synaptic - en to eu translation catalogue (684 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
eu: Sistema-administrazioa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
eu: Oinarri-sistema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
eu: Mono/CLI azpiegitura

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
eu: Komunikazioa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
eu: Datu-baseak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
eu: Garapena

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
eu: Dokumentazioa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
eu: Arazketa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
eu: Editoreak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
eu: Elektronika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
eu: Gailu kapsulatuak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
eu: Jokoak eta denbora-pasak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
eu: GNOME mahaigaineko ingurunea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
eu: Grafikoak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
eu: GNU R estatistika-sistema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
eu: Gnustep idazmahai-ingurunea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
eu: Irrati-amateurra

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
eu: Haskell programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
eu: Web zerbitzariak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
eu: Programazio-lengoaia interpretatuak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
eu: Java programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
eu: KDE mahaigaineko ingurunea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
eu: Kernela eta moduluak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
eu: Liburutegiak - Garapena

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
eu: Liburutegiak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
eu: Lisp programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
eu: Lokalizazioa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
eu: Posta elektronikoa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
eu: Matematika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
eu: Hainbat - Testuan oinarrituak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
eu: Sarea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
eu: Berri-taldea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
eu: OCaml programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
eu: Liburutegiak - Zaharra

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
eu: Plataforma anitzekoa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
eu: Perl programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
eu: PHP programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
eu: Python programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
eu: Ruby programazio-lengoaia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
eu: Zientzia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
eu: Shell-ak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
eu: Atazak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
eu: TeX idazketa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
eu: Testu-tratamendua

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
eu: Utilitateak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
eu: Bertsio-kontrolerako sistemak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
eu: Bideogintzarako softwarea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
eu: World wide web (WWW)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
eu: Hainbat - Grafikoa

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
eu: XFce mahaigain-ingurunea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
eu: Zope/Plone ingurunea

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
eu: Ezezaguna

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
eu: Alien-ek RPMtik bihurtua

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
eu: Nazioartekotzea eta itzulpengintza

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
eu: Meta-paketeak

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
eu: Esportazio mugatua

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
eu: ez librea

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
eu: ekarpenak

en: Stat failed for %s
eu: Ezin izan da %s atzitu

en: Unable to create a tmp file
eu: Ezin da aldi baterako fitxategirik sortu

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
eu: gzip-ek huts egin du; beharbada diskoa beteta egongo da.

en: Failed to reopen fd
eu: Huts egin du fd berriro irekitzean

en: Failed to rename
eu: Huts egin du izena aldatzean

en: No valid records were found.
eu: Ez da baliozko erregistrorik aurkitu.

en: Cannot find filename or size tag
eu: Ezin da fitxategi-izenaren edo tamainaren etiketarik aurkitu

en: Error parsing file record
eu: Errorea fitxategi-erregistroa analizatzean

en: Failed to open %s.new
eu: Huts egin du %s.new irekitzean

en: Failed to rename %s.new to %s
eu: Huts egin du izena aldatzean: %s.new -> %s

en: Internal error
eu: Barne-errorea

en: Preparing...
eu: Prestatzen...

en: Unable to read the cdrom database %s
eu: Ezin da CD-ROMeko %s datu-basea irakurri

en: Unmounting CD-ROM...
eu: CD-ROMa desmuntatzen...

en: Waiting for disc...
eu: Diskoaren zain...

en: Insert a disc in the drive.
eu: Sartu disko bat unitatean.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
eu: CD-ROMa muntatzen...

en: Failed to mount the cdrom.
eu: Huts egin du CD-ROMa muntatzean.

en: Identifying disc...
eu: Diskoa identifikatzen...

en: Couldn't identify disc.
eu: Ezin izan da diskoa identifikatu.

en: Scanning disc...
eu: Diskoa eskaneatzen...

en: Cleaning package lists...
eu: Pakete-zerrendak garbitzen...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
eu: Ezin da pakete-fitxategirik lokalizatu. Beharbada ez da izango APT gaituta duen disko bat.

en: Disc not successfully scanned.
eu: Diskoa ez da behar bezala eskaneatu.

en: Empty disc name.
eu: Disko-izena hutsik.

en: Registering disc...
eu: Diskoa erregistratzen...

en: Copying package lists...
eu: Pakete-zerrendak kopiatzen...

en: Writing sources list...
eu: Iturburuen zerrenda idazten...

en: Done!
eu: Eginda!

en: Failed to stat %s%s
eu: Huts egin du %s%s atzitzean

en: Unable to change to %s
eu: Ezin da %s(e)ra aldatu

en: Unable to read %s
eu: Ezin da %s irakurri

en: ERROR: couldn't open %s for writing
eu: ERROREA: ezin izan da %s idazteko ireki

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
eu: ERROREA: ezin da supererabiltzailearen pasahitz-sarrera hartu

en: ERROR: could not create configuration directory %s
eu: ERROREA: ezin izan da %s konfigurazio-direktorioa sortu

en: ERROR: could not create state directory %s
eu: ERROREA: ezin izan da %s egoera-direktorioa sortu

en: ERROR: could not create tmp directory %s
eu: ERROREA: ezin izan da aldi baterako %s direktorioa sortu

en: ERROR: could not create log directory %s
eu: ERROREA: ezin izan da %s egunkari-direktorioa sortu

en: couldn't open %s for writing
eu: ezin izan da %s idazteko ireki

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
eu: 
    Aldaketa guztiak behar bezala aplikatu dira. Itxi leihoa orain

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
eu: 
    Aldaketa eta eguneratze guztiak ez dira arrakastaz burutu. Hutsegitearen xehetasun gehiagorako, hedatu beheko "Xeheetasunak" panela

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
eu: 
    Behar bezala instalatu dira uneko euskarriko pakete guztiak. Hurrengo euskarriarekin instalatzen jarraitzeko, itxi leiho hau.

en: The list of installed files is only available for installed packages
eu: Instalatutako fitxategien zerrenda instalatutako paketeentzat soilik dago erabilgarri

en: or dependency
eu: edo mendekotasuna

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
eu: 
    %s paketeak ez du bertsio erabilgarririk, baina badago datu-basean.
    Horrek normalean esan nahi du paketea mendekotasun batean aipatu dela eta ez dela inoiz kargatu, zaharkitu egin dela, edo ez dagoela erabilgarri sources.list-en edukiarekin

