syncthing-gtk - en to cs translation catalogue (330 entries)

en: Syncthing-GTK started and running in notification area
cs: Syncthing-GTK je spuštěný a běží v oznamovací oblasti

en: Syncing
cs: Synchronizuje se

en: Scanning
cs: Skenování

en: Starting Syncthing daemon
cs: Syncthing démon se spouští

en: Allow Anonymous Usage Reporting?
cs: Povolit anonymní hlášení o používání?

en: The encrypted usage report is sent daily.
cs: Šifrovaná data o využití jsou zasílána denně.

en: It is used to track common platforms, folder sizes and app versions.
cs: Jsou používána pro zjištění nejobvyklejších platforem, velikosti adresářů a verzí aplikace.

en: If the reported data set is changed you will be prompted with this dialog again.
cs: Pokud se hlášená data změní, budete opět upozorněni tímto dialogem.

en: The aggregated statistics are publicly available at
cs: Souhrnné statistiky jsou veřejně dostupné na

en: Extracting update...
cs: Extrahuji aktualizaci...

en: Restarting daemon...
cs: Restartuji démona...

en: Failed to download upgrade: %s
cs: Stažení aktualizace selhalo: %s

en: Downloading Syncthing %s
cs: Stahování Syncthing %s

en: Connected to Syncthing daemon
cs: Připojeno k démonu Syncthing

en: Connection to Syncthing daemon lost.
cs: Připojení k démonu Syncthing ztraceno.

en: Syncthing is probably restarting or has been shut down.
cs: Syncthing se nejspíš restartuje nebo byl ukončen.

en: Syncthing has been shut down.
cs: Syncthing byl ukončen.

en: Syncthing is restarting.
cs: Syncthing se restartuje.

en: Please wait
cs: Čekejte prosím

en: Connecting to Syncthing daemon at %s...
cs: Připojuji se k démonu Syncthing na %s...

en: Waiting for Syncthing daemon at %s...
cs: Čekám na démona Syncthing na %s...

en: Your syncthing daemon is too old.
cs: Váš démon Syncthing je příliš starý.

en: Attempting to download recent, please wait...
cs: Pokouším se stáhnout aktuálního, čekejte prosím...

en: Cannot authorize with daemon. Please, use WebUI to generate API key or disable password authentication.
cs: Nemůžu se autorizovat démonu. Použijte prosím webové rozhraní pro vygenerování API klíče nebo vypněte autentifikaci heslem.

en: Your syncthing daemon is too old.
    Please, upgrade syncthing package at least to version %s and try again.
cs: Váš démon Syncthing je příliš starý.
    Aktualizujte prosím Syncthing alespoň na verzi %s a zkuste to znovu.

en: Sorry, connecting to HTTPS is not supported on this platform.
    Please, use WebUI to disable HTTPS try again.
cs: Je mi líto, ale připojení k HTTPS není na této platformě podporováno.
    Použijte prosím webové rozhraní pro vypnutí HTTPS a zkuste to znovu.

en: Connection to daemon failed. Check your configuration and try again.
cs: Připojení k démonu selhalo. Zkontrolujte svou konfiguraci a zkuste to znovu.

en: Error message:
cs: Chybová zpráva:

en: More info
cs: Více informací

en: The configuration has been saved but not activated.
    Syncthing must restart to activate the new configuration.
cs: Konfigurace byla uložena, ale nebyla aktivována.
    Aby bylo nové nastavení aktivováno, Syncthing se musí restartovat.

en: _Restart
cs: _Restartovat

en: %(device)s wants to share folder "%(folder)s". Add new folder?
cs: %(device)s chce sdílet adresář "%(folder)s". Přidat nový adresář?

en: _Add
cs: _Přidat

en: Device "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) at IP "<b>%(ip)s</b>" wants to connect. Add new device?
cs: Přístroj "<b>%(name)s</b>" %(device)s na IP "<b>%(ip)s</b>" se chce připojit. Přidat nový přístroj?

