synaptic - en to gl translation catalogue (89 entries)

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Manual V0.1.2
gl: <application>Xestor de paquetes Synaptic</application> Manual V0.1.2

en: This manual describes version 0.53 of Synaptic Package Manager.
gl: Este manual describe a versión 0.53 do Xestor de paquetes Synaptic.

en: Legal Notice
gl: Aviso legal

en: Feedback
gl: Comentarios

en: Synaptic Package Manager
gl: Xestor de paquetes Synaptic

en: Packages
gl: Paquetes

en: Introduction
gl: Introdución

en: Install, remove, configure, upgrade and downgrade single and multiple packages.
gl: Instalar, eliminar, configurar, aanovar e reverter un ou múltiples paquetes.

en: Upgrade your whole system.
gl: Actualizar todo o sistema.

en: Manage package repositories.
gl: Xestionar repositorios de paquetes.

en: Search packages by name, description and several other attributes.
gl: Buscar paquetes por nome, descrición e outros atributos diversos.

en: Select packages by status, section, name or a custom filter.
gl: Seleccionar paquetes por estado, sección, nome ou por un filtro personalizado

en: Sort packages by name, status, size or version.
gl: Ordenar paquetes por nome, estado, tamaño ou versión

en: Browse all available online documentation related to a package.
gl: Examinar toda a documentación dispoñíbel en liña relacionada cun paquete.

en: Lock packages to the current version.
gl: Bloquear os paquetes para a versión actual.

en: Force the installation of a specific package version.
gl: Forzar a instalación dunha versión dun paquete especifico.

en: In detail <application>Synaptic Package Manager</application> provides the following features: <placeholder-1/>
gl: En detalle o <application>Xestor de paquetes Synaptic</application> fornece as seguintes características: <placeholder-1/>

en: You need root rights to install or remove software packages on your computer.
gl: Necesita privilexios de administrador (superusuario) para instalar ou retirar paquetes de software do equipo.

en: <guimenu>GNOME Applications</guimenu> menu
gl: Menú <guimenu>Aplicativos de GNOME</guimenu>

en: Choose <menuchoice><guisubmenu>System Tools</guisubmenu><guimenuitem>Synaptic Package Manager</guimenuitem></menuchoice>.
gl: Escolla <menuchoice><guisubmenu>Ferramentas do sistema</guisubmenu><guimenuitem>Xestor de paquetes Synaptic</guimenuitem></menuchoice>.

en: KDE menu
gl: Menú KDE

en: Choose <menuchoice><guisubmenu>Settings</guisubmenu><guisubmenu>Extra</guisubmenu><guimenuitem>Synaptic Package Manager</guimenuitem></menuchoice>.
gl: Escolla <menuchoice><guisubmenu>Configuración</guisubmenu><guisubmenu>Extra</guisubmenu><guimenuitem>Xestor de paquetes Synaptic</guimenuitem></menuchoice>.

en: Command line
gl: Liña de ordes

en: To start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application>from a command line type the following , then press <keycap>Return</keycap>:
gl: Para iniciar o <application><application>Xestor de paquetes Synaptic</application></application> desde unha liña de ordes escriba o seguinte e prema <keycap>Intro</keycap>:

en: You can start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application> in the following ways: <placeholder-1/>
gl: Pode iniciar o <application><application>Xestor de paquetes Synaptic</application><application> das seguintes formas: <placeholder-1/>

en: Synaptic allows you to perform changes on the core of your system.
gl: Synaptic permítelle facer cambios no núcleo do sistema.

en: Always use <application>Synaptic Package Manager</application> with care.
gl: Utilice sempre o <application>Xestor de paquetes Synpatic</application> con tino.

en: Main Window
gl: Xanela principal

en: Overview
gl: Vista xeral

en: When you start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application>, the following window is displayed.
gl: Cando inicie o <application>Xestor de paquetes Synpatic</application> mostraraselle a seguinte xanela.

