synaptic - en to ca translation catalogue (715 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
ca: Administració del sistema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
ca: Sistema base

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
ca: Infraestructura Mono/CLI

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
ca: Comunicació

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
ca: Bases de dades

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
ca: Desenvolupament

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
ca: Documentació

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
ca: Depuració

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
ca: Electrònica

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
ca: Dispositius incrustats

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
ca: Tipus de lletra

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
ca: Jocs i entreteniment

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
ca: Gràfics

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
ca: Sistema estatístic GNU R

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
ca: Radioaficionat

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
ca: Llenguatge de programació Haskell

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
ca: Servidors web

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
ca: Llenguatges de computació interpretats

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
ca: Llenguatge de programació Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
ca: Nucli i mòduls

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
ca: Biblioteques - Desenvolupament

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
ca: Biblioteques

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
ca: Llenguatge de programació Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
ca: Localització

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
ca: Correu-e

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
ca: Matemàtiques

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
ca: Miscel·lània - Text

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
ca: Xarxa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
ca: Grups de notícies

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
ca: Llenguatge de programació OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
ca: Biblioteques - Velles

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
ca: Multiplataforma

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
ca: Llenguatge de programació Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
ca: Llenguatge de programació PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
ca: Llenguatge de programació Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
ca: Llenguatge de programació Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
ca: Ciència

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
ca: Intèrprets d'ordres

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
ca: Multimèdia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
ca: Tasques

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
ca: Autoria amb TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
ca: Processadors de text

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
ca: Utilitats

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
ca: Sistemes de control de versions

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
ca: Programari de vídeo

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
ca: Web

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
ca: Miscel·lània - Gràfics

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
ca: Entorn d'escriptori Xfce

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
ca: Entorn Zope/Plone

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
ca: Convertit des d'RPM per Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
ca: Internacionalització i localització

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
ca: Metapaquets

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
ca: Educació

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "introspection"
en: GObject Introspection data
ca: Dades de GObject Instrospection

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
ca: Restringit en exportació

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
ca: no lliure («non free»)

en: Stat failed for %s
ca: «stat» ha fallat per a %s

en: Unable to create a tmp file
ca: No es pot crear un fitxer temporal

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
ca: gzip ha fallat, potser el disc és ple.

en: Failed to reopen fd
ca: No s'ha pogut tornar a obrir el descriptor de fitxer

en: Failed to rename
ca: No s'ha pogut tornar a nomenar

en: No valid records were found.
ca: No s'han trobat registres vàlids.

en: Cannot find filename or size tag
ca: No es pot trobar el nom del fitxer o etiqueta de la mida

en: Error parsing file record
ca: S'ha produït un error en analitzar el registre del fitxer

en: Failed to open %s.new
ca: No s'ha pogut obrir %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
ca: No s'ha pogut tornar a nomenar %s.new a %s

en: Internal error
ca: S'ha produït un error intern

en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Unable to read the cdrom database %s
ca: No es pot llegir la base de dades %s del CD-ROM

en: Unmounting CD-ROM...
ca: S'està desmuntant el CD-ROM...

en: Waiting for disc...
ca: S'està esperant al disc...

en: Insert a disc in the drive.
ca: Inseriu un disc en la unitat.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
ca: S'està muntant el CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
ca: No s'ha pogut muntar el CD-ROM.

en: Identifying disc...
ca: S'està identificant el disc...

en: Couldn't identify disc.
ca: No s'ha pogut indentificar el disc.

en: Scanning disc...
ca: S'està analitzant el disc...

en: Cleaning package lists...
ca: S'estan netejant les llistes de paquets...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
ca: No s'ha trobat cap fitxer de paquet. Potser aquest no és un disc habilitat per a APT.

en: Disc not successfully scanned.
ca: No s'ha pogut analitzar el disc correctament.

en: Empty disc name.
ca: El nom del disc és buit.

en: Registering disc...
ca: S'està registrant el disc...

en: Copying package lists...
ca: S'estan copiant les llistes de paquets...

en: Writing sources list...
ca: S'està escrivint la llista de fonts...

en: Done!
ca: Fet!

en: Failed to stat %s%s
ca: No s'ha pogut fer «stat» sobre %s%s

en: Unable to change to %s
ca: No s'ha pogut canviar a %s

en: Unable to read %s
ca: No s'ha pogut llegir %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
ca: ERROR: no s'ha pogut obrir %s per a escriptura

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
ca: ERROR: No s'ha pogut obtindre l'entrada de la contrasenya del superusuari

en: ERROR: could not create configuration directory %s
ca: ERROR: no s'ha pogut crear el directori de configuració %s

en: ERROR: could not create state directory %s
ca: ERROR: no s'ha pogut crear el directori d'estat %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
ca: ERROR: no s'ha pogut crear el directori de temporal %s

en: ERROR: could not create log directory %s
ca: ERROR: no s'ha pogut crear el directori de registres %s

en: couldn't open %s for writing
ca: no s'ha pogut obrir %s per a escriptura

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
ca: 
    S'han aplicat tots els canvis amb èxit. Ara podeu tancar la finestra.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
ca: 
    No s'han dut a terme tots els canvis i actualitzacions de manera satisfactòria. Expandiu la subfinestra «Detalls» d'ací sota per a obtindre més detalls sobre la fallada.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
ca: 
    S'han instal·lat tots els paquets del medi actual amb èxit. Per a continuar la instal·lació amb el següent medi tanqueu esta finestra.

en: The list of installed files is only available for installed packages
ca: La llista de fitxers instal·lats només és disponible
    per als paquets instal·lats.

en: or dependency
ca: dependència «or»

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
ca: 
    El paquet %s no té una versió disponible, però existeix a la base de dades.
    Això normalment vol dir que el paquet estava mencionat en una dependència i mai es va apujar, és obsolet o no és disponible amb els continguts de sources.list

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
ca: 	%s %s però s'instal·larà %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
ca:  %s: %s %s però s'instal·larà %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
ca: 	%s %s però no és instal·lable

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
ca: 	%s però és un paquet virtual

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
ca: %s: %s però és un paquet virtual

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
ca: 	%s però no s'instal·larà

