synaptic - en to ast translation catalogue (618 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
ast: Alministración del Sistema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
ast: Sistema Base

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
ast: Mono/Infraestructura CLI

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
ast: Comunicación

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
ast: Bases de datos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
ast: Desendolcu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
ast: Documentación

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
ast: Depurar

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
ast: Editores

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
ast: Eleutrónica

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
ast: Preseos inxertaos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
ast: Fontes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
ast: Xuegos y entretenimientos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
ast: Entornu d'Escritoriu GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
ast: Gráficos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
ast: Sistema estadísticu GNU R

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
ast: Entornu d'Escritoriu Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
ast: Radioaficionáu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
ast: Llinguaxe de programación Haskell

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
ast: Sirvidores web

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
ast: Llinguaxes d'ordenador interpretaos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
ast: Llinguaxe de progamación Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
ast: Entornu d'Escritoriu KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
ast: Núcleu y módulos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
ast: Desendolcu - Llibreríes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
ast: Llibreríes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
ast: Llinguax de programación Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
ast: Llocalización

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
ast: Corréu eleutrónicu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
ast: Matemátiques

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
ast: Dellos - Basao en testu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
ast: Rede

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
ast: Grupu de noticies

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
ast: Llinguaxe de programación OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
ast: Llibreríes - Vieyes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
ast: Plataforma cruciada

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
ast: Llinguaxe de programación Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
ast: Llinguaxe de programación PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
ast: Llinguaxe de programación Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
ast: Llinguaxe de programación Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
ast: Ciencia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
ast: Terminales

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
ast: Xeres

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
ast: Creación TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
ast: Procesador de testu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
ast: Utilidaes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
ast: Sistemes de Control de Versiones

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
ast: Programes de videu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
ast: Dellos - Gráficos

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
ast: Entornu d'Escritoriu Xfce

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
ast: Entornu Zope/Plone

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
ast: Desconocíu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
ast: Convertíos de RPM por Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
ast: Internacionalización y llocalización

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
ast: Meta paquetes

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
ast: Esportación Restrinxida

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
ast: non llibres

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
ast: contribuciones

en: Stat failed for %s
ast: Falló la comprobación de %s

en: Unable to create a tmp file
ast: Nun pudo crease un ficheru temporal

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
ast: Falló gzip, seique'l discu tea enllenu.

en: Failed to reopen fd
ast: Falló al reabrir fd

en: Failed to rename
ast: Falló al renomar

en: No valid records were found.
ast: Nun s'alcontraron rexistros válidos.

en: Cannot find filename or size tag
ast: Nun s'alcontró la etiqueta de nome de ficheru o de tamañu

en: Error parsing file record
ast: Fallu al analizar el rexistru de ficheru

en: Failed to open %s.new
ast: Falló al abrir %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
ast: Falló al renomar %s.new a %s

en: Internal error
ast: Fallu internu

en: Preparing...
ast: Tresnando…

en: Unable to read the cdrom database %s
ast: Nun pudo lleese la base de datos %s del cdrom

en: Unmounting CD-ROM...
ast: Desmontando'l CD-ROM...

en: Waiting for disc...
ast: Esperando pol discu...

en: Insert a disc in the drive.
ast: Introduz un discu na unidá.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
ast: Montando'l CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
ast: Fallu al montar el cdrom.

en: Identifying disc...
ast: Identificando'l discu...

en: Couldn't identify disc.
ast: Nun pudo identificase'l discu.

en: Scanning disc...
ast: Inspeicionando'l discu...

en: Cleaning package lists...
ast: Llimpiando les llistes de paquetes...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
ast: Nun s'alcontró dengún ficheru de paquetes. Seique esti discu nun tea preparáu p'APT.

en: Disc not successfully scanned.
ast: El discu nun s'inspeicionó de mou correutu.

en: Empty disc name.
ast: Nome de discu ermu.

en: Registering disc...
ast: Rexistrando'l discu...

en: Copying package lists...
ast: Copiando llistes de paquetes...

en: Writing sources list...
ast: Escribiendo llistes de fontes...

en: Done!
ast: ¡Fecho!

en: Failed to stat %s%s
ast: Falló al comprobar %s%s

en: Unable to change to %s
ast: Nun se pue camudar a %s

en: Unable to read %s
ast: Nun fui a lleer %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
ast: FALLU: Nun pudo abrise %s pa escritura

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
ast: FALLU: Nun pudo obtenese la clave de superusuariu

en: ERROR: could not create configuration directory %s
ast: FALLU: nun pudo crease'l direutoriu de configuración %s

en: ERROR: could not create state directory %s
ast: FALLU: nun pudo crease'l direutoriu d'estáu %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
ast: FALLU: nun pudo crease'l direutoriu temporal %s

en: ERROR: could not create log directory %s
ast: FALLU: nun se pudo crear el direutoriu de rexistru %s

en: couldn't open %s for writing
ast: Nun se pudo abrir %s pa escribir

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
ast: 
    Aplicáronse tolos cambeos con éxitu. Pues zarrar la ventana agora.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
ast: 
    Nun pudieron completase tolos cambeos y anovamientos. Pa más información tocante al problema, espurri'l panel «Detalles» allugáu más abaxo.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
ast: 
    Instaláronse con éxitu tolos paquetes del mediu actual. Pa siguir la instalación col siguiente mediu, zarra esta ventana.

