synaptic - en to nb translation catalogue (608 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
nb: Systemadministrasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
nb: Basissystem

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
nb: Mono/CLI infrastruktur

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
nb: Kommunikasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
nb: Databaser

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
nb: Utvikling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
nb: Dokumentasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
nb: Feilsøking

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
nb: Tekstredigering

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
nb: Elektronikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
nb: Innebygde enheter

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
nb: Skrifttyper

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
nb: Spill og underholdning

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
nb: GNOME skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
nb: Grafikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
nb: GNU R statistisk system

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
nb: Gnustep skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
nb: Amatørradio

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
nb: Haskell programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
nb: Webtjenere

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
nb: Tolkede programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
nb: Java programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
nb: KDE skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
nb: Kjerner og moduler

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
nb: Biblioteker – utvikling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
nb: Biblioteker

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
nb: Lisp programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
nb: Lokaltilpassing

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
nb: E-post

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
nb: Matematikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
nb: Diverse - tekstbasert

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
nb: Nettverk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
nb: Nyhetsgrupper

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
nb: OCaml programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
nb: Biblioteker – gamle

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
nb: Plattformuavhengig

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
nb: Perl programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
nb: PHP programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
nb: Python programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
nb: Ruby programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
nb: Vitenskap

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
nb: Skall

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
nb: Oppgaver

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
nb: TeX-skriving

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
nb: Tekstbehandling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
nb: Verktøy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
nb: Versjonskontrollsystemer

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
nb: Videoprogrammer

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
nb: Internett

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
nb: Diverse - grafisk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
nb: Xfce skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
nb: Zope/Plone-miljø

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
nb: Ukjent

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
nb: Konvertert fra RPM av Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
nb: Internasjonale og lokale innstillinger

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
nb: Metapakker

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
nb: Eksportrestriksjoner (USA)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
nb: ufri

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
nb: Frie støtteprogrammer for ufri programvare

en: Stat failed for %s
nb: Stat mislyktes for %s

en: Unable to create a tmp file
nb: Kunne ikke opprette en midlertidig fil

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
nb: gzip mislyktes, kanskje disken er full.

en: Failed to reopen fd
nb: Klarte ikke å åpne fd på nytt

en: Failed to rename
nb: Klarte ikke gi nytt navn

en: No valid records were found.
nb: Fant ingen gyldige oppføringer.

en: Cannot find filename or size tag
nb: Kan ikke finne filnavn eller størrelsesmerke

en: Error parsing file record
nb: Feil ved tolking av filoppføring

en: Failed to open %s.new
nb: Kunne ikke åpne %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
nb: Kunne ikke endre navn fra %s.new to %s

en: Internal error
nb: Intern feil

en: Preparing...
nb: Forbereder...

en: Unable to read the cdrom database %s
nb: Klarte ikke lese CD-databasen %s

en: Unmounting CD-ROM...
nb: Avmonterer CD-ROM...

en: Waiting for disc...
nb: Venter på disk...

en: Insert a disc in the drive.
nb: Sett inn medie.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
nb: Monterer CD...

en: Failed to mount the cdrom.
nb: Kunne ikke montere CD.

en: Identifying disc...
nb: Identifiserer platen...

en: Couldn't identify disc.
nb: Kunne ikke å gjenkjenne platen.

en: Scanning disc...
nb: Ser gjennom platen...

en: Cleaning package lists...
nb: Rydder i pakkelister...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
nb: Fant ingen pakkefiler. Det er mulig at dette er en plate som ikke er klargjort for APT.

en: Disc not successfully scanned.
nb: Klarte ikke fullstendig se gjennom platen.

en: Empty disc name.
nb: Tomt platenavn.

en: Registering disc...
nb: Registrerer disk...

en: Copying package lists...
nb: Kopierer pakkelister...

en: Writing sources list...
nb: Skriver kildeliste...

en: Done!
nb: Ferdig!

en: Failed to stat %s%s
nb: Greide ikke finne %s%s

en: Unable to change to %s
nb: Klarte ikke bytte til %s

en: Unable to read %s
nb: Kunne ikke lese %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
nb: FEIL: kunne ikke åpne %s for skriving

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
nb: FEIL: kunne ikke hente passordet til superbrukeren

en: ERROR: could not create configuration directory %s
nb: FEIL: kunne ikke opprette oppsettsmappen %s

en: ERROR: could not create state directory %s
nb: FEIL: kunne ikke opprette statusmappen %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
nb: FEIL: kunne ikke opprette midlertidigmappen %s

en: ERROR: could not create log directory %s
nb: FEIL: kunne ikke opprette loggmappen %s

en: couldn't open %s for writing
nb: kunne ikke åpne %s for skriving

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
nb: 
    Alle endringer ble utført. Du kan lukke vinduet nå.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
nb: 
    Alle endringer og oppdateringer ble ikke utført. For flere detaljer om feilen(e), vennligst utvid «detaljer»-panelet under.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
nb: 
    Installasjon av alle pakker fra dette mediet var vellykket. For å fortsette installasjonen, vennligst lukk dette vinduet.

