syncthing-gtk - en to sk translation catalogue (350 entries)

en: Syncthing-GTK started and running in notification area
sk: Syncthing-GTK je spustený a beží v notifikačnej oblasti.

en: Syncthing-GTK
sk: Syncthing GTK

en: Syncing
sk: Synchronizácia

en: Scanning
sk: Skenovanie

en: Starting Syncthing daemon
sk: Spúšťa sa démon Syncthing

en: Allow Anonymous Usage Reporting?
sk: Povoliť anonymné hlásenia o používaní?

en: The encrypted usage report is sent daily.
sk: Šifrované dáta o používaní sú zasielané denne.

en: It is used to track common platforms, folder sizes and app versions.
sk: Sú používané na získavanie štatistík o platformách, veľkostiach zdieľaných adresárov a verziách aplikácie.

en: If the reported data set is changed you will be prompted with this dialog again.
sk: Ak sa rozsah zbieraných údajov v budúcnosti zmení, budete na zmenu upozornený opätovným zobrazením tohto dialógu.

en: The aggregated statistics are publicly available at
sk: Súhrn získaných štatistík je verejne dostupný na

en: Your Windows version doesn't supports cryptographic standards needed
    for Syncthing-GTK to check for Syncthing updates.
    Please, install <a href='%(url)s'>this Windows update</a> or disable update feature.
sk: Vaša verzia Windows nepodporuje kryptografické funkcie, ktoré
    Syncthing-GTK potrebuje na kontrolu a aktualizovanie Syncthing.
    Prosím, nainštalujte <a href='%(url)s'>túto aktualizáciu Windows</a> alebo vypnite aktualizácie Syncthing.

en: Extracting update...
sk: Rozbaľuje sa aktualizácia...

en: Restarting daemon...
sk: Reštartuje sa démon...

en: Failed to download upgrade: %s
sk: Sťahovanie aktualizácie zlyhalo: %s

en: Downloading Syncthing %s
sk: Sťahuje sa Syncthing %s

en: Connected to Syncthing daemon
sk: Pripojené k démonovi Syncthing

en: Connection to Syncthing daemon lost.
sk: Spojenie s démonom Syncthing bolo stratené.

en: Syncthing is probably restarting or has been shut down.
sk: Syncthing sa pravdepodobne reštartuje, alebo bol vypnutý.

en: Syncthing has been shut down.
sk: Syncthing bol vypnutý.

en: Syncthing is restarting.
sk: Syncthing sa reštartuje.

en: Please wait
sk: Prosím, počkajte...

en: Connecting to Syncthing daemon at %s...
sk: Pripájanie k démonovi Syncthing na %s...

en: Waiting for Syncthing daemon at %s...
sk: Čakanie na démona Syncthing na %s...

en: Your syncthing daemon is too old.
sk: Démon Syncthing je zastaralý.

en: Attempting to download recent, please wait...
sk: Prebieha sťahovanie aktuálnej verzie, prosím čakajte...

en: Cannot authorize with daemon. Please, use WebUI to generate API key or disable password authentication.
sk: Nepodarilo sa autentifikovať s démonom. Prosím, použite WebUI a vygenerujte API kľúč, alebo zakážte autentifikáciu heslom.

en: Your syncthing daemon is too old.
    Please, upgrade syncthing package at least to version %s and try again.
sk: Démon Syncthing je zastaralý.
    Prosím, aktualizujte balíček syncthing aspoň na verziu %s a skúste to znova.

en: Sorry, connecting to HTTPS is not supported on this platform.
    Please, use WebUI to disable HTTPS try again.
sk: Pripojenie cez HTTPS na tejto platforme nie je podporované.
    Prosím, použite WebUI, zakážte HTTPS a skúste to znova.

en: Connection to daemon failed. Check your configuration and try again.
sk: Pripojenie k démonovi sa nepodarilo. Skontrolujte konfiguráciu a skúste to znova.

en: Error message:
sk: Chybové hlásenie:

en: Possible cause: Is there another web server running on Syncthing port?
sk: Nebeží na porte Syncthing iný web server?

en: More info
sk: Ďalšie informácie

en: The configuration has been saved but not activated.
    Syncthing must restart to activate the new configuration.
sk: Konfigurácia bola uložená, ale nie je aktivovaná.
    Pre aktivovanie konfigurácie je potrebné reštartovať Syncthing.

