: Consulta d'inclusió SQL

en: database type
ca: tipus de base de dades

en: database port
ca: port de la base dades

en: database name
ca: nom de la base de dades

en: connection options
ca: opcions de connexió

en: environment variables for database connection
ca: variables d'entorn per a la connexió de la base de dades

en: SQL query
ca: Consulta SQL

en: Directory where the database is stored (used for DBD::CSV only)
ca: Carpeta on s'enmagatzema la base de dades (utilitzant nomçes per a DBD::CSV)

en: Inclusions timeout
ca: Incloure temps d'inactivitat

en: Sympa caches user data extracted using the include parameter. Their TTL (time-to-live) within Sympa can be controlled using this parameter. The default value is 3600
ca: Sympa emmagatzema dades d'usuaris mitjançant el paràmetre include. El temps de vida (time-to-live) que tenen en Sympa es pot controlar emprant el paràmetre TTL. El valor predeterminat és 3600

en: Inclusions timeout for message distribution
ca: Temps d'expiració d'inclusions per a la distribució de missatges

en: LDAP query custom attribute
ca: Atributs personalitzats en una consulta LDAP

en: Name of email entry
ca: Nom de l'atribut email

en: LDAP 2-level query custom attribute
ca: Atributs personalitzats en una consulta LDAP de segon nivell

en: SQL query custom attribute
ca: Atributs personalitzats en una consulta SQL

en: Insert DKIM signature to messages sent to the list
ca: Afegeix una signatura DKIM als missatges enviats a la llista

en: DKIM configuration
ca: Configuració DKIM

en: A set of parameters in order to define outgoing DKIM signature
ca: Un conjunt de paràmetres per definir la sortida de la signatura DKIM

en: File path for list DKIM private key
ca: Ruta de l'arxiu de la llista de claus privades DKIM

en: Selector for DNS lookup of DKIM public key
ca: Selector de cerca de DNS de la clau pública DKIM

en: The selector is used in order to build the DNS query for public key. It is up to you to choose the value you want but verify that you can query the public DKIM key for "<selector>._domainkey.your_domain"
ca: El selector s'utilitza per construir la consulta DNS de la clau pública. Trieu el valor que voleu però verifiqueu que podeu consultar la clau pública DKIM del <selector>._domainkey.your_domain

en: List of headers to be included into the message for signature
ca: Llista de capçaleres per a la signatura a incloure en el missatge

en: You should probably use the default value which is the value recommended by RFC4871
ca: Probablement hauràs d'utilitzar el valor predeterminat que es el valor recomanat per a RFC4871

en: DKIM "d=" tag, you should probably use the default value
ca: l'etiqueta DKIM "d=", probablement hauríeu d'utilitzar el valor per defecte

en: The DKIM "d=" tag, is the domain of the signing entity. The list domain MUST be included in the "d=" domain
ca: El paràmetre DKIM "d=", es el domini de l'entitat signant. La lista de dominis ha d'estar inclòs al domini "d="

en: DKIM "i=" tag, you should probably leave this parameter empty
ca: l'etiqueta DKIM "i=", probablement hauríeu de deixar aquest paràmetre buit

en: DKIM "i=" tag, you should probably not use this parameter, as recommended by RFC 4871, default for list broadcasted messages is i=<listname>-request@<domain>
ca: L'etiqueta DKIM "i=", probablement no utilitzis aquest paràmetre, com es recomana en el RFC 4871, el valor per defecte per a missatges difosos de la llista és i=<listname>-request@<domain>

en: The categories of messages sent to the list that will be signed using DKIM.
ca: Les categories dels missatges enviats a la llista que se signaran usant DKIM.

en: This parameter controls in which case messages must be signed using DKIM, you may sign every message choosing 'any' or a subset. The parameter value is a comma separated list of keywords
ca: Aquest paràmetre controla quan els missatges s'ha de signar usant DKIM, pots signar cada missatge usant 'any' o un subconjunt. El valor del paràmetre és una llista de paraules claus separades per coma.

en: Protection modes
ca: modes de protecció

en: Test mode(s) for DMARC Protection
ca: Mode(s) de test per a la protecció DMARC

en: Match domain regular expression
ca: Domini d'expressions regular.

en: New From address
ca: Nova adreça electrònica d'origen:

en: This is the email address to use when modifying the From header.  It defaults to the list address.  This is similar to Anonymisation but preserves the original sender details in the From address phrase.
ca: Aquesta es l'adreça de correu electrònic per utilitzar quan modifiquis la capçalera. er defecte es a la llista d'adreçes. Es similar a Anonimització però conserva els detalls del remitent original a l'adreça del remitent.

en: New From name format
ca: Nou format del nom del De

en: DMARC Protection
ca: Protecció DMARC

en: Parameters to define how to manage From address processing to avoid some domains' excessive DMARC protection
ca: Paràmetres que gestionen el processament d'adreces De per evitar l'excessiva protecció DMARC en alguns dominis

en: Path to the antivirus scanner engine
ca: Ruta d'accés al motor de l'antivirus

en: Notify sender if virus checker detects malicious content
ca: Notificar al remitent si l'antivirus detecta contingut maliciós

en: "sender" to notify originator of the message, "delivery_status" to send delivery status, or "none"
ca: "emissor" per a notificar el creador del missatge, "delivery_status" per a enviar l'estat de lliurament, o "cap"

en: Local part of listmaster email address
ca: Part local de l'adreça de correu de l'administrador del servei

en: Number of months that elapse before a log is expired
ca: Nombre de mesos que transcorren abans que un log caduqui

en: Account
ca: Compte

en: Expiration of unmoderated messages
ca: Expiració dels missatges no moderats

en: Secret string for generating unique keys
ca: Cadena Secreta per a generar claus úniques

en: Custom user attributes
ca: Atributs d'usuari personalitzats

en: internal identifier
ca: identificador intern

en: label
ca: etiqueta

en: additional comment
ca: comentari addicional

en: type
ca: tipus

en: possible attribute values (if enum is used)
ca: possibles valors de l'atribut (si s'utilitza enum)

en: is the attribute optional?
ca: l'atribut és opcional?

en: custom parameters
ca: paràmetres de personalització

en: var name
ca: nom de la variable

en: var value
ca: valor de la variable

en: Periodical subscription expiration task
ca: Tasca períodica d'expiració de subscripció

en: This parameter states which model is used to create an expire task. An expire task regularly checks the subscription or resubscription  date of subscribers and asks them to renew their subscription. If they don't they are deleted.
ca: Aquest paràmetre indica que model per crear una tasca de venciment. Una tasca de venciment normalment revisa les dates de subscripció o re-subscripció de l'usuari i els demana que renoven la subscripció. Si no ho fan, se'ls elimina.

en: Regular expression applied to prevent loops with robots
ca: Expressió regular aplicada per a prevenir bucles amb robots

en: Periodical subscription reminder task
ca: Tasca recordatoria de subcripció períodica

en: This parameter states which model is used to create a remind task. A remind task regularly sends  subscribers a message which reminds them of their list subscriptions.
ca: Aquest paràmetre indica que model s'utilitza per a crear una tasca de recordatori. Una tasca de recordatori normalment envia als subscriptors un missatge que els recorda les subscripcions a les llistes.

en: Latest family instantiation
ca: Darrera instal·lació de família

en: who ran the instantiation
ca: qui pot fer còrrer la instal·lació

en: date
ca: data

en: Creation of the list
ca: Creació de la llista

en: who created the list
ca: qui ha creat la llista

en: human readable
ca: format llegible

en: Last update of config
ca: Darrera actualització de la configuració

en: who updated the config
ca: qui pot actualitzar la configuració

en: Status of the list
ca: Estat de la llista

en: Serial number of the config
ca: Número de sèrie de la configuració

en: Default number of lines of the array displaying users in the review page
ca: Nombre de línies per defecte de la taula que visualitza els usuaris en la pàgina "review"

en: HTTP cookies validity domain
ca: Domini de validació de les galetes HTTP

en: HTTP cookies lifetime
ca: Durada de les galetes HTTP

en: Average interval to refresh HTTP session ID.
ca: Interval mig per refrescar l'identificador de sessió HTTP.

en: If set to "on", users will be able to post messages in HTML using a javascript WYSIWYG editor.
ca: Si s'estableix a "on", els usuaris podran escriure els missatges HTML usant l'editor javascript WYSIWYG.

en: Javascript excerpt that enables and configures the WYSIWYG HTML editor.
ca: Fragment de javascript que habilita i configura l'editor HTML WYSIWYG.

en: Is access to the one time ticket restricted, if any users previously accessed? (one_time | remote_addr | open)
ca: Està l'accés restringit al tiquet d'un sol ús, si qualsevol usuari va accedir prèviament? (one_time | remote_addr | open)

en: There is a need to protect Sympa web sites against spambots which collect email addresses from public web sites. Various methods are available in Sympa and you can choose to use them with the spam_protection and web_archive_spam_protection parameters. Possible value are:
    javascript: 
    the address is hidden using a javascript. A user who enables javascript can see a nice mailto address where others have nothing.
    at: 
    the @ char is replaced by the string " AT ".
    none: 
    no protection against spammer.
ca: Cal protegir els llocs web de Sympa contra els programes generadors de correu brossa que recopilen adreces de correu de llocs web públics. En Sympa hi ha diversos mètodes i es pot elegir entre els paràmetres spam_protection i web_archive_protection. Els possibles valors són:
    javascript: 
    l'adreça s'amaga emprant javascript. Un usuari que activa javascript pot veure l'adreça del camp «Per a» mentre que la resta no veu res.
    at: 
    el caràcter de @ es remplaça per la cadena « AT ».
    none: 
    sense protecció contra els emissors de correu brossa.

en: This parameter is a comma-separated list.
ca: Aquest paràmetre és una llista separada per comes.

en: Quiet subscriptions policy
ca: Directiva de subscripcions silencioses

en: Global policy for quiet subscriptions: "on" means that subscriptions will never send a notice to the subscriber, "off" will enforce a notice sending, and "optional" (default) allows the use of the list policy.
ca: Una directiva global per a les subscripcions silencionses: «on» significa que les subscripcions no enviaran mai un avís al subscriptor, «off» forçarà l'enviament d'un avís i «opcional» (per defecte9 permet l'ús de la directiva de la llista.

en: The password validation techniques to be used against user passwords that are added to mailing lists. Options come from Data::Password https://metacpan.org/pod/Data::Password#VARIABLES
ca: Les tècniques de validació de contrasenya usades en les contrasenyes d'usuari que s'afegeixen a les llistes de correu. Les opcions provenen de Data::Password https://metacpan.org/pod/Data::Password#VARIABLES

en: When using LDAP authentication, if the identifier provided by the user was a valid email, if this parameter is set to false, then the provided email will be used to authenticate the user. Otherwise, use of the first email returned by the LDAP server will be used.
ca: Quan s'utilitza l'autenticació LDAP, si l'identificador proporcionat per l'usuari era un correu electrònic vàlid, si aquest paràmetre s'estableix a false, llavors el correu electrònic proporcionat s'utilitzarà per autenticar l'usuari. En cas contrari, s'utilitzarà el primer correu electrònic retornat pel servidor LDAP.

en: Defines the prefix allowing to recognize that a list is an automatic list.
ca: Defineix el prefix que permet reconèixer que una llista és una llista automàtica.

en: Default timeout between two action-triggered synchronizations of list members with data sources.
ca: Temps d'espera per defecte entre dues sincronitzacions sobre la marxa dels membres de la llista amb les fonts de dades.

en: Owners
ca: Propietaris

en: Owners are managing subscribers of the list. They may review subscribers and add or delete email addresses from the mailing list. If you are a privileged owner of the list, you can choose other owners for the mailing list. Privileged owners may edit a few more options than other owners.
ca: Els propietaris gestionen els subscriptors de la llista. Poden revisar els subscriptors i afegir o eliminar adreces de correu de la llista de correu. Si s'és un propietari amb privilegis de la llista, es pot triar altres propietaris per a la llista de correu. Els propietaris amb privilegis poden canviar algunes opcions més que la resta de propietaris.

en: name
ca: nom

en: private information
ca: informació privada

en: subscribed
ca: donar-se de baixa

en: Moderators
ca: Moderadors

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: [Image:%s]
ca: [Imatge:%s]

en: [Image]
ca: [Imatge]

en: Table of contents:
ca: Taula de continguts:

en: Example:
ca: Exemple:

en: (You must define this parameter)
ca: (Cal que definiu aquest paràmetre)

en: Not between %d and %d characters
ca: No és entre %d i %d caràcters.

en: Not %d characters or greater
ca: No és de %d caràcters o més.

en: Not less than or equal to %d characters
ca: No menys o igual a %d caràcters.

en: contains bad characters
ca: conté caràcters incorrectes

en: contains less than %d character groups
ca: conté menys de %d grups de caràcters

en: contains over %d leading characters in sequence
ca: conté més de %d caràcters seguits al principi

en: contains the dictionary word '%s'
ca: conté la paraula de diccionari '%s'

en: session
ca: sessió

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 30 minutes
ca: 30 minuts

en: 1 hour
ca: 1 hora

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: 30 days
ca: 30 dies

en: welcome message
ca: missatge de benvinguda

en: unsubscribe message
ca: missatge de donar-se de baixa

en: deletion message
ca: missatge d'eliminació

en: message header
ca: missatge de capçalera

en: message footer
ca: missatge de peu

en: remind message
ca: missatge de recordatori

en: moderator rejection message
ca: edició del missatge de rebuig

en: subscribing invitation message
ca: missatge d'invitació a subscripció

en: help file
ca: fitxer d'ajuda

en: directory of lists
ca: directori de les llistes

en: global reminder message
ca: missatge de recordatori global

en: summary message
ca: missatge de sumari

en: list description
ca: descripció de la llista

en: list homepage
ca: pàgina inicial de la llista

en: list creation request message
ca: missatge de petició de creació de llista

en: list creation notification message
ca: missatge de notificació de creació de llista

en: virus infection message
ca: missatge d'infectat amb un virus

en: list aliases template
ca: plantilla aliases de les llistes

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: The file %s already exists
ca: El fitxer %s ja existeix

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: The file %s has been created
ca: S'ha creat el fitxer %s

en: Fix character set and encoding
ca: Fixar el conjunt de caràcters i codificar-los.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Archive of %s, file %s
ca: Arxiu de %s, fitxer %s

en: Subscription summary
ca: Síntesi de les subscripcions

en: User guide
ca: Guia d'usuari

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %-37s %5.1f kB   %s
ca: %-37s %5.1f kB %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Archive of %s, last message
ca: Arxiu de %s, missatge anterior

en: CAS Single Sign-On client libraries. Required if you configure Sympa to delegate web authentication to a CAS server.
ca: Biblioteques de client CAS Single Sign-On. Són necessàries si voleu configurar Sympa perquè delegui l'autenticació web al servidor CAS.

en: This module provides reversible encryption of user passwords in the database.  Useful when updating from old version with password reversible encryption, or if secure session cookies in non-SSL environments are required.
ca: Aquest mòdul proporciona xifratge reversible de les contrasenyes dels usuaris a la base de dades. Això és útil si actualitzem d'una versió antiga amb xifratge reversible de contrasenya, o si es requereix que les galetes de sessió siguin no-SSL.

en: Required to extract user certificates for SSL clients and S/MIME messages.
ca: requerit per a extreure certificats d'usuaris amb clients SSL i missatges S/MIME.

en: Required to sign, verify, encrypt and decrypt S/MIME messages.
ca: requerit per a signar, verificar, encriptar i desencriptar missatges S/MIME

en: CSV database driver, required if you include list members, owners or moderators from CSV file.
ca: Controlador de la base de dades CSV, requerit si incloeu els membres, propietaris i moderadors de la llista des d'un fitxer CSV.

en: ODBC database driver, required if you connect to a database via ODBC.
ca: driver de la base de dades ODBC, requerit si volem connectar-nos a una base de dades via ODBC.

en: Oracle database driver, required if you connect to a Oracle database.
ca: driver de les bases de dades Oracle, requerit si volem connectar-nos a una base de dades Oracle.

en: PostgreSQL database driver, required if you connect to a PostgreSQL database.
ca: driver de la base de dades PostgreSQL, requerit si volem connectar-nos a una base de dades PostgreSQL.

en: SQLite database driver, required if you connect to a SQLite database.
ca: driver de la base de dades SQLite, requerit si volem connectar-nos a una base de dades SQLite.

en: MySQL / MariaDB database driver, required if you connect to a MySQL (or MariaDB) database.
ca: driver de la base de dades MySQL / MariaDB, requerit si volem connectar-nos a una base de dades de MySQL (o MariaDB).

en: Used for configureable hardening of passwords via the password_validation sympa.conf directive.
ca: utilitzat per a l'enduriment de la configuració de les contrasenyes de la directiva password_validation de sympa.conf

en: Useful when running command line utilities in the console not supporting UTF-8 encoding.
ca: Útil quan utilitzem a la línea de comandes les utilitats de la consola que no suporta la codificació UTF-8

en: Required when including members of a remote list.
ca: Requerit al afegir membres a la llista remota

en: Required in order to use DKIM features (both for signature verification and signature insertion).
ca: Requerit per a utilitzar les característiques DKIM (igual que per a la verificació de la signatura i l'inserció de la signatura.

en: Required in order to use ARC features to add ARC seals.
ca: Requerit per a usar les funcionalitats ARC per afegir segells ARC.

en: This is required if you set a value for "dmarc_protection_mode" which requires DNS verification.
ca: Es requerit si volem posar un valor per a "dmarc_protection_mode" que requerix la verificació DNS

en: Required to support IPv6 with client features.
ca: Requerit per a suportar IPv6 en les característiques de clients.

en: Required to query LDAP directories. Sympa can do LDAP-based authentication ; it can also build mailing lists with LDAP-extracted members.
ca: Requerit per consultar directoris LDAP. Sympa pot autenticar-se mitjançant LDAP ; També pot construir llistas de correu amb LDAP-extracted membres.

en: Required to query LDAP directories over TLS.
ca: Requerit per a consultar els directoris LDAP sobre TLS.

en: This is required if you set "list_check_smtp" sympa.conf parameter, used to check existing aliases before mailing list creation.
ca: Es requerit si volem posar valor al paràmetre "list_check_smtp" de sympa.conf, utilitzat per comprovar si l'alias existeix abans de crear la llista de correu.

en: Required if you want to run the Sympa SOAP server that provides mailing list services via a "web service".
ca: Requerit si volem fer funcionar el servidor Sympa SOAP que proporciona serveis ML via servei web

en: Your lists
ca: Les vostres llistes

en: New file
ca: Fitxer nou

en: New directory
ca: Directori nou

en: New bookmark
ca: Crea un marcador

en: Mail sending
ca: Enviant correu

en: Subscription additions
ca: Alta de subscriptors

en: Unsubscription
ca: Baixa

en: Users deleted by admin
ca: Usuaris esborrats per l'administrador

en: Users deleted automatically
ca: Usuaris esborrats automàticament

en: File uploading
ca: Arxiu pujant-se

en: File creation
ca: Creació de fitxer

en: Directory creation
ca: Directori creat

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: topic (%s)
ca: tema (%s)

note: (count)
en:  The %1 most active lists
ca:  Les %1 llistes més actives

en:  Active lists
ca:  Llistes actives

note: (for)
en:  for %1 days
ca:  per %1 dies

en: List name
ca: Nom de la llista

en: Number of messages
ca: Nombre de missatges

en: Average by day
ca: Mitjana per dia

en: Creation date
ca: Data de creació

en: Subject
ca: Assumpte

en: Casual administration
ca: Administrador esporàdic

en: Edit List Config:
ca: Edita la configuració de la llista:

en: It must be used with care. It allows you to modify some of the list parameters. The list of parameters you can modify depends on your privilege.
ca: Feu-lo servir amb moderació, perquè us permet modificar alguns paràmetres de la llista. La llista de paràmetres que podeu modificar depèn dels vostres privilegis.

en: Manage Subscribers:
ca: Gestió de subscriptors:

en: Allows you to add or delete list members, moderate subscriptions, and so on.
ca: Permet afegir o eliminar subscriptors de la llista, moderar subscripcions, etc.

en: Blocklist:
ca: Llista negra:

en: Handles the set of black-listed mail addresses for this list.
ca: Gestiona el conjunt d'adreces de la lista negra per a aquesta lista.

en: Manage archives:
ca: Gestió d'arxius:

en: Allows you to download and delete list archives.
ca: Permet baixar i eliminar llistes d'arxius.

en: Bounces:
ca: Retornats:

en: Manage non-delivery reports (also called bounces).
ca: Gestioneu els informes de missatges no lliurats (també anomenats retornats).

en: A tool for exploring the list logs.
ca: Una eina per explorar els logs de les llistes.

en: Drastic operations
ca: Operacions dràstiques

en: Restore List
ca: Restaura la llista

en: This list is currently closed. Clicking this button will make it active again.
ca: Aquesta llista està actualment tancada. Clicant en aquest botó tornarà a estar activa.

en: Closing or renaming this list is impossible, because it is included by other mailing list(s).
ca: No és possible tancar aquesta llista ni canviar-ne el nom, perquè és inclosa en altres llistes de correu.

note: (list)
en: View lists including %1
ca: Mostra les llistes que inclouen %1

en: Remove List
ca: Elimina la llista

en: Completely removes the current list. Listmaster privileges are required to restore a list once it has been removed.
ca: Elimina definitivament la llista actual. Només l'administrador podrà restaurar una llista.

en: Rename List
ca: Canvia el nom de la llista

en: Allows you to change this list's name. Everything related to the list will be renamed, including the mail aliases and the web archives.
ca: Permet canviar el nom de la llista. Es tornarà a etiquetar tot amb el nom nou, incloent-hi els àlies i els arxius web.

en: Create Shared
ca: Crea compartits

en: Initializes the shared document web space.
ca: Inicialitza l'espai web de compartició de documents.

en: Delete Shared
ca: Elimina compartits

en: Closes the shared document web space. It can be restored using "Restore shared" button.
ca: Tanca l'espai de documents. Es pot restaurar amb el botó "Restaura compartits".

en: Restore Shared
ca: Restaura compartits

en: Restores the previously closed shared document web space.
ca: Restaura l'espai web de documents compartits prèviament tancats.