en: The list of installed files is only available for installed packages
nb: Listen over installerte filer er bare tilgjengelig for installerte pakker

en: or dependency
nb: eller avhengighet

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
nb: 
    Ingen versjoner er tilgjengelige av pakken %s, men den eksisterer i databasen.
    Vanligvis betyr dette at pakken ble nevnt i et avhengighetsforhold, men aldri ble lastet opp. Det kan også bety at den er utdatert eller ikke tilgjengelig med den nåværende kildelisten. (sources.list)

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
nb: 	%s %s, men %s vil bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
nb:  %s: %s %s, men %s vil bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
nb: 	%s %s, men kan ikke installeres

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
nb: 	%s, men er en virtuell pakke

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
nb: %s: %s, men er en virtuell pakke

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
nb: 	%s, men vil ikke bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
nb: %s: %s, men kommer ikke til å bli installert

en:  or
nb:  eller

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
nb: Ugyldig felt i fil for brukervalg, mangler pakkehode

en: Depends
nb: Avhenger av

en: PreDepends
nb: Forkrav

en: Suggests
nb: Foreslår

en: Recommends
nb: Anbefaler

en: Conflicts
nb: Konflikt

en: Replaces
nb: Erstatter

en: Obsoletes
nb: Foreldet

en: Breaks
nb: Brekker

en: Enhances
nb: Forbedrer

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
nb: Avhengighetsforhold

en: Marked for installation
nb: Vil bli installert

en: Marked for re-installation
nb: Vil bli installert på nytt

en: Marked for upgrade
nb: Vil bli oppgradert

en: Marked for downgrade
nb: Vil bli nedgradert

en: Marked for removal
nb: Vil bli fjernet

en: Marked for complete removal
nb: Skal fjernes fullstendig

en: Not installed
nb: Ikke installert

en: Not installed (locked)
nb: Ikke installert (låst)

en: Installed
nb: Installert

en: Installed (upgradable)
nb: Installert og oppgraderbar

en: Installed (locked to the current version)
nb: Installert (låst til nåværende versjon)

en: Broken
nb: Ødelagt

en: Not installed (new in repository)
nb: Ikke installert (ny i programvarearkivet)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
nb: Kunne ikke lese kildelisten.
    Gå til innstillinger for programvarearkiver for å rette opp problemet.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nb: Pakkelistene eller statusfil kunne leses eller åpnes.

en: Internal Error, non-zero counts
nb: Intern feil, «non-zero»-tellinger

en: Name
nb: Navn

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Maintainer
nb: Vedlikeholder

en: Version
nb: Versjon

en: Provides
nb: Skaffer

en: ReverseDepends
nb: Reverskrav

note: Reverse Depends
en: Origin
nb: Opprinnelse

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
nb: Komponent

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
nb: Søkestreng

en: Section
nb: Seksjon

en: Priority
nb: Prioritet

en: ReducedView
nb: Redusert visning

en: File
nb: Fil

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
nb: Korrupt regulæruttrykk «%s» i ReducedView-fil.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
nb: Intern feil ved åpning av hurtiglager (%d). Vennligst rapporter denne feilen.

en: Unable to correct dependencies
nb: Kunne ikke korrigere avhengigheter

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
nb: Kunne ikke merke oppgraderinger
    Sjekk systemet ditt for feil.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
nb: Intern feil, AllUpgrade ødela ting. Vennligst rapporter feilen.

en: dist upgrade Failed
nb: distribusjonsoppgradering mislyktes

en: Unable to lock the list directory
nb: Kunne ikke låse listemappen

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
nb: Kunne ikke hente eller godkjenne filene fra enkelte arkiver. Disse arkivene vil bli utelatt.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
nb: Ser bort fra ugyldige oppføringer i sources.list-filen!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
nb: Kunne ikke hente nøkkelfilen:

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
nb: Noen av pakkene kunne ikke hentes fra tjeneren/tjenerne

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
nb: Vil du ignorere disse pakkene, og fortsette?

en: Unable to correct missing packages
nb: Kunne ikke feilrette manglende pakker

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
nb: 
    Fjernet disse VIKTIGE pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
nb: 
    Nedgraderte disse pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
nb: 
    Fjernet fullstendig disse pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
nb: 
    Fjernet disse pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
nb: 
    Oppgraderte disse pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
nb: 
    Installerte disse pakkene:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
nb: 
    Installerte disse pakkene på nytt:

en: Unable to lock the download directory
nb: Kunne ikke låse nedlastingsmappen

en: Line %u too long in markings file.
nb: Linjen %u i markeringsfilen er for lang.