en: _Ignore
cs: _Ignorovat

en: RAM Utilization
cs: Využití RAM

en: CPU Utilization
cs: Využití CPU

en: Download Rate
cs: Rychlost stahování

en: Upload Rate
cs: Rychlost odesílání

en: Announce Server
cs: Oznamování

en: Version
cs: Verze

en: disabled
cs: vypnuto

en: Online
cs: Dostupné

en: offline
cs: nedostupné

en: %(online)s/%(total)s online
cs: %(online)s/%(total)s dostupné

en: Never
cs: Novější

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Disconnected
cs: Nepřipojeno

en: Connected
cs: Připojeno

en: Up to Date
cs: Aktuální

en: Files
cs: Soubory

en: Cluster out of sync
cs: Cluster nesesynchronizován

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Error
cs: Chyba

en: Synchronizing '%s'
cs: Synchronizuje se '%s'

en: Synchronizing %s folders
cs: Synchronizuje se '%s' adresářů

en: All devices offline
cs: Všechny přístroje nedostupné

en: Connecting to Syncthing daemon...
cs: Připojování k démonu Syncthing...

en: Unshared
cs: Nesdíleno

en: Offline
cs: Nedostupné

en: Hide Window
cs: Skrýt okno

en: Show Window
cs: Zobrazit okno

en: Syncthing daemon doesn't appear to be running.
cs: Vypadá to, že démon Syncthing neběží.

en: Start it now?
cs: Spustit jej nyní?

en: Always start daemon automatically
cs: Vždy spouštět démona automaticky

en: Folder ID
cs: ID adresáře

en: Path
cs: Cesta

en: Global State
cs: Globální status

en: Local State
cs: Místní status

en: Out Of Sync
cs: Nesesynchronizováno

en: Folder Type
cs: Typ adresáře

en: Ignore Permissions
cs: Ignorovat oprávnění

en: Rescan Interval
cs: Interval opakování skenování

en: Shared With
cs: Sdíleno s

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: (watch)
cs: (sleduji)

en: Unused
cs: Nepoužito

en: Address
cs: Adresa

en: Synchronization
cs: Synchronizace

en: Compression
cs: Komprese

en: Introducer
cs: Zavaděč

en: Last Seen
cs: Naposledy spatřen

en: All Data
cs: Všechna data

en: Off
cs: Vypnuto

en: Send Only
cs: Pouze odesílat

en: Send & Receive
cs: Odesílat i přijímat

en: Metadata Only
cs: Pouze metadata

en: Exiting.
cs: Ukončuje se.

en: Shutdown Syncthing daemon as well?
cs: Ukončit také démona Syncthing?

en: Always do same; Don't show this window again
cs: Použít pokaždé; Příště se neptat

en: Do you really want to permanently stop synchronizing directory '%s'?
cs: Opravdu chcete natrvalo zastavit synchronizaci adresáře '%s'?

en: Do you really want remove device '%s' from Syncthing?
cs: Opravdu chcete ze Syncthing odstranit přístroj '%s'?

en: Syncthing-Inotify Output
cs: Výstup Syncthing-inotify

en: Syncthing-Inotify is unavailable or failed to start
cs: Syncthing-inotify je nedostupné nebo selhalo jeho spuštění

en: Failed to start Syncthing daemon.
cs: Selhalo spuštění démona Syncthing.

en: Please, check your installation or set new path to Syncthing daemon binary.
cs: Zkontrolujete prosím svou instalaci nebo nastavte novou cestu ke spustitelnému souboru démona Syncthing.

en: Syncthing Daemon Settings
cs: Nastavení démona Syncthing

en: The entered device ID does not look valid. It should be a 52 character string consisting of letters and numbers, with spaces and dashes being optional.
cs: Zadané ID přístroje není platné. Mělo by mít 52 znaků a mělo by obsahovat písmena a čísla. Mezery a pomlčky jsou nepovinné.

