synaptic - en to sr translation catalogue (720 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
sr: Администрација система

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
sr: Основни систем

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
sr: Моно/КЛИ инфраструктура

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
sr: Комуникација

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
sr: Базе података

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
sr: Развој

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
sr: Документација

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
sr: Исправљање грешака

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
sr: Уређивачи

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
sr: Електроника

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
sr: Уграђене направе

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
sr: Словни ликови

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
sr: Игрице и забава

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
sr: Радно окружење — Гном

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
sr: Графика

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
sr: ГНУ Р статистички систем

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
sr: Радно окружење — Гнустеп

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
sr: Аматерски радио

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
sr: Програмски језик — Хаскел

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
sr: Веб сервери

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
sr: Интерпретерски језици

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
sr: Програмски језик — Јава

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
sr: Радно окружење — КДЕ

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
sr: Језгро и модули

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
sr: Библиотеке — развој

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
sr: Библиотеке

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
sr: Програмски језик — Лисп

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
sr: Локализација

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
sr: Ел. пошта

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
sr: Математика

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
sr: Текст — разно

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
sr: Умрежавање

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
sr: Причаонице

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
sr: Програмски језик — ОКемл

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
sr: Библиотеке — старе

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
sr: Вишеплатформски

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
sr: Програмски језик — Перл

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
sr: Програмски језик — ПХП

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
sr: Програмски језик — Питон

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
sr: Програмски језик — Руби

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
sr: Наука

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
sr: Љуске

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
sr: Мултимедија

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
sr: Задаци

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
sr: ТеКс издаваштво

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
sr: Текст — обрађивање

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
sr: Помоћни алати

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
sr: Системи контроле издања

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
sr: Видео програми

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
sr: Интернет

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
sr: Графика — разно

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
sr: Радно окружење — Иксфце

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
sr: Зопе/Плоне окружење

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
sr: Претворено из РПМ помоћу Алијена

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
sr: Интернационализација и локализација

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
sr: Мета пакети

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
sr: Образовање

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "introspection"
en: GObject Introspection data
sr: Гобјекат — подаци самоиспитивања

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
sr: Ограничени приликом извоза

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
sr: неслободни

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
sr: приложени

en: Stat failed for %s
sr: Неуспела статистика за %s

en: Unable to create a tmp file
sr: Не могу да направим привремену датотеку

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
sr: Неуспео позив наредбе „gzip“. Могуће је да је диск попуњен.

en: Failed to reopen fd
sr: Нисам успео да поново отворим флопи диск

en: Failed to rename
sr: Нисам успео да преименујем

en: No valid records were found.
sr: Нисам пронашао исправне записе.

en: Cannot find filename or size tag
sr: Не могу да пронађем назив датотеке или ознаку величине

en: Error parsing file record
sr: Грешка приликом обраде записа датотеке

en: Failed to open %s.new
sr: Нисам успео да отворим „%s.new“

en: Failed to rename %s.new to %s
sr: Нисам успео да преименујем „%s.new“ у „%s“

en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

en: Preparing...
sr: Припремам...

en: Unable to read the cdrom database %s
sr: Не могу да учитам базу података диска „%s“

en: Unmounting CD-ROM...
sr: Откачињем ЦД-РОМ...

en: Waiting for disc...
sr: Чекам на диск...

en: Insert a disc in the drive.
sr: Ставите диск у уређај.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
sr: Прикључујем ЦД-РОМ...

en: Failed to mount the cdrom.
sr: Нисам успео да прикључим ЦД-РОМ.

en: Identifying disc...
sr: Препознајем диск...

en: Couldn't identify disc.
sr: Не могу да препознам диск.

en: Scanning disc...
sr: Прегледам диск...

en: Cleaning package lists...
sr: Чистим спискове пакета...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
sr: Не могу да пронађем ниједан пакет. Можда овај диск није приређен апт алатом.

en: Disc not successfully scanned.
sr: Нисам успео да прегледам диск.

en: Empty disc name.
sr: Диск је без назива.

en: Registering disc...
sr: Бележим диск...

en: Copying package lists...
sr: Умножавам спискове пакета...

en: Writing sources list...
sr: Записујем списак извора пакета...

en: Done!
sr: Урађено!

en: Failed to stat %s%s
sr: Неуспела статистика за %s%s

en: Unable to change to %s
sr: Не могу да променим на „%s“

en: Unable to read %s
sr: Не могу да прочитам „%s“

en: ERROR: couldn't open %s for writing
sr: ГРЕШКА: не могу да отворим „%s“ за уписивање

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
sr: ГРЕШКА: Не могу да набавим унос лозинке за администратора система

en: ERROR: could not create configuration directory %s
sr: ГРЕШКА: не могу да направим директоријум подешавања „%s“

en: ERROR: could not create state directory %s
sr: ГРЕШКА: не могу да направим директоријум стања „%s“

en: ERROR: could not create tmp directory %s
sr: ГРЕШКА: не могу да направим привремени директоријум „%s“

en: ERROR: could not create log directory %s
sr: ГРЕШКА: не могу да направим директоријум дневника „%s“

en: couldn't open %s for writing
sr: не могу да отворим „%s“ за уписивање

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
sr: 
    Успешно су примењене све измене. Сада можете да затворите прозор.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
sr: 
    Нису све измене и освежавања успешно обављена. За детаљна обавештења о неуспеху проширите панел „Детаљи“.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
sr: 
    Успешно су инсталирани сви пакети са овог диска. Да наставите инсталацију са следећег диска, затворите овај прозор.

en: The list of installed files is only available for installed packages
sr: Списак инсталираних датотека је доступан једино за инсталиране пакете

en: or dependency
sr: или зависности

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
sr: 
    Пакет „%s“ нема доступно издање али постоји у бази података.
    Ово обично значи да је пакет споменут као зависност и да никад није био постављен у ризницу, да је застарео или да није доступан у списку складишта наведених у датотеци „sources.list“

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
sr: 	„%s %s“ али биће инсталирано издање %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
sr:  %s: „%s %s“ али биће инсталирано издање %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
sr: 	„%s %s“ али не може бити инсталиран