en: List archive
ca: Arxiu de la llista

en: Help
ca: Ajuda

en: Archive Management
ca: Gestió de l'arxiu

en: Select the Archive months you want to delete or download (zip format):
ca: Seleccioneu els mesos que voleu eliminar o baixar (comprimit en ZIP):

en: Archive Selection:
ca: Arxius mensuals seleccionats:

en: Download .zip archive
ca: Baixa el fitxer ZIP

en: Delete Selected Month(s)
ca: Elimina els mesos seleccionats

en: Result of your search in the archive
ca: Resultat de la cerca en els arxius

en: Search field:
ca: Camp de cerca:

note: (key_word)
en: Parameters of these search make on <strong> &quot;%1&quot;</strong>
ca: Patrons de la cerca realitzada en <strong> &quot;%1&quot;:</strong>

en: (This sentence,
ca: (Aquesta frase,

en: (All of these words,
ca: (Totes aquestes paraules,

en: (Each of these words,
ca: (Cadascuna d'aquestes paraules,

en: case insensitive
ca: no distingeix majúscules

en: case sensitive
ca: distingeix majúscules

en: and checking on part of word)
ca: i validant parcialment la paraula)

en: and checking on entire word)
ca: i validant tota la paraula)

en: Newest messages first
ca: Últims missatges primer

en: Oldest messages first
ca: Missatges més antics primer

note: (body_count)
en: %1 hits on message Body
ca: %1 accessos al cos del missatge

note: (subj_count)
en: %1 hits on message Subject field
ca: %1 coincidències amb l'assumpte del missatge

note: (from_count)
en:  %1 hits on message From field
ca:  %1 coincidències amb el remitent del missatge

note: (date_count)
en: %1 hits on message Date field
ca: %1 coincidències amb la data del missatge

en: Continue search
ca: Continua la cerca

en: New search
ca: Nova cerca

note: (archive_name)
en: Return to archive %1
ca: Torna a l'arxiu %1

en: Advanced search
ca: Cerca avançada

en: Search
ca: Cerca

en: Search:
ca: Cerca:

en: this sentence
ca: aquesta frase

en: all of these words
ca: totes aquestes paraules

en: one of these words
ca: una d'aquestes paraules

en: Prefer:
ca: Preferiblement:

en: newest messages
ca: últims missatges

en: oldest messages
ca: missatges més antics

en: Case:
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules:

en: insensitive
ca: no distingeix majúscules de minúscules

en: sensitive
ca: distingeix entre majúscules i minúscules

en: Check:
ca: Comprova:

en: part of word
ca: part d'una paraula

en: entire word
ca: paraula sencera

en: Layout:
ca: Format:

en: results by page
ca: resultats per pàgina

en: Search area:
ca: Àrea de cerca:

en: Sender
ca: Remitent

en: Date
ca: Data

en: Body
ca: Cos

en: Extend search field:
ca: Camp de cerca estès:

en: List Options Menu
ca: Llista d'opcions del menu

en: SYMPA logo
ca: logo de SYMPA

en: General Menu
ca: Menú principal

en: User Information
ca: Informació d'usuari

en: Blocklist management
ca: Gestió de la llista negra

en: The current blocklist is empty
ca: La llista negra és buida

note: (rows)
en: The current blocklist contains %1 line(s)
ca: La llista negra actual conté %1 línia(es)

note: (conf.use_blocklist)
en: Operation requested by users which email is listed in the blocklist file are rejected. The blocklist is in use for the following operation: %1.
ca: No s'accepten les operacions sol·licitades pels usuaris de la llista negra. La llista negra està en ús per a la següent operació: %1

en: Syntax:
ca: Sintaxi:

en: only one email or expression per line
ca: només una adreça electrònica o expressió per línia

en: number sign (#) introduces a comment
ca: el caràcter (#) precedeix un comentari

en: asterisk (*) matches any string. Example: "*@spammer-domain.com" match any sender from that exact domain
ca: el caràcter (*) coincideix amb qualsevol cadena. Exemple: "*@spammer-domain.com" correspon a qualsevol usuari d'aquest domini

en: only one asterisk is allowed in a line
ca: només podeu fer servir un asterisc per línia

en: save
ca: desa

en: Template saved
ca: Plantilla desada

en: You will receive an email with a confirmation link.
ca: Rebreu un correu electrònic amb un enllaç de confirmació.

en: To confirm your email address change, go to your email account and click on the provided link.
ca: Per confirmar el canvi d'adreça electrònica, entreu a la vostra bústia de correu i feu clic en l'enllaç que hi apareix

en: Changing your email address is an important operation. Therefore, we need to verify that it is really your email address.
ca: Canviar la vostra adreça de correu és una operació sensible i requereix que la verifiquem.

note: (new_email)
en: To verify the email address, we have sent a message to: %1 with a confirmation ticket.
ca: Per això, hem enviat un missatge de correu a l'adreça: %1 amb un enllaç de validació.

en: Please check your mailbox now.
ca: Comproveu la vostra bústia de correu.

en: You need to choose a password for your WWSympa environment.
    You will need this password to perform privileged operations.
ca: Cal que trieu una contrasenya per a la interfície web.
    Necessitareu aquesta contrasenya per a realitzar les operacions restringides.

en: New password:
ca: Contrasenya nova:

en: New password again:
ca: Repetiu la contrasenya nova:

en: Submit
ca: Accepta

note: (user.email) (from)
en: From: %1
ca: Des de: %1

note: (mailto)
en: To: %1
ca: A: %1

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Send to list
ca: Envia-ho a la llista.

en: Send to me
ca: Envia'm el missatge

en: This list is configured to require topic(s).
ca: El tema és obligatori en aquesta llista.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message:
ca: Seleccioneu un o més temes que corresponguin amb el vostre missatge:

en: Messages customization: use the template syntax:
ca: Personalització dels missatges. Utilitza la sintaxi de les plantilles:

en: Below are some examples of TT2 parameters usable in messages.
ca: A sota hi ha uns quants exemples de paràmetres TT2 que es poden emprar en missatges.

en: : the list name; always available.
ca: : el nom de la llista; sempre disponible.

en: : the name of the host the list is installed on; always available.
ca: : el nom del servidor on la llista es troba instal·lada; sempre disponible.

en: : the user email; always available.
ca: : l'adreça electrònica de l'usuari; sempre disponible.

en: : the user name associated to her email; always available.
ca: : el nom d'usuari associat a la seva adreça electrònica; sempre disponible.

en: : the - human readable - user's subscription date; always available.
ca: : la data de subscripció - en format humà - de l'usuari; sempre disponible.

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "title" (see the list configuration, section "Miscellaneous").
ca: : pot ser qualsevol que us agradi; disponible si vau definir un atribut d'usuari personalitzat anomenat "títol" (vegeu la configuració de la llista, secció "Miscel·lani").

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "name".
ca: : pot ser qualsevol que us agradi; disponible si vau definir un atribut d'usuari personalitzat anomenat "nom".

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "organization".
ca: : Pot ser el que vulgueu; disponible si vau definir un atribut d'usuari anomenat "organització".

en: Select the source of your HTML newsletter
ca: Seleccioneu la font del butlletí HTML

en: Send the page from the following URL:
ca: Envia la pàgina des de l'URL següent:

en: <strong>Send an HTML file from your computer:
ca: <strong>Envieu un fitxer HTML del vostre ordinador:

en: (default)
ca: (per defecte)

en: scenario source
ca: font de l'escenari

en: Delete
ca: Elimina

en: Restore selected email addresses
ca: Restaura les adreces de correu seleccionades.

en: Do you really want to restore subscription for ALL selected addresses?
ca: Esteu segur que voleu restaurar la subscripció a TOTES les adreces seleccionades?

en: Add subscribers
ca: Afegeix subscriptors

note: (email.0) (email.0.email) (target)
en: Do you really want to add %1?
ca: Esteu segur que voleu afegir %1?

en: Do you really want to delete Selected Archives?
ca: Esteu segur que voleu eliminar els arxius seleccionats?

en: Delete selected email addresses
ca: Elimina les adreces seleccionades

en: Changing user's email
ca: Canviar l'adreça electrònica d'un usuari

en: Remind all subscribers
ca: Recordatori a tots els subscriptors

en: Unsubscribe
ca: Donar-se de baixa

en: Subscribe
ca: Subscriure's

note: (target) (shared_doc.name)
en: Do you really want to delete %1?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %1?

en: Do you really want this action to be taken?
ca: Esteu segur que voleu fer aquesta acció?

note: (list)
en: Do you really want to unsubscribe from list %1?
ca: Voleu confirmar la baixa de la llista %1?

en: Reject List
ca: Rebutja la llista

note: (list)
en: Are you sure you wish to close the %1 list?
ca: Esteu segur que voleu tancar la llista %1?

en: Do you really want to unsubscribe ALL selected subscribers?
ca: Esteu segur que voleu donar de baixa a TOTS els subscriptors seleccionats?

en: Delete my account
ca: Suprimeix el meu compte

en: Do you really want to add selected users?
ca: Esteu segur que voleu afegir els usuaris seleciconats?

en: Do you really want to ignore selected requests?
ca: Esteu segur que voleu ignorar les sol·licituds seleccionades?

en: Distribute
ca: Distribuir

note: (listname)
en: Are you sure you wish to delete the shared documents for list %1?
ca: Esteu segur que voleu eliminar els documents compartits de la llista %1?

en: Copy List
ca: Copia la llista

en: Do you really want to copy this list?
ca: Esteu segur que voleu copiar aquesta llista?

en: Do you really want to rename this list?
ca: Esteu segur que voleu canviar el nom d'aquesta llista?

note: (current_email,email)
en: Are you sure you wish to change a user's email %1 to %2?
ca: Esteu segur que voleu canviar l'adreça de l'usuari de %1 a %2?

en: Install List
ca: Instal·la la llista

note: (list)
en: Are you sure you wish to install list %1?
ca: Esteu segur que voleu instal·lar la llista %1?

note: (list)
en: Are you sure you wish to restore list %1?
ca: Esteu segur que voleu restaurar la llista %1?

en: Purge selected lists
ca: Purga les llistes seleccionades

en: Are you sure you wish to purge selected lists?
ca: Esteu segur que voleu purgar les llistes seleccionades?

note: (total)
en: Do you really want to send a subscription reminder message to the %1 subscribers?
ca: Esteu segur que voleu enviar un missatge recordatori als %1 subscriptors?

en: Tag messages for deletion
ca: Missatges marcats per a eliminar

en: tag this mail for deletion
ca: marca aquest missatge per eliminar

en: Do you really want to delete these messages?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquests missatges?

en: Do you really want to delete this message ?
ca: Realment vols eliminar aquest missatge ?

note: (template_name)
en: Do you really want to remove %1?
ca: Esteu segur que voleu eliminar %1?

en: Request first password
ca: Crea una contrasenya

en: Request new password
ca: Sol·liciteu una nova contrasenya

en: Do you really want to request password?
ca: Esteu segur que voleu sol·licitar una contrasenya?

note: (message_template)
en: Do you really want to delete this message?
ca: Esteu segur que voleu eliminar aquest missatge?

note: (list)
en: Do you really want to subscribe to list %1?
ca: Voleu subscriure-us a la llista %1?

en: Quiet (don't send welcome email)
ca: Silenciós (no enviïs correu de benvinguda)

en: Download deleted archives
ca: Baixa els arxius suprimits

en: Quiet (don't send deletion email)
ca: Silenciós (no enviïs el correu de supressió)

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to the messages you wish to distribute:
ca: Seleccioneu un o més temes que es corresponguin amb els missatges que voleu distribuir:

note: (email)
en: To this end we will send you an email to this address: %1 with a validation link.
ca: Per aquest motiu, us hem enviat un missatge de correu a l'adreça: %1 amb un enllaç de validació.

en: I am not a spammer
ca: No sóc un emissor de correu brossa

en: This button tries to protect the mailing list archives against address harvesting by a spammer.
ca: Aquest botó ajuda a protegir els arxius de les llistes de correu contra possibles mals usos per generar Correu Brossa.

en: Confirm
ca: Confirmar

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Review subscription requests
ca: Revisar peticions de subscripció

en: Review unsubscription requests
ca: Revisar peticions per donar-se de baixa

en: Back
ca: Endarrere

en: Copying template
ca: Plantilla còpia

en: Input template
ca: Plantilla d'entrada

en: Template name:
ca: Nom de plantilla:

en: Scope:
ca: Àmbit:

en: default
ca: per defecte

en: (this template is the default included in the distribution)
ca: ( aquesta és la plantilla per defecte inclosa a totes les distribucions )

en: site
ca: lloc web

en: (this template is the default used by all robots unless redefined for a specific robot)
ca: (aquesta és la plantilla per defecte per a tots els robots si no és que hi ha un robot específic)

note: (robot)
en: (this template is the default for all lists of robot %1 unless it is redefined for a specific list)
ca: (aquesta és la plantilla per defecte per a tots les llistes del robot %1 si no és  que està redefinida per a una llista específica)

note: (list,robot)
en: (this template is defined for list %1@%2)
ca: (aquesta plantilla està definida per a la llista %1@%2)

en: Language:
ca: Idioma:

en: (This template is the default for all languages unless it is redefined for a specific language)
ca: (Aquesta plantilla és la predeterminada per totes les llengües excepte si estan personalitzades)

en: Output template
ca: Plantilla de sortida

en: New template name:
ca: Nou nom de plantilla:

en: Enter list name:
ca: Introduïu el nom de la llista:

en: Apply
ca: Aplica

en: Skip to Content.
ca: Ometre fins al contingut.

en: (Edit)
ca: (edita)

en: Internal Server Error
ca: S'ha produït un error intern en el servidor

en: Sympa encountered an internal error.
ca:  Sympa ha trobat un error intern del servidor

en: Please contact the listmaster.
ca: Poseu-vos en contacte amb l'administrador.

en: Traceback
ca: Rastrejar

en: Top of Page
ca: Part superior de la pàgina

en: With this form, you can create and / or access lists created on the basis of parameters you define.
ca: D'aquesta manera, sereu capaços de crear i / o accedir a llistes creades sobre la base de paràmetres que haureu definit.

en: Go to list
ca: Aneu a la llista

en: List name:
ca: Nom de la llista:

en: Owner:
ca: Propietari:

en: List type:
ca: Tipus de llista:

en: Audience:
ca: Públic:

en: -- Select an Audience --
ca: --Seleccioneu un tema--

en: Other
ca: Altres

en: Description:
ca: Descripció:

en: Submit your creation request
ca: Tramet la petició de creació de llista

en: You can create a list by using another existing list as a template.  The configuration will be copied to the new list. Please note that neither the list members, archives, nor shared documents will be duplicated. Only the lists you own may be used as templates.
ca: Podeu crear una llista utilitzant una llista com una plantilla; es copiarà l'origen de la configuració de la llista per a la creació de la nova. Noteu que no es duplicaran els membres de la llista, ni els arxius o els documents compartits. Les llistes que podeu utilitzar com a origen són únicament les que us pertenyen.

en: After the list is created, you will be able to modify the configuration.
ca: Després de crear la llista podreu ajustar-ne la configuració.

en: New list name:
ca: Nou nom de la llista:

en: copy list configuration
ca: copia la configuració de la llista

en: Root folder
ca: Carpeta arrel

note: (shared_doc.name)
en: Access control for the document %1
ca: Control d'accés al document %1

note: (shared_doc.owner)
en: Owner: %1
ca: Propietari: %1

note: (shared_doc.date)
en: Last update: %1
ca: Darrera actualització: %1

note: (shared_doc.title)
en: Description: %1
ca: Descripció: %1

en: browse
ca: navega

en: edit
ca: edita

en: delete
ca: elimina

en: access
ca: accés

en: properties
ca: propietats

en: Read access
ca: Permís de lectura

en: Edit access
ca: Permís d'edició

en: change access
ca: permís de canvi

note: (shared_doc.name)
en: Set the owner of the directory %1
ca: Trieu el propietari del directori %1

en: Set owner
ca: Trieu el propietari

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the bookmark %1
ca: Edició dels preferits %1

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the file %1
ca: Edició de l'arxiu %1

en: Bookmark URL
ca: Marca l'URL

en: Update
ca: Actualitza

note: (shared_doc.name)
en: Replace the file %1 with your file
ca: Canvieu el fitxer %1 pel vostre fitxer

en: Publish
ca: Publica

note: (shared_doc.name) (complete) (file)
en: Edit the file %1
ca: Edita el fitxer %1

en: already exist(s), do you want to confirm the install and erase the old file(s) or cancel the install?
ca: ja hi ha un fitxer amb el mateix nom. Voleu confirmar la instal·lació i eliminar la versió antiga o voleu cancel·lar la instal·lació?

note: (shared_doc.label)
en: Properties of the bookmark %1
ca: Propietats del preferit %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the directory %1
ca: Propietats del directori %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the file %1
ca: Propietats del fitxer %1

note: (shared_doc.name)
en: Describe directory '%1'
ca: Descripció del directori '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Describe file '%1'
ca: Descripció del fitxer '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Rename directory %1
ca: Canvia el nom del directori %1

note: (shared_doc.name)
en: Rename file %1
ca: Canvia el nom del fitxer %1

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Listing of folder
ca: Llistat de la carpeta

en: Listing of root folder
ca: Contingut de la carpeta arrel

en: Empty folder
ca: Carpeta buida

en: Author
ca: Autor

en: Size (Kb)
ca: Mida (Kb)

en: Last update
ca: Darrera actualització

en: Actions
ca: Accions

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Open in a new window
ca: Obre en una nova finestra

en: to moderate
ca: per moderar

en: moderate
ca: moderació

note: (shared_doc.name)
en: Create a new folder inside folder %1
ca: Crea una nova carpeta dins la carpeta %1

en: Create a new folder inside root folder
ca: Crea una nova carpeta a la carpeta arrel

en: Folder name
ca: Nom de la carpeta

en: Create
ca: Crea

en: Create a new file
ca: Crea un nou fitxer

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: Add a bookmark
ca: Afegeix un preferit

en: title
ca: títol

en: Add
ca: Afegeix

note: (shared_doc.name)
en: Upload a file inside folder %1
ca: Penja un fitxer dins la carpeta %1

en: Upload a file inside folder SHARED
ca: Penja un fitxer dins la carpeta SHARED

note: (shared_doc.name)
en: Unzip a file inside the folder %1
ca: Descomprimeix un fitxer dins el directori %1

en: Unzip a file inside the folder SHARED
ca: Descomprimeix un fitxer dins el directori SHARED

note: (shortname)
en: the file %1 already exists
ca: el fitxer %1 ja existeix

note: (shortname)
en: Do you want to delete the old file %1?
ca: Esteu segur que voleu eliminar el fitxer %1?

note: (shortname)
en: Do you want to rename your file %1?
ca: Esteu segur que voleu canviar el nom al fitxer %1?

en: Do you want to cancel the upload?
ca: Esteu segur que voleu cancel·lar la transferència?

en: Listing of shared documents to moderate
ca: Llista dels documents compartits a moderar

en: Toggle Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Path
ca: Camí

en: Size
ca: Mida

en: Install
ca: Instal·la

en: Reject
ca: Rebutja

en: Notified reject
ca: Notificat el refús

en: No documents to moderate
ca: No hi ha documents per moderar

en: scenario is created but not loaded in the list config
ca: s'ha creat l'escenari, però no es carrega en la configuració de la llista

en: new scenario is created but not loaded in the list config. Edit list config if you need to apply it for that list
ca: s'ha creat el nou escenari, però no es carrega en la configuració de la llista. Editeu la configuració de la llista si voleu aplicar-lo en aquesta llista

en: new scenario is the same as the previous one. Nothing done.
ca: el nou escenari és idèntic a l'anterior. No s'ha fet res.

en: path:
ca: camí:

en: scope:
ca: àmbit:

note: (list)
en: list %1
ca: llista %1

en: scenario name:
ca: nom de l'escenari:

en: Owner
ca: Propietari

en: Moderator
ca: Moderador

en: Apply modifications
ca: Actualitza

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: *: Required element
ca: *: Element obligatori

en: Edit robot config
ca: Edita la configuració del robot

en: parameter name
ca: nom del paràmetre

en: apply to
ca: aplica a

en: Set
ca: Defineix

en: main conf
ca: configuració principal

en: Edit List Configuration
ca: Edita la llista de configuració

en: Here you can edit your list's configuration parameters.
ca: Aquí podeu editar els paràmetres de configuració de la llista.

en: Template edition system
ca: Edició de la plantilla de sistema

en: Type:
ca: Tipus:

en: mail
ca: correu

en: Path:
ca: Ruta:

en: Edit list templates
ca: Modifica la llista de les plantilles

en: Save
ca: Desa

en: You can edit several messages/files associated with your list:
ca: Podeu editar diversos missatges i fitxers associats a la vostra llista:

en: HTML pages
ca: Pàgines HTML

en: Edit
ca: Edita

en: List homepage: HTML text to describe the list. It is printed on the right-hand side of the main list page (default for this is the list description).
ca: Pàgina d'inici de la llista: text d'HTML per descriure la llista. És imprès a la banda dreta de la pàgina principal de la llista. (Per defecte és la descripció de la llista)

en: List description: This text is sent as an answer to the mail command INFO. It can also be included in the <em>Welcome message</em>.
ca: Descripció de la llista: Aquest text s'envia com una resposta a l'ordre de correu INFO. També es pot incloure en el <em>Missatge de benvinguda</em>.

en: Automatic messages
ca: Missatges automàtics

en: Welcome message: This message is sent to new subscribers. It can be a full MIME structured message (only for MIME gurus).
ca: Missatge de benvinguda: Aquest missatge s'envia als abonats nous. Pot ser un missatge estructurat en MIME (només per MIME gurus).

en: Rejection message: when a message is rejected by list moderator, a notification can be sent to the original author. You may prepare various rejection messages.
ca: Missatge de rebuig: quan un missatge és refusat per l'editor de la llista, es pot enviar una notificació a l'autor original. Podeu preparar diversos missatges de rebuig.

en: Reminder message: This message is sent to each subscriber when using the command REMIND. It's very useful to help people who are confused about their own subscription emails or people who are not able to unsubscribe themselves.
ca: Missatge de recordatori: aquest missatge s'envia a cada subscriptor si s'utilitza l'ordre REMIND. És molt útil per a ajudar a les persones que no recorden els seus propis correus electrònics de subscripció o per a les persones que no saben donar-se de baixa.

en: Subscribing invitation message: sent to a person if someone uses the INVITE command to invite someone to subscribe.
ca: Missatge d'invitació a la subscripció: missatge enviat a una persona si algú  
    utilitza l'ordre INVITE per convidar algú a subscriure-s'hi.

en: Added in distributed messages
ca: Afegit en missatges distribuïts

en: Message footer: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the end of each message distributed to the list.
ca: Peu del missatge: Si aquest fitxer no és buit, s'afegeix com a MIME adjunt al final de cada missatge distribuït a la llista.

en: Message header: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the beginning of each message distributed to the list.
ca: Encapçalament del missatge: Si aquest fitxer no és buit, s'afegeix com a MIME adjunt al principi de cada missatge distribuït a la llista.

en: More
ca: Més

en: Unsubscribe message: This message is sent when users leave the list.
ca: Missatge de baixa: Aquest missatge s'envia als usuaris quan aquests es donen de baixa de la llista.

en: Deletion message: This message is sent to users when you remove them from the list using the DEL command (unless you select the Quiet option).
ca: Missatge de supressió: aquest missatge s'envia als usuaris quan els elimineu de la llista utilitzant l'ordre DEL (llevat que hàgiu triat l'opció Silenciós).

en: Virus infection message: This message is sent to the sender of a message in which a virus was found.
ca: Missatge infectat per un virus: Aquest missatge s'envia al remitent d'un missatge en el qual s'ha detectat un virus.

en: Subscriber information
ca: Informació del subscriptor

en: Email:
ca: Adreça electrònica:

en: Name:
ca: Nom:

en: Subscribed since:
ca: Inscrit des de:

en: Last update:
ca: Darrera actualització:

en: Receiving:
ca: Recepció:

en: Visibility:
ca: Visibilitat:

en: Language:
ca: Llengua:

en: Picture:
ca: Imatge:

note: (current_subscriber.email) (u.email)
en: %1's picture
ca: %1 imatge(s)

en: Changing your picture for this list
ca: Canvieu la vostra imatge per a aquesta llista

en: Unsubscribe the User
ca: Dóna de baixa l'usuari

en: Bouncing address
ca: Adreça que rebota missatges

en: Address detected via VERP technology
ca: Adreça detectada amb la tecnologia VERP

en: Status:
ca: Estat:

en: Bounce count:
ca: Nombre de retornats:

en: Period:
ca: Període:

note: (current_subscriber.first_bounce,current_subscriber.last_bounce)
en: from %1 to %2
ca: de %1 a %2

en: View last bounce
ca: Visualitza l'últim retornat

en: Reset errors
ca: Inicialitza els errors

note: (i_err.action)
en: INTERNAL SERVER ERROR (%1)
ca: ERROR INTERN DEL SERVIDOR (%1)

note: (auth.action)
en: AUTHORIZATION REJECT (%1)
ca: AUTORITZACIÓ REFUSADA (%1)

note: (auth.listname)
en: Could not change your subscription address for the list '%1' because your new address is not allowed to subscribe/unsubscribe:
ca: No es pot modificar la vostra adreça de subscripció per a la llista '%1' 
    perquè a la nova adreça no se li permet subscriure/donar-se de baixa:

en: You need to login
ca: Cal que inicieu sessió

note: (version) (conf.version)
en: Powered by Sympa %1
ca: Motoritzar per Sympa %1

en: Biggests Lists
ca: Grans Llistes

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Closed lists
ca: Llistes tancades

en: list name
ca: nom de la llista

en: list subject
ca: tema de la llista

en: Requested by
ca: Sol·licitada per

en:  No closed lists
ca: No llistes tancades

en: View Lists sorted by Last Message Date
ca: Vista de llistes ordenada per la data de l'últim missatge

en: Inactive Lists
ca: Llistes inactives

en: Most recent message
ca: Últim missatge

en: Number of subscribers
ca: Nombre de subscriptors

en: Send scenario
ca: Escenari d'enviament

en: Creator
ca: Creador

en: none so far
ca: res de moment

en: View Lists sorted by Creation Date
ca: Vista de llistes ordenades per data de creació

en: Latest Lists
ca: Últimes llistes

en: Pending lists
ca: Llistes pendents

en: Requested date
ca: Data de sol·licitud

en:  No pending lists
ca: No hi ha llistes pendents

en: Calendar
ca: Calendari

en: Close
ca: Tanca

en: Su:Mo:Tu:We:Th:Fr:Sa
ca: dl:dt:dc:dj:dv:ds:dg

en: Please Wait...
ca: Espereu...

