syncthing-gtk - en to pl translation catalogue (331 entries)

en: Syncthing-GTK started and running in notification area
pl: Syncthing-GTK jest uruchomiony i działa w obszarze powiadomień

en: Syncing
pl: Synchronizowanie

en: Scanning
pl: Skanowanie

en: Starting Syncthing daemon
pl: Uruchamianie demona Syncthing

en: Allow Anonymous Usage Reporting?
pl: Pozwól na anonimowe statystyki użycia?

en: The encrypted usage report is sent daily.
pl: Zaszyfrowany raport użycia jest wysyłany codziennie.

en: It is used to track common platforms, folder sizes and app versions.
pl: Jest używany do śledzenia platformy współdzielenia, rozmiarów folderów i wersji aplikacji.

en: If the reported data set is changed you will be prompted with this dialog again.
pl: Jeśli zbiór danych się zmieni zostaniesz o tym powiadomiony przez to okno dialogowe.

en: The aggregated statistics are publicly available at
pl: Zebrane statystyki będą publicznie dostępne na

en: Extracting update...
pl: Wypakowywanie aktualizacji...

en: Restarting daemon...
pl: Restartowanie demona...

en: Failed to download upgrade: %s
pl: Błąd pobierania aktualizacji: %s

en: Downloading Syncthing %s
pl: Pobieranie Syncthing %s

en: Connected to Syncthing daemon
pl: Połączono z demonem Syncthing

en: Connection to Syncthing daemon lost.
pl: Utracono połączenie z demonem Syncthing.

en: Syncthing is probably restarting or has been shut down.
pl: Syncthing prawdopodobnie nie działa lub własnie się restartuje.

en: Syncthing has been shut down.
pl: Syncthing został wyłączony.

en: Syncthing is restarting.
pl: Syncthing się restartuje.

en: Please wait
pl: Proszę czekać

en: Connecting to Syncthing daemon at %s...
pl: Łączenie z demonem Syncthing na %s...

en: Waiting for Syncthing daemon at %s...
pl: Czekanie na demona Syncthing na %s...

en: Your syncthing daemon is too old.
pl: Twój demon Syncthing jest za stary.

en: Attempting to download recent, please wait...
pl: Próbuję pobrać nowszą wersję, proszę czekać...

en: Cannot authorize with daemon. Please, use WebUI to generate API key or disable password authentication.
pl: Nie można autoryzować połączenia z demonem. Proszę użyć interfejsu Web, żeby wygenerować klucz API lub wyłączyć uwierzytelnianie za pomocą hasła.

en: Your syncthing daemon is too old.
    Please, upgrade syncthing package at least to version %s and try again.
pl: Twój demon Syncthing jest za stary.
    Zaktualizuj pakiet Syncthing do najnowszej wersji %s i spróbuj ponownie.

en: Sorry, connecting to HTTPS is not supported on this platform.
    Please, use WebUI to disable HTTPS try again.
pl: Przepraszamy, ale połączenie po HTTPS nie jest możliwe na tej platformie.
    Proszę użyć interfejsu Web, żeby wyłączyć HTTPS i spróbować ponownie.

en: Connection to daemon failed. Check your configuration and try again.
pl: Połączenie z demonem nie udane. Sprawdź swoją konfigurację i spróbuj ponownie.

en: Error message:
pl: Wiadomość błędu:

en: More info
pl: Więcej informacji

en: The configuration has been saved but not activated.
    Syncthing must restart to activate the new configuration.
pl: Konfiguracja została zapisana ale nie jest aktywna.
    Syncthing musi zostać uruchomiony ponownie aby aktywować nową konfigurację.

en: _Restart
pl: _Restartuj

en: %(device)s wants to share folder "%(folder)s". Add new folder?
pl: %(device)s chce współdzielić katalog "%(folder)s". Dodać nowy folder?

