synaptic - en to cs translation catalogue (720 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
cs: Správa systému

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
cs: Základní systém

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
cs: Mono/CLI infrastruktura

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
cs: Komunikace

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
cs: Databáze (soubor dat)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
cs: Vývoj

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
cs: Dokumentace

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
cs: Ladění

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
cs: Editory

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
cs: Elektronika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
cs: Vestavná zařízení

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
cs: Písma

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
cs: Hry a zábava

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
cs: Pracovní prostředí GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
cs: Grafika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
cs: Statistický systém GNU R

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
cs: Pracovní prostředí Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
cs: Amatérské rádio

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
cs: Programovací jazyk Haskell

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
cs: Webové servery

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
cs: Interpretované počítačové jazyky

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
cs: Programovací jazyk Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
cs: Pracovní prostředí KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
cs: Jádro a moduly

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
cs: Knihovny - vývojové

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
cs: Knihovny

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
cs: Programovací jazyk Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
cs: Lokalizace

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
cs: E-mail

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
cs: Matematika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
cs: Různé - textově orientované

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
cs: Sítě

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
cs: Diskuze

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
cs: Programovací jazyk OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
cs: Knihovny - staré

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
cs: Meziplatformní

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
cs: Programovací jazyk Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
cs: Programovací jazyk PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
cs: Programovací jazyk Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
cs: Programovací jazyk Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
cs: Věda

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
cs: Shelly

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
cs: Multimédia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
cs: Úlohy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
cs: Psaní v TeXu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
cs: Zpracování textu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
cs: Nástroje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
cs: Systémy kontroly verze

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
cs: WWW

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
cs: Různé - grafické

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
cs: Pracovní prostředí Xfce

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
cs: Prostředí Zope/Plone

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
cs: Neznámý

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
cs: Převedené z RPM pomocí Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
cs: Internacionalizace a lokalizace

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
cs: Metabalíky

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
cs: Vzdělání

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
cs: Omezené na export

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
cs: nesvobodné

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
cs: dodatky

en: Stat failed for %s
cs: Zjištění stavu selhalo pro %s

en: Unable to create a tmp file
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
cs: gzip selhal, možná je plný disk.

en: Failed to reopen fd
cs: Selhalo znovuotevření fd

en: Failed to rename
cs: Přejmenování selhalo

en: No valid records were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné platné záznamy.

en: Cannot find filename or size tag
cs: Nelze najít název souboru nebo údaj o velikosti

en: Error parsing file record
cs: Chyba při zkoumání záznamu o souboru

en: Failed to open %s.new
cs: Selhalo otevření %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
cs: Selhalo přejmenování %s.new na %s

en: Internal error
cs: Vnitřní chyba

en: Preparing...
cs: Připravuje se...

en: Unable to read the cdrom database %s
cs: Nelze přečíst cdrom databázi %s

en: Unmounting CD-ROM...
cs: Odpojuje se CD-ROM...

en: Waiting for disc...
cs: Čeká se na disk...

en: Insert a disc in the drive.
cs: Vložte disk do mechaniky.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
cs: Připojuje se CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
cs: Selhalo připojení cdrom.

en: Identifying disc...
cs: Rozpoznává se disk...

en: Couldn't identify disc.
cs: Nelze identifikovat disk.

en: Scanning disc...
cs: Prohledává se disk...

en: Cleaning package lists...
cs: Čistí se seznam balíků...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
cs: Nelze najít žádné balíky. Možná toto není disk vytvořený pro APT.

en: Disc not successfully scanned.
cs: Při prohledávání disku došlo k chybě.

en: Empty disc name.
cs: Prázdné jméno disku.

en: Registering disc...
cs: Registruje se disk...

en: Copying package lists...
cs: Kopírují se seznamy balíků...

en: Writing sources list...
cs: Zapisuje se seznam zdrojů...

en: Done!
cs: Hotovo!

en: Failed to stat %s%s
cs: Selhal stat %s%s

en: Unable to change to %s
cs: Nelze provést změnu na %s

en: Unable to read %s
cs: Nelze přečíst %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
cs: CHYBA: nelze otevřít %s pro zápis

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
cs: CHYBA: Nelze získat záznam o hesle pro superuživatele

en: ERROR: could not create configuration directory %s
cs: CHYBA: nelze vytvořit konfigurační adresář %s

en: ERROR: could not create state directory %s
cs: CHYBA: nelze vytvořit adresář stavu %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
cs: CHYBA: nelze vytvořit dočasný adresář  %s

en: ERROR: could not create log directory %s
cs: CHYBA: nelze vytvořit protokolovací adresář %s

en: couldn't open %s for writing
cs: nelze otevřít %s pro zápis

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
cs: 
    Všechny změny byly úspěšně realizovány. Nyní již můžete toto okno zavřít.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
cs: 
    Některé změny nebo aktualizace neuspěly. Pro více informací o problému prosím rozviňte panel "Podrobnosti" níže.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
cs: 
    Všechny balíky z aktuálního média byly úspěšně nainstalovány. Pro pokračování v instalaci s dalším médiem zavřete prosím toto okno.

en: The list of installed files is only available for installed packages
cs: Seznam instalovaných souborů je dostupný pouze pro nainstalované balíky

en: or dependency
cs: nebo závislost

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
cs: 
    K balíku %s není dostupná žádná verze, ale v databázi je uveden.
    Většinou to znamená, že balík byl uveden v závislostech, ale nebyl nikdy nahrán, je zastaralý nebo není dostupný v žádném ze zdrojů.