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
ca: %s: %s però no s'instal·larà

en:  or
ca:  o

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
ca: Hi ha un registre invàlid al fitxer de preferències, no hi ha una capçalera Packages

en: Depends
ca: Depèn

en: PreDepends
ca: Predepèn

en: Suggests
ca: Suggereix

en: Recommends
ca: Recomana

en: Conflicts
ca: Entra en conflicte

en: Replaces
ca: Reemplaça

en: Obsoletes
ca: Fa obsolet

en: Breaks
ca: Trenca

en: Enhances
ca: Millora

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
ca: Paquets que en depenen

en: Marked for installation
ca: Marcat per a instal·lar

en: Marked for re-installation
ca: Marcat per a reinstal·lar

en: Marked for upgrade
ca: Marcat per a actualitzar

en: Marked for downgrade
ca: Marcat per a desactualitzar

en: Marked for removal
ca: Marcat per a eliminar

en: Marked for complete removal
ca: Marcat per a eliminar completament

en: Not installed
ca: No instal·lat

en: Not installed (locked)
ca: No instal·lat (blocat)

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Installed (upgradable)
ca: Instal·lat (actualitzable)

en: Installed (locked to the current version)
ca: Instal·lat (blocat a la versió actual)

en: Broken
ca: Trencat

en: Not installed (new in repository)
ca: No instal·lat (nou al repositori)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
ca: No s'ha pogut llegir la llista de fonts.
    Aneu al diàleg de repositoris per a corregir el problema.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
ca: No s'han pogut analitzar o obrir les llistes de paquets o fitxer d'estat.

en: Internal Error, non-zero counts
ca: S'ha produït un error intern, comptes no-zero

en: Name
ca: Nom

en: Description
ca: Descripció

en: Maintainer
ca: Mantenidor

en: Version
ca: Versió

en: Provides
ca: Proveeix

en: ReverseDepends
ca: Dependències inverses

note: Reverse Depends
en: Origin
ca: Origen

en: Status
ca: Estat

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
ca: Patró

en: Section
ca: Secció

en: Priority
ca: Prioritat

en: ReducedView
ca: VistaReduïda

en: File
ca: Fitxer

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
ca: L'expressió regular «%s» del fitxer de VistaReduïda és errònia.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
ca: S'ha produït un error intern en obrir la memòria cau (%d). Per favor, informeu-ne.

en: Unable to correct dependencies
ca: No s'han pogut corregir les dependències

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
ca: No s'han pogut marcar les actualitzacions
    Comproveu el vostre sistema per si hi ha errors.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
ca: S'ha produït un error intern, AllUpgrade ha trencat coses. Per favor, informeu-ne.

en: dist upgrade Failed
ca: l'actualització de la distribució ha fallat

en: Unable to lock the list directory
ca: No es pot blocar el directori de llistes

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
ca: No s'ha pogut obtindre o autenticar els fitxers Release per a alguns repositoris. S'ignoraran aquests repositoris.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
ca: S'estan descartant registres invàlids al fitxer sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
ca: No s'ha pogut obtindre %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
ca: Alguns dels paquets no s'han pogut obtindre des dels servidors.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
ca: Voleu continuar, descartant estos paquets?

en: Unable to correct missing packages
ca: No s'han pogut corregir els paquets que falten

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
ca: 
    S'han eliminat els paquets ESSENCIALS següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
ca: 
    S'han desactualitzat els paquets següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
ca: 
    S'han eliminat completament els paquets següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
ca: 
    S'han eliminat els paquets següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
ca: 
    S'han actualitzat els paquets següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
ca: 
    S'han instal·lat els paquets següents:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
ca: 
    S'han reinstal·lat els paquets següents:

en: Unable to lock the download directory
ca: No s'ha pogut blocar el directori de descàrrega

en: Line %u too long in markings file.
ca: La línia %u és massa llarga en el fitxer de marques.

en: Malformed line %u in markings file
ca: La línia %u és malformada en el fitxer de marques

en: Setting markings...
ca: S'estan establint les marques...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
ca: bzip2 ha fallat, potser el disc és ple.

en: Sections
ca: Seccions

en: Alphabetic
ca: Alfabètic

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Search History
ca: Històric de la cerca

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Installed (unsupported)
ca: Instal·lat (no suportat)

en: Not installed (unsupported)
ca: No instal·lat (no suportat)

en: Installed (auto removable)
ca: Instal·lat (eliminable automàticament)

en: Installed (manual)
ca: Instal·lat (manual)

en: Broken dependencies
ca: Dependències trencades

en: New in repository
ca: Nou al repositori

en: Pinned
ca: Fixat

en: Installed (local or obsolete)
ca: Instal·lat (locals o obsolets)

en: Not installed (residual config)
ca: No instal·lat (configuració residual)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
ca: S'està cercant

en: Search Filter
ca: Filtre de cerca

en: Reduced View
ca: Vista reduïda

en: Marked Changes
ca: Canvis marcats

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
ca: Paquet amb Debconf

en: Upgradable (upstream)
ca: Actualitzable (original)

en: Community Maintained (installed)
ca: Mantingut per la comunitat (instal·lat)

en: Missing Recommends
ca: Manquen recomanacions

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
ca: No automàtic:

en: Can't read %s
ca: No es pot llegir %s

en: Syntax error in line %s
ca: Hi ha un error de sintaxi a la línia %s

en: Vendor block %s is invalid
ca: El bloc de venedor %s és invàlid

en: Usage: synaptic [options]
ca: Forma d'ús: synaptic [opcions]

en: -h   This help text
ca: -h   Aquest missatge d'ajuda

en: -r   Open in the repository screen
ca: -r   Obri a la finestra del respositori

en: -f=? Give an alternative filter file
ca: -f=? Dóna un fitxer de filtres alternatiu

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
ca: -t    Dóna un títol alternatiu per a la finestra principal (p. ex. el nom de l'ordinador amb `uname -n`)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
ca: -i=? Inicia amb el filtre inicial amb el nombre donat

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
ca: -o=? Estableix una opció de configuració arbitrària, p.ex. -o dir::cache=/tmp

