sympa 6.2 - en to ro translation catalogue (328 entries)

en: email address
ro: Adresa email

en: Sun:Mon:Tue:Wed:Thu:Fri:Sat
ro: dum.:lun.:mar.:mie.:joi:vin.:sâm.

en: Sunday:Monday:Tuesday:Wednesday:Thursday:Friday:Saturday
ro: duminică:luni:marți:miercuri:joi:vineri:sâmbătă

en: Jan:Feb:Mar:Apr:May:Jun:Jul:Aug:Sep:Oct:Nov:Dec
ro: ian.:feb.:mar.:apr.:mai:iun.:iul.:aug.:sept.:oct.:nov.:dec.

en: January:February:March:April:May:June:July:August:September:October:November:December
ro: ianuarie:februarie:martie:aprilie:mai:iunie:iulie:august:septembrie:octombrie:noiembrie:decembrie

en: AM:PM
ro: a.m.:p.m.

en: other email address
ro: Alte adrese email

en: List definition
ro: Definirea listei

en: Privileges
ro: Privilegii

en: Archives
ro: Arhive

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Data sources setup
ro: Configurarea 
        surselor informatiilor

en: Subject of the list
ro: Subiectul listei

en: Visibility of the list
ro: Vizibilitatea listei

en: Topics for the list
ro: Subiecte pentrlista

en: Internet domain
ro: Domeniu internet

en: Language of the list
ro: Limba pentru lista

en: Priority
ro: Prioritate

en: Who can send messages
ro: Cine poate trimite mesaje

en: Digest frequency
ro: Frecventa de compilare a mesajelor

en: days
ro: Zile

en: hour
ro: Ore

en: minute
ro: Minute

en: Available subscription options
ro: Preferinte disponibile

en: reception mode
ro: Modalitate de primire

en: Subscription profile
ro: Profil de abonare

en: visibility
ro: Visibilitate

en: profile
ro: Profil

en: Reply address
ro: Adresa de raspuns

en: Forced reply address
ro: Adresa fortata de raspuns

en: value
ro: Valoare

en: respect of existing header field
ro: Respecta headerul campului existent

en: Anonymous sender
ro: Expeditor anonim

en: Custom header field
ro: Camp header

en: Subject tagging
ro: Subiect afisat

en: Attachment type
ro: Tipul atasamentului

en: Maximum message size
ro: Marimea maxima a mesajului

en: Who can view list information
ro: Cine poate vizualiza informatiile despre lisat

en: Who can subscribe to the list
ro: Cine se poate abona la lista

en: Who can add subscribers
ro: Cine poate adauga abonati

en: Who can unsubscribe
ro: Cine se poate dezabona

en: Who can delete subscribers
ro: Cine poate sterge abonatii

en: Who can invite people
ro: Cine poate invita pe altii

en: Who can start a remind process
ro: Cine poate porni un proces de trimitere de mesaje de atentionare

en: Who can review subscribers
ro: Cine poate verifica abonatii

en: Shared documents
ro: Fisiere shared

en: Who can view
ro: Cine poate vizualiza

en: Who can edit
ro: Cine poate edita

en: Web archives
ro: Arhive WEB

en: access right
ro: Drept de accesare

en: frequency
ro: Frecventa

en: warn rate
ro: Rata de avertizare

en: halt rate
ro: Rata de orpire

en: Welcome return-path
ro: Bun venit prin calea de returnare

en: User data source
ro: Data sursa pentru utilizator

en: File inclusion
ro: Includere fisier

en: remote user
ro: Remote user

en: remote password
ro: Remote password

en: List inclusion
ro: Includere lista

en: remote host
ro: Remote host

en: remote port
ro: Remote port

en: LDAP query inclusion
ro: Includere cerere LDAP

en: suffix
ro: Sufix

en: search scope
ro: Scopul cautarii

en: connection timeout
ro: Timeout conectare

en: filter
ro: Filter

en: extracted attribute
ro: Atribut extras

en: selection (if multiple)
ro: Selectie (daca e multipla)

