syncthing-gtk - en to hu translation catalogue (354 entries)

en: Syncthing-GTK started and running in notification area
hu: A Syncthing-GTK elindult és az értesítési területen fut

en: Syncing
hu: Szinkronizálás

en: Scanning
hu: Átnézés

en: Starting Syncthing daemon
hu: Syncthing démon indítása

en: Allow Anonymous Usage Reporting?
hu: Elküldhetően a névtelen felhasználási adatok?

en: The encrypted usage report is sent daily.
hu: A titkosított felhasználási adatok naponta kerülnek elküldésre.

en: It is used to track common platforms, folder sizes and app versions.
hu: Arra használjuk őket, hogy kövessük a különböző platformokat, mappaméreteket és programverziókat.

en: If the reported data set is changed you will be prompted with this dialog again.
hu: Az elküldött adatcsomag változása esetén ismételt engedélyezési kérés fog megjelenni.

en: The aggregated statistics are publicly available at
hu: A felhalmozott statisztika publikusan elérthető:

en: Your Windows version doesn't supports cryptographic standards needed
    for Syncthing-GTK to check for Syncthing updates.
    Please, install <a href='%(url)s'>this Windows update</a> or disable update feature.
hu: A Windows verziója nem támogatja a Syncthing-GTK által igényelt kriptográfiai szabványokat, melyek a Syncthing frissítéséhez szükségesek. Javasolt telepíteni <a href='%(url)s'>ezt a Windows firssítést</a> vagy kikapcsolni a frissítési funkciót.

en: Extracting update...
hu: Frissítés kibontása…

en: Restarting daemon...
hu: Démon újraindítása…

en: Failed to download upgrade: %s
hu: Hiba a frissítés letöltésekor: %s

en: Downloading Syncthing %s
hu: Syncthing %s letöltése

en: Connected to Syncthing daemon
hu: Kapcsolódva a Syncthing démonhoz

en: Connection to Syncthing daemon lost.
hu: A kapcsolat elveszett a Syncthing démonnal.

en: Syncthing is probably restarting or has been shut down.
hu: A Syncthing valószínűleg épp újraindul vagy le lett állítva.

en: Syncthing has been shut down.
hu: A Syncthing le lett állítva.

en: Syncthing is restarting.
hu: A Syncthing újraindul.

en: Please wait
hu: Türelem

en: Connecting to Syncthing daemon at %s...
hu: Kapcsolódás a Syncthing démonhoz: %s…

en: Waiting for Syncthing daemon at %s...
hu: Várakozás a Syncthing démonra: %s…

en: Your syncthing daemon is too old.
hu: A Syncthing démon túl régi.

en: Attempting to download recent, please wait...
hu: Kísérlet a legfrissebb letöltésére, türelem…

en: Cannot authorize with daemon. Please, use WebUI to generate API key or disable password authentication.
hu: Nem sikerült a hitelesítés a démonnal. A webes felületen lehet API kulcsot előállítani vagy kikapcsolni a jelszavas védelmet.

en: Your syncthing daemon is too old.
    Please, upgrade syncthing package at least to version %s and try again.
hu: A syncthing démon túl régi.
    Frissíteni kell a Syncthing csomagot legalább erre a verzióra: %s, majd újra lehet próbálkozni.

en: Sorry, connecting to HTTPS is not supported on this platform.
    Please, use WebUI to disable HTTPS try again.
hu: Sajnos a HTTPS kapcsolódás nem támogatott ezen a platformon.
    A webes felületen lehet kikapcsolni a HTTPS-t.

en: Connection to daemon failed. Check your configuration and try again.
hu: Nem sikerült a kapcsolódás a démonhoz. Javasolt ellenőrizni a konfigurációt, majd újra próbálkozni.

en: Error message:
hu: Hibaüzenet:

en: Possible cause: Is there another web server running on Syncthing port?
hu: Lehetséges, hogy egy másik webszerver fut a Syncthing portján?

en: More info
hu: További információ

en: The configuration has been saved but not activated.
    Syncthing must restart to activate the new configuration.
hu: A konfiguráció el lett mentve, de nem lett aktiválva.
    A Syncthinget újra kell indítani az konfiguráció életbelépéséhez.

en: _Restart
hu: Új_raindítás

en: Incompatible
hu: Nem kompatibilis

en: Connecting to <b>%s</b> failed; the remote device speaks an older version of the protocol (%s) not compatible with this version
hu: Nem sikerült a kapcsolódás: <b>%s</b>. A távoli eszköz a protokoll régi verzióját (%s) használja, mely nem kompatibilis ezzel a verzióval.

en: %(device)s wants to share folder "%(folder)s". Add new folder?
hu: %(device)s szeretne megosztani e mappát: „%(folder)s”. Hozzáadható a mappa?

