synaptic - en to bg translation catalogue (710 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
bg: Администрация на системата

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
bg: Основна система

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
bg: Mono/CLI Инфраструктура

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
bg: Комуникация

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
bg: Бази данни

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
bg: Разработка

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
bg: Документация

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
bg: Проследяване на грешки

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
bg: Редактори

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
bg: Електроника

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
bg: Вградени устройства

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
bg: Шрифтове

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
bg: Игри и забавление

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
bg: Работна среда GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
bg: Графични инструменти

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
bg: GNU R система за статистика

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
bg: Работна среда Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
bg: Любителско радио

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
bg: Haskell - език за програмиране

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
bg: Уеб сървъри

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
bg: Интерпретаторни компютърни езици

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
bg: Език за програмиране Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
bg: Работна среда KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
bg: Ядро и модули

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
bg: Библиотеки - разработка

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
bg: Библиотеки

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
bg: Език за програмиране Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
bg: Локализация

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
bg: Електронна поща

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
bg: Математика

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
bg: Други - текстово базирани

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
bg: Работа в мрежа

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
bg: Новинарски групи

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
bg: Език за програмиране OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
bg: Библиотеки - стари

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
bg: Многоплатформени

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
bg: Програмен език Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
bg: Език за програмиране PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
bg: Програмен език Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
bg: Език за програмиране Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
bg: Наука

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
bg: Обвивки

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
bg: Мултимедия

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
bg: Задачи

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
bg: Работа с TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
bg: Текстообработка

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
bg: Инструменти

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
bg: Системи за управление на версии

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
bg: Видео софтуер

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
bg: Други - графични

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
bg: Работна среда Xfce

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
bg: Zope/Plone среда

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
bg: Неизвестни

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
bg: Конвертиран от RPM с Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
bg: Интернационализация и локализация

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
bg: Мета пакети

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
bg: Обучение

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
bg: Забранени за износ от САЩ

en: Stat failed for %s
bg: Грешка при изпълнение на stat за %s

en: Unable to create a tmp file
bg: Не може да бъде създаден временен файл

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
bg: gzip не успя, може би дискът е пълен.

en: Failed to reopen fd
bg: Неуспех при повторно отваряне на fd

en: Failed to rename
bg: Неуспех при преименуването

en: No valid records were found.
bg: Не са намерени валидни записи.

en: Cannot find filename or size tag
bg: Името на файла или етикетът за размера не могат да бъдат намерени

en: Error parsing file record
bg: Грешка при синтактичния разбор на файла

en: Failed to open %s.new
bg: Неуспех при отварянето на %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
bg: Неуспех при преименуването на %s.new в %s

en: Internal error
bg: Вътрешна грешка

en: Preparing...
bg: Подготовка...

en: Unable to read the cdrom database %s
bg: Базата от данни %s от cdrom-а не може да бъде прочетена

en: Unmounting CD-ROM...
bg: Демонтиране на CD-ROM...

en: Waiting for disc...
bg: Изчакване за диск...

en: Insert a disc in the drive.
bg: Поставете диск в устройството.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
bg: Монтиране на CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
bg: Неуспешно монтиране на cdrom.

en: Identifying disc...
bg: Идентифициране на диск...

en: Couldn't identify disc.
bg: Дискът не може да бъде идентифициран.

en: Scanning disc...
bg: Сканиране на диск...

en: Cleaning package lists...
bg: Изчистване на списъците с пакети...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
bg: Програмата не може да намери никакви пакети. Вероятно това не е диск с APT-архив.

en: Disc not successfully scanned.
bg: Дискът не е сканиран успешно.

en: Empty disc name.
bg: Празно име на диска.

en: Registering disc...
bg: Регистриране на диск...

en: Copying package lists...
bg: Копиране на списъците с пакети...

en: Writing sources list...
bg: Запазване на списъците с източници...

en: Done!
bg: Готово!

en: Failed to stat %s%s
bg: Неуспех при опит за достъп до %s%s

en: Unable to change to %s
bg: Промяната към %s е невъзможна

en: Unable to read %s
bg: %s не може да бъде прочетен

en: ERROR: couldn't open %s for writing
bg: ГРЕШКА: %s не може да бъде отворен за запис

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
bg: ГРЕШКА: Паролата за администратора не може да бъде извлечена

en: ERROR: could not create configuration directory %s
bg: ГРЕШКА: не може да бъде създадена конфигурационната папка %s

en: ERROR: could not create state directory %s
bg: ГРЕШКА: не може да бъде създадена папка за състоянията %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
bg: ГРЕШКА: не може да бъде създадена временна папка %s

en: ERROR: could not create log directory %s
bg: ГРЕШКА: не може да бъде създадена папка за дневника %s

en: couldn't open %s for writing
bg: не може да се отвори %s за запис

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
bg: 
    Всички промени са приложени успешно. Вече може да затворите този прозорец.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
bg: 
    Не всички промени и актуализации са успешни. За повече подробности относно неуспеха, разгърнете лентата 'Подробности'.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
bg: 
    Всички пакети от текущото устройство са инсталирани успешно. За да продължите инсталацията от следващото устройство, затворете този прозорец.

en: The list of installed files is only available for installed packages
bg: Списъкът на инсталираните файлове е наличен единствено за инсталираните пакети

en: or dependency
bg: или зависимост

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
bg: 
    Пакетът %s няма налична версия, но съществува в базата данни.
    Това обикновено означава, че пакетът е бил споменат като зависимост и никога не е бил качен в хранилището, бил е остарял или не е наличен в съдържанието на sources.list

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
bg: 	%s %s, но %s ще бъде инсталиран

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
bg:  %s: %s %s, но %s ще бъде инсталиран

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
bg: 	%s %s, но пакетът не може да се инсталира

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
bg: 	%s, но пакетът е виртуален

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
bg: %s: %s, но пакетът е виртуален

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
bg: 	%s, но няма да бъде инсталиран

