synaptic - en to et translation catalogue (709 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
et: Süsteemihaldus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
et: Baassüsteem

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
et: Mono/CLI infrastruktuur

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
et: Suhtlemine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
et: Andmebaasid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
et: Arendus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
et: Dokumentatsioon

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
et: Silumine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
et: Toimetajad

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
et: Elektroonika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
et: Siseseadmed

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
et: Fondid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
et: Mängud ja meelelahutus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
et: GNOME töölauakeskkond

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
et: Graafika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
et: GNU R statistikatarkvara

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
et: Gnustep töölauakeskkond

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
et: Amatöörraadio

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
et: Haskell programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
et: Veebiserverid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
et: Tõlgendatud arvutikeeled

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
et: Java programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
et: KDE töölauakeskkond

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
et: Kernel ja moodulid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
et: Teegid - arendus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
et: Teegid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
et: Lisp programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
et: Lokaliseerimine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
et: E-post

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
et: Matemaatika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
et: Mitmesugust - tekstipõhine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
et: Võrk

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
et: Uudistegrupp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
et: OCaml programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
et: Teegid - vana

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
et: Mitmeplatvormne

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
et: Perl programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
et: PHP programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
et: Python programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
et: Ruby programmeerimiskeel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
et: Teadus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
et: Kestad

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
et: Multimeedia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
et: Tegumid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
et: TeX loomine

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
et: Tekstitöötlus

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
et: Tarvikud

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
et: Versioonihaldussüsteemid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
et: Videotarkvara

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
et: Veeb

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
et: Mitmesugust - Graafiline

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
et: Xfce töölauakeskkond

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
et: Zope/Plone keskkond

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
et: Tundmatu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
et: RPM-ist alieni abil konverditud

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
et: Tarkvara tõlkimine

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
et: Metapaketid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
et: Õppeprogrammid

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "introspection"
en: GObject Introspection data
et: GObject Introspection andmed

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
et: Ekspordipiiranguga

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
et: mittevaba

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
et: kaastöö

en: Stat failed for %s
et: Stat viga %s

en: Unable to create a tmp file
et: Ei suuda luua tmp faili

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
et: gzip ebaõnnestus, võib-olla on ketas täis.

en: Failed to reopen fd
et: fd taasavamine ebaõnnestus

en: Failed to rename
et: Ümbernimetamine ebaõnnestus

en: No valid records were found.
et: Ühtegi kehtivat kirjet ei leitud.

en: Cannot find filename or size tag
et: Failinime või failisuuruse kirjeldust ei leitud

en: Error parsing file record
et: Viga faili salvestamisega

en: Failed to open %s.new
et: %s.new avamine ebaõnnestus

en: Failed to rename %s.new to %s
et: %s.new ümbernimetamine kujule %s ebaõnnestus

en: Internal error
et: Sisemine viga

en: Preparing...
et: Ettevalmistus...

en: Unable to read the cdrom database %s
et: Ei suuda lugeda cdrom'i andmebaasi %s

en: Unmounting CD-ROM...
et: CD-ROM-i lahtiühendamine..

en: Waiting for disc...
et: Ketta ootamine...

en: Insert a disc in the drive.
et: Sisesta ketas masinasse.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
et: CD-ROMi ühendamine..

en: Failed to mount the cdrom.
et: CD-ROMi ühendamine ebaõnnestus.

en: Identifying disc...
et: Ketta tuvastamine...

en: Couldn't identify disc.
et: Ketta tuvastamine ebaõnnestus.

en: Scanning disc...
et: Ketta skaneerimine

en: Cleaning package lists...
et: Paketinimekirja puhastamine....

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
et: Ühtegi paketifaili ei leitud. Võib-olla pole see APT-valmindatud ketas.

en: Disc not successfully scanned.
et: Ketta skaneerimine ei õnnestunud.

en: Empty disc name.
et: Tühjenda ketta nimi.

en: Registering disc...
et: Ketta registreerimine...

en: Copying package lists...
et: Paketinimekirja kopeerimine...

en: Writing sources list...
et: Sources nimekirja kirjutamine...

en: Done!
et: Valmis!

en: Failed to stat %s%s
et: stat viga %s%s

en: Unable to change to %s
et: Kujule %s viimine pole võimalik

en: Unable to read %s
et: %s lugemine pole võimalik

en: ERROR: couldn't open %s for writing
et: Viga: ei suuda avada %s kirjutamiseks

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
et: Viga: Ei saa superkasutaja parooli

en: ERROR: could not create configuration directory %s
et: Viga: ei saa kirjutada konfiguratsiooni kataloogi %s

en: ERROR: could not create state directory %s
et: Viga: ei saa kirjutada kataloogi %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
et: VIGA: ei saa luua tmp kataloogi %s

en: ERROR: could not create log directory %s
et: VIGA: ei saa luua log kataloogi %s

en: couldn't open %s for writing
et: %s avamine kirjutamiseks nurjus

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
et: 
    Muudatuste rakendamine õnnestus. Võid nüüd selle akna sulgeda.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
et: 
    Mitte kõik muudatused ja uuendused polnud edukad. Ebaõnnestumise üksikasjade vaatamiseks ava 'üksikasjade' paneel allpool.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
et: 
    Sellelt andmekandjalt on kõik paketid paigaldatud. Jätkamiseks järgmise andmekandjaga pead selle akna sulgema.

en: The list of installed files is only available for installed packages
et: Paigaldatud failide nimekiri on saadaval ainult paigaldatud pakettide kohta

en: or dependency
et: või sõltuvus

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
et: 
    Paketist %s pole saadaval ühtegi versiooni, aga see on olemas andmebaasis.
    Tavaliselt tähendab see, et seda sõltuvustes mainitud paketti pole kunagi üleslaaditud ning see on vananenud või ei ole see sources.list praeguse sisu korral saadaval

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
et: 	%s %s aga %s on paigaldatav

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
et:  %s: %s %s aga %s on paigaldatav

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
et: 	%s %s aga ei ole paigaldatav

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
et: 	%s aga see on virtuaalne pakett

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
et: %s: %s aga see on virtuaalne pakett

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
et: 	%s aga seda ei paigaldata