en: The list of installed files is only available for installed packages
ast: La llista de ficheros instalaos ta disponible namái pa paquetes instalaos

en: or dependency
ast: o dependencia

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
ast: 
    El paquete %s nun tien una versión disponible, pero esiste na base de datos.
    Esto xeneralmente significa que'l paquete foi mentáu nuna dependencia y enxamás se xubió, declaróse obsoletu o nun ta disponible nel conteníu de sources.list

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
ast: 	%s %s pero va a instalase %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
ast:  %s: %s %s pero va a instalase %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
ast: 	%s %s pero nun ye instalable

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
ast: 	%s pero ye un paquete virtual

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
ast: %s: %s pero ye un paquete virtual

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
ast: 	%s pero nun se va a instalar

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
ast: %s: %s pero nun se va a instalar

en:  or
ast:  o

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
ast: Rexistru inválidu nel ficheru de preferencies, falta la cabecera Package

en: Depends
ast: Depende

en: PreDepends
ast: PreDepende

en: Suggests
ast: Suxer

en: Recommends
ast: Encamienta

en: Conflicts
ast: Conflictos

en: Replaces
ast: Troca

en: Obsoletes
ast: Fae obsoletu a

en: Breaks
ast: Fraña

en: Enhances
ast: Meyora

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
ast: Depende de

en: Marked for installation
ast: Conseñáu pa instalar

en: Marked for re-installation
ast: Conseñáu pa reinstalar

en: Marked for upgrade
ast: Conseñáu p'anovar

en: Marked for downgrade
ast: Conseñáu pa desanovar

en: Marked for removal
ast: Conseñáu pa desaniciar

en: Marked for complete removal
ast: Conseñáu pa desaniciar dafechu

en: Not installed
ast: Ensin instalar

en: Not installed (locked)
ast: Non instalaos (bloquiaos)

en: Installed
ast: Instalaos

en: Installed (upgradable)
ast: Instalaos (anovables)

en: Installed (locked to the current version)
ast: Instalaos (bloquiáos na versión actual)

en: Broken
ast: Frañaos

en: Not installed (new in repository)
ast: Non instalaos (nuevos nel repositoriu)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
ast: Nun se pue lleer la llista de fontes.
    Empobina al diálogu del repositoriu pa correxir el problema.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ast: Les llistes de paquetes o'l ficheru d'estáu nun se puen analizar sintáuticamente o abrir.

en: Internal Error, non-zero counts
ast: Fallu Internu, cuentes distintes de cero

en: Name
ast: Nome

en: Description
ast: Descripción

en: Maintainer
ast: Responsable

en: Version
ast: Versión

en: Provides
ast: Proporciona

en: ReverseDepends
ast: Depende inversamente

note: Reverse Depends
en: Origin
ast: Orixe

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
ast: Componente

en: Status
ast: Estáu

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
ast: Patrón

en: Section
ast: Estaya

en: Priority
ast: Prioridá

en: ReducedView
ast: Vista reducida

en: File
ast: Ficheru

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
ast: Expresión regular errónea «%s» nel ficheru de vista reducida

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
ast: Fallu internu al abrir la caché (%d). Por favor informa d'esti fallu.

en: Unable to correct dependencies
ast: Nun se puen correxir les dependencies

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
ast: Nun ye dable conseñar anovamientos
    Comprueba si'l sistema tien fallos.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
ast: Fallu internu, l'anovamientu dafechu, frañó daqué. Por favor, informa del fallu.

en: dist upgrade Failed
ast: dist-upgrade falló

en: Unable to lock the list directory
ast: Nun se pudo bloquiar el direutoriu de llistes

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
ast: Los ficheros de llanzamientu de dalgunos repositorios nun se pudieron obtener o autenticar. Estos repositorios van inorase.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
ast: Inorando rexistru(os) inválidu(os) del ficheru sources.list.

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
ast: Falló al obtener %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
ast: Dalgunos de los paquetes nun se pudieron obtener del sirvidor/es.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
ast: ¿De xuro quies siguir, inorando esos paquetes?

en: Unable to correct missing packages
ast: Nun se puen correxir los paquetes que falten

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
ast: 
    Desaniciaos los siguientes paquetes ESENCIALES:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
ast: 
    Desanováronse los siguientes paquetes:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
ast: 
    Desaniciaos ensembre los siguientes paquetes:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
ast: 
    Desaniciaos los paquetes siguientes:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
ast: 
    Anovaos los siguientes paquetes:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
ast: 
    Instalaos los paquetes siguientes:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
ast: 
    Reinstalaos los siguientes paquetes: %s

en: Unable to lock the download directory
ast: Nun se pue bloquiar el direutoriu de descargues

en: Line %u too long in markings file.
ast: La llinia %u del ficheru de seleiciones ye enforma llarga

en: Malformed line %u in markings file
ast: La llinia %u del ficheru de seleiciones ta mal ensamada

en: Setting markings...
ast: Afitando les seleiciones...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
ast: falló bzip2, seique'l discu tea enllenu.