en: Malformed line %u in markings file
nb: Linje %u er feil i markeringsfilen

en: Setting markings...
nb: Markerer...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
nb: bzip2 mislyktes, disken er kanskje full.

en: Sections
nb: Seksjoner

en: Alphabetic
nb: Alfabetisk

en: Architecture
nb: Arkitektur

en: Search History
nb: Søkehistorikk

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Installed (unsupported)
nb: Installert (ikke støttet)

en: Not installed (unsupported)
nb: Ikke installert (ikke støttet)

en: Installed (auto removable)
nb: Installert (kan fjernes automatisk)

en: Installed (manual)
nb: Installert (manuelt)

en: Broken dependencies
nb: Brutte avhengigheter

en: New in repository
nb: Nytt i programvarearkivet

en: Pinned
nb: Står fast

en: Installed (local or obsolete)
nb: Installert (lokalt eller gammelt)

en: Not installed (residual config)
nb: Ikke installert (konfigurasjonsrester)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
nb: Søker

en: Search Filter
nb: Søkefilter

en: Reduced View
nb: Redusert vising

en: Marked Changes
nb: Markerte endringer

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
nb: Pakke med debconf-støtte

en: Upgradable (upstream)
nb: Oppgraderbar (oppstrøms)

en: Community Maintained (installed)
nb: Vedlikeholdt av utviklerfellesskapet (installert)

en: Missing Recommends
nb: Mangler anbefalinger

en: Local
nb: Lokal

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
nb: Ikke automatisk:

en: Can't read %s
nb: Kan ikke lese %s

en: Syntax error in line %s
nb: Syntaksfeil på linje %s

en: Vendor block %s is invalid
nb: Leverandørblokken %s er ugyldig

en: Usage: synaptic [options]
nb: Bruk: synaptic [valg]

en: -h   This help text
nb: -h Denne hjelpeteksten

en: -r   Open in the repository screen
nb: -r Åpne i programvarekilde-vinduet

en: -f=? Give an alternative filter file
nb: -f=? Oppgi en alternativ filterfil

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
nb: -t Oppgi en alternativ tittel på hovedvinduet (f.eks maskinnavn med 'uname -n')

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
nb: -i=? Start med filteret med gitt navn

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
nb: --upgrade-mode Start oppgradering og vis endringer

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
nb: --dist-upgrade-mode Start DistUpgrade og vis endringer

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
nb: --update-at-startup Kjør «Oppdater» ved oppstart

en: --non-interactive Never prompt for user input
nb: --non-interactive Aldri spør etter brukerinnblanding

en: --task-window Open with task window
nb: --task-window Åpne med oppgavevindu

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
nb: --add-cdrom Legg til en cdrom under oppstart (trenger sti til cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
nb: --ask-cdrom Spør etter cdrom og avslutt

en: --test-me-harder  Run test in a loop
nb: --test-me-harder Kjør test i en løkke

en: Another synaptic is running
nb: Synaptic kjører allerede

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
nb: Synaptic kjører allerede i interaktiv modus. Vennligst avslutt denne først.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
nb: Synaptic kjører allerede i ikke-interaktiv modus. Vennligst vent til den er ferdig.

en: Unable to get exclusive lock
nb: Klarte ikke å få eksklusiv tilgang

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
nb: Dette betyr vanligvis at en annen pakkebehandler (som apt-get eller aptitude) allerede kjører. Vennligst lukk denne først.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
nb: Starter «Synaptic pakkebehandler» uten administrative rettigheter

en: Synaptic Package Manager
nb: Synaptic pakkebehandler

en: Scanning CD-ROM
nb: Søker gjennom CD-ROM

en: Invalid disc name!
nb: Ugyldig platenavn!

en: Disc Label
nb: Plateetikett

en: Credits
nb: Bidragsytere

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
nb: Om Synaptic

en: Downloading Changelog
nb: Laster ned endringslogg

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
nb: Endringsloggen inneholder informasjon om endringer og rettede feil i hver versjon av pakken.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
nb: Endringslogg for %s

en: Package changes
nb: Pakkeendringer

en: Warning
nb: Advarsel

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
nb: Du er i ferd med å installere pakker som <b>ikke</b> kan verifiseres! Dette kan medføre at et individ med onde hensikter kan skade eller ta kontroll over systemet ditt.

en: NOT AUTHENTICATED
nb: IKKE VERIFISERT

note: removed
en: To be removed
nb: Vil bli fjernet

en: To be downgraded
nb: Vil bli nedgradert

en: To be installed
nb: Vil bli installert

en: To be upgraded
nb: Vil bli oppgradert

en: To be re-installed
nb: Skal installeres på nytt

en: To be kept
nb: Vil bli holdt tilbake

en: Replace configuration file
    '%s'?
nb: Vil du erstatte konfigurasjonsfilen
    «%s?»

