sympa 6.2 - en to gl translation catalogue (2786 entries)

en: The configuration file contains errors.
gl: O ficheiro de configuración contén erros.

en: Value "%s" invalid for option %s
gl: Valor "%s" non válido para a opción %s

en: Insufficient arguments for option %s
gl: Argumentos insuficientes para a opción %s

en: Duplicate specification "%s" for option "%s"
gl: Especificación "%s" duplicada para a opción "%s"

en: Option %s is ambiguous (%s)
gl: A opción %s é ambigua (%s)

en: Missing option after %s
gl: Falta a opción despois de %s

en: Unknown option: %s
gl: Opción descoñecida: %s

en: Option %s does not take an argument
gl: A opción %s non leva argumentos

en: Option %s requires an argument
gl: A opción %s precisa dun argumento

en: Option %s, key "%s", requires a value
gl: A opción %s, clave "%s", precisa dun valor

en: Value "%s" invalid for option %s (number expected)
gl: O valor "%s" non é válido para a opción %s (esperábase un número)

en: Value "%s" invalid for option %s (extended number expected)
gl: O valor "%s" non é válido para a opción %s (esperábase un número extendido)

en: Value "%s" invalid for option %s (real number expected)
gl: O valor "%s" non é válido para a opción %s (esperábase un número real)

en: list
gl: lista

en: family
gl: familia

en: domain
gl: dominio

en: command
gl: comando

en: string
gl: cadea

en: email address
gl: enderezo de correo electrónico

en: "key=value"
gl: "clave=valor"

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Invalid command '%s'
gl: Comando non válido '%s'

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Invalid argument '%s' (command is expected)
gl: Argumento non válido '%s' (espérase un comando)

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: See '%s help %s'
gl: Consulta '%s help %s'

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Missing argument (%s)
gl: Falta argumento (%s)

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Invalid argument '%s' (%s)
gl: Argumento non válido '%s' (%s)

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s, %s or %s is expected
gl: espérase %s, %s ou %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s or %s is expected
gl: espérase %s ou %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s is expected
gl: espérase %s

en: address@concealed
gl: enderezo@oculto

en: Sun:Mon:Tue:Wed:Thu:Fri:Sat
gl: Dom:Lun:Mar:Mér:Xov:Ven:Sáb

en: Sunday:Monday:Tuesday:Wednesday:Thursday:Friday:Saturday
gl: Domingo:Lunes:Martes:Mércores:Xoves:Venres:Sábado

en: Jan:Feb:Mar:Apr:May:Jun:Jul:Aug:Sep:Oct:Nov:Dec
gl: Xan:Feb:Mar:Abr:Mai:Xuñ:Xul:Ago:Set:Out:Nov:Dec

en: January:February:March:April:May:June:July:August:September:October:November:December
gl: Xaneiro:Febeiro:Marzo:Abril:Maio:Xuño:Xullo:Agosto:Setembro:Outubro:Novembro:Decembro

en: overwrite Reply-To: header field
gl: sobreescribir o campo da cabeceira Reply-To:

en: preserve existing header field
gl: manter o campo da cabeceira existente

en: sender
gl: remitente

en: all
gl: todas

en: other email address
gl: outro enderezo de correo

en: subject field
gl: asunto da mensaxe

en: message body
gl: corpo da mensaxe

en: subject and body
gl: asunto e corpo

en: header and footer
gl: cabeceira e pé

en: do nothing
gl: non facer nada

en: if no list members contained
gl: se a lista non contén membros

en: owner
gl: propietario

en: remove bouncing users
gl: eliminar os usuarios en rexeitamento

en: send notify to bouncing users
gl: enviar notificación aos usuarios en rexeitamento

en: enabled
gl: habilitado

en: disabled
gl: deshabilitado

en: automatic
gl: automático

en: robot
gl: Robot

en: first entry
gl: primeira entrada

en: entries matching regular expression
gl: entradas que coinciden con expresión regular

en: one level
gl: un nivel

en: subtree
gl: sub-árbore

en: use STARTTLS
gl: usar STARTTLS

en: use LDAPS (LDAP over TLS)
gl: usar LDAPS (LDAP sobre TLS)

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: any versions
gl: calquera versión

en: SSL version 2
gl: SSL versión 2

en: SSL version 3
gl: SSL versión 3

en: TLS version 1
gl: TLS versión 1

en: TLS version 1.1
gl: TLS versión 1.1

en: TLS version 1.2
gl: TLS versión 1.2

en: TLS version 1.3
gl: TLS versión 1.3

en: receive notification email
gl: recibir notificacións de correo electrónico

en: no notifications
gl: sen notificacións

en: concealed from list menu
gl: oculto no menú da lista

en: listed on the list menu
gl: listado no menú da lista

en: bounce management
gl: xestión de rexeitamentos

en: send back DSN
gl: devolver DSN

en: privileged owner
gl: propietario con privilexios

en: normal owner
gl: propietario normal

en: 0 - highest priority
gl: 0 - prioridade superior

en: 9 - lowest priority
gl: 9 - prioridade máis baixa

en: queue messages only
gl: só mensaxes en cola

en: replace @ characters
gl: substituír caracteres @

en: use JavaScript
gl: usar JavaScript

en: required to post message
gl: requirido para enviar a mensaxe

en: required to distribute message
gl: requirido para distribuír a mensaxe

en: optional
gl: opcional

en: required
gl: requirido

en: multi-line text
gl: texto multi-liña

en: number
gl: número

en: set of keywords
gl: conxunto de palabras clave

en: add a new MIME part
gl: engadir unha nova parte MIME

en: append to message body
gl: engadir ao corpo da mensaxe

en: open
gl: aberta

en: closed
gl: pechada

en: subscribers only
gl: só subscritores

en: public
gl: pública

en: include from local file
gl: incluír dun ficheiro local

en: include from external source
gl: incluír dunha fonte externa

en: general datasource
gl: fonte de datos xeral

en: help
gl: axuda

en: subscription
gl: subscrición

en: unsubscription
gl: baixa

en: posting address
gl: enderezo de envío

en: list archive
gl: arquivo da lista

en: authenticated by password
gl: autenticado mediante contrasinal

en: authenticated by S/MIME signature
gl: autenticado mediante sinatura S/MIME

en: authenticated by DKIM signature
gl: autenticado mediante sinatura DKIM

en: approved by moderator
gl: aprobado polo moderador

en: any messages
gl: calquera mensaxe

en: daily
gl: diariamente

en: weekly
gl: semanalmente

en: monthly
gl: mensualmente

en: quarterly
gl: cuadrimestralmente

en: yearly
gl: anualmente

en: use HTTP cookie
gl: usar a cookie HTTP

en: never show address
gl: non amosar o enderezo nunca

en: 100% - always
gl: 100% - sempre

en: 0% - never
gl: 0% - nunca

en: original messages
gl: mensaxes orixinais

en: decrypted messages
gl: mensaxes desencriptadas

en: on demand
gl: baixo demanda

en: DKIM signature exists
gl: existe sinatura DKIM

en: DMARC policy exists
gl: existe política DMARC

en: DMARC policy suggests rejection
gl: a política DMARC suxire rexeitamento

en: DMARC policy suggests quarantine
gl: a política DMARC suxire corentena

en: domain matching regular expression
gl: o dominio coincide con expresión regular

en: "Name"
gl: "Nome"

en: "Name" (e-mail)
gl: "Nome" (correo electrónico)

en: "Name" (via List)
gl: "Nome" (vía Lista)

en: "Name" (e-mail via List)
gl: "Nome" (correo electrónico vía Lista)

en: "List" (on behalf of e-mail)
gl: "Lista" (no nome de correo electrónico)

en: "List" (on behalf of Name)
gl: "Lista" (no nome de Nome)

en: use binary file
gl: usar ficheiro binario

en: standard (direct reception)
gl: estándar (recepción directa)

en: digest MIME format
gl: formato de recompilación MIME

en: digest plain text format
gl: formato de recompilación en texto plano

en: summary mode
gl: modo resumo

en: notice mode
gl: modo aviso

en: text-only mode
gl: modo só texto

en: urlize mode
gl: modo urlizado

en: no mail
gl: sen correo

en: not receiving your own posts
gl: non recibir os envíos propios

en: listed in the list review page
gl: listada na páxina de revisión de listas

en: concealed
gl: oculta

en: in operation
gl: operativa

en: list not yet activated
gl: lista aínda non activada

en: erroneous configuration
gl: configuración errónea

en: closed family instance
gl: instancia de familia pechada

en: closed list
gl: lista pechada

en: In operation
gl: Operativa

en: List not activated yet
gl: Lista aínda non activada

en: Erroneous configuration
gl: Configuración errónea

en: Closed family instance
gl: Instancia de familia pechada

en: Closed list
gl: Lista pechada

en: ----- Malformed message ignored -----
gl: ----- Mensaxe mal formada ignorada -----

en: [Unknown]
gl: [Descoñecido]

en: 
    [Attached message follows]
    -----Original message-----
gl: 
    [Segue unha mensaxe adxunta]
    -----Mensaxe orixinal-----

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Date: %s
gl: Data: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: From: %s
gl: De: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: To: %s
gl: Para: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Subject: %s
gl: Asunto: %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: -----End of original message from %s-----
gl: -----Final da mensaxe orixinal de %s-----

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: ** Warning: A message part is using unrecognised character set %s
        Some characters may be lost or incorrect **
gl: ** Aviso: unha parte da mensaxe está a usar un conxunto de caracteres non recoñecido %s
        Pode que algúns caracteres se perdan ou sexan incorrectos **

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: 
    [An attachment of type %s was included here]
gl: 
    [Inclúese aquí un adxunto de tipo %s]

en: 
    -----Delivery Status Report-----
gl: 
    -----Informe de Estado de Entrega-----

en: 
    -----End of Delivery Status Report-----
gl: 
    -----Final do Informe de Estado de Entrega-----

en: 
    [** Unable to process HTML message part **]
gl: 
    [** Non é posible procesar a parte HTML da mensaxe **]

en: [ Text converted from HTML ]
gl: [ Texto convertido dende HTML ]

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via Owner Address of %s Mailing List
gl: %s vía a direción do Propietario da Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via Moderator Address of %s Mailing List
gl: %s a través do Enderezo do Moderador da Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s via %s Mailing List
gl: %s vía a Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via Owner Address of %s Mailing List
gl: vía o enderezo do propietario da lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via Moderator Address of %s Mailing List
gl: vía a direción do Moderador da Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: via %s Mailing List
gl: a través do enderezo do Moderador da Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Owner Address of %s Mailing List
gl: Enderezo do Propietario da Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Moderator Address of %s Mailing List
gl: Enderezo do moderador da lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s Mailing List
gl: Lista %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: on behalf of %s
gl: e nome de %s

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: (unknown date)
gl: (data descoñecida)

note: This entry contains date/time conversions.  See https://perldoc.perl.org/POSIX#strftime for details.
en: %d %b %Y at %H:%M:%S
gl: %d %b %Y ás %H:%M:%S

en: Unknown parameter
gl: Parámetro descoñecido

en: Migration from wwsympa.conf
gl: Migración dende wwsympa.conf

en: Migrated Parameters
    Following parameters were migrated from wwsympa.conf.
gl: Parámetros Migrados
    Os seguintes parámetros migráronse dende wwsympa.conf.

en: Overrididing Parameters
    Following parameters existed both in sympa.conf and  wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in wwsympa.conf.  Comment-out ones you wish to be disabled.
gl: Parámetros Invalidados
    Os seguintes parámetros existían tanto en sympa.conf como en wwsympa.conf. Versións anteriores de Sympa usaban os de wwsympa.conf. Comenta aqueles que queres deshabilitar.

en: Duplicate of sympa.conf
    These parameters were found in both sympa.conf and wwsympa.conf.  Previous release of Sympa used those in sympa.conf.  Uncomment ones you wish to be enabled.
gl: Duplicado de sympa.conf
    Estes parámetros atopáronse tanto en sympa.conf como en wwsympa.conf. Versións anteriores de Sympa usaban os de sympa.conf. Descomenta aqueles que queres habilitar.

en: Old Parameters
    These parameters are no longer used.
gl: Parámetros Vellos
    Estes parámetros xa non se usan.

en: Unknown Parameters
    Though these parameters were found in wwsympa.conf, they were ignored.  You may simply remove them.
gl: Parámetros Descoñecidos
    Ignoráronse estes parámetros, aínda que aparecen en wwsympa.conf. Simplemente podes eliminalos.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unable to rename %s : %s
gl: Non se puido renomear %s : %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unable to open %s : %s
gl: Non se pode abrir %s : %s

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: %s have been updated.
    Previous versions have been saved as %s.
gl: actualizouse %s.
    As versións anteriores gardáronse como %s.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Unknown command '%s'
gl: Comando descoñecido '%s'

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: See '%s help' to know available commands
gl: Consulta '%s help' para saber os comandos dispoñibles

en: Service description
gl: Descrición do servizo

en: Database related
gl: Relacionado coa base de datos

en: System log
gl: Rexistro de sistema

en: Alias management
gl: Xestión de alias

en: Mail server
gl: Servidor de correo

en: List definition
gl: Definición da lista

en: Receiving
gl: Recibindo

en: Sending related
gl: Relacionado co envío

en: Sending/receiving setup
gl: Configuración de envío/recepción

en: Distribution
gl: Distribución

en: Privileges
gl: Privilexios

en: Archives
gl: Arquivos

en: Bounce management and tracking
gl: Xestión de rexeitamentos e seguimento

en: Bounces
gl: Rexeitamentos

en: Loop prevention
gl: Prevención de bucles

en: Automatic lists
gl: Listas automáticas

en: Tag based spam filtering
gl: Filtrado de spam baseado en marcas

en: Directories
gl: Directorios

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Web interface parameters
gl: Parámetros da interface web

en: Web interface parameters: Appearances
gl: Parámetros da interface web: aspecto

en: Web interface parameters: Miscellaneous
gl: Parámetros da interface web: miscelánea

en: S/MIME and TLS
gl: S/MIME e TLS

en: S/MIME authentication, decryption and re-encryption. It requires these external modules: Crypt-OpenSSL-X509 and Crypt-SMIME.
    TLS client authentication. It requires an external module: IO-Socket-SSL.
gl: Autenticación S/MIME, desencriptación e reencriptación. Precisa estes módulos externos: Crypt-OpenSSL-X509 e Crypt-SMIME.
    Autenticación TLS de cliente. Precisa dun módulo externo: IO-Socket-SSL.

en: Data sources setup
gl: Configuración das fontes de datos

en: Including subscribers, owners and moderators from data sources. Appropriate database driver (DBD) modules are required: DBD-CSV, DBD-mysql, DBD-ODBC, DBD-Oracle, DBD-Pg, DBD-SQLite and/or Net-LDAP. And also, if secure connection (LDAPS) to LDAP server is required: IO-Socket-SSL.
gl: Inclusión de subscritores, propietarios e moderadores dende fontes de datos. Precísanse módulos de control de base de datos apropiados (DBD): DBD-CSV, DBD-mysql, DBD-ODBC, DBD-Oracle, DBD-Pg, DBD-SQLite, DBD-Sybase e/ou Net-LDAP. E tamén, se precisas conexión segura (LDAPS) ao servidor LDAP: IO-Socket-SSL.

en: DKIM and ARC
gl: DKIM e ARC

en: DKIM signature verification and re-signing. It requires an external module: Mail-DKIM.
    ARC seals on forwarded messages. It requires an external module: Mail-DKIM.
gl: Verificación de sinatura e re-asinado DKIM. Precisa dun módulo externo: Mail-DKIM.
    Selos ARC nas mensaxes reenviadas. Precisa dun módulo externo: Mail-DKIM.

en: DMARC protection
gl: Protección DMARC

en: Processes originator addresses to avoid some domains' excessive DMARC protection. This feature requires an external module: Net-DNS.
gl: Procesa os enderezos entrantes para evitar a protección DMARC excesiva dalgúns dominios. Esta característica precisa dun módulo externo: Net-DNS.

en: List address verification
gl: Verificación do enderezo da lista

en: Checks if an alias with the same name as the list to be created already exists on the SMTP server. This feature requires an external module: Net-SMTP.
gl: Comproba se un alias co mesmo nome que a lista que vai ser creada xa existe no servidor SMTP. Esta característica precisa dun módulo externo: Net-SMTP.

en: Antivirus plug-in
gl: Complemento antivirus

en: Password validation
gl: Validación do contrasinal

en: Checks if the password the user submitted has sufficient strength. This feature requires an external module: Data-Password.
gl: Comproba se o contrasinal que enviou o usuario é robusto de abondo. Esta característica precisa dun módulo externo: Data-Password.

en: Authentication with LDAP
gl: Autenticación con LDAP

en: Authenticates users based on the directory on LDAP server. This feature requires an external module: Net-LDAP. And also, if secure connection (LDAPS) is required: IO-Socket-SSL.
gl: Autentica aos usuarios en base a un directorio nun servidos LDAP. Esta característica precisa dun módulo externo: Net-LDAP. E tamén, se precisas conexión segura (LDAPS): IO-Socket-SSL.

en: SOAP HTTP interface
gl: Interface SOAP HTTP

en: Provides some functions of Sympa through the SOAP HTTP interface. This feature requires an external module: SOAP-Lite.
gl: Proporciona dalgunhas función de Sympa mediante a interface SOAP HTTP. Esta característica precisa dun módulo externo: SOAP-Lite.

en: Obsoleted parameters
gl: Parámetros obsoletos

en: Primary mail domain name
gl: Nome do dominio primario de correo

en: Email addresses of listmasters
gl: Enderezo de correo dos listmasters

en: Email addresses of the listmasters (users authorized to perform global server commands). Some error reports may also be sent to these addresses. Listmasters can be defined for each virtual host, however, the default listmasters will have privileges to manage all virtual hosts.
gl: Enderezo de correo dos listmasters (usuarios autorizados para executar comandos globais no servidor). Tamén se envían a estes enderezos algúns informes de erros. Os listmasters poden definirse para cada servidor virtual, non obstante, os listmasters por defecto teñen o privilexio de xestionar todos os servidores virtuais.

en: Supported languages
gl: Idiomas soportados

en: All supported languages for the user interface. Languages proper locale information not installed are ignored.
gl: Todos os idiomas soportados para a interface de usuario. Ignóranse os idiomas dos que non estea instalada a información de locale.

en: Title of service
gl: Título do servizo

en: The name of your mailing list service. It will appear in the header of web interface and subjects of several service messages.
gl: O nome do teu servizo de listas de correo. Aparece na cabeceira da interface web e nos asuntos de diferentes mensaxe do servizo.

en: Display name of Sympa
gl: Nome que se amosa do Sympa

en: This parameter is used for display name in the "From:" header field for the messages sent by Sympa itself.
gl: Este parámetro úsase para o nome que se amosa no campo "De:" das cabeceiras das mensaxes enviadas polo propio Sympa.

en: Support of legacy character set
gl: Soporte para conxuntos de caracteres herdados

en: If set to "on", enables support of legacy character set according to charset.conf(5) configuration file.
    In some language environments, legacy encoding (character set) can be preferred for e-mail messages: for example iso-2022-jp in Japanese language.
gl: Se o axustas a "on" habilitas o soporte para conxuntos de caracteres herdados no ficheiro de configuración charset.conf(5).
    Nalgúns idiomas, a codificación (conxuntos de caracteres) herdada pode ser a preferida para as mensaxes de correo: por exemplo, ISO-2022-jp no xaponés.

en: Update database structure
gl: Actualizar o esquema da base de datos

en: auto: Updates database table structures automatically.
    However, since version 5.3b.5, Sympa will not shorten field size if it already have been longer than the size defined in database definition.
gl: auto: Actualiza automáticamente o esquema das táboas da base de datos.
    Non obstante, dende a versión 5.3b.5, Sympa non recorta o tamaño do campo se xa é máis largo que o tamaño indicado na definición da base de datos.

en: Type of the database
gl: Tipo de base de datos

en: Possible types are "MySQL", "PostgreSQL", "Oracle" and "SQLite".
gl: Os tipos posibles son "MySQL", "PostgreSQL", "Oracle" e "SQLite".

en: Hostname of the database server
gl: Nome do servidor de bases de datos

en: With PostgreSQL, you can also use the path to Unix Socket Directory, e.g. "/var/run/postgresql" for connection with Unix domain socket.
gl: Con PostgreSQL tamén podes usar a ruta ao Directorio de Socket Unix, por exemplo, "/var/run/postgresql" para conexións co socket do dominio Unix.

en: Port of the database server
gl: Porto do servidor de bases de datos

en: Name of the database
gl: Nome da base de datos

en: With SQLite, this must be the full path to database file.
    With Oracle Database, this must be SID, net service name or easy connection identifier (to use net service name, db_host should be set to "none" and HOST, PORT and SERVICE_NAME should be defined in tnsnames.ora file).
gl: Con SQLite, esta ten que ser a ruta completa ao ficheiro da base de datos.
    Con Oracle Database, declara aquí o SID, o nombre de servizo de rede ou o identificador de conexión sinxela (para usar o nombre de servizo de rede, hai que establecer o db_host a "none" mentres que HOST, PORT e SERVICE_NAME son os valores definidos no ficheiro tnsnames.ora).

en: User for the database connection
gl: Usuario para a conexión coa base de datos

en: Password for the database connection
gl: Contrasinal para a conexión coa base de datos

en: What ever you use a password or not, you must protect the SQL server (is it not a public internet service ?)
gl: Uses ou non un contrasinal, tes que protexer o servidor SQL (non é un servizo público en internet, non?)

en: Database options
gl: Opcións da base de datos

en: If these options are defined, they will be appended to data source name (DSN) fed to database driver. Check the related DBD documentation to learn about the available options.
gl: Se defines estas opcións engadiranse ao nome de fonte de datos (DSN) enviado ao controlador de bases de datos. Revisa a documentación relativa á DBD para saber máis sobre as opcións dispoñibles.

en: Environment variables setting for database
gl: Axuste de variables de contorna para a base de datos

en: With Oracle Database, this is useful for defining ORACLE_HOME and NLS_LANG.
gl: Cunha base de datos Oracle isto é útil para definir ORACLE_HOME e NLS_LANG.

en: Database processing timeout
gl: Tempo de inactividade do procesamento da base de datos

en: Currently, this parameter may be used for SQLite only.
gl: Actualmente, este parámetro só pode usarse con SQLite.

en: Database private extension to subscriber table
gl: Extensión privada da base de datos á táboa de subscritores

en: Adds more fields to "subscriber_table" table. Sympa recognizes fields defined with this parameter. You will then be able to use them from within templates and scenarios:
    * for scenarios: [subscriber->field]
    * for templates: [% subscriber.field %]
    These fields will also appear in the list members review page and will be editable by the list owner. This parameter is a comma-separated list.
    You need to extend the database format with these fields
gl: Engade máis campos á táboa "subscriber_table". Sympa recoñece os campos definidos con este parámetro. Poderás usalos nos modelos e nos escenarios:
    * para os escenarios: [subscriber->field]
    * para os modelos: [% subscriber.field %]
    Estes campos tamén aparecerán na páxina de revisión dos membros da lista e serán editables polo propietario da lista. Este parámetro é unha lista separada por comas.
    É preciso extender o formato da base de datos con estes campos

en: Database private extension to user table
gl: Extensión privada da base de datos á táboa de usuarios

en: Adds more fields to "user_table" table. Sympa recognizes fields defined with this parameter. You will then be able to use them from within templates: [% subscriber.field %]
    This parameter is a comma-separated list.
    You need to extend the database format with these fields
gl: Engade máis campos á táboa "user_table". Sympa recoñece os campos definidos con este parámetro. Poderás usalos nos modelos: [% subscriber.field %]
    Este parámetro é unha lista separada por comas.
    É preciso extender o formato da base de datos con estes campos

en: System log facility for Sympa
gl: Servizo de rexistro de sistema para Sympa

en: Do not forget to configure syslog server.
gl: Non esquezas configurar o servidor de syslog.

en: Communication mode with syslog server
gl: Modo de comunicación co servidor de syslog

en: Log verbosity
gl: Verbosidade do rexistro

en: Sets the verbosity of logs.
    0: Only main operations are logged
    3: Almost everything is logged.
gl: Establece a verbosidade dos rexistros.
    0: Só se rexistran as principais operación
    3: Rexístrase case todo.

en: Path to sendmail
gl: Ruta a sendmail

en: Absolute path to sendmail command line utility (e.g.: a binary named "sendmail" is distributed with Postfix).
    Sympa expects this binary to be sendmail compatible (exim, Postfix, qmail and so on provide it).
gl: Ruta absoluta á utilidade de liña de comandos sendmail (por exemplo: un binario chamado "sendmail" distribúese con Postfix).
    Sympa espera que este binario sexa compatible con sendmail (exim, Postfix, qmail e outros facilítano).

en: Command line parameters passed to sendmail
gl: Parámetros de liña de comandos enviados a sendmail

en: Note that "-f", "-N" and "-V" options and recipient addresses should not be included, because they will be included by Sympa.
gl: Observa que non é necesario engadir as opcións "-f", "-N" e "-V", así como os enderezos dos destinatarios, porque xa os inclúe o Sympa.

en: Path of the file that contains all list related aliases
gl: Ruta ao ficheiro que contén todos os alias das listas

en: It is recommended to create a specific alias file so that Sympa never overwrites the standard alias file, but only a dedicated file.
    Set this parameter to "none" if you want to disable alias management in Sympa.
gl: Recoméndase crear un ficheiro de alias específico para que Sympa non sobreescriba o ficheiro de alias estándar, senón un ficheiro dedicado.
    Establece este parámetro a "none" se queres deshabilitar a xestión de alias en Sympa.

en: Program used to update alias database
gl: Programa usado para actualizar a base de datos de alias

en: This may be "makemap", "newaliases", "postalias", "postmap" or full path to custom program.
gl: Isto pode ser "makemap", "newaliases", "postalias", "postmap" ou a ruta completa ao programa personalizado.

en: Whether to use the alias wrapper
gl: Usar ou non o wrapper de alias

en: If the program to update alias database does not require root privileges, set this parameter to "off" and remove the wrapper file sympa_newaliases-wrapper.
gl: Se o programa para actualizar a base de datos de alias non precisa privilexios de root, establece este parámetro a "off" e elimina o ficheiro de wrapper sympa_newaliases-wrapper.

en: Type of alias database
gl: Tipo de base de datos de alias

en: "btree", "dbm", "hash" and so on.  Available when aliases_program is "makemap", "postalias" or "postmap"
gl: "btree", "dbm", "hash" ou algo parecido. Dispoñible cando aliases_program é "makemap", "postalias" ou "postmap"

en: Path to alias manager
gl: Ruta ao xestor de alias

en: The absolute path to the script that will add/remove mail aliases
gl: Ruta absoluta ao script que engade/elimina alias de correo

en: Subject of the list
gl: Asunto da lista

en: This parameter indicates the subject of the list, which is sent in response to the LISTS mail command. The subject is a free form text limited to one line.
gl: Este parámetro indica o asunto da lista, que se envía en resposta ao comando de correo LISTS. O asunto é un formulario de texto libre limitado a unha liña.

en: Visibility of the list
gl: Visibilidade da lista

en: This parameter indicates whether the list should feature in the output generated in response to a LISTS command or should be shown in the list overview of the web-interface.
gl: Este parámetro indica se a lista debe aparecer nos resultados do comando de correo LISTS ou debería aparecer na lista de listas da interface web.

en: Topics for the list
gl: Temas para a lista

en: This parameter allows the classification of lists. You may define multiple topics as well as hierarchical ones. WWSympa's list of public lists uses this parameter.
gl: Este parámetro permite a clasificación das listas. Podes definir múltiples temas, así como unha estrutura xerárquica. A lista de listas públicas de WWSympa utiliza este parámetro.

en: Internet domain
gl: Dominio de internet

en: Domain name of the list, default is the robot domain name set in the related robot.conf file or in file sympa.conf.
gl: Nome do dominio da lista, por defecto é o nome do dominio do robot establecido no ficheiro robot.conf ou no ficheiro sympa.conf.

en: Language of the list
gl: Idioma da lista

en: Default language
gl: Idioma por defecto

en: This parameter defines the language used for the list. It is used to initialize a user's language preference; Sympa command reports are extracted from the associated message catalog.
gl: Este parámetro define o idioma usado na lista. Utilízase para inicializar a preferencia de idioma dos usuarios; os informes de comandos de Sympa extráense do catálogo de mensaxes asociado.

en: Family name
gl: Nome da familia

en: Maximum number of list members
gl: Número máximo de subscritores da lista

en: limit for the number of subscribers. 0 means no limit.
gl: límite para o número de subscritores. 0 significa sen límite.

en: list members
gl: subscritores da lista

en: Header field name(s) used to determine sender of the messages
gl: Nomes dos campos da cabeceira usados para determinar o remitente das mensaxes

en: "Return-Path" means envelope sender (a.k.a. "UNIX From") which will be alternative to sender of messages without "From" field.  "Resent-From" may also be inserted before "From", because some mailers add it into redirected messages and keep original "From" field intact.  In particular cases, "Return-Path" can not give right sender: Several mail gateway products rewrite envelope sender and add original one as non-standard field such as "X-Envelope-From".  If that is the case, you might want to insert it in place of "Return-Path".
gl: "Return-Path" refírese ao remitente do envelope (tamén coñecido como "UNIX From") e úsase como alternativa ao remitente das mensaxes que non conteñen campo "From".  "Resent-From" tamén pode vir inserido antes do "From", porque algúns clientes o engaden nas mensaxes redirixidas para manter o campo "From" intacto.  En casos particulares, "Return-Path" non pode non facilitar o verdadeiro remitente: algúns gateways reescriben o remitente do envelope e engaden o seu propio non estándar como "X-Envelope-From".  Nese caso, poderías usar ese campo en vez de "Return-Path".

en: Reject misaddressed commands
gl: Rexeita comandos enviados incorrectamente

en: When a mail command is sent to a list, by default Sympa rejects this message. This feature can be turned off by setting this parameter to "ignore".
gl: Cando se envía un comando a unha lista, por defecto Sympa rexeita a mensaxe. Podes deshabilitar esta característica establecendo este parámetro co valor "ignore".

en: Regular expression matching with misaddressed commands
gl: Coincidencias de expresións regulares cos comandos enviados correctamente

en: Perl regular expression applied on messages subject and body to detect misaddressed commands.
gl: Expresións regulares de Perl aplicadas ao asuntos e corpos das mensaxes para detectar comando enviados incorrectamente.

en: Priority for command messages
gl: Prioridade ás mensaxes de comandos

en: Priority applied to messages sent to Sympa command address.
gl: Prioridade aplicada ás mensaxes enviadas ao enderezo de comandos de Sympa.

en: Priority for messages bound for list owners
gl: Prioridade ás mensaxes enviadas ao propietario das listas

en: Priority for processing of messages bound for "LIST-request" address, i.e. owners of the list
gl: Prioridade para procesar as mensaxes dirixidas aos enderezos "LISTA-request", é dicir, aos propietario da lista

en: Priority for non-VERP bounces
gl: Prioridade aos rexeitamentos non VERP

en: Priority for processing of messages bound for "LIST-owner" address, i.e. non-delivery reports (bounces).
gl: Prioridade para procesar as mensaxes dirixidas aos enderezos "LIST-owner", é dicir, informes de non entrega (rexeitamentos).

en: Priority
gl: Prioridade

en: The priority with which Sympa will process messages for this list. This level of priority is applied while the message is going through the spool. The z priority will freeze the message in the spool.
gl: A prioridade coa que Sympa procesa as mensaxes desta lista. Este nivel de prioridade aplícase mentres a mensaxe está na cola. A prioridade z conxela a mensaxe na cola.

en: Max number of sympa_msg.pl workers
gl: Número máximo de procesos de sympa_msg.pl

en: Max number of workers of sympa_msg.pl daemon processing incoming spool.
gl: Número máximo de procesos do servizo sympa_msg.pl procesando a cola de entrada.

en: Interval between scanning incoming message spool
gl: Intervalo entre escaneos da cola de mensaxe recibidas

en: Must not be 0.
gl: Non debe ser 0.

en: seconds
gl: segundos

en: Who can send messages
gl: Quen pode mandar mensaxes

en: This parameter specifies who can send messages to the list.
gl: Este parámetro especifica quen pode enviar mensaxes á lista.

en: Delivery time (hh:mm)
gl: Hora de entrega (hh:mm)

en: If this parameter is present, non-digest messages will be delivered to subscribers at this time: When this time has been past, delivery is postponed to the same time in next day.
gl: Se este parámetro está presente, as mensaxes non recompiladas entregaranse aos subscritores nesa hora; cando a hora seleccionada xa pasou no día actual, a entrega posporase ata o vindeiro día.

en: Digest frequency
gl: Frecuencia de recompilacións

en: Definition of digest mode. If this parameter is present, subscribers can select the option of receiving messages in multipart/digest MIME format, or as a plain text digest. Messages are then grouped together, and compiled messages are sent to subscribers according to the frequency selected with this parameter.
gl: Definición do modo de recompilacións. Se este parámetro está presente, os subscritores poden seleccionar a opción de recibir as mensaxes no formato MIME multipart/digest, ou como recompilacións en texto plano. As mensaxes agrúpanse e envíanse ao subscritor segundo a frecuencia especificada con este parámetro.

en: days
gl: días

en: hour
gl: hora

en: minute
gl: minuto

en: Digest maximum number of messages
gl: Número máximo de mensaxes da recompilación

en: messages
gl: mensaxes

en: Available subscription options
gl: Opcións de subscrición dispoñibles

en: reception mode
gl: modo de recepción

en: Only these modes will be allowed for the subscribers of this list. If a subscriber has a reception mode not in the list, Sympa uses the mode specified in the default_user_options paragraph.
gl: Aos subscritores desta lista só se lle permiten estes modos. Se un subscritor ten un modo de recepción que non está na lista, Sympa usa o modo especificado no parágrafo default_user_options.

en: Subscription profile
gl: Perfil de subscrición

en: Default profile for the subscribers of the list.
gl: Perfil por defecto dos subscritores á lista.

en: Mail reception mode.
gl: Modo de recepción de correo.

en: visibility
gl: visibilidade

en: Visibility of the subscriber.
gl: Visibilidade do subscritor.

en: Owner profile
gl: Perfil do propietario

en: Default profile for the owners of the list.
gl: Perfil por defecto dos propietarios da lista.

en: profile
gl: perfil

en: Visibility of the owner.
gl: Visibilidade do propietario.

en: Moderator profile
gl: Perfil do moderador

en: Default profile for the moderators of the list.
gl: Perfil por defecto dos moderadores da lista.

en: Visibility of the moderator.
gl: Visibilidade do moderador.

en: Topics for message categorization
gl: Temas para a categorización de mensaxes

en: This paragraph defines a topic used to tag a message of a list, named by msg_topic.name ("other" is a reserved word), its title is msg_topic.title. The msg_topic.keywords entry is optional and allows automatic tagging. This should be a list of keywords, separated by ','.
gl: Este parámetro define o tema usado para etiquetar unha mensaxe da lista, nomeada por msg_topic.name ("other" é unha palabra reservada), o seu título é msg_topic.title. A entrada msg_topic.keywords é opcional e permite a etiquetaxe automática. Isto debería ser unha lista de palabra clave, separadas por ",".

en: Message topic name
gl: nome do tema da mensaxe

en: Message topic keywords
gl: palabras clave do tema da mensaxe

en: Message topic title
gl: título do tema da mensaxe

en: Defines to which part of messages topic keywords are applied
gl: Define a que parte da mensaxe se aplican as palabras do tema

en: This parameter indicates which part of the message is used to perform automatic tagging.
gl: Este parámetro indica que parte da mensaxe se usa para executar a etiquetaxe automática.

en: Message tagging
gl: Etiquetado da mensaxe

en: This parameter indicates if the tagging is optional or required for a list.
gl: Este parámetro indica se a etiquetaxe é opcional ou obrigatoria para unha lista.

en: Reply address
gl: Enderezo de resposta

en: Forced reply address
gl: Enderezo de resposta forzada

en: This defines what Sympa will place in the Reply-To: SMTP header field of the messages it distributes.
gl: Isto define que usa Sympa na cabeceira SMTP Reply-To: das mensaxes que distribúe.

en: value
gl: valor

en: This parameter indicates whether the Reply-To: field should indicate the sender of the message (sender), the list itself (list), both list and sender (all) or an arbitrary e-mail address (defined by the other_email parameter).
    Note: it is inadvisable to change this parameter, and particularly inadvisable to set it to list. Experience has shown it to be almost inevitable that users, mistakenly believing that they are replying only to the sender, will send private messages to a list. This can lead, at the very least, to embarrassment, and sometimes to more serious consequences.
gl: Este parámetro indica se o campo Reply-To: debería indicar o remitente da mensaxe (sender), a propia lista (list), tanto a lista como o remitente (all) ou un enderezo de correo arbitrario (definida polo parámetro other_email).
    Nota: non é recomendable cambiar este parámetro e, particularmente, non é recomendable establecelo a "list". A experiencia indica que é inevitable que os usuarios, crendo por erro que están respondendo só a un remitente, envíen mensaxes privadas á lista. Isto pode causar, como pouco, bochorno, e algunhas outras veces ter consecuencias máis serias.

en: If value was set to other_email, this parameter defines the e-mail address used.
gl: Se estableces o valor other_mail, este parámetro define o enderezo de correo que se usa.

en: respect of existing header field
gl: respectar o campo de cabeceira existente

en: The default is to respect (preserve) the existing Reply-To: SMTP header field in incoming messages. If set to forced, Reply-To: SMTP header field will be overwritten.
gl: O comportamento por defecto é respectar (preserve) o valor da cabeceira SMTP Reply-To: existente nas mensaxes entrantes. Se o axustas a forced sobreescríbese o valor da cabeceira SMTP Reply-To:.

en: Anonymous sender
gl: Remitente anónimo

en: To hide the sender's email address before distributing the message. It is replaced by the provided email address.
gl: Para ocultar o enderezo de correo do remitente antes de distribuír a mensaxe. Substitúese polo enderezo de correo subministrado.

en: Header fields removed when a mailing list is setup in anonymous mode
gl: Campos da cabeceira eliminados cando unha lista está configurada en modo anónimo

en: See "anonymous_sender" list parameter.
    Default value prior to Sympa 6.1.19 is:
      Sender,X-Sender,Received,Message-id,From,X-Envelope-To,Resent-From,Reply-To,Organization,Disposition-Notification-To,X-Envelope-From,X-X-Sender
gl: Revisa a lista de parámetros "anonymous_sender".
    O valor por defecto anterior a Sympa 6.1.19 é:
      Sender,X-Sender,Received,Message-id,From,X-Envelope-To,Resent-From,Reply-To,Organization,Disposition-Notification-To,X-Envelope-From,X-X-Sender

en: Custom header field
gl: Campo de cabeceira personalizado

en: This parameter is optional. The headers specified will be added to the headers of messages distributed via the list. As of release 1.2.2 of Sympa, it is possible to put several custom header lines in the configuration file at the same time.
gl: Este parámetro é opcional. As cabeceiras especificadas engadiranse ás cabeceiras das mensaxes distribuídas pola lista. Logo da versión 1.2.2 de Sympa, é posible definir varias cabeceiras no ficheiro de configuración ao mesmo tempo.