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: Device "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) at IP "<b>%(ip)s</b>" wants to connect. Add new device?
hu: „<b>%(name)s</b>” eszköz (%(device)s) csatlakozni szeretne a következő IP címről: „<b>%(ip)s</b>”. Hozzáadható az eszköz?

en: _Ignore
hu: _Mellőz

en: RAM Utilization
hu: Memóriahasználat

en: CPU Utilization
hu: Processzorhasználat

en: Download Rate
hu: Letöltési sebesség

en: Upload Rate
hu: Feltöltési sebesség

en: Announce Server
hu: Bejelentő kiszolgáló

en: Version
hu: Verzió

en: disabled
hu: letiltott

en: Online
hu: Elérhető

en: offline
hu: elérhetetlen

en: %(online)s/%(total)s online
hu: %(online)s/%(total)s elérhető

en: Never
hu: Soha

en: Paused
hu: Szünetel

en: Disconnected
hu: Kapcsolat bontva

en: Connected
hu: Kapcsolódva

en: Up to Date
hu: Friss

en: Files
hu: fájl

en: Cluster out of sync
hu: Klaszter nincs szinkronban

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Error
hu: Hiba

en: Synchronizing '%s'
hu: '%s' szinkronizálása

en: Synchronizing %s folders
hu: %s mappa szinkronizálása

en: All devices offline
hu: Minden eszköz elérhetetlen

en: Connecting to Syncthing daemon...
hu: Kapcsolódás a Syncthing démonhoz

en: Unshared
hu: Nincs megosztva

en: Offline
hu: Elérhetetlen

en: Hide Window
hu: Ablak elrejtése

en: Show Window
hu: Ablak megjelenítése

en: Syncthing daemon doesn't appear to be running.
hu: Nem úgy tűnik, hogy a Syncthing démon futna.

en: Start it now?
hu: Indítható?

en: Always start daemon automatically
hu: A démon automatikus indítása mindig

en: Folder ID
hu: Mappaazonosító

en: Path
hu: Útvonal

en: Global State
hu: Globális állapot

en: Local State
hu: Helyi állapot

en: Out Of Sync
hu: Nincs szinkronban

en: Folder Type
hu: Mappatípus

en: Ignore Permissions
hu: Jogosultságok figyelmen kívül hagyása

en: Rescan Interval
hu: Átnézési intervallum

en: Shared With
hu: Megosztva ezekkel:

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Unused
hu: Nincs használatban

en: Address
hu: Cím

en: Synchronization
hu: Szinkronizálás

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Introducer
hu: Bevezető

en: Last Seen
hu: Utoljára látva

en: All Data
hu: Minden adat

en: Off
hu: Kikapcsolva

en: Send Only
hu: Csak küldés

en: Send & Receive
hu: Küldés és fogadás

en: Receive Only
hu: Csak fogadás

en: Metadata Only
hu: Csak metaadatok

en: Exiting.
hu: Kilépés.

en: Shutdown Syncthing daemon as well?
hu: A Syncthing démon szintén leállítható?

en: Always do same; Don't show this window again
hu: Mindig így történjen. Ne jelenjen meg újra ez az ablak.

en: Do you really want to permanently stop synchronizing directory '%s'?
hu: Valóban véglegesen leállítandó e mappa szinkronizálása: %s?

en: Do you really want remove device '%s' from Syncthing?
hu: Valóban eltávolítandó ezen távoli eszköz a Syncthingből: %s?

en: Failed to start Syncthing daemon.
hu: Nem sikerült elindítani a Syncthing démont.

en: Please, check your installation or set new path to Syncthing daemon binary.
hu: Ellenőrizni kell a telepítést vagy be kell állítani a Syncthing démon binárisának útvonalát.