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Device "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) at IP "<b>%(ip)s</b>" wants to connect. Add new device?
pl: Urządzenie "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) na IP "<b>%(ip)s</b>" chcę się połączyć. Dodać nowe urządzenie?

en: _Ignore
pl: _Ignoruj

en: RAM Utilization
pl: Użycie RAM

en: CPU Utilization
pl: Użycie CPU

en: Download Rate
pl: Prędkość pobierania

en: Upload Rate
pl: Prędkość wysyłania

en: Announce Server
pl: Odnajdywanie

en: Version
pl: Wersja

en: disabled
pl: wyłączono

en: Never
pl: Nigdy

en: Paused
pl: Pauza

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Connected
pl: Połączono

en: Up to Date
pl: Aktualny

en: Files
pl: Pliki

en: Cluster out of sync
pl: Grupa niezsynchronizowana

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Error
pl: Błąd

en: Synchronizing '%s'
pl: Synchronizowanie '%s'

en: Synchronizing %s folders
pl: Synchronizowanie %s folderów

en: All devices offline
pl: Wszystkie urządzenia są offline

en: Connecting to Syncthing daemon...
pl: Łączenie do demona Syncthing....

en: Unshared
pl: Niewspółdzielone

en: Hide Window
pl: Ukryj okno

en: Show Window
pl: Pokaż okno

en: Syncthing daemon doesn't appear to be running.
pl: Prawdopodobnie demon Syncthing nie jest uruchomiony.

en: Start it now?
pl: Uruchomić go teraz?

en: Always start daemon automatically
pl: Uruchamiaj demona automatycznie

en: Folder ID
pl: ID folderu

en: Path
pl: Ścieżka

en: Global State
pl: Status globalny

en: Local State
pl: Status lokalny

en: Out Of Sync
pl: Niezsynchronizowane

en: Folder Type
pl: Typ folderu

en: Ignore Permissions
pl: Zignoruj uprawnienia

en: Rescan Interval
pl: Interwał skanowania

en: Shared With
pl: Współdzielony z

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: (watch)
pl: (obserwuj)

en: Unused
pl: Nieużywane

en: Address
pl: Adres

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: Compression
pl: Kompresja

en: Introducer
pl: Wprowadzający

en: Last Seen
pl: Ostatnio widziany

en: All Data
pl: Wszystkie dane

en: Off
pl: Wyłączono

en: Send Only
pl: Tylko wyślij

en: Send & Receive
pl: Wyślij i odbierz

en: Metadata Only
pl: Tylko metadane

en: Exiting.
pl: Zamykanie.

en: Shutdown Syncthing daemon as well?
pl: Czy wyłączyć również demona Syncthing?

en: Always do same; Don't show this window again
pl: Rób zawsze to samo. Nie pokazuj ponownie tego okna

en: Do you really want to permanently stop synchronizing directory '%s'?
pl: Czy chcesz na stałe przestać synchronizować katalog '%s' ?

en: Do you really want remove device '%s' from Syncthing?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć urządzanie '%s' z Syncthing?

en: Syncthing-Inotify Output
pl: Wyjście Syncthing-Inotify

en: Syncthing-Inotify is unavailable or failed to start
pl: Nie dostępny lub nie można uruchomić Syncthing-Inotify

en: Failed to start Syncthing daemon.
pl: Nie udało się uruchomić demona Syncthing.

en: Please, check your installation or set new path to Syncthing daemon binary.
pl: Sprawdź swoją instalację lub ustaw nową ścieżkę do demona Syncthing.

en: Syncthing Daemon Settings
pl: Ustawienia demona Syncthing

en: The entered device ID does not look valid. It should be a 52 character string consisting of letters and numbers, with spaces and dashes being optional.
pl: Wprowadzony ID urządzenia wydaje się być błędny. ID powinien posiadać 52 znaki, litery i cyfry. Spacje i myślniki są opcjonalne.

en: Failed to load configuration from daemon.
pl: Nie udało się załadować konfiguracji demona.

en: Try again.
pl: Spróbuj ponownie.