en: Subject tagging
gl: Etiquetado do tema

en: This parameter is optional. It specifies a string which is added to the subject of distributed messages (intended to help users who do not use automatic tools to sort incoming messages). This string will be surrounded by [] characters.
gl: Este parámetro é opcional. Especifica a cadea que se engade ao asunto das mensaxes distribuídas (destinado para axudar aos usuarios que non usan ferramentas automáticas para ordenar as mensaxes que reciben). Esta cadea vai inserida entre corchetes [].

en: Attachment type
gl: Tipo de adxunto

en: List owners may decide to add message headers or footers to messages sent via the list. This parameter defines the way a footer/header is added to a message.
    mime: 
    The default value. Sympa will add the footer/header as a new MIME part.
    append: 
    Sympa will not create new MIME parts, but will try to append the header/footer to the body of the message. Predefined message-footers will be ignored.
gl: O propietario pode decidir engadir cabeceiras ou pés de páxina ás mensaxes enviadas a través da lista. Este parámetro define a forma na que o pé de páxina/cabeceira se engade á mensaxe.
    mime:
    O valor por defecto. Sympa engadirá o pé de páxina/cabeceira como unha nova parte MIME da mensaxe.
    append:
    Sympa non creará novas partes MIME, pero intentará engadir o pé de páxina/cabeceira ao corpo da mensaxe. Ignoraranse os pés de páxina predefinidos.

en: Maximum message size
gl: Tamaño máximo da mensaxe

en: Maximum size of a message in 8-bit bytes.
gl: Tamaño máximo da mensaxe en bytes de 8-bit.

en: Maximum size of messages
gl: Tamaño máximo das mensaxes

en: Allow message personalization
gl: Permitir a personalización da mensaxe

en: Message personalization
gl: Personalización da mensaxe

en: Scope for messages from the web interface
gl: ámbito das mensaxes desde a interface web

en: Scope for messages from incoming email
gl: ámbito das mensaxes de correo electrónico

en: Hook modules for message processing
gl: Módulos de enganche para o procesamento de mensaxes

en: A hook on the messages before distribution
gl: un enganche nas mensaxes antes da súa distribución

en: A hook on the messages just after archiving
gl: un enganche nas mensaxes xusto despois do arquivado

en: Reject mail from automatic processes (crontab, etc)?
gl: Rexeitar as mensaxe de procesos automáticos (crontab, etc.)?

en: Reject mail sent from automated services to list
gl: Mensaxe rexeitada provinte dun servizo automatizado

en: Rejects messages that seem to be from automated services, based on a few header fields ("Content-Identifier:", "Auto-Submitted:").
    Sympa also can be configured to reject messages based on the "From:" header field value (see "loop_prevention_regex").
gl: Rexeita as mensaxes que parecen provir de servizos automáticos, basándose nunhas poucas cabeceiras ("Content-Identifier:", "Auto-Submitted:").
    Tamén podes configurar Sympa para rexeitar mensaxes en base ao valor da cabeceira "From:" (revisa "loop_prevention_regex").

en: Incoming SMTP header fields to be removed
gl: Campos de cabeceira SMTP que se eliminan na entrada

en: Header fields to be removed from incoming messages
gl: Campos da cabeceira que se eliminarán das mensaxes recibidas

en: Use it, for example, to ensure some privacy for your users in case that "anonymous_sender" mode is inappropriate.
    The removal of these header fields is applied before Sympa adds its own header fields ("rfc2369_header_fields" and "custom_header").
gl: Úsao, por exemplo, para asegurar algunha privacidade para os usuarios no caso de que o modo "anonymous_sender" non sexa apropiado.
    A retirada destas cabeceiras faise antes de que Sympa engada as súas propias ("rfc2369_header_fields" and "custom_header").

en: Outgoing SMTP header fields to be removed
gl: Campos de cabeceira SMTP que se eliminan na saída

en: Header fields to be removed before message distribution
gl: Campos da cabeceira que se eliminarán antes da distribución das mensaxes

en: The removal happens after Sympa's own header fields are added; therefore, it is a convenient way to remove Sympa's own header fields (like "X-Loop:" or "X-no-archive:") if you wish.
gl: A eliminación ten lugar despois de que Sympa engada as súas cabeceiras, é unha forma conveniente de eliminar as propias cabeceiras de Sympa (como "X-Loop:" ou "X-no-archive:").

en: RFC 2369 Header fields
gl: Campos da cabeceira RFC 2369

en: RFC 2369 header fields
gl: Campos da cabeceira RFC 2369

en: Specify which RFC 2369 mailing list header fields to be added.
    "List-Id:" header field defined in RFC 2919 is always added. Sympa also adds "Archived-At:" header field defined in RFC 5064.
gl: Especifica que cabeceiras das listas de distribución definidas no RFC 2369 se van engadir.
    "List-Id:" cabeceira definida no RFC 2919 sempre se engade. Sympa tamén engade a cabeceira "Archived-At:" definida no RFC 5064.

en: Minimum size to be urlized
gl: Tamaño mínimo para converter en URL

en: When a subscriber chose "urlize" reception mode, attachments not smaller than this size will be urlized.
gl: Cando un subscritor elixe o modo de recepción "urlize", os adxuntos que superen este tamaño converteranse en URL.

en: Allowed external links in sanitized HTML
gl: Ligazóns externas permitidos en HTML saneado

en: When the HTML content of a message must be sanitized, links ("href" or "src" attributes) with the hosts listed in this parameter will not be scrubbed. If "*" character is included, it matches any subdomains. Single "*" allows any hosts.
gl: Cando queres sanear o contido HTML dunha mensaxe, as ligazóns (atributos "href" o "src") cos sitios que se amosan neste parámetro non serán modificados. Se inclúes "*" co dominio aplícase a subdominios. Un único "*" indica calquera sitio.

en: Default priority for a packet
gl: Prioridade por defecto para un paquete

en: The default priority set to a packet to be sent by the bulk.
gl: A prioridade por defecto asignada a un paquete ao ser enviado polo bulk.

en: Fork threshold of bulk daemon
gl: Límite de bifurcación dun servizo bulk

en: The minimum number of packets before bulk daemon forks a new worker to increase sending rate.
gl: O número mínimo de paquetes antes de que o servizo bulk maestro bifurque o proceso para incrementar o ratio de envío.

en: Maximum number of bulk workers
gl: Número máximo de procesos bulk

en: Idle timeout of bulk workers
gl: Tempo de inactividade antes de expirar os procesos bulk

en: The number of seconds a bulk worker will remain running without processing a message before it spontaneously exits.
gl: O número de segundos que un proceso bulk permanece executándose sen procesar unha mensaxe antes de desaparecer espontaneamente.

en: Sleep time of bulk workers
gl: Tempo de agarda dos procesos bulk

en: The number of seconds a bulk worker sleeps between starting a new loop if it didn't find a message to send.
    Keep it small if you want your server to be reactive.
gl: O número de segundos que un proceso bulk sen mensaxes para enviar agarda antes de comezar un novo ciclo.
    Establece un valor baixo se queres que o teu servidor responda con axilidade.

en: Interval between checks of packet numbers
gl: Intervalo entre comprobación dos números de paquete

en: Number of seconds a master bulk daemon waits between two packets number checks.
    Keep it small if you expect brutal increases in the message sending load.
gl: Número de segundos que un servizo bulk maestro espera entre a comprobación de dous números de paquete.
    Establece un valor baixo se esperas aumentos enormes na carga de envío de mensaxes.

en: Log invocation of sendmail
gl: Rexistro de chamadas a sendmail

en: This can be overwritten by "-m" option for sympa.pl.
gl: Isto pódese sobrescribir coa opción "-m" de sympa.pl.

en: Maximum number of sendmail processes
gl: Número máximo de procesos de sendmail

en: Maximum number of simultaneous child processes spawned by Sympa. This is the main load control parameter. 
    Proposed value is quite low, but you can rise it up to 100, 200 or even 300 with powerful systems.
gl: Número máximo de procesos fillo simultáneos xenerados por Sympa. Este é o parámetro principal de control de carga.
    O valor proposto é bastante baixo, pero podes aumentalo a 100, 200 ou 300 en sistemas máis potentes.

en: Maximum number of recipients per call to sendmail
gl: Número máximo de destinatarios por chamada a sendmail

en: This grouping factor makes it possible for the sendmail processes to optimize the number of SMTP sessions for message distribution. If needed, you can limit the number of recipients for a particular domain. Check the "nrcpt_by_domain.conf" configuration file.
gl: Este factor de agrupamento fai posible que o proceso sendmail optimice o número de sesións SMTP necesarias para a distribución de mensaxes. Se o necesitas, podes limitar o número de destinatarios para un dominio específico. Revisa o ficheiro de configuración "nrcpt_by_domain.conf".

en: Maximum number of different mail domains per call to sendmail
gl: Número máximo de dominios diferentes de correo por chamada a sendmail

en: Who is able to create lists
gl: Quen pode crear listas

en: Defines who can create lists (or request list creation) by creating new lists or by renaming or copying existing lists.
gl: Define quen pode crear listas (ou solicitar a súa creación), tanto creando novas listas, como renomeando ou copiando listas xa existentes.

en: Allow adding subscribers to a list not open
gl: Permite engadir subscritores a unha lista non aberta

en: If set to "off", adding subscribers to, or removing subscribers from a list with status other than "open" is forbidden.
gl: Se o axustas a "off" estás a prohibir a modificación dos subscritores dunha lista cun estado diferente a "aberto".

en: Who is able to send remind messages over all lists
gl: Quen pode enviar mensaxes recordatoria a todas as listas

en: Who is able to change user's email
gl: Quen pode cambiar o enderezo de correo do usuario

en: Use blocklist
gl: Usar lista negra

en: List of operations separated by comma for which blocklist filter is applied.  Setting this parameter to "none" will hide the blocklist feature.
gl: Lista de operacións separadas por coma para as se aplica o filtro de lista negra.  Establecendo este parámetro a "none" ocultarase a característica de lista negra.

en: Who can view list information
gl: Quen pode ver a información da lista

en: Who can subscribe to the list
gl: Quen pode subscribirse á lista

en: The subscribe parameter defines the rules for subscribing to the list.
gl: Este parámetro de subscrición define que pode subscribirse á lista.

en: Who can add subscribers
gl: Quen pode engadir subscritores

en: Privilege for adding (ADD command) a subscriber to the list
gl: Este parámetro indica quen ten privilexio para engadir (comando ADD) un subscritor á lista

en: Who can unsubscribe
gl: Que pode darse de baixa

en: This parameter specifies the unsubscription method for the list. Use open_notify or auth_notify to allow owner notification of each unsubscribe command.
gl: Este parámetro especifica o método de baixa da lista. Usa open_notify ou auth_notify para permitir que se notifique ao propietario de cada comando UNSUBSCRIBE executado.

en: Who can delete subscribers
gl: Quen pode eliminar subscritores

en: Who can invite people
gl: Quen pode invitar a xente

en: Who can start a remind process
gl: Quen pode iniciar un proceso de recordatorio

en: This parameter specifies who is authorized to use the remind command.
gl: Este parámetro especifica quen está autorizado a usar o comando REMIND.

en: Who can review subscribers
gl: Quen pode revisar subscritores

en: This parameter specifies who can access the list of members. Since subscriber addresses can be abused by spammers, it is strongly recommended that you only authorize owners or subscribers to access the subscriber list.
gl: Este parámetro especifica quen pode acceder á lista de membros. Xa que os enderezos dos subscritores poden ser usados polos spammers, recoméndase encarecidamente que só autorices aos propietarios ou aos subscritores a acceder á lista de subscritores.

en: Required domains for list owners
gl: Dominios obrigatorios para os propietarios da lista

en: Restrict list ownership to addresses in the specified domains. This can be used to reserve list ownership to a group of trusted users from a set of domains associated with an organization, while allowing moderators and subscribers from the Internet at large.
gl: Restrinxe a propiedade das listas a usuarios dos dominios especificados. Isto pode ser útil para reservar a propiedade das listas a un grupo de usuarios de confianza dun conxunto de dominios asociados coa organización, ao tempo que se permite que os editores e subscritores pertenzan a calquera dominio de internet.

en: Minimum owners in required domains
gl: Número mínimo de propietarios nos dominios obrigatorios

en: Minimum number of owners for each list must satisfy the owner_domain restriction. The default of zero (0) means *all* list owners must match. Setting to 1 requires only one list owner to match owner_domain; all other owners can be from any domain. This setting can be used to ensure that there is always at least one known contact point for any mailing list.
gl: Número mínimo de propietarios de cada lista que teñen que satisfacer a restrición de owner_domain. O valor por defecto cero (0) indica que TODOS os propietarios das listas teñen que cumplir a restrición. Establecelo a 1 indica que polo menos un dos propietarios de cada lista ten que coincidir coa restrición; o resto poden ser doutros dominios. Este parámetro pode usarse para asegurar que sempre hai polo menos un o máis puntos de contacto con cada lista.

en: Shared documents
gl: Documentos compartidos

en: This paragraph defines read and edit access to the shared document repository.
gl: Este parágrafo define o acceso de lectura e escritura ao repositorio de documentos compartidos.

en: Who can view
gl: quen pode ver

en: Who can edit
gl: quen pode editar

en: quota
gl: límite de almacenamento

en: Ignore "X-no-archive:" header field
gl: Ignora o campo da cabeceira "X-no-archive"

en: Sympa's default behavior is to skip archiving of incoming messages that have an "X-no-archive:" header field set. This parameter allows one to change this behavior.
gl: O comportamento por defecto de Sympa é non arquivar as mensaxes que conteñen a cabeceira "X-no-archive:". Este parámetro permite cambiar este comportamento.

en: Custom archiver
gl: Arquivador personalizado

en: Activates a custom archiver to use instead of MHonArc. The value of this parameter is the absolute path to the executable file.
    Sympa invokes this file with these two arguments:
    --list
    The address of the list including domain part.
    --file
    Absolute path to the message to be archived.
gl: Activa un arquivador personalizado en vez de MHonArc. O valor deste parámetro é a ruta absoluta ao ficheiro executable.
    Sympa chama a este ficheiro con estes dous argumentos:
    --list
    O enderezo de correo da lista, incluíndo o dominio.
    --file
    Ruta absoluta á mensaxe que se vai arquivar.

en: Store distributed messages into archive
gl: Almacenar as mensaxes distribuídas nun arquivo

en: If enabled, distributed messages via lists will be archived. Otherwise archiving is disabled.
    Note that even if setting this parameter disabled, past archives will not be removed and will be accessible according to access settings by each list.
gl: Se o habilitas as mensaxes enviadas a través das listas quedarán arquivadas. E se o habilitas o arquivado queda anulado.
    Observa que se o deshabilitas non se eliminan os arquivos xa creados nas listas e poderán ser accesibles segundo a configuración de acceso de cada unha delas.

en: Web archives
gl: Arquivos web

en: access right
gl: dereitos de acceso

en: Maximum number of month archived
gl: número máximo de meses arquivados

en: Privilege for reading mail archives and frequency of archiving.
    Defines who can access the list's web archive.
gl: Privilexios para ler os arquivos web e a frecuencia de arquivado.
    Define quen pode acceder ao arquivo web da lista.

en: frequency
gl: frecuencia

en: access right by mail commands
gl: dereitos de acceso por comandos de correo

en: months
gl: meses

en: Archive encrypted mails as cleartext
gl: Arquivar as mensaxes encriptadas en texto claro

en: email address protection method
gl: Método de protección do enderezo de correo

en: Protect web archive against spam harvesters
gl: Protección do arquivo web contra os colleitadores de enderezos

en: The same as "spam_protection", but restricted to the web archive.
    In addition to it:
    cookie: users must submit a small form in order to receive a cookie before browsing the web archive.
    concealed: e-mail addresses will never be displayed.
gl: O mesmo que "spam_protection", pero restrinxido ao arquivo web.
    Ademais:
    cookie: os usuarios teñen que enviar un pequeno formulario para recibir unha cookie antes de acceder ao arquivo web.
    oculto: nunca se amosan os enderezos.

en: Bounces management
gl: Xestión de rexeitamentos

en: warn rate
gl: índice de aviso

en: The list owner receives a warning whenever a message is distributed and the number (percentage) of bounces exceeds this value.
gl: O propietario das listas recibe un aviso cando, durante a distribución dunha mensaxe, a porcentaxe de rexeitamentos supera este valor.

en: halt rate
gl: índice de parada

en: NOT USED YET. If bounce rate reaches the halt_rate, messages for the list will be halted, i.e. they are retained for subsequent moderation.
gl: FORA DE USO. Se o índice de rexeitamentos alcanza este valor, deténense as mensaxes á lista, é dicir, quedan retidas para unha moderación posterior.

en: Management of bouncers, 1st level
gl: Xestión de rexeitamentos, 1º nivel

en: Level 1 is the lower level of bouncing users
gl: O nivel 1 é o máis baixo de usuarios en rexeitamento

en: threshold
gl: límite

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines a lower limit for each category of bouncing users.For example, level 1 begins from 45 to level_2_treshold.
gl: Cada usuario en rexeitamento ten un marcador (de 0 a 100).
    Este parámetro define o límite inferior de cada categoría dos usuarios en rexeitamento. Por exemplo, o nivel 1 vai de 45 ata limiar do nivel 2.

en: points
gl: puntos

en: action for this population
gl: acción para esta casuística

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 1 bouncers.
gl: Este parámetro define que tarefa se aplica automaticamente aos usuarios en rexeitamento de nivel 1.

en: notification
gl: notificación

en: When automatic task is executed on level 1 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
gl: O sistema pode enviar unha mensaxe de notificación ao listmaster, ou ao propietario da lista, cando se executan as tarefas automáticas sobre os usuarios en rexeitamento de nivel 1.

en: Management of bouncers, 2nd level
gl: Xestión de rexeitamentos, 2º nivel

en: Level 2 is the highest level of bouncing users
gl: O nivel 2 é o nivel máis alto de usuarios en rexeitamento.

en: Each bouncing user have a score (from 0 to 100).
    This parameter defines the score range defining each category of bouncing users.For example, level 2 is for users with a score between 80 and 100.
gl: Cada usuario en rexeitamento ten un marcador (de 0 a 100).
    Este parámetro define o límite inferior de cada categoría dos usuarios en rexeitamento. Por exemplo, o nivel 2 vai de 80 ata 100.

en: This parameter defines which task is automatically applied on level 2 bouncers.
gl: Este parámetro define que tarefa se aplica automaticamente aos usuarios en rexeitamento de nivel 2.

en: When automatic task is executed on level 2 bouncers, a notification email can be send to listowner or listmaster.
gl: O sistema pode enviar unha mensaxe de notificación ao listmaster, ou ao propietario da lista, cando se executan as tarefas automáticas sobre os usuarios en rexeitamento de nivel 2.

en: percentage of list members in VERP mode
gl: Porcentaxe de membros da lista en modo VERP

en: Uses variable envelope return path (VERP) to detect bouncing subscriber addresses.
    0%: VERP is never used.
    100%: VERP is always in use.
    VERP requires address with extension to be supported by MTA. If tracking is enabled for a list or a message, VERP is applied for 100% of subscribers.
gl: Usa rutas de retorno variables (VERP) para detectar os enderezos dos subscritores rexeitando correo.
    0%: nunca se usa VERP.
    100%: sempre se usa VERP.
    VERP precisa que o MTA teña soporte para enderezos con extensión. Se habilitas o seguimento para unha lista ou unha mensaxe VERP aplicarase para o 100% dos subscritores.

en: Message tracking feature
gl: Característica de seguimento de mensaxes

en: tracking message by delivery status notification
gl: seguir a mensaxe pola notificación de estado de entrega

en: tracking message by message disposition notification
gl: seguir a mensaxe pola notificación de disposición da mensaxe

en: who can view message tracking
gl: quen pode ver o seguimento de mensaxes

en: Tracking datas are removed after this number of days
gl: días despois dos que se eliminan os datos de seguimento

en: Max age of tracking information
gl: Idade máxima da información de seguimento

en: Welcome return-path
gl: Enderezo de retorno de benvida

en: Remove bouncing new subscribers
gl: Eliminar os novos usuarios en rexeitamento

en: If set to unique, the welcome message is sent using a unique return path in order to remove the subscriber immediately in the case of a bounce.
gl: Se o axustas a unique, a mensaxe de benvida envíase usando un enderezo de retorno único para eliminar inmediatamente aos subscritores en rexeitamento.

en: Return-path of the REMIND command
gl: Enderezo de retorno do comando REMIND

en: Remove subscribers bouncing remind message
gl: Mensaxe recordatoria de eliminación do usuarios en rexeitamento

en: Same as welcome_return_path, but applied to remind messages.
gl: O mesmo que welcome_return_path, pero aplicado a mensaxes recordatorias.

en: Task for expiration of old bounces
gl: Tarefa de terminación dos rexeitamentos antigos

en: This task resets bouncing information for addresses not bouncing in the last 10 days after the latest message distribution.
gl: Esta tarefa restablece a información de rexeitamento dos enderezos que non rexeitaron correo nos 10 días posteriores á última distribución de mensaxes.

en: Task for cleaning invalidated bounces
gl: Tarefa para limpar rexeitamentos invalidados

en: This task deletes bounce information for unsubscribed users.
gl: Esta tarefa elimina información de rexeitamento de usuarios non subscritos.

en: Task for updating bounce scores
gl: Tarefa para actualizar marcadores de rexeitamentos

en: This task scans all bouncing users for all lists, and updates "bounce_score_subscriber" field in "subscriber_table" table. The scores may be used for management of bouncers.
gl: Esta tarefa analiza todos os usuarios en rexeitamento de todas as listas e actualiza o campo "bounce_score_subscriber" na táboa "subscriber_table". Os marcadores poden usarse para a xestión de usuarios en rexeitamento.

en: Task for management of bouncers
gl: Tarefa para a xestión de usuarios en rexeitamento

en: This task executes actions on bouncing users configured by each list, according to their scores.
gl: Esta tarefa executa as accións sobre os usuarios en rexeitamento configuradas para cada lista de acordo cos seus marcadores.

en: Task for cleaning tables
gl: Tarefa para limpar táboas

en: This task cleans old tracking information from "notification_table" table.
gl: Esta tarefa limpa a información de seguimento antiga da táboa "notification_table".

en: Minimum number of bounces
gl: Número mínimo de rexeitamentos

en: The minimum number of bounces received to update bounce score of a user.
gl: O número mínimo de rexeitamentos recibidos para actualizar o marcador dun usuario.

en: Minimum bouncing period
gl: Período mínimo de rexeitamento

en: The minimum period for which bouncing lasted to update bounce score of a user.
gl: O período mínimo que ten que durar o rexeitamento para actualizar o marcador dun usuario.

en: Delay of bounces
gl: Retardos dos rexeitamentos

en: Average time for a bounce sent back to mailing list server after a post was sent to a list. Usually bounces are sent back on the same day as the original message.
gl: Tempo medio que tarda en chegar un rexeitamento dende que a mensaxe se publicou na lista. Normalmente os rexeitamentos envíanse no mesmo día que a mensaxe orixinal.

en: Prefix of VERP return address
gl: Prefixo do enderezo de retorno VERP

en: The prefix to consist the return-path of probe messages used for bounce management, when variable envelope return path (VERP) is enabled. VERP requires address with extension to be supported by MTA.
    If you change the default value, you must modify the mail aliases too.
gl: O prefixo para formar a ruta de retorno das mensaxes de proba usados para a xestión de rexeitamento de correo cando se habilitan as rutas de retorno variables (VERP). VERP precisa que o MTA teña soporte para enderezos con extensión.
    Se cambias o valor por defecto tes que modificar tamén os alias de correo.

en: Suffix of list return address
gl: Sufixo do enderezo de retorno da lista

en: The suffix appended to the list name to form the return-path of messages distributed through the list. This address will receive all non-delivery reports (also called bounces).
gl: O sufixo engadido ao nome da lista para formar o enderezo de retorno das mensaxes distribuídas dende a lista. Este enderezo recibe todos os informes de non entrega (tamén chamados rexeitamentos).

en: Maximum number of responses to command message
gl: Número máximo de respostas a mensaxes de comandos

en: The maximum number of command reports sent to an email address. Messages are stored in "bad" subdirectory of incoming message spool, and reports are not longer sent.
gl: O número máximo de informes de comandos enviados a un enderezo de correo. As mensaxes almacénanse no subdirectorio "bad" da cola de mensaxes entrantes e os informes xa non se envían.

en: Delay before counting responses to command message
gl: Retraso antes de contar respostas a mensaxe de comandos

en: This parameter defines the delay in seconds before decrementing the counter of reports sent to an email address.
gl: Este parámetro define o retraso en segundos antes de reducir o contador de informes enviados a un enderezo de correo.

en: Decrementing factor of responses to command message
gl: Factor de redución de respostas a mensaxe de comandos

en: The decrementation factor (from 0 to 1), used to determine the new report counter after expiration of the delay.
gl: O factor de redución (de 0 a 1) usado para determinar o novo contador de informes despois da caducidade do retraso.

en: Expiration period of message ID table
gl: Período de caducidade da táboa de ID de mensaxes

en: Expiration period of entries in the table maintained by sympa_msg.pl daemon to prevent delivery of duplicate messages caused by loop.
gl: Período de caducidade das entradas na táboa mantida polo servizo sympa_msg.pl para evitar o duplicado de mensaxes causado por un bucle.

en: Cleanup interval of message ID table
gl: Intervalo de limpeza da táboa de ID de mensaxes

en: Interval between cleanups of the table maintained by sympa_msg.pl daemon to prevent delivery of duplicate messages caused by loop.
gl: Intervalo entre limpezas da táboa mantida polo servizo sympa_msg.pl para evitar o duplicado de mensaxes causado por un bucle.

en: Automatic list
gl: Lista automática

en: Remove empty automatic list
gl: Eliminar lista automática baleira

en: If set to "if_empty", then Sympa will remove automatically created mailing lists just after their creation, if they contain no list member.
gl: Se o axustas a "if_empty" Sympa eliminará as listas creadas automaticamente xusto despois da súa creación se non conteñen subscritores.

en: Who is able to create automatic list
gl: Quen pode crear listas automáticas

en: Definition of automatic list families
gl: Definición de familias de listas automáticas

en: Defines the families the automatic lists are based on. It is a character string structured as follows:
    * each family is separated from the other by a semicolon (;)
    * inside a family definition, each field is separated from the other by a colon (:)
    * each field has the structure: "<field name>=<field value>"
    Basically, each time Sympa uses the automatic lists families, the values defined in this parameter will be available in the family object.
    * for scenarios: [family->name]
    * for templates: [% family.name %]
gl: Define as familias nas que se basan as listas automáticas. Consta dunha cadea de caracteres estruturada da seguinte forma:
    * cada familia sepárase da outra por un punto e coma (;)
    * dentro dunha familia, cada campo sepárase do outro por dous puntos (:)
    * cada campo ten a estrutura "<field name>=<field value>"
    Básicamente, cada vez que Sympa utiliza as familias de listas automáticas os valores definidos por este parámetro están dispoñibles no obxecto da familia.
    * nos escenarios: [family->name]
    * nos modelos: [% family.name %]

en: Parsed files for families
gl: Ficheiros analizados para familias

en: comma-separated list of files that will be parsed by Sympa when instantiating a family (no space allowed in file names)
gl: lista de ficheiros separados por comas que serán analizados por Sympa cando se crea unha familia (non se permiten espazos nos nomes dos ficheiros)

en: Global unsubscription
gl: Baixa global

en: Header field to tag spams
gl: Campo da cabeceira para marcar spam

en: If a spam filter (like spamassassin or j-chkmail) add a header field to tag spams, name of this header field (example X-Spam-Status)
gl: Se un filtro de spam (como spamassassin ou j-chkmail) engade un campo da cabeceira, pon aquí o seu nome (por exemplo X-Spam-Status)

en: Regular expression to check header field to tag spams
gl: Expresión regular para comprobar o campo da cabeceira para marcar spam

en: Regular expression applied on this header to verify message is a spam (example Yes)
gl: Expresión regular aplicada a esta cabeceira para verificar que a mensaxe é spam (por exemplo, Yes)

en: Regular expression to determine spam or ham.
gl: Expresión regular para determinar se é spam ou ham.

en: Regular expression applied on this header field to verify message is NOT a spam (example No)
gl: Expresión regular aplicada a este campo da cebaceira que indica que a mensaxe NON é spam (por exemplo, No)

en: Name of header field to inform
gl: Nome do campo da cabeceira para informar

en: Messages are supposed to be filtered by an spam filter that adds them one or more headers. This parameter is used to select a special scenario in order to decide the message's spam status: ham, spam or unsure. This parameter replaces antispam_tag_header_name, antispam_tag_header_spam_regexp and antispam_tag_header_ham_regexp.
gl: Suponse que as mensaxes son pasadas por un filtro de spam que lles engade unha ou máis cabeceiras. Este parámetro úsase para seleccionar un escenario especial para decidir a calidade de spam da mensaxe: ham, spam ou non seguro. Este parámetro substitúe a antispam_tag_header_name, antispam_tag_header_spam_regexp e antispam_tag_header_ham_regexp.

en: List home
gl: Inicio da lista

en: Base directory of list configurations.
gl: Directorio base das configuracións das listas.

en: Directory for configuration files
gl: Directorio para os ficheiros de configuración

en: Base directory of global configuration (except "sympa.conf").
gl: Directorio base da configuración global (agás "sympa.conf").

en: Base directory of spools
gl: Directorio base das colas

en: Base directory of all spools which are created at runtime. This directory must be writable by Sympa user.
gl: Directorio base de todas as colas que se crean en tempo de execución. Este directorio ten que ser escribible polo usuario Sympa.

en: Directory for message incoming spool
gl: Directorio da cola de entrada de mensaxes

en: This spool is used both by "queue" program and "sympa_msg.pl" daemon.
gl: Esta cola úsase tanto polo pograma "queue" como polo proceso maestro "sympa_msg.pl".

en: Directory for moderation spool
gl: Directorio para a cola de moderación

en: Directory for digest spool
gl: Directorio para a cola de recompilacións

en: Directory for held message spool
gl: Directorio para a cola de mensaxes retidas

en: This parameter is named such by historical reason.
gl: Este parámetro chámase así por razóns históricas.

en: Directory for archive spool
gl: Directorio para a cola do arquivo

en: Directory for held request spool
gl: Directorio para a cola de solicitudes retidas

en: Directory for topic spool
gl: Directorio para a cola de temas

en: Directory for bounce incoming spool
gl: Directorio para a cola de entrada de rexeitamentos

en: This spool is used both by "bouncequeue" program and "bounced.pl" daemon.
gl: Esta cola úsase tanto polo pograma "bouncequeue" como polo servizo "bounced.pl".

en: Directory for task spool
gl: Directorio para a cola de tarefas

en: Directory for automatic list creation spool
gl: Directorio para a cola de creación automática de listas

en: This spool is used both by "familyqueue" program and "sympa_automatic.pl" daemon.
gl: Esta cola úsase tanto polo pograma "familyqueue" como polo servizo "sympa_automatic.pl".

en: Directory for message outgoing spool
gl: Directorio para a cola de saída de mensaxes

en: Temporary directory used by external programs such as virus scanner. Also, outputs to daemons' standard error are redirected to the files under this directory.
gl: Directorio temporal usado polos programas externos como o antivirus. Ademáis, os erros estándares dos servizos son redirixidos a ficheiros neste directorio.

en: Directory to cache formatted messages
gl: Directorio para almacenar temporalmente as mensaxes con formato

en: Base directory path of directories where HTML view of messages are cached.
gl: Ruta ao directorio base dos directorios nos que se gardan temporalmente as vistas HTML das mensaxes.

en: Directory for storing bounces
gl: Directorio para almacenar rexeitamentos

en: The directory where bounced.pl daemon will store the last bouncing message for each user. A message is stored in the file: <bounce_path>/<list name>@<mail domain name>/<email address>, or, if tracking is enabled: <bounce_path>/<list name>@<mail domain name>/<email address>_<envelope ID>.
    Users can access to these messages using web interface in the bounce management page.
    Don't confuse with "queuebounce" parameter which defines the spool where incoming error reports are stored and picked by bounced.pl daemon.
gl: A ruta na que o servizo bounced.pl almacenará a última mensaxe rexeitada por cada usuario. Unha mensaxe rexeitada almacénase no ficheiro: <bounce_path>/<list name>@<mail domain name>/<email address>, ou, se o seguimento está activado: <bounce_path>/<list name>@<mail domain name>/<email address>_<envelope ID>.
    Os usuarios poden acceder a estas mensaxes dende a interface web, na páxina de xestión de rexeitamentos.
    Non o confundas co parámetro "queuebounce" que define a cola na que se almacenan os informes de erro entrantes, que son recollidos polo servizo maestro bounced.pl.

en: Directory for storing archives
gl: Directorio para almacenar arquivos

en: Where to store HTML archives. This parameter is used by the "archived.pl" daemon. It is a good idea to install the archive outside the web document hierarchy to prevent overcoming of WWSympa's access control.
gl: Onde se almacenan os arquivos HTML. Este parámetro úsase polo servizo "archived.pl". É unha boa idea instalar o arquivo fora da xerarquía de carpetas do servidor web para evitar que se salten os sistemas de control de acceso de WWSympa.

en: Task for cleaning spools
gl: Tarefa para as colas de limpeza

en: This task cleans old content in spools.
gl: Esta tarefa limpa o contido vello nas colas.

en: Max age of incoming bad messages
gl: Idade máxima das mensaxe de entrada malas

en: Number of days "bad" messages are kept in message incoming spool (as specified by "queue" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (badly formatted, looping etc.).
gl: Númeor de días que as mensaxes "malas" se gardan na cola de entrada de mensaxes (definida co parámetro "queue"). Sympa garda as mensaxes rexeitadas por diferentes razóns (estar mal formadas, bucles, etc.).

en: Max age of bad messages for archives
gl: Idade máxima das mensaxes malas nos arquivos

en: Number of days "bad" messages are kept in message archive spool (as specified by "queueoutgoing" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (unable to create archive directory, to copy file etc.).
gl: Número de días que as mensaxes "malas" se gardan na cola de arquivos de mensaxes (definida co parámetro "queueoutgoing"). Sympa garda as mensaxes rexeitadas por diferentes razóns (incapacidade da crear o directorio do arquivo, de copiar o ficheiro, etc.).

en: Max age of bad bounce messages
gl: Idade máxima das mensaxes rexeitadas malas

en: Number of days "bad" messages are kept in bounce spool (as specified by "queuebounce" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (unknown original sender, unknown report type).
gl: Número de días que as mensaxes "malas" se gardan na cola de rexeitamentos (definida co parámetro "queueoutgoing"). Sympa garda as mensaxes rexeitadas por diferentes razóns (remitente orixinal descoñecido, tipo de erro descoñecido, etc.).

en: Max age of held messages
gl: Idade máxima das mensaxes retidas

en: Number of days messages are kept in held message spool (as specified by "queueauth" parameter). Beyond this deadline, messages that have not been confirmed are deleted.
gl: Número de días que as mensaxes se gardan na cola de mensaxes retidas (definida co parámetro "queueauth"). Superada a data límite borraranse as mensaxes que non foron confirmadas.

en: Max age of held requests
gl: Idade máxima das solicitudes retidas

en: Number of days requests are kept in held request spool (as specified by "queuesubscribe" parameter). Beyond this deadline, requests that have not been validated nor declined are deleted.
gl: Número de días que as solicitudes se gardan na cola de solicitudes retidas (definida co parámetro "queuesubscribe"). Superada a data límite borraranse as solicitudes que non foron nin validadas nin rexeitadas.

en: Max age of tagged topics
gl: Idade máxima dos temas etiquetados

en: Number of days (automatically or manually) tagged topics are kept in topic spool (as specified by "queuetopic" parameter). Beyond this deadline, tagging is forgotten.
gl: Número de días que os temas etiquetados (automaticamente ou manualmente) se gardan na cola de temas (definida co parámetro "queuetopic"). Superada a data límite as etiquetas esquécense.

en: Max age of incoming bad messages in automatic list creation spool
gl: Idade máxima das mensaxes entrantes malas na cola de creación automática de listas

en: Number of days "bad" messages are kept in automatic list creation spool (as specified by "queueautomatic" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (badly formatted, looping etc.).
gl: Número de días que as mensaxes "malas" se gardan na cola de creación automática de listas (definida co parámetro "queueautomatic"). Sympa garda as mensaxes rexeitadas por diferentes razóns (mal formato, bucle, etc.).

en: Max age of outgoing bad messages
gl: Idade máxima das mensaxes saíntes malas

en: Number of days "bad" messages are kept in message outgoing spool (as specified by "queuebulk" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (failed personalization, bad configuration on MTA etc.).
gl: Número de días que as mensaxes "malas" se gardan na cola de saída (definida co parámetro "queuebulk"). Sympa garda as mensaxes rexeitadas por diferentes razóns (erro na personalización, mala configuración do MTA, etc.).

en: Max age of bad messages in digest spool
gl: Idade máxima das mensaxes malas na cola de recompilacións

en: Number of days "bad" messages are kept in digest spool (as specified by "queuedigest" parameter). Sympa keeps messages rejected for various reasons (syntax errors in "digest.tt2" template etc.).
gl: Número de días que as mensaxes "malas" quedan almacenadas na cola de recompilacións (tal e como se especifica co parámetro "queuedigest"). Sympa mantén as mensaxes rexeitadas por varios motivos (erros de sintaxe no modelo "digest.tt2", etc.).

en: Max age of temporary files
gl: Idade máxima dos ficheiros temporais

en: Number of days files in temporary directory (as specified by "tmpdir" parameter), including standard error logs, are kept.
gl: Número de días que se manteñen os ficheiros, incluídos os rexistros dos erros estándares, no directorio temporal (que se especifica co parámetro "tmpdir").

en: File containing trusted CA certificates
gl: Ficheiro que contén certificados de CA de confianza

en: This can be used alternatively and/or additionally to "capath".
gl: Isto pode usarse como alternativa ou complemento de "capath".

en: Directory containing trusted CA certificates
gl: Directorio que contén certificados de CA de confianza

en: CA certificates in this directory are used for client authentication.
    The certificates need to have names including hash of subject, or symbolic links to them with such names. The links may be created by using "c_rehash" script bundled in OpenSSL.
gl: Os certificados CA neste directorio úsanse para a autenticación dos clientes.
    Os certificados precisan ter nomes que inclúan hashes de asunto, ou ligazóns símbólicas a eles con eses nomes. As ligazóns pódense crear usando o script "c_rehash" incluído con OpenSSL.