en: Sections
ast: Seiciones

en: Alphabetic
ast: Alfabéticu

en: Search History
ast: Históricu de busca

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Installed (unsupported)
ast: Instaláu (non soportáu)

en: Not installed (unsupported)
ast: Non instaláu (non soportáu)

en: Installed (auto removable)
ast: Instaláu (auto desinstalable)

en: Installed (manual)
ast: Instaláu (manual)

en: Broken dependencies
ast: Dependencies frañaes

en: New in repository
ast: Nuevu nel repositoriu

en: Pinned
ast: Clavaos

en: Installed (local or obsolete)
ast: Instalaos (llocales u obsoletos)

en: Not installed (residual config)
ast: Non instalaos (conf. residual)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
ast: Guetando

en: Search Filter
ast: Peñera de gueta

en: Reduced View
ast: Vista amenorgada

en: Marked Changes
ast: Cambeos conseñaos

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
ast: Paquete con Debconf

en: Upgradable (upstream)
ast: Anovable (versión d'orixe)

en: Community Maintained (installed)
ast: Calteníu pola comunidá (instaláu)

en: Missing Recommends
ast: Recomendaciones que falten

en: Local
ast: Llocal

en: Can't read %s
ast: Nun se pue lleer %s

en: Syntax error in line %s
ast: Fallu de sintaxis na llinia %s

en: Vendor block %s is invalid
ast: El bloque %s del fabricante ye inválidu

en: Usage: synaptic [options]
ast: Usu: synaptic [opciones]

en: -h   This help text
ast: -h  Esti testu d'ayuda

en: -r   Open in the repository screen
ast: -r  Abrir na pantalla del repositoriu

en: -f=? Give an alternative filter file
ast: -f=? Usar un ficheru de filtros altenativu

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
ast: -t   Usar un títulu de ventana alternativu (por exemplu el nome de host con `uname -n`)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
ast: -i=? Entamar usando'l filtru anicial col nome dau

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
ast: --upgrade-mode  Llama a anovar y amuesa los cambeos

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
ast: --dist-upgrade-mode  Llama a anovar distribución y amuesa los cambeos

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
ast: --update-at-startup  Recargar la llista de paquetes al entamu

en: --non-interactive Never prompt for user input
ast: --non-interactive Enxamás entruga al usuariu

en: --task-window Open with task window
ast: --task-window Abrir cola ventana de xeres

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
ast: --add-cdrom Amiesta un cdrom al entamu (necesita'l camín del cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
ast: --add-cdrom Entruga si s'amiesta un cdrom y zárrase

en: --test-me-harder  Run test in a loop
ast: --test-me-harder Executa la prueba nún bucle

en: Another synaptic is running
ast: Yá hai otru synaptic n'execución

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
ast: Hai otru synaptic furrulando en mou interactivu, zárralu primero.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
ast: Hai otru synaptic furrulando en mou non interactivu. Aguarda a que fine.

en: Unable to get exclusive lock
ast: Nun pudo obtenese un bloquéu esclusivu

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
ast: Esto normalmente significa qu'otru xestor de paquetes (como apt-get o aptitude) yá ta executándose. Zarra esa aplicación enantes de continuar.

en: Synaptic Package Manager
ast: Xestor de Paquetes Synaptic

en: Scanning CD-ROM
ast: Analizando'l CD-ROM

en: Invalid disc name!
ast: ¡Nome de discu inválidu!

en: Disc Label
ast: Etiqueta del discu

en: Credits
ast: Créitos

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
ast: Tocante a Synaptic

en: Downloading Changelog
ast: Descargando l'historial de cambeos

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
ast: L'historial de cambeos contién información tocante a los cambeos ya los fallos reparaos en cada versión del paquete.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
ast: Historial de cambeos de %s

en: Package changes
ast: Cambeos del paquete

en: Warning
ast: Avisu

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ast: ¡Tas a piques d'instalar software que <b>nun se pue autenticar</b>! Esto pue permitir qu'un individuu maliciosu frañe o pueda remanar el sistema.

en: NOT AUTHENTICATED
ast: NON AUTENTICÁU

note: removed
en: To be removed
ast: A desaniciar

en: To be downgraded
ast: A desanovar

en: To be installed
ast: A instalar

en: To be upgraded
ast: A anovar

en: To be re-installed
ast: A reinstalar

en: To be kept
ast: A caltener

en: Replace configuration file
    '%s'?
ast: ¿Quies trocar el ficheru de configuración
    «%s»?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
ast: El ficheru de configuración %s camudóse (por ti o dalgún script). Nesti paquete inclúise una versión anovada. Si quies caltener la to versión actual calca «Caltener». ¿Quies trocar el ficheru actual ya instalar la versión nueva del caltenedor del paquete?

en: Applying Changes
ast: Aplicando cambeos

en: Copy
ast: Copiar

en: Select All
ast: Esbillar Too

en: Ctrl-c pressed
ast: Calcóse Ctrl-C

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
ast: Esto encaboxará la operación y pue dexar al sistema nun estáu defeutuosu. ¿Daveres quies facelo?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
ast: Fallu nel paquete %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
ast: Tentando recuperase del fallu del paquete

en: Error failed to fork pty
ast: Error: fallu al bifurcar pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
ast: Falló un paquete al instalar. Intentando recuperalu:

en: Changes applied
ast: Cambeos aplicaos

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
ast: Los cambeos conseñaos tán aplicándose agora. Esto pue llevar daqué de tiempu. Por favor, aguarda.