en: no limit
pl: bez limitu

en: %s KiB/s
pl: %s KB/s

en: never delete
pl: nigdy nie usuwaj

en: %s day
pl: %s dzień

en: %s days
pl: %s dni

en: Failed to save configuration.
pl: Nie udało się zapisać konfiguracji.

en: Can't invoke the daemon
pl: Nie mogę połączyć się z demonem

en: Syncthing binary
pl: Binarka Syncthing

en: Syncthing daemon binary cannot be found.
pl: Nie można odnaleźć binarki demona Syncthing.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below or click on <b>Download</b> button to download latest Syncthing package.
pl: Jeśli już zainstalowałeś Syncthing, poniżej ustaw ścieżkę do %s lub kliknij <b>Download</b> aby pobrać najnowszą wersję Syncthing.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below
pl: Jeśli już zainstalowałeś Syncthing, poniżej ustaw ścieżkę do %s

en: Cannot download Syncthing daemon.
pl: Nie udało się pobrać demona Syncthing.

en: This platform (%s) is not supported
pl: Platforma (%s) nie jest wspierana

en: Downloading...
pl: Pobieranie...

en: Download failed.
pl: Nie udało się pobrać.

en: Download finished.
pl: Pobieranie ukończone.

en: Select Folder for new Folder
pl: Wybierz folder dla nowego folderu

en: Please, install pyinotify package to use this feature
pl: Zainstaluj paczkę pyintify aby użyć tej funkcji

en: File location:
pl: Położenie pliku:

en: Unexpected folder ID sent from device "%s".
pl: Nieoczekiwany ID folderu wysłany z urządzenia "%s".

en: Device "%s" is trying to connect to syncthing daemon.
pl: Urządzenie "%s" próbuje się połączyć do demona Syncthing.

en: Synchronization of folder '%s' is completed.
pl: Synchronizacja folderu '%s' zakończona.

en: %(hostname)s: Downloaded '%(filename)s' to reflect remote changes.
pl: %(hostname)s: Pobrano '%(filename)s' aby zsynchronizować zdalne zmiany.

en: %(hostname)s: Deleted '%(filename)s' to reflect remote changes.
pl: %(hostname)s: Usunięto '%(filename)s' aby zsynchronizować zdalne zmiany.

en: %(hostname)s: Downloaded %(updated)s files to reflect remote changes.
pl: %(hostname)s: Pobrano '%(updated)s' aby zsynchronizować zdalne zmiany.

en: %(hostname)s: Deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
pl: %(hostname)s: Usunięto '%(deleted)s' aby zsynchronizować zdalne zmiany.

en: %(hostname)s: downloaded %(updated)s files and deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
pl: %(hostname)s: pobrano '%(updated)s' i usunięto %(deleted)s aby zsynchronizować zdalne zmiany.

en: Failed to determine latest Syncthing version.
pl: Nie udało się ustalić wersji demona Syncthing.

en: Failed to create temporaly file.
pl: Nie udało się utworzyć pliku tymczasowego.

en: Downloaded file is corrupted.
pl: Pobrany plik jest uszkodzony.

en: ~%s hours ago
pl: ~%s godzin temu

en: %s minutes ago
pl: %s minut temu

en: %s seconds ago
pl: %s sekund temu

en: just now
pl: teraz

en: %s days ago
pl: %s dni temu

en: in %s days
pl: w ciągu %s dni

en: ~%s hours from now
pl: ~%s godzin od teraz

en: %s minutes from now
pl: %s minut od teraz

en: %s seconds from now
pl: %s sekund od teraz

en: in a moment
pl: za chwilę

en: UI Settings
pl: Ustawienia UI

en: Unlimited
pl: Nielimitowane

en: Install %(package)s package to enable %(feature)s support
pl: Zainstaluj paczkę %(package)s aby włączyć funkcje %(feature)s

en: Browse for Syncthing binary
pl: Poszukaj binarki Syncthing

en: First run wizard
pl: Asystent pierwszego uruchomienia

en: Please, check error log and fill bug report on %s.
pl: Sprawdź log błędów i wypełnij raport na %s.

