synaptic - en to sl translation catalogue (714 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
sl: Sistemsko upravljanje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
sl: Osnovni sistem

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
sl: Razvojno okolje Mono/CLI

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
sl: Sporočanje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
sl: Podatkovne zbirke

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
sl: Razvoj

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
sl: Dokumentacija

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
sl: Razhroščevanje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
sl: Urejevalniki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
sl: Elektronika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
sl: Vgrajene naprave

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
sl: Pisave

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
sl: Igre in zabava

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
sl: Namizno okolje GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
sl: Grafika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
sl: Statistična orodja GNU R

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
sl: Namizno okolje Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
sl: Radioamaterstvo

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
sl: Programski jezik Haskell

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
sl: Spletni strežniki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
sl: Razčlenjevalni računalniški jeziki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
sl: Programski jezik Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
sl: Namizno okolje KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
sl: Sistemsko jedro in moduli

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
sl: Knjižnice - razvojna orodja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
sl: Knjižnice

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
sl: Programski jezik Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
sl: Jezikovno prilagajanje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
sl: Elektronska pošta

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
sl: Matematika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
sl: Razno - besedilna orodja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
sl: Omrežje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
sl: Novičarske skupine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
sl: Programski jezik OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
sl: Knjižnice - zastarela orodja

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
sl: Različni operacijski sistemi

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
sl: Programski jezik Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
sl: Programski jezik PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
sl: Programski jezik Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
sl: Programski jezik Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
sl: Znanost

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
sl: Ukazne lupine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
sl: Predstavni programi

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
sl: Naloge

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
sl: Urejevanje TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
sl: Urejevanje besedila

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
sl: Pripomočki

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
sl: Nadzorni sistema različic

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
sl: Video programska oprema

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
sl: Svetovni splet

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
sl: Razno - grafika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
sl: Namizno okolje Xfcd

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
sl: Okolje Zope/Plone

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
sl: Neopredeljeno

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
sl: Pretvorjeno iz RPM s sistemom Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
sl: Mednarodno in jezikovno prilagajanje

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
sl: Meta paketi

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
sl: Izobraževalni programi

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "introspection"
en: GObject Introspection data
sl: Vgrajeni predmeti GObject

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
sl: Omejen izvoz

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
sl: lastniško

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
sl: prispevno

en: Stat failed for %s
sl: Določevanje stanja za %s je spodletelo.

en: Unable to create a tmp file
sl: Ni mogoče ustvariti začasne datoteke

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
sl: gzip napaka; morda je disk poln.

en: Failed to reopen fd
sl: Napaka med ponovnim odpiranjem fd

en: Failed to rename
sl: Napaka med preimenovanjem

en: No valid records were found.
sl: Ni mogoče najti veljavnih zapisov.

en: Cannot find filename or size tag
sl: Ni mogoče najti imena datoteke ali oznake velikosti

en: Error parsing file record
sl: Napaka med razčlenjevanjem datotečnega zapisa

en: Failed to open %s.new
sl: Ni mogoče odpreti %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
sl: Napaka med preimenovanjem %s.new v %s

en: Internal error
sl: Notranja napaka

en: Preparing...
sl: Pripravljanje ...

en: Unable to read the cdrom database %s
sl: Ni mogoče prebrati zbirke podatkov nosilca CD %s

en: Unmounting CD-ROM...
sl: Odklapljanje nosilca CD ...

en: Waiting for disc...
sl: Čakanje na disk ...

en: Insert a disc in the drive.
sl: Vstavite disk v pogon.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
sl: Priklapljanje nosilca CD ...

en: Failed to mount the cdrom.
sl: Napaka med priklopom nosilca CD.

en: Identifying disc...
sl: Določevanje diska ...

en: Couldn't identify disc.
sl: Diska ni mogoče določiti.

en: Scanning disc...
sl: Preiskovanje diska ...

en: Cleaning package lists...
sl: Čiščenje seznama paketov ...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
sl: Ni mogoče najti paketov. Morda to ni disk, ki podpira sistem APT.

en: Disc not successfully scanned.
sl: Diska ni mogoče preiskati.

en: Empty disc name.
sl: Prazno ime diska.

en: Registering disc...
sl: Vpisovanje diska ...

en: Copying package lists...
sl: Kopiranje seznamov paketov ...

en: Writing sources list...
sl: Pisanje seznama virov ...

en: Done!
sl: Končano!

en: Failed to stat %s%s
sl: Ni mogoče pregledati stanja %s%s

en: Unable to change to %s
sl: Ni mogoče spremeniti v %s

en: Unable to read %s
sl: Ni mogoče prebrati %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
sl: NAPAKA: %s ni mogoče odpreti za pisanje

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
sl: NAPAKA: ni mogoče pridobiti skrbniškega gesla

en: ERROR: could not create configuration directory %s
sl: NAPAKA: ni mogoče ustvariti nastavitvenega imenika %s

en: ERROR: could not create state directory %s
sl: NAPAKA: ni mogoče ustvariti mape stanja %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
sl: NAPAKA: ni mogoče ustvariti začasne mape %s

en: ERROR: could not create log directory %s
sl: NAPAKA: ni mogoče ustvariti dnevniške mape %s

en: couldn't open %s for writing
sl: ni mogoče odpreti %s za pisanje

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
sl: 
    Posodobitev je uspešno končana. Okno se lahko zapre.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
sl: 
    Posodobitev ni bila povsem uspešna. Več podrobnosti napak je zabeleženih med podrobnostmi.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
sl: 
    S trenutnega vira so bili uspešno nameščeni vsi paketi. Za nadaljevanje z naslednjim virom je treba to okno zapreti.

en: The list of installed files is only available for installed packages
sl: Seznam nameščenih datotek je na voljo le za nameščene pakete

en: or dependency
sl: ali odvisnosti

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
sl: 
    Paket %s ni na voljo, vendar pa podatki o njem v zbirki obstajajo.
    To običajno pomeni, da je paket del odvisnosti, vendar nikoli ni bil poslan na strežnik, je zastarel ali pa podatki o poti do paketa niso navedeni v datoteki sources.list.