en: _Restart
sk: _Reštartovať

en: Incompatible
sk: Nekompatibilné

en: Connecting to <b>%s</b> failed; the remote device speaks an older version of the protocol (%s) not compatible with this version
sk: Nepodarilo sa spojiť s <b>%s</b>; Zariadenie komunikuje starou verziou protokolu (%s).

en: %(device)s wants to share folder "%(folder)s". Add new folder?
sk: Zariadenie %(device)s chce zdieľať adresár "%(folder)s". Pridať nový zdieľaný adresár?

en: _Add
sk: Prid_ať

en: Device "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) at IP "<b>%(ip)s</b>" wants to connect. Add new device?
sk: Zariadenie "<b>%(name)s</b>" (%(device)s) na adrese "<b>%(ip)s</b>" sa chce pripojiť. Pridať nové zariadenie?

en: _Ignore
sk: _Ignorovať

en: RAM Utilization
sk: Využitie RAM

en: CPU Utilization
sk: Vyťaženie procesora

en: Download Rate
sk: Rýchlosť sťahovania

en: Upload Rate
sk: Rýchlosť odosielania

en: Announce Server
sk: Ohlasovací server

en: Version
sk: Verzia

en: disabled
sk: zakázaný

en: Never
sk: Nikdy

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: Connected
sk: Pripojené

en: Up to Date
sk: Synchronizované

en: Files
sk: Súbory

en: Cluster out of sync
sk: Cluster nie je synchronizovaný

en: Stopped
sk: Zastavený

en: Error
sk: Chyba

en: Synchronizing '%s'
sk: Synchronizuje sa '%s'

en: Synchronizing %s folders
sk: Synchronizuje sa %s adresárov

en: All devices offline
sk: Všetky zariadenia sú offline

en: Connecting to Syncthing daemon...
sk: Pripájanie k démonovi Sycnthing...

en: Unshared
sk: Nezdieľané

en: Hide Window
sk: Skryť okno

en: Show Window
sk: Zobraziť okno

en: Syncthing daemon doesn't appear to be running.
sk: Démon Syncthing pravdepodobne nie je spustený.

en: Start it now?
sk: Spustiť démona?

en: Always start daemon automatically
sk: Vždy automaticky spustiť démona

en: Folder ID
sk: ID adresára

en: Path
sk: Cesta

en: Global State
sk: Globálny stav

en: Local State
sk: Lokálny stav

en: Out Of Sync
sk: Nesynchronizované

en: Folder Type
sk: Typ adresára

en: Ignore Permissions
sk: Nesynchronizovať prístupové práva

en: Rescan Interval
sk: Interval skenovania

en: Shared With
sk: Zdieľané s

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: (watch)
sk: (sledované)

en: Unused
sk: Nepoužité

en: Address
sk: Adresa

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Compression
sk: Kompresia

en: Introducer
sk: Uvádzač

en: Last Seen
sk: Naposledy pripojené

en: All Data
sk: Všetko

en: Off
sk: Vypnuté

en: Send Only
sk: Len odosielanie

en: Send & Receive
sk: Odosielanie i príjem

en: Receive Only
sk: Iba prijímanie

en: Metadata Only
sk: Iba metadáta

en: Exiting.
sk: Syncthing-GTK sa vypína.

en: Shutdown Syncthing daemon as well?
sk: Vypnúť aj démona Syncthing?

en: Always do same; Don't show this window again
sk: Vždy ukončiť démona a toto okno viac nezobrazovať.

en: Do you really want to permanently stop synchronizing directory '%s'?
sk: Chcete naozaj ukončiť synchronizáciu adresára '%s'?

en: Do you really want remove device '%s' from Syncthing?
sk: Chcete naozaj odstrániť '%s' zo zoznamu zariadení?

en: Failed to start Syncthing daemon.
sk: Nepodarilo sa spustiť démona Syncthing.

en: Please, check your installation or set new path to Syncthing daemon binary.
sk: Prosím, skontrolujte, či je nainštalovaný alebo nastavte novú cestu k súboru.