en: Failed to load configuration from daemon.
cs: Načtení nastavení démona selhalo.

en: Try again.
cs: Zkuste to znovu.

en: no limit
cs: bez limitu

en: never delete
cs: nikdy nemazat

en: %s day
cs: %s den

en: %s days
cs: %s dnů

en: Failed to save configuration.
cs: Uložení nastavení selhalo.

en: Can't invoke the daemon
cs: Nemůžu vyvolat démona

en: Syncthing binary
cs: Spustitelný soubor Syncthing

en: Syncthing daemon binary cannot be found.
cs: Nemůžu najít spustitelný soubor démona Syncthing.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below or click on <b>Download</b> button to download latest Syncthing package.
cs: Pokud máte Syncthing nainstalován, nastavte prosím cestu k %s níže nebo klikněte na tlačítko <b>Stáhnout</b> pro stažení nejnovější verze Syncthing.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below
cs: Pokud máte Syncthing nainstalován, nastavte prosím cestu k %s níže

en: Cannot download Syncthing daemon.
cs: Nemůžu stáhnout démona Syncthing.

en: This platform (%s) is not supported
cs: Tato platforma (%s) není podporována

en: Downloading...
cs: Stahuji...

en: Download failed.
cs: Stahování selhalo.

en: Download finished.
cs: Stahování dokončeno.

en: Select Folder for new Folder
cs: Vyberte složku pro nový adresář

en: Please, install pyinotify package to use this feature
cs: Instalujte prosím pyinotify balíček pro použití této funkce

en: File location:
cs: Umístění souboru:

en: Unexpected folder ID sent from device "%s".
cs: Zařízení "%s" odeslalo neočekávané ID adresáře.

en: Device "%s" is trying to connect to syncthing daemon.
cs: Přístroj "%s" se snaží připojit k démonu Syncthing.

en: Synchronization of folder '%s' is completed.
cs: Synchronizace adresáře '%s' je dokončena.

en: %(hostname)s: Downloaded '%(filename)s' to reflect remote changes.
cs: %(hostname)s: Soubor '%(filename)s' byl směněn na jiném zařízení.

en: %(hostname)s: Deleted '%(filename)s' to reflect remote changes.
cs: %(hostname)s: Soubor '%(filename)s' byl smazán na jiném zařízení.

en: %(hostname)s: Downloaded %(updated)s files to reflect remote changes.
cs: %(hostname)s: %(updated)s souborů bylo směněno na jiném zařízení.

en: %(hostname)s: Deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
cs: %(hostname)s: %(deleted)s souborů bylo smazáno na jiném zařízení.

en: %(hostname)s: downloaded %(updated)s files and deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
cs: %(hostname)s: %(updated)s souborů bylo směněno a %(deleted)s smazáno na jiném zařízení.

en: Failed to determine latest Syncthing version.
cs: Rozpoznání nejnovější verze Syncthing selhalo.

en: Failed to create temporaly file.
cs: Vytvoření dočasného souboru selhalo.

en: Downloaded file is corrupted.
cs: Stažený soubor je porušený.

en: ~%s hours ago
cs: před ~%s hodinami

en: %s minutes ago
cs: před %s minutami

en: %s seconds ago
cs: před %s vteřinami

en: just now
cs: právě teď

en: %s days ago
cs: před %s dny

en: in %s days
cs: v %s dnech

en: ~%s hours from now
cs: za ~%s hodin

en: %s minutes from now
cs: za %s minut

en: %s seconds from now
cs: za %s vteřin

en: in a moment
cs: za chvilku

en: UI Settings
cs: Nastavení UI

en: Unlimited
cs: Neomezeno

en: Install %(package)s package to enable %(feature)s support
cs: Instalujte %(package)s balíček pro podporu funkce %(feature)s

en: Browse for Syncthing binary
cs: Procházet pro spustitelný soubor Syncthing

en: First run wizard
cs: Průvodce prvním spuštěním

en: Please, check error log and fill bug report on %s.
cs: Zkontrolujte prosím chybový výstup a nahlaste chybu (New issue) na %s.

