synaptic - en to sk translation catalogue (712 entries)

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "admin"
en: System Administration
sk: Správa systému

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "base"
en: Base System
sk: Základný systém

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "cli-mono"
en: Mono/CLI Infrastructure
sk: Infraštruktúra Mono/CLI

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "comm"
en: Communication
sk: Komunikácia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "database"
en: Databases
sk: Databázy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "devel"
en: Development
sk: Vývoj

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "doc"
en: Documentation
sk: Dokumentácia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "debug"
en: Debug
sk: Ladenie

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "editors"
en: Editors
sk: Editory

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "electronics"
en: Electronics
sk: Elektronika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "embedded"
en: Embedded Devices
sk: Vnorené zariadenia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "fonts"
en: Fonts
sk: Písma

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "games"
en: Games and Amusement
sk: Hry a zábava

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnome"
en: GNOME Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie GNOME

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "graphics"
en: Graphics
sk: Práca s grafikou

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnu-r"
en: GNU R statistical system
sk: Štatistický systém GNU R

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "gnustep"
en: Gnustep Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie Gnustep

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "hamradio"
en: Amateur Radio
sk: Amatérske rádio

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "haskell"
en: Haskell Programming Language
sk: Programovací jazyk Haskel

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "httpd"
en: Web servers
sk: Webové servery

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "interpreters"
en: Interpreted Computer Languages
sk: Interpretované počítačové jazyky

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "java"
en: Java Programming Language
sk: Programovací jazyk Java

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "KDE"
en: KDE Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie KDE

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "kernel"
en: Kernel and modules
sk: Jadro a moduly

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libdevel"
en: Libraries - Development
sk: Knižnice - vývojové

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "libs"
en: Libraries
sk: Knižnice

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "lisp"
en: Lisp Programming Language
sk: Programovací jazyk Lisp

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "localization"
en: Localization
sk: Lokalizácia

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "mail"
en: Email
sk: E-mail

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "math"
en: Mathematics
sk: Matematika

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "misc"
en: Miscellaneous - Text Based
sk: Rôzne - textovo orientované

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "net"
en: Networking
sk: Sieťové nástroje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "news"
en: Newsgroup
sk: Diskusné skupiny

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ocaml"
en: OCaml Programming Language
sk: Programovací jazyk OCaml

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "oldlibs"
en: Libraries - Old
sk: Knižnice - staré

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "otherosfs"
en: Cross Platform
sk: Viacplatformové

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "perl"
en: Perl Programming Language
sk: Programovací jazyk Perl

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "php"
en: PHP Programming Language
sk: Programovací jazyk PHP

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "python"
en: Python Programming Language
sk: Programovací jazyk Python

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "ruby"
en: Ruby Programming Language
sk: Programovací jazyk Ruby

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "science"
en: Science
sk: Veda

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "shells"
en: Shells
sk: Shelly

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "sound"
en: Multimedia
sk: Multimédiá

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "task"
en: Tasks
sk: Úlohy

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "tex"
en: TeX Authoring
sk: Práca v TeX

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "text"
en: Word Processing
sk: Spracovanie textu

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "utils"
en: Utilities
sk: Nástroje

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "vcs"
en: Version Control Systems
sk: Systémy na správu verzií

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "video"
en: Video software
sk: Video softvér

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "web"
en: World Wide Web
sk: WWW

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "x11"
en: Miscellaneous  - Graphical
sk: Rôzne programy - grafické

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "xfce"
en: Xfce Desktop Environment
sk: Pracovné prostredie Xfce

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "zope"
en: Zope/Plone Environment
sk: Prostredie Zope/Plone

note: TRANSLATORS: The section of the package is not known
en: Unknown
sk: Neznáme

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "alien"
en: Converted From RPM by Alien
sk: Skonvertované z RPM pomocou programu Alien

note: TRANSLATORS: Ubuntu translations section
en: Internationalization and localization
sk: Preklad a lokalizácia

note: TRANSLATORS: metapackages section
en: Meta Packages
sk: Meta balíčky

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "education"
en: Education
sk: Vzdelávanie

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "introspection"
en: GObject Introspection data
sk: Dáta introspekcie GObject

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non-US" Export to the outside of the USA is not allowed or restricted
en: Restricted On Export
sk: Obmedzený export z USA

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "non free"
en: non free
sk: neslobodné

note: TRANSLATORS: Alias for the Debian package section "contrib" Free software that depends on non-free software
en: contrib
sk: závislé na neslobodnom softvéri

en: Stat failed for %s
sk: Stat %s zlyhal

en: Unable to create a tmp file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
sk: gzip zlyhal, pravdepodobne je plný disk.

en: Failed to reopen fd
sk: Zlyhalo znovuotvorenie popisovača

en: Failed to rename
sk: Premenovanie zlyhalo

en: No valid records were found.
sk: Nenašli sa žiadne zodpovedajúce záznamy.

en: Cannot find filename or size tag
sk: Nepodarilo sa nájsť názov súboru alebo údaj o jeho veľkosti

en: Error parsing file record
sk: Chyba pri spracovávaní záznamu

en: Failed to open %s.new
sk: Zlyhalo otvorenie %s.new

en: Failed to rename %s.new to %s
sk: Zlyhalo premenovanie %s.new na %s

en: Internal error
sk: Vnútorná chyba

en: Preparing...
sk: Prebieha príprava...

en: Unable to read the cdrom database %s
sk: Nebolo možné čítať z databázy na CD-ROM %s

en: Unmounting CD-ROM...
sk: Odpája sa CD-ROM...

en: Waiting for disc...
sk: Čaká sa na disk...

en: Insert a disc in the drive.
sk: Vložte disk do mechaniky.

note: Mount the new CDROM
en: Mounting CD-ROM...
sk: Pripája sa CD-ROM...

en: Failed to mount the cdrom.
sk: Zlyhalo pripojenie CD-ROM.

en: Identifying disc...
sk: Prebieha identifikácia disku...

en: Couldn't identify disc.
sk: Nepodarilo sa identifikovať disk.

en: Scanning disc...
sk: Prebieha prehľadávanie disku...

en: Cleaning package lists...
sk: Čistí sa zoznam balíkov...

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
sk: Nenašli sa žiadne balíky. Pravdepodobne tento disk nebol vytvorený pre APT.

en: Disc not successfully scanned.
sk: Prehľadávanie disku skončilo neúspešne.

en: Empty disc name.
sk: Prázdne pole pre názov disku.

en: Registering disc...
sk: Prebieha registrácia disku...

en: Copying package lists...
sk: Kopíruje sa zoznam balíkov...

en: Writing sources list...
sk: Zapisuje sa zoznam zdrojov...

en: Done!
sk: Dokončené!

en: Failed to stat %s%s
sk: Zlyhal stat %s%s

en: Unable to change to %s
sk: Nepodarilo sa vykonať zmenu na %s

en: Unable to read %s
sk: Nepodarilo sa načítať %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
sk: Chyba: Nepodarilo sa otvoriť %s na zápis

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
sk: Chyba: Nepodarilo sa získať heslo správcu

en: ERROR: could not create configuration directory %s
sk: Chyba: Nepodarilo sa vytvoriť adresár s konfiguráciou %s

en: ERROR: could not create state directory %s
sk: Chyba: Nepodarilo sa vytvoriť stavový adresár %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
sk: Chyba: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný adresár %s

en: ERROR: could not create log directory %s
sk: Chyba: Nepodarilo sa vytvoriť adresár pre záznamy %s

en: couldn't open %s for writing
sk: nepodarilo sa otvoriť %s na zápis

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
sk: 
    Všetky zmeny boli úspešne dokončené. Teraz môžete zavrieť toto okno.