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Sympa Menu
ca: Menú de Sympa

en: Welcome
ca: Benvingut

en: This server provides you access to your environment on mailing list server. Starting from this web page, you can perform subscription options, unsubscription, archives, list management and so on.
ca: Aquest servidor us dona accés al servidor de llistes de correu. Des d'aquí podeu modificar totes les opcions de subscripció, baixa, arxivament, gestió i afers relacionats.

en: Logging In
ca: Iniciant sessió

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form in the top right menu.
ca: Algunes funcions de Sympa requereixen que t'identifiquis al sistema mitjançant l'inici de sessió, utilitzant el formulari d'inici de sessió que es troba a la cantonada superior dreta del menú.

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form to the left.
ca: Algunes funcions de Sympa requereixen que t'identifiquis mitjançant el sistema d'inici de sessió, utilitzant el formulari d'inici de sessió de l'esquerra.

en: What would you like to do ?
ca: Que t'agradaria fer?

en: My lists
ca: Les meves llistes

en: Create list
ca: Crea una llista

en: Search for List(s)
ca: Cerca llistes

en: email1@dom1 Name1
    email2@dom2 Name2
    ...
ca: email1@dom1 Nom1
    email2@dom2 Nom2
    ...

en: quiet
ca: silenciós

note: (list)
en: Lists including %1
ca: Llistes que inclouen %1

note: (list)
en: Following lists are including list %1.
ca: Les llistes següents inclouen la llista %1

en: Subscriber
ca: Subscriptor

note: (invisible_count)
en: (and %1 lists)
ca: (i %1 llistes)

note: (invisible_count)
en: (%1 lists)
ca: (%1 llistes)

en: No lists.
ca: Cap llista.

en: Administrative Options
ca: Panell d'administració

note: (mod_message)
en: There are %1 message(s) awaiting moderation.
ca: Hi ha %1 missatge(s) pendents de moderació.

en: (Review)
ca: (Revisió)

note: (mod_total_shared)
en: There are %1 shared document(s) awaiting moderation.
ca: Hi ha %1 document(s) compartit(s) pendents de moderació.

note: (mod_subscription)
en: There are %1 subscription(s) awaiting moderation.
ca: Hi ha %1 subscripció(s) pendents de moderació.

note: (mod_signoff)
en: There are %1 unsubscription(s) awaiting moderation.
ca: Hi ha %1 baixa(baixes) pendents de moderació.

en: Common administrative options are linked below; full administrative options are available by selecting Admin beneath List Options in the Left Navigation menu.
ca: Les opcions d'administratiu comú son a l'enllaç següent: Les opcions d'administrador total estan disponibles seleccionant Admin sota d'Opcions de llista al menú de navegació de l'esquerra.

en: View or Manage Subscribers
ca: Veure o gestionar subscriptors

en: View the list of subscribers
ca: Veure la llista de subscriptors

en: Add/delete subscribers
ca: Afegir/esborrar subscriptors

en: List Configuration
ca: Llista de configuració

en: Modify owners or moderators (editors)
ca: Modifica propietaris o moderadors (editors)

en: Modify list subject and visibility
ca: Modifica la llista d'assumptes i visibilitat

en: Change who can post to this list
ca: Canvieu qui pot publicar a aquesta llista

en: Change who can (un)subscribe and view list information
ca: Canvia qui pot subscribir-se o donar-se de baixa i veure l'informació de la llista.

en: Close this list
ca: Tanca aquesta llista

en: List Archives
ca: Llista d'arxius

en: Change settings for who can view archives
ca: Canvia les opcions per qui pot veure arxius

en: Download archives
ca: Descarga arxius

en: Data Sources Configuration
ca: Configuració de la font de dades

en: Configure data sources (SQL, LDAP, text file) for list membership
ca: Configura la font de dades (SQL, LDAP, arxius de text) de la llista de membres

en: Include (nest) Sympa lists
ca: Inclou (nest) a la llista de Sympa

note: (count)
en:  The %1 most recent messages
ca:  Els %1 últims missatges

en:  Recent messages
ca:  Últims missatges

en:  The most recent messages for this list
ca:  Els últims missatges d'aquesta llista

en: From
ca: Des de

en: No subject
ca: Sense assumpte

note: (count)
en:  The %1 most recent shared documents
ca:  Els %1 últims documents compartits

en:  Most recent shared documents
ca:  Els últims documents compartits

en: Most recent documents for this list
ca: Els últims documents d'aquesta llista

en: Name
ca: Nom

en: Directory
ca: Carpeta

note: (count)
en: The %1 newest lists
ca: Les %1 noves llistes

en: New lists
ca: Llistes noves

en:  The latest lists of this robot
ca:  Últimes llistes d'aquest robot

en: Your picture
ca: La vostra imatge

en: You are listmaster.
ca: Tu ets un administrador de llistes.

en: You are owner.
ca: Tu ets propietari.

en: You are moderator.
ca: Tu ets editor.

en: Listmaster
ca: Administrador

en: Privileged owner
ca: Propietari amb privilegis

en: List Options
ca: Opcions de llista

en: List Home
ca: Llista d'Inici

en: Admin
ca: Administració

en: Moderate
ca: Moderació

en: Message
ca: Missatge

en: Subscriptions
ca: Subscripcions

en: Unsubscriptions
ca: Baixes

en: Statistics
ca: Estadística

en: Subscriber Options
ca: Opcions del subscriptor

en: Archive
ca: Arxiu

en: Post
ca: Missatge

en: Subscribers:
ca: Subscriptors:

en: Error rate:
ca: Ràtio d'error:

en: Owners:
ca: Propietaris:

note: (concealed)
en: (%1 owners)
ca: (%1 propietaris)

en: Moderators:
ca: Moderadors:

note: (concealed)
en: (%1 moderators)
ca: (%1 Moderadors)

en: (same as owners)
ca: (Igual que els propietaris)

en: Load certificate
ca: Carrega el certificat

en: Contact owners
ca: Propietaris de contacte

note: (occurrence)
en: %1 occurrence(s) found
ca: %1 coincidència(es)

note: (email)
en: <strong>%1</strong> is subscribed to the following mailing lists
ca: <strong>%1</strong> és subscrit a les llistes següents

en: Others
ca: Altres

note: (user.email)
en: No subscriptions with address <strong>%1</strong>!
ca: No hi ha cap subscripció amb l'adreça <strong>%1</strong>!

en: No mailing list available.
ca: No hi ha cap llista disponible.

en: Browse lists by categories
ca: Explora les llistes per categories

en: List of lists
ca: Llistat de llistes

note: (user.email)
en: You have logged in with email address %1.
ca: Heu iniciat la sessió amb l'adreça de correu electrònic %1

en: Login
ca: Inici de sessió

en: In order to perform a privileged operation (one that requires your email address), you need to login.
ca: Necessiteu estar validat per accedir-hi o per realitzar operacions restringides.

en: To login, select your organization authentication server below:
ca: Per autenticar-vos, seleccioneu el servidor d'autenticació entre els següents:

en: Click to select
ca: Premi per seleccionar

en: Go
ca: Vés

en: email address:
ca: adreça electrònica:

en: password:
ca: contrasenya:

en: Authentication help
ca: Ajuda sobre l'autenticació

en: First login?
ca: Primer inici de sessió?

en: Lost password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: This page is suggested in order to edit or create mail or web tt2 templates.
ca: Aquesta pàgina és un suggeriment per a editar o crear correu electrònic o plantilles web tt2.

en: Priority rules for template selection:
ca: Regles de prioritat a l'hora de seleccionar plantilla:

en: IF list context defined, apply list template if exist
    ELSE apply robot defined template if exist
    ELSE apply locally defined template if exist
    ELSE apply template included in the distribution (these must not be edited because Sympa's update will over write these files)
ca: SI (IF) el context està definit, aplica la plantilla. (si existeix)
    SINO (ELSE) aplica la plantilla definida pel robot (si existeix)
    SINO  (ELSE)  aplica la plantilla definida localment (si existeix)
    SINO  (ELSE) aplica la plantilla inclosa en la distribució (no s'ha d'editar, perquè una futura actualització de Sympa la pot sobrescriure)

en: First, you may list a category of templates. The list should include a default template and may include any templates designated for a particular list. You will then have an opportunity to copy and edit templates for the current robot or the named list.
ca: Primer heu de llistar una categoria de plantilles; la llista ha de tenir una plantilla predeterminada i pot incloure plantilles assignades a una llista en particular. Aleshores podreu copiar i editar les plantilles del robot o llista actual.

en: Select templates type:
ca: Seleccioneu el tipus de plantilla:

en: Select a list:
ca: Seleccioneu una llista:

en: Reload
ca: Recarrega

en: This table contain all templates you can copy or see
ca: Aquesta taula conté totes les plantilles que podeu copiar o visualitzar

en: template name
ca: nom de la plantilla

en: view
ca: vista

en: RSS Latest messages
ca: RSS - Últims missatges

en: RSS Latest documents
ca: RSS - Últims documents

en: RSS Latest lists
ca: RSS - Últimes llistes

en: RSS Active lists
ca: RSS - Llistes actives

en: Please activate JavaScript in your web browser
ca: Activeu el JavaScript en el navegador web

en: List not activated yet. Please wait until a listmaster activated it to be able to use it.
ca: La llista encara no és activa. Espereu fins que l'administrador de la llista l'activi per a poder usar-la.

en: The mailing list server is in maintenance mode. No operations can be performed during this period.
ca: El servidor de llistes està en mode manteniment, no és possible realitzar cap operació en aquests moments.

en: Modify or delete existing rejection messages
ca: Modifica o suprimeix missatges de rebuig existents

en: Listing rejection messages
ca: Llista de missatge de rebuig

en: Use as default
ca: Utilitza per defecte

en: Message name
ca: Nom del missatge

en: Operation
ca: Operació

en: There are currently no Rejection Messages available
ca: No hi ha actualment missatges de rebuig disponibles

en: Message Name:
ca: Nom del missatge:

en: Default Message
ca: Missatge per defecte

en: Save Message
ca: Missatge desat

en: Create new rejection messages
ca: Crea nous missatges de rebuig

en: New message name:
ca: Nom del nou missatge:

en: create
ca: crea

en: Listing messages to moderate
ca: Llista de missatges a moderar

en: Spam
ca: Correu brossa

en: No notification
ca: Sense notificació

en: Server default rejection message
ca: Missatge de rebuig per omissió del servidor

en: Add to blocklist
ca: Afegir a la llista negra

en: No messages to moderate
ca: No hi ha missatges per moderar

en: Moderation management
ca: Gestió de la moderació

en: edit blocklist
ca: edita la llista negra

en: Manage rejection messages
ca: Gestió dels missatges rebutjats

en: Current message
ca: Missatge actual

en: You are subscribed to or managing the following lists.
ca: Estàs subscrit per a gestionar les llistes que segueixes.

note: (l.value.liststartdate,l.value.listenddate)
en: Suspended from %1 to %2
ca: Suspès de %1 a %2

note: (l.value.liststartdate)
en: Suspended from %1 to indefinite end date
ca: Suspès de %1 a una data indefinida

en: Review members
ca: Mostra els membres

en: No subscription.
ca: Sense subscripció.

en: Create a list using a template
ca: Crear una llista utilitzant una plantilla

en: Copy an existing list
ca: Còpia una llista existent.

en: Listmaster Admin
ca: Administrador Listmaster

en: Lists
ca: Llistes

en: View Pending (Requested) lists
ca: Llistes pendents (peticions) de revisió

en: View Closed Lists
ca: Veure llistes tancades

en: Users
ca: Usuaris

en: Templates
ca: Plantilles

en: Skins, CSS and colors
ca: Aparença, CSS i colors

en: Virtual Robots
ca: Robots virtuals

en: Edit Robot Config
ca: Edita la configuració del robot

en: Families
ca: Famílies

en: Translating Sympa
ca: Tradueix Sympa

en: Submitting a bug, a feature request
ca: Notifica un error, o una petició de nova funcionalitat

en: Index of lists
ca: Index de llistes

en: others
ca: Altres

en: All
ca: Tot

en: Basic Operations
ca: Operacions bàsiques

en: Edit List Config
ca: Edita la llista de configuració

en: List description/homepage
ca: Descripció de la llista/Pàgina inicial de la llista

en: Message templates
ca: Plantilles de missatges

en: Blocklist
ca: Llista negra

en: Manage Archives
ca: Gestió d'arxius

en: Sending an HTML page to the list
ca: S'està enviant una pàgina html a la llista

en: Sending a message to the list
ca: S'està enviant un missatge a la llista

en: Send a message
ca: Envia un missatge

en: Send an html page
ca: Envia una pàgina html

en: User mode
ca: Mode usuari

en: Expert mode
ca: Mode expert

en: Administration Tasks
ca: Panell d'administració

en: The following items are waiting for your validation
ca: Els elements següents esperen la vostra validació

note: (list_to_admin.key)
en: List %1:
ca: Llista %1:

note: (list_to_admin.value.mod_message) (year.value.item(month))
en: %1 message(s)
ca: %1 missatge(s)

note: (list_to_admin.value.mod_subscription)
en: %1 subscription request(s)
ca: %1 sol·licituds de subscripció

note: (list_to_admin.value.mod_signoff)
en: %1 unsubscription request(s)
ca: %1 sol·licituds de baixa

en: User Errors
ca: Errors d'usuari

en: We received error reports while trying to send you messages. Some of them may have been lost.
ca: Hem rebut informes d'error mentre us enviàvem missatges. Potser se n'ha perdut algun.

note: (user_with_errors.key)
en:  List %1:
ca:  Llista %1:

en: please contact the list owners
ca: Poseu-vos en contacte amb els propietaris de la llista.

note: (user_with_errors.value.first)
en: first bounce: %1
ca: Primer retornat: %1

note: (user_with_errors.value.last)
en: last bounce: %1
ca: Últim retornat: %1

note: (user_with_errors.value.type)
en: Last bounce category: %1
ca: Darrera categoria retornada: %1

note: (last_login_host,last_login_date)
en: last login from %1 (%2)
ca: darrer inici de sessió des de %1 (%2)

en: Setting your picture for this list
ca: Actualitzar la imatge per aquesta llista

note: (conf.pictures_max_size / 1024)
en: You can upload your picture below. It will be available in the list review page. The picture should use a standard format (GIF, JPEG or PNG) and the file size should not exceed %1 Kb.
ca: Podeu carregar la vostra imatge que serà visible en la ressenya de la llista. La imatge ha d'estar en un format estàndard (gif, jpeg o png) i no pot ocupar més de %1Kb.

en: Your picture in the subscribers list
ca: La vostra imatge a la llista de subscriptors

en: In the members page
ca: A la pàgina de membres

en: User preferences
ca: Preferències d'usuari

en: Connection expiration period:
ca: Període d'expiració de la connexió:

en: Changing your email address
ca: Canviant la seva adreça electrònica

en: You can update your email address for all your list memberships at once. Any list owner or list moderator email addresses will also be updated.
ca: Pot actualitzar la seva adreça de correu electrònic per a tots els membres de la llista immediatament. Si vostè és a més propietari o moderador de la llista, la seva adreça de correu electrònic per a aquestes funcions s'actualitzarà també.

en: New email address:
ca: Nova adreça electrònica:

en: Change Email
ca: Canvia l'adreça electrònica

en: Changing your password
ca: Canviant la seva contrasenya

en: Re-enter your new password:
ca: Torneu a introduir la contrasenya nova:

en: Enter your password:
ca: Introduïu la contrasenya:

en: Operation successful. The message will be deleted as soon as possible. This task may be performed in a few minutes.
ca: Operació realitzada. El missatge serà eliminat tan aviat 
    com sigui possible. Aquesta operació pot tardar uns minuts.

en: Unable to find the message to delete. This message was probably received without a Message-ID. Please refer this to listmaster with the complete URL of the message concerned.
ca: Impossible torbar el missatge a eliminar, probablement aquest missatge
    s'ha rebut sense identificador. Informeu-ne l'administrador amb
    la URL completa del missatge

en: Unable to find the message to delete
ca: Impossible trobar el missatge a eliminar

en: Error while deleting this message, please refer to listmaster with the complete URL of the message concerned.
ca: Impossible eliminar aquest missatge, informeu-ne a l'administrador
    indicant la URL completa del missatge.

en: Renaming the list
ca: Canviar el nom de la llista

en: Rename this list
ca: Canvia el nom de la llista

en: You requested an account creation on this list server.
ca: Heu sol·licitat la creació d'un compte en aquest servidor de llistes.

en: Unable to continue: The username / password combination provided was incorrect.
ca: No és possible continuar. La combinació de nom d'usuari i contrasenya que heu introduït no és correcta.

en: Too many wrong passwords were submitted for this account. Your account has been blocked in order to protect you against attacks. You must renew your password in order to login.
ca: S'han introduït massa contrasenyes invàlides en aquest compte. El compte s'ha blocat per a protegir-lo d'atacs. Cal que canvieu la vostra contrasenya per a poder iniciar sessió una altra vegada.

en: The password was incorrect. Please try again. Perhaps you have forgotten it?
ca: La contrasenya és incorrecta. Introduïu-la un altre cop. Potser l'heu oblidada?

en: You will receive an email that will allow you to choose your password.
ca: Rebreu un correu electrònic que us permetrà escollir la vostra contrasenya.

en: Please enter your email address to begin the registration process.
ca: Introduïu la vostra adreça de correu per a començar el procés de registre

en: You have forgotten your password. You must renew it.
ca: Heu oblidat la vostra contrasenya. Cal que la renoveu.

en: Your e-mail address:
ca: La vostra adreça de correu electrònic.

en: This list is configured to require topic(s) for each message.
ca: Aquesta llista requereix que cada missatge tingui un tema assignat.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message below:
ca: Seleccioneu un o més temes que corresponguin al vostre missatge:

en: Tag this mail
ca: Etiqueta aquest missatge

note: (date)
en: Date: %1
ca: Data: %1

note: (subject)
en: Subject: %1
ca: Assumpte: %1

en: Message sent
ca: Missatge enviat

en: We've sent you an email that will allow you choose your password. Please check your mailbox.
ca: Us hem enviat un missatge que us permet definir la vostra contrasenya. Reviseu la bústia de correu.

en: We were not able to send you a validation message.
ca: No hem pogut enviar-vos un missatge de validació.

en: Internal error. Could not create a ticket, please contact the service administrator
ca: Error intern: no es pot crear un enllaç de validació, poseu-vos en contacte amb l'administrador del servei

en: Unknown error.
ca: Errorr desconegut.

en: Manage list members
ca: Gestió dels membres de la llista

en: Pending subscriptions
ca: Subscripcions pendents

en: Pending unsubscriptions
ca: Baixes pendents

en: Dump
ca: Buidatge

en: Exclude
ca: Exclou

en: Synchronize members with data sources
ca: Sincronitza els membres amb les fonts de dades

en: Subscription reminder message
ca: Missatge recordatori de subscripció

en: Remind all
ca: Envia un recordatori a tothom

en: Add Subscribers
ca: Afegeix subscriptors

en: To add an individual user:
ca: Per afegir un usuari individual:

en: Email address:
ca: Adreça electrònica:

en: To add multiple users:
ca: Per afegir més d'un usuari:

en: Click the Multiple Add button below to bulk-add users using a form.  (Alternatively, consider using a data-source such as SQL or an Active Directory Group).
ca: Clica al botó afegir múltiple de sota per afegir múltiples usuaris utilitzant un formulari. (Alternativament, podem considerar utilitzar una font de dades com SQL o Active Directory)

en: Multiple add
ca: Afegeix-ne molts

en: Search for a User
ca: Cerca un usuari

en: Search for a user by email address, name or part of them:
ca: Cerca un usuari per l'adreça electrònica o pel nom, o per una part:

en: Enter a name, email or part of them
ca: Introdueix un nom, adreça de correu o una part.

en: Selection too wide, unable to display selection
ca: La selecció és massa gran i no es pot  mostrar

en: Subscriber Table
ca: Tabla de subscriptors

note: (similar_subscribers_occurrence)
en:  Other similar subscriber's email(s) (%1)
ca:  Altres adreces de subscriptors semblants (%1)

en: Excluded users
ca: Usuaris exclosos

en: List of exclude
ca: Llista d'exclosos

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Since
ca: Des de

en: Page size
ca: Mida de la pàgina

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

note: (page,total_page) ($PAGENUM$,$NUMOFPAGES$)
en: page %1 / %2
ca: pàgina %1 / %2