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
bg: %s: %s, но няма да бъде инсталиран

en:  or
bg:  или

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
bg: Невалиден запис във файла с настройки, пакета няма заглавна част

en: Depends
bg: Зависим от

en: PreDepends
bg: Предварително зависи от

en: Suggests
bg: Предлага се

en: Recommends
bg: Препоръчва се

en: Conflicts
bg: В конфликт с

en: Replaces
bg: Замества

en: Obsoletes
bg: Напълно заменя

en: Breaks
bg: Поврежда

en: Enhances
bg: Подобрява

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
bg: Зависимост на

en: Marked for installation
bg: Избрани за инсталация

en: Marked for re-installation
bg: Избрани за преинсталация

en: Marked for upgrade
bg: Избрани за актуализиране

en: Marked for downgrade
bg: Избрани за връщане към стара версия

en: Marked for removal
bg: Избрани за премахване

en: Marked for complete removal
bg: Избрани за пълно премахване

en: Not installed
bg: Не са инсталирани

en: Not installed (locked)
bg: Не са инсталирани (заключени)

en: Installed
bg: Инсталирани

en: Installed (upgradable)
bg: Инсталирани (могат да бъдат актуализирани)

en: Installed (locked to the current version)
bg: Инсталирани (заключени към текущата си версия)

en: Broken
bg: Повредени

en: Not installed (new in repository)
bg: Не са инсталирани (нови в хранилището)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
bg: Списъкът с източниците не може да бъде прочетен.
    За да поправите този проблем, отворете диалоговия прозорец за хранилищата.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
bg: Списъкът с пакетите или файлът за състоянията им не могат да бъдат анализирани или отворени.

en: Internal Error, non-zero counts
bg: Вътрешна грешка: излизане със статус, различен от 0.

en: Name
bg: Име

en: Description
bg: Описание

en: Maintainer
bg: Поддържащ пакета

en: Version
bg: Версия

en: Provides
bg: Осигурява

en: ReverseDepends
bg: Обратни зависимости

note: Reverse Depends
en: Origin
bg: Произход

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
bg: Компонент

en: Status
bg: Състояние

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
bg: Шаблон

en: Section
bg: Раздел

en: Priority
bg: Приоритет

en: ReducedView
bg: Мини-изглед

en: File
bg: Файл

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
bg: Неправилен регулярен израз „%s“ във файла с мини-изгледа.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
bg: Вътрешна грешка при отварянето на кеша (%d). Докладвайте грешката.

en: Unable to correct dependencies
bg: Зависимостите не могат да бъдат коригирани

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
bg: Неуспех при избирането на актуализациите
    Проверете системата си за грешки.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
bg: Вътрешна грешка. Цялостното обновяване повреди системата. Моля докладвайте за грешката.

en: dist upgrade Failed
bg: Неуспешен dist upgrade

en: Unable to lock the list directory
bg: Неуспех при заключването на папката със списъци

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
bg: Файловете с изданията за някои от хранилищата не можаха да бъдат извлечени или удостоверени. Тези хранилища са пренебрегнати.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
bg: Пренебрегване на неправилен запис(и) във файла sources.list!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
bg: Неуспех при изтеглянето на %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
bg: Някои от пакетите не можаха да бъдат изтеглени от сървър(ите).

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
bg: Искате ли да продължите, пренебрегвайки тези пакети?

en: Unable to correct missing packages
bg: Липсващите пакети не могат да бъдат поправени

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
bg: 
    Премахнати са следните ОСНОВНИ пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
bg: 
    До по-стара версия са променени следните пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
bg: 
    Напълно премахнати са следните пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
bg: 
    Премахнати са следните пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
bg: 
    Актуализирани са следните пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
bg: 
    Инсталирани са следните пакети:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
bg: 
    Преинсталирани са следните пакети:

en: Unable to lock the download directory
bg: Папката за изтеглянията не може да бъде заключена

en: Line %u too long in markings file.
bg: Ред %u във файла с избраните пакети е твърде дълъг.

en: Malformed line %u in markings file
bg: Грешно форматиран ред %u във файла с избраните пакети

en: Setting markings...
bg: Настройване на избраните пакети...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
bg: bzip2 не успя, възможно е дискът да е пълен.

en: Sections
bg: Раздели

en: Alphabetic
bg: По азбучен ред

en: Architecture
bg: Архитектура

en: Search History
bg: История на търсенето

en: Custom
bg: Потребителски

en: Installed (unsupported)
bg: Инсталирани (не се поддържат)

en: Not installed (unsupported)
bg: Не са инсталирани (не се поддържат)

en: Installed (auto removable)
bg: Инсталиран (автоматично отстраняем)

en: Installed (manual)
bg: Инсталиран (ръчно)

en: Broken dependencies
bg: Повредени зависимости

en: New in repository
bg: Нови в хранилището

en: Pinned
bg: Приковани

en: Installed (local or obsolete)
bg: Инсталирани (локално или остарели)

en: Not installed (residual config)
bg: Не са инсталирани (остатъчна конфигурация)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
bg: Търсене

en: Search Filter
bg: Филтър за търсене

en: Reduced View
bg: Съкратен изглед

en: Marked Changes
bg: Избрани промени

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
bg: Поддържани от Debconf

en: Upgradable (upstream)
bg: За актуализиране (основни)

en: Community Maintained (installed)
bg: Поддържани от общността (инсталирани)

en: Missing Recommends
bg: Неинсталирани - препоръчани от зависимост

en: Local
bg: Локален

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
bg: Не е автоматично:

en: Can't read %s
bg: Не може да бъде прочетен %s

en: Syntax error in line %s
bg: Синтактична грешка на ред %s

en: Vendor block %s is invalid
bg: Разделът за производител %s е невалиден

en: Usage: synaptic [options]
bg: Начин на употреба: synaptic [опции]

en: -h   This help text
bg: -h   Този помощен текст

en: -r   Open in the repository screen
bg: -r   Отваряне на екрана с хранилището

en: -f=? Give an alternative filter file
bg: -f=? Задаване на друг файл с филтри

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
bg: -t Задаване на друго заглавие на главения прозорец (напр. име на хост с `uname -n`)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
bg: -i=? Започване с първоначалния филтър съгласно зададеното име

