Synfig UI - en to ca@valencia translation catalogue (992 entries)

en: Other
ca@valencia: Un altre

en: Text Layer
ca@valencia: Capa de text

en: unable to initialize
ca@valencia: no es pot inicialitzar

en: empty font set
ca@valencia: conjunt de tipus de lletra buit

en: Text to Render
ca@valencia: Text per renderitzar

en: Color of the text
ca@valencia: Color del text

en: Font Family
ca@valencia: Família de tipus de lletra

en: Style
ca@valencia: Estil

en: Oblique
ca@valencia: Inclinada

en: Italic
ca@valencia: Cursiva

en: Weight
ca@valencia: Pes

en: Ultralight
ca@valencia: Ultralleugera

en: Bold
ca@valencia: Negreta

en: Ultrabold
ca@valencia: Supernegra

en: Heavy
ca@valencia: Pesant

en: Horizontal Spacing
ca@valencia: Espaiat horitzontal

en: Vertical Spacing
ca@valencia: Espaiat vertical

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Size of the text
ca@valencia: Mida del text

en: Orientation
ca@valencia: Orientació

en: Text Orientation
ca@valencia: Orientació del text

en: Origin
ca@valencia: Origen

en: Text Position
ca@valencia: Posició del text

en: Font
ca@valencia: Tipus de lletra

en: Filename of the font to use
ca@valencia: Nom del fitxer del tipus de lletra que s'ha d'utilitzar

en: Kerning
ca@valencia: Interlletratge

en: Sharpen Edges
ca@valencia: Afila les vores

en: Invert
ca@valencia: Inverteix

en: No face loaded, no text will be rendered.
ca@valencia: No s'ha carregat cap tipus de lletra, no es renderitzarà cap text.

en: Text too small, no text will be rendered.
ca@valencia: El text és massa xicotet, no es renderitzarà cap text.

en: Unable to set face size.
ca@valencia: No es pot definir la mida del tipus de lletra.

en: Can't parse multibyte character.
ca@valencia: No es pot analitzar la seqüència multibyte.

en: Bevel
ca@valencia: Bisell

en: Stylize
ca@valencia: Estilitza

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Type of blur to use
ca@valencia: Tipus de difuminat que s'ha d'utilitzar

en: Box Blur
ca@valencia: Difuminat «Quadre»

en: Fast Gaussian Blur
ca@valencia: Difuminat gaussià ràpid

en: Cross-Hatch Blur
ca@valencia: Difuminat de trama de línies

en: Gaussian Blur
ca@valencia: Difuminat gaussià

en: Disc Blur
ca@valencia: Difuminat circular

en: Hi-Color
ca@valencia: Il·luminació

en: Lo-Color
ca@valencia: Ombreig

en: Light Angle
ca@valencia: Angle d'il·luminació

en: Depth of Bevel
ca@valencia: Profunditat del bisell

en: Softness
ca@valencia: Suavitat

en: Use Luma
ca@valencia: Utilitza la luminància

en: Solid
ca@valencia: Sòlid

en: Region Set
ca@valencia: Conjunt de regió

en: Set of regions to combine
ca@valencia: Conjunt de regions per combinar

en: Clamp
ca@valencia: Limita

en: Filters
ca@valencia: Filtres

en: Invert Negative
ca@valencia: Inverteix el negatiu

en: Clamp Ceiling
ca@valencia: Limita al valor superior

en: Ceiling
ca@valencia: Valor superior

en: Upper boundary of the clamping
ca@valencia: Límit superior

en: Floor
ca@valencia: Valor inferior

en: Lower boundary of the clamping
ca@valencia: Límit inferior

en: Curve Warp
ca@valencia: Deformació corba

en: Distortions
ca@valencia: Distorsions

en: Position of the destiny Spline line
ca@valencia: Posició de l'spline de destinació

en: Width
ca@valencia: Amplària

en: How much is expanded the result perpendicular to the source line
ca@valencia: Quant s'estén el resultat perpendicularment a la línia origen

en: Start Point
ca@valencia: Punt inicial

en: First point of the source line
ca@valencia: Primer punt de la línia origen

en: End Point
ca@valencia: Punt final

en: Final point of the source line
ca@valencia: Punt final de la línia origen

en: Vertices
ca@valencia: Vèrtexs

en: List of Spline Points where the source line is curved to
ca@valencia: Llista de punts d'spline cap a on la línia origen es corba

en: Fast
ca@valencia: Ràpid

en: When checked, renders quickly but with artifacts
ca@valencia: Si està marcada, renderitza ràpidament però amb artefactes

en: Time
ca@valencia: Temps

en: Import Image
ca@valencia: Importa la imatge

en: Filename
ca@valencia: Nom del fitxer

en: File to import
ca@valencia: Fitxer per importar

en: Time Offset
ca@valencia: Desfasament de temps

en: Time Offset to apply to the imported file
ca@valencia: Desfasament de temps que s'aplica al fitxer importat

en: Inside Out
ca@valencia: Al revés

en: Julia Set
ca@valencia: Conjunt de Julia

en: Inside Color
ca@valencia: Color intern

en: Color of the Set
ca@valencia: Color del conjunt

en: Outside Color
ca@valencia: Color extern

en: Color outside the Set
ca@valencia: Color fora del conjunt

en: Color Shift
ca@valencia: Desplaçament de color

en: Iterations
ca@valencia: Iteracions

en: Seed Point
ca@valencia: Punt de llavor

en: Bailout ValueBase
ca@valencia: Valor base de parada

en: Distort Inside
ca@valencia: Distorsiona l'interior

en: Shade Inside
ca@valencia: Ombreja l'interior

en: Solid Inside
ca@valencia: Interior sòlid

en: Invert Inside
ca@valencia: Inverteix l'interior

en: Color Inside
ca@valencia: Acoloreix l'interior

en: Distort Outside
ca@valencia: Distorsiona l'exterior

en: Shade Outside
ca@valencia: Ombreja l'exterior

en: Solid Outside
ca@valencia: Exterior sòlid

en: Invert Outside
ca@valencia: Inverteix l'exterior

en: Color Outside
ca@valencia: Acoloreix l'exterior

en: Color Cycle
ca@valencia: Cicle de colors

en: Smooth Outside
ca@valencia: Suavitza l'exterior

en: Break Set
ca@valencia: Trenca el conjunt

en: Modify equation to achieve interesting results
ca@valencia: Modifica l'equació per a obtindre resultats interessants

en: Mandelbrot Set
ca@valencia: Conjunt de Mandelbrot

en: Inside
ca@valencia: Interior

en: Gradient Inside
ca@valencia: Degradat interior

en: Offset Inside
ca@valencia: Desplaçament interior

en: Loop Inside
ca@valencia: Bucle interior

en: Outside
ca@valencia: Exterior

en: Gradient outside
ca@valencia: Degradat exterior

en: Smooth the coloration outside the set
ca@valencia: Suavitza el color a l'exterior del conjunt

en: Offset Outside
ca@valencia: Desplaçament exterior

en: Scale Outside
ca@valencia: Escala exterior

en: Rotate
ca@valencia: Gira

en: Transform
ca@valencia: Transforma

en: Amount
ca@valencia: Quantitat

en: Amount of rotation
ca@valencia: Angle de roració

en: Shade
ca@valencia: Ombra

en: Spherize
ca@valencia: Esferitza

en: Position
ca@valencia: Posició

en: Radius
ca@valencia: Radi

en: Clip
ca@valencia: Retalla

en: Distort Type
ca@valencia: Tipus de distorsió

en: Vertical Bar
ca@valencia: Barra vertical

en: Horizontal Bar
ca@valencia: Barra horitzontal

en: Stretch
ca@valencia: Estira

en: Size of the stretch relative to its Center
ca@valencia: Mida de l'estirament relatiu al seu centre

en: Center
ca@valencia: Centre

en: Stroboscope
ca@valencia: Estroboscopi

en: Frequency
ca@valencia: Freqüència

en: Frequency of the Strobe in times per second
ca@valencia: Freqüència de l'efecte estroboscopi en vegades per segon

en: Super Sample
ca@valencia: Supermostratge

en: Height
ca@valencia: Alçària

en: Use Parametric
ca@valencia: Paramètric

en: Be Alpha Safe
ca@valencia: Considera la transparència

en: Time Loop
ca@valencia: Bucle de temps

en: Link Time
ca@valencia: Temps d'inici

en: Start time of the loop for the cycled context
ca@valencia: Temps d'inici del bucle per al context cíclic

en: Local Time
ca@valencia: Temps local

en: The time when the resulted loop starts
ca@valencia: El moment en què el bucle resultant s'inicia

en: Duration
ca@valencia: Duració

en: Length of the loop
ca@valencia: Longitud del bucle

en: Only For Positive Duration
ca@valencia: Només per a les duracions positives

en: Symmetrical
ca@valencia: Simètric

en: When checked, loops are mirrored centered at Local Time
ca@valencia: Si està marcada, els bucles es reflecteixen centrats sobre el temps local

en: Translate
ca@valencia: Trasllada

en: Twirl
ca@valencia: Remolí

en: Center of the circle
ca@valencia: Centre del cercle

en: Radius of the circle
ca@valencia: Radi del cercle

en: Rotations
ca@valencia: Rotacions

en: When checked, distorts inside the circle
ca@valencia: Si està marcada, distorsiona dins del cercle

en: When checked, distorts outside the circle
ca@valencia: Si està marcada, distorsiona fora del cercle

en: Source TL
ca@valencia: Origen superior esquerre

en: Source BR
ca@valencia: Origen inferior dret

en: Dest TL
ca@valencia: Destinació superior esquerra

en: Top Left corner of the destination
ca@valencia: Angle superior esquerre de la destinació

en: Dest TR
ca@valencia: Destinació superior dreta

en: Top Right corner of the destination
ca@valencia: Angle superior dret de la destinació

en: Dest BR
ca@valencia: Destinació inferior dreta

en: Bottom Right corner of the destination
ca@valencia: Angle inferior dret de la destinació

en: Dest BL
ca@valencia: Destinació inferior esquerra

en: Bottom Left corner of the destination
ca@valencia: Angle inferior esquerre de la destinació

en: Interpolation
ca@valencia: Interpolació

en: Nearest Neighbor
ca@valencia: Veí més pròxim

en: Linear
ca@valencia: Lineal

en: Cosine
ca@valencia: Cosinus

en: Cubic
ca@valencia: Cúbic

en: XOR Pattern
ca@valencia: Patró XOR

en: Center of the pattern
ca@valencia: Centre del patró

en: Size of the pattern
ca@valencia: Mida del patró

en: Scale
ca@valencia: Escala

en: Amount to scale to
ca@valencia: Quantitat d'escalat

en: Point to scale from
ca@valencia: Punt d'inici de l'escalat

en: Unable to open %s
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %s.