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
et: %s: %s aga ei hakata paigaldama

en:  or
et:  või

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
et: Eelistatud fail on vigaselt salvestatud, paketi pealkiri puudub

en: Depends
et: Sõltub paketist

en: PreDepends
et: Eeldab paketti

en: Suggests
et: Pakub välja

en: Recommends
et: Soovitab

en: Conflicts
et: On konfliktis

en: Replaces
et: Asendab paketti

en: Obsoletes
et: Muudab tarbetuks paketi

en: Breaks
et: Lõhub ära

en: Enhances
et: Täiendab paketti

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
et: Paketist sõltub

en: Marked for installation
et: Märgitud paigaldamiseks

en: Marked for re-installation
et: Märgitud taaspaigaldamiseks

en: Marked for upgrade
et: Märgitud uuendamiseks

en: Marked for downgrade
et: Märgitud asendamiseks vanema versiooniga

en: Marked for removal
et: Märgitud eemaldamiseks

en: Marked for complete removal
et: Märgitud täielikuks eemaldamiseks

en: Not installed
et: Paigaldamata

en: Not installed (locked)
et: Paigaldamata (lukus)

en: Installed
et: Paigaldatud

en: Installed (upgradable)
et: Paigaldatud (uuendatav)

en: Installed (locked to the current version)
et: Paigaldatud (lukustatud käesolevale versioonile)

en: Broken
et: Katkine

en: Not installed (new in repository)
et: Paigaldamata (varamus uus)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
et: Allikate nimekiri on loetamatu.
    Ava tarkvaraallikate dialoog ja lahenda probleem.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
et: Paketinimekirjade või seisundifaili avamine või töötlemine ebaõnnestus.

en: Internal Error, non-zero counts
et: Sisemine viga, arv pole null

en: Name
et: Nimi

en: Description
et: Kirjeldus

en: Maintainer
et: Haldaja

en: Version
et: Versioon

en: Provides
et: Toob kaasa

en: ReverseDepends
et: Tekitab sõltuvuse

note: Reverse Depends
en: Origin
et: Tarkvaraallikas

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
et: Komponent

en: Status
et: Seisund

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
et: Muster

en: Section
et: Valdkond

en: Priority
et: Tähtsus

en: ReducedView
et: Kitsendatud vaade

en: File
et: Fail

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
et: Vigane regulaaravaldis '%s' vaate kitsendamise failis.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
et: (%d) avamisel tekkis sisemine viga. Palun teata sellest.

en: Unable to correct dependencies
et: Sõltuvuste parandamine pole võimalik

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
et: Uuendamine pole võimalik.
    Veendu oma süsteemi korrasolekus!

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
et: Viga. Ülduuendamisel tekkisid vead. Palun teata sellest.

en: dist upgrade Failed
et: dist upgrade nurjus

en: Unable to lock the list directory
et: Loendikataloogi pole võimalik lukustada

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
et: Mõnede varamute väljalaskefailide allalaadimine või tuvastamine polnud võimalik. Selliseid varamuid eiratakse.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
et: Kehtetuid salvestisi sources.list failis eiratakse!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
et: Ei suuda hankida %s
    %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
et: Osasid pakette ei suudetud serveri(te)st alla laadida.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
et: Kas soovid jätkata antud pakette eirates?

en: Unable to correct missing packages
et: Ei suuda korrigeerida puuduvaid pakette

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
et: 
    Eemaldati järgmised PÕHILISED paketid:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
et: 
    Taastatud vanemad paketid:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
et: 
    Täielikult eemaldati järgmised paketid:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
et: 
    Eemaldati järgmised paketid:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
et: 
    Uuendati järgmisi pakette:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
et: 
    Paigaldati järgmised paketid:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
et: 
    Paigaldati uuesti järgmised paketid:

en: Unable to lock the download directory
et: Ei suuda lukustada allalaadimiskataloogi

en: Line %u too long in markings file.
et: Rida %u on märgistusfailis liiga pikk.

en: Malformed line %u in markings file
et: Rida %u on märgistusfailis ebakorrektne.

en: Setting markings...
et: Märgistuste paikaseadmine...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
et: bzip2 takerdus, võib-olla on ketas täis.

en: Sections
et: Valdkonnad

en: Alphabetic
et: Tähestikuline

en: Architecture
et: Arhitektuur

en: Search History
et: Otsingu ajalugu

en: Custom
et: Kohandamine

en: Installed (unsupported)
et: Paigaldatud (toetuseta)

en: Not installed (unsupported)
et: Paigaldamata (toetuseta)

en: Installed (auto removable)
et: Paigaldatud (automaatselt eemaldatav)

en: Installed (manual)
et: Paigaldatud (käsitsi)

en: Broken dependencies
et: Katkised sõltuvused

en: New in repository
et: Varamus uus

en: Pinned
et: Seisatud

en: Installed (local or obsolete)
et: Paigaldatud (kohalik või vananenud)

en: Not installed (residual config)
et: Paigaldamata (jäänukseadistused)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
et: Otsimine

en: Search Filter
et: Otsingufilter

en: Reduced View
et: Kiirvaade

en: Marked Changes
et: Märgistatud muudatused

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
et: Debconf paketid

en: Upgradable (upstream)
et: Uuendatav (upstream)

en: Community Maintained (installed)
et: Kogukonna poolt hallatud (paigaldatud)

en: Missing Recommends
et: Soovitused puuduvad

en: Local
et: Lokaalne

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
et: Mitteautomaatne:

en: Can't read %s
et: %s ei suudetud lugeda

en: Syntax error in line %s
et: Süntaksiviga real %s

en: Vendor block %s is invalid
et: Tarnija %s plokk vigane

en: Usage: synaptic [options]
et: Kasutus: synaptic [võtmed]

en: -h   This help text
et: -h Abitekst

en: -r   Open in the repository screen
et: -r Ava varamukuvas

en: -f=? Give an alternative filter file
et: -f=? Annab alternatiivse filterfaili

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
et: -t Annab alternatiivse tiitelakna (hostinimi koos 'uname -n')

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
et: -i=? Käivitub nimetatud filtriga.