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
cs: 	%s %s ale %s má být nainstalováno

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
cs:  %s: %s %s ale %s má být nainstalováno

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
cs: 	%s %s ale nelze nainstalovat

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
cs: 	%s ale je to virtuální balík

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
cs: %s: %s ale je to virtuální balík

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
cs: 	%s ale není označen pro instalaci

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
cs: %s: %s ale není označen pro instalaci

en:  or
cs:  nebo

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
cs: Vadný záznam v souboru nastavení, chybí hlavička balíku

en: Depends
cs: Závislosti

en: PreDepends
cs: Předzávisí na

en: Suggests
cs: Navržené

en: Recommends
cs: Doporučené

en: Conflicts
cs: Konflikty

en: Replaces
cs: Nahrazuje

en: Obsoletes
cs: Zastaralé

en: Breaks
cs: Porušuje

en: Enhances
cs: Rozšíření

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
cs: Závislost pro

en: Marked for installation
cs: Označeno pro instalaci

en: Marked for re-installation
cs: Označeno pro přeinstalování

en: Marked for upgrade
cs: Označeno pro aktualizaci

en: Marked for downgrade
cs: Označeno pro přechod na nižší verzi

en: Marked for removal
cs: Označeno pro odstranění

en: Marked for complete removal
cs: Označeno pro úplné odstranění

en: Not installed
cs: Nenainstalováno

en: Not installed (locked)
cs: Nenainstalováno (zamčeno)

en: Installed
cs: Nainstalováno

en: Installed (upgradable)
cs: Nainstalováno (lze aktualizovat)

en: Installed (locked to the current version)
cs: Nainstalováno (uzamčeno na současnou verzi)

en: Broken
cs: Problémové

en: Not installed (new in repository)
cs: Nenainstalováno (novinka ve zdroji)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
cs: Seznam zdrojů nelze přečíst.
    Otevřete dialog seznamu zdrojů a opravte problém.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
cs: Seznam balíčků nebo soubor se stavem balíčků nelze zpracovat či otevřít.

en: Internal Error, non-zero counts
cs: Vnitřní chyba, nenulové počty

en: Name
cs: Název

en: Description
cs: Popis

en: Maintainer
cs: Správce

en: Version
cs: Verze

en: Provides
cs: Poskytuje

en: ReverseDepends
cs: Zpětně závisí na

note: Reverse Depends
en: Origin
cs: Původ

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
cs: Zdroj

en: Status
cs: Stav

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
cs: Vzorek

en: Section
cs: Sekce

en: Priority
cs: Priorita

en: ReducedView
cs: Zjednodušený pohled

en: File
cs: Soubor

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
cs: Špatný regulární výraz '%s' v souboru Zjednodušeného pohledu.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
cs: Vnitřní chyba při otevírání vyrovnávací paměti (%d). Prosím nahlašte.

en: Unable to correct dependencies
cs: Nelze opravit závislosti

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
cs: Nelze označit aktualizace
    Zkontrolujte svůj systém na chyby.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
cs: Vnitřní chyba, úplná aktualizace selhala. Prosím nahlaste.

en: dist upgrade Failed
cs: Přechod na vyšší verzi distribuce selhal

en: Unable to lock the list directory
cs: Nelze uzamknout adresář se seznamy

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
cs: Soubory pro některé zdroje nemohly být staženy nebo ověřeny. Tyto zdroje jsou ignorovány.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
cs: Ignorují se chybné záznamy v souboru sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
cs: Chyba při získávání %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
cs: Některé balíky se nepodařilo stáhnout ze serverů.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
cs: Chcete pokračovat a tyto balíky ignorovat?

en: Unable to correct missing packages
cs: Nelze opravit chybějící balíky

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
cs: 
    Byly odebrány následující SYSTÉMOVÉ balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
cs: 
    Na nižší verzi byly přeinstalovány následující balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
cs: 
    Včetně konfiguračních souborů byly odebrány následující balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
cs: 
    Byly odebrány následující balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
cs: 
    Byly aktualizovány následující balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
cs: 
    Byly nainstalovány následující balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
cs: 
    Byly přeinstalovány následující balíky:

en: Unable to lock the download directory
cs: Nelze uzamknout adresář pro stahované soubory

en: Line %u too long in markings file.
cs: Řádek %u v souboru s výběry je příliš dlouhý.

en: Malformed line %u in markings file
cs: Chyba na řádku %u v souboru s výběry

en: Setting markings...
cs: Nastavení výběrů...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
cs: bzip2 selhal, možná je plný disk.

en: Sections
cs: Sekce

en: Alphabetic
cs: Abecedně

en: Architecture
cs: Architektura

en: Search History
cs: Historie hledání

en: Custom
cs: Vlastní

en: Installed (unsupported)
cs: Nainstalováno (nepodporované)

en: Not installed (unsupported)
cs: Nenainstalováno (nepodporované)

en: Installed (auto removable)
cs: Nainstalováno (automaticky odstranitelné)

en: Installed (manual)
cs: Nainstalováno (ručně)

en: Broken dependencies
cs: Poškozené závislosti

en: New in repository
cs: Nově ve zdroji

en: Pinned
cs: Fixováno

en: Installed (local or obsolete)
cs: Nainstalováno (lokální nebo zastaralé)

en: Not installed (residual config)
cs: Nenainstalováno (zůstaly konfigurační soubory)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
cs: Vyhledávání

en: Search Filter
cs: Filtr hledání

en: Reduced View
cs: Zjednodušený pohled

en: Marked Changes
cs: Označené změny

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
cs: Balík s Debconf

en: Upgradable (upstream)
cs: Aktualizovatelné (upstream)

en: Community Maintained (installed)
cs: Spravováno komunitou (nainstalováno)

en: Missing Recommends
cs: Chybějící doporučení

en: Local
cs: Místní

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
cs: Není automatické:

en: Can't read %s
cs: Nelze číst %s

en: Syntax error in line %s
cs: Syntaktická chyba na řádku %s

en: Vendor block %s is invalid
cs: Blok poskytovatele %s je neplatný

en: Usage: synaptic [options]
cs: Použití: synaptic [volby]

en: -h   This help text
cs: -h   Tento text nápovědy

en: -r   Open in the repository screen
cs: -r   Otevřít v obrazovce seznamu zdrojů

en: -f=? Give an alternative filter file
cs: -f=? Nastaví náhradní soubor filtrů

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
cs: -t   Nastaví alternativní titulek hlavního okna (např. jméno hostitele s `uname -n`)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
cs: -i=? Spustit s přednastaveným filtrem s daným jménem

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
cs: --upgrade-mode  Zavolá aktualizaci a zobrazí změny

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
cs: --dist-upgrade-mode  Zavolá přechod na vyšší verzi a zobrazí změny