en: Installing and removing software
ast: Instalando y quitando los paquetes de software

en: Removing software
ast: Quitando software

en: Installing software
ast: Instalando software

en: Description and Name
ast: Descripción y nome

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
ast: Paquetes proporcionaos

en: Supported
ast: Soportáu

en: Package Name
ast: Nome del paquete

en: Installed Version
ast: Versión instalada

en: Latest Version
ast: Cabera versión

en: Size
ast: Tamañu

en: Download Size
ast: Tamañu de descarga

en: Keep Configuration
ast: Caltener configuración

en: Completely
ast: Ensembre

en: Always Ask
ast: Entrugar siempres

en: Ignore
ast: Inorar

en: Automatically
ast: Automáticamente

en: Default Upgrade
ast: Anovamientu predetermináu

en: Smart Upgrade
ast: Anovamientu intelixente

en: An error occurred while saving configurations.
ast: Hebo un fallu al guardar les configuraciones.

en: Choose font
ast: Escoyer fontes

en: Color selection
ast: Seleición de color

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
ast: Preferir versiones de paquetes de la distribución seleicionada al anovar. Si fuercia manualmente una versión d'una distribución diferente, la versión del paquete siguirá a esa distribución hasta qu'entre na distribución predeterminada.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
ast: Nun anovar enxamás a una nueva versión automáticamente. Tenga _munchu_ curiáu con esta opción, darréu que d'esta miente nun recibirá actualizaciones de seguridá de mou automáticu. Si se fuercia una versión manualmente, la versión del paquete seguirá la distribución seleicionada.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
ast: Dexar que synaptic escueya la meyor versión pa ti. Si nun tas xuru, usa esta opción.

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Package
ast: Paquete

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
ast: Por favor, introduz el discu cola etiqueta:
    %s
    na unidá %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
ast: Tasa de descarga: %s/s - Queden %s

en: Download rate: ...
ast: Promediu descarga: ...

en: Downloading file %li of %li
ast: Descargando'l ficheru %li de %li

en: Queued
ast: En cola

en: Done
ast: Fecho

en: Hit
ast: Comprobáu

en: Failed
ast: Fallu

en: Filters
ast: Filtros

en: Field
ast: Campu

en: Operator
ast: Operador

en: New Filter %i
ast: Peñera nueva %i

en: Package Manager output
ast: Salida del Xestor de Paquetes

en: 
    While installing package %s:
ast: 
    Al instalar el paquete %s:

en: 
    While preparing for installation:
ast: 
    Al tresnar la instalación:

en: APT system reports:
    %s
ast: El sistema APT informa:
    %s

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
ast: Alcontróse una expresión, gueta les entraes correspondientes na llista de la esquierda.

en: %s Properties
ast: Propiedaes de %s

en: This application is supported by the distribution
ast: Esta aplicación ta soportada pola distribución

en: Get Screenshot
ast: Imaxe de pantalla

en: Get Changelog
ast: Baxar rexistru de cambeos

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
ast: E

en: Download
ast: Descargar

en: Dependants
ast: Dependientes

en: Dependencies of the Latest Version
ast: Dependencies de la cabera versión

en: Provided Packages
ast: Paquetes proporcionaos

en: All
ast: Too

en: No package is selected.
ast: Nun hai dengún paquete seleicionáu.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
ast: Seleiciona la versión de %s que tendría de forciase pa la instalación

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
ast: L'alministrador de paquetes siempres seleiciona la versión disponible más afayadiza. Si fuercies una versión diferente de la predeterminada, pue haber fallos nel remanamientu de dependencies.

en: Rebuilding search index
ast: Rexenerando l'índiz de gueta

en: Quick filter
ast: Peñera rápida

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
ast: Recargar la información de los paquetes pa informase de los paquetes de software nuevos, desaniciaos o anovaos.

en: Mark all possible upgrades
ast: Conseñar tolos anovamientos dables

en: Apply all marked changes
ast: Aplicar tolos cambeos conseñaos

en: View package properties
ast: Ver les propiedaes del paquete

en: Search for packages
ast: Guetar paquetes

en: Unmark
ast: Desconseñar

en: Mark for Installation
ast: Conseñar pa instalar

en: Mark for Reinstallation
ast: Conseñar pa reinstalar

en: Mark for Upgrade
ast: Conseñar p'anovar

en: Mark for Removal
ast: Conseñar pa desaniciar

en: Mark for Complete Removal
ast: Conseñar pa desaniciar ensembre

en: Remove Including Orphaned Dependencies
ast: Desaniciar incluyendo dependencies güérfanes

en: Hold Current Version
ast: Caltener la versión actual

en: Properties
ast: Propiedaes

en: Mark Recommended for Installation
ast: Conseñar encamentaos pa instalación

en: Mark Suggested for Installation
ast: Conseñar suxeríos pa instalación

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
ast: %i paquetes llistaos, %i instalaos, %i frañaos. %i pa instalar/anovar, %i pa desaniciar; liberaránse %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
ast: %i paquetes llistaos, %i instalaos, %i frañaos. %i pa instalar/anovar, %i pa desaniciar; usaránse %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
ast: %i paquetes llistaos, %i instalaos, %i frañaos. %i pa instalar/anovar, %i pa desaniciar

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
ast[0]: Hai %d paquete frañáu nel sistema
    
    Usa la peñera «Frañaos» p'alcontralu.
ast[1]: Hai %d paquetes frañaos nel sistema
    