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
eu: 	%s %s instalatuta dago, baina %s instalatu egingo da

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
eu:  %s: %s %s instalatuta dago, baina %s instalatu egingo da

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
eu: 	%s %s baina ez da instalagarria

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
eu: 	%s, baina paketea birtuala da

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
eu: %s: %s, baina paketea birtuala da

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
eu: 	%s, baina ez da instalatuko

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
eu: %s: %s baina ez da instalatuko

en:  or
eu:  edo

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
eu: Erregistro baliogabea hobespenen fitxategian, pakete-goibururik ez

en: Depends
eu: Mendekotasuna:

en: PreDepends
eu: Aurremendekotasunak

en: Suggests
eu: Iradokitakoa

en: Recommends
eu: Gomendatua

en: Conflicts
eu: Gatazka:

en: Replaces
eu: Ordezten du:

en: Obsoletes
eu: Zaharkituak

en: Breaks
eu: Etendurak

en: Enhances
eu: Hobekuntzak

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
eu: Mendekotasunak

en: Marked for installation
eu: Instalatzeko markatuta

en: Marked for re-installation
eu: Berriro instalatzeko markatuta

en: Marked for upgrade
eu: Bertsio-berritzeko markatuta

en: Marked for downgrade
eu: Aurreko bertsiora itzultzeko markatuta

en: Marked for removal
eu: Kentzeko markatuta

en: Marked for complete removal
eu: Erabat kentzeko markatuta

en: Not installed
eu: Instalatu gabe

en: Not installed (locked)
eu: Instalatu gabe (blokeatuta)

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installed (upgradable)
eu: Instalatuta (berritu daitekeena)

en: Installed (locked to the current version)
eu: Instalatuta (uneko bertsioaren arabera blokeatuta)

en: Broken
eu: Hautsita

en: Not installed (new in repository)
eu: Instalatu gabea (berria biltegian)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
eu: Iturburuen zerrenda ezin izan da irakurri.
    Joan biltegiaren elkarrizketa-koadrora, arazoa konpontzeko.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
eu: Pakete-zerrendak edo egoera-fitxategia ezin dira analizatu edo ireki.

en: Internal Error, non-zero counts
eu: Barne-errorea, non-zero counts

en: Name
eu: Izena

en: Description
eu: Azalpena:

en: Maintainer
eu: Mantentzailea:

en: Version
eu: Bertsioa

en: Provides
eu: Hornitzen du:

en: ReverseDepends
eu: Alderantzizko mendekotasuna:

note: Reverse Depends
en: Origin
eu: Jatorria

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
eu: Osagaia

en: Status
eu: Egoera

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
eu: Eredua

en: Section
eu: Sekzioa

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: ReducedView
eu: Ikuspegi murriztua

en: File
eu: Fitxategia

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
eu: '%s' adierazpen erregular okerra ikuspegi murriztuko fitxategian.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
eu: Barne-errorea cachea irekitzean (%d). Mesedez, eman horren berri.

en: Unable to correct dependencies
eu: Ezin dira mendekotasunak zuzendu

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
eu: Ezin dira bertsio-berritzeak markatu
    Egiaztatu sistema erroreak aurkitzeko.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
eu: Barne-errorea: AllUpgrade desbideratu egin da. Mesedez, eman horren berri.

en: dist upgrade Failed
eu: dist upgrade - Huts egin du

en: Unable to lock the list directory
eu: Ezin da zerrenda-direktorioa blokeatu

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
eu: Biltegi batzuen argitalpen-fitxategiak ezin izan dira eskuratu edo autentifikatu. Biltegi horiei ez ikusi egingo zaie.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
eu: Ez ikusi egiten sources.list fitxategiko erregistro baliogabeei!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
eu: Huts egin du honakoa eskuratzean: %s
     %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
eu: Paketeetako batzuk ezin izan dira zerbitzaritik/etatik eskuratu.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
eu: Jarraitu ahi duzu, pakete hauei ez ikusi eginda?

en: Unable to correct missing packages
eu: Ezin dira falta diren paketeak zuzendu

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
eu: 
    Kendutako FUNTSEZKO paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
eu: 
    Aurreko bertsiora itzulitako paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
eu: 
    Erabat kendutako paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
eu: 
    Kendutako paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
eu: 
    Bertsio-berritutako paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
eu: 
    Instalatutako paketeak:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
eu: 
    Berriro instalatutako paketeak:

en: Unable to lock the download directory
eu: Ezin da deskarga-direktorioa blokeatu

en: Line %u too long in markings file.
eu: Markatze-fitxategiko %u lerroa luzeegia da.

en: Malformed line %u in markings file
eu: Markatze-fitxategiko %u lerroa gaizki osatua

en: Setting markings...
eu: Markak ezartzen...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
eu: bzip2-k huts egin du; beharbada diskoa beteta egongo da.

en: Sections
eu: Sekzioak

en: Alphabetic
eu: Alfabetikoa

en: Search History
eu: Bilaketa-historia

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Installed (unsupported)
eu: Instalatuta (onartu gabea):

en: Not installed (unsupported)
eu: Instalatu gabe (onartu gabea)

en: Installed (auto removable)
eu: Instalatuta (autokendu daitekeena)

en: Installed (manual)
eu: Instalatua (eskuz)

en: Broken dependencies
eu: Hautsitako mendekotasunak

en: New in repository
eu: Berria biltegian

en: Pinned
eu: Orratzdunak

en: Installed (local or obsolete)
eu: Instalatuta (lokala edo zaharkitua):

en: Not installed (residual config)
eu: Instalatu gabe (hondar-konfigurazioa)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
eu: Bilatzen

en: Search Filter
eu: Bilaketa-iragazkia

en: Reduced View
eu: Ikuspegi murriztua

en: Marked Changes
eu: Markatutako aldaketak

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
eu: Debconf onartzen duen paketea

en: Upgradable (upstream)
eu: Egunerakorra (bertsio berriagoa)

en: Community Maintained (installed)
eu: Komunitateak mantendutakoa (instalatua)

en: Local
eu: Lokala

en: Can't read %s
eu: Ezin da %s irakurri

en: Syntax error in line %s
eu: Sintaxi errorea %s lerroan

en: Vendor block %s is invalid
eu: Hornitzailearen %s blokea baliogabea da

en: Usage: synaptic [options]
eu: Erabilera: synaptic [aukerak]

en: -h   This help text
eu: -h   Laguntza-testu hau

en: -r   Open in the repository screen
eu: -r   Ireki biltegi-pantailan

en: -f=? Give an alternative filter file
eu: -f=? Sartu beste iragazki-fitxategi bat

