syncthing-gtk - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Error message:
it: Messaggio di errore:

en: More info
it: Ulteriori info

en: RAM Utilization
it: Utilizzo RAM

en: CPU Utilization
it: Utilizzo CPU

en: Download Rate
it: Velocità Download

en: Upload Rate
it: Velocità Upload

en: Version
it: Versione

en: Never
it: Mai

en: Yes
it: Sì

en: Compression
it: Compressione

en: All Data
it: Tutti i Dati

en: Metadata Only
it: Solo i Metadati

en: no limit
it: nessun limite

en: %s day
it: %s giorno

en: %s days
it: %s giorni

en: This platform (%s) is not supported
it: Questa piattaforma (%s) non è supportata

en: Downloaded file is corrupted.
it: Il file scaricato è danneggiato.

en: ~%s hours ago
it: ~%s ore fa

en: %s minutes ago
it: %s minuti fa

en: %s seconds ago
it: %s secondi fa

en: %s days ago
it: %s giorni fa

en: UI Settings
it: Impostazioni UI

en: Welcome to Syncthing-GTK first run wizard!
it: Benvenuti nella procedura guidata di primo avvio di Syncthing-GTK!

en: Syncthing daemon not found.
it: Impossibile trovare il demone di Syncthing.

en: Syncthing daemon is too old.
it: Il demone di Syncthing è obsoleto.

en: Version:
it: Versione:

en: Syncthing has been successfully configured.
it: Syncthing è stato configurato con successo.

en: Minimum Free Disk Space
it: Minimo Spazio Libero sul Disco

en: Syncthing-GTK Settings
it: Impostazioni Syncthing-GTK

en: Nemo (Cinamon Desktop)
it: Nemo (Cinnamon Desktop)

en: Daemon
it: Demone