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
sl: 	%s %s, vendar bo nameščena različica %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
sl:  %s: %s %s, vendar bo nameščena različica %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
sl: 	%s %s, vendar paketa ni mogoče namestiti

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
sl: 	%s, vendar je to navidezni paket

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
sl: %s: %s, vendar je navidezni paket

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
sl: 	%s vendar paket ne bo nameščen

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
sl: %s: %s, vendar paket ne bo nameščen

en:  or
sl:  ali

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sl: Neveljaven zapis v nastavitveni datoteki; ni glave paketa

en: Depends
sl: Odvisno od

en: PreDepends
sl: Nastavitvena odvisnost

en: Suggests
sl: Predlagano

en: Recommends
sl: Priporočeno

en: Conflicts
sl: Spori

en: Replaces
sl: Nadomestno

en: Obsoletes
sl: Zastarelo

en: Breaks
sl: Okvarjeno

en: Enhances
sl: Dodatki

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
sl: Odvisnost od

en: Marked for installation
sl: Označeno za namestitev

en: Marked for re-installation
sl: Označeno za ponovno namestitev

en: Marked for upgrade
sl: Označeno za nadgradnjo

en: Marked for downgrade
sl: Označeno za ponižanje na starejšo različico

en: Marked for removal
sl: Označeno za odstranitev

en: Marked for complete removal
sl: Označeno za popolno odstranitev

en: Not installed
sl: Ni nameščeno

en: Not installed (locked)
sl: Ni nameščeno (zaklenjeno)

en: Installed
sl: Nameščeno

en: Installed (upgradable)
sl: Nameščeno (nadgradljivo)

en: Installed (locked to the current version)
sl: Nameščeno (zaklenjeno na trenutno različico)

en: Broken
sl: Okvarjeno

en: Not installed (new in repository)
sl: Ni nameščeno (novo v skladišču)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
sl: Seznama virov ni mogoče prebrati.
    Težavo je mogoče odpraviti z ustreznimi nastavitvami skladišča.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sl: Seznama paketov ali datoteke stanja ni mogoče razčleniti oziroma odpreti.

en: Internal Error, non-zero counts
sl: Notranja napaka, neničelni števci

en: Name
sl: Ime

en: Description
sl: Opis

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Version
sl: Različica

en: Provides
sl: Ponuja

en: ReverseDepends
sl: Obratna odvisnost

note: Reverse Depends
en: Origin
sl: Izvor

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
sl: Enota

en: Status
sl: Stanje

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
sl: Vzorec

en: Section
sl: Razdelek

en: Priority
sl: Prednost

en: ReducedView
sl: Okleščeni pogled

en: File
sl: Datoteka

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
sl: Neveljaven logični izraz '%s' v datoteki okleščenega pogleda.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
sl: Notranja napaka med odpiranjem predpomnilnika (%d). Pošljite poročilo.

en: Unable to correct dependencies
sl: Odvisnosti ni mogoče odpraviti

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
sl: Nadgradenj ni mogoče pravilno označiti.
    Preveriti je treba sistem za morebitne napake.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
sl: Notranja napaka. Z "nadgradnjo vsega" se je pokvaril paketni sistem. Pošljite poročilo.

en: dist upgrade Failed
sl: nadgradnja sistema je spodletela

en: Unable to lock the list directory
sl: Imenika seznama ni mogoče zakleniti

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
sl: Datotek s podrobnostmi objav nekaterih skladišč ni mogoče pridobiti in overiti. Takšna skladišča bodo prezrta.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
sl: Prezrti so neveljavni zapisi v datoteki sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
sl: Ni mogoče pridobiti %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
sl: Nekaterih paketov ni mogoče pridobiti s strežnika.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
sl: Ali želite nadaljevati in prezreti te pakete?

en: Unable to correct missing packages
sl: Manjkajočih paketov ni mogoče popraviti

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
sl: 
    Odstranjeni so bili naslednji KLJUČNI paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
sl: 
    Ponižani so bili naslednji paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
sl: 
    Popolno odstranjeni so bili naslednji paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
sl: 
    Odstranjeni so bili naslednji paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
sl: 
    Posodobljeni so bili naslednji paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
sl: 
    Nameščeni so bili naslednji paketi:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
sl: 
    Ponovno nameščeni so bili naslednji paketi:

en: Unable to lock the download directory
sl: Ni mogoče zakleniti mape prejemanja

en: Line %u too long in markings file.
sl: Vrstica %u v datoteki označb je predolga.

en: Malformed line %u in markings file
sl: Nepravilna vrstica %u v datoteki označb

en: Setting markings...
sl: Nastavljanje označb ...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
sl: bzip2 je spodletel, morda je disk zapolnjen.

en: Sections
sl: Razdelki

en: Alphabetic
sl: Abecedno

en: Architecture
sl: Strojni sistem

en: Search History
sl: Zgodovina iskanja

en: Custom
sl: Po meri

en: Installed (unsupported)
sl: Nameščeno (nepodprto)

en: Not installed (unsupported)
sl: Ni nameščeno (nepodprto)

en: Installed (auto removable)
sl: Nameščeno (samodejno odstranljivo)

en: Installed (manual)
sl: Nameščeno (ročno)

en: Broken dependencies
sl: Okvarjene odvisnosti

en: New in repository
sl: Novosti v skladišču

en: Pinned
sl: Pripeto

en: Installed (local or obsolete)
sl: Nameščeno (krajevno ali zastarelo)

en: Not installed (residual config)
sl: Ni nameščeno (preostala nastavitev)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
sl: Iskanje

en: Search Filter
sl: Filter iskanja

en: Reduced View
sl: Okleščeni pogled

en: Marked Changes
sl: Označene spremembe

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
sl: Pakirano z Debconf

en: Upgradable (upstream)
sl: Nadgradljivo (na novejšo različico)

en: Community Maintained (installed)
sl: Zunanji nameščeni paketi (vzdržuje skupnost)

en: Missing Recommends
sl: Manjkajoči priporočljivi paketi

en: Local
sl: Krajevno

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
sl: Ne samodejno:

en: Can't read %s
sl: %s ni mogoče prebrati

en: Syntax error in line %s
sl: Napaka skladnje v vrstici %s

en: Vendor block %s is invalid
sl: Podatki ponudnika %s niso veljavni

en: Usage: synaptic [options]
sl: Uporaba: synaptic [možnosti]

en: -h   This help text
sl: -h   To besedilo pomoči

en: -r   Open in the repository screen
sl: -r   Odpri na zaslonu skladišča

en: -f=? Give an alternative filter file
sl: -f=? Poda drugo datoteko filtra

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
sl: -t   Poda oknu drugačen naslov (npr. ime računalnika z ukazom `uname -n`)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
sl: -i=? Zažene z imenom zahtevanega filtra

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
sl: --upgrade-mode  Prikliče posodobitev in prikaže spremembe

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
sl: --dist-upgrade-mode  Prikliče posodobitev distribucije in prikaže spremembe