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: List has no owners
ca: La llista no té cap propietari

en: List has no moderators
ca: La llista no té cap moderador

en: Add owners
ca: Afegeix propietaris

en: Add moderators
ca: Afegeix moderadors

en: View user
ca: Mostra l'usuari

en: Table which display family lists
ca: Taula que mostra les famílies de llistes

en: Status
ca: Estat

en: Instantiation date
ca: Data de creació

en: Manage bouncing list members
ca: Gestió de subscriptors amb errors

en: Table to display list bounces
ca: Taula que mostra els retornats

en: Bounce score
ca: Índex de retornats

en: Details
ca: Detalls

en: Number of bounces
ca: Nombre de retornats

en: First bounce
ca: Primer retornat

en: Last bounce
ca: Últim retornat

en: no score
ca: indefinit

en: Reset errors for selected users
ca: Anul·la els errors dels usuaris seleccionats

en: No bouncing members
ca: No hi ha membres retornats

en: Server error
ca: S'ha produït un error en el servidor

en:  new lists
ca:  noves llistes

en:  active lists
ca:  llistes actives

en:  most recent messages
ca:  últims missatges

en:  most recent documents
ca:  últims documents

note: (count)
en: The %1 new lists
ca: Les %1 últimes llistes

note: (for)
en: for %1 days
ca: per %1 dies

note: (count)
en: The %1 most active lists
ca: Les %1 llistes més actives

en: The most active lists
ca: Les llistes més actives

note: (count)
en: The %1 most recent messages
ca: Els %1 últims missatges

en: Most recent messages
ca: Últims missatges

note: (for)
en: for %1 days
ca: per %1 dies

note: (count)
en: The %1 most recent shared documents
ca: Els %1 últims documents compartits

en: Most recent shared documents
ca: Els últims documents compartits

note: (l.name,domain,l.subject,l.msg_count)
en: %1@%2 - %3: %4 messages
ca: %1@%2 - %3 : %4 missatges

note: (l.average)
en: %1 by day
ca: %1 per dia

note: (d.label)
en: Bookmark %1
ca: Preferit %1

en: RSS channel
ca: Canal RSS

en: This server provides various news via RSS. Choose parameters and pickup the RSS URL.
ca: Aquest servidor permet llegir les notícies per RSS. Seleccioneu els paràmetres i trieu l'URL del RSS corresponent

en: Limit the number of responses:
ca: Limita el nombre de respostes:

en: Limit the number of days used for the selection:
ca: Limita el nombre de dies usats per la selecció:

en: Update RSS URL
ca: Actualitza la URL RSS

en: latest arc:
ca: últims missatges arxivats:

en: latest document:
ca: últim document:

en: active lists:
ca: llistes actives:

en: latest lists:
ca: últimes llistes:

en: Scenario test module
ca: Mòdul de prova d'escenari

en: Scenario name:
ca: Nom de l'escenari:

en: sender email:
ca: adreça del remitent:

en: Related email:
ca: Adreces relacionades:

en: Remote IP address:
ca: Adreça IP remota:

en: Remote host:
ca: Ordinador remot:

en: Auth method:
ca: Mètode d'autenticació:

en: get matched rule
ca: mostra la regla validada

en: Search for list(s)
ca: Cerca llistes

en: Enter a list name
ca: Introduïu un nom de la llista

en: Search lists
ca: Cerca llistes

en: User search result:
ca: Resultat de la cerca per usuari:

note: (email)
en: Lists which %1 is subscribed to
ca: Llistes a les quals %1 està subscrit

en: role
ca: rol

en: reception
ca: recepció

en: topics
ca: temes

en: bounce
ca: retornats

en: member
ca: membre

en: moderator
ca: moderador

en: Information
ca: Informació

en: The following virtual robots are running on this server:
ca: Els següents robots virtuals estan funcionant en aquest servidor:

en: Mail domain:
ca: Domini de correu:

en: Sympa URL:
ca: URL de Sympa:

en: , and
ca: , i

en: No Virtual Robot defined on this server
ca: No hi ha cap robot virtual funcionant

en: Review lists from this family
ca: Revisa les llistes d'aquesta família

en: Enter an email address of a user to view lists that they are subscribed to:
ca: Introdueix una adreça de correu d'un usuari per veure les llistes a les que està subscrit:

en: Search User
ca: Cerca d'usuari

en: Sessions
ca: sessions

en: View session information for users connected to this web interface:
ca: Veure l'informació de la sessió per usuaris connectats des de l'interficie web

en: Delay for active sessions (minutes)
ca: Retard de les sessions actives (minuts)

en: Show only currently connected users
ca: Mostra només els usuaris connectats actualment

en: Show Sessions
ca: Mostra les sessions

en: Current email address:
ca: Actual adreça electrònica:

en: Impersonate another User
ca: Suplantar un altre usuari

en: Listmasters can switch context (impersonate) other users; this may be useful when providing assistance or when testing privileges.  Enter the email address of the user you'd like to switch context to:
ca: Com a administrador, podeu alterar la vostra identitat i actuar com un altre usuari. Aquesta opció és útil per donar assistència o per provar els permisos dels usuaris. Introdueixi la direcció de correu de l'usuari al que us voleu connectar:

en: Switch User Context
ca: Canvia l'entorn d'usuari

en: It is possible to rebuild HTML archives for an individual list or for all lists (in batch).
ca: Es possible reconstruir arxius HTML per a una llista individual o per totes les llistes (per lots).

en: Rebuild archives for an individual list
ca: Reconstruir arxius per una llista individual

en: Enter the name of the list that you'd like to rebuild HTML archives for:
ca: Introdueixi el nom de la llista de la que vol reconstruir els arxius HTML:

en: Rebuild archive
ca: Reconstrueix l'arxiu

en: Rebuild archives for all lists
ca: Reconstrueix els arxius per totes les llistes

en: Note:
ca: Nota:

en: As this option may take a long time to complete, it is recommended (if possible) to use it during non-busy times.
ca: Com aquesta opció tardarà temps en completar-se, es recomanable (si es possible) utilitzar aquesta opció en horari de poc treball.

en: Rebuild all
ca: Reconstrueix-ho tot

en: Sympa log level
ca: Nivell del log de Sympa

en: Set debug level for logs written to disk.  This setting is temporary, applying only for the lifetime of the fastcgi session hosting this interface.
ca: Conjunt de nivells de depuració per logs escrits al disc. Aquesta configuració és temporal, aplicable només per al temps de vida de la sessió fastcgi de l'amfitrió d'aquesta interfície.

en: Log level:
ca: Nivell de log:

en: Set log level
ca: Modifica el nivell de log

en: Edit default list template
ca: Modifica les plantilles predeterminades

en: Edit site-wide templates
ca: Modifica les plantilles en tots llocs

en: view translations
ca: visualitza les traduccions

en: Customize templates
ca: Personalitza les plantilles

en: Dump TT2 Variables
ca: Variables Dump TT2

en: Toggle the dumping of available TT2 variables when rendering web interface pages. This may be useful when developing or debugging custom TT2 templates. This setting is temporary, applying only for the lifetime of the web interface fastcgi process.
ca: Alterna el volcat disponible per les variables TT2 quan s'estan renderitzant les pàgines de l'interficie web. Això pot ser útil quan estem desenvolupant o depurant les plantilles per defecte TT2. Aquesta configuració es temporal, s'aplica nomès en el temps de vida del proces fastcgi de l'interficie web.

en: Disable template variables dump
ca: Deshabilita la depuració de les variables de plantilla.

en: Enable template variables dump
ca: Habilita la depuració de les variables de plantilla

en: Skins administration page
ca: Administrador d'aparença

en: View main config
ca: Mostra la configuració principal

en: semantic
ca: semàntic

en: Sympa is designed to allow easy internationalization of its user interface (service email messages and web interface). All translations for a language are gathered into a single PO file that can be manipulated by the standard GNU gettext tools.
ca: Sympa està dissenyat per tal de facilitar la internacionalització de la interfície d'usuari (tant la part web, com la part de correu electrònic). Totes les traduccions d'una llengua es desen en un fitxer PO  i es poden gestionar amb les eines estàndard GNU gettext.

en: Check our translation FAQ if you wish to translate the Sympa GUI into your native language:
ca: Feu una ullada a les PMF sobre traducció si voleu traduir la interfície de Sympa en la vostra llengua:

en: You can submit a problem or request a new feature:
ca: Podeu notificar un error o sol·licitar una funcionalitat nova:

note: (process_id,loop_count,start_time)
en: This FastCGI process (%1) has served %2 pages since %3.
ca: Aquest procés FastCGI (%1) ha servit %2 pàgines des de %3.

en: Close it
ca: Tanca-la

en: Install it
ca: Instal·la'l

en: submit
ca: envia

en: notify owner
ca: notifica el propietari

en: Information file
ca: Arxiu d'informació

en: No info file provided.
ca: No has proporcionat l'arxiu d'informació.

en: Configuration file
ca: Fitxer de configuració

en: Language Selection
ca: Selecciona l'idioma

en: Validate your language selection
ca: Valideu la llengua seleccionada

en: Set language
ca: Valida idioma

en: HTTPS authentication information
ca: Informació d'autentificació HTTPS

en: User certificate belong to
ca: El certificat d'usuari pertany a

en: Certificate expiration date
ca: El certificat caduca el

en: Certificate issuer
ca: Certificat expedit per

en: Cipher key size used
ca: Mida de la clau criptogràfica

en: Exclusion table
ca: Taula d'exclusió

en: Users listed below are excluded from the list. Beware, that this feature is different from the blocklist. Exclusion makes sense when a list is based on external data sources ; thanks to exclusion, a user can unsubscribe (or being removed by list owner) even though they should be included via an external data source. Users get into the exclusion table, through the standard unsubscribe/delete functions. They get off the exclusion table with the standard subscribe/add functions.
ca: Els usuaris següents estan exclosos de la llista. Cal aclarir que la llista d'exclusió no és una llista negra. L'exclusió té sentit quan la llista prové d'una font de dades externa. Gràcies a l'exclusió, un usuari pot donar-se de baixa (o ser suprimit pel propietari de la llista) i fins i tot ser inclòs mitjançant una font de dades externa. Els usuaris s'afegeixen a la llista d'exclusió a través de les funcionalitats habituals de baixa o de supressió d'usuaris. Aquests poden desaparèixer d'aquesta taula d'exclusió a través de les funcions habituals de subscripció.

en: No user excluded.
ca: Cap subscriptor n'està exclòs.

en: Sessions list
ca: Llista de sessions

en: last hit date
ca: data d'últim accés

en: start date
ca: data d'inici

en: hit count
ca: nombre d'accessos

en: remote address
ca: adreça IP remota

en: User email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: Listing unsubscription to moderate
ca: Llistat de peticions de baixa per moderar

en: Delete selected addresses
ca: Elimina les adreces seleccionades

en: Reject selected addresses
ca: Rebutgeu les adreces de correu seleccionades

en: No unsubscription requests
ca: No hi ha peticions de baixa

note: (list,email)
en: You are not subscribed to list %1 with e-mail address %2
ca: No esteu inscrit a la llista %1 amb l'adreça %2

en: You might have subscribed with another address. Please contact the list owner to help you unsubscribe:
ca: Potser us hi heu subscrit amb una altra adreça electrònica.
    Contacteu amb el propietari de la llista per tramitar-ne correctament la baixa:

note: (list)
en: You asked to be unsubscribed from list %1
ca: Heu sol·licitat donar-vos de baixa de la llista %1

en: To confirm your request, please click the button below:
ca: Per a confirmar la sol·licitud, premeu el botó següent:

note: (list)
en: I unsubscribe from list %1
ca: Dóna'm de baixa de la llista %1

en: Cascading Style Sheet
ca: Full d'estil en cascada (CSS)

en: So if you want to preserve some site customizations from being overwritten when upgrading to a new sympa version, css_path and css_url should not point to the same directory.
ca: Per tant, si voleu preservar algun espai personalitzat de ser sobreescrit quan s'iniciï una nova versió de sympa, el css_path i css_url no poden apuntar al mateix directori .

en: test this color in my session
ca: testeja aquest color a la meva sessió

en: reset colors in my session
ca: reseteja els colors en la meva sessió

en: Install my session colors in a new static CSS
ca: Insta·la els meus colors de sessió al no CSS estàtic

en: Color chart
ca: Carta de colors

en: Please note that these descriptions don't cover the exact usage of each color parameter, as it would be far too long to describe. What lies in this table should however give you a correct snapshot of what the color parameters are used for. For more details on rendering, feel free to try changing the colors in your session to see how well that works.
ca: Tingueu en compte que aquestes indicacions no cobreixen l'ús exacte de cada paràmetre de color, ja que seria massa llarg d'explicar. El què hi ha en aquesta taula però ha de donar una visió correcta de per a que s'utilitza cada paràmetre de color. Per jutjar millor el resultat final, no dubteu en intentar canviar els colors en la vostra sessió per veure com queda tot.

en: parameter
ca: paràmetre

en: parameter usage
ca: ús de paràmetres

en: background color of:
ca: color de fons de:

en: Text background color
ca: Color del fons del text

en: Miscellaneous texts font color
ca: Diferents fonts de color de text

en: Titles and buttons color
ca: Color dels títols i botons

en: Main texts font color
ca: Color de la font de textos principals

en: font color of:
ca: color de la font de:

en: form labels;
ca: Etiquetes de formulari;

en: side menu titles;
ca: Títols del menú lateral;

en: text areas in forms.
ca: Àrees de text en formularis.

en: HTTP links
ca: Enllaços HTTP

en: hovered buttons
ca: Enllaços suspesos

en: text color of hovered links;
ca: Color del text d'enllaços suspesos

en: background color of buttons.
ca: color de fons dels botons

en: text color of:
ca: Color del text:

en: navigation links and buttons
ca: Enllaços de navegació i botons

en: tables;
ca: taules;

en: notice messages.
ca: Missatges de notificació.

en: border color of:
ca: color de contorn de:

en: background color of list configuration edition and navigation edition links
ca: Color de fons de la llista de configuració d'edició del navegador i de enllaços.

en: background color of <b>current</b> list configuration edition and navigation edition links.
ca: Color de fons de la llista de configuració d'edició del navegador i de enllaços <b>actual</b>

en: border color of form elements;
ca: color del contorn pels elements de formulari.

en: background color of disabled form elements
ca: color de fons dels elements suspesos.

en: invalid form elements
ca: Elements de formulari no vàlids

en: Background color of ins and mark elements.
ca: Color de fons dels elements de la signatura.

en: Selected text background color
ca: color de fons del text seleccionat

en: deprecated
ca: desaprovat

en: The mailing list server requires a working email address. Please provide your email address below.
ca: El servidor de llistes requereix d'una adreça de correu electrònic de treball. Proporcioneu una adreça de correu electrònic a sota.

en: Please note:
ca: Tingueu en compte:

en: the email field may be pre-populated.  If it is, then your authentication server has supplied an email address it associates with you.  Whether you enter an address manually or accept the one provided, you will still need to confirm that this is a working email address by entering a confirmation password that will be sent to you.  Please press the "Send me a confirmation password" to continue to the confirmation step.
ca: el camp de correu electrònic pot estar pre-omplert. Si és així, vol dir que el servidor d'autenticació ha subministrat una adreça de correu que està associada al seu nom. Si vostè introdueix una adreça a mà o accepta la ja subministrada, encara ha de confirmar que és la seva adreça de correu electrònic seva introduint la contrasenya de confirmació que  hem enviat a vostè. Si us plau premi " Envieu-me una contrasenya de confirmació" per a continuar amb el següent pas de confirmació.

en: A confirmation password will be sent to the address you supply, after pressing the button. This will take you to the next screen to confirm that your address is operational.
ca: La contrasenya de confirmació s'enviarà a l'adreça que subministreu, després de prémer el botó. Això us enviarà a una plana per confirmar que la vostra adreça ja és operativa.

en: Send me a confirmation password
ca: Envia'm una contrasenya de confirmació

note: (init_email)
en: A confirmation password has been sent to your email address %1. Please check your email inbox for the message containing the confirmation link.
ca: Una contrasenya de confirmació s'ha enviat a la vostra adreça de correu %1.<br />Si us plau comproveu la vostra bústia de correu pel missatge que conté l'enllaç de confirmació.

note: (listname)
en: List %1 statistics
ca: Estadístiques de la llista %1

en: This page displays overall information regarding the list activity
ca: Aquesta pàgina mostra informació general sobre l'activitat de la llista

note: (shared_size)
en: Shared document directory size: %1 kB
ca: Mida del directori de documents compartits: %1 kB

note: (arc_size)
en: Web archives size: %1 kB
ca: Mida dels arxius web: %1 kB

en: No operation recorded in this field yet.
ca: Encara no s'ha enregistrat cap operació en aquest camp.

en: Add selected addresses
ca: Afegiu les adreces de correu seleccionades

en: No subscription requests
ca: No hi ha peticions per donar-se d'alta

en: Your list options
ca: Les vostres llistes

en: Member since:
ca: Membre inscrit des de:

en: Receiving mode:
ca: Mode de recepció:

en: Topic subscription:
ca: Tema de subscripció:

en: Other (messages not tagged)
ca: Altre (missatges no marcats)

en: Disable topics subscription
ca: Deshabilitar els temes de subscripció

en: Only possible for direct reception modes.
ca: Només és possible per modes de recepció directes.

en: Restore subscription
ca: Restaurar subscripcions

en: Your subscription is suspended.
ca: S'ha suspès la subscripció.

en: From:
ca: Des de:

en: To:
ca: A:

en: Indefinite end date
ca: Data de finalització indefinida

en: Resume my subscription
ca: Reprendre la meva subscripció

en: Suspend subscription
ca: Suspendre la meva subscripció

en: You can suspend your membership by using the button below. The suspend option prevents delivery of emails, this can be useful if you are out of the office for some time.
ca: Podeu suspendre la subscripció utilitzant el botó de sota. L'opció de suspensió evita el lliurament de correus electrònics, això pot ser útil si esteu fora de l'oficina molt de temps.

en: dd-mm-yyyy
ca: dd-mm-aaaa

en: Suspend my membership indefinitely
ca: Suspèn la meva subscripció indefinidament.

en: Suspend my subscriptions
ca: Suspendre les meves subscripcions

note: (list)
en: You are already subscribed to list %1
ca: Ja esteu subscrit a la llista %1

note: (list)
en: You want to subscribe to list %1.
ca: Voleu donar-vos d'alta a la llista %1

note: (list) (report_param.listname)
en: You've made a subscription request to %1.
ca: Heu demanat una subscripció a la llista %1

note: (list)
en: I subscribe to list %1
ca: Jo em dono (subscripció) d'alta a la llista %1

en: List members
ca: Membres de la llista

en: Domain
ca: Domini

en: Picture
ca: Imatge

en: Reception
ca: Recepció

en: Sources
ca: Fonts

en: Sub date
ca: Data

en: bouncing
ca: retornats

en: List has no subscribers
ca: La llista no té cap subscriptor

en: Manage your subscriptions
ca: Gestioneu les vostres subscripcions

en: You are subscribed to the following lists
ca: Esteu subscrit a les llistes següents.

note: (sub.liststartdate)
en: Suspended from %1 to
ca: Suspès de %1 a

en: indefinite end date
ca: data de finalització indefinida

note: (l.key)
en: Check to restore reception from list %1
ca: Comprovar per restaura la recepció de la llista %1

note: (l.key)
en: Check to suspend or unsubscribe from list %1
ca: Comprovar per suspendre o donar-vos de baixa de la llista %1

en: You are not allowed to suspend your subscription / unsusbscribe from this list.
ca: No esteu autoritzat a subscriure-us ni a donar-vos de baixa d'aquesta llista.

en: You can bulk suspend or revoke your memberships by selecting relevant lists and using the buttons below. The suspend option prevents delivery of emails, this can be useful if you are out of the office for some time.
ca: Podeu suspendre o revocar la vostra subscripció seleccionant les llistes rellevants i utilitzant els botons de sota. L'opció de suspensió evita el lliurament de correus electrònics, això pot ser útil si passeu molt de temps fora de l'oficina.

en: Toggle selection
ca: Inverteix la selecció

en: Resume my subscriptions
ca: Reprendre les meves subscripcions

en: You need to be logged in to access this page.
ca: Necessites estar connectat per accedir a aquesta pàgina.

en: Sympa menu
ca: Menú de Sympa

en: Home
ca: Inici

en: Request a List
ca: Sol·licita una llista

en: Search form
ca: Formulari de cerca

en: Index of Lists
ca: Index de llistes

en: Support
ca: Suport

en: Documentation
ca: Documentació

en: Frequently asked questions
ca: Preguntes més freqüents

en: FAQ
ca: PMF

en: Give us feedback about this new Sympa version
ca: Deixa una opinió sobre la nova versió de Sympa

en: Feedback
ca: Comentari

en: Lists Families
ca: Llistes familiars

en: The link you used is invalid
ca: L'enllaç que heu utilitzat no és vàlid

en: Sorry, this operation can't be performed
ca: Ho sentim, aquesta operació no es pot realitzar

note: (ticket_context.printable_date)
en: A validation link was sent to you on %1.
ca: Un enllaç de validació us ha estat enviat %1.

note: (ticket_context.remote_addr)
en: (the validation link was requested from host %1)
ca: (l'enllaç de validació ha estat sol·licitat pel servidor %1)

en: reason
ca: raó

note: (ticket_context.status)
en: The validation link has already been validated from host %1. If you did not perform this validation, please report this confidentiality issue to your mail services administrator.
ca: L'enllaç de validació ja ha estat validat per %1. Si no heu realitzat aquesta validació, notifiqueu confidencialment aquesta qüestió a l'administrador del servei.

en: However, as you are logged in already, you can probably perform the action you requested anyway.
ca: No obstant, com que ja esteu connectats, probablement pugueu efectuar de totes maneres l'acció que heu sol·licitat.

en: The requested ticket has expired.
ca: L'enllaç de validació ha caducat

en: Please login or request a new validation link
ca: Inicieu sessió o sol·liciteu un enllaç de validació nou

en: The requested authentication ticket is unrecognized or has expired.
ca: L'enllaç de validació té un format desconegut o ha caducat

en: Message tracking
ca: Seguiment de missatges

note: (fromname,fromaddr,listname)
en: Message from %1 %2 for list %3
ca: El missatge de %1 %2 de la llista %3

note: (msgid)
en: Message-Id: %1
ca: Identificador del missatge: %1

en: Recipient Email
ca: Adreça electrònica del destinatari

en: Reception Option
ca: Opció de recepció

en: Delivery Status
ca: estat del lliurament

en: Notification Date
ca: Data de Notificació

en: Notification
ca: Notificació

en: View notification
ca: Mostra la notificació

en: Sympa could not deliver the requested page for the following reason:
ca: Sympa no pot enviar la plana demanada pel següent motiu:

en: Restore identity
ca: Restaura la identitat

en: My preferences
ca: Les meves preferències

en: Logout
ca: Desconnexió

note: (tracking_info.recipient)
en: Recipient Email: %1
ca: Adreça electrònica del destinatari: %1

note: (tracking_info.status)
en: Delivery Status: %1
ca: Estat del lliurament: %1

note: (tracking_info.arrival_date)
en: Notification Date: %1
ca: Data de Notificació: %1

en: Logs view
ca: Vista dels logs

en: Search by:
ca: Cercat per:

en: Message Id
ca: Identificador del missatge

en: Search by date from:
ca: Cerca per data de:

en: to:
ca: a:

en: Search by type:
ca: Cerca per tipus:

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Bounce management
ca: Gestió de retornats

en: List Management
ca: Gestió de llistes

en: User management
ca: Gestió d'usuaris

en: Web documents management
ca: Gestió de documents web

en: Search by IP:
ca: Cerca per IP:

en: View
ca: Veure

en: Search period:
ca: Cerca per període:

en: to
ca: a

note: (list)
en: Research was carried out in list <strong>%1</strong>.
ca: La cerca s'ha realitzat en la llista <strong>%1</strong>.

note: (total_results)
en: %1 results
ca: %1 resultats

en: Logs table
ca: Vista dels arxius de registre

en: List
ca: Llista

en: Action
ca: Acció

en: Parameters
ca: Paràmetres

en: Target Email
ca: Correu objectiu

en: Message ID
ca: Identificador del missatge

en: Error type
ca: Tipus d'error

en: User Email
ca: Correu electrònic de l'usuari

en: User IP
ca: IP de l'usuari

en: Service
ca: Servei

en: view other events related to this message id.
ca: veure altres esdeveniments relacionats amb aquest identificador de missatge.

en: Other events
ca: Altres events

en: Report message as undetected spam
ca: El vostre missatge ha estat rebutjat

en: You should reject spam messages quietly because the sender of a spam message is often spoofed, if you really want to send this notification, please confirm.
ca: Hauríeu de rebutjar els correus brossa de forma silenciosa, perquè el remitent d'un missatge brossa és sovint falsejat, si realment voleu enviar aquesta notificació, confirmeu-ho.

note: (list.name)
en: List %1 automatic bounce management
ca: Llista %1 gestió automàtica de rebotats

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been notified that they might be removed from list %2:
ca: Ja que hem rebut MOLTS informes de no lliurament, els %1 subscriptors llistats a sota han estat
     notificats que podrien ser eliminats de la llista %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been removed from list %2:
ca: Ja que hem rebut MOLTS informes de no lliurament, els %1 subscriptors llistats a sota han estat
    eliminats de la llista %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been selected by Sympa as severe bouncing addresses:
ca: Ja que hem rebut MOLTS informes de no lliurament, els %1 subscriptors llistats a sota han estat
    seleccionats per Sympa com a adreces amb greus problemes d'entrega:

en: Managing bouncing subscribers:
ca: Administrant subscriptors rebotats:

note: (list.name)
en: Unsubscribed from %1
ca: Donat de baixa des de %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your email address (%1) has been removed from list %2@%3
ca: S'ha eliminat la vostra adreça de correu (%1) de la llista %2@%3

en: bye!
ca: adeu !

en: near expiration of your certificate
ca: s'aproxima la data de venciment del vostre certificat

note: (expiration_date)
en: Your authentication certificate will expire on %1.
ca: El vostre certificat d'autenticació expirarà en %1

en: The certificate subject is:
ca: El tema del certificat és:

en: You won't receive the signed messages from your lists.
ca: No rebreu els missatges signats de les vostres llistes.

note: (conf.email,domain)
en: To receive them again, renew your certificate with your certification authority
    and send a signed message to %1@%2
    or
    click:
ca: Per a rebre'ls un altre cop, renoveu el vostre certificat amb l'autoritat certificadora
     i envieu un missatge signat a %1@%2
     o
     premeu:

en: Results of your commands
ca: Resultats de les vostres ordres

en: Command has been performed:
ca: L'ordre s'ha realitzat:

en: These commands have been performed:
ca: Aquestes ordres han estat realitzades:

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: Subscription request to list %1
ca: Petició de subscripció a la llista %1

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: UNsubscription request from list %1
ca: Petició per donar-se de baixa (desubscriure's) de la llista %1

en: Command has been rejected:
ca: L'ordre ha estat rebutjada:

en: These commands have been rejected:
ca: Aquestes ordres han estat rebutjades:

en: Command has failed:
ca: L'ordre ha fallat:

en: These commands have failed:
ca: Aquestes ordres han fallat:

en: Command has failed because of an internal server error:
ca: L'ordre ha fallat a causa d'un error intern del servidor:

en: These commands have failed because of an internal server error:
ca: Aquestes comandes han fallat a causa d'un error intern del servidor:

note: (conf.wwsympa_url)
en: For further information, check the mailing list web site %1
ca: Per a més informació, reviseu el lloc web de la llista %1

en: Your document has been installed
ca: S'ha instal·lat el vostre document.

note: (filename,list.name,domain,installed_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been installed by %4 list moderator.
ca: El moderador de la llista %4 ha instal·lat el vostre document %1 per a la llista %2@%3.

en: The list document repository:
ca: El repositori de documents de la llista:

en: Your document has been rejected
ca: El vostre document ha estat rebutjat.

note: (filename,list.name,domain,rejected_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been rejected by %4 list moderator.
ca: El teu missatge %1 per a la llista %2@%3
    ha estat rebutjat pel moderador de la lista %4.

en: Message was successfully delivered
ca: El seu missatge ha sigut entregat correctament

en: List could not be created
ca: La llista no s'ha pogut crear.

en: List unknown
ca: Llista desconeguda

en: Too large message
ca: Missatge massa llarg

en: Message distribution: Internal server error
ca: Distribució del missatge: Error intern del servidor

en: Message distribution: User error
ca: Distribució del missatge: Error d'usuari

en: Cannot personalize message
ca: No es possible personalitzar el missatge

en: A virus in your mail
ca: Un virus en el vostre correu electrònic.

en: Message distribution: Authorization denied
ca: Distribució del missatge: Denegada l'autorització

note: (action)
en: Delivery Status Notification: %1
ca: Notificació d'estat d'entrega: %1

en: This is an automatic response sent by Sympa Mailing Lists Manager.
ca: Aquesta és una resposta automàtica enviada pel gestor de llistes de correu de Sympa.

en: Message was successfully delivered to following address:
ca: El missatge ha estat entregat a la següent adreça:

note: (recipient)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' for the following reason:
ca: Impossible distribuir el vostre missatge a la llista '%1' pel següent motiu:

note: (listname)
en: The %1 list could not be created.
ca: La llista %1 no s'ha pogut crear.

note: (listname) (recipient) (report_param.listname)
en: List '%1' does not exist.
ca: La llista '%1' no existeix.

note: (msg_size,max_size)
en: Your message could not be sent because its size (%1 kB) was over the maximum size (%2 kB) allowed on this list.
    
    Note: Because binary files have to be encoded in less-efficient ASCII format before being sent over email, the final size of an attachment is often significantly larger that the original file.
ca: El vostre missatge no s'ha pogut enviar perquè la seva mida (%1 kB) supera la mida màxima (%2 kB) permesa en aquesta llista.
    
    Nota: Com que els arxius binaris han de ser codificats en format ASCII, menys eficient, abans de ser enviats, la mida final d'un arxiu adjunt és sovint significativament més gran que la de l'arxiu original.

note: (list.name,function)
en: Impossible to forward your message to '%1-%2' because of an internal server error.
ca: Impossible reenviar el vostre missatge a '%1-%2' perquè hi ha un error intern del servidor.

note: (list.name,domain)
en: For further information, please contact %1-request@%2
ca: Per a més informació, poseu-vos en contacte amb %1-request@%2

note: (list.name)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' because of an internal server error.
ca: Impossible distribuir el teu missatge a la llista '%1' perquè hi ha un error intern de servidor.

note: (conf.listmaster_email,domain)
en: For further information, please contact %1@%2
ca: Per a més informació, poseu-vos en contacte amb %1@%2

note: (list.name,"${conf.email}@${domain}",domain,cmd)
en: The following message was sent to list '%1' and it contains a line '%4' that can be interpreted as a command.
    
    If your message contained a command (like subscribe, unsubscribe, help, index, get, ...), please note that commands should never be sent to lists. Commands must be sent to %2 exclusively.
    
    If your message was really meant to be sent to the list, it was interpreted by the software as a command. Please contact the list owner:
      %1-request@%3
    so that they can take care of your message.
    
    Thank you for your attention.
ca: S'ha enviat el següent missatge a la llista '%1 i sembla que conté
    una o més comandes de subscripció (donar-se d'alta), des-subscripció (donar-se de baixa), ajuda, índex, ....
    
    Si el vostre missatge conté una comanda, sigueu conscients que
    les comandes en cap cas haurien d'enviar-se a les llistes. Les comandes han d'enviar-se
    a %2 exclusivament.
    
    Si el vostre missatge realment s'havia d'enviar a la llista, aquest doncs ha estat
    interpretat per l'aplicació que gestiona el servei com una comanda. Si us plau contacteu amb l'administrador de la llista: 
    %1-request@%3 perquè pugui assessorar-vos amb el vostre missatge.
    
    Gràcies per la vostra atenció.

en: No command found in message.
ca: No s'ha trobat cap ordre en el missatge.

en: Your message cannot be personalized.  Please check template syntax.
ca: El missatge no pot ser personalitzat. Comproveu la sintaxi de la plantilla

en: ***** V I R U S    A L E R T *****
ca: *****  A L E R T A   V I R U S  *****

note: (virus_name,recipient,sender)
en: Our viruschecker found a virus named %1 in a message addressed to %2 and that seems to be yours (From: %3).
ca: El nostre antivirus ha trobat un virus anomenat %1 al missatge amb destinatari %2 i sembla que és vostre (De: %3).

en: Delivery of this message has been blocked.
ca: Parem el lliurament a aquesta adreça de correu.

en: It may be useful to check your system for viruses.
    
    Note, however, that many viruses fake sender's e-mail address, so it is possible that the virus didn't come from your computer. In that case, please disregard this message.
ca: Pot ser útil comprovar que el vostre sistema no té virus.
    
    Tingueu present, com sempre, que alguns virus falsegen les adreces de correu del remitent. Per tant, és possible que el virus no s'enviï des del vostre ordinador. En aquest, no feu cas d'aquest missatge.

note: (list.name)
en: Your message for list '%1' (attached below) was rejected.
    You are not allowed to send this message for the following reason:
ca: el vostre missatge per a la llista '%1' (afegit a sota) ha estat rebutjat. 
    No esteu autoritzat a enviar aquest missatge pel següent motiu:

en: The following address is not a known mailing list:
ca: La següent adreça no és cap llista de correu coneguda:

en: To find out the correct list name, ask for this server's lists directory:
ca: Per trobar el nom de llista correcte, consulteu el directori de llistes d'aquest servidor:

note: (list.name,date)
en: %1 Digest %2
ca: %1 Resum %2

note: (list.name,date,current_group,total_group)
en: %1 Digest %2 (%3/%4)
ca: %1 Resum %2 (%3/%4)

note: (list.name,date)
en: End of %1 Digest %2
ca: Fi de %1 Resum %2

note: (list.name,date)
en: %1 digest %2
ca: %1 resum %2

note: (list.name)
en: Removed from %1
ca: Eliminat des de %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your address (%1) has been removed from list
    %2@%3
    because you didn't confirm your subscription.
ca: La vostra adreça (%1) ha estat suprimida de la llista
    %2@%3
    per no haver respost a la sol·licitud de confirmació d'alta a la llista (subscripció).

en: You can subscribe again:
ca: Us podeu subscriure un altre cop:

note: (list.name)
en: resubscription to %1
ca: resubscripció a %1

note: (list.name,domain,user.email)
en: You have been subscriber of list %1@%2 with email %3 for 1 year or more.
ca: Heu estat donat d'alta (subscrit) en la llista %1@%2 amb l'adreça de correu electrònic %3 des de fa almenys 1 any o més;

en: Everything about this list:
ca: Tot sobre aquesta llista:

en: Unsubscription:
ca: Donar-se de baixa (desubscripció):

note: (list.name,date)
en: End of digest for list %1 - %2
ca: Fi del resum per a la llista %1 - %2

note: (user.email)
en: Summary of your subscription (using the e-mail %1).
ca: Resum de les vostres subscripcions (amb l'adreça electrònica %1).

en: If you want to unsubscribe from some list, please save this mail.
ca: Si voleu donar-vos de baixa d'una llista (cancel·lar-ne la subscripció), deseu aquest missatge.

en: For each list here is a mail address to use if you want to unsubscribe.
ca: Per a cadascuna de les llistes d'aquí és una adreça de correu electrònic per utilitzar si vols donar-te de baixa (desubscriure's).

en:                        (Automatic Mailing System)
ca:  (Sistema Automàtic de Correu)

en:                                 User's Guide
ca:  Guia de l'usuari

en: SYMPA is an electronic mailing-list manager that automates list management functions such as subscriptions, moderation, and archive management.
ca: SYMPA és un gestor electrònic de llistes de correu que automatitza les funcions de gestió de llista com les subscripcions, la moderació o la gestió d'arxius.

note: ("${conf.email}@${domain}")
en: All commands must be sent to the electronic address %1.
ca: Totes les comandes han de ser enviats a l'adreça electrònica %1

en: You can put multiple commands in a message. These commands must appear in the message body and each line must contain only one command.
ca: Podeu posar diverses comandes en un mateix missatge. Aquestes comandes han d'aparèixer en el cos del missatge, una només per a cada línia.

en: Available commands are:
ca: Les ordres disponibles són:

en: HELp                        * This help file
ca: HELp                        * Aquest fitxer d'ajuda

en: INFO <list>                 * Information about a list
ca: INFORMACIÓ <list>                 * Informació sobre una llista

en: LISts                       * Directory of lists managed on this node
ca: LLISTES                       * Directori de les llistes administrades en aquest node

en: REView <list>               * Displays the subscribers to <list>
ca: REView <list>               * Mostra els subscriptors a <list>

en: WHICH                       * Displays which lists you are subscribed to
ca: WHICH                       * Mostra a quines llistes esteu donat d'alta (subscrit)

en: SUBscribe <list> <name>     * To subscribe or to confirm a subscription to <list>.
ca: SUBscribe <list> <name>     * Ter a subscriure's o confirmar una subscripció a<list>.

en: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * To quit <list>. <EMAIL> is an optional email address, useful if different from your "From:" address.
ca: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * Per a donar-se de baixa a <list>. <EMAIL> és una adreça de correu opcional, útil si és diferent a l'adreça en el camp "Des de:" del missatge.

en: UNSubscribe * <EMAIL>       * To quit all lists.
ca: Baixa * <EMAIL>       * Per a donar-se de baixa de totes les llistes.

en: SET <list>|* NOMAIL         * To suspend the message reception for <list>
ca: SET <list>|* NOMAIL   * Per suspendre la recepció de missatges d'una llista <list>

en: SET <list>|* DIGEST         * Message reception in compilation mode
ca: SET <list>|* DIGEST   * Per a rebre els missatges en mode recopilat

en: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Message reception in compilation mode, sent as a plain text email with all attachments
ca: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Recepció de missatges de mode recopilat. Envia un correu en text pla amb tots els missatges adjunts

en: SET <list>|* SUMMARY        * Receiving the message index only
ca: SET <list>|* SUMMARY        * Rebre només l'índex de missatges

en: SET <list>|* NOTICE         * Receiving message subject only
ca: SET <list>|* NOTICE  * Per a rebre només l'assumpte dels missatges

en: SET <list>|* MAIL           * <list> reception in normal mode
ca: SET <list>|* MAIL           * <list> recepció en mode normal

en: SET <list>|* CONCEAL        * To become unlisted (hidden subscriber address)
ca: SET <list>|* CONCEAL            * Ja no està més en el llistat (ocultar l'adreça de subscripció)

en: SET <list>|* NOCONCEAL      * Subscriber address visible via REView
ca: SET <list>|* NOCONCEAL   * Les adreces de subscripció serà visible via REView

en: INDex <list>                * <list> archive file list
ca: INDex <list>                * Llista de fitxers d'arxius de la <list>

en: GET <list> <file>           * To get <file> of <list> archive
ca: GET <list> <file>       * Per a obtenir el <file> dels arxius de la <list>

en: LAST <list>                 * Used to received the last message from <list>
ca: LAST <list>                 * Utilitzar per rebre l'últim missatge des de <list>

en: INVITE <list> <email>       * Invite <email> for subscription in <list>
ca: INVITE <list> <email>       * convidar <email> per a la subscripció a <list>

en: CONFIRM <key>               * Confirmation for sending a message (depending on the list configuration)
ca: CONFIRM <key>               * Confirmació de l'enviament d'un missatge (en funció de la configuració de la llista)

en: QUIT                        * Indicates the end of the commands (to ignore a signature)
ca: QUIT                        * Indica el final de les comandes enviades (per ignorar una signatura)

en: The following commands are available only for lists owners or moderators:
ca: Comandes reservades als administradors o moderadors de les llistes:

en: ADD <list> user@host Full name  * To add a user to a list
ca: ADD <list> user@host Nom complet  * Per a afegir un usuari a una llista

en: DEL <list> user@host            * To delete a user from a list
ca: DEL <list> user@host            * Per a eliminar un usuari d'una llista

en: STATS <list>                    * To consult the statistics for <list>
ca: STATS <list>                    * Per a consultar les estadístiques per a <list>

en: DISTribute <list> <key>        * Moderation: to validate a message
ca: DISTribute <list> <key>           * Moderació: per a validar un missatge

en: REJect <list> <key>            * Moderation: to reject a message
ca: REJect <list> <key>            * Moderació: per a rebutjar un missatge

en: MODINDEX <list>                 * Moderation: to view the list of messages to moderate
ca: MODINDEX <list>                 * Moderació: per a veure la llista de missatges a moderar

note: (list.name)
en: Archives index of list %1
ca: Índex d'arxius de la llista %1

note: (list.name)
en: INFO %1
ca: INFORMACIÓ %1

note: (list.name,domain)
en: Information regarding list %1@%2:
ca: Informació relativa a la llista %1@%2:

note: (list.subject)
en: Subject          : %1
ca: Assumpte : %1

note: (o.gecos)
en: Owner             : %1
ca: Propietari : %1

note: (e.gecos)
en: Moderator         : %1
ca: Moderador : %1

note: (subscribe)
en: Subscription      : %1
ca: Subscripció : %1

note: (unsubscribe)
en: Unsubscription    : %1
ca: Desubscripció : %1

note: (send)
en: Sending messages  : %1
ca: Enviant missatges : %1

note: (review)
en: Review subscribers: %1
ca: Revisió de subscriptors: %1

note: ('')
en: Reply to           : %1
ca: Respondre a           : %1

note: (max_size)
en: Maximum size      : %1
ca: Mida Màxima : %1

note: (digest)
en: Digest            : %1
ca: Resum : %1

note: ('')
en: Receiving modes   : %1
ca: Modes de recepció : %1

note: (url)
en: Homepage          : %1
ca: Plana d'inici : %1

note: (list.name)
en: Invitation to join list %1
ca: Owner              : %1

note: (list.subject)
en: This list is about %1, so you are probably concerned.
ca: Aquesta llista és sobre %1, així que probablement us incumbeix.

en: To subscribe, click the following URL:
ca: Per subscriure-us, seguiu el següent enllaç:

note: (conf.email,domain)
en: Or send a message to %1@%2 with the following subject:
ca: O envieu un missatge a  %1@%2 amb el següent assumpte:

en: If you don't want to subscribe just ignore this message.
ca: Si no us hi voleu subscriure, simplement ignoreu aquest missatge.

note: (list.name) (new_listname)
en: %1 mailing list creation
ca: creació de la llista de correu %1

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been activated by listmaster.
ca: la llista %1@%2 ha estat activada per l'administrador del servei.

en: homepage
ca: pàgina d'inici

note: (list.name)
en: %1 admin page
ca: pàgina d'administració %1

note: (list.name)
en: Rejected mailing list %1 creation
ca: creació de la llista de correu %1 rebutjada

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been rejected by listmaster.
ca: la llista %1@%2 ha estat rebutjada per l'administrador del servei.

note: (list.name,type)
en: Moderators List %1 / %2
ca: Llistat de moderadors %1 / %2

note: (notification_messages.size,operation)
en: You have %1 "%2" tagged notifications
ca: Teniu  %1 "%2" notificacions etiquetades

note: (notification_messages.size,operation)
en: %1 "%2" tagged notifications addressed to you are attached to this message.
ca: teniu adreçades %1 "%2" notificacions etiquetades que s'han adjuntat a aquest missatge.

note: (list.name,domain,email)
en: List "%1@%2" creation request from %3
ca: Sol·licitud de creació de llista "%1@%2" des de %3

note: (email,list.name)
en: %1 requested creation of list "%2"
ca: %1 Petició de creació de llista  "%2"

en: To activate/delete this mailing list:
ca: Per a activar/eliminar aquesta llista de distribució:

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has copied list "%2" as a new list "%3"
ca: %1 llista ha estat copiada "%2" com a una llista nova "%3"

note: (list.name)
en: List "%1" renaming
ca: Reanomenament de la llista "%1"

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has renamed list "%2" to "%3"
ca: %1 ha canviat el nom de la llista «%2» a «%3»

en: No database
ca: Sense base de dades

note: (db_name)
en: Cannot connect to database %1, still trying...
ca: No es pot connectar a la base de dades %1, es continua provant...

note: (db_type)
en: No database driver for %1
ca: No hi ha driver de base de dades per a %1

note: (db_type,db_module)
en: No database driver installed for %1; you should download and install %2 from CPAN.
ca: No hi ha driver de base de dades instal·lat per a %1; hauria de baixar-se i instal·lar %2 des de CPAN.

note: (crashed_process)
en: Previous process %1 crashed
ca: Procés previ %1 ha finalitzat bruscament

note: (crashed_process,pid)
en: Previous process %1 (with PID %2) has died unexpectedly.
ca: El procés previ %1 (amb identificador %2) s'ha mort de forma inesperada

note: (crash_date)
en: Date of crash: %1
ca: Data del crash: %1

en: Check log file for further details.
ca: Comprova el fitxer de log per a més detalls.

en: Upgrade procedures failed
ca: Ha fallar el procés d'actualització a la nova versió

en: Sympa encountered the following error while running upgrade procedures:
ca: Sympa ha trobat el següent error executant els procediments d'actualització:

en: Database structure updated
ca: Actualitzada l'estructura de base de dades

note: (db_name)
en: The database structure has been updated. Check the log file for further details:
ca: L'estructura de base de dades ha estat actualitzada; comprova el fitxer de log per a més detalls:

en: CSS files have been updated
ca: S'han actualitzat els arxius CSS

en: Static CSS files have been updated.  Check log file for details.
ca: S'han actualitzat els fitxers CSS estàtics. Comproveu el fitxer de registre per a més detalls.

en: CSS update failed
ca: L'actualització de CSS ha fallat

en: Static CSS failed updating.
ca: Arxius CSS amb errors actualitzant-se

note: (target,message)
en: Cannot make directory %1: %2.
ca: No es pot crear el directori %1: %2.