en: LDAP 2-level query inclusion
ro: Includere cerere LDAP de nivel 2

en: first-level suffix
ro: Sufix la primul nivel

en: first-level search scope
ro: Scopul cautarii la primul nivel

en: first-level connection timeout
ro: Timeout conectare la primul nivel

en: first-level filter
ro: Filtru la primul nivel

en: first-level extracted attribute
ro: Atribut extras la primul nivel

en: first-level selection
ro: Selectie la primul nivel

en: first-level regular expression
ro: Primul nivel al unei expresii obisnuite

en: second-level suffix template
ro: Suffix template la al doilea nivel

en: second-level search scope
ro: Scopul cautarii la al doilea nivel

en: second-level connection timeout
ro: Timeout conectare la al doilea nivel

en: second-level filter template
ro: Filter template la al doilea nivel

en: second-level extracted attribute
ro: Atribut extras la al doilea nivel

en: second-level selection
ro: Selectie la al doilea nivel

en: second-level regular expression
ro: Al doilea nivel al unei expresii obisnuite

en: SQL query inclusion
ro: Cerere includere SQL

en: database type
ro: Tipul bazei de date

en: database name
ro: Numele bazei de date

en: connection options
ro: Optiuni de conectare

en: SQL query
ro: Cerere SQL

en: Inclusions timeout
ro: Timeout pentru includeri

en: Account
ro: Cont

en: Expiration of unmoderated messages
ro: Expirarea mesajelor nemoderate

en: Secret string for generating unique keys
ro: Sir secret pentru generarea de chei unice

en: Creation of the list
ro: Crearea listei

en: Last update of config
ro: Ultima actualizare a config

en: Status of the list
ro: Statutul listei

en: Serial number of the config
ro: Numar de serie pentru config

en: Owners
ro: Proprietari

en: name
ro: Nume

en: private information
ro: Informatii private

en: Moderators
ro: Moderatori

en: session
ro: Sesiune

en: 10 minutes
ro: 10 minute

en: 30 minutes
ro: 30 minute

en: 1 hour
ro: 1 ora

en: 6 hours
ro: 6 ore

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 week
ro: 1 saptamana

en: welcome message
ro: mesaj de bun venit

en: deletion message
ro: mesaj de stergere

en: message header
ro: header pentru mesaj

en: message footer
ro: footer pentru mesaj

en: remind message
ro: mesaj de atentionare

en: moderator rejection message
ro: mesaj de respingere din partea editorului

en: subscribing invitation message
ro: mesaj de invitare la abonare

en: help file
ro: fisier help

en: directory of lists
ro: lista tuturor listelor

en: global reminder message
ro: mesaj global de avertizare

en: summary message
ro: mesaj de rezumare

en: list description
ro: descrierea listei

en: list homepage
ro: lista homepage

en: list creation request message
ro: mesaj de cerere a crearii unei noi liste

en: list creation notification message
ro: mesaj de notificare a crearii unei noi liste

en: virus infection message
ro: mesaj de infectare cu virus

en: Subscription summary
ro: Rezumatul abonarilor

en: User guide
ro: Ghidul utilizatorului

note: (count)
en:  The %1 most active lists
ro: %1. Listele cele mai active

en:  Active lists
ro: Liste active

note: (for)
en:  for %1 days
ro: pentru %1 zile

en: Creation date
ro: Data crearii

en: Subject
ro: Subiect

en: Restore List
ro: Moderare

en: Help
ro: Ajutor

en: Result of your search in the archive
ro: Rezultatul cautarii in arhiva listei

en: (This sentence,
ro: (Propozitie,

en: case insensitive
ro: caz senzitiv

en: case sensitive
ro: caz senzitiv

en: and checking on part of word)
ro: si verificare 
    pe parte din cuvant)

en: and checking on entire word)
ro: si verificare pe intreg cuvant)

en: Newest messages first
ro: Ordonate dupa mesaje noi

en: Oldest messages first
ro: Ordonate dupa mesaje vechi

note: (body_count)
en: %1 hits on message Body
ro: Numărul mesajelor conforme criteriului dv.: %1

note: (subj_count)
en: %1 hits on message Subject field
ro: Mesajele găsite după „Subiect”: %1

note: (from_count)
en:  %1 hits on message From field
ro: Au fost găsiţi %1 expeditori

note: (date_count)
en: %1 hits on message Date field
ro: Numărul de potriviri după dată: %1