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
bg: --upgrade-mode  Стандартно актуализиране и показване на промените

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
bg: --dist-upgrade-mode  Интелигентно актуализиране и показване на промените

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
bg: --update-at-startup  „Презареждане“ при стартиране

en: --non-interactive Never prompt for user input
bg: --non-interactive Без въпроси към потребителя

en: --task-window Open with task window
bg: --task-windows Отваряне на прозореца със задачи

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
bg: --add-cdrom Добавяне на cdrom при стартиране (необходим е път до cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
bg: --add-cdrom Искане за добавяне на cdrom диск и изход веднага след това

en: --test-me-harder  Run test in a loop
bg: --test-me-harder Стартиране на теста циклично

en: Another synaptic is running
bg: Вече е стартиран Synaptic

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
bg: Вече има стартиран Synaptic в диалогов режим, първо го затворете.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
bg: Вече има стартиран Synaptic в автоматичен режим, изчакайте да приключи.

en: Unable to get exclusive lock
bg: Не може да се заключи системата

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
bg: Това обикновено означава, че вече се изпълнява друга програма за управление на пакети (като apt-get или aptitude). Моля, първо затворете другата програма.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
bg: Стартиране на пакетния мениджър без административни привилегии

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
bg: Няма да можете да приложите никакви промени, но ще можете да експортирате маркираните промени или да създадете скрипт с тях.

en: Synaptic Package Manager
bg: Synaptic - Мениджър на пакети

en: Scanning CD-ROM
bg: Сканиране на CD-ROM

en: Invalid disc name!
bg: Невалидно име на диска!

en: Disc Label
bg: Име на диска

en: Credits
bg: Заслуги

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
bg: Относно Synaptic

en: Downloading Changelog
bg: Изтегляне на бележки с промените за пакета

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
bg: Дневникът с промените съдържа информация за промени и разрешени грешки във всяка версия на пакета.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
bg: Дневник с промените на %s

en: Package changes
bg: Промени в пакета

en: Warning
bg: Предупреждение

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
bg: На път сте да инсталирате софтуер, <b>чийто произход не може да бъде удостоверен</b>! Правейки това може да позволите на злонамерено лице да повреди или контролира системата ви.

en: NOT AUTHENTICATED
bg: НЕ СА УДОСТОВЕРЕНИ

note: removed
en: To be removed
bg: Ще бъдат премахнати

en: To be downgraded
bg: Ще бъдат върнати към стара версия

en: To be installed
bg: Ще бъдат инсталирани

en: To be upgraded
bg: За актуализиране

en: To be re-installed
bg: Ще бъдат преинсталирани

en: To be kept
bg: Няма да бъдат променени

en: Replace configuration file
    '%s'?
bg: Да се замени ли конфигурационен файл
    „%s“?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
bg: Конфигурационният файл %s е променен (от Вас или от скрипт). Този пакет включва по-нова версия. Ако искате да запазите текущата версия, отговорете „Запази“. Искате ли да се замени текущия файл и да се инсталира новата му версия?

en: Applying Changes
bg: Прилагане на промените

en: Copy
bg: Копиране

en: Select All
bg: Избиране на всички

en: Ctrl-c pressed
bg: Натиснат е Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
bg: Това ще прекрати операцията и може да повреди състоянието на пакетите в системата. Сигурни ли сте, че искате да направите това?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
bg: Грешка в пакет %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
bg: Опит за възстановяване от грешка в пакет

en: Error failed to fork pty
bg: Грешка не успя да разклони pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
bg: Не можа да се инсталира пакет. Опит за възстановяване:

en: Changes applied
bg: Промените са приложени

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
bg: В момента се прилагат отбелязаните промени. Това може да отнеме известно време, изчакайте.

en: Installing and removing software
bg: Инсталиране и премахване на пакети

en: Removing software
bg: Премахване на пакети

en: Installing software
bg: Инсталиране на пакети

en: Description and Name
bg: Описание и име

en: Dependencies
bg: Зависимости

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
bg: Осигурени пакети

en: Supported
bg: Поддържани

en: Package Name
bg: Име на пакета

en: Installed Version
bg: Инсталирана версия

en: Latest Version
bg: Последна версия

en: Size
bg: Размер

en: Download Size
bg: Размер на пакета за изтегляне

en: Keep Configuration
bg: Запазване на конфигурацията

en: Completely
bg: Напълно

en: Always Ask
bg: Винаги питай

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Automatically
bg: Автоматично

en: Default Upgrade
bg: Стандартно актуализиране

en: Smart Upgrade
bg: Интелигентно актуализиране

en: An error occurred while saving configurations.
bg: Възникна грешка при запазване на конфигурациите.

en: Choose font
bg: Избор на шрифт

en: Color selection
bg: Избор на цветове

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
bg: Предпочитане на версии на пакети от избраната дистрибуция при актуализация. Ако ръчно се избере версия от друга дистрибуция, версията на пакета ще се придържа към нея докато влезе в дистрибуцията по подразбиране.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
bg: Никога не надграждайте до нова версия автоматично. Бъдете _много_ внимателни с тази опция, защото няма автоматично да получавате актуализации за сигурността! Ако изберете ръчно версия на пакет, версията ще последва избраната дистрибуция.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
bg: Synaptic да избира най-подходящата версия. Ако не сте сигурни, използвайте тази опция.

en: Visible
bg: Видими

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Package
bg: Пакет

en: URI
bg: Адрес

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
bg: Моля, поставете диска наречен:
    %s
    в устройство %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
bg: Скорост на изтегляне: %s/сек - остават %s

en: Download rate: ...
bg: Скорост на изтегляне...

