synapse-project - en to ca translation catalogue (150 entries)

en: Search everything you do.
ca: Cerqueu tot allò que feu

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
ca: Activació

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
ca: Tot

en: Actions
ca: Accions

en: Audio
ca: Àudio

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Images
ca: Imatges

en: Video
ca: Vídeo

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
ca: Inclou contingut remot

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
ca: Sense categoritzar

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No recent activities found.
ca: No s'ha trobat cap activitat recent

en: Type to search...
ca: Escriviu per cercar...

en: ...or press down key to browse recent activities
ca: ... o premeu la tecla de cursor cap avall per navegar per les activitats recents

en: <b>%d of %d</b>
ca: <b>%d de %d</b>

en: Status
ca: Estat

en: Enable this plugin
ca: Habilita este connector

en: Disable this plugin
ca: Inhabilita este connector

en: About this plugin
ca: Quant a este connector

en: Configure plugin
ca: Configura el connector

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Synapse - Settings
ca: Synapse - Paràmetres

en: Default
ca: Predeterminat

en: Execute
ca: Executa

en: Execute without hiding
ca: Executa sense amagar

en: Alternative Delete
ca: Esborrat alternatiu

en: Next Result
ca: Resultat següent

en: Previous Result
ca: Resultat anterior

en: First Result
ca: Primer resultat

en: Last Result
ca: Últim resultat

en: Next 5 Results
ca: Cinc resultats següents

en: Previous 5 Results
ca: Cinc resultats anteriors

en: Next Category
ca: Categoria següent

en: Previous Category
ca: Categoria anterior

en: Next Pane
ca: Subfinestra següent

en: Previous Pane
ca: Subfinestra anterior

en: Paste
ca: Apega

en: Shortcut already in use
ca: Ja s'està utilitzat esta drecera de teclat

en: Plugins
ca: Connectors

en: Behavior & Look
ca: Aspecte i comportament

en: Theme:
ca: Tema:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
ca: Inicia en entrar

note: Notification icon
en: Show notification icon
ca: Mostra la icona de notificació

en: Shortcuts
ca: Dreceres

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
ca: Feu clic a la drecera que voleu canviar i premeu la drecera nova.

en: No results.
ca: Cap resultat.

en: <b>1 of %d</b>
ca: <b>1 de %d</b>

note: if is home dir
en: Home
ca: Inici

en: Run
ca: Executa

en: Run an application, action or script
ca: Executa una aplicació, una acció o un script

en: Run in Terminal
ca: Executa a un terminal

en: Run application or command in terminal
ca: Executa l'orde o aplicació a un terminal

en: Open
ca: Obri

en: Open using default application
ca: Obri fent servir l'aplicació per defecte

en: Open folder
ca: Obri la carpeta

en: Open folder containing this file
ca: Obri la carpeta que conté este fitxer

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Control Banshee and add items to playlists.
ca: Controleu el Banshee i afegiu elements a les llistes de reproducció.

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
ca: Banshee no està instal·lat

en: Play
ca: Reprodueix

en: Start playback in Banshee
ca: Inicia la reproducció al Banshee

en: Pause
ca: Fes una pausa

en: Pause playback in Banshee
ca: Posa en pausa la reproducció al Banshee

en: Next
ca: Següent

en: Plays the next song in Banshee's playlist
ca: Reprodueix la cançó següent a la llista de reproducció del Banshee

en: Previous
ca: Anterior

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
ca: Reprodueix la cançó anterior a la llista de reproducció del Banshee

en: Enqueue in Banshee
ca: Afig a la cua del Banshee

en: Add the song to Banshee playlist
ca: Afig la cançó a la llista de reproducció del Banshee

en: Play in Banshee
ca: Reprodueix al Banshee

en: Clears the current playlist and plays the song
ca: Neteja la llista de reproducció actual i reprodueix la cançó

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Calculate basic expressions.
ca: Calcula expressions bàsiques.

en: bc is not installed
ca: El bc no està instal·lat

en: Run command
ca: Executa una orde

en: Find and execute arbitrary commands.
ca: Trobeu i executeu ordes arbitràries.

en: Search for and run applications on your computer.
ca: Cerqueu i executeu aplicacions al vostre ordinador.

en: Open with %s
ca: Obri amb %s

en: Opens current selection using %s
ca: Obri la selecció actual fent servir %s

en: Search in Devhelp
ca: Cerca a Devhelp

en: Search documentation for this symbol
ca: Cerca documentació per a este símbol

en: Search documentation using Devhelp.
ca: Cerca a la documentació fent servir el Devhelp.

en: Devhelp is not installed
ca: El Devhelp no està instal·lat

en: Define
ca: Defineix

en: Look up definition in dictionary
ca: Cerca la definició al diccionari

en: Look up definitions of words.
ca: Cerca definicions de paraules

en: Open commonly used directories.
ca: Obri els directoris més comuns.