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
nb: Konfigurasjonsfilen %s har blitt endret enten av deg eller et script. En oppdatert versjon kommer med denne pakken. Hvis du vil beholde den gjeldende versjonen, skriver du 'Keep'. Vil du erstatte nåværende fil og installere den nye versjonen?

en: Applying Changes
nb: Utfører endringer

en: Copy
nb: Kopier

en: Select All
nb: Merk alle

en: Ctrl-c pressed
nb: Ctrl-c ble trykket

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
nb: Dette vil avbryte handlingen, og kan ødelegge systemet. Er du sikker på at du ønsker å gjøre dette?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
nb: Feil i pakken %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
nb: Prøver å gjenopprette etter pakkefeil

en: Error failed to fork pty
nb: En feil førte til oppsplitting av pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
nb: En pakke kunne ikke installeres. Prøver å gjenopprette:

en: Changes applied
nb: Endringer utført

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
nb: De markerte endringene blir nå utført. Dette kan ta litt tid. Vennligst vent.

en: Installing and removing software
nb: Legger til og fjerner programvare

en: Removing software
nb: Fjerner programvare

en: Installing software
nb: Installerer programvare

en: Description and Name
nb: Beskrivelse og navn

en: Dependencies
nb: Avhengigheter

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
nb: Tilgjengelige pakker

en: Supported
nb: Støttede

en: Package Name
nb: Pakkenavn

en: Installed Version
nb: Installert versjon

en: Latest Version
nb: Siste versjon

en: Size
nb: Størrelse

en: Download Size
nb: Nedlastingsstørrelse

en: Keep Configuration
nb: Behold konfigurasjon

en: Completely
nb: Fullstendig

en: Always Ask
nb: Spør alltid

en: Ignore
nb: Ignorer

en: Automatically
nb: Automatisk

en: Default Upgrade
nb: Standard oppgradering

en: Smart Upgrade
nb: Smart oppgradering

en: An error occurred while saving configurations.
nb: En feil oppstod under lagring av konfigurasjonen.

en: Choose font
nb: Velg skrifttype

en: Color selection
nb: Velg farger

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
nb: Foretrekk pakkeversjoner fra den valgte distribusjonen når pakker oppgraderes.  Dersom du manuelt tvinger igjennom en versjon fra en annen distribusjon, vil pakkeversjonen følge den distribusjonen inntil den blir en del av standard-distribusjonen.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
nb: Oppgrader aldri til en ny versjon automatisk. Vær _veldig_ forsiktig med å velge dette, da du ikke vil få automatiske sikkerhetsoppdateringer. Hvis du manuelt tvinger igjennom en versjon, vil pakkeversjonen følge den valgte distribusjonen

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
nb: La synaptic velge den beste versjonen for deg. Velg dette hvis du er usikker.

en: Visible
nb: Synlig

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Package
nb: Pakke

en: URI
nb: Nettadresse

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
nb: Vennligst sett inn platen med navnet:
    %s
    i stasjon %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
nb: Nedlastingshastighet: %s/s - %s gjenstår

en: Download rate: ...
nb: Nedlastingshastighet: ...

en: Downloading file %li of %li
nb: Laster ned fil %li av %li

en: Queued
nb: Lagt i kø

en: Done
nb: Fullført

en: Hit
nb: Treff

en: Failed
nb: Mislyktes

en: Filters
nb: Filter

en: Field
nb: Felt

en: New Filter %i
nb: Nytt filter %i

en: Package Manager output
nb: Pakkebehandler-resultat

en: 
    While installing package %s:
nb: 
    Ved installasjon av pakke %s:

en: 
    While preparing for installation:
nb: 
    Under forberedelse til installasjon:

en: APT system reports:
    %s
nb: APT-systemet rapporterer:
    %s

en: Not found
nb: Ikke funnet

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
nb: Uttrykket ble funnet, vennligst sjekk listen til venstre for passende elementer.

en: %s Properties
nb: Egenskaper for %s

en: This application is supported by the distribution
nb: Dette programmet er støttet av distribusjonen

en: Get Screenshot
nb: Vis skjermbilde

en: Get Changelog
nb: Hent endringslogg

en: Visit Homepage
nb: Besøk hjemmeside

en: Download
nb: Nedlasting

en: Dependants
nb: Avhenger av

en: Dependencies of the Latest Version
nb: Siste versjons avhengigheter

en: Provided Packages
nb: Tilgjengelige pakker

en: All
nb: Alle

en: No package is selected.
nb: Ingen pakke er valgt.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
nb: Velg versjonen av %s som skal tvangsinstalleres

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
nb: Pakkebehandleren velger alltid den mest passende versjonen som er tilgjengelig. Hvis du velger en annen versjon enn den forhåndsvalgte kan det oppstå feil i behandlingen av avhengigheter.