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Start Up Window
gl: <application>Xestor de paquetes Synaptic</application> xanela inicial

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Window Components
gl: Compoñentes da xanela do <application>Xestor de paquetes Synaptic</application>

en: Component
gl: Compoñente

en: Description
gl: Descrición

en: Menubar
gl: Barra de menú

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Category selector
gl: Selector de categoría

en: Package list
gl: Lista de paquetes

en: Description field
gl: Campo de descrición

en: Statusbar
gl: Barra de estado

en: Reload
gl: Cargar de novo

en: Reload the list of known packages.
gl: Recargar a lista de paquetes coñecidos.

en: Mark all Upgrades
gl: Marcar todas as anovacións

en: Mark all possible and available upgrades.
gl: Marcar todas as anovacións posíbeis dispoñíbeis

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply all marked changes.
gl: Aplicar todos os cambios marcados.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Open the <xref linkend="synaptic-win-properties"/> dialog of the selected package.
gl: Abrir o <xref linkend="synaptic-win-properties"/> cadro de diálogo do paquete seleccionado.

en: Search
gl: Busca

en: Open the package search dialog.
gl: Abre o diálogo de busca de paquetes.

en: The toolbar provides the following actions: <placeholder-1/>
gl: A barra de ferramentas fornece as seguintes accións <placeholder-1/>

en: Category Selector
gl: Selector de categorías

en: Sections
gl: Seccións

en: Status
gl: Estado

en: Alphabet
gl: Orden alfabético

en: Filter
gl: Filtro

en: Search history
gl: Historial de buscas

en: Package List
gl: Lista de paquetes

en: Package Properties
gl: Propiedades do paquete

en: Choose <menuchoice><guimenu>Package</guimenu><guimenuitem>Properties</guimenuitem></menuchoice> from the menu
gl: Seleccione <menuchoice><guimenu>Paquete</guimenu><guimenuitem>Propiedades</guimenuitem></menuchoice> desde o menú

en: Click on <guibutton>Properties</guibutton> in the toolbar
gl: Prema en <guibutton>Propiedades</guibutton> na barra de ferramentas

en: Press the key combination <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>
gl: Prema a combinación de teclas <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>O</keycap></keycombo>

en: To open the properties dialog of a selected package: <placeholder-1/>
gl: Para abrir o diálogo de propiedades dun paquete seleccionado: <placeholder-1/>

en: Package Properties Dialog
gl: Diálogo de propiedades do paquete

en: Tabs in the properties dialog
gl: Lapelas no diálogo de propiedades

en: Default Upgrade
gl: Anovación predeterminada

en: Repositories
gl: Repositorios

en: Element
gl: Elemento

en: All packages
gl: Todos os paquetes

en: Marked Changes
gl: Cambios marcados

en: Broken
gl: Estragado

en: Upgradable (upstream)
gl: Anovábel (versión superior)

en: Install
gl: Instalar

en: Not installed
gl: Non instalados

en: Upgradable
gl: Anovábel

en: Search Filter
gl: Filtro de busca

en: Edit Filters
gl: Editar os filtros

en: Rules
gl: Regras

en: Section
gl: Sección

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Known Bugs and Limitations
gl: Bugs coñecidos e limitaciónns

en: Problem
gl: Problema

en: Unsupported locale
gl: Configuración local non admitida

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: Mark all possible upgrades
gl: Marcar todas as anovacións posíbeis

en: Apply all marked changes
gl: Aplicar todos os cambios seleccionados

en: Quit <application>Synaptic Package Manager</application>
gl: Saír do <application>Xestor de paquetes Synaptic</application>

en: Show the manual of <application>Synaptic Package Manager</application>
gl: Mostrar o manual do <application>Xestor de paquetes Synaptic</application>

en: About <application>Synaptic Package Manager</application>
gl: Sobre o <application>Xestor de paquetes Synaptic</application>