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
cs: --update-at-startup  Zavolá obnovení seznamu balíků při startu

en: --non-interactive Never prompt for user input
cs: --non-interactive Nikdy se nedotazuj uživatele na vstup

en: --task-window Open with task window
cs: --task-window Otevřít s oknem úkolů

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
cs: --add-cdrom Přidat CD-ROM při startu (potřebuje cestu k CD-ROM)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
cs: --ask-cdrom Požádat o přidání CD-ROMu a ukončit

en: --test-me-harder  Run test in a loop
cs: --test-me-harder  Spustit test ve smyčce

en: Another synaptic is running
cs: Jiný Synaptic již běží

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
cs: V interaktivním módu již běží další Synaptic. Prosím, nejdříve jej vypněte.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
cs: V neinteraktivním módu již běží další Synaptic. Prosím, počkejte až skončí.

en: Unable to get exclusive lock
cs: Nelze získat exkluzivní přístup

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
cs: Tohle obvykle znamená, že jiný správce balíků (jako apt-get nebo aptitude) již běží. Prosím, nejdříve jej ukončete.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
cs: Spouštění "Správce balíčků Synaptic" bez administrátorských oprávnění

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
cs: Nebudete moci provádět žádné změny, ale stále budete moct označené změny exportovat nebo pro ně vytvořit skript na stáhnutí.

en: Synaptic Package Manager
cs: Správce balíků Synaptic

en: Scanning CD-ROM
cs: Prozkoumává se CD-ROM

en: Invalid disc name!
cs: Neplatné jméno disku!

en: Disc Label
cs: Popisek CD

en: Credits
cs: Zásluhy

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
cs: O Synapticu

en: Downloading Changelog
cs: Stahuje se přehled změn

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
cs: Přehled změn obsahuje informace o změnách a opravách chyb v každé verzi balíku.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
cs: Přehled změn pro %s

en: Package changes
cs: Změny balíku

en: Warning
cs: Varování

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
cs: Chcete nainstalovat software, který <b>nemůže být ověřen</b>! To může umožnit někomu zákeřnému poškodit nebo převzít kontrolu nad vaším systémem.

en: NOT AUTHENTICATED
cs: NEOVĚŘENO

note: removed
en: To be removed
cs: K odstranění

en: To be downgraded
cs: Ke snížení verze

en: To be installed
cs: K instalaci

en: To be upgraded
cs: K aktualizaci

en: To be re-installed
cs: K přeinstalaci

en: To be kept
cs: Bude zachováno

en: Replace configuration file
    '%s'?
cs: Nahradit konfigurační soubor
    '%s'?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
cs: Konfigurační soubor %s byl upraven (buď vámi nebo skriptem). V tomto balíku se nachází aktualizovaná verze. Pokud chcete ponechat vaši stávající verzi, řekněte 'Ponechat'. Chcete nahradit současný soubor a nainstalovat novou verzi obsaženou v balíku?

en: Applying Changes
cs: Provádějí se změny

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Ctrl-c pressed
cs: Stisknuto Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
cs: Toto zruší danou operaci a může zanechat váš systém v rozbitém stavu. Opravdu tak chcete učinit?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
cs: Chyba v balíku %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
cs: Pokus o obnovení od poškozeného balíku

en: Error failed to fork pty
cs: _Architektura

en: A package failed to install.  Trying to recover:
cs: Instalace balíku selhala. Probíhá pokus o zotavení:

en: Changes applied
cs: Změny provedeny

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
cs: Vybrané změny jsou prováděny. Může to nějakou dobu trvat. Prosím čekejte.

en: Installing and removing software
cs: Instalace a odstraňování softwaru

en: Removing software
cs: Odstraňuje se software

en: Installing software
cs: Instaluje se software

en: Description and Name
cs: Popis a Název

en: Dependencies
cs: Závislosti

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
cs: Poskytované balíky

en: Supported
cs: Podporovaný

en: Package Name
cs: Název balíku

en: Installed Version
cs: Nainstalovaná verze

en: Latest Version
cs: Poslední verze

en: Size
cs: Velikost

en: Download Size
cs: Velikost stahovaných dat

en: Keep Configuration
cs: Zachovat konfiguraci

en: Completely
cs: Úplně

en: Always Ask
cs: Vždy se dotázat

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Automatically
cs: Automaticky

en: Default Upgrade
cs: Výchozí aktualizace

en: Smart Upgrade
cs: Chytrá aktualizace

en: An error occurred while saving configurations.
cs: Při ukládání nastavení se vyskytla chyba.

en: Choose font
cs: Vyberte písmo

en: Color selection
cs: Výběr barev

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
cs: Při aktualizaci balíků preferovat verze balíků z vybrané distribuce. Pokud si ručně vynutíte verzi z jiné distribuce, verze balíku bude následovat tuto distribuci, dokud se nedostane do výchozí distribuce.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
cs: Nikdy neaktualizovat na novou verzi automaticky. Buďte s touto volbou _velmi_ opatrní, protože pak nebudou automaticky aplikovány bezpečnostní aktualizace! Pokud si ručně vynutíte konkrétní verzi, verze balíku bude následovat vybranou distribuci.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
cs: Nechť Synaptic zvolí pro vás tu nejlepší možnost. Pokud si nejste jistí, použijte tuto volbu.

en: Visible
cs: Zobrazovat

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Package
cs: Balík

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
cs: Vložte prosím disk s názvem:
    %s
    do mechaniky %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
cs: Rychlost stahování: %s/s - %s zbývá

en: Download rate: ...
cs: Rychlost stahování: ...

en: Downloading file %li of %li
cs: Stahuje se soubor %li z %li

en: Queued
cs: Ve frontě

en: Done
cs: Hotovo

en: Hit
cs: Zásah

en: Failed
cs: Selhalo

en: Filters
cs: Filtry

en: Field
cs: Pole

en: Operator
cs: Operátor

en: New Filter %i
cs: Nový filtr %i

en: Package Manager output
cs: Výstup ze správce balíků

en: 
    While installing package %s:
cs: 
    Během instalace balíku %s:

en: 
    While preparing for installation:
cs: 
    Během přípravy k instalaci:

en: APT system reports:
    %s
cs: APT hlásí:
    %s

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
cs: Výraz byl nalezen, prosím podívejte se na seznam vlevo pro odpovídající záznamy.