en: Rebuilding search index
nb: Gjenoppbygger søkeindeks

en: Quick filter
nb: Hurtigfilter

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
nb: Oppdater pakkerinformasjonen for å få informasjon om nye, fjernede eller oppdaterte pakker.

en: Mark all possible upgrades
nb: Merk alle mulige oppgraderinger

en: Apply all marked changes
nb: Utfør alle merkede endringer

en: View package properties
nb: Vis pakkeegenskaper

en: Search for packages
nb: Søk etter pakker

en: Unmark
nb: Fjern merking

en: Mark for Installation
nb: Merk for installering

en: Mark for Reinstallation
nb: Merk for reinstallasjon

en: Mark for Upgrade
nb: Merk for oppgradering

en: Mark for Removal
nb: Merk for fjerning

en: Mark for Complete Removal
nb: Merk for fullstendig fjerning

en: Remove Including Orphaned Dependencies
nb: Fjern (med avhengige pakker)

en: Hold Current Version
nb: Hold nåværende versjon

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Mark Recommended for Installation
nb: Marker anbefalte pakker for installering/oppgradering

en: Mark Suggested for Installation
nb: Marker foreslåtte pakker for installering/oppgradering

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
nb: %i pakker i listen, %i installert, %i ødelagt. %i klar til installering/oppdatering, %i skal fjernes; %s vil bli frigjort

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
nb: %i pakker i listen, %i installert, %i ødelagt. %i klar til installering/oppdatering, %i skal fjernes; %s vil bli brukt

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
nb: %i pakker i listen, %i installert, %i ødelagt. %i klar til installering/oppdatering, %i skal fjernes

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
nb[0]: Du har %d ødelagt pakke på systemet.
    
    Bruk «Ødelagt»-filteret for å finne den.
nb[1]: Du har %d ødelagte pakker på systemet.
    
    Bruk «Ødelagt»-filteret for å finne dem.

en: Do you want to add another CD-ROM?
nb: Vil du legge til en ny CD-ROM?

en: Open changes
nb: Åpne endringer

en: Can't write %s
nb: Kan ikke skrive %s

en: Save changes
nb: Lagre endringer

en: Save full state, not only changes
nb: Lagre komplett tilstand, ikke bare endringer

en: Repositories changed
nb: Programvarearkiv er endret

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
nb: Arkivinformasjonen har blitt endret. Du må klikke på «Les på nytt»-knappen for at dine endringer skal tre i kraft

en: _Reload
nb: _Last på nytt

en: Never show this message again
nb: Ikke vis denne meldingen igjen

en: Found %i packages
nb: Fant %i pakker

en: Starting help viewer...
nb: Starter hjelpeviseren...

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
nb: Kan ikke starte konfigurasjonsverktøyet.
    Du må installere pakken «libgnome2-perl».

en: Starting package configuration tool...
nb: Starter pakkekonfigureringssverktøyet...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
nb: Starter pakkedokumentasjonsviseren...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
nb: Du må installere pakken «dwww» for å lese pakkedokumentasjonen

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
nb: Kunne ikke utføre endringer!
    Ordne ødelagte pakker først.

en: Applying marked changes. This may take a while...
nb: Utfører merkede endringer. Dette kan ta litt tid...

en: Downloading Package Files
nb: Laster ned pakkefiler

en: Do you want to quit Synaptic?
nb: Vil du avslutte Synaptic?

en: Downloading Package Information
nb: Laster ned pakkeinformasjon

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
nb: Programvarearkivene vil undersøkes for nye, fjernede eller oppdaterte pakker.

en: Reloading package information...
nb: Laster pakkeinformasjon på nytt...

en: Failed to resolve dependency problems!
nb: Greide ikke løse avhengighetsforhold!

en: Successfully fixed dependency problems
nb: Ordnet avhengighetsforhold

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
nb: Kunne ikke oppgradere systemet.
    Fiks ødelagte pakker først.

en: Marking all available upgrades...
nb: Merker alle tilgjengelige oppgraderinger...

en: Successfully marked available upgrades
nb: Alle tilgjengelige oppdateringer er merket

en: Failed to mark all available upgrades!
nb: Kunne ikke merke alle tilgjengelige oppdateringer!

en: Save script
nb: Lagre skript

en: Select directory
nb: Velg mappe

en: Please select a directory
nb: Vennligst velg en mappe

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
nb: Du har valgt å legge til «universe»-arkivet.
    