en: %s is not in BMP format
ca@valencia: %s no està en format BMP

en: Failure while reading BITMAP::FILEHEADER from %s
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir BITMAP::FILEHEADER des de %s

en: Failure while reading BITMAP::INFOHEADER from %s
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir BITMAP::INFOHEADER des de %s

en: Reading compressed bitmaps is not supported
ca@valencia: La lectura de mapes de bits comprimits no està implementada.

en: Unsupported bit depth (bit_count=%d, should be 24 or 32)
ca@valencia: La profunditat de bit no està implementada (bit_count=%d, ha de ser 24 o 32)

en:  (animated)
ca@valencia:  (animat)

en: Unable to open file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Unable to write file header to file
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la capçalera del fitxer al fitxer.

en: Unable to write info header
ca@valencia: No s'ha pogut escriure la capçalera d'informació.

en: Unable to open pipe to encodedv
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a encodev.

en: Example
ca@valencia: Exemple

en: Gradient
ca@valencia: Degradat

en: Balls
ca@valencia: Boles

en: Radii
ca@valencia: Radis

en: Weights
ca@valencia: Pesos

en: Gradient Left
ca@valencia: Degradat esquerre

en: Gradient Right
ca@valencia: Degradat dret

en: Positive Only
ca@valencia: Només positiu

en: Simple Circle
ca@valencia: Cercle simple

en: Error: No FFmpeg binary found.
    
    Please install "ffmpeg" or "avconv" (libav-tools package).
ca@valencia: Error: No s'ha trobat el binari FFmpeg.
    
    Instal·leu «ffmpeg» o «avconv» (paquet libav-tools).

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no pipe)
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a ffmpeg (no hi ha conducte)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (pid == -1)
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a ffmpeg (pid == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (exec failed)
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a ffmpeg (ha fallat l'executable)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no file)
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a ffmpeg (no hi ha fitxer)

en: Blur
ca@valencia: Difuminat

en: Blurs
ca@valencia: Difuminats

en: Color Correct
ca@valencia: Correcció de color

en: Hue Adjust
ca@valencia: Ajust del to

en: Brightness
ca@valencia: Brillantor

en: Exposure Adjust
ca@valencia: Ajust de l'exposició

en: Gamma Adjustment
ca@valencia: Ajust de la gamma

en: Halftone 2
ca@valencia: Mitja tinta 2

en: Mask Origin
ca@valencia: Origen de la màscara

en: Mask Angle
ca@valencia: Angle de la màscara

en: Mask Size
ca@valencia: Mida de la màscara

en: Light Color
ca@valencia: Color clar

en: Dark Color
ca@valencia: Color fosc

en: Symmetric
ca@valencia: Simètric

en: Light On Dark
ca@valencia: Clar sobre l'ombra

en: Diamond
ca@valencia: Diamant

en: Stripe
ca@valencia: Banda

en: Halftone 3
ca@valencia: Mitja tinta 3

en:  Type
ca@valencia:  Tipus

en: Subtractive Flag
ca@valencia: Subtractiu

en:  Mask Origin
ca@valencia:  Origen de la màscara

en:  Mask Angle
ca@valencia:  Angle de la màscara

en: Luma Key
ca@valencia: Clau de luminància

en: Radial Blur
ca@valencia: Difuminat radial

en: Fade Out
ca@valencia: Fosa de tancament

en: Advanced Outline
ca@valencia: Contorn avançat

en: Geometry
ca@valencia: Geometria

en: A list of spline points
ca@valencia: Una llista de punts d'spline

en: Outline Width
ca@valencia: Amplària del contorn

en: Global width of the outline
ca@valencia: Amplària global del contorn

en: Expand
ca@valencia: Expandeix

en: Value to add to the global width
ca@valencia: Valor que s'ha d'afegir a l'amplària global

en: Tip Type at Start
ca@valencia: Tipus de punta a l'inici

en: Defines the Tip type of the first spline point when spline is unlooped
ca@valencia: Defineix el tipus de punta del primer vèrtex de l'spline quan l'spline és obert

en: Rounded Stop
ca@valencia: Parada arredonida

en: Squared Stop
ca@valencia: Parada quadrada

en: Peak Stop
ca@valencia: Parada en punta

en: Flat Stop
ca@valencia: Parada plana

en: Tip Type at End
ca@valencia: Tipus de punta al final

en: Defines the Tip type of the last spline point when spline is unlooped
ca@valencia: Defineix el tipus de punta de l'últim vèrtex de l'spline quan l'spline és obert

en: Cusps Type
ca@valencia: Tipus de vèrtex

en: Sharp
ca@valencia: Afilat

en: Rounded
ca@valencia: Arredonit

en: Smoothness
ca@valencia: Suavitat

en: Determines the interpolation between widthpoints. (0) Linear (1) Smooth
ca@valencia: Determina la interpolació entre els punts d'amplària. (0) Lineal (1) Suau

en: Homogeneous
ca@valencia: Homogeni

en: Width Point List
ca@valencia: Llista de punts d'amplària

en: List of width Points that defines the variable width
ca@valencia: Llista de punts d'amplària que defineix l'amplària variable

en: Dashed Outline
ca@valencia: Contorn discontinu amb guions

en: Dash Item List
ca@valencia: Llista d'elements guió

en: List of dash items that defines the dashed outline
ca@valencia: Llista d'elements guió que defineix el contorn discontinu amb guions

en: Dash Items Offset
ca@valencia: Desplaçament dels guions

en: Distance to Offset the Dash Items
ca@valencia: Distància de desplaçament dels guions

en: Checkerboard
ca@valencia: Tauler d'escacs

en: Color of checkers
ca@valencia: Color dels quadres

en: Center of the checkers
ca@valencia: Centre dels quadres

en: Size of checkers
ca@valencia: Mida dels quadres

en: Antialiasing
ca@valencia: Antialiàsing

en: Circle
ca@valencia: Cercle

en: Outline
ca@valencia: Contorn

en: Sharp Cusps
ca@valencia: Vèrtexs afilats

en: Rounded Begin
ca@valencia: Inici arredonit

en: Round off the tip
ca@valencia: Arredoneix la punta

en: Rounded End
ca@valencia: Final arredonit

en: Point 1
ca@valencia: Punt 1

en: First corner of the rectangle
ca@valencia: Primer angle del rectangle

en: Point 2
ca@valencia: Punt 2

en: Second corner of the rectangle
ca@valencia: Segon angle del rectangle

en: Expand amount
ca@valencia: Quantitat d'extensió

en: Feather X
ca@valencia: Esvaïment X

en: Feather Y
ca@valencia: Esvaïment Y

en: Use Bevel for the corners
ca@valencia: Utilitza un bisell en les cantonades

en: Keep Bevel Circular
ca@valencia: Mantín el bisell circular

en: Region
ca@valencia: Regió

en: Star
ca@valencia: Estrella

en: Outer Radius
ca@valencia: Radi exterior

en: The radius of the outer points in the star
ca@valencia: El radi de les puntes exteriors de l'estrella

en: Inner Radius
ca@valencia: Radi interior

en: The radius of the inner points in the star
ca@valencia: El radi de les puntes interiors de l'estrella

en: The orientation of the star
ca@valencia: L'orientació de l'estrella

en: Points
ca@valencia: Puntes

en: The number of points in the star
ca@valencia: El nombre de puntes de l'estrella

en: Regular Polygon
ca@valencia: Polígon regular

en: Unable to open "%s" for write access!
ca@valencia: No s'ha pogut obrir «%s» per a accés d'escriptura.

en: Description not set!
ca@valencia: No s'ha definit la descripció.

en: Conical Gradient
ca@valencia: Degradat cònic

en: Gradients
ca@valencia: Degradats

en: Gradient to apply
ca@valencia: Degradat que s'ha d'aplicar

en: Center of the cone
ca@valencia: Centre del con

en: Rotation of the gradient around the center
ca@valencia: Rotació del degradat al voltant del centre

en: Curve Gradient
ca@valencia: Degradat corb

en: Offset for the Vertices List
ca@valencia: Desplaçament per a la llista de vèrtexs

en: Global width of the gradient
ca@valencia: Amplària global del degradat

en: Loop
ca@valencia: Bucle

en: ZigZag
ca@valencia: Ziga-zaga

en: Linear Gradient
ca@valencia: Degradat lineal

en: Start point of the gradient
ca@valencia: Punt d'inici del degradat

en: End point of the gradient
ca@valencia: Punt final del degradat

en: Radial Gradient
ca@valencia: Degradat radial

en: Center of the gradient
ca@valencia: Centre del degradat

en: Spiral Gradient
ca@valencia: Degradat espiral

en: Rotation of the spiral
ca@valencia: Rotació de l'espiral

en: Clockwise
ca@valencia: Sentit horari

en: No file to load
ca@valencia: No hi ha cap fitxer per carregar.