en: Display error log
cs: Zobrazit chybový výstup

en: Welcome to Syncthing-GTK first run wizard!
cs: Vítejte v průvodci pro první spuštění Syncthing-GTK!

en: It looks like you never have used Syncthing.
cs: Vypadá to, že používáte Syncthing poprvé.

en: Initial configuration should be created.
cs: Mělo by být vytvořeno prvotní nastavení.

en: Continue this wizard to create a Syncthing configuration file or abort it to exit.
cs: Pokračováním v průvodci se vytvoří nová konfigurace pro Synthing.

en: If you already had Syncthing daemon configured, please, exit this wizard and check your %s folder
cs: Pokud už máte démona Syncthing nastaveného, ukončete prosím tohoto průvodce a zkontrolujte svou složku %s

en: Searching for Syncthing daemon.
cs: Hledám démona Syncthing.

en: Please wait...
cs: Prosím čekejte...

en: Syncthing daemon not found.
cs: Démon Syncthing nebyl nalezen.

en: Please, use package manager to install the Syncthing package.
cs: Použijte prosím manažer balíčků pro instalaci balíčku Syncthing.

en: download latest binary
cs: stáhněte nejnovější spustitelný soubor

en: Please, use package manager to install the Syncthing package or %(download_link)s from Syncthing page and save it to your %(target)s directory.
cs: Použijte prosím manažer balíčků pro instalaci balíčku Syncthing nebo %(download_link)s ze stránky Syncthing a uložte jej ho své složky %(target)s.

en: Syncthing daemon is too old.
cs: Démon Syncthing je příliš starý.

en: Syncthing-GTK needs Syncthing daemon %(min)s or newer, but only %(actual)s were found.
cs: Syncthing-GTK potřebuje démona Syncthing %(min)s nebo novějšího, ale byl nalezen pouze %(actual)s.

en: Alternatively, Syncthing-GTK can download Syncthing binary
cs: Nebo Syncthing-GTK může stáhnout spustitelný soubor Syncthing

en: to %s and keep it up-to-date, but this option is meant as
cs: do %s a udržovat jej aktuální, ale tato možnost je brána jako

en: last resort and generally not suggested.
cs: poslední možnost a obecně není doporučena.

en: _Download Syncthing binary
cs: _Stáhnout spustitelný soubor Syncthing

en: Auto_update downloaded binary
cs: _Automaticky aktualizovat stáhnutý spustitelný soubor

en: Syncthing daemon binary found.
cs: Nalezen spustitelný soubor démona Syncthing.

en: Binary path:
cs: Cesta ke spustitelnému souboru:

en: Version:
cs: Verze:

en: Downloading Syncthing daemon.
cs: Stahování démona Syncthing.

en: Failed to download Syncthing daemon package.
cs: Stahování balíčku démona Syncthing selhalo.

en: Syncthing is generating RSA key and certificate.
cs: Syncthing generuje RSA klíč a certifikát.

en: This may take a while...
cs: Toto může chvíli trvat...

en: Failed to generate keys
cs: Generování klíčů selhalo

en: Syncthing daemon failed to generate RSA key or certificate.
cs: Démon Syncthing nedokázal vygenerovat RSA klíč nebo certifikát.

en: WebUI setup
cs: Nastavení webového rozhraní

en: Syncthing can be managed remotely using WebUI and even if you are going to use Syncthing-GTK, WebUI needs to be enabled, as Syncthing-GTK uses it to communicate with the Syncthing daemon.
cs: Syncthing je možné spravovat vzdáleně přes webové rozhraní. Přestože budete používat Syncthing-GTK, webové rozhraní je nutné povolit, protože Syncthing-GTK jej používá pro komunikaci s démonem Syncthing.