en: Display error log
pl: Pokaż log błędów

en: Welcome to Syncthing-GTK first run wizard!
pl: Witaj w przewodniku startu Syncthing-GTK!

en: It looks like you never have used Syncthing.
pl: Wygląda na to, że nigdy nie używałeś Syncthing.

en: Initial configuration should be created.
pl: Początkowa konfiguracja powinna zostać utworzona.

en: Continue this wizard to create a Syncthing configuration file or abort it to exit.
pl: Kontynuuj z kreatorem, aby utworzyć plik konfiguracyjny Syncthing lub przerwij go, aby zakończyć.

en: If you already had Syncthing daemon configured, please, exit this wizard and check your %s folder
pl: Jeśli już posiadasz skonfigurowanego demona Syncthing, wyjdź z tego asystenta i sprawdź swój folder %s

en: Searching for Syncthing daemon.
pl: Szukanie demona Syncthing.

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Syncthing daemon not found.
pl: Nie znaleziono demona Syncthing.

en: Please, use package manager to install the Syncthing package.
pl: Użyj menedżera paczek aby zainstalować Syncthing.

en: download latest binary
pl: pobierz ostatnią wersję

en: Please, use package manager to install the Syncthing package or %(download_link)s from Syncthing page and save it to your %(target)s directory.
pl: Użyj menedżera paczek aby zainstalować Syncthing lub pobierz paczkę %(download_link)s ze strony Syncthing i zapisz w folderze %(target)s .

en: Syncthing daemon is too old.
pl: Demon Syncthing jest za stary.

en: Syncthing-GTK needs Syncthing daemon %(min)s or newer, but only %(actual)s were found.
pl: Syncthing-GTK potrzebuje demona Syncthing w wersji %(min)s lub nowszego a znaleziono wersję %(actual)s .

en: Alternatively, Syncthing-GTK can download Syncthing binary
pl: Opcjonalnie, Syncthing-GTK może pobrać binarkę Syncthing

en: to %s and keep it up-to-date, but this option is meant as
pl: aby %s i utrzymać to zaktualizowane, ta opcja to oznacza

en: last resort and generally not suggested.
pl: w ostateczności ale nie jest polecane.

en: _Download Syncthing binary
pl: _Pobierz binarkę Syncthing

en: Auto_update downloaded binary
pl: Auro_aktualizacja pobranej binarki

en: Syncthing daemon binary found.
pl: Nie znaleziono demona Syncthing.

en: Binary path:
pl: Ścieżka binarki:

en: Version:
pl: Wersja:

en: Downloading Syncthing daemon.
pl: Pobieranie demona Syncthing.

en: Failed to download Syncthing daemon package.
pl: Nie udało się pobrać demona Syncthing.

en: Syncthing is generating RSA key and certificate.
pl: Syncthing generuje certyfikat i klucz RSA.

en: This may take a while...
pl: To zajmie chwilę...

en: Failed to generate keys
pl: Nie udało się wygenerować kluczy

en: Syncthing daemon failed to generate RSA key or certificate.
pl: Nie udało się wygenerować certyfikatu i klucza RSA.

en: WebUI setup
pl: Ustawienia WebUI

en: Syncthing can be managed remotely using WebUI and even if you are going to use Syncthing-GTK, WebUI needs to be enabled, as Syncthing-GTK uses it to communicate with the Syncthing daemon.
pl: Syncthing może być zarządzany zdalnie używając WebUI, nawet jeśli chcesz używać Syncthing-GTK. WebUI musi być aktywowane, ponieważ jest używane przez Syncthing-GTK do komunikacji z demonem Syncthing.

en: If you prefer to be able to manage Syncthing remotely, over the internet or on your local network, select <b>listen on all interfaces</b> and set username and password to protect Syncthing from unauthorized access.
pl: Jeśli chcesz zarządzać Syncthing przez internet lub LAN, zaznacz <b>nasłuchuj na wszystkich interfejsach</b> oraz ustaw użytkownika i hasło dla zabezpieczenia Syncthing przed nieautoryzowanym dostępem.