en: Syncthing Daemon Settings
sk: Nastavenia Démona Syncthing

en: The entered device ID does not look valid. It should be a 52 character string consisting of letters and numbers, with spaces and dashes being optional.
sk: Zadané ID pravdepodobne nie je správne. Správne ID má 52 alfanumerických znakov nepovinne oddelených medzerami a pomlčkami.

en: Failed to load configuration from daemon.
sk: Nepodarilo sa načítať konfiguráciu démona.

en: Try again.
sk: Skúste to znovu neskôr.

en: no limit
sk: bez limitu

en: never delete
sk: nikdy nemazať

en: %s day
sk: %s deň

en: %s days
sk: %s dní

en: Failed to save configuration.
sk: Konfiguráciu sa nepodarilo uložiť.

en: Can't invoke the daemon
sk: Nemôžem vyvolať démona.

en: Syncthing binary
sk: Súbor démona Syncthing

en: Syncthing daemon binary cannot be found.
sk: Súbor démona Syncthing nebol nájdený.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below or click on <b>Download</b> button to download latest Syncthing package.
sk: Ak máte nainštalovaný Syncthing, prosím, nastavte cestu k %s, alebo kliknutím na tlačidlo <b>Stiahnuť</b> stiahnite aktuálnu verziu.

en: If you have Syncthing installed, please, set path to %s below
sk: Ak máte nainštalovaný balíček Syncthing, prosím, nastavte cestu k %s.

en: Cannot download Syncthing daemon.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť Syncthing.

en: This platform (%s) is not supported
sk: Platforma %s nieje podporovaná.

en: Downloading...
sk: Sťahuje sa...

en: Download failed.
sk: Sťahovanie zlyhalo.

en: Download finished.
sk: Sťahovanie dokončené.

en: Select Folder for new Folder
sk: Vyberte adresár pre nový adresár

en: File location:
sk: Umiestnenie súboru:

en: Unexpected folder ID sent from device "%s".
sk: Zariadenie "%s" poslalo neočakávané ID.

en: Device "%s" is trying to connect to syncthing daemon.
sk: K démonu sa pokúša pripojiť zariadenie "%s".

en: Synchronization of folder '%s' is completed.
sk: Synchronizácia adresára '%s' je dokončená.

en: Accept device "%s"
sk: Akceptovať zariadenie "%s"

en: Ignore device "%s"
sk: Ignorovať zariadenie "%s"

en: Unknown Device
sk: Neznáme zariadenie

en: Accept folder "%s"
sk: Akceptovať adresár "%s"

en: Ignore folder "%s"
sk: Ignorovať adresár "%s"

en: Folder rejected
sk: Adresár odmietnutý.

en: Unexpected folder "%(folder)s" sent from device "%(device)s".
sk: Zariadenie "%(device)s" poslalo neočakávaný adresár "%(folder)s".

en: Completed synchronization in "%s"
sk: Synchronizácia v "%s" dokončená.

en: Updates in folder "%s"
sk: Zmeny v adresáry "%s"

en: %(hostname)s: Downloaded '%(filename)s' to reflect remote changes.
sk: %(hostname)s: Súbor '%(filename)s' bol zmenený na inom zariadení.

en: %(hostname)s: Deleted '%(filename)s' to reflect remote changes.
sk: %(hostname)s: Súbor '%(filename)s' bol zmazaný na inom zariadení.

en: %(hostname)s: Downloaded %(updated)s files to reflect remote changes.
sk: %(hostname)s: %(updated)s súborov bolo zmenených na inom zariadení.

en: %(hostname)s: Deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
sk: %(hostname)s: %(deleted)s súborov bolo zmazaných na inom zariadení.

en: %(hostname)s: downloaded %(updated)s files and deleted %(deleted)s files to reflect remote changes.
sk: %(hostname)s: %(updated)s súborov bolo zmenených a %(deleted)s zmazaných na inom zariadení.

en: Conflicting file in "%s"
sk: Konflikt v adresári "%s"

en: Conflict in path "%s" detected.
sk: Detekovaný konflikt v ceste "%s"

en: Open Conflicting file in filemanager
sk: Zobraziť konfliktný súbor v správcovy súborov

en: An error occurred in Syncthing!
sk: Chyba v Syncthing!

en: Failed to determine latest Syncthing version.
sk: Nepodarilo sa určiť aktuálnu verziu Syncthing.