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
et: --upgrade-mode Käivitab uuendamise ja näitab muudatusi

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
et: --dist-upgrade-mode Käivitab DistUpgrade'i ja näitab muudatusi

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
et: --update-at-startup Käivitamisel värskendab paketiloendit

en: --non-interactive Never prompt for user input
et: --non-interactive Mitte iial kasutaja sisenguga

en: --task-window Open with task window
et: --task-window Avab koos aknaga

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
et: --add-cdrom Avab stardil cdrom-i (vajab cdrom-i asukohta)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
et: --ask-cdrom Küsib CD-ROMi sisestamist ja sulgub

en: --test-me-harder  Run test in a loop
et: --test-me-harder Testib tsüklina

en: Another synaptic is running
et: Synaptic on juba käivitatud ja töötab

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
et: Synaptic juba käib. See tuleb enne uue käivitamist sulgeda.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
et: Taustal töötab juba Synaptic. Palun oota, kuni see oma tegevuse lõpetab.

en: Unable to get exclusive lock
et: Välistav lukustamine ebaõnnestus

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
et: Tavaliselt tähendab see, et mõni teine paketihaldur (nt apt-get või aptitude) on juba kkivitatud. Palun sulge esmalt too teine!

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
et: Synaptic paketihalduri käivitamine ilma administratiivsete õigusteta

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
et: Sul ei ole võimalik rakendada muudatusi, kuid saad eksportida märgistatud muudatused või luua neile allalaadimise skripti.

en: Synaptic Package Manager
et: Synaptic paketihaldur

en: Scanning CD-ROM
et: CD-ROM'i skännimine

en: Invalid disc name!
et: Ebakorrektne kettanimi!

en: Disc Label
et: Kettamärgistus

en: Credits
et: Autorid

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
et: Synaptic'ust lähemalt

en: Downloading Changelog
et: Muudatuste logi allalaadimine

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
et: Muutuste logi sisaldab teavet muudatustest ja parandatud vigadest igas paketi versioonis.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
et: %s muudatuste logi

en: Package changes
et: Muutused pakettides

en: Warning
et: Hoiatus

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
et: Oled paigaldamas tarkvara, mille <b>ehtsust ei saa tuvastada</b>! Paigaldamise tulemusel võib mõni pahatahtlik isik su süsteemi kahjustada või selle enda kontrolli alla võtta.

en: NOT AUTHENTICATED
et: AUTENTIMATA

note: removed
en: To be removed
et: Eemaldada

en: To be downgraded
et: Eemaldamine varasemaga

en: To be installed
et: Paigaldatav

en: To be upgraded
et: Uuendada

en: To be re-installed
et: Taaspaigaldatav

en: To be kept
et: Alles jätta

en: Replace configuration file
    '%s'?
et: '%s' konfiguratsiooni asendamine?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
et: Seadistusfaili "%s" on muudetud (kas siis sinu või mõne skripti poolt). Selles paketis on uuendatud versioon. Kui soovid säilitada faili praeguse kuju, siis vali "Jäta alles". Oled sa kindel, et soovid asendada praeguse seadistusfaili ja paigaldada uue versiooni?

en: Applying Changes
et: Muudatuste rakendamine

en: Copy
et: Kopeerimine

en: Select All
et: Vali kõik

en: Ctrl-c pressed
et: Vajutati Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
et: See katkestab tegevuse ja võib jätta süsteemi katkisesse olekusse. Oled kindel, et sa tahad seda teha?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
et: %s on viga

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
et: Katse taastuda paketinurjumisest

en: Error failed to fork pty
et: Tõrge pty kõrvalharu loomisel

en: A package failed to install.  Trying to recover:
et: Selle paketi paigaldamine ebaõnnestus. Taastamine:

en: Changes applied
et: Muudatused rakendatud

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
et: Märgitud muudatusi hetkel rakendatakse. See võib võtta aega. Palun, oota!

en: Installing and removing software
et: Tarkvara paigaldamine ja eemaldamine

en: Removing software
et: Tarkvara eemaldamine

en: Installing software
et: Tarkvara paigaldamine

en: Description and Name
et: Kirjeldus ja nimi

en: Dependencies
et: Paketi sõltuvused

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
et: Kaasatoodud paketid

en: Supported
et: Tugi

en: Package Name
et: Paketinimi

en: Installed Version
et: Paigaldatud versioon

en: Latest Version
et: Uusim versioon

en: Size
et: Maht

en: Download Size
et: Allalaadimise maht

en: Keep Configuration
et: Seadistuse säilitamine

en: Completely
et: Täielikult

en: Always Ask
et: Küsitakse alati

en: Ignore
et: Ignoreerimine

en: Automatically
et: Automaatselt

en: Default Upgrade
et: Vaikimisi uuendus

en: Smart Upgrade
et: Nutikas uuendus

en: An error occurred while saving configurations.
et: Seadete salvestamisel tekkis viga.

en: Choose font
et: Vali font

en: Color selection
et: Värvivalik

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
et: Pakettide uuendamisel eelistatakse alati antud väljalaske paketiversioone. Kui sundida käsitsi peale mõne teise väljalaske paketiversioon, siis see see versioon püsib süsteemis senikaua, kuni ta kattub vaikimisi väljalaske versiooniga.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
et: Uuele versioonile ei uuendata kunagi automaatselt. Ole selle funktsiooniga _väga_ hoolikas, sest sa ei saa automaatselt turvauuendusi! Kui sa versiooni käsitsi peale sunnid, siis jääb paketiversioon edaspidi samaks.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
et: Lase Synaptic'ul ise parim versioon valida. Kui pole kindel, kasuta seda valikut.

en: Visible
et: Näha

en: Preferences
et: Valikud

en: Package
et: Pakett

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
et: Palun sisesta ketas etiketiga:
    %s
    masinasse %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
et: Allalaadimiskiirus: %s/s - %s jäänud

en: Download rate: ...
et: Allalaadimise kiirus: ...

en: Downloading file %li of %li
et: %li. faili allalaadimine kokku %li-st

en: Queued
et: Järjekorras

en: Done
et: Valmis

en: Hit
et: Tabamus

en: Failed
et: Ebaõnnestunud

en: Filters
et: Filtrid

en: Field
et: Väli

en: Operator
et: Tehe

en: New Filter %i
et: Uus filter %i

en: Package Manager output
et: Paketihalduri väljund

en: 
    While installing package %s:
et: 
    Samal ajal, kui paigaldatakse paketti %s:

en: 
    While preparing for installation:
et: 
    Valmistudes paigaldamiseks:

en: APT system reports:
    %s
et: APT süsteemi aruanne:
    %s

en: Not found
et: Ei leitud

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
et: Avaldis leitud, sobivad kirjed leiad nimekirjast vasakul.