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
sk: 
    Nie všetky zmeny a aktualizácie boli úspešné. Ďalšie podrobnosti nájdete po otvorení panelu „Podrobnosti” nižšie.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
sk: 
    Všetky zmeny z tohto média boli úspešne dokončené. Po zatvorení tohto okna bude pokračovať inštalácia z ďalšieho nosiča.

en: The list of installed files is only available for installed packages
sk: Zoznam súborov je k dispozícii iba pre nainštalované balíky

en: or dependency
sk: alebo závislosť

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
sk: 
    Balík %s nie je k dispozícii, aj keď existuje v databáze.
    Väčšinou to znamená, že balík je uvedený v závislostiach, ale nebol nikdy skopírovaný na server, zastaral, alebo nie je k dispozícii s aktuálnym zoznamov zdrojov v sources.list.

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en: 	%s %s but %s is to be installed
sk: 	\t%s %s, no bude sa inštalovať %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt 0.5.4 but 0.5.3 is to be installed"
en:  %s: %s %s but %s is to be installed
sk:  %s: %s %s ale bude sa inštalovať %s

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt 0.5.4 but it is not installable"
en: 	%s %s but it is not installable
sk: 	\t%s %s, no nie je možné ho nainštalovať

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is a virtual package"
en: 	%s but it is a virtual package
sk: 	\t%s, no je to virtuálny balík

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is a virtual package"
en: %s: %s but it is a virtual package
sk: %s: %s, no je to virtuálny balík

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "apt but it is not going to be installed"
en: 	%s but it is not going to be installed
sk: 	\t%s no nebude inštalovaný

note: TRANSLATORS: dependency error message, example: "Depends: apt but it is not going to be installed"
en: %s: %s but it is not going to be installed
sk: %s: %s no nebude inštalovaný

en:  or
sk:  alebo

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
sk: Chybný záznam v súbore s predvoľbami, chýba hlavička balíka

en: Depends
sk: Závisí na

en: PreDepends
sk: Predzávisí na

en: Suggests
sk: Navrhuje

en: Recommends
sk: Odporúča

en: Conflicts
sk: Je v konflikte s

en: Replaces
sk: Nahrádza

en: Obsoletes
sk: Zastaralé

en: Breaks
sk: Poškodzuje

en: Enhances
sk: Rozširuje

note: make sure this is always the last member
en: Dependency of
sk: Na tomto balíku závisí

en: Marked for installation
sk: Označené na inštaláciu

en: Marked for re-installation
sk: Označené na preinštalovanie

en: Marked for upgrade
sk: Označené na aktualizovanie

en: Marked for downgrade
sk: Označené na nahradenie staršou verziou

en: Marked for removal
sk: Označené na odinštalovanie

en: Marked for complete removal
sk: Označené na úplné odstránenie

en: Not installed
sk: Nenainštalované

en: Not installed (locked)
sk: Nenainštalované (uzamknuté)

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installed (upgradable)
sk: Nainštalované (aktualizovateľné)

en: Installed (locked to the current version)
sk: Nainštalované (uzamknuté na súčasnú verziu)

en: Broken
sk: Porušená závislosť

en: Not installed (new in repository)
sk: Nenainštalované (nové v zdrojoch softvéru)

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
sk: Nie je možné načítať zoznam zdrojov.
    Otvorte zoznam zdrojov softvéru a opravte chybný záznam.

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
sk: Nie je možné spracovať zoznam balíkov alebo stavový súbor.

en: Internal Error, non-zero counts
sk: Vnútorná chyba: nenulový počet

en: Name
sk: Názov

en: Description
sk: Popis

en: Maintainer
sk: Správca

en: Version
sk: Verzia

en: Provides
sk: Poskytuje

en: ReverseDepends
sk: Krížová závislosť

note: Reverse Depends
en: Origin
sk: Pôvod

note: Origin (e.g. security.debian.org)
en: Component
sk: Súčasť

en: Status
sk: Stav

note: g_object_set(G_OBJECT(renderer), "editable", TRUE, NULL);
en: Pattern
sk: Vzorka

en: Section
sk: Oblasť

en: Priority
sk: Dôležitosť

en: ReducedView
sk: Filtrovaný výpis

en: File
sk: Súbor

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
sk: Chybný regulárny výraz %s” v súbore filtrov.

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
sk: Vnútorná chyba pri otváraní vyrovnávacej pamäte (%d). Prosím nahláste túto chybu.

en: Unable to correct dependencies
sk: Nie je možné opraviť chybu závislostí

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
sk: Nie je možné označiť aktualizácie
    Opravte chyby vo vašom systéme.

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
sk: Vnútorná chyba, úplná aktualizácia zlyhala. Prosím nahláste túto chybu.

en: dist upgrade Failed
sk: Aktualizácia distribúcie zlyhal

en: Unable to lock the list directory
sk: Nepodarilo sa uzamknúť adresár so zoznamami

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
sk: Zoznamy pre niektoré zdroje sa nepodarilo stiahnuť, preto s nimi Synaptic nebude pracovať.

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
sk: Ignorujú sa chybné záznamy v zozname zdrojov!

note: TRANSLATORS: Error message after a failed download. The first %s is the URL and the second one is a detailed error message that is provided by apt
en: Failed to fetch %s
      %s
sk: Nepodarilo sa prevziať %s
      %s

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
sk: Niektoré balíky sa nepodarilo získať zo serverov.

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
sk: Chcete pokračovať s tým, že tieto balíky nebudú nainštalované?

en: Unable to correct missing packages
sk: Nebolo možné sa vysporiadať s chýbajúcimi balíkmi

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following ESSENTIAL packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
sk: 
    Boli odstránené tieto DÔLEŽITÉ balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Downgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Downgraded the following packages:
sk: 
    Tieto balíky boli nahradené staršou verziou:

note: _logEntry += _("\n<b>Completely removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Completely removed the following packages:
sk: 
    Boli úplne odstránené tieto balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Removed the following packages:</b>\n");
en: 
    Removed the following packages:
sk: 
    Boli odstránené tieto balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Upgraded the following packages:</b>\n");
en: 
    Upgraded the following packages:
sk: 
    Boli aktualizované tieto balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Installed the following packages:</b>\n");
en: 
    Installed the following packages:
sk: 
    Boli nainštalované tieto balíky:

note: _logEntry += _("\n<b>Reinstalled the following packages:</b>\n");
en: 
    Reinstalled the following packages:
sk: 
    Boli preinštalované tieto balíky:

en: Unable to lock the download directory
sk: Nepodarilo sa uzamknúť priečinok na ukladanie prevzatých balíkov

en: Line %u too long in markings file.
sk: Riadok %u v súbore s výbermi je príliš dlhý.

en: Malformed line %u in markings file
sk: Chyba na riadku %u v súbore s výbermi

en: Setting markings...
sk: Nastavenie výberov...