en: Password used to crypt lists private keys
gl: Contrasinal usado para encriptar as chaves privadas das listas

en: If not defined, Sympa assumes that list private keys are not encrypted.
gl: Se non o defines, Sympa asume que as chaves privadas das listas non están encriptadas.

en: Directory containing user certificates
gl: Directorio que contén os certificados dos usuarios

en: Notify subscribers when they are included from a data source?
gl: Notificar aos subscritores cando se inclúen dende unha fonte de datos?

en: Subscribers defined in an external data source
gl: Usuarios incluídos de fontes de datos parametrizables

en: the data source
gl: fonte de datos

en: data source parameters
gl: parámetros da fonte de datos

en: Owners defined in an external data source
gl: Propietarios definidos nunha fonte de datos externa

en: Moderators defined in an external data source
gl: Moderadores definidos nunha fonte de datos externa

en: Timeout for fetch of include_sql_query
gl: Tempo de inactividade da consulta de include_sql_query

en: Default of SQL fetch timeout
gl: Tempo de inactividade por defecto da consulta SQL

en: User data source
gl: Fonte de datos de usuarios

en: File inclusion
gl: Inclusión dende ficheiro

en: Include subscribers from this file.  The file should contain one e-mail address per line (lines beginning with a "#" are ignored).
gl: Inclúe subscritores deste ficheiro. O ficheiro debería conter un enderezo de correo por liña (ignóranse as liñas que comezan polo símbolo #).

en: Remote file inclusion
gl: Inclusión dende ficheiro remoto

en: short name for this source
gl: nome curto desta fonte

en: data location URL
gl: URL da localización dos datos

en: remote user
gl: usuario remoto

en: remote password
gl: contrasinal remoto

en: idle timeout
gl: tempo de inactividade

en: SSL version
gl: versión de SSL

en: SSL ciphers used
gl: cifrados SSL usados

en: Certificate verification
gl: verificación do certificado

en: Time ranges when inclusion is not allowed
gl: períodos de tempo nos que a inclusión non está permitida

en: List inclusion
gl: Inclusión dende lista

en: Include subscribers from other list. All subscribers of list listname become subscribers of the current list. You may include as many lists as required, using one include_sympa_list paragraph for each included list. Any list at all may be included; you may therefore include lists which are also defined by the inclusion of other lists. Be careful, however, not to include list A in list B and then list B in list A, since this will give rise to an infinite loop.
gl: Inclúe subscritores doutras listas. Todos os subscritores da lista listname convértense en subscritores da lista actual. Podes incluír tantas listas como desexes usando un parágrafo include_sympa_list para cada unha delas; polo tanto, tamén podes incluír listas que tamén están definidas pola inclusión doutras listas. Ten cuidado, non obstante, de non incluír a lista A na lista B e logo a lista B na lista A, porque crearás un bucle infinito.

en: list name to include
gl: nome de lista para incluír

en: filter definition
gl: definición do filtro

en: remote list inclusion
gl: Inclusión dende lista remota

en: Sympa can contact another Sympa service using HTTPS to fetch a remote list in order to include each member of a remote list as subscriber. You may include as many lists as required, using one include_remote_sympa_list paragraph for each included list. Be careful, however, not to give rise to an infinite loop resulting from cross includes.
    For this operation, one Sympa site acts as a server while the other one acs as client. On the server side, the only setting needed is to give permission to the remote Sympa to review the list. This is controlled by the review scenario.
gl: Sympa pode contactar con outro servizo de Sympa usando HTTPS para incluír a cada subscritor dunha lista remota como subscritor da túa lista local. Podes incluír tantas listas como precises, usando un parágrafo include_remote_sympa_list para cada unha delas. Ten cuidado de non crear un bucle infinito de inclusións cruzadas.
    Para esta operación, un sitio de Sympa actúa de cliente e ou outro de servidor. No lado do servidor o único axuste necesario é dar permiso ao servidor remoto para revisar a lista. Isto está controlado polo escenario de revisión.

en: remote host
gl: servidor remoto

en: obsoleted.  Use "data location URL".
gl: obsoleto.  Usa "URL da localización dos datos".

en: remote port
gl: porto remoto

en: remote path of sympa list dump
gl: ruta remota do dump de listas de sympa

en: certificate for authentication by remote Sympa
gl: certificado de autenticación no Sympa remoto

en: LDAP query inclusion
gl: Inclusión dende consulta LDAP

en: This paragraph defines parameters for a query returning a list of subscribers. This feature requires the Net::LDAP (perlldap) PERL module.
gl: Este parágrafo define os parámetros para unha consulta que devolva unha lista de subscritores. Esta característica precisa do módulo de PERL Net::LDAP (perlldap).

en: use TLS (formerly SSL)
gl: usar TLS (anteriormente SSL)

en: use SSL (LDAPS)
gl: usa SSL (LDAPS)

en: suffix
gl: sufixo

en: search scope
gl: campo de busca

en: connection timeout
gl: tempo de inactividade da conexión

en: filter
gl: filtro

en: extracted attribute
gl: atributo extraído

en: selection (if multiple)
gl: selección (se múltiple)

en: regular expression
gl: expresión regular

en: LDAP 2-level query inclusion
gl: Inclusión dende consulta LDAP de 2 niveis

en: This paragraph defines parameters for a two-level query returning a list of subscribers. Usually the first-level query returns a list of DNs and the second-level queries convert the DNs into e-mail addresses. This feature requires the Net::LDAP (perlldap) PERL module.
gl: Este parágrafo define os parámetros para unha consulta de dous niveis que devolve unha lista de subscritores. Normalmente a primeira consulta devolve unha lista de DN e a consulta de segundo nivel converte estes DN en enderezos de correo electrónico. Esta característica precisa do módulo de PERL Net::LDAP (perlldap).

en: first-level suffix
gl: sufixo de primeiro nivel

en: first-level search scope
gl: campo de busca de primeiro nivel

en: first-level connection timeout
gl: tempo de inactividade da conexión de primeiro nivel

en: first-level filter
gl: filtro de primeiro nivel

en: first-level extracted attribute
gl: atributo extraído no primeiro nivel

en: first-level selection
gl: selección de primeiro nivel

en: first-level regular expression
gl: expresión regular de primeiro nivel

en: second-level suffix template
gl: modelo de sufixo de segundo nivel

en: second-level search scope
gl: campo de busca de segundo nivel

en: second-level connection timeout
gl: tempo de inactividade da conexión de segundo nivel

en: second-level filter template
gl: modelo de filtro de segundo nivel

en: second-level extracted attribute
gl: atributo extraído no segundo nivel

en: second-level selection
gl: selección de segundo nivel

en: second-level regular expression
gl: expresión regular de segundo nivel

en: SQL query inclusion
gl: Inclusión de consulta SQL

en: This parameter is used to define the SQL query parameters.
gl: Este parámetro úsase para definir os parámetros da consulta SQL.

en: database type
gl: tipo de base de datos

en: database port
gl: porto da base de datos

en: database name
gl: nome da base de datos

en: connection options
gl: opcións de conexión

en: environment variables for database connection
gl: variables de contorna para a conexión á base de datos

en: SQL query
gl: consulta SQL

en: Directory where the database is stored (used for DBD::CSV only)
gl: directorio no que se almacena a base de datos (usado só para DBD::CSV)

en: Inclusions timeout
gl: Tempo de inactividade das inclusións

en: Sympa caches user data extracted using the include parameter. Their TTL (time-to-live) within Sympa can be controlled using this parameter. The default value is 3600
gl: Sympa almacena temporalmente os datos dos usuarios extraídos usando inclusións. Os seus TTL (tempo de vida) en Sympa poden ser controlados usando este parámetro. O valor por defecto é 3600.

en: Inclusions timeout for message distribution
gl: Tempo de inactividade das inclusión para a distribución de mensaxes

en: This parameter defines the delay since the last synchronization after which the user's list will be updated before performing either of following actions:
    * Reviewing list members
    * Message distribution
gl: Este parámetro define o retraso dende a última sincronización, despois de actualizar a lista de usuarios, ata realizar unha das seguintes accións:
    * Revisar a lista de membros.
    * Distribuír a mensaxe.

en: LDAP query custom attribute
gl: Atributo personalizado da consulta LDAP

en: Name of email entry
gl: nome da entrada de correo electrónico

en: LDAP 2-level query custom attribute
gl: Atributo personalizado da consulta LDAP en 2 niveis

en: SQL query custom attribute
gl: Atributo personalizado da consulta SQL

en: Which service messages to be signed
gl: Que mensaxes de servizo se asinan

en: Inserts a DKIM signature to service messages in context of robot, list or both
gl: Insire unha sinatura DKIM nos mensaxes de servizo no contexto dos robots, listas ou ambos

en: The "i=" tag as defined in rfc 4871
gl: A etiqueta "i=" defínese na RFC 4871

en: Default is null.
gl: O valor por defecto é nulo.

en: Enable DKIM
gl: Habilitar DKIM

en: Insert DKIM signature to messages sent to the list
gl: Inserir sinatura DKIM ás mensaxes enviadas á lista

en: If set to "on", Sympa may verify DKIM signatures of incoming messages and/or insert DKIM signature to outgoing messages.
gl: Se o axustas a "on", Sympa pode verificar as sinaturas DKIM das mensaxes entrantes e/ou inserir unha sinatura DKIM ás mensaxes saíntes.

en: DKIM configuration
gl: Configuración DKIM

en: A set of parameters in order to define outgoing DKIM signature
gl: Conxunto de parámetros para definir a sinatura DKIM saínte.

en: File path for list DKIM private key
gl: ruta ao ficheiro da chave privada DKIM da lista

en: File path for DKIM private key
gl: ruta ao ficheiro da chave privada para DKIM

en: The file must contain a PEM encoded private key
gl: O ficheiro ten que conter unha chave privada encriptada en formato PEM

en: Selector for DNS lookup of DKIM public key
gl: selector da consulta DNS da clave pública DKIM

en: The selector is used in order to build the DNS query for public key. It is up to you to choose the value you want but verify that you can query the public DKIM key for "<selector>._domainkey.your_domain"
gl: O selector úsase para construír a consulta DNS para atopar a clave pública. Depende de ti seleccionar o valor que desexes, pero comproba que se pode consultar a clave pública DKIM para "<selector>._domainkey.your_domain"

en: List of headers to be included into the message for signature
gl: Lista de cabeceiras que incluír na mensaxe coa sinatura

en: You should probably use the default value which is the value recommended by RFC4871
gl: Probablemente deberías usar o valor por defeco que é o valor recomendado por RFC4871

en: DKIM "d=" tag, you should probably use the default value
gl: etiqueta DKIM "d=", probablemente deberías de usar o valor por defecto

en: The DKIM "d=" tag, is the domain of the signing entity. The list domain MUST be included in the "d=" domain
gl: A etiqueta DKIM "d=" é o dominio da entidade asinante. O dominio da lista DEBE estar incluido no dominio "d=".

en: The "d=" tag as defined in rfc 4871
gl: A etiqueta "d=" defínese na RFC 4871

en: DKIM "i=" tag, you should probably leave this parameter empty
gl: etiqueta DKIM "i=", probablemente deberías de deixar este parámetro baleiro

en: DKIM "i=" tag, you should probably not use this parameter, as recommended by RFC 4871, default for list broadcasted messages is i=<listname>-request@<domain>
gl: Etiqueta DKIM "i=", probablemente non deberías usar este parámetro, como se recomenda na RFC 4871, o valor por defecto para mensaxes de retransmisión da lista é i=<listname>-request@<domain>

en: The categories of messages sent to the list that will be signed using DKIM.
gl: Categorías de mensaxes enviadas á lista que serán asinadas mediante DKIM

en: This parameter controls in which case messages must be signed using DKIM, you may sign every message choosing 'any' or a subset. The parameter value is a comma separated list of keywords
gl: Este parámetro controla en que casos hai que asinar as mensaxes mediante DKIM; podes elixir asinar todas as mensaxes seleccionando "any" ou un subconxunto. O parámetro é unha lista de palabras clave separadas por comas.

en: Which messages delivered via lists to be signed
gl: Que mensaxes entregadas polas listas se asinan

en: Add ARC seals to messages sent to the list
gl: Inserir selos ARC ás mensaxes enviadas á lista

en: Enable/Disable ARC. This feature requires Mail::DKIM::ARC to be installed, and maybe some custom scenario to be updated
gl: Habilitar/deshabilitar ARC. Esta característica precisa ter instalado Mail::DKIM::ARC e pode que precise actualizar algún escenario personalizado

en: Enable ARC
gl: Habilitar ARC

en: SRV ID for Authentication-Results used in ARC seal
gl: ID de SRV dos Authentication-Results usado no selo ARC

en: Typically the domain of the mail server
gl: Normalmente o dominio do servidor de correo

en: ARC configuration
gl: Configuración ARC

en: A set of parameters in order to define outgoing ARC seal
gl: Conxunto de parámetros para definir o selo ARC saínte

en: File path for list ARC private key
gl: Ruta ao ficheiro da chave privada ARC da lista

en: File path for ARC private key
gl: ruta ao ficheiro da chave privada para ARC

en: The file must contain a PEM encoded private key. Defaults to same file as DKIM private key
gl: O ficheiro ten que conter unha chave privada encriptada en formato PEM. O valor por defecto é o mesmo que para a chave privada DKIM

en: Selector for DNS lookup of ARC public key
gl: selector da consulta DNS da clave pública ARC

en: The selector is used in order to build the DNS query for public key. It is up to you to choose the value you want but verify that you can query the public DKIM key for "<selector>._domainkey.your_domain". Default is the same selector as for DKIM signatures
gl: O selector úsase para construír a consulta DNS para atopar a clave pública. Depende de ti seleccionar o valor que desexes, pero comproba que se pode consultar a clave pública DKIM para "<selector>._domainkey.your_domain". O valor por defecto é o mesmo que nas sinaturas DKIM

en: ARC "d=" tag, you should probably use the default value
gl: etiqueta ARC "d=", probablemente deberías usar o valor por defecto

en: The ARC "d=" tag is the domain of the signing entity. The DKIM d= domain name is used as its default value
gl: A etiqueta "d=" de ARC é o dominio da entidade asinante. Úsase o nome do dominio d= de DKIM como valor por defecto

en: The "d=" tag as defined in ARC
gl: A etiqueta "d=" como está definida en ARC

en: Protection modes
gl: modos de protección

en: Select one or more operation modes.  "Domain matching regular expression" (domain_regex) matches the specified Domain regular expression; "DKIM signature exists" (dkim_signature) matches any message with a DKIM signature header; "DMARC policy ..." (dmarc_*) matches messages from sender domains with a DMARC policy as given; "all" (all) matches all messages.
gl: Selecciona un ou máis modos de operación. "O dominio coincide con expresión regular" (domain_regex) busca coincidencias do dominio coa expresión regular; "existe sinatura DKIM" (dkim_signature) emparella calquera mensaxe cunha cabeceira de sinatura DKIM; "a política DMARC…" (dmarc_*) emparella mensaxes dos dominios dos remitentes coas políticas DMARC subministradas; "todo" (all) emparella todas as mensaxes.

en: Test mode(s) for DMARC Protection
gl: Modo de proba(s) para a Protección DMARC

en: Regular expression for domain name match
gl: expresión regular que coincide co nome do dominio

en: Regular expression match pattern for From domain
gl: Expresión regular que se axusta ao dominio do campo From:.

en: Match domain regular expression
gl: expresión regular coa que coincide o dominio

en: New From address
gl: enderezo do novo campo From

en: This is the email address to use when modifying the From header.  It defaults to the list address.  This is similar to Anonymisation but preserves the original sender details in the From address phrase.
gl: Esta é o enderezo de correo electrónico que se usa cando se modifica a cabeceira From:. O valor por defecto é o enderezo da lista. Isto é similar a converter en anónimo pero mantén os detalles do remitente orixinal na frase do enderezo da cabeceira From:.

en: New From name format
gl: formato do nome do novo campo From

en: This is the format to be used for the sender name part of the new From header field.
gl: Este é o formato para a parte do nome do remitente do campo da cabeceira "From:" novo.

en: DMARC Protection
gl: Protección DMARC

en: Parameters to define how to manage From address processing to avoid some domains' excessive DMARC protection
gl: Parámetros que definen como xestionar o procesamento dos enderezo do campo From: para evitar a excesiva protección DMARC dalgúns dominios.

en: SMTP HELO (EHLO) parameter used for address verification
gl: Parámetro SMTP HELO (EHLO) usado para a verificación do enderezo

en: Default value is the host part of "list_check_smtp" parameter.
gl: O valor por defecto é a parte do servidor do parámetro "list_check_smtp".

en: SMTP server to verify existence of the same addresses as the list to be created
gl: Servidor SMTP para verificar a existencia dos enderezos iguais aos da lista que vai ser creada

en: This is needed if you are running Sympa on a host but you handle all your mail on a separate mail relay.
    Default value is real FQDN of the host. Port number may be specified as "mail.example.org:25" or "203.0.113.1:25".  If port is not specified, standard port (25) will be used.
gl: Isto é preciso se executas Sympa nun servidor pero xestionas todo o correo nun retransmisor de correo aparte.
    O valor por defecto é o FQDN verdadeiro do servidor. O porto pódese especificar como "mail.example.org:25" ou "203.0.113.1:25". Se non especificas o porto enténdese que é o estándar (25).

en: Address suffixes to verify
gl: Sufixos do enderezo para verificar

en: List of suffixes you are using for list addresses, i.e. "mylist-request", "mylist-owner" and so on.
    This parameter is used with the "list_check_smtp" parameter. It is also used to check list names at list creation time.
gl: Lista de sufixos para os enderezos das listas, por exemplo, "lista-request", "lista-owner", etc.
    Este parámetro úsase conxuntamente co parámetro "list_check_smtp". Tamén se usa para comprobar os nomes das listas no momento da súa creación.

en: Path to the antivirus scanner engine
gl: Ruta ao motor de busca do antivirus

en: Supported antivirus: Clam AntiVirus/clamscan & clamdscan, McAfee/uvscan, Fsecure/fsav, Sophos, AVP and Trend Micro/VirusWall
gl: Antivirus soportados: Clam AntiVirus/clamscan & clamdscan, McAfee/uvscan, Fsecure/fsav, Sophos, AVP e Trend Micro/VirusWall

en: Antivirus plugin command line arguments
gl: Argumentos de liña de comandos do complemento antivirus

en: Notify sender if virus checker detects malicious content
gl: Avisar ao remitente se o antivirus detecta contido malicioso

en: "sender" to notify originator of the message, "delivery_status" to send delivery status, or "none"
gl: "sender" para notificar ao remitente da mensaxe, "delivery_status" para enviar o estado de entrega, ou "none"

en: Local part of Sympa email address
gl: Parte local do enderezo de correo de Sympa

en: Local part (the part preceding the "@" sign) of the address by which mail interface of Sympa accepts mail commands.
    If you change the default value, you must modify the mail aliases too.
gl: Parte local (a que antecede ao símbolo "@") do enderezo polo que a interface de correo de Sympa acepta os comandos de correo.
    Se cambias o valor por defecto tes que modificar tamén os alias de correo.

en: Local part of listmaster email address
gl: Parte local do enderezo de correo do listmaster

en: Local part (the part preceding the "@" sign) of the address by which listmasters receive messages.
    If you change the default value, you must modify the mail aliases too.
gl: Parte local (a que antecede ao símbolo "@") do enderezo polo que os listmasters reciben as mensaxes.
    Se cambias o valor por defecto tes que modificar tamén os alias de correo.

en: Custom robot parameter
gl: Parámetro personalizado do robot

en: Used to define a custom parameter for your server. Do not forget the semicolon between the parameter name and the parameter value.
    You will be able to access the custom parameter value in web templates by variable "conf.custom_robot_parameter.<param_name>"
gl: Usado para definir parámetros personalizados no teu servidor. Non esquezas os dous puntos (:) entre o nome do parámetro e o seu valor.
    Podes acceder aos valor dos parámetros personalizados nos modelos web coa variable "conf.custom_robot_parameter.<param_name>"

en: Prevent people to use some names for their lists names
gl: Evita o uso dalgúns termos nos nomes das listas

en: This parameter is a comma-separated list of names. You can use * as a wildcard character. To use a regex for this, please use prohibited_listnames_regex setting.
gl: Este parámetro é unha lista separada por comas. Podes usar o * coma comodín. Para usar expresións regulares usar o axuste prohibited_listnames_regex.

en: Prevent people to use some names for their lists names, based on a regex
gl: Evita o uso dalgúns termos nos nomes das listas, baseado en expresións regulares

en: This parameter is a regex. Please note that prohibited_listnames and prohibited_listnames_regex will both be applied if set, they are not exclusive.
gl: Este parámetro é unha expresión regular. Ten en conta que se usarán tanto prohibited_listnames coma prohibited_listnames_regex se ambos os dous teñen valores asignados; non son excluíntes.

en: Use of binary cache of list configuration
gl: Uso da copia temporal binaria da configuración da lista

en: binary_file: Sympa processes will maintain a binary version of the list configuration, "config.bin" file on local disk. If you manage a big amount of lists (1000+), it should make the web interface startup faster.
    You can recreate cache by running "sympa.pl --reload_list_config".
gl: binary_file: Os procesos de Sympa manteñen unha versión binaria da configuración da lista no ficheiro "config.bin" do disco local. Este ficheiro permite o inicio máis rápido da interface web nas instalación moi grandes (máis de 1000 listas).
    Podes crear de novo esta caché executanto o comando "sympa.pl --reload_list_config".

en: Use database cache to search lists
gl: Usa unha copia temporal en base de datos para buscar listas

en: Note that "list_table" database table should be filled at the first time by running:
      # sympa.pl --sync_list_db
gl: Ten en conta que a táboa "list_table" da base de datos ten que ser cargada a primeira vez co comando:
      # sympa.pl --sync_list_db

en: Task for expiring inactive users
gl: Tarefa para facer caducar usuarios inactivos

en: This task removes rows in the "user_table" table which have not corresponding entries in the "subscriber_table" table.
gl: Esta tarefa elimina filas na táboa "user_table" que non teñen entradas relacionadas na táboa "subscriber_table".

en: This task cleans old logs from "logs_table" table.
gl: Esta tarefa limpa os rexistros vellos da táboa "logs_table".

en: Max age of logs in database
gl: Idade máxima dos rexistros na base de datos

en: Number of months that elapse before a log is expired
gl: Número de meses que transcorren antes de que caduquen os rexistros

en: Max age of statistics information in database
gl: Idade máxima da información estatística na base de datos

en: Number of months that elapse before statistics information are expired
gl: Número de meses que transcorren ata que caduca a información estatística

en: Default mask for file creation (see umask(2)). Note that it will be interpreted as an octal value.
gl: Máscara por defecto para a creación de ficheiros (ver umask(2)). Ten en conta que se interpreta coma un valor octal.

en: Account
gl: Conta

en: Expiration of unmoderated messages
gl: Caducidade de mensaxes sen moderar

en: Max age of moderated messages
gl: Tempo máximo de espera para que unha mensaxe sexa moderada

en: Number of days messages are kept in moderation spool (as specified by "queuemod" parameter). Beyond this deadline, messages that have not been processed are deleted.
gl: Número de días que as mensaxes se gardan na cola de moderación (definida co parámetro "queuemod"). Superada a data límite borraranse as mensaxes que non foron procesadas.

en: Secret string for generating unique keys
gl: Cadea secreta para xenerar chaves únicas

en: This allows generated authentication keys to differ from a site to another. It is also used for encryption of user passwords stored in the database. The presence of this string is one reason why access to "sympa.conf" needs to be restricted to the "sympa" user.
    Note that changing this parameter will break all HTTP cookies stored in users' browsers, as well as all user passwords and lists X509 private keys. To prevent a catastrophe, Sympa refuses to start if this "cookie" parameter was changed.
gl: Isto permite que as chaves de autenticación xeneradas sexan diferentes dun sitio a outro. Tamén se usa para encriptar os contrasinais almacenados na base de datos. A presenza desta cadea é unha razón pola que o acceso ao ficheiro "sympa.conf" ten que estar restrinxido ao usuario "sympa".
    Ten en conta que cambiar este parámetro fará que deixen de funcionar todas as cookies HTTP almacenadas nos navegadores dos usuarios, así como todos os contrasinais e as chaves privadas X509 das listas. Para prevenir a catástrofe, Sympa rexeita iniciar se este parámetro cambiou.

en: Custom user attributes
gl: Atributos personalizados dos usuarios

en: internal identifier
gl: identificador interno

en: label
gl: etiqueta

en: additional comment
gl: comentario adicional

en: type
gl: tipo

en: possible attribute values (if enum is used)
gl: posibles valores de atributo (se usa enum)

en: is the attribute optional?
gl: o atributo é opcional?

en: custom parameters
gl: Parámetros personalizados

en: var name
gl: nome da variable

en: var value
gl: valor da variable

en: Periodical subscription expiration task
gl: Tarefa periódica de caducidade de subscrición

en: This parameter states which model is used to create an expire task. An expire task regularly checks the subscription or resubscription  date of subscribers and asks them to renew their subscription. If they don't they are deleted.
gl: Este parámetro establece que modelo se usa para crear unha tarefa de caducidade. Unha tarefa de caducidade comproba regularmente a data de subscrición o resubscrición dos membros e pídelle a súa renovación. Se non contestan, elimínanse.

en: Regular expression applied to prevent loops with robots
gl: Expresión regular aplicada para evitar bucles cos robots

en: Regular expression to prevent loop
gl: Expresión regular para evitar un bucle

en: If the sender address matches the regular expression, then the message is rejected.
gl: Se o enderezo do remitente coincide coa expresión regular a mensaxe descártase.

en: Pictures
gl: Imaxes

en: Enables or disables the pictures feature by default.  If enabled, subscribers can upload their picture (from the "Subscriber option" page) to use as an avatar.
    Pictures are stored in a directory specified by the "static_content_path" parameter.
gl: Habilita ou desabilita por defecto a funcionalidade de imaxes. Se a habilitas, os subscritores poden cargar a imaxe do seu avatar (na páxina de "Opcións de subscritor").
    As imaxes almacénanse na carpeta especificada co parámetro "static_content_path".

en: Periodical subscription reminder task
gl: Tarefa períodica de recordatorio de subscrición

en: This parameter states which model is used to create a remind task. A remind task regularly sends  subscribers a message which reminds them of their list subscriptions.
gl: Este parámetro establece que modelo se usa para crear unha tarefa de recordatorio. Unha tarefa de recordatorio envía aos subscritores unha mensaxe que lles recorda as listas ás que están subscritos.

en: Latest family instantiation
gl: Última instanciación da familia

en: who ran the instantiation
gl: quen executou a instanciación

en: date
gl: data

en: Creation of the list
gl: Creación da lista

en: who created the list
gl: quen creou a lista

en: human readable
gl: lexible polos humanos

en: Last update of config
gl: Última actualización da configuración

en: who updated the config
gl: quen actualizou a configuración

en: Status of the list
gl: Estado da lista

en: Serial number of the config
gl: Número de serie da configuración

en: URL prefix of web interface
gl: Prefixo do URL da interface web

en: This is used to construct URLs of web interface. The protocol (either https:// or http://) is required.
gl: Isto úsase para construír os URL da interface web. O protocolo (https:// ou http://) é obligatorio.

en: URL prefix of WWSympa behind proxy
gl: Prefixo do URL de WWSympa detrás dun proxy

en: URL for static contents
gl: URL dos contidos estáticos

en: HTTP server have to map it with "static_content_path" directory.
gl: O servidor HTTP ten que relacionalo co directorio "static_content_path".

en: Directory for static contents
gl: Directorio para contidos estáticos

en: Directory for static style sheets (CSS)
gl: Directorio para as follas de estilo (CSS) estáticas

en: After an upgrade, static CSS files are upgraded with the newly installed "css.tt2" template. Therefore, this is not a good place to store customized CSS files.
gl: Despois dunha actualización os ficheiros CSS estáticos actualízanse co modelo "css.tt2" que ves de instalar. Polo tanto, este non é un bo sitio para almacenar os ficheiros CSS personalizados.

en: URL for style sheets (CSS)
gl: URL da folla de estilos (CSS)

en: To use auto-generated static CSS, HTTP server have to map it with "css_path".
gl: Para usar CSS estáticos autoxenerados o servidor HTTP ten que relacionalo con "css_path".

en: Directory for subscribers pictures
gl: Directorio para as imaxes dos subscritores

en: URL for subscribers pictures
gl: URL para as imaxes dos subscritores

en: HTTP server have to map it with "pictures_path" directory.
gl: Tes que relacionar o servidor HTTP co directorio "pictures_path".

en: Path to MHonArc mail-to-HTML converter
gl: Ruta ao conversor correo-a-HTML MHonArc

en: This is required for HTML mail archiving.
gl: Isto é necesario para arquivar correo como HTML.

en: System log facility for web interface
gl: Servizo de rexistro de sistema para a interface web

en: System log facility for WWSympa, archived.pl and bounced.pl. Default is to use value of "syslog" parameter.
gl: Servizo de rexistro de sistema para WWSympa, archived.pl e bounced.pl. Por defecto úsase "syslog" como valor do parámetro.

en: Enable FastCGI
gl: Habilitar FastCGI

en: Is FastCGI module for HTTP server installed? This module provides a much faster web interface.
gl: Está instalado o módulo FastCGI no servidor HTTP? Este módulo facilita unha interface web moito máis rápida.

en: Custom logo
gl: Logo personalizado

en: HTML fragment to insert a logo in the page of web interface.
gl: Fragmento HTML que se insire co logo na páxina da interface web.

en: Custom favicon
gl: Favicon personalizado

en: URL of favicon image
gl: URL da imaxe do favicon

en: Colors for web interface
gl: Cores para a interface web

en: Colors are used in style sheet (CSS). They may be changed using web interface by listmasters.
gl: As cores úsanse nas follas de estilo (CSS). Podes cambialas usando a interface web do listmaster.

en: Colors for web interface, obsoleted
gl: Cores para a interface web, obsoletas

en: Type of main web page
gl: Tipo de páxina web principal

en: "lists" for the page of list of lists. "home" for home page.
gl: "listas" para a páxina de listas de listas. "inicio" para a páxina de inicio.

en: Default index organization of web archive
gl: Organización do índice por defecto do arquivo web

en: thrd: Threaded index.
    mail: Chronological index.
gl: fío: Índice de conversación.
    correo: Índice cronolóxico.

en: Size of review page
gl: Tamaño da páxina de revisión

en: Default number of lines of the array displaying users in the review page
gl: Número por defecto de liñas que se amosan con entradas de usuarios na páxina de revisión

en: Size of viewlogs page
gl: Tamaño da páxina de revisión de rexistros

en: Default number of lines of the array displaying the log entries in the logs page.
gl: Número por defecto de liñas que se amosan con entradas de rexistro na páxina de rexistros.

en: Custom menus
gl: Menús personalizados

en: You may modify the main menu content by editing the menu.tt2 file, but you can also edit these parameters in order to add up to 3 buttons. Each button is defined by a title (the text in the button), an URL and, optionally, a target.
gl: Podes modificar o contido do menú principal editando o ficheiro menu.tt2, pero tamén podes editar estes parámetros para engadir ata 3 botóns. Cada botón defínese por un título (o texto do botón), un URL e, opcionalmente, por un obxectivo.

en: HTTP cookies validity domain
gl: Dominio de validez das cookies HTTP

en: If beginning with a dot ("."), the cookie is available within the specified Internet domain. Otherwise, for the specified host. The only reason for replacing the default value would be where WWSympa's authentication process is shared with an application running on another host.
gl: Se comeza por un punto (".") a cookie está dispoñible dentro do dominio de internet especificado. En caso contrario refírese a un servidor concreto. A única razón para cambiar o valor por defecto é cando o proceso de autenticación de WWSympa é compartido co outra aplicación executándose noutro servidor.

en: HTTP cookies lifetime
gl: Tempo de vida das cookies HTML

en: This is the default value when not set explicitly by users. "0" means the cookie may be retained during browser sessions.
gl: Este é o valor por defecto cando non se establece de forma explícita polos usuarios. "0" significa que a cookie mantense entre sesións do navegador.

en: Average interval to refresh HTTP session ID.
gl: Intervalo medio de refresco da ID de sesión HTTP

en: Task for cleaning old sessions
gl: Tarefa para limpar sesións vellas

en: This task removes old entries in the "session_table" table.
gl: Esta tarefa elimina entradas vellas na táboa "session_table".

en: Max age of sessions
gl: Idade máxima das sesións

en: Session duration is controlled by "sympa_session" cookie validity attribute. However, by security reason, this delay also need to be controlled by server side. This task removes old entries in the "session_table" table.
    Format of values is a string without spaces including "y" for years, "m" for months, "d" for days, "h" for hours, "min" for minutes and "sec" for seconds.
gl: A duración da sesión contrólase co atributo de validez do cookie "sympa_session". Non obstante, por razóns de seguridad, este retraso tamén precisa estar controlado no lado do servidor. Esta tarefa elimina entradas vellas da táboa "session_table".
    O formato dos valores é unha cadea sen espacios que inclúe "y" para os anos, "m" para os meses, "d" para os días, "h" para as horas, "min" para os minutos e "sec" para os segundos.

en: Max age of sessions for anonymous users
gl: Duración máxima das sesións dos usuarios anónimos

en: Enable shared repository
gl: Habilitar o repositorio compartido

en: If set to "on", list owners can open shared repository.
gl: Se o estableces a "on", os propietarios da lista poderán abrir o repositorio compartido.

en: Use HTML editor
gl: Usar o editor HTML

en: If set to "on", users will be able to post messages in HTML using a javascript WYSIWYG editor.
gl: Se o estableces a "on" os usuarios poderán enviar mensaxes en HTML usando o editor WYSIWYG en javascript.

en: URL of HTML editor
gl: URL do editor HTML

en: URL path to the javascript file making the WYSIWYG HTML editor available.  Relative path under <static_content_url> or absolute path.
    Example is for TinyMCE 4 installed under <static_content_path>/js/tinymce/.
gl: Ruta URL ao javascript do editor HTML WYSIWYG. Ruta relativa a <static_content_url> ou ruta absoluta.
    Por exemplo, o editor TinyMCE 4 está instalado en <static_content_path>/js/tinymce/.

en: HTML editor initialization
gl: Inicialización do editor HTML

en: Javascript excerpt that enables and configures the WYSIWYG HTML editor.
gl: Fragmento javascript que habilita e configura o editor WYSIWYG HTML.

en: Count limit of wrong password submission
gl: Número límite de intentos de acceso erróneos

en: If this limit is reached, the account is locked until the user renews their password. The default value is chosen in order to block bots trying to log in using brute force strategy. This value should never be reached by real users that will probably uses the renew password service before they performs so many tries.
gl: Ao alcanzar este límite bloquéase a conta ata que o usuario modifique o seu contrasinal. O valor por defecto está elixido para bloquear aos bots que intentan acceder por forza bruta. Os usuarios reais nunca alcanzarán este valor, xa que usarán o servizo de renovar o contrasinal antes de realizar tantos intentos.

en: Password case
gl: Maiúsculas/minúsculas no contrasinal

en: "insensitive" or "sensitive".
    If set to "insensitive", WWSympa's password check will be insensitive. This only concerns passwords stored in the Sympa database, not the ones in LDAP.
    Should not be changed! May invalid all user password.
gl: "insensitive" ou "sensitive".
    Se o axustas a "insensitive", a comprobación de contrasinais de Sympa será insensible. Isto só afecta aos contrasinais almacenados na base de datos de Sympa, non aos de LDAP.
    Non o deberías cambiar! Pode anular todos os contrasinais dos usuarios.

en: Password hashing algorithm
gl: Algoritmo de ofuscamento de contrasinais

en: "md5" or "bcrypt".
    If set to "md5", Sympa will use MD5 password hashes. If set to "bcrypt", bcrypt hashes will be used instead. This only concerns passwords stored in the Sympa database, not the ones in LDAP.
gl: "md5" ou "bcrypt".
    Se o axustas a "md5" Sympa ofuscará os contrasinais con MD5. Se o axustas a"bcrypt", o ofuscamento será con bcrypt. Isto só afecta aos contrasinais almacenados na base de datos de Sympa, non aqueles almacenados en LDAP.

en: Update password hashing algorithm when users log in
gl: Actualiza o algoritmo de ofuscamento do contrasinal cando o usuario acceda

en: On successful login, update the encrypted user password to use the algorithm specified by "password_hash". This allows for a graceful transition to a new password hash algorithm. A value of 0 disables updating of existing password hashes.  New and reset passwords will use the "password_hash" setting in all cases.
gl: Ao acceder actualiza o contrasinal ofuscado usando o algoritmo especificado en "password_hash". Isto permite unha transición elegante a un novo algoritmo de ofuscamento de contrasinais. O valor 0 deshabilita a actualización dos contrasinais ofuscados. Os contrasinais novos e restablecidos usarán o algoritmo especificado en "password_hash".

en: Bcrypt hash cost
gl: Coste do ofuscamento bcrypt

en: When "password_hash" is set to "bcrypt", this sets the "cost" parameter of the bcrypt hash function. The default of 12 is expected to require approximately 250ms to calculate the password hash on a 3.2GHz CPU. This only concerns passwords stored in the Sympa database, not the ones in LDAP.
    Can be changed but any new cost setting will only apply to new passwords.
gl: Cando "password_hash" está configurado a "bcrypt", este parámetro establece o "coste" da función de ofuscamento bcrypt. O valor por defecto é 12 e supón que se necesitan aproximadamente 250 ms para calcular o hash do contrasinal nunha CPU de 3.2 GHz. Isto só afecta aos contrasinais almacenados na base de datos de Sympa, non aqueles en LDAP.
    Pode ser cambiado pero o novo axuste de coste só se aplica aos novos contrasinais.

en: Age of one time ticket
gl: Idade do tícket de un só uso

en: Duration before the one time tickets are expired
gl: Duración do tícket dun só uso antes de caducar

en: Restrict access to one time ticket
gl: Restrixe o acceso ao tícket dun só uso

en: Is access to the one time ticket restricted, if any users previously accessed? (one_time | remote_addr | open)
gl: Está restrinxido o acceso ao tícket dun só uso se algún usuario xa accedeu previamente? (one_time | remote_addr | open)

en: Task for expiring old one time tickets
gl: Tarefa para caducar os tíckets vellos de un uso

en: Expiration period of one time ticket
gl: Período de caducidade dos tíckets de un uso

en: The maximum size of uploaded picture
gl: Tamaño máximo da imaxe cargada

en: Protect web interface against spam harvesters
gl: Protexe a interface web contra os colleitadores de enderezos

en: There is a need to protect Sympa web sites against spambots which collect email addresses from public web sites. Various methods are available in Sympa and you can choose to use them with the spam_protection and web_archive_spam_protection parameters. Possible value are:
    javascript: 
    the address is hidden using a javascript. A user who enables javascript can see a nice mailto address where others have nothing.
    at: 
    the @ char is replaced by the string " AT ".
    none: 
    no protection against spammer.
gl: Non hai necesidade de protexer os sitios web de Sympa contra os robots que colleitan enderezos de correo de sitios web públicos. Sympa dispón de varios métodos de protección e podes definir cal se usa cos parámetros spam_protection e web_archive_spam_protection. Os posibles valores son:
    javascript: 
    os enderezos ocúltanse usando javascript. Un usuario que habilita javascript pode ver os enderezos do campo mailto: mentres os outros non ven nada.
    at:
    o carácter @ substitúese pola cadea "AT".
    ningún:
    sen protección contra o spammer.