en: Syncthing Daemon Settings
hu: Syncthing démon beállításai

en: The entered device ID does not look valid. It should be a 52 character string consisting of letters and numbers, with spaces and dashes being optional.
hu: A megadott eszközazonosító nem tűnik érvényesnek. Az azonosító 52 karakterből kell álljon, betűket és számokat tartalmazhat., opcionálisan szóközöket és kötőjeleket.

en: Failed to load configuration from daemon.
hu: Nem sikerült betölteni a démon beállításait.

en: Try again.
hu: Újrapróbálkozás

en: no limit
hu: nincs limitálva

en: never delete
hu: soha ne legyen törölve

en: %s day
hu: %s nap

en: %s days
hu: %s nap

en: Failed to save configuration.
hu: Nem sikerült elmenteni a beállításokat.

en: Can't invoke the daemon
hu: Nem sikerült hivatkozni a démonra

en: Syncthing binary
hu: Syncthing bináris

en: Syncthing daemon binary cannot be found.
hu: A Syncthing démon binárisát nem sikerült megtalálni.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below or click on <b>Download</b> button to download latest Syncthing package.
hu: Ha telepítve van már a Syncthing, alább kell megadni: %s, vagy a <b>Letöltés</b> gombbal indítható a lefrissebb Syncthing letöltése.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below
hu: Ha telepítve van már a Syncthing, alább kell megadni: %s

en: Cannot download Syncthing daemon.
hu: Nem lehet letölteni a Syncthing démont.

en: This platform (%s) is not supported
hu: Ez a platform (%s) nem támogatott.

en: Downloading...
hu: Letöltés…

en: Download failed.
hu: Letöltés nem sikerült.

en: Download finished.
hu: A letöltés befejeződött.

en: Select Folder for new Folder
hu: Mappa választása az új mappához.

en: File location:
hu: Fájl helye:

en: Unexpected folder ID sent from device "%s".
hu: Váratlan mappazonosítót küldött az eszköz: „%s” .

en: Device "%s" is trying to connect to syncthing daemon.
hu: Kapcsolódni próbál ez az eszköz a Syncthing démonhoz: „%s”.

en: Synchronization of folder '%s' is completed.
hu: A mappa szinkronizálása befejeződött: „%s”.

en: Accept device "%s"
hu: Eszköz elfogadása: „%s”

en: Ignore device "%s"
hu: Eszköz figyelmen kívül hagyása: „%s”

en: Unknown Device
hu: Ismeretlen eszköz

en: Accept folder "%s"
hu: Mappa elfogadása: „%s”

en: Ignore folder "%s"
hu: Mappa figyelmen kívül hagyása: „%s”

en: Folder rejected
hu: Visszautasított mappa

en: Unexpected folder "%(folder)s" sent from device "%(device)s".
hu: Az eszköz („%(device)s”) váratlan mappát küldött: „%(folder)s”

en: Completed synchronization in "%s"
hu: Szinkronizálás befejeződött: „%s”

en: Updates in folder "%s"
hu: Frissítések a mappában: „%s”

en: %(hostname)s: Downloaded '%(filename)s' to reflect remote changes.
hu: %(hostname)s: A(z) „%(filename)s” fájl letöltve, a távoli változásokat követve.

en: %(hostname)s: Deleted '%(filename)s' to reflect remote changes.
hu: %(hostname)s: A(z) „%(filename)s” fájl törölve, a távoli változásokat követve.

en: %(hostname)s: Downloaded %(updated)s files to reflect remote changes.
hu: %(hostname)s: %(updated)s fájl letöltve, a távoli változásokat követve.

en: %(hostname)s: Deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
hu: %(hostname)s: %(deleted)s fájl törölve, a távoli változásokat követve.

en: %(hostname)s: downloaded %(updated)s files and deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
hu: %(hostname)s: %(updated)s fájl letöltve, és %(deleted)s fájl törölve, a távoli változásokat követve.

en: Conflicting file in "%s"
hu: Konfliktusban álló fájl: „%s”

en: Conflict in path "%s" detected.
hu: Konfliktus található az útvonalon: „%s”.

en: Open Conflicting file in filemanager
hu: Konfliktusban álló fájl megnyitása a fájlkezelőben

en: An error occurred in Syncthing!
hu: Hiba történt a Synchtingben!