en: _Close
cs: _Zavřít

en: %s Properties
cs: %s Vlastnosti

en: This application is supported by the distribution
cs: Tato aplikace je podporována distribucí

en: Get Screenshot
cs: Získat snímek obrazovky

en: Get Changelog
cs: Získat přehled změn

en: Visit Homepage
cs: Navštívit domovskou stránku

en: Download
cs: Ke stažení

en: Dependants
cs: Závisející

en: Dependencies of the Latest Version
cs: Závislosti poslední verze

en: Provided Packages
cs: Poskytované balíky

en: All
cs: Vše

en: No package is selected.
cs: Není vybrán žádný balík.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
cs: Vyberte verzi balíku %s, u které má být vynucena instalace

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
cs: Správce balíků se vždy snaží upřednostnit maximálně vyhovující verzi. Pokud vynutíte jinou verzi než výchozí, můžete se objevit chyby ve zpracování závislostí.

en: Rebuilding search index
cs: Vytváří se index hledání

en: Quick filter
cs: Rychlý filtr

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
cs: Obnoví seznam balíků, aby zjistil nové, odstraněné nebo aktualizované balíky.

en: Mark all possible upgrades
cs: Označit všechny možné aktualizace

en: Apply all marked changes
cs: Realizovat všechny označené změny

en: View package properties
cs: Prohlédnout si vlastnosti balíku

en: Search for packages
cs: Vyhledat balíky

en: Unmark
cs: Zrušit označení

en: Mark for Installation
cs: Označit k instalaci

en: Mark for Reinstallation
cs: Označit k přeinstalaci

en: Mark for Upgrade
cs: Aktualizovat

en: Mark for Removal
cs: Odstranit

en: Mark for Complete Removal
cs: Úplně odstranit

en: Remove Including Orphaned Dependencies
cs: Odstranit včetně osiřelých závislostí

en: Hold Current Version
cs: Podržet stávající verzi

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Mark Recommended for Installation
cs: Označit doporučené pro instalaci

en: Mark Suggested for Installation
cs: Označit navržené pro instalaci

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
cs: Odebrání balíčku "%s" může způsobit, že systém bude nepoužitelný.
    Opravdu to chcete udělat?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
cs: %i balíků v seznamu, %i nainstalováno, %i problémových. %i označeno k instalaci/aktualizaci, %i označeno k odstranění; %s bude uvolněno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
cs: %i balíků v seznamu, %i nainstalováno, %i problémových. %i označeno k instalaci/aktualizaci, %i označeno k odstranění; %s bude zabráno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
cs: %i balíků v seznamu, %i nainstalováno, %i problémových. %i označeno k instalaci/aktualizaci, %i označeno k odstranění

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
cs[0]: Ve vašem systému máte %d problémový balík!
    
    K jeho nalezení použijte filtr "Problémové".
cs[1]: Ve vašem systému máte %i problémové balíky!
    
    K jejich nalezení použijte filtr "Problémové".
cs[2]: Ve vašem systému máte %i problémových balíků!
    
    K jejich nalezení použijte filtr "Problémové".

en: Do you want to add another CD-ROM?
cs: Chcete přidat další CD?

en: Open changes
cs: Otevřít změny

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Can't write %s
cs: Nemůžu zapsat %s

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save full state, not only changes
cs: Uložit kompletní stav, ne jen změny

en: Repositories changed
cs: Zdroje změněny

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
cs: Informace o zdrojích byly změněny. Aby se změny projevily, musíte kliknout na tlačítko "Obnovit"

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: Never show this message again
cs: Tuto zprávu již nezobrazovat

en: Found %i packages
cs: Nalezeno %i balíků

en: Starting help viewer...
cs: Spouští se prohlížeč nápovědy...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
cs: Není nainstalován žádný prohlížeč nápovědy!
    
    Pro zobrazení nápovědy potřebujete GNOME prohlížeč nápovědy „yelp”, prohlížeč „konqueror” nebo prohlížeč „firefox”.
    
    Můžete také zobrazit manuálovou stránku pomocí příkazové řádky příkazem „man synaptic” nebo si prohlédnout html verzi, která se nachází ve složce „synaptic/html”.

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
cs: Nelze spustit konfigurační nástroj!
    Musíte nejdříve nainstalovat balík 'libgnome2-perl'.

en: Starting package configuration tool...
cs: Spouští se nástroj pro konfiguraci balíků...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
cs: Spouští se prohlížeč dokumentace balíků...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
cs: Pro prohlížení dokumentace k balíkům musíte nejdřív nainstalovat balík "dwww"

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
cs: Nelze realizovat změny!
    Vyřešte nejdřív problémové balíky.

en: Applying marked changes. This may take a while...
cs: Realizují se označené změny. Může to chvíli trvat...

en: Downloading Package Files
cs: Stahují se balíky

en: Do you want to quit Synaptic?
cs: Chcete ukončit Synaptic?

en: Downloading Package Information
cs: Stahují se informace o balících

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
cs: Zdroje budou zkontrolovány na nové, odstraněné nebo aktualizované balíky.

en: Reloading package information...
cs: Obnovují se informace o balících...

en: Failed to resolve dependency problems!
cs: Nelze vyřešit problémy se závislostmi!

en: Successfully fixed dependency problems
cs: Problémy se závislostmi byly úspěšně vyřešeny

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
cs: Nelze aktualizovat systém!
    Nejprve vyřešte problémové balíky.

en: Marking all available upgrades...
cs: Označují se všechny dostupné aktualizace...

en: Successfully marked available upgrades
cs: Všechny dostupné aktualizace byly úspěšně označeny

en: Failed to mark all available upgrades!
cs: Označení všech dostupných aktualizací selhalo!

en: Save script
cs: Uložit skript

en: Select directory
cs: Vyberte adresář

en: Please select a directory
cs: Prosím vyberte adresář

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
cs: Přidáváte část zdroje "universe".
    
