synaptic - en to no translation catalogue (343 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
no: Systemadministrasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
no: Grunnsystem

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
no: Kommunikasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
no: Utvikling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
no: Dokumentasjon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
no: Editorere:

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
no: Elektronikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
no: Innesluttede enhet

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
no: Spill og Underholdning

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
no: Gnome skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
no: Grafikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
no: Amatørradio

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
no: KDE skrivebordsmiljø

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
no: Bibliotek - utvikling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
no: Bibliotek

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
no: E-post

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
no: Matematikk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
no: Diverse - Tekstbasert

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
no: Nyhetsgrupper

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
no: Biblioteker - Gamle

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
no: Perl programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
no: Python programmeringsspråk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
no: Vitenskap

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
no: Skall

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
no: Oppgaver

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
no: TeX Skriving

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
no: Tekstbehandling

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
no: Verktøy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
no: Diverse - Grafisk

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
no: Ukjent

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
no: Konvert RPM av Alien

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
no: Begrenset på eksport

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
no: ikke gratis

en: Stat failed for %s
no: Stat feilet for %s

en: Unable to create a tmp file
no: Kunne ikke lage en tmp fil

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
no: gzip feilet, muligens full disk

en: Failed to reopen fd
no: Kunne ikke åpne %s.

en: Failed to rename
no: Kunne ikke endre navn på

en: No valid records were found.
no: Ingen gyldige arkiv ble funnet

en: Cannot find filename or size tag
no: [Kunne ikke finne filnavn eller størrelse]

en: Failed to open %s.new
no: Kunne ikke åpne %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
no: Kunne ikke endre navn fra %s.new to %s

en: Internal error
no: Intern feil

en: Preparing...
no: Forbereder...

en: Unable to read the cdrom database %s
no: Kunne ikke lese cdrom databasen %s

en: Unmounting CD-ROM...
no: Monterer cdrom...

en: Waiting for disc...
no: Søker gjennom cdrom'en...

en: Insert a disc in the drive.
no: Sett inn en cd i cdrommen.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
no: Monterer cdrom...

en: Failed to mount the cdrom.
no: Kunne ikke montere cdrom.

en: Identifying disc...
no: Identifiserer cdrom...

en: Couldn't identify disc.
no: Kunne ikke å identifisere cdrom.

en: Scanning disc...
no: Søker gjennom cdrom...

en: Cleaning package lists...
no: Rydde i pakkelisten...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
no: Kunne ikke finne noen pakker. Muligens er ikke dette en APT-enabled plate.

en: Empty disc name.
no: Tomt platenavn

en: Registering disc...
no: Identifiserer cdrom...

en: Writing sources list...
no: Skriver source listen...

en: Done!
no: Ferdig!

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
no: FEIL: Kunne ikke hente passordet til superbrukeren

en: ERROR: could not create configuration directory %s
no: FEIL: Kunne ikke opprette konfigurasjonsmappen %s

en: ERROR: could not create log directory %s
no: FEIL: Kunne ikke opprette konfigurasjonsmappen %s

en: couldn't open %s for writing
no: Kunne ikke åpne %s for skriving

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
no: 
    Vellykket installasjon av alle pakker fra dette mediet. For å fortsette installasjonen vennligst lukk dette vinduet.

en: The list of installed files is only available for installed packages
no: Listen av installerte filer er bare tilgjengelig for installerte pakker

en: or dependency
no: eller avhengighet

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
no: 
    Pakke %s har ingen tilgjengelige versjoner, men den eksisterer i databasen. 
    Vanligvis betyr dette at pakken ble nevnt i et avhengighetsforhold og ble aldri lastet opp, den er foreldet eller ikke tilgjengelig i sources.list

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
no: 	%s %s ,men %s vil bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
no:  %s er/vil bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
no: 	%s %s pakken kan ikke installeres

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
no: 	%s pakken er en virtuell pakke

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
no: %s: pakken er en virtuell pakke

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
no: 	%s er/vil bli installert

