Synfig UI - en to gl translation catalogue (419 entries)

en: Text
gl: Texto

en: Other
gl: Outro

en: Text Layer
gl: Capa de texto

en: unable to initialize
gl: non é posíbel preparalo

en: empty font set
gl: conxunto baleiro de tipos de letra

en: Text to Render
gl: Texto que renderizar

en: Color
gl: Cor

en: Color of the text
gl: Cor do texto

en: Font Family
gl: Familia do tipo de letra

en: Style
gl: Estilo

en: Oblique
gl: Oblicua

en: Italic
gl: Cursiva

en: Weight
gl: Peso

en: Ultralight
gl: Ultralixeira

en: Bold
gl: Negra

en: Ultrabold
gl: Ultranegra

en: Heavy
gl: Pesada

en: Horizontal Spacing
gl: Espazado horizontal

en: Vertical Spacing
gl: Espazado vertical

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of the text
gl: Tamaño do texto

en: Orientation
gl: Orientación

en: Text Orientation
gl: Orientación do texto

en: Origin
gl: Orixe

en: Text Position
gl: Posición do texto

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Filename of the font to use
gl: Nome de ficheiro do tipo de letra a usar

en: Kerning
gl: Solapado das letras (kerning)

en: Sharpen Edges
gl: Bordos afiados

en: Invert
gl: Inverter

en: Text too small, no text will be rendered.
gl: Texto pequeno de máis, non se amosará ningún texto

en: Can't parse multibyte character.
gl: Non é posíbel analizar caracteres multibyte.

en: Bevel
gl: Bisel

en: Stylize
gl: Estilizar

en: Type
gl: Tipo

en: Type of blur to use
gl: Tipo de desenfoque a usar

en: Box Blur
gl: Desenfoque de caixa

en: Fast Gaussian Blur
gl: Desenfoque Gaussiano rápido

en: Cross-Hatch Blur
gl: Desenfoque de malla

en: Gaussian Blur
gl: Desenfoque Gaussiano

en: Disc Blur
gl: Desenfoque de disco

en: Hi-Color
gl: Cor clara

en: Lo-Color
gl: Cor escura

en: Light Angle
gl: Ángulo da luz

en: Depth of Bevel
gl: Profundidade do bisel

en: Softness
gl: Suavidade

en: Use Luma
gl: Usar a luminancia

en: Solid
gl: Sólido

en: Region Set
gl: Conxunto de área

en: Set of regions to combine
gl: Conxunto de áreas que combinar

en: Filters
gl: Filtros

en: Invert Negative
gl: Inverter negativo

en: Ceiling
gl: Teito

en: Floor
gl: Chan

en: Curve Warp
gl: Deformación curva

en: Distortions
gl: Distorsións

en: Position of the destiny Spline line
gl: Posición da liña Spline de destino

en: Width
gl: Largura

en: How much is expanded the result perpendicular to the source line
gl: Canto se expande o resultado perpendicularmente á liña orixe

en: Start Point
gl: Punto inicial

en: First point of the source line
gl: Primeiro punto da liña de orixe

en: End Point
gl: Punto final

en: Final point of the source line
gl: Punto final da liña de orixe

en: Vertices
gl: Vértices

en: List of Spline Points where the source line is curved to
gl: Lista de puntos da liña Spline cara onde se curva a liña orixe

en: Fast
gl: Rápido

en: When checked, renders quickly but with artifacts
gl: Cando está marcado, renderiza rapidamente, máis con artefactos

en: Import Image
gl: Importar imaxe

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: File to import
gl: Ficheiro que importar

en: Time Offset
gl: Desprazamento do tempo

en: Time Offset to apply to the imported file
gl: Desprazamento de tempo que aplicar ao ficheiro importado

en: Inside Out
gl: De dentro cara fora

en: Julia Set
gl: Conxunto de Julia

en: Fractals
gl: Fractais

en: Inside Color
gl: Cor interior

en: Color of the Set
gl: Cor do conxunto

en: Outside Color
gl: Cor exterior

en: Color outside the Set
gl: Cor fora do conxunto

en: Color Shift
gl: Cambio de cor

en: Iterations
gl: Iteracións

en: Seed Point
gl: Punto de semente

en: Distort Inside
gl: Distorsionar o interior

en: Shade Inside
gl: Sombrear o interior

en: Solid Inside
gl: Interior sólido

en: Invert Inside
gl: Inverter o interior

en: Color Inside
gl: Colorear o interior

en: Distort Outside
gl: Distorsionar o exterior

en: Shade Outside
gl: Sombrear o exterior

en: Solid Outside
gl: Exterior sólido

en: Invert Outside
gl: Inverter o exterior

en: Color Outside
gl: Colorear o exterior

en: Color Cycle
gl: Ciclo de cor

en: Smooth Outside
gl: Suavizar o exterior

en: Break Set
gl: Quebrar o conxunto

en: Modify equation to achieve interesting results
gl: Modificar a ecuación para obter resultados interesantes