en: If you prefer to be able to manage Syncthing remotely, over the internet or on your local network, select <b>listen on all interfaces</b> and set username and password to protect Syncthing from unauthorized access.
cs: Pokud upřednostňujete možnost spravovat Syncthing vzdáleně přes internet nebo na své lokální síti, vyberte <b>naslouchat na všech zařízeních</b> a nastavte uživatelské jméno a heslo pro ochranu Syncthing před neověřeným přístupem.

en: Otherwise, select <b>listen on localhost</b>, so only users and programs on this computer will be able to interact with Syncthing.
cs: V opačném případě vyberte <b>naslouchat na tomto zařízení</b> aby jenom uživatelé a programy na tomto počítači mohly pracovat se Syncthing.

en: WebUI Listen Addresses
cs: Adresa naslouchání webového rozhraní

en: Listen on _localhost
cs: Naslouchat na _tomto zařízení

en: Listen on _all interfaces
cs: Naslouchat na _všech zařízeních

en: _Username
cs: _Uživatelské jméno

en: _Password
cs: _Heslo

en: Saving settings...
cs: Ukládání nastavení...

en: Checking for available port...
cs: Kontrola dostupného portu...

en: Failed to find unused port for listening.
cs: Hledání volného portu pro naslouchání selhalo.

en: Please, check your firewall settings and try again.
cs: Zkontrolujte prosím nastavení svého firewallu a zkuste to znovu.

en: Saving...
cs: Ukládání...

en: Failed to load Syncthing configuration
cs: Nahrávání nastavení Syncthing selhalo

en: Failed to modify Syncthing configuration
cs: Upravování nastavení Syncthing selhalo

en: Failed to save Syncthing configuration
cs: Ukládání nastavení Syncthing selhalo

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Syncthing has been successfully configured.
cs: Syncthing byl úspěšně nastaven.

en: You can configure more details later, in <b>UI Settings</b> and <b>Daemon Settings</b> menus in main window of application.
cs: Můžete nastavit více možností později, v <b>Nastavení rozhraní</b> a <b>Nastavení démona</b> v hlavním okně aplikace.

en: About Syncthing-GTK
cs: O aplikaci Syncthing-GTK

en: GTK GUI and notification area icon for Syncthing
cs: Notifikační a GTK GUI ikona pro Syncthing

en: Open _Web Interface
cs: Otevřít _webové rozhraní

en: Display _Daemon Output
cs: Zobrazit výstup _démona

en: UI _Settings
cs: Nastavení rozhraní

en: Add Shared _Folder
cs: Přidat sdílený _adresář

en: Add _Device
cs: Přidat sdílený _přístroj

en: Daemon _Settings
cs: Nastavení _démona

en: Show _ID
cs: Zobrazit _ID

en: Sh_utdown Daemon
cs: _Ukončit démona

en: _Restart Daemon
cs: _Restartovat démona

en: _About
cs: _O programu

en: _Quit
cs: U_končit

en: Override Remote Changes
cs: Přepsat vzdálené změny

en: Edit _Ignore Patterns
cs: Upravit _ignorované vzory

en: _Rescan
cs: _Opakovat skenování

en: _Browse
cs: _Prohlížet

en: Resume
cs: Pokračovat

en: Connecting to daemon...
cs: Připojuji se k démonu...