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
sk: bzip2 zlyhal, pravdepodobne je plný disk.

en: Sections
sk: Oblasti

en: Alphabetic
sk: Abecedne

en: Architecture
sk: Architektúra

en: Search History
sk: História hľadania

en: Custom
sk: Vlastný

en: Installed (unsupported)
sk: Nainštalované (nepodporované)

en: Not installed (unsupported)
sk: Nenainštalované (nepodporované)

en: Installed (auto removable)
sk: Nainštalované (automaticky odstrániteľné)

en: Installed (manual)
sk: Nainštalované (ručne)

en: Broken dependencies
sk: Porušené závislosti

en: New in repository
sk: Nové v zdrojoch softvéru

en: Pinned
sk: So zmrazenou verziou

en: Installed (local or obsolete)
sk: Nainštalované (lokálne alebo zastarané)

en: Not installed (residual config)
sk: Nenainštalované (no s uloženými nastaveniami)

note: setup search progress (0 done, _all.size() in total, 1 subtask)
en: Searching
sk: Hľadá sa

en: Search Filter
sk: Filter hľadania

en: Reduced View
sk: Filtrovaný pohľad

en: Marked Changes
sk: Vybrané zmeny

note: TRANSLATORS: This is a filter that will give you all packages with debconf support (that can be reconfigured with debconf)
en: Package with Debconf
sk: Balíky s Debconf

en: Upgradable (upstream)
sk: Aktualizovateľné (nahor)

en: Community Maintained (installed)
sk: Udržiava komunita (nainštalované)

en: Missing Recommends
sk: Chýbajúce Recommends

en: Local
sk: Lokálny

note: std::cerr << "version.second: " << version.second << " origin_str: " << suite << std::endl;
en: Not automatic:
sk: Neautomatické:

en: Can't read %s
sk: Nepodarilo sa čítať %s

en: Syntax error in line %s
sk: Chybná syntax na riadku %s

en: Vendor block %s is invalid
sk: Blok poskytovateľa %s je neplatný

en: Usage: synaptic [options]
sk: Použitie: synaptic [voľby]

en: -h   This help text
sk: -h Zobrazí tento text Pomocníka

en: -r   Open in the repository screen
sk: -r Spustí program s otvoreným zoznamom zdrojov

en: -f=? Give an alternative filter file
sk: -f=? Zadať alternatívny súbor s filtrami

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
sk: -t Zadajte vlastný názov hlavného okna (napr. hostname pomocou „uname -n”)

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
sk: -i=? Spustiť s úvodným filtrom s daným názvom

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
sk: -o=? Nastaví ľubovoľnú konfiguračnú voľbu, napr. -o dir::cache=/tmp

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
sk: --upgrade-mode      Vykoná aktualizáciu a zobrazí zmeny

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
sk: --dist-upgrade-mode Zavolať DistUpgrade a zobraziť zmeny

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
sk: --update-at-startup Zavolať „Reload” pri štarte

en: --non-interactive Never prompt for user input
sk: --non-interactive   Nebude vyžadovať zásahy používateľa

en: --task-window Open with task window
sk: --task-window Otvoriť s oknom úloh

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
sk: --add-cdrom Pri štarte pridať cdrom (vyžaduje cestu pre cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
sk: --add-cdrom Požiadať o pridanie cdrom a ukončiť

en: --test-me-harder  Run test in a loop
sk: --test-me-harder Spustí test v slučke

en: Another synaptic is running
sk: Je spustená iná inštancia programu Synaptic

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
sk: Je spustená iná inštancia programu Synaptic v interaktívnom režime. Pred ďalším spustením ju musíte najprv zavrieť.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
sk: Je spustená iná inštancia programu Synaptic v neinteraktívnom režime. Počkajte najprv kým skončí.

en: Unable to get exclusive lock
sk: Nepodarilo sa uzamknúť databázu softvéru

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
sk: Zrejme to znamená, že je už spustená iná aplikácia na správu balíkov (ako apt-get alebo aptitude). Prosím, najskôr ukončite danú aplikáciu.

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
sk: Spúšťa sa "Synaptic - správca balíkov" bez oprávnenia správcu

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
sk: Nebudete môcť použiť zmeny, ale budete môcť exportovať označené zmeny alebo vytvoriť skript na ich siahnutie.

en: Synaptic Package Manager
sk: Synaptic - správca inštalačných balíkov

en: Scanning CD-ROM
sk: Prehľadáva sa CD-ROM

en: Invalid disc name!
sk: Nesúhlasí názov disku!

en: Disc Label
sk: Názov disku

en: Credits
sk: Poďakovanie

note: skipTaskbar(true);
en: About Synaptic
sk: O programe Synaptic

en: Downloading Changelog
sk: Sťahuje sa zoznam zmien

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
sk: Zoznam zmien obsahuje informácie o zmenách a opravených chybách v jednotlivých verziách balíka.

note: TRANSLATORS: Title of the changelog dialog - %s is the name of the package
en: %s Changelog
sk: Zoznam zmien %s

en: Package changes
sk: Zmeny v balíkoch

en: Warning
sk: Upozornenie

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
sk: Chystáte sa nainštalovať softvér, pri ktorom <b>nebolo možné overiť autenticitu</b>! To môže viesť k nainštalovaniu škodlivého programu, ktorý môže vážne poškodiť váš systém alebo prevziať nad ním kontrolu.

en: NOT AUTHENTICATED
sk: NEOVERENÉ

note: removed
en: To be removed
sk: Odstrániť

en: To be downgraded
sk: Nahradiť staršou verziou

en: To be installed
sk: Nainštalovať

en: To be upgraded
sk: Aktualizovať

en: To be re-installed
sk: Preinštalovať

en: To be kept
sk: Zachovať

en: Replace configuration file
    '%s'?
sk: Nahradiť konfiguračný súbor
    „%s”?

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
sk: Konfiguračný súbor %s bol zmenený (vami alebo skriptom). Spolu s balíkom však správca balíka dodáva novšiu verziu. Chcete prepísať svoju konfiguráciu správcovou verziou (pokiaľ chcete ponechať svoju verziu odpovedzte „Ponechať”)?

en: Applying Changes
sk: Vykonávajú sa zmeny

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Ctrl-c pressed
sk: Bolo stlačené Ctrl-c

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
sk: Týmto sa operácia preruší a môže ponechať systém v nepoužiteľnom stave. Ste si istý, že to chcete?

note: error from dpkg, needs to be parsed different
en: Error in package %s
sk: Chyba v balíku %s

note: running dpkg --configure -a
en: Trying to recover from package failure
sk: Pokus o zotavenie zo zlyhania konfigurácie balíka

en: Error failed to fork pty
sk: Chyba: nepodaril sa fork pty

en: A package failed to install.  Trying to recover:
sk: Zlyhala inštalácia balíka. Pokúšam sa zotaviť:

en: Changes applied
sk: Dokončené

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
sk: Vykonávajú sa požadované zmeny v inštalácii. Môže to chvíľu trvať, prosím počkajte.