en: Otherwise, select <b>listen on localhost</b>, so only users and programs on this computer will be able to interact with Syncthing.
pl: W przeciwnym razie zaznacz <b>nasłuchuj tylko lokalnie</b> przez co tylko programy i użytkownicy na tym komputerze będą mogli komunikować się z Syncthing.

en: WebUI Listen Addresses
pl: Adres nasłuchu WebUI

en: Listen on _localhost
pl: Nasłuchuj na _localhost

en: Listen on _all interfaces
pl: Nasłuchuj na _wszystkich interfejsach

en: _Username
pl: _Użytkownik

en: _Password
pl: _Hasło

en: Saving settings...
pl: Zapisuje konfigurację...

en: Checking for available port...
pl: Sprawdzanie dostępności portu...

en: Failed to find unused port for listening.
pl: Nie udało się znaleźć wolnego portu dla nasłuchu.

en: Please, check your firewall settings and try again.
pl: Proszę sprawdź ustawienia zapory i spróbuj ponownie.

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Failed to load Syncthing configuration
pl: Nie udało się wczytać konfiguracji Syncthing

en: Failed to modify Syncthing configuration
pl: Nie udało się zmodyfikować konfiguracji Syncthing

en: Failed to save Syncthing configuration
pl: Nie udało się zapisać konfiguracji Syncthing

en: Done.
pl: Gotowe.

en: Syncthing has been successfully configured.
pl: Syncthing został pomyślnie skonfigurowany.

en: You can configure more details later, in <b>UI Settings</b> and <b>Daemon Settings</b> menus in main window of application.
pl: Więcej ustawień możesz zmienić później w menu <b>Ustawienia UI</b> oraz <b>Ustawienia demona</b> w menu głównym.

en: About Syncthing-GTK
pl: O Syncthing-GTK

en: GTK GUI and notification area icon for Syncthing
pl: Ikona Syncthing dla GTK GUI i panelu powiadomień

en: Open _Web Interface
pl: Otwórz interfejs _Web

en: Display _Daemon Output
pl: Pokaż wyjście _Demona

en: Display Syncthing-Inotify Output
pl: Pokaż wyjście Syncthing-Inotify

en: UI _Settings
pl: _Ustawienia UI

en: Add Shared _Folder
pl: Dodaj współdzielony _Folder

en: Add _Device
pl: Dodaj _Urządzenie

en: Daemon _Settings
pl: _Ustawienia demona

en: Show _ID
pl: Pokaż _ID

en: Sh_utdown Daemon
pl: _Wyłącz demona

en: _Restart Daemon
pl: _Restartuj demona

en: _About
pl: _O

en: _Quit
pl: _Wyjdź

en: Override Remote Changes
pl: Nadpisz zdalne zmiany

en: Edit _Ignore Patterns
pl: Edytuj wzorce _Ignorowania

en: _Rescan
pl: _Przeskanuj

en: _Browse
pl: _Przeglądaj

en: Resume
pl: Wznów

en: Connecting to daemon...
pl: Łącznie do demona...

en: S_top Syncthing
pl: _Zatrzymaj Syncthing

en: Resume Sync_thing
pl: Wznów Sync_thing

en: _Incoming Rate Limit
pl: Ograniczenie prędkości _pobierania

en: _Unlimited
pl: _Nielimitowane

en: _Other
pl: _Inne

en: _Outgoing Rate Limit
pl: Ograniczenie prędkości _wysyłania

en: Daemon Output
pl: Wyjście demona

en: Sync Protocol Listen Addresses
pl: Adres nasłuchu protokołu synchronizacji

en: Enable Local _Discovery
pl: Włącz lokalne _odnajdywanie

en: Enable _UPnP
pl: Włącz _UPnP

en: Local Discovery _Port
pl: _Port lokalnego odnajdywania

en: Outgoing _Rate Limit
pl: Ograniczenie prędkości _wysyłania

en: Open browser with _WebUI when daemon is starting
pl: Otwórz przeglądarkę z interfejsem _Web kiedy demon startuje