    Usa la peñera «Frañaos» p'alcontralos.

en: Do you want to add another CD-ROM?
ast: ¿Quies amestar otru CD-ROM?

en: Open changes
ast: Abrir cambeos

en: Can't write %s
ast: Nun se pue escribir %s

en: Save changes
ast: Guardar los cambeos

en: Save full state, not only changes
ast: Guardar l'estáu completu, non sólo los cambeos

en: Repositories changed
ast: Los repositorios camudaron

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
ast: La información de los repositorios camudó. Tienes de calcar nel botón «Recargar» pa qu'estos cambeos tengan efeutu

en: _Reload
ast: _Recargar

en: Never show this message again
ast: Nun amosar más esti mensax.

en: Found %i packages
ast: S'alcontraron %i paquetes

en: Starting help viewer...
ast: Aniciando'l visor d'ayuda…

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
ast: ¡Nun se pue aniciar la ferramienta de configuración!
    Tienes d'instalar el paquete requeríu 'libgnome2-perl'.

en: Starting package configuration tool...
ast: Aniciando la ferramienta de configuración de paquetes...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
ast: Aniciando'l visor de la documentación del paquete...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
ast: Tienes d'instalar el paquete «dwww» p'agüeyar la documentación d'un paquete

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
ast: ¡Nun s'aplicaron los cambeos!
    Primero tienes d'iguar los paquetes frañaos.

en: Applying marked changes. This may take a while...
ast: Aplicando los cambeos conseñaos. Seique tarde un ratu...

en: Downloading Package Files
ast: Descargando paquetes

en: Do you want to quit Synaptic?
ast: ¿Quies colar de Synaptic?

en: Downloading Package Information
ast: Descargando información de paquetes

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
ast: Van comprobase los repositorios a la gueta de paquetes de software nuevos, desaniciaos o anovaos.

en: Reloading package information...
ast: Recargando información de paquetes…

en: Failed to resolve dependency problems!
ast: ¡Nun se pudieron resolver problemes de dependencies!

en: Successfully fixed dependency problems
ast: Iguáronse con ésitu los problemes de dependencies

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
ast: Nun se pudo anovar el sistema
    Igua primero los paquetes frañaos.

en: Marking all available upgrades...
ast: Conseñando tolos anovamientos dables…

en: Successfully marked available upgrades
ast: Conseñáronse correutamente tolos anovamientos disponibles

en: Failed to mark all available upgrades!
ast: ¡Hebo un fallu al conseñar tolos anovamientos disponibles!

en: Save script
ast: Guardar script

en: Select directory
ast: Seleicionar direutoriu

en: Please select a directory
ast: Seleiciona un direutoriu

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
ast: Tas amestando'l componente «universu».
    
     Los paquetes d'esti componente nun tienen sofitu ¿De xuro quies amestalu?

en: Repositories
ast: Repositorios

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Type
ast: Triba

en: Vendor
ast: Fabricante

en: Distribution
ast: Distribución

en: Section(s)
ast: Estaya(es)

en: Binary (deb)
ast: Binariu (deb)

en: Source (deb-src)
ast: Fontes (deb-src)

en: (no vendor)
ast: (ensin fabricante)

en: Cannot read vendors.list file
ast: Nun se pue lleer el ficheru vendors.list

en: Unknown source type
ast: Triba de fonte desconocía

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
ast: <b>(ESENCIAL) a desaniciar</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
ast: <b>A DESANOVAR</b>

en: <b>To be removed</b>
ast: <b>A desaniciar</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
ast: <b>A desaniciar dafechu (incluyendo ficheros de configuración)</b>

en: Unchanged
ast: Ensin cambeos

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
ast: <b>%s</b> (<b>esencial</b>) se desaniciará

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
ast: <b>%s</b> va <b>desanovase</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
ast: <b>%s</b> se desaniciará cola so configuración

en: <b>%s</b> will be removed
ast: <b>%s</b> se desaniciará

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
ast: <b>%s</b> (versión<i>%s</i>) va anovase a la versión <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
ast: <b>%s</b> (versión <i>%s</i>) s'instalará

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
ast: <b>%s</b> (versión <i>%s</i>) se reinstalará

en: _Hide Details
ast: _Anubrir detalles

en: _Show Details
ast: Amo_sar detalles

en: Summary
ast: Resume

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
ast[0]: %d paquete ta bloquiáu.
ast[1]: %d paquetes tan bloquiaos.

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
ast[0]: Va caltenese %d paquete y nun s'anovará
ast[1]: Van caltenese %d paquetes y nun s'anovarán

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
ast[0]: S'instalará %d paquete nuevu
ast[1]: S'instalarán %d paquetes nuevos

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
ast[0]: Se reinstalará %d paquete nuevu
ast[1]: Se reinstalarán %d paquetes nuevos

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
ast[0]: Va anovase %d paquete
ast[1]: Van anovase %d paquetes

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
ast[0]: Se desaniciará %d paquete
ast[1]: Se desaniciarán %d paquetes

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
ast[0]: Va <b>desanovase</b> %d paquete
ast[1]: Van <b>desanovase</b> %d paquetes

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
ast[0]: <b>Avisu:</b> se desaniciará %d paquete esencial
ast[1]: <b>Avisu:</b>se desaniciarán  %d paquetes esenciales

en: %s of extra space will be used
ast: S'usará %s d'espaciu estra

en: %s of extra space will be freed
ast: Se lliberarán %s d'espaciu extra

en: 
    %s have to be downloaded
ast: 
    Hai que descargar %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
ast: Van a desaniciase paquetes esenciales.
    ¡Esto pue dexar el sistema inutilizable!