en: Cannot create temporary file of
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal de

en: Unable to open
ca@valencia: No s'ha pogut obrir

en: Unable to get frame from
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la imatge des de

en: Bad surface from
ca@valencia: La superfície és incorrecta des de

en: Unable to open pipe to imagemagick
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a imagemagick.

en: Reached end of stream without finding PPM header
ca@valencia: S'ha arribat al final del flux i no s'ha trobat la capçalera PPM.

en: stream not in PPM format
ca@valencia: el flux no està en format PPM

en: Premature end of file (after header)
ca@valencia: El fitxer ha acabat prematurament (després de la capçalera)

en: Premature end of file
ca@valencia: El fitxer ha acabat prematurament.

en: Unable to open pipe to imagemagick's convert utility
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el conducte a la utilitat de conversió d'imagemagick.

en: Noise Distort
ca@valencia: Distorsió amb soroll

en: Displacement
ca@valencia: Desplaçament

en: How big the distortion displaces the context
ca@valencia: Amplitud de la distorsió sobre el context

en: RandomNoise Seed
ca@valencia: Llavor aleatòria del soroll

en: Change to modify the random seed of the noise
ca@valencia: Canvia per a modificar la llavor aleatòria del soroll

en: Detail
ca@valencia: Detall

en: Increase to obtain fine details of the noise
ca@valencia: Augmenta per a obtindre detalls fins del soroll

en: Animation Speed
ca@valencia: Velocitat d'animació

en: In cycles per second
ca@valencia: En cicles per segon

en: Noise Gradient
ca@valencia: Degradat de soroll

en: Size of the noise
ca@valencia: Mida del soroll

en: What type of interpolation to use
ca@valencia: Quin tipus d'interpolació s'ha d'utilitzar

en: Do Alpha
ca@valencia: Transparència

en: Uses transparency
ca@valencia: Utilitza la transparència

en: Super Sampling
ca@valencia: Supermostratge

en: Link
ca@valencia: Enllaç

en: The value node source that provides the central value
ca@valencia: L'origen del node de valor que proporciona el valor central

en: The value of the maximum random difference
ca@valencia: El valor de la diferència aleatòria màxima

en: Seed
ca@valencia: Llavor

en: Seeds the random number generator
ca@valencia: Origina el generador de nombres aleatoris

en: Speed
ca@valencia: Velocitat

en: Defines how often a new random value is chosen (in choices per second)
ca@valencia: Defineix la freqüència amb què es tria un nou valor aleatori (en tries per segon)

en: Determines how the value is interpolated from one random choice to the next
ca@valencia: Determina com s'interpola el valor d'una tria aleatòria a la següent

en: No interpolation
ca@valencia: Sense interpolació

en: Loop Time
ca@valencia: Temps d'un bucle

en: Makes the random value repeat after the given time
ca@valencia: Repeteix el valor aleatori després d'un temps donat

en: Plant
ca@valencia: Planta

en: Gradient to be used for coloring the plant
ca@valencia: Degradat que s'utilitza per a acolorir la planta

en: Split Angle
ca@valencia: Angle de divisió

en: Angle by which each split deviates from its parent
ca@valencia: Angle pel qual cada divisió es desvia del seu pare

en: Gravity
ca@valencia: Gravetat

en: Direction in which the shoots tend to face
ca@valencia: Direcció cap a la qual les branques tendeixen a orientar-se

en: Tangential Velocity
ca@valencia: Velocitat tangencial

en: Amount to which shoots tend to grow along the tangent to the spline
ca@valencia: Tendència de les branques a créixer al llarg de la tangent a l'spline

en: Perpendicular Velocity
ca@valencia: Velocitat perpendicular

en: Amount to which shoots tend to grow perpendicular to the tangent to the spline
ca@valencia: Tendència de les branques a créixer perpendicularment a la tangent a l'spline

en: Stem Size
ca@valencia: Mida de la tija

en: Size of the stem
ca@valencia: Mida de la tija

en: Size As Alpha
ca@valencia: Mida com a transparència

en: If enabled, the alpha channel from the gradient is multiplied by the stem size, and an alpha of 1.0 is used when rendering
ca@valencia: Si s'habilita, el canal alfa del degradat es multiplica per la mida de la tija, i un valor de transparència d'1.0 s'utilitza per a la renderització.

en: Reverse
ca@valencia: Inverteix

en: If enabled, render the plant in the opposite direction
ca@valencia: Si s'habilita, renderitza la planta en la direcció oposada.

en: Step
ca@valencia: Etapa

en: Measure of the distance between points when rendering
ca@valencia: Mida de la distància entre els punts quan es fa la renderització

en: Used to seed the pseudo-random number generator
ca@valencia: S'utilitza per a inicialitzar el generador de nombres pseudoaleatoris

en: Splits
ca@valencia: Divisions

en: Maximum number of times that each sprout can sprout recursively
ca@valencia: Nombre màxim de vegades que cada branca pot generar altres brots recursivament

en: Sprouts
ca@valencia: Brots

en: Number of places that growth occurs on each spline section
ca@valencia: Nombre de vegades que el creixement apareix en cada secció de l'spline

en: Random Factor
ca@valencia: Factor d'aleatorietat

en: Used to scale down all random effects.  Set to zero to disable randomness
ca@valencia: S'utilitza per a reduir tots els efectes aleatoris. Establiu-lo a zero per a inhabilitar l'aleatorietat

en: Drag
ca@valencia: Arrossegament

en: Drag slows the growth
ca@valencia: L'arrossegament alenteix el creixement.

en: Use Width
ca@valencia: Utilitza l'amplària

en: Scale the velocity by the spline's width
ca@valencia: Escala la velocitat en funció de l'amplària de l'spline

en: %s was not in PPM format
ca@valencia: %s no estava en format PPM

en: Import Svg
ca@valencia: Importa Svg

en: bool
ca@valencia: booleà

en: integer
ca@valencia: enter

en: time
ca@valencia: temps

en: spline_point
ca@valencia: punt_d'spline

en: matrix
ca@valencia: matriu

en: bone_weight_pair
ca@valencia: parell_os_pes

en: width_point
ca@valencia: punt_amplària

en: dash_item
ca@valencia: element_guió

en: list
ca@valencia: llista

en: canvas
ca@valencia: llenç

en: string
ca@valencia: text

en: gradient
ca@valencia: degradat

en: bone_object
ca@valencia: objecte_os

en: bone_valuenode
ca@valencia: node_de_valor_os

en: transformation
ca@valencia: transformació

en: in line
ca@valencia: en la línia

en: Units
ca@valencia: Unitats

en: Pixels
ca@valencia: Píxels

en: Inches
ca@valencia: Polzades

en: Meters
ca@valencia: Metres

en: Millimeters
ca@valencia: Mil·límetres

en: Centimeters
ca@valencia: Centímetres

en: Importer::open(): Cannot open empty filename
ca@valencia: Importer::open(): No es pot obrir un nom de fitxer buit.

en: Importer::open(): Couldn't find extension
ca@valencia: Importer::open(): No s'ha pogut trobar l'extensió.

en: Importer::open(): Unknown file type --
ca@valencia: Importer::open(): Tipus de fitxer desconegut --

en: Unable to create surface target
ca@valencia: No es pot crear una superfície objectiu.

en: Z Depth
ca@valencia: Profunditat Z

en: Modifies the position of the layer in the layer stack
ca@valencia: Modifica la posició de la capa en la pila de capas

en: Top-Left
ca@valencia: Superior esquerre

en: Upper left-hand Corner of image
ca@valencia: Angle superior esquerre de la imatge

en: Bottom-Right
ca@valencia: Inferior dret

en: Lower right-hand Corner of image
ca@valencia: Angle inferior dret de la imatge

en: Opacity
ca@valencia: Opacitat

en: Alpha channel of the layer
ca@valencia: Canal alfa de la capa

en: Blend Method
ca@valencia: Mètode de barreja

en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

en: Index
ca@valencia: Índex

en: Copy Index
ca@valencia: Copia l'índex

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Motion Blur
ca@valencia: Difuminat de moviment

en: Aperture
ca@valencia: Obertura

en: Subsamples Factor
ca@valencia: Factor de submostratge

en: Subsampling Type
ca@valencia: Tipus de submostratge

en: Hyperbolic
ca@valencia: Hiperbòlic

en: Subsample Start Amount
ca@valencia: Quantitat d'inici del submostratge

en: Subsample End Amount
ca@valencia: Quantitat final del submostratge

en: Position offset
ca@valencia: Desplaçament de posició

en: Transformation
ca@valencia: Transformació

en: Canvas
ca@valencia: Llenç

en: Group content
ca@valencia: Agrupa el contingut

en: Multiplier to speed up, slow down, freeze, or reverse time
ca@valencia: Multiplica per a accelerar, alentir, congelar, o invertir el temps

en: Time Offset to apply to the context
ca@valencia: Desfasament de temps que s'aplica al context