en: Downloading file %li of %li
bg: Изтегляне на файл %li от общо %li

en: Queued
bg: На опашка

en: Done
bg: Готово

en: Hit
bg: Попадение

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Filters
bg: Филтри

en: Field
bg: Поле

en: Operator
bg: Оператор

en: New Filter %i
bg: Нов филтър %i

en: Package Manager output
bg: Записи от мениджъра на пакети

en: 
    While installing package %s:
bg: 
    Докато се инсталира пакета %s:

en: 
    While preparing for installation:
bg: 
    Докато се подготвя за инсталация:

en: APT system reports:
    %s
bg: Системата APT докладва:
    %s

en: Not found
bg: Не е намерен

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
bg: Изразът е намерен, вижте списъка вляво за съвпадащи записи.

en: %s Properties
bg: Подробности за %s

en: This application is supported by the distribution
bg: Това приложение се поддържа от дистрибуцията

en: Get Screenshot
bg: Изтегли изображение на пакета

en: Get Changelog
bg: Изтегли бележки за изданието

en: Visit Homepage
bg: Посетете Домашната Страница

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
bg: С

en: Download
bg: Изтегляне

en: Dependants
bg: Зависими

en: Dependencies of the Latest Version
bg: Зависимости на последната версия

en: Provided Packages
bg: Осигурени пакети

en: All
bg: Всички

en: No package is selected.
bg: Няма избран пакет.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
bg: Изберете версията на %s, която трябва да бъде инсталирана принудително

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
bg: Мениджърът на пакети винаги избира най-подходящата налична версия. Ако изберете друга версия за принудителна инсталация, може да възникнат грешки при управлението на зависимостите между пакетите.

en: Rebuilding search index
bg: Създаване на нов индекс за търсене

en: Quick filter
bg: Бързо търсене

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
bg: Презареждане на информацията за пакетите за нови, премахнати или актуализирани пакети.

en: Mark all possible upgrades
bg: Избиране на всички възможни актуализации

en: Apply all marked changes
bg: Прилагане на всички избрани промени

en: View package properties
bg: Преглеждане свойствата на пакета

en: Search for packages
bg: Търсене за пакети

en: Unmark
bg: Премахване на избора

en: Mark for Installation
bg: Избиране за инсталация

en: Mark for Reinstallation
bg: Избиране за преинсталация

en: Mark for Upgrade
bg: Избиране за актуализиране

en: Mark for Removal
bg: Избиране за премахване

en: Mark for Complete Removal
bg: Избиране за напълно премахване

en: Remove Including Orphaned Dependencies
bg: Премахване, включително осиротелите зависими пакети

en: Hold Current Version
bg: Задържане на текущата версия

en: Properties
bg: Подробности

en: Mark Recommended for Installation
bg: Избиране на препоръчаните пакети за инсталация

en: Mark Suggested for Installation
bg: Избиране на предложените пакети за инсталация

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
bg: Премахванет на пакета  "%s"  може да предизвика нестабилност.
    Убедени ли сте че искате това?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
bg: %i пакета изброени, %i инсталирани, %i повредени. %i за инсталиране/актуализиране, %i за премахване; %s ще бъдат освободени

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
bg: %i пакета изброени, %i инсталирани, %i повредени. %i за инсталиране/актуализиране, %i за премахване; %s ще бъдат използвани

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
bg: %i пакета изброени, %i инсталирани, %i повредени. %i за инсталиране/актуализиране, %i за премахване

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
bg[0]: Имате %d повреден пакет на Вашата система!
    
    Използвайте филтъра „Повредени“, за да го намерите.
bg[1]: Имате %i повредени пакета на Вашата система!
    
    Използвайте филтъра „Повредени“, за да ги намерите.

en: Do you want to add another CD-ROM?
bg: Искате ли да добавите друг CD-ROM?

en: Open changes
bg: Отваряне на промените

en: Can't write %s
bg: Не може да бъде запазен %s

en: Save changes
bg: Запазване на промените

en: Save full state, not only changes
bg: Запазване на пълното състояние, не само на промените

en: Repositories changed
bg: Хранилищата са променени

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
bg: Информацията за хранилищата е променена. Трябва да натиснете бутона „Презареждане“, за да имат ефект промените.

en: _Reload
bg: Преза_реждане

en: Never show this message again
bg: Това съобщение да не бъде показвано отново

en: Found %i packages
bg: Намерени са %i пакета

en: Starting help viewer...
bg: Стартиране на програмата за помощ...

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
bg: Инструментът за настройки не може да бъде стартиран!
    Трябва да инсталирате пакета „libgnome2-perl“.

en: Starting package configuration tool...
bg: Стартиране на инструмента за настройки...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
bg: Стартиране на пакета за преглед на документацията...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
bg: Трябва да инсталирате пакета „dwww“, за да разгледате документацията на даден пакет

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
bg: Промените не могат да бъдат приложени!
    Първо трябва да поправите повредените пакети.

en: Applying marked changes. This may take a while...
bg: Прилагане на избраните промени. Това може да отнеме известно време...

en: Downloading Package Files
bg: Изтегляне на пакети

en: Do you want to quit Synaptic?
bg: Искате ли да излезете от Synaptic?

en: Downloading Package Information
bg: Изтегляне на информация за пакет

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
bg: Хранилищата ще бъдат проверени за нови, премахнати или актуализирани пакети.

en: Reloading package information...
bg: Презареждане на информацията за пакетите...

en: Failed to resolve dependency problems!
bg: Неуспех при решаването на проблемите със зависимостите!

en: Successfully fixed dependency problems
bg: Проблемите със зависимостите са поправени успешно

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
bg: Системата не може да бъде актуализирана!
    Първо поправете повредените пакети.

en: Marking all available upgrades...
bg: Избиране на всички налични пакети за актуализиране...

en: Successfully marked available upgrades
bg: Всички налични актуализации са избрани успешно

en: Failed to mark all available upgrades!
bg: Неуспех при избирането на всички налични пакети за актуализиране!

en: Save script
bg: Запази скрипт

en: Select directory
bg: Избор на папка

en: Please select a directory
bg: Моля, изберете папка

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
bg: Добавяте компонента „universe“.
    