en: Continue search
ro: Continua cautarea">

en: New search
ro: Cautare noua">

note: (archive_name)
en: Return to archive %1
ro: Inapoi in arhiva %1

en: Advanced search
ro: Cautare avansata

en: Search
ro: Cauta">

en: insensitive
ro: nu tine cont

en: sensitive
ro: tine cont

en: results by page
ro: rezultate/pagina

en: Sender
ro: Expeditor

en: Date
ro: Data

en: Body
ro: Continut

en: Submit
ro: Submit">

note: (user.email) (from)
en: From: %1
ro: De la: %1

note: (mailto)
en: To: %1
ro: La: %1

en: Subject:
ro: Subiect:

en: Delete
ro: Sterge

en: Add subscribers
ro: Adauga abonati noi

en: Delete selected email addresses
ro: Sterge adresele email selectate">

en: Remind all subscribers
ro: Aminteste tuturor  abonatilor

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare">

en: Subscribe
ro: Inscrie-te">
      <input type

en: Distribute
ro: Trimite mai departe">

en: Purge selected lists
ro: Purge selected lists">

en: I am not a spammer
ro: Nu sunt un spammer">

en: This button tries to protect the mailing list archives against address harvesting by a spammer.
ro: Acest buton incearca sa protejeze importiva programelor care cauta dupa adrese 
    de email.

en: Apply
ro: Modifica">

en: List name:
ro: Denumire lista:

en: Owner:
ro: Proprietar:

en: Description:
ro: Descriere:

en: Submit your creation request
ro: Trimite cererea pentru crearea listei">

en: edit
ro: editeaza

en: delete
ro: sterge

en: access
ro: acces

en: Read access
ro: Acces Read

en: Edit access
ro: Acces Edit

en: change access
ro: modifica optiune acces">

note: (shared_doc.name)
en: Set the owner of the directory %1
ro: Configureaza proprietarul pentru directorul %1

en: Set owner
ro: Set owner">

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the bookmark %1
ro: Editarea bookmark-urilor %1

note: (shared_doc.name)
en: Edition of the file %1
ro: Editarea fisierului %1

en: Update
ro: Actualizeaza">

en: Publish
ro: Publica

en: Empty folder
ro: Folder gol

en: Author
ro: Autor

en: Size (Kb)
ro: Marime (Kb)

en: Last update
ro: Ultima actualizare

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Create a new file
ro: Creaza un fisier nou

en: Add a bookmark
ro: Adauga un bookmark

en: title
ro: URL

en: URL
ro: titlu

en: Add
ro: Adauga

en: Toggle Selection
ro: Deselecteaza

en: Size
ro: Marime

en: Reject
ro: Respinge">

en: Notified reject
ro: Respinge si notifica">

en: Apply modifications
ro: Actualizeaza">

en: Save
ro: Salveaza">

en: Edit
ro: Editeaza">

en: Subscriber information
ro: Informatii abonat</font>

en: Last update:
ro: Ultima actualizare:

en: Unsubscribe the User
ro: Dezabonare utilizator">

en: Bouncing address
ro: Adresa bumerang

en: View last bounce
ro: Vezi 
                ultimul efect bumerang

en: Reset errors
ro: Reseteaza erorile">

en: You need to login
ro: Trebuie sa te autentifici

en: Closed lists
ro: Liste 
          inchise

en: list name
ro: denumire lista

en: list subject
ro: subiectul listei

en: Requested by
ro: Ceruta de

en: Pending lists
ro: Liste 
          in asteptare

en: Su:Mo:Tu:We:Th:Fr:Sa
ro: D:L:M:M:J:V:S

en: Create list
ro: Creaza 
                      lista

en: quiet
ro: mut

note: (count)
en:  The %1 most recent messages
ro: %1. Ultimele mesaje

en:  Recent messages
ro: Ultimele mesaje

en:  The most recent messages for this list
ro: Cele mai noi mesaje pe această listă

note: (count)
en:  The %1 most recent shared documents
ro: %1. Ultimele documente partajate

en:  Most recent shared documents
ro: Cele mai recente documente partajate

en: Name
ro: Nume

en:  The latest lists of this robot
ro: Ultimele liste ale acestui

en: Moderate
ro: Sterge lista comuna

en: Subscriber Options
ro: Optiunile abonatului

en: Archive
ro: Arhive

en: Post
ro: Publica

en: Load certificate
ro: Incarca certificatul</

note: (occurrence)
en: %1 occurrence(s) found
ro: %1 aparitii (s) gasite

note: (user.email)
en: You have logged in with email address %1.
ro: Te-ai autentificat cu adresa email %1