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: The following details are provided:
ast: Proporciónenese los siguientes detalles:

en: Setup Vendors
ast: Configuración de fabricantes

en: FingerPrint
ast: Buelga dactilar

en: OK
ast: Aceutar

en: Add
ast: Amestar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Find
ast: Alcontrar

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
ast: Descripción de %s

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Read Markings...
ast: _Lleer seleiciones...

en: _Save Markings
ast: _Guardar seleiciones

en: Save Markings _As...
ast: Guardar seleiciones _como...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
ast: Xenerar un script de shell pa poder descargar nun equipu distintu los paquetes esbillaos

en: Generate package download script
ast: Xenerar un script de descarga de paquetes

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
ast: Amestar al sistema los paquetes descargaos cola opción «Xenerar script de descarga de paquetes»

en: Add downloaded packages
ast: Amestar paquetes descargaos

en: _History
ast: _Históricu

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Edit
ast: E_ditar

en: _Undo
ast: _Desfacer

en: _Redo
ast: _Refacer

en: U_nmark All
ast: D_esconseñar too

en: _Search...
ast: _Guetar...

en: _Reload Package Information
ast: _Recargar información de paquetes

en: _Add CD-ROM...
ast: _Amestar CD-ROM...

en: _Mark All Upgrades...
ast: _Conseñar tolos anovamientos...

en: _Fix Broken Packages
ast: _Reparar paquetes frañaos

en: Mark Packages by _Task...
ast: Conseñar paquetes por _xera...

en: A_pply Marked Changes
ast: A_plicar cambeos conseñaos

en: _Package
ast: _Paquete

en: U_nmark
ast: _Desconseñar

en: Mark for _Installation
ast: Conseñar pa _instalación

en: Mark for R_einstallation
ast: Conseñar pa _reinstalación

en: Mark for _Upgrade
ast: Conseñar p'_anovamientu

en: Mark for _Removal
ast: Conseñar pa d_esaniciu

en: Mark for Co_mplete Removal
ast: Conseña pa desaniciu da_fechu

en: _Lock Version
ast: B_loquiar versión

en: Automatically installed
ast: Instaláu automáticamente

en: _Force Version...
ast: _Forciar versión...

en: _Configure...
ast: _Configurar...

en: _Browse Documentation
ast: _Lleer documentación

en: _Download Changelog
ast: _Descargar historial de cambeos

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: _Settings
ast: Preferencie_s

en: _Repositories
ast: _Repositorios

en: _Filters
ast: _Filtros

en: _Set Internal Option...
ast: Afitar opción _interna...

en: _Toolbar
ast: Barra de ferramien_tes

en: _Icons Only
ast: Namái _iconos

en: _Text Only
ast: Namái _testu

en: Text _Below Icons
ast: Testu _baxo los iconos

en: Text Be_side Icons
ast: Testu _xunto a los iconos

en: _Hide
ast: _Anubrir

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Contents
ast: _Índiz

en: _Quick Introduction
ast: Introducción _rápida

en: Icon _Legend
ast: _Lleenda d'iconos

en: _About
ast: Tocante _a

en: Reload
ast: Recargar

en: Mark All Upgrades
ast: Conseñar tolos anovamientos

en: Apply
ast: Aplicar

en: Search
ast: Guetar

en: _Sections
ast: E_stayes

en: S_earch Results
ast: _Resultaos de la gueta

en: S_tatus
ast: _Estáu

en: _Custom Filters
ast: _Filtros personalizaos

en: <b>Package:</b>
ast: <b>Paquete:</b>

en: <b>Section:</b>
ast: <b>Estaya:</b>

en: <b>Priority:</b>
ast: <b>Prioridá:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ast: <b>Caltenedor:</b>

en: <b>Status:</b>
ast: <b>Estáu:</b>

en: <b>Tags:</b>
ast: <b>Etiquetes:</b>

en: <b>Installed Version</b>
ast: <b>Versión instalada</b>

en: Size:
ast: Tamañu:

en: Version:
ast: Versión:

en: <b>Latest Available Version</b>
ast: <b>Cabera versión disponible</b>

en: Download:
ast: Descargar:

en: Common
ast: Comunes

en: Installed Files
ast: Ficheros instalaos

en: Available versions:
ast: Versiones disponibles:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
ast: <b>Nota:</b> Pa instalar una versión que ye diferente de la predeterminada, escueyi <b>Paquete ⇨ Forciar versión...</b> del menú.

en: Versions
ast: Versiones

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
ast: <span size="xx-large" weight="bold">Versión de Synaptic</span>

en: Package management software using apt.
ast: Software de xestión de paquetes usando apt.

en: Debtag support is enabled.
ast: El sofitu pa debtags ta activáu.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
ast: Visita la páxina d'entamu en 
    http//www.nongnu.org/synaptic

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
ast: Esti software llicénciase baxo los términos de la Llicencia Pública Xeneral de GNU, Versión 2