en: Failed to determine latest Syncthing version.
hu: Nem sikerült meghatározni a legfrissebb Syncthing verziót.

en: Failed to create temporary file.
hu: Nem sikerült létrehozni az ideiglenes fájlt.

en: Downloaded file is corrupted.
hu: A letöltött fájl sérült.

en: ~%s hours ago
hu: ~%s órával ezelőtt

en: %s minutes ago
hu: %s perccel ezelőtt

en: %s seconds ago
hu: %s másodperccel ezelőtt

en: just now
hu: épp most

en: %s days ago
hu: %s napja

en: in %s days
hu: %s nap múlva

en: ~%s hours from now
hu: ~%s óra múlva

en: %s minutes from now
hu: %s perc múlva

en: %s seconds from now
hu: %s másodperc múlva

en: in a moment
hu: néhány pillanat múlva

en: UI Settings
hu: Felület beállításai

en: Unlimited
hu: Korlátozás nélkül

en: Install %(package)s package to enable %(feature)s support
hu: %(feature)s szolgáltatásokhoz ezeket a csomagokat kell telepíteni: %(package)s

en: Browse for Syncthing binary
hu: Syncthing bináris tallózása

en: First run wizard
hu: Elsőindítás-varázsló

en: Please, check error log and fill bug report on %s.
hu: A hibajegyzék tanulmányozása után érdemes bejelenteni a hibát: %s.

en: Display error log
hu: Hibajegyzék megjelenítése

en: Next
hu: Következő

en: Continue this wizard to create a Syncthing configuration file or abort it to exit.
hu: A varázsló folytatásával létre fog jönni a Syncthing konfigurációs fájl, vagy kilépéssel megszakad ez.

en: Welcome to Syncthing-GTK first run wizard!
hu: Üdvözlet a Syncthing-GTK elsőindítás-varázslójában!

en: It looks like you never have used Syncthing.
hu: Úgy tűnik, hogy még soha nem lett lett elindítva a Syncthing.

en: Initial configuration should be created.
hu: Szükséges a kezdő beállítások létrehozása.

en: If you already had Syncthing daemon configured, please, exit this wizard and check your %s folder
hu: Ha már konfigurálva van a Syncthing démon, javasolt kilépni ebből a varázslóból és ellenőrizni a mappát: %s

en: Searching for Syncthing daemon.
hu: Syncthing démon keresése

en: Please wait...
hu: Türelem…

en: Syncthing daemon not found.
hu: Syncthing démon nem található.

en: Please, use package manager to install the Syncthing package.
hu: Csomagkezelővel lehet telepíteni a Syncthing csomagot.

en: download latest binary
hu: friss bináris letöltése

en: Please, use package manager to install the Syncthing package or %(download_link)s from Syncthing page and save it to your %(target)s directory.
hu: Csomagkezelővel kell telepíteni a Syncthing csomagot vagy le lehet tölteni erről a címről: %(download_link)s és elhelyezni a mappában: %(target)s

en: Syncthing daemon is too old.
hu: A Syncthing démon túl régi.

en: Syncthing-GTK needs Syncthing daemon %(min)s or newer, but only %(actual)s were found.
hu: A Syncthing-GTK minimum %(min)s vagy újabb verziót igényel a Syncthing démonből, de a legfrissebb megtalált verziószám csak %(actual)s.

en: Alternatively, Syncthing-GTK can download Syncthing binary
hu: Egyébként a Syncthing-GTK le tudja tölteni a Syncthing binárist

en: to %s and keep it up-to-date, but this option is meant as
hu: a %s helyre és képes is frissen tartani azt, de ez az végső megoldást és

en: last resort and generally not suggested.
hu: általánosságban nem javasolt.

en: _Download Syncthing binary
hu: Syncthing bináris _letöltése

en: Auto_update downloaded binary
hu: Letöltött bináris automatikus _frissítése

en: Syncthing daemon binary found.
hu: A Syncthing démon binárisa nem található.

en: Binary path:
hu: Bináris útvonala:

en: Version:
hu: Verzió:

en: Downloading Syncthing daemon.
hu: Syncthing démon letöltése.

