synaptic - en to hy translation catalogue (9 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
hy: Համակարգի կառավարում

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
hy: Հիմնական համակարգ

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
hy: Հաղարդակցություն

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
hy: Մշակում

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
hy: Փաստաթղթություն

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
hy: Վրիպազերծում

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
hy: Խմբագրիչներ

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
hy: Ներկառուցված սարքեր

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
hy: Խաղեր եւ զվարճություններ
