Synfig UI - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Text
da: Tekst

en: Other
da: Andre

en: Text Layer
da: Tekstlag

en: unable to initialize
da: kunne ikke initialisere

en: empty font set
da: tomt skriftsæt

en: Text to Render
da: Tekst at optegne

en: Color
da: Farve

en: Color of the text
da: Farvetekst

en: Font Family
da: Skriftfamilie

en: Style
da: Stil

en: Italic
da: Kursiv

en: Bold
da: Fed

en: Ultrabold
da: Ultrafed

en: Size
da: Størrelse

en: Size of the text
da: Tekststørrelse

en: Orientation
da: Retning

en: Text Orientation
da: Tekstretning

en: Text Position
da: Tekstposition

en: Font
da: Skrift

en: Text too small, no text will be rendered.
da: Tekst for lille, ingen tekst vil blive optegnet

en: Can't parse multibyte character.
da: Kan ikke fortolke multibyte-tegn.

en: Time
da: Tid

en: Import Image
da: Importer billede

en: Filename
da: Filnavn

en: File to import
da: Fil at importere

en: Time Offset
da: Tidsforskydning

en: Time Offset to apply to the imported file
da: Tidsforskydning at anvende for importeret fil

en: Inside Out
da: Indefra ud

en: Amount
da: Antal

en: Unable to open file
da: Kan ikke åbne fil

en: Points
da: Punkter

en: Regular Polygon
da: Regulær polygon

en: segment
da: Segment

en: Units
da: Enheder

en: Pixels
da: Billedpunkter

en: Inches
da: Tommer

en: Meters
da: Meter

en: Millimeters
da: Millimeter

en: Centimeters
da: Centimeter

en: Z Depth
da: Z-dybde

en: Canvas
da: Lærred

en: Name
da: Navn

en: Missing attribute "type" in <%s>
da: Manglende »attributtype« i <%s>

en: '%s' was already defined in <%s>
da: »%s« var allerede defineret i <%s>

en: <meta> must have a name
da: <meta> skal have et navn

en: <meta> must have content
da: <meta> skal have indhold

en: Unable to open %s for write
da: Kan ikke åbne %s for skrivning

en: Unable to open %s for read
da: Kan ikke åbne %s for læsning

en: %s does not appear to be a valid %s palette file
da: %s ligner ikke en gyldig %s-paletfil

en: Red
da: Rød

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Length
da: Længde

en: Value
da: Værdi

en: Done.
da: Færdig.