     Pakker i dette arkivet er ikke støttet. Er du sikker?

en: Repositories
nb: Programvarearkiv

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Vendor
nb: Utgiver

en: Distribution
nb: Distribusjon

en: Section(s)
nb: Seksjon(er)

en: Binary (deb)
nb: Binær (deb)

en: Source (deb-src)
nb: Kilde (deb-src)

en: (no vendor)
nb: (ingen utgiver)

en: Cannot read vendors.list file
nb: Kunne ikke lese filen vendors.list

en: Unknown source type
nb: Ukjent kildetype

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
nb: <b>(ESSENSIELL) vil bli fjernet</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
nb: <b>Vil bli NEDGRADERT</b>

en: <b>To be removed</b>
nb: <b>Vil blir fjernet<b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
nb: <b>Vil bli helt fjernet (inkludert konfigurasjonsfiler)</b>

en: Unchanged
nb: Uendret

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
nb: <b>%s</b> (<b>essensiell</b>) vil bli fjernet

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
nb: <b>%s</b> vil bli <b>nedgradert</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
nb: <b>%s</b> vil bli fjernet med konfigurasjonsfiler

en: <b>%s</b> will be removed
nb: <b>%s</b> vil bli fjernet

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
nb: <b>%s</b> (versjon <i>%s</i>) vil bli oppgradert til versjon <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
nb: <b>%s</b> (versjon <i>%s</i>) vil bli installert

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
nb: <b>%s</b> (versjon <i>%s</i>) vil bli installert på nytt

en: _Hide Details
nb: _Skjul detaljer

en: _Show Details
nb: _Vis detaljer

en: Summary
nb: Sammendrag

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
nb[0]: %d pakke er låst
nb[1]: %d pakker er låst

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
nb[0]: %d pakke vil bli holdt tilbake og ikke oppgradert
nb[1]: %d pakker vil bli holdt tilbake og ikke oppgradert

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
nb[0]: %d ny pakke vil bli installert
nb[1]: %d nye pakker vil bli installert

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
nb[0]: %d ny pakke vil bli reinstallert
nb[1]: %d nye pakker vil bli reinstallert

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
nb[0]: %d pakke vil bli oppgradert
nb[1]: %d pakker vil bli oppgradert

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
nb[0]: %d pakke vil bli fjernet
nb[1]: %d pakker vil bli fjernet

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
nb[0]: %d pakke vil bli <b>nedgradert</b>
nb[1]: %d pakker vil bli <b>nedgradert</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
nb[0]: <b>Advarsel:</b> %d nødvendig pakke vil bli fjernet
nb[1]: <b>Advarsel:</b> %d nødvendige pakker vil bli fjernet

en: %s of extra space will be used
nb: %s ekstra plass vil bli brukt

en: %s of extra space will be freed
nb: %s ekstra plass vil bli frigjort

en: 
    %s have to be downloaded
nb: 
    %s må lastes ned

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
nb: Essensielle pakker vil bli fjernet.
    Dette kan gjøre systemet ditt ubrukelig!

en: An error occurred
nb: En feil oppsto

en: The following details are provided:
nb: Detaljer:

en: Setup Vendors
nb: Utgiverinnstillinger

en: FingerPrint
nb: Fingeravtrykk

en: Add
nb: Legg til

en: Remove
nb: Fjern

en: Cancel
nb: Avbryt

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
nb: -

en: Find
nb: Finn

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
nb: Beskrivelse %s

en: _File
nb: _Fil

en: _Save Markings
nb: _Lagre merking

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
nb: Lag et shell-skript så du kan laste ned de valgte pakkene på en annen datamaskin

en: Generate package download script
nb: Generer nedlastingsskript for pakke

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
nb: Legg til pakker som er lastet ned med funksjonen som lager pakkenedlastingsskript

en: Add downloaded packages
nb: Legg til nedlastede pakker

en: _History
nb: _Historikk

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Undo
nb: _Angre

en: _Redo
nb: _Fjern

en: _Search...
nb: _Søk...

en: _Reload Package Information
nb: _Last pakkeinformasjon på nytt

en: _Add CD-ROM...
nb: _Legg til CD-ROM...

en: _Mark All Upgrades...
nb: Merk _alle oppgraderingar...

en: _Fix Broken Packages
nb: _Fiks ødelagte pakker

en: Mark Packages by _Task...
nb: Merk pakker etter _oppgave...

en: A_pply Marked Changes
nb: _Utfør merkede endringer

en: _Package
nb: _Pakke

en: U_nmark
nb: _Fjern markering

en: Mark for _Installation
nb: Merk for _installering

en: Mark for R_einstallation
nb: Merk for reinstallasjon

en: Mark for _Upgrade
nb: Merk for _oppgradering

en: Mark for _Removal
nb: Merk for _fjerning

en: Mark for Co_mplete Removal
nb: Merk for _fullstendig fjerning

en: _Lock Version
nb: _Lås versjon

en: Automatically installed
nb: Automatisk installert

en: _Force Version...
nb: _Tving versjon...

en: _Configure...
nb: S_ett opp...