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
ca: --upgrade-mode  Fes «Actualitza» i mostra els canvis

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
ca: --dist-upgrade-mode  Fes «Actualitza de manera intel·ligent» i mostra els canvis

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
ca: --update-at-startup  Fes «Reload» en iniciar

en: --non-interactive Never prompt for user input
ca: --non-interactive No demanes per l'entrada de l'usuari

en: --task-window Open with task window
ca: --task-window Obri amb la finestra de tasques

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
ca: --add-cdrom Afig un CD-ROM en iniciar (necessita el camí per al CD-ROM)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
ca: --ask-cdrom Demana un CD-ROM per a afegir i ix

en: --test-me-harder  Run test in a loop
ca: --test-me-harder  Executa la comprovació en un bucle

en: Another synaptic is running
ca: Hi ha un altre synaptic en execució

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
ca: Hi ha una altra instància de synaptic executant-s'en mode interactiu. Tanqueu-la abans.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
ca: Hi ha una altra instància de synaptic executant-s'en mode no-interactiu. Espereu a que acabe.

en: Unable to get exclusive lock
ca: No s'ha pogut obtindre un blocatge exclusiu

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
ca: Això normalment significa que una altra aplicació de gestió de paquets (com ara l'apt-get o l'aptitude) ja s'està executant i l'hauríeu de finalitzar primer.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
ca: S'està iniciant el gestor de paquets Synaptic sense permisos d'administració

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
ca: No podreu aplicar cap canvi, però podeu exportar els canvis marcats o crear un script de baixada per a estos.

en: Synaptic Package Manager
ca: Gestor de paquets Synaptic

en: Scanning CD-ROM
ca: S'està analitzant el CD-ROM

en: Invalid disc name!
ca: El nom del disc és invàlid!

en: Disc Label
ca: Etiqueta del disc

en: Credits
ca: Crèdits

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
ca: Quant a Synaptic

en: Downloading Changelog
ca: S'està baixant el registre de canvis

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
ca: El registre de canvis conté informació sobre els canvis i informes d'error de cada versió del paquet.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
ca: Registre de canvis del paquet %s

en: Package changes
ca: Canvis dels paquets

en: Warning
ca: Avís

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
ca: Esteu a punt d'instal·lar programari que <b>no es pot autenticar</b>! Això pot permetre algú danyar o fer-s'amb el control del sistema.

en: NOT AUTHENTICATED
ca: NO AUTENTICAT

note: removed
en: To be removed
ca: Per a eliminar

en: To be downgraded
ca: Per a desactualitzar

en: To be installed
ca: Per a instal·lar

en: To be upgraded
ca: Per a actualitzar

en: To be re-installed
ca: Per a reinstal·lar

en: To be kept
ca: Per a mantindre

en: Replace configuration file
    '%s'?
ca: Voleu reemplaçar el fitxer de configuració
     «%s»?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
ca: El fitxer de configuració %s ha estat modificat (per vosaltres o per un script). Aquest paquet conté una versió actualitzada. Si voleu conservar la vostra versió actual, dieu «Mantín». Voleu instal·lar la versió del mantenidor del paquet nou?

en: Applying Changes
ca: S'estan aplicant els canvis

en: Copy
ca: Copia

en: Select All
ca: Sel·lecciona-ho tot

en: Ctrl-c pressed
ca: S'ha premut Ctrl+C

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
ca: Això interromprà l'operació, amb la qual cosa pot ser que es malmeti el sistema. Esteu segur que ho voleu fer?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
ca: S'ha trobat un error al paquet %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
ca: S'està intentant la recuperació d'una fallada de paquet

en: Error failed to fork pty
ca: S'ha produït un error: no s'ha pogut bifurcar el pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
ca: Ha fallat la instal·lació d'un paquet. S'està intentant la recuperació:

en: Changes applied
ca: S'han aplicat els canvis

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
ca: Ara s'estan aplicant els canvis marcats. Això pot trigar una estona. Si vos plau, espereu.

en: Installing and removing software
ca: S'està instal·lant i eliminant programari

en: Removing software
ca: S'està eliminant programari

en: Installing software
ca: S'està instal·lant programari

en: Description and Name
ca: Descripció i nom

en: Dependencies
ca: Dependències

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
ca: Paquets proveïts

en: Supported
ca: Suportat

en: Package Name
ca: Nom del paquet

en: Installed Version
ca: Versió instal·lada

en: Latest Version
ca: Darrera versió

en: Size
ca: Mida

en: Download Size
ca: Mida de la descàrrega

en: Keep Configuration
ca: Mantín la configuració

en: Completely
ca: Completament

en: Always Ask
ca: Pregunta sempre

en: Ignore
ca: Ignora

en: Automatically
ca: Automàticament

en: Default Upgrade
ca: Actualització normal

en: Smart Upgrade
ca: Actualització intel·ligent

en: An error occurred while saving configurations.
ca: S'ha produït un error mentre es desaven les configuracions.

en: Choose font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra

en: Color selection
ca: Selecció de color

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
ca: Prefereix versions dels paquets de la distribució seleccionada quan s'actualitzen paquets. Si forceu manualment una versió d'una distribució diferent, la versió del paquet seguirà eixa distribució fins que entre a la distribució principal.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
ca: No actualitzis mai a una versió nova automàticament. Aneu amb _molt_ de compte amb esta opció, ja que si l'activeu no rebreu les actualitzacions de seguretat automàticament. Si forceu una versió manualment, la versió del paquet seguirà la distribució escollida.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
ca: Permet que synaptic esculla la millor versió per vosaltres. Si no esteu segur, trieu esta opció.

en: Preferences
ca: Preferències

en: Package
ca: Paquet

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
ca: Per favor, inseriu el disc etiquetat:
    %s
    en la unitat %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
ca: Ràtio de baixada: %s/s - resten %s

en: Download rate: ...
ca: Ràtio de baixada: ...