     Пакетите в този компонент не са поддържани. Сигурни ли сте?

en: Repositories
bg: Хранилища

en: Enabled
bg: Активно

en: Type
bg: Тип

en: Vendor
bg: Производител

en: Distribution
bg: Дистрибуция

en: Section(s)
bg: Раздел(и)

en: Binary (deb)
bg: Двоични (deb)

en: Source (deb-src)
bg: Изходен код (deb-src)

en: (no vendor)
bg: (липсва производител)

en: Cannot read vendors.list file
bg: Файлът vendors.list не може да бъде прочетен

en: Unknown source type
bg: Неизвестен тип източник

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
bg: <b>(НЕОБХОДИМ) ще бъдат премахнати</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
bg: <b>Ще бъдат ВЪРНАТИ КЪМ ПО-СТАРА ВЕРСИЯ</b>

en: <b>To be removed</b>
bg: <b>Ще бъдат премахнати</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
bg: <b>Ще бъдат премахнати напълно (включително конфигурационните файлове)</b>

en: Unchanged
bg: Без промяна

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
bg: <b>%s</b> (<b>необходим</b>) ще бъде премахнат

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
bg: <b>%s</b> ще бъде <b>заменен с по-стара версия</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
bg: <b>%s</b> ще бъде напълно премахнат

en: <b>%s</b> will be removed
bg: <b>%s</b> ще бъде премахнат

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
bg: <b>%s</b> (версия <i>%s</i>) ще бъде актуализиран до версия <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
bg: <b>%s</b> (версия <i>%s</i>) ще бъде инсталиран

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
bg: <b>%s</b> (версия <i>%s</i>) ще бъде преинсталиран

en: _Hide Details
bg: _Скриване на подробностите

en: _Show Details
bg: _Показване на подробностите

en: Summary
bg: Обобщение

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
bg[0]: %d пакет е заключен
bg[1]: %d пакета са заключени

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
bg[0]: %d пакет ще бъде задържан и няма да бъде актуализиран
bg[1]: %d пакета ще бъдат задържани и няма да бъдат актуализирани

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
bg[0]: %d нов пакет ще бъде инсталиран
bg[1]: %d нови пакета ще бъдат инсталирани

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
bg[0]: %d нов пакет ще бъде преинсталиран
bg[1]: %d нови пакета ще бъдат преинсталирани

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
bg[0]: %d пакет ще бъде актуализиран
bg[1]: %d пакета ще бъдат актуализирани

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
bg[0]: %d пакет ще бъде премахнат
bg[1]: %d пакета ще бъдат премахнати

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
bg[0]: %d пакет ще бъде <b>върнат към по-стара версия</b>
bg[1]: %d пакета ще бъдат <b>върнати към по-стара версия</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
bg[0]: <b>Предупреждение:</b> %d основен пакет ще бъде премахнат
bg[1]: <b>Предупреждение:</b> %d основни пакета ще бъдат премахнати

en: %s of extra space will be used
bg: Ще бъде използвано %s пространство

en: %s of extra space will be freed
bg: Ще бъде освободено %s пространство

en: 
    %s have to be downloaded
bg: 
    Трябва да бъдат изтеглени %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
bg: Ще бъдат премахнати основни пакети.
    Това може да направи системата неизползваема!

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: The following details are provided:
bg: Налице са следните детайли:

en: Setup Vendors
bg: Настройка на производителите

en: FingerPrint
bg: Отпечатък

en: OK
bg: Да

en: Add
bg: Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: Cancel
bg: Отказ

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
bg: Няма

en: Find
bg: Търсене

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
bg: Описание на %s

en: _File
bg: _Файл

en: _Read Markings...
bg: _Отваряне на списък с избрани пакети...

en: _Save Markings
bg: _Запазване на промените

en: Save Markings _As...
bg: Запазване на избраните _като...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
bg: Създаване на скрипт, за да може да бъдат изтеглени избраните пакети на друг компютър

en: Generate package download script
bg: Генериране на скрипт за изтегляне на пакети

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
bg: Добавяне на пакетите изтеглени с опцията "Генериране на скрипт за изтегляне на пакети"

en: Add downloaded packages
bg: Добавяне на изтеглените пакети

en: _History
bg: _История на търсенето

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: _Edit
bg: _Редакция

en: _Undo
bg: _Отказване на последното действие

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: U_nmark All
bg: Премах_ване на избора на всички

en: _Search...
bg: _Търсене...

en: _Reload Package Information
bg: П_резареждане на информацията за пакетите

en: _Add CD-ROM...
bg: Добавяне на _CD-ROM...

en: _Mark All Upgrades...
bg: _Избор на всички актуализации...

en: _Fix Broken Packages
bg: Поправ_яне на повредените пакети

en: Mark Packages by _Task...
bg: Избиране на пакетите по _задача...

en: A_pply Marked Changes
bg: При_лагане на избраните промени

en: _Package
bg: _Пакет

en: U_nmark
bg: Према_хване на избора

en: Mark for _Installation
bg: Избиране за _инсталация

en: Mark for R_einstallation
bg: Избиране за преи_нсталация

en: Mark for _Upgrade
bg: Избиране за _актуализиране

en: Mark for _Removal
bg: Избиране за п_ремахване

en: Mark for Co_mplete Removal
bg: Избиране за _пълно премахване

en: _Lock Version
bg: _Заключване на версията

en: Automatically installed
bg: Автоматично инсталирани

en: _Force Version...
bg: Принудителен избор на _версия...

en: _Configure...
bg: Настро_йване...

en: _Browse Documentation
bg: Разгле_ждане на документацията

en: _Download Changelog
bg: Изтегляне на _дневника с промените

en: _Properties
bg: Подро_бности

en: _Settings
bg: _Настройки

en: _Repositories
bg: _Хранилища

en: _Filters
bg: _Филтри

en: _Set Internal Option...
bg: Настройка на _вътрешна опция...