en: _Browse Documentation
nb: _Se gjennom dokumentasjon

en: _Download Changelog
nb: _Last ned endringslogg

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: _Settings
nb: _Innstillinger

en: _Repositories
nb: _Programvarearkiv

en: _Filters
nb: _Filtre

en: _Toolbar
nb: _Verktøylinje

en: _Icons Only
nb: Bare _ikoner

en: _Text Only
nb: Bare _tekst

en: Text _Below Icons
nb: Tekst _under ikoner

en: Text Be_side Icons
nb: Tekst ved _siden av ikoner

en: _Hide
nb: Sk_jul

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Contents
nb: Komponenter

en: _Quick Introduction
nb: Ko_rt innføring

en: Icon _Legend
nb: Ikonfor_klaring

en: _About
nb: Om

en: Reload
nb: Last på nytt

en: Mark All Upgrades
nb: Merk alle oppgraderinger

en: Apply
nb: Bruk

en: Search
nb: Søk

en: _Sections
nb: _Seksjoner

en: S_earch Results
nb: Søk_eresultater

en: _Custom Filters
nb: _Egendefinerte filtre

en: _Architecture
nb: _Arkitektur

en: <b>Package:</b>
nb: <b>Pakke:</b>

en: <b>Section:</b>
nb: <b>Seksjon:</b>

en: <b>Priority:</b>
nb: <b>Prioritet:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
nb: <b>Vedlikeholdes av:</b>

en: <b>Tags:</b>
nb: <b>Stikkord:</b>

en: <b>Installed Version</b>
nb: <b>Installert versjon</b>

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Version:
nb: Versjon:

en: <b>Latest Available Version</b>
nb: <b>Siste tilgjengelige versjon</b>

en: Download:
nb: Last ned:

en: Common
nb: Felles

en: Installed Files
nb: Installerte filer

en: Available versions:
nb: Tilgjengelige versjoner:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
nb: <b>Merk:</b> For å installere en versjon som er forskjellig fra den originale, velg <b>Pakker -> Tving Versjon...</b> fra menyen.

en: Versions
nb: Versjoner

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
nb: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic versjon</span>

en: Package management software using apt.
nb: Pakkebehandlingsprogramvare som bruker apt.

en: Debtag support is enabled.
nb: Debtag-støtte er aktivert.

en: Written by
nb: Skrevet av

en: translators-credits
nb: oversettere

en: Translated by
nb: Oversatt av

en: Documented by
nb: Dokumentert av

en: _Search
nb: _Søk

en: Search:
nb: Søk:

en: Look in:
nb: Se i:

en: Show individual files
nb: Vis individuelle filer

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
nb: <span weight="bold" size="larger">Merk nødvendige tilleggsendringer?</span>

en: <b>Appearance</b>
nb: <b>Utseende</b>

en: <b>Marking Changes</b>
nb: <b>Merker endringer</b>

en: System upgrade:
nb: Systemoppgradering:

en: <b>Applying Changes</b>
nb: <b>Utfører endringer</b>

en: Apply changes in a terminal window
nb: Utfører endringene i et terminalvindu

en: General
nb: Generelt

en: <b>Columns</b>
nb: <b>Kolonner</b>

en: <b>Fonts</b>
nb: <b>Skrifttyper</b>

en: Columns and Fonts
nb: Kolonner og skrifttyper

en: <b>Colors</b>
nb: <b>Farger</b>

en: Marked for installation:
nb: Skal installeres:

en: Color
nb: Farger

en: Marked for removal:
nb: Skal fjernes:

en: Upgradable:
nb: Kan oppgraderes:

en: Marked for reinstallation:
nb: Skal installeres på nytt:

en: Marked for upgrade:
nb: Skal oppgraderes:

en: Not installed:
nb: Ikke installert:

en: Not installed (locked):
nb: Ikke installert (låst):

en: Installed (locked):
nb: Installert (låst):

en: Installed:
nb: Installert:

en: New in repository:
nb: Nytt i programvarearkivene:

en: Marked for downgrade:
nb: Skal nedgraderes:

en: Broken:
nb: Ødelagt:

en: Colors
nb: Farger

en: <b>Temporary Files</b>
nb: <b>Midlertidige filer</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
nb: _La alle nedlastede pakker ligge i mellomlageret

en: _Delete downloaded packages after installation
nb: _Slett de nedlastede pakkene etter installasjon

en: _Only delete packages which are no longer available
nb: _Slett kun pakker som ikke lenger er tilgjengelige

en: _Delete Cached Package Files
nb: _Slett lagrede pakkefiler

en: <b>History files</b>
nb: <b>Historikk</b>

en: _Keep history
nb: _Behold historikk

en: Delete _History files older than:
nb: Fjern _historikk eldre enn:

en: days
nb: dager

en: Files
nb: Filer

en: Direct connection to the Internet
nb: Direkte internettilkobling

en: FTP proxy:
nb: FTP-mellomtjener:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
nb: Kommaseparert liste over verter og domener som ikke vil bli kontaktet gjennom mellomtjener (f.eks. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
nb: Autentisering

en: Network
nb: Nettverk

en: Disc label:
nb: Plateetikett:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Variable:
nb: Variabel:

en: Return to the main screen
nb: Tilbake til hovedvinduet

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
nb: <span weight="bold" size="large">Utføre disse endringene?</span>

en: <b>Summary</b>
nb: <b>Sammendrag</b>

en: The package files will be downloaded, but not installed
nb: Pakkefilene vil lastes ned, men ikke installeres