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
eu: -t   Eman bestelako leiho nagusiko titulua (adib. ostalari-izena `uname -n` erabiliz)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
eu: -i=? Hasi hasierako iragazkia emandako izenarekin

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
eu: --upgrade-mode  Deitu bertsio-berritzeari eta erakutsi aldaketak

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
eu: --dist-upgrade-mode  Deitu banaketaren bertsio-berritzeari eta erakutsi aldaketak

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
eu: --update-at-startup  Deitu "Birkargatu" abioan

en: --non-interactive Never prompt for user input
eu: --non-interactive Inoiz ez galdetu erabiltzaileari

en: --task-window Open with task window
eu: -task-window Ireki ataza-leihoarekin

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
eu: --add-cdrom Gehitu CD-ROMa abioan (bide-izena eskatzen du)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
eu: --ask-cdrom CD-ROM bat gehituko den galdetu eta irten egiten du

en: --test-me-harder  Run test in a loop
eu: --test-me-harder  Exekutatu proba begiztan

en: Another synaptic is running
eu: Beste 'Synaptic' bat exekutatzen dago

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
eu: Beste 'synaptic' exekutatzen ari da modu interaktiboan. Itxi ezazu

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
eu: Beste 'Synaptic' bat exekutatzen ari da modu ez-interaktiboan. Itxaron aurrena amaitu arte.

en: Unable to get exclusive lock
eu: Ezin da blokeo esklusiboa hartu

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
eu: Normalean honek esan nahi du beste pakete-mantentze aplikazioren bat (apt-get edo aptitude adibidez) martxan dagoela. Mesedez, itxi aplikazio hura lehenago.

en: Synaptic Package Manager
eu: Synaptic pakete-kudeatzailea

en: Scanning CD-ROM
eu: CD-ROMa eskaneatzen

en: Invalid disc name!
eu: Disko-izen baliogabea!

en: Disc Label
eu: Diskoaren izena

en: Credits
eu: Kredituak

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
eu: Synaptic-i buruz

en: Downloading Changelog
eu: Aldaketen erregistroa deskargatzen

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
eu: Aldaketen egunkariak pakete bakoitzaren aldaketei eta konpondutako erroreei buruzko informazioa ditu.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
eu: %s-(r)en aldaketen egunkaria

en: Package changes
eu: Pakete-aldaketak

en: Warning
eu: Abisua

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
eu: <b>Autentifika ezin daitekeen</b> paketea instalatzera zoaz! Hau eginez gero sistemako kontrola hartu edo segurtasuna arriskuan jar dezakezu.

en: NOT AUTHENTICATED
eu: AUTENTIFIKATU GABEA

note: removed
en: To be removed
eu: Kentzeko

en: To be downgraded
eu: Aurreko bertsiora itzultzeko

en: To be installed
eu: Instalatzeko

en: To be upgraded
eu: Bertsio-berritzeko

en: To be re-installed
eu: Berriro instalatzeko

en: To be kept
eu: Mantentzeko

en: Replace configuration file
    '%s'?
eu: Ordeztu konfigurazioko fitxategia
    '%s'?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
eu: %s konfigurazio-fitxategia aldatu egin da (zure edo script baten ondorioz). Pakete honek bertsio berriagoa du. Uneko bertsioa mantentzea nahi baduzu sakatu 'Mantendu'. Uneko fitxategia ordeztea eta paketearen mantentzailearen bertsioa instalatzea nahi duzu?

en: Applying Changes
eu: Aldaketak aplikatzen

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
eu: Honek eragiketa ezeztatuko du eta sistema egoera ezegonkorrean utz dezake. Ziur zaude hori egin nahi duzula?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
eu: Errorea %s paketean

en: A package failed to install.  Trying to recover:
eu: Pakete batek huts egin du instalatzean. Berreskuratzen saiatzen:

en: Changes applied
eu: Aldaketak aplikatuta

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
eu: Markatutako aldaketak orain aplikatzen ari dira. Denbora bat iraungo du, itxaron.

en: Installing and removing software
eu: Softwarea instalatzen eta kentzen

en: Removing software
eu: Softwarea kentzen

en: Installing software
eu: Softwarea instalatzen

en: Description and Name
eu: Azalpena eta izena

en: Dependencies
eu: Mendekotasunak

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
eu: Hornitutako paketeak

en: Supported
eu: Onartuta

en: Package Name
eu: Pakete-izena

en: Installed Version
eu: Instalatutako bertsioa

en: Latest Version
eu: Azken bertsioa

en: Size
eu: Tamaina

en: Download Size
eu: Deskargaren tamaina

en: Keep Configuration
eu: Mantendu konfigurazioa

en: Completely
eu: Erabat

en: Always Ask
eu: Galdetu beti

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Automatically
eu: Automatikoki

en: Default Upgrade
eu: Bertsio-berritze lehenetsia

en: Smart Upgrade
eu: Bertsio-berritze fina

en: An error occurred while saving configurations.
eu: Errorea gertatu da konfigurazioak gordetzean.

en: Choose font
eu: Aukeratu letra-tipoa

en: Color selection
eu: Kolore-hautatzea

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
eu: Hobetsi hautatutako banaketako paketearen bertsioa paketeak bertsio-berritzean. Beste banaketa bateko bertsioa eskuz derrigortzen baduzu, paketearen bertsioak banaketa horri jarraituko dio, lehenespeneko banaketen artean sartu arte.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
eu: Ez inoiz automatikoki eguneratu bertsio berri batera. _Kontu_handiz erabili aukera hau, ez dituzu-eta automatikoki eskuratuko segurtasun-eguneratzeak! Eskuz bertsio bat behartzen baduzu, paketearen bertsioak hautatutako distribuzioa jarraituko du.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
eu: Utzi 'Synaptic'i bertsio hoberena hautatzen. Erabili aukera hau ziur ez bazaude

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Package
eu: Paketea

en: URI
eu: URIa

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
eu: Sartu %s
    etiketa duen diskoa
    %s unitatean

en: Download rate: %s/s - %s remaining
eu: Deskargaren tasa: %s/s - %s falta da

en: Download rate: ...
eu: Deskarga-abiadura: ...