en: S_top Syncthing
cs: _Zastavit Syncthing

en: Resume Sync_thing
cs: _Obnovit Syncthing

en: _Incoming Rate Limit
cs: Omezení rychlosti s_tahování

en: _Unlimited
cs: _Neomezeno

en: _Other
cs: _Ostatní

en: _Outgoing Rate Limit
cs: Omezení rychlosti _odesílání

en: Daemon Output
cs: Výstup démona

en: Sync Protocol Listen Addresses
cs: Adresa naslouchání synchronizačního protokolu

en: Enable Local _Discovery
cs: Povolit _lokální oznamování

en: Enable _UPnP
cs: Povolit _UPnP

en: Local Discovery _Port
cs: _Port lokálního oznamování

en: Outgoing _Rate Limit
cs: Omezení rychlosti _odesílání

en: Open browser with _WebUI when daemon is starting
cs: Při startu démona otevřít prohlížeč s _webovým rozhraním

en: Enable _Anonymous Usage Reporting
cs: Povolit _anonymní hlášení o používání

en: Enable _Global Discovery
cs: Povolit _globální oznamování

en: Global Discovery _Servers
cs: S_ervery globálního oznamování

en: Device _ID
cs: _ID přístroje

en: Device _Name
cs: _Název přístroje

en: Shown instead of Device ID in the cluster status.
cs: Zobrazuje se místo ID přístroje v listu přístrojů.

en: _Addresses
cs: _Adresy

en: Enter comma separated "ip:port" addresses or "dynamic" to perform automatic discovery of the address.
cs: Zadejte adresy oddělené čárkou "ip:port" nebo "dynamic" pro automatické zjišťování adres.

en: Share _Folders
cs: Sdílet _adresář

en: Select the folders to share with this device
cs: Vyberte adresáře sdílené s tímto přístrojem

en: _Introducer
cs: _Zavaděč

en: Any devices configured on an introducer device will be added to this device as well.
cs: Jakékoliv přístroje nakonfigurované na zavaděči budou přidány také na tento přístroj.

en: _Compression
cs: _Komprese

en: Device Identification
cs: Identifikace přístroje

en: _Browse...
cs: _Procházet...

en: _Download...
cs: _Stáhnout...

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Random
cs: Náhodně

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Alphabetic
cs: Abecedně

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Smallest First
cs: Od nejmenšího

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Largest First
cs: Od největšího

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Oldest First
cs: Od nejstaršího

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Newest First
cs: Od nejnovějšího

en: Simple
cs: Jednoduché

en: Staggered
cs: Postupné

en: Trashcan
cs: Odpadkový koš

en: External
cs: Externí

en: Folder _Label
cs: Označení adresáře

en: Short identifier for the folder. Must be the same on all devices.
cs: Krátký identifikátor tohoto adresáře. Musí být stejný na všech přístrojích.

en: _Path
cs: _Cesta

en: Path to the folder on the local computer. Will be created if it does not exist.
cs: Cesta k adresáři na lokálním počítači. Pokud neexistuje, bude vytvořen.

en: Rescan _Interval
cs: _Interval opakování skenování

en: Monitor filesystem for _changes
cs: Sledovat _změny v souborovém systému

en: If enabled, changed, created and delete files are synchronized immediately, as long as Syncthing-GTK is running.
    Note: Using this along with short Rescan Interval (<300s) may consume a lot of resources.
cs: Při povolení jsou změněné, vytvořené a smazané soubory synchronizovány okamžitě, pokud je Syncthing-GTK spuštěn.
    Poznámka: Používání této funkce spolu s nastaveným intervalem opakování skenování (<300s) může více zatěžovat systém.

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Folder _ID
cs: ID adresáře

en: Optional descriptive label for the folder. Can be different on each device.
cs: Volitelné označení nebo popisek adresáře. Může být rozdílné na každém zařízení.

en: _Send Only Folder
cs: Pouze odesílat

en: Files are protected from changes made on other devices, but changes made on this device will be sent to the rest of the cluster.
cs: Soubory jsou chráněny před změnami na ostatních přístrojích, ale změny provedené z tohoto přístroje budou rozeslány na zbytek clusteru.

en: _Folder Settings
cs: Nastavení Adresáře

en: Select the devices to share this folder with.
cs: Vybrat přístroje, se kterými sdílet tento adresář.

en: Share With _Devices
cs: S_dílet s přístroji

en: Versioning _Mode
cs: Mód verzování

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing.
cs: Po nahrazení nebo smazání aplikací Syncthing jsou soubory přesunuty do verzí označených daty v adresáři .stversions.

en: _Keep Versions
cs: Ponechat _verze

en: The number of old versions to keep, per file.
cs: Počet starších verzí k zachování pro každý soubor.