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
sr: 	„%s“ али то је виртуелни пакет

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
sr: %s: „%s“ али то је виртуелни пакет

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
sr: 	„%s“ али неће бити инсталиран

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
sr: %s: „%s“ али неће бити инсталиран

en:  or
sr:  или

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sr: Неисправан запис у датотеци поставки — нема заглавља пакета

en: Depends
sr: Зависи од

en: PreDepends
sr: Пред-зависи

en: Suggests
sr: Предлаже

en: Recommends
sr: Препоручује

en: Conflicts
sr: Сукобљава се

en: Replaces
sr: Замењује

en: Obsoletes
sr: Застарели

en: Breaks
sr: Нарушава

en: Enhances
sr: Побољшава

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
sr: Зависности

en: Marked for installation
sr: Означен за инсталирање

en: Marked for re-installation
sr: Означен за поновно инсталирање

en: Marked for upgrade
sr: Означен за надоградњу

en: Marked for downgrade
sr: Означен за разградњу

en: Marked for removal
sr: Означен за уклањање

en: Marked for complete removal
sr: Означен за потпуно уклањање

en: Not installed
sr: Није инсталиран

en: Not installed (locked)
sr: Није инсталиран (закључан)

en: Installed
sr: Инсталиран

en: Installed (upgradable)
sr: Инсталиран (надоградив)

en: Installed (locked to the current version)
sr: Инсталиран (закључан на тренутно издање)

en: Broken
sr: Оштећен

en: Not installed (new in repository)
sr: Није инсталирани (нов у складишту)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
sr: Не могу да прочитам списак извора пакета.
    Отворите прозорче „Подешавања —> Складишта“ да решите проблем.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sr: Списак пакета или датотека стања не може бити анализирана или отворена.

en: Internal Error, non-zero counts
sr: Унутрашња грешка, ненулта повратна вредност

en: Name
sr: Име

en: Description
sr: Опис

en: Maintainer
sr: Одржавалац

en: Version
sr: Издање

en: Provides
sr: Обезбеђује

en: ReverseDepends
sr: Зависност уназад

note: Reverse Depends
en: Origin
sr: Порекло

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
sr: Део

en: Status
sr: Стање

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
sr: Образац

en: Section
sr: Одељак

en: Priority
sr: Приоритет

en: ReducedView
sr: Скраћен преглед

en: File
sr: Датотека

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
sr: Лош регуларни израз „%s“ у датотеци „Скраћен преглед“.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
sr: Унутрашња грешка приликом отварања приручне меморије (%d). Молим пријавите.

en: Unable to correct dependencies
sr: Не могу да исправим зависности

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
sr: Не могу да обележим наоградње
    Проверите систем због грешака.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
sr: Унутрашња грешка, позив „Надогради све“ је направио штету. Молим пријавите грешку.

en: dist upgrade Failed
sr: надоградња дистрибуције није успела

en: Unable to lock the list directory
sr: Не могу да закључам директоријум са списком

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
sr: Датотеке издања за нека складишта нису могле бити преузете или аутентификоване. Таква складишта се занемарују.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
sr: Занемарујем неважећи(е) запис(е) у датотеци „sources.list“!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
sr: Нисам успео да преузмем %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
sr: Неки од пакета нису могли бити преузети са сервера.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
sr: Да ли желите да наставите, занемарујући ове пакете?

en: Unable to correct missing packages
sr: Не могу да исправим недостајуће пакете

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
sr: 
    Уклоњени су следећи ОСНОВНИ пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
sr: 
    Уназађени су следећи пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
sr: 
    Потпуно су уклоњени следећи пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
sr: 
    Уклоњени су следећи пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
sr: 
    Надограђени су следећи пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
sr: 
    Инсталирани су следећи пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
sr: 
    Поново су инсталирани следећи пакети:

en: Unable to lock the download directory
sr: Не могу да закључам директоријум за преузимање

en: Line %u too long in markings file.
sr: Линија %u у датотеци са ознакама је предуга.

en: Malformed line %u in markings file
sr: Неисправна линија %u у датотеци са ознакама

en: Setting markings...
sr: Постављам ознаке...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
sr: неуспешно извршавање програма „bzip2“ — вероватно је диск попуњен.

en: Sections
sr: Одељци

en: Alphabetic
sr: По азбучном реду

en: Architecture
sr: Архитектура

en: Search History
sr: Историјат претраге

en: Custom
sr: Произвољно

en: Installed (unsupported)
sr: Инсталирани (неподржани)

en: Not installed (unsupported)
sr: Неинсталирани (неподржани)

en: Installed (auto removable)
sr: Инсталирани (самоуклоњиви)

en: Installed (manual)
sr: Инсталирани (ручно)

en: Broken dependencies
sr: Нарушене зависности

en: New in repository
sr: Нови у складишту

en: Pinned
sr: Издвојени

en: Installed (local or obsolete)
sr: Инсталирани (локални или застарели)

en: Not installed (residual config)
sr: Неинсталирани (заостала подешавања)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
sr: Претраживање

en: Search Filter
sr: Филтер претраге

en: Reduced View
sr: Скраћен преглед

en: Marked Changes
sr: Означене измене

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
sr: Пакети са Деб подешавањем

en: Upgradable (upstream)
sr: Надоградиви (узводно)

en: Community Maintained (installed)
sr: Које одржава заједница (инсталирани)

en: Missing Recommends
sr: Препоручени који недостају

en: Local
sr: Локални

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
sr: Несамостално:

en: Can't read %s
sr: Не могу да читам са „%s“

en: Syntax error in line %s
sr: Грешка синтаксе у %s линији

en: Vendor block %s is invalid
sr: Блок продавца %s није исправан

en: Usage: synaptic [options]
sr: Употреба: synaptic [опције]

en: -h   This help text
sr: -h                       Приказује овај текст помоћи

en: -r   Open in the repository screen
sr: -r                       Отвара у прозору складишта

en: -f=? Give an alternative filter file
sr: -f=?                     Даје алтернативну датотеку филтера