en: Downloading file %li of %li
eu: Fitxategiak deskargatzen: %li / %li

en: Queued
eu: Ilaran

en: Done
eu: Eginda

en: Hit
eu: Atzituta

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Field
eu: Eremua

en: Operator
eu: Eragilea

en: New Filter %i
eu: Iragazki berria: %i

en: Package Manager output
eu: Pakete-kudeatzailearen irteera

en: 
    While installing package %s:
eu: 
    %s paketea instalatzean:

en: 
    While preparing for installation:
eu: 
    Instalatzeko prestatzean:

en: APT system reports:
    %s
eu: APT sistemaren txostena:
    %s

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
eu: Adierazpena aurkitu da, ikusi bat datozen sarrerren zerrenda ezkerrean

en: %s Properties
eu: %s propietateak

en: This application is supported by the distribution
eu: Aplikazio hau honako banaketak onartzen du:

en: Get Screenshot
eu: Atera pantaila-argazkia

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
eu: E

en: Download
eu: Deskarga

en: Dependants
eu: Mendekoak

en: Dependencies of the Latest Version
eu: Azken bertsioaren mendekotasunak

en: Provided Packages
eu: Hornitutako paketeak

en: All
eu: Denak

en: No package is selected.
eu: Paketerik ez dago hautatuta.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
eu: Hautatu %s-(r)en bertsioa instalatzeko derrigortzeko

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
eu: Pakete-kudeatzaileak eskuragarri dagoen bertsio egokiena hautatuko du beti. Lehenespenekotik ezberdinduz eskuz beste bertsio bat derrigortzen baduzu, kudeaketako errorea gerta daiteke.

en: Rebuilding search index
eu: Bilaketa-indizea berreraikitzen

en: Quick filter
eu: Iragazki azkarra

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
eu: Kargatu berriro pakete-informazioa software-pakete berriei, kendutakoei eta eguneratutakoei buruzkoak azaltzeko

en: Mark all possible upgrades
eu: Markatu bertsio-berritze posible guztiak

en: Apply all marked changes
eu: Aplikatu markatutako aldaketa guztiak

en: View package properties
eu: Ikusi paketearen ezaugarriak

en: Search for packages
eu: Bilatu paketeak

en: Unmark
eu: Desmarkatu

en: Mark for Installation
eu: Markatu instalatzeko

en: Mark for Reinstallation
eu: Markatu berriro instalatzeko

en: Mark for Upgrade
eu: Markatu bertsio-berritzeko

en: Mark for Removal
eu: Markatu kentzeko

en: Mark for Complete Removal
eu: Markatu erabat kentzeko

en: Remove Including Orphaned Dependencies
eu: Kendu, mendekotasun zurtzak barne

en: Hold Current Version
eu: Atxiki uneko bertsioa

en: Properties
eu: Propietateak

en: Mark Recommended for Installation
eu: Markatu gomendatutakoak instalatzeko

en: Mark Suggested for Installation
eu: Markatu iradokitutakoak instalatzeko

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
eu: %i pakete zerrendatuta, %i instalatuta, %i hautsita. %i instalatzeko/bertsio-berritzeko, %i kentzeko; %s libratuko dira

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
eu: %i pakete zerrendatuta, %i instalatuta, %i hautsita. %i instalatzeko/bertsio-berritzeko, %i kentzeko; %s erabiliko dira

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
eu: %i pakete zerrendatuta, %i instalatuta, %i hautsita. %i instalatzeko/bertsio-berritzeko, %i kentzeko

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
eu[0]: Hautsitako pakete %d daukazu sisteman!
    
    Erabili "Broken" iragazkia lokalizatzeko.
eu[1]: Hautsitako %d pakete dauzkazu sisteman!
    
    Erabili "Broken" iragazkia lokalizatzeko.

en: Do you want to add another CD-ROM?
eu: Beste CD-ROM bat gehitu nahi duzu?

en: Open changes
eu: Ireki aldaketak

en: Can't write %s
eu: Ezin da idatzi %s

en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

en: Save full state, not only changes
eu: Gorde egoera osoa, ez soilik aldaketak

en: Repositories changed
eu: Biltegiak aldatuta

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
eu: Biltegiko informazioa aldatu egin da. Egin klik "Birkargatu" botoian aldaketak eragina izateko.

en: _Reload
eu: B_irkargatu

en: Never show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: Found %i packages
eu: %i pakete aurkitu dira

en: Starting help viewer...
eu: Laguntza-ikustailea abiarazten...

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
eu: Ezin izan da konfiguratzeko tresna abiarazi!
    Pakete hau instalatu behar duzu: 'libgnome2-perl'.

en: Starting package configuration tool...
eu: Paketeak konfiguratzeko tresna abiarazten...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
eu: Pakete-dokumentazioen ikustailea abiarazten...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
eu: "dwww" paketea instalatu behar duzu paketearen dokumentazioa arakatzeko

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
eu: Ezin izan dira aldaketak aplikatu!
    Konpondu hautsitako paketeak.

en: Applying marked changes. This may take a while...
eu: Markatutako aldaketak aplikatzen. Bere denbora beharko du...

en: Downloading Package Files
eu: Pakete-fitxategiak deskargatzen

en: Do you want to quit Synaptic?
eu: Synaptic-etik irten nahi duzu?

en: Downloading Package Information
eu: Pakete-informazioa deskargatzen

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
eu: Biltegiak egiaztatuko dira software-pakete berriak, kendutakoak eta instalatutakoak aztertzeko

en: Reloading package information...
eu: Pakete-informazioa berriro kargatzen...

en: Failed to resolve dependency problems!
eu: Huts egin du mendekotasun-arazoak konpontzean!

en: Successfully fixed dependency problems
eu: Behar bezala konpondu dira mendekotasun-arazoak

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
eu: Ezin izan da sistema bertsio-berritu!
    Konpondu hautsitako paketeak.

en: Marking all available upgrades...
eu: Bertsio-berritze erabilgarri guztiak markatzen...

en: Successfully marked available upgrades
eu: Bertsio-berritze erabilgarri guztiak behar bezala markatu dira

en: Failed to mark all available upgrades!
eu: Huts egin du bertsio-berritze erabilgarri guztiak markatzean!

en: Save script
eu: Gorde script-a

en: Select directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Please select a directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
eu: "universe" osagaia gehitzen ari zara.
    