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
sl: --update-at-startup  Prikliče "posodobitev" ob zagonu

en: --non-interactive Never prompt for user input
sl: --non-interactive Ne čaka na vnos uporabnika

en: --task-window Open with task window
sl: --task-window Odpre okno nalog

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
sl: --add-cdrom Doda vir nosilca CD ob zagonu (določena mora biti ustrezna pot)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
sl: --ask-cdrom Vpraša za dodajanje nosilca CD in konča

en: --test-me-harder  Run test in a loop
sl: --test-me-harder  Izvede preizkus v zanki

en: Another synaptic is running
sl: Program Synaptic je že zagnan

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
sl: Program synaptic je v vzajemnem načinu že zagnan. Zagnan primerek programa je treba pred novim zagonom končati.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
sl: Program synaptic je v nevzajemnem načinu že zagnan. Program mora najprej zaključiti naloge.

en: Unable to get exclusive lock
sl: Ni mogoče dobiti izključnega zaklepa

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
sl: Napaka običajno pomeni, da je trenutno zagnan že drug program za upravljanje s paketi (kot sta apt ali aptitude). Pred zagonom programa Synaptic morajo biti ti programi končani.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
sl: Program "Synaptic" bo zagnan brez ustreznih skrbniških dovoljenj

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
sl: Uveljavljanje sprememb ne bo mogoče, mogoče pa bo izvoziti označene spremembe ali ustvariti skript za prejem datotek.

en: Synaptic Package Manager
sl: Upravljalnik paketov Synaptic

en: Scanning CD-ROM
sl: Preiskovanje nosilca CD

en: Invalid disc name!
sl: Neveljavno ime diska!

en: Disc Label
sl: Naziv diska

en: Credits
sl: Zasluge

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
sl: O programu

en: Downloading Changelog
sl: Prejemanje dnevnika Changelog

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
sl: Dnevnik Changelog vsebuje podatke o spremembah in popravkih vsake od različic paketa.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
sl: Dnevnik Changelog %s

en: Package changes
sl: Spremembe paketov

en: Warning
sl: Opozorilo

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
sl: Nameščen bo program, katerega vsebine <b>ni mogoče overiti</b>! Nameščanje neoverjenih programov omogoča zlonamernim posameznikom okvaro ali prevzem nadzora nad vašim sistemom.

en: NOT AUTHENTICATED
sl: NI OVERJENO

note: removed
en: To be removed
sl: Za odstranitev

en: To be downgraded
sl: Za ponižanje različice

en: To be installed
sl: Za namestitev

en: To be upgraded
sl: Za nadgradnjo

en: To be re-installed
sl: Za ponovno namestitev

en: To be kept
sl: Za ohranitev

en: Replace configuration file
    '%s'?
sl: Ali naj se nastavitvena datoteka
    '%s' prepiše?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
sl: Nastavitvena datoteka %s je bila spremenjena. V paketu je posodobljena različica. V primeru, da želite ohraniti trenutno različico, kliknite na možnost 'Ohrani'. Ali želite zamenjati trenutno različico dototeke in namestiti novo različico posodobljenega paketa?

en: Applying Changes
sl: Uveljavljanje sprememb

en: Copy
sl: Kopiraj

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Ctrl-c pressed
sl: Pritisnjeni tipki Ctrl-C

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
sl: S tem bo prekinjeno posodabljanje, sistem pa bo ostal v nedoločenem stanju. Ali ste prepričani, da želite to storiti?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
sl: Napaka v paketu %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
sl: Preizkus obnovitve po napaki paketa

en: Error failed to fork pty
sl: Napaka razvejanja pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
sl: Neuspešna namestitev paketa. Poteka poskus obnove namestitve:

en: Changes applied
sl: Spremembe so uveljavljene

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
sl: Uveljavljajo se označene spremembe. Dejanje je lahko dolgotrajno.

en: Installing and removing software
sl: Nameščanje in odstranjevanje programske opreme

en: Removing software
sl: Odstranjevanje programske opreme

en: Installing software
sl: Nameščanje programske opreme

en: Description and Name
sl: Opis in ime

en: Dependencies
sl: Odvisnosti

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
sl: Ponujeni paketi

en: Supported
sl: Podprto

en: Package Name
sl: Ime paketa

en: Installed Version
sl: Nameščena različica

en: Latest Version
sl: Zadnja različica

en: Size
sl: Velikost

en: Download Size
sl: Velikost prejema

en: Keep Configuration
sl: Ohrani nastavitve

en: Completely
sl: Popolnoma

en: Always Ask
sl: Vedno vprašaj

en: Ignore
sl: Prezri

en: Automatically
sl: Samodejno

en: Default Upgrade
sl: Privzeto posodabljanje

en: Smart Upgrade
sl: Pametno posodabljanje

en: An error occurred while saving configurations.
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem nastavitev.

en: Choose font
sl: Izbor pisave

en: Color selection
sl: Izbira barve

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
sl: Prednostne različice paketov izbrane distribucije, ki bodo uporabljene med posodabljanjem. V primeru, da je različica nekega programa vsiljena iz druge distribucije, bo različica sledila izbrani distribuciji, dokler ta ne bo enaka privzeti.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
sl: Nikoli samodejno ne posodobi paketa na novejšo različico. Možnost je treba uporabljati _skrajno previdno_, saj v tem primeru paket ne bo posodobljen s kritičnimi popravki. V primeru, da je različica vsiljena, bo posodabljanje sledilo izbrani distribuciji.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
sl: Program synaptic naj izbere najustreznejšo različico (priporočena nastavitev).

en: Visible
sl: Vidno

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Package
sl: Paket

en: URI
sl: Naslov URI

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
sl: Vstavite nosilec CD z oznako:
    %s
    v pogon %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
sl: Hitrost prejemanja: %s/s - še %s

en: Download rate: ...
sl: Hitrost prejema: (poteka določevanje)

en: Downloading file %li of %li
sl: Prejemanje datoteke %li od %li

en: Queued
sl: V čakalni vrsti

en: Done
sl: Končano

en: Hit
sl: Zadetek

en: Failed
sl: Spodletelo

en: Filters
sl: Filtri

en: Field
sl: Polje

en: New Filter %i
sl: Nov filter %i

en: Package Manager output
sl: Izpis upravljalnika paketov

en: 
    While installing package %s:
sl: 
    Med nameščanjem paketa %s:

en: 
    While preparing for installation:
sl: 
    Med pripravami na namestitev:

en: APT system reports:
    %s
sl: Izpis sistema APT:
    %s

en: Not found
sl: Ni zadetkov

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
sl: Iskalni niz je vrnil zadetke. Rezultati iskanja so izpisani v seznamu na levi.

