synapse-project - en to sw translation catalogue (35 entries)

en: Search everything you do.
sw: Tafuta kila kitu unachofanya

note: activate has to stay in first position!
en: Activate
sw: Anzisha

note: Whooot?! This cannot be true!
en: All
sw: Yote

en: Actions
sw: Vitendo

en: Audio
sw: Sauti

en: Applications
sw: Programu

en: Documents
sw: Nyaraka

en: Images
sw: Picha

en: Internet
sw: Wavuti

en: Searching...
sw: Inatafuta...

en: No results found.
sw: Hakuna majibu yaliyopatikana

en: No recent activities found.
sw: Hakuna kazi za karibuni zilizoonekana

en: Type to search...
sw: Andika ili kutafuta..

en: ...or press down key to browse recent activities
sw: au bofya kitufe kuvinjari kazi za karibuni

en: Status
sw: Hali

en: Disabled
sw: Kimelemazwa

en: Enabled
sw: Kimewezeshwa

en: Default
sw: Chaguo Msingi

en: General
sw: Jumla

en: Behavior & Look
sw: Tabia na Mwonekano

note: Autostart checkbox
en: Startup on login
sw: Anzisha Inapoanza/ingia

en: Shortcuts
sw: Njia Mkato

en: Shortcut
sw: Njia Mkato

en: Click the shortcut you wish to change and press the new shortcut.
sw: Bofya njia mkato unayotaka kuibadili na bonyeza njia mkato mpya.

en: No results.
sw: Hakuna majibu.

note: if is home dir
en: Home
sw: Mwanzo

en: Run
sw: Endesha

en: Run an application, action or script
sw: Endesha programu, tendo au hati.

en: Open
sw: Fungua

en: Open folder
sw: Fungua Jalada

en: Open folder containing this file
sw: Fungua Jalada lenye faili hili

en: Play
sw: Cheza

en: Pause
sw: Pumzisha

en: Next
sw: Inayofuata

en: Previous
sw: Iliyotangulia