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing. Versions are automatically deleted if they are older than the maximum age or exceed the number of files allowed in an interval.
    
    The following intervals are used: for the first hour a version is kept every 30 seconds, for the first day a version is kept every hour, for the first 30 days a version is kept every day, until the maximum age a version is kept every week.
cs: Po nahrazení nebo smazání aplikací Syncthing jsou soubory přesunuty do verzí označených daty v adresáři .stversions. Verze jsou automaticky smazány, pokud jsou starší než maximální časový limit nebo překročí počet souborů povolených pro interval.
    
    Jsou použity následující intervaly: za první hodinu jsou ponechány verze pro každých 30 sekund, za první den jsou ponechány verze pro každou hodinu, za prvních 30 dní jsou ponechány verze pro každý den a do nejvyššího nastaveného stáří jsou ponechány verze pro každý týden.

en: Ma_ximum Age
cs: Ma_ximální časový limit

en: Versions _Path
cs: Cesta _k verzím

en: Path where versions should be stored (leave empty for the default .stversions folder).
cs: Cesta pro ukládání verzí (nechat prázdné pro výchozí podadresář .stversions).

en: Files are moved to .stversions folder when replaced or deleted by Syncthing
cs: Po nahrazení nebo smazání aplikací Syncthing jsou soubory přesunuty do adresáře .stversions.

en: Clean out _after
cs: V_yčistit po

en: The number of days to keep files in the trash can.
cs: Počet dní, po který budou soubory uchovány v koši.

en: An external command handles the versioning. It has to remove the file from the synced folder.
cs: Verzování obstarává externí příkaz. Musí odstranit soubor ze sdíleného adresáře.

en: Command
cs: Příkaz

en: The first command line parameter is the folder path and the second parameter is the relative path in the folder.
cs: První parametr příkazové řádky je cesta k adresáři, druhý je relativní cesta v témže adresáři.

en: File _Versioning
cs: _Verzování souborů

en: Ignore P_ermissions
cs: Ignorovat o_právnění

en: File permission bits are ignored when looking for changes. Use on FAT filesystems.
cs: Bity označující práva souborů jsou při hledání změn ignorovány. Použít pro souborové systémy FAT.

en: Minimum Free Disk Space
cs: Minimum volného místa na disku

en: File Pull _Order
cs: Pořadí stahování s_ouborů

en: _Advanced
cs: _Pokročilé

en: Ignore Patterns
cs: Ignorované vzory

en: See <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">Syncthing documentation</a> for list of supported patterns
cs: Navštivte <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">dokumentaci Syncthing</a> pro získání seznamu podporovaných vzorů

en: File location:
cs: Umístění souboru:

en: Lowest
cs: Nejnižší

en: Low
cs: Nízká

en: Normal
cs: Normální

en: Above Normal
cs: Větší než normální

en: Syncthing-GTK Settings
cs: Nastavení Syncthing-GTK

en: Please, restart Syncthing-GTK to apply all changed settings
cs: Prosím, restartujte Syncthing-GTK aby se aplikovaly všechny změny v nastaveních

en: When starting and Syncthing daemon is not running...
cs: Pokud při startu neběží démon Syncthing...

en: ... _wait for daemon
cs: ... _počkat na démona

en: ... start daemon in _background
cs: ... _spustit démona na pozadí

en: ... _ask me what to do
cs: ... _zeptat se co dělat

en: When exiting after daemon was started in background...
cs: Při ukončování poté, co byl démon spuštěný na pozadí...