en: %s Properties
sl: Lastnosti %s

en: This application is supported by the distribution
sl: Program je podprt v nameščeni distribuciji

en: Get Screenshot
sl: Pridobi zaslonsko sliko

en: Get Changelog
sl: Pridobi dnevnik sprememb

en: Visit Homepage
sl: Obišči domačo stran

en: Download
sl: Prejemanje

en: Dependants
sl: Odvisni paketi

en: Dependencies of the Latest Version
sl: Odvisnosti zadnje različice

en: Provided Packages
sl: Ponujeni paketi

en: All
sl: Vse

en: No package is selected.
sl: Ni izbranih paketov

en: Select the version of %s that should be forced for installation
sl: Izberite različico %s za vsiljeno nameščanje.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
sl: Upravljalnik paketov izbere najustreznejšo in različico, ki je na voljo. V primeru namestitve druge, vsiljene različice, se lahko pojavijo napake med razreševanjem odvisnosti.

en: Rebuilding search index
sl: Ponovna izgradnja kazala iskanja

en: Quick filter
sl: Hiter filter

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
sl: Osvežitev podrobnosti paketov za pregled novih, odstranjenih in posodobljenih programov.

en: Mark all possible upgrades
sl: Označi vse razpoložljive nadgradnje

en: Apply all marked changes
sl: Uveljavi vse označene spremembe

en: View package properties
sl: Ogled lastnosti paketa

en: Search for packages
sl: Poišči pakete

en: Unmark
sl: Odstrani označbe

en: Mark for Installation
sl: Označi za namestitev

en: Mark for Reinstallation
sl: Označi za ponovno namestitev

en: Mark for Upgrade
sl: Označi za nadgradnjo

en: Mark for Removal
sl: Označi za odstranitev

en: Mark for Complete Removal
sl: Označi za popolno odstranitev

en: Remove Including Orphaned Dependencies
sl: Odstrani vključno z osirotelimi odvisnostmi

en: Hold Current Version
sl: Ohrani trenutno različico

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Mark Recommended for Installation
sl: Označi kot priporočeno za namestitev

en: Mark Suggested for Installation
sl: Označi kot predlog za namestitev

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
sl: Odstranitev paketa "%s" lahko povzroči sistemske težave.
    Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
sl: %i paketov seznama, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev ali nadgradnjo, %i za odstranitev; sproščenega bo %s prostora.

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
sl: %i paketov seznama, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev ali nadgradnjo, %i za odstranitev; uporabljenega bo %s prostora.

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
sl: %i paketov seznama, %i nameščenih, %i pokvarjenih, %i za namestitev ali nadgradnjo, %i za odstranitev

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
sl[0]: V sistemu je %d pokvarjenih paketov!
    
    Najti jih je mogoče s filtrom "Pokvarjeno".
sl[1]: V sistemu je %d pokvarjen paket
    
    Najti ga je mogoče s filtrom "Pokvarjeno".
sl[2]: V sistemu sta %d pokvarjena paketa
    
    Najti ju je mogoče s filtrom "Pokvarjeno".
sl[3]: V sistemu so %d pokvarjeni paketi
    
    Najti jih je mogoče s filtrom "Pokvarjeno".

en: Do you want to add another CD-ROM?
sl: Ali želite dodati drug nosilec CD?

en: Open changes
sl: Odpri datoteko s spremembami

en: Can't write %s
sl: V %s ni mogoče pisati

en: Save changes
sl: Shrani spremembe

en: Save full state, not only changes
sl: Shrani celotno stanje in ne le sprememb

en: Repositories changed
sl: Spremenjena skladišča

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
sl: Podatki o skladiščih so spremenjeni. Kliknite na gumb za osvežitev, za uveljavitev sprememb.

en: _Reload
sl: _Ponovno naloži

en: Never show this message again
sl: Sporočila ne prikaži več

en: Found %i packages
sl: Najdenih je %i paketov

en: Starting help viewer...
sl: Začenjanje pregledovalnika pomoči ...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
sl: Ni nameščenega pregledovalnika pomoči!
    
    Namestiti je treba ali 'yelp' - privzeti pregledovalnik pomoči za namizje GNOME, ali pa spletni brskalnik, kot sta 'konqueror' ali 'firefox'.
    
    Vsebine pomoči je mogoče pregledovati tudi s pregledovalnikom 'man' v terminalskem oknu z ukazom 'man synaptic' ali pa pregledovati datoteke html v mapi 'synaptic/html'.

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
sl: Orodja za nastavitve ni mogoče začeti!
    Namestiti je treba zahtevani paket 'libgnome2-perl'.

en: Starting package configuration tool...
sl: Začenja se orodje za nastavitev paketov ...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
sl: Začenja se pregledovalnik dokumentacije paketov ...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
sl: Za brskanje po dokumentaciji paketa je treba namestiti paket "dwww"

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
sl: Sprememb ni mogoče uveljaviti!
    Najprej je treba popraviti okvarjene pakete.

en: Applying marked changes. This may take a while...
sl: Poteka uveljavljanje označenih sprememb. Dejanje je lahko dolgotrajno ...

en: Downloading Package Files
sl: Prejemanje paketov

en: Do you want to quit Synaptic?
sl: Ali želite končati program Synaptic?

en: Downloading Package Information
sl: Prejemanje podrobnosti paketov

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
sl: Poteka preiskovanje skladišč za nove, odstranjene ali posodobljene pakete.

en: Reloading package information...
sl: Osveževanje podatkov o paketih ...

en: Failed to resolve dependency problems!
sl: Odvisnosti ni mogoče razrešiti!

en: Successfully fixed dependency problems
sl: Napake odvisnosti so uspešno odpravljene

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
sl: Sistema ni mogoče nadgraditi!
    Najprej je treba popraviti pokvarjene pakete.

en: Marking all available upgrades...
sl: Označevanje vseh razpoložljivih nadgradenj ...

en: Successfully marked available upgrades
sl: Nadgradnje so uspešno označene

en: Failed to mark all available upgrades!
sl: Vseh razpoložljivih nadgradenj ni mogoče označiti!

en: Save script
sl: Shrani skript

en: Select directory
sl: Izbor mape

en: Please select a directory
sl: Izberite mapo

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
sl: Dodajate skladišče vrste "universe".
    