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
sr: -t                       Даје алтернативни наслов главног прозора (нпр. назив рачунара са „uname -n“)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
sr: -i=?                     Покреће се почетним филтером са задатим називом

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
sr: --upgrade-mode           Позива надоградњу и приказује измене

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
sr: --dist-upgrade-mode      Позива надоградњу дистрибуције и приказује измене

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
sr: --update-at-startup      Позива „Обнови“ приликом покретања

en: --non-interactive Never prompt for user input
sr: --non-interactive        Никада не поставља за унос корисника

en: --task-window Open with task window
sr: --task-window            Отвара прозор са задацима

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
sr: --add-cdrom              Додаје ЦД-РОМ приликом покретања (захтева путању ЦД-РОМа)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
sr: --ask-cdrom              Тражи додавање ЦД-РОМа и излази

en: --test-me-harder  Run test in a loop
sr: --test-me-harder         Покреће тест у петљи

en: Another synaptic is running
sr: Један други синаптик је покренут

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
sr: Један други синаптик је у раду у интерактивном режиму. Молим затворите га прво.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
sr: Један други синаптик је у раду у немеђудејственом режиму. Молим сачекајте да прво он заврши.

en: Unable to get exclusive lock
sr: Не могу да добијем ексклузивно закључавање

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
sr: Ово вероватно значи да је други програм за управљање пакетима (апт-гет или аптитјуд) већ покренут. Молим прво затворите тај програм.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
sr: Покрећем управника пакета Синаптик без администраторских овлашћења

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
sr: Нећете бити у могућности да примените никакве измене, али бићете у могућности да извезете обележене измене или да направите њихову скрипту преузимања.

en: Synaptic Package Manager
sr: Синаптик — управник пакета

en: Scanning CD-ROM
sr: Прегледам ЦД-РОМ

en: Invalid disc name!
sr: Неисправан назив диска!

en: Disc Label
sr: Ознака диска

en: Credits
sr: Заслуге

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
sr: О програму

en: Downloading Changelog
sr: Преузимам дневник измена

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
sr: Дневник измена садржи информације о изменама и решеним грешкама у сваком издању пакета.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
sr: „%s“ — дневник измена

en: Package changes
sr: Измене пакета

en: Warning
sr: Упозорење

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
sr: Управо инсталирате програме којима <b>не може бити потврђен идентитет</b>! То може омогућити злонамерном појединцу да оштети или преузме контролу над вашим рачунаром.

en: NOT AUTHENTICATED
sr: НИСУ ПОТВРЂЕНОГ ИДЕНТИТЕТА

note: removed
en: To be removed
sr: Биће уклоњени

en: To be downgraded
sr: Биће разграђени

en: To be installed
sr: Биће инсталирани

en: To be upgraded
sr: Биће надограђени

en: To be re-installed
sr: Биће поново инсталирани

en: To be kept
sr: Биће задржани

en: Replace configuration file
    '%s'?
sr: Да заменим датотеку подешавања
    „%s“?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
sr: Датотека подешавања „%s“ је измењена (од вас или скрипте). У овом пакету се налази допуњено издање. Ако желите да задржите ваше постојеће издање одговорите са „Задржи“. Да ли желите да замените постојећу датотеку и инсталирате ново издање?

en: Applying Changes
sr: Примењујем измене

en: Copy
sr: Умножи

en: Select All
sr: Изабери све

en: Ctrl-c pressed
sr: „Ктрл-ц“ је притиснуто

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
sr: Ово ће прекинути операцију и може оставити систем у нарушеном стању. Да ли сте сигурни да то желите?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
sr: Грешка у пакету „%s“

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
sr: Покушавам опоравак услед неуспелости пакета

en: Error failed to fork pty
sr: Грешка неуспех при дуплирању „pty“

en: A package failed to install.  Trying to recover:
sr: Инсталација пакета није успела.  Покушавам да опоравим:

en: Changes applied
sr: Измене су примењене

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
sr: Означене измене се сада примењују. Ово може потрајати. Молим сачекајте.

en: Installing and removing software
sr: Инсталирајте, уклоните и надоградите софтверске пакете

en: Removing software
sr: Уклањам софтвер

en: Installing software
sr: Инсталирам програм

en: Description and Name
sr: Опис и назив

en: Dependencies
sr: Зависности

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
sr: Обезбеђени пакети

en: Supported
sr: Подржан

en: Package Name
sr: Назив пакета

en: Installed Version
sr: Инсталирано издање

en: Latest Version
sr: Најновије издање

en: Size
sr: Величина

en: Download Size
sr: Величина преузимања

en: Keep Configuration
sr: Задржи подешавања

en: Completely
sr: Потпуно

en: Always Ask
sr: Увек питај

en: Ignore
sr: Занемари

en: Automatically
sr: Самостално

en: Default Upgrade
sr: Основна надоградња

en: Smart Upgrade
sr: Паметна надоградња

en: An error occurred while saving configurations.
sr: Догодила се грешка приликом чувања подешавања.

en: Choose font
sr: Изаберите писмо

en: Color selection
sr: Избор боја

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
sr: Приликом надоградње пакета радије изаберите издања пакета из изабраних дистрибуција. Ако ручно приморате издање са друге дистрибуције, издање пакета ће пратити ту дистрибуцију све док не дође до основне дистрибуције.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
sr: Никада самостално не надограђуј на ново издање. Будите веома опрезни са овом опцијом јер ни сигурносне закрпе нећете добити самостално. Ако ручно приморате издање, издање пакета ће пратити изабрану дистибуцију.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
sr: Дозволите да синаптик за вас изабере најбоље издање. Ако нисте сигурни користите ову опцију.

en: Visible
sr: Видљиво

en: Preferences
sr: Поставке

en: Package
sr: Пакет

en: URI
sr: Адреса

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
sr: Молим убаците диск са ознаком:
    „%s“
    у уређај „%s“

en: Download rate: %s/s - %s remaining
sr: Брзина преузимања: %s/s — преостаје %s

en: Download rate: ...
sr: Проток преузимања: ...