     Na balíky z této části se nevztahuje podpora. Jste si jisti?

en: Repositories
cs: Zdroje

en: Enabled
cs: Povolen

en: Type
cs: Typ

en: Vendor
cs: Dodavatel

en: Distribution
cs: Distribuce

en: Section(s)
cs: Sekce

en: Binary (deb)
cs: Binární (deb)

en: Source (deb-src)
cs: Zdrojové (deb-src)

en: (no vendor)
cs: (žádný poskytovatel)

en: Cannot read vendors.list file
cs: Nelze přečíst soubor vendors.list

en: Unknown source type
cs: Neznámý typ zdroje

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
cs: <b>(SYSTÉMOVÝ) k odstranění</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
cs: <b>Ke SNÍŽENÍ verze</b>

en: <b>To be removed</b>
cs: <b>K odstranění</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
cs: <b>K úplnému odstranění (včetně konfiguračních souborů)</b>

en: Unchanged
cs: Nezměněno

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
cs: <b>%s</b> (<b>systémový</b>) bude odstraněn

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
cs: <b>%s</b> bude přeinstalován na <b>nižší</b> verzi

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
cs: <b>%s</b> bude odstraněn včetně konfigurace

en: <b>%s</b> will be removed
cs: <b>%s</b> bude odstraněn

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
cs: <b>%s</b> (verze <i>%s</i>) bude aktualizován na verzi <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
cs: <b>%s</b> (verze <i>%s</i>) bude nainstalován

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
cs: <b>%s</b> (verze <i>%s</i>) bude přeinstalován

en: _Hide Details
cs: S_krýt podrobnosti

en: _Show Details
cs: _Ukázat podrobnosti

en: Summary
cs: Shrnutí

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
cs[0]: %d balík je uzamčen
cs[1]: %d balíky jsou zamčeny
cs[2]: %d balíků je zamčeno

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
cs[0]: %d balík bude zachován a neaktualizován
cs[1]: %d balíky budou zachovány a neaktualizovány
cs[2]: %d balíků bude zachováno a neaktualizovány

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
cs[0]: %d nový balík bude nainstalován
cs[1]: %d nové balíky budou nainstalovány
cs[2]: %d nových balíků bude nainstalováno

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
cs[0]: %d balík bude přeinstalován
cs[1]: %d balíky budou přeinstalovány
cs[2]: %d balíků bude přeinstalováno

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
cs[0]: %d balík bude aktualizován
cs[1]: %d balíky budou aktualizovány
cs[2]: %d balíků bude aktualizováno

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
cs[0]: %d balík bude odstraněn
cs[1]: %d balíky budou odstraněny
cs[2]: %d balíků bude odstraněno

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
cs[0]: %d balík bude přeinstalován na <b>nižší</b> verzi
cs[1]: %d balíky budou přeinstalovány na <b>nižší</b> verzi
cs[2]: %d balíků bude přeinstalováno na <b>nižší</b> verzi

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
cs[0]: <b>Varování:</b> %d systémový balík bude odstraněn
cs[1]: <b>Varování:</b> %d systémové balíky budou odstraněny
cs[2]: <b>Varování:</b> %d systémových balíků bude odstraněno

en: %s of extra space will be used
cs: bude použito %s dodatečného místa

en: %s of extra space will be freed
cs: bude uvolněno %s dodatečného místa

en: 
    %s have to be downloaded
cs: 
    Bude se stahovat %s dat

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
cs: Budou odstraněny systémové balíky.
    Toto může vést k destabilizaci systému!

en: An error occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: The following details are provided:
cs: Byly poskytnuty následující detaily:

en: Setup Vendors
cs: Nastavení poskytovatelů

en: FingerPrint
cs: Digitální podpis

en: Add
cs: Přidat

en: Remove
cs: Odstranit

en: Cancel
cs: Zrušit

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
cs: Nedostupné

en: Find
cs: Hledat

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
cs: Popis %s

en: _File
cs: _Výběr

en: _Read Markings...
cs: _Načíst výběr...

en: _Save Markings
cs: _Uložit výběr

en: Save Markings _As...
cs: Uložit výběr j_ako...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
cs: Vygenerovat skript pro shell, který bude možno použít pro stažení vybraných balíků na jiném počítači

en: Generate package download script
cs: Vygenerovat skript pro stažení balíků

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
cs: Přidat do systému balíčky stažené pomocí volby "Vytvořit skript pro stažení balíčků"

en: Add downloaded packages
cs: Přidat stažené balíky

en: _History
cs: _Historie

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Edit
cs: _Akce

en: _Undo
cs: _Zpět

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: U_nmark All
cs: Odz_načit vše

en: _Search...
cs: _Najít...

en: _Reload Package Information
cs: _Obnovit informace o balících

en: _Add CD-ROM...
cs: Přid_at CD-ROM...

en: _Mark All Upgrades...
cs: _Aktualizovat vše...

en: _Fix Broken Packages
cs: _Opravit problémové balíky

en: Mark Packages by _Task...
cs: Vybra_t balíky podle účelu...

en: A_pply Marked Changes
cs: _Realizovat označené změny

en: _Package
cs: _Balík

en: U_nmark
cs: Odz_načit

en: Mark for _Installation
cs: Označit k _instalaci

en: Mark for R_einstallation
cs: Označit k _přeinstalaci

en: Mark for _Upgrade
cs: Akt_ualizovat

en: Mark for _Removal
cs: Odst_ranit

en: Mark for Co_mplete Removal
cs: Úpl_ně odstranit

en: _Lock Version
cs: _Zamknout verzi

en: Automatically installed
cs: Automaticky nainstalováno

en: _Force Version...
cs: _Vynutit verzi...

en: _Configure...
cs: _Nastavit...

en: _Browse Documentation
cs: Zo_brazit dokumentaci

en: _Download Changelog
cs: _Stáhnout přehled změn

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: _Settings
cs: _Nastavení

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Repositories
cs: _Zdroje

en: _Filters
cs: _Filtry

en: _Set Internal Option...
cs: _Nastavení interních voleb...