en: Script to report spam
gl: Script para informar de spam

en: If set, when a list moderator report undetected spams for list moderation, this external script is invoked and the message is injected into standard input of the script.
gl: Se o axustas, cando un moderador de listas informa de mensaxes de spam non detectadas esperando a ser moderadas, invócase este script e a mensaxe é reinxectada na entrada estándar do script.

en: Prevent people to subscribe to a list with addresses using these domains
gl: Evitar que os usuarios se subscriban a unha lista usando enderezos destes dominios

en: This parameter is a comma-separated list.
gl: Este parámetro é unha lista separada por comas.

en: Quiet subscriptions policy
gl: Política de subscricións silenciosas

en: Global policy for quiet subscriptions: "on" means that subscriptions will never send a notice to the subscriber, "off" will enforce a notice sending, and "optional" (default) allows the use of the list policy.
gl: Política global para as subscricións silenciosas: "on" significa que as subscricións nunca enviarán unha notificación ao subscritor, "off" obriga o envío de notificacións, e "opcional" (por defecto) permite o uso da política da lista.

en: Add a "Report abuse" link in the side menu of the lists
gl: Engadir unha ligazón "Informar de abuso" ao menú lateral das listas

en: The link is a mailto link, you can change that by overriding web_tt2/report_abuse.tt2
gl: A ligazón é do tipo mailto, podes cambialo modificando web_tt2/report_abuse.tt2

en: EXPERIMENTAL! Allow users to delete their account. If enabled, shows a "delete my account" form in user's preferences page.
gl: EXPERIMENTAL! Permitir aos usuarios borrar as súas contas. Se o habilitas, aparece un formulario "borrar mi cuenta" na páxina de preferencias do usuario.

en: Account deletion unsubscribes the users from his/her lists and removes him/her from lists ownership. It is only available to users using internal authentication (i.e. no LDAP, no SSO...). See https://github.com/sympa-community/sympa/issues/300 for details
gl: O borrado da conta dá de baixa ao usuario das súas listas e elimínalles a propiedade daquelas das que son propietarios. Só poden borrar as súas contas aqueles usuarios que usen a autenticación interna (o que exclúe LDAP, SSO, etc.) Consulta https://github.com/sympa-community/sympa/issues/300 para máis detalles

en: The password validation techniques to be used against user passwords that are added to mailing lists. Options come from Data::Password https://metacpan.org/pod/Data::Password#VARIABLES
gl: As técnicas de validación de contrasinal que se van usar cos contrasinais que se engadan ás listas. As opción proveñen de Data::Password https://metacpan.org/pod/Data::Password#VARIABLES

en: Use canonical email address for LDAP authentication
gl: Usa un enderezo de correo canónico para a autenticación LDAP

en: When using LDAP authentication, if the identifier provided by the user was a valid email, if this parameter is set to false, then the provided email will be used to authenticate the user. Otherwise, use of the first email returned by the LDAP server will be used.
gl: Cando se usa a autenticación LDAP, se o identificador subministrado polo usuario foi un enderezo de correo válido, con este parámetro establecido a "false", ese enderezo de correo será usado para autenticar ao usuario. En caso contrario usarase o primeiro enderezo de correo subministrado polo servidor LDAP.

en: URL of SympaSOAP
gl: URL de SympaSOAP

en: WSDL document of SympaSOAP refers to this URL in its service section.
gl: URL ao que se refire a sección de servizo do documento WSDL de SympaSOAP.

en: URL of SympaSOAP behind proxy
gl: URL de SympaSOAP detrás dun proxy

en: Defines the prefix allowing to recognize that a list is an automatic list.
gl: Define o prefixo que permite recoñecer que unha lista é automática.

en: Default timeout between two action-triggered synchronizations of list members with data sources.
gl: Tempo de inactividade entre dúas sincronizacións con fontes de datos da lista de membros activadas por unha acción.

en: Owners
gl: Propietarios

en: Owners are managing subscribers of the list. They may review subscribers and add or delete email addresses from the mailing list. If you are a privileged owner of the list, you can choose other owners for the mailing list. Privileged owners may edit a few more options than other owners.
gl: O propietario xestiona os subscritores da lista. É o encargado de moderar as solicitudes de subscrición e baixa na lista. Se eres un propietario con privilexios tamén podes engadir a outros propietarios. O propietario con privilexios pode configurar algunha outra opción máis que o propietario normal.

en: name
gl: nome

en: private information
gl: información privada

en: subscribed
gl: subscrito

en: included
gl: incluído

en: name of external datasource
gl: nome da fonte de datos externa

en: delegated since
gl: delegado dende

en: last update time
gl: hora da última actualización

en: last inclusion time
gl: hora da última inclusión

en: last inclusion time from external data source
gl: hora da última inclusión dende fonte de datos externos

en: Moderators
gl: Moderadores

en: Moderators are responsible for moderating messages. If the mailing list is moderated, messages posted to the list will first be passed to the moderators, who will decide whether to distribute or reject it.
    FYI: Defining moderators will not make the list moderated; you will have to set the "send" parameter.
    FYI: If the list is moderated, any moderator can distribute or reject a message without the knowledge or consent of the other moderators. Messages that have not been distributed or rejected will remain in the moderation spool until they are acted on.
gl: O moderador é o responsable de moderar as mensaxes. Se a lista está moderada, as mensaxes enviadas á lista primeiro pasan aos moderadores, que deciden se distribuíla ou rexeitala.
    Nota: Definir moderadores non fai a lista moderada; terás que configurala así co parámetro "send".
    Nota: Se a lista está moderada, calquera moderador pode distribuír ou rexeitar unha mensaxe sen coñecemento ou permiso do resto dos moderadores. As mensaxes que non foron distribuídas ou rexeitadas permanecen na cola de moderación ata que se actúe sobre elas.

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: [Image:%s]
gl: [Imaxe:%s]

en: [Image]
gl: [Imaxe]

en: Table of contents:
gl: Táboa de contidos:

en: Example:
gl: Exemplo:

en: (You must define this parameter)
gl: (Tes que definir este parámetro)

en: Not between %d and %d characters
gl: Non contén entre %d e %d caracteres

en: Not %d characters or greater
gl: Non ten %d ou máis caracteres

en: Not less than or equal to %d characters
gl: Non contén %d ou menos caracteres

en: contains bad characters
gl: contén caracteres non válidos

en: contains less than %d character groups
gl: contén menos de %d grupos de caracteres

en: contains over %d leading characters in sequence
gl: contén unha secuencia de máis de %d caracteres iniciais

en: contains the dictionary word '%s'
gl: contén a palabra do diccionario '%s'

en: session
gl: sesión

en: 10 minutes
gl: 10 minutos

en: 30 minutes
gl: 30 minutos

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: 6 hours
gl: 6 horas

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 week
gl: 1 semana

en: 30 days
gl: 30 días

en: welcome message
gl: mensaxe de benvida

en: unsubscribe message
gl: Mensaxe de baixa

en: deletion message
gl: mensaxe de eliminación

en: message header
gl: cabeceira de mensaxe

en: message footer
gl: pé de mensaxe

en: remind message
gl: mensaxe recordatoria

en: moderator rejection message
gl: mensaxe de rexeitamento do moderador

en: subscribing invitation message
gl: mensaxe de invitación a subscribirse

en: help file
gl: ficheiro de axuda

en: directory of lists
gl: directorio de listas

en: global reminder message
gl: mensaxe recordatoria global

en: summary message
gl: mensaxe de resumo

en: list description
gl: Descrición da lista

en: list homepage
gl: Páxina de inicio da lista

en: list creation request message
gl: mensaxe de solicitude de creación de lista

en: list creation notification message
gl: mensaxe de notificación de creación de lista

en: virus infection message
gl: mensaxe de infección de virus

en: list aliases template
gl: modelo de alias de lista

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: The file %s already exists
gl: O ficheiro %s xa existe

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: The file %s has been created
gl: Creouse o ficheiro %s

en: Fix character set and encoding
gl: Arranxa a codificación de caracteres e a codificación

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Archive of %s, file %s
gl: Arquivo de %s, ficheiro %s

en: Subscription summary
gl: Resumo da subscrición

en: User guide
gl: Guía de usuario

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: Archive of %s, last message
gl: Arquivo de %s, derradeira mensaxe

en: CAS Single Sign-On client libraries. Required if you configure Sympa to delegate web authentication to a CAS server.
gl: Librerías cliente CAS Single Sign-On. Requiridas se configuras Sympa para delegar a autenticación web contra un servidor CAS.

en: Used to make copy of internal data structures.
gl: Usado para facer copias de estruturas de datos internas.

en: This module provides reversible encryption of user passwords in the database.  Useful when updating from old version with password reversible encryption, or if secure session cookies in non-SSL environments are required.
gl: Este módulo proporciona de encriptación reversible dos contrasinais dos usuarios na base de datos. É útil para actualizar dende unha versión antiga con encriptación reversible de contrasinais, ou se se precisan cookies de sesión seguras en contornas non SSL.

en: Used to encrypt passwords with the Bcrypt hash algorithm.
gl: Usado para ofuscar os contrasinais co algoritmo Bcrypt

en: Required to extract user certificates for SSL clients and S/MIME messages.
gl: Requirido para extraer os certificados de usuario nos clientes SSL e nas mensaxes S/MIME.

en: Required to sign, verify, encrypt and decrypt S/MIME messages.
gl: Requirido para asinar, verificar, encriptar e desencriptar mensaxes S/MIME.

en: CSV database driver, required if you include list members, owners or moderators from CSV file.
gl: Controlador de base de datos CSV, requirido se inclúes subscritores, propietarios e moderadores dende un ficheiro CSV.

en: ODBC database driver, required if you connect to a database via ODBC.
gl: Controlador de base de datos ODBC, requirido se conectas a unha base de datos mediante ODBC.

en: Oracle database driver, required if you connect to a Oracle database.
gl: Controlador de base de datos Oracle, requirido se conectas a unha base de datos Oracle.

en: PostgreSQL database driver, required if you connect to a PostgreSQL database.
gl: Controlador de base de datos PostgreSQL, requirido se conectas a unha base de datos PostgreSQL.

en: SQLite database driver, required if you connect to a SQLite database.
gl: Controlador de base de datos SQLite, requirido se conectas a unha base de datos SQLite.

en: MySQL / MariaDB database driver, required if you connect to a MySQL (or MariaDB) database.
gl: Controlador de base de datos MySQL/MariaDB, requirido se conectas a unha base de datos MySQL (ou MariaDB).

en: Used for configureable hardening of passwords via the password_validation sympa.conf directive.
gl: Usado para o endurecemento configurable das contrasinais mediante a directiva password_validation de sympa.conf.

en: Useful when running command line utilities in the console not supporting UTF-8 encoding.
gl: Útil cando se usan as utilidades de liña de comandos nunha consola que non soporta a codificación UTF-8.

en: Required when including members of a remote list.
gl: Requirido cando se inclúen membros dunha lista remota

en: Required in order to use DKIM features (both for signature verification and signature insertion).
gl: Requirido para usar as características DKIM (tanto para a verificación como para a inserción de sinaturas).

en: Required in order to use ARC features to add ARC seals.
gl: Necesario para usar as características ARC para incluír selos ARC.

en: This is required if you set a value for "dmarc_protection_mode" which requires DNS verification.
gl: Requirido se estableces un valor para "dmarc_protection_mode" que precisa de verificación mediante DNS

en: Required to support IPv6 with client features.
gl: Preciso para dar soporte a IPv6 con características de cliente.

en: Required to query LDAP directories. Sympa can do LDAP-based authentication ; it can also build mailing lists with LDAP-extracted members.
gl: Requirido para consultar directorios LDAP. Sympa soporta a autenticación LDAP; tamén pode construír listas extraendo os subscritores do LDAP.

en: Required to query LDAP directories over TLS.
gl: Necesario para consultar directorios LDAP sobre TLS.

en: This is required if you set "list_check_smtp" sympa.conf parameter, used to check existing aliases before mailing list creation.
gl: Requirido se estableces o parámetro "list_check_smtp" no sympa.conf, usado para comprobar os alias existentes antes da creación das listas.

en: Required if you want to run the Sympa SOAP server that provides mailing list services via a "web service".
gl: Requirido para executar o servidor SOAP de Sympa, que proporciona servizos de lista de correo mediante un "servizo web".

en: Sanitizes inputs with Unicode text.
gl: Sanea as entradas con texto Unicode.

en: Your lists
gl: A túas listas

en: New file
gl: Novo ficheiro

en: New directory
gl: Novo directorio

en: New bookmark
gl: Novo marcador

en: Mail sending
gl: Envío de correo

en: Subscription additions
gl: Adicións de subscrición

en: Unsubscription
gl: Baixa

en: Users deleted by admin
gl: Usuarios eliminados polo administrador

en: Users deleted automatically
gl: Usuario eliminados automaticamente

en: File uploading
gl: Ficheiro cargando

en: File creation
gl: Creación do ficheiro

en: Directory creation
gl: Creación do directorio

note: This entry contains sprintf conversions.  See https://perldoc.perl.org/functions/sprintf for details.
en: topic (%s)
gl: tema (%s)

note: (count)
en:  The %1 most active lists
gl:  As %1 listas máis activas

en:  Active lists
gl:  Listas activas

note: (for)
en:  for %1 days
gl:  durante %1 días

en: List name
gl: Nome da lista

en: Number of messages
gl: Número de mensaxes

en: Average by day
gl: Media por día

en: Creation date
gl: Data de creación

en: Subject
gl: Asunto

en: Casual administration
gl: Administración temporal

en: Edit List Config:
gl: Edición de la configuración da lista:

en: It must be used with care. It allows you to modify some of the list parameters. The list of parameters you can modify depends on your privilege.
gl: úsao con coidado. Permite modificar algúns parámetros da lista. A lista de parámetros que podes modificar depende dos teus permisos.

en: Manage Subscribers:
gl: Xestionar subscritores:

en: Allows you to add or delete list members, moderate subscriptions, and so on.
gl: permite engadir e eliminar subscritores, moderar subscricións, etc.

en: Blocklist:
gl: Lista negra:

en: Handles the set of black-listed mail addresses for this list.
gl: xestiona o conxunto de enderezos de correo na lista negra desta lista.

en: Manage archives:
gl: Xestión de arquivos:

en: Allows you to download and delete list archives.
gl: permite descargar e eliminar arquivos da lista.

en: Bounces:
gl: Rexeitamentos:

en: Manage non-delivery reports (also called bounces).
gl: gestiona informes de non entrega (tamén chamados rexeitamentos).

en: Logs:
gl: Rexistros:

en: A tool for exploring the list logs.
gl: unha ferramenta para explorar os rexistros da lista.

en: Drastic operations
gl: Operacións drásticas

en: Restore List
gl: Restablecer a lista

en: This list is currently closed. Clicking this button will make it active again.
gl: Esta lista está pechada nestes momentos. Ao premer neste botón vaise a activar de novo.

en: Closing or renaming this list is impossible, because it is included by other mailing list(s).
gl: Non é posible pechar ou cambiar o nome desta lista, xa que está incluída noutra(s) lista(s).

note: (list)
en: View lists including %1
gl: Ver listas que inclúen %1

en: Remove List
gl: Eliminar Lista

en: Completely removes the current list. Listmaster privileges are required to restore a list once it has been removed.
gl: Elimina completamente a lista actual. Precísanse privilexios de listmaster para recuperar a lista unha vez que sexa eliminada.

en: Rename List
gl: Renomear a lista

en: Allows you to change this list's name. Everything related to the list will be renamed, including the mail aliases and the web archives.
gl: Permite cambiar o nome desta lista. Todo o relacionado coa lista cambia de nome, incluíndo os alias de correo e os arquivos web.

en: Create Shared
gl: Crear compartidos

en: Initializes the shared document web space.
gl: Inicializa o espazo web dos documentos compartidos.

en: Delete Shared
gl: Eliminar compartidos

en: Closes the shared document web space. It can be restored using "Restore shared" button.
gl: Pecha o espazo web dos documentos compartidos. Pode ser recuperado usando o botón "Recuperar Compartidos".

en: Restore Shared
gl: Recuperar compartidos

en: Restores the previously closed shared document web space.
gl: Recupera o espazo web de documentos compartidos pechado anteriormente.

en: List archive
gl: Arquivo da lista

en: Help
gl: Axuda

en: Archive Management
gl: Xestión de Arquivos

en: Select the Archive months you want to delete or download (zip format):
gl: Selecciona os meses dos que queres borrar ou descargar (en formato zip) o arquivo:

en: Archive Selection:
gl: selecciona o arquivo:

en: Download .zip archive
gl: Descargar arquivo .zip

en: Delete Selected Month(s)
gl: Eliminar mes(es) seleccionado(s)

en: Result of your search in the archive
gl: Resultado da túa busca no arquivo

en: Search field:
gl: Obxectivo da busca:

note: (key_word)
en: Parameters of these search make on <strong> &quot;%1&quot;</strong>
gl: Os parámetros que se aplicaron a esta busca foron <strong> &quot;%1&quot;</strong>

en: (This sentence,
gl: (Esta frase,

en: (All of these words,
gl: (Todas estas palabras,

en: (Each of these words,
gl: (Cada unha destas palabras,

en: case insensitive
gl: insensible a maiúsculas

en: case sensitive
gl: sensible a maiúsculas

en: and checking on part of word)
gl: e aplícanse a parte das palabras)

en: and checking on entire word)
gl: e aplícanse ás palabras completas)

en: Newest messages first
gl: Mensaxes máis novas primeiro

en: Oldest messages first
gl: Mensaxes máis vellas primeiro

note: (body_count)
en: %1 hits on message Body
gl: %1 aparicións no Corpo da mensaxe

note: (subj_count)
en: %1 hits on message Subject field
gl: %1 aparicións no Asunto da mensaxe

note: (from_count)
en:  %1 hits on message From field
gl:  %1 aparicións no campo From:

note: (date_count)
en: %1 hits on message Date field
gl: %1 aparicións no campo Data

en: Continue search
gl: Seguir buscando

en: New search
gl: Nova busca

note: (archive_name)
en: Return to archive %1
gl: Volver ao arquivo %1

en: Advanced search
gl: Busca avanzada

en: Search
gl: Buscar

en: Search:
gl: Busca:

en: this sentence
gl: esta frase

en: all of these words
gl: todas estas palabras

en: one of these words
gl: unha destas palabras

en: Prefer:
gl: Prefires:

en: newest messages
gl: mensaxes más novas

en: oldest messages
gl: mensaxes máis vellas

en: Case:
gl: Maiúsculas:

en: insensitive
gl: insensible

en: sensitive
gl: sensible

en: Check:
gl: Comprobar:

en: part of word
gl: parte dunha palabra

en: entire word
gl: palabra completa

en: Layout:
gl: Amosar:

en: results by page
gl: resultados por páxina

en: Search area:
gl: Zona de busca:

en: Sender
gl: Remitente

en: Date
gl: Data

en: Body
gl: Corpo

en: Extend search field:
gl: Ampliar obxectivo da busca:

en: List Options Menu
gl: Menú de Opcións de Lista

en: SYMPA logo
gl: Logo de Sympa

en: General Menu
gl: Menú Xeral

en: User Information
gl: Información de usuario

en: Blocklist management
gl: Xestión de lista negra

en: The current blocklist is empty
gl: A lista negra actual está baleira

note: (rows)
en: The current blocklist contains %1 line(s)
gl: A lista negra actual contén %1 liña(s)

note: (conf.use_blocklist)
en: Operation requested by users which email is listed in the blocklist file are rejected. The blocklist is in use for the following operation: %1.
gl: Será rexeitada calquera operación solicitada por usuarios co enderezo de correo nesta lista negra. A lista negra impide realizar as seguintes operacións: %1.

en: Syntax:
gl: Sintaxe:

en: only one email or expression per line
gl: só un enderezo de correo ou expresión por liña

en: number sign (#) introduces a comment
gl: o símbolo numérico (#) insire un comentario

en: asterisk (*) matches any string. Example: "*@spammer-domain.com" match any sender from that exact domain
gl: o asterisco (*) representa a calquera cadea. Por exemplo: "*@spammer-domain.com" representa a calquera remitente dese dominio concretro

en: only one asterisk is allowed in a line
gl: só se permite un asterisco por liña

en: save
gl: Gardar

en: Template saved
gl: Modelo gardado

en: You will receive an email with a confirmation link.
gl: Vas recibir un correo electrónico cunha ligazón de confirmación.

en: To confirm your email address change, go to your email account and click on the provided link.
gl: Para confirmar o cambio de enderezo de correo, vai á túa caixa de correo e preme na ligazón que che enviamos.

en: Changing your email address is an important operation. Therefore, we need to verify that it is really your email address.
gl: Cambiar o enderezo de correo é unha operación importante. Polo tanto, necesitamos comprobar que esta é realmente ao teu enderezo.

note: (new_email)
en: To verify the email address, we have sent a message to: %1 with a confirmation ticket.
gl: Para verificar o enderezo de correo enviámosche unha mensaxe a %1 cun tícket de confirmación.

en: Please check your mailbox now.
gl: Por favor, revisa a túa caixa de correo agora.

en: You need to choose a password for your WWSympa environment.
    You will need this password to perform privileged operations.
gl: Precisas elixir un contrasinal para a interface web de Sympa.
    Vas necesitar este contrasinal para levar a cabo operacións privilexiadas.

en: New password:
gl: Contrasinal novo:

en: New password again:
gl: Novo contrasinal outra vez:

en: Submit
gl: Enviar

note: (user.email) (from)
en: From: %1
gl: De: %1

note: (mailto)
en: To: %1
gl: Para: %1

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Send to list
gl: Enviar á lista

en: Send to me
gl: Enviarme a min

en: This list is configured to require topic(s).
gl: Esta lista está configurada para que os temas sexan obrigatorios.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message:
gl: Por favor, selecciona un ou máis temas que correspondan á túa mensaxe:

en: Messages customization: use the template syntax:
gl: Personalización de mensaxes: usa a sintaxe de modelos:

en: Below are some examples of TT2 parameters usable in messages.
gl: Debaixo aparecen algúns exemplos de parámetros TT2 que podes usar en mensaxes.

en: : the list name; always available.
gl: : o nome da lista; sempre dispoñible.

en: : the name of the host the list is installed on; always available.
gl: : o nome do servidor no que está instalada a lista; sempre dispoñible.

en: : the user email; always available.
gl: : o enderezo de correo do usuario; sempre dispoñible.

en: : the user name associated to her email; always available.
gl: : o nome de usuario asociado ao seu correo electrónico; sempre dispoñible.

en: : the - human readable - user's subscription date; always available.
gl: : a data de subscrición do usuario en formato lexible; sempre dispoñible.

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "title" (see the list configuration, section "Miscellaneous").
gl: : pode ser calquera cousa que queiras; dispoñible se definiste un atributo personalizado chamado "título" (consulta a configuración da lista, sección "Miscelánea").

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "name".
gl: : pode ser calquera cousa que queiras; dispoñible se definiste un atributo personalizado chamado "nome".

en: : can be anything you like; available if you defined a user custom attribute named "organization".
gl: : pode ser calquera cousa que queiras; dispoñible se definiste un atributo personalizado chamado "organización".

en: Select the source of your HTML newsletter
gl: Selecciona a fonte do teu boletín HTML

en: Send the page from the following URL:
gl: Enviar a páxina dende o seguinte URL:

en: OR
gl: OU

en: <strong>Send an HTML file from your computer:
gl: <strong>Enviar un ficheiro HTML dende o teu ordenador:

en: (default)
gl: (por defecto)

en: scenario source
gl: fonte do escenario

en: Delete
gl: Eliminar

en: Restore selected email addresses
gl: Restablecer os enderezos de correo seleccionados

en: Do you really want to restore subscription for ALL selected addresses?
gl: De verdade queres restablecer as subscricións de TODOS os enderezos de correo seleccionados?

en: Add subscribers
gl: Engadir subscritores

note: (email.0) (email.0.email) (target)
en: Do you really want to add %1?
gl: De verdade queres engadir a %1?

en: Do you really want to delete Selected Archives?
gl: De verdade queres eliminar os arquivos seleccionados?

en: Delete selected email addresses
gl: Eliminar os enderezos de correo seleccionados

en: Changing user's email
gl: Cambiar o enderezo de correo dun usuario

en: Remind all subscribers
gl: Enviar recordatorio a todos os subscritores

en: Unsubscribe
gl: Dar de baixa

en: Subscribe
gl: Subscribir

note: (target) (shared_doc.name)
en: Do you really want to delete %1?
gl: De verdade queres eliminar %1?

en: Do you really want this action to be taken?
gl: De verdade queres realizar esta acción?

note: (list)
en: Do you really want to unsubscribe from list %1?
gl: De verdade queres darte de baixa da lista %1?

en: Reject List
gl: Rexeitar Lista

note: (list)
en: Are you sure you wish to close the %1 list?
gl: Estás seguro que queres pechar a lista %1?

en: Do you really want to unsubscribe ALL selected subscribers?
gl: De verdade queres dar de baixa a TODOS os subscritores seleccionados?

en: Delete email address from selected lists
gl: Eliminar os enderezos de correo das listas seleccionadas

note: (target)
en: Do you really want to unsubscribe %1 from the following lists?
gl: De verdade queres dar de baixa a %1 das seguintes listas?

en: Delete my account
gl: Borrar a miña conta

en: Do you really want to unsubscribe you from all your lists, remove your ownership of your lists and permanently delete your account?
gl: Seguro que queres darte de baixa de todas as túas listas, deixar de ser propietario das listas que administras e borrar a túa conta para sempre?

en: Please, note that you will not be able to delete your account if you are the only owner of one or more lists.
gl: Por favor, ten en conta que non poderás borrar a túa conta se eres o único propietario dunha ou máis listas.

en: Do you really want to add selected users?
gl: De verdade queres engadir aos usuarios seleccionados?

en: Ignore subscription requests
gl: Ignorar as solicitudes de subscrición

en: Do you really want to ignore selected requests?
gl: De verdade queres ignorar as solicitudes seleccionadas?

en: Ignore deletion requests
gl: Ignorar as solicitudes de borrado

en: Distribute
gl: Distribuír

note: (listname)
en: Are you sure you wish to delete the shared documents for list %1?
gl: Estás seguro que queres eliminar os documentos compartido da lista %1?

note: (family)
en: Do you really want to unsubscribe from the lists in family %1?
gl: De verdade queres darte de baixa das listas da familia %1?

en: Copy List
gl: Copiar Lista

en: Do you really want to copy this list?
gl: De verdade queres copiar esta lista?

en: Do you really want to rename this list?
gl: De verdade queres cambiar o nome a esta lista?

note: (email)
en: Are you sure you wish to change your email to %1?
gl: Estás seguro que queres cambiar o teu enderezo de correo a %1?

note: (current_email,email)
en: Are you sure you wish to change a user's email %1 to %2?
gl: Estás seguro que queres cambiar o enderezo de correo do usuario %1 a %2?

en: Install List
gl: Instalar Lista

note: (list)
en: Are you sure you wish to install list %1?
gl: Estás seguro que queres instalar a lista %1?

note: (list)
en: Are you sure you wish to restore list %1?
gl: Estás seguro que queres restablecer a lista %1?

en: Purge selected lists
gl: Purgas as listas seleccionadas

en: Are you sure you wish to purge selected lists?
gl: Estás seguro que queres purgas as listas seleccionadas?

note: (total)
en: Do you really want to send a subscription reminder message to the %1 subscribers?
gl: De verdade queres enviar unha mensaxe recordatoria de subscrición aos %1 subscritores?

en: Tag messages for deletion
gl: Etiquetar mensaxes para a súa eliminación

en: tag this mail for deletion
gl: Etiquetar esta mensaxe para a súa eliminación

en: Do you really want to delete these messages?
gl: De verdade queres eliminar estas mensaxes?

en: Do you really want to delete this message ?
gl: De verdade queres eliminar esta mensaxe?

note: (template_name)
en: Do you really want to remove %1?
gl: De verdade queres eliminar %1?

en: Request first password
gl: Solicitar primeiro contrasinal

en: Request new password
gl: Solicitar contrasinal novo

en: Do you really want to request password?
gl: De verdade queres solicitar o contrasinal?

note: (message_template)
en: Do you really want to delete this message?
gl: De verdade queres eliminar esta mensaxe?

note: (list)
en: Do you really want to subscribe to list %1?
gl: De verdade queres subscribirte á lista %1?

en: Quiet (don't send welcome email)
gl: en silencio (non se envía mensaxe de benvida)

en: Download deleted archives
gl: Descargar arquivos eliminados

en: Quiet (don't send deletion email)
gl: en silencio (non se envía mensaxe de eliminación)

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to the messages you wish to distribute:
gl: Por favor, seleccione un on máis temas que correspondan coa mensaxe que queres distribuír:

note: (email)
en: To this end we will send you an email to this address: %1 with a validation link.
gl: Para rematar enviarémosche unha mensaxe de correo a este enderezo: %1 cunha ligazón de validación.

en: Report messages as undetected spam
gl: Marcar as mensaxes como spam

en: I am not a spammer
gl: Non son un spammer

en: This button tries to protect the mailing list archives against address harvesting by a spammer.
gl: Este botón trata de protexer os arquivos das listas contra a colleita de enderezos por parte dos spammers.

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Review subscription requests
gl: Revisar as solicitudes de subscrición

en: Review unsubscription requests
gl: Revisar as solicitudes de baixa

en: Back
gl: Volver

en: Copying template
gl: Copiando modelo

en: Input template
gl: Modelo de entrada

en: Template name:
gl: Nome do modelo:

en: Scope:
gl: Ámbito:

en: default
gl: por defecto

en: (this template is the default included in the distribution)
gl: (este modelo é o que se inclúe por defecto na distribución)

en: site
gl: sitio

en: (this template is the default used by all robots unless redefined for a specific robot)
gl: (este modelo é o que, por defecto, usan os robots salvo que se redefina para un robot específico)

note: (robot)
en: (this template is the default for all lists of robot %1 unless it is redefined for a specific list)
gl: (este modelo é o que se usa, por defecto, para todas as listas do robot %1 salvo que se redefina para unha lista específica)

note: (list,robot)
en: (this template is defined for list %1@%2)
gl: (este modelo está definido para a lista %1@%2)

en: Language:
gl: Idioma:

en: (This template is the default for all languages unless it is redefined for a specific language)
gl: (Este modelo é o que se usa, por defecto, para todos os idiomas salvo que se redefina para un idioma específico)

en: Output template
gl: Modelo de resultado

en: New template name:
gl: Nome do novo modelo:

en: Enter list name:
gl: Insire o nome da lista:

en: Apply
gl: Aplicar

en: Skip to Content.
gl: Saltar ao Contido.

en: (Edit)
gl: (Editar)

en: Internal Server Error
gl: Erro Interno do Servidor

en: Sympa encountered an internal error.
gl: Sympa atopou un erro interno.

en: Please contact the listmaster.
gl: Por favor, ponte en contacto co listmaster.

note: (error_message) (tt2_error) (error) (param0)
en: Error: %1
gl: Erro: %1

en: Traceback
gl: Rastrexo

en: Top of Page
gl: Parte superior da Páxina

en: With this form, you can create and / or access lists created on the basis of parameters you define.
gl: Con este formulario podes crear e/ou acceder a listas creadas en base aos parámetros que definas.

en: Go to list
gl: Ir á lista

en: List name:
gl: Nome da lista:

en: Owner:
gl: Propietario:

en: List type:
gl: Tipo de lista:

en: Audience:
gl: Categoría:

en: -- Select an Audience --
gl: --Selecciona unha Categoría--

en: Other
gl: Outra

en: Description:
gl: Descrición:

en: Submit your creation request
gl: Envía a túa solicitude de creación

en: You can create a list by using another existing list as a template.  The configuration will be copied to the new list. Please note that neither the list members, archives, nor shared documents will be duplicated. Only the lists you own may be used as templates.
gl: Podes crear unha lista usando outra existente como modelo. Só se copia a configuración. Ten en conta que nin a lista de membros, arquivos nin os documentos compartidos se copian. Só podes usar como modelo as listas das que eres propietario.

en: After the list is created, you will be able to modify the configuration.
gl: Despois de crear a lista poderás modificar a configuración.

en: New list name:
gl: Nome novo da lista:

en: copy list configuration
gl: copiar a configuración de lista

en: Root folder
gl: Carpeta raíz

note: (shared_doc.name)
en: Access control for the document %1
gl: Control de acceso ao documento %1

note: (shared_doc.owner)
en: Owner: %1
gl: Propietario: %1

note: (shared_doc.date)
en: Last update: %1
gl: Última actualización: %1

note: (shared_doc.title)
en: Description: %1
gl: Descrición: %1

en: browse
gl: navegar

en: edit
gl: editar

en: delete
gl: eliminar

en: access
gl: acceder

en: properties
gl: propiedades

en: Read access
gl: Acceso de lectura

en: Edit access
gl: Edición de acceso

en: change access
gl: Cambiar acceso

note: (shared_doc.name)
en: Set the owner of the directory %1
gl: Establecer o propietario do directorio %1

en: Set owner
gl: Establecer propietario

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the bookmark %1
gl: Edición do marcador %1

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the file %1
gl: Edición do ficheiro %1

en: Bookmark URL
gl: URL do marcador

en: Update
gl: Actualizar

note: (shared_doc.name)
en: Replace the file %1 with your file
gl: Substituír o ficheiro %1 con teu ficheiro

en: Publish
gl: Publicar

note: (shared_doc.name) (complete) (file)
en: Edit the file %1
gl: Editar o ficheiro %1

en: already exist(s), do you want to confirm the install and erase the old file(s) or cancel the install?
gl: xa existe, queres confirmar a instalación e eliminar o(s) ficheiro(s) vello(s) ou cancelar a instalación?

note: (shared_doc.label)
en: Properties of the bookmark %1
gl: Propiedades do marcador %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the directory %1
gl: Propiedades do directorio %1

note: (shared_doc.name)
en: Properties of the file %1
gl: Propiedades do ficheiro %1

note: (shared_doc.name)
en: Describe directory '%1'
gl: Describe o directorio '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Describe file '%1'
gl: Describa o ficheiro '%1'

note: (shared_doc.name)
en: Rename directory %1
gl: Cambiar o nome do directorio %1

note: (shared_doc.name)
en: Rename file %1
gl: Cambiar o nome do ficheiro %1

en: Rename
gl: Cambiar nome

en: Listing of folder
gl: Listaxe da carpeta

en: Listing of root folder
gl: Listaxe da carpeta raíz

en: Empty folder
gl: Carpeta baleira

en: Document
gl: Documento

en: Author
gl: Autor

en: Size (Kb)
gl: Tamaño (Kb)

en: Last update
gl: Última actualización

en: Actions
gl: Accións

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Open in a new window
gl: Abrir unha ventá nova

en: to moderate
gl: para moderar

en: moderate
gl: moderar

note: (shared_doc.name)
en: Create a new folder inside folder %1
gl: Crear unha carpeta nova dentro da carpeta %1

en: Create a new folder inside root folder
gl: Crear unha carpeta nova dentro da carpeta raíz

en: Folder name
gl: Noma de carpeta

en: Create
gl: Crear

en: Create a new file
gl: Crear un ficheiro novo

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Add a bookmark
gl: Engadir un marcador

en: title
gl: título

en: Add
gl: Engadir

note: (shared_doc.name)
en: Upload a file inside folder %1
gl: Cargar un ficheiro na carpeta %1

en: Upload a file inside folder SHARED
gl: Cargar un ficheiro na carpeta COMPARTIDA

note: (shared_doc.name)
en: Unzip a file inside the folder %1
gl: Descomprimir un ficheiro na carpeta %1

en: Unzip a file inside the folder SHARED
gl: Descomprimir un ficheiro na carpeta COMPARTIDA

note: (shortname)
en: the file %1 already exists
gl: o ficheiro %1 xa existe

note: (shortname)
en: Do you want to delete the old file %1?
gl: Queres eliminar o ficheiro vello %1?

note: (shortname)
en: Do you want to rename your file %1?
gl: Queres cambiar o nome do teu ficheiro %1?

en: Do you want to cancel the upload?
gl: Queres cancelar a carga?

en: Listing of shared documents to moderate
gl: Listaxe de documentos compartidos para moderar

en: Toggle Selection
gl: Invertir a selección

en: Path
gl: Ruta

en: Size
gl: Tamaño

en: Install
gl: Instalar

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Notified reject
gl: Rexeitamento con notificación

en: No documents to moderate
gl: Sen documentos para moderar

en: scenario is created but not loaded in the list config
gl: escenario creado pero non cargado na configuración da lista

en: new scenario is created but not loaded in the list config. Edit list config if you need to apply it for that list
gl: escenario novo creado pero non cargado na configuración da lista. Edita a configuración da lista se necesitas aplicalo

en: new scenario is the same as the previous one. Nothing done.
gl: o escenario novo é igual que o anterior. Non se fixo nada.

en: path:
gl: ruta:

en: scope:
gl: ámbito:

note: (list)
en: list %1
gl: lista %1

en: scenario name:
gl: nome do escenario:

en: Owner
gl: Propietario

en: Moderator
gl: Moderador

en: Apply modifications
gl: Actualizar

en: Additional information
gl: Información adicional

en: *: Required element
gl: *: Elemento necesario

en: Edit robot config
gl: Editar a configuración do robot

en: parameter name
gl: nome do parámetro

en: apply to
gl: aplícase a

en: Set
gl: Establecer

en: main conf
gl: conf. principal

en: Edit List Configuration
gl: Edición da configuración da lista

en: Here you can edit your list's configuration parameters.
gl: Aquí poder editar os parámetros de configuración da túa lista.

en: Template edition system
gl: Sistema de edición de modelos

en: Type:
gl: Tipo:

en: mail
gl: correo electrónico

en: Path:
gl: Ruta:

en: Edit list templates
gl: Editar modelos da lista

en: Save
gl: Gardar

en: You can edit several messages/files associated with your list:
gl: Podes editar diferentes mensaxes/ficheiros asociados coa túa lista:

en: HTML pages
gl: Páxinas HTML

en: Edit
gl: Editar

en: List homepage: HTML text to describe the list. It is printed on the right-hand side of the main list page (default for this is the list description).
gl: Páxina de inicio da lista: texto HTML que describe a lista. Aparecerá no lado dereito da páxina principal da lista (o texto por defecto é a descrición da lista).