en: Enable _Anonymous Usage Reporting
pl: Włącz _anonimowe raportowanie użycia

en: Enable _Global Discovery
pl: Włącz _globalne odnajdowanie

en: Global Discovery _Servers
pl: _Serwery globalnego odnajdowania

en: Device _ID
pl: _ID urządzenia

en: Device _Name
pl: _Nazwa urządzenia

en: Shown instead of Device ID in the cluster status.
pl: Pokaż zamiast ID urządzenia w statusie grupy.

en: _Addresses
pl: _Adres

en: Enter comma separated "ip:port" addresses or "dynamic" to perform automatic discovery of the address.
pl: Wprowadź rozdzielone przecinkiem adresy "ip:port" lub wpisz "dynamic" aby użyć automatycznego wykrywania adresu.

en: Share _Folders
pl: _Foldery współdzielone

en: Select the folders to share with this device
pl: Wybierz foldery do współdzielenia z tym urządzeniem

en: _Introducer
pl: _Wprowadzający

en: Any devices configured on an introducer device will be added to this device as well.
pl: Każde urządzenie dodane na urządzeniu wprowadzającego będzie dodane również na tym urządzeniu.

en: _Compression
pl: _Kompresja

en: Device Identification
pl: Identyfikacja urządzenia

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj

en: _Download...
pl: _Pobieranie...

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Random
pl: Losowy

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Alphabetic
pl: Alfabetycznie

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Smallest First
pl: Mniejsze najpierw

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Largest First
pl: Większe najpierw

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Oldest First
pl: Najpierw najstarsze

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Newest First
pl: Najpierw najnowsze

en: Simple
pl: Prosty

en: Staggered
pl: Rozbity

en: Trashcan
pl: Kosz

en: External
pl: Zewnętrzny

en: Folder _Label
pl: _Etykieta folderu

en: Short identifier for the folder. Must be the same on all devices.
pl: Krótka nazwa folderu. Musi być taka sama na wszystkich urządzeniach.

en: _Path
pl: _Ścieżka

en: Path to the folder on the local computer. Will be created if it does not exist.
pl: Ścieżka do folderu na lokalnym komputerze. Jeśli nie istnieje, zostanie stworzony.

en: Rescan _Interval
pl: _Interwał skanowania

en: Monitor filesystem for _changes
pl: Monitoruj system plików dla _zmian

en: If enabled, changed, created and delete files are synchronized immediately, as long as Syncthing-GTK is running.
    Note: Using this along with short Rescan Interval (<300s) may consume a lot of resources.
pl: Jeśli włączone, zmiana, dodanie lub usunięcie plików, będzie natychmiast synchronizowane dopóki działa Syncthing-GTK.
    Notka: Używanie tego wraz z małym czasem skanowania (<300s) może zużywać dużo zasobów.

en: Browse...
pl: Przeglądanie...

en: Folder _ID
pl: _ID folderu

en: Optional descriptive label for the folder. Can be different on each device.
pl: Opcjonalna nazwa dla folderu. Może być inna na każdym urządzeniu.

en: _Send Only Folder
pl: Folder tylko do _wysyłania

en: Files are protected from changes made on other devices, but changes made on this device will be sent to the rest of the cluster.
pl: Pliki są zabezpieczone przed zmianami zrobionymi na innych urządzeniach ale zmiany z tego urządzenia zostaną rozesłane na inne urządzenia w grupie.

en: _Folder Settings
pl: Ustawienia _folderu

en: Select the devices to share this folder with.
pl: Wybierz urządzenie aby współdzielić z nim ten folder.

en: Share With _Devices
pl: Współdziel z _urządzeniem

en: Versioning _Mode
pl: _Tryb wersjonowania

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing.
pl: Pliki są datowane i przenoszone do folderu .stversions, kiedy zmieni je lub usunie syncthing.

en: _Keep Versions
pl: _Zachowuj wersje

en: The number of old versions to keep, per file.
pl: Liczba wersji pliku do zachowania.