     Paketi te vrste skladišča niso podprti. Ali želite nadaljevati?

en: Repositories
sl: Skladišča

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Type
sl: Vrsta

en: Vendor
sl: Prodajalec

en: Distribution
sl: Distribucija

en: Section(s)
sl: Razdelki

en: Binary (deb)
sl: Dvojiški paketi (deb)

en: Source (deb-src)
sl: Izvorna koda (deb-src))

en: (no vendor)
sl: (ni prodajalca)

en: Cannot read vendors.list file
sl: Datoteke vendors.list ni mogoče prebrati

en: Unknown source type
sl: Neznana vrsta vira

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
sl: <b>Odstranjeni bodo (KLJUČNI) paketi</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
sl: <b>Paketi za ponižanje na starejšo različico</b>

en: <b>To be removed</b>
sl: <b>Paketi za odstranitev</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
sl: <b>Paketi za popolno odstranitev (vključno z namestitvenimi datotekami)</b>

en: Unchanged
sl: Nespremenjeno

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
sl: <b>%s</b> (<b>ključni paket</b>) bo odstranjen

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
sl: <b>%s</b> bo <b>ponižan na starejšo različico</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
sl: <b>%s</b> bo odstranjen skupaj z nastavitvenimi datotekami

en: <b>%s</b> will be removed
sl: <b>%s</b> bo odstranjen

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo nadgrajen na različico <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo nameščen

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
sl: <b>%s</b> (različica <i>%s</i>) bo znova nameščen

en: _Hide Details
sl: _Skrij podrobnosti

en: _Show Details
sl: _Pokaži podrobnosti

en: Summary
sl: Povzetek

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
sl[0]: %d paketov je zaklenjenih
sl[1]: %d paket je zaklenjen
sl[2]: %d paketa sta zaklenjena
sl[3]: %d paketi so zaklenjeni

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
sl[0]: %d paketov bo ohranjenih in ne bo nadgrajenih
sl[1]: %d paket bo ohranjen in ne bo nadgrajen
sl[2]: %d paketa bosta ohranjena in ne bosta nadgrajena
sl[3]: %d paketi bodo ohranjeni in ne bodo nadgrajeni

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
sl[0]: %d novih paketov bo nameščenih.
sl[1]: %d nov paket bo nameščen.
sl[2]: %d nova paketa bosta nameščena.
sl[3]: %d novi paketi bodo nameščeni.

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
sl[0]: %d novih paketov bo znova nameščenih.
sl[1]: %d nov paket bo znova nameščen.
sl[2]: %d nova paketa bosta znova nameščena.
sl[3]: %d novi paketi bodo znova nameščeni.

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
sl[0]: %d paketov bo nadgrajenih.
sl[1]: %d paket bo nadgrajen.
sl[2]: %d paketa bosta nadgrajena.
sl[3]: %d paketi bodo nadgrajeni.

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
sl[0]: %d paketov bo odstranjenih
sl[1]: %d paket bo odstranjen
sl[2]: %d paketa bosta odstranjena
sl[3]: %d paketi bodo odstranjeni

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
sl[0]: %d paketov bo <b>ponižanih na starejšo različico</b>.
sl[1]: %d paket bo <b>ponižan na starejšo različico</b>.
sl[2]: %d paketa bosta <b>ponižana na starejšo različico</b>.
sl[3]: %d paketi bodo <b>ponižani na starejšo različico</b>.

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
sl[0]: <b>Pozor:</b> odstranjenih bo %d ključnih paketov.
sl[1]: <b>Pozor:</b> odstranjen bo %d ključen paket.
sl[2]: <b>Pozor:</b> odstranjena bosta %d ključna paketa.
sl[3]: <b>Pozor:</b> odstranjeni bodo %d ključni paketi.

en: %s of extra space will be used
sl: Uporabljeno bo %s dodatnega prostora

en: %s of extra space will be freed
sl: Na voljo bo %s dodatnega prostora

en: 
    %s have to be downloaded
sl: 
    Prejeto bo %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
sl: Odstranjeni bodo ključni paketi!
    Odstranitev teh paketov lahko povzroči sistemske težave!

en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: The following details are provided:
sl: Na voljo so naslednje podrobnosti:

en: Setup Vendors
sl: Nastavitve prodajalcev

en: FingerPrint
sl: Prstni odtis

en: OK
sl: V redu

en: Add
sl: Dodaj

en: Remove
sl: Odstrani

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Find
sl: Najdi

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
sl: Opis %s

en: _File
sl: _Datoteka

en: _Read Markings...
sl: _Odpri datoteko označb ...

en: _Save Markings
sl: _Shrani označbe

en: Save Markings _As...
sl: Shrani označbe _kot...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
sl: Ustvari lupinski skript za prejemanje paketov, ki ga je mogoče uporabiti na drugem računalniku

en: Generate package download script
sl: Ustvari lupinski skript za prejemanje paketov

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
sl: Dodaj pakete prejete s "skriptom prejemanja" v paketni sistem

en: Add downloaded packages
sl: Dodaj prejete pakete

en: _History
sl: _Zgodovina

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Undo
sl: _Razveljavi

en: _Redo
sl: _Ponovno uveljavi

en: U_nmark All
sl: O_dstrani vse označbe

en: _Search...
sl: _Iskanje ...

en: _Reload Package Information
sl: _Osveži seznam paketov

en: _Add CD-ROM...
sl: _Dodaj CD-ROM ...

en: _Mark All Upgrades...
sl: Označi vse nad_gradnje ...

en: _Fix Broken Packages
sl: _Popravi pokvarjene pakete

en: Mark Packages by _Task...
sl: Označi pakete po _nalogi ...

en: A_pply Marked Changes
sl: U_veljavi označene spremembe

en: _Package
sl: _Paket

en: U_nmark
sl: O_dstrani označbe

en: Mark for _Installation
sl: Označi za _namestitev

en: Mark for R_einstallation
sl: Označi za _ponovno namestitev

en: Mark for _Upgrade
sl: Označi za n_adgradnjo

en: Mark for _Removal
sl: Označi za _odstranitev

en: Mark for Co_mplete Removal
sl: Označi za popo_lno odstranitev

en: _Lock Version
sl: _Zakleni različico

en: Automatically installed
sl: Samodejno nameščeno

en: _Force Version...
sl: _Vsili različico ...

en: _Configure...
sl: _Nastavitve ...

en: _Browse Documentation
sl: _Prebrskaj dokumentacijo

en: _Download Changelog
sl: _Prejmi dnevnik Changelog

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _Settings
sl: _Nastavitve

en: _Repositories
sl: _Skladišča

en: _Filters
sl: _Filtri

en: _Set Internal Option...
sl: Nastavi _notranje možnosti ...