en: Lock Selection
ca@valencia: Bloqueja la selecció

en: Outline Grow
ca@valencia: Creixement del contorn

en: Exponential value to grow children Outline layers width
ca@valencia: Valor que fa créixer de manera exponencial l'amplària de les capes de contorn filles

en: Polygon
ca@valencia: Polígon

en: Vertices List
ca@valencia: Llista de vèrtexs

en: Define the corners of the polygon
ca@valencia: Defineix els angles del polígon

en: Shape
ca@valencia: Forma

en: Internal
ca@valencia: Intern

en: Feather
ca@valencia: Esvaïment

en: Type of Feather
ca@valencia: Tipus d'esvaïment

en: Type of feathering to use
ca@valencia: Tipus d'esvaïment que s'ha d'utilitzar

en: Winding Style
ca@valencia: Estil de superposició

en: Winding style to use
ca@valencia: Estil de superposició que s'ha d'utilitzar

en: Non Zero
ca@valencia: No zero

en: Even/Odd
ca@valencia: Parell/Senar

en: Skeleton
ca@valencia: Esquelet

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Bones
ca@valencia: Ossos

en: Skeleton Deformation
ca@valencia: Deformació d'esquelet

en: List of bones
ca@valencia: Llista d'ossos

en: First corner of the bounds rectangle
ca@valencia: Primer angle del rectangle marc

en: Second corner of the bounds rectangle
ca@valencia: Segon angle del rectangle marc

en: Horizontal subdivisions
ca@valencia: Subdivisions horitzontals

en: Count of horizontal subdivisions of the transformation grid
ca@valencia: Nombre de subdivisions horitzontals de la graella de transformació

en: Vertical subdivisions
ca@valencia: Subdivisions verticals

en: Count of vertical subdivisions of the transformation grid
ca@valencia: Nombre de subdivisions verticals de la graella de transformació

en: Solid Color
ca@valencia: Color sòlid

en: Fill color of the layer
ca@valencia: Ompli el color de la capa

en: Sound
ca@valencia: So

en: Path to sound file
ca@valencia: Camí al fitxer de so

en: Delay
ca@valencia: Retard

en: Delay before play
ca@valencia: Retard abans de la reproducció

en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Volume of sound
ca@valencia: Volum del so

en: Switch
ca@valencia: Selector

en: Active Layer Name
ca@valencia: Nom de la capa activa

en: No images in list
ca@valencia: No hi ha cap imatge en la llista.

en: cannot load '%s' recursively
ca@valencia: no es pot carregar «%s» recursivament

en: Unexpected element <%s>, Expected <%s>
ca@valencia: Element inesperat <%s>, s'esperava <%s>

en: Unexpected element <%s>
ca@valencia: Element inesperat <%s>

en: Too many warnings
ca@valencia: Hi ha massa avisos.

en: <%s> is missing "%s" attribute
ca@valencia: <%s> té un atribut «%s» que falta

en: <%s> should not contain anything
ca@valencia: <%s> no ha de contindre res

en: <%s> is missing "value" attribute
ca@valencia: <%s> té un atribut «valor» que falta

en: Bad value "%s" in <%s>
ca@valencia: El valor «%s» és incorrecte en <%s>

en: <%s> is missing "pos" attribute
ca@valencia: <%s> té un atribut «pos» que falta

en: Unable to create <animated> with type "%s"
ca@valencia: No es pot crear <animated> amb el tipus «%s».

en: <waypoint> is missing attribute "time"
ca@valencia: Falta l'atribut «temps» a <waypoint>

en: Found "use" attribute for <waypoint>, but it wasn't empty. Ignoring contents...
ca@valencia: S'ha trobat l'atribut «ús» per a <waypoint>, però no era buit. S'ignora el contingut...

en: Unknown ID (%s) referenced in waypoint
ca@valencia: ID desconegut (%s) referenciat en la interpolació

en: <%s> is missing its data
ca@valencia: Falten les dades en <%s>

en: Bad data for <waypoint>
ca@valencia: Les dades són incorrectes per a <waypoint>

en: Unexpected element <%s> after <waypoint> data, ignoring...
ca@valencia: Hi ha un element inesperat <%s> després de les dades de <waypoint>, s'ignora...

en: Missing attribute "type" in <%s>
ca@valencia: Falta l'atribut «tipus» en <%s>

en: Bad type in <%s>
ca@valencia: Hi ha un tipus incorrecte en <%s>

en: <%s> did not accept type '%s'
ca@valencia: <%s> no accepta el tipus «%s»

en: '%s' was already defined in <%s>
ca@valencia: «%s» ja està definit en <%s>

en: '%s' attribute in <%s> references unknown ID '%s'
ca@valencia: L'atribut «%s» en <%s> fa referència a un ID desconegut «%s».

en: Unable to set link '"%s" to ValueNode "%s" (link #%d in "%s")
ca@valencia: No es pot establir l'enllaç «%s» al node de valor «%s» (enllaç #%d en «%s»)

en: Unknown Exception thrown when referencing ValueNode "%s"
ca@valencia: S'ha llançat una excepció desconeguda quan es feia referència al node de valor «%s»

en: element <%s> is missing its contents
ca@valencia: falta el contingut de l'element <%s>

en: Parse of '%s' failed
ca@valencia: L'anàlisi de «%s» ha fallat.

en: Unable to connect value node ('%s' of type '%s') to link %d (%s)
ca@valencia: No es pot connectar el node de valor («%s» de tipus «%s») a l'enllaç %d (%s)

en: Unknown Exception thrown when working on element "%s"
ca@valencia: S'ha llançat una excepció desconeguda quan es treballava en l'element «%s»

en: <%s> is missing link %d (%s)
ca@valencia: <%s> no té l'enllaç %d (%s)

en: Unable to create <list>
ca@valencia: No es pot crear la <list>

en: <entry> is missing its contents or missing "use" element
ca@valencia: Falta el contingut a <entry> o falta l'element «ús»

en: Unable to create <dynamic_list>
ca@valencia: No es pot crear la <dynamic_list>

en: Bad data in <%s>
ca@valencia: Hi ha dades incorrectes en <%s>

en: Expected a ValueNode.  Refer to '%s'
ca@valencia: S'esperava un node de valor. Fa referència a «%s».

en: Bad ID "%s"
ca@valencia: ID incorrecte «%s»

en: Duplicate ID "%s"
ca@valencia: ID duplicat «%s»

en: Unknown Exception thrown when adding ValueNode "%s"
ca@valencia: S'ha llançat una excepció desconeguda quan s'afegia el node de valor «%s»

en: Missing "type" attribute to "layer" element
ca@valencia: Falta l'atribut «tipus» a l'element «capa»

en: Installed layer version is smaller than layer version in file
ca@valencia: La versió de capa instal·lada és més menuda que la versió de capa en el fitxer

en: <name> entry for <layer> is not yet supported. Ignoring...
ca@valencia: L'entrada <name> per a <layer> encara no està implementada. S'ignora...

en: <desc> entry for <layer> is not yet supported. Ignoring...
ca@valencia: L'entrada <desc> per a <layer> encara no està implementada. S'ignora...

en: Missing "name" attribute for <param>.
ca@valencia: Falta l'atribut «nom» per a <param>.

en: Found "use" attribute for <param>, but it wasn't empty. Ignoring contents...
ca@valencia: S'ha trobat l'atribut «ús» per a <param>, però no era buit. S'ignora el contingut...

en: Empty use="" value in <param>
ca@valencia: Valor buit use="" en <param>

en: Failed to load subcanvas '%s'
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el subllenç «%s»

en: Layer rejected canvas link
ca@valencia: La capa ha rebutjat l'enllaç al llenç.

en: Unknown ID (%s) referenced in parameter "%s"
ca@valencia: ID desconegut (%s) referenciat en el paràmetre «%s»

en: <param> is either missing its contents, or missing a "use" attribute.
ca@valencia: Falta el contingut a <param> o falta un atribut «ús».

en: Bad data for <param>
ca@valencia: Les dades són incorrectes per a <param>

en: Layer '%s' rejected value for parameter '%s'
ca@valencia: La capa «%s» ha rebutjat el valor del paràmetre «%s»

en: Unexpected element <%s> after <param> data, ignoring...
ca@valencia: Hi ha un element inesperat <%s> després de les dades de <param>, s'ignora...

en: Canvas with width or height less than one is not allowed
ca@valencia: L'alçària i amplària del llenç no han de ser inferiors a u.

en: Group canvases cannot have a <defs> section
ca@valencia: Els llenços agrupats no poden tindre una secció <defs>

en: Inline canvas cannot have a <bones> section
ca@valencia: El llenç en la línia no pot tindre una secció <bones>

en: Group canvases cannot have keyframes
ca@valencia: Els llenços agrupats no poden tindre fotogrames clau

en: Group canvases cannot have metadata
ca@valencia: Els llenços agrupats no poden tindre metadades

en: <meta> must have a name
ca@valencia: <meta> ha de ser un nom

en: <meta> must have content
ca@valencia: <meta> ha de tindre contingut

en: blank "name" entity
ca@valencia: l'entitat «nom» és buida

en: blank "desc" entity
ca@valencia: l'entitat «desc» és buida

en: blank "author" entity
ca@valencia: l'entitat «autor» és buida

en: Canvas '%s' has undefined %s: %s
ca@valencia: El llenç «%s» té sense definir %s: %s

en: ValueNode
ca@valencia: Node de valor

en: ValueNodes
ca@valencia: Nodes de valor

en: Can't find linked file
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el fitxer enllaçat.

en: Can't open file
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.