en: Installing and removing software
sk: Prebieha inštalácia a odstraňovanie softvéru

en: Removing software
sk: Odstraňuje sa softvér

en: Installing software
sk: Inštaluje sa softvér

en: Description and Name
sk: Názov a popis

en: Dependencies
sk: Závislosti

note: depends, predepends etc
en: Provided packages
sk: Poskytované balíky

en: Supported
sk: Podporovaný

en: Package Name
sk: Názov balíka

en: Installed Version
sk: Nainštalovaná verzia

en: Latest Version
sk: Najnovšia verzia

en: Size
sk: Veľkosť

en: Download Size
sk: Veľkosť inštalačného balíka

en: Keep Configuration
sk: Ponechať nastavenie

en: Completely
sk: Kompletne

en: Always Ask
sk: Vždy sa pýtať

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Automatically
sk: Automaticky

en: Default Upgrade
sk: Štandardná aktualizácia

en: Smart Upgrade
sk: Inteligentná aktualizácia

en: An error occurred while saving configurations.
sk: Pri ukladaní nastavenia sa vyskytla chyba!

en: Choose font
sk: Vyberte písmo

en: Color selection
sk: Výber farby

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
sk: Počas aktualizovania balíkov uprednostňujte verzie balíkov z vybranej distribúcie. Ak vyberiete verziu z inej distribúcie, verzie balíkov sa s ňou budú používať kým sa balík nedostane do štandardnej distribúcie.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
sk: Nikdy automaticky neaktualizovať na novú verziu. Buďte _veľmi_ opatrní pri použití tejto voľby, pretože automaticky nezískate bezpečnostné aktualizácie! Ak vyberiete verziu balíku ručne, verzia balíka sa vyberie podľa distribúcie.

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
sk: Nechať nech Synaptic vyberie najlepšiu verziu. Pokiaľ si nie ste istý, použite túto voľbu.

en: Visible
sk: Viditeľný

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Package
sk: Balík

en: URI
sk: Adresa

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
sk: Vložte prosím disk s názvom:
    %s
    do mechaniky %s

en: Download rate: %s/s - %s remaining
sk: Rýchlosť sťahovania %s/s - zostáva %s

en: Download rate: ...
sk: Rýchlosť sťahovania: ...

en: Downloading file %li of %li
sk: Sťahuje sa %li. súbor z %li

en: Queued
sk: Zaradené do frontu

en: Done
sk: Dokončené

en: Hit
sk: Zásah

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Filters
sk: Filtre

en: Field
sk: Pole

en: Operator
sk: Operátor

en: New Filter %i
sk: Nový filter %i

en: Package Manager output
sk: Výstup zo správcu balíkov

en: 
    While installing package %s:
sk: 
    Počas inštalácie balíka %s:

en: 
    While preparing for installation:
sk: 
    Počas prípravy na inštaláciu:

en: APT system reports:
    %s
sk: APT hlási:
    %s

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
sk: Výraz bol nájdený, prosím prezrite si zoznam zodpovedajúcich záznamov vľavo.

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: This application is supported by the distribution
sk: Distribúcia podporuje túto aplikáciu

en: Get Screenshot
sk: Zachytiť snímku obrazovky

en: Get Changelog
sk: Stiahnuť záznam zmien

en: Visit Homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Dependants
sk: Spätné závislosti

en: Dependencies of the Latest Version
sk: Závislosti na najnovšej verzii

en: Provided Packages
sk: Poskytované balíky

en: All
sk: Všetky balíky

en: No package is selected.
sk: Nie je vybraný žiadny balík.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
sk: Vyberte verziu %s, ktorú chcete vnútiť na inštaláciu

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
sk: Správca balíkov vždy vyberá najvhodnejšiu dostupnú verziu. V prípade, že vynútite použitie inej verzie, môžu sa vyskytnúť problémy so závislosťami.

en: Rebuilding search index
sk: Zostavuje sa index pre hľadanie

en: Quick filter
sk: Rýchly filter

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
sk: Obnovením informácií o balíkoch získate informácie o nových, odstránených alebo aktualizovaných balíkoch.

en: Mark all possible upgrades
sk: Označí všetky možné aktualizácie

en: Apply all marked changes
sk: Aplikuje všetky označené zmeny

en: View package properties
sk: Zobraziť vlastnosti balíka

en: Search for packages
sk: Hľadať balíky

en: Unmark
sk: Odznačiť

en: Mark for Installation
sk: Označiť na inštaláciu

en: Mark for Reinstallation
sk: Označiť na preinštalovanie

en: Mark for Upgrade
sk: Označiť na aktualizáciu

en: Mark for Removal
sk: Označiť na odstránenie

en: Mark for Complete Removal
sk: Označiť na úplné odstránenie

en: Remove Including Orphaned Dependencies
sk: Odstrániť vrátane nepotrebných závislostí

en: Hold Current Version
sk: Podržať aktuálnu verziu

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Mark Recommended for Installation
sk: Označiť na inštaláciu odporúčané balíky

en: Mark Suggested for Installation
sk: Označiť na inštaláciu navrhované balíky

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
sk: Odstránenie balíka „%s“ môže spôsobiť, že systém bude nepoužiteľný.
    Ste si istí, že to chcete urobiť?

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
sk: V zozname je %i balíkov, z toho %i je nainštalovaných a %i poškodených. %i je vybraných na inštaláciu/aktualizáciu a %i na odobratie; po vykonaní zmien sa uvoľní %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
sk: V zozname je %i balíkov z toho je %i nainštalovaných a %i poškodených. %i sa bude inštalovať alebo aktualizovať, %i sa odoberie;  obsadí sa %s

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
sk: V zozname je %i balíkov z toho je %i nainštalovaných a %i poškodených. %i sa bude inštalovať alebo aktualizovať, %i sa odoberie

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
sk[0]: Vo vašom systéme sa nachádza %d poškodených balíkov!
    
    Nájdete ich pomocou filtra „Poškodené”.
sk[1]: Vo vašom systéme sa nachádza %d poškodený balík!
    
    Nájdete ho pomocou filtra „Poškodené”.
sk[2]: Vo vašom systéme sa nachádzajú %d poškodené balíky!
    
    Nájdete ich pomocou filtra „Poškodené”.

en: Do you want to add another CD-ROM?
sk: Chcete pridať ďalší disk?

en: Open changes
sk: Otvoriť zmeny

en: Can't write %s
sk: Nepodarilo sa zapísať %s

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Save full state, not only changes
sk: Uložiť úplný stav, nie len zmeny

en: Repositories changed
sk: Zdroje softvéru boli zmenené

note: TRANSLATORS: this message appears when the user added/removed a repository (sources.list entry) a reload (apt-get update) is needed then
en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
sk: Po zmene zdrojov softvéru musíte načítať zoznam dostupných balíkov kliknutím na tlačidlo „Obnoviť”.

en: _Reload
sk: _Obnoviť

en: Never show this message again
sk: Túto správu už viac nezobrazovať

en: Found %i packages
sk: Bolo nájdených %i balíkov

en: Starting help viewer...
sk: Spúšťa sa Pomocník...

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
sk: Nie je nainštalovaný prehliadač Pomocníka!
    
    Aby ste mohli prehliadač manuál správcu balíkov Synaptic, potrebujete buď prehliadač pomocníka GNOME „yelp„“, prehliadač „konqueror“ alebo prehliadač „firefox“.
    