en: Downloading file %li of %li
ca: S'està baixant el fitxer %li de %li

en: Queued
ca: En cua

en: Done
ca: Fet

en: Hit
ca: Trobat

en: Failed
ca: Fallat

en: Filters
ca: Filtres

en: Field
ca: Camp

en: Operator
ca: Operador

en: New Filter %i
ca: Nou filtre %i

en: Package Manager output
ca: Eixida del gestor de paquets

en: 
    While installing package %s:
ca: 
    Mentre s'instal·lava el paquet %s:

en: 
    While preparing for installation:
ca: 
    Mentre es preparava per a instal·lar:

en: APT system reports:
    %s
ca: El sistema APT informa:
    %s

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
ca: S'ha trobat l'expressió, vegeu la llista a l'esquerra per a trobar les entrades coincidents.

en: _Close
ca: Tan_ca

en: %s Properties
ca: Propietats de «%s»

en: This application is supported by the distribution
ca: Auesta aplicació és mantinguda per la distribució

en: Get Screenshot
ca: Obté una captura de pantalla

en: Get Changelog
ca: Obtén el registre de canvis

en: Visit Homepage
ca: Visiteu la pàgina d'inici

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
ca: E

en: Download
ca: Descarrega

en: Dependants
ca: Depenen

en: Dependencies of the Latest Version
ca: Dependències de la darrera versió

en: Provided Packages
ca: Paquets proveïts

en: All
ca: Tot

en: No package is selected.
ca: No hi ha cap paquet seleccionat.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
ca: Seleccioneu la versió de %s que s'ha d'instal·lar per força

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
ca: El gestor de paquets sempre selecciona la versió més adequada de les disponibles. Si forceu una versió diferent a la predeterminada, poden haver errors en la gestió de dependències.

en: Rebuilding search index
ca: S'està reconstruint l'índex de cerca

en: Quick filter
ca: Filtre ràpid

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
ca: Refresqueu la informació dels paquets per a informar-vos de paquets de programari nous, eliminats o actualitzats.

en: Mark all possible upgrades
ca: Marca totes les actualitzacions possibles

en: Apply all marked changes
ca: Aplica tots els canvis marcats

en: View package properties
ca: Mostra les propietats del paquet

en: Search for packages
ca: Cerca paquets

en: Unmark
ca: Desmarca

en: Mark for Installation
ca: Marca per a instal·lar

en: Mark for Reinstallation
ca: Marca per a reinstal·lar

en: Mark for Upgrade
ca: Marca per a actualitzar

en: Mark for Removal
ca: Marca per a eliminar

en: Mark for Complete Removal
ca: Marca per a eliminar completament

en: Remove Including Orphaned Dependencies
ca: Elimina incloguent les dependències orfes

en: Hold Current Version
ca: Congela la versió actual

en: Properties
ca: Propietats

en: Mark Recommended for Installation
ca: Marca els recomanats per a instal·lar

en: Mark Suggested for Installation
ca: Marca els suggerits per a instal·lar

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
ca: L'eliminació d'aquest paquet pot fer que el sistema siga inutilitzable.
    Esteu segur que voleu fer això?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
ca: %i paquets llistats, %i instal·lats, %i trencats. %i per a instal·lar/actualitzar, %i per a eliminar; s'alliberaran %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
ca: %i paquets llistats, %i instal·lats, %i trencats. %i per a instal·lar/actualitzar, %i per a eliminar; s'utilitzaran %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
ca: %i paquets llistats, %i instal·lats, %i trencats. %i per a instal·lar/actualitzar, %i per a eliminar

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
ca[0]: Teniu %d paquet trencat al vostre sistema!
    
    Utilitzeu el filtre «Trencats» per a trobar-lo.
ca[1]: Teniu %i paquets trencats al vostre sistema!
    
    Utilitzeu el filtre «Trencats» per a trobar-los.

en: Do you want to add another CD-ROM?
ca: Voleu afegir un altre CD-ROM

en: Open changes
ca: Obri els canvis

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obri

en: Can't write %s
ca: No es pot escriure %s

en: Save changes
ca: Guarda els canvis

en: _Save
ca: _Guarda

en: Save full state, not only changes
ca: Guarda l'estat complet, no només els canvis

en: Repositories changed
ca: Han canviat els repositoris

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
ca: Ha canviat la informació dels repositoris. Heu de fer clic al botó «Refresca» per a que els vostres canvis tinguen efecte

en: _Reload
ca: _Refresca

en: Never show this message again
ca: No mostres aquest missatge mai més

en: Found %i packages
ca: S'han trobat %i paquets

en: Starting help viewer...
ca: S'està iniciant el visualitzador d'ajuda...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
ca: No hi ha cap visualitzador d'ajuda instal·lat!
    
    Necessiteu el visualitzador d'ajuda del GNOME «yelp», el navegador «konqueror» o el navegador «firefox» per a visualitzar el manual de synaptic.
    
    Alternativament, podeu obrir la pàgina de manual amb «man synaptic» des de la línia d'ordres o veure la versió en html ubicada en la carpeta «synaptic/html».

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
ca: No s'ha pogut iniciar l'eina de configuració!
    Heu d'instal·lar el paquet requerit «libgnome2-perl».

en: Starting package configuration tool...
ca: S'està iniciant l'eina de configuració de paquets...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
ca: S'està iniciant el visualitzador de la documentació del paquets...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
ca: Heu d'instal·lar el paquet «dwww» per a navegar per la documentació d'un paquet

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
ca: No s'ha pogut aplicar els canvis!
    Corregiu els paquets trencats primer.

en: Applying marked changes. This may take a while...
ca: S'estan aplicant els canvis marcats. Això pot trigar una mica...

en: Downloading Package Files
ca: S'estan baixant els fitxers dels paquets

en: Do you want to quit Synaptic?
ca: Voleu eixir de Synaptic?

en: Downloading Package Information
ca: S'està baixant la informació dels paquets

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
ca: Es comprovaran els repositoris per a paquets de programari nous, eliminats o actualitzats.

en: Reloading package information...
ca: S'està refrescant la informació dels paquets...

en: Failed to resolve dependency problems!
ca: No s'han pogut resoldre els problemes de dependències!

en: Successfully fixed dependency problems
ca: S'han corregit amb èxit els problemes de dependències!