en: Starting Subsystem "Sound"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «So»

en: Unable to initialize subsystem "Sound"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «So»

en: Starting Subsystem "Types"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «Tipus»

en: Unable to initialize subsystem "Types"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «Tipus»

en: Starting Subsystem "Modules"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «Mòduls»

en: Unable to initialize subsystem "Modules"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «Mòduls»

en: Starting Subsystem "Layers"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «Capes»

en: Unable to initialize subsystem "Layers"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «Capes»

en: Starting Subsystem "Targets"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «Objectius»

en: Unable to initialize subsystem "Targets"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «Objectius»

en: Starting Subsystem "Importers"
ca@valencia: S'està iniciant el subsistema «Importadors»

en: Unable to initialize subsystem "Importers"
ca@valencia: No es pot inicialitzar el subsistema «Importadors»

en: Loading modules from %s
ca@valencia: S'estan carregant els mòduls des de %s.

en: DONE
ca@valencia: FET

en: warning
ca@valencia: avís

en: Errors on lt_dlinit()
ca@valencia: Errors en lt_dlinit()

en: Unable to load module '%s'
ca@valencia: No es pot carregar el mòdul «%s».

en: Attempting to register "%s"
ca@valencia: S'està intentant registrar «%s»

en: Unable to find module "%s" (%s)
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el mòdul «%s» (%s).

en: Found module "%s"
ca@valencia: S'ha trobat el mòdul «%s».

en: Unable to find entrypoint in module "%s" (%s)
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el punt d'entrada del mòdul «%s» (%s).

en: Entrypoint did not return a module.
ca@valencia: El punt d'entrada no ha tornat cap mòdul.

en: Success for "%s"
ca@valencia: Satisfactori per a «%s».

en: Unnamed
ca@valencia: Sense nom

en: Surface Palette
ca@valencia: Paleta de superfície

en: %0.2f%% Gray
ca@valencia: Gris %0.2f%%

en: Unable to open %s for write
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %s per a escriptura.

en: Unable to open %s for read
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %s per a lectura.

en: %s does not appear to be a valid %s palette file
ca@valencia: %s no sembla ser un fitxer de paleta %s vàlid

en: %s does not appear to be a supported palette file
ca@valencia: %s no sembla ser un fitxer de paleta admés

en: Composite
ca@valencia: Compost

en: Straight
ca@valencia: Directe

en: Onto
ca@valencia: Damunt

en: Straight Onto
ca@valencia: Directe damunt

en: Behind
ca@valencia: Darrere

en: Screen
ca@valencia: Pantalla

en: Overlay
ca@valencia: Superposició

en: Hard Light
ca@valencia: Llum dura

en: Multiply
ca@valencia: Multiplica

en: Divide
ca@valencia: Divideix

en: Add
ca@valencia: Suma

en: Subtract
ca@valencia: Resta

en: Difference
ca@valencia: Diferència

en: Brighten
ca@valencia: Aclareix

en: Darken
ca@valencia: Enfosqueix

en: Hue
ca@valencia: To

en: Saturation
ca@valencia: Saturació

en: Luminance
ca@valencia: Luminància

en: Alpha Over
ca@valencia: Alfa per damunt

en: Alpha Brighten
ca@valencia: Aclareix l'alfa

en: Alpha Darken
ca@valencia: Enfosqueix l'alfa

en: Alpha
ca@valencia: Transparència

en: Target panic
ca@valencia: Pànic en objectiu

en: Unknown value(%s), cannot create XML representation!
ca@valencia: Valor desconegut(%s), no es pot crear una representació XML

en: Unknown ValueNode Type (%s), cannot create an XML representation
ca@valencia: Tipus de node de valor desconegut (%s), no es pot crear una representació XML

en: Target initialization failure
ca@valencia: Ha fallat la inicialització de l'objectiu.

en: Accelerated Renderer Failure
ca@valencia: Ha fallat la renderització accelerada.

en: Bad surface
ca@valencia: Superfície incorrecta

en: Unable to put surface on target
ca@valencia: No es pot aplicar la superfície a l'objectiu.

en: Ran out of memory (Probably a bug)
ca@valencia: No hi ha memòria (probablement un error)

en: Caught unknown error, rethrowing...
ca@valencia: S'ha capturat un error desconegut, s'està tornant a llançar...

en: Time(): No unit provided in time code, assuming FRAMES ("%s")
ca@valencia: Time(): No s'ha proporcionat la unitat de temps, se suposa FOTOGRAMES ("%s")

en: Time(): No unit provided in time code and frame rate is unknown! Assuming SECONDS
ca@valencia: Time(): No s'ha proporcionat la unitat de temps i el nombre de fotogrames per segon és desconegut. Se suposa SEGONS

en: Placeholder
ca@valencia: Espai reservat

en: %s:%d wrong type for %s: need %s but got %s
ca@valencia: %s:%d tipus incorrecte per a %s: cal %s i no %s

en: Bad type: ValueNode '%s' doesn't accept type '%s'
ca@valencia: Tipus incorrecte: el node de valor «%s» no accepta el tipus «%s».

en: :Bad type
ca@valencia: :tipus incorrecte

en: One or both of my parameters aren't set!
ca@valencia: Un o dos dels meus paràmetres no estan definits.

en: Left Hand Side of the add
ca@valencia: Costat esquerre de la suma

en: Right Hand Side of the add
ca@valencia: Costat dret de la suma

en: Scalar
ca@valencia: Escalar

en: Value that multiplies the add
ca@valencia: Valor que multiplica la suma

en: Attempting to get the inverse of a non invertible Valuenode
ca@valencia: S'està intentant obtindre l'invers d'un node de valor que no es pot invertir

en: Link1
ca@valencia: Enllaç1

en: First operand of the AND operation
ca@valencia: El primer operand de l'operació I

en: Link2
ca@valencia: Enllaç2

en: Second operand of the AND operation
ca@valencia: El segon operand de l'operació I

en: Value to convert to string
ca@valencia: Valor per a convertir la cadena

en: Width of the string
ca@valencia: Amplària de la cadena

en: Precision
ca@valencia: Precisió

en: Number of decimal places
ca@valencia: Nombre de decimals

en: Zero Padded
ca@valencia: Completat amb zeros

en: When checked, the string is left filled with zeros to match the width
ca@valencia: Si està marcada, la cadena es completa amb zeros per a igualar l'amplària

en: Animated
ca@valencia: Animat

en: A waypoint already exists at this point in time
ca@valencia: Un punt d'interpolació ja existeix en aquest punt de temps

en: %s: You cannot use a %s in an animated ValueNode
ca@valencia: %s: No podeu utilitzar un %s en un node de valor animat.

en: Cosine of the angle
ca@valencia: Cosinus de l'angle

en: Sine of the angle
ca@valencia: Sinus de l'angle

en: No entries in list
ca@valencia: No hi ha cap entrada en la llista.

en: No entries in ret_list
ca@valencia: No hi ha cap entrada en la llista ret_list

en: Vertex %03d
ca@valencia: Vèrtex %03d

en: The Spline where the tangent is linked to
ca@valencia: L'spline al qual la tangent està enllaçada

en: When checked, the amount would loop
ca@valencia: Si està marcada, la quantitat es repeteix

en: The position of the linked tangent on the Spline (0,1]
ca@valencia: La posició sobre l'spline de la tangent enllaçada (0,1)

en: Offset
ca@valencia: Desplaçament

en: Angle offset of the tangent
ca@valencia: Angle de desplaçament de la tangent

en: Scale of the tangent
ca@valencia: Escala de la tangent

en: Fixed Length
ca@valencia: longitud fixa

en: When checked, the tangent's length is fixed
ca@valencia: Si està marcada, la longitud de la tangent és fixa

en: When checked, the tangent is Spline length based
ca@valencia: Si està marcada, la tangent es basa en la longitud de l'spline

en: The spline where the vertex is linked to
ca@valencia: L'spline al qual el vèrtex està enllaçat

en: The position of the linked vertex on the Spline (0,1]
ca@valencia: La posició sobre l'spline del vèrtex enllaçat (0,1)

en: When checked, the position is Spline length based
ca@valencia: Si està marcada, la posició es basa en la longitud de l'spline

en: The spline where the width is linked to
ca@valencia: L'spline al qual l'amplària està enllaçada

en: The position of the linked width on the spline (0,1]
ca@valencia: La posició sobre l'spline de l'amplària enllaçada (0,1)

en: Scale of the width
ca@valencia: Escala de l'amplària

en: When checked, the width is spline length based
ca@valencia: Si està marcada, l'amplària es basa en la longitud de l'spline

en: Reference
ca@valencia: Referència

en: The referenced tangent to reverse
ca@valencia: La tangent referenciada que s'ha d'invertir

en: When checked, the reference is reversed
ca@valencia: Si està marcada, s'inverteix la referència

en: Bone %d
ca@valencia: Os %d

en: The name of the bone
ca@valencia: El nom de l'os

en: Parent
ca@valencia: Pare

en: The parent bone of the bone
ca@valencia: L'os pare de l'os

en: The rotating origin of the bone relative to its parent
ca@valencia: L'origen de rotació de l'os en relació amb el seu pare

en: The rotating angle of the bone relative to its parent
ca@valencia: L'angle de rotació de l'os en relació amb el seu pare

en: Local Length Scale
ca@valencia: Escala local de longitud

en: Bone Width
ca@valencia: Amplària de l'os

en: Bone width at its origin
ca@valencia: Amplària de l'os al seu inici

en: Recursive Length Scale
ca@valencia: Escala recursiva de longitud

en: The scale of the bone and its children aligned to its length
ca@valencia: L'escala de l'os i dels seus fills alineada sobre la seua longitud