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: _Icons Only
sl: Le _ikone

en: _Text Only
sl: _Le besedilo

en: Text _Below Icons
sl: Besedilo _pod ikonami

en: Text Be_side Icons
sl: Besedilo _ob ikonah

en: _Hide
sl: _Skrij

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Quick Introduction
sl: _Hitri uvod

en: Icon _Legend
sl: _Legenda ikone

en: _About
sl: _O programu

en: Reload
sl: Ponovno naloži

en: Mark All Upgrades
sl: Označi vse nadgradnje

en: Apply
sl: Uveljavi

en: Search
sl: Iskanje

en: _Sections
sl: _Razdelki

en: S_earch Results
sl: _Rezultati iskanja

en: S_tatus
sl: _Stanje

en: _Custom Filters
sl: _Filtri po meri

en: _Architecture
sl: _Strojni sistem

en: <b>Package:</b>
sl: <b>Paket:</b>

en: <b>Section:</b>
sl: <b>Razdelek:</b>

en: <b>Priority:</b>
sl: <b>Prednost:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sl: <b>Vzdrževalec:</b>

en: <b>Status:</b>
sl: <b>Stanje:</b>

en: <b>Tags:</b>
sl: <b>Oznake:</b>

en: <b>Source:</b>
sl: <b>Vir:</b>

en: <b>Installed Version</b>
sl: <b>Nameščena različica</b>

en: Size:
sl: Velikost:

en: Version:
sl: Različica:

en: <b>Latest Available Version</b>
sl: <b>Zadnja dostopna različica</b>

en: Download:
sl: Prejemanje:

en: Common
sl: Splošno

en: Installed Files
sl: Nameščene datoteke

en: Available versions:
sl: Razpoložljive različice:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
sl: <b>Opozorilo:</b> za namestitev različice, ki se razlikuje od privzete, izberite v meniju možnost <b>Paket -> Vsili različico ...</b>

en: Versions
sl: Različice

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
sl: <span size="xx-large" weight="bold">Različica programa</span>

en: Package management software using apt.
sl: Programski upravljalnik paketov z apt.

en: Debtag support is enabled.
sl: Podpora za Debtag je omogočena.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
sl: Obiščite spletno stran 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
sl: Programski paket je objavljen pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (angl. GNU General Public License, GPL), 2. različice

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
sl: <span size="small">Avtorske pravice (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Avtorske pravice (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
sl: Izvorni avtor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Vzdrževalci:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Kodo so prispevali tudi:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Svjatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
sl: Pisci programa

en: translators-credits
sl: Roman Maurer <roman@lugos.si>
    Matej Urbančič <mateju@svn.gnome.org>

en: Translated by
sl: Prevajalci

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
sl: Priročnik Man:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Priročnik:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
sl: Pisci dokumentacije

en: _Search
sl: _Iskanje

en: Search:
sl: Poišči:

en: Look in:
sl: Poglej v:

en: Show individual files
sl: Pokaži posamezne datoteke

en: _Mark
sl: _Označi

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
sl: <span weight="bold" size="larger"> Ali naj se označijo tudi zahtevane dodatne spremembe?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
sl: Izbrano dejanje vpliva tudi na druge pakete. Za nadaljevanje je treba upoštevati tudi naslednje spremembe.

en: <b>Appearance</b>
sl: <b>Videz</b>

en: Show package properties in the main window
sl: Pokaži lastnosti paketov v glavnem oknu

en: <b>Marking Changes</b>
sl: <b>Označevanje sprememb</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
sl: Zahtevaj potrditev sprememb, ki vplivajo na druge pakete

en: Consider recommended packages as dependencies
sl: Upoštevaj priporočene pakete kot odvisnosti

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
sl: S klikom na ikono stanja se samodejno označijo najverjetnejše spremembe

en: Removal of packages:
sl: Odstranitev paketov:

en: System upgrade:
sl: Nadgradnja sistema:

en: Number of undo operations:
sl: Število razveljavitvenih dejanj:

en: Reloading outdated package information:
sl: Osveževanje zastarelih podatkov o paketih:

en: <b>Applying Changes</b>
sl: <b>Uveljavljanje sprememb</b>

en: Apply changes in a terminal window
sl: Uveljavi spremembe v terminalskem oknu

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
sl: Vprašaj za končanje programa po uspešni uveljavitvi sprememb

en: General
sl: Splošno

en: <b>Columns</b>
sl: <b>Stolpci</b>

en: Move _Up
sl: Premakni _navzgor

en: Move D_own
sl: Premakni navz_dol

en: <b>Fonts</b>
sl: <b>Pisave</b>

en: Use custom application font
sl: Uporabi pisavo programa po meri

en: Use custom terminal font
sl: Uporabi pisavo terminala po meri

en: A_pplication Font
sl: Pisava _programa

en: _Terminal Font
sl: Pisava _terminala

en: Columns and Fonts
sl: Stolpci in pisave

en: <b>Colors</b>
sl: <b>Barve</b>

en: Color packages by their status
sl: Barve paketov glede na njihovo stanje

en: Marked for installation:
sl: Označeno za namestitev:

en: Color
sl: Barva

en: Marked for removal:
sl: Označeno za odstranitev:

en: Marked for complete removal:
sl: Označeno za popolno odstranitev:

en: Upgradable:
sl: Nadgradljivo:

en: Marked for reinstallation:
sl: Označeno za ponovno namestitev:

en: Marked for upgrade:
sl: Označeno za nadgradnjo:

en: Not installed:
sl: Ni nameščeno:

en: Not installed (locked):
sl: Ni nameščeno (zaklenjeno):

en: Installed (locked):
sl: Nameščeno (zaklenjeno):

en: Installed:
sl: Nameščeno:

en: New in repository:
sl: Novosti v skladišču:

en: Marked for downgrade:
sl: Označeno za ponižanje na starejšo različico:

en: Broken:
sl: Pokvarjeno:

en: Colors
sl: Barve

en: <b>Temporary Files</b>
sl: <b>Začasne datoteke</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
sl: _Ohrani prejete pakete po uspešni namestitvi

en: _Delete downloaded packages after installation
sl: _Izbriši prejete pakete po uspešni namestitvi

en: _Only delete packages which are no longer available
sl: _Izbriši pakete, ki niso več na voljo

en: _Delete Cached Package Files
sl: _Izbriši predpomnjene datoteke paketov

en: Delete all cache package files now.
sl: Izbriši vse predpomnjene pakete.

