Syncevolution 2.x - en to ca translation catalogue (110 entries)

note: TRANSLATORS: this is the application name that may be used by e.g. the windowmanager
en: Sync
ca: Sincronització

en: Addressbook
ca: Llibreta d'adreces

en: Calendar
ca: Calendari

en: Todo
ca: Tasques

en: Memo
ca: Anotacions

en: Failed to save current service in GConf configuration system
ca: No s'ha pogut desar el servei actual en el sistema de configuració GConf

en: Failed to save service configuration to SyncEvolution
ca: No s'ha pogut desar la configuració del servei al SyncEvolution

en: Failed to get service configuration from SyncEvolution
ca: No s'ha pogut obtenir la configuració del servei del SyncEvolution

en: Failed to remove service configuration from SyncEvolution
ca: No s'ha pogut suprimir la configuració del servei del SyncEvolution

en: Service must have a name and server URL
ca: El servei ha de tenir un nom i l'URL de servidor

note: sync is no longer in progress for some reason
en: Failed to cancel: sync was no longer in progress
ca: No s'ha pogut cancel·lar: ja no s'estava sincronitzant

en: Failed to cancel sync
ca: No s'ha pogut cancel·lar la sincronització

en: Canceling sync
ca: S'està cancel·lant la sincronització

en: Trying to cancel sync
ca: S'està intentant cancel·lar la sincronització

en: Do you want to delete all local data and replace it with data from %s? This is not usually advised.
ca: Voleu suprimir totes les dades locals i reemplaçar-les amb les dades de %s? Normalment no és recomanable fer-ho.

en: Do you want to delete all data in %s and replace it with your local data? This is not usually advised.
ca: Voleu suprimir totes les dades de %s i reemplaçar-les amb les vostres dades locals? Normalment no és recomanable fer-ho.

en: No, cancel sync
ca: No, cancel·la la sincronització

en: Yes, delete and replace
ca: Sí, suprimeix-ho i reemplaça-ho

en: No sources are enabled, not syncing
ca: No hi ha cap font habilitada, no se sincronitzarà

en: A sync is already in progress
ca: Ja s'està sincronitzant

en: Failed to start sync
ca: No s'ha pogut iniciar la sincronització

en: Starting sync
ca: S'està iniciant la sincronització

en: Last synced just seconds ago
ca: Acabeu de sincronitzar

en: Last synced a minute ago
ca: Fa alguns minuts que s'ha realitzat l'última sincronització

en: Last synced %ld minutes ago
ca: Fa %ld minuts que s'ha realitzat l'última sincronització

en: Last synced an hour ago
ca: Fa una hora que s'ha realitzat l'última sincronització

en: Last synced %ld hours ago
ca: Fa %ld hores que s'ha realitzat l'última sincronització

en: Last synced a day ago
ca: Ahir es va realitzar l'última sincronització

en: Last synced %ld days ago
ca: Fa %ld dies que es va realitzar l'última sincronització

en: Sync again
ca: Sincronitza una altra vegada

en: Sync now
ca: Sincronitza ara

en: Syncing
ca: S'està sincronitzant

en: Cancel sync
ca: Cancel·la la sincronització

note: TRANSLATORS: placeholder is a source name, shown with checkboxes in main window
en: %s (not supported by this service)
ca: %s (aquest servei no permet fer-ho)

en: There was one remote rejection. | There were %d remote rejections.
ca[0]: Hi ha hagut un rebuig remot.
ca[1]: Hi ha hagut %d rebuigs remots.

en: There was one local rejection. | There were %d local rejections.
ca[0]: Hi ha hagut un rebuig local.
ca[1]: Hi ha hagut %d rebuigs locals.

en: There were %d local rejections and %d remote rejections.
ca: Hi han hagut %d rebuigs locals i %d rebuigs remots.

en: Last time: No changes.
ca: L'última vegada: cap canvi.

en: Last time: Sent one change. | Last time: Sent %d changes.
ca[0]: L'última vegada: es va enviar un canvi.
ca[1]: L'última vegada: es van enviar %d canvis.

note: This is about changes made to the local data. Not all of these changes were requested by the remote server, so "applied" is a better word than "received" (bug #5185).
en: Last time: Applied one change. | Last time: Applied %d changes.
ca[0]: L'última vegada: es va aplicar un canvi.
ca[1]: L'última vegada: es van aplicar %d canvis.

en: Last time: Applied %d changes and sent %d changes.
ca: L'última vegada: es van aplicar %d canvis i se'n van enviar %d.

en: Failed to get server configuration from SyncEvolution
ca: No s'ha pogut obtenir la configuració del servidor del SyncEvolution

en: ScheduleWorld enables you to keep your contacts, events, tasks, and notes in sync.
ca: El ScheduleWorld us permet mantenir sincronitzats els contactes, els esdeveniments, les tasques i les anotacions.

en: Google Sync can back up and synchronize your Address Book with your Gmail contacts.
ca: El Google Sync pot fer còpies de seguretat i sincronitzar la llibreta d'adreces amb els contactes del GMail.

note: TRANSLATORS: Please include the word "demo" (or the equivalent in your language): Funambol is going to be a 90 day demo service in the future
en: Back up your contacts and calendar. Sync with a singleclick, anytime, anywhere (DEMO).
ca: Feu una còpia de seguretat dels vostres contactes i calendaris. Sincronitzeu-los amb un sol clic, a qualsevol hora a qualsevol lloc (DEMOSTRACIÓ).

