synapse-project - en to nb translation catalogue (103 entries)

en: Search everything you do.
nb: Søk gjennom alt du foretar deg.

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
nb: Aktiver

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
nb: Alle

en: Actions
nb: Handlinger

en: Audio
nb: Lyd

en: Applications
nb: Programmer

en: Places
nb: Områder

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Images
nb: Bilder

en: Internet
nb: Internett

note: _labels.set (QueryFlags.ALL, _("All")); // Do not remove!
en: Include remote content
nb: Inkludér fjerninnhold

note: _labels.set (QueryFlags.FILES, _("Files"));
en: Uncategorized
nb: Ukategorisert

en: Searching...
nb: Søker…

en: No results found.
nb: Fant ingen resultater.

en: No recent activities found.
nb: Fant ingen nylige handlinger.

en: Type to search...
nb: Skriv inn for å søke...

en: ...or press down key to browse recent activities
nb: ...eller press pil nedover for å vise nylige handlinger

en: <b>%d of %d</b>
nb: <b>%d av %d</b>

en: Enable this plugin
nb: Skru på denne utvidelsen

en: Disable this plugin
nb: Skru av denne utvidelsen

en: About this plugin
nb: Om dette programtillegget

en: Configure plugin
nb: Konfigurér programtillegg

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Synapse - Settings
nb: Synapse - Innstillinger

en: Default
nb: Standardvalg

en: Essential
nb: Nødvendig

en: Execute
nb: Kjør

en: General
nb: Generelt

en: Plugins
nb: Programutvidelser

en: Behavior & Look
nb: Oppførsel og Utseende

en: Theme:
nb: Tema:

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
nb: Start ved pålogging

note: Notification icon
en: Show notification icon
nb: Vis varslingsikon

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
nb: Velg snarveien du ønsker å endre og trykk den nye snarveien.

en: No results.
nb: Ingen treff.

en: <b>1 of %d</b>
nb: <b>1 av %d</b>

note: if is home dir
en: Home
nb: Hjem

en: Run
nb: Kjør

en: Run an application, action or script
nb: Kjør et program, en handling eller et script

en: Run in Terminal
nb: Kjør i terminal

en: Run application or command in terminal
nb: Kjør program eller kommando i terminal

en: Open
nb: Åpne

en: Open using default application
nb: Åpne med standardprogram

en: Open folder
nb: Åpne mappe

en: Open folder containing this file
nb: Åpne mappen som inneholder filen

en: Control Banshee and add items to playlists.
nb: Styr Banshee og legg til elementer i spillelisten.

note: DBusService.get_default ().name_is_activatable (BansheePlaybackController.UNIQUE_NAME), // doesn't work for banshee
en: Banshee is not installed
nb: Banshee er ikke innstallert

en: Play
nb: Start avspilling

en: Start playback in Banshee
nb: Start avspilling i Banshee

en: Pause playback in Banshee
nb: Paus avspillingen i Banshee

en: Next
nb: Neste

en: Plays the next song in Banshee's playlist
nb: Spiller den neste sangen i Banshee-spillelisten

en: Previous
nb: Forrige

en: Plays the previous song in Banshee's playlist
nb: Spiller den forrige sangen i Banshee-spillelisten

en: Enqueue in Banshee
nb: Legg til i Banshee sin kø av sanger

en: Add the song to Banshee playlist
nb: Legg til sangen i Banshee-spillelisten

en: Play in Banshee
nb: Spill av i Banshee

en: Clears the current playlist and plays the song
nb: Tømmer spillelisten og spiller av sangen

en: Run command
nb: Kjør kommando

en: Find and execute arbitrary commands.
nb: Finn og kjør vilkårlige kommandoer.

en: Search for and run applications on your computer.
nb: Søk etter og kjør programmer på datamaskinen.

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: Opens current selection using %s
nb: Åpner valget med %s

en: Search in Devhelp
nb: Søk i Devhelp

en: Search documentation for this symbol
nb: Søk etter dokumentasjon for dette symbolet

en: Search documentation using Devhelp.
nb: Søk etter dokumentasjon i Devhelp.

en: Devhelp is not installed
nb: Devhelp er ikke installert

en: Define
nb: Definér

en: Look up definition in dictionary
nb: Slå opp definisjon i ordbok

en: Look up definitions of words.
nb: Slå opp definisjoner for ord.

en: Open commonly used directories.
nb: Åpne ofte brukte mapper.

en: Runs locate command to find files on the filesystem.
nb: Leter etter filer på datamaskinen

en: Control Rhythmbox and add items to playlists.
nb: Kontrollerer Rhythmbox og legger elementer til i spillelisten.

en: Rhythmbox is not installed
nb: Rhythmbox er ikke installert

en: Start playback in Rhythmbox
nb: Start avspilling i Rhythmbox

en: Pause playback in Rhythmbox
nb: Pause avspillingen i Rhythmbox

en: Plays the next song in Rhythmbox's playlist
nb: Spiller den neste sangen i Rhythmbox-spillelisten

en: Plays the previous song in Rhythmbox's playlist
nb: Spiller den forrige sangen i Rhythmbox-spillelisten

en: Enqueue in Rhythmbox
nb: Legg til i Rhythmbox-spillekøen

en: Add the song to Rhythmbox playlist
nb: Legg sangen til i Rhythmbox-spillelisten

en: Play in Rhythmbox
nb: Spill av i Rhythmbox

en: Lock Screen
nb: Lås skjermen

en: Locks screen and starts screensaver.
nb: Låser skjermen og starter skjermspareren.

en: Lock screen of your computer.
nb: Lås skjermen.

en: Suspend
nb: Hvilemodus

en: Put your computer into suspend mode
nb: Sett datamaskinen i hvilemodus

en: Hibernate
nb: Dvalemodus

en: Put your computer into hibernation mode
nb: Sett datamaskinen i dvalemodus

en: Shut Down
nb: Slå av

en: Turn your computer off
nb: Slå av datamaskinen

en: Restart
nb: Start på nytt

en: Restart your computer
nb: Start datamaskinen på nytt

en: few moments ago
nb: noen måneder siden

en: %d minute ago | %d minutes ago
nb[0]: %d minutt siden
nb[1]: %d minutter siden

en: %d hour ago | %d hours ago
nb[0]: %d time siden
nb[1]: %d timer siden

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: %d week ago | %d weeks ago
nb[0]: %d uke siden
nb[1]: %d uker siden

en: Search various items logged by Zeitgeist.
nb: Søk i forskjellige elementer loggført av Zeitgeist.

en: Zeitgeist is not installed
nb: Zeitgeist er ikke installert
