synaptic - en to uk translation catalogue (84 entries)

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Manual V0.1.2
uk: <application>Менеджер пакунків Synaptic</application> Посібник версії 0.1.2

en: Sebastian Heinlein
uk: Себастіан Хейнлейн (Sebastian Heinlein)

en: Sebastian
uk: Себастіан

en: Heinlein
uk: Хейнлейн

en: This manual describes version 0.53 of Synaptic Package Manager.
uk: Це посібник для Менеджера пакунків Synaptic версії 0.53

en: Legal Notice
uk: Юридичний статус

en: This document is distributed under the terms of the GNU Public license as published by the Free Software; either version 2 of the License, or (at your option) later version. A copy of this license can be found in , or in the file included with the source code of this program.
uk: Цей документ розповсюджується на умовах Публічної Ліцензії GNU (GNU Public license) виданої Free Software; версії 2 або (на ваш розсуд) більш новішою версії. Копія Ліцензії знаходиться у програмі, або у файлі разом із сирцями цієї програми.

en: Feedback
uk: Зворотній зв’язок

en: To report a bug or make a suggestion regarding the <application>Synaptic Package Manager</application> or this manual, use the bug report system at <ulink url="https://github.com/mvo5/synaptic/wiki" type="http">Synaptic Web</ulink>, contact the mailing list <email>synaptic-devel@nongnu.org</email> join the IRC channel #synaptic on irc.freenode.org.
uk: Для повідомлення про помилки або ж для висловлення побажань стосовно <application>Менеджера пакунків Synaptic</application> чи цього посібника, використовуйте систему сповіщення про помилки <ulink url="https://github.com/mvo5/synaptic/wiki" type="http">Synaptic Web</ulink>, поштову розсилку <email>synaptic-devel@nongnu.org</email>, або ж приєднуйтесь до каналу IRC #synaptic на irc.freenode.org.

en: Synaptic Package Manager
uk: Менеджер пакунків Synaptic

en: Packages
uk: Пакунки

en: Software
uk: Програмне забезпечення

en: Introduction
uk: Введення

en: The <application>Synaptic Package Manager</application> enables you to install software onto your computer and to manage the software, that is already installed. The software is bundled in so called <emphasis>packages</emphasis>. A single application can even exist of several packages: e.g. the <application>Mozilla Internet Suite</application> is packaged to <emphasis>mozilla-browser</emphasis>, that contains the actual browser, and <emphasis>mozilla-mail </emphasis>, that contains the mail client (this example refers to Debian GNU/Linux and can be different on your distribution).
uk: <application>Менеджер пакунків Synaptic</application> дозволяє вам встановлювати програмне забезпечення на ваш комп’ютер та керувати вже встановленим програмним забезпеченням. Програмне забезпечення зібране у так званні  <emphasis>пакунки</emphasis>. Один застосунок може мати декілька різних пакунків, так на приклад: <application>Mozilla Internet Suite</application> запакований у пакунок <emphasis>mozilla-browser</emphasis>, який містить безпосереднь сам оглядач, та у пакунок <emphasis>mozilla-mail</emphasis>, в якому міститься поштовий клієнт (цей приклад посилається на дистрибутив Debian GNU/Linux та може мати відмінності від вашого поточного дистрибутиву).

en: Nearly all applications reuse the functionality of other applications or libraries (libraries only provide functions to other libraries or applications and are no stand alone applications) to avoid doubled efforts. So the most packages depend on other packages. The <application>Synaptic Package Manager</application> resolves the <emphasis> dependencies</emphasis> for you automatically.
uk: Майже усі застосунки використовують можливості інших застосунків чи бібліотек (бібліотеки надають функції для використання в інших бібліотеках чи застосунках і не є самостійними застосунками) для уникнення подвоєння існуючих можливостей. Отже багато пакунків залежать від інших пакунків. <application>Менеджер пакунків Synaptic</application> розв’язує ці <emphasis>залежності</emphasis> для вас автоматично.