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
ca: No s'ha pogut actualitzar el sistema!
    Corregiu els paquets trencats primer.

en: Marking all available upgrades...
ca: S'estan marcant totes les actualitzacions disponibles...

en: Successfully marked available upgrades
ca: S'han marcat amb èxit les actualitzacions disponibles

en: Failed to mark all available upgrades!
ca: No s'han pogut marcar totes les actualitzacions disponibles!

en: Save script
ca: Guarda la seqüència

en: Select directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Please select a directory
ca: Seleccioneu un directori

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
ca: Esteu afegint el component «universe».
    
    Els paquets continguts en aquest components no estan suportats. Esteu segur?

en: Repositories
ca: Repositoris

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Type
ca: Tipus

en: Vendor
ca: Venedor

en: Distribution
ca: Distribució

en: Section(s)
ca: Seccions

en: Binary (deb)
ca: Binari (deb)

en: Source (deb-src)
ca: Font (deb-src)

en: (no vendor)
ca: (cap venedor)

en: Cannot read vendors.list file
ca: No es pot llegir el fitxer vendors.list

en: Unknown source type
ca: El tipus de font és desconegut

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
ca: <b>(ESSENCIAL) per a eliminar</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
ca: <b>Per a DESACTUALITZAR</b>

en: <b>To be removed</b>
ca: <b>Per a eliminar</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
ca: <b>A eliminar completament (incloent els fitxers de configuració)</b>

en: Unchanged
ca: Sense canviar

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
ca: <b>%s</b> (<b>essencial</b>) s'eliminaran

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
ca: <b>%s</b> es <b>desactualitzaran</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
ca: <b>%s</b> s'eliminaran junt amb la configuració

en: <b>%s</b> will be removed
ca: <b>%s</b> s'eliminaran

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
ca: <b>%s</b> (versió <i>%s</i>) s'actualitzarà a la versió <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
ca: <b>%s</b> (versió <i>%s</i>) s'instal·larà

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
ca: <b>%s</b> (versió <i>%s</i>) es reinstal·larà

en: _Hide Details
ca: _Oculta els detalls

en: _Show Details
ca: _Mostra els detalls

en: Summary
ca: Resum

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
ca[0]: %d paquet és blocat
ca[1]: %d paquets són blocats

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
ca[0]: Es mantindrà %d paquet i no s'actualitzarà
ca[1]: Es mantindran %d paquets i no s'actualitzaran

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
ca[0]: S'instal·larà %d paquet nou
ca[1]: S'instal·laran %d paquets nous

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
ca[0]: Es reinstal·larà %d paquet nou
ca[1]: Es reinstal·laran %d paquets nous

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
ca[0]: S'actualitzarà %d paquet
ca[1]: S'actualitzaran %d paquets

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
ca[0]: S'eliminarà %d paquet
ca[1]: S'eliminaran %d paquets

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
ca[0]: Es <b>desactualitzarà</b> %d paquet
ca[1]: Es <b>desactualitzaran</b> %d paquets

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
ca[0]: <b>Avís:</b> s'eliminarà %d paquet essencial
ca[1]: <b>Avís:</b>: s'eliminaran %d paquets essencials

en: %s of extra space will be used
ca: S'utilitzaran %s d'espai addicional

en: %s of extra space will be freed
ca: S'alliberaran %s d'espai addicional

en: 
    %s have to be downloaded
ca: 
    S'han de descarregar %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
ca: S'eliminaran paquets essencials.
    Això pot fer que el sistema siga inutilitzable!

en: An error occurred
ca: S'ha produït un error

en: The following details are provided:
ca: Es proveeixen els detalls següents:

en: Setup Vendors
ca: Venedors de configuració

en: FingerPrint
ca: Empremta digital

en: OK
ca: D'acord

en: Add
ca: Afig

en: Remove
ca: Elimina

en: Cancel
ca: Cancel·la

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
ca: N/D

en: Find
ca: Cerca

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
ca: Descripció de %s

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Read Markings...
ca: _Llig les marques...

en: _Save Markings
ca: Al_ça les marques

en: Save Markings _As...
ca: _Anomena i guarda les marques...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
ca: Genera un script de l'intèrpret d'ordres que vos permetrà baixar els paquets seleccionats a un ordinador diferent

en: Generate package download script
ca: Genera un script de baixada de paquets

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
ca: Afig els paquets baixats amb la funcionalitat «Genera una seqüència de baixada» al sistema

en: Add downloaded packages
ca: Afig els paquets baixats

en: _History
ca: _Història

en: _Quit
ca: I_x

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: U_nmark All
ca: Desma_rca-ho tot

en: _Search...
ca: _Cerca...

en: _Reload Package Information
ca: _Refresca la informació dels paquets

en: _Add CD-ROM...
ca: _Afig un CD-ROM...

en: _Mark All Upgrades...
ca: _Marca totes les actualitzacions...

en: _Fix Broken Packages
ca: _Corregeix els paquets trencats

en: Mark Packages by _Task...
ca: Marca els paquets per _tasques

en: A_pply Marked Changes
ca: A_plica els canvis marcats

en: _Package
ca: _Paquet

en: U_nmark
ca: Desma_rca

en: Mark for _Installation
ca: Marca per a _instal·lar

en: Mark for R_einstallation
ca: Marca per a r_einstal·lar

en: Mark for _Upgrade
ca: Marca per a act_ualitzar

en: Mark for _Removal
ca: Marca per a _eliminar

en: Mark for Co_mplete Removal
ca: Marca per a eliminar co_mpletament

en: _Lock Version
ca: B_loca la versió

en: Automatically installed
ca: Instal·lat automàticament

en: _Force Version...
ca: _Força la versió...

en: _Configure...
ca: _Configura...

en: _Browse Documentation
ca: _Navega per la documentació

en: _Download Changelog
ca: _Descarrega el registre de canvis

en: _Properties
ca: _Propietats

en: _Settings
ca: _Paràmetres

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Repositories
ca: _Repositoris

en: _Filters
ca: _Filtres

en: _Set Internal Option...
ca: E_stableix una opció interna...