en: Failed to download Syncthing daemon package.
hu: Nem sikerült letölteni a Syncthing démon csomagját.

en: Syncthing is generating RSA key and certificate.
hu: A Syncthing RSA kulcsot és tanúsítványt generál.

en: This may take a while...
hu: Ez eltarthat egy ideig…

en: Failed to generate keys
hu: Nem sikerült a kulcsok előállítása

en: Syncthing daemon failed to generate RSA key or certificate.
hu: A Syncthing démonnak nem sikerült RSA kulcsot vagy tanúsítványt előállítani.

en: WebUI setup
hu: Webfelület beállítás

en: Syncthing can be managed remotely using WebUI and even if you are going to use Syncthing-GTK, WebUI needs to be enabled, as Syncthing-GTK uses it to communicate with the Syncthing daemon.
hu: A Syncthing távolról a webes felülettel kezelhető és akkor is szükség van rá, ha a Syncthing-GTK-t használjuk, mivel a Syncthing-GTK azt használja a Syncthing démonnal való kommunikációra.

en: If you prefer to be able to manage Syncthing remotely, over the internet or on your local network, select <b>listen on all interfaces</b> and set username and password to protect Syncthing from unauthorized access.
hu: Ha a Syncthinget távolról, az internetről vagy a helyi hálózatról is szeretnénk kezelni, válasszuk a <b>figyelés minden interfészen</b> opciót és adjunk meg egy felhasználói nevet és jelszót a Syncthinghez való idegen hozzáférések megakadályozására.

en: Otherwise, select <b>listen on localhost</b>, so only users and programs on this computer will be able to interact with Syncthing.
hu: Egyébként válasszuk a <b>figyelés localhoston</b> opciót, ha azt szeretnénk, hogy csak az ezen számítógépen lévő felhasználók és programok érjek el a Syncthing-et.

en: WebUI Listen Addresses
hu: Webfelület címe

en: Listen on _localhost
hu: Figyelés _localhoston

en: Listen on _all interfaces
hu: Figyelés minden interfészen

en: _Username
hu: _Felhasználói név

en: _Password
hu: _Jelszó

en: Saving settings...
hu: Beállítások mentése…

en: Checking for available port...
hu: Elérhető portok ellenőrzése…

en: Failed to find unused port for listening.
hu: Nem sikerült használaton kívüli portokat találni a figyeléshez.

en: Please, check your firewall settings and try again.
hu: Ellenőrizni kell a tűzfalbeállításokat és újra próbálkozni.

en: Saving...
hu: Mentés…

en: Failed to load Syncthing configuration
hu: Nem sikerült betölteni a Syncthing konfigurációt

en: Failed to modify Syncthing configuration
hu: Nem sikerült módosítani a Syncthing konfigurációt

en: Failed to save Syncthing configuration
hu: Nem sikerült menteni a Syncthing konfigurációt

en: Done.
hu: Kész.

en: Syncthing has been successfully configured.
hu: A Syncthing beállítása sikeres.

en: You can configure more details later, in <b>UI Settings</b> and <b>Daemon Settings</b> menus in main window of application.
hu: A további részleteket később a program <b>Felület beállításai</b> és a  <b>Démon beállításai</b> menüiben lehet beállítani.

en: About Syncthing-GTK
hu: Syncthing-GTK névjegye

en: GUI and notification area icon for Syncthing
hu: A Syncthing grafikus felületének és értesítési területének ikonja

en: Open _Web Interface
hu: _Webfelület megnyitása

en: Display _Daemon Output
hu: _Démon kimenete

en: UI _Settings
hu: Felület beállításai

en: Add Shared _Folder
hu: Megosztott _mappa hozzáadása

en: Add _Device
hu: _Eszköz hozzáadása

en: Daemon _Settings
hu: Démon _beállításai

en: Show _ID
hu: _Azonosító megjelenítése

en: Sh_utdown Daemon
hu: Démon _leállítása

en: _Restart Daemon
hu: Démon _újraindítása

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Override Remote Changes
hu: Távoli módosítások felülírása