en: %s Properties
et: %s omadused

en: This application is supported by the distribution
et: See rakendus on toetatud

en: Get Screenshot
et: Hangi kuvatõmmis

en: Get Changelog
et: Muudatuste logi

en: Visit Homepage
et: Külasta kodulehte

note: TRANSLATORS: Column header for the column "Status" in the package list
en: S
et: O

en: Download
et: Allalaadimine

en: Dependants
et: Sõltuvad

en: Dependencies of the Latest Version
et: Värskeima versiooni sõltuvused

en: Provided Packages
et: Kaasatoodud paketid

en: All
et: Kõik

en: No package is selected.
et: Ühtegi paketti pole valitud.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
et: Vali paketi %s versioon, mille paigaldamist sundida

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
et: Paketihaldur valib saadaolevaist versioonidest alati kõige sobivama. Kui sunnid peale vakimisi pakutavast erineva versiooni, võib tekkida probleeme sõltuvuste rakendamisel.

en: Rebuilding search index
et: Otsinguindeksi uuendamine

en: Quick filter
et: Kiirfilter

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
et: Laadi alla värskeim teave uute, eemaldatud ja täiendatud tarkvarapakettide kohta

en: Mark all possible upgrades
et: Märgista uuendamiseks kõik paketid, mida on võimalik uuendada

en: Apply all marked changes
et: Rakenda kõik märgitud muudatused

en: View package properties
et: Paketi omaduste kuvamine

en: Search for packages
et: Pakettide otsimine

en: Unmark
et: Eemalda märgistus

en: Mark for Installation
et: Märgi paigaldamiseks

en: Mark for Reinstallation
et: Märgi taaspaigaldamiseks

en: Mark for Upgrade
et: Märgi uuendamiseks

en: Mark for Removal
et: Märgi eemaldamiseks

en: Mark for Complete Removal
et: Märgi täielikuks eemaldamiseks

en: Remove Including Orphaned Dependencies
et: Eemalda, sh orvustunud sõltuvused

en: Hold Current Version
et: Säilita praegune versioon

en: Properties
et: Omadused

en: Mark Recommended for Installation
et: Märgista soovitatud pakettidest

en: Mark Suggested for Installation
et: Märgista väljapakutud pakettidest

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
et: Paketi "%s" eemaldamine võib muuta süsteemi kasutuskõlbmatuks.
    Oled sa kindel, et tahad seda teha?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
et: Nimekirjas on %i paketti, neist %i paigaldatud, %i katkist, %i paigaldada/uuendada, %i eemaldada; vabaneb %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
et: Nimekirjas on %i paketti, %i paigaldatud, %i katkist, %i paigaldada/uuendada, %i eemaldada; kasutusele võetakse %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
et: Nimekirjas on %i paketti, %i paigaldatud, %i katkist, %i paigaldada/uuendada, %i eemaldada

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
et[0]: Süsteemis on %d katkine pakett.
    
    Kasuta selle leidmiseks filtrit "Vigane".
et[1]: S??steemis on %i katkist paketti!
    
    Kasuta nende leidmiseks filtrit "Vigane".

en: Do you want to add another CD-ROM?
et: Kas soovid lisada veel mõne CD-ROMi?

en: Open changes
et: Ava muutused

en: Can't write %s
et: Ei suuda kirjutada %s

en: Save changes
et: Salvesta muudatused

en: Save full state, not only changes
et: Salvesta kogu seisund, mitte ainult muudatused

en: Repositories changed
et: Varamuid on muudetud

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
et: Varamute andmed on muutunud. Et tehtud muudatused reaalselt rakenduksid, pead klõpsama nuppu "Värskenda".

en: _Reload
et: L_ae uuesti

en: Never show this message again
et: Ära enam seda teadet näita

en: Found %i packages
et: %i paketti leitud

en: Starting help viewer...
et: Abiteksti avamine...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
et: Puudub abiinfo vaatur!
    
    Synaptic abinfo vaatamiseks peab olema paigaldatud kas GNOME abiinfo vaatur 'yelp', 'konqueror' veebibrauser või 'firefox' veebibrauser.
    
    Alternatiivina on võimalik kasutada käsurea käsku 'man synaptic' või vaadata html versiooni asukohas 'synaptic/html'.

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
et: Ei suuda seadistusvahendit käivitada!
    Sa pead paigaldama vajalikku 'libgnome2-perl' paketi.

en: Starting package configuration tool...
et: Seadistusvahendi käivitamine...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
et: Paketi dokumentatsiooni lehitseja käivitamine...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
et: Sa pead paigaldama paketi "dwww" et vaadata selle dokumentatsiooni

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
et: Ei saa muudatusi siise viia!
    Paranda enne katkised paketid.

en: Applying marked changes. This may take a while...
et: Märgitud muudatuste rakendamine. See võtab natuke aega...

en: Downloading Package Files
et: Pakettide allalaadimine

en: Do you want to quit Synaptic?
et: Kas sa tahad Synaptic'ust väljuda?

en: Downloading Package Information
et: Paketiloendi allalaadimine

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
et: Varamutest küsitakse infot uute, eemaldatud või uuendatud pakettide kohta.

en: Reloading package information...
et: Paketinfo värskendamine...

en: Failed to resolve dependency problems!
et: Sõltuvusprobleemide viga!

en: Successfully fixed dependency problems
et: Sõltuvusprobleemid on lahendatud

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
et: Süsteemi uuendadamine nurjus.
    Paranda esmalt katkised paketid!

en: Marking all available upgrades...
et: Kõigi uuenduste märgistamine...

en: Successfully marked available upgrades
et: Saadaval olevad uuendused tehtud

en: Failed to mark all available upgrades!
et: Kõigi võimalike uuenduste märgistamine ebaõnnestus!