en: Failed to create temporary file.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný súbor.

en: Downloaded file is corrupted.
sk: Stiahnutý súbor je poškodený.

en: ~%s hours ago
sk: pred asi %s hodinami

en: %s minutes ago
sk: pred %s minútami

en: %s seconds ago
sk: pred %s sekundami

en: just now
sk: teraz

en: %s days ago
sk: pred %s dňami

en: in %s days
sk: za %s dní

en: ~%s hours from now
sk: za asi %s hodín

en: %s minutes from now
sk: za %s minút

en: %s seconds from now
sk: za %s sekúnd

en: in a moment
sk: za moment

en: UI Settings
sk: Nastavenia UI

en: Unlimited
sk: Bez limitu

en: Install %(package)s package to enable %(feature)s support
sk: Prosím, nainštalujte balíček %(package)s ak potrebujete podporu %(feature)s

en: Browse for Syncthing binary
sk: Vyhľadať súbor démona Syncthing

en: First run wizard
sk: Sprievodca prvým spustením

en: Please, check error log and fill bug report on %s.
sk: Prosím, prezrite si chybový log a zvážte vytvorenie hlásenia o chybe na %s.

en: Display error log
sk: Zobraziť chybový log

en: Next
sk: Ďalej

en: Continue this wizard to create a Syncthing configuration file or abort it to exit.
sk: Pokračovaním v sprievodcovi sa vytvorí nová konfigurácia pre Synthing.

en: Welcome to Syncthing-GTK first run wizard!
sk: Víta Vás sprievodca prvým spustením Syncthing-GTK.

en: It looks like you never have used Syncthing.
sk: Vyzerá to tak, že ste Syncthing ešte nepouźívali.

en: Initial configuration should be created.
sk: Je preto potrebné prejsť úvodnú konfiguráciu.

en: If you already had Syncthing daemon configured, please, exit this wizard and check your %s folder
sk: Ak už máte Syncthing nakonfigurovaný, prosím, ukončite sprievodcu a skontrolujte konfiguráciu v adresári %s.

en: Searching for Syncthing daemon.
sk: Hľadá sa démon Syncthing

en: Please wait...
sk: Prosím, počkajte...

en: Syncthing daemon not found.
sk: Démon Syncthing sa nenašiel.

en: Please, use package manager to install the Syncthing package.
sk: Prosím, použite správcu balíčkov a nainštalujte balíček Syncthing.

en: download latest binary
sk: stiahnite aktuálnu verziu

en: Please, use package manager to install the Syncthing package or %(download_link)s from Syncthing page and save it to your %(target)s directory.
sk: Prosím, použite správcu balíčkov a nainštalujte balíček Syncthing alebo %(download_link)s a rozbaľte ho do adresára %(target)s.

en: Syncthing daemon is too old.
sk: Démon Syncthing je zastaralý.

en: Syncthing-GTK needs Syncthing daemon %(min)s or newer, but only %(actual)s were found.
sk: Syncthing-GTK potrebuje Syncthingvo verzii %(min)s alebo novšej, ale nájdená bola iba verzia %(actual)s.

en: Alternatively, Syncthing-GTK can download Syncthing binary
sk: Alternatívne, Syncthing-GTK môže stiahnuť Syncthing

en: to %s and keep it up-to-date, but this option is meant as
sk: do %s a udržovať ho aktuálne, ale táto možnosť je myslená ako

en: last resort and generally not suggested.
sk: posledná možnosť a nie je doporučená.

en: _Download Syncthing binary
sk: _Stiahnuť Syncthing

en: Auto_update downloaded binary
sk: A_utomaticky aktualizovať

en: Syncthing daemon binary found.
sk: Démon Syncthing bol nájdený.

en: Binary path:
sk: Cesta:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Downloading Syncthing daemon.
sk: Sťahuje sa démon Syncthing.

en: Failed to download Syncthing daemon package.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť Syncthing.

en: Syncthing is generating RSA key and certificate.
sk: Syncthing generuje RSA klúč a certifikát.

en: This may take a while...
sk: Táto operácia môže chvíľu trvať...

en: Failed to generate keys
sk: Generovanie kľúčov zlyhalo

en: Syncthing daemon failed to generate RSA key or certificate.
sk: Syncthing nevygeneroval RSA kľúč alebo certifikát.