en: Edit _Ignore Patterns
hu: Kihagyási _minták szerkesztése

en: _Rescan
hu: Át_nézés

en: _Browse
hu: _Tallózás

en: Resume
hu: Folytatás

en: Connecting to daemon...
hu: Csatlakozás a démonhoz…

en: S_top Syncthing
hu: Syncthing _leállítása

en: Resume Sync_thing
hu: Syncthing _folytatása

en: _Incoming Rate Limit
hu: _Bejövő sebességkorlát

en: _Unlimited
hu: _Korlátozás nélkül

en: _Other
hu: _Egyéb

en: _Outgoing Rate Limit
hu: _Kimenő sebességkorlát

en: Daemon Output
hu: Démon kimenete

en: Sync Protocol Listen Addresses
hu: Szinkronizációs protokoll címe

en: Enable Local _Discovery
hu: Helyi felfedezés engedélyezése

en: Enable _UPnP
hu: _UPnP engedélyezése

en: Local Discovery _Port
hu: Helyi felfedezés _portja:

en: Outgoing _Rate Limit
hu: Kimenő sebességkorlát

en: Open browser with _WebUI when daemon is starting
hu: A webfelület megnyitása böngészőben a démon indításakor

en: Enable _Anonymous Usage Reporting
hu: Névtelen felhasználási adatok küldésének engedélyezése

en: Enable _Global Discovery
hu: _Globális felfedezés engedélyezése

en: Global Discovery _Servers
hu: Globális felfedezési kiszolgálók

en: Device _ID
hu: Eszköz_azonosító

en: Device _Name
hu: Eszköz_név

en: Shown instead of Device ID in the cluster status.
hu: Megjelenítés az eszközazonosító helyett a klaszterállapotban.

en: _Addresses
hu: _Címek

en: Enter comma separated "ip:port" addresses or "dynamic" to perform automatic discovery of the address.
hu: Vesszővel elválasztott listában lehet megadni az "ip:port" címeket, ill. a "dynamic" kulcsszót az automatikus felfedezés végrehajtásához.

en: Share _Folders
hu: Mappák _megosztása

en: Select the folders to share with this device
hu: Mappák kiválasztása ezen eszközzel való megosztáshoz

en: _Introducer
hu: _Bevezető

en: Any devices configured on an introducer device will be added to this device as well.
hu: Minden, a bevezető eszközön beállított eszköz hozzá lesz adva ehhez az eszközhöz is.

en: _Compression
hu: _Tömörítés

en: Device Identification
hu: Eszközazonosító

en: _Browse...
hu: _Tallózás…

en: _Download...
hu: _Letöltés…

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Random
hu: Véletlenszerű

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Alphabetic
hu: ABC sorrendben

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Smallest First
hu: Kisebb először

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Largest First
hu: Nagyobb először

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Oldest First
hu: Régebbi először

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Newest First
hu: Újabb először

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Staggered
hu: Többszintű

en: Trashcan
hu: Szemetes

en: External
hu: Külső

en: Folder _Label
hu: Mappacímke

en: Generate Random
hu: Véletlenszerű előállítása

en: Short identifier for the folder. Must be the same on all devices.
hu: A mappa rövid azonosítója. Minden eszközön azonosnak kell lennie.

en: _Path
hu: Út_vonal

en: Path to the folder on the local computer. Will be created if it does not exist.
hu: A mappa elérési útja az eszközön. Amennyiben nem létezik, a program automatikusan létrehozza.

en: Rescan _Interval
hu: Átnézési _intervallum

en: Monitor filesystem for _changes
hu: Fájlrendszer megfigyelése a _változásokért

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: Folder _ID
hu: Mapp_aazonosító

en: Optional descriptive label for the folder. Can be different on each device.
hu: A mappa kiegészítő leírása. Minden eszközön különböző lehet.

en: _Send Only Folder
hu: Csak _mappa küldése

en: Files are protected from changes made on other devices, but changes made on this device will be sent to the rest of the cluster.
hu: A fájlok védve vannak a más eszközökön történt változásokkal szemben, de az ezen az eszközön történt változások érvényesek lesznek a többire.

en: _Receive Only Folder
hu: Csak _fogadó mappa

en: Changes from other devices are applied to files on this device, but changes made on this device are not sent to the rest of the cluster.
hu: A többi eszköz módosításai alkalmazva lesznek ennek az eszköznek a fájljain, de az ezen az eszközön történt módosítások nem lesznek elküldve a fürt többi tagjának.