en: List description: This text is sent as an answer to the mail command INFO. It can also be included in the <em>Welcome message</em>.
gl: Descrición da lista: este texto é o que se envía como resposta ao comando de correo INFO. Tamén se pode incluír na <em>Mensaxe de benvida</em>.

en: Automatic messages
gl: Mensaxes automáticas

en: Welcome message: This message is sent to new subscribers. It can be a full MIME structured message (only for MIME gurus).
gl: Mensaxe de benvida: esta é a mensaxe que se envía aos novos subscritores. Pode ser unha mensaxe MIME estruturada completa (só para os gurús de MIME).

en: Rejection message: when a message is rejected by list moderator, a notification can be sent to the original author. You may prepare various rejection messages.
gl: Mensaxe de rexeitamento: cando unha mensaxe é rexeitada polo moderador da lista envíase unha notificación ao autor orixinal. Podes preparar varias mensaxes de rexeitamento.

en: Reminder message: This message is sent to each subscriber when using the command REMIND. It's very useful to help people who are confused about their own subscription emails or people who are not able to unsubscribe themselves.
gl: Mensaxe recordatoria: esta é a mensaxe que se envía a cada subscritor que usa o comando de correo REMIND. É moi útil para axudar á xente que está confundida cos enderezos de correo cos que están subscritos ou ás persoas que non son quen de darse de baixa por elas mesmas.

en: Subscribing invitation message: sent to a person if someone uses the INVITE command to invite someone to subscribe.
gl: Mensaxe de invitación a subscribirse: envíase a unha persoa se alguén usa o comando de correo INVITE para invitala a subscribirse.

en: Added in distributed messages
gl: Anexos ás mensaxes distribuídas

en: Message footer: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the end of each message distributed to the list.
gl: Pé de mensaxe: se este ficheiro non está baleiro engádese como un adxunto MIME ao final de cada mensaxe distribuída dende a lista.

en: Message header: If this file is not empty, it is added as a MIME attachment at the beginning of each message distributed to the list.
gl: Cabeceira de mensaxe: se este ficheiro non está baleiro engádese como un adxunto MIME ao comenzo de cada mensaxe distribuída dende a lista.

en: More
gl: Máis

en: Unsubscribe message: This message is sent when users leave the list.
gl: Mensaxe de baixa: esta é a mensaxe que se envía cando os usuarios abandonan a lista.

en: Deletion message: This message is sent to users when you remove them from the list using the DEL command (unless you select the Quiet option).
gl: Mensaxe de eliminación: esta é a mensaxe que se envía aos usuarios cando os eliminas da lista usando o comando DEL (salvo que selecciones a opción "En silencio").

en: Virus infection message: This message is sent to the sender of a message in which a virus was found.
gl: Mensaxe de infección de virus: esta é a mensaxe que se envía ao remitente dunha mensaxe na que se atopou algún virus.

en: Subscriber information
gl: Información do subscritor

en: Email:
gl: Correo electrónico:

en: Name:
gl: Nome:

en: Subscribed since:
gl: Subscrito dende:

en: Last update:
gl: Última actualización:

en: Receiving:
gl: Recibindo:

en: Visibility:
gl: Visibilidade:

en: Language:
gl: Idioma:

en: Picture:
gl: Imaxe:

note: (current_subscriber.email) (u.email)
en: %1's picture
gl: Imaxe de %1

en: Changing your picture for this list
gl: Cambiando a túa imaxe nesta lista

en: Unsubscribe the User
gl: Dar de baixa ao usuario

en: Bouncing address
gl: Enderezo en rexeitamento

en: Address detected via VERP technology
gl: Enderezo detectado mediante a tecnoloxía VERP

en: Status:
gl: Estado:

en: Bounce count:
gl: Número de rexeitamentos:

en: Period:
gl: Período:

note: (current_subscriber.first_bounce,current_subscriber.last_bounce)
en: from %1 to %2
gl: dende %1 ata %2

en: View last bounce
gl: Ver o último rexeitamento

en: Reset errors
gl: Restablecer erros

en: Error
gl: Erro

note: (i_err.action)
en: INTERNAL SERVER ERROR (%1)
gl: ERRO INTERNO DO SERVIDOR (%1)

note: (u_err.action)
en: ERROR (%1)
gl: ERRO (%1)

note: (auth.action)
en: AUTHORIZATION REJECT (%1)
gl: REXEITAMENTO DA AUTORIZACIÓN (%1)

note: (auth.listname)
en: Could not change your subscription address for the list '%1' because your new address is not allowed to subscribe/unsubscribe:
gl: Non se puido cambiar o teu enderezo de subscrición na lista '%1' porque o teu novo enderezo non ten permiso para subscribirse/darse de baixa:

en: You need to login
gl: É preciso que accedas

note: (version) (conf.version)
en: Powered by Sympa %1
gl: Xestionado con Sympa %1

en: Biggests Lists
gl: Listas máis grandes

en: Subscribers
gl: Subscritores

en: Closed lists
gl: Listas pechadas

en: list name
gl: Nome da lista

en: list subject
gl: Asunto da lista

en: Requested by
gl: Solicitada por

en:  No closed lists
gl:  Sen listas pechadas

en: View Lists sorted by Last Message Date
gl: Ver listas ordenadas por Data da última mensaxe

en: Inactive Lists
gl: Listas inactivas

en: Most recent message
gl: Mensaxe máis recente

en: Number of subscribers
gl: Número de subscritores

en: Send scenario
gl: Escenario de envío

en: Creator
gl: Creador

en: none so far
gl: ningún ata o de agora

en: View Lists sorted by Creation Date
gl: Ver listas ordenadas por Data de creación

en: Latest Lists
gl: Últimas listas

en: Pending lists
gl: Listas pendentes

en: Requested date
gl: Data da solicitude

en:  No pending lists
gl:  Sen listas pendentes

en: Calendar
gl: Calendario

en: Close
gl: Pechar

en: Su:Mo:Tu:We:Th:Fr:Sa
gl: Do:Lu:Ma:Mé:Xo:Ve:Sá

en: Please Wait...
gl: Por favor, espera…

en: Reset
gl: Restablecer

en: Sympa Menu
gl: Menú Sympa

en: Welcome
gl: Benvido

en: This server provides you access to your environment on mailing list server. Starting from this web page, you can perform subscription options, unsubscription, archives, list management and so on.
gl: Este servidor da acceso á contorna do servidor de listas. Comenzando nesta páxina podes acceder ás opcións de subscrición, baixa, arquivos, xestión de listas e máis.

en: Logging In
gl: Accedendo

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form in the top right menu.
gl: Moitas funcións en Sympa precisan que te identifiques no sistema usando o formulario de acceso no menú na parte superior dereita.

en: Many functions in Sympa require you to identify yourself to the system by logging in, using the login form to the left.
gl: Moitas funcións en Sympa precisan que te identifiques no sistema usando o formulario de acceso á esquerda.

en: What would you like to do ?
gl: Que queres facer?

en: My lists
gl: As miñas listas

en: Create list
gl: Crear lista

en: Search for List(s)
gl: Buscar listas

en: email1@dom1 Name1
    email2@dom2 Name2
    ...
gl: email1@dom1 Nome1
    email2@dom2 Nome2
    …

en: quiet
gl: en silencio

note: (list)
en: Lists including %1
gl: Listas que inclúen %1

note: (list)
en: Following lists are including list %1.
gl: As seguintes listas inclúen a lista %1.

en: Subscriber
gl: Subscritor

note: (invisible_count)
en: (and %1 lists)
gl: (e %1 listas)

note: (invisible_count)
en: (%1 lists)
gl: (%1 listas)

en: No lists.
gl: Sen listas.

en: Administrative Options
gl: Opcións administrativas

note: (mod_message)
en: There are %1 message(s) awaiting moderation.
gl: Hai %1 mensaxe(s) agardando a súa moderación.

en: (Review)
gl: (Revisar)

note: (mod_total_shared)
en: There are %1 shared document(s) awaiting moderation.
gl: Hai %1 documento(s) compartido(s) agardando a súa moderación.

note: (mod_subscription)
en: There are %1 subscription(s) awaiting moderation.
gl: Hai %1 subscrición(s) agardando a súa moderación.

note: (mod_signoff)
en: There are %1 unsubscription(s) awaiting moderation.
gl: Hai %1 baixas agardando a súa moderación.

en: Common administrative options are linked below; full administrative options are available by selecting Admin beneath List Options in the Left Navigation menu.
gl: A continuación aparecens as opcións administrativas máis comúns; as opcións completas están dispoñibles no apartado Admin da sección Opcións de listas no menú de navegación esquerdo.

en: View or Manage Subscribers
gl: Ver ou xestionar subscritores

en: View the list of subscribers
gl: Ver a lista de subscritores

en: Add/delete subscribers
gl: Engadir/eliminar subscritores

en: List Configuration
gl: Configuración da lista

en: Modify owners or moderators (editors)
gl: Modificar propietarios ou moderadores

en: Modify list subject and visibility
gl: Modificar o asunto da lista e a visibilidade

en: Change who can post to this list
gl: Cambiar quen pode enviar á lista

en: Change who can (un)subscribe and view list information
gl: Cambiar quen se pode (de)subscribir e ver información da lista

en: Close this list
gl: Pechar a lista

en: List Archives
gl: Listar arquivos

en: Change settings for who can view archives
gl: Cambiar a configuración de quen pode ver os arquivos

en: Download archives
gl: Descargar arquivos

en: Data Sources Configuration
gl: Configuración de Fontes de Datos

en: Configure data sources (SQL, LDAP, text file) for list membership
gl: Configurar as fontes de datos (SQL, LDAP, ficheiro de texto) das subscricións á lista

en: Include (nest) Sympa lists
gl: Incluír (aniñar) listas de Sympa

note: (count)
en:  The %1 most recent messages
gl:  As %1 mensaxes máis recentes

en:  Recent messages
gl:  Mensaxes recentes

en:  The most recent messages for this list
gl:  A mensaxe máis recente desta lista

en: From
gl: De

en: No subject
gl: Sen asunto

note: (count)
en:  The %1 most recent shared documents
gl:  Os %1 documentos compartidos máis recentes

en:  Most recent shared documents
gl:  Documentos compartidos máis recentes

en: Most recent documents for this list
gl: Documentos máis recentes deste lista

en: Name
gl: Nome

en: Directory
gl: Directorio

note: (count)
en: The %1 newest lists
gl: A %1 lista máis recente

en: New lists
gl: Listas novas

en:  The latest lists of this robot
gl:  As últimas listas deste robot

en: Your picture
gl: A túa imaxe

en: You are listmaster.
gl: Ti eres o listmaster.

en: You are owner.
gl: Ti eres o propietario.

en: You are moderator.
gl: Ti eres o moderador.

en: Privileged owner
gl: Propietario con privilexios

en: List Options
gl: Opcións da Lista

en: List Home
gl: Inicio da lista

en: Moderate
gl: Moderar

en: Message
gl: Mensaxe

en: Subscriptions
gl: Subscricións

en: Unsubscriptions
gl: Baixas

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Subscriber Options
gl: Opcións do subscriptor

en: Archive
gl: Arquivo

en: Post
gl: Enviar

en: Subscribers:
gl: Subscritores:

en: Error rate:
gl: Tasa de erro:

en: Owners:
gl: Propietarios:

note: (concealed)
en: (%1 owners)
gl: (%1 propietarios)

en: Moderators:
gl: Moderadores:

note: (concealed)
en: (%1 moderators)
gl: (%1 moderadores)

en: (same as owners)
gl: (igual que os propietarios)

en: Load certificate
gl: Cargar certificado

en: Contact owners
gl: Contactar co propietario

note: (occurrence)
en: %1 occurrence(s) found
gl: Atopada(s) %1 aparición(s)

note: (email)
en: <strong>%1</strong> is subscribed to the following mailing lists
gl: <strong>%1</strong> está subscrito ás seguintes listas

en: Others
gl: Outros

note: (user.email)
en: No subscriptions with address <strong>%1</strong>!
gl: Non hai subscricións co enderezo <strong>%1</strong>!

en: No mailing list available.
gl: Non hai ningunha lista dispoñible.

en: Browse lists by categories
gl: Follear as listas por categoría

en: List of lists
gl: Lista de listas

note: (user.email)
en: You have logged in with email address %1.
gl: Accediches co enderezo de correo %1.

en: Login locally
gl: Acceso local

en: Login
gl: Acceder

en: In order to perform a privileged operation (one that requires your email address), you need to login.
gl: Para levar a cabo unha operación privilexiada (unha que precise o teu correo electrónico), tes que identificarte.

en: To login, select your organization authentication server below:
gl: Para acceder, selecciona o servidor de autenticación da organización máis abaixo:

en: Click to select
gl: Preme para seleccionar

en: Go
gl: Ir

en: email address:
gl: enderezo de correo electrónico:

en: password:
gl: contrasinal:

en: Authentication help
gl: Axuda coa autenticación

en: First login?
gl: Primeiro acceso?

en: Lost password?
gl: Perdiches o contrasinal?

en: This page is suggested in order to edit or create mail or web tt2 templates.
gl: Esta é a páxina recomendada para editar ou crear modelos tt2 para o correo ou a web.

en: Priority rules for template selection:
gl: Regras de prioridade para a selección de modelos:

en: IF list context defined, apply list template if exist
    ELSE apply robot defined template if exist
    ELSE apply locally defined template if exist
    ELSE apply template included in the distribution (these must not be edited because Sympa's update will over write these files)
gl: SE está definido o contexto da lista, aplica o modelo se existe
    SE NON, aplica o modelo definido no robot se existe
    SE NON, aplica o modelo definido localmente se existe
    SE NON, aplica o modelo incluído na distribución (evita editar estes porque Sympa sobreescribe estes ficheiros)

en: First, you may list a category of templates. The list should include a default template and may include any templates designated for a particular list. You will then have an opportunity to copy and edit templates for the current robot or the named list.
gl: Primeiro, podes listar unha categoría de modelos. A lista debería incluír un modelo por defecto e pode incluír calquera número de modelos designados para unha lista particular. A continuación terás a oportunidade de copiar e editar modelos para o robot actual o a lista designada.

en: Select templates type:
gl: Selecciona o tipo de modelos:

en: Select a list:
gl: Selecciona unha lista:

en: Reload
gl: Volver a cargar

en: This table contain all templates you can copy or see
gl: Esta táboa contén todos os modelos que podes copiar ou ver

en: template name
gl: nome do modelo

en: view
gl: ver

en: RSS Latest messages
gl: RSS das últimas mensaxes

en: RSS Latest documents
gl: RSS dos últimos documentos

en: RSS Latest lists
gl: RSS das últimas listas

en: RSS Active lists
gl: RSS das listas activas

en: Please activate JavaScript in your web browser
gl: Por favor, activao JavaScript no teu navegador web

en: List not activated yet. Please wait until a listmaster activated it to be able to use it.
gl: Lista aínda non activada. Por favor, espera ata que un administrador a active para poder usala.

en: The mailing list server is in maintenance mode. No operations can be performed during this period.
gl: O servidor de listas está en modo de mantemento. Non se poden desenvolver operacións neste período.

en: Modify or delete existing rejection messages
gl: Modificar ou eliminar mensaxes de rexeitamento existentes

en: Listing rejection messages
gl: Listado de mensaxes de rexeitamento

en: Use as default
gl: Establecer como por defecto

en: Message name
gl: Nome da mensaxe

en: Operation
gl: Operación

en: There are currently no Rejection Messages available
gl: Neste momento non hai Mensaxes de Rexeitamento dispoñibles

en: Message Name:
gl: Nome da Mensaxe:

en: Default Message
gl: Mensaxe por defecto

en: Save Message
gl: Gardar mensaxe

en: Create new rejection messages
gl: Crear mensaxes de rexeitamento novas

en: New message name:
gl: Nome da nova mensaxe:

en: create
gl: crear

en: Listing messages to moderate
gl: Relación de mensaxes pendentes de moderar

en: Bulk moderation
gl: Moderación en masa

en: Distribute selected emails
gl: Distribuír as mensaxes seleccionadas

en: Reject selected emails
gl: Rexeitar as mensaxes seleccionadas

en: No notification
gl: Sen notificacion

en: Server default rejection message
gl: Mensaxe de rexeitamento por defecto do servidor

en: Add to blocklist
gl: Engadir á lista negra

en: No messages to moderate
gl: Sen mensaxe que moderar

en: Moderation management
gl: Xestión de moderación

en: edit blocklist
gl: Editar lista negra

en: Manage rejection messages
gl: Xestionar mensaxes de rexeitamento

en: Current message
gl: Mensaxe actual

en: You are subscribed to or managing the following lists.
gl: Estás subscrito ou xestionando as listas seguintes.

note: (l.value.liststartdate,l.value.listenddate)
en: Suspended from %1 to %2
gl: Suspendido dende o %1 ata o %2

note: (l.value.liststartdate)
en: Suspended from %1 to indefinite end date
gl: Suspendido dende o %1 ata unha data indefinida

note: (l.value.mod_count)
en: Messages held for moderation: %1
gl: Mensaxes retidas para moderar: %1

en: Review members
gl: Revisar membros

en: No subscription.
gl: Sen subscrición.

en: Create a list using a template
gl: Crear unha lista usando un modelo

en: Copy an existing list
gl: Copiar unha lista existente

en: Listmaster Admin
gl: Admin. do Listmaster

en: Lists
gl: Listas

en: View Pending (Requested) lists
gl: Ver listas Pendentes (Solicitadas)

en: View Closed Lists
gl: Ver listas Pechadas

en: Users
gl: Usuarios

en: Templates
gl: Modelos

en: Skins, CSS and colors
gl: Skins, CSS e cores

en: Virtual Robots
gl: Robots Virtuais

en: Edit Robot Config
gl: Editar a configuración do robot

en: Families
gl: Familias

en: Translating Sympa
gl: Traducir Sympa

en: Submitting a bug, a feature request
gl: Enviar un erro, unha solicitude de características

en: Index of lists
gl: Índice de listas

en: others
gl: outros

en: All
gl: Todas

en: Basic Operations
gl: Operacións básicas

en: Edit List Config
gl: Edición da configuración da lista

en: List description/homepage
gl: Descrición da lista/páxina de inicio

en: Message templates
gl: Modelos de mensaxe

en: Blocklist
gl: Lista negra

en: Manage Archives
gl: Xestión de arquivos

en: Logs
gl: Rexistros

en: Sending an HTML page to the list
gl: Enviar unha páxina html á lista

en: Sending a message to the list
gl: Enviar unha mensaxe á lista

en: Send a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Send an html page
gl: Enviar unha páxina html

en: User mode
gl: Modo de usuario

en: Expert mode
gl: Modo experto

en: Administration Tasks
gl: Tarefas Administrativas

en: The following items are waiting for your validation
gl: Os seguintes obxectos están a esperar a túa validación

note: (list_to_admin.key)
en: List %1:
gl: Lista %1:

note: (list_to_admin.value.mod_message) (year.value.item(month))
en: %1 message(s)
gl: %1 mensaxe(s)

note: (list_to_admin.value.mod_shared_total)
en: %1 document(s)
gl: %1 documento(s)

note: (list_to_admin.value.mod_subscription)
en: %1 subscription request(s)
gl: %1 solicitude(s) de subscrición

note: (list_to_admin.value.mod_signoff)
en: %1 unsubscription request(s)
gl: %1 solicitudes de baixa

en: User Errors
gl: Erros de Usuario

en: We received error reports while trying to send you messages. Some of them may have been lost.
gl: Recibimos informes de erro ao intentar enviar as túas mensaxes. Algunha delas pode terse perdido.

note: (user_with_errors.key)
en:  List %1:
gl:  Lista %1:

note: (user_with_errors.value.count)
en:  %1 error(s)
gl:  %1 erro(s)

en: please contact the list owners
gl: por favor, contacta co propietario da lista

note: (user_with_errors.value.first)
en: first bounce: %1
gl: primer rexeitamento: %1

note: (user_with_errors.value.last)
en: last bounce: %1
gl: último rexeitamento: %1

note: (user_with_errors.value.type)
en: Last bounce category: %1
gl: Última categoría de rexeitamento: %1

note: (last_login_host,last_login_date)
en: last login from %1 (%2)
gl: último acceso dende %1 (%2)

en: Setting your picture for this list
gl: Establecer a miña imaxe para esta lista

note: (conf.pictures_max_size / 1024)
en: You can upload your picture below. It will be available in the list review page. The picture should use a standard format (GIF, JPEG or PNG) and the file size should not exceed %1 Kb.
gl: Podes cargar a túa imaxe máis abaixo. Estará dispoñible na páxina de revisión da lista. A imaxe debe estar nun formato estándar (GIF, JPG, JPEG ou PNG) e o seu tamaño non debería exceder os %1 Kb.

en: Your picture in the subscribers list
gl: A túa imaxa na lista de subscritores

en: In the members page
gl: Na páxina de membros

en: User preferences
gl: Preferencias de usuario

en: Connection expiration period:
gl: Período de caducidade da conexión:

en: Changing your email address
gl: Cambiar o teu enderezo de correo electrónico

en: You can update your email address for all your list memberships at once. Any list owner or list moderator email addresses will also be updated.
gl: Podes actualizar o teu enderezo de correo electrónico en todas as túas subscricións dunha soa vez. Tamén se actualiza o teu enderezo nas listas nas que sexas propietario ou moderador.

en: New email address:
gl: Novo enderezo de correo electrónico:

en: Change Email
gl: Cambiar correo electrónico

en: Changing your password
gl: Cambiar o teu contrasinal

en: Re-enter your new password:
gl: Repite o teu contrasinal novo:

en: Deleting your account
gl: Borrando a túa conta

en: Deleting your account will unsubscribe you from all your lists, remove your ownership of your lists and permanently delete your account.
gl: Borrar a túa conta darate de baixa de todas as túas listas, fará que deixes de ser propietario de todas as listas que administras e eliminará de forma permanente a túa conta.

en: Enter your password:
gl: Escribe o teu contrasinal:

en: I understand that I will be unsubscribed from all my lists and that my account will be permanently deleted.
gl: Entendo que vou ser dado de baixa de todas as miñas listas e que a miña conta vai ser eliminada permanentemente.

en: Operation successful. The message will be deleted as soon as possible. This task may be performed in a few minutes.
gl: Operación satisfactoria. A mensaxe vai ser eliminada tan pronto como sexa posible. Esta tarefa pode tardar uns poucos minutos.

en: Unable to find the message to delete. This message was probably received without a Message-ID. Please refer this to listmaster with the complete URL of the message concerned.
gl: Non se poden atopar as mensaxes para borrar. Esta mensaxe probablemente recibíuse sen Message-Id. Por favor, informa disto ao listmaster co URL completo da mensaxe en cuestión.

en: Unable to find the message to delete
gl: Non é posible atopar a mensaxe para borrar

en: Error while deleting this message, please refer to listmaster with the complete URL of the message concerned.
gl: Erro ao borrar esta mensaxe; por favor, informa ao listmaster do URL da mensaxe en cuestión.

en: Renaming the list
gl: Cambiar o nome da lista

en: Rename this list
gl: Cambiar o nome desta lista

en: You requested an account creation on this list server.
gl: Solicitaches a creación dunha conta neste servidor de listas.

en: Unable to continue: The username / password combination provided was incorrect.
gl: Non é posible continuar: A combinación nome de usuario/contrasinal subministrada é incorrecta.

en: Too many wrong passwords were submitted for this account. Your account has been blocked in order to protect you against attacks. You must renew your password in order to login.
gl: Demasiadas contrasinais incorrectas enviadas para esta conta. A túa conta foi bloqueada para protexerte contra ataqueas. Tes que renovar o contrasinal para acceder.

en: The password was incorrect. Please try again. Perhaps you have forgotten it?
gl: O contrasinal non era correcto. Por favor, inténtao outra vez. Pode ser que o esqueceras?

en: You will receive an email that will allow you to choose your password.
gl: Vas recibir unha mensaxe de correo que che vai permitir elixir o contrasinal.

en: Please enter your email address to begin the registration process.
gl: Por favor, insite o teu enderezo de correo electrónico para comenzar o proceso de rexistro.

en: You have forgotten your password. You must renew it.
gl: Esqueciches o teu contrasinal. Tes que renovalo.

en: Your e-mail address:
gl: O teu enderezo de correo electrónico:

en: Report abuse
gl: Informar de abuso

en: This list is configured to require topic(s) for each message.
gl: Esta lista está configurada para precisar temas en cada mensaxe.

en: Please select one or more topic(s) that corresponds to your message below:
gl: Por favor, selecciona un ou máis temas que correspondan á túa mensaxe de abaixo:

en: Tag this mail
gl: Etiquetar esta mensaxe de correo

note: (date)
en: Date: %1
gl: Data: %1

note: (subject)
en: Subject: %1
gl: Asunto: %1

en: Message sent
gl: Mensaxe enviado

en: We've sent you an email that will allow you choose your password. Please check your mailbox.
gl: Enviámosche unha mensaxe de correo electrónico que che van permitir elixir o teu contrasinal. Por favor, comproba a túa caixa de correo.

en: We were not able to send you a validation message.
gl: Non fomos quen de enviarche unha mensaxe de validación.

en: Internal error. Could not create a ticket, please contact the service administrator
gl: Erro interno. Non foi posible crear un tícket. Por favor, contacta co administrador

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: Manage list members
gl: Xestionar membros da lista

en: Pending subscriptions
gl: Subscricións pendentes

en: Pending unsubscriptions
gl: Baixas pendentes

en: Dump
gl: Volcar

en: Dump with names
gl: Volcado con nomes

en: Exclude
gl: Exclusións

en: Synchronize members with data sources
gl: Sincronizar membros coas fontes de datos

en: Subscription reminder message
gl: Mensaxe recordatoria de subscrición

en: Remind all
gl: Recordar a todos

en: Add Subscribers
gl: Engadir subscritores

en: To add an individual user:
gl: Engadir un subscritor único:

en: Email address:
gl: enderezo de correo electrónico:

en: To add multiple users:
gl: Engadir múltiples subscritores:

en: Click the Multiple Add button below to bulk-add users using a form.  (Alternatively, consider using a data-source such as SQL or an Active Directory Group).
gl: Preme no botón "Engadir varios" para engadir múltiples subscritores usando un formulario. (Alternativamente, considera usar unha fonte de datos como SQL ou un grupo de Directorio Activo).

en: Multiple add
gl: Engadir varios

en: Search for a User
gl: Buscar un usuario

en: Search for a user by email address, name or part of them:
gl: buscar a un usuario polo seu enderezo de correo, nome ou unha parte dalgún dos seus datos:

en: Enter a name, email or part of them
gl: Insire un nome ou correo eletrónico, completo ou unha parte

en: Selection too wide, unable to display selection
gl: Selección demasiado ampla, non se pode amosar

en: Subscriber Table
gl: Táboa de subscritores

note: (similar_subscribers_occurrence)
en:  Other similar subscriber's email(s) (%1)
gl:  Outros enderezos de correo de subscritores similares (%1)

en: Excluded users
gl: Usuarios excluídos

en: List of exclude
gl: Lista de exclusións

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Since
gl: Dende

en: Page size
gl: tamaño de páxina

en: Change
gl: Cambiar

en: Previous page
gl: Páxina anterior

note: (page,total_page) ($PAGENUM$,$NUMOFPAGES$)
en: page %1 / %2
gl: páxina %1 / %2

en: Next page
gl: Páxina seguinte

en: List has no owners
gl: A lista non ten propietarios

en: List has no moderators
gl: A lista non ten moderadores

en: Add owners
gl: Engadir propietarios

en: Add moderators
gl: Engadir moderadores

en: Synchronize owners with data sources
gl: Sincronizar propietarios coas fontes de datos

en: Synchronize moderators with data sources
gl: Sincronizar moderadores coas fontes de datos

en: View user
gl: Ver usuario

en: Table which display family lists
gl: Táboa que amosa familias de listas

en: Status
gl: Estado

en: Instantiation date
gl: Data de instaciación

en: Manage bouncing list members
gl: Xestionar membros da lista en rexeitamento

en: Table to display list bounces
gl: Táboa para amosar os rexeitamentos na lista

en: Bounce score
gl: Puntuación de rexeitamento

en: Details
gl: Detalles

en: Number of bounces
gl: Número de rexeitamentos

en: First bounce
gl: Primer rexeitamento

en: Last bounce
gl: Último rexeitamento

en: no score
gl: sen puntuación

en: Reset errors for selected users
gl: Restablecer erros para os usuarios seleccionados

en: No bouncing members
gl: Sen membros en rexeitamento

en: Server error
gl: Erro do servidor

en:  new lists
gl:  listas novas

en:  active lists
gl:  listas activas

en:  most recent messages
gl:  mensaxes máis recentes

en:  most recent documents
gl:  documentos máis recentes

note: (count)
en: The %1 new lists
gl: As %1 listas novas

note: (for)
en: for %1 days
gl: durante %1 días

note: (count)
en: The %1 most active lists
gl: As %1 listas máis activas

en: The most active lists
gl: As listas máis activas

note: (count)
en: The %1 most recent messages
gl: As %1 mensaxes máis recentes

en: Most recent messages
gl: Mensaxes máis recentes

note: (for)
en: for %1 days
gl: durante %1 días

note: (count)
en: The %1 most recent shared documents
gl: Os %1 documentos compartidos máis recentes

en: Most recent shared documents
gl: Documentos compartidos máis recentes

note: (l.name,domain,l.subject,l.msg_count)
en: %1@%2 - %3: %4 messages
gl: %1@%2 - %3: %4 mensaxes

note: (l.average)
en: %1 by day
gl: %1 cada día

note: (d.label)
en: Bookmark %1
gl: Marcador %1

en: RSS channel
gl: Canal RSS

en: This server provides various news via RSS. Choose parameters and pickup the RSS URL.
gl: Este servidor facilita diferentes noticias vía RSS. Elixe os parámetros e selecciona o URL do RSS.

en: Limit the number of responses:
gl: Limitar o número de respostas:

en: Limit the number of days used for the selection:
gl: Limitar o número de días usadas para a selección:

en: Update RSS URL
gl: Actualizar o URL de RSS

en: latest arc:
gl: últimos mensaxes arquivados:

en: latest document:
gl: último documento:

en: active lists:
gl: listas activas:

en: latest lists:
gl: últimas listas:

en: Scenario test module
gl: Módulo de probas de escenario

en: Scenario name:
gl: Nome do escenario:

en: sender email:
gl: enderezo de correo do remitente:

en: Related email:
gl: Enderezo de correo relacionado:

en: Remote IP address:
gl: Enderezo IP remoto:

en: Remote host:
gl: Equipo remoto:

en: Auth method:
gl: Método de autenticación:

en: get matched rule
gl: amosar a regra validada

en: Search for list(s)
gl: Buscar listas

en: Enter a list name
gl: Insire o nome da lista

en: Search lists
gl: Buscar listas

en: User search result:
gl: Resultado da busca de usuario:

note: (email)
en: Lists which %1 is subscribed to
gl: Listas nas que %1 está subscrito

en: role
gl: Rol

en: reception
gl: Recepción

en: topics
gl: Temas

en: bounce
gl: Rexeitamento

en: member
gl: membro

en: moderator
gl: moderador

en: Information
gl: Información

en: The following virtual robots are running on this server:
gl: Os seguintes robots virtuais están a funcionar neste servidor:

en: Mail domain:
gl: Dominio de correo:

en: Sympa URL:
gl: URL de Sympa:

en: , and
gl: , e

en: No Virtual Robot defined on this server
gl: Non hai ningún Robot Virtual definido neste servidor

en: Review lists from this family
gl: Revisar as listas desta familia

en: Enter an email address of a user to view lists that they are subscribed to:
gl: Insire o enderezo de correo dun usuario para ver as listas nas que está subscrito.

en: Search User
gl: Buscar usuario

en: Sessions
gl: Sesións

en: View session information for users connected to this web interface:
gl: Ver a información de sesión dos usuarios conectados a esta interface web.

en: Delay for active sessions (minutes)
gl: duración das sesións activas (minutos)

en: Show only currently connected users
gl: amosar só os usuarios conectados actualmente

en: Show Sessions
gl: Amosar sesións

en: You can update a user's email address for all their list memberships at once. If they are also list owner or list moderator, their email address for these roles will also be updated.
gl: Podes modificar o enderezo de correo dun usuario en todas as súas subscricións dunha soa vez. Se tamén figura como propietario ou moderador estes roles actualizaranse igualmente.

en: Current email address:
gl: Enderezo de correo actual:

en: Update user's email
gl: Cambiar o enderezo de correo do usuario

en: Impersonate another User
gl: Acceder como outro usuario

en: Listmasters can switch context (impersonate) other users; this may be useful when providing assistance or when testing privileges.  Enter the email address of the user you'd like to switch context to:
gl: Os listmasters poden cambiar ao contexto de (acceder como) outro usuario; isto pode ser útil para dar axuda ou para probar os privilexios.  Insire o enderezo de correo do outro usuario ao que queres cambiar o contexto:

en: Switch User Context
gl: Cambiar contexto de usuario

en: It is possible to rebuild HTML archives for an individual list or for all lists (in batch).
gl: É posible reconstruír arquivos HTML de listas individuais ou de todas as listas.

en: Rebuild archives for an individual list
gl: Reconstruír arquivos dunha lista individual

en: Enter the name of the list that you'd like to rebuild HTML archives for:
gl: Insire o nome da lista da que queres reconstruír os arquivos HTML.

en: Rebuild archive
gl: Reconstruír arquivo

en: Rebuild archives for all lists
gl: Reconstruír arquivos de todas as listas

en: Note:
gl: Aviso:

en: As this option may take a long time to complete, it is recommended (if possible) to use it during non-busy times.
gl: como esta opción pode levar moito tempo en completarse, recoméndase (se é posible) usala durante períodos de pouca carga.

en: Rebuild all
gl: Reconstruír todos

en: Sympa log level
gl: Nivel de rexistro de Sympa

en: Set debug level for logs written to disk.  This setting is temporary, applying only for the lifetime of the fastcgi session hosting this interface.
gl: Establecer o nivel dos rexistros escritos a disco. Este axuste é temporal e afecta só ao tempo de vida da sesión fastcgi que alberga esta interface.

en: Log level:
gl: Nivel de rexistro:

en: Set log level
gl: Establecer o nivel de rexistro

en: Edit default list template
gl: Editar o modelo por defecto da lista

en: Edit site-wide templates
gl: Editar modelos globais

en: view translations
gl: Ver traducións

en: Customize templates
gl: Personalizar modelos

en: Dump TT2 Variables
gl: Volcar Variables TT2

en: Toggle the dumping of available TT2 variables when rendering web interface pages. This may be useful when developing or debugging custom TT2 templates. This setting is temporary, applying only for the lifetime of the web interface fastcgi process.
gl: Habilitar o volcado das variables TT2 dispoñibles ao representar as páxinas da interface web. Isto pode ser útil para desenvolver ou analizar modelos TT2 personalizados. Este axuste é temporal e aplícase só para o tempo de vida da interface web deste proceso fastcgi.

en: Disable template variables dump
gl: Deshabilitar o volcado de variables de modelos

en: Enable template variables dump
gl: Habilitar o volcado de variables de modelos

en: Skins administration page
gl: Páxina de administración de skins

en: View main config
gl: Ver a configuración principal

en: semantic
gl: semántica

en: Sympa is designed to allow easy internationalization of its user interface (service email messages and web interface). All translations for a language are gathered into a single PO file that can be manipulated by the standard GNU gettext tools.
gl: Sympa está deseñado para permitir a internacionalización sinxela da súa interface de usuario (mensaxes de servizo de correo e interface web). Todas as traducións para un idioma están aloxadas nun único ficheiro PO que pode ser editado coas ferramentas estándares GNU gettext.

en: Check our translation FAQ if you wish to translate the Sympa GUI into your native language:
gl: Revisa as nosas FAQ sobre a tradución se queres traducir a interface GUI de Sympa ao teu idioma nativo:

en: You can submit a problem or request a new feature:
gl: Podes enviar un problema ou solicitar unha nova característica:

note: (process_id,loop_count,start_time)
en: This FastCGI process (%1) has served %2 pages since %3.
gl: Este proceso FastCGI (%1) servíu %2 páxinas dende o %3.

note: (list_request_by,list_request_date)
en: List requested by %1 on %2
gl: Lista solicitada por %1 o %2

en: Close it
gl: Pechala

en: Install it
gl: Instalala

en: submit
gl: Enviar

en: notify owner
gl: Notificar ao propietario

en: Information file
gl: Ficheiro de información

en: No info file provided.
gl: Non se facilitou ningún ficheiro de información.

en: Configuration file
gl: Ficheiro de configuración

en: Language Selection
gl: Selección de Idioma

en: Validate your language selection
gl: Confirma a túa selección de idioma

en: Set language
gl: Establecer idioma

en: HTTPS authentication information
gl: Información de autenticación HTTPS

en: User certificate belong to
gl: O certificado de usuario pertence a

en: Certificate expiration date
gl: Data de caducidade do certificado

en: Certificate issuer
gl: Provedor do certificado

en: Cipher key size used
gl: Tamaño de clave de cifrado usada

en: Exclusion table
gl: Táboa de exclusións

en: Users listed below are excluded from the list. Beware, that this feature is different from the blocklist. Exclusion makes sense when a list is based on external data sources ; thanks to exclusion, a user can unsubscribe (or being removed by list owner) even though they should be included via an external data source. Users get into the exclusion table, through the standard unsubscribe/delete functions. They get off the exclusion table with the standard subscribe/add functions.
gl: Os usuarios listados máis abaixo están excluídos da lista. Ten coidado, que esta característica é diferente da lista negra. A exclusión ten sentido nunha lista baseada nunha fonte de datos externa; coa exclusión é posible dar de baixa a un usuario (ou eliminalo da lista) incluso cando debería estar incluído a través da fonte externa de datos. Os usuarios inclúense na táboa de exclusión mediante as funcións estándares de baixa/borrado. Elimínanse mediante as funcións estándares de subscrición/adición.

en: No user excluded.
gl: Ningún usuario excluído.