en: Downloading file %li of %li
sr: Преузимам датотеку %li од %li

en: Queued
sr: Стављени у ред

en: Done
sr: Урађено

en: Hit
sr: Посећен

en: Failed
sr: Неуспех

en: Filters
sr: Филтери

en: Field
sr: Поље

en: Operator
sr: Оператор

en: New Filter %i
sr: Нови филтер „%i“

en: Package Manager output
sr: Извештај управника пакета

en: 
    While installing package %s:
sr: 
    За време инсталирања пакета „%s“:

en: 
    While preparing for installation:
sr: 
    За време припреме за инсталацију:

en: APT system reports:
    %s
sr: АПТ систем јавља:
    %s

en: Not found
sr: Нисам нашао

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
sr: Израз је пронађен. молим погледајте списак на левој страни у коме су записи који одговарају.

en: %s Properties
sr: „%s“ — својства

en: This application is supported by the distribution
sr: Овај програм је подржан од стране дистрибуције

en: Get Screenshot
sr: Набави снимак екрана

en: Get Changelog
sr: Набави дневник измена

en: Visit Homepage
sr: Посетите страницу пројекта

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
sr: С

en: Download
sr: Преузимање

en: Dependants
sr: Завистан

en: Dependencies of the Latest Version
sr: Зависности најновијег издања

en: Provided Packages
sr: Обезбеђени пакети

en: All
sr: Све

en: No package is selected.
sr: Није изабран ниједан пакет.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
sr: Изаберите „%s“ издање које ће бити присиљено за инсталацију

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
sr: Управник пакета увек означава најприменљивије доступно издање. Ако присилите другачије издање од препорученог, могу се појавити грешке у зависностима.

en: Rebuilding search index
sr: Обнављам индекс претраге

en: Quick filter
sr: Брзи филтер

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
sr: Освежите информације о пакетима да бисте били обавештени о новим, уклоњеним и надограђеним софтверским пакетима.

en: Mark all possible upgrades
sr: Означите све могуће надоградње

en: Apply all marked changes
sr: Примените све означене измене

en: View package properties
sr: Прегледајте својства пакета

en: Search for packages
sr: Тражите пакете

en: Unmark
sr: Уклони ознаку

en: Mark for Installation
sr: Означи за инсталацију

en: Mark for Reinstallation
sr: Означи за поновну инсталацију

en: Mark for Upgrade
sr: Означи за надоградњу

en: Mark for Removal
sr: Означи за уклањање

en: Mark for Complete Removal
sr: Означи за потпуно уклањање

en: Remove Including Orphaned Dependencies
sr: Уклони укључујући напуштене зависности

en: Hold Current Version
sr: Задржи текуће издање

en: Properties
sr: Својства

en: Mark Recommended for Installation
sr: Означи препоручене за инсталацију

en: Mark Suggested for Installation
sr: Означи предложене за инсталацију

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
sr: Уклањање пакета „%s“ можете довести систем у неупотребљиво стање.
    Да ли сте сигурни да желите то да урадите?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
sr: Укупан број пакета на списку — %i; инсталираних — %i; оштећених — %i; за инсталирање/надоградњу — %i; за уклањање — %i; биће ослобођено — %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
sr: Укупан број пакета на списку — %i; инсталираних — %i; оштећених — %i; за инсталирање/надоградњу — %i; за уклањање — %i; биће искоришћено — %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
sr: Укупан број пакета на списку — %i; инсталираних — %i; оштећених — %i; за инсталирање/надоградњу — %i; за уклањање — %i

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
sr[0]: Имате %d оштећени пакет на вашем систему!
    
    Користите филтер „Оштећени“ да га пронађете.
sr[1]: Имате %d оштећена пакета на вашем систему!
    
    Користите филтер „Оштећени“ да их пронађете.
sr[2]: Имате %d оштећених пакета на вашем систему!
    
    Користите филтер „Оштећени“ да их пронађете.

en: Do you want to add another CD-ROM?
sr: Да ли желите да додате још један ЦД-РОМ?

en: Open changes
sr: Учитајте одабране измене

en: Can't write %s
sr: Не могу да пишем на „%s“

en: Save changes
sr: Сачувајте измене

en: Save full state, not only changes
sr: Сачувај потпуно стање, не само измене

en: Repositories changed
sr: Складишта су промењена

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
sr: Информације о складишту су измењене. Морате да кликнете на дугме „Обнови“ да би измене ступиле на снагу

en: _Reload
sr: _Обнови

en: Never show this message again
sr: Не приказуј ову поруку поново

en: Found %i packages
sr: Нађени %i пакети

en: Starting help viewer...
sr: Покрећем прегледач помоћи...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
sr: Није инсталиран прегледач помоћи!
    
    Потребан вам је Гномов прегледач помоћи „јелп“, веб прегледник „косвајач“ или „фајерфокс“ да бисте приказали упутство о синаптику.
    
    Као други избор можете у терминалу да отворите страницу упутства користећи наредбу „man synaptic“ или погледати хтмл издање које се налази у фасцикли „synaptic/html“.

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
sr: Не могу да покренем алат подешавања!
    Морате да инсталирате пакет „libgnome2-perl“.

en: Starting package configuration tool...
sr: Покрећем алат подешавања пакета...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
sr: Покрећем прегледач документације пакета...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
sr: Морате да инсталирате пакет „dwww“ да бисте претраживали документацију пакета

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
sr: Не могу да применим измене!
    Прво поправите оштећене пакете.

en: Applying marked changes. This may take a while...
sr: Примењујем означене измене. Ово може да потраје...

en: Downloading Package Files
sr: Преузимам датотеке пакета

en: Do you want to quit Synaptic?
sr: Да ли желите да затворите Синаптик?

en: Downloading Package Information
sr: Преузимам информације о пакетима

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
sr: Складишта ће бити проверена за новим, уклоњеним или надограђеним софтверским пакетима.

en: Reloading package information...
sr: Обнављам информације о пакетима...

en: Failed to resolve dependency problems!
sr: Нисам успео да решим проблеме зависности!

en: Successfully fixed dependency problems
sr: Успешно су решени проблеми зависности

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
sr: Не могу да надоградим систем!
    Прво поправите оштећене пакете.

en: Marking all available upgrades...
sr: Означавам све доступне надоградње...

en: Successfully marked available upgrades
sr: Успешно су означене доступне надоградње

en: Failed to mark all available upgrades!
sr: Нисам успео да означим све доступне надоградње!

en: Save script
sr: Сачувајте скрипту

en: Select directory
sr: Изаберите директоријум

en: Please select a directory
sr: Молим вас изаберите директоријум

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
sr: Додајете „universe“ компоненту.
    