en: _Toolbar
ca: _Barra d'eines

en: _Icons Only
ca: Només _icones

en: _Text Only
ca: Només _text

en: Text _Below Icons
ca: Text _sota les icones

en: Text Be_side Icons
ca: Text al co_stat de les icones

en: _Hide
ca: _Amaga

en: _Help
ca: A_juda

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Quick Introduction
ca: Introducció _ràpida

en: Icon _Legend
ca: _Llegenda de les icones

en: _About
ca: _Quant a

en: Reload
ca: Refresca

en: Mark All Upgrades
ca: Marca totes les actualitzacions

en: Apply
ca: Aplica

en: Search
ca: Cerca

en: _Sections
ca: _Seccions

en: S_earch Results
ca: Resultats de la c_erca

en: S_tatus
ca: Es_tat

en: _Custom Filters
ca: Filtres _personalitzats

en: _Architecture
ca: _Arquitectura

en: <b>Package:</b>
ca: <b>Paquet:</b>

en: <b>Section:</b>
ca: <b>Secció:</b>

en: <b>Priority:</b>
ca: <b>Prioritat:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
ca: <b>Mantenidor:</b>

en: <b>Tags:</b>
ca: <b>Etiquetes:</b>

en: <b>Source:</b>
ca: <b>Origen:</b>

en: <b>Installed Version</b>
ca: <b>Versió instal·lada</b>

en: Size:
ca: Mida:

en: Version:
ca: Versió:

en: <b>Latest Available Version</b>
ca: <b>Darrera versió disponible</b>

en: Download:
ca: Descàrrega:

en: Common
ca: Comú

en: Installed Files
ca: Fitxers instal·lats

en: Available versions:
ca: Versions disponibles:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
ca: <b>Nota:</b> Per a instal·lar una versió diferent a la predeterminada, seleccioneu <b>Paquet -> Força la versió...</b> des del menú.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
ca: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic versió</span>

en: Package management software using apt.
ca: Programari de gestió de paquets que utilitza apt.

en: Debtag support is enabled.
ca: El suport de debtag és habilitat.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
ca: Visiteu la pàgina principal en
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
ca: Aquest programari és llicenciat sota els termes de la Llicència Pública General GNU, versió 2

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
ca: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>1

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
ca: Autor original:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Mantenidors:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contribuïdors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
ca: Escrit per

en: translators-credits
ca: Jordi Mallach <jordi@debian.org>

en: Translated by
ca: Traduït per

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
ca: Pàgina de manual:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
ca: Documentat per

en: _Search
ca: _Cerca

en: Search:
ca: Cerca:

en: Look in:
ca: Cerca en:

en: Show individual files
ca: Mostra els fitxers individuals

en: _Mark
ca: _Marca

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Voleu marcar els canvis addicionals requerits?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
ca: L'acció seleccionada també afecta a altres paquets. Els canvis següents són necessaris per a continuar.

en: <b>Appearance</b>
ca: <b>Cerca</b>

en: Show package properties in the main window
ca: Mostra les propietats del paquet a la finestra principal

en: <b>Marking Changes</b>
ca: <b>Marcat de canvis:</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
ca: Pregunta per a confirmar els canvis que també afecten altres paquets

en: Consider recommended packages as dependencies
ca: Considera els paquets recomanats com dependències

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
ca: Marca l'acció més probable quan es fa clic a la icona d'estat

en: Removal of packages:
ca: Supressió de paquets:

en: System upgrade:
ca: Actualització del sistema:

en: Number of undo operations:
ca: Nombre d'operacions de desfer:

en: Reloading outdated package information:
ca: Refresca la informació desactualitzada dels paquets:

en: <b>Applying Changes</b>
ca: <b>Aplicació dels canvis</b>

en: Apply changes in a terminal window
ca: Aplica els canvis en una finestra de terminal

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
ca: Demana per eixir després que s'hagen aplicat els canvis amb èxit

en: <b>Columns</b>
ca: <b>Columnes</b>

en: Move _Up
ca: Mou am_unt

en: Move D_own
ca: M_ou avall

en: <b>Fonts</b>
ca: <b>Tipus de lletra</b>

en: Use custom application font
ca: Utilitza un tipus de lletra de l'aplicació personalitzat

en: Use custom terminal font
ca: Utilitza un tipus de lletra del terminal personalitzat

en: A_pplication Font
ca: Tipus de lletra de l'a_plicació

en: _Terminal Font
ca: Tipus de lletra del _terminal

en: Columns and Fonts
ca: Columnes i tipus de lletra

en: Color packages by their status
ca: Acoloreix els paquets segons el seu estat

en: Marked for installation:
ca: Marcats per a instal·lar:

en: Marked for removal:
ca: Marcats per a eliminar:

en: Marked for complete removal:
ca: Marcats per a ser completament eliminats:

en: Upgradable:
ca: Actualitzable:

en: Marked for reinstallation:
ca: Marcats per a reinstal·lar:

en: Marked for upgrade:
ca: Marcats per a actualitzar:

en: Not installed:
ca: No instal·lats:

en: Not installed (locked):
ca: No instal·lat (blocat):

en: Installed (locked):
ca: Instal·lat (blocat):

en: Installed:
ca: Instal·lat:

en: New in repository:
ca: Nou al repositori:

en: Marked for downgrade:
ca: Marcats per a desactualitzar:

en: Broken:
ca: Trencats:

en: <b>Temporary Files</b>
ca: <b>Fitxers temporals</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
ca: _Deixa tots els paquest descarregats en la memòria cau

en: _Delete downloaded packages after installation
ca: _Elimina els paquets descarregats després de la seua instal·lació

en: _Only delete packages which are no longer available
ca: Elimina n_omés els paquets que ja no són disponibles

en: _Delete Cached Package Files
ca: _Elimina els fitxers de paquets de la memòria cau

en: Delete all cache package files now.
ca: Elimina els fitxers de paquets de la memòria cau.