en: Technically the <application>Synaptic Package Manager</application> is based on the package manager <application>APT</application> and provides functions, that are similar to the ones of the command line tool <command>apt-get</command> in a graphical environment.
uk: Технічно <application>Менеджер пакунків Synaptic</application> заснований на менеджері пакунків <application>APT</application> та надає в графічному середовищі функції, що схожі на функції інструмента командного рядка <command>apt-get</command>.

en: Install, remove, configure, upgrade and downgrade single and multiple packages.
uk: Встановлення, вилучення, налаштування, оновлення↑ чи пониження↓ версії одного чи кількох пакунків.

en: Upgrade your whole system.
uk: Оновлення всієї системи.

en: Manage package repositories.
uk: Керування сховищами пакунків.

en: Search packages by name, description and several other attributes.
uk: Пошук пакунків за іменем, описом та кількома іншими параметрами.

en: Select packages by status, section, name or a custom filter.
uk: Вибір пакунків за станом, розділом, назвою чи спеціальним фільтром.

en: Sort packages by name, status, size or version.
uk: Сортування пакунків за іменем, статусом, розміром чи версією.

en: Browse all available online documentation related to a package.
uk: Перегляд усієї доступної онлайн-документації, пов’язаної з пакунком.

en: Lock packages to the current version.
uk: Блокування поточної версії пакунків.

en: Force the installation of a specific package version.
uk: Примусове встановлення певної версії пакунка.

en: In detail <application>Synaptic Package Manager</application> provides the following features: <placeholder-1/>
uk: Докладний список можливостей, що надаються <application>менеджером пакунків Synaptic</application>: <placeholder-1/>

en: You need root rights to install or remove software packages on your computer.
uk: Вам необхідно мати права адміністратора, щоб встановлювати чи вилучати пакунки з програмним забезпеченням на Вашому комп’ютері.

en: <guimenu>GNOME Applications</guimenu> menu
uk: Меню GNOME <guimenu>Програми</guimenu>

en: Choose <menuchoice><guisubmenu>System Tools</guisubmenu><guimenuitem>Synaptic Package Manager</guimenuitem></menuchoice>.
uk: Виберіть <menuchoice><guisubmenu>Системні засоби</guisubmenu><guimenuitem>Менеджер пакунків Synaptic</guimenuitem></menuchoice>.

en: KDE menu
uk: Головне меню KDE

en: Choose <menuchoice><guisubmenu>Settings</guisubmenu><guisubmenu>Extra</guisubmenu><guimenuitem>Synaptic Package Manager</guimenuitem></menuchoice>.
uk: Виберіть <menuchoice><guisubmenu>Налаштування</guisubmenu><guisubmenu>Додатково</guisubmenu><guimenuitem>Менеджер пакунків Synaptic</guimenuitem></menuchoice>.

en: Command line
uk: Командний рядок

en: To start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application>from a command line type the following , then press <keycap>Return</keycap>:
uk: Для запуску <application><application>менеджера пакунків Synaptic</application></application> з командного рядка наберіть наступне, далі натисніть <keycap>Enter</keycap>:

en: You can start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application> in the following ways: <placeholder-1/>
uk: Ви можете запустити <application><application>менеджер пакунків Synaptic</application></application> наступними способами: <placeholder-1/>

en: You can render your system unusable.
uk: Ви можете привести Вашу систему у неробочий стан.

en: Synaptic allows you to perform changes on the core of your system.
uk: Synaptic дозволяє виконувати зміни внутрішньої частини Вашої системи.

en: Always use <application>Synaptic Package Manager</application> with care.
uk: Завжди використовуйте <application>менеджер пакунків Synaptic</application> з обережністю.

en: Main Window
uk: Головне вікно

en: Overview
uk: Огляд

en: When you start <application><application>Synaptic Package Manager</application></application>, the following window is displayed.
uk: При запуску <application><application>менеджера пакунків Synaptic</application></application> відображається наступне вікно.