en: _Toolbar
cs: _Panel nástrojů

en: _Icons Only
cs: Jen _ikony

en: _Text Only
cs: _Pouze text

en: Text _Below Icons
cs: _Text pod ikonami

en: Text Be_side Icons
cs: Te_xt vedle ikon

en: _Hide
cs: _Skrýt

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Quick Introduction
cs: _Rychlé seznámení

en: Icon _Legend
cs: _Popis k ikonám

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Reload
cs: Obnovit

en: Mark All Upgrades
cs: Aktualizovat vše

en: Apply
cs: Použít

en: Search
cs: Hledat

en: _Sections
cs: _Sekce

en: S_earch Results
cs: Výsl_edky hledání

en: S_tatus
cs: S_tav

en: _Custom Filters
cs: Vlastní _filtry

en: _Architecture
cs: _Architektura

en: <b>Package:</b>
cs: <b>Balík:</b>

en: <b>Section:</b>
cs: <b>Sekce:</b>

en: <b>Priority:</b>
cs: <b>Priorita:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
cs: <b>Správce:</b>

en: <b>Status:</b>
cs: <b>Stav:</b>

en: <b>Tags:</b>
cs: <b>Značky:</b>

en: <b>Source:</b>
cs: <b>Zdroj:</b>

en: <b>Installed Version</b>
cs: <b>Nainstalovaná verze</b>

en: Size:
cs: Velikost:

en: Version:
cs: Verze:

en: <b>Latest Available Version</b>
cs: <b>Poslední dostupná verze</b>

en: Download:
cs: Ke stažení:

en: Common
cs: Obecné

en: Installed Files
cs: Instalované soubory

en: Available versions:
cs: Dostupné verze:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
cs: <b>Poznámka:</b> Pokud chcete nainstalovat jinou než výchozí verzi, zvolte v nabídce <b>Balík -> Vynutit verzi...</b>.

en: Versions
cs: Verze

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
cs: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic verze</span>

en: Package management software using apt.
cs: Aplikace pro správu balíků využívající apt.

en: Debtag support is enabled.
cs: Podpora debianovských záznamů zapnuta.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
cs: Navštivte domovskou stránku na 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
cs: Tento software je licencován podle ustanovení GNU General Public License, verze 2

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
cs: Původní autor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Správci:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Přispěvatelé:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
cs: Napsali

en: translators-credits
cs: Autor původního překladu:
    Keny Otter: keny@nativepeople.cz
    
    Správce:
    Vít Pelčák: v.pelcak@gmail.com

en: Translated by
cs: Překlady od

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
cs: Manuálová stránka:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manuál:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
cs: Zdokumentovali

en: _Search
cs: _Hledat

en: Search:
cs: Najít:

en: Look in:
cs: Hledat v:

en: Show individual files
cs: Zobrazit jednotlivé soubory

en: _Mark
cs: _Vybrat

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
cs: <span weight="bold" size="larger">Označit další potřebné změny?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
cs: Zvolená operace má vliv na další balíky. Bude třeba provést následující změny.

en: <b>Appearance</b>
cs: <b>Vzhled</b>

en: Show package properties in the main window
cs: Zobrazovat vlastnosti balíků v hlavním okně

en: <b>Marking Changes</b>
cs: <b>Označování změn</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
cs: Vyžadovat potvrzení u změn majících vliv na další balíky

en: Consider recommended packages as dependencies
cs: Považovat doporučené balíky za závislé

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
cs: Kliknutí na stavovou ikonu označí nejpravděpodobnější akci

en: Removal of packages:
cs: Odstraněné balíky:

en: System upgrade:
cs: Aktualizace systému:

en: Number of undo operations:
cs: Počet kroků pro návrat zpět:

en: Reloading outdated package information:
cs: Obnova zastaralých informací o balících:

en: <b>Applying Changes</b>
cs: <b>Realizace změn</b>

en: Apply changes in a terminal window
cs: Realizovat změny v okně terminálu

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
cs: Ptát se na ukončení po úspěšné realizaci změn

en: General
cs: Obecné

en: <b>Columns</b>
cs: <b>Sloupce</b>

en: Move _Up
cs: Přesunout nahor_u

en: Move D_own
cs: Přesunout d_olů

en: <b>Fonts</b>
cs: <b>Písma</b>

en: Use custom application font
cs: Použít vlastní písmo aplikace

en: Use custom terminal font
cs: Použít vlastní písmo terminálu

en: A_pplication Font
cs: Font a_plikace

en: _Terminal Font
cs: Font _terminálu

en: Columns and Fonts
cs: Sloupce a písma

en: <b>Colors</b>
cs: <b>Barvy</b>

en: Color packages by their status
cs: Obarvit balíky podle jejich stavu

en: Marked for installation:
cs: Označeno k instalaci:

en: Color
cs: Barva

en: Marked for removal:
cs: Odstranit:

en: Marked for complete removal:
cs: Úplně odstranit:

en: Upgradable:
cs: Aktualizovatelné:

en: Marked for reinstallation:
cs: Přeinstalovat:

en: Marked for upgrade:
cs: Aktualizovat:

en: Not installed:
cs: Nenainstalované:

en: Not installed (locked):
cs: Nenainstalované (zamčené):

en: Installed (locked):
cs: Nainstalované (zamčené):

en: Installed:
cs: Nainstalované:

en: New in repository:
cs: Nově ve zdroji:

en: Marked for downgrade:
cs: Přeinstalovat na nižší verzi:

en: Broken:
cs: Problémový:

en: Colors
cs: Barvy

en: <b>Temporary Files</b>
cs: <b>Dočasné soubory</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
cs: Ponechat všechny stažené ba_líky ve vyrovnávací paměti

en: _Delete downloaded packages after installation
cs: Po nainstalování o_dstranit stažené balíky

en: _Only delete packages which are no longer available
cs: _Odstranit pouze již nedostupné balíky

en: _Delete Cached Package Files
cs: O_dstranit balíky z vyrovnávací paměti

en: Delete all cache package files now.
cs: Smazat všechny balíky ve vyrovnávací paměti.