en: Tip Width
ca@valencia: Amplària de l'extrem

en: Bone width at its tip
ca@valencia: Amplària de l'os en l'extrem

en: Z-Depth
ca@valencia: Profunditat Z

en: The z-depth of the bone
ca@valencia: La profunditat Z de l'os

en: Length Setup
ca@valencia: Paràmetre de longitud

en: The length of the bone at setup
ca@valencia: La longitud de l'os en la instal·lació

en: Bone Weight List
ca@valencia: Llista de pes dels ossos

en: List of bones used to calculate the influence
ca@valencia: Llista d'ossos utilitzats per a calcular la influência

en: The value node being bone influenced
ca@valencia: El node de valor que és influenciat per l'os

en: Bone
ca@valencia: Os

en: The linked bone
ca@valencia: L'os enllaçat

en: Base value
ca@valencia: Valor de base

en: Make translation
ca@valencia: Fes la translació

en: Make rotation
ca@valencia: Fes la rotació

en: Skew
ca@valencia: Inclinació

en: Make skew
ca@valencia: Fes la inclinació

en: Scale X
ca@valencia: Escala X

en: Make scaling by X-axis
ca@valencia: Fes l'escalat per l'eix X

en: Scale Y
ca@valencia: Escala Y

en: Make scaling by Y-axis
ca@valencia: Fes l'escalat per l'eix Y

en: Bone used to make influence
ca@valencia: Os utilitzat per a definir la influència

en: The relative value of influence of the bone
ca@valencia: El valor relatiu de la influència de l'os

en: The left side of the comparison
ca@valencia: El costat esquerre de la comparació

en: The right side of the comparison
ca@valencia: El costat dret de la comparació

en: Greater
ca@valencia: Major

en: When checked, returns true if LHS > RHS
ca@valencia: Si està marcada, torna verdader si LHS > RHS

en: Equal
ca@valencia: Igual

en: When checked, returns true if LHS = RHS
ca@valencia: Si està marcada, torna verdader si LHS = RHS

en: Less
ca@valencia: Menor

en: When checked, returns true if LHS < RHS
ca@valencia: Si està marcada, torna verdader si LHS < RHS

en: Bad type for composite
ca@valencia: El tipus és incorrecte per a compondre.

en: Red
ca@valencia: Roig

en: The red component of the color
ca@valencia: El component roig del color

en: Green
ca@valencia: Verd

en: The green component of the color
ca@valencia: El component verd del color

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: The blue component of the color
ca@valencia: El component blau del color

en: The alpha of the color
ca@valencia: La transparència alfa del color

en: Vertex 1
ca@valencia: Vèrtex 1

en: The first vertex of the segment
ca@valencia: El primer vèrtex del segment

en: The first tangent of the segment
ca@valencia: La primera tangent del segment

en: Vertex 2
ca@valencia: Vèrtex 2

en: The second vertex of the segment
ca@valencia: El segon vèrtex del segment

en: The second tangent of the segment
ca@valencia: La segona tangent del segment

en: X-Axis
ca@valencia: Eix X

en: The X-Axis component of the vector
ca@valencia: El component eix X del vector

en: Y-Axis
ca@valencia: Eix Y

en: The Y-Axis component of the vector
ca@valencia: El component eix Y del vector

en: Vertex
ca@valencia: Vèrtex

en: The vertex of the Spline Point
ca@valencia: El vèrtex del punt de l'spline

en: The width of the Spline Point
ca@valencia: L'amplària del punt de l'spline

en: Defines the Off and On position relative to neighbours
ca@valencia: Defineix les posicions activat i desactivat en relació amb els punts veïns

en: Split
ca@valencia: Separa

en: When checked, tangents are independent
ca@valencia: Si està marcada, les tangents són independents

en: The first tangent of the Spline Point
ca@valencia: La primera tangent del punt d'spline

en: The second tangent of the Spline Point
ca@valencia: La segona tangent del punt d'spline

en: Radius Split
ca@valencia: Separa el radi

en: When checked, tangent's radii are independent
ca@valencia: Si està marcada, els radis de la tangent són independents

en: Angle Split
ca@valencia: Separa l'angle

en: When checked, tangent's angles are independent
ca@valencia: Si està marcada, els angles de la tangent són independents

en: The [0,1] position of the Width Point over the Spline
ca@valencia: La posició [0,1] del punt d'amplària sobre l'spline

en: The width of the Width Point
ca@valencia: L'amplària del punt d'amplària

en: Side Type Before
ca@valencia: Tipus de costat anterior

en: Defines the interpolation type of the width point
ca@valencia: Defineix el tipus d'interpolació del punt d'amplària

en: Interpolate
ca@valencia: Interpola

en: Side Type After
ca@valencia: Tipus de costat posterior

en: Lower Boundary
ca@valencia: Límit inferior

en: Defines the position at start of the Spline
ca@valencia: Defineix la posició a l'inici de l'spline

en: Upper Boundary
ca@valencia: Límit superior

en: Defines the position at end of the Spline
ca@valencia: Defineix la posició al final de l'spline

en: The offset length of the Dash Item over the Spline
ca@valencia: La longitud del desplaçament de l'element guió sobre l'spline

en: Length
ca@valencia: Longitud

en: The length of the Dash Item
ca@valencia: La longitud de l'element guió

en: Defines the side type of the dash item
ca@valencia: Defineix el tipus de costat de l'element guió

en: The Offset component of the transformation
ca@valencia: El component desplaçament de la transformació

en: The Angle component of the transformation
ca@valencia: El component angle de la transformació

en: Skew Angle
ca@valencia: Angle d'inclinació

en: The Skew Angle component of the transformation
ca@valencia: El component angle d'inclinació de la transformació

en: The Scale component of the transformation
ca@valencia: El component escala de la transformació

en: The Weight of the value
ca@valencia: El pes del valor

en: Value
ca@valencia: Valor

en: The Value
ca@valencia: El valor

en: First
ca@valencia: Primer

en: The First Value
ca@valencia: El primer valor

en: Second
ca@valencia: Segon

en: The Second Value
ca@valencia: El segon valor

en: Value to calculate the cosine
ca@valencia: Valor per a calcular el cosinus

en: Amplitude
ca@valencia: Amplitud

en: Multiplier of the resulting cosine
ca@valencia: Multiplicador del cosinus resultant

en: Value to calculate the derivative
ca@valencia: Valor per a calcular la derivada

en: Interval of time to calculate the finite differences
ca@valencia: Interval de temps per a calcular les diferències finites

en: Accuracy
ca@valencia: Precisió

en: Accuracy of the derivative
ca@valencia: Precisió de la derivada

en: Rough
ca@valencia: Aproximada

en: Fine
ca@valencia: Fina

en: Extreme
ca@valencia: Extrema

en: Order
ca@valencia: Ordre

en: Order of the derivative
ca@valencia: Ordre de la derivada

en: First Derivative
ca@valencia: Primera derivada

en: Second Derivative
ca@valencia: Segona derivada

en: DashItem %03d
ca@valencia: Element guió %03d

en: The left side of the dot product
ca@valencia: El costat esquerre del producte escalar

en: The right side of the dot product
ca@valencia: El costat dret del producte escalar

en: From
ca@valencia: Des de

en: Initial value of the index
ca@valencia: Valor inicial de l'índex

en: To
ca@valencia: Fins a

en: Final value of the index
ca@valencia: Valor final de l'índex

en: Amount increment of the index
ca@valencia: Quantitat d'increment de l'índex

en: Tip static
ca@valencia: Extrem estàtic

en: Equilibrium tip position without external forces
ca@valencia: Punt d'equilibri sense forces externes

en: Basement of the dynamic system
ca@valencia: Base del sistema dinàmic

en: Force
ca@valencia: Força

en: External force applied on the mass center of gravity
ca@valencia: Forca externa aplicada al centre de gravetat de la massa

en: Torque
ca@valencia: Torsió

en: External momentum applied at the center of inertia
ca@valencia: Impuls extern aplicat al centre d'inèrcia

en: Damping coefficient
ca@valencia: Coeficient d'amortiment

en: Radial damping coefficient of the dynamic system
ca@valencia: Coeficient d'amortiment radial del sistema dinàmic

en: Friction coefficient
ca@valencia: Coeficient de fricció

en: Rotational friction coefficient of the dynamic system
ca@valencia: Coeficient de fricció rotacional del sistema dinàmic

en: Spring coefficient
ca@valencia: Coeficient de compressió

en: Radial spring coefficient of the dynamic system
ca@valencia: Coeficient de compressió radial del sistema dinàmic

en: Torsion coefficient
ca@valencia: Coeficient de torsió

en: Torsion coefficient of the dynamic system
ca@valencia: Coeficient de torsió del sistema dinàmic

en: Mass
ca@valencia: Massa

en: Mass of the dynamic system
ca@valencia: Massa del sistema dinàmic

en: Moment of Inertia
ca@valencia: Moment d'inèrcia

en: Moment of inertia of the dynamic system
ca@valencia: Moment d'inèrcia del sistema dinàmic

en: Spring rigid
ca@valencia: Rigidesa de l'elasticitat

en: When checked, linear spring is rigid
ca@valencia: Si està marcada, l'elasticitat lineal és rígida

en: Torsion rigid
ca@valencia: Rigidesa de la torsió

en: Origin drags tip
ca@valencia: L'origen arrossega l'extrem

en: List type/item type mismatch, throwing away mismatch
ca@valencia: El tipus i l'element de llista no concorden, es descarta la concordança