en: ... terminate _daemon
cs: ... _ukončit démona

en: ... leave daemon _running
cs: ... _nechat démona běžet

en: ... ask me w_hat to do
cs: ... zeptat se _co dělat

en: Us_e traditional window header
cs: Používat _tradiční hlavičku okna

en: Display desktop notifications for...
cs: Zobrazit oznámení na ploše pro...

en: ... file updates
cs: ... aktualizované soubory

en: ... errors
cs: ... chyby

en: ... synchronization completion
cs: ... dokončené synchronizace

en: Start Syncthing-GTK when I login to my desktop
cs: Spustit Syncthing-GTK po přihlášení

en: Minimize to _tray on start
cs: Minimalizovat do _lišty při startu

en: Use _icons in menu
cs: Používat _ikony v menu

en: Display paths in directories panel
cs: Zobrazovat cesty v panelu adresářů

en: Force _dark theme
cs: Používat _tmavé téma

en: _Interface
cs: _Rozhraní

en: Integrate Syncthing with filemanagers
cs: Integrovat Syncthing se souborovými manažery

en: <b>Note:</b> You may need to restart your filemanager after toggling integration.
cs: <b>Poznámka:</b> Po úpravě nastavení integrace možná budete muset restartovat váš souborový manažer

en: _Integration
cs: _Integrace

en: Keep Syncthing binary up-to-date
cs: Udržovat spustitelný soubor Syncthing aktuální

en: If enabled, Syncthing-GTK will automatically check for new daemon releases and replace binary with latest version.
cs: Pokud je povoleno, Syncthing-GTK bude automaticky kontrolovat dostupnost nové verze démona a nahrazovat spustitelný soubor nejnovější verzí.

en: Daemon process priority
cs: Priorita procesu démona

en: Priority will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
cs: Priorita bude použita pouze pokud bude zaškrtnuta možnost "<i>spustit démona na pozadí</i>" na záložce "<i>Rozhraní</i>".

en: Maximum number of CPU cores
cs: Maximální počet CPU jader

en: Sets the maximum number of CPU cores for daemon to use. This value will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
cs: Nastaví maximální počet CPU jader která může démon použít. Tato hodnota bude použita pouze pokud bude zaškrtnuta možnost "<i>spustit démona na pozadí</i>" na záložce "<i>Rozhraní</i>".

en: Daemon
cs: Démon

en: This binary will be started when syncthing daemon is not running and "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
cs: Tento spustitelný soubor bude spuštěn když nebude běžet démon Syncthing a bude zaškrtnuta možnost "<i>spustit démona na pozadí</i>" na záložce "<i>Rozhraní</i>".

en: Syncthing binary location
cs: Umístění spustitelného souboru Syncthing

en: Daemon arguments and variables
cs: Argumenty démona a proměnné prostředí

en: Space-separated list of arguments and environment variables passed when starting above binary
    
    Use <i>VARIABLE="value"</i> to set variable and <i>-argument="value"</i>  (with dash) for argument.
    
    If you need to pass commandline to different command (such as logger or ionice), separate prefixed arguments with exclamation mark "!"
    
    Example:
      <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>
cs: Mezerou oddělený seznam argumentů a proměnných prostředí předaných při spuštění výše uvedené aplikace
    
    Použijte <i>PROMĚNNÁ="hodnota"</i> k nastavení proměnné a <i>-argument="hodnota"</i>  (s pomlčkou) pro argument.
    
    Pokud potřebujete předat příkazovou řádku jinému příkazu (např. logger nebo ionice), oddělte argumenty předponou ve formě vykřičníku "!"
    
    Příklad:
      <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>

en: <b>Warning:</b> Changing settings on this page may prevent you from using Syncthing-GTK
cs: <b>Varování:</b> Změna nastavení na této stránce může zamezit možnost použití aplikace Syncthing-GTK