en: <b>History files</b>
sl: <b>Datoteke zgodovine</b>

en: _Keep history
sl: _Ohrani zgodovino

en: Delete _History files older than:
sl: Počisti datoteke _zgodovine starejše od:

en: days
sl: dni

en: Files
sl: Datoteke

en: <b>Proxy Server</b>
sl: <b>Posredniški strežnik</b>

en: Direct connection to the Internet
sl: Neposredna povezava do spleta

en: Manual proxy configuration
sl: Ročna nastavitev posredniškega strežnika

en: IP address or host name of the http proxy server
sl: Naslov IP naslov ali ime gostitelja posredniškega strežnika HTTP

en: Port:
sl: Vrata:

en: Port number of the http proxy server
sl: Številka vrat HTTP posredniškega strežnika

en: IP address or host name of the ftp proxy server
sl: Naslov IP ali ime gostitelja posredniškega strežnika FTP

en: Port number of the ftp proxy server
sl: Številka vrat posredniškega strežnika FTP

en: No proxy for:
sl: Ni posredniškega strežnika za:

en: FTP proxy:
sl: Posredniški strežnik FTP:

en: HTTP proxy:
sl: Posredniški strežnik HTTP:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
sl: Z vejico ločen seznam gostiteljev in domen, do katerih ni dostopa preko posredniškega strežnika (na primer: localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
sl: Overitev

en: Network
sl: Omrežje

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
sl: <span size="large" weight="bold">Te nastavitve vplivajo na jedro sistema, zato je treba nastavitve spreminjati skrajno previdno.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
sl: <b>Obravnava paketov med posodabljanjem (privzeta distribucija)</b>

en: Always prefer the highest version
sl: Prednostno uporabi najnovejšo različico

en: Always prefer the installed version
sl: Prednostno upoštevaj nameščeno različico

en: Prefer versions from:
sl: Prednostno upoštevane različice:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
sl: <span weight="bold" size="larger">Vnesite naziv nosilca CD.</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
sl: Oznaka je uporabljena za določevanje nosilca CD, s katerega bo mogoče tudi v prihodnosti nameščati dodatne pakete.

en: Disc label:
sl: Oznaka diska:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
sl: <span size="large" weight="bold">Nastavitev notranjih možnosti</span>

en: Only experts should use this.
sl: Te možnosti so namenjene le skrbnikom.

en: Value:
sl: Vrednost:

en: Variable:
sl: Spremenljivka:

en: Return to the main screen
sl: Vrnitev v glavni zaslon

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
sl: <span weight="bold" size="large">Ali naj se uveljavijo naslednje spremembe?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
sl: Na voljo je še zadnji pregled označenih sprememb pred uveljavitvijo.

en: <b>Summary</b>
sl: <b>Povzetek</b>

en: _Download package files only
sl: _Pakete le prejmi

en: The package files will be downloaded, but not installed
sl: Paketi bodo prejeti, vendar ne bodo tudi nameščeni.

en: _Verify package signatures
sl: _Overi podpise paketov

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
sl: Ponudniki paketu dodajo podpis za overitev vira in varnosti paketa. Onemogočanje preverjanja predstavlja varnostno luknjo.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
sl: <b>Trenutno</b>

en: Installed packages that are up-to-date
sl: Nameščeni paketi, ki so posodobljeni

en: Upgradable
sl: Nadgradljivo

en: Installed packages that are upgradable
sl: Nameščeni paketi, ki so nadgradljivi

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
sl: Nameščeni paketi, ki so nadgradljivi na novejšo različico

en: Residual config
sl: Preostale nastavitve

en: Removed packages that have left configuration files on the system
sl: Odstranjeni paketi, katerih nastavitvene datoteke niso izbrisane

en: Not installed packages
sl: Paketi, ki niso nameščeni

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
sl: <b>Označeno</b>

en: Not marked
sl: Neoznačeni

en: Packages that won't be changed
sl: Paketi, ki ne bodo spremenjeni

en: For installation or upgrade
sl: Za namestitev ali nadgradnjo

en: Packages that will be installed or upgraded
sl: Paketi, ki bodo nameščeni ali nadgrajeni

en: For removal
sl: Za odstranitev

en: Packages that will be removed
sl: Paketi, ki bodo odstranjeni

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
sl: <b>Ostalo</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
sl: Paketi, ki so na novo dodani seznamu po zadnji "osvežitvi"

en: Packages that will never be upgraded
sl: Paketi, ki ne bodo nikoli nadgrajeni

en: Orphaned
sl: Osiroteli

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
sl: Paketi programskih knjižnic, ki niso več v uporabi (nameščen mora biti paket deborphan)

en: Not installable
sl: Ni mogoče namestiti

en: Packages that are not available in any repository
sl: Paketi, ki niso na voljo v nobenem skladišču

en: Packages with broken dependencies
sl: Paketi s pokvarjenimi odvisnostmi

en: Automatic install
sl: Samodejna namestitev

en: Packages installed automatically as part of a dependency
sl: Paketi, ki so nameščeni samodejno zaradi zahtev odvisnosti.

en: Automatic removable
sl: Samodejno odstranljivi

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
sl: Paketi, ki so nameščeni samodejno, vendar v sistemu niso več zahtevani

en: Policy broken
sl: Pokvarjeno

en: Currently in broken policy state
sl: Trenutno v pokvarjenem stanju namestitve

en: Manual installed
sl: Ročno nameščeno

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
sl: Ročno nameščeni paketi (ki niso tudi odvisnosti drugih paketov)

en: _Select All
sl: Izberi _vse

en: _Deselect All
sl: _Počisti izbor

en: _Invert All
sl: _Obrni izbor

en: Include selected sections only
sl: Omogoči le izbrane razdelke

en: Exclude selected sections
sl: Izključi izbrane razdelke

en: Boolean operator between property criterias:
sl: Logično določilo med kriteriji lastnosti:

en: OR
sl: ali

en: Include
sl: Upoštevaj

en: Exclude
sl: Ne upoštevaj

en: Tags
sl: Oznake

en: URI:
sl: Naslov URI:

en: Distribution:
sl: Distribucija:

en: Section(s):
sl: Razdelki:

en: Vendors...
sl: Prodajalci ...

en: <i>Preparing packages...</i>
sl: <i>Pripravljanje paketov ...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sl: Samodejno zapri po uspešno uveljavljenih posodobitvah.

en: Details
sl: Podrobnosti

en: Extra output was generated during Package Manager operation
sl: Med delovanjem upravljalnika paketov je bil ustvarjen dodaten izpis

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
sl: <span size="large" weight="bold">Katere naloge naj se izvajajo na računalniku?</span>
    
    Izbrane skupine paketov določajo posamezne naloge. Z izborom naloge bodo označeni ustrezni paketi na namestitev.