en: <b>History files</b>
cs: <b>Soubory historie</b>

en: _Keep history
cs: _Ponechat historii

en: Delete _History files older than:
cs: Mazat soubory _historie starší než:

en: days
cs: dnů

en: Files
cs: Soubory

en: <b>Proxy Server</b>
cs: <b>Proxy server</b>

en: Direct connection to the Internet
cs: Přímé připojení k Internetu

en: Manual proxy configuration
cs: Ruční nastavení proxy

en: IP address or host name of the http proxy server
cs: IP adresa nebo jméno http proxy serveru

en: Port number of the http proxy server
cs: Číslo portu HTTP proxy serveru

en: IP address or host name of the ftp proxy server
cs: IP adresa nebo jméno ftp proxy serveru

en: Port number of the ftp proxy server
cs: Číslo portu ftp proxy serveru

en: No proxy for:
cs: Nepoužívat proxy pro:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
cs: Čárkami oddělený seznam hostů a domén, které nebudou kontaktovány přes proxy (např. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
cs: Autentizace

en: Network
cs: Síť

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
cs: <span size="large" weight="bold">Toto nastavení ovlivní jádro vašeho systému. Případné změny si proto předem řádně promyslete.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
cs: <b>Způsob aktualizace balíků (výchozí distribuce)</b>

en: Always prefer the highest version
cs: Vždy upřednostňovat nejvyšší verzi

en: Always prefer the installed version
cs: Vždy upřednostňovat nainstalovanou verzi

en: Prefer versions from:
cs: Upřednostňovat verze z:

en: _Apply
cs: _Použít

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
cs: <span weight="bold" size="larger">Zadejte popisek CD-ROM</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
cs: Popisek bude použit k identifikaci CD-ROM, pokud z něj budete chtít později nainstalovat nějaký balík.

en: Disc label:
cs: Popisek disku:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
cs: <span size="large" weight="bold">Nastavit interní volbu</span>

en: Only experts should use this.
cs: Toto by měli používat pouze experti.

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Variable:
cs: Proměnná:

en: Return to the main screen
cs: Zpět do hlavního okna

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
cs: <span weight="bold" size="large">Realizovat následující změny?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
cs: Toto je vaše poslední příležitost ke kontrole naplánovaných změn předtím, než budou realizovány.

en: <b>Summary</b>
cs: <b>Souhrn</b>

en: _Download package files only
cs: Pouze stá_hnout soubory balíků

en: The package files will be downloaded, but not installed
cs: Balíky se stáhnou, ale nebudou nainstalovány

en: _Verify package signatures
cs: O_věřit podpisy balíků

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
cs: Poskytovatelé balíků své balíky elektronicky podepisují, aby bylo možné ověřit jejich celistvost a původ. Vypnutí ověřování podpisu představuje bezpečnostní riziko.

en: _New
cs: _Nový

en: _Delete
cs: O_dstranit

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
cs: <b>Aktuální</b>

en: Installed packages that are up-to-date
cs: Nainstalované balíky, které jsou aktuální

en: Upgradable
cs: Aktualizovatelné

en: Installed packages that are upgradable
cs: Nainstalované balíky, které lze aktualizovat

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
cs: Nainstalované balíky pro něž je dostupná novější verze v hlavní distribuci

en: Residual config
cs: Zanechaná konfigurace

en: Removed packages that have left configuration files on the system
cs: Odstraněné balíky, které v systému zanechaly své konfigurační soubory

en: Not installed packages
cs: Nenainstalované balíky

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
cs: <b>Vybrané</b>

en: Not marked
cs: Neoznačené

en: Packages that won't be changed
cs: Balíky, které nebudou změněny

en: For installation or upgrade
cs: K instalaci nebo aktualizaci

en: Packages that will be installed or upgraded
cs: Balíky, které budou nainstalovány či aktualizovány

en: For removal
cs: K odebrání

en: Packages that will be removed
cs: Balíky, které budou odstraněny

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
cs: <b>Ostatní</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
cs: Balíky, které jsou nově ve zdroji od posledního obnovení seznamu balíků

en: Packages that will never be upgraded
cs: Balíky, které nikdy nebudou aktualizovány

en: Orphaned
cs: Osiřelé

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
cs: Balíky s nepotřebnými knihovnami (nutný deborphan)

en: Not installable
cs: Nenainstalovatelné

en: Packages that are not available in any repository
cs: Balíky, které nejsou dostupné v žádném ze zdrojů

en: Packages with broken dependencies
cs: Balíky s chybnými závislostmi

en: Automatic install
cs: Automaticky nainstalováno

en: Packages installed automatically as part of a dependency
cs: Balíky nainstalované automaticky jako součást závislostí

en: Automatic removable
cs: Automaticky odstranitelné

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
cs: Balíky nainstalované automaticky, ale již nevyžadované žádným jiným balíkem

en: Policy broken
cs: Poškozené zásady

en: Currently in broken policy state
cs: Aktuálně ve stavu poškozených zásad

en: Manual installed
cs: Ručně nainstalováno

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
cs: Balíky nainstalované ručně (ne jako součást závislostí něčeho jiného)

en: _Select All
cs: _Vybrat vše

en: _Deselect All
cs: O_dznačit vše

en: _Invert All
cs: _Obrátit výběr

en: Include selected sections only
cs: Zahrnout pouze vybrané sekce

en: Exclude selected sections
cs: Kromě vybraných sekcí

en: Boolean operator between property criterias:
cs: Logický operátor platící mezi podmínkami:

en: AND
cs: A ZÁROVEŇ

en: OR
cs: NEBO

en: Include
cs: Zahrnout

en: Exclude
cs: Kromě

en: Tags
cs: Značky

en: _Up
cs: Nahor_u

en: _Down
cs: _Dolů

en: Distribution:
cs: Distribuce:

en: Section(s):
cs: Sekce:

en: Vendors...
cs: Poskytovatelé...

en: <i>Preparing packages...</i>
cs: <i>Připravují se balíky...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
cs: Automaticky zavřít po úspěšné realizaci změn

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Extra output was generated during Package Manager operation
cs: Během operace vygeneroval správce balíků dodatečný výstup

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
cs: <span size="large" weight="bold">K jakému účelu by měl sloužit váš počítač?</span>
    
    Zde máte několik předvolených skupin balíků, podle účelu použití. Po volbě účelu bude u všech balíků z příslušné skupiny nastaveno, že mají být nainstalovány.