    Alebo môžete namiesto toho otvoriť manuálovú stránku prákazom „man synaptic“ z príkazového riadka alebo si pozrieť HTML verziu, ktorá sa nachádza v priečinku „synaptic/html“.

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
sk: Nepodarilo sa spustiť konfiguračný nástroj !
    Je potrebné nainštalovať balík „libgnome2-perl”.

en: Starting package configuration tool...
sk: Spúšťa sa konfiguračný nástroj balíkov...

note: cout << "RGMainWindow::pkgHelpClicked()" << endl;
en: Starting package documentation viewer...
sk: Spúšťa sa prehliadač dokumentácie balíkov...

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
sk: Na to, aby ste si mohli prehliadať dokumentáciu balíku je potrebné nainštalovať balík „dwww”

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
sk: Nepodarilo sa vykonať zmeny!
    Najprv opravte poškodené balíky.

en: Applying marked changes. This may take a while...
sk: Vykonávajú sa požadované zmeny. Môže to chvíľu trvať...

en: Downloading Package Files
sk: Sťahujú sa balíky

en: Do you want to quit Synaptic?
sk: Chcete ukončiť Synaptic?

en: Downloading Package Information
sk: Sťahuje sa zoznam dostupných balíkov

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
sk: Kontrolujú sa zdroje softvéru, či neobsahujú nové alebo aktualizované softvérové balíky.

en: Reloading package information...
sk: Získava sa zoznam dostupných balíkov...

en: Failed to resolve dependency problems!
sk: Nepodarilo sa vyriešiť problémy so závislosťami!

en: Successfully fixed dependency problems
sk: Podarilo sa opraviť problémy so závislosťami

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať váš systém!
    Najprv opravte poškodené balíky.

en: Marking all available upgrades...
sk: Označujú sa všetky dostupné aktualizácie...

en: Successfully marked available upgrades
sk: Všetky dostupné aktualizácie boli úspešne označené

en: Failed to mark all available upgrades!
sk: Nepodarilo sa označiť všetky dostupné aktualizácie!

en: Save script
sk: Uložiť skript

en: Select directory
sk: Vyberte priečinok

en: Please select a directory
sk: Prosím, vyberte priečinok

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
sk: Pridali ste súčasť „universe”.
    
     Na balíky, nachádzajúce sa v tejto časti, sa nevzťahuje podpora. Ste si toho vedomí a súhlasíte?

en: Repositories
sk: Zdroje softvéru

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Type
sk: Typ

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Distribution
sk: Distribúcia

en: Section(s)
sk: Oblasti

en: Binary (deb)
sk: Binárny (deb)

en: Source (deb-src)
sk: Zdrojový (deb-src)

en: (no vendor)
sk: (bez dodávateľa)

en: Cannot read vendors.list file
sk: Nepodarilo sa načítať súbor vendors.list

en: Unknown source type
sk: Neznámy typ zdroja

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
sk: <b>Odstrániť (DÔLEŽITÉ balíky)</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
sk: <b>Nahradiť STARŠOU verziou</b>

en: <b>To be removed</b>
sk: <b>Odstrániť</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
sk: <b>Úplne odstrániť (vrátane konfigurácie)</b>

en: Unchanged
sk: Bez zmeny

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
sk: Bude odstránený <b>dôležitý balík</b> <b>%s</b>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
sk: <b>Staršou</b> verziou bude nahradený <b>%s</b>

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
sk: Bude odstránený (vrátane nastavení) <b>%s</b>

en: <b>%s</b> will be removed
sk: Bude odstránený <b>%s</b>

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
sk: Bude aktualizovaný <b>%s</b> (verzia <i>%s</i> na verziu <i>%s</i>)

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
sk: Bude nainštalovaný <b>%s</b> (verzia <i>%s</i>)

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
sk: Bude preinštalovaný <b>%s</b> (verzia <i>%s</i>)

en: _Hide Details
sk: _Skryť podrobnosti

en: _Show Details
sk: _Zobraziť podrobnosti

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
sk[0]: %d balíkov je uzamknutých
sk[1]: %d balík je uzamknutý
sk[2]: %d balíky sú uzamknuté

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
sk[0]: Podržaných na aktuálnej verzii a neaktualizovaných bude %d balíkov
sk[1]: Podržaný na aktuálnej verzii a neaktualizovaný bude %d balík
sk[2]: Podržané na aktuálnej verzii a neaktualizované budú %d balíky

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
sk[0]: Bude sa inštalovať %d balíkov
sk[1]: Bude sa inštalovať %d balík
sk[2]: Budú sa inštalovať %d balíky

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
sk[0]: Bude znovu nainštalovaných %d balíkov
sk[1]: Bude znovu nainštalovaný %d balík
sk[2]: Budú znovu nainštalované %d balíky

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
sk[0]: Bude aktualizovaných %d balíkov
sk[1]: Bude aktualizovaný %d balík
sk[2]: Budú aktualizované %d balíky

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
sk[0]: Bude odstránených %d balíkov
sk[1]: Bude odstránený %d balík
sk[2]: Budú odstránené %d balíky

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
sk[0]: Bude <b>znížená verzia</b> %d balíkov
sk[1]: Bude <b>znížená verzia</b> %d balíka
sk[2]: Bude <b>znížená verzia</b> %d balíkov

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
sk[0]: <b>Upozornenie:</b> bude odstránených %d dôležitých balíkov
sk[1]: <b>Upozornenie:</b> bude odstránený %d dôležitý balík
sk[2]: <b>Upozornenie:</b> budú odstránené %d dôležité balíky

en: %s of extra space will be used
sk: Je potrebných %s diskového priestoru

en: %s of extra space will be freed
sk: Uvoľní sa %s diskového priestoru

en: 
    %s have to be downloaded
sk: 
    Je potrebné stiahnuť %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
sk: Budú odstránené dôležité balíky.
    Môže to spôsobiť, že sa váš systém stane nepoužiteľným!

en: An error occurred
sk: Vyskytla sa chyba

en: The following details are provided:
sk: Poskytnuté sú nasledujúce podrobnosti:

en: Setup Vendors
sk: Nastaviť dodávateľov

en: FingerPrint
sk: Digitálny odtlačok

en: Add
sk: Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Find
sk: Nájsť

note: TRANSLATORS: Title of the task window - %s is the task (e.g. "desktop" or "mail server")
en: Description %s
sk: Popis %s

en: _File
sk: _Súbor

en: _Read Markings...
sk: _Načítať požadované zmeny...

en: _Save Markings
sk: _Uložiť požadované zmeny

en: Save Markings _As...
sk: Uložiť požadované zmeny _ako...