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing. Versions are automatically deleted if they are older than the maximum age or exceed the number of files allowed in an interval.
    
    The following intervals are used: for the first hour a version is kept every 30 seconds, for the first day a version is kept every hour, for the first 30 days a version is kept every day, until the maximum age a version is kept every week.
pl: Pliki są datowane i przenoszone do folderu .stversions, kiedy zmieni je lub usunie syncthing. Wersje będą automatycznie kasowane jeśli przekroczą maksymalny wiek lub maksymalną liczbę plików w przedziale czasu.
    
    Używane są następujące interwały: w pierwszej godzinie pliku, nowa wersja co 30 sekund, w pierwszym dniu pliku, nowa wersja co 1 godzinę, w pierwszych 30 dniach pliku, nowa wersja co 1 dzień, później co tydzień aż do maksymalnego wieku pliku.

en: Ma_ximum Age
pl: Ma_ksymalny wiek

en: Versions _Path
pl: Ścieżka _wersji

en: Path where versions should be stored (leave empty for the default .stversions folder).
pl: Ścieżka, gdzie pliki wersji mają być przechowywane (zostaw puste dla domyślnego folderu .stversions).

en: Files are moved to .stversions folder when replaced or deleted by Syncthing
pl: Pliki są przenoszone do folderu .stversions, kiedy zmieni je lub usunie Syncthing.

en: Clean out _after
pl: Oczyść _po

en: The number of days to keep files in the trash can.
pl: Liczb dni trzymania plików w koszu.

en: An external command handles the versioning. It has to remove the file from the synced folder.
pl: Zewnętrzna komenda odpowiedzialna za wersjonowanie. Musi usuwać plik z synchronizowanego folderu.

en: Command
pl: Komenda

en: The first command line parameter is the folder path and the second parameter is the relative path in the folder.
pl: Pierwszy parametr w linii komend jest ścieżką folderu a drugi relatywną ścieżką wewnątrz tego folderu.

en: File _Versioning
pl: _Wersjonowanie pliku

en: Ignore P_ermissions
pl: Ignoruj _uprawnienia

en: File permission bits are ignored when looking for changes. Use on FAT filesystems.
pl: Uprawnienia plików będą ignorowane przy szukaniu zmian. Użyj w systemie plików FAT.

en: Minimum Free Disk Space
pl: Minimalna ilość wolnego miejsca

en: File Pull _Order
pl: _Kolejność pobierania plików

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: Ignore Patterns
pl: Wzorce ignorowania

en: See <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">Syncthing documentation</a> for list of supported patterns
pl: Zobacz <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">dokumentację Syncthing</a> aby zobaczyć listę wspieranych wyrażeń.

en: File location:
pl: Położenie pliku:

en: Lowest
pl: Najniższy

en: Low
pl: Niski

en: Normal
pl: Normalny

en: Above Normal
pl: Powyżej normalnego

en: Syncthing-GTK Settings
pl: Ustawienia Syncthing-GTK

en: Please, restart Syncthing-GTK to apply all changed settings
pl: Uruchom ponownie Syncthing-GTK aby zastosować wszystkie zmiany konfiguracji

en: When starting and Syncthing daemon is not running...
pl: Kiedy startuje ale demon Syncthing nie działa....

en: ... _wait for daemon
pl: ... _czekaj na demona

en: ... start daemon in _background
pl: … _uruchom demona w tle

en: ... _ask me what to do
pl: ... _zapytaj mnie co robić

en: When exiting after daemon was started in background...
pl: Kiedy wychodzi a demon był uruchomiony w tle...

en: ... terminate _daemon
pl: … _zakończ demona

en: ... leave daemon _running
pl: ... _pozostaw demona uruchomionego

en: ... ask me w_hat to do
pl: ... zapytaj mnie co _robić

en: Us_e traditional window header
pl: Użyj tradycyjnego nagłówka okna

en: Display desktop notifications for...
pl: Wyświetlaj powiadomienia dla...