     Пакети у овој компоненти нису подржани. Да ли сте сигурни?

en: Repositories
sr: Складишта

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Type
sr: Врста

en: Vendor
sr: Испоручилац

en: Distribution
sr: Дистрибуција

en: Section(s)
sr: Одељак(ци)

en: Binary (deb)
sr: Извршни (deb)

en: Source (deb-src)
sr: Изворни (deb-src)

en: (no vendor)
sr: (нема испоручиоца)

en: Cannot read vendors.list file
sr: Не могу да прочитам „vendors.list“ датотеку

en: Unknown source type
sr: Непозната врста извора

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
sr: <b>(ОСНОВНИ) биће уклоњени</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
sr: <b>Биће РАЗГРАЂЕНИ</b>

en: <b>To be removed</b>
sr: <b>Биће уклоњени</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
sr: <b>Биће потпуно уклоњени (укључујући датотеке подешавања)</b>

en: Unchanged
sr: Неизмењени

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
sr: Пакет <b>%s</b> (<b>основни</b>) биће уклоњен

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
sr: Пакет <b>%s</b> биће <b>разграђен</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
sr: Пакет <b>%s</b> биће уклоњен са подешавањем

en: <b>%s</b> will be removed
sr: <b>%s</b> биће уклоњен

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
sr: Пакет <b>%s</b> (издање <i>%s</i>) биће надограђен на издање <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
sr: Пакет <b>%s</b> (издање <i>%s</i>) биће инсталиран

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
sr: Пакет <b>%s</b> (издање <i>%s</i>) биће поново инсталиран

en: _Hide Details
sr: _Сакриј детаље

en: _Show Details
sr: _Прикажи детаље

en: Summary
sr: Извештај

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
sr[0]: %d пакет је закључан
sr[1]: %d пакета су закључана
sr[2]: %d пакета је закључано

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
sr[0]: %d пакет ће бити причуван и неће бити надограђен
sr[1]: %d пакета ће бити причувана и неће бити надограђени
sr[2]: %d пакета ће бити причувано и неће бити надограђени

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
sr[0]: Биће инсталиран %d нови пакет
sr[1]: Биће инсталирана %d нова пакета
sr[2]: Биће инсталирано %d нових пакета

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
sr[0]: Биће поново инсталиран %d нови пакет
sr[1]: Биће поново инсталирана %d нова пакета
sr[2]: Биће поново инсталирано %d нових пакета

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
sr[0]: Биће надограђен %d пакет
sr[1]: Биће надограђена %d пакета
sr[2]: Биће надограђено %d пакета

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
sr[0]: Биће уклоњен %d пакет
sr[1]: Биће уклоњена %d пакета
sr[2]: Биће уклоњено %d пакета

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
sr[0]: %d пакет ће бити <b>разграђен</b>
sr[1]: %d пакета ће бити <b>разграђена</b>
sr[2]: %d пакета ће бити <b>разграђено</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
sr[0]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњен %d кључни пакет
sr[1]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњена %d кључна пакета
sr[2]: <b>Упозорење:</b> биће уклоњено %d кључних пакета

en: %s of extra space will be used
sr: Биће искоришћено %s додатног простора

en: %s of extra space will be freed
sr: Биће ослобођено %s додатног простора

en: 
    %s have to be downloaded
sr: 
    Мора бити преузето %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
sr: Кључни пакети ће бити уклоњени.
    Ово може довести ваш систем у неупотребљиво стање!

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: The following details are provided:
sr: Доступни су следећи детаљи:

en: Setup Vendors
sr: Подеси испоручиваоце

en: FingerPrint
sr: Отисак

en: OK
sr: У реду

en: Add
sr: Додај

en: Remove
sr: Уклони

en: Cancel
sr: Поништи

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
sr: Недоступно

en: Find
sr: Нађите

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
sr: Опис — %s

en: Synaptic
sr: Синаптик

en: _File
sr: _Датотека

en: _Read Markings...
sr: _Учитај означено...

en: _Save Markings
sr: Са_чувај означено

en: Save Markings _As...
sr: Сачувај означено _као...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
sr: Направите скрипту како бисте могли преузети означене пакете на другом рачунару

en: Generate package download script
sr: Изради скрипту за преузимање пакета

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
sr: Додајте пакете преузете опцијом „Изради скрипту за преузимање пакета“ у систем

en: Add downloaded packages
sr: Додај преузете пакете

en: _History
sr: _Историјат

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Edit
sr: У_ређивање

en: _Undo
sr: _Опозови

en: _Redo
sr: _Понови

en: U_nmark All
sr: О_дзначи све

en: _Search...
sr: _Тражи...

en: _Reload Package Information
sr: _Обнови информације о пакетима

en: _Add CD-ROM...
sr: Д_одај ЦД-РОМ...

en: _Mark All Upgrades...
sr: _Означи све надоградње...

en: _Fix Broken Packages
sr: Поправи _оштећене пакете

en: Mark Packages by _Task...
sr: Означи пакете по _задатку...

en: A_pply Marked Changes
sr: П_римени означене измене

en: _Package
sr: Паке_т

en: U_nmark
sr: О_дзначи

en: Mark for _Installation
sr: Означи за _инсталацију

en: Mark for R_einstallation
sr: Означи за по_новно инсталирање

en: Mark for _Upgrade
sr: Означи за _надоградњу

en: Mark for _Removal
sr: Означи за _уклањање

en: Mark for Co_mplete Removal
sr: Означи за по_тпуно уклањање

en: _Lock Version
sr: _Закључај издање

en: Automatically installed
sr: Самостално инсталирани

en: _Force Version...
sr: При_сили издање...