en: _Description
sl: _Opis

en: <b>Terminal Output:</b>
sl: <b>Terminalski izpis:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
sl: Zapri okno po uspešno uveljavljenih posodobitvah.

en: Quick Introduction
sl: Hitri uvod

en: Show this dialog at startup
sl: Pogovorno okno prikaži ob vsakem zagonu.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
sl: Programi operacijskega sistema so urejeni v tako imenovane <i>pakete</i>. Upravljalnik paketov omogoča namestitev, nadgradnjo ali odstranjevanje teh programskih paketov.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
sl: Podatki o paketih morajo biti vedno osveženi, sicer sistem ni posodobljen s pomembnimi varnostnimi popravki.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
sl: <b>Opomba:</b> spremembe niso uveljavljene takoj. Najprej je treba označiti vse želene spremembe, nato pa jih je mogoče uveljaviti v enem koraku.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
sl: Pakete je mogoče označiti za namestitev, nadgradnjo ali odstranitev na več načinov:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
sl: z zborom paketa in nato z izborom ustreznega dejanja v meniju 'Paket'

en: Double click on the package name.
sl: z dvojnim klikom na ime paketa.

en: Choose the action from the context menu of the package.
sl: z izborom ustreznega dejanja iz vsebinskega menija.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
sl: s klikom na ikono stanja za prikaz menija z vsemi mogočimi dejanji.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
sl: <span weight="bold" size="larger">Vseh paketov ni mogoče izbrati za namestitev ali nadgradnjo.</span>
    
    Nekateri paketi imajo nerazrešljive odvisnosti. Preveriti je treba, da so dodana vsa zahtevana skladišča in da so ta tudi omogočena.

en: Complete changelog of the latest version:
sl: Celoten dnevnik Changelog zadnje različice:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
sl: <big><b>Ni mogoče prejeti vseh določil skladišča.</b></big>
    
    Skladišče morda ni več na voljo ali pa podatkov skladišča ni mogoče posodobiti. V primeru, da je na voljo starejša različica podatkov, bodo uporabljeni ti, sicer pa bo skladišče prezrto. Preveriti je treba delovanje omrežne povezave in naslov skladišča med nastavitvami.

en: Icon Legend
sl: Legenda ikon

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
sl: <b>Ikone, ki se uporabljajo za prikaz trenutnega stanja paketa:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
sl: <big><b>Ni mogoče prejeti vseh zahtevanih paketov.</b></big>
    
    Različice paketa, ki je pripravljena za namestitev, ni več v skladišču, ali pa ima paket določeno nepravilno povezavo do vira paketov. Posodobiti je treba seznam paketov in preveriti ali je vir paketa pravilno določen (primer: nosilec CD ali omrežna povezava).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
sl: <span weight="bold" size="larger">Podrobnosti o paketih so zastarele.</span>
    
    Podrobnosti o paketih so starejše od 48 ur. Morda so že na voljo pomembni novejši popravki in posodobitve. Priporočeno je, da so podrobnosti o paketih vedno posodobljene na zadnjo različico.

en: Remember the answer
sl: Zapomni si odgovor

en: History
sl: Zgodovina

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
sl: Zgodovina nameščenih, posodobljenih in odstranjenih paketov.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
sl: <b><big>Ali želite končati in zavreči označene spremembe?</big></b>
    
    Obstajajo spremembe, ki še niso uveljavljene in bodo izgubljene.

en: _Keep
sl: _Ohrani

en: _Replace
sl: _Zamenjaj

en: Difference between the files
sl: Razlike med datotekami

en: _Force Version
sl: _Vsili različico

en: Force version:
sl: Vsili različico:

en: _Default Upgrade
sl: _Privzeto posodabljanje

en: _Smart Upgrade
sl: _Pametno posodabljanje

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
sl: <b><big>Ali naj se paketi označijo za posodobitev na pameten način?</big></b>
    
    Privzeti način posodabljanja preskoči pakete, ki so v sporu ali pa zahtevajo nameščanje dodatnih paketov.
    
    S pametnim načinom posodabljanja (posodobitev distribucije) pa se spore med paketi poskuša razrešiti in namestiti tudi vse odvisnosti.
    
    <b>Opomba:</b> posodobitve bodo v prvem koraku le označene, po tem pa je mogoče spremembe tudi uveljaviti.

en: Remember my answer for future upgrades
sl: Zapomni si odgovor za prihodnje posodobitve

en: This behavior can be changed in the preferences later.
sl: Nastavitev je mogoče spremeniti tudi kasneje.

en: HTTP authentication
sl: Overitev HTTP

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Password
sl: Geslo

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
sl: <span weight="bold" size="larger">Vnos oznake nosilca CD</span>
    
    Oznaka bo uporabljena v primeru, da bodo nameščeni paketi s tega nosilca CD. Priporočljivo je, da je ista oznaka napisana tudi na ovitku, saj je nosilec tako kasneje lažje najti.

en: Label:
sl: Oznaka:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
sl: <big><b>Vnos vrstice APT za dodajanje novega skladišč.</b></big>
    
    Ukazna vrstica APT vsebuje podatke o vrsti, mestu in vsebini skladišča, npr.: <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. V dokumentaciji je podan podroben opis skladnje ukaza apt.

en: APT line:
sl: Vrstica APT:

en: _Add Repository
sl: Dod_aj skladišče

en: Synaptic Package Manager
sl: Upravljalnik paketov Synaptic

en: Package Manager
sl: Upravljalnik paketov

en: Install, remove and upgrade software packages
sl: Namestitev, odstranjevanje in nadgradnja programskih paketov

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
sl: Za zagon upravljalnika paketov Synaptic je zahtevana skrbniška overitev.

en: Includes
sl: Vključeni

en: Excludes
sl: Izključeni

en: Package name
sl: Ime paketa

en: Version number
sl: Različica

note: provides and name
en: Conflicting packages
sl: Paketi v sporu

note: conflicts
en: Replaced packages
sl: Nadomeščeni paketi

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
sl: Priporočila

note: /recommends
en: Suggestions
sl: Predlogi

note: suggests
en: Dependent packages
sl: Odvisni paketi

en: Please insert a disc in the drive.
sl: Vstavite disk v pogon.

en: Package is supported
sl: Paket je podprt

en: <i>Running...</i>
sl: <i>V delovanju ...</i>

en: <i>Finished</i>
sl: <i>Končano</i>

en: <i>Can't close while running</i>
sl: <i>Med izvajanjem opravil, okna ni mogoče zapreti.</i>