en: <b>History files</b>
ca: <b>Fitxers de l'historial</b>

en: _Keep history
ca: _Mantigues l'historial

en: Delete _History files older than:
ca: Suprimeix els fitxers de l'_historial més vells que:

en: days
ca: dies

en: Files
ca: Fitxers

en: <b>Proxy Server</b>
ca: <b>Servidor intermediari</b>

en: Direct connection to the Internet
ca: Connexió directa a Internet

en: Manual proxy configuration
ca: Configuració manual del servidor intermediari

en: IP address or host name of the http proxy server
ca: Adreça IP o nom de l'ordinador del servidor intermediari de HTTP

en: Port number of the http proxy server
ca: Número de port del servidor intermediari de HTTP

en: IP address or host name of the ftp proxy server
ca: Adreça IP o nom de l'ordinador del servidor intermediari de FTP

en: Port number of the ftp proxy server
ca: Número de port del servidor intermediari de FTP

en: No proxy for:
ca: Cap servidor intermediari per a:

en: FTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'FTP:

en: HTTP proxy:
ca: Servidor intermediari de HTTP:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
ca: Llista d'ordinadors i dominis, separada per comes, que no es contactaran a través del servidor intermediari (p.ex localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Network
ca: Xarxa

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
ca: <span size="large" weight="bold">Estos paràmetres afecten el nucli del vostre sistema. Considereu estos canvis amb molta cura.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
ca: <b>Comportament de l'actualització de paquets (predeterminat: distribució)</b>

en: Always prefer the highest version
ca: Prefereix sempre la versió més gran

en: Always prefer the installed version
ca: Prefereix sempre la versió instal·lada

en: Prefer versions from:
ca: Prefereix versions de:

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
ca: <span weight="bold" size="larger">Introduïu l'etiqueta del CD-ROM</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
ca: L'etiqueta s'utilitzarà per a identificar el CD-ROM si voleu instal·lar paquets des d'ell més tard.

en: Disc label:
ca: Etiqueta del disc:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
ca: <span size="large" weight="bold">Estableix una opció interna</span>

en: Only experts should use this.
ca: Només els experts haurien d'utilitzar açò.

en: Value:
ca: Valor:

en: Return to the main screen
ca: Torna a la finestra principal

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
ca: <span weight="bold" size="large">Voleu aplicar els canvis següents?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
ca: Esta és la vostra darrera oportunitat per revisar la llista de canvis marcats abans que s'apliquin.

en: <b>Summary</b>
ca: <b>Resum</b>

en: _Download package files only
ca: _Baixa només els fitxers de paquet

en: The package files will be downloaded, but not installed
ca: Es descarregaran els fitxers dels paquets, però no s'instal·laran

en: _Verify package signatures
ca: _Verifica les signatures del paquet

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
ca: Els venedors signen els seus paquets per a comprovar que l'origen i integritat dels paquets. Inhabilitar la verificació és un risc de seguretat.

en: _New
ca: _Nou

en: _Delete
ca: _Suprimeix

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
ca: <b>Actual</b>

en: Installed packages that are up-to-date
ca: Paquets instal·lats que estan al dia

en: Upgradable
ca: Actualitzable

en: Installed packages that are upgradable
ca: Paquets instal·lats que són actualitzables

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
ca: Paquets instal·lats que són actualitzables a una versió original posterior

en: Residual config
ca: Configuració residual

en: Removed packages that have left configuration files on the system
ca: Paquetes eliminats que han deixat fitxers de configuració al sistema

en: Not installed packages
ca: Paquets no instal·lats

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
ca: <b>Marcat</b>

en: Not marked
ca: No marcat

en: Packages that won't be changed
ca: Paquets que no canviaran

en: For installation or upgrade
ca: Per a instal·lar o actualitzar

en: Packages that will be installed or upgraded
ca: Paquets que s'instal·laran o actualitzaran

en: For removal
ca: Per a eliminar

en: Packages that will be removed
ca: Paquets que s'eliminaran

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
ca: <b>Altres</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
ca: Paquets que són nous al repositori des del darrer «Refresca»

en: Packages that will never be upgraded
ca: Paquets que no s'actualitzaran mai

en: Orphaned
ca: Orfe

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
ca: Paquets de biblioteques que ja no es necessiten (es necessita deborphan)

en: Not installable
ca: No instal·lable

en: Packages that are not available in any repository
ca: Paquets que no són disponibles en cap repositori

en: Packages with broken dependencies
ca: Paquets amb dependències trencades

en: Automatic install
ca: Instal·lació automàtica

en: Packages installed automatically as part of a dependency
ca: Paquets instal·lats automàticament com a part d'una dependència

en: Automatic removable
ca: Eliminable automàticament

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
ca: Paquets instal·lats automàticament però no requerits per cap paquet en aquest moment

en: Policy broken
ca: Política trencada

en: Currently in broken policy state
ca: Actualment en estat de política trencada

en: Manual installed
ca: Instal·lat manualment

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
ca: Paquets instal·lats manualment (no com a dependència per algun altre paquet)

en: _Select All
ca: _Selecciona-ho tot

en: _Deselect All
ca: _Deselecciona-ho tot

en: _Invert All
ca: _Inverteix-ho tot

en: Include selected sections only
ca: Inclou només les seccions seleccionades

en: Exclude selected sections
ca: Exclou les seccions seleccionades

en: Boolean operator between property criterias:
ca: Operador booleà entre criteris de propietats:

en: AND
ca: I

en: OR
ca: O

en: Include
ca: Inclou

en: Exclude
ca: Exclou

en: Tags
ca: Etiquetes

en: _Up
ca: Am_unt

en: _Down
ca: _Avall

en: Distribution:
ca: Distribució:

en: Section(s):
ca: Seccions:

en: Vendors...
ca: Venedors...

en: <i>Preparing packages...</i>
ca: <i>S'estan preparant els paquets...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
ca: Tanca aquest diàleg automàticament després que s'hagen aplicat els canvis amb èxit

en: Details
ca: Detalls

en: Extra output was generated during Package Manager operation
ca: S'ha generat eixida addicional durant l'operació del gestor de paquets

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
ca: <span size="large" weight="bold">Quines tasques hauria de realitzar el vostre ordinador?</span>
    
    Estos són grups de paquets preseleccionats per a realitzar cada tasca. Si seleccioneu una tasca, es marcaran els paquets corresponents per a instal·lar.