    Osagai honen paketeak ez dira onartzen. Ziur zaude?

en: Repositories
eu: Biltegiak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Type
eu: Mota

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Distribution
eu: Banaketa

en: Section(s)
eu: Sekzioa(k)

en: Binary (deb)
eu: Bitarra (deb)

en: Source (deb-src)
eu: Iturburua (deb-src)

en: (no vendor)
eu: (hornitzailerik ez)

en: Cannot read vendors.list file
eu: Ezin da vendors.list fitxategia irakurri

en: Unknown source type
eu: Iturburu-mota ezezaguna

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
eu: <b>(FUNTSEZKOA) kendu egingo da</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
eu: <b>AURREKO BERTSIORA itzuliko da</b>

en: <b>To be removed</b>
eu: <b>Kentzeko</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
eu: <b>Erabat kentzeko (konfigurazio-fitxategiak barne)</b>

en: Unchanged
eu: Aldatu gabe

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
eu: <b>%s</b> (<b>funtsezkoa</b>) kendu egingo da

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
eu: <b>%s</b> <b>aurreko bertsiora</b> itzuliko da

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
eu: <b>%s</b> konfigurazioarekin kendu egingo da

en: <b>%s</b> will be removed
eu: <b>%s</b> kendu egingo da

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
eu: <b>%s</b> (<i>%s</i> bertsioa) <i>%s</i> bertsiora berrituko da

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
eu: <b>%s</b> (<i>%s</i> bertsioa) instalatuko da

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
eu: <b>%s</b> (<i>%s</i> bertsioa) berriro instalatuko da

en: _Hide Details
eu: _Ezkutatu xehetasunak

en: _Show Details
eu: _Erakutsi xehetasunak

en: Summary
eu: Laburpena

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
eu[0]: pakete %d blokeatuta dago
eu[1]: %d pakete blokeatuta daude

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
eu[0]: pakete %d atxiki egingo da, eta ez da bertsio-berrituko
eu[1]: %d pakete atxiki egingo dira, eta ez dira bertsio-berrituko

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
eu[0]: pakete berri %d instalatuko da
eu[1]: %d pakete berri instalatuko dira

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
eu[0]: pakete berri %d berriro instalatuko da
eu[1]: %d pakete berri berriro instalatuko dira

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
eu[0]: pakete %d bertsio-berrituko da
eu[1]: %d pakete bertsio-berrituko dira

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
eu[0]: pakete %d kendu egingo da
eu[1]: %d pakete kendu egingo dira

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
eu[0]: pakete %d <b>aurreko bertsiora</b> itzuliko da
eu[1]: %d pakete <b>aurreko bertsiora</b> itzuliko dira

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
eu[0]: <b>Kontuz:</b> funtsezko pakete %d kendu egingo da
eu[1]: <b>Kontuz:</b> funtsezko %d pakete kendu egingo dira

en: %s of extra space will be used
eu: %s leku gehiago erabiliko da

en: %s of extra space will be freed
eu: %s libratuko dira

en: 
    %s have to be downloaded
eu: 
    %s deskargatuko dira

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
eu: Funtsezko paketeak kendu egingo dira.
    Beharbada gero sistema ez da erabili ahal izango!

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: The following details are provided:
eu: Honako xehetasunak eman dira:

en: Setup Vendors
eu: Hornitzaileen konfigurazioa

en: FingerPrint
eu: Hatz-marka

en: OK
eu: Ados

en: Add
eu: Gehitu

en: Remove
eu: Kendu

en: Cancel
eu: Utzi

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
eu: E/E

en: Find
eu: Bilatu

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
eu: %s - azalpena

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Read Markings...
eu: _Irakurri markak...

en: _Save Markings
eu: _Gorde markak

en: Save Markings _As...
eu: Gorde markak _honela...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
eu: Sortu shell-eko script bat hautatutako paketeak beste ordenagailu batean deskargatzeko.

en: Generate package download script
eu: Sortu paketeak deskargatzeko script-a

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
eu: 'Sortu paketeak deskargatzeko script-a' funtzioarekin deskargatutako paketeak sisteman gehitzen du

en: Add downloaded packages
eu: Gehitu deskargatutako paketeak

en: _History
eu: _Historia

en: _Quit
eu: Irte_n

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _Redo
eu: B_erregin

en: U_nmark All
eu: D_esmarkatu denak

en: _Search...
eu: _Bilatu...

en: _Reload Package Information
eu: _Birkargatu pakete-informazioa

en: _Add CD-ROM...
eu: _Gehitu CD-ROMa...

en: _Mark All Upgrades...
eu: _Markatu bertsio-berritze erabilgarri guztiak...

en: _Fix Broken Packages
eu: _Konpondu hautsitako paketeak

en: Mark Packages by _Task...
eu: Markatu paketeak atazen arabera...

en: A_pply Marked Changes
eu: _Aplikatu markatutako aldaketak

en: _Package
eu: _Paketea

en: U_nmark
eu: _Desmarkatu

en: Mark for _Installation
eu: Markatu _instalatzeko

en: Mark for R_einstallation
eu: Markatu _berriro instalatzeko

en: Mark for _Upgrade
eu: Markatu ber_tsio-berritzeko

en: Mark for _Removal
eu: Markatu _kentzeko

en: Mark for Co_mplete Removal
eu: Markatu _erabat kentzeko

en: _Lock Version
eu: _Blokeatu bertsioa

en: Automatically installed
eu: Automatikoki instalatuta

en: _Force Version...
eu: _Derrigortu bertsioa...

en: _Configure...
eu: Kon_figuratu...

en: _Browse Documentation
eu: _Arakatu dokumentazioa

en: _Download Changelog
eu: Deskargatu aldaketen egunkaria

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: _Settings
eu: _Ezarpenak

en: _Repositories
eu: Bi_ltegiak

en: _Filters
eu: _Iragazkiak

en: _Set Internal Option...
eu: Ezarri _barne-aukera...