en: New service
ca: Servei nou

en: Server URL
ca: URL del servidor

note: TRANSLATORS: placeholder is a source name in settings window
en: %s URI
ca: URI de %s

en: Launch website
ca: Obre el lloc web

en: Setup and use
ca: Configureu i utilitzeu

en: Failed to get list of manually setup services from SyncEvolution
ca: No s'ha pogut obtenir la llista dels serveis configurats manualment del SyncEvolution

en: Failed to get list of supported services from SyncEvolution
ca: No s'ha pogut obtenir la llista dels serveis admesos pel SyncEvolution

note: TODO: this is a hack... SyncEnd should be a signal of it's own, not just hacked on top of the syncevolution error codes
en: Service configuration not found
ca: No s'ha trobat la configuració del servei

en: Not authorized
ca: No autoritzat

en: Forbidden
ca: Prohibit

en: Not found
ca: No s'ha trobat

en: Fatal database error
ca: Error greu a la base de dades

en: Database error
ca: Error en la base de dades

en: No space left
ca: No queda espai lliure

note: TODO identify problem item somehow ?
en: Failed to process SyncML
ca: No s'ha pogut processar el SyncML

en: Server authorization failed
ca: Ha fallat l'autorització del servidor

en: Failed to parse configuration file
ca: No s'ha pogut analitzar el fitxer de configuració

en: Failed to read configuration file
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de configuració

en: No configuration found
ca: No s'ha trobat la configuració

en: No configuration file found
ca: No s'ha trobat el fitxer de configuració

en: Server sent bad content
ca: El servidor ha enviat continguts erronis

en: Transport failure (no connection?)
ca: Error en la transmissió (no hi ha connexió?)

en: Connection timed out
ca: La connexió ha expirat

en: Connection certificate has expired
ca: El certificat de la connexió ha expirat

en: Connection certificate is invalid
ca: El certificat de la connexió no és vàlid

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

en: URL is bad
ca: L'URL és errònia

en: Server not found
ca: No s'ha trobat el servidor

en: Sync D-Bus service exited unexpectedly
ca: El servei de D-Bus de sincronització s'ha tancat inesperadament

en: Sync Failed
ca: Ha fallat la sincronització

en: Sync complete
ca: S'ha completat la sincronització

en: Sync canceled
ca: S'ha cancel·lat la sincronització

note: NOTE extra1 can be error here
en: Ending sync
ca: S'està acabat la sincronització

note: TRANSLATORS: placeholder is a source name (e.g. 'Calendar') in a progress text
en: Preparing '%s'
ca: S'està preparant «%s»

note: TRANSLATORS: placeholder is a source name in a progress text
en: Sending '%s'
ca: S'està enviant «%s»

note: TRANSLATORS: placeholder is a source name in a progress text
en: Receiving '%s'
ca: S'està rebent «%s»

en: <b>Data</b>
ca: <b>Dades</b>

en: <b>No sync service in use</b>
ca: <b>No s'està utilitzant cap servei de sincronització</b>

en: <b>Sync failure</b>
ca: <b>S'ha produït un error en la sincronització</b>

en: <b>Type of Sync</b>
ca: <b>Tipus de sincronització</b>

en: <big>Manual setup</big>
ca: <big>Configuració manual</big>

en: <big>Supported services</big>
ca: <big>Serveis coneguts</big>

en: Add new service
ca: Afegeix un servei nou

en: Back to sync
ca: Torna a la sincronització

en: Change sync
    service
ca: Canvia el servei
    de sincronització

en: Delete all local data and replace it with remote data
ca: Suprimeix totes les dades locals i reemplaça-les per les remotes

en: Delete all remote data and replace it with local data
ca: Suprimeix totes les dades remotes i reemplaça-les per les locals

en: Delete this service
ca: Suprimeix aquest servei

en: Edit service settings
ca: Edita els paràmetres del servei

en: If you don't see your service above but know that your sync provider uses SyncML
    you can setup a service manually.
ca: Si no veieu el vostre servei aquí sobre però sabeu que el vostre proveïdor de sincronització permet utilitzar SyncML
    podeu configurar un servei manualment.

en: Merge local and remote data (recommended)
ca: Unifica les dades locals i remotes (recomanat)

en: Password
ca: Contrasenya

en: Reset original server settings
ca: Reinicia els paràmetres originals del servidor

en: Save and use this service
ca: Desa i utilitza aquest servei

en: Select sync service
ca: Seleccioneu el servei de sincronització

en: Server settings
ca: Paràmetres del servidor

en: Service name
ca: Nom del servei

en: Sorry, you need an internet
    connection to sync.
ca: Heu d'estar connectat a Internet
    per a poder fer una sincronització.

en: Stop using this service
ca: No facis servir més aquest servei

en: Synchronization is not available (D-Bus service does not answer), sorry.
ca: No està disponible la sincronització (el servei de D-Bus no respon).

en: To sync you'll need a network connection and an account with a sync service.
    We support the following services:
ca: Per a poder sincronitzar necessiteu una connexió a Internet i un compte a un servei de sincronització.
    Ja hi ha configuracions per als següents serveis:

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: You haven't selected a sync service yet. Sync services let you 
    synchronize your data between your netbook and a web service.
ca: Encara no heu seleccionat cap servei de sincronització. Aquests us 
    permeten sincronitzar dades entre el vostre ordinador i serveis webs.

en: Up to date
ca: Actualitzat

en: Sync (GTK)
ca: Sincronització (GTK)