en: WebUI setup
sk: Nastavenie WebUI

en: Syncthing can be managed remotely using WebUI and even if you are going to use Syncthing-GTK, WebUI needs to be enabled, as Syncthing-GTK uses it to communicate with the Syncthing daemon.
sk: Syncthing je možné spravovať vzdialene pomocou WebUI a i v prípade, ak chcete používať výhradne Syncthing-GTK, WebUI musí byť povolené, nakoľko ho Syncthing-GTK používa na komunikáciu s démonom.

en: If you prefer to be able to manage Syncthing remotely, over the internet or on your local network, select <b>listen on all interfaces</b> and set username and password to protect Syncthing from unauthorized access.
sk: Ak plánujete spravovať Syncthing vzdialene, cez Internet alebo v rámci miestnej siete, zvoľte <b>počúvať na všetkých rozhraniach</b> a nastavte používateľské meno a heslo na ochranu pred neautorizovaným prístupom.

en: Otherwise, select <b>listen on localhost</b>, so only users and programs on this computer will be able to interact with Syncthing.
sk: V opačnom prípade môžete zvoliť <b>počúvať  lokálne</b>. Iba užívatelia a programy s prístupom k tomuto počítaču budú môcť pracovať so Syncthing.

en: WebUI Listen Addresses
sk: Adresa pre WebUI

en: Listen on _localhost
sk: Počúvať _lokálne

en: Listen on _all interfaces
sk: Počúvať n_a všetkých rozhraniach

en: _Username
sk: _Užívateľské meno

en: _Password
sk: _Heslo

en: Saving settings...
sk: Nastavenia sa ukladajú...

en: Checking for available port...
sk: Hľadá sa voľný port...

en: Failed to find unused port for listening.
sk: Nepodarilo sa nájsť voľný TCP port.

en: Please, check your firewall settings and try again.
sk: Prosím, skontrolujte nastavenia brány firewall a skúste to znova.

en: Saving...
sk: Ukladá sa...

en: Failed to load Syncthing configuration
sk: Nepodarilo sa načítať konfiguráciu Syncthing

en: Failed to modify Syncthing configuration
sk: Nepodarilo sa upraviť konfiguráciu Syncthing

en: Failed to save Syncthing configuration
sk: Nepodarilo sa uložiť konfiguráciu Syncthing

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Syncthing has been successfully configured.
sk: Konfigurácia Syncthing bola dokončená.

en: You can configure more details later, in <b>UI Settings</b> and <b>Daemon Settings</b> menus in main window of application.
sk: Ďalšie nastavenia môžete dodatočne nastaviť pomocou položiek menu <b>Nastavenia UI</b> a <b>Nastavenia Démona</b> v hlavnom okne aplikácie.

en: About Syncthing-GTK
sk: O Syncthing-GTK

en: GUI and notification area icon for Syncthing
sk: GUI a notifikačná ikona pre Syncthing

en: Open _Web Interface
sk: Otvoriť _Webové Rozhranie

en: Display _Daemon Output
sk: Zobraziť Výstup _Démona

en: UI _Settings
sk: Na_stavenia UI

en: Add Shared _Folder
sk: Pridať Zdieľaný _Adresár

en: Add _Device
sk: Pri_dať Zariadenie

en: Daemon _Settings
sk: Na_stavenia Démona

en: Show _ID
sk: Zobraziť _ID

en: Sh_utdown Daemon
sk: Vyp_núť Démona

en: _Restart Daemon
sk: _Reštartovať Démona

en: _About
sk: _O programe

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Override Remote Changes
sk: Prepísať Vzdialené Zmeny

en: Edit _Ignore Patterns
sk: Upraviť _Ignorované Súbory

en: _Rescan
sk: P_reskenovať

en: _Browse
sk: _Otvoriť

en: Resume
sk: Obnoviť

en: Connecting to daemon...
sk: Pripájanie k démonovi Sycnthing...