en: _Configure...
sr: _Подеси...

en: _Browse Documentation
sr: Претражи _документацију

en: _Download Changelog
sr: Преузми дневник _измена

en: _Properties
sr: Сво_јства

en: _Settings
sr: _Подешавања

en: _Repositories
sr: _Складишта

en: _Filters
sr: _Филтери

en: _Set Internal Option...
sr: Пос_тави унутрашњу опцију...

en: _Toolbar
sr: Линија _алата

en: _Icons Only
sr: _Само иконице

en: _Text Only
sr: С_амо текст

en: Text _Below Icons
sr: Текст _испод икона

en: Text Be_side Icons
sr: Текст _поред иконица

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Contents
sr: С_адржај

en: _Quick Introduction
sr: _Брз увод

en: Icon _Legend
sr: _Легенда иконица

en: _About
sr: _О програму

en: Reload
sr: Обнови

en: Mark All Upgrades
sr: Означи све надоградње

en: Apply
sr: Примени

en: Search
sr: Тражи

en: _Sections
sr: _Одељци

en: S_earch Results
sr: Ре_зултати претраге

en: S_tatus
sr: Ста_ње

en: _Custom Filters
sr: Произвољни _филтери

en: _Architecture
sr: _Архитектура

en: <b>Package:</b>
sr: <b>Пакет:</b>

en: <b>Section:</b>
sr: <b>Одељак:</b>

en: <b>Priority:</b>
sr: <b>Приоритет:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sr: <b>Одржавалац:</b>

en: <b>Status:</b>
sr: <b>Стање:</b>

en: <b>Tags:</b>
sr: <b>Ознаке:</b>

en: <b>Source:</b>
sr: <b>Извор:</b>

en: <b>Installed Version</b>
sr: <b>Инсталирано издање</b>

en: Size:
sr: Величина:

en: Version:
sr: Издање:

en: <b>Latest Available Version</b>
sr: <b>Најновије доступно издање</b>

en: Download:
sr: Преузимање:

en: Common
sr: Основно

en: Installed Files
sr: Инсталиране датотеке

en: Available versions:
sr: Доступна издања:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
sr: <b>Напомена:</b> Да инсталирате издање различито од основног, у изборнику изаберите <b>Пакет —> Присили издање...</b>.

en: Versions
sr: Издања

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
sr: <span size="xx-large" weight="bold">Издање Синаптика</span>

en: Package management software using apt.
sr: Програм за управљање пакетима који користи апт.

en: Debtag support is enabled.
sr: Омогућена је подршка дебиан ознака.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
sr: Посетите страницу пројекта на интернет адреси 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
sr: Овај програм је издат под условима ГНУ Опште јавне лиценце, издање 2

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
sr: <span size="small">Ауторска права (c) 2001-2004 Конектива С/А
    Ауторска права (c) 2002-2012 Мајкл Вог</span>

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
sr: Главни аутор:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Одржаваоци:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Сарадници:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
sr: Написао

en: translators-credits
sr: Мирослав Николић, https://launchpad.net/~lipek

en: Translated by
sr: Превод

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
sr: Страница упутства:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Приручник:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
sr: Документација

en: _Search
sr: _Тражи

en: Search:
sr: Потражи:

en: Look in:
sr: Погледај у:

en: Show individual files
sr: Прикажите појединачне датотеке

en: _Mark
sr: _Означи

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Да означим додатно захтеване измене?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
sr: Изабрана радња такође утиче на друге пакете. Следеће измене су неопходне да би наставили даље.

en: <b>Appearance</b>
sr: <b>Изглед</b>

en: Show package properties in the main window
sr: Прикажи својства пакета у главном прозору

en: <b>Marking Changes</b>
sr: <b>Обележавање измена</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
sr: Питај за потврђивање измена које такође утичу на друге пакете

en: Consider recommended packages as dependencies
sr: Узми у обзир препоручене пакете као зависности

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
sr: Кликом на иконицу стања означи одговарајућу радњу

en: Removal of packages:
sr: Уклањање пакета:

en: System upgrade:
sr: Надоградња система:

en: Number of undo operations:
sr: Број радњи опозивања:

en: Reloading outdated package information:
sr: Обнављање застарелих информација о пакетима:

en: <b>Applying Changes</b>
sr: <b>Примењивање измена</b>

en: Apply changes in a terminal window
sr: Примени измене у прозору терминала

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
sr: Питај да затвориш након успешно извршених измена

en: General
sr: Опште

en: <b>Columns</b>
sr: <b>Колоне</b>

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move D_own
sr: Премести _доле

en: <b>Fonts</b>
sr: <b>Писма</b>

en: Use custom application font
sr: Користи произвољно писмо програма

en: Use custom terminal font
sr: Користи произвољно писмо терминала

en: A_pplication Font
sr: Писмо _програма

en: _Terminal Font
sr: Пис_мо за терминал

en: Columns and Fonts
sr: Колоне и писма

en: <b>Colors</b>
sr: <b>Боје</b>

en: Color packages by their status
sr: Обој пакете према њиховом стању

en: Marked for installation:
sr: Означен за инсталацију:

en: Color
sr: Боја

en: Marked for removal:
sr: Означен за уклањање:

en: Marked for complete removal:
sr: Означен за потпуно уклањање:

en: Upgradable:
sr: Надоградив:

en: Marked for reinstallation:
sr: Означен за поновну инсталацију:

en: Marked for upgrade:
sr: Означен за надоградњу:

en: Not installed:
sr: Није инсталиран:

en: Not installed (locked):
sr: Није инсталирани (закључан):

en: Installed (locked):
sr: Инсталиран (закључан):

en: Installed:
sr: Инсталиран:

en: New in repository:
sr: Нов у складишту:

en: Marked for downgrade:
sr: Означен за разградњу:

en: Broken:
sr: Оштећен:

en: Colors
sr: Боје

en: <b>Temporary Files</b>
sr: <b>Привремене датотеке</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
sr: Ос_тави све преузете пакете у остави

en: _Delete downloaded packages after installation
sr: _Избриши преузете пакете након инсталације

en: _Only delete packages which are no longer available
sr: _Избриши само пакете који нису више доступни

en: _Delete Cached Package Files
sr: _Избриши датотеке пакета из оставе

en: Delete all cache package files now.
sr: Избришите све датотеке пакета из оставе.