en: Item %03d
ca@valencia: Element %03d

en: The value to raise the constant 'e'
ca@valencia: El valor per a augmentar la constant «e»

en: Multiplier of the resulting exponent
ca@valencia: Multiplicador de l'exponent resultant

en: The gradient where the color is picked from
ca@valencia: El degradat del qual s'agafa el color

en: The position of the color at the gradient (0,1]
ca@valencia: La posició del color en el degradat (0,1]

en: When checked, the index would loop
ca@valencia: Si està marcada, l'índex es repeteix

en: Gradient Rotate
ca@valencia: Rotació de degradat

en: The source gradient to rotate
ca@valencia: El degradat origen que s'ha de girar

en: The amount to offset the gradient
ca@valencia: La quantitat de desplaçament del degradat

en: The greyed value
ca@valencia: El valor en gris

en: The integer value to be converted
ca@valencia: El valor enter que s'ha de convertir

en: Int
ca@valencia: Enter

en: Strings
ca@valencia: Cadenes

en: The List of strings to join
ca@valencia: La llista de cadenes que s'han d'unir

en: Before
ca@valencia: Abans

en: The string to place before the joined strings
ca@valencia: La cadena que s'ha de col·locar abans de les cadenes unides

en: Separator
ca@valencia: Separador

en: The string to place between each string joined
ca@valencia: La cadena que s'ha de col·locar entre cada cadena unida

en: After
ca@valencia: Després

en: The string to place after the joined strings
ca@valencia: La cadena que s'ha de col·locar després de les cadenes unides

en: Rate
ca@valencia: Taxa

en: Value that is multiplied by the current time (in seconds)
ca@valencia: Valor que es multiplica pel temps actual (en segons)

en: Slope
ca@valencia: Pendent

en: Returned value when the current time is zero
ca@valencia: El valor que torna quan el temps actual és zero

en: Value node used to calculate the Neperian logarithm
ca@valencia: El node de valor per a calcular el logaritme neperià

en: Epsilon
ca@valencia: Èpsilon

en: Infinite
ca@valencia: Infinit

en: Returned value when result tends to infinite
ca@valencia: El valor que torna quan el resultat tendeix a infinit

en: Value node used to do the NOT operation
ca@valencia: Node de valor utilitzat per a l'operació NO

en: Value node used for the OR boolean operation
ca@valencia: Node de valor utilitzat per a l'operació booleana O

en: The base to be raised to the power
ca@valencia: La base que s'ha d'elevar a l'exponent

en: Power
ca@valencia: Potència

en: The power used to raise the base
ca@valencia: L'exponent utilitzat per a elevar la base

en: Value used to compare base or power with zero
ca@valencia: Valor utilitzat per a comparar la base o l'exponent amb zero

en: Bad type for radialcomposite
ca@valencia: El tipus és incorrecte per a composició radial.

en: Luma
ca@valencia: Luminància

en: The length of the vector
ca@valencia: La longitud del vector

en: The angle of the vector with the X axis
ca@valencia: L'angle del vector amb l'eix X

en: Some of my parameters aren't set!
ca@valencia: Alguns dels meus paràmetres no estan definits.

en: Min
ca@valencia: Mín.

en: Returned value when 'Link' is smaller
ca@valencia: El valor que torna quan l'«enllaç» és menor

en: Max
ca@valencia: Màx.

en: Returned value when 'Link' is greater
ca@valencia: El valor que torna quan l'«enllaç» és major

en: The value node to limit its range
ca@valencia: El node de valor per a limitar-ne l'abast

en: The real value to be converted
ca@valencia: El valor real que s'ha de convertir

en: The value node used to calculate its reciprocal
ca@valencia: El node de valor utilitzat per a calcular-ne el recíproc

en: The value used to decide whether 'Link' is too small to obtain its reciprocal
ca@valencia: El valor utilitzat per a decidir si l'«enllaç» és massa menut per a obtindre el seu recíproc

en: The resulting value when 'Link' < 'Epsilon'
ca@valencia: El valor resultant quan «enllaç» < «èpsilon»

en: The referenced value
ca@valencia: El valor de referència

en: Repeat Gradient
ca@valencia: Repeteix el degradat

en: The source gradient to repeat
ca@valencia: El degradat origen que s'ha de repetir

en: Count
ca@valencia: Nombre

en: The number of repetition of the gradient
ca@valencia: El nombre de repeticions del degradat

en: Specifies how much biased is the source gradient in the repetition [0,1]
ca@valencia: Especifica la quantitat de biaix del degradat origen en la repetició [0,1]

en: Specify Start
ca@valencia: Especifica l'inici

en: When checked, 'Start Color' is used as the start of the resulting gradient
ca@valencia: Si està marcada, «color d'inici» s'utilitza a l'inici del degradat resultant

en: Specify End
ca@valencia: Especifica el final

en: When checked, 'End Color' is used as the start of the resulting gradient
ca@valencia: Si està marcada, «color de final» s'utilitza com a inici del degradat resultant

en: Start Color
ca@valencia: Color d'inici

en: Used as the start of the resulting gradient
ca@valencia: S'utilitza com a inici del degradat resultant

en: End Color
ca@valencia: Color de final

en: Used as the end of the resulting gradient
ca@valencia: S'utilitza com a final del degradat resultant

en: The value to be reversed
ca@valencia: El valor real que s'ha d'invertir

en: The value node used to scale
ca@valencia: El node de valor utilitzat per a canviar l'escala

en: Value that multiplies the value node
ca@valencia: Valor que multiplica el node de valor

en: The Segment where the tangent is linked to
ca@valencia: El segment al qual la tangent està enllaçada

en: The position of the linked tangent on the Segment (0,1]
ca@valencia: La posició de la tangent enllaçada sobre el segment (0,1]

en: The Segment where the vertex is linked to
ca@valencia: El segment al qual el vèrtex està enllaçat

en: The position of the linked vertex on the Segment (0,1]
ca@valencia: La posició del vèrtex enllaçat sobre el segment (0,1]

en: The angle where the sine is calculated from
ca@valencia: L'angle a partir del qual es calcula el sinus

en: The value that multiplies the resulting sine
ca@valencia: El valor que multiplica el sinus resultant

en: The value node used to make the step
ca@valencia: El node de valor utilitzat per a fer l'etapa

en: The duration of the step
ca@valencia: La duració de l'etapa

en: Start Time
ca@valencia: Temps d'inici

en: The time when the step conversion starts
ca@valencia: El moment en què la conversió d'etapa s'inicia

en: Intersection
ca@valencia: Intersecció

en: Value that define whether the step is centered on the value [0,1]
ca@valencia: El valor que defineix si l'etapa se centra en el valor [0,1]

en: Stripes
ca@valencia: Bandes

en: One color of the gradient stripes
ca@valencia: Un color de les bandes del degradat

en: Other color of the gradient stripes
ca@valencia: Un altre color de les bandes del degradat

en: Stripe Count
ca@valencia: Nombre de bandes

en: Number of stripes in the gradient
ca@valencia: Nombre de bandes del degradat

en: Width of stripes in the gradient between [0,1]
ca@valencia: Amplària de les bandes del degradat entre [0,1]

en: Left Hand Side of the subtraction
ca@valencia: Costat esquerre de la resta

en: Right Hand Side of the subtraction
ca@valencia: Costat dret de la resta

en: Value that multiplies the subtraction
ca@valencia: Valor que multiplica la resta

en: Link Off
ca@valencia: Enllaç desactivat

en: The value node returned when the switch is off
ca@valencia: El node de valor que torna quan el selector està desactivat

en: Link On
ca@valencia: Enllaç activat

en: The value node returned when the switch is on
ca@valencia: El node de valor que torna quan el selector està activat

en: When checked, returns 'Link On', otherwise returns 'Link Off'
ca@valencia: Si està marcada, torna «enllaç activat», altrament torna «enllaç desactivat»

en: The value node returned when current time is before 'time' - 'length'
ca@valencia: El node de valor que torna quan el temps actual és abans de «temps» - «longitud»

en: The value node returned when current time is after 'time'
ca@valencia: El node de valor que torna quan el temps actual és després de «temps»

en: The time when the linear interpolation ends
ca@valencia: El temps en què finalitza la interpolació lineal

en: The length of time when the linear interpolation between 'Before' and 'After' is made
ca@valencia: La longitud del temps en què es fa la interpolació lineal entre «abans» i «després»

en: The value node to time loop
ca@valencia: El node de valor per a bucle temporal

en: Start time of the loop for the value node Timeline
ca@valencia: Temps d'inici del bucle per al node de valor Línia de temps

en: The time that is converted to string
ca@valencia: El temps que es converteix en cadena

en: The start color of the gradient
ca@valencia: El color d'inici del degradat

en: The end color of the gradient
ca@valencia: El color final del degradat

en: The vector where the angle is calculated from
ca@valencia: El vector a partir del qual es calcula l'angle

en: The vector where the length is calculated from
ca@valencia: El vector a partir del qual es calcula la longitud

en: The vector where the X coordinate is extracted from
ca@valencia: El vector a partir del qual s'extrau la coordenada X

en: The vector where the Y coordinate is extracted from
ca@valencia: El vector a partir del qual s'extrau la coordenada Y

en: WidthPoint %03d
ca@valencia: Punt d'amplària %03d

en: FATAL: Synfig Version Mismatch
ca@valencia: ERROR FATAL: la versió del Synfig no és compatible.

en: Nothing to do!
ca@valencia: Res a fer

en: Attempting to determine target/outfile...
ca@valencia: S'intenta determinar el fitxer d'eixida/objectiu...