note: (file,message)
en: Cannot open file %1: %2.
ca: No es pot obrir l'arxiu %1: %2.

note: (message)
en: Parsing template failed: %1.
ca: L'anàlisi de la plantilla ha fallat: %1.

en: Database connection restored
ca: Restaurada la connexió de base de dades

note: (db_name)
en: Connection to database %1 restored.
ca: Conexió a la base de datos %1 restaurada.

en: Bulk mailer error
ca: Error del gestor de correo en masa

note: (message_id)
en: Sympa failed to store a message <%1> in the bulk mailer. You should check log files !!
ca: Sympa ha fallat al guardar un missatge per a la llista %1 en el gestor de correus en massa. Hauríeu de verificar els fitxers de logs!!

note: (message_id)
en: Sympa failed to process a message <%1> in the bulk spool. You should check log files!!
ca: Sympa ha fallat al processar un missatge per a la llista %1 en el gestor de correus en massa. Hauríeu de verificar els fitxers de logs!!

en: Loop detected
ca: Bucle detectat

en: A loop has been detected with the following message
ca: S'ha detectat un bucle amb el següent missatge

en: Antivirus scan failed
ca: Ha fallat l'escaneig de l'antivirus

en: The antivirus scan failed while processing the following file:
ca: La verificació antivirus ha fallat al processar el següent arxiu:

en: The error message returned was:
ca: Missatge d'error tornat:

en: Parameter error
ca: Error en el paràmetre

note: (par_name,par_value)
en: The value for parameter %1 was badly defined: %2
ca: El valor del paràmetre %1 està mal definit: %2

note: (action)
en: %1 impossible.
ca: impossible %1.

en: See the logs for more details.
ca: Mira el log per a més detalls.

en: Unable to create directory
ca: No es pot crear el directori

note: (dir)
en: Sympa could not create directory %1
ca: Sympa no pot crear el directori %1

en: A message archiving failed
ca: Error en l'arxivat d'un missatge

note: (file,bad)
en: Sympa could not archive message '%1'. Moving it into directory '%2'.
ca: Sympa no ha pogut arxivar el mensaje '%1'. Ha estat mogut a la carpeta '%2'.

en: Processing email feedback report failed
ca: L'informe de processament de correus electrònics ha fallat.

en: Sympa could not handle email feedback report.
ca: Sympa no pot carregar l'informe de correus electrònics.

note: (list.name,domain)
en: List: %1@%2
ca: Llista: %1@%2

note: (feedback_type)
en: Feedback type: %1
ca: Tipus de comentaris: %1

en: incorrect format of edit_list.conf
ca: format incorrecte de edit_list.conf

en: edit_list.conf format has changed:
    'default' is no more accepted for a population.
ca: el format edit_list.conf ha canviat:
    ja no s'accepta el valor 'per defecte'.

note: (param0)
en: Refer to documentation to adapt %1.
ca: Referiu-vos a la documentació per adaptar %1.

note: (param0)
en: Until then we recommend your remove %1; default configuration will be used.
ca: Fins a llavors es recomana la supressió de %1;
    s'utilitzarà la configuració per defecte.

note: (list.name)
en: Failed to include members for list '%1'
ca: Error al afegir membres a la llista '%1'.

en: Sympa could not include members from external data sources; the database or LDAP directory might be unreachable.
ca: Sympa no ha pogut incloure els administradors a partir de la font de dades externa; probablement no es pugui arribar a la base de dades o al directori LDAP

en: Check Sympa log files for more precise information
ca: Revisar els arxius de log de Sympa per obtenir informació més precisa

note: (param0)
en: admins update failed for list %1
ca: ha fallat l'actualització dels administradors per a la llista %1

en: Sympa could not include admins from external data sources. The database or LDAP directory might be unreachable.
ca: Sympa no ha pogut incloure els administradors a partir de la font de dades externa; probablement no es pugui arribar a la base de dades o al directori LDAP.

note: (param0)
en: list %1 in status error_config
ca: llista %1 en estat error_config

note: (param0)
en: No owner is defined for list %1.
ca: No s'ha definit propietari per a la llista %1.

en: The list status has been set to error_config.
ca: L'estat de la llista ha estat establert a error_config.

en: Check the Sympa log files for more information.
ca: Revisar els arxius de log de Sympa per obtenir informació més precisa.

note: (param0)
en: List owner/moderator email changes
ca: Canvi de l'adreça d'un administradro/moderador

note: (previous_email,new_email)
en: Member %1 has changed their owner/editor email address to %2. This change has been performed for the following lists:
ca: El membre %1 ha modificat la seva adreça de correu de propietari o editor per %2. Aquest canvi s'aplicarà a les llistes següents:

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change admin email address
ca: Llista %1: Problemes al canviar l'adreça electrònica

note: (param0,param1)
en: Errors occurred while copying family %2 file in list %1 directory.
ca: Error produït copiant l'arxiu de la família %2 en la carpeta de la llista %1.

note: (param0,param1)
en: List %1 configuration does not respect family %2 rules.
ca: La configuració de la llista %1 no compleix les regles de la família %2.

note: (param0,param1)
en: Sympa could not check family %2 rules with list %1 param_constraint.conf file.
ca: Sympa no va poder verificar les regles de la família %2 amb l'arxiu param_constraint.conf de la llista %1.

en: errors in param_constraint.conf file
ca: error en el fitxer param_constraint.conf

note: (param0)
en: Error(s) found in the file %1.
ca: Error(s) troba(s) en el fitxer %1.

en: File removed
ca: Fixer eliminat

note: (param0)
en: The following file has been removed: %1
ca: El següent fitxer ha estat eliminat: %1

note: (param1)
en: A backup of the file has been made: %1
ca: S'ha realitzat una copia de seguretat del fitxer: %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not load family %2 for list %1.
ca: Sympa no pot carregar la familía %2 per a la llista %1.

note: (param0,param1)
en: Failed to instantiate family %2 for list %1
ca: No s'ha pogut crear una instància de la família %2 per la llista %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not modify list %1 (Family %2)
ca: Sympa no va poder modificar la llista %1 (Família %2)

en: Failed to parse web template
ca: Error al actualitzar la plantilla web

note: (list.name)
en: Listmaster: internal server error
ca: Administrador del servei : error intern del servidor

note: (who)
en:  User %1 has encountered an internal server error
ca:  L'usuari %1 ha trobat un error intern del servidor

note: (error)
en: The following error occurred while managing bounces: %1
ca: S'ha produït el següent error quant s'estaven gestionant els rebotats: %1

note: (list.name,domain)
en: Listmaster: list %1@%2 at 100 percents error
ca: Administrador de la llista: llista %1@%2 al 100% d'error

note: (list.name,domain)
en: The list %1@%2 has 100 percents of its users in error. Something unusual must have happened.
ca: La llista %1@%2 té el 100% dels usuaris amb error. Alguna cosa no està funcionant correctament.

note: (sender)
en: The user %1, who tried to send a mail to this list, has been warned, as well as the list owners.
ca: L'usuari %1, qui ha intentat enviar un correu electrònic a aquesta llista, ha estat avisat, igual que els altres propietaris de la llista.

en: Check the bounces in this list:
ca: Qualsevol cosa sobre aquesta llista:

note: (listname,family,robot,msg_id)
en: Failed to process message. Unable to create the dynamic list %1 on family %2@%3. Message <%4> was ignored.
ca: Error al processar el missatge. No es pot crear la llista dinàmica %1 a la familia %2@%3.Missatge <%4> ha estat ignorat.

note: (family,robot,msg_id)
en: Failed to process message: family %1@%2 does not exist. Unable to create the dynamic list.  Message <%3> was ignored.
ca: Error al processar el missatge: familia %1@%2 no existeix. Impossible crear la llista dinàmica. Missatge <%3> ha estat ignorat.

en: Web interface
ca: Interfície web

en: The authentication server name is not defined.
ca: No s'ha definit el nom del servidor d'autenticació.

en: auth.conf error: either email_http_header or host/get_email_by_uid_filter entries should be defined.
ca: error auth.conf: s'han de definir els valors ja sigui de email_http_header o de host/get_email_by_uid_filter.

note: (user)
en: Add user '%1' in DB failed.
ca: L'addició de l'usuari '%1' a la DB ha fallat.

note: (user)
en: Update user '%1' in DB failed
ca: L'actualització de l'usuari '%1' a la DB ha fallat

note: (old_email)
en:  (old email: %1)
ca:  (antic correu electrònic: %1)

note: (sub)
en: Add subscriber '%1' in DB failed.
ca: L'addició de subscripció '%1' a la BD ha fallat.

note: (sub,old_email)
en: Update subscriber '%1' in DB failed
ca: L'actualització de subscripció '%1' a la DB ha fallat

note: (sub)
en: Delete subscriber '%1' in DB failed.
ca: L'eliminació de subscripció '%1' a la BD ha fallat.

note: (old_email)
en: Delete user in DB for old email '%1' failed.
ca: L'eliminació d'usuari a la BD per a l'antic correu electrònic '%1' ha fallat.

note: (email,list.name)
en: Subscriber '%1' is not found in list %2.
ca: No s'ha trobat el/la subscriptor '%1' a la llista %2.

note: (filepath) (report_param.filename)
en: Unable to read file: '%1'.
ca: Impossible llegir el fitxer: '%1'.

note: (filepath)
en: Unable to write file: '%1'.
ca: Impossible escriure al fitxer: '%1'.

note: (file)
en: Unable to open file '%1'.
ca: Impossible obrir el fitxer '%1'.

note: (directory)
en: Unable to open directory '%1'.
ca: Impossible obrir el directori '%1'.

note: (dir)
en: Unable to create directory '%1'.
ca: Impossible crear el directori '%1'.

note: (spool)
en: Unable to open spool '%1'.
ca: Impossible obrir el carret (spool) '%1'.

note: (msg)
en: Unable to get message '%1'.
ca: Impossible recuperar el missatge '%1'.

note: (old,new)
en: Unable to rename file '%1' into '%2'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer «%1» a «%2».

note: (old,new)
en: Unable to rename directory '%1' into '%2'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del directori «%1» a «%2».

note: (file)
en: Unable to erase file '%1'.
ca: Impossible eliminar el fitxer '%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command DISTRIBUTE from '%1' to list '%2'.
ca: Impossible enviar la comanda  DISTRIBUTE de '%1' a la llista '%2'.

note: (dir)
en: No HTML version of the message available in '%1'.
ca: No hi ha versió HTML del missatge disponible  a '%1'.

note: (list.name)
en: Unable to update file config_changes for list '%1'.
ca: Impossible actualitzar el fitxer config_changes per la llista '%1'.

note: (month,list.name)
en: Unable to find month '%1' for list '%2'
ca: Impossible trobar mes '%1' per a la llista '%2'

note: (dir) (path)
en: : unable to read '%1'.
ca: : impossible llegir '%1'.

note: (arc_file,list.name,path)
en: Unable to find archive '%1' for list '%2'
ca: Impossible trobar l'arxiu '%1' per a la llista '%2'

note: (list.name)
en: Unable to find archive for list '%1'
ca: Impossible trobar l'arxiu per a la llista '%1'

note: (list.name)
en: Cannot save config file for list '%1'.
ca: No es pot guardar l'arxiu de configuració per a la llista '%1'.

en: Failed to install aliases.
ca: Error a l'instal·lar l'aliases.

en: Failed to remove aliases.
ca: Error en eliminar l'aliases.

en: Internal scenario error for 'create_list'.
ca: Escenari d'error intern per a 'create_list'.

en: Unable to create list.
ca: Impossible crear la llista.

en: Unable to load list topics.
ca: És impossible carregar la llista de temes.

en: Unable to load create_list templates.
ca: És Impossible carregar les plantilles create_list.

note: (list.name)
en: Unable to get family for list '%1'.
ca: Impossible recuperar la família per a la llista '%1'.

note: (new_listname)
en: Unable to reload list with new list name '%1'.
ca: Impossible tornar a carregar la llista amb el nou nom de llista '%1'.

en: Unable to reload list
ca: Impossible tornar a carregar la llista

note: (list.name)
en: Failed to include list admins for list '%1'
ca: Fallada a l'incloure llista d'administradors per a la llista '%1'

en: No owner is defined for the list '%1'
ca: No s'ha definit administrador per a la llista '%1'

note: (list.name)
en: The exportation to an LDAP directory failed for list '%1'
ca: La exportació a un directori LDAP ha fallat per a la llista '%1'

note: (new_listname)
en: Unable to check list name '%1' on SMTP server
ca: Impossible comprovar el nom de la llista '%1' en el servidro SMTP

note: (list.name)
en: Cannot create shared for list '%1'.
ca: No s'ha pogut crear documents compartits per a la llista '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot restore shared for list '%1'.
ca: No s'ha pogut recuperar documents compartits per a la llista '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot delete shared for list '%1'.
ca: No s'ha eliminar crear documents compartits per a la llista '%1'.

en: Impossible to browse shared documents for list '%1'.
ca: Impossible mostrar els documents compartits per a la llista '%1'.

note: (path)
en: Cannot upload file '%1'.
ca: No s'ha pogut actualitzar el fitxer '%1'.

note: (name)
en: Errors while unzipping file '%1'.
ca: Errors mentre descomprimia l'arxiu'%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command REMIND from '%1' to list '%2'.
ca: Impossible enviar la comanda REMIND de '%1' a la llista '%2'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send mail from '%1' to list '%2'.
ca: Impossible enviar un missatge des de '%1' a la llista '%2'.

note: (key,list.name)
en: Unable to access the message authenticated with key '%1' for list '%2'.
ca: Impossible accedir al missatge autenticat amb la clau '%1' per a la llista '%2'.

note: (sub)
en: Unable to delete subscription request for user '%1'.
ca: Impossible esborrar la sol·licitud de subscripció de l'usuari/usuària '%1'.

note: (file)
en: Unable to add file '%1' to archives.
ca: Impossible afegir fitxer '%1' als arxius.

note: (zipfile)
en: Unable to write zip file '%1'.
ca: Impossible escriure el fitxer zip '%1'.

note: (path,list.name)
en: Unable to create a Shared Document with path '%1' for list '%2'.
ca: Impossible crear un document compartit amb el path '%1' per a la llista '%2'.

en: Parameter cookie undefined, authentication failure.
ca: El paràmetre cookie no està definit, error d'autenticació.

note: (env)
en: Cookie error: '%1' undefined, authentication failure.
ca: Error de galeta: '%1' no està definit, error d'autenticació.

note: (list.name,new_listname) (report_param.listname,report_param.new_listname)
en: Unable to rename list '%1' to '%2'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la llista «%1» a «%2».

note: (list.name)
en: Listmaster: system error
ca: Administrador del servei: error del sistema

note: (who)
en:  User %1 has encountered a system error
ca:  Usuari %1 ha trobat un error de sistema

note: (list.name)
en: List %1 archive quota exceeded
ca: Quota d'arxivat superada per a la llista %1

note: (list.name,domain,size,domain,conf.listmaster_email)
en: %1 archive quota exceeded. 
    Total size used for %1@%2 archive is %3 Bytes. Messages are no longer being web-archived. Please contact %5@%4.
ca: S'ha superat la quota d'arxiu de la llista %1.
    La grandària dels arxius de la llista %1@%2 és de %3 bytes. Ja no s'arxiven els nous missatges. Contacteu amb %5@%4.

note: (list.name,rate)
en: List "%1" warning: archive %2% full
ca: Alerta llista "%1": l'arxiu %2% està ple

note: (rate2,list.name,domain,rate)
en: %2@%3 archives use %4% of allowed disk quota.
ca: els arxius de la llista %2@%3 ocupen %4% de l'espai autoritzat.

note: (list.name,size)
en: Total size used for %1@%2 Bytes.
ca: Mida total utilitzada per a %1@%2, en bytes.

note: (domain,conf.listmaster_email)
en: Messages are still archived but you should contact %2@%1
ca: Encara s'arxiven els missatges, però hauríeu de contactar amb %2@%1

note: (list.name)
en: List %1 is closed
ca: La llista %1 està tancada

note: (list.name,domain,list.family.name)
en: %1@%2 is no longer an instance of family %3.
    This list has been closed.
ca: %1@%2 ja no és una instància de la família %3.
    Aquesta llista ha estat clausurada.

note: (type,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 List "%2" from %3 %4
ca: Per a la vostra informació: %1 Llista "%2" des de %3 %4

note: (list.name)
en: List "%1" customizations have been removed
ca: S'han eliminat les personalitzacions de la llista «%1»

note: (list.name,domain,param0,param1,param2)
en: List %1@%2 has been reinstantiated (family %3). 
    Some of the customizations have been removed because they no longer respect the family rules:
    
         Parameters: %4
ca: La llista %1@%2 ha estat reinstanciada (família %3). 
    S'han perdut algunes de les personalitzacions perquè ja no usa les regles de la família:
    
         paràmetres: %4

note: (list.name)
en: Dear owner of list %1,
ca: Estimat/da administrador de la llista %1,

en: The user has provided the following information:
ca: L'usuari ha ingressat la següent informació:

note: (list.name)
en: WARNING: bounce rate too high in list %1
ca: AVÍS: taxa de missatges rebotats massa alta en la llista %1

note: (list.name,rate)
en: Bounce rate in list %1 is %2. You should delete bouncing subscribers:
ca: La tassa de missatges retornats de la llista %1 és %2.
    
    Hauríeu d'esborrar els subscriptors retornats:

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 list %2 from %3 %4
ca: Per a la vostra informació: %1 llista %2 des de %3 %4

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI command %1 list %2 from %3 %4
ca: Per a la vostra informació, ordre %1 llista %2 des de %3 %4

note: (by)
en:  validated by %1
ca:  validat per %1

en: No action is needed on your side.
ca: No es necessita cap acció per la vostra part.

note: (who)
en: FYI: automatic removal of user %1
ca: Per a la vostra informació: eliminació automàtica de l'usuari %1

note: (who,list.name)
en: User <%1> has been automatically removed from list %2.
ca: L'usuari "%1" ha estat eliminat automaticament des de la llista %2.

en: The user complain to abuse service about a message from the list using email feedback report.
ca: L'usuari es queixa de l'abús del servei sobre el missatge de la llista utilitzant un comentari al correu de registre.

en: The welcome message (or a subscription reminder) sent to the user has triggered a non-delivery report. The user email address might be incorrect.
ca: El missatge de benvinguda (o el recordatori de subscripció) enviat a l'usuari ha desencadenat un informe de no enviament. El correu de l'usuari ha de ser incorrecte.

en: (no action needed)
ca: (No es necessari fer res)

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change member email address
ca: Llista %1: Error en canviar l'adreça de correu del membre

note: (list.name)
en: List %1: Failed to load named filter
ca: Llista %1: Problemes al carregar el filtre anomenat

note: (list.name,domain,filter)
en: A named filter for list %1@%2 could not be loaded.  Check the filter definition in %3.
ca: El filtre anomenat per la llista %1@%2 no pot ser carregat. Comprovi la definició del filtre a %3.

note: (list.name,type)
en: List %1 / %2
ca: Llista %1 / %2

en: Public lists
ca: Llistes públiques

note: (conf.email,domain)
en: Here is the list of lists from %1@%2
ca: Aquesta és la llista de les llistes de %1@%2

en: Message distribution
ca: Distribució del missatge

note: (list.name)
en: Your message to the list '%1' has been forwarded to the moderator(s)
ca: El vostre missatge per a la llista «%1» s'ha reenviat als moderadors

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been distributed.
ca: El missatge %1 per a la llista '%2' ha estat distribuït.

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been rejected.
ca: El missatge %1 per a la llista '%2' ha estat rebutjat.

note: (key,list.name)
en: Your message for list '%2' with the %1 ID has been confirmed and distributed.
ca: El vostre missatge per a la llista «%2» amb l'identificador %1 ha estat confirmat i distribuït.

note: (list.name,msg_from)
en: Message for list %1 from %2 to be approved
ca: El missatge de %2 per a la llista %1 està a l'espera d'aprovació

note: (list.name,msg_from)
en: One new message for list %1 from %2 arrived.
ca: Ha arribat un nou missatge de %2 per a la llista %1.

en: This message has been tagged as spam.
ca: Aquest missatge ha estat marcat com a correu brossa (spam)

note: (mod_spool_size)
en: %1 messages are awaiting moderation.
ca: Hi ha %1 missatges pendents de moderació.

en: To view the messages, please click on the following URL:
ca: Per veure la llista de missatges pendents, hauríeu de consultar aquest enllaç:

en: This mailing list is configured to require topics; that's probably why this message went through the moderation process.
ca: Aquesta llista requereix que cada missatge tingui un tema assignat, és probablement la raó per la que el missatge ha passat pel proces de moderació.

en: Because the new message is suspected to be a spam it is not attached to this one. You must use the web interface to reject or validate it.
ca: Com que el nou missatge sembla que pot ser correu brossa, no s'ha adjuntat a aquest. Heu d'utilitzar la interfície web per rebutjar-lo o validar-lo.