en: _Folder Settings
hu: _Mappabeállítások

en: Select the devices to share this folder with.
hu: Eszközök, amelyekkel meg szeretnénk osztani a mappát

en: Share With _Devices
hu: Megosztás más eszközzel

en: Versioning _Mode
hu: Verziószámozási _módszer

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing.
hu: Ha a Syncthing felülírja vagy törli a fájlokat, akkor azok a .stversions mappába lesznek áthelyezve, időbélyegzővel ellátva.

en: _Keep Versions
hu: _Verziók megtartása

en: The number of old versions to keep, per file.
hu: A megtartott régi verziók száma, fájlonként.

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing. Versions are automatically deleted if they are older than the maximum age or exceed the number of files allowed in an interval.
    
    The following intervals are used: for the first hour a version is kept every 30 seconds, for the first day a version is kept every hour, for the first 30 days a version is kept every day, until the maximum age a version is kept every week.
hu: Ha a Syncthing felülírja vagy törli a fájlokat, akkor azok a .stversions mappába lesznek áthelyezve, időbélyegzővel ellátva. A régi verziók automatikusan törlődnek, amennyiben öregebbek mint a maximum kor, vagy már több van belőlük mint az adott időszakban megtartható maximum.
    
    A következő intervallumok használatosak: egy régi verziót őrzünk meg az első órában minden 30 másodpercben, az első nap minden órában, az első 30 napban minden nap, egészen addig amíg el nem érjük a maximálisan megtartható verziók számát minden héten.

en: Ma_ximum Age
hu: Ma_ximális kor

en: Versions _Path
hu: Verziók útvonala

en: Path where versions should be stored (leave empty for the default .stversions folder).
hu: A verziók tárolására szolgáló elérési út (üresen hagyva az alapértelmezett .stversions mappa).

en: Files are moved to .stversions folder when replaced or deleted by Syncthing
hu: Ha a Syncthing áthelyezi vagy törli a fájlokat, akkor azok a .stversions mappába lesznek áthelyezve.

en: Clean out _after
hu: Takarítás

en: The number of days to keep files in the trash can.
hu: A napok száma ameddig a fájlok meg lesznek tartva a szemetesben.

en: An external command handles the versioning. It has to remove the file from the synced folder.
hu: Külső program kezeli a fájlverzió-követést. Az távolítja el a fájlt a szinkronizált mappából.

en: Command
hu: Parancs

en: The first command line parameter is the folder path and the second parameter is the relative path in the folder.
hu: Az első parancssori paraméter a mappa elérési útja, a második a relatív elérési út a mappában.

en: File _Versioning
hu: Fájlok verziókövetése

en: Ignore P_ermissions
hu: Jogosultságok figyelmen kívül hagyása

en: File permission bits are ignored when looking for changes. Use on FAT filesystems.
hu: Fájljogosultságok figyelmen kívül hagyása változások keresésekor. FAT fájlrendszerek használatakor hasznos.

en: Minimum Free Disk Space
hu: Minimális szabad lemezterület

en: File Pull _Order
hu: Fájlküldési sorrend

en: _Advanced
hu: _Haladó

en: Ignore Patterns
hu: Kihagyási minták

en: See <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">Syncthing documentation</a> for list of supported patterns
hu: A <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">Syncthing dokumentációban</a> található a támogatott minták listája

en: File location:
hu: Fájl helye:

en: Lowest
hu: Legalacsonyabb

en: Low
hu: Alacsony

en: Normal
hu: Normál

en: Above Normal
hu: Normáltól magasabb

en: Syncthing-GTK Settings
hu: Syncthing-GTK beállítások

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: White
hu: Fehér

en: Black
hu: Fekete

en: Please, restart Syncthing-GTK to apply all changed settings
hu: A Syncthing-GTK újraindítása után fognak érvényre lépni a megváltoztatott beállítások

en: When starting and Syncthing daemon is not running...
hu: Indításkor ha a Syncthing démon nem fut…

en: ... _wait for daemon
hu: … _várakozzon a démonra

en: ... start daemon in _background
hu: … indítsa el a démont a _háttérben

en: ... _ask me what to do
hu: … _kérdezze meg, mi a teendő

en: When exiting after daemon was started in background...
hu: Kilépéskor, ha a démon a háttérben volt elindítva…