en: Login
ro: Autentifica-te

en: Lists
ro: Liste

en: Users
ro: Utilizatori

en: Templates
ro: Templateuri

en: Virtual Robots
ro: Roboti virtuali

en: Edit List Config
ro: Creaza lista comuna

en: Changing your email address
ro: Schimbarea adresei email

en: Unable to find the message to delete
ro: Mesajul 
    care urmeaza sa fie sters nu poate fi gasit

en: Selection too wide, unable to display selection
ro: Domeniu prea larg, selectia nu poate fi afisata

en: Page size
ro: Marimea paginii">

en: Reset errors for selected users
ro: Reseteaza erorile pentru utilizatorii selectati">

en:  new lists
ro: liste noi

en:  active lists
ro: liste active

en:  most recent messages
ro: ultimele mesaje

en:  most recent documents
ro: ultimele documente

note: (l.average)
en: %1 by day
ro: %1 pe zi

en: No Virtual Robot defined on this server
ro: Pe acest server nu a fost definit nici un robot virtual

en: Search User
ro: Cauta utilizator">

en: Rebuild archive
ro: Refacere arhive">

en: Customize templates
ro: Customizeaza 
          template-uri

en: submit
ro: Trimite">

en: notify owner
ro: notifica proprietar

en: Configuration file
ro: Fisier de configurare

en: HTTPS authentication information
ro: Informatii de autentificare HTTPS

en: User certificate belong to
ro: Certificatul de utilizare apartine lui

en: Certificate expiration date
ro: Data de expirare a certificatului

en: Certificate issuer
ro: Utilizatorul certificatului

en: Cipher key size used
ro: Marime cheii de cifru utilizata

en: Reject selected addresses
ro: Sterge adresele selectate">

note: (list)
en: I unsubscribe from list %1
ro: Ma dezabonez de pe lista %1">

en: Add selected addresses
ro: value="Adauga adresele selectate">

en: No subscription requests
ro: Nu exista cereri de inscriere

note: (list) (report_param.listname)
en: You've made a subscription request to %1.
ro: Ai cerut inscrierea pe lista %1.

note: (list)
en: I subscribe to list %1
ro: Ma inscriu pe lista %1">

en: Reception
ro: Primire

en: Home
ro: Acasa

en: Logout
ro: Iesi din sistem

note: (user.email,list.name,domain)
en: Your email address (%1) has been removed from list %2@%3
ro: Dezabonare de pe lista %1

en: bye!
ro: Dezabonare de pe lista [% list.name %]

en: near expiration of your certificate
ro: Certificare aproape expirata

en: Results of your commands
ro: Rezultatul comenzii:

en: List unknown
ro: Lista necunoscuta

en: This is an automatic response sent by Sympa Mailing Lists Manager.
ro: Acesta este un raspuns automat trimis de Sympa Mailing Lists Manager.

en: ***** V I R U S    A L E R T *****
ro: ***** A L E R TA    V I R U S *****

en: Delivery of this message has been blocked.
ro: Am oprit trimiterea mesajului catre lista.

note: (list.name,date)
en: %1 Digest %2
ro: % 1 Sinteza %2

note: (list.name,date,current_group,total_group)
en: %1 Digest %2 (%3/%4)
ro: % 1 Sinteza %2 (%3/%4)

note: (list.name)
en: Removed from %1
ro: Ai fost sters de pe lista %1

note: (list.name)
en: resubscription to %1
ro: Cererea de reabonare pe lista %1

note: (list.name,domain,user.email)
en: You have been subscriber of list %1@%2 with email %3 for 1 year or more.
ro: Cererea de reabonare pe lista %1

note: (list.name,date)
en: End of digest for list %1 - %2
ro: Terminarea compilarii mesajelor pentru lista %1 - %2

note: (user.email)
en: Summary of your subscription (using the e-mail %1).
ro: Descrierea abonarii tale (folosind adresa de e-mail %1).

en: If you want to unsubscribe from some list, please save this mail.
ro: Daca vrei sa te dezabonezi de pe lista, salveaza acest mail.