en: ... file updates
pl: ... zaktualizowanych plików

en: ... errors
pl: ... błędów

en: ... synchronization completion
pl: ... ukończenia synchronizacji

en: Start Syncthing-GTK when I login to my desktop
pl: Uruchom Syncthing-GTK wraz z logowaniem do systemu

en: Minimize to _tray on start
pl: Minimalizuj do _obszaru powiadomień przy starcie

en: Use _icons in menu
pl: Pokaż _ikony w menu

en: Display paths in directories panel
pl: Wyświetl ścieżki w panelu katalogów

en: Force _dark theme
pl: _Wymuś ciemny motyw

en: _Interface
pl: _Interfejs

en: Integrate Syncthing with filemanagers
pl: Zintegruj Syncthing z menedżerami plików

en: Nemo (Cinamon Desktop)
pl: Nemo (Cinnamon)

en: Nautilus (Ubuntu/GNOME)
pl: Nautilus (GNOME)

en: Caja (MATE Desktop)
pl: Caja (MATE)

en: <b>Note:</b> You may need to restart your filemanager after toggling integration.
pl: <b>Informacja:</b> Ponowne uruchomienie menedżera plików może być konieczne po włączeniu integracji.

en: _Integration
pl: _Integracja

en: Keep Syncthing binary up-to-date
pl: Utrzymuj binarkę Syncthing zawsze aktualną

en: If enabled, Syncthing-GTK will automatically check for new daemon releases and replace binary with latest version.
pl: Jeśli włączone, Syncthing-GTK będzie automatycznie sprawdzał nową wersję demona, jeśli znajdzie to go zaktualizuje.

en: Daemon process priority
pl: Priorytet procesu demona

en: Priority will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
pl: Priorytet będzie użyty tylko jeśli zaznaczono opcję "<i>uruchom demona w tle</i>" na karcie "<i>Interfejs</i>".

en: Maximum number of CPU cores
pl: Maksymalna liczba rdzeni procesora

en: Sets the maximum number of CPU cores for daemon to use. This value will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
pl: Ustaw maksymalną liczbę rdzeni procesora, których może używać demon. Ta wartość będzie użyta tylko jeśli zaznaczono opcję "<i>uruchom demona w tle</i>" na karcie "<i>Interfejs</i>".

en: Daemon
pl: Demon

en: This binary will be started when syncthing daemon is not running and "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
pl: Ta binarka będzie uruchomiona jeśli demon syncthing nie działa oraz opcja "<i>uruchom demona w tle</i>" będzie zaznaczona na karcie "<i>Interfejs</i>".

en: Syncthing binary location
pl: Położenie binarki Syncthing

en: Daemon arguments and variables
pl: Zmienne oraz argumenty demona

en: Space-separated list of arguments and environment variables passed when starting above binary
    
    Use <i>VARIABLE="value"</i> to set variable and <i>-argument="value"</i>  (with dash) for argument.
    
    If you need to pass commandline to different command (such as logger or ionice), separate prefixed arguments with exclamation mark "!"
    
    Example:
      <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>
pl: Lista argumentów (oddzielonych spacją) oraz zmiennych środowiskowych zastosowanych przy starcie binarki
    
    Użyj składni <i>ZMIENNA="wartość"</i> aby ustawić zmienną oraz <i>-argument="wartość"</i> (z minusem) aby podać argument.
    
    Jeśli potrzebujesz podać polecenie do innej komendy (np. logger lub ionice), oddziel umieszczone argumenty wykrzyknikiem "!"
    
    Przykład:
    <i>STTRACE="all" logger-t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>

en: <b>Warning:</b> Changing settings on this page may prevent you from using Syncthing-GTK
pl: <b>Ostrzeżenie:</b> Zmiana ustawień na tej stronie mogą uniemożliwić używanie Syncthing-GTK