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Icons Only
bg: _Само икони

en: _Text Only
bg: Само _текст

en: Text _Below Icons
bg: Текст _под иконите

en: Text Be_side Icons
bg: Те_кст до иконите

en: _Hide
bg: Ск_рита

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Quick Introduction
bg: _Бързо въведение

en: Icon _Legend
bg: _Легенда на иконите

en: _About
bg: _Относно

en: Reload
bg: Презареждане

en: Mark All Upgrades
bg: Всички актуализации

en: Apply
bg: Прилагане

en: Search
bg: Търсене

en: _Sections
bg: Ра_здели

en: S_earch Results
bg: Резултати от _търсенето

en: S_tatus
bg: _Състояние

en: _Custom Filters
bg: _Персонализирани филтри

en: _Architecture
bg: _Архитектура

en: <b>Package:</b>
bg: <b>Пакет:</b>

en: <b>Section:</b>
bg: <b>Раздел:</b>

en: <b>Priority:</b>
bg: <b>Приоритет:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
bg: <b>Поддържащ пакета:</b>

en: <b>Status:</b>
bg: <b>Състояние:</b>

en: <b>Tags:</b>
bg: <b>Етикети:</b>

en: <b>Installed Version</b>
bg: <b>Инсталирана версия</b>

en: Size:
bg: Размер:

en: Version:
bg: Версия:

en: <b>Latest Available Version</b>
bg: <b>Последна налична версия</b>

en: Download:
bg: Изтегляне:

en: Common
bg: Общи

en: Installed Files
bg: Инсталирани файлове

en: Available versions:
bg: Налични версии:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
bg: <b>Забележка:</b> За да инсталирате версия, различна от стандартната, изберете <b>Пакет -> Принудителен избор на версия...</b> от менюто.

en: Versions
bg: Версии

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
bg: <span size="xx-large" weight="bold">Версия на Synaptic</span>

en: Package management software using apt.
bg: Софтуер за управление на пакетите, използващ apt.

en: Debtag support is enabled.
bg: Поддръжката на Debtag е активирана.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
bg: Посетете страницата в Интернет на адрес 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
bg: Този софтуер е лицензиран под условията на GNU General Public License, Версия 2

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
bg: Copy text 	
    <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
bg: Автор:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Поддържащи програмата:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Помагащи:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
bg: Създадено от

en: Translated by
bg: Преведено от

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
bg: Man страница:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Ръководство:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
bg: Документирано от

en: _Search
bg: _Търсене

en: Search:
bg: Търсене в:

en: Look in:
bg: Търсене в:

en: Show individual files
bg: Покажи отделните файлове

en: _Mark
bg: _Избиране

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Избиране на допълнително изискваните промени?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
bg: Избраното действие засяга и други пакети. Следните промени са необходими, за да продължите.

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Изглед</b>

en: Show package properties in the main window
bg: Показване на подробностите за пакетите в основния прозорец

en: <b>Marking Changes</b>
bg: <b>Избиране на промени</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
bg: Питане за потвърждение при промени, касаещи други пакети

en: Consider recommended packages as dependencies
bg: Разглежда препоръчителните пакети като зависимости

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
bg: Натискането по иконата за състояние избира най-вероятното действие

en: Removal of packages:
bg: Премахване на:

en: System upgrade:
bg: Актуализиране на системата:

en: Number of undo operations:
bg: Брой на операциите за отмяна:

en: Reloading outdated package information:
bg: Презареждане на остарялата информация за пакетите:

en: <b>Applying Changes</b>
bg: <b>Прилагане на промените</b>

en: Apply changes in a terminal window
bg: Прилагане на промените в терминален прозорец

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
bg: Предлага да бъде спряна програмата, след като всички промени са приложени успешно

en: General
bg: Основни

en: <b>Columns</b>
bg: <b>Колони</b>

en: Move _Up
bg: Преместване на_горе

en: Move D_own
bg: Преместване на_долу

en: <b>Fonts</b>
bg: <b>Шрифтове</b>

en: Use custom application font
bg: Използване на потребителски шрифт за програмата

en: Use custom terminal font
bg: Използване на потребителски шрифт за терминала

en: A_pplication Font
bg: Шрифт на пр_ограмата

en: _Terminal Font
bg: _Терминален шрифт

en: Columns and Fonts
bg: Колони и шрифтове

en: <b>Colors</b>
bg: <b>Цветове</b>

en: Color packages by their status
bg: Оцветяване на пакетите в зависимост от състоянието им

en: Marked for installation:
bg: Избрани за инсталация:

en: Color
bg: Цвят

en: Marked for removal:
bg: Избрани за премахване:

en: Marked for complete removal:
bg: Избрани за пълно премахване:

en: Upgradable:
bg: За актуализиране:

en: Marked for reinstallation:
bg: Избрани за преинсталиране:

en: Marked for upgrade:
bg: Избрани за актуализиране:

en: Not installed:
bg: Не са инсталирани:

en: Not installed (locked):
bg: Не са инсталирани (заключени):

en: Installed (locked):
bg: Инсталирани (заключени):

en: Installed:
bg: Инсталирани:

en: New in repository:
bg: Нови в хранилището:

en: Marked for downgrade:
bg: Избрани за връщане към по-стара версия:

en: Broken:
bg: Повредени:

en: Colors
bg: Цветове

en: <b>Temporary Files</b>
bg: <b>Временни файлове</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
bg: _Оставяне на всички изтеглени пакети в кеша

en: _Delete downloaded packages after installation
bg: Изтриване на изте_глените пакети след инсталацията им

en: _Only delete packages which are no longer available
bg: Изтриване _само на пакетите, които вече не са налични

en: _Delete Cached Package Files
bg: _Изтриване на кешираните файлове на пакетите

en: Delete all cache package files now.
bg: Изтриване на кешираните файлове на пакетите

en: <b>History files</b>
bg: <b>Файлове с историята на промените</b>

en: _Keep history
bg: Запазване на файловете с исто_рията

en: Delete _History files older than:
bg: Изтриване на фа_йловете с историята, по стари от:

en: days
bg: дни

en: Files
bg: Файлове

en: <b>Proxy Server</b>
bg: <b>Сървър посредник</b>

en: Direct connection to the Internet
bg: Директна връзка с Интернет

en: Manual proxy configuration
bg: Ръчна настройка на сървър посредник

en: IP address or host name of the http proxy server
bg: IP адрес или хост на http сървъра посредник

en: Port:
bg: Порт:

en: Port number of the http proxy server
bg: Номер на порта за http сървъра посредник

en: IP address or host name of the ftp proxy server
bg: IP адрес или име на хост на ftp сървъра посредник

en: Port number of the ftp proxy server
bg: Номер на порта за ftp сървъра посредник

en: No proxy for:
bg: Няма сървър посредник за:

en: FTP proxy:
bg: FTP сървър посредник:

en: HTTP proxy:
bg: HTTP сървър посредник:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
bg: Списък от хостове и домейни, разделен със запетаи, които няма да бъдат достъпвани чрез сървъра посредник (т.е. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Network
bg: Мрежа

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
bg: <span size="large" weight="bold">Тези промени засягат ядрото на системата. Обмислете ги внимателно.</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
bg: <b>Поведение за надграждане на пакет (дистрибуция по подразбиране)</b>

en: Always prefer the highest version
bg: Предпочитане винаги на последната версия

en: Always prefer the installed version
bg: Предпочитане винаги на инсталираната версия

en: Prefer versions from:
bg: Предпочитане на версии от:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
bg: <span weight="bold" size="large">Въведете етикета на CD-ROM</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
bg: Етикетът ще бъде използван, за да се разпознае този CD-ROM в случай, че искате да инсталирате пакети от него по-късно.

en: Disc label:
bg: Име на диска:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
bg: <span size="large" weight="bold">Поставяне на вътрешна опция</span>

en: Only experts should use this.
bg: Би трябвало само експерти да използват това.

en: Value:
bg: Стойност:

en: Variable:
bg: Променлива:

en: Return to the main screen
bg: Връщане към основния екран

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
bg: <span weight="bold" size="large">Прилагане на следните промени?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
bg: Това е последната възможност да прегледате списъка с избраните промени, преди те да бъдат приложени.

en: <b>Summary</b>
bg: <b>Обобщение</b>

en: _Download package files only
bg: Само _изтегляне на пакетите

en: The package files will be downloaded, but not installed
bg: Пакетите ще бъдат изтеглени, но няма да бъдат инсталирани

en: _Verify package signatures
bg: _Проверка на подписите на пакетите

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
bg: Производителите подписват пакетите си, за да се провери произхода и целостта им. Изключването на опцията за проверка представлява риск за сигурността.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
bg: <b>Текущ</b>

en: Installed packages that are up-to-date
bg: Инсталирани пакети, които са актуални

en: Upgradable
bg: За актуализиране

en: Installed packages that are upgradable
bg: Инсталирани пакети с възможност за актуализиране

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
bg: Инсталирани пакети, които могат да бъдат актуализирани до следваща основна версия

en: Residual config
bg: Остатъчна конфигурация

en: Removed packages that have left configuration files on the system
bg: Премахнати пакети, оставили конфигурационни файлове в системата

en: Not installed packages
bg: Пакети, които не са инсталирани

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
bg: <b>Избран</b>

en: Not marked
bg: Не са избрани

en: Packages that won't be changed
bg: Пакети, които няма да бъдат променени

en: For installation or upgrade
bg: За инсталация или актуализиране

en: Packages that will be installed or upgraded
bg: Пакети, които ще бъдат инсталирани или актуализирани

en: For removal
bg: За премахване

en: Packages that will be removed
bg: Пакети, които ще бъдат премахнати

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
bg: <b>Друг</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
bg: Пакети, нови в хранилището след последното „Презареждане“

en: Packages that will never be upgraded
bg: Пакети, които никога няма да бъдат актуализирани

en: Orphaned
bg: Осиротял пакет

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
bg: Пакети с библиотеки, които вече не са нужни (необходим е deborphan)

en: Not installable
bg: Невъзможни за инсталиране

en: Packages that are not available in any repository
bg: Пакети, които не са налични в никое хранилище

en: Packages with broken dependencies
bg: Пакети с повредени зависимости

en: Automatic install
bg: Автоматично инсталиране

en: Packages installed automatically as part of a dependency
bg: Автоматично инсталирани пакети като част от зависимостите

en: Automatic removable
bg: Автоматично отстраняеми

en: Policy broken
bg: Нарушена политика

en: Currently in broken policy state
bg: В момента с повредена политика

en: Manual installed
bg: Ръчно инсталирани

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
bg: Ръчно инсталирани пакети (без да са част от зависимости)

en: _Select All
bg: _Избиране на всички

en: _Deselect All
bg: Према_хване на избора на всички

en: _Invert All
bg: _Обръщане на избора на всички

en: Include selected sections only
bg: Включване само на избраните раздели

en: Exclude selected sections
bg: Изключване на избраните раздели

en: Boolean operator between property criterias:
bg: Булев оператор между различните критерии:

en: AND
bg: И

en: OR
bg: ИЛИ

en: Include
bg: Включване

en: Exclude
bg: Изключване

en: Tags
bg: Етикети

en: URI:
bg: Адрес:

en: Distribution:
bg: Дистрибуция:

en: Section(s):
bg: Раздел(и):

en: Vendors...
bg: Производители...

en: <i>Preparing packages...</i>
bg: <i>Подготовка на пакетите...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
bg: Автоматично затваряне на прозореца след успешното прилагане на промените

en: Details
bg: Подробности

en: Extra output was generated during Package Manager operation
bg: Генерирани са допълнителни съобщения при операцията на мениджъра на пакети

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
bg: <span size="large" weight="bold">Какви задачи ще изпълнява компютъра?</span>
    
    Оттук можете да изберете предварително обособени групи от пакети за изпълнението на всяка задача. Ако изберете задача, съответните пакети ще бъдат отбелязани за инсталация.