en: Target name undefined, attempting to figure it out
ca@valencia: El nom d'objectiu no s'ha definit, s'intenta esbrinar

en: Defaulting to PNG target...
ca@valencia: L'objectiu PNG definit per defecte...

en: Unable to create output for "%s": %s
ca@valencia: No es pot crear l'eixida de «%s»: %s

en: Throwing out job...
ca@valencia: Descarta el treball...

en: Creating the target...
ca@valencia: Creació de l'objectiu...

en: Unknown target for "%s": %s
ca@valencia: L'objectiu és desconegut per a «%s»: %s

en: Setting the canvas on the target...
ca@valencia: Establiment del llenç en l'objectiu...

en: Setting the quality of the target...
ca@valencia: Establiment de la qualitat de l'objectiu...

en: Setting the alpha mode of the target...
ca@valencia: Establiment del mode alfa de l'objectiu...

en: Render Failure.
ca@valencia: Ha fallat la renderització.

en: Rendering...
ca@valencia: S'està renderitzant...

en: : Rendered in
ca@valencia: : Renderitzat en

en:  seconds.
ca@valencia:  segons.

en: Done.
ca@valencia: Fet.

en: Settings
ca@valencia: Configuració

en: Switch options
ca@valencia: Commuta les opcions

en: Misc options
ca@valencia: Altres opcions

en: FFMPEG target options
ca@valencia: Opcions d'objectiu FFMPEG

en: Synfig info options
ca@valencia: Opcions d'informació del Synfig

en: Synfig debug flags
ca@valencia: Indicadors de depuració del Synfig

en: Specify output target (Default: PNG)
ca@valencia: Especifica el format d'eixida (Per defecte: PNG)

en: Set the image width in pixels (Use zero for file default)
ca@valencia: Estableix l'amplària de la imatge en píxels (zero per al valor per defecte del fitxer)

en: Set the image height in pixels (Use zero for file default)
ca@valencia: Estableix l'alçària de la imatge en píxels (zero per al valor per defecte del fitxer)

en: Set the diagonal size of image window (Span)
ca@valencia: Estableix la diagonal de la finestra de la imatge (estesa)

en: Set antialias amount for parametric renderer.
ca@valencia: Estableix el valor d'antialiàsing per a la renderització paramètrica

en: Enable multithreaded renderer using the specified number of threads
ca@valencia: Activa la renderització multifil utilitzant el nombre de fils especificat

en: Specify input filename
ca@valencia: Especifiqueu el nom de fitxer d'entrada

en: Specify output filename
ca@valencia: Especifiqueu el nom de fitxer d'eixida

en: Output file sequence separator string (Use double quotes if you want to use spaces)
ca@valencia: Cadena separadora per a la seqüència d'imatges (Utilitzeu cometes dobles si voleu utilitzar espais)

en: Render the canvas with the given id instead of the root.
ca@valencia: Renderitza el llenç amb l'ID donat en lloc de l'ID arrel

en: Set the frame rate
ca@valencia: Estableix el nombre de fotogrames per segon

en: Render a single frame at <seconds>
ca@valencia: Renderitza un únic fotograma en <segons>

en: Set the starting time
ca@valencia: Estableix el temps d'inici

en: Set the ending time
ca@valencia: Estableix el temps final

en: Set the physical resolution (Dots-per-inch)
ca@valencia: Estableix la resolució física (punts per polzada)

en: Set the physical X resolution (Dots-per-inch)
ca@valencia: Estableix la resolució física en X (punts per polzada)

en: Set the physical Y resolution (Dots-per-inch)
ca@valencia: Estableix la resolució física en Y (punts per polzada)

en: Output verbosity level
ca@valencia: Nivell de detall de l'eixida

en: Quiet mode (No progress/time-remaining display)
ca@valencia: Mode silenciós (sense mostrar el progrés/temps restant)

en: Print benchmarks
ca@valencia: Imprimeix tests de referència

en: Extract alpha
ca@valencia: Extrau l'alfa

en: Append layers in <filename> to composition
ca@valencia: Afig capes de <filename> a la composició

en: Print out specified details of the root canvas
ca@valencia: Mostra els detalls especificats del llenç arrel

en: Print out the list of exported canvases in the composition
ca@valencia: Mostra la llista de llenços exportats de la composició

en: Set the bitrate for the output video
ca@valencia: Defineix la taxa de bits del vídeo d'eixida

en: Produce this help message
ca@valencia: Produeix aquest missatge d'ajuda

en: Print out the list of available importers
ca@valencia: Mostra la llista d'importadors disponibles

en: Print out misc build information
ca@valencia: Mostra diverses informacions de compilació

en: Print out the list of available layers
ca@valencia: Mostra la llista de capes disponibles

en: Print out layer's description, parameter info, etc.
ca@valencia: Mostra la descripció, la informació de paràmetre, etc. de la capa

en: Print out license information
ca@valencia: Mostra la informació de la llicència

en: Print out the list of loaded modules
ca@valencia: Mostra la llista dels mòduls carregats

en: Print out the list of available targets
ca@valencia: Mostra la llista d'objectius disponibles

en: Print out the list of available video codecs when encoding through FFMPEG
ca@valencia: Mostra la llista de còdecs de vídeo disponibles quan es codifica amb FFMPEG

en: Print out the list of available ValueNodes
ca@valencia: Mostra la llista de nodes de valor disponibles

en: Print out version information
ca@valencia: Mostra la informació de la versió

en: Test GUID generation
ca@valencia: Prova la generació del GUID

en: Test signal implementation
ca@valencia: Prova la implementació del senyal

en: Unrecognised canvas variable:
ca@valencia: No es reconeix la variable de llenç:

en: verbosity set to
ca@valencia: informació detallada establida a

en: Threads set to
ca@valencia: Fils establits a

en: Layer Name:
ca@valencia: Nom de la capa:

en: Localized Layer Name:
ca@valencia: Nom local de la capa:

en: Version:
ca@valencia: Versió:

en: param -
ca@valencia: paràmetre -

en:  (not critical)
ca@valencia:  (no crític)

en: 	Localized Name:
ca@valencia: 	Nom local:

en: 	Description:
ca@valencia: 	Descripció:

en: 	Hint:
ca@valencia: 	Consell:

en: Antialiasing set to %d, (%d samples per pixel)
ca@valencia: S'ha establit l'antialiàsing a %d, (%d mostres per píxel)

en: Span set to %d units
ca@valencia: S'ha establit l'extensió a %d unitats

en: Physical resolution set to %f dpi
ca@valencia: S'ha establit la resolució física a %f ppp

en: Physical X resolution set to %f dpi
ca@valencia: S'ha establit la resolució física X a %f ppp

en: Physical Y resolution set to %f dpi
ca@valencia: S'ha establit la resolució física Y a %f ppp

en: Rendering frame at
ca@valencia: S'estan renderitzant fotogrames a

en: Resolution set to %dx%d.
ca@valencia: S'ha establit la resolució a %dx%d.

en: Both video codec and bitrate parameters are necessary.
ca@valencia: Tant el paràmetre de còdec de vídeo com el de taxa de bits són necessaris.

en: Video codec "%s" is not supported.
ca@valencia: El còdec de vídeo «%s» no s'admet.

en: Target video codec set to:
ca@valencia: S'ha establit el còdec de vídeo de l'objectiu a:

en: Target bitrate set to:
ca@valencia: S'ha establit la taxa de bits de l'objectiu a:

en: Output file sequence separator set to: '
ca@valencia: S'ha establit el separador de seqüència del fitxer d'eixida a: '

en: Unable to load file '%s'.
ca@valencia: No es pot carregar el fitxer «%s».

en: No input file provided.
ca@valencia: No s'ha proporcionat cap fitxer d'entrada.

en: Target set to
ca@valencia: S'ha establit l'objectiu a

en: Quality set to
ca@valencia: S'ha establit la qualitat a

en: Unable to find canvas with ID "%s" in %s.
    Throwing out job...
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el llenç amb ID «%s» en %s.
    Es descarta el treball...

en: Invalid canvas name "%s" in %s.
    Throwing out job...
ca@valencia: El nom «%s» del llenç no és vàlid en %s.
    Es descarta el treball...

en: Unable to append '
ca@valencia: No es pot afegir '

en: Appended contents of
ca@valencia: Contingut afegit de

en: End Time
ca@valencia: Temps final

en: Frame Rate
ca@valencia: Nombre d'imatges per segon

en: Start Frame
ca@valencia: Fotograma inicial

en: End Frame
ca@valencia: Fotograma final

en: Image Aspect Ratio
ca@valencia: Relació d'aspecte de la imatge

en: Pixel Width
ca@valencia: Amplària de píxel

en: Pixel Height
ca@valencia: Alçària de píxel

en: Pixel Aspect Ratio
ca@valencia: Relació d'aspecte de píxel

en: Top Left
ca@valencia: Superior esquerra

en: Bottom Right
ca@valencia: Inferior dreta

en: Physical Width
ca@valencia: Amplària física

en: Physical Height
ca@valencia: Alçària física

en: X Resolution
ca@valencia: Resolució X

en: Y Resolution
ca@valencia: Resolució Y

en: Diagonal Image Span
ca@valencia: Extensió de la diagonal de la imatge

en: Interlaced
ca@valencia: Entrellaçat

en: Antialias
ca@valencia: Antialiàsing

en: Flags
ca@valencia: Indicadors

en: Background Color
ca@valencia: Color de fons

en: Metadata
ca@valencia: Metadades