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
ast: Autor orixinal:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Caltenedores:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein·<sebastian.heinlein@web.de>
    
    Andecharon:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
ast: Escritu por

en: Translated by
ast: Tornáu por

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
ast: Páxina del manual:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
ast: Documentao por

en: _Search
ast: _Guetar

en: Search:
ast: Guetar:

en: Look in:
ast: Mirar en:

en: _Mark
ast: _Marcar

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
ast: <span weight="bold" size="larger">¿Marcar los demás cambeos requeríos?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
ast: L'aición escoyida afeuta a otros paquetes. Los cambeos siguientes requiérense pa proceder.

en: <b>Appearance</b>
ast: <b>Aspeutu</b>

en: Show package properties in the main window
ast: Amosar les propiedaes del paquete na ventana principal

en: <b>Marking Changes</b>
ast: <b>Marcando cambeos</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
ast: Entrugar pa confirmar los cambeos que tamién afeuten a otros paquetes

en: Consider recommended packages as dependencies
ast: Considerar los paquetes recomendaos como si foren dependencies

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
ast: Al calcar nel iconu d'estáu conseñase l'aición más afayadiza

en: Removal of packages:
ast: Desaniciu de paquetes:

en: System upgrade:
ast: Al anovar el sistema:

en: Number of undo operations:
ast: Númberu d'operaciones de desfacer:

en: Reloading outdated package information:
ast: Recargando la información de paquetes desanovada:

en: <b>Applying Changes</b>
ast: <b>Aplicando cambeos</b>

en: Apply changes in a terminal window
ast: Aplica los cambeos nuna ventana de terminal

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
ast: Entrugar si se quier salir dempués d'aplicar los cambeos correutamente

en: General
ast: Xeneral

en: <b>Columns</b>
ast: <b>Columnes</b>

en: Move _Up
ast: X_ubir

en: Move D_own
ast: _Baxar

en: <b>Fonts</b>
ast: <b>Tipografíes</b>

en: Use custom application font
ast: Usar tipografía personalizada

en: Use custom terminal font
ast: Usar una tipografía personalizada pal terminal

en: A_pplication Font
ast: Tipografía d'a_plicación

en: _Terminal Font
ast: Tipografía de _terminal

en: Columns and Fonts
ast: Columnes y fontes

en: <b>Colors</b>
ast: <b>Colores</b>

en: Color packages by their status
ast: Colorear paquetes según el so estáu

en: Marked for installation:
ast: Conseñáu pa instalar:

en: Marked for removal:
ast: Conseñáu pa desaniciar:

en: Marked for complete removal:
ast: Conseñáu pa desaniciu dafechu:

en: Upgradable:
ast: Anovable:

en: Marked for reinstallation:
ast: Conseñáu pa reinstalar:

en: Marked for upgrade:
ast: Conseñáu p'anovar:

en: Not installed:
ast: Non instaláu:

en: Not installed (locked):
ast: Non instaláu (bloquiáu):

en: Installed (locked):
ast: Instaláu (bloquiáu):

en: Installed:
ast: Instaláu:

en: New in repository:
ast: Nuevu nel repositoriu:

en: Marked for downgrade:
ast: Conseñáu pa desanovar:

en: Broken:
ast: Frañáu:

en: Colors
ast: Colores

en: <b>Temporary Files</b>
ast: <b>Ficheros temporales</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
ast: Dexar to_los paquetes descargaos na caché

en: _Delete downloaded packages after installation
ast: _Desaniciar los paquetes dempués de la instalación

en: _Only delete packages which are no longer available
ast: De_saniciar namái los paquetes que yá nun tán disponibles

en: _Delete Cached Package Files
ast: _Desaniciar los paquetes de la caché

en: Delete all cache package files now.
ast: Desaniciar tolos paquetes de la caché agora

en: <b>History files</b>
ast: <b>Ficheros del históricu</b>

en: _Keep history
ast: _Caltener l'historial

en: Delete _History files older than:
ast: _Desaniciar ficheros del históricu anteriores a:

en: days
ast: díes

en: Files
ast: Ficheros

en: <b>Proxy Server</b>
ast: <b>Sirvidor proxy</b>

en: Direct connection to the Internet
ast: Conexón direuta a Internet

en: Manual proxy configuration
ast: Configuración manual del proxy

en: IP address or host name of the http proxy server
ast: Direición IP o nome de host del sirvidor proxy http

en: Port:
ast: Puertu:

en: Port number of the http proxy server
ast: Númberu de puertu del sirvidor proxy http

en: IP address or host name of the ftp proxy server
ast: Direición IP del sirvidor proxy FTP

en: Port number of the ftp proxy server
ast: Númberu de puertu del sirvidor proxy FTP

en: No proxy for:
ast: Ensin proxy pa:

en: FTP proxy:
ast: Proxy FTP:

en: HTTP proxy:
ast: Proxy HTTP:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
ast: Llista separtada por comes de hosts y dominios que nun se comunicarán usando'l proxy (p. ex. localhost, 192.168.1.321, .net)

en: Authentication
ast: Identificación

en: Network
ast: Rede

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
ast: <span size="large" weight="bold">Estes opciones afeuten al corazón del sistema. Considera los cambeos con munchu procuru.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
ast: <b>Comportamientu d'anovamientu de paquete (distribución predeterminada)</b>

en: Always prefer the highest version
ast: Preferir siempres la versión más alta

en: Always prefer the installed version
ast: Preferir siempres la versión instalada

en: Prefer versions from:
ast: Preferir versiones de:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
ast: <span weight="bold" size="large">Introduz la etiqueta del CD-ROM</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
ast: La etiqueta usaráse pa identificar el CD-ROM si quier instalar paquetes d'él más sero.