en: S_top Syncthing
sk: Zas_taviť Syncthing

en: Resume Sync_thing
sk: Obnoviť Synct_thing

en: _Incoming Rate Limit
sk: L_imit Rýchlosti Sťahovania

en: _Unlimited
sk: _Bez limitu

en: _Other
sk: _Iná

en: _Outgoing Rate Limit
sk: Limit Rýchlosti _Odosielania

en: Daemon Output
sk: Výstup Démona

en: Sync Protocol Listen Addresses
sk: Adresa pre Sync Protokol

en: Enable Local _Discovery
sk: Povoliť Vyhľa_dávanie v Lokálnej Sieti

en: Enable _UPnP
sk: Povoliť _UPNP

en: Local Discovery _Port
sk: _Port pre Vyhľadávanie v Lokálnej Sieti

en: Outgoing _Rate Limit
sk: Limit _Rýchlosti Odosielania

en: Open browser with _WebUI when daemon is starting
sk: Otvoriť WebUI vo webovom prehliadači pri spustení démona

en: Enable _Anonymous Usage Reporting
sk: Povoliť _Anonymné Hlásenia o Používaní

en: Enable _Global Discovery
sk: Povoliť _Globálne Vyhľadávanie

en: Global Discovery _Servers
sk: Adresa _Serveru pre Globálne Vyhľadávanie

en: Device _ID
sk: _ID Zariadenia

en: Device _Name
sk: _Názov Zariadenia

en: Shown instead of Device ID in the cluster status.
sk: Zobrazené namiesto ID v zozname zariadení

en: _Addresses
sk: _Adresy

en: Enter comma separated "ip:port" addresses or "dynamic" to perform automatic discovery of the address.
sk: Zadajte čiarkami oddelený zoznam adries v tvare "adresa:port" alebo zadajte "dynamic" pre povolenie automatického vyhľadávania adresy.

en: Share _Folders
sk: Nazdieľať _Adresáre

en: Select the folders to share with this device
sk: Vyberte adresáre, ktoré budú synchronizované s týmto zariadením

en: _Introducer
sk: U_vádzač

en: Any devices configured on an introducer device will be added to this device as well.
sk: Všetky zariadenia pridané na zariadení s povolenou funkciou Uvádzač budú automaticky pridané aj na tomto zariadení.

en: _Compression
sk: _Kompresia

en: Device Identification
sk: Identifikácia Zariadenia

en: _Browse...
sk: _Vyhľadať....

en: _Download...
sk: _Stiahnuť...

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Random
sk: Náhodné

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Alphabetic
sk: Abecedné

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Smallest First
sk: Od Najmenšieho

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Largest First
sk: Od Najväčšieho

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Oldest First
sk: Od Najstaršieho

[ctx: In File Pull Order combobox]
en: Newest First
sk: Od Nanovšieho

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Staggered
sk: Postupné

en: Trashcan
sk: Smetiak

en: External
sk: Externý skript

en: Folder _Label
sk: Označenie _Adresára

en: Generate Random
sk: Generovať Náhodné

en: Short identifier for the folder. Must be the same on all devices.
sk: Krátky identifikátor adresára. Musí byť rovnaký na všetkých zariadeniach.

en: _Path
sk: _Cesta

en: Path to the folder on the local computer. Will be created if it does not exist.
sk: Cesta k adresáru na tomto počítači. Ak zadáte neexistujúci adresár, automaticky sa vytvorí.

en: Rescan _Interval
sk: _Interval Skenovania

en: Monitor filesystem for _changes
sk: Monitorovať _zmeny súborového systému

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Folder _ID
sk: _ID Adresára

en: Optional descriptive label for the folder. Can be different on each device.
sk: Voliteľné označenie alebo popis adresára. Môže byť iné na každom zariadení.

en: _Send Only Folder
sk: Z Adresára len Odosielať

en: Files are protected from changes made on other devices, but changes made on this device will be sent to the rest of the cluster.
sk: Súbory v adresári len na odosielanie sú chránené proti prepísaniu zmenami na ostatných zariadeniach. Iba zmeny na tomto zariadení budú odosielané ostatným zariadeniam.

en: _Receive Only Folder
sk: Do ad_resára iba prijímať

en: Changes from other devices are applied to files on this device, but changes made on this device are not sent to the rest of the cluster.
sk: Zmeny z ostatných zariadení budú aplikované lokálne, ale zmeny na tomto zariadení odosielané ostatným zariadeniam nebudú.

en: _Folder Settings
sk: Nastavenia Adre_sára

en: Select the devices to share this folder with.
sk: Vyberte zariadenia, s ktorými sa bude tento adresár synchronizovať.