en: ... terminate _daemon
hu: … állítsa le a _démont

en: ... leave daemon _running
hu: … hagyja a démont _futni

en: ... ask me w_hat to do
hu: … kérdezze meg, mi a _teendő

en: Us_e traditional window header
hu: Hagyományos _ablakfejléc használata

en: Display desktop notifications for...
hu: Asztali értesítések alkalmazása…

en: ... file updates
hu: … fájlfrissülés esetén

en: ... errors
hu: … hibák esetén

en: ... synchronization completion
hu: … szinkronizálás befejezésekor

en: Start Syncthing-GTK when I login to my desktop
hu: Syncthing-GTK indítása az asztali környezetbe való bejelentkezéskor

en: Minimize to _tray on start
hu: Indítás a _tálcán

en: Use _icons in menu
hu: _Ikonok alkalmazása a menüben

en: Display paths in directories panel
hu: Útvonalak megjelenítése a mappák panelen

en: Force _dark theme
hu: _Sötét téma kényszerítése

en: Tray icon style
hu: Tálcaikon stílusa

en: Language
hu: Nyelv

en: _Interface
hu: _Felület

en: Integrate Syncthing with filemanagers
hu: Syncthing integrálása a fájlkezelőkbe

en: Nemo (Cinamon Desktop)
hu: Nemo (Cinamon asztali környezet)

en: Caja (MATE Desktop)
hu: Caja (MATE asztali környezet)

en: <b>Note:</b> You may need to restart your filemanager after toggling integration.
hu: <b>Figyelem:</b> Az integráció bekapcsolásához valószínűleg újra kell indítani a fájlkezelőket.

en: _Integration
hu: _Integráció

en: Keep Syncthing binary up-to-date
hu: Syncthing bináris frissen tartása

en: If enabled, Syncthing-GTK will automatically check for new daemon releases and replace binary with latest version.
hu: Bekapcsolva a Syncthing-GTK automatikusan ellenőrzi a friss kiadásokat és lecserél a binárist a legfrissebb verzióval.

en: Daemon process priority
hu: Démon prioritása

en: Priority will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
hu: A prioritás akkor lesz használva, ha a <i>démon háttérben való indítása</i> opció be lett kapcsolva az <i>interfész</i> oldalon.

en: Maximum number of CPU cores
hu: CPU magok maximális száma

en: Sets the maximum number of CPU cores for daemon to use. This value will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
hu: Beállítja, hogy a démon legfeljebb mennyi CPU magot használhat. Ez az érték akkor lesz használva, ha a <i>démon háttérben való indítása</i> opció be lett kapcsolva az <i>interfész</i> oldalon.

en: Daemon
hu: Démon

en: This binary will be started when syncthing daemon is not running and "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
hu: Ez a bináris kerül indításra ha a Syncthing démon nem fut és, ha a <i>démon háttérben való indítása</i> opció be lett kapcsolva az <i>interfész</i> oldalon.

en: Syncthing binary location
hu: Syncthing bináris helye

en: Daemon arguments and variables
hu: Démon argumentumai és változói

en: Space-separated list of arguments and environment variables passed when starting above binary
    
    Use <i>VARIABLE="value"</i> to set variable and <i>-argument="value"</i>  (with dash) for argument.
    
    If you need to pass commandline to different command (such as logger or ionice), separate prefixed arguments with exclamation mark "!"
    
    Example:
      <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>
hu: Szóközzel elválasztott lista az argumentumokról és a környezetei változókról, melyek átadásra kerülnek a fenti binárisnak
    
    Változót a <i>VÁLTOZÓ="érték"</i> szintaxissal lehet átadni, argumentumot pedig a <i>-argumentum="érték"</i> (kötőjellel) módon.
    
    Ha a parancssort különféle parancsoknak kell átadni (mint pl. a logger vagy az ionice), akkor az előtagos argumentumokat felkiáltó jellel "!" kell elválasztani.
    
    Példa:
    <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>

en: <b>Warning:</b> Changing settings on this page may prevent you from using Syncthing-GTK
hu: <b>Figyelem:</b> Az ezen az oldalon lévő beállítások módosítása megakadályozhatja a Syncthing-GTK használatát.