en: _Description
ca: _Descripció

en: <b>Terminal Output:</b>
ca: <b>Eixida del terminal:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
ca: Tanca aquest diàleg després que s'hagen aplicat els canvis amb èxit

en: Quick Introduction
ca: Introducció ràpida

en: Show this dialog at startup
ca: Mostra aquest diàleg en iniciar

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
ca: El programari del vostre sistema està organitzat en el que s'anomenen <i>paquets</i>. El gestor de paquet vos permet instal·lar, actualitzar o eliminar paquets de programari.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
ca: Haurieu de refrescar la informació dels paquets regularment. D'altra manera podrieu no
    aconseguir actualitzacions de seguretat importants.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
ca: <b>Nota:</b> els canvis no s'apliquen de manera instantània. Primer haureu de marcar-los tots i llavors aplicar-los.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
ca: Podeu marcar paquets per a instal·lar, actualitzar, o eliminar de diverses maneres:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
ca: Seleccioneu el paquet i trieu l'acció des del menú «Paquet».

en: Double click on the package name.
ca: Feu doble clic sobre el nom del paquet.

en: Choose the action from the context menu of the package.
ca: Seleccioneu l'acció des del menú contextual del paquet.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
ca: Feu clic en la icona per a obrir un menú que continga totes les accions.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
ca: <span weight="bold" size="larger">No s'ha pogut marcar tots els paquets per a instal·lar o actualitzar</span>
    
    Els següents paquets tenen dependències que no es poden resoldre. Assegureu-vos que tots els repositoris requerits estan afegits i habilitats en les preferències.

en: Complete changelog of the latest version:
ca: Registre de canvis sencer de la darrera versió:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
ca: <big><b>No s'han pogut baixar tots els índexs dels repositoris</b></big>
    
    Pot ser que el repositori ja no estiga disponible, o bé que no s'hi haja pogut contactar degut a problemes de xarxa. Si està disponible, s'utilitzarà una versió antiga de l'índex que ha fallat. En cas contrari, s'ignorarà el repositori. Comproveu la vostra connexió de xarxa i assegureu-vos que l'adreça del repositori a les preferències és correcta.

en: Icon Legend
ca: Llegenda de les icones

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
ca: <b>Les següents icones s'utilitzen per a indicar l'estat actual d'un paquet:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
ca: <big><b>No s'han pogut descarregar tots els fitxers de paquet necessaris</b></big>
    
    La versió del paquet que voleu instal·lar pot no estar disponible al repositori, o poden haver problemes amb la font del paquet. Refresqueu la llista de paquets i comproveu la font del paquet (p. ex. CD o connexió de xarxa).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
ca: <span weight="bold" size="larger">La vostra informació dels paquets està desactualitzada</span>
    
    La vostra informació dels paquets té més de 48 hores. Poden haver actualitzacions de seguretat importants disponibles. Es recomanable refrescar la informació dels paquets regularment.

en: Remember the answer
ca: Recorda la resposta

en: History
ca: Història

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
ca: Història dels paquets de programari instal·lats, actualitzats i eliminats.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
ca: <b><big>Voleu eixir i descartar els canvis marcats?</big></b>
    
    Encara hi ha canvis marcats que no s'han aplicat. Si eixiu del «Synaptic» es perdran.

en: _Keep
ca: _Manté

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Difference between the files
ca: Diferència entre els fitxers

en: _Force Version
ca: _Força la versió

en: Force version:
ca: Força la versió:

en: _Default Upgrade
ca: Actualització _predeterminada

en: _Smart Upgrade
ca: Actualització _intel·ligent

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
ca: <b><big>Voleu marcar els canvis de manera intel·ligent?</big></b>
    
    El mètode d'actualització per defecte descarta actualitzacions que introduirien conflictes o requeririen la instal·lació de paquets addicionals.
    
    El mètode d'actualització intel·ligent (dist-upgrade) intenta resoldre conflictes i satisfer totes les dependències de les actualitzacions d'una manera intel·ligent.
    
    <b>Nota:</b> Les actualitzacions només es marcaran. Encara tindreu que aplicar-les més avant.

en: Remember my answer for future upgrades
ca: Recorda la resposta per a properes actualitzacions

en: This behavior can be changed in the preferences later.
ca: Aquest comportament es pot canviar a les preferències més tard.

en: HTTP authentication
ca: Autenticació HTTP

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
ca: <span weight="bolt" size="larger">Introduïu una etiqueta per a aquest CD-Rom</span>
    
    L'etiqueta s'utilitzarà en cas que vulgueu instal·lar paquets d'aquest CD. Us recomanen que també escriviu l'etiqueta al CD, de manera que el pugueu trobar fàcilment quan faça falta.

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
ca: <big><b>Introduïu la línia APT del repositori que voleu afegir</b></big>
    
    La línia APT conté el tipus, la ubicació i el contingut del repositori; per exemple, <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Podeu trobar una descripció més detallada de la sintaxi en la documentació.

en: APT line:
ca: Línia APT:

en: _Add Repository
ca: _Afig el repositori

en: Synaptic Package Manager
ca: Gestor de paquets Synaptic

en: Package Manager
ca: Gestor de paquets

en: Install, remove and upgrade software packages
ca: Instal·la, elimina i actualitza paquets de programari

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
ca: Es requereix autenticació per a executar el gestor de paquets Synaptic

en: Includes
ca: Inclusions

en: Excludes
ca: Exclusions

en: Package name
ca: Nom del paquet

en: Version number
ca: Número de versió

note: provides and name
en: Conflicting packages
ca: Paquets en conflicte

note: conflicts
en: Replaced packages
ca: Paquets reemplaçats

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
ca: Recomanacions

note: /recommends
en: Suggestions
ca: Suggeriments

note: suggests
en: Dependent packages
ca: Paquets que en depenen

en: Please insert a disc in the drive.
ca: Inseriu un disc en la unitat.

en: Package is supported
ca: El paquet és suportat

en: <i>Running...</i>
ca: <i>S'està executant...</i>

en: <i>Finished</i>
ca: <i>Acabat</i>

en: <i>Can't close while running</i>
ca: <i>No es pot tancar mentre s'està executant</i>