en: _Toolbar
eu: T_resna-barra

en: _Icons Only
eu: _Ikonoak soilik

en: _Text Only
eu: _Testua bakarrik

en: Text _Below Icons
eu: I_konoen azpiko testua

en: Text Be_side Icons
eu: _Ikonoen ondoko testua

en: _Hide
eu: E_zkutatu

en: _Help
eu: Lag_untza

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Quick Introduction
eu: _Sarrera azkarra

en: Icon _Legend
eu: Ikono-_legenda

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Mark All Upgrades
eu: Markatu bertsio-berri guztiak

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Search
eu: Bilatu

en: _Sections
eu: _Sekzioak

en: S_earch Results
eu: Bilaketaren _emaitzak

en: S_tatus
eu: _Egoera

en: _Custom Filters
eu: _Iragazki pertsonalizatuak

en: <b>Package:</b>
eu: <b>Paketea:</b>

en: <b>Section:</b>
eu: <b>Sekzioa:</b>

en: <b>Priority:</b>
eu: <b>Lehentasuna:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
eu: <b>Mantentzailea:</b>

en: <b>Status:</b>
eu: <b>Egoera:</b>

en: <b>Tags:</b>
eu: <b>Etiketak:</b>

en: <b>Installed Version</b>
eu: <b>Instalatutako bertsioa</b>

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: <b>Latest Available Version</b>
eu: <b>Azken bertsio erabilgarria</b>

en: Download:
eu: Deskarga:

en: Common
eu: Arrunta

en: Installed Files
eu: Instalatutako fitxategiak

en: Available versions:
eu: Bertsio erabilgarriak:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
eu: <b>Oharra:</b> lehenetsikoa ez den bertsio bat instalatzeko, aukeratu <b>Paketea -> Derrigortu bertsioa...</b> menutik.

en: Versions
eu: Bertsioak

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
eu: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic bertsioa</span>

en: Package management software using apt.
eu: apt-n oinarritutako pakete-kudeaketako softwarea.

en: Debtag support is enabled.
eu: Debtag-en euskarria gaituta dago.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
eu: Bisitatu etxeko orria hemen: 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
eu: Software hau GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioko baldintzen arabera ematen da

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
eu: Jatorrizko egilea:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Mantentzaileak:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Laguntzaileak:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
eu: Nork idatzia:

en: translators-credits
eu: Mikel Pascual Aldabaldetreku <mikel.paskual@gmail.com>, 2007
    Mikel Pascual Aldabaldetreku <mikel.paskual@gmail.com>, 2008
    Hizkuntza Politikarako Sailburuordetza <hizkpol@ej-gv.es>
    Iñaki Larrañaga Murgoitio <dooteo@euskalgnu.org>

en: Translated by
eu: Itzulpena:

en: Documented by
eu: Dokumentazioa:

en: _Search
eu: _Bilatu

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Look in:
eu: Begiratu hemen:

en: _Mark
eu: _Markatu

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
eu: <span weight="bold" size="larger">Egin beharreko aldaketak markatu?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
eu: Aukeratutako ekintzak beste pakete batzuetan ere badu eragina. Ondorengo aldaketak beharrezkoak dira jarraitzeko.

en: <b>Appearance</b>
eu: <b>Itxura</b>

en: <b>Marking Changes</b>
eu: <b>Aldaketak markatzen</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
eu: Eskatu beste pakete batzuetan eragina duten aldaketak berresteko

en: Consider recommended packages as dependencies
eu: Hartu gomendatutako paketeak mendekotasuntzat

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
eu: Egoerako ikonoan klik egiteak ekintza egokiena markatzen du

en: System upgrade:
eu: Sistemaren bertsio-berritzea:

en: Number of undo operations:
eu: Desegiteko eragiketa-kopurua:

en: Reloading outdated package information:
eu: Pakete-informazio zaharkitua berriro kargatzen:

en: <b>Applying Changes</b>
eu: <b>Aldaketak aplikatzen</b>

en: Apply changes in a terminal window
eu: Aplikatu aldaketak terminal-leiho batean

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
eu: Aldaketak behar bezala aplikatutakoan, galdetu irten nahi den

en: General
eu: Orokorra

en: <b>Columns</b>
eu: <b>Zutabeak</b>

en: Move _Up
eu: Eraman g_ora

en: Move D_own
eu: Eraman _behera

en: <b>Fonts</b>
eu: <b>Letra-tipoak</b>

en: Use custom application font
eu: Erabili aplikazioko letra-tipo pertsonalizatua

en: Use custom terminal font
eu: Erabili terminaleko letra-tipo pertsonalizatua

en: A_pplication Font
eu: Aplikazioko _letra-tipoa

en: _Terminal Font
eu: _Terminaleko letra-tipoa

en: Columns and Fonts
eu: Zutabeak eta letra-tipoak

en: <b>Colors</b>
eu: <b>Koloreak</b>

en: Color packages by their status
eu: Ezarri paketeen kolorea bakoitzaren egoeraren arabera

en: Marked for installation:
eu: Instalatzeko markatuta:

en: Color
eu: Kolorea

en: Marked for removal:
eu: Kentzeko markatuta:

en: Marked for complete removal:
eu: Erabat kentzeko markatuta:

en: Upgradable:
eu: Berritu daitekeena:

en: Marked for reinstallation:
eu: Berriro instalatzeko markatuta:

en: Marked for upgrade:
eu: Bertsio-berritzeko markatuta:

en: Not installed:
eu: Instalatu gabe:

en: Not installed (locked):
eu: Instalatu gabe (blokeatuta):

en: Installed (locked):
eu: Instalatuta (blokeatuta):

en: Installed:
eu: Instalatuta:

en: New in repository:
eu: Berria biltegian

en: Marked for downgrade:
eu: Aurreko bertsiora itzultzeko markatuta:

en: Broken:
eu: Hautsita:

en: Colors
eu: Koloreak

en: <b>Temporary Files</b>
eu: <b>Aldi baterako fitxategiak</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
eu: _Utzi deskargatutako pakete guztiak cachean

en: _Delete downloaded packages after installation
eu: _Ezabatu deskargatutako paketeak instalazioa egin ondoren

en: _Only delete packages which are no longer available
eu: _Ezabatu dagoeneko erabilgarri ez dauden paketeak bakarrik

en: _Delete Cached Package Files
eu: _Ezabatu pakete-fitxategiak cachetik

en: Delete all cache package files now.
eu: Ezabatu pakete-fitxategi guztiak cachetik