en: <b>History files</b>
sr: <b>Датотеке историјата</b>

en: _Keep history
sr: _Задржи историјат

en: Delete _History files older than:
sr: Избриши датотеке _историјата старије од:

en: days
sr: дана

en: Files
sr: Датотеке

en: <b>Proxy Server</b>
sr: <b>Посреднички сервер</b>

en: Direct connection to the Internet
sr: Непосредна веза на интернет

en: Manual proxy configuration
sr: Ручно подешавање рачунара посредника

en: IP address or host name of the http proxy server
sr: ИП адреса или назив домаћина хттп рачунара посредника

en: Port:
sr: Порт:

en: Port number of the http proxy server
sr: Број порта хттп сервера посредника

en: IP address or host name of the ftp proxy server
sr: ИП адреса или назив домаћина фтп рачунара посредника

en: Port number of the ftp proxy server
sr: Број порта фтп сервера посредника

en: No proxy for:
sr: Без посредника за:

en: FTP proxy:
sr: ФТП посредник:

en: HTTP proxy:
sr: ХТТП посредник:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
sr: Зарезом одвојени списак домаћина и домена којима се неће приступати преко посредника (нпр.: localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
sr: Потврди идентитет

en: Network
sr: Мрежа

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
sr: <span size="large" weight="bold">Ова подешавања утичу на срж вашег система. Пажљиво размотрите измене.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
sr: <b>Понашање надоградње пакета (подразумевана дистрибуција)</b>

en: Always prefer the highest version
sr: Увек дај предност новијем издању

en: Always prefer the installed version
sr: Увек дај предност инсталираном издању

en: Prefer versions from:
sr: Радије користити издање из:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Унесите ознаку ЦД-РОМ-а</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
sr: Ознака ће бити коришћена за препознавање ЦД-РОМ-а ако желите касније да са њега инсталирате пакете.

en: Disc label:
sr: Ознака диска:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
sr: <span size="large" weight="bold">Поставите унутрашњу опцију</span>

en: Only experts should use this.
sr: Ово треба да користе само напредни корисници.

en: Value:
sr: Вредност:

en: Variable:
sr: Променљива:

en: Return to the main screen
sr: Повратак на главни екран

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
sr: <span weight="bold" size="large">Да ли желите да извршите следеће измене?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
sr: Ово је ваша последња прилика да погледате списак означених измена пре њиховог извршења.

en: <b>Summary</b>
sr: <b>Укупан извештај</b>

en: _Download package files only
sr: Само _преузми датотеке пакета

en: The package files will be downloaded, but not installed
sr: Датотеке пакета ће само бити преузете али неће бити инсталиране

en: _Verify package signatures
sr: П_ровери потписе пакета

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
sr: Продавци обележавају своје пакете да би проверили порекло и целовитост истих. Искључивање провере је сигурносни ризик.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
sr: <b>Тренутни</b>

en: Installed packages that are up-to-date
sr: Инсталирани пакети који су ажурирани

en: Upgradable
sr: Надоградиви

en: Installed packages that are upgradable
sr: Инсталирани пакети који се могу надоградити

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
sr: Инсталирани пакети који се могу надоградити на најновије узводно издање

en: Residual config
sr: Заостала подешавања

en: Removed packages that have left configuration files on the system
sr: Уклоњени пакети који су оставили датотеке подешавања на систему

en: Not installed packages
sr: Пакети који нису инсталирани

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
sr: <b>Означени</b>

en: Not marked
sr: Нису означени

en: Packages that won't be changed
sr: Пакети који неће бити измењени

en: For installation or upgrade
sr: За инсталцију или надоградњу

en: Packages that will be installed or upgraded
sr: Пакети који ће бити инсталирани или надограђени

en: For removal
sr: За уклањање

en: Packages that will be removed
sr: Пакети који ће бити уклоњени

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
sr: <b>Остали</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
sr: Пакети који су нови у складишту од последње извршене наредбе „Обнови“

en: Packages that will never be upgraded
sr: Пакети који никада неће бити надограђени

en: Orphaned
sr: Напуштени

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
sr: Библиотеке које више нису потребне (дебиан сироче је потребан)

en: Not installable
sr: Неинстаљив

en: Packages that are not available in any repository
sr: Пакети који нису доступни ни у једном складишту

en: Packages with broken dependencies
sr: Пакети са оштећеним зависностима

en: Automatic install
sr: Самостална инсталација

en: Packages installed automatically as part of a dependency
sr: Самостално инсталирани пакети као део зависности

en: Automatic removable
sr: Самоуклоњив

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
sr: Самостално инсталирани пакети али их више не захтева ниједан други пакет

en: Policy broken
sr: Оштећење сигурности

en: Currently in broken policy state
sr: Тренутно у оштећеном сигурносном стању

en: Manual installed
sr: Ручно инсталирани

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
sr: Ручно инсталирани пакети (не као зависност нечег другог)

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Deselect All
sr: _Поништи избор

en: _Invert All
sr: _Преокрени све

en: Include selected sections only
sr: Укључи само одабране секције

en: Exclude selected sections
sr: Изостави одабране секције

en: Boolean operator between property criterias:
sr: Боолеан оператор међу критеријумима особина:

en: AND
sr: И

en: OR
sr: ИЛИ

en: Include
sr: Укључи

en: Exclude
sr: Изостави

en: Tags
sr: Ознаке

en: URI:
sr: Адреса:

en: Distribution:
sr: Дистрибуција:

en: Section(s):
sr: Одељак(ци):

en: Vendors...
sr: Испоручиоци...

en: <i>Preparing packages...</i>
sr: <i>Припремам пакете...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sr: Сам затвори након успешно примењених измена

en: Details
sr: Детаљи

en: Extra output was generated during Package Manager operation
sr: Додатни излаз је произведен за време рада управника пакета