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
sk: Vygeneruje shell skript, aby ste mohli stiahnuť označené balíčky na inom počítači

en: Generate package download script
sk: Vygenerovať skript na stiahnutie balíčkov

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
sk: Pridať balíčky stiahnuté pomocou funkcie „Vygenerovať skript na stiahnutie balíčkov” do systému

en: Add downloaded packages
sk: Pridať stiahnuté balíky

en: _History
sk: _História

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Undo
sk: _Vrátiť späť

en: _Redo
sk: _Opakovať vrátené

en: U_nmark All
sk: O_dznačiť všetky

en: _Search...
sk: _Hľadať...

en: _Reload Package Information
sk: Ob_noviť zoznam dostupných balíkov

en: _Add CD-ROM...
sk: _Pridať disk...

en: _Mark All Upgrades...
sk: Označiť všetky _aktualizácie...

en: _Fix Broken Packages
sk: Opraviť poškodené _balíky

en: Mark Packages by _Task...
sk: Označiť _balíky podľa úlohy...

en: A_pply Marked Changes
sk: Vykonať _požadované zmeny

en: _Package
sk: _Balík

en: U_nmark
sk: Odz_načiť

en: Mark for _Installation
sk: Označiť na _inštaláciu

en: Mark for R_einstallation
sk: Označiť na pr_einštalovanie

en: Mark for _Upgrade
sk: Označiť na akt_ualizáciu

en: Mark for _Removal
sk: Označiť na odst_ránenie

en: Mark for Co_mplete Removal
sk: Označiť na úplné _odstránenie

en: _Lock Version
sk: _Uzamknúť verziu

en: Automatically installed
sk: Nainštalované automaticky

en: _Force Version...
sk: _Vynútiť verziu...

en: _Configure...
sk: _Nastavenie...

en: _Browse Documentation
sk: Prehliadať _dokumentáciu

en: _Download Changelog
sk: _Stiahnuť zoznam zmien

en: _Properties
sk: Vlastn_osti

en: _Settings
sk: Na_stavenie

en: _Repositories
sk: _Zdroje softvéru

en: _Filters
sk: _Filtre

en: _Set Internal Option...
sk: Nastaviť interné _parametre...

en: _Toolbar
sk: Panel _nástrojov

en: _Icons Only
sk: _Len ikony

en: _Text Only
sk: Iba _text

en: Text _Below Icons
sk: Text _pod ikonami

en: Text Be_side Icons
sk: Text _vedľa ikon

en: _Hide
sk: _Skryť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _Quick Introduction
sk: _Rýchle predstavenie

en: Icon _Legend
sk: _Legenda ikon

en: _About
sk: _O aplikácii...

en: Reload
sk: Obnoviť

en: Mark All Upgrades
sk: Označiť aktualizácie

en: Apply
sk: Použiť

en: Search
sk: Hľadať

en: _Sections
sk: _Oblasti

en: S_earch Results
sk: Výsl_edky hľadania

en: S_tatus
sk: S_tav

en: _Custom Filters
sk: _Používateľské filtre

en: _Architecture
sk: _Architektúra

en: <b>Package:</b>
sk: <b>Balík:</b>

en: <b>Section:</b>
sk: <b>Oblasť:</b>

en: <b>Priority:</b>
sk: <b>Dôležitosť:</b>

en: <b>Maintainer:</b>
sk: <b>Správca balíka:</b>

en: <b>Status:</b>
sk: <b>Stav:</b>

en: <b>Tags:</b>
sk: <b>Značky:</b>

en: <b>Source:</b>
sk: <b>Zdroj:</b>

en: <b>Installed Version</b>
sk: <b>Nainštalovaná verzia</b>

en: Size:
sk: Veľkosť inštalácie:

en: Version:
sk: Verzia:

en: <b>Latest Available Version</b>
sk: <b>Najnovšia dostupná verzia</b>

en: Download:
sk: Veľkosť balíka:

en: Common
sk: Spoločné

en: Installed Files
sk: Nainštalované súbory

en: Available versions:
sk: Dostupné verzie:

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
sk: <b>Poznámka:</b> Ak chcete nainštalovať inú ako predvolenú verziu, vyberte <b>Balík -> Vynútiť verziu...</b> z ponuky.

en: Versions
sk: Verzie

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
sk: <span size="xx-large" weight="bold">Verzia Synaptic</span>

en: Package management software using apt.
sk: Správca softvéru využívajúci apt.

en: Debtag support is enabled.
sk: Podpora Debtag je zapnutá.

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
sk: Navštívte domovskú stránku
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
sk: Tento program je voľne šíriteľný softvér. Môžete ho šíriť a modifikovať podľa ustanovení Všeobecnej verejnej licencie GNU, verzie 2.

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
sk: Pôvodný autor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Správcovia:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Prispievatelia:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Written by
sk: Napísal

en: translators-credits
sk: Peter Chabada <sk-i18n@chabada.sk>, 2004.
    Ivan Masár <helix84@centrum.sk>, 2008, 2009.

en: Translated by
sk: Preložil

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
sk: Manuálová stránka:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>
    
    Príručka:
    Sebastian Heinlein <sebastain.heinlein@web.de>

en: Documented by
sk: Zdokumentoval

en: _Search
sk: _Hľadať

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Look in:
sk: Hľadať v:

en: Show individual files
sk: Zobraziť jednotlivé súbory

en: _Mark
sk: _Označiť

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Označiť požadované dodatočné zmeny?</span>

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
sk: Požadovaná zmena ovplyvní aj ďalšie balíky. Preto sú vyžadované nasledovné zmeny.

en: <b>Appearance</b>
sk: <b>Vzhľad</b>

en: Show package properties in the main window
sk: Zobraziť vlastnosti balíka v hlavnom okne

en: <b>Marking Changes</b>
sk: <b>Označovanie zmien</b>

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
sk: Potvrdiť zmeny, ktoré ovplyvnia ďalšie balíky

en: Consider recommended packages as dependencies
sk: Považovať odporúčané balíky za závislosti

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
sk: Kliknutím na ikonu stavu označíte najpravdepodobnejšiu akciu

en: Removal of packages:
sk: Odstránenie balíkov:

en: System upgrade:
sk: Aktualizácia systému:

en: Number of undo operations:
sk: Počet krokov, ktoré je možné vrátiť späť (undo):

en: Reloading outdated package information:
sk: Obnoviť zastaraný zoznam dostupných balíkov:

en: <b>Applying Changes</b>
sk: <b>Aplikovanie zmien</b>

en: Apply changes in a terminal window
sk: Vykonať zmeny v okne terminálu

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
sk: Spýtať sa na ukončenie v prípade, že všetky zmeny prebehnú úspešne

en: General
sk: Všeobecné

en: <b>Columns</b>
sk: <b>Stĺpce</b>

en: Move _Up
sk: Posunúť na_hor

en: Move D_own
sk: Posunúť na_dol

en: <b>Fonts</b>
sk: <b>Písmo</b>

en: Use custom application font
sk: Použiť vlastné písmo aplikácie

en: Use custom terminal font
sk: Použiť vlastné písmo terminálu

en: A_pplication Font
sk: Písmo a_plikácie

en: _Terminal Font
sk: Písmo _terminálu

en: Columns and Fonts
sk: Stĺpce a písma

en: <b>Colors</b>
sk: <b>Farby</b>

en: Color packages by their status
sk: Farebne odlíšiť stav balíkov

en: Marked for installation:
sk: Vybrané na inštaláciu:

en: Color
sk: Farba

en: Marked for removal:
sk: Vybrané na odstránenie:

en: Marked for complete removal:
sk: Vybrané na úplné odstránenie:

en: Upgradable:
sk: Aktualizovateľné:

en: Marked for reinstallation:
sk: Vybrané na preinštalovanie:

en: Marked for upgrade:
sk: Vybrané na aktualizáciu:

en: Not installed:
sk: Nenainštalované:

en: Not installed (locked):
sk: Nenainštalované (uzamknuté):

en: Installed (locked):
sk: Nainštalované (uzamknuté):

en: Installed:
sk: Nainštalované:

en: New in repository:
sk: Nové v zdrojoch softvéru:

en: Marked for downgrade:
sk: Vybrané na nahradenie staršou verziou:

en: Broken:
sk: Poškodené:

en: Colors
sk: Farby

en: <b>Temporary Files</b>
sk: <b>Dočasné súbory</b>

en: _Leave all downloaded packages in the cache
sk: Ponechať _všetky stiahnuté balíky na disku

en: _Delete downloaded packages after installation
sk: Po inštalácii zmazať _stiahnuté balíky

en: _Only delete packages which are no longer available
sk: _Odstraňovať iba tie balíky, ktoré už nie sú dostupné

en: _Delete Cached Package Files
sk: _Zmazať stiahnuté balíky z disku

en: Delete all cache package files now.
sk: Teraz zmazať všetky stiahnuté balíky z vyrovnávacej pamäte.