en: Sessions list
gl: Lista de sesións

en: last hit date
gl: Data do último resultado

en: start date
gl: Data de inicio

en: hit count
gl: Número de resultados

en: remote address
gl: Enderezo remoto

en: User email
gl: Correo electrónico do usuario

en: Listing unsubscription to moderate
gl: Solicitudes de baixa pendentes de autorizar

en: Delete selected addresses
gl: Eliminar os enderezos seleccionados

en: Reject selected addresses
gl: Rexeitar os enderezos seleccionados

en: No unsubscription requests
gl: Sen solicitudes de baixa

note: (list,email)
en: You are not subscribed to list %1 with e-mail address %2
gl: Non estás subscrito á lista %1 co enderezo de correo %2

en: You might have subscribed with another address. Please contact the list owner to help you unsubscribe:
gl: Poderías estar subscrito con outro enderezo. Por favor, contacta co propietario da lista para que che axude a darte de baixa:

note: (list)
en: You asked to be unsubscribed from list %1
gl: Solicitaches darte de baixa da lista %1

en: To confirm your request, please click the button below:
gl: Para confirmar a túa solicitude, por favor, preme no botón inferior:

note: (list)
en: I unsubscribe from list %1
gl: Doume de baixa da lista %1

en: Cascading Style Sheet
gl: Folla de Estilo en Cascada

en: static css installation succeed. Reload the current page and/or check sympa logs to be sure that static css a really in use.
gl: instalouse con éxito o css estático. Recarga a páxina actual e/ou comproba os rexistros de sympa para estar seguro de que o css estático está realmente en uso.

en: Colors
gl: Cores

en: Use the color editor in order to change defined colors. First select the color you want to change and pick a color, then apply it using the test button. The new color is not really installed but it is used only for your own session. When happy with the different colors you chosen, you may save them in a new static CSS.
gl: Usa o editor de cores para cambiar as cores definidas. Primeiro selecciona na táboa a cor que queres cambiar e, de seguido, marca no selector de cores a nova cor; a continuación aplícaa usando o botón de proba. A nova cor non está realmente instalada, senón que se usa só para a sesión actual. Cando esteas contento coas diferentes cores seleccionadas, podes gardalas nun CSS estático.

en: Be careful: the CSS file is overwritten using css.tt2 template, usually this file is coming from Sympa distribution so your CSS customization may be erased when doing this.
gl: Ten coidado: o ficheiro CSS sobreescríbese usando o modelo css.tt2. Normalmente este ficheiro provén da túa distribición de Sympa, así que a túa personalización pode eliminarse ao facer isto.

en: So if you want to preserve some site customizations from being overwritten when upgrading to a new sympa version, css_path and css_url should not point to the same directory.
gl: Se queres evitar sobreescribir as túas personalizacións cando actualices o Sympa a unha versión nova, as variables css_path e css_url non deberían apuntar ao mesmo directorio.

en: test this color in my session
gl: Probar esta cor na miña sesión

en: reset colors in my session
gl: Restablecer as cores na miña sesión

en: Install my session colors in a new static CSS
gl: Instalar as miñas cores de sesión nun novo ficheiro CSS estático

en: Color chart
gl: Mostra de cores

en: Please note that these descriptions don't cover the exact usage of each color parameter, as it would be far too long to describe. What lies in this table should however give you a correct snapshot of what the color parameters are used for. For more details on rendering, feel free to try changing the colors in your session to see how well that works.
gl: Por favor, ten en conta que estas descricións non cobren o uso exacto de cada parámetro de cor, xa que sería demasiada extensa a súa descrición. O que aparece nesta táboa debería darche una idea clara de en que parámetros se usa cada cor. Para ter unha idea máis clara proba a cambiar a cor na túa sesión e experimenta para ver como queda.

en: This table displays every color used in Sympa, with their hexadecimal code
gl: Esta táboa amosa cada cor usada en Sympa, co seu código hexadecimal

en: parameter
gl: Parámetro

en: parameter usage
gl: Uso do parámetro

en: background color of:
gl: Cor de fondo de:

en: Text background color
gl: cor de fondo de texto

en: Miscellaneous texts font color
gl: Cor de fontes de textos varios

en: Titles and buttons color
gl: Cor de títulos e botóns

en: Main texts font color
gl: Cor de fonte de textos principais

en: font color of:
gl: Cor da fonte de:

en: form labels;
gl: etiquetas de formularios;

en: side menu titles;
gl: títulos de menús laterais;

en: text areas in forms.
gl: áreas de texto nos formularios.

en: HTTP links
gl: ligazóns HTTP

en: hovered buttons
gl: botóns sobrevoados

en: text color of hovered links;
gl: cor de texto de ligazóns sobrevoadas;

en: background color of buttons.
gl: cor de fondo de botóns.

en: text color of:
gl: Cor de texto de:

en: navigation links and buttons
gl: ligazóns de navegación e botóns

en: tables;
gl: táboas;

en: notice messages.
gl: mensaxes de notificación.

en: border color of:
gl: Cor de bordos de:

en: background color of list configuration edition and navigation edition links
gl: Cor de fondo da edición de configuración de lista e ligazóns de edición de navegación

en: background color of <b>current</b> list configuration edition and navigation edition links.
gl: Cor de fondo da edición de configuración de lista e ligazóns de edición de navegación <b>actuais</b>

en: border color of form elements;
gl: cor do bordo dos elementos de formularios;

en: background color of disabled form elements
gl: cor de fondo dos elementos desactivados de formularios

en: invalid form elements
gl: elementos de formulario non válidos

en: Background color of ins and mark elements.
gl: Cor de fondo de elementos de entrada e de marca.

en: Selected text background color
gl: Cor de fondo do texto seleccionado

en: deprecated
gl: Obsoleto

en: The mailing list server requires a working email address. Please provide your email address below.
gl: O servidor de listas precisa dun enderezo de correo electrónico. Por favor, facilítaa máis abaixo.

en: Please note:
gl: Ten en conta:

en: the email field may be pre-populated.  If it is, then your authentication server has supplied an email address it associates with you.  Whether you enter an address manually or accept the one provided, you will still need to confirm that this is a working email address by entering a confirmation password that will be sent to you.  Please press the "Send me a confirmation password" to continue to the confirmation step.
gl: o campo de correo pode estar precuberto. Se ese fora o caso, entón o servidor de autenticación facilitou o enderezo de correo que asocia contigo. Tanto se insires un enderezo de correo a man coma se aceptas o que che facilitaron, é preciso que confirmes que está en funcionamento facilitando o contrasinal de confirmación que che imos enviar. Por favor, preme en "Enviarme un contrasinal de confirmación" para continuar co paso de confirmación.

en: A confirmation password will be sent to the address you supply, after pressing the button. This will take you to the next screen to confirm that your address is operational.
gl: Unha vez que premas no botón enviarémosche un contrasinal de confirmación ao enderezo que nos subministres. Isto levaráche á seguinte pantalla para que confirmes que o teu enderezo está operativo.

en: Send me a confirmation password
gl: Enviarme un contrasinal de confirmación

note: (init_email)
en: A confirmation password has been sent to your email address %1. Please check your email inbox for the message containing the confirmation link.
gl: Envíamosche un contrasinal de confirmación o teu enderezo de correo %1. Por favor, busca na caixa de correo unha mensaxe que contén esta ligazón.

note: (listname)
en: List %1 statistics
gl: Estatísticas da lista %1

en: This page displays overall information regarding the list activity
gl: Esta páxina amosa información completa sobre a actividade da lista

note: (shared_size)
en: Shared document directory size: %1 kB
gl: Tamaño do directorio de documentos compartidos: %1 kB

note: (arc_size)
en: Web archives size: %1 kB
gl: Tamaño dos arquivos web: %1 kB

en: No operation recorded in this field yet.
gl: Non hai ningunha operación rexistrada neste campo.

en: List of subscriptions to moderate
gl: Solicitudes de subscrición pendentes de autorizar

en: Add selected addresses
gl: Engadir os enderezos seleccionados

en: No subscription requests
gl: Sen solicitudes de subscrición

en: Your list options
gl: As túas opcións na lista

en: Member since:
gl: Membro dende:

en: Receiving mode:
gl: Modo de recepción:

en: Topic subscription:
gl: Subscrición a tema:

en: Other (messages not tagged)
gl: Outros (mensaxes non etiquetados)

en: Disable topics subscription
gl: Deshabilitar subscrición a temas

en: Only possible for direct reception modes.
gl: Só posible para os modos de recepción directos.

en: Restore subscription
gl: Restablecer a subscrición

en: Your subscription is suspended.
gl: A túa subscrición está suspendida.

en: From:
gl: De:

en: To:
gl: Ata:

en: Indefinite end date
gl: Data de finalización non definida

en: Resume my subscription
gl: Continuar a miña subscrición

en: Suspend subscription
gl: Suspender subscrición

en: You can suspend your membership by using the button below. The suspend option prevents delivery of emails, this can be useful if you are out of the office for some time.
gl: Podes suspender a túa subscrición usando o botón inferior. A opción de suspender evita a entrega de correos electrónicos, o que pode ser útil se non vas atender ao correo durante un tempo.

en: dd-mm-yyyy
gl: dd-mm-aaaa

en: Suspend my membership indefinitely
gl: suspender a miña subscrición indefinidamente

en: Suspend my subscriptions
gl: Suspender as miñas subscricións

note: (list)
en: You are already subscribed to list %1
gl: Xa estás subscrito á lista %1

note: (list)
en: You want to subscribe to list %1.
gl: Queres subscribirte á lista %1.

en: Please fill in the form below and then click the validation button:
gl: Por favor, cubre o formulario inferior e preme no botón de validación:

note: (list) (report_param.listname)
en: You've made a subscription request to %1.
gl: Fixeches unha solicitude de subscrición a %1.

note: (list)
en: I subscribe to list %1
gl: Subscríbome á lista %1

en: List members
gl: Subscritores da lista

en: Domain
gl: Dominio

en: Picture
gl: Imaxe

en: Reception
gl: Recepción

en: Sources
gl: Fontes

en: Sub date
gl: Data de subscrición

en: bouncing
gl: en rexeitamento

en: List has no subscribers
gl: A lista non ten subscritores

en: Manage your subscriptions
gl: Xestionar as túas subscricións

en: You are subscribed to the following lists
gl: Estás subscrito ás seguintes listas

note: (sub.liststartdate)
en: Suspended from %1 to
gl: Suspendido dende %1 ata

en: indefinite end date
gl: data de finalización non definida

note: (l.key)
en: Check to restore reception from list %1
gl: Preme para restablecer a recepción da lista %1

note: (l.key)
en: Check to suspend or unsubscribe from list %1
gl: Preme para suspender ou dar de baixa da lista %1

en: You are not allowed to suspend your subscription / unsusbscribe from this list.
gl: Tes permiso para suspender a túa subscrición/baixa desta lista.

en: You can bulk suspend or revoke your memberships by selecting relevant lists and using the buttons below. The suspend option prevents delivery of emails, this can be useful if you are out of the office for some time.
gl: Podes suspender ou revocar en bloque ás túas subscricións seleccionando as listas relevantes e usando os botóns inferiores. A opción de suspender evita a recepción de correos electrónicos, o que pode ser útil se non vas a atender ao correo durante un tempo.

en: Toggle selection
gl: Invertir a selección

en: Resume my subscriptions
gl: Continuar as miñas subscricións

en: You need to be logged in to access this page.
gl: Tes que estar identificado para acceder a esta páxina.

en: Sympa menu
gl: Menú sympa

en: Home
gl: Inicio

en: Request a List
gl: Solicitar unha lista

en: Search form
gl: Formulario de busca

en: Index of Lists
gl: Índice de listas

en: Support
gl: Soporte

en: Documentation
gl: Documentación

en: Frequently asked questions
gl: Preguntas frecuentes

en: Give us feedback about this new Sympa version
gl: Danos retroalimentación sobre esta nova versión de Sympa

en: Feedback
gl: Retroalimentación

en: Lists Families
gl: Familias de Listas

en: The link you used is invalid
gl: A ligazón que utilizaches non é válida

en: Sorry, this operation can't be performed
gl: Sentímolo, esta operación non se pode realizar

note: (ticket_context.printable_date)
en: A validation link was sent to you on %1.
gl: Enviámosche unha ligazón de validación o %1.

note: (ticket_context.remote_addr)
en: (the validation link was requested from host %1)
gl: (a ligazón de validación solicitouse dende o equipo %1)

en: reason
gl: razón

note: (ticket_context.status)
en: The validation link has already been validated from host %1. If you did not perform this validation, please report this confidentiality issue to your mail services administrator.
gl: Xa validaron a ligazón de validación dende o equipo %1. Se tí non a realizaches, por favor, informa deste problema de confidencialidade ao administrador do teu servizo de correo.

en: However, as you are logged in already, you can probably perform the action you requested anyway.
gl: Non obstante, se xa estás identificado, probablemente poidas realizar a acción que precisas.

en: The requested ticket has expired.
gl: O tícket solicitado caducou.

en: Please login or request a new validation link
gl: Por favor, accede ou solicita unha ligazón de validación novo

en: The requested authentication ticket is unrecognized or has expired.
gl: O tícket de autenticación solicitado ou non se recoñece ou caducou.

en: Message tracking
gl: Seguimento de mensaxe

note: (fromname,fromaddr,listname)
en: Message from %1 %2 for list %3
gl: Mensaxe dende %1 %2 para a lista %3

en: Recipient Email
gl: Correo electrónico do destinatario

en: Reception Option
gl: Opción de recepción

en: Delivery Status
gl: Estado de Entrega

en: Notification Date
gl: Data de Notificación

en: Notification
gl: Notificación

en: View notification
gl: Ver notificación

en: Sympa could not deliver the requested page for the following reason:
gl: Sympa non pode entregar a páxina solicitada polo seguinte motivo:

en: Restore identity
gl: Restablecer identidade

en: My preferences
gl: As miñas preferencias

en: Logout
gl: Saír

note: (tracking_info.recipient)
en: Recipient Email: %1
gl: Correo electrónico do Destinatario: %1

note: (tracking_info.status)
en: Delivery Status: %1
gl: Estado de entrega: %1

note: (tracking_info.arrival_date)
en: Notification Date: %1
gl: Data de Notificación: %1

en: Logs view
gl: Vista de rexistros

en: Search by:
gl: buscar por:

en: Message Id
gl: ID de mensaxe

en: matching with:
gl: coincide con:

en: Search by date from:
gl: buscar por data dende:

en: to:
gl: para:

en: ex: 24-05-2006
gl: por exemplo: 24-05-2006

en: Search by type:
gl: buscar por tipo:

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Bounce management
gl: Xestión de rexeitamentos

en: List Management
gl: Xestión de Listas

en: User management
gl: Xestión de Usuarios

en: Web documents management
gl: Xestión de Documentos Web

en: Search by IP:
gl: buscar por IP:

en: View
gl: Ver

en: Search period:
gl: período de busca:

en: to
gl: ata o

note: (list)
en: Research was carried out in list <strong>%1</strong>.
gl: A busca realizouse na lista <strong>%1</strong>.

note: (total_results)
en: %1 results
gl: %1 resultados

en: Logs table
gl: Táboa de rexistros

en: List
gl: Lista

en: Action
gl: Acción

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Target Email
gl: Correo electrónico de destino

en: Message ID
gl: ID de mensaxe

en: Error type
gl: Tipo de erro

en: User Email
gl: Correo electrónico do usuario

en: User IP
gl: IP do usuario

en: Service
gl: Servizo

en: view other events related to this message id.
gl: ver outros eventos relacionados con esta id de mensaxe.

en: Other events
gl: Outros eventos

en: Report message as undetected spam
gl: Informar da mensaxe como spam non detectado

en: You should reject spam messages quietly because the sender of a spam message is often spoofed, if you really want to send this notification, please confirm.
gl: Deberías rexeitar o spam en silencio porque o remitente do spam normalmente é figurado, se realmente queres enviar esta notificación, por favor confirma.

note: (list.name)
en: List %1 automatic bounce management
gl: Xestión automática dos rexeitamentos da lista %1

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been notified that they might be removed from list %2:
gl: Ao ter recibido MOITOS informes de non entrega, notificouse aos %1 subscritores amosados abaixo que poderían ser eliminados da lista %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been removed from list %2:
gl: Ao ter recibido MOITOS informes de non entrega, elimináronse aos %1 subscritores da lista %2:

note: (total,list.name)
en: Because we received MANY non-delivery reports, the %1 subscribers listed below have been selected by Sympa as severe bouncing addresses:
gl: Ao ter recibido MOITOS informes de non entrega, Sympa seleccionou ao %1 subscritores amosados abaixo como enderezos en rexeitamento severo:

en: Managing bouncing subscribers:
gl: Xestionando aos subscritores en rexeitamento:

note: (list.name)
en: Unsubscribed from %1
gl: Unsubscrito de %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your email address (%1) has been removed from list %2@%3
gl: O teu enderezo (%1) eliminouse da lista %2@%3

en: bye!
gl: adeus!

en: near expiration of your certificate
gl: o teu certificado está próximo a caducar

note: (expiration_date)
en: Your authentication certificate will expire on %1.
gl: O teu certificado de autenticación caducará o %1.

en: The certificate subject is:
gl: O asunto do certificado é:

en: You won't receive the signed messages from your lists.
gl: Non vas recibir mensaxes asinadas das túas listas.

note: (conf.email,domain)
en: To receive them again, renew your certificate with your certification authority
    and send a signed message to %1@%2
    or
    click:
gl: Para volver a recibilas renova o teu certificados coa túa autoridade certificadora
    e envía unha mensaxe asinada a %1@%2
    ou
    preme:

en: Results of your commands
gl: Resultados dos teus comandos

en: Command has been performed:
gl: Executouse o comando:

en: These commands have been performed:
gl: Executáronse estes comandos:

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: Subscription request to list %1
gl: Solicitude de subscrición á lista %1

note: (notice.listname) (auth.listname) (u_err.listname) (i_err.listname) (list.name)
en: UNsubscription request from list %1
gl: Solicitude de baixa da lista %1

en: Command has been rejected:
gl: Comando rexeitado:

en: These commands have been rejected:
gl: Rexeitáronse estes comandos:

en: Command has failed:
gl: O comando fallou:

en: These commands have failed:
gl: Estes comandos fallaron:

en: Command has failed because of an internal server error:
gl: O comando fallou debido a un erro interno do servidor:

en: These commands have failed because of an internal server error:
gl: Estes comandos fallaron debido a un erro interno do servidor:

note: (conf.wwsympa_url)
en: For further information, check the mailing list web site %1
gl: Para máis información acceda ao sitio web do servidor de listas %1

en: Your document has been installed
gl: Instalouse o teu documento

note: (filename,list.name,domain,installed_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been installed by %4 list moderator.
gl: O teu documento %1 para a lista %2@%3 foi instalado polo moderador %4.

en: The list document repository:
gl: O repositorio de documentos de lista:

en: Your document has been rejected
gl: Rexeitouse o teu documento

note: (filename,list.name,domain,rejected_by)
en: Your document %1 for list %2@%3 has been rejected by %4 list moderator.
gl: O teu documento %1 para a lista %2@%3 foi rexeitado polo moderador %4.

en: Message was successfully delivered
gl: Mensaxe distribuída

en: List could not be created
gl: Non se puido crear a lista

en: List unknown
gl: Lista descoñecida

en: Too large message
gl: Mensaxe demasiado larga

en: Message distribution: Internal server error
gl: Distribución da mensaxe: Erro interno do servidor

en: Message distribution: User error
gl: Distribución da mensaxe: Erro do usuario

en: Cannot personalize message
gl: Non se pode personalizar a mensaxe

en: A virus in your mail
gl: Hai un virus na túa mensaxe de correo

en: Message distribution: Authorization denied
gl: Distribución da mensaxe: Autorización denegada

note: (action)
en: Delivery Status Notification: %1
gl: Notificación de Estado de Entrega: %1

en: This is an automatic response sent by Sympa Mailing Lists Manager.
gl: Esta é unha resposta automática enviada polo Xestor de Listas de Correo Sympa.

en: Message was successfully delivered to following address:
gl: A mensaxe entregouse satisfactoriamente aos seguintes enderezos:

note: (recipient)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' for the following reason:
gl: Non foi posible distribuír a túa mensaxe á lista '%1' polo seguinte motivo:

note: (listname)
en: The %1 list could not be created.
gl: Non se puido crear a lista %1.

note: (listname) (recipient) (report_param.listname)
en: List '%1' does not exist.
gl: A lista '%1' non existe.

note: (msg_size,max_size)
en: Your message could not be sent because its size (%1 kB) was over the maximum size (%2 kB) allowed on this list.
    
    Note: Because binary files have to be encoded in less-efficient ASCII format before being sent over email, the final size of an attachment is often significantly larger that the original file.
gl: Non se puido enviar a túa mensaxe porque o seu tamaño (%1 kB) superaba o tamaño máximo (%2 kB) permitido para esta lista.
    
    Nota: Como os ficheiros binarios teñen que ser codificados ao formato ASCII, que é menos eficiente, para ser mandados por correo electrónico, o tamaño final dos adxuntos é normalmente significativamente máis grande que no ficheiro orixinal.

note: (list.name,function)
en: Impossible to forward your message to '%1-%2' because of an internal server error.
gl: Imposible enviar a túa mensaxe a '%1-%2' debido a un erro interno do servidor.

note: (list.name,domain)
en: For further information, please contact %1-request@%2
gl: Para máis información contacta con %1-request@%2

note: (list.name)
en: Impossible to distribute your message for list '%1' because of an internal server error.
gl: Imposible distriubuír a túa mensaxe na lista '%1' debido a un erro interno do servidor.

note: (conf.listmaster_email,domain)
en: For further information, please contact %1@%2
gl: Para máis información contacta con %1@%2

note: (list.name,"${conf.email}@${domain}",domain,cmd)
en: The following message was sent to list '%1' and it contains a line '%4' that can be interpreted as a command.
    
    If your message contained a command (like subscribe, unsubscribe, help, index, get, ...), please note that commands should never be sent to lists. Commands must be sent to %2 exclusively.
    
    If your message was really meant to be sent to the list, it was interpreted by the software as a command. Please contact the list owner:
      %1-request@%3
    so that they can take care of your message.
    
    Thank you for your attention.
gl: Enviaches esta mensaxe á lista '%1' e contén unha liña '%4' que se pode interpretar coma un comando.
    
    Se a túa mensaxe contiña un comando (como subscribe, unsubscribe, help, index, get, etc.), por favor, ten en conta que os comandos nunca se deben de mandar ás listas. Os comandos deben ser enviados a %2 exclusivamente.
    
    Se tiñas intención de enviar a túa mensaxe á lista, esta foi interpretada polo software como un comando. Contacta co propietario da lista:
      %1-request@%3
    para que poida facerse cargo da túa mensaxe.
    
    Grazas pola túa atención.

en: No command found in message.
gl: Non se atopou ningún comando na mensaxe.

en: Your message cannot be personalized.  Please check template syntax.
gl: A túa mensaxe non se pode personalizar. Por favor, comproba a sintaxe do modelo.

en: ***** V I R U S    A L E R T *****
gl: ***** A L E R T A    D E    V I R U S *****

note: (virus_name,recipient,sender)
en: Our viruschecker found a virus named %1 in a message addressed to %2 and that seems to be yours (From: %3).
gl: O noso antivirus detectou un virus chamado %1 nunha mensaxe enviada a %2 e que parece enviada por ti (De: %3).

en: Delivery of this message has been blocked.
gl: Bloqueouse a entrega desta mensaxe.

en: It may be useful to check your system for viruses.
    
    Note, however, that many viruses fake sender's e-mail address, so it is possible that the virus didn't come from your computer. In that case, please disregard this message.
gl: Pode ser útil revisar o teu equipo en busca de virus.
    
    Ten en conta, non obstante, que moitos virus simulan o enderezo do remitente, así que é posible que o virus non veña do teu ordenador. Neste caso, desbota este aviso.

note: (list.name)
en: Your message for list '%1' (attached below) was rejected.
    You are not allowed to send this message for the following reason:
gl: Rexeitouse a túa mensaxe á lista '%1' (adxunta máis abaixo).
    Non tes permiso para enviar esta mensaxe polas seguntes razón:

en: The following address is not a known mailing list:
gl: O seguinte enderezo non se recoñece na lista:

en: To find out the correct list name, ask for this server's lists directory:
gl: Para atopar o nome correcto da lista, solicita o directorio de listas deste servidor:

note: (list.name,date)
en: %1 Digest %2
gl: Lista %1, recompilación %2

note: (list.name,date,current_group,total_group)
en: %1 Digest %2 (%3/%4)
gl: Lista %1, recompilación %2 (%3/%4)

note: (list.name,date)
en: End of %1 Digest %2
gl: Lista %1, final da recompilación %2

note: (list.name,date)
en: %1 digest %2
gl: lista %1, recompilación %2

note: (list.name)
en: Removed from %1
gl: Eliminado de %1

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your address (%1) has been removed from list
    %2@%3
    because you didn't confirm your subscription.
gl: Eliminouse o teu enderezo (%1) da lista
    %2@%3
    porque non confirmaches a túa subscrición.

en: You can subscribe again:
gl: Podes subscribirte outra vez:

note: (list.name)
en: resubscription to %1
gl: resubscrición a %1

note: (list.name,domain,user.email)
en: You have been subscriber of list %1@%2 with email %3 for 1 year or more.
gl: Levas subscrito á lista %1@%2 co enderezo %3 durante 1 ano ou máis.

en: Everything about this list:
gl: Todo sobre esta lista:

en: Unsubscription:
gl: Baixa:

en: Information about this list:
gl: Información sobre esta lista:

note: (list.name,date)
en: End of digest for list %1 - %2
gl: Final da recompilación da lista %1 - %2

note: (user.email)
en: Summary of your subscription (using the e-mail %1).
gl: Resumo da túa subscrición (usando o correo electrónico %1).

en: If you want to unsubscribe from some list, please save this mail.
gl: Se queres darte de baixa dalgunha lista, por favor, garda esta mensaxe.

en: For each list here is a mail address to use if you want to unsubscribe.
gl: Para cada lista aquí hai un enderezo de correo que usar para darte de baixa.

en:                        (Automatic Mailing System)
gl:                        (Sistema Automático de Correo)

en:                                 User's Guide
gl:                                 Guía do Usuario

en: SYMPA is an electronic mailing-list manager that automates list management functions such as subscriptions, moderation, and archive management.
gl: SYMPA é un xestos de listas de correo electrónico que automatiza as funcións de xestión de listas tales como as subscricións, moderación e arquivado.

note: ("${conf.email}@${domain}")
en: All commands must be sent to the electronic address %1.
gl: Tes que enviar todos os comandos ao enderezo de correo %1.

en: You can put multiple commands in a message. These commands must appear in the message body and each line must contain only one command.
gl: Podes incluír varios comandos nunha mensaxe. Estes comandos teñen que aparecer no corpo da mensaxe e cada liña debe conter só un.

en: Available commands are:
gl: Comando dispoñibles:

en: HELp                        * This help file
gl: HELp                        * Este ficheiro de axuda

en: INFO <list>                 * Information about a list
gl: INFO <list>                 * Información sobre a lista

en: LISts                       * Directory of lists managed on this node
gl: LISts                       * Directorio de listas xestionadas neste nodo

en: REView <list>               * Displays the subscribers to <list>
gl: REView <list>               * Amosa os subscritores a <list>

en: WHICH                       * Displays which lists you are subscribed to
gl: WHICH                       * Amosa as listas ás que estás subscrito

en: SUBscribe <list> <name>     * To subscribe or to confirm a subscription to <list>.
gl: SUBscribe <list> <name>     * Para subscribirte ou confirmar a túa subscrición a <list>.

en: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * To quit <list>. <EMAIL> is an optional email address, useful if different from your "From:" address.
gl: UNSubscribe <list> <EMAIL>  * Para saír de <list>. <EMAIL> é un parámetro opcional, útil se o enderezo de subscrición é diferente do que usas para enviar o comando.

en: UNSubscribe * <EMAIL>       * To quit all lists.
gl: UNSubscribe * <EMAIL>       * Para saír de todas as listas.

en: SET <list>|* NOMAIL         * To suspend the message reception for <list>
gl: SET <list>|* NOMAIL         * Para suspender a recepción de mensaxes dende <list>

en: SET <list>|* DIGEST         * Message reception in compilation mode
gl: SET <list>|* DIGEST         * Recepción de mensaxes en modo recompilación

en: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Message reception in compilation mode, sent as a plain text email with all attachments
gl: SET <list>|* DIGESTPLAIN    * Recepción de mensaxes en modo recompilación, enviadas en texto plano con todos os adxuntos

en: SET <list>|* SUMMARY        * Receiving the message index only
gl: SET <list>|* SUMMARY        * Recepción só do índice das mensaxes

en: SET <list>|* NOTICE         * Receiving message subject only
gl: SET <list>|* NOTICE         * Recepción só do asunto das mensaxes

en: SET <list>|* MAIL           * <list> reception in normal mode
gl: SET <list>|* MAIL           * <list> recepción en modo normal

en: SET <list>|* CONCEAL        * To become unlisted (hidden subscriber address)
gl: SET <list>|* CONCEAL        * Non estar listado (enderezo do subscritor oculto)

en: SET <list>|* NOCONCEAL      * Subscriber address visible via REView
gl: SET <list>|* NOCONCEAL      * Enderezo do subscritor visible vía REView

en: INDex <list>                * <list> archive file list
gl: INDex <list>                * <list> listado de ficheiros de arquivo

en: GET <list> <file>           * To get <file> of <list> archive
gl: GET <list> <file>           * Para obter o ficheiro <file> do arquivo da lista <list>

en: LAST <list>                 * Used to received the last message from <list>
gl: LAST <list>                 * Usado para recibir a última mensaxe da lista <list>

en: INVITE <list> <email>       * Invite <email> for subscription in <list>
gl: INVITE <list> <email>       * Invitar ao enderezo <email> a subscribirse a <list>

en: CONFIRM <key>               * Confirmation for sending a message (depending on the list configuration)
gl: CONFIRM <key>               * Confirma o envío dunha mensaxe (depende da configuración da lista)

en: QUIT                        * Indicates the end of the commands (to ignore a signature)
gl: QUIT                        * Indica o final dos comandos (para ignorar a sinatura)

en: The following commands are available only for lists owners or moderators:
gl: Os seguintes comandos están dispoñibles para os propietarios de listas ou moderadores:

en: ADD <list> user@host Full name  * To add a user to a list
gl: ADD <list> usuario@dominio Nome Completo  * Para engadir ao usuario á lista

en: DEL <list> user@host            * To delete a user from a list
gl: DEL <list> usuario@dominio            * Para eliminar a un usuario dunha lista

en: STATS <list>                    * To consult the statistics for <list>
gl: STATS <list>                    * Para consultar as estatísiticas de <list>

en: REMIND <list>                   * Send a reminder message to each subscriber (this is a way to inform anyone what is their real subscribing email).
gl: REMIND <list>                   * Envía unha mensaxe recordatoria a cada subscritor (esta é unha forma de informar a todos dos seus enderezos reais de subscrición).

en: DISTribute <list> <key>        * Moderation: to validate a message
gl: DISTribute <list> <key>        * Moderación: para validar unha mensaxe

en: REJect <list> <key>            * Moderation: to reject a message
gl: REJect <list> <key>            * Moderación: para rexeitar unha mensaxe

en: MODINDEX <list>                 * Moderation: to view the list of messages to moderate
gl: MODINDEX <list>                 * Moderación: para ver a lista completa de mensaxes esperando ser moderados

note: (list.name)
en: Archives index of list %1
gl: Índices de arquivos da lista %1

note: (list.name,domain)
en: Information regarding list %1@%2:
gl: Información da lista %1@%2:

note: (list.subject)
en: Subject          : %1
gl: Asunto          : %1

note: (o.gecos)
en: Owner             : %1
gl: Propietario             : %1

note: (e.gecos)
en: Moderator         : %1
gl: Moderador         : %1

note: (subscribe)
en: Subscription      : %1
gl: Subscrición      : %1

note: (unsubscribe)
en: Unsubscription    : %1
gl: Baixa    : %1

note: (send)
en: Sending messages  : %1
gl: Enviar mensaxes  : %1

note: (review)
en: Review subscribers: %1
gl: Revisar subscritores: %1

note: ('')
en: Reply to           : %1
gl: Responder a           : %1

note: (max_size)
en: Maximum size      : %1
gl: Tamaño máximo      : %1

note: (digest)
en: Digest            : %1
gl: Recompilación            : %1

note: ('')
en: Receiving modes   : %1
gl: Modos de recepción   : %1

note: (url)
en: Homepage          : %1
gl: Páxina de inicio          : %1

note: (list.name)
en: Invitation to join list %1
gl: Invitación para unirse á lista %1

note: (list.subject)
en: This list is about %1, so you are probably concerned.
gl: Esta lista trata sobre %1, así que probablemente esteas interesado.

en: To subscribe, click the following URL:
gl: Para subscribirte preme no seguinte URL:

note: (conf.email,domain)
en: Or send a message to %1@%2 with the following subject:
gl: Ou envía unha mensaxe a %1@%2 co seguinte asunto:

en: If you don't want to subscribe just ignore this message.
gl: Se non te queres subscribir só ignora esta mensaxe.

note: (list.name) (new_listname)
en: %1 mailing list creation
gl: Creación da lista %1

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been activated by listmaster.
gl: O listmaster activou a lista %1@%2.

en: homepage
gl: páxina de inicio

note: (list.name)
en: %1 admin page
gl: páxina de administración de %1

note: (list.name)
en: Rejected mailing list %1 creation
gl: Rexeitada a creación da lista %1

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been rejected by listmaster.
gl: O listmaster rexeitou a lista %1@%2.

note: (list.name,type)
en: Moderators List %1 / %2
gl: Lista de Moderadores %1 / %2

note: (notification_messages.size,operation)
en: You have %1 "%2" tagged notifications
gl: Tes %1 "%2" notificacións etiquetadas

note: (notification_messages.size,operation)
en: %1 "%2" tagged notifications addressed to you are attached to this message.
gl: %1 "%2" notificacións etiquetadas enviadas para ti veñen adxuntas a esta mensaxe.

note: (list.name,domain,email)
en: List "%1@%2" creation request from %3
gl: Solicitude de creación da lista "%1@%2" realizada por %3

note: (email,list.name)
en: %1 requested creation of list "%2"
gl: %1 solicitou a creación da lista "%2"

en: To activate/delete this mailing list:
gl: Para activar/eliminar esta lista:

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has copied list "%2" as a new list "%3"
gl: %1 copiou a lista "%2" como a lista nova "%3"

note: (list.name)
en: List "%1" renaming
gl: Cambio de nome da lista "%1"

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has renamed list "%2" to "%3"
gl: %1 cambiou o nome da lista "%2" a "%3"

en: No database
gl: Sen Base de datos

note: (db_name)
en: Cannot connect to database %1, still trying...
gl: Non se pode conectar á base de datos %1, seguimos intentando…

note: (db_type)
en: No database driver for %1
gl: Non hai controlador para a base de datos %1

note: (db_type,db_module)
en: No database driver installed for %1; you should download and install %2 from CPAN.
gl: Non está instalado o controlador para a Base de datos %1: deberías descargar e instalar %2 dende CPAN.

note: (crashed_process)
en: Previous process %1 crashed
gl: O anterior proceso %1 fallou

note: (crashed_process,pid)
en: Previous process %1 (with PID %2) has died unexpectedly.
gl: O anterior proceso %1 (con PID %2) fallou de forma inexperada.

note: (crash_date)
en: Date of crash: %1
gl: Data do fallo: %1

en: Errors:
gl: Erros:

en: Check log file for further details.
gl: Revisa o ficheiro de rexistros para máis detalles.

en: Upgrade procedures failed
gl: Fallaron os procesos de actualización

en: Sympa encountered the following error while running upgrade procedures:
gl: Sympa atopou o seguinte erro ao executar os procesos de actualización:

en: Password should be rehashed
gl: É necesario ofuscar de novo o contrasinal

en: Password in database seems encrypted. Run upgrade_sympa_password.pl to rehash passwords.
gl: Os contrasinais da base de datos parecen encriptados. Executa upgrade_sympa_password.pl para ofuscalos de novo.

en: Database structure updated
gl: Actualizado o esquema da base de datos

note: (db_name)
en: The database structure has been updated. Check the log file for further details:
gl: Actualizouse o esquema da base de datos. Comproba o ficheiro de rexistro para máis detalles:

en: CSS files have been updated
gl: Actualizáronse os ficheiros CSS

en: Static CSS files have been updated.  Check log file for details.
gl: Actualizouse o CSS estático. Revisa o ficheiro de rexistro para máis detalles.

en: CSS update failed
gl: Fallo na actualización do CSS

en: Static CSS failed updating.
gl: Fallou a actualización do CSS estático.

note: (target,message)
en: Cannot make directory %1: %2.
gl: Non se pode crear o directorio %1: %2.

note: (file,message)
en: Cannot open file %1: %2.
gl: Non se pode abrir o ficheiro %1: %2.

note: (message)
en: Parsing template failed: %1.
gl: Fallou a análise do modelo: %1.

en: Database connection restored
gl: Recuperada a conexión coa Base de datos

note: (db_name)
en: Connection to database %1 restored.
gl: Recuperada a conexión coa Base de datos %1.

en: Bulk mailer error
gl: Erro no enviado de correo bulk

note: (message_id)
en: Sympa failed to store a message <%1> in the bulk mailer. You should check log files !!
gl: Erro de Sympa ao almacenar unha mensaxe <%1> no enviador de correo bulk. Revisa os ficheiros de rexistro!!

note: (message_id)
en: Sympa failed to process a message <%1> in the bulk spool. You should check log files!!
gl: Erro de Sympa ao procesar unha mensaxe <%1> na cola bulk. Revisa os ficheiros de rexistro!!

en: Loop detected
gl: Detectado un bucle

en: A loop has been detected with the following message
gl: Detectouse un bucle coa seguinte mensaxe

en: Antivirus scan failed
gl: Fallo na revisión antivirus

en: The antivirus scan failed while processing the following file:
gl: A revisión antivirus fallou ao procesar o seguinte ficheiro:

en: The error message returned was:
gl: Devolveuse o erro:

en: Parameter error
gl: Erro de parámetro

note: (par_name,par_value)
en: The value for parameter %1 was badly defined: %2
gl: O valor do parámetro %1 está mal definido: %2

note: (action)
en: %1 impossible.
gl: %1 imposible.

en: See the logs for more details.
gl: Revisa os rexistros para ter máis detalles.

en: Unable to create directory
gl: Non é posible crear o directorio

note: (dir)
en: Sympa could not create directory %1
gl: Sympa non puido crear o directorio %1

en: A message archiving failed
gl: Fallou o arquivado dunha mensaxe

note: (file,bad)
en: Sympa could not archive message '%1'. Moving it into directory '%2'.
gl: Sympa non puido arquivar a mensaxe '%1'. Movéndoa ao directorio '%2'.

en: Processing email feedback report failed
gl: Fallou o procesado do informe de retroalimentación de correo

en: Sympa could not handle email feedback report.
gl: Sympa non puido xestionar o informe de retroalimentación de correo.

note: (list.name,domain)
en: List: %1@%2
gl: Lista: %1@%2

note: (feedback_type)
en: Feedback type: %1
gl: Tipo de retroalimentación: %1

en: incorrect format of edit_list.conf
gl: formato incorrecto de edit_list.conf

en: edit_list.conf format has changed:
    'default' is no more accepted for a population.
gl: o formato de edit_list.conf cambiou:
    'default' xa non é un valor aceptado.

note: (param0)
en: Refer to documentation to adapt %1.
gl: Revisa a documentación para adaptar %1.

note: (param0)
en: Until then we recommend your remove %1; default configuration will be used.
gl: Ata entón recomendamos que elimines %1; vaise usar a configuración por defecto.

note: (list.name)
en: Failed to include members for list '%1'
gl: Fallou a inclusión de membros na lista '%1'

en: Sympa could not include members from external data sources; the database or LDAP directory might be unreachable.
gl: Sympa non puido incluír subscritores de fontes externas; a base de datos ou o directorio LDAP poden non estar dispoñibles.

note: (e.name,e.type)
en: Include of data source %1 (type %2) failed.
gl: Fallou a inclusión de datos da fonte %1 (tipo %2)

en: Check Sympa log files for more precise information
gl: Revisa os rexistros de Sympa para ter infomación máis precisa

note: (param0)
en: admins update failed for list %1
gl: fallou a actualización dos administradores na lista '%1'

en: Sympa could not include admins from external data sources. The database or LDAP directory might be unreachable.
gl: Sympa non puido incluír administradores dende unha fonte externa. A base de datos ou o directorio LDAP poden non estar dispoñibles.

note: (param0)
en: list %1 in status error_config
gl: a lista %1 está en estado error_config

note: (param0)
en: No owner is defined for list %1.
gl: A lista %1 non ten definido ningún propietario.

en: The list status has been set to error_config.
gl: Cambiouse o estado da lista a error_config.

en: Check the Sympa log files for more information.
gl: Revisa os rexistros de Sympa para ter máis infomación.

note: (param0)
en: List owner/moderator email changes
gl: Cambios no enderezo de propietarios/moderadores da lista

note: (previous_email,new_email)
en: Member %1 has changed their owner/editor email address to %2. This change has been performed for the following lists:
gl: O propietario/moderador %1 cambiou o seu enderezo de correo a %2. Este cambio afecta ás seguintes listas:

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change admin email address
gl: Lista %1: Fallou o cambio do enderezo de correo do administrador

note: (current_email,new_email,datasource)
en: Admin %1 could not change their admin email address (new email address is %2) because they are included via a the following data sources: %3.
    