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
no: %s: %s men kommer ikke til å bli installert

en:  or
no:  eller

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
no: Ugyldig felt i fil for brukervalg, mangler pakkehode

en: Depends
no: Avhenger av

en: Suggests
no: Foreslår

en: Recommends
no: Anbefalinger

en: Conflicts
no: Konflikt med

en: Replaces
no: Erstatter

en: Marked for installation
no: Merket for installering/oppgradering

en: Marked for re-installation
no: Merket for reinstallasjon

en: Marked for downgrade
no: Skal nedgraderes

en: Not installed (locked)
no: Ikke installert (blokkert)

en: Installed
no: Installert

en: Installed (locked to the current version)
no: Installert (låst til nåværende versjon)

en: Broken
no: Ødelagt

en: Not installed (new in repository)
no: Ikke installert (ny i

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
no: Listen av kilder kunne ikke bli lest.
    Gå til repository dialogen for å rette opp problemet.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
no: Pakkelisten eller statusfilen kunne ikke bli tolket eller åpnet.

en: Internal Error, non-zero counts
no: Intern feil, non-zero tellinger

en: Name
no: Navn

en: Description
no: Beskrivelse

en: Maintainer
no: Vedlikeholder

en: Version
no: Versjon

en: Provides
no: Gir

en: ReverseDepends
no: OmvendtAvhengighet

note: Reverse Depends
en: Origin
no: Opprinnelse

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
no: Søkestreng

en: Section
no: Seksjon

en: Priority
no: Prioritet

en: ReducedView
no: Redusert visning

en: Unable to correct dependencies
no: Kunne ikke rette opp avhengigheter

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
no: Kunne ikke merke oppgraderinger
    Sjekk systemet ditt for feil.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
no: Intern feil,

en: dist upgrade Failed
no: Distribusjonsoppgradering feilet

en: Unable to lock the list directory
no: Kunne ikke låse listemappen

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
no: Utgivelsesinformasjon fra noen arkiv kunne ikke hentes eller autentiseres.Disse arkivene ignoreres.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
no: Kunne ikke lese filen sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
no: Kunne ikke hente %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
no: Noen av pakkene kunne ikke hentes fra tjeneren.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
no: Vil du ignorere disse pakkene, og fortsette?

en: Unable to correct missing packages
no: Kunne ikke rette manglende pakker

en: Unable to lock the download directory
no: Kunne ikke låse nedlastingsmappen

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
no: bzip2 feilet, disk muligens full.

en: Sections
no: Seksjon

en: Alphabetic
no: Alfabetisk

en: Search History
no: Søkehistorie

en: Custom
no: Egendefinert

en: Installed (unsupported)
no: Installerte pakker (uten støtte):

en: Not installed (unsupported)
no: Ikke installert (uten støtte)

en: New in repository
no: Ny i arkivet

en: Pinned
no: Låst seg

en: Not installed (residual config)
no: Ikke installert

en: Search Filter
no: Søkefilter

en: Reduced View
no: Begrenset visning

en: Marked Changes
no: Merkede forandringer

en: Can't read %s
no: Kan ikke lese %s

en: -h   This help text
no: -h   Denne hjelpeteksten

en: Synaptic Package Manager
no: Synaptic Pakkebehandler

en: Scanning CD-ROM
no: Skanner cd-platen

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
no: Om Synaptic

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
no: Plateforandring

en: Package changes
no: Pakkeforandringer

note: removed
en: To be removed
no: Vil bli fjernet

en: To be installed
no: Vil bli installert

en: To be upgraded
no: Vil bli oppgradert

en: To be re-installed
no: Vil bli reinstallert

en: To be kept
no: Vil bli beholdt

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
no: Ta vare på pakken

en: Dependencies
no: Avhengighetsforhold

en: Supported
no: Støttede

en: Package Name
no: Pakkenavn

en: Installed Version
no: Installert versjon

en: Latest Version
no: Siste Versjon

en: Size
no: Størrelse

en: Download Size
no: Nedlastings størrelse

en: Keep Configuration
no: Behold konfigurasjon

en: Always Ask
no: Altid spør

en: Ignore
no: ignorer

en: Automatically
no: Automatisk

en: Default Upgrade
no: Distribusjonsoppgradering

en: Smart Upgrade
no: Smart Oppgradering

en: An error occurred while saving configurations.
no: En feil oppstod under lagring av konfigurasjonen.