en: <b>History files</b>
sk: <b>Súbory s históriou</b>

en: _Keep history
sk: Po_nechať históriu

en: Delete _History files older than:
sk: Zmazať súbory _histórie staršie ako:

en: days
sk: dní

en: Files
sk: Súbory

en: <b>Proxy Server</b>
sk: <b>Proxy server</b>

en: Direct connection to the Internet
sk: Priame pripojenie k internetu

en: Manual proxy configuration
sk: Ručné nastavenie proxy

en: IP address or host name of the http proxy server
sk: IP adresa alebo názov hostiteľa http proxy servera

en: Port number of the http proxy server
sk: Číslo portu HTTP proxy servera

en: IP address or host name of the ftp proxy server
sk: IP adresa alebo názov hostiteľa ftp proxy servera

en: Port number of the ftp proxy server
sk: Číslo portu ftp proxy servera

en: No proxy for:
sk: Nepoužívať proxy pre:

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
sk: Zoznam IP adries, hostiteľov a domén oddelených čiarkami, ktoré nebudú kontaktované cez proxy (napr. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Authentication
sk: Overenie

en: Network
sk: Sieť

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
sk: <span size="large" weight="bold">Tieto zmeny ovplyvnia jadro vášho systému. Starostlivo zvážte všetky zmeny!</span>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
sk: <b>Správanie aktualizácie balíkov (predvolená distribúcia)</b>

en: Always prefer the highest version
sk: Vždy uprednostňovať najvyššiu verziu

en: Always prefer the installed version
sk: Vždy uprednostňovať nainštalovanú verziu

en: Prefer versions from:
sk: Uprednostňovať verziu z:

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Zadajte názov disku</span>

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
sk: Označenie sa využije na identifikáciu disku, ak z neho budete neskôr chcieť nainštalovať nejaký balík.

en: Disc label:
sk: Názov disku:

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
sk: <span size="large" weight="bold">Nastaviť interný parameter</span>

en: Only experts should use this.
sk: Mali by to robiť iba experti.

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Variable:
sk: Premenná:

en: Return to the main screen
sk: Späť do hlavného okna

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
sk: <span weight="bold" size="large">Vykonať nasledovné zmeny?</span>

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
sk: Toto je posledná príležitosť, aby ste si prezreli zoznam požadovaných zmien predtým, než sa vykonajú.

en: <b>Summary</b>
sk: <b>Prehľad</b>

en: _Download package files only
sk: _Iba stiahnuť balíky

en: The package files will be downloaded, but not installed
sk: Súbory balíkov sa iba stiahnu, ale nenainštalujú

en: _Verify package signatures
sk: O_veriť podpisy balíka

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
sk: Dodávatelia podpisujú svoje balíky, aby bolo možné overiť pôvod a integritu ich balíkov. Vypnutie kontroly podpisu predstavuje bezpečnostné riziko.

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Current [status]"
en: <b>Current</b>
sk: <b>Aktuálne</b>

en: Installed packages that are up-to-date
sk: Nainštalované balíky, ktoré sú aktuálne

en: Upgradable
sk: Aktualizovateľné

en: Installed packages that are upgradable
sk: Nainštalované balíky, ktoré je možné aktualizovať

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
sk: Nainštalované balíky, pre ktoré je dostupná novšia verzia v hlavnej distribúcii

en: Residual config
sk: So zostávajúcim nastavením

en: Removed packages that have left configuration files on the system
sk: Odstránené balíky, ktoré v systéme zanechali konfiguračné súbory

en: Not installed packages
sk: Nenainštalované balíky

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Marked [status]"
en: <b>Marked</b>
sk: <b>Označené</b>

en: Not marked
sk: Neoznačené

en: Packages that won't be changed
sk: Balíky, ktoré nebudú zmenené

en: For installation or upgrade
sk: Vybrané na inštaláciu alebo aktualizáciu

en: Packages that will be installed or upgraded
sk: Balíky, ktoré je možné inštalovať alebo aktualizovať

en: For removal
sk: Vybrané na odstránenie

en: Packages that will be removed
sk: Balíky, ktoré budú odstránené

note: TRANSLATORS: this is a label embedded in the "Status" notebook tab, so it describes the "Other [status]"
en: <b>Other</b>
sk: <b>Iné</b>

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
sk: Nové balíky v zdrojoch softvéru od posledného načítania zoznamu dostupných balíkov

en: Packages that will never be upgraded
sk: Balíky, ktoré nikdy nebudú aktualizované

en: Orphaned
sk: Osirotené

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
sk: Knižnice, ktoré už nie sú potrebné (vyžaduje program deborphan)

en: Not installable
sk: Nenainštalovateľné

en: Packages that are not available in any repository
sk: Balíky, ktoré nie sú dostupné v žiadnom zo zdrojov

en: Packages with broken dependencies
sk: Balíky s porušenými závislosťami

en: Automatic install
sk: Automatická inštalácia

en: Packages installed automatically as part of a dependency
sk: Balíky nainštalované automaticky v rámci závislosti

en: Automatic removable
sk: Automaticky odstrániteľné

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
sk: Balíky nainštalované automaticky, ktoré už ale nevyžaduje žiadny iný balík

en: Policy broken
sk: Politika bola porušená

en: Currently in broken policy state
sk: Momentálne v stave porušenej politiky

en: Manual installed
sk: Ručne nainštalované

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
sk: Balíky nainštalované automaticky (nie ako závislosť iného balíka)

en: _Select All
sk: _Vybrať všetky

en: _Deselect All
sk: O_dznačiť všetky

en: _Invert All
sk: _Invertovať všetky

en: Include selected sections only
sk: Zahrnúť len vybrané sekcie

en: Exclude selected sections
sk: Vylúčiť zvolené sekcie

en: Boolean operator between property criterias:
sk: Logický operátor medzi kritériami

en: AND
sk: A

en: OR
sk: ALEBO

en: Include
sk: Zahrnúť

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Tags
sk: Značky

en: URI:
sk: Adresa:

en: Distribution:
sk: Distribúcia:

en: Section(s):
sk: Oblasti:

en: Vendors...
sk: Dodávatelia...

en: <i>Preparing packages...</i>
sk: <i>Prebieha príprava balíkov...</i>

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
sk: Po úspešnom vykonaní zmien automaticky zavrieť tento dialóg