    If you are able to do so, you should probably update these data sources with this person's new email address.
gl: O administrador %1 non puido cambiar o seu enderezo de correo de administrador (o novo enderezo de correo é %2) porque está incluído mediante a fonte de datos seguinte: %3.
    
    Se tes os permisos axeitados probablemente deberías actualizar estes rexistros co novo enderezo de correo desta persoa.

note: (param0,param1)
en: Errors occurred while copying family %2 file in list %1 directory.
gl: Houbo erros ao copiar o ficheiro da familia %2 no directorio da lista %1.

note: (param0,param1)
en: List %1 configuration does not respect family %2 rules.
gl: A configuración da lista %1 non respecta as regras da familia %2.

note: (param0,param1)
en: Sympa could not check family %2 rules with list %1 param_constraint.conf file.
gl: Sympa non puido comprobar as regras da familia %2 co ficheiro param_constraint.conf da lista %1.

en: errors in param_constraint.conf file
gl: erros no ficheiro param_constraint.conf

note: (param0)
en: Error(s) found in the file %1.
gl: Atopáronse erros no ficheiro %1.

en: File removed
gl: Ficheiro eliminado

note: (param0)
en: The following file has been removed: %1
gl: Eliminouse o seguinte ficheiro: %1

note: (param1)
en: A backup of the file has been made: %1
gl: Fíxose unha copia de seguridade do ficheiro: %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not load family %2 for list %1.
gl: Sympa non puido cargar a familia %2 para a lista %1.

note: (param0,param1)
en: Failed to instantiate family %2 for list %1
gl: Fallo ao instanciar a familia %2 da lista %1

note: (param0,param1)
en: Sympa could not modify list %1 (Family %2)
gl: Sympa non puido modificar a lista %1 (Familia %2)

en: Failed to parse web template
gl: Fallou o análise do modelo web

en: Failed to perform scenario condition
gl: Fallo na execución da condición de escenario

en: Sympa failed to perform scenario condition for the following reason:
gl: Sympa fallou ao executar unha condición de escenario polo seguinte motivo:

note: (list.name)
en: Listmaster: internal server error
gl: Listmaster: erro interno do servidor

note: (who)
en:  User %1 has encountered an internal server error
gl:  O usuario %1 atopou un erro interno do servidor

note: (error)
en: The following error occurred while managing bounces: %1
gl: O seguinte erro deuse ao xestionar os rexeitamentos: %1

note: (list.name,domain)
en: Listmaster: list %1@%2 at 100 percents error
gl: Listmaster: a lista %1@%2 está ao 100 por cen dos erros

note: (list.name,domain)
en: The list %1@%2 has 100 percents of its users in error. Something unusual must have happened.
gl: A lista %1@%2 ten o 100 por cen dos seus usuarios en erro. Algo raro ten que ter sucedido.

note: (sender)
en: The user %1, who tried to send a mail to this list, has been warned, as well as the list owners.
gl: Avisouse tanto ao usuario %1, que intentou enviar unha mensaxe a esta lista, como aos propietarios da lista.

en: Check the bounces in this list:
gl: Comproba os rexeitamentos desta lista:

note: (listname,family,robot,msg_id)
en: Failed to process message. Unable to create the dynamic list %1 on family %2@%3. Message <%4> was ignored.
gl: Fallou o procesamento da mensaxe. Non foi posible crear a lista dinámica %1 na familia %2@%3. Ignorouse a mensaxe <%4>.

note: (family,robot,msg_id)
en: Failed to process message: family %1@%2 does not exist. Unable to create the dynamic list.  Message <%3> was ignored.
gl: Fallou o procesamento da mensaxe: a lista%1@%2 non existe. Non é posible crear a lista dinámica. Ignorouse a mensaxe <%3>.

en: Web interface
gl: Interface web

en: The authentication server name is not defined.
gl: Non está definido o nome do servidor de autenticación.

en: auth.conf error: either email_http_header or host/get_email_by_uid_filter entries should be defined.
gl: erro en auth.conf: debería estar definida email_http_header ou host/get_email_by_uid_filter.

note: (user)
en: Add user '%1' in DB failed.
gl: Fallo ao engadir o usuario '%1' da Base de datos.

note: (user)
en: Update user '%1' in DB failed
gl: Fallo ao actualizar o usuario '%1' da Base de datos

note: (old_email)
en:  (old email: %1)
gl:  (correo electrónico vello: %1)

note: (sub)
en: Add subscriber '%1' in DB failed.
gl: Fallo ao engadir o subscritor '%1' da Base de datos.

note: (sub,old_email)
en: Update subscriber '%1' in DB failed
gl: Fallo ao actualizar o subscritor '%1' da Base de datos

note: (sub)
en: Delete subscriber '%1' in DB failed.
gl: Fallo ao eliminar o usuario '%1' da Base de datos.

note: (old_email)
en: Delete user in DB for old email '%1' failed.
gl: Fallo ao eliminar o usuario co enderezo de correo vella '%1' da Base de datos.

note: (email,list.name)
en: Subscriber '%1' is not found in list %2.
gl: Non se atopa o subscritor '%1' na lista %2.

note: (filepath) (report_param.filename)
en: Unable to read file: '%1'.
gl: Non se pode ler o ficheiro: '%1'.

note: (filepath)
en: Unable to write file: '%1'.
gl: Non se pode escribir o ficheiro: '%1'.

note: (file)
en: Unable to open file '%1'.
gl: Non se pode abrir o ficheiro: '%1'.

note: (directory)
en: Unable to open directory '%1'.
gl: Non se pode abrir o directorio '%1'.

note: (dir)
en: Unable to create directory '%1'.
gl: Non se pode crear o directorio '%1'.

note: (spool)
en: Unable to open spool '%1'.
gl: Non se pode abrir a cola '%1'.

note: (msg)
en: Unable to get message '%1'.
gl: Non se pode recuperar a mensaxe '%1'.

note: (old,new)
en: Unable to rename file '%1' into '%2'.
gl: Non se pode cambiar o nome do ficheiro '%1' a '%2'.

note: (old,new)
en: Unable to rename directory '%1' into '%2'.
gl: Non se pode cambiar o nome do directorio '%1' a '%2'.

note: (file)
en: Unable to erase file '%1'.
gl: Non se pode borrar o ficheiro '%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command DISTRIBUTE from '%1' to list '%2'.
gl: Non se pode enviar o comando DISTRIBUTE dende '%1' á lista '%2'.

note: (dir)
en: No HTML version of the message available in '%1'.
gl: A versión HTML da mensaxe '%1' non está dispoñible.

note: (list.name)
en: Unable to update file config_changes for list '%1'.
gl: Non se pode actualizar o ficheiro config_changes para a lista '%1'.

note: (month,list.name)
en: Unable to find month '%1' for list '%2'
gl: Non se pode atopar o mes '%1' para a lista '%2'

note: (dir) (path)
en: : unable to read '%1'.
gl: : non se pode ler '%1'.

note: (arc_file,list.name,path)
en: Unable to find archive '%1' for list '%2'
gl: Non se pode atopar o arquivo '%1' da lista '%2'

note: (list.name)
en: Unable to find archive for list '%1'
gl: Non se pode atopar o arquivo da lista '%1'

note: (list.name)
en: Cannot save config file for list '%1'.
gl: Non se pode gardar o ficheiro de configuración para a lista '%1'.

en: Failed to install aliases.
gl: Fallou a instalación de alias.

en: Failed to remove aliases.
gl: Fallou a eliminación de alias.

en: Internal scenario error for 'create_list'.
gl: Erro interno de escenario para 'create_list'.

en: Unable to create list.
gl: Non se pode crear a lista.

en: Unable to load list topics.
gl: Non se pode cargar os temas da lista.

en: Unable to load create_list templates.
gl: Non se poden cargar os modelos de create_list.

note: (list.name)
en: Unable to get family for list '%1'.
gl: Non se pode obter a familia para a lista '%1'.

note: (new_listname)
en: Unable to reload list with new list name '%1'.
gl: Non se pode recargar a lista co nome novo '%1'.

en: Unable to reload list
gl: Non se pode recargar a lista

note: (list.name)
en: Failed to include list admins for list '%1'
gl: Fallou a inclusión dos administradores da lista '%1'

en: No owner is defined for the list '%1'
gl: Non se definiron propietarios na lista '%1'

note: (list.name)
en: The exportation to an LDAP directory failed for list '%1'
gl: Fallou a exportación do directorio LDAP para a lista '%1'

note: (new_listname)
en: Unable to check list name '%1' on SMTP server
gl: Non se pode comprobar o nome da lista '%1' no servidor SMTP

note: (list.name)
en: Cannot create shared for list '%1'.
gl: Non se pode crear a carpeta compartida para a lista '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot restore shared for list '%1'.
gl: Non se pode restablecer a carpeta compartida para a lista '%1'.

note: (list.name)
en: Cannot delete shared for list '%1'.
gl: Non se pode eliminar a carpeta compartida para a lista '%1'.

en: Impossible to browse shared documents for list '%1'.
gl: Non é posible navegar polos documentos compartidos da lista '%1'.

note: (path)
en: Cannot upload file '%1'.
gl: Non se pode cargar o ficheiro '%1'.

note: (name)
en: Errors while unzipping file '%1'.
gl: Erros ao descomprimir o ficheiro '%1'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send command REMIND from '%1' to list '%2'.
gl: Non se pode enviar o comando REMIND dende '%1' á lista '%2'.

note: (from,list.name)
en: Unable to send mail from '%1' to list '%2'.
gl: Non se pode enviar a mensaxe de '%1' ás lista '%2'.

note: (key,list.name)
en: Unable to access the message authenticated with key '%1' for list '%2'.
gl: Non se pode acceder á mensaxe autenticada coa chave '%1' para a lista '%2'.

note: (sub)
en: Unable to delete subscription request for user '%1'.
gl: Non se pode eliminar a solicitude de subscrición do usuario '%1'.

note: (file)
en: Unable to add file '%1' to archives.
gl: Non se pode engadir o ficheiro '%1' aos arquivos.

note: (zipfile)
en: Unable to write zip file '%1'.
gl: Non se pode escribir o ficheiro zip '%1'.

note: (path,list.name)
en: Unable to create a Shared Document with path '%1' for list '%2'.
gl: Non se pode crear un Documento Compartido con ruta '%1' para a lista '%2'.

en: Parameter cookie undefined, authentication failure.
gl: Parámetro de cookie non definido, erro na autenticación.

note: (env)
en: Cookie error: '%1' undefined, authentication failure.
gl: Erro na cookie: '%1' non definido, erro na autenticación.

note: (list.name,new_listname) (report_param.listname,report_param.new_listname)
en: Unable to rename list '%1' to '%2'.
gl: Non se pode cambiar o nome da lista '%1' a '%2'.

note: (list.name)
en: Listmaster: system error
gl: Listmaster: erro de sistema

note: (who)
en:  User %1 has encountered a system error
gl:  O usuario %1 atopou un erro de sistema

note: (list.name)
en: List %1 archive quota exceeded
gl: Superado o límite de almacenamento do arquivo da lista %1

note: (list.name,domain,size,domain,conf.listmaster_email)
en: %1 archive quota exceeded. 
    Total size used for %1@%2 archive is %3 Bytes. Messages are no longer being web-archived. Please contact %5@%4.
gl: Superado o límite de almacenamento do arquivo %1.
    O tamaño total usado polo arquivo da lista %1@%2 é de %3 Bytes. Xa non se van a arquivar máis mensaxes. Por favor, contacta con %5@%4.

note: (list.name,rate)
en: List "%1" warning: archive %2% full
gl: Aviso da lista "%1": o arquivo está %2% cheo

note: (rate2,list.name,domain,rate)
en: %2@%3 archives use %4% of allowed disk quota.
gl: Os arquivos de %2@%3 usan o %4% do espazo de almacenamento permitido.

note: (list.name,size)
en: Total size used for %1@%2 Bytes.
gl: Tamaño total usado por %1@%2 Bytes.

note: (domain,conf.listmaster_email)
en: Messages are still archived but you should contact %2@%1
gl: As mensaxes aínda se están a arquivar, pero deberías contactar con %2@%1

note: (list.name)
en: List %1 is closed
gl: A lista %1 está pechada

note: (list.name,domain,list.family.name)
en: %1@%2 is no longer an instance of family %3.
    This list has been closed.
gl: %1@%2 xa non é unha instancia da familia %3.
    Esta lista está pechada.

note: (type,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 List "%2" from %3 %4
gl: Para a túa información: %1 Lista "%2" de %3 %4

note: (who,gecos,list.name)
en: WARNING: %1 %2 failed to unsubscribe from %3 because their address was not found in the list.
    You may help this person looking for similar email in subscriber list using the following link :
gl: Aviso: %1 %2 fallou ao se dar de baixa de %3 porque o seu enderezo de correo non se atopou na lista.
    Podes axudar a esta persoa buscando enderezos de correo similares na lista de subscritores na ligazón seguinte:

note: (list.name)
en: List "%1" customizations have been removed
gl: Elimináronse as personalizacións da lista "%1"

note: (list.name,domain,param0,param1,param2)
en: List %1@%2 has been reinstantiated (family %3). 
    Some of the customizations have been removed because they no longer respect the family rules:
    
         Parameters: %4
gl: Reinstanciouse a lista %1@%2 (familia %3).
    Elimináronse algunhas das personalizacións porque xa non respectan as regras da familia:
    
         Parámetros: %4

note: (list.name)
en: Dear owner of list %1,
gl: Estimado propietario da lista %1,

note: (target)
en: A user %1 asked to be added as a subscriber to your list. If this is OK with you, you should click the following URL:
gl: Un usuario %1 solicitou ser engadido como subscritor da túa lista. Se estás de acordo deberías premer no seguinte URL:

en: The user has provided the following information:
gl: O usuario facilitou a seguinte información:

note: (target)
en: A user %1 asked to be deleted from your list. If this is OK with you, you should click the following URL:
gl: Un usuario %1 solicitou ser eliminado como subscritor da túa lista. Se estás de acordo deberías premer no seguinte URL:

note: (list.name)
en: WARNING: bounce rate too high in list %1
gl: AVISO: tasa de rexeitamentos demasiado alta na túa lista %1

note: (list.name,rate)
en: Bounce rate in list %1 is %2. You should delete bouncing subscribers:
gl: A tasa de rexeitamento na lista %1 é %2. Deberías eliminar aos subscritores en rexeitamento:

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI: %1 list %2 from %3 %4
gl: Para a túa información: %1 lista %2 de %3 %4

note: (command,list.name,who,gecos)
en: FYI command %1 list %2 from %3 %4
gl: Para a túa información, comando %1 lista %2 de %3 %4

note: (by)
en:  validated by %1
gl:  validado por %1

en: No action is needed on your side.
gl: Non é precisa ningunha acción pola túa parte.

note: (who)
en: FYI: automatic removal of user %1
gl: Para a túa información: eliminación automática do usuario %1

note: (who,list.name)
en: User <%1> has been automatically removed from list %2.
gl: Eliminouse automaticamente ao usuario <%1> da lista %2.

en: The user complain to abuse service about a message from the list using email feedback report.
gl: O usuario queixouse de abuso de servizo debido a unha mensaxe da lista usando o informe de retroalimentación.

en: The welcome message (or a subscription reminder) sent to the user has triggered a non-delivery report. The user email address might be incorrect.
gl: A mensaxe de benvida (ou recordatorio de subscrición) enviada ao usuario provocou a devolición dun informe de non entrega. O enderezo de correo podería ser incorrecto.

en: (no action needed)
gl: (non é necesaria ningunha acción)

note: (list.name)
en: List %1: Failed to change member email address
gl: Lista %1: fallou o cambio de enderezo de correo do subscritor

note: (current_email,new_email,datasource)
en: User %1 could not change their member email address (new email address is %2) because they are included via a the following data sources: %3.
    
    If you are able to do so, you should probably update these data sources with this person's new email address.
gl: O usuario %1 non puido cambiar o seu enderezo de subscrición (o novo enderezo é %2) porque está incluído mediante a seguinte fonte de datos: %3.
    
    Se tes os permisos axeitados probablemente deberías actualizar estes rexistros co novo enderezo de correo desta persoa.

note: (list.name)
en: List %1: Failed to load named filter
gl: Lista %1: Fallou a carga dun filtro etiquetado

note: (list.name,domain,filter)
en: A named filter for list %1@%2 could not be loaded.  Check the filter definition in %3.
gl: Non se puido cargar un filtro etiquetado para a lista %1@%2. Comproba a súa definición en %3.

note: (list.name,type)
en: List %1 / %2
gl: Lista %1 / %2

en: Public lists
gl: Listas públicas

note: (conf.email,domain)
en: Here is the list of lists from %1@%2
gl: Aquí está a lista de listas de %1@%2

en: Message distribution
gl: Distribución da mensaxe

note: (list.name)
en: Your message to the list '%1' has been forwarded to the moderator(s)
gl: Diriximos ao moderador a túa mensaxe á lista '%1'

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been distributed.
gl: Distribuíuse a mensaxe %1 para a lista '%2'.

note: (key,list.name)
en: Message %1 for list '%2' has been rejected.
gl: Rexeitouse a mensaxe %1 para a lista '%2'.

note: (key,list.name)
en: Your message for list '%2' with the %1 ID has been confirmed and distributed.
gl: Confirmouse e distribuíuse na lista '%2' a túa mensaxe con ID %1.

note: (list.name,msg_from)
en: Message for list %1 from %2 to be approved
gl: A mensaxe para a lista %1 enviada por %2 ten que ser aprobada

note: (list.name,msg_from)
en: One new message for list %1 from %2 arrived.
gl: Chegou unha nova mensaxe para a lista %1 enviada por %2.

en: This message has been tagged as spam.
gl: Marcouse esta mensaxe como spam.

note: (mod_spool_size)
en: %1 messages are awaiting moderation.
gl: Hai %1 mensaxes agardando moderación.

en: To view the messages, please click on the following URL:
gl: Para ver as mensaxes, por favor, preme no seguinte URL:

en: This mailing list is configured to require topics; that's probably why this message went through the moderation process.
gl: Esta lista está configurada para precisar temas; este é o motivo polo que esta mensaxe pasa por un proceso de moderación.

en: Because the new message is suspected to be a spam it is not attached to this one. You must use the web interface to reject or validate it.
gl: Como esta mensaxe é sospeitosa de ser spam non se adxuntou a esta outra. Tes que usar a interface web para aceptala ou rexeitala.

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1:
gl: Para distribuír a mensaxe adxunta na lista %1:

en: To reject it (it will be removed):
gl: Para rexeitala (será eliminada):

en: The messages moderating documentation:
gl: Axuda sobre a moderación de mensaxes:

note: (list.name)
en: Moderation spool for list %1
gl: Cola de moderación para a lista %1

note: (total,list.name,domain)
en: There are %1 messages to be moderated for list %2@%3
gl: Hai %1 mensaxes esperando moderación para a lista %2@%3

en: Your message has been rejected
gl: Rexeitouse a túa mensaxe

note: (list.name,domain,rejected_by)
en: Your message for list %1@%2 has been rejected by the moderator (%3).
gl: A túa mensaxe para a lista %1@%2 foi rexeitada polo moderador (%3).

note: (subject)
en: (Subject of your mail: %1)
gl: (Asunto da túa mensaxe: %1)

note: (list.name)
en: Check %1 list usage:
gl: Revisa as normas de uso da lista %1:

note: (list.name)
en: Reminder of your subscription to %1
gl: Recordatorio da túa subscrición a %1

note: (list.name,domain,user.email,user.password)
en: You are receiving this mail because you are subscribed to the mailing list %1@%2 with email address %3.
gl: Estás a recibir esta mensaxe porque estás subscrito á lista %1@%2 co enderezo de correo %3.

en: It is important to us to not send mail to people that don't want to receive it. If you do not want to be on this mailing list, please follow the instructions below to remove yourself.
gl: É importante para nós non enviar correo a persoas que non queren recibilo. Se non queres estar nesta lista de correo, por favor, segue as instrucións inferiores para darte de baixa.

en: List information:
gl: Información da lista:

en: To unsubscribe:
gl: Para darte de baixa:

en: Archives are closed.
gl: Os arquivos están pechados.

en: Archives are restricted to list owners.
gl: Os arquivos están restrinxidos ao propietario.

en: Archives are restricted to list subscribers.
gl: Os arquivos están restrinxidos aos subscritores.

en: If you are subscribed to the list with a different email address, you should either use that other email address or update your list membership with the new email address.
gl: Se estás subscrito á lista cun enderezo de correo diferente deberías, ben usar a outro enderezo, ou ben actualizar o teu enderezo de correo no servidor de listas.

en: Web archives are closed.
gl: Os arquivos web están pechados.

en: Web archives are restricted to list subscribers and local domain users.
gl: Os arquivos web están restrinxidos aos subscritores e usuarios do dominio.

en: Web archives are restricted to listmaster.
gl: Os arquivos web están restrinxidos ao listmaster.

en: Web archives are restricted to list owners.
gl: Os arquivos web están restrinxidos ao propietario.

en: Web archives are restricted to list subscribers.
gl: Os arquivos web están restrinxidos aos subscritores.

en: Adding a user to the list is restricted to list owners.
gl: A inclusión de usuarios nesta lista está restrinxida ao propietario.

en: Adding a user to this list is not allowed.
gl: Non está permitido a inclusión de usuarios nesta lista.

en: List creation is restricted to local domain users.
gl: A creación de listas está restrinxida aos usuarios do dominio.

en: List creation is restricted to listmaster.
gl: A creación de listas está restrinxida ao listmaster.

en: List creation is not allowed.
gl: Non se permite crear a lista.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers.
gl: A edición de documentos compartidos está restrinxido aos subscritores.

en: Shared document edition is restricted to list owners.
gl: A edición de documentos compartidos está restrinxido ao propietario.

en: Shared document edition is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
gl: A edición de documentos compartidos está restrinxido aos subscritores autenticados cun certificado de usuario.

en: Deleting a user from the list is restricted to list owners.
gl: A eliminación de usuarios da lista está restrinxida ao propietario.

en: It is not possible to delete a user from the list.
gl: Non é posible eliminar a un usuario da lista.

en: Shared document reading is restricted to list owners.
gl: A lectura de documentos compartidos está restrinxida ao propietario.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers.
gl: A lectura de documentos compartidos está restrinxida aos subscritores.

en: Shared document reading is restricted to list subscribers authenticated with user certificate.
gl: A lectura de documentos compartidos está restrinxida aos subscritores autenticados cun certificado de usuario.

en: you are not allowed to edit list parameters.
gl: non tes permiso para editar os parámetros da lista.

en: List parameter editing is restricted to list owners.
gl: A edición de parámetros da lista está restrinxida ao propietario.

en: The 'global remind' feature is restricted to listmaster.
gl: A característica 'global remind' está restrinxida ao listmaster.

en: List information is restricted to list subscribers.
gl: A información da lista está restrinxida aos subscritores.

en: The 'invite' feature is unavailable.
gl: A característica 'invite' non está dispoñible.

en: The 'invite' feature is restricted to list owners.
gl: A característica 'invite' está restrinxida ao propietario.

en: The 'invite' feature is restricted to list subscribers.
gl: A característica 'invite' está restrinxida aos subscritores.

en: The 'move_user' feature is unavailable.
gl: A característica 'move_user' non está dispoñible.

en: Changing user's email is not allowed.
gl: Non está permitido cambiar o enderezo de correo do usuario.

en: The 'remind' feature is restricted to listmaster.
gl: A característica 'remid' está restrinxida ao listmaster.

en: The 'remind' feature is restricted to list owners.
gl: A característica 'remid' está restrinxida ao propietario.

en: The 'review' feature is unavailable.
gl: A característica 'review' non está dispoñible.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers and local domain users.
gl: A característica 'review' está restrinxida aos subscritores e usuarios do dominio.

en: The 'review' feature is restricted to listmaster.
gl: A característica 'review' está restrinxida ao listmaster.

en: The 'review' feature is restricted to list owners.
gl: A característica 'review' está restrinxida ao propietario.

en: The 'review' feature is restricted to list subscribers.
gl: A característica 'review' está restrinxida aos subscritores.

en: Message distribution in this list is not allowed.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista non está permitida.

en: Message distribution in the list is restricted to local domain users.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida aos usuarios do dominio.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers and local domain users.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida aos subscritores e usuarios do dominio.

en: Message distribution for this list is restricted to list moderators.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida ao moderador.

en: Message distribution for this list is restricted to list owners.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida ao propietario.

en: Multipart messages are not allowed in this list.
gl: Nesta lista non se permiten as mensaxes multipartes.

en: Message distribution in the list is restricted to list subscribers.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida aos subscritores.

en: Message distribution for this list is restricted to list subscribers check S/MIME signature.
gl: A distribución de mensaxes nesta lista está restrinxida a subscritores que cumpran coa sinatura S/MIME.

en: You are not allowed to subscribe to this list.
gl: Non tes permiso para subscribirte a esta lista.

en: Subscription to this list is restricted to local domain users.
gl: A subscrición a esta lista está restrinxida a usuarios do dominio.

en: Subscription to this list requires S/MIME signature.
gl: A subscrición a esta lista precisa unha sinatura S/MIME.

en: Topics visibility is restricted to listmaster.
gl: A visibilidade dos temas está restrinxida ao listmaster.

en: Topics visibility is restricted to identified users.
gl: A visibilidade dos temas está restrinxida aos usuarios identificados.

en: It is not possible to unsubscribe from this list.
gl: Non é posible darse de baixa desta lista.

en: List is Private. You can not read the archives.
gl: Esta lista é Privada. Non podes ler os arquivos.

en: List is Private. You can not browse available files.
gl: Esta lista é Privada. Non podes navegar polos ficheiros dispoñibles.

en: The MODINDEX command is restricted to moderators.
gl: O comando MODINDEX está restrinxido ao moderador.

en: This action is restricted to list owners or moderators.
gl: Esta acción está restrinxida ao propietario e moderador.

en: This action is restricted to moderators.
gl: Esta acción está restrinxida ao moderador.

en: This action is restricted to list owners.
gl: Esta acción está restrinxida ao propietario.

en: This action is restricted to listmasters.
gl: Esta acción está restrinxida ao listmaster.

en: This action is restricted to listmasters or list owners.
gl: Esta acción está restrinxida ao listmaster e propietario.

en: This action is restricted to listmasters or privileged list owners.
gl: Esta acción está restrinxida ao listmaster e propietario con privilexios.

en: This action is restricted to the document author, listmasters, or privileged list owners.
gl: Esta acción está restrinxida ao autor do documento, listmaster e propietario con privilexios.

en: This action is restricted to privileged list owners.
gl: Esta acción está restrinxida ao propietario con privilexios.

en: This action is restricted to super-listmasters.
gl: Esta acción só esta permitida aos super-listmasters.

note: (role,right)
en: Rights to this action are '%2' for a '%1'.
gl: Os dereiros para esta acción son '%2' para un '%1'.

note: (role,right)
en: You need to login.
gl: Necesitas acceder.

note: (role,right)
en: This action is impossible because editing is a moderated function.
gl: Esta acción é imposible porque a edición e unha función moderada.

note: (role,right)
en: This action is impossible for directories because editing is a moderated function.
gl: Esta acción é imposible nos directorios porque a edición é unha función moderada.

en: The list is closed.
gl: A lista está pechada.

en: you are not allowed to perform this action.
gl: non tes permiso para realizar esta acción.

note: (report_param.year_month)
en: Archives from %1 are not accessible
gl: Non se pode acceder aos arquivos de %1

en: Failed to include members
gl: Fallou a inclusión de membros

en: Failed to include list admins
gl: Fallou a inclusión de administradores da lista

en: No owner is defined for the list
gl: No hai ningún propietario definido na lista

note: (report_param.listname)
en: The exportation failed for list '%1'
gl: Fallou a exportación para a lista '%1'

note: (name)
en: Cannot create '%1'.
gl: Non se pode crear '%1'.

note: (name)
en: Cannot unzip file '%1'.
gl: Non se pode descomprimir o ficheiro '%1'.

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1
gl: Non se pode acceder á mensaxe autenticada coa chave %1

en: Failed to get your email address from the authentication service.
gl: Fallou a obtención do teu enderezo de correo dende o servizo de autenticación.

en: Database error.
gl: Erro na base de datos.

note: (report_param.key)
en: Failed to update database.
gl: Fallou a actualización da base de datos.

note: (report_param.key)
en: Failed to update a file.
gl: Fallou a actualización do ficheiro.

note: (report_param.listname)
en: Failed creating list '%1'. The list might already exist or list name might include forbidden characters.
gl: Fallou a creación da lista '%1'. Pode que xa exista a lista ou que o nome inclúa caracteres prohibidos.

note: (report_param.email)
en: Attempts to add some users in database failed.
gl: Fallaron os intentos de engadir algúns usuarios na base de datos.

note: (report_param.email)
en: Attempts to delete some users in database failed.
gl: Fallaron os intentos de eliminar algúns usuarios na base de datos.

en: Your message signature was successfully verified using S/MIME.
gl: A túa sinatura verificouse correctamente usando S/MIME.

en: Your message contains a DKIM signature. It was successfully verified
gl: A túa mensaxe contén unha sinatura DKIM. Verificouse correctamente

en: Your request to subscribe/unsubscribe has been forwarded to the list's owners for approval. You will receive a notification when you have been subscribed (or unsubscribed).
gl: Diriximos a túa solicitude de subscrición/baixa ao propietario para a súa aprobación. Recibirás unha notificación cando a autoricen.

en: Your request has been forwarded to the list owner
gl: Diriximos a túa solicitude ao propietario da lista

note: (report_param.email)
en: Your request has been forwarded to the user %1
gl: Diriximos a túa solicitude ao usuario %1

en: To confirm your identity and prevent anyone from subscribing you to this list against your will, a message containing an validation link was sent to the e-mail address you provided.
gl: Para confirmar a túa identidade e evitar que calquera poida subscribirte a esta lista contra a túa vontade enviamos unha ligazón de validación ao enderezo de correo que nos facilitaches.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: You clicked a link to unsubscribe the address %1 from list %2.
gl: Premeches nunha ligazón para dar de baixa o enderezo %1 da lista %2.

note: (report_param.listname)
en: A confirmation was just sent to this address. By clicking the link it contains, you will be unsubscribed from list %1
gl: Enviamos unha solicitude de confirmación a este enderezo. Premendo na ligazón que contén daráste de baixa da lista %1

note: (report_param.listname)
en: Check your mailbox for new messages and click this link. This will confirm your subscription to list %1.
gl: Revisa as mensaxes novas na túa caixa de correo e preme nesta ligazón. Isto confirmará a túa subscrición á lista %1.

note: (report_param.listname)
en: We need to check your identity before validating your unsubscription request for list %1. If you have a user account you should login or create an account. Otherwise we can send you an email with a validation link inside. Please provide your email address below to receive this validation link.
gl: Necesitamos comprobar a túa identidade antes de validar a túa solicitude de baixa na lista %1. Se tes unha conta de usuario tes que acceder. Se non a tes, créaa antes. Alternativamente podemos enviarche unha mensaxe cunha ligazón de validación ao enderezo de correo que nos indiques máis abaixo.

en: We've sent you an email including a validation link. Please check your mailbox to read this email and use this validation link.
gl: Enviámosche unha mensaxe de correo que contén unha ligazón de validación. Por favor, revisa as mensaxes novas na túa caixa de correo e preme nesta ligazón.

note: (report_param.total)
en: %1 subscribers added
gl: Engadíronse %1 subscritores

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Information regarding user %1 has been updated for list %2.
gl: A información sobre o usuario %1 foi actualizada na lista %2.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 is now subscriber of list %2.
gl: O usuario %1 é agora un subscritor da lista %2.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: User %1 has been invited to subscribe in list %2.
gl: Invitamos ao usuario %1 a subscribirse na lista %2.

note: (report_param.total,report_param.listname)
en: Subscription reminder sent to each of %1 %2 subscribers.
gl: Enviamos un recordatorio de subscrición a cada un dos %1 membros da lista %2.

note: (report_param.count)
en: The Reminder has been sent to %1 users.
gl: Enviamos o Recodatorio a %1 usuarios.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The user %1 has been removed from the list %2.
gl: Eliminamos ao usuario %1 da lista %2.

note: (report_param.listname)
en: Your configuration regarding list %1 has been updated.
gl: Actualizamos a configuración da lista %1.

note: (report_param.cmd)
en: Command '%1' found: ignoring end of message.
gl: Atopamos o comando '%1': ignoramos o final da mensaxe.

note: (report_param.listname)
en: There is no message to moderate for list '%1'.
gl: Non hai mensaxes para moderar na lista '%1'.

note: (report_param.listname)
en: Including list owners into list %1 was skipped.
gl: Omitiuse a inclusión dos propietarios na lista %1.

note: (report_param.listname)
en: Including moderators into list %1 was skipped.
gl: Omitiuse a inclusión dos moderadores na lista %1.

note: (report_param.listname)
en: Including subscribers into list %1 was skipped.
gl: Omitiuse a inclusión dos subscritores na lista %1.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: List owners were included from data source "%1" into list %2.
gl: Os propietarios incluíronse dende a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: Moderators were included from data source "%1" into list %2.
gl: Os moderadores incluíronse dende a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: Subscribers were included from data source "%1" into list %2.
gl: Os subscritores incluíronse dende a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: Including list owners from data source "%1" into list %2 failed.
gl: Fallou a inclusión dos propietarios desde a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: Including moderators from data source "%1" into list %2 failed.
gl: Fallou a inclusión dos moderadores desde a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.name,report_param.listname)
en: Including subscribers from data source "%1" into list %2 failed.
gl: Fallou a inclusión dos subscritores desde a fonte de datos "%1" na lista %2.

note: (report_param.result.added,report_param.result.held,report_param.result.updated)
en: Inclusion entirely failed (%1 added, %2 held, %3 updated).
gl: A inclusión fallou por completo (%1 engadidos, %2 retidos, %3 actualizados).

note: (report_param.result.added,report_param.result.held,report_param.result.updated)
en: Inclusion partially failed (%1 added, %2 held, %3 updated).
gl: A inclusión fallou parcialmente (%1 engadidos, %2 retidos, %3 actualizados).

note: (report_param.result.added,report_param.result.deleted,report_param.result.updated)
en: Inclusion succeeded (%1 added, %2 deleted, %3 updated).
gl: A inclusión foi satisfactoria (%1 engadidos, %2 retidos, %3 actualizados).

en: You're not allowed to make sync, time limit in action
gl: Non tes permisos para sincronizar, existe un límite de tempo

note: (report_param.total)
en: %1 addresses have been removed
gl: Eliminamos o enderezo %1

note: (report_param.action)
en: %1: action completed
gl: %1: acción completada

note: (report_param.action)
en: %1: action will complete soon
gl: %1: a acción completarase pronto

en: Configuration file has been updated
gl: Actualizamos o ficheiro de configuración

en: No parameter was edited
gl: Non se editou ningún parámetro

en: List has been purged
gl: Purgamos a lista

en: List has been closed
gl: Pechamos a lista

en: List has been restored
gl: Restablecemos a lista

note: (report_param.path)
en: File %1 successfully uploaded!
gl: Ficheiro %1 cargado satisfactoriamente!

note: (report_param.path)
en: File %1 unzipped!
gl: Ficheiro %1 descomprimido!

note: (report_param.path)
en: Old file %1 has been erased
gl: Eliminamos o ficheiro vello %1

note: (report_param.path)
en: File %1 waiting for moderation
gl: O ficheiro %1 está agardando moderación

note: (report_param.path)
en: File %1 saved
gl: Ficheiro %1 gardado

en: Your password has been emailed to you
gl: Enviámosche o contrasinal por correo electrónico

en: To choose your password go to 'preferences', from the upper menu.
gl: Para elixir o teu contrasinal vai a 'preferencias', no menú superior.

note: (report_param.list)
en: No message and no document to moderate for list %1
gl: Non hai mensaxes nin documentos esperando moderación na lista %1

en: The list of list subscribers has been built/updated.
gl: Creouse/actualizouse a lista de membros da lista.

en: The list of list owners has been built/updated.
gl: Creouse/actualizouse a lista de propietarios da lista.

en: The list of list moderators has been built/updated.
gl: Creouse/actualizouse a lista de moderadores da lista.

en: The list of list members will be built/updated soon (a few minutes).
gl: Imos crear/actualizar a lista de membros da lista pronto (nuns poucos minutos).

en: The list of list subscribers will be built/updated soon (in an hour). If you wish immediate update, click "Synchronize members with data sources".
gl: Imos crear/actualizar a lista de membros da lista pronto (nunha hora). Se queres que se actualice de inmediato preme en "Sincronizar membros coas fontes de datos".

en: The list of list owners will be built/updated soon (in an hour). If you wish immediate update, click "Synchronize owners with data sources".
gl: Imos crear/actualizar a lista de propietarios da lista pronto (nunha hora). Se queres que se actualice de inmediato preme en "Sincronizar propietarios coas fontes de datos".

en: The list of moderators will be built/updated soon (in an hour). If you wish immediate update, click "Synchronize moderators with data sources".
gl: Imos crear/actualizar a lista de moderadores pronto (nunha hora). Se queres que se actualice de inmediato preme en "Sincronizar moderadores coas fontes de datos".

en: Concerned subscribers have been notified about deleted topics.
gl: Avisamos aos subscritores involucrados cos temas eliminados.

en: You have been authenticated
gl: Estás autenticado

note: (report_param.orig_file,report_param.new_file)
en: File %1 has been renamed to %2
gl: Cambiamos o nome do ficheiro %1 a %2

en: List has been set to the pending status. The listmaster needs to approve it.
gl: A lista está en estado pendente. O listmaster ten que aprobala.

en: List name has been lowercased
gl: Cambiamos o nome da lista a minúsculas

en: Aliases have been installed.
gl: Instalamos os alias.

note: (report_param.notified_user)
en: User %1 has been notified
gl: Notificamos ao usuario %1

en: You have logged out
gl: Saíches

en: You have been unsubscribed from all your lists and your account has been deleted
gl: Ves de ser dado de baixa de todas as túas listas e a túa conta foi eliminada

en: Command not understood: ignoring end of message.
gl: Non se entende o comando: ignórase o resto da mensaxe.

en: Unknown action
gl: Acción descoñecida

en: Your message was not a multipart/signed message or Sympa could not verify the signature (be aware that Sympa can't check signature if you use the subject header to write a command).
gl: A túa mensaxe no era multiparte, non estaba asinada ou Sympa non puido verificar a sinatura (ten en conta que Sympa non pode comprobar a sinatura se usas o asunto da mensaxe para enviar comandos).

note: (report_param.p_name)
en: Syntax errors with the following parameters: %1
gl: Erros de sintaxe nos seguintes parámetros: %1

en: Command syntax error.
gl: Erro na sintaxe do comando.

note: (report_param.listname)
en: %1: unknown list
gl: %1: lista descoñecida

note: (report_param.listname)
en: %1 mailing list does not provide subscriber preferences.
gl: A lista %1 non dispón de preferencias de subscrición.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Your e-mail address %1 has not been found in the list %2. Maybe you subscribed from a different e-mail address?
gl: No se atopa o teu enderezo %1 na lista %2. Pode que te subscribiras cun enderezo de correo diferente?