en: _Description
cs: _Popis

en: <b>Terminal Output:</b>
cs: <b>Výstup z terminálu:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
cs: Po úspěšném dokončení změn zavřít toto dialogové okno

en: Quick Introduction
cs: Rychlý úvod

en: Show this dialog at startup
cs: Ukázat tento dialog při spuštění

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
cs: Software na vašem systému je instalován prostřednictvím tzv. <i>balíků</i>. Správce balíků vám umožňuje tyto balíky instalovat, aktualizovat či odstraňovat.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
cs: Měli byste pravidelně obnovovat informace o balících. Jinak můžete vynechat důležité bezpečnostní aktualizace.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
cs: <b>Poznámka:</b> Akce nejsou realizovány ihned. Nejprve musíte označit všechny změny a poté je realizovat.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
cs: Balíky k aktualizaci, instalaci či odstranění můžete označit několika způsoby:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
cs: Označte balík a z nabídky 'Balík' vyberte akci.

en: Double click on the package name.
cs: Poklikejte na název balíku.

en: Choose the action from the context menu of the package.
cs: Vyberte akci z kontextové nabídky balíku.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
cs: Kliknutím na ikonu zobrazující stav balíku otevřete nabídky obsahující všechny akce.

en: -
cs: –

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
cs: <span weight="bold" size="larger">Nelze označit všechny balíky pro instalaci nebo aktualizaci</span>
    
    Následující balíky mají nevyřešitelné závislosti. Ověřte si, zda jsou v nastavení přidány a aktivovány všechny potřebné zdroje.

en: Complete changelog of the latest version:
cs: Úplný přehled změn poslední verze:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
cs: <big><b>Nepodařilo se stáhnout indexové soubory pro všechny zdroje</b></big>
    
    Některé zdroje nemusejí být zrovna dostupné kvůli problémům na síti. Pokud je dostupná starší verze indexového souboru, pak bude použita ta, v opačném případě nebude zdroj použit. Zkontrolujte si vaše síťové připojení a také zda máte správně nastavené adresy zdrojů.

en: Icon Legend
cs: Popis k ikonám

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
cs: <b>Následující ikony jsou používané pro rychlou vizuální informaci o stavu balíku:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
cs: <big><b>Nebylo možné stáhnout všechny potřebné balíky</b></big>
    
    Verze balíku, kterou chcete nainstalovat, buď již není v repozitáři dostupná, nebo zde mohou být problémy se zdrojem balíku. Obnovte seznam balíků a zkontrolujte zdroj balíku (např. CD nebo síťové připojení).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
cs: <span weight="bold" size="larger">Informace o balících jsou zastaralé</span>
    
    Vaše informace o balících jsou starší než 48 hodin. Může být dostupná důležitá bezpečnostní aktualizace. Je doporučené pravidelně obnovovat informace o balících.

en: Remember the answer
cs: Zapamatovat si odpověď

en: History
cs: Historie

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
cs: Historie nainstalovaných, aktualizovaných a odstraněných balíků.

en: _Find
cs: _Hledat

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
cs: <b><big>Ukončit program a ztratit označené změny?</big></b>
    
    Máte stále naplánované změny, které nebyly realizovány. Pokud ukončíte 'Synaptic', tak je ztratíte.

en: _Keep
cs: _Ponechat

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: Difference between the files
cs: Rozdíl mezi soubory

en: _Force Version
cs: _Vynutit verzi

en: Force version:
cs: Vynutit verzi:

en: _Default Upgrade
cs: _Výchozí aktualizace

en: _Smart Upgrade
cs: _Chytrá aktualizace

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
cs: <b><big>Označit aktualizace chytře?</big></b>
    
    Výchozí metoda aktualizace vynechává všechny aktualizace, které by mohly vyvolat konflikt nebo které vyžadují instalaci dodatečných balíků.
    
    Chytrá aktualizace (dist-upgrade) se pokouší vyřešit konflitky a splnit všechny závislosti aktualizací chytrým způsobem.
    
    <b>Poznámka:</b> Aktualizace budou pouze označeny. Stále je poté musíte realizovat.

en: Remember my answer for future upgrades
cs: Zapamatovat odpověď pro budoucí aktualizace

en: This behavior can be changed in the preferences later.
cs: Toto chování může být později upraveno v nastavení.

en: HTTP authentication
cs: HTTP autentizace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Password
cs: Heslo

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
cs: <span weight="bold" size="larger">Vložte název pro toto CD</span>
    
    Název se použije, pokud budete chtít instalovat balíky z tohoto CD. Je doporučené taktéž si popsat CD fyzicky, ať jej jednoduše znovu najdete.

en: Label:
cs: Popisek:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
cs: <big><b>Vložte úplný APT řádek zdroje, který chcete přidat</b></big>
    
    APT řádek zahrnuje typ, umístění a obsah zdroje, např. <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Detailní popis syntaxe najdete v dokumentaci.

en: APT line:
cs: Řádek APT:

en: _Add Repository
cs: Přid_at zdroj

en: Synaptic Package Manager
cs: Správce balíků Synaptic

en: Package Manager
cs: Správce balíků

en: Install, remove and upgrade software packages
cs: Nainstalovat, odstranit a aktualizovat balíky

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
cs: Pro běh Správce balíčků Synaptic je vyžadováno ověření

en: Includes
cs: Obsahuje

en: Excludes
cs: Neobsahuje

en: Package name
cs: Název balíku

en: Version number
cs: Číslo verze

note: provides and name
en: Conflicting packages
cs: Konfliktní balíky

note: conflicts
en: Replaced packages
cs: Nahrazené balíky

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
cs: Doporučené

note: /recommends
en: Suggestions
cs: Návrhy

note: suggests
en: Dependent packages
cs: Závislé balíky

en: Please insert a disc in the drive.
cs: Prosím vložte disk do mechaniky.

en: Package is supported
cs: Balík je podporován

en: <i>Running...</i>
cs: <i>Probíhá...</i>

en: <i>Finished</i>
cs: <i>Hotovo</i>

en: <i>Can't close while running</i>
cs: <i>Nelze skončit během operace</i>