en: Save script
et: Skripti salvestamine

en: Select directory
et: Kataloogi valimine

en: Please select a directory
et: Palun vali kataloog

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
et: Sa oled lisama "universe" komponendi.
    Selle komponendi pakette ei toetata. Oled sa kindel?

en: Repositories
et: Varamud

en: Enabled
et: Lubatud

en: Type
et: Tüüp

en: Vendor
et: Tootja

en: Distribution
et: Väljalase

en: Section(s)
et: Valdkonnad

en: Binary (deb)
et: Binaarid (deb)

en: Source (deb-src)
et: Lähtekood (deb-src)

en: (no vendor)
et: (ei ole tootjat)

en: Cannot read vendors.list file
et: Ei suuda lugeda vendors.list faili

en: Unknown source type
et: Teadmata lähtekoodi tüüp

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
et: <b>(PÕHILINE) eemaldatakse</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
et: <b>VARASEMALE</b>

en: <b>To be removed</b>
et: <b>Eemaldamine</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
et: <b>Täiseemaldus (koos seadetega)</b>

en: Unchanged
et: Muutusteta

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
et: <b>%s</b> (<b>põhiline</b>) eemaldatakse

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
et: <b>%s</b> <b>ennistatakse</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
et: <b>%s</b> eemaldatakse koos konfiguratsiooniga

en: <b>%s</b> will be removed
et: <b>%s</b> eemaldatakse

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
et: <b>%s</b> (versioon <i>%s</i>) uuendatakse versioonile <i>%s</i>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
et: <b>%s</b> (versioon <i>%s</i>) paigaldatakse

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
et: <b>%s</b> (versioon <i>%s</i>) on taaspaigaldatav

en: _Hide Details
et: _Peida üksikasjad

en: _Show Details
et: _Näita üksikasju

en: Summary
et: Kokkuvõte

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
et[0]: %d pakett on lukustatud
et[1]: %d paketti on lukustatud

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
et[0]: %d pakett saadetakse tagasi ja ei uuendata
et[1]: %d paketti saadetakse tagasi ja ei uuendata

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
et[0]: %d uus pakett paigaldatakse
et[1]: %d uut paketti paigaldatakse

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
et[0]: %d uus pakett paigaldatakse uuesti
et[1]: %d uut paketti paigaldatakse uuesti

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
et[0]: %d pakett uuendatakse
et[1]: %d paketti uuendatakse

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
et[0]: %d pakett eemaldatakse
et[1]: %d paketti eemaldatakse

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
et[0]: %d pakett <b>asendatakse varasemaga</b>
et[1]: %d paketti <b>asendatakse varasemaga</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
et[0]: <b>Hoiatus:</b> %d põhiline pakett eemaldatakse
et[1]: <b>Hoiatus:</b> %d p??hilist paketti eemaldatakse

en: %s of extra space will be used
et: %s lisaruumi võetakse kasutusele

en: %s of extra space will be freed
et: %s lisaruumi vabastatakse

en: 
    %s have to be downloaded
et: 
    %s laaditakse alla

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
et: Põhipaketid eemaldatakse.
    See võib muuta sinu süsteemi kasutuskõlbmatuks!

en: An error occurred
et: Esines viga

en: The following details are provided:
et: Üksikasjalikumalt on teada järgmist:

en: Setup Vendors
et: Paigalduste tarnijad

en: Add
et: Lisa

en: Remove
et: Eemalda

en: Cancel
et: Tühista

note: TRANSLATORS: this is a abbreviation for "not applicable" (on forms) happens when e.g. a package has no installed version (or no downloadable version)
en: N/A
et: puudub

en: Find
et: Otsi

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
et: %s kirjeldus

en: _File
et: _Fail

en: _Read Markings...
et: _Loe märgistused failist...

en: _Save Markings
et: _Salvesta märgistused

en: Save Markings _As...
et: Sal_vesta märgistused faili...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
et: Genereeri käsureaskript, millega saab laadida valitud paketid alla ka mõnes teises süsteemis

en: Generate package download script
et: Genereeri pakettide allalaadimis-skript...

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
et: Lisa süsteemi paketid, mis on laaditud alla paketihalduri poolt automaatselt genereeritud käsureaskriptiga

en: Add downloaded packages
et: Lisa paketid genereeritud skripti abil...

en: _History
et: _Ajalugu

en: _Quit
et: _Välju

en: _Edit
et: Õi_endused

en: _Undo
et: Võta _tagasi

en: _Redo
et: Tee uue_sti

en: U_nmark All
et: Ee_malda kõik märgistused

en: _Search...
et: _Otsing...

en: _Reload Package Information
et: _Laadi alla värske paketiinfo

en: _Add CD-ROM...
et: _Sisesta CD-ROM

en: _Mark All Upgrades...
et: Märgista _kõik uuendused

en: _Fix Broken Packages
et: _Paranda katkised paketid

en: Mark Packages by _Task...
et: Märgista paketid vastavalt _ülesandele

en: A_pply Marked Changes
et: _Rakenda märgistatud muudatused

en: _Package
et: _Paketid

en: U_nmark
et: _Eemalda märgistus

en: Mark for _Installation
et: Märgi _paigaldamiseks

en: Mark for R_einstallation
et: Märgi uue_stipaigaldamiseks

en: Mark for _Upgrade
et: Märgi _uuendamiseks

en: Mark for _Removal
et: Märgi eemal_damiseks

en: Mark for Co_mplete Removal
et: Märgi _täielikuks eemaldamiseks

en: _Lock Version
et: _Lukusta versioon

en: Automatically installed
et: _Automaatselt paigaldatud

en: _Force Version...
et: Sunni peale _versioon...

en: _Configure...
et: Sead_ista paketti...