en: _Description
bg: _Описание

en: <b>Terminal Output:</b>
bg: <b>Терминален изход:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
bg: Затваряне на този прозорец след успешното прилагане на промените

en: Quick Introduction
bg: Бързо въведение

en: Show this dialog at startup
bg: Показване на този прозорец при стартиране

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
bg: Софтуерът на системата е организиран в т.нар. <i>пакети</i>. Мениджърът на пакети позволява да инсталирате, актуализирате или премахвате софтуерни пакети.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
bg: Добре е често да презареждате информацията за пакетите. В противен случай може да пропуснете важни актуализации, свързани със сигурността на системата.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
bg: <b>Забележка:</b> Промените не се прилагат веднага. Първо трябва да маркирате всички промени и после да ги приложите.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
bg: Можете да изберете пакети за инсталиране, актуализиране или премахване по няколко начина:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
bg: Избор на пакет и посочване на действие от менюто „Пакет“.

en: Double click on the package name.
bg: Двойно натискане върху името на пакета.

en: Choose the action from the context menu of the package.
bg: Избиране на действие от контекстното меню на пакета.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
bg: Натискането върху иконата за състоянието отваря меню, което съдържа всички действия.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
bg: <span weight="bold" size="larger">Неуспех при избирането на всички пакети за инсталация или актуализиране</span>
    
    Следните пакети имат неразрешими зависимости. Уверете се, че всички нужни хранилища са добавени и разрешени в настройките.

en: Complete changelog of the latest version:
bg: Пълен дневник с промените за последната версия:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
bg: <big><b>Не могат да се изтеглят индексите на всички хранилища</b></big>
    
    Хранилището може повече да не е достъпно или да не може да се свържете с него поради проблеми с мрежата. Ако е достъпна по-стара версия на неуспешния индекс, тя ще бъде използвана. В противен случай хранилището ще бъде игнорирано. Проверете вашата мрежова връзка и се уверете, че адресът на хранилището е правилен.

en: Icon Legend
bg: Легенда на иконите

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
bg: <b>Следните икони показват текущото състояние на пакета:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
bg: <big><b>Изтеглянето на всички файлове е невъзможно</b></big>
    
    Версията на пакета, който искате да инсталирате, може би вече не е налична в хранилището. Възможно е и да има проблем с източника на пакета. Презаредете списъка с пакетите и проверете източника с пакети (т.е. CD или мрежова връзка).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
bg: <span weight="bold" size="larger">Информацията за пакетите е остаряла</span>
    
    Информацията за пакетите е по-стара от 48 часа. Възможно е да има налични важни актуализации за сигурността на системата. Препоръчително е да презареждате информацията за пакетите редовно.

en: Remember the answer
bg: Запомняне на отговора

en: History
bg: История

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
bg: История на инсталирани, актуализирани и премахнати софтуерни пакети.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
bg: <b><big>Изход от програмата и пренебрегване на отбелязаните промени?</big></b>
    
    Има отбелязани промени, които не са приложени. Те ще бъдат загубени, ако излезете от Synaptic.

en: _Keep
bg: За_държане

en: _Replace
bg: За_меняне

en: Difference between the files
bg: Разлика между файловете

en: _Force Version
bg: _Принудителен избор на версия

en: Force version:
bg: Принудителен избор на версия:

en: _Default Upgrade
bg: Надграждане по _подразбиране

en: _Smart Upgrade
bg: _Умно надграждане

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
bg: <b><big>Отбелязване на актуализирането по интелигентен начин?</big></b>
    
    При стандартния начин на актуализация се пропускат пакети, които водят до конфликти или изискват инсталация на допълнителни пакети.
    
    Интелигентният начин (dist-upgrade) се опитва да разреши конфликтите и да задоволи всички зависимости при актуализацията.
    
    <b>Забележка:</b> Пакетите за актуализиране само ще бъдат отбелязани. Трябва да приложите промените след това.

en: Remember my answer for future upgrades
bg: Запомняне на този отговор за бъдещи актуализации

en: This behavior can be changed in the preferences later.
bg: Това поведение може да бъде променено по-късно в настройките на програмата.

en: HTTP authentication
bg: HTTP идентификация

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
bg: <span weight="bold" size="larger">Въведете етикет за този CD-Rom</span>
    
    Този етикет ще се използва ако желаете да инсталирате пакети от този CD-Rom. Препоръчително е също така да го напишете върху диска за ваше улеснение.

en: Label:
bg: Етикет:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
bg: <big><b>Въведете пълният ред на APT за хранилището, което искате да добавите</b></big>
    
    APT редът съдържа вида, местонахождението и съдържанието на хранилището. Примерно <i>"deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ intrepid main universe restricted multiverse"</i>. Може да намерите подробно описание на синтаксиса в документацията.

en: APT line:
bg: APT ред:

en: _Add Repository
bg: _Добавяне на хранилище

en: Synaptic Package Manager
bg: Мениджър на пакети (Synaptic)

en: Package Manager
bg: Мениджър на пакети

en: Install, remove and upgrade software packages
bg: Инсталиране, премахване и актуализиране на софтуерни пакети

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
bg: Нужно е да се идентифицирате, преди да стартирате пакетния мениджър

en: Includes
bg: Включва

en: Excludes
bg: Изключва

en: Package name
bg: Име на пакета

en: Version number
bg: Версия

note: provides and name
en: Conflicting packages
bg: Пречещи си пакети

note: conflicts
en: Replaced packages
bg: Заменени пакети

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
bg: Препоръчани

note: /recommends
en: Suggestions
bg: Предложения

note: suggests
en: Dependent packages
bg: Зависими пакети

en: Please insert a disc in the drive.
bg: Моля поставете диск в устройството.

en: Package is supported
bg: Пакетът е поддържан

en: <i>Running...</i>
bg: <i>В процес на работа...</i>

en: <i>Finished</i>
bg: <i>Завършено</i>

en: <i>Can't close while running</i>
bg: <i>Не може да бъде затворен, докато работи</i>