en: <b>History files</b>
eu: <b>Historia fitxategiak</b>

en: _Keep history
eu: _Mantendu historia

en: Delete _History files older than:
eu: Ezabatu honakoa baino_historiaren fitxategi zaharragoak:

en: days
eu: egun

en: Files
eu: Fitxategiak

en: <b>Proxy Server</b>
eu: <b>Proxy zerbitzaria</b>

en: Manual proxy configuration
eu: Proxy-aren eskuzko konfigurazioa

en: IP address or host name of the http proxy server
eu: Http proxy zerbitzariaren ostalari-izena edo IP helbidea

en: Port:
eu: Ataka:

en: Port number of the http proxy server
eu: Http proxy zerbitzariaren ataka-zenbakia

en: IP address or host name of the ftp proxy server
eu: Ftp proxy zerbitzariaren ostalari-izena edo IP helbidea

en: Port number of the ftp proxy server
eu: Ftp proxy zerbitzariaren ataka-zenbakia

en: No proxy for:
eu: Proxy-rik ez honentzat:

en: FTP proxy:
eu: FTP proxy-a:

en: HTTP proxy:
eu: HTTP proxy-a:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
eu: Proxy-aren bidez kontaktatuko ez diren ostalarien eta domeinuen zerrenda, koma bidez bereizia (adib: localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Network
eu: Sarea

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
eu: <span size="large" weight="bold">Ezarpen hauek eragina dute sistemaren nukleoan. Kontuz egin aldaketak.</span>

en: Always prefer the highest version
eu: Hobetsi beti bertsio berriena

en: Always prefer the installed version
eu: Hobetsi beti instalatutako bertsioa

en: Prefer versions from:
eu: Hobetsi hemengo bertsioak:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
eu: <span weight="bold" size="large">Idatzi CD-ROMaren izena</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
eu: Izena CD-ROMa identifikatzeko erabiliko da, gero bertatik paketeak instalatu ahal izateko.

en: Disc label:
eu: Diskoaren izena:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
eu: <span size="large" weight="bold">Ezarri barne-aukera</span>

en: Only experts should use this.
eu: Adituek bakarrik erabili beharko lukete hau.

en: Value:
eu: Balioa:

en: Variable:
eu: Aldagaia:

en: Return to the main screen
eu: Itzuli pantaila nagusira

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
eu: <span weight="bold" size="large">Ondorengo aldaketak aplikatu?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
eu: Hau duzu aldaketak aplikatu aurretik markatutako aldaketen zerrenda aztertzeko azken aukera.

en: <b>Summary</b>
eu: <b>Laburpena</b>

en: The package files will be downloaded, but not installed
eu: Pakete-fitxategiak deskargatu egingo dira; ez dira instalatuko

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
eu: Hornitzaileek beraien paketeak sinatu ohi dute paketearen jatorria eta osotasuna egiaztatzeko. Egiaztapena desgaitzeak segurtasun arriskua dakar.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
eu: <b>Unekoa</b>

en: Installed packages that are up-to-date
eu: Instalatutako paketeak (eguneratu daitekeenak)

en: Upgradable
eu: Berritu daitekeena

en: Installed packages that are upgradable
eu: Instalatutako paketeak (berritu daitekeenak)

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
eu: Bertsio berriagora berritu daitezkeen paketeak instalatuta

en: Residual config
eu: Hondar-konfigurazioa

en: Removed packages that have left configuration files on the system
eu: Kendutako paketeak (konfigurazio-fitxategiak sisteman utzi dituztenak)

en: Not installed packages
eu: Instalatu gabeko paketeak

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
eu: <b>Markatuta</b>

en: Not marked
eu: Markatu gabe

en: Packages that won't be changed
eu: Aldatuko ez diren paketeak

en: For installation or upgrade
eu: Instalatzeko edo bertsio-berritzeko

en: Packages that will be installed or upgraded
eu: Instalatu edo bertsio-berrituko diren paketeak

en: For removal
eu: Kentzeko

en: Packages that will be removed
eu: Kenduko diren paketeak

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
eu: <b>Bestelakoak</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
eu: Biltegian berriak diren paketeak azken "Birkargatzeaz" geroztik

en: Packages that will never be upgraded
eu: Inoiz bertsio-berrituko ez diren paketeak

en: Orphaned
eu: Zurtzak

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
eu: Gehiago behar ez diren liburutegi-paketeak (deborphan behar da)

en: Not installable
eu: Instalatu gabe

en: Packages that are not available in any repository
eu: Inolako biltegitan erabilgarri ez dauden paketeak

en: Packages with broken dependencies
eu: Hautsitako mendekotasunak dituzten paketeak

en: Automatic install
eu: Instalatu automatikoki

en: Automatic removable
eu: Automatikoki ken daitekeena

en: Policy broken
eu: Hautsitako araua

en: Currently in broken policy state
eu: Unean politika hautsiaren egoeran

en: _Deselect All
eu: _Desautatu denak

en: _Invert All
eu: _Alderantzikatu dena

en: Include selected sections only
eu: Sartu hautatutako sekzioak bakarrik

en: Exclude selected sections
eu: Kanpoan utzi hautatutako sekzioak

en: Boolean operator between property criterias:
eu: Eragile boolearra irizpide-propietate artean:

en: AND
eu: ETA

en: OR
eu: EDO

en: Include
eu: Sartu

en: Exclude
eu: Kanpoan utzi

en: Tags
eu: Etiketak

en: URI:
eu: URIa:

en: Distribution:
eu: Banaketa:

en: Section(s):
eu: Sekzioa(k):

en: Vendors...
eu: Hornitzaileak...

en: <i>Preparing packages...</i>
eu: <i>Paketeak prestatzen...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
eu: Itxi automatikoki, aldaketak behar bezala aplikatutakoan

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Extra output was generated during Package Manager operation
eu: Irteera gehigarria sortu da pakete-kudeatzailearen eragiketan

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
eu: <span size="large" weight="bold">Zein ataza landu behar ditu ordenagailuak?</span>
    
    Aurrez hautatutako pakete-taldeak dira bakoitzaren ataza lantzeko. Ataza bat hautatzen baduzu dagozkion paketeak instalatzeko markatuko dira.

en: _Description
eu: _Azalpena

en: <b>Terminal Output:</b>
eu: <b>Terminaleko irteera:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
eu: Itxi elkarrizketa-koadroa, aldaketak behar bezala aplikatutakoan

en: Quick Introduction
eu: Sarrera azkarra

en: Show this dialog at startup
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro hau abiaraztean