en: _Browse Documentation
et: _Lehitse dokumentatsiooni

en: _Download Changelog
et: _Laadi muudatuste nimekiri alla

en: _Properties
et: _Omadused

en: _Settings
et: _Seaded

en: _Repositories
et: T_arkvaraallikad

en: _Filters
et: Kasutajapoolsed _filtrid

en: _Set Internal Option...
et: _Sisemuutuja määramine

en: _Toolbar
et: _Tööriistariba

en: _Icons Only
et: Ainult _ikoonid

en: _Text Only
et: _Ainult tekst

en: Text _Below Icons
et: _Tekst ikooni all

en: Text Be_side Icons
et: Tekst ikooni _kohal

en: _Hide
et: _Peidus

en: _Help
et: _Abi

en: _Contents
et: _Sisukord

en: _Quick Introduction
et: _Väike sissejuhatus

en: Icon _Legend
et: Ting_märkide välimääraja

en: _About
et: Synapticust _l??hemalt

en: Reload
et: Värskenda

en: Mark All Upgrades
et: Uuenda kõik

en: Apply
et: Rakenda

en: Search
et: Otsing

en: _Sections
et: Tarkvara _valdkond

en: S_earch Results
et: _Otsingute tulemused

en: S_tatus
et: _Seisund süsteemis

en: _Custom Filters
et: Kasutajapoolsed _filtrid

en: _Architecture
et: _Arhitektuur

en: <b>Package:</b>
et: <b>Pakett:</b>

en: <b>Section:</b>
et: <b>Valdkond:</b>

en: <b>Priority:</b>
et: <b>Tähtsus:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
et: <b>Hooldaja:</b>

en: <b>Status:</b>
et: <b>Seisund:</b>

en: <b>Tags:</b>
et: <b>Märgistused:</b>

en: <b>Source:</b>
et: <b>Allikas:</b>

en: <b>Installed Version</b>
et: <b>Paigaldatud versioon</b>

en: Size:
et: Maht:

en: Version:
et: Versioon:

en: <b>Latest Available Version</b>
et: <b>Värskeim saadavalolev versioon</b>

en: Download:
et: Maht:

en: Common
et: Üldist

en: Installed Files
et: Paigaldatud failid

en: Available versions:
et: Saadaval olevad versioonid:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
et: <b>Märkus:</b> Kui tahad paigaldada vaikimisi versioonist erineva, siis vali menüüst <b>Paketid -> Sunni peale versioon...</b>.

en: Versions
et: Versioonid

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
et: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic'u versioon</span>

en: Package management software using apt.
et: Apt-i kasutav paketihalduse rakendus.

en: Debtag support is enabled.
et: Debtag'i toetus on sisse lülitatud.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
et: Külasta kodulehte:
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
et: See tarkvara on GNU GPL versiooni 2 litsentsi all.

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
et: Originaali autor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Hooldajad:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Kaastöötajad-sponsoreeringud:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
et: Programmeerijad

en: translators-credits
et: Tõlkijad-autorid

en: Translated by
et: Tõlkijad

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
et: Man lehelkülg:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Käsiraamat:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Documented by
et: Dokumentatsioon

en: _Search
et: _Otsing

en: Search:
et: Otsing:

en: Look in:
et: Vaata siit:

en: Show individual files
et: Näita üksikuid faile

en: _Mark
et: _Märgista

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
et: <span weight="bold" size="larger">Kas kinnitate lisatud vajalikud muudatused?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
et: Valitud protsess mõjutab teisi pakette. Valitud muudatus vajab kinnitust.

en: <b>Appearance</b>
et: <b>Välimus</b>

en: Show package properties in the main window
et: Näita pakettide omadusi põhiaknas

en: <b>Marking Changes</b>
et: <b>Muudatuste märkimine</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
et: Pakettide muudatused mõjutavad osaliselt ka teisi pakette

en: Consider recommended packages as dependencies
et: Käsitle soovituslikke pakette sõltuvustena

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
et: Seisundiikoonil klõpsamine märgstab kõige tõenäolisema tegevuse

en: Removal of packages:
et: Pakettide eemaldamine:

en: System upgrade:
et: Süsteemiuuendus:

en: Number of undo operations:
et: Operatsioonide tagasivõtmise piirarv:

en: Reloading outdated package information:
et: Vananenud paketiteabe uuendamine:

en: <b>Applying Changes</b>
et: <b>Muudatuste rakendamine</b>

en: Apply changes in a terminal window
et: Näita muudatuste rakendamist terminaliaknas

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
et: Küsi, kas väljuda, kui muudatused on edukalt sisse viidud

en: General
et: Üldist

en: <b>Columns</b>
et: <b>Näidatavad tulbad</b>

en: Move _Up
et: Liiguta ü_les

en: Move D_own
et: Liiguta _alla

en: <b>Fonts</b>
et: <b>Kirjatüübid</b>

en: Use custom application font
et: Rakenduse kirjatüübi valimine

en: Use custom terminal font
et: Terminali kirjatüübi valimine

en: A_pplication Font
et: _Rakenduse kirjatüüp

en: _Terminal Font
et: _Terminali kirjatüüp

en: Columns and Fonts
et: Tulbad ja kirjad

en: <b>Colors</b>
et: <b>Värvid</b>

en: Color packages by their status
et: Tooni paketid vastavalt nende seisundile

en: Marked for installation:
et: Paigaldatav:

en: Color
et: Värv

en: Marked for removal:
et: Eemaldatav:

en: Marked for complete removal:
et: Eemaldatav täielikult:

en: Upgradable:
et: Uuendatav:

en: Marked for reinstallation:
et: Paigaldatakse uuesti:

en: Marked for upgrade:
et: Uuendatav:

en: Not installed:
et: Ei ole paigaldatud:

en: Not installed (locked):
et: Ei ole paigaldatud (lukus):

en: Installed (locked):
et: Paigaldatud (lukustatud):

en: Installed:
et: Paigaldatud:

en: New in repository:
et: Varamus uus:

en: Marked for downgrade:
et: Ennistatav:

en: Broken:
et: Katki:

en: Colors
et: Värvid

en: <b>Temporary Files</b>
et: <b>Ajutised failid</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
et: _Säilita kõik allalaaditud paketid puhvermälus

en: _Delete downloaded packages after installation
et: _Kustuta allalaaditud paketid peale paigaldamist

en: _Only delete packages which are no longer available
et: Kustuta ainult need paketid, mis _pole enam saadaval

en: _Delete Cached Package Files
et: _Kustuta puhverdatud paketifailid

en: Delete all cache package files now.
et: Kustuta kohe kõik puhverdatud paketifailid.