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
nb: Utgiver signerer pakkene sine for å sikre pakkens opphav og integritet. Å deaktivere verifisering av pakker er en sikkerhetsrisiko.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
nb: <b>Gjeldende</b>

en: Installed packages that are up-to-date
nb: Installerte oppdaterte pakker

en: Upgradable
nb: Kan oppgraderes

en: Installed packages that are upgradable
nb: Installerte pakker som kan oppgraderes

en: Residual config
nb: Etterliggendes konfigurasjon

en: Not installed packages
nb: Ikke installerte pakker

en: Not marked
nb: Ikke installert

en: Packages that won't be changed
nb: Pakker som ikke vil bli endret

en: For installation or upgrade
nb: For installasjon eller oppgradering

en: Packages that will be installed or upgraded
nb: Pakker som vil bli installert eller oppgradert

en: Packages that will be removed
nb: Pakker som vil bli fjernet

en: Packages that will never be upgraded
nb: Pakker som aldri vil bli oppgradert

en: Orphaned
nb: Foreldreløs

en: Not installable
nb: Ikke installert

en: Packages with broken dependencies
nb: Avhenger av ødelagte pakker

en: _Select All
nb: _Merk alt

en: _Deselect All
nb: _Merk ingen

en: _Invert All
nb: _Inverter merking

en: Include selected sections only
nb: Inkluder bare valgte seksjoner

en: Exclude selected sections
nb: Ekskluder valgte seksjoner

en: AND
nb: OG

en: OR
nb: ELLER

en: Include
nb: Inkluder

en: Exclude
nb: Utelat

en: Tags
nb: Stikkord

en: URI:
nb: Nettadresse

en: Distribution:
nb: Distribusjon:

en: Section(s):
nb: Seksjon(er):

en: Vendors...
nb: Utgiverer...

en: <i>Preparing packages...</i>
nb: <i>Forbereder pakker...</i>

en: Details
nb: Detaljer

en: _Description
nb: _Beskrivelse

en: Show this dialog at startup
nb: Vis dette dialogvinduet ved oppstart

en: Double click on the package name.
nb: Dobbelklikk på pakkenavnet.

en: Complete changelog of the latest version:
nb: Fullstendig endringslogg for siste versjon:

en: Icon Legend
nb: Ikonforklaring

en: Remember the answer
nb: Husk svaret

en: History
nb: Historikk

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
nb: <b><big>Avslutt og forkast merkede endringer</big></b>
    
    Fremdeles finnes merkede forandringer som ikke har blitt fullført. De vil bli forkastet hvis du avslutter Synaptic.

en: _Keep
nb: _Behold

en: _Force Version
nb: _Tving versjon

en: Force version:
nb: Tving versjon:

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
nb: <b><big>Marker oppgraderinger på en mer intelligent måte?</big></b>
    
    Standardoppgraderingsmetoden hopper over oppgraderinger som fører til konflikter eller som krever installering av nye pakker.
    
    Den intelligente oppgraderingen (dist-upgrade) prøver å løse konflikter samt å installere alle nye pakker som trengs.
    
    <b>NB:</b> Oppgraderingene vil bare bli merket. Du må fortsatt utføre endringene.

en: This behavior can be changed in the preferences later.
nb: Denne oppførselen kan senere endres på i innstillinger.

en: HTTP authentication
nb: HTTP-autentisering

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: Label:
nb: Etikett:

en: _Add Repository
nb: _Legg til programvarearkiv

en: Synaptic Package Manager
nb: Synaptic pakkebehandler

en: Package Manager
nb: Pakkebehandler

en: Install, remove and upgrade software packages
nb: Installer, fjern eller oppgrader programpakker

en: Includes
nb: Inkluder

en: Excludes
nb: Ekskluder

en: Package name
nb: Pakkenavn

en: Version number
nb: Versjonsnummer

note: provides and name
en: Conflicting packages
nb: Pakker i konflikt

note: conflicts
en: Replaced packages
nb: Pakker som er erstattet

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
nb: Anbefalinger

note: /recommends
en: Suggestions
nb: Forslag

note: suggests
en: Dependent packages
nb: Pakkeavhengigheter

en: Please insert a disc in the drive.
nb: Vennligst sett inn en plate.

en: Package is supported
nb: Pakken støttes

en: <i>Finished</i>
nb: <i>Ferdig</i>