en: Choose font
no: Velg skrifttype

en: Color selection
no: Farge velger

en: Visible
no: Synlig

en: Preferences
no: Innstillinger

en: Package
no: Pakke

en: URI
no: Nettadresse

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
no: Vennligst sett inn cd-platen med navnet:
    %s
    i cdrom'en %s

en: Downloading file %li of %li
no: Laster ned fil %li av %li

en: Queued
no: I køen

en: Done
no: Ferdig

en: Hit
no: Treff

en: Failed
no: Feilet

en: Filters
no: Filter

en: New Filter %i
no: Nytt filter %i

en: Package Manager output
no: Pakkebehandler output

en: 
    While installing package %s:
no: 
    Mens installerer pakke %s:

en: 
    While preparing for installation:
no: 
    Mens forbereder for installasjon:

en: APT system reports:
    %s
no: APT systemet rapporterer:
    %s

en: %s Properties
no: %s Eiendommer

en: Download
no: Last ned

en: Dependencies of the Latest Version
no: Avhengigheter av den siste versjonen

en: All
no: Alle

en: No package is selected.
no: Ingen pakker er valgt.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
no: Velg versjonen av %s som skal tvinges til installasjon

en: Mark all possible upgrades
no: Merk alle mulige oppgraderinger

en: Apply all marked changes
no: Utfør alle merkede forandringer

en: Unmark
no: Ikke merket

en: Mark for Installation
no: Merk for installeres/oppgraderes

en: Mark for Reinstallation
no: Marker for reinstallasjon

en: Mark for Complete Removal
no: Merk for komplett fjerning

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
no: %i pakker, %i installert, %i ødelagt. %i skal installeres/oppgraderes, %i skal fjernes ; %sB vil bli %s

en: Do you want to add another CD-ROM?
no: Vil du legge til en annen cd-plate?

en: Can't write %s
no: Kan ikke lese %s

en: Repositories changed
no: Arkiv er forandret

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
no: Arkivet har forandret seg. Du må trykke på "Reload" knappen for at forandringen skal skje

en: _Reload
no: _forny

en: Never show this message again
no: Aldri hvis denne beskjeden igjen

en: Starting help viewer...
no: Starter Help...

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
no: Kan ikke starter konfigurasjonsverktøy!
    Du må installere pakken 'libgnome2-perl'.

en: Starting package configuration tool...
no: Starter pakke konfigurasjonsverktøy...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
no: Starter pakkedokumentasjons viseren

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
no: Du må installere pakken "dwww" for å lese dokumentasjonen til en pakke

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
no: Kunne ikke fullføre forandringene!
    Fiks ødelagte pakker først.

en: Applying marked changes. This may take a while...
no: Utfører merkede forandringer. Dette kan ta ei stund...

en: Do you want to quit Synaptic?
no: Vil du avslutte Synaptic?

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
no: Arkivet vil bli sjekket for ny, fjernet eller oppgradert programvarepakker.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
no: Kunne ikke oppgradere systemet!
    Fiks ødelagte pakker først.

en: Successfully marked available upgrades
no: Vellykket merket tilgjengelige oppgraderinger

en: Failed to mark all available upgrades!
no: Feilet i å merke alle tilgjengelige oppgraderinger!

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
no: Du legger til "universe" komponent.
    
     Pakker i denne komponenten er ikke støttet. Er du sikker?

en: Repositories
no: Arkiv

en: Vendor
no: Distributør

en: Distribution
no: Distribusjon

en: Section(s)
no: Seksjon(er)

en: Source (deb-src)
no: Kilde (deb-src)

en: (no vendor)
no: (ingen distributør)

en: Cannot read vendors.list file
no: Kunne ikke lese filen vendors.list

en: Unknown source type
no: Unkjent kildetype

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
no: %d %s vil bli fjernet;