en: Disc label:
ast: Etiqueta del discu:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
ast: <span size="large" weight="bold">Afitar una opción interna</span>

en: Only experts should use this.
ast: Namái los usuarios avezaos debieran usar esto.

en: Value:
ast: Valor:

en: Return to the main screen
ast: Volver a la pantalla principal

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
ast: <span weight="bold" size="large">¿Aplicar los cambeos siguientes?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
ast: Esta ye la cabera oportunidá pa mirar pente la llista de cambeos conseñaos enantes de qu'estos s'apliquen.

en: <b>Summary</b>
ast: <b>Resume</b>

en: _Download package files only
ast: _Namái descargar los ficheros de paquetes

en: The package files will be downloaded, but not installed
ast: Los paquetes descargaránse, pero nun s'instalarán

en: _Verify package signatures
ast: __Verificar robles de paquete

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
ast: Los fabricantes roblen los sos paquetes pa verificar l'orixe y la integridá de los paquetes. Desactivar la verificación ye un riesgu de seguridá.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
ast: <b>Actual</b>

en: Installed packages that are up-to-date
ast: Los paquetes instalaos tán al día

en: Upgradable
ast: Anovable

en: Installed packages that are upgradable
ast: Paquetes instalaos que son anovables

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
ast: Paquetes instalaos que son anovables a una versión superior

en: Residual config
ast: Conf. residual

en: Removed packages that have left configuration files on the system
ast: Paquetes desaniciaos que dexaron ficheros de configuración nel sistema

en: Not installed packages
ast: Paquetes non instalaos

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
ast: <b>Conseñáu</b>

en: Not marked
ast: Non conseñáu

en: Packages that won't be changed
ast: Paquetes que nun van camudase

en: For installation or upgrade
ast: Pa instalase o anovase

en: Packages that will be installed or upgraded
ast: Paquetes que van instalase o anovase

en: Manual installed
ast: Instaláu a mano

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
ast: El software del to sistema encadármase no que se denomen <i>paquetes</i>. El xestor de paquetes déxate instalar, anovar o desaniciar paquetes de software.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
ast: Tienes de recargar la información de los paquetes de xemes en cuandu. D'otra miente podríes perder anovamientos de seguridá importantes.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
ast: Pues conseñar paquetes pa instalación, anovamientu o desaniciu de varies formes.

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
ast: Seleiciona'l paquete y escueyi l'aición del menú «Paquete».

en: Choose the action from the context menu of the package.
ast: Escueyi l'aición del menú contestual del paquete.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
ast: <span weight="bold" size="larger">Nun pudieron conseñase tolos paquetes pa instalación o anovamientu</span>
    
    Los siguientes paquetes tienen dependencies non resolubles. Asegúrate de que tolos repositorios requeríos tán amestaos y activaos nes preferencies.

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
ast: <b>Los siguientes iconos úsense pa indicar l'estáu actual d'un paquete:</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
ast: <span weight="bold" size="larger">La información de los paquetes ta caducada</span>
    
    La información tocante a los tos paquetes ye más antigua que 48 hores. Podría haber anovamientos de seguridá importantes. Encamiéntase recargar la información de los paquetes de xemes en cuandu

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
ast: Históricu de paquetes de software instalaos, anovaos y desaniciaos.

en: _Replace
ast: _Trocar

en: _Default Upgrade
ast: Anovamientu p_redetermináu

en: _Smart Upgrade
ast: Anovamientu _intelixente

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
ast: <b><big>¿Quies conseñar los anovamientos d'un mou intelixente?</big></b>
    
    El métodu d'anovamientu predetermináu sáltase los anovamientos que podríen introducir conflictos o que requieran instalar paquetes adicionales.
    
    L'anovamientu intelixente (dist-upgrade) intenta resolver los conflictos y completar toles dependencies de los anovamientos d'un mou intelixente.
    
    <b>Nota:</b> Los anovamientos namái van conseñase. Dempués tienes d'aplicalos tu mesmu.

en: Remember my answer for future upgrades
ast: Remembrar la rempuesta p'anovamientos futuros

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
ast: <span weight="bold" size="larger">Introduz una etiqueta pa esti CD-ROM</span>
    
    La etiqueta usaráse cuando quiera instalar paquetes d'esti CD-ROM. Recomiéndase escribir tamién tala etiqueta na superficie del propiu CD-ROM p'alcontralu cenciellamente.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
ast: <big><b>Introduz la llinia completa del repositoriu APT que quies amestar</b></big>
    
    La llinia de APT contién el tipu, la llocalización y el conteníu d'un repositoriu, por exemplu <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Pues alcontrar una descripción detallada de la sintaxis na documentación.

en: Install, remove and upgrade software packages
ast: Instalar, desaniciar y anovar paquetes de software

note: conflicts
en: Replaced packages
ast: Paquetes trocaos

en: Please insert a disc in the drive.
ast: Introduz un discu na unidá.