note: ("${conf.email}@${domain}")
en: All commands must be sent to the electronic address %1.
ro: Toate comenzile de sistem trebuiesc trimise la adresa electronica %1

en: Available commands are:
ro: Comenzile disponibile sunt:

note: ('')
en: Reply to           : %1
ro: Raspuns la           : %1

note: (list.subject)
en: This list is about %1, so you are probably concerned.
ro: [% ELSE %]

en: If you don't want to subscribe just ignore this message.
ro: Daca nu doresti abonarea pe lista, ignora mesajul.

note: (list.name) (new_listname)
en: %1 mailing list creation
ro: %1 creare de lista

note: (list.name,domain)
en: %1@%2 mailing list has been activated by listmaster.
ro: %1@%2 lista a fost activata.

en: homepage
ro: [% list.name %] pagina principala

note: (list.name)
en: %1 admin page
ro: %1. Pagina de administrare

note: (email,old_listname,new_listname)
en: %1 has renamed list "%2" to "%3"
ro: %1 a schimbat numele listei %2 în %3

note: (who)
en:  User %1 has encountered an internal server error
ro: Utilizatorul %1 s-a confruntat cu o eroare internă a serverului

note: (who)
en:  User %1 has encountered a system error
ro: Utilizatorul %1 s-a confruntat cu o eroare de sistem

note: (list.name)
en: Dear owner of list %1,
ro: Draga proprietar al listei %s,

note: (by)
en:  validated by %1
ro: validare efectuată de către %1

en: Public lists
ro: Liste publice

note: (list.name)
en: To distribute the attached message in list %1:
ro: Pentru a distribui mesajul pe lista %1 apasa pe linkul:

en: To reject it (it will be removed):
ro: Pentru a-l respinge (va fi sters):

note: (list.name)
en: Moderation spool for list %1
ro: Moderare pentru lista %1

note: (total,list.name,domain)
en: There are %1 messages to be moderated for list %2@%3
ro: Sunt in total de %1 mesaje care asteapta a fi moderate pe lista %2@%3

en: Your message has been rejected
ro: Mesajul tau a fost respins

en: Your request has been forwarded to the list owner
ro: Cererea ta a fost trimisa 
    mai departe la proprietarul listei

note: (report_param.total)
en: %1 subscribers added
ro: %1 
    abonati adaugati

note: (report_param.total)
en: %1 addresses have been removed
ro: Au fost şterse %1 adrese

en: Configuration file has been updated
ro: Fisierul de actualizare a fost actualizat

note: (report_param.path)
en: File %1 saved
ro: Fisierul %1 salvat

en: Your password has been emailed to you
ro: Parola ti-a fost trimisa

en: To choose your password go to 'preferences', from the upper menu.
ro: Pentru 
    a alege o parola mergi pe 'preferences', din meniul de deasupra.

en: The list of list members will be built/updated soon (a few minutes).
ro: Nu exista mesaje pentru moderarea pe aceasta lista [% notice.list %]

en: Aliases have been installed.
ro: Aliasurile au fost instalate.

note: (report_param.email,report_param.list)
en: %1 is already subscribed to the list %2
ro: Apare deja un abonat %1 pe lista %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / unsubscribing from %2
ro: %1 / dezabonare de la %2

note: (conf.title,list.name)
en: %1 / subscribing to %2
ro: %1 / abonare la %2

note: (list.name,domain)
en: Here are the subscribers of %1@%2 mailing list:
ro: Ai aici lista de abonati pe lista %1@%2:

note: (conf.title)
en: %1 / your environment
ro: %1 / configurările dv.

note: (conf.wwsympa_url,'/help')
en: Help on Sympa: %1%2
ro: Ajutor Sympa: %1%2

note: (list.name)
en: Information regarding list %1
ro: Informatii legate de lista %1

note: (stats.msg_rcv)
en: Number of received messages :      %1
ro: Numar de mesaje primite       :      %1

note: (stats.msg_sent)
en: Number of forwarded messages:      %1
ro: Numar de mesaje retransmise   :      %1

note: (stats.byte_sent)
en: Forwarded mega-bytes        :      %1
ro: Mega-bytes retransmisi        :      %1

note: (list.name)
en: Welcome to list %1
ro: Bine ai venit pe lista %1

note: (list.name,domain)
en: Welcome to list %1@%2
ro: Bine ai venit pe lista  %1@%2

note: (user.email)
en: Your subscription email is %1
ro: Adresa de mail de abonare este %1

en: A virus in your email
ro: Mesajul tau contine virus