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1:
ca: Per a distribuir el missatge annexat per a la llista %1:

en: To reject it (it will be removed):
ca: Per rebutjar-lo (el missatge serà esborrat):

en: The messages moderating documentation:
ca: Documentació relativa a la moderació de missatges:

note: (list.name)
en: Moderation spool for list %1
ca: Cua de moderació per a la llista %1

note: (total,list.name,domain)
en: There are %1 messages to be moderated for list %2@%3
ca: Hi ha %1 missatges per a ser moderats per a la llista %2@%3

en: Your message has been rejected
ca: S'ha rebutjat el vostre missatge

note: (list.name,domain,rejected_by)
en: Your message for list %1@%2 has been rejected by the moderator (%3).
ca: El vostre missatge per a la llista %1@%2 ha estat rebutjat pel moderador (%3).

note: (subject)
en: (Subject of your mail: %1)
ca: (Assumpte del vostre missatge: %1)

note: (list.name)
en: Check %1 list usage:
ca: Comprovar l'ús de la llista %1:

note: (list.name)
en: Reminder of your subscription to %1
ca: Recordatori de la vostra subscripció a %1

en: List information:
ca: Informació de la llista:

en: Archives are closed.
ca: Els arxius estan tancats.

en: Archives are restricted to list owners.
ca: Els arxius estan restringits als administradors de llistes.

en: Archives are restricted to list subscribers.
ca: Els arxius estan restringits als subscriptors de les llistes.

en: If you are subscribed to the list with a different email address, you should either use that other email address or update your list membership with the new email address.
ca: Si esteu subscrit a la llista amb una adreça de correu electrònic diferent, hauríeu d'usar aquesta altra adreça o actualitzar la llista de membres amb l'adreça del correu electrònic nou.

en: Web archives are closed.
ca: Els arxius web estan tancats.

en: Web archives are restricted to list subscribers and local domain users.
ca: Els arxius web estan restringits per als subscriptors de la llista i els usuaris locals.

en: Web archives are restricted to listmaster.
ca: Els arxius web estan restringits a l'administrador del sistema.

en: Web archives are restricted to list owners.
ca: Els arxius web estan restringits als administradors de llistes.

en: Web archives are restricted to list subscribers.
ca: Els arxius web estan restringits als subscriptors de les llistes.

en: Adding a user to the list is restricted to list owners.
ca: L'alta d'usuaris està restringida a l'administrador de la llista.

en: Adding a user to this list is not allowed.
ca: No està permès afegir usuaris a la llista.

en: List creation is restricted to local domain users.
ca: La creació està restringit als usuaris locals.

en: List creation is restricted to listmaster.
ca: La creació està restringida a l'administrador del sistema.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers.
ca: L'edició de documents compartits està restringida als subscriptors.

en: Shared document edition is restricted to list owners.
ca: L'edició de documents compartits està restringida als administradors.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
ca: L'edició de documents compartits està restringit als subscriptors autenticats amb certificat d'usuari.

en: Deleting a user from the list is restricted to list owners.
ca: Eliminar un usuaris de la llista està restringit als administradors.

en: It is not possible to delete a user from the list.
ca: No és possible eliminar un usuari de la llista.

en: Shared document reading is restricted to list owners.
ca: La lectura del document compartit està restringit als administradors.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers.
ca: La lectura del document compartit està restringit als subscriptors.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
ca: La lectura de documents compartits està restringida a la llista de subscriptors autenticats amb certificat d'usuari

en: you are not allowed to edit list parameters.
ca: no esteu autoritzat a editar la llista de paràmetres.

en: List parameter editing is restricted to list owners.
ca: La modificació dels paràmetres de la llista està restringida als administradors de la llista.

en: The 'global remind' feature is restricted to listmaster.
ca: La funcionalitat 'recordatori global' està limitada a l'administrador del sistema.

en: List information is restricted to list subscribers.
ca: La informació de la llista està restringit als subscriptors de la llista.

en: The 'invite' feature is unavailable.
ca: La funcionalitat 'convidar' no està disponible.

en: The 'invite' feature is restricted to list owners.
ca: La funcionalitat 'convidar' està restringida a la llista d'administradors.

en: The 'invite' feature is restricted to list subscribers.
ca: La funcionalitat 'convidar' està restringida als subscriptors de la llista.

en: Changing user's email is not allowed.
ca: No és permès canviar l'adreça dels usuaris.

en: The 'remind' feature is restricted to listmaster.
ca: La funcionalitat 'recordatori' està restringida a l'administrador del sistema.

en: The 'remind' feature is restricted to list owners.
ca: La funcionalitat 'recordatori' està restringida als administradors de les llistes.

en: The 'review' feature is unavailable.
ca: La funcionalitat 'revisar' no està disponible.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers and local domain users.
ca: La funcionalitat ' revisar' està restringida als subscriptors de les llistes i als usuaris locals de domini.

en: The 'review' feature is restricted to listmaster.
ca: La funcionalitat 'revisar' està restringida a l'administrador del sistema.

en: The 'review' feature is restricted to list owners.
ca: La funcionalitat 'revisar' està restringida als administradors de les llistes.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers.
ca: La funcionalitat 'revisar' està restringida als subscriptors de les llistes.

en: Message distribution in this list is not allowed.
ca: La distribució de missatges en aquesta llista no està permesa.

en: Message distribution in the list is restricted to local domain users.
ca: La distribució de missatges en aquesta llista està restringida als usuaris de domini locals.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers and local domain users.
ca: La distribució de missatgea per a aquesta llista està restringida a la llista de subscriptors i usuaris de domini locals.

en: Message distribution for this list is restricted to list moderators.
ca: La distribució de missatgea per a aquesta llista està restringida als moderadors de la llista.

en: Multipart messages are not allowed in this list.
ca: ELs missatges multipar no estan permesos en aquesta llista.

en: Message distribution in the list is restricted to list subscribers.
ca: L'enviament de missatge a la llista està restringit als subscriptors de la llista.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers check S/MIME signature.
ca: L'enviament de missatge per a aquesta llista està restringit als subscriptors de la llista comprova la signatura S/MIME.

en: You are not allowed to subscribe to this list.
ca: No esteu autoritzat a subscriure-us a aquesta llista.

en: Subscription to this list is restricted to local domain users.
ca: La subscripció en aquesta llista està restringida als usuaris del domini local.

en: Subscription to this list requires S/MIME signature.
ca: La subscripció en aquesta llista requereix signatura S/MIME.

en: Topics visibility is restricted to listmaster.
ca: La visibilitat de temes està restringida a l'administrador del sistema.

en: Topics visibility is restricted to identified users.
ca: La visibilitat de temes està restringida als usuaris identificats.

en: It is not possible to unsubscribe from this list.
ca: No es possible donar-se de baixa des d'aquesta llista.

en: List is Private. You can not read the archives.
ca: La llista és privada: No podeu llegir els arxius.

en: List is Private. You can not browse available files.
ca: La llista és privada: No podeu explorar els arxius disponibles.

en: The MODINDEX command is restricted to moderators.
ca: L'ordre MODINDEX està restringida als moderadors.

en: This action is restricted to list owners or moderators.
ca: Aquesta acció està restringida als administradors o moderadors de llistes.

en: This action is restricted to moderators.
ca: Aquesta acció està restringida als moderadors de llistes.

en: This action is restricted to list owners.
ca: Aquesta acció està restringida als administradors.

en: This action is restricted to listmasters.
ca: Aquesta acció està restringida a l'administrador del sistema.

en: This action is restricted to listmasters or list owners.
ca: Aquesta acció està restringida als administradors o moderadors de llistes.

en: This action is restricted to listmasters or privileged list owners.
ca: Aquesta acció està restringida als administradors del sistema o als administradors de llistes.

en: This action is restricted to the document author, listmasters, or privileged list owners.
ca: Aquesta acció està restringida a l'autor del document,  administradors del sistema o als administradors de llistes privilegiats.

en: This action is restricted to privileged list owners.
ca: Aquesta acció està restringida als administradors del sistema privilegiats.

note: (role,right)
en: Rights to this action are '%2' for a '%1'.
ca: Els drets sobre l'operació: '%2' per a un '%1'.

note: (role,right)
en: You need to login.
ca: Cal que inicieu sessió.

note: (role,right)
en: This action is impossible because editing is a moderated function.
ca: Aquesta acció és impossible perquè l'edició és una funció moderada.

note: (role,right)
en: This action is impossible for directories because editing is a moderated function.
ca: Aquesta acció és impossible per directoris perquè l'edició és una funció moderada.

en: The list is closed.
ca: La llista està tancada.

en: you are not allowed to perform this action.
ca: no esteu autoritzat a realitzar aquesta acció.

note: (report_param.year_month)
en: Archives from %1 are not accessible
ca: Els arxius de %1 no estan disponibles

en: Failed to include members
ca: Error al incloure els membres

en: Failed to include list admins
ca: S'ha produït un error en incloure la llista d'administradors

en: No owner is defined for the list
ca: La llista no té cap propietari assignat

note: (report_param.listname)
en: The exportation failed for list '%1'
ca: L'exportació de la llista '%1' ha fallat

note: (name)
en: Cannot unzip file '%1'.
ca: No és possible descomprimir el fitxer '%1'.

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1
ca: No és possible accedir al missatge autentificat amb la clau %1

en: Failed to get your email address from the authentication service.
ca: No s'ha pogut agafar l'adreça de correu electrònic des del servei d'autenticació.

en: Database error.
ca: Hi ha un error a la base de dades.

note: (report_param.key)
en: Failed to update database.
ca: No s'ha pogut actualitzar la base de dades.

note: (report_param.key)
en: Failed to update a file.
ca: Error en actualitzar el fitxer.

note: (report_param.listname)
en: Failed creating list '%1'. The list might already exist or list name might include forbidden characters.
ca: Error al crear la llista '%1'. La llista ja existeix o bé el nom de la llista conté caràcter invàlids.

note: (report_param.email)
en: Attempts to add some users in database failed.
ca: Han fallat els intents d'afegir alguns usuaris a la base de dades.

en: Your message signature was successfully verified using S/MIME.
ca: La seva signatura del missatge ha estat verificada correctament utilitzant S/MIME.

en: Your message contains a DKIM signature. It was successfully verified
ca: El vostre missatge conté una signatura DKIM. Aquesta ha estat verificada correctament

en: Your request to subscribe/unsubscribe has been forwarded to the list's owners for approval. You will receive a notification when you have been subscribed (or unsubscribed).
ca: La seva petició de subscripció/desubscripció ha esta reenviada a la llista
     d'administradors per a aprovació. Rebrà una notificació quan
     estiguis subscrit (o desubscrit) de la llista.

en: Your request has been forwarded to the list owner
ca: La vostra petició s'ha reenviat al propietari de la llista

en: To confirm your identity and prevent anyone from subscribing you to this list against your will, a message containing an validation link was sent to the e-mail address you provided.
ca: Per confirmar la vostra identitat i evitar la subscripció d'algú altre
    a aquesta llista, s'ha enviat un missatge que conté un enllaç de confirmació a l'adreça de correu electrònic que ens heu facilitat.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: You clicked a link to unsubscribe the address %1 from list %2.
ca: Heu clicat un enllaç per donar-vos de baixa de l'adreça %1 a la llista %2.

note: (report_param.listname)
en: A confirmation was just sent to this address. By clicking the link it contains, you will be unsubscribed from list %1
ca: S'acaba d'enviar una confirmació a aquesta adreça. Fent clic en l'enllaç que conté us donareu definitivament de baixa de la llista %1

note: (report_param.listname)
en: Check your mailbox for new messages and click this link. This will confirm your subscription to list %1.
ca: Reviseu els nous missatges de la vostra bústia d'entrada i feu clic en aquest enllaç. Això confirmarà la vostra subscripció a la llista %1.

note: (report_param.listname)
en: We need to check your identity before validating your unsubscription request for list %1. If you have a user account you should login or create an account. Otherwise we can send you an email with a validation link inside. Please provide your email address below to receive this validation link.
ca: Cal comprovar la vostra identitat abans de validar la vostra sol·licitud de baixa de la llista %1. Si disposeu d'un compte d'usuari, hauríeu d'iniciar sessió; o creeu un compte. Altrament, podem enviar-vos un missatge amb l'enllaç de validació. Introduïu a continuació la vostra adreça de correu i rebreu aquest enllaç de validació.

note: (report_param.total)
en: %1 subscribers added
ca: %1 subscriptors afegits

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Information regarding user %1 has been updated for list %2.
ca: La Informació en quant a l'usuari %1 ha estat actualitzada per a la llista %2.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 is now subscriber of list %2.
ca: L'usuari %1 està ara subscrit a la llista %2.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 has been invited to subscribe in list %2.
ca: L'usuari %1 ha estat convidad per subscriure's a la llista %2.

note: (report_param.total,report_param.listname)
en: Subscription reminder sent to each of %1 %2 subscribers.
ca: Enviat el recordatori de subscripició a cada un dels %1 %2 subcriptors.

note: (report_param.count)
en: The Reminder has been sent to %1 users.
ca: S'ha enviat un recordatori a %1 usuaris.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The user %1 has been removed from the list %2.
ca: L'usuari %1 ha estat eliminat de la llista %2.

note: (report_param.listname)
en: Your configuration regarding list %1 has been updated.
ca: S'ha actualitzat la vostra configuració relativa a la llista %1.

note: (report_param.cmd)
en: Command '%1' found: ignoring end of message.
ca: Ordre '%1' trobada: ignorant el final del missatge.

note: (report_param.listname)
en: There is no message to moderate for list '%1'.
ca: No hi ha cap missatge per moderar de la llista '%1'.

en: You're not allowed to make sync, time limit in action
ca: No esteu autoritzat a realitzar aquesta sincronització, temps d'espera assolit

note: (report_param.total)
en: %1 addresses have been removed
ca: s'han eliminat %1 adreces

note: (report_param.action)
en: %1: action completed
ca: %1: acció finalitzada

note: (report_param.action)
en: %1: action will complete soon
ca: %1: finalitzarà pròximament

en: Configuration file has been updated
ca: S'ha actualitzat el fitxer de configuració

en: No parameter was edited
ca: No s'ha modificat cap paràmetre

en: List has been purged
ca: S'ha purgat la llista

en: List has been closed
ca: S'ha tancat la llista

en: List has been restored
ca: S'ha restaurat la llista

note: (report_param.path)
en: File %1 successfully uploaded!
ca: S'ha carregat satisfactòriament el fitxer %1!

note: (report_param.path)
en: File %1 unzipped!
ca: S'ha descomprimit el fitxer %1!

note: (report_param.path)
en: Old file %1 has been erased
ca: S'ha eliminat el fitxer %1

note: (report_param.path)
en: File %1 waiting for moderation
ca: El fitxer %1 resta pendent de moderació

note: (report_param.path)
en: File %1 saved
ca: S'ha desat el fitxer %1

en: Your password has been emailed to you
ca: Se us ha enviat per correu la contrasenya

en: To choose your password go to 'preferences', from the upper menu.
ca: Per a triar una contrasenya, aneu a 'preferències' del menú superior.

note: (report_param.list)
en: No message and no document to moderate for list %1
ca: Cap missatge o document pendent de moderació per la llista %1

en: The list of list members will be built/updated soon (a few minutes).
ca: Es crearà/actualitzarà la llista de membres en uns minuts.

en: Concerned subscribers have been notified about deleted topics.
ca: Els subscriptors afectats han estat notificats de l'eliminació de temes.

en: You have been authenticated
ca: Us heu autentificat

note: (report_param.orig_file,report_param.new_file)
en: File %1 has been renamed to %2
ca: S'ha canviat el nom del fitxer %1 a %2

en: List has been set to the pending status. The listmaster needs to approve it.
ca: La llista està en estat pendent; l'administrador ha de validar-la

en: List name has been lowercased
ca: El nom de la llista s'ha passat a minúscules

en: Aliases have been installed.
ca: S'ha instal·lat l'aliases.

note: (report_param.notified_user)
en: User %1 has been notified
ca: S'ha notificat a l'usuari %1

en: You have logged out
ca: Heu tancat la sessió

en: Command not understood: ignoring end of message.
ca: No s'ha entés l'ordre: Ignorant la finalització del missatge.

en: Unknown action
ca: Acció desconeguda

en: Your message was not a multipart/signed message or Sympa could not verify the signature (be aware that Sympa can't check signature if you use the subject header to write a command).
ca: Missatge no signat o signatura no reconeguda (compte: Sympa no pot verificar una signatura S/MIME per a una comanda passada en l'assumpte del missatge).

note: (report_param.p_name)
en: Syntax errors with the following parameters: %1
ca: Errors de sintaxi en els següents paràmetres: %1

en: Command syntax error.
ca: Error en la Sintaxi de l'ordre.

note: (report_param.listname)
en: %1: unknown list
ca: %1: llista desconeguda

note: (report_param.listname)
en: %1 mailing list does not provide subscriber preferences.
ca: la llista de distribució %1 no proporciona les preferències de subscripció.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Your e-mail address %1 has not been found in the list %2. Maybe you subscribed from a different e-mail address?
ca: La vostra adreça de correu %1 no s'ha trobat a la llista %2. Potser us hi heu subscrit des d'una adreça de correu diferent?

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: E-mail address %1 was not found in list %2.
ca: No s'ha trobat l'adreça %1 en la llista %2.

note: (report_param.listname)
en: List %1 does not accept the DIGEST mode. Your configuration has not been changed.
ca: La llista %1 no accepta el mode de resum (DIGEST). 
    La vostra configuració en quant a aquesta comanda no ha estat actualitzada.

note: (report_param.listname)
en: List %1 allows only these reception modes:
ca: La llista %1 només permet els modes de recepció següents:

note: (report_param.reception_mode)
en: %1 is not an available reception mode
ca: %1 no és un mode de recepció vàlid

en: Archives are empty for this list
ca: El arxius d'aquesta llista estan buits

en: Required file does not exist.
ca: El fitxer requerit no existeix.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The User '%1' is already subscriber of list '%2'.
ca: L'usuari '%1' ja és membre de la llista '%2'.

note: (statdesc)
en: Service unavailable because list status is '%1'
ca: Servei no disponible perquè l'estatus de la llista és '%1'

note: (report_param.email,report_param.listname,report_param.max_list_members)
en: Unable to add user '%1' in list '%2'. Attempt to exceed the max number of members (%3) for this list.
ca: Impossible afegir l'usuari '%1 a la llista '%2'. Tracteu de superar el nombre màxim de membres (%s) per a aquesta llista.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your subscription using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació. Probablement vau confirmar la vostra subscripció utilitzant una adreça de correu diferent. Utilitzeu l'adreça de correu canònica.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your unsubscription using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació. Probablement vau confirmar la vostra subscripció utilitzant una adreça de correu diferent. Utilitzeu l'adreça de correu canònica

en: The authentication process failed. You probably confirmed your addition using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació. Probablement vau confirmar la vostra subscripció utilitzant una adreça de correu diferent. Utilitzeu l'adreça de correu canònica

en: The authentication process failed. You probably confirmed your invitation using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: El procés d'autenticació ha fallat. Probablement vau confirmar la vostra subscripció utilitzant una adreça de correu diferent. Utilitzeu l'adreça de correu canònica.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your deletion using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació. Probablement vau confirmar la vostra subscripció utilitzant una adreça de correu diferent. Utilitzeu l'adreça de correu canònica.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your request of subscription reminder using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació.
    Probablement vau confirmar la vostra subscripció %1 utilitzant una adreça
    de correu diferent. Si us plau, utilitzeu l'adreça de correu.

note: (report_param.command)
en: The authentication process failed. You probably confirmed your "%1" command using a different email address. Please try using your canonical address.
ca: Ha fallat el procés d'autenticació.
    Probablement vau confirmar la vostra subscripció %1 utilitzant una adreça
    de correu diferent. Si us plau, utilitzeu l'adreça de correu canònica

note: (report_param.listname,report_param.key)
en: Unable to access the message on list %1 with key %2.
    Warning: this message may already have been sent by one of the list's moderators.
ca: No es pot accedir al missatge de la llista %1 amb la clau %2.
    Compte: aquest missatge haver estat ja enviat per un dels editors de la llista.

en: Failed to moderate a message. It was probably moderated by another moderator.
ca: Error al moderar un missatge; probablement ha estat moderat per un altre moderador

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1. The message may already been confirmed.
ca: Impossible accedir al missatge autentificat amb la clau %1. El missatge pot haver estat ja confirmat.

en: Failed to get the held message; it has probably been confirmed
ca: Error al rebre el missatge de retinguda; probablement ha estat confirmat

en: No lists available.
ca: No hi ha cap llista disponible

en: Wrong parameters
ca: Paràmetres incorrectes

en: Authorization rejected. Maybe you forgot to log in?
ca: S'ha rebutjat l'autorització. Heu oblidat d'iniciar sessió?

note: (report_param.new_robot)
en: %1: unknown robot
ca: %1: robot desconegut

note: (report_param.family)
en: %1: unknown family
ca: %1: família desconeguda

note: (report_param.email)
en: You are already logged in as %1
ca: Esteu validat com a %1

en: You cannot receive a password reminder. This could be because your password is managed outside of Sympa by a Single Sign-On system or LDAP directory.
ca: No podeu obtenir un recordatori de la contrasenya; probablement perquè la vostra contrasenya està gestionada per un altre sistema (amb un sistema d'identificació únic o un directori LDAP).

en: Please provide an email address
ca: Introduïu una adreça electrònica

note: (report_param.argument)
en: Missing argument %1
ca: Falta el paràmetre %1

en: You didn't define the web page you want to use to create your newsletter. Please specify either an URL or a file to upload.
ca: No heu definit la pàgina web que voleu utilitzar per crear el butlletí informatiu. Indiqueu un URL o un fitxer per carregar.

en: You specified both an URL and a file to upload. Sympa can't choose which one to send. Please fill the form with one of them only. A web page OR a file to upload.
ca: Heu especificat alhora una URL i un fitxer per carregar. Sympa no pot triar quin voleu enviar. Si us plau, ompliu el formulari amb un d'ells només. Una pàgina web O un arxiu per carregar.

note: (report_param.argument)
en: Wrong value for parameter %1
ca: Valor incorrecta del paràmetre %1

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" is incorrect
ca: L'adreça "%1" és incorrecta

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" belongs to a blocklisted domain
ca: L'adreça «%1» pertany a un domini en la llista negra

en: Provided password is incorrect
ca: La contrasenya és incorrecta

en: You did not choose a password, request a reminder of the initial password
ca: No ha canviat mai la contrasenya, sol·liciti un recordatori de la contrasenya inicial

en: Your password is stored in an LDAP directory, therefore Sympa cannot post a reminder
ca: La vostra contrasenya s'emmagatzema en un directori LDAP. Per tant, Sympa no pot enviar-vos un recordatori

note: (report_param.nb_days)
en: The period is too long (%1 days)
ca: El període és massa llarg (%1 dies)

note: (report_param.page)
en: No page %1
ca: Cap pàgina %1

en: Missing filter
ca: Filtre absent

en: Check the additional information
ca: Verifiqueu la informació addicional

note: (report_param.file)
en: %1: file not editable
ca: %1: fitxer no editable

note: (report_param.email,report_param.list)
en: %1 is already subscribed to the list %2
ca: %1 ja està subscrit a la llista %2

en: Please provide your password
ca: Introduïu la vostra contrasenya

en: The passwords you typed do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

note: (report_param.reason)
en: The password you typed does not match this sites standards of strength: %1. Please pick a stronger password.
ca: La contrasenya que heu escrit no compleix els estàndards de robustesa d'aquest lloc: %1. Escolliu una contrasenya més segura.

note: (report_param.tpl)
en: Provided path is incorrect for template '%1'
ca: El camí de la plantilla '%1' és incorrecte

note: (report_param.path)
en: Cannot open file '%1'
ca: El fitxer '%1' no es pot obrir

en: You need to provide list name
ca: Cal que indiqueu un nom de llista

en: Tagging message is required for this list
ca: L'etiquetatge dels missatges és obligatori en aquesta llista

en: Tag message with topic is required for this list
ca: Cal etiquetar els missatges amb un tema en aquesta llista

en: You did not select an action to perform
ca: No heu seleccionat cap acció

note: (report_param.email)
en: No bounce for user  %1
ca: Cap missatge retornat per l'usuari %1

en: List has no bouncing subscribers
ca: Aquesta llista no té cap missatge retornat

note: (report_param.email)
en: Config file has been modified by %1. Cannot apply your changes
ca: El fitxer de configuració ha estat modificat per %1. Els vostres canvis no es poden aplicar

en: Topic "other" is a reserved word
ca: El tema "altres" és una paraula reservada

note: (report_param.p_name)
en: Parameter '%1' is mandatory. Ignoring deletion.
ca: El paràmetre '%1' és obligatori. Aquest no s'ha elimat.

note: (report_param.param)
en: Parameter '%1' must have values
ca: El paràmetre '%1' ha de tenir valors

note: (report_param.param,report_param.val)
en: Parameter '%1' has got wrong value: '%2'
ca: El paràmetre '%1' té un valor incorrecte: '%2'

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is already closed
ca: La llista '%1' ja està tancada