en: Share With _Devices
sk: Zdieľať so Zaria_deniami

en: Versioning _Mode
sk: Mód Verzionovania

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing.
sk: Súbory sú označené časovou známkou a presunuté do adresára ".stversions" namiesto prepísania pri prijatí zmien z iného zariadenia.

en: _Keep Versions
sk: _Zachovať Verzie

en: The number of old versions to keep, per file.
sk: Počet posledných verzií súboru, ktoré sa majú zachovať.

en: Files are moved to date stamped versions in a .stversions folder when replaced or deleted by syncthing. Versions are automatically deleted if they are older than the maximum age or exceed the number of files allowed in an interval.
    
    The following intervals are used: for the first hour a version is kept every 30 seconds, for the first day a version is kept every hour, for the first 30 days a version is kept every day, until the maximum age a version is kept every week.
sk: Súbory sú označené časovou známkou a presunuté do adresára ".stversions" namiesto prepísania pri prijatí zmien z iného zariadenia. Staré verzie sú automaticky vymazané, ak sú staršie, než zadaný vek alebo je prekročený maximálny počet zachovaných verzií.
    
    Použité sú nasledujúce intervaly: z mladších, než jedna hodina sa zachová jedna verzia každých 30 sekúnd, z mladších, než jeden deň jedna verzia každú hodinu a po dobu tridsať dní sa zachováva jedna verzia za každý deň. Staršie súbory sú zachovávané v týždňových intervaloch, až kým nie sú zmazané po dosiahnutí maximálneho veku.

en: Ma_ximum Age
sk: Ma_ximálny Vek Súboru

en: Versions _Path
sk: Cesta _k Verziám

en: Path where versions should be stored (leave empty for the default .stversions folder).
sk: Cesta, pod ktorou sa zachované verzie uložia. Nechajte prázdne pre použitie prednastaveného adresára ".stversions"

en: Files are moved to .stversions folder when replaced or deleted by Syncthing
sk: Prepísané alebo zmazané súbory sú presunuté do adresára ".stversions"

en: Clean out _after
sk: Vymaz_ať po

en: The number of days to keep files in the trash can.
sk: Počet dní, po ktoré sa majú súbory v odpadkovom koši zachovávať.

en: An external command handles the versioning. It has to remove the file from the synced folder.
sk: Externý skript, ktorý spravuje verzionovanie. Skript musí odstrániť aktualizovaný súbor.

en: Command
sk: Skript

en: The first command line parameter is the folder path and the second parameter is the relative path in the folder.
sk: Prvý parameter skriptu je cesta k synchronizovanému adresáru a druhý je cesta k súboru relatívna k ceste synchronizovaného adresára.

en: File _Versioning
sk: Verzionovanie _Súborov

en: Ignore P_ermissions
sk: Ignorovať Prístupo_vé Práva

en: File permission bits are ignored when looking for changes. Use on FAT filesystems.
sk: Zmeny v prístupových právach nebudú sledované. Povoľte na súborovom systéme FAT.

en: Minimum Free Disk Space
sk: Minimum Volného Miesta na Disku

en: File Pull _Order
sk: P_oradie Sťahovania

en: _Advanced
sk: _Rozšírené

en: Ignore Patterns
sk: Ignorované Súbory

en: See <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">Syncthing documentation</a> for list of supported patterns
sk: Navštívte <a href="http://docs.syncthing.net/users/ignoring.html">dokumentáciu Syncthing</a> pre zoznam podporovaných vzorcov

en: File location:
sk: Umiestnenie súboru:

en: Lowest
sk: Najnižšia

en: Low
sk: Malá

en: Normal
sk: Normálna

en: Above Normal
sk: Vysoká

en: Syncthing-GTK Settings
sk: Nastavenia Syncthing-GTK

en: Default
sk: Pôvodný

en: White
sk: Biely

en: Black
sk: Čierny

en: Please, restart Syncthing-GTK to apply all changed settings
sk: Prosím, reštartujte Syncthing-GTK aby sa aplikovali všetky zmeny v nastaveniach

en: When starting and Syncthing daemon is not running...
sk: Pri štarte, ak démon Syncthing nieje spustený...