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
no: <b>%s</b> (versjon <i>%s</i>) vill bli oppgradert til versjon<i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
no: %d %s vil bli installert;

en: _Show Details
no: _Vis detaljer

en: Summary
no: Sammendrag

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
no[0]: %d %s ble holdt tilbake og ikke oppgradert;
no[1]: %d %s ble holdt tilbake og ikke oppgradert;

en: %s of extra space will be used
no: %s ekstra plass vil bli brukt

en: %s of extra space will be freed
no: %s ekstra plass vil bli frigjort

en: Add
no: Legg til

en: Remove
no: Fjern

en: Cancel
no: Avbryt

en: Find
no: Finn

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
no: Beskrivelse

en: _File
no: _Fil

en: _Undo
no: _Angre

en: A_pply Marked Changes
no: Utfør merkede forandringer

en: _Settings
no: _Innstillinger

en: _Repositories
no: _Arkiv

en: _Icons Only
no: _Bare Ikoner

en: _Text Only
no: _Bare Tekst

en: _Help
no: _Hjelp

en: _Quick Introduction
no: _Rask Introduksjon

en: Apply
no: Bruk

en: Search
no: Søk

en: <b>Maintainer:</b>
no: <b>Vedlikeholder</b>

en: <b>Installed Version</b>
no: <b>Installert versjon</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
no: <b>Siste tilgjengelige versjon</b>

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
no: <b>Merk:</b> For å installere en versjon som er forskjellig fra den originale, velg <b>Pakker -> Tving Versjon...</b> fra menyen.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
no: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic versjon</span>

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
no: Besøk websiden på 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
no: Denne programvaren er lisensiert under termen i GNU Genereal Publig License, Version 2.

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
no: Original programmerer:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Vedlikeholdere:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>.

en: Written by
no: Skrevet av

en: translators-credits
no: Oversettelses.

en: Translated by
no: Oversatt av

en: Documented by
no: Dokumentert av

en: Look in:
no: Se i:

en: _Mark
no: _Merk

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
no: <span weight="bold" size="larger">Merk nødvendige tilleggsforandringer?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
no: Valgte handlinger AFFECTS andre pakker. Følgende forandringer er nødvendige for å kunne fortsette.

en: <b>Appearance</b>
no: <b>Utseende</b>

en: Reloading outdated package information:
no: Oppdaterer utdaterte pakke informasjoner:

en: <b>Applying Changes</b>
no: <b>Utfør forandringer</b>

en: Apply changes in a terminal window
no: Utfører forandringene i et terminal vindu

en: General
no: Generellt

en: <b>Columns</b>
no: <b>Kolloner</b>

en: Move _Up
no: Flytt _Opp

en: Move D_own
no: Fkytt N_ed

en: Use custom application font
no: Bruk egendefinerte fonter

en: Use custom terminal font
no: Bruke egendefinerte terminal fonter

en: Color packages by their status
no: Farger på pakkene etter deres status

en: Marked for complete removal:
no: Merket for fullstendig fjerning:

en: Upgradable:
no: Kan oppgraderes:

en: Colors
no: Farger

en: <b>Temporary Files</b>
no: <b>Midlertidige filer</b>

en: Manual proxy configuration
no: Manuell proxykonfigurasjon

en: Port number of the http proxy server
no: Port nummer på http proxy serveren

en: IP address or host name of the ftp proxy server
no: IP addresse eller host name på proxy serveren

en: Port number of the ftp proxy server
no: Port nummer på ftp proxy server

en: No proxy for:
no: Ingen proxy for:

en: FTP proxy:
no: Ftp proxy

en: HTTP proxy:
no: HTTP proxy

en: Network
no: Nettverk

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
no: <span size="large" weight="bold">Sett et internt valg</span>

en: Only experts should use this.
no: Bare eksperter bør bruke dette.

en: Value:
no: Verdi:

en: Return to the main screen
no: Returner til hovedskjermen

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
no: <span weight="bold" size="large">Utfør følgende handlinger?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
no: Dette er siste sjanse til å se igjennom listen av merkede endringer før de blir utført.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
no: <b>Aktuell</b>

en: Installed packages that are up-to-date
no: Installerte pakker som er up-to-date

en: Upgradable
no: Kan oppgraderes

en: Installed packages that are upgradable
no: Installerte pakker som kan oppgraders