en: <b>History files</b>
et: <b>Ajalugu</b>

en: _Keep history
et: _Säilita ajalugu

en: Delete _History files older than:
et: Kustuta _ajaloo failid, mis on vanemad kui:

en: days
et: päev(a)

en: Files
et: Failid

en: <b>Proxy Server</b>
et: <b>Puhverserver</b>

en: Direct connection to the Internet
et: Otseühendus internetiga

en: Manual proxy configuration
et: Puhverserveri käsitsiseadistus

en: IP address or host name of the http proxy server
et: Http puhverserveri IP aadress või hostinimi

en: Port number of the http proxy server
et: Http puhverserveri pordi number

en: IP address or host name of the ftp proxy server
et: FTP puhverserveri IP aadress või hostinimi

en: Port number of the ftp proxy server
et: FTP puhverserveri pordinumber

en: No proxy for:
et: Puhver puudub:

en: FTP proxy:
et: FTP proksi:

en: HTTP proxy:
et: HTTP puhverserver:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
et: Nende hostide ja domeenide komadega eraldatud nimekiri, millega võeakse ühendust läbi proksi (st localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
et: Autentimine

en: Network
et: Võrk

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
et: <span size="large" weight="bold">Need valikud mõjutavad sinu süsteemi tuumikut. Kaalutle muudatusi eriti hoolikalt!</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
et: <b>Käitumine pakettide uuendamisel (vaikimisi väljalase)</b>

en: Always prefer the highest version
et: Eelista alati viimast versiooni

en: Always prefer the installed version
et: Alati eelista paigaldatud versiooni

en: Prefer versions from:
et: Eelista versioone:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
et: Pealkirja kasutatakse selle CD-plaadi tuvastamiseks, kui sa sellelt hiljem pakette paigaldada tahad.

en: Disc label:
et: Ketta nimetus:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
et: <span size="large" weight="bold">Sisemuutuja määramine</span>

en: Only experts should use this.
et: See on vaid asjatundjatele kasutamiseks.

en: Value:
et: Väärtus:

en: Variable:
et: Muutuja:

en: Return to the main screen
et: Tagasi pealehele

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
et: <span weight="bold" size="large">Kas viia sisse järgmised muudatused?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
et: See on sinu viimane võimalus vaadata üle muudatused. Neid hakatakse kohe rakendama.

en: <b>Summary</b>
et: <b>Kokkuvõte</b>

en: _Download package files only
et: _Laadi ainult paketifailid alla, ära paigalda

en: The package files will be downloaded, but not installed
et: Paketid ainult allalaadida, aga mitte paigaldada

en: _Verify package signatures
et: _Kontrolli pakettide allkirju

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
et: Levitajad allkirjastavad oma paketid, et nende päritolu ja terviklikkust kinnitada. Allkirjade kontrollimie väljalülitamine on turvarisk.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
et: <b>Reaalselt kehtiv</b>

en: Installed packages that are up-to-date
et: Paigaldatud paketid, mis on uuendatud

en: Upgradable
et: Uuendatav

en: Installed packages that are upgradable
et: Paigaldatud paketid, mida saab uuendada

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
et: Paigaldatud paketid, mis on uuendatavad värskeimale versioonile

en: Residual config
et: Jäänukseadistused

en: Removed packages that have left configuration files on the system
et: Eemaldatud paketid, mis on jätnud süsteemi seadistusfaile

en: Not installed packages
et: Paigaldamata paketid

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
et: <b>Märgistuse järgi</b>

en: Not marked
et: Ei ole märgitud

en: Packages that won't be changed
et: Paketid, mida ei muudeta

en: For installation or upgrade
et: Paigaldamiseks või uuenduseks

en: Packages that will be installed or upgraded
et: Paigaldatavad või uuendatavad paketid

en: For removal
et: Eemaldamiseks

en: Packages that will be removed
et: Eemaldatavad paketid

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
et: <b>Muu</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
et: Uued paketid varamus peale viimast uuestilaadimist

en: Packages that will never be upgraded
et: Mitte iialgi uuendatavad paketid

en: Orphaned
et: Orvustunud

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
et: Teegipaketid, mida pole enam vaja (deborphan vajalik)

en: Not installable
et: Ei ole paigaldatav

en: Packages that are not available in any repository
et: Paketid, mida pole üheski varamus

en: Packages with broken dependencies
et: Purunenud sõltuvustega paketid

en: Automatic install
et: Automaatselt paigaldatud

en: Packages installed automatically as part of a dependency
et: Automaatselt paigaldatud paketid, millest sõltuvad teised paktetid

en: Automatic removable
et: Automaatselt eemaldatav

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
et: Automaatselt paigaldatud paketid, mis ei ole enam teiste pakettide poolt nõutud

en: Policy broken
et: Eeskirja poolt tühistatud

en: Currently in broken policy state
et: Parajasti eeskirja poolt tühistatud seisundis

en: Manual installed
et: Käsitsi paigaldatud

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
et: Käsitsi paigaldatud paketid (ei ole teiste pakettide poolt nõutud)

en: _Select All
et: _Vali kõik

en: _Deselect All
et: _Eemalda kõik

en: _Invert All
et: _Valik negatiivi

en: Include selected sections only
et: Kaasa ainult valitud valdkonnad

en: Exclude selected sections
et: Välista valitud valdkonnad

en: Boolean operator between property criterias:
et: Omadustevaheline tõeväärtussuhe:

en: AND
et: JA

en: OR
et: VÕI

en: Include
et: Kaasa

en: Exclude
et: Välista

en: Tags
et: Sildid

en: Distribution:
et: Väljalase:

en: Section(s):
et: Valdkonnad:

en: <i>Preparing packages...</i>
et: <i>Pakettide paigaldamine...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
et: Automaatne sulgemine pärast muudatuste edukat rakendamist

en: Details
et: Üksikasjad

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
et: <span size="large" weight="bold">Missuguseid ülesandeid peaks su arvuti suutma täita?</span>
    
    Need on eelnevalt korrastatud pakettide grupid igasuguste ülesannete jaoks. Kui sa valid ülesande, siis märgitakse sellele vastavad paketid paigaldamiseks.

en: _Description
et: K_irjeldus

en: <b>Terminal Output:</b>
et: <b>Terminali väljund:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
et: Sulge see aken kui kõik muudatused on tehtud.