en: ... _wait for daemon
sk: ... čakať na _spustenie démona

en: ... start daemon in _background
sk: ... spustiť démona na _pozadí

en: ... _ask me what to do
sk: ... opýtať s_a

en: When exiting after daemon was started in background...
sk: Pri ukončení, ak bol démon spustený na pozadí...

en: ... terminate _daemon
sk: ... ukončiť _démona

en: ... leave daemon _running
sk: ... ponechať démo_na spusteného

en: ... ask me w_hat to do
sk: ... opýtať _sa

en: Us_e traditional window header
sk: Použiť tradičné záhlavi_e okna

en: Display desktop notifications for...
sk: Zobraziť notifikácie pre...

en: ... file updates
sk: ... zmenené súbory

en: ... errors
sk: ... chyby

en: ... synchronization completion
sk: ... dokončenie synchronizácie

en: Start Syncthing-GTK when I login to my desktop
sk: Automaticky spustiť Syncthing-GTK pri prihlásení

en: Minimize to _tray on start
sk: Pri spustení minimalizovať do oznamovacej oblas_ti

en: Use _icons in menu
sk: Zobrazovať _ikony v menu

en: Display paths in directories panel
sk: Zobraziť cesty v zozname adresárov

en: Force _dark theme
sk: Vynútiť t_mavú tému

en: Tray icon style
sk: Štýl notifikačnej ikony

en: Language
sk: Jazyk

en: _Interface
sk: _Rozhranie

en: Integrate Syncthing with filemanagers
sk: Integrovať Syncthing so správcami súborov

en: <b>Note:</b> You may need to restart your filemanager after toggling integration.
sk: <b>Poznámka:</b> Po zmene týchto nastavení môže byť nutné reštartovať Vášho správcu súborov.

en: _Integration
sk: _Integrácia

en: Keep Syncthing binary up-to-date
sk: Udržovať Syncthing aktuálne

en: If enabled, Syncthing-GTK will automatically check for new daemon releases and replace binary with latest version.
sk: Syncthing-GTK bude automaticky kontrolovať novú verziu démona a aktualizovať ho s poslednou verziou.

en: Daemon process priority
sk: Priorita procesu démona

en: Priority will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
sk: Priorita bude použitá iba ak bude povolená možnosť <i>spustiť démona na pozadí</i>".

en: Maximum number of CPU cores
sk: Maximálny počet využitých jadier procesora

en: Sets the maximum number of CPU cores for daemon to use. This value will be used only if "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
sk: Nastavuje maximálny počet jadier procesora, ktoré bude démon používať. Nastavenie bude použité iba ak bude povolená možnosť <i>spustiť démona na pozadí</i>".

en: Daemon
sk: Démon

en: This binary will be started when syncthing daemon is not running and "<i>start daemon in background</i>" option is checked on "<i>Interface</i>" page.
sk: Tento súbor bude spustený, ak pri spustení nebude bežať démon Syncthing a možnosť <i>spustiť démona na pozadí</i>" bude povolená.

en: Syncthing binary location
sk: Umiestnenie démona Syncthing

en: Daemon arguments and variables
sk: Argumenty démona a premenné prostredia

en: Space-separated list of arguments and environment variables passed when starting above binary
    
    Use <i>VARIABLE="value"</i> to set variable and <i>-argument="value"</i>  (with dash) for argument.
    
    If you need to pass commandline to different command (such as logger or ionice), separate prefixed arguments with exclamation mark "!"
    
    Example:
      <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>
sk: Seznam parametrů a proměnných prostředí, které se použijí při spouštění démona. Oddělujte mezerou.
    
    Zadejte <i>PREMENNA="hodnota"</i> pro definování proměnné a <i>-parametr="hodnota"</i> pro zadání parametru.
    
    Pokud potřebujete celý příkazový řádek prodat jinému příkazu (například do logger nebo ionice), oddělte parametry příkazu a parametry démona vykřičníkem.
    
    Příklad:
    <i>STTRACE="all" logger -t /var/log/syncthing.log ! -logflags=10</i>

en: <b>Warning:</b> Changing settings on this page may prevent you from using Syncthing-GTK
sk: <b>Varovanie:</b> Zmena nastavení na tejto stránke môže znefunkčniť Syncthing-GTK