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
sr: <span size="large" weight="bold">Које задатке треба да обави ваш рачунар?</span>
    
    Постоје предизабране групе пакета за обављање сваког задатка. Ако изаберете задатак, одговарајући пакети ће бити означени за инсталацију.

en: _Description
sr: _Опис

en: <b>Terminal Output:</b>
sr: <b>Излаз терминала:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
sr: Затвори ово прозорче након успешно примењених измена

en: Quick Introduction
sr: Брз увод

en: Show this dialog at startup
sr: Прикажи ово прозорче приликом покретања

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
sr: Програми на вашем систему су организовани у <i>пакетима</i>. Управник пакета вам омогућава да инсталирате, да надограђујете или да уклањате пакете програма.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
sr: Информације о пакетима треба да освежавате редовно. У супротном можете да пропустите важне сигурносне надоградње.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
sr: <b>Обавештење:</b> Измене се не примењују одмах. Као прво морате да означите све измене и затим да их примените.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
sr: Пакете за инсталацију, надоградњу или уклањање можете да означите на неколико начина:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
sr: Изаберите пакет и изаберите радњу из изборника „Пакет“.

en: Double click on the package name.
sr: Двоструки клик на назив пакета.

en: Choose the action from the context menu of the package.
sr: Изаберите акцију из приручног изборника пакета.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
sr: Кликните на иконицу стања да отворите изборник који садржи све радње.

en: -
sr: –

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
sr: <span weight="bold" size="larger">Не могу да означим све пакете за инсталацију или надоградњу</span>
    
    Следећи пакети имају неразрешиве зависности. Уверите се да сте додали и омогућили сва неопходна складишта.

en: Complete changelog of the latest version:
sr: Потпун запис измена најновијег издања:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
sr: <big><b>Нисам могао да преузмем све индексе складишта</b></big>
    
    Можда ризница није више доступна или не може бити контактирано услед мрежних проблема. Ако је доступно, биће коришћено неко старије издање неуспелог индекса. А складиште ће бити занемарено. Проверите вашу мрежну везу и будите сигурни да је адреса складишта у подешавањима исправна.

en: Icon Legend
sr: Иконице и њихов опис

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
sr: <b>Следеће иконице се користе да означе тренутно стање пакета:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
sr: <big><b>Не могу да преузмем све потребне датотеке пакета</b></big>
    
    Издање пакета које желите да инсталирате можда није више доступно у складишту, или можда има проблема са извором пакета. Обновите списак пакета и проверите извориште пакета (нпр. ЦД или мрежну везу).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
sr: <span weight="bold" size="larger">Информације о пакету су застареле</span>
    
    Информације о пакету су старије од 48 сати. Може бити да има важних безбедносних исправки на располагању. Препоручује вам се да редовно обнављате информације о пакетима.

en: Remember the answer
sr: Запамти одговор

en: History
sr: Историјат радњи

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
sr: Историјат о инсталираним, надограђеним и уклоњеним пакетима програма.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
sr: <b><big>Да затворим и да одбацим означене измене?</big></b>
    
    Има означених измена које још увек нису примењене. Биће изгубљене ако се одлучите да затворите Синаптик.

en: _Keep
sr: _Задржи

en: _Replace
sr: _Замени

en: Difference between the files
sr: Разлика између датотека

en: _Force Version
sr: _Присили издање

en: Force version:
sr: Присили издање:

en: _Default Upgrade
sr: _Основна надоградња

en: _Smart Upgrade
sr: Па_метна надоградња

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
sr: <b><big>Да означим надоградње на паметан начин?</big></b>
    
    Основни метод надоградње прескаче надоградње које доводе до сукоба или захтевају инсталацију додатних пакета.
    
    Паметна надоградња (дистро-надоградња) покушава да реши сукобе и да испуни све зависности надоградње на паметан начин.
    
    <b>Напомена:</b> Надоградње ће бити само означене. А ви ћете морати да их примените након тога.

en: Remember my answer for future upgrades
sr: Запамти мој одговор за даље надоградње

en: This behavior can be changed in the preferences later.
sr: Ово понашање касније може бити измењено у поставкама.

en: HTTP authentication
sr: ХТТП потврђивање идентитета

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Лозинка

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
sr: <span weight="bold" size="larger">Унесите ознаку за овај ЦД-РОМ</span>
    
    Ознака ће бити коришћена ако желите да инсталирате пакете са овог ЦД-РОМ-а. Препоручљиво је такође написати налепницу на ЦД-РОМ да бисте га касније лако нашли.

en: Label:
sr: Ознака:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
sr: <big><b>Унесите потпуну АПТ линију за складиште које желите да додате</b></big>
    
    АПТ линија садржи врсту, место и садржај складишта. На пример: <i>„deb http://ftp.debian.org sarge main“</i>. У документацији можете наћи детаљно објашњење ове синтаксе.

en: APT line:
sr: АПТ линија:

en: _Add Repository
sr: _Додај складиште

en: Synaptic Package Manager
sr: Синаптик — управник пакета

en: Package Manager
sr: Управник пакета

en: Install, remove and upgrade software packages
sr: Инсталирајте, уклоните и надоградите пакете програма

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
sr: Потребно је потврђивање идентитета за покретање Синаптика упраника пакета

en: Includes
sr: Укључује

en: Excludes
sr: Искључује

en: Package name
sr: Назив пакета

en: Version number
sr: Број издања

note: provides and name
en: Conflicting packages
sr: Проблематични пакети

note: conflicts
en: Replaced packages
sr: Замењени пакети

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
sr: Препоруке

note: /recommends
en: Suggestions
sr: Предлози

note: suggests
en: Dependent packages
sr: Зависни пакети

en: Please insert a disc in the drive.
sr: Ставите диск у уређај.

en: Package is supported
sr: Пакет је подржан

en: <i>Running...</i>
sr: <i>Покрећем...</i>

en: <i>Finished</i>
sr: <i>Завршено</i>

en: <i>Can't close while running</i>
sr: <i>Не могу да затворим за време рада</i>