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Start Up Window
uk: Вікно запуску <application>менеджера пакунків Synaptic</application>

en: Shows <application>Synaptic Package Manager</application> main window. Contains titlebar, menubar, toolbar, display area, and scrollbars. Menubar contains File, View, Settings, and Help menus.
uk: Показує головне вікно <application>менеджера пакунків Synaptic</application>. Містить заголовок, рядок меню, панель інструментів, робочу область та смуги прокрутки. Рядок меню містить меню „Файл“, „Вигляд“, „Налаштування“ та „ Довідку“.

en: <application>Synaptic Package Manager</application> Window Components
uk: Компоненти вікна <application>менеджера пакунків Synaptic</application>

en: Component
uk: Компонент

en: Description
uk: Опис

en: Menubar
uk: Рядок меню

en: Contains menus that you can use to perform actions in <application>Synaptic Package Manager</application>.
uk: Містить меню, які ви можете використовувати для виконання дій у <application>менеджері пакунків Synaptic</application>

en: Toolbar
uk: Панель інструментів

en: Provides main actions.
uk: Надає основні дії.

en: Category selector
uk: Перемикач розділів

en: Provides categories to narrow down the list of shown listed packages.
uk: Класифікує пакунки за розділами для зручного подання списку пакунків.

en: Package list
uk: Список пакунків

en: Lists known packages. The list can be narrowed down by using filters and categories.
uk: Перелік відомих пакунків. Перелік можна скоротити за допомогою фільтрів та категорій.

en: Description field
uk: Поле опису

en: Shows the description of the selected package.
uk: Показує опис обраного пакунка.

en: Statusbar
uk: Рядок стану

en: Displays global informations about the status of <application>Synaptic Package Manager</application>.
uk: Показує загальні відомості про стан <application>менеджера пакунків Synaptic</application>.

en: <application>Synaptic Package Manager</application> toolbar
uk: Панель інструментів <application>менеджера пакунків Synaptic</application>

en: Shows the toolbar of the <application>Synaptic Package Manager</application> main window
uk: Показує панель інструментів основного вікна <application>менеджера пакунків Synaptic</application>

en: Reload
uk: Оновити

en: Reload the list of known packages.
uk: Оновлює перелік відомих пакунків

en: Mark all Upgrades
uk: Позначити усі

en: Mark all possible and available upgrades.
uk: Позначає усі можливі й доступні оновлення.

en: Apply
uk: Застосувати

en: Apply all marked changes.
uk: Застосовує усі позначені зміни.

en: Properties
uk: Властивості

en: Search
uk: Пошук

en: Status
uk: Статус

en: Alphabet
uk: Абетка

en: Filter
uk: Фільтрування

en: Search history
uk: Історія пошуків

en: Package List
uk: Список пакунків

en: Package Properties
uk: Властивості пакунка

en: Package Properties Dialog
uk: Діалог властивостей пакунка

en: Shows the package details in the <application>Synaptic Package Manager</application> main window.
uk: Показує докладні відомості про пакунок в основному вікні <application>менеджера пакунків Synaptic</application>.

en: Tabs in the properties dialog
uk: Вкладки в діалозі властивостей

en: Managing Packages
uk: Керування пакунками

en: To Install Packages
uk: Встановлення пакунків

en: If you want to install a package perform the following steps:
uk: Якщо Ви хочете встановити пакунок, виконайте наступні дії:

en: Choose <menuchoice><guimenu>Edit</guimenu><guimenuitem>Reload Package Information</guimenuitem></menuchoice> from the menu.
uk: Виберіть в меню <menuchoice><guimenu>Редагування</guimenu><guimenuitem>Оновити інформацію про пакунки</guimenuitem></menuchoice>.

en: Click on <guibutton>Reload</guibutton> in the toolbar.
uk: Клацініть на <guibutton>Оновити список пакунків</guibutton> на панелі інструментів.

en: Press the key combination <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>R</keycap></keycombo>.
uk: Натисніть комбінацію <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>R</keycap></keycombo>.

en: Reload the package information to be aware of the latest versions available: <placeholder-1/>
uk: Оновіть відомості про пакунок, щоб знати про доступність самих останніх версій: <placeholder-1/>

en: Mark the package for installation: <placeholder-1/>
uk: Позначте пакунок для встановлення: <placeholder-1/>