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is not closed
ca: La llista '%1' no està tancada

note: (report_param.bad_listname)
en: '%1': bad list name
ca: '%1': nom de llista incorrecte

note: (report_param.new_listname)
en: '%1' list already exists
ca: la llista '%1' ja existeix

note: (report_param.new_listname)
en: Incorrect list name '%1': matches one of service aliases
ca: Nom de la llista incorrecte '%1': coincideix amb un dels àlies del servei

note: (report_param.listname)
en: Failed to remove list aliases for list %1
ca: L'eliminació de l'àlies de la llista %1 ha fallat

note: (report_param.path)
en: %1: No such file or directory
ca: %1: Fitxer o carpeta inexistent

note: (report_param.path)
en: Unable to read %1: empty document
ca: No es pot llegir %1: el document és buit

en: There is no shared documents
ca: No hi ha documents compartits

en: The shared document space is empty
ca: La carpeta compartida de documents és buida

en: The shared directory cannot have any description
ca: La carpeta compartida no pot tenir cap descripció

en: No description specified
ca: No s'ha especificat cap descripció

note: (report_param.path)
en: Unable to describe, the document '%1' does not exist
ca: No es pot descriure, el document '%1' no existeix

en: Data has changed on disk. Cannot apply your changes
ca: Les dades del disc han canviat. Els vostres canvis no es poden aplicar

note: (report_param.name)
en: %1: incorrect name
ca: %1: nom incorrete

en: Failed: your content is empty
ca: Error: el contingut és buit

note: (report_param.path)
en: Cannot overwrite file %1:
ca: El fitxer %1 no es pot sobreescriure:

note: (report_param.path)
en: A directory named '%1' already exists:
ca: La carpeta '%1' ja existeix:

note: (report_param.name)
en: This is an already existing document: '%1'
ca: Aquest document ja existeix: '%1'

en: No name specified
ca: No s'ha especificat cap nom

en: The document repository exceed disk quota.
ca: Quota de disc superada.

note: (report_param.path)
en: Cannot upload file %1:
ca: No es pot pujar el fitxer %1:

note: (report_param.dir)
en: You're not authorized to upload an INDEX.HTML file in %1
ca: No teniu permís per pujar el fitxer INDEX.HTML a %1

en: The upload failed, try it again
ca: No es pot baixar el fitxer. Torneu a intentar-ho

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: Directory %1 and its contents could not be copied: %2
ca: No s'ha pogut copiar la carpeta %1 i el seu contingut: %2

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: File %1 was not copied: %2
ca: El fitxer %1 no s'ha copiat: %2

note: (report_param.directory)
en: Failed: %1 not empty
ca: Error: %1 no és buit

en: No certificate for this list
ca: Cap certificat per la llista

en: This list has no message topic
ca: Aquesta llista no té cap tema

note: (report_param.email)
en: No entry for user '%1'
ca: No hi ha cap entrada a nom de '%1'

en: Please select archive months
ca: Seleccioneu els mesos dels arxius

en: No SOAP service
ca: Servei SOAP no disponible

en: Authentication failed
ca: Error d'autenticació

note: (report_param.argument)
en: This Template '%1' already exists
ca: La plantilla '%1' ja existeix

note: (report_param.file_del)
en: Cannot delete this file '%1'
ca: No es pot eliminar aquest fitxer '%1'

note: (report_param.listname)
en: Failed to update member email in list '%1', list owner has been notified.
ca: Error en actualitzar l'adreça de correu electrònic dels membres a la llista '%1'. El propietari de la llista n'ha estat informat.

en: Address was not changed.
ca: L'adreça no ha canviat.

note: (report_param.error)
en: Your message cannot be personalized due to error: %1.  Please check template syntax.
ca: No es pot personalitzar el vostre missatge per l'error següent: %1. Comproveu-ne la sintaxi.

note: (report_param.name)
en: Unknown authentication service %1.
ca: Servei d'autenticació %1 desconegut.

en: Unable to send archive: no message id found.
ca: Impossible enviar arxiu: no s'ha trobat l'identificador del missatge.

note: (report_param.msgid)
en: No message found in archives matching Message-ID '%1'.
ca: No s'ha trobat cap missatge en els arxius que coincideixi amb el Message-ID '%1'.

note: (report_param.month)
en: Unable to find month '%1'
ca: No trobem el mes '%1'

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / unsubscribing from %2
ca: %1 / donant de baixa de %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / subscribing to %2
ca: %1 / subscrivint a %2

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be removed from list '%1'.
ca: Heu demanat donar-vos de baixa (treure la vostra adreça de correu) de la llista '%1'.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be added to list '%1'.
ca: Heu demanat donar-vos d'alta (afegir la vostra adreça de correu) en la llista '%1'.

note: (list.name)
en: You've made a user subscription request to list %1.
ca: Heu demanat donar d'alta (subscripció) un usuari a la llista '%1'.

note: (list.name)
en: You've made a user removal request from list %1.
ca: Heu demanat donar de baixa un usuari (cancel·lar-ne la subscripció) de la llista %1.

note: (list.name)
en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list %1
ca: Heu demanat que s'enviï un recordatori de subscripció per a cadascun dels membres de la llista %1

en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list '*'
ca: Heu demanat que s'enviï un recordatori de subscripció a cadascun dels membres de la llista '*'

note: ("${conf.email}@${domain}","AUTH ${keyauth} ${cmd}")
en: If you want this action to be taken, please
    
    - reply to this mail
    OR
    - send a message to %1 with subject
     %2
    OR
    - click on the following URL
ca: Si voleu que aquesta acció sigui presa, si us plau
    
    -responeu a aquesta adreça de correu
    O
    - envieu un missatge a %1 amb l'assumpte
     %2
    O
    - premeu el següent correu (mailto)

en: If you do not want this action to be taken, you can safely ignore this message.
ca: Si no voleu que aquesta accion sigui realitzada, podeu ignorar aquest missatge.

note: (list.name)
en: REVIEW %1
ca: REVISIÓ %1

note: (list.name,domain)
en: Here are the subscribers of %1@%2 mailing list:
ca: Aquí hi ha els subscriptors de la llista de distribució %1@%2:

note: (total)
en: Total subscribers: %1
ca: Subscriptors totals: %1

note: (list.name)
en: Tag your message for list %1
ca: Marqueu el vostre missatge per a la llista %1

note: (list.name)
en: List %1 allows you to tag your messages, using a set of defined topics. To tag the attached message go to the following page:
ca: La llista %1 permet que marqueu els vostres missatges usant un sistema de temes definits. Per marcar el missatge adjunt aneu a la següent pagina:

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1, click on the URL:
ca: Per distribuir el missatge adjunt per la llista %1, visiteu l'enllaç a continuació:

note: (conf.title)
en: %1 / your environment
ca: %1 / el teu entorn

en: You may ignore this request or click on the following URL in order to choose your password.
ca: Podeu ignorar aquesta sol·licitud o visitar el següent enllaç per escollir la vostra contrasenya.

note: (conf.wwsympa_url,'/help')
en: Help on Sympa: %1%2
ca: Ajuda a Sympa: %1%2

en: To complete your account setup actions, you need to confirm that you have supplied a working email address. Please follow the link below to complete your account configuration.
ca: Per a completar la configuració del vostre compte cal que confirmeu que heu facilitat una adreça de correu vàlida. Seguiu l'enllaç de sota per completar la configuració.

note: (list.name)
en: Shared document to be approved for %1
ca: Documents compartits per a ser aprovats per %1

note: (list.name,filename,who)
en: There is a new shared document in list %1: 
        %2
        from %3
    
    To moderate this document:
ca: Hi ha un nou document compartit en la llista %1: 
    	%2 des de %3
    
    Per moderar aquest document:

note: (list.name)
en: STATS %1
ca: ESTADÍSTIQUES %1

note: (list.name)
en: Information regarding list %1
ca: Informació relativa a la llista %1

note: (stats.msg_rcv)
en: Number of received messages :      %1
ca: Nombre de missatges rebuts :      %1

note: (stats.msg_sent)
en: Number of forwarded messages:      %1
ca: Nombre de missatges reenviats:      %1

note: (stats.byte_rcv)
en: Received mega-bytes         :      %1
ca: Mega-bytes recibuts          :      %1

note: (stats.byte_sent)
en: Forwarded mega-bytes        :      %1
ca: Megabytes transmesos         :      %1

note: (list.name,date)
en: %1 Summary %2
ca: %1 Resum %2

note: (list.name,date)
en: %1 summary %2
ca: %1 resum %2

note: (file_name)
en: The %1 file that was initially attached to this message has been stored on the mailing lists server:
ca: El fitxer %1 que inicialment estava adjunt a aquest missatge s'ha emmagatzemat en el servidor de llistes de correu:

note: (list.name)
en: Your bouncing address in list %1
ca: La vostra adreça de correu que rebota de la llista %1

note: (list.name,to,subscriber.first_bounce)
en: Messages from list %1 that were sent to your address %2 have generated non-delivery reports since %3. 
    If this problem persists, you will be automatically unsubscribed from the list.
ca: Els missatges a la llista %1 que van ser enviats des del compte %2
    van generar els següents errors: %3. 
    Si el problema persisteix, sereu donats de baixa automàticament.

en: You can contact list owner:
ca: Pot contactar amb l'administrador de la llista:

note: (list.name)
en: Some of the topics you are subscribed to in the list '%1' have been deleted.
    Deleted topic(s) is(are):
ca: Alguns temes als quals esteu subscrit en la llista '%1' han estat esborrats.
    El(s) temes(s) esborrat(s) és(són):

en: To update your topics subscription, go to the following page:
ca: Per actualitzar la vostra subscripció de temes, aneu a la següent pàgina:

note: (list.name)
en: Management of list %1
ca: Gestió de la llista %1

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list owner by %1 for list %2@%3.
ca: Heu estat designat(da) com a administrador/a de la llista %2@%3 per %1.

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list moderator by %1 for list %2@%3.
ca: Heu estat designat(da) com a moderador de la llista %2@%3 per %1.

en: The list homepage:
ca: Pàgina d'inici de la llista:

en: Owner and moderator guide:
ca: Guia de l'administrador i del moderador:

note: (list.name)
en: No valid recipient in list %1
ca: No hi ha beneficiari valid a la llista %1

note: (list.name)
en: Welcome to list %1
ca: Benvingut a la llista %1

note: (list.name,domain)
en: Welcome to list %1@%2
ca: Benvingut a la llista %1@%2

note: (user.email)
en: Your subscription email is %1
ca: El seu correu electrònic de subscripció és %1

en: General information about mailing lists:
ca: Informació general sobre llistes de distribució de correu:

en: Result of your command
ca: Resultat de la vostra petició

en: Here are the lists you are currently subscribed to:
ca: Aquí estan les llistes a les quals esteu actualment subscrit:

en: Lists you are owner of:
ca: Llistes que administreu:

en: Lists you are moderator of:
ca: Llistes que modereu:

note: (list.name,domain)
en: encrypted message for list %1@%2
ca: missatge encriptat per a la llista %1@%2

note: (mail.sender,mail.subject)
en: An encrypted message from %1 has been distributed to
    Subject: %2
ca: Un missatge encriptat de %1 s'ha distribuït a
    Assumpte: %2

note: (user.email)
en: It was not possible to send you the message because the mailing list manager was unable to access your personal certificate (email %1).
ca: No és possible enviar-vos el correu perquè l'administrador de la llista de correu
    no pot accedir al vostre certificat personal (adreça %1).

note: (conf.email,domain)
en: Please, in order to receive future encrypted messages send a signed message to %1@%2.
ca: Per a rebre en el futur els missatges xifrats, envieu un missatge signat a %1@%2.

en: Information about this list:
ca: Informació sobre aquesta llista:

en: A virus in your email
ca: Un virus en el vostre correu electrònic

en: mails
ca: correus

en: Page navigation:
ca: Planes de navegació:

en: Archive powered by
ca: Arxiu generat per

en: Chronological
ca: Cronològic

en: Thread
ca: Discusió

en: , <em>(continued)</em>
ca: , <em>(continuat)</em>

en: &lt;Possible follow-up(s)&gt;
ca: &lt;Possible(s) missatge(s) del fil&gt;

en: <em>Message not available</em>
ca: <em>Missatge no disponible</em>

en: picture
ca: imatge

en: Reply to
ca: Respon a

en: both
ca: ambdós

en: Reply
ca: Respon

note: (user.email)
en: Re-deliver to %1
ca: tornar-li a %1

en: View source
ca: veure el codi font

en: mail tracking
ca: seguiment de correu electrònic

en: restricted to owner with authentication
ca: restringit al propierati amb autenticació

en: restricted to owner without authentication if DKIM signature is OK.
ca: restringit al propietari sense autenticació si la signatura DKIM és correcta.

en: add impossible
ca: afegeix impossible

en: add performed by list owner does not need authentication
ca: l'alta realitzada per l'administrador de la llista no necessita autenticació

en: add performed by owner does not need authentication (notification)
ca: l'alta realitzada per l'administrador no necessita autenticació (notificació)

en: add performed by list owner does not need authentication if DKIM signature OK
ca: l'alta realitzada per l'administrador de la llista no necessita autenticació si la signatura DKIM és correcta

en: by owner
ca: pel propietari

en: Restricted to people subscribed to the list of family owners.
ca: Reservat a les persones subscrites a la llista de propietaris de la família.

en: restricted to listmaster
ca: restringit a l'administrador del sistema

en: anybody. Be sure you know what you are doing
ca: qualsevol. Assegurat que coneixes els que està succeint

en: anybody by validation by listmaster required
ca: requereix la validació de l'administrador del sistema per a qualsevol

en: moderated for subscribers
ca: moderat per subscriptors

en: restricted to list owners
ca: restringit a la llista d'administradors

en: restricted to subscribers
ca: restringit als subscriptors

en: restricted to subscribers authenticated with user cert
ca: restringit a subscriptors autenticats amb el certificat d'usuari

en: public documents
ca: documents públics

en: deletion performed only by list owners, need authentication
ca: eliminació reservada només per als administradors de llistes, es necessita autentificació

en: deletion performed only by list owners, need authentication unless DKIM signature is OK
ca: eliminació reservada només als administradors de llistes, es necessita autenticació llevat que la signatura DKIM sigui correcta

en: remove subscriber impossible
ca: imposible esborrar subscriptor

en: by owner without authentication
ca: per al propietari sense autenticació

en: list owners, authentication not needed (notification)
ca: administradors de llistes, autenticació no necessària (notificació)

en: by owner without authentication if DKIM signature OK
ca: pel propietari sense autenticació si la signatura DKIM és correcta.

en: need authentication
ca: necessita autenticació

en: only for listmaster
ca: només per a l'administrador del sistema

en: restricted to subscribers - Silent rejection otherwise.
ca: reservat a subscriptors - rebuig silenciós en cas contrari.

en: for anyone
ca: per a qualsevol

en: invite perform by list owner do not need authentication
ca: invitació enviada per l'administrador de la llista no necessita autentificació

en: listmaster only
ca: només per a l'administrador del sistema

en: listmaster only (do not require authentication if DKIM siganture is OK)
ca: només l'administrador del servei (no necessita autenticació si la signatura DKIM és correcta)

en: restricted to list owners (authentication is not required if a DKIM signature is OK)
ca: reservat als administradors de llistes (l'autenticació no és necessària si la signatura DKIM és correcta)

en: no one can review
ca: ningú pot revisar

en: only owner (and listmaster)
ca: només per als administradors (i administrador del servei)

en: anyone can do it!
ca: qualsevol pot fer-ho !

en: Moderated, no authentication needed if DKIM signature from moderator is OK
ca: Moderada, no necessita autenticació si la signatura DKIM del moderador és correcta

en: Moderated
ca: Moderada

en: Moderated, even for moderators
ca: Moderada, inclús per als moderadors

en: Moderated, need authentication from moderator
ca: Moderada, necessita autenticació del moderador

en: Newsletter, restricted to moderators
ca: Butlletí de notícies, reservat als moderadors

en: Newsletter, restricted to moderators after confirmation
ca: Butlletí de notícies, reservat als moderadors després de confirmació

en: restricted to subscribers and checked smime signature
ca: restringit als subscriptors i comprova la signatura smime

en: Moderated, restricted to subscribers
ca: Moderada, reservada als subscriptors

en: Moderated, for non subscribers sending multipart messages
ca: Moderat, per a no subscriptors enviant missatges multipart

en: restricted to subscribers with previous md5 authentication
ca: reservat a subscriptors amb autenticació prèvia md5

en: Moderated, for subscribers and even moderators themself
ca: Moderada, per als subscriptors i per als mateixos moderadors

en: Private, moderated for non subscribers
ca: Privat, moderat per a no subscriptors

en: Private, confirmation for non subscribers
ca: Privat, confirmació per a no subscriptors

en: public list
ca: llista pública

en: public list, Bcc rejected (anti-spam)
ca: llista pública, BCC no està permès (anti-spam)

en: anyone no authentication if DKIM signature is OK
ca: qualsevol no autenticat si la seva signatura DKIM és correcta

en: public list multipart/mixed messages are forwarded to moderator
ca: llista pública, es redirigeixen al moderador els missatges multipart/mixtes

en: public list multipart messages are rejected
ca: llista pública, els missatges multipart no estan permesos

en: test X-Spam-Status header
ca: prova de la capçalera x-spam-status

en: subscription request confirmed
ca: soL·licitud de subscripció confirmada

en: need authentication (notification is sent to owners)
ca: necessita autenticació (notificació és enviada als administradors)

en: need authentication unless DKIM signature is OK (notification is sent to owners)
ca: necessita autenticació llevat que la signatura DKIM sigui correcta. (notificació enviada als administradors)

en: requires authentication then owner approval
ca: necessita autenticació i després permís de l'adminstrador

en: requires authentication unless DKIM signature is OK, then owner approval
ca: necessita autenticació, llevat que la signatura DKIM sigui correcta, i després aprovació de l'administrador

en: subscription is impossible
ca: la subscripció és impossible

en: for anyone without authentication
ca: per a qualsevol sense autenticació

en: anyone, notification is sent to list owner
ca: qualsevol, notificació és envida a l'administrador de la llista

en: anyone, no welcome message
ca: qualsevol, sense missatge de benvinguda

en: owners approval
ca: aprovació del propietari

en: requires S/MIME signed
ca: requereix S/MIME signat

en: requires S/MIME signed or owner approval
ca: es necessita S/MIME signat o aprovació de l'administrador

en: conceal unless for listmaster
ca: ocult, excepte per a l'administrador del servei

en: conceal unless user is logged in
ca: ocult, a excepció dels usuaris connectats

en: no conceal
ca: no ocultar

en: authentication requested, notification sent to owner
ca: autenticació necessària, notificació enviada a l'administrador

en: authentication requested unless DKIM signature is OK, notification sent to owner
ca: autenticació necessària llevat que la signatura DKIM sigui correcta, notificació enviada a l'administrador

en: need authentication unless DKIM signature is OK
ca: necessita autenticació llevat que la signatura DKIM sigui correcta

en: open with mail confirmation, owner is notified
ca: obert amb confirmació de correu, l'administrador ha estat notificat

en: conceal except for subscribers
ca: ocult a excepció dels subscriptors/res

en: conceal even for subscribers
ca: ocult, també per als subscriptors

en: restricted to local domain users
ca: restringit als usuaris locals del domini

en: anyone from local domain
ca: qualsevol membre del domini local

en: restricted to subscribers or local domain users
ca: reservat a subscriptors o usuaris del domini local

en: restricted to local domain
ca: restringit al domini local

en: restricted to local domain and subscribers
ca: restringit al domini local i subscriptors

en: local domain users or owner approval
ca: usuaris locals de domini o aprovació d'administració

en: intranet access
ca: accés a intranet

en: daily certificate expiration date checking; users are warned when their certificate has expired or expires within 3 days
ca: verificació diària de la data d'expiració dels certificats; s'avisa als usuaris quan els seus certificats han caducat o expiren en 3 dies

en: daily update of the certificate revocation list
ca: actualizació diaria de la lista de revocación de certificados

en: daily evaluation of bouncing users
ca: Evaluació diaria d'usuaris rebotats

en: expiration routine run yearly
ca: la rutina d'expiració s'executa anualment

en: automatic management of bouncing users
ca: Gestió de missatges retornats, 1r nivell

en: daily deletion of outdated logs
ca: eliminació diària de logs

en: daily deletion of outdated tickets
ca: esborra cada dia les sessions més antigues que el valor del paràmetre  sympa.conf/one_time_ticket_table_ttl parameter

en: monthly deletion of bounces for unsubscribed addresses
ca: esborrar tots els mesos els missatges retornats de les adreces no subscrites

en: daily termination of outdated sessions
ca: esborra cada dia les sessions més antigues que el valor del paràmetre sympa.conf/session_expiration_period parameter

en: daily deletion of unuseful items from any spool
ca: esborrar cada dia els ítems sense utilitat de qualsevol taula

en: daily deletion of unuseful items from table
ca: esborrar cada dia els ítems sense utilitat de totes les taules

en: monthly purge of orphan entries in user table
ca: depurar tots els mesos les entrades òrfenes en la taula d'usuaris

en: reminder message sent to subscribers every 2 months
ca: missatge recordatori enviat als subscriptors cada 2 mesos

en: reminder message sent to subscribers every month
ca: missatge recordatori enviat als subscriptors cada mes

en: reminder message sent to subscribers every year
ca: missatge recordatori enviat als subscriptors cada any

en: update of list members based on the TTL
ca: Actualització de la llista de membres basat en el TTL

en: No subscription / unsubscription: only the list owner can add members
ca: No et pots subscriure / donar-te de baixa: només els propietaris de la llista poden afegir membres.

en: private archives
ca: arxius privats

en: list visible to list members only
ca: Llista visible només per als membres de la llista

en: Only list members can send messages. OTHER ARE SILENTLY REJECTED.
ca: Nomes els membres de la llista poden enviar missatges. Els altres seran rebutjats de forma silenciosa.

en: Confidential list setup
ca: Configuració de llista confidencial

en: public archives
ca: arxius públics

en: only subscribers can post
ca: només els subscriptors poden enviar

en: Public discussion mailing list
ca: Llista de distribució de discussió pública

en: everyone may post
ca: qualsevol pot enviar

en: controlled subscription
ca: subscripció controlada

en: Hotline mailing list
ca: Llistes de correu Hotline

en: public and moderated list
ca: llista pública i moderada

en: subscribers emails are protected
ca: els comptes de correu dels subscriptors estan protegits

en: default reception format is HTML
ca: el format de recepció per defecte és HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter providing both text plain and HTML formats
ca: La configuració de la llista pot ser utilitzada per a definir unes noves cartes proveint tant text pla com format HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter
ca: La configuració de la llista pot ser utilitzada per a definir butlletí de notícies

en: Private working group setup
ca: Configuració de grup de treball privat

en: Messages can either be read via email (subscription) or via the web (web archives)
ca: Els missatges poden ser llegits via per correu electrònic(subscripció) o
    per web (arxius web)

en: Web forum mailing list
ca: Fòrum web ML

en: Mailing list for intranets
ca: Llistes de distribució per a intranets