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Extra output was generated during Package Manager operation
sk: Počas operácie správca balíkov vygeneroval dodatočný výstup

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
sk: <span size="large" weight="bold">na aký účel by mal slúžiť váš počítač?</span>
    
    Tu sa nachádzajú predvolené skupiny balíkov podľa účelu použitia. Ak vyberiete úlohu, všetky príslušné balíky sa označia na inštalovanie.

en: _Description
sk: _Popis

en: <b>Terminal Output:</b>
sk: <b>Výstup z terminálu:</b>

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
sk: Po úspešnom vykonaní zmien zavrieť tento dialóg

en: Quick Introduction
sk: Rýchle predstavenie

en: Show this dialog at startup
sk: Pri spustení zobrazovať túto správu

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
sk: Softvér vo vašom systém je organizovaný v takzvaných <i>balíkoch</i>. Správca balíkov vám umožňuje nainštalovať, aktualizovať alebo odstrániť softvérové balíky.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
sk: Mali by ste pravidelne aktualizovať zoznam dostupných balíkov, inak nemusíte zachytiť dôležité bezpečnostné aktualizácie.

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
sk: <b>Poznámka:</b> Zmeny sa nevykonávajú okamžite. Najprv označte všetky požadované zmeny a potom ich aplikujte.

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
sk: Označiť balíky na inštaláciu, aktualizáciu alebo odstránenie môžete viacerými spôsobmi:

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
sk: Nájdite balík a vyberte operáciu z ponuky „Balík”.

en: Double click on the package name.
sk: Dvakrát kliknite na názov balíka.

en: Choose the action from the context menu of the package.
sk: Vyberte operáciu z kontextovej ponuky balíka.

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
sk: Kliknutím na ikonu stavu zobrazíte ponuku so všetkými operáciami.

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
sk: <span weight="bold" size="larger">Nepodarilo sa označiť všetky balíky na inštaláciu alebo aktualizáciu</span>
    
    Nasledujúce balíky majú nejasné závislosti. Skontrolujte, či sú v nastaveniach pridané a povolené všetky potrebné zdroje softvéru.

en: Complete changelog of the latest version:
sk: Úplný zoznam zmien najnovšej verzie:

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
sk: <big><b>Nepodarilo sa stiahnuť všetky zoznamy dostupných programov</b></big>
    
    Použité zdroje softvéru už nemusia existovať alebo sa ich nepodarilo získať z dôvodu problémov so sieťou. Kde je to možné, použije sa staršia verzia zoznamu softvéru, inak bude daný zdroj ignorovaný. Prípadne skontrolujte svoje sieťové pripojenie alebo opravte chyby v adresách zdrojov softvéru v predvoľbách.

en: Icon Legend
sk: Význam ikon

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
sk: <b>Na zobrazenie aktuálneho stavu balíku sa používajú nasledujúce ikony:</b>

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
sk: <big><b>Nepodarilo sa stiahnuť všetky potrebné súbory balíkov</b></big>
    
    Verzia balíka, ktorý chcete nainštalovať zrejme už nie je v zdrojoch softvéru k dispozícii alebo sa vyskytli problémy zo zdrojom balíkov. Obnovte zoznam balíkov a skontrolujte zdroj balíkov (CD alebo sieťové pripojenie).

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
sk: <span weight="bold" size="larger">Informácie o balíkoch nie sú aktuálne</span>
    
    Vaše informácie o balíkoch sú staršie ako 48 hodín. Za túto dobu sa mohli objaviť dôležité bezpečnostné aktualizácie. Odporúčame vám pravidelne obnovovať váš zoznam balíkov.

en: Remember the answer
sk: Pamätať si odpoveď

en: History
sk: História

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
sk: História nainštalovaných, aktualizovaných a odstránených softvérových balíkov.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
sk: <b><big>Skončiť bez vykonania zmien?</big></b>
    
    Máte označené zmeny, ktoré ešte neboli aplikované. Ak ukončíte Synaptic, tieto zmeny stratíte.

en: _Keep
sk: _Ponechať

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Difference between the files
sk: Rozdiel medzi súbormi

en: _Force Version
sk: _Vynútiť verziu

en: Force version:
sk: Vynútiť verziu:

en: _Default Upgrade
sk: Štan_dardná aktualizácia

en: _Smart Upgrade
sk: _Inteligentná aktualizácia

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
sk: <b><big>Vybrať balíky metódou dist-upgrade?</big></b>
    
    Pri štandardnej aktualizácii sa vynechajú všetky aktualizácie, ktoré by mohli vyvolať konflikt alebo ktoré požadujú nainštalovanie ďalších balíkov.
    
    Pri metóde dist-upgrade sa prípadné konflikty riešia automaticky, aby sa splnili závislosti vrátane prípadného nainštalovania ďalších balíkov.
    
    <b>Poznámka:</b> Balíky na aktualizáciu sa len vyberú a k ich nainštalovaniu dôjde až po aplikácii zmien.

en: Remember my answer for future upgrades
sk: Zapamätať si odpoveď aj pre budúce aktualizácie

en: This behavior can be changed in the preferences later.
sk: Toto správanie je neskôr možné zmeniť v predvoľbách.

en: HTTP authentication
sk: HTTP overenie

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Password
sk: Heslo

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
sk: <span weight="bold" size="larger">Zadajte označenie tohto disku</span>
    
    Označenie sa použije v prípade, že budete chcieť nainštalovať z tohto disku balíky. Odporúča sa, aby ste toto označenie napísali aj na disk, aby ste ho boli schopní jednoducho nájsť.

en: Label:
sk: Označenie:

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
sk: <big><b>Zadajte úplný riadok zdroja softvéru pre sources.list, ktorý chcete pridať</b></big>
    
    Riadok pre sources.list obsahuje typ, umiestnenie a obsah zdroja softvéru, napr. <i>„deb http://ftp.debian.org sarge main”</i>. Podrobný popis syntaxe nájdete v dokumentácii.

en: APT line:
sk: Riadok sources.list:

en: _Add Repository
sk: _Pridať zdroje

en: Synaptic Package Manager
sk: Synaptic - správca balíkov

en: Package Manager
sk: Správca balíkov

en: Install, remove and upgrade software packages
sk: Inštalovať, odstrániť alebo aktualizovať softvérové balíky

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
sk: Spustenie správcu balíkov Synaptiuc vyžaduje overenie totožnosti

en: Includes
sk: Zahŕňa

en: Excludes
sk: Vylúčené

en: Package name
sk: Názov balíka

en: Version number
sk: Číslo verzie

note: provides and name
en: Conflicting packages
sk: Problémové balíky

note: conflicts
en: Replaced packages
sk: Nahradené balíky

note: replaces/obsoletes
en: Recommendations
sk: Odporúčania

note: /recommends
en: Suggestions
sk: Návrhy

note: suggests
en: Dependent packages
sk: Závislé balíky

en: Please insert a disc in the drive.
sk: Vložte disk do mechaniky.

en: Package is supported
sk: Balík je podporovaný

en: <i>Running...</i>
sk: <i>Prebieha...</i>

en: <i>Finished</i>
sk: <i>Dokončené</i>

en: <i>Can't close while running</i>
sk: <i>Počas priebehu operácie sa nedá uzavrieť</i>