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: E-mail address %1 was not found in list %2.
gl: Non se atopou o enderezo de correo %1 na lista %2.

note: (report_param.listname)
en: List %1 does not accept the DIGEST mode. Your configuration has not been changed.
gl: A lista %1 non acepta o modo DIGEST. Non se cambiou a configuración.

note: (report_param.listname)
en: List %1 allows only these reception modes:
gl: A lista %1 permite estes modos de recepción:

note: (report_param.reception_mode)
en: %1 is not an available reception mode
gl: %1 non é un modo de recepción dispoñible

en: Archives are empty for this list
gl: Os arquivos desta lista están baleiros

en: Required file does not exist.
gl: O ficheiro solicitado non existe.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: The User '%1' is already subscriber of list '%2'.
gl: O usuario '%1' xa está subscrito á lista '%2'.

note: (statdesc)
en: Service unavailable because list status is '%1'
gl: O servizo non está dispoñible xa que o estado da lista é '%1'

note: (report_param.email,report_param.listname,report_param.max_list_members)
en: Unable to add user '%1' in list '%2'. Attempt to exceed the max number of members (%3) for this list.
gl: Non se pode engadir ao usuario '%1' á lista '%2'. Intentouse superar o número máximo de subscritores (%3) desta esta lista.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your subscription using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa subscrición usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your unsubscription using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa baixa usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your addition using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa inclusión usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your invitation using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa invitación usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your deletion using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa eliminación usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

en: The authentication process failed. You probably confirmed your request of subscription reminder using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches a túa solicitude de subscrición usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

note: (report_param.command)
en: The authentication process failed. You probably confirmed your "%1" command using a different email address. Please try using your canonical address.
gl: Fallou a autenticación. Probablemente confirmaches o comando "%1" usando un enderezo de correo diferente. Por favor, usa o enderezo axeitado.

note: (report_param.listname,report_param.key)
en: Unable to access the message on list %1 with key %2.
    Warning: this message may already have been sent by one of the list's moderators.
gl: Non se pode acceder á mensaxe na lista %1 coa chave %2.
    Aviso: esta mensaxe pode ter sido enviada por algún dos moderadores da lista.

en: Failed to moderate a message. It was probably moderated by another moderator.
gl: Fallo na moderación da mensaxe. Probablemente xa foi moderada por outro editor.

note: (report_param.key)
en: Unable to access the message authenticated with key %1. The message may already been confirmed.
gl: Non se pode acceder á autenticación da mensaxe con chave %1. Pode que esta mensaxe xa fora confirmada.

en: Failed to get the held message; it has probably been confirmed
gl: Fallo ao acceder á mensaxe retida; probablemente xa fora confirmada

en: No lists available.
gl: Non hai listas dispoñibles.

en: Wrong parameters
gl: Parámetros incorrectos

en: Authorization rejected. Maybe you forgot to log in?
gl: Autorización rexeitada. Pode que esqueceras acceder?

note: (report_param.new_robot)
en: %1: unknown robot
gl: %1: robot descoñecido

note: (report_param.family)
en: %1: unknown family
gl: %1: familia descoñecida

note: (report_param.email)
en: You are already logged in as %1
gl: Xa accediches como %1

en: You cannot receive a password reminder. This could be because your password is managed outside of Sympa by a Single Sign-On system or LDAP directory.
gl: Non podes recibir un recordatorio de contrasinal. Isto pode ser debido a que o teu contrasinal está a ser xestionado fora de Sympa mediante un sistema Single Sign-On ou un directorio LDAP.

en: Please provide an email address
gl: Por favor, facilita un enderezo de correo electrónico

note: (report_param.argument)
en: Missing argument %1
gl: Falta o argumento %1

note: (report_param.argument)
en: The name you want to use for your list (%1) is prohibited by the configuration of the server.
gl: O nome que queres usar para a túa lista (%1) está prohibido pola configuración do servidor.

en: You didn't define the web page you want to use to create your newsletter. Please specify either an URL or a file to upload.
gl: Non definiches a páxina web que queres usar para crear o teu taboleiro de noticias. Por favor, especifica un URL ou un ficheiro para cargar.

en: You specified both an URL and a file to upload. Sympa can't choose which one to send. Please fill the form with one of them only. A web page OR a file to upload.
gl: Especificaches tanto un URL como un ficheiro para cargar. Sympa non pode elixir cal deles utilizar. Por favor, cobre o formulario enchendo só un deles: a páxina web OU o ficheiro.

en: The page could not be parsed properly. Please check the content of web page or file you submitted.
gl: Non se puido analizar esta páxina correctamente. Por favor, comprobao contido da páxina web ou do ficheiro que enviaches.

note: (report_param.argument)
en: Wrong value for parameter %1
gl: Valor non válido para o parámetro %1

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" is incorrect
gl: O enderezo "%1" non é correcto

note: (report_param.email || report_param.value)
en: Address "%1" belongs to a blocklisted domain
gl: O enderezo "%1" pertence a un dominio en lista negra

note: (report_param.email)
en: Address "%1" is the address for the list owners
gl: O enderezo "%1" é o enderezo dos propietarios da lista

note: (report_param.email)
en: Address "%1" is the address for the list moderators
gl: O enderezo "%1" é o enderezo dos moderadores da lista

note: (report_param.email)
en: Address "%1" is the address of the list
gl: O enderezo "%1" é o enderezo da lista

en: Provided password is incorrect
gl: O contrasinal facilitado non é correcto

en: You did not choose a password, request a reminder of the initial password
gl: Non elixiches un contrasinal, solicita un recordatorio do contrasinal inicial

en: Your password is stored in an LDAP directory, therefore Sympa cannot post a reminder
gl: O teu contrasinal está almacenado nun directorio LDAP, polo tanto Sympa non pode enviar un recordatorio

note: (report_param.nb_days)
en: The period is too long (%1 days)
gl: O período é demasiado longo (%1 días)

note: (report_param.page)
en: No page %1
gl: Sen páxina %1

en: Missing filter
gl: Falta o filtro

en: Check the additional information
gl: Revisa a información adicional

note: (report_param.file)
en: %1: file not editable
gl: %1: ficheiro non editable

note: (report_param.email,report_param.list)
en: %1 is already subscribed to the list %2
gl: %1 xa está subscrito á lista %2

en: Please provide your password
gl: Por favor, facilita o teu contrasinal

en: The passwords you typed do not match
gl: O contrasinais que facilitaches non coinciden

note: (report_param.reason)
en: The password you typed does not match this sites standards of strength: %1. Please pick a stronger password.
gl: O contrasinal que escribiches non se axusta as normas de seguridade do sitio: %1. Por favor, elixe un contrasinal máis seguro.

note: (report_param.tpl)
en: Provided path is incorrect for template '%1'
gl: A ruta facilitada non é correcta para o modelo '%1'

note: (report_param.path)
en: Cannot open file '%1'
gl: Non se pode abrir o ficheiro '%1'

en: You need to provide list name
gl: É necesario que indiques o nome da lista

en: Tagging message is required for this list
gl: Esta lista precisa que as mensaxes estean etiquetadas

en: Tag message with topic is required for this list
gl: Nesta lista é preciso que etiquetes a mensaxe cun tema

en: You did not select an action to perform
gl: Non seleccionaches a acción a realizar

note: (report_param.email)
en: No bounce for user  %1
gl: Non hai rexeitamentos do usuario %1

en: List has no bouncing subscribers
gl: A lista non ten subscritores en rexeitamento

note: (report_param.email)
en: Config file has been modified by %1. Cannot apply your changes
gl: O usuario %1 modificou o ficheiro de configuración. Non se poden aplicar os teus cambios

en: Topic "other" is a reserved word
gl: O tema "other" é unha palabra reservada

note: (report_param.p_name)
en: Parameter '%1' is mandatory. Ignoring deletion.
gl: O parámetro '%1' é obrigatorio. Ignorarase o borrado.

note: (report_param.value,report_param.p_name)
en: Duplicate value '%1' for parameter '%2'. Ignoring change.
gl: Valor duplicado '%1' para o parámetro '%2'. Ignorarase o cambio.

note: (report_param.param)
en: Parameter '%1' must have values
gl: O parámetro '%1' ten que ter valores

note: (report_param.param,report_param.val)
en: Parameter '%1' has got wrong value: '%2'
gl: O parámetro '%1' ten un valor erróneo: '%2'

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is already closed
gl: A lista '%1' xa está pechada

note: (report_param.listname)
en: The list '%1' is not closed
gl: A lista '%1' non está pechada

note: (report_param.bad_listname)
en: '%1': bad list name
gl: '%1': mal nome de lista

note: (report_param.new_listname)
en: '%1' list already exists
gl: a lista '%1' xa existe

note: (report_param.new_listname)
en: Incorrect list name '%1': matches one of service aliases
gl: Nome de lista incorrecto '%1': coincide con un dos nosos servizos

note: (report_param.listname)
en: Failed to remove list aliases for list %1
gl: Fallou a eliminación dos alias para a lista %1

note: (report_param.path)
en: %1: No such file or directory
gl: %1: non existe ese ficheiro ou directorio

note: (report_param.path)
en: Unable to read %1: empty document
gl: Non se pode ler %1: documento baleiro

en: There is no shared documents
gl: Non hai documentos compartidos

en: The shared document space is empty
gl: O espazo de documentos compartidos está baleiro

en: The shared directory cannot have any description
gl: O directorio compartido non pode ter descrición

en: No description specified
gl: Non se especificou unha descrición

note: (report_param.path)
en: Unable to describe, the document '%1' does not exist
gl: Non se pode describir, o documento '%1' non existe

en: Data has changed on disk. Cannot apply your changes
gl: Os datos non disco cambiaron. Non se poden aplicar os teus cambios

note: (report_param.name)
en: %1: incorrect name
gl: %1: nome incorrecto

en: Failed: your content is empty
gl: Erro: o teu contido está baleiro

note: (report_param.path)
en: Cannot overwrite file %1:
gl: Non se pode sobreescribit o ficheiro%1:

note: (report_param.path)
en: A directory named '%1' already exists:
gl: Xa existe un directorio con nome '%1':

note: (report_param.name)
en: This is an already existing document: '%1'
gl: Xa existe un documento: '%1'

en: No name specified
gl: Non se especificou o nome

en: The document repository exceed disk quota.
gl: O repositorio de documentos supera o límite de espazo en disco.

note: (report_param.path)
en: Cannot upload file %1:
gl: Non se pode cargar o ficheiro %1:

note: (report_param.dir)
en: You're not authorized to upload an INDEX.HTML file in %1
gl: No estás autorizado un ficheiro chamado INDEX.HTML en %1

en: The upload failed, try it again
gl: Fallou a carga, proba outra vez

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: Directory %1 and its contents could not be copied: %2
gl: Non se puido copiar o directorio %1 e os seus contidos: %2

note: (report_param.name,report_param.reason)
en: File %1 was not copied: %2
gl: Non se copiou o ficheiro %1: %2

note: (report_param.directory)
en: Failed: %1 not empty
gl: Fallou: %1 non está baleiro

en: No certificate for this list
gl: Non hai certificado para esta lista

en: This list has no message topic
gl: A lista no ten tema de mensaxes

note: (report_param.email)
en: No entry for user '%1'
gl: No hai entradas para o usuario '%1'

en: Please select archive months
gl: Por favor, selecciona os meses do arquivo

en: No SOAP service
gl: Sen servizo SOAP

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

note: (report_param.argument)
en: This Template '%1' already exists
gl: Este modelo '%1' xa existe

note: (report_param.file_del)
en: Cannot delete this file '%1'
gl: Non se pode eliminar este ficheiro '%1'

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to update member email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a actualización da mensaxe do subscritor '%1' na lista '%2'.

note: (report_param.listname)
en: Failed to update member email in list '%1', list owner has been notified.
gl: Fallou a actualización da mensaxe do subscritor na lista '%1', notificouse ao propietario da lista.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to delete member email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a eliminación da mensaxe do subscritor '%1' na lista '%2'.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to update owner email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a actualización do enderezo do propietario '%1' na lista '%2'.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to update moderator email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a actualización do enderezo do moderador '%1' na lista '%2'.

note: (report_param.listname)
en: Failed to update owner email in list '%1', listmaster has been notified.
gl: Fallou a actualización do enderezo do propietario na lista '%1', informouse ao listmaster.

note: (report_param.listname)
en: Failed to update moderator email in list '%1', listmaster has been notified.
gl: Fallou a actualización do enderezo do moderador da lista '%1', informouse ao listmaster.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to delete owner email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a eliminación do enderezo do propietario '%1' da lista '%2'.

note: (report_param.email,report_param.listname)
en: Failed to delete moderator email '%1' in list '%2'.
gl: Fallou a eliminación do enderezo do moderador '%1' da lista '%2'.

en: Address was not changed.
gl: Non se cambiou o enderezo.

note: (report_param.error)
en: Your message cannot be personalized due to error: %1.  Please check template syntax.
gl: Non se pode personalizar a túa mensaxe debido ao erro: %1. Por favor, revisa a sintaxe do modelo.

note: (report_param.value,report_param.owner_domain)
en: %1: all list owners must be in the following domains: %2.
gl: %1: todos os propietarios da lista deben de pertencer aos seguintes dominios: %2.

note: (report_param.value,report_param.owner_domain_min,report_param.owner_domain)
en: Unable to reduce the number of list owners in required domains to %1. Domains that count toward the minimum requirement of %2: %3
gl: Non se pode reducir o número de propietarios dos dominios obrigatorios a %1. Os dominios que contan para o requirimento mínimo de %2 son: %3

note: (report_param.lists)
en: You are the only owner of the following list(s): %1. Please give ownership to other people before deleting your account. You have been unsubscribed from all your lists though.
gl: Eres o único propietario da(s) seguinte(s) lista(s): %1. Por favor, cede a propiedade a outras persoas antes de eliminar a túa conta. Non obstante, xa che demos de baixa de todas as túas listas.

en: You are not authorized to delete your account if you are not using the built-in authentication (i.e. you are using a LDAP authentication, a SSO system, etc.).
gl: Non podes eliminar a túa conta se non estás a usar o sistema de autenticación interno (pode que esteas a usar autenticación LDAP, un sistemas SSO, etc.)

note: (report_param.name)
en: Unknown authentication service %1.
gl: Servizo de autenticación descoñecido %1.

en: Unable to send archive: no message id found.
gl: Non se pode enviar o arquivo: non se atopou a ID da mensaxe.

en: Unable to view archived message: no message id found.
gl: Non se pode ver a mensaxe arquivada: non se atopou o id da mensaxe.

en: This list is not configured for tracking.
gl: Nesta lista non está configurado o seguimento.

note: (report_param.msgid)
en: No message found in archives matching Message-ID '%1'.
gl: Non se atopou ningunha mensaxe nos arquivos con ID de mensaxe '%1'.

note: (report_param.msgid)
en: Unknown scenario '%1'.
gl: Escenario '%1' descoñecido.

note: (report_param.month)
en: Unable to find month '%1'
gl: Non se atopa o mes '%1'

en: You are not allowed to get the privilege of this user.
gl: Non tes permiso para obter o privilexio deste usuario.

note: (conf.title,family.name)
en: %1 / unsubscribing from family %2
gl: %1 / dándose de baixa da familia %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / unsubscribing from %2
gl: %1 / dándose de baixa de %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / subscribing to %2
gl: %1 / subscribíndose a %2

note: (family.name)
en: You requested that your e-mail address be removed from family '%1'.
gl: Solicitaches que elimináramos o teu enderezo de correo da familia '%1'.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be removed from list '%1'.
gl: Solicitaches que elimináramos o teu enderezo de correo da lista '%1'.

note: (list.name)
en: You requested that your e-mail address be added to list '%1'.
gl: Solicitaches que engadíramos o teu enderezo de correo á lista '%1'.

note: (list.name)
en: You've made a user subscription request to list %1.
gl: Fixeches unha solicitude de subscrición á lista %1.

note: (list.name)
en: You've made a user removal request from list %1.
gl: Fixeches unha solicitude de eliminación da lista %1.

note: (list.name)
en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list %1
gl: Solicitaches que se enviara un recordatorio de subscrición a cada subscritor da lista %1

en: You requested a subscription reminder to be sent to each subscriber of list '*'
gl: Solicitaches que se enviara un recordatorio de subscrición a cada subscritor da lista '*'

note: (type)
en: You requested an action '%1'.
gl: Solicitaches unha acción '%1'.

en: If you want this action to be taken, please hit the following link:
gl: Se queres que se realice esta acción, por favor, preme na seguinte ligazón:

note: ("${conf.email}@${domain}","AUTH ${keyauth} ${cmd}")
en: If you want this action to be taken, please
    
    - reply to this mail
    OR
    - send a message to %1 with subject
     %2
    OR
    - click on the following URL
gl: Se queres realizar esta acción, por favor,
    
    - responde a esta mensaxe
    OU
    - envía unha mensaxe a %1 co asunto
     %2
    OU
    - preme no seguinte URL

en: If you do not want this action to be taken, you can safely ignore this message.
gl: Se non queres que se realice esta acción podes ignorar esta mensaxe.

note: (list.name,domain)
en: Here are the subscribers of %1@%2 mailing list:
gl: Estes son os subscritores da lista %1@%2:

note: (total)
en: Total subscribers: %1
gl: Subscritores totais: %1

note: (list.name)
en: Tag your message for list %1
gl: Etiqueta a túa mensaxe para a lista %1

note: (list.name)
en: Confirm your message for list %1
gl: Confirma a túa mensaxe para a lista %1

note: (list.name)
en: List %1 allows you to tag your messages, using a set of defined topics. To tag the attached message go to the following page:
gl: A lista %1 permite etiquetar as mensaxes usando unha serie de temas definidos. Para etiquetar a mensaxe adxunta visita a seguinte páxina:

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1, click on the URL:
gl: Para distribuír a mensaxe adxunta na lista %1, preme no URL:

note: (conf.title)
en: %1 / your environment
gl: %1 / a túa contorna

note: (domain)
en: Someone, probably you, requested to allocate or renew your password for your list server account %1.
gl: Alguén, probablemente ti, solicitou establecer ou modificar o teu contrasinal para o servidor de listas %1.

en: You may ignore this request or click on the following URL in order to choose your password.
gl: Podes ignorar esta solicitude ou premer no seguinte URL para elixir o teu contrasinal.

note: (conf.wwsympa_url,'/help')
en: Help on Sympa: %1%2
gl: Axuda sobre Sympa: %1%2

en: To complete your account setup actions, you need to confirm that you have supplied a working email address. Please follow the link below to complete your account configuration.
gl: Para completar as accións de configuración da túa conta necesitas confirmar que facilitaches un enderezo de correo correcto. Por favor, preme na ligazón inferior para completar a configuración.

note: (list.name)
en: Shared document to be approved for %1
gl: O documento compartido te que ser aprobado por %1

note: (list.name,filename,who)
en: There is a new shared document in list %1: 
        %2
        from %3
    
    To moderate this document:
gl: Hai un documento compartido novo na lista %1: 
        %2
        de %3
    
    Para moderar este documento:

note: (list.name)
en: Information regarding list %1
gl: Información sobre a lista %1

note: (stats.msg_rcv)
en: Number of received messages :      %1
gl: Número de mensaxes recibidas:      %1

note: (stats.msg_sent)
en: Number of forwarded messages:      %1
gl: Número de mensaxe enviadas:      %1

note: (stats.byte_rcv)
en: Received mega-bytes         :      %1
gl: Megabytes recibidos         :      %1

note: (stats.byte_sent)
en: Forwarded mega-bytes        :      %1
gl: Megabytes enviados         :      %1

note: (list.name,date)
en: %1 Summary %2
gl: %1 resumo %2

note: (list.name,date)
en: %1 summary %2
gl: %1 resumo %2

note: (file_name)
en: The %1 file that was initially attached to this message has been stored on the mailing lists server:
gl: O ficheiro %1, que era inicialmente un axunto desta mensaxe, almacenouse no servidor de listas:

note: (list.name)
en: Your bouncing address in list %1
gl: O teu enderezo de rexeitamento na lista %1

note: (list.name,to,subscriber.first_bounce)
en: Messages from list %1 that were sent to your address %2 have generated non-delivery reports since %3. 
    If this problem persists, you will be automatically unsubscribed from the list.
gl: Mensaxes da lista %1 que se enviaron ao teu enderezo %2 xeneraron informes de non entrega dende o %3.
    Se o problema persiste darémosche de baixa da lista.

en: You can contact list owner:
gl: Podes contactar co propietario:

note: (list.name)
en: Topics updated in list %1
gl: Temas actualizados na lista %1

note: (list.name)
en: Some of the topics you are subscribed to in the list '%1' have been deleted.
    Deleted topic(s) is(are):
gl: Elimináronse algúns dos temas aos que estás subscrito na lista '%1'.
    Os temas eliminados son:

en: To update your topics subscription, go to the following page:
gl: Para actualizar a túa subscrición a temas, vai á seguinte páxina:

note: (list.name)
en: Management of list %1
gl: Xestión da lista %1

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list owner by %1 for list %2@%3.
gl: %1 delegou en ti a responsabilidade de ser propietario da lista %2@%3.

note: (delegator,list.name,domain)
en: You have been delegated the responsibility of list moderator by %1 for list %2@%3.
gl: %1 delegou en ti a responsabilidade de ser moderador da lista %2@%3.

en: The list homepage:
gl: Páxina de inicio da lista:

en: Owner and moderator guide:
gl: Guía de propietario e moderador:

note: (list.name)
en: No valid recipient in list %1
gl: Destinatario non válido na lista %1

note: (list.name,conf.listmaster_email,domain)
en: Your message to list %1 could not be delivered. All the subscribers to this list have their address in error.
    Please contact the listmaster (%2@%3) to fix this problem before re-posting your message.
gl: Non se puido entregar a túa mensaxe á lista %1. Todos os subscritores desta lista teñen o seu enderezo en erro.
    Por favor, contacta co listmaster (%2@%3) para que arranxe este problema antes de volver a mandar a túa mensaxe.

note: (list.name)
en: FYI: subscribing to %1
gl: Para a túa información: subscribíndote a %1

note: (conf.title,list.name)
en: FYI: unsubscribing from %1
gl: Para a túa información: dándote de baixa de %1

note: (list.name)
en: Someone (probably you) requested for subscribing to list %1, but you have already subscribed to this list.
gl: Alguén (probablemente ti) solicitou a túa subscrición á lista %1, pero xa estabas subscrito.

note: (list.name)
en: Someone (probably you) requested for unsubscribing from list %1, but you have not subscribed to this list.
gl: Alguén (probablemente ti) solicitou a túa baixa da lista %1, pero non estabas subscrito.

note: (list.name)
en: Welcome to list %1
gl: Benvido á lista %1

note: (list.name,domain)
en: Welcome to list %1@%2
gl: Benvido á lista %1@%2

note: (user.email)
en: Your subscription email is %1
gl: O teu enderezo de correo de subscrición é %1

en: General information about mailing lists:
gl: Información xeral sobre as listas de correo:

en: Result of your command
gl: Rsultado do teu comando

en: Here are the lists you are currently subscribed to:
gl: Estas son as listas nas que estás subscrito:

en: Lists you are owner of:
gl: Estas son as listas das que eres propietario:

en: Lists you are moderator of:
gl: Estas son as listas das que eres moderador:

note: (list.name,domain)
en: encrypted message for list %1@%2
gl: mensaxe encriptada para a lista %1@%2

note: (mail.sender,mail.subject)
en: An encrypted message from %1 has been distributed to
    Subject: %2
gl: Distribuíuse unha mensaxe encriptada de %1 para
    Asunto: %2

note: (user.email)
en: It was not possible to send you the message because the mailing list manager was unable to access your personal certificate (email %1).
gl: Non foi posible enviarche a mensaxe porque o servidor de listas non puido acceder ao teu certificado persoal (enderezo de correo %1).

note: (conf.email,domain)
en: Please, in order to receive future encrypted messages send a signed message to %1@%2.
gl: Por favor, para seguir a recibir mensaxes encriptadas envía unha mensaxe asinada a %1@%2.

en: Information about this list:
gl: Información sobre esta lista:

en: A virus in your email
gl: Hai un virus na túa mensaxe de correo

en: mails
gl: mensaxes de correo

en: Page navigation:
gl: Navegación por páxinas:

en: Archive powered by
gl: Arquivo xestionado por

en: Chronological
gl: Cronolóxico

en: Thread
gl: Fío

en: , <em>(continued)</em>
gl: , <em>(continúa)</em>

en: &lt;Possible follow-up(s)&gt;
gl: &lt;Posibles continuacións&gt;

en: <em>Message not available</em>
gl: <em>Mensaxe non dispoñible</em>

en: picture
gl: imaxe

en: Reply to
gl: Responder a

en: both
gl: ambos

en: Reply
gl: Responder

note: (user.email)
en: Re-deliver to %1
gl: Reentregar a %1

en: View source
gl: Ver fonte

en: mail tracking
gl: seguimento de correo electrónico

en: restricted to owner with authentication
gl: restrinxido ao propietario con autenticación

en: restricted to owner without authentication if DKIM signature is OK.
gl: restrinxido ao propietario con autenticación se a sinatura DKIM está ben

en: add impossible
gl: imposible engadir

en: add performed by list owner does not need authentication
gl: engadir realizado polo propietario sen precisar autenticación

en: add performed by owner does not need authentication (notification)
gl: engadir realizado polo propietario sen precisar autenticación (notificación)

en: add performed by list owner does not need authentication if DKIM signature OK
gl: engadir realizado polo propietario sen precisar autenticación se ten sinatura DKIM

en: by owner
gl: polo propietario

en: Restricted to people subscribed to the list of family owners.
gl: Restrinxido a subscritores da lista propietaria da familia.

en: restricted to listmaster
gl: restrinxido ao listmaster

en: anybody. Be sure you know what you are doing
gl: ninguén. Asegúrate de saber o que estás a facer

en: anybody by validation by listmaster required
gl: calquera con aprobación do listmaster

en: moderated for subscribers
gl: moderada para os subscritores

en: restricted to list owners
gl: restrinxida ao propietario

en: restricted to subscribers
gl: restrinxida aos subscritores

en: restricted to subscribers authenticated with user cert
gl: restrinxida aos subscritores autenticados con certificado de usuario

en: public documents
gl: documentos públicos

en: deletion performed only by list owners, need authentication
gl: eliminación realizada sólo polo propietario, precisa autenticación

en: deletion performed only by list owners, need authentication unless DKIM signature is OK
gl: eliminación realizada só polo propietario, precisa autenticación agás con sinatura DKIM válida

en: remove subscriber impossible
gl: eliminación de subscritores imposible

en: by owner without authentication
gl: polo propietario sen autenticación

en: list owners, authentication not needed (notification)
gl: propietario, autenticación non necesaria (notificación)

en: by owner without authentication if DKIM signature OK
gl: polo propietario sen autenticación se ten sinatura DKIM válida

en: need authentication
gl: precisa autenticación

en: impossible
gl: imposible

en: only for listmaster
gl: sólo o listmaster

en: restricted to subscribers - Silent rejection otherwise.
gl: restrinxida aos subscritores - Rexeitamento sen notificación.

en: for anyone
gl: para todo o mundo

en: invite perform by list owner do not need authentication
gl: invitación realizada polo propietario sen autenticación

en: listmaster only
gl: só o listmaster

en: listmaster only (do not require authentication if DKIM siganture is OK)
gl: só o listmaster (non precisa autenticación se a sinatura DKIM é valida)

en: restricted to list owners (authentication is not required if a DKIM signature is OK)
gl: restrinxida ao propietario (non precisa autenticación se a sinatura DKIM é valida)

en: no one can review
gl: ninguén pode revisar

en: only owner (and listmaster)
gl: só o propietario e listmaster

en: anyone can do it!
gl: calquera pode facelo!

en: restricted to subscribers, messages from others are discarded
gl: restrinxida aos subscritores, ignóranse as mensaxes dos demais

en: Moderated, no authentication needed if DKIM signature from moderator is OK
gl: moderada, non é precisa a autenticación do moderador se ten sinatura DKIM válida

en: Moderated
gl: moderada

en: Moderated, even for moderators
gl: moderada, incluso para o moderador

en: Moderated, need authentication from moderator
gl: moderada, con autenticación do moderador

en: Newsletter, restricted to moderators
gl: boletín, restrinxida ao moderador

en: Newsletter, restricted to moderators after confirmation
gl: boletín, restrinxido ao moderador con confirmación

en: Restricted to list owners only
gl: restrinxida ao propietario

en: Restricted to list owners with previous MD5 authentication
gl: restrinxida ao propietario previa autenticación MD5

en: restricted to subscribers and checked smime signature
gl: restrinxida aos subscritores e sinatura S/MIME comprobada

en: Moderated, restricted to subscribers
gl: moderada, restrinxida aos subscritores

en: Moderated, for non subscribers sending multipart messages
gl: moderada para non subscritores que envían mensaxes multiparte

en: restricted to subscribers with previous md5 authentication
gl: restrinxida a subscritores previa autenticación md5

en: Moderated, for subscribers and even moderators themself
gl: moderada para subscritores e moderador

en: Private, moderated for non subscribers
gl: privada, moderada para non subscritores

en: Private, confirmation for non subscribers
gl: privada, con confirmación para non subscritores

en: public list
gl: lista pública

en: public list, Bcc rejected (anti-spam)
gl: lista pública, rexeitados os CCo (antispam)

en: anyone no authentication if DKIM signature is OK
gl: calquera, sen autenticación se a sinatura DKIM é válida

en: public list multipart/mixed messages are forwarded to moderator
gl: lista pública, mensaxe multiparte/mesturadas son dirixidas ao moderador

en: public list multipart messages are rejected
gl: lista pública, mensaxes multiparte rexeitadas

en: test X-Spam-Status header
gl: comprobar a cabeceira x-spam-status

en: subscription request confirmed
gl: solicitude de subscrición confirmada

en: need authentication (notification is sent to owners)
gl: precisa autenticación (con notificación ao propietario)

en: need authentication unless DKIM signature is OK (notification is sent to owners)
gl: precisa autenticación agás se a sintuara DKIM é válida (envíase notificación ao propietario)

en: requires authentication then owner approval
gl: precisa autenticación e aprobación do propietario

en: requires authentication unless DKIM signature is OK, then owner approval
gl: precisa autenticación agás se a sinatura DKIM é válida, con aprobación do propietario

en: subscription is impossible
gl: subscrición imposible

en: for anyone without authentication
gl: para calquera sen autenticación

en: anyone, notification is sent to list owner
gl: calquera, con notificación ao propietario

en: anyone, no welcome message
gl: calquera, sen mensaxe de benvida

en: owners approval
gl: aprobación do propietario

en: requires S/MIME signed
gl: precisa mensaxe S/MIME asinado

en: requires S/MIME signed or owner approval
gl: precisa mensaxe S/MIME asinado ou aprobación do propietario

en: conceal unless for listmaster
gl: oculta agás para o listmaster

en: conceal unless user is logged in
gl: oculta agás se o usuario accedeu

en: no conceal
gl: Non oculta

en: authentication requested, notification sent to owner
gl: solicítase autenticación, envíase notificación ao propietario

en: authentication requested unless DKIM signature is OK, notification sent to owner
gl: solicítase autenticación agás se a sinatura DKIM é correcta, envíase notificación ao propietario

en: need authentication unless DKIM signature is OK
gl: precisa autenticación agás se a sinatura DKIM é válida

en: open with mail confirmation, owner is notified
gl: aberta con confimación por correo, notificación ao propietario

en: conceal except for subscribers
gl: Oculta agás para subscritores

en: conceal from anonymous users
gl: ocultar para usuarios anónimos

en: conceal even for subscribers
gl: Oculta, incluso para subscritores

en: restricted to local domain users
gl: restrinxido a usuarios do dominio

en: anyone from local domain
gl: ninguén do dominio local

en: restricted to subscribers or local domain users
gl: restrinxida aos subscritores ou usuarios do dominio

en: restricted to local domain
gl: restrinxida ao dominio

en: restricted to local domain and subscribers
gl: restrinxida aos subscritores e usuario do dominio

en: local domain users or owner approval
gl: usuarios do dominio ou aprobación do propietario

en: intranet access
gl: Acceso dende intranet

en: daily certificate expiration date checking; users are warned when their certificate has expired or expires within 3 days
gl: con comprobación diaria da caducidade do certificado; avísase aos usuarios que o seu certificado caducou ou caduca en 3 días

en: daily update of the certificate revocation list
gl: actualización diaria da lista de revocacións de certificados

en: daily evaluation of bouncing users
gl: avaliación diaria dos usuarios en rexeitamento

en: expiration routine run every 2 months
gl: rutina de caducidade executada cada 2 meses

en: expiration routine run every 3 months
gl: rutina de caducidade executada cada 3 meses

en: expiration routine run every 4 months
gl: rutina de caducidade executada cada 4 meses

en: expiration routine run every 6 months
gl: rutina de caducidade executada cada 6 meses

en: expiration routine run every 9 months
gl: rutina de caducidade executada cada 9 meses

en: expiration routine run yearly
gl: rutina de caducidade executada anualmente

en: expire of bounces older than 10 days before message distribution
gl: caducidade dos rexeitamentos anteriores aos derradeiros 10 días antes da distribución de mensaxes

en: automatic management of bouncing users
gl: xestión automática dos usuarios en rexeitamento

en: daily deletion of outdated logs
gl: eliminación diaria dos rexistros caducados

en: daily deletion of outdated tickets
gl: eliminación diaria de tíckets caducados

en: monthly deletion of bounces for unsubscribed addresses
gl: borrado mensual de rexeitamentos de enderezos non subscritos

en: daily termination of outdated sessions
gl: eliminación diaria de sesións caducadas

en: daily deletion of unuseful items from any spool
gl: eliminación diaria de elementos non útiles de todas as colas

en: daily deletion of unuseful items from table
gl: eliminación diaria de elementos non útiles da táboa

en: monthly purge of orphan entries in user table
gl: purgado diarios de entradas orfas na táboa de usuarios

en: reminder message sent to subscribers every 2 months
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada 2 meses

en: reminder message sent to subscribers every 3 months
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada 3 meses

en: reminder message sent to subscribers every 4 months
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada 4 meses

en: reminder message sent to subscribers every 6 months
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada 6 meses

en: reminder message sent to subscribers every 9 months
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada 9 meses

en: reminder message sent to subscribers every month
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada mes

en: reminder message sent to subscribers every year
gl: mensaxe recordatoria enviada aos subscritores cada ano

en: update of list members based on the TTL
gl: actualizar a lista de subscritores baseada no tempo de vida

en: No subscription / unsubscription: only the list owner can add members
gl: sen subscrición / baixa: só o propietario pode modificar os membros

en: private archives
gl: arquivos privados

en: list visible to list members only
gl: lista visible só aos subscritores

en: Only list members can send messages. OTHER ARE SILENTLY REJECTED.
gl: só os subscritores poden enviar mensaxes. OS OUTROS REXÉITANSE SEN AVISO.

en: Confidential list setup
gl: Lista confidencial

en: public archives
gl: arquivos públicos

en: only subscribers can post
gl: só os subscritores poden enviar

en: Public discussion mailing list
gl: Lista de discusión pública

en: everyone may post
gl: todo o mundo pode enviar

en: controlled subscription
gl: subscrición controlada

en: Hotline mailing list
gl: Lista de linea directa

en: public and moderated list
gl: lista pública e moderada

en: subscribers emails are protected
gl: as mensaxes dos subscritores están protexidas

en: default reception format is HTML
gl: o formato de recepción por defecto é HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter providing both text plain and HTML formats
gl: Lista usada para un boletín, tanto en formato en texto plano como HTML

en: Mailing list configuration to be used for a news letter
gl: Lista usada para un boletín

en: Private working group setup
gl: Lista para un grupo de traballo privado

en: Messages can either be read via email (subscription) or via the web (web archives)
gl: As mensaxes poden ser lidas por correo (subscrición) ou a través da web (arquivos web)

en: Web forum mailing list
gl: Lista dun foro web

en: Mailing list for intranets
gl: Lista para intranets