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
no: Installerte versjoner som er oppgraderbar mot senere upstream versjoner

en: Removed packages that have left configuration files on the system
no: Fjernede pakker som har lagt igjen konfigurasjonsfiler på systemet

en: Not installed packages
no: Ikke installerte pakker

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
no: <b>Merket</b>

en: Not marked
no: Ikke merket

en: Packages that won't be changed
no: Pakker som ikke vil forandres

en: For installation or upgrade
no: For installering eller oppgradering

en: Packages that will be installed or upgraded
no: Pakken vil bli installert eller oppgradert

en: For removal
no: For fjerning

en: Packages that will be removed
no: Pakker som vil bli fjernet

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
no: <b>Andre</b>

en: Packages that will never be upgraded
no: Pakker som aldri vil bli oppgradert.

en: Orphaned
no: Foreldreløs

en: Not installable
no: Ikke installerbar

en: Packages that are not available in any repository
no: Pakker som ikke er tilgjengelige i noen arkiver

en: Packages with broken dependencies
no: Pakke med ødelagte avhengigheter

en: Include selected sections only
no: Inkluder valgte seksjoner

en: AND
no: Og

en: OR
no: eller

en: Include
no: Inkluder

en: Exclude
no: Ekskluder

en: URI:
no: Nettadresse:

en: Distribution:
no: Distribusjon:

en: Section(s):
no: Seksjon(er);

en: Vendors...
no: Distributør...

en: _Description
no: _Beskrivelse

en: <b>Terminal Output:</b>
no: <b>Terminal ut:</b>

en: Quick Introduction
no: Rask introduksjon

en: Show this dialog at startup
no: Hvis dette tipset på oppstart

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
no: Programvaren på pc'en din er organisert i såkalte <i>pakker</i>. Pakkebehandleren gjør det lett å installere, oppgradere og fjerne programvarepakkene.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
no: Du bør oppdatere pakkeinformasjonen ofte. Ellers kan du miste viktige sikkerhetsoppdateringer.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
no: Man kan merke pakker for installason, oppgradering eller fjerning på mange måter:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
no: Merk pakke og velg handling fra 'Pakke' menyen.

en: Double click on the package name.
no: Dobbeltklikk på pakkenavnet.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
no: Klikk på status ikonet for å åpne en meny som inneholder alle valg.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
no: <span weight="bold" size="larger">Kunne ikke merke alle pakker for installasjon eller oppgradering</span>
    
    Følgende pakker har uavklarte avhengigheter. Sjekk om alle behøvde! arkiv er lagt til og enabled i instillinger.

en: Complete changelog of the latest version:
no: Komplett forandringslog fra den siste versjonen

en: Icon Legend
no: Ikon legende

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
no: <b>Følgende ikoner er brukt for å indikere følgende tilstand av en pakke:</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
no: <span weight="bold" size="larger">Pakke informasjonen din er utdatert</span>
    
    Pakke informasjonen din er eldre enn 48 timer. Det kan finnes viktige sikkerhetsoppgraderinger tilgjengelig. Det er anbefalt å oppdatere pakkeinformasjonen ofte.

en: Remember the answer
no: Husk svaret

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
no: <b><big>Avslutt og forkaste merkede forandringer</big></b>
    
    Fremdeles finnes merkede forandringer som ikke har blitt fullført.. De vil bli forkastet hvis du avslutter Synaptic.

en: _Force Version
no: Versjon

en: This behavior can be changed in the preferences later.
no: Denne oppførselen kan bli forandre i _preferences_ senere

en: Synaptic Package Manager
no: Synaptic Pakkeadministrasjon

en: Install, remove and upgrade software packages
no: Installer, fjern eller oppgrader programvare pakker

en: Includes
no: Inkludere

en: Version number
no: Versjon nummer

note: provides and name
en: Conflicting packages
no: Pakker i konflikt

note: conflicts
en: Replaced packages
no: Erstattete pakker

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
no: Anbefalinger

note: /recommends
en: Suggestions
no: Forslag

note: suggests
en: Dependent packages
no: Avhengige pakker

en: Package is supported
no: Pakken er støttet

en: <i>Running...</i>
no: <i>Kjører...</i>

en: <i>Finished</i>
no: <i>Ferdig</i>

en: <i>Can't close while running</i>
no: <i>Kan ikke lukkes under kjøring</i>