en: Quick Introduction
et: Väike sissejuhatus

en: Show this dialog at startup
et: Näita seda teadet käivitamisel

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
et: Sinu süsteemi paigaldatud tarkvara on jaotaud nn <i>pakettideks</i>. Paketihaldur võimaldab sul paigaldada, uuendada või eemaldada süsteemi tarkvarapakette.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
et: Sa peaksid värskendama pakette puudutavat teavet regulaarselt. Vastasel korral võid jääda ilma olulistest turvauuendustest.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
et: <b>Märkus:</b> Muudatusi ei rakendata automaatselt. Esmalt tuleb soovitud muudatused ära märgistada ning seejärel anda käsk nende rakendamiseks.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
et: Pakette saab märkida paigaldamiseks, uuendamiseks ja eemaldamiseks mitmel viisil:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
et: Vali esmalt soovitud pakett ja seejärel sellega sooritatav tegevus menüüst 'Paketid'.

en: Double click on the package name.
et: Tee topeltklõps paketi nimel.

en: Choose the action from the context menu of the package.
et: Vali sooritatav tegevus paketi kontekstimenüüst.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
et: Klõpsa seisundit märkival ikoonil ning vali tegevus avanevast menüüst.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
et: <span weight="bold" size="larger">Ei saa märgistada kõiki pakette paigaldamiseks või uuendamiseks</span>
    
    Järgnevatel pakettidel on lahendamata sõltuvused. Veendu, et oled lisanud kõik vajalikud varamud ja need ka seadetest sisse lülitanud.

en: Complete changelog of the latest version:
et: Muudatused viimase versiooniga:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
et: <big><b>Ei suutnud laadida kõiki varamuindekseid</b></big>
    
    Varamut kas enam pole või pole sellega võimalik ühenduda võrguühenduse probleemide tõttu. Kui võimalik, kasutatakse vana indeksit. Muudel juhtudel jäetakse varamu vahele. Kontrolli oma võrguühendust ja veendu, et sisestasid varamu aadressi seadetesse õigesti.

en: Icon Legend
et: Tingmärkide välimääraja

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
et: <b>Pakettide seisundi märkimiseks kasutatakse järgnevaid tingmärke:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
et: <big><b>Ei suuda kõiki vajalikke pakette alla laadida</b></big>
    
    Paketi versiooni ei pruugi varamus enam saadaval olla või on probleem paketi allikas. Laadi pakettide nimekiri uuesti ja kontrolli üle pakettide allikas (nt CD või võrguühendus).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
et: <span weight="bold" size="larger">Sinu paketi informatsioon on vananenud</span>
    
    Sinu pakettide informatsioon on vanem kui 48 tundi. Peaks olema tähtis, et turvauuendused oleks võimaldatud. On soovitatav uuesti laadida pakettide informatsiooni regulaarselt.

en: Remember the answer
et: Vastuse meeldejätmine

en: History
et: Ajalugu

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
et: Pakettide paigaldamise, uuendamise ja eemaldamise ajalugu

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
et: <b><big>Lõpeta ja tühista märgitud muudatused?</big></b>
    
    On märgitud muudatusi, mida pole veel rakendatud. Märgistused tühistatakse kui sa lõpetad Synapticu töö.

en: _Keep
et: _Jäta alles

en: _Replace
et: A_senda

en: Difference between the files
et: Erinevus antud failide vahel

en: _Force Version
et: _Sundversioon

en: Force version:
et: Sundversioon:

en: _Default Upgrade
et: _Vaikimisi uuendus

en: _Smart Upgrade
et: _Arukas uuendus

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
et: <b><big>Märgista uuendusi nutikal viisil?</big></b>
    
    Vaikimisi uuendamise meetod jätab vahele need uuendused, mis satuksid teiste pakettiidega vastuollu või nõuaksid nende juurde paigaldamist.
    
    Arukas uuendus (dist-upgrade) üritab lahendada pakettide vahelisi konflikte ja viia läbi kõik sõltuvused ja uuendused efektiivsemal moel.
    
    <b>Märkus:</b> Uuendused esialgu ainult märgitakse ära. Hiljem saab neid ise rakendada.

en: Remember my answer for future upgrades
et: Jätta meelde minu vastus hilisemate uuenduste kohta

en: This behavior can be changed in the preferences later.
et: Seda käitumist saab hiljem eelistustes muuta.

en: HTTP authentication
et: HTTP autentimine

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Password
et: Parool

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
et: <span weight="bold" size="larger">Siselda pealdis selle CD-Romi jaoks.</span>
    
    Seda pealdist kasutatakse, kui sa tahad paigaldada. On soovituslik, ses CD-Rom'i on pärast kergem leida.

en: Label:
et: Pealdis:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
et: <big><b>Sisesta täielik APT-i kirje varamu jaoks, mida tahad lisada</b></big>
    
    APT-i kirje sisaldab varamu tüüpi, asukohta ja selle haru määratlust, näiteks <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Sa leiad süntaksi üksikasjaliku kirjelduse dokumentatsioonist.

en: APT line:
et: APT väli:

en: _Add Repository
et: _Lisa varamu

en: Synaptic Package Manager
et: Synaptic paketihaldur

en: Package Manager
et: Paketihaldur

en: Install, remove and upgrade software packages
et: Paigalda, eemalda ja uuenda tarkvarapakette

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
et: Autentimine on vajalik paketihalduri Synaptic käivitamiseks

en: Includes
et: sisaldab

en: Excludes
et: ei sisalda

en: Package name
et: Paketi nimi

en: Version number
et: Versiooninumber

note: provides and name
en: Conflicting packages
et: Konfliktsed paketid

note: conflicts
en: Replaced packages
et: Asendatud paketid

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
et: Soovitused

note: /recommends
en: Suggestions
et: Ettepanekud

note: suggests
en: Dependent packages
et: Sõltuvad paketid

en: Please insert a disc in the drive.
et: Palun, sisesta ketas lugejasse.

en: Package is supported
et: Toetatud pakett

en: <i>Running...</i>
et: <i>Töötab...</i>

en: <i>Finished</i>
et: <i>Valmis</i>

en: <i>Can't close while running</i>
et: <i>Ei saa sulgeda toimingute rakendamisel</i>