en: Upload to imgur
ca: Puja a l'imgur

en: Upload selection to imgur image sharer
ca: Carrega la selecció al compartidor d'imatges imgur

en: The selection was successfully uploaded and its URL was copied to clipboard.
ca: S'ha carregat la selecció i s'ha copiat l'URL al porta-retalls

en: An error occurred during upload, please check the log for more information.
ca: S'ha produït un error en la càrrega, comproveu el registre per a més informació.

en: Share images using imgur.
ca: Compartiu les vostres imatges amb imgur.

en: Authorize with Launchpad
ca: Autoritza amb el Launchpad

en: Please press the Finish button once you login to Launchpad with your web browser
ca: Premeu el botó «Finalitza» quan vos hàgeu connectat al Launchpad amb el vostre navegador

en: Finish authorization
ca: Finalitza l'autorització

en: Find bugs and branches on Launchpad.
ca: Troba errors i branques al Launchpad.

note: project link (lp:synapse)
en: Launchpad: Bazaar branches for %s
ca: Launchpad: branques Bazaar per %s

note: series link (lp:synapse/0.3)
en: Launchpad: Series %s for Project %s
ca: Launchpad: sèries %s per al projecte %s

note: branch link (lp:~mhr3/synapse/lp-plugin)
en: Launchpad: Bazaar branch %s
ca: Launchpad: branca Bazaar %s

en: Launchpad: Bug #%s
ca: Launchpad: Error #%s

en: Locate
ca: Localitza

en: Locate files with this name on the filesystem
ca: Ubica fitxers amb este nom al sistema de fitxers

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
ca: Executa l'orde locate per cercar fitxers al sistema.

en: Unable to find "locate" binary
ca: No es pot trobar el binari «Ubica»

en: Search the web.
ca: Cerca al web.

en: Search the web using google.com
ca: Cerca al web fent servir google.com

en: Search using Google Maps
ca: Cerca fent servir Google Maps

en: Pastebin selection
ca: Selecció pastebin

en: Upload files to pastebin.
ca: Carrega els fitxers a pastebin

en: Unable to find "pastebinit" program
ca: No es pot trobar el programa «pastebinit»

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
ca: Controleu el Rhythmbox i afegiu elements a les llistes de reproducció.

en: Rhythmbox is not installed
ca: El Rhythmbox no està instal·lat

en: Start playback in Rhythmbox
ca: Inicia la reproducció al Rhythmbox

en: Pause playback in Rhythmbox
ca: Pausa la reproducció al Rhythmbox

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
ca: Reprodueix la cançó següent a la llista de reproducció del Rhythmbox

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
ca: Reprodueix la cançó anterior a la llista de reproducció del Rhythmbox

en: Enqueue in Rhythmbox
ca: Afig a la cua al Rhythmbox

en: Add the song to Rhythmbox playlist
ca: Afig la cançó a la llista de reproducció del Rhythmbox

en: Play in Rhythmbox
ca: Reprodueix al Rhythmbox

en: Lock Screen
ca: Bloca la pantalla

en: Locks screen and starts screensaver.
ca: Bloca la pantalla i inicia el programa d'estalvi de pantalla

en: Lock screen of your computer.
ca: Bloca la pantalla de l'ordinador.

en: Selection
ca: Selecció

note: plugin title
en: Provides actions for currently selected text.
ca: Proveeix accions per text seleccionat actualment.

en: Selected text
ca: Text seleccionat

note: Plugin title
en: Connect to host with SSH
ca: Connecta a l'amfitrió per SSH

note: description icon name reference to this function true if user's system has all required components which the plugin needs
en: ssh is not installed
ca: ssh no està instal·lat

en: Connect with SSH
ca: Connecta amb SSH

en: Suspend
ca: Para temporalment

en: Put your computer into suspend mode
ca: Posa el l'ordinador en mode d'parada temporal

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Put your computer into hibernation mode
ca: Posa l'ordinador en mode d'hibernació

en: Shut Down
ca: Para

en: Turn your computer off
ca: Para el vostre ordinador

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart your computer
ca: Reinicia el vostre ordinador

en: Suspend, hibernate, restart or shutdown your computer.
ca: Para temporalment, hiberna, reinicia o para el vostre ordinador.

en: ConsoleKit wasn't found
ca: No s'ha trobat ConsoleKit

en: few moments ago
ca: fa uns moments

en: %d minute ago | %d minutes ago
ca[0]: fa %d minut
ca[1]: fa %d minuts

en: %d hour ago | %d hours ago
ca[0]: fa %d hora
ca[1]: fa %d hores

en: %d day ago | %d days ago
ca[0]: fa %d dia
ca[1]: fa %d dies

en: %d week ago | %d weeks ago
ca[0]: fa %d setmana
ca[1]: fa %d setmanes

en: Search various items logged by Zeitgeist.
ca: Cerca elements varis registrats per Zeitgeist.

en: Zeitgeist is not installed
ca: El Zeitgeist no està instal·lat