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
eu: Zure sistemako softwarea <i>paketeka</i> antolatzen da. Pakete-kudeatzaileak software-paketeak kentzeko, instalatzeko edo bertsio-berritzeko aukera ematen dizu.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
eu: Paketeen informazioa aldiro birkargatzea gomendatzen zaizu. Bestela segurtasun arloko eguneraketa garrantzitsuak gal zenitzake.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
eu: <b>Oharra:</b> Aldaketak ez dira berehala aplikatzen. Lehenik aldaketa guztiak markatu behar dituzu, eta ondoren, denak aplikatu.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
eu: Paketeak hainbat modutan marka ditzakezu instalatzeko, eguneratzeko edo kentzeko

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
eu: Hautatu paketea eta aukeratu ekintza 'Pakete' menutik

en: Double click on the package name.
eu: Egin klik-bikoitza pakete-izenean

en: Choose the action from the context menu of the package.
eu: Aukeratu ekintza paketearen testuinguruko menutik

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
eu: Egin klik egoera-ikonoan ekintza guztiak dituen menua irekitzeko

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
eu: <span weight="bold" size="larger">Ezin izan da paketeak markatu instalatzeko, kentzeko edo bertsio-berritzeko</span>
    
    Honako paketeek bete gabeko mendekotasunak dituzte. Ziurtatu beharrezko biltegi guztiak gehitu eta gaitu direla hobespenetan.

en: Complete changelog of the latest version:
eu: Azken bertsioaren aldaketen egunkari osoa

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
eu: <big><b>Ezin izan dira errepositorio-aurkibide guztiak deskargatu</b></big>
    
    Agian, errepositoria jadanik ez da existitzen edo sarean arazoak daude. Halakorik badago, aurkibidearen bertsio zahar bat erabiliko da. Bestela, errepositorioa ez da kontuan hartuko. Egiazta ezazu sare-konexioa ondo dagoela eta errepositorioaren helbidea zuzen idatzirik dagoela ezarpenetan.

en: Icon Legend
eu: Ikono-legenda

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
eu: <b>Pakete baten uneko egoera adierazteko erabiltzen dira ondorengo ikonoak:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
eu: <big><b>Ezin izan da beharrezko pakete-fitxategi guztiak deskargatu</b></big>
    
    Instalatzea nahi duzun paketearen bertsioa jadanik ez dago biltegian, edo arazoak daude paketearen iturburuarekin. Kargatu berriro pakete-zerrenda eta egiaztatu paketearen iturburua (adib. CDa edo sareko konexioa)

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
eu: <span weight="bold" size="larger">Paketearen informazioa zaharkitua dago</span>
    
    Paketearen informazioa 48 ordu baino zaharragoa da. Segurtasun eguneraketa garrantzitsuak egon daitezke. Pakete-informazioa aldiro eguneratzea gomendatzen da.

en: Remember the answer
eu: Gogoratu erantzuna

en: History
eu: Historia

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
eu: Instalatu, kendu eta bertsio-berritu diren software-paketeen historia

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
eu: <b><big>Irten eta baztertu markatutako aldaketak?</big></b>
    Markatutako aldaketa batzuk ez dira aplikatu oraindik. Galdu egingo dira, 'Synaptic'etik irtetea aukeratuz gero.

en: _Keep
eu: _Mantendu

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: Difference between the files
eu: Fitxategien arteko ezberdintasunak

en: _Force Version
eu: _Derrigortu bertsioa

en: Force version:
eu: Derrigortu bertsioa:

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
eu: <b><big>Markatu bertsio-berritzea modu azkarrean?</big></b>
    
    Bertsio-berritze azkarra ('dist-upgrade') gatazkak konpontzen saiatzen da, bertsio-berritzearen mendekotasun guztiak betetzeko modu azkar batean.
    
    <b>Oharra:</b> bertsio-berritzeak bakarrik markatu egingo dira, gero aplikatu egin behar dituzu.

en: Remember my answer for future upgrades
eu: Gogoratu erantzuna hurrengo bertsio-berritzeetan

en: This behavior can be changed in the preferences later.
eu: Portaera hori gero hobespenetan alda daiteke.

en: HTTP authentication
eu: HTTP autentifikazioa

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
eu: <span weight="bold" size="larger">Sartu CD-ROMaren etiketa</span>
    
    Etiketa erabiliko da CD-ROM honetatik paketeak instalatzea nahi izanez gero. Etiketa CD-ROMean idaztea aholkatzen da, CD-ROMa errazago aurkitzeko.

en: Label:
eu: Etiketa:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
eu: <big><b>Sartu gehitzea nahi duzun biltegiaren APT lerro osoa</b></big>
    
    APT lerroak honako edukia izaten du: mota, helbidea eta biltegiaren edukia. Adibidez <i>"deb http://ftp.debian.org etch main"</i>. Sintaxiaren azalpen xehetua dokumentazioan aurki dezakezu.

en: APT line:
eu: APT lerroa:

en: _Add Repository
eu: _Gehitu biltegia

en: Synaptic Package Manager
eu: Synaptic pakete-kudeatzailea

en: Package Manager
eu: Pakete-kudeatzailea

en: Install, remove and upgrade software packages
eu: Instalatu, kendu eta bertsio-berritu software-paketeak

en: Includes
eu: Barne hartzen ditu

en: Excludes
eu: Kanpoan uzten ditu

en: Package name
eu: Paketearen izena

en: Version number
eu: Bertsio-zenbakia

note: provides and name
en: Conflicting packages
eu: Gatazkan dauden paketeak

note: conflicts
en: Replaced packages
eu: Ordeztutako paketeak

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
eu: Gomendioak

note: /recommends
en: Suggestions
eu: Iradokizunak

note: suggests
en: Dependent packages
eu: Mendeko paketeak

en: Please insert a disc in the drive.
eu: Sartu disko bat unitatean.

en: Package is supported
eu: Paketea onartuta dago

en: <i>Running...</i>
eu: <i>Exekutatzen...</i>

en: <i>Finished</i>
eu: <i>Amaituta</i>

en: <i>Can't close while running</i>
eu: <i>Ezin da itxi exekutatzen ari den bitartean</i>