en: Mandelbrot Set
gl: Conxunto de Mandelbrot

en: Inside
gl: Interior

en: Gradient Inside
gl: Degradado interior

en: Offset Inside
gl: Desprazamento interior

en: Loop Inside
gl: Bucle interior

en: Outside
gl: Exterior

en: Gradient outside
gl: Degradado exterior

en: Smooth the coloration outside the set
gl: Suavizar a coloración exterior do conxunto

en: Offset Outside
gl: Desprazamento exterior

en: Scale Outside
gl: Escala exterior

en: Rotate
gl: Rotar

en: Transform
gl: Transformar

en: Amount
gl: Cantidade

en: Amount of rotation
gl: Cantidade de rotación

en: Shade
gl: Sombra

en: Spherize
gl: Esferizar

en: Position
gl: Posición

en: Radius
gl: Radio

en: Clip
gl: Recortar

en: Distort Type
gl: Tipo de distorsión

en: Vertical Bar
gl: Barra vertical

en: Horizontal Bar
gl: Barra horizontal

en: Stretch
gl: Encoller

en: Size of the stretch relative to its Center
gl: O tamaño do encollemento relativo ao seu centro

en: Center
gl: Centro

en: Stroboscope
gl: Estroboscopio

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Frequency of the Strobe in times per second
gl: Frecuencia do estroboscopio en veces por segundo

en: Height
gl: Altura

en: Use Parametric
gl: Usar paramétrico

en: Be Alpha Safe
gl: Estar a salvo de transparencia (alfa)

en: Time Loop
gl: Bucle de tempo

en: Link Time
gl: Tempo de ligazón

en: Start time of the loop for the cycled context
gl: Tempo de inicio do bucle para o contexto sobre o que se aplica

en: Local Time
gl: Tempo local

en: The time when the resulted loop starts
gl: O momento no que se inicia o bucle resultante

en: Duration
gl: Duración

en: Length of the loop
gl: Lonxitude do bucle

en: Only For Positive Duration
gl: Só para duración positiva

en: Symmetrical
gl: Simétrico

en: When checked, loops are mirrored centered at Local Time
gl: Cando está marcado, os bucles reflíctense centrados no tempo local

en: Translate
gl: Trasladar

en: Twirl
gl: Remuíño

en: Center of the circle
gl: Centro do círculo

en: Radius of the circle
gl: Radio do círculo

en: Rotations
gl: Rotacións

en: When checked, distorts inside the circle
gl: Cando está marcado, distorsiona o interior do círculo

en: When checked, distorts outside the circle
gl: Cando está marcado, distorsiona o exterior do círculo

en: Source TL
gl: Orixe SE

en: Source BR
gl: Orixe ID

en: Dest TL
gl: Destino SE

en: Top Left corner of the destination
gl: Canto superior esquerdo do destino

en: Dest TR
gl: Destino SD

en: Top Right corner of the destination
gl: Canto superior dereito do destino

en: Dest BR
gl: Destino ID

en: Bottom Right corner of the destination
gl: Canto inferior dereito do destino

en: Dest BL
gl: Destino IE

en: Bottom Left corner of the destination
gl: Canto inferior esquerdo do destino

en: Interpolation
gl: Interpolación

en: Nearest Neighbor
gl: Veciño máis preto

en: Linear
gl: Lineal

en: Cosine
gl: Coseno

en: Cubic
gl: Cubico

en: XOR Pattern
gl: Patrón XOR

en: Center of the pattern
gl: Centro do patrón

en: Size of the pattern
gl: Tamaño do patrón

en: Scale
gl: Escala

en: Amount to scale to
gl: Cantidade a escalar para

en: Point to scale from
gl: Punto descd o que escalar

en: Unable to open %s
gl: Non é posíbel abrir %s

en: %s is not in BMP format
gl: %s non está no formato BMP

en: Failure while reading BITMAP::FILEHEADER from %s
gl: Produciuse un fallo ao ler BITMAP::FILEHEADER desde %s

en: Failure while reading BITMAP::INFOHEADER from %s
gl: Produciuse un fallo ao ler BITMAP::INFOHEADER desde %s

en: Reading compressed bitmaps is not supported
gl: A lectura de bitmaps compactados non é compatíbel

en: Unsupported bit depth (bit_count=%d, should be 24 or 32)
gl: Profundidade de bits non compatíbel (bit_count=%d, debería ser 24 ou 32)

en:  (animated)
gl:  (animado)

en: Unable to open file
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: Unable to write file header to file
gl: Non é posíbel escribir a cabeceira de ficheiro no ficheiro

en: Unable to write info header
gl: Non é posíbel escribir a cabeceira de información

en: Unable to open pipe to encodedv
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «encodev»

en: Example
gl: Exemplo

en: Gradient
gl: Degradado

en: Balls
gl: Bolas

en: Radii
gl: Radios

en: Weights
gl: Pesos

en: Gradient Left
gl: Degradado esquerdo

en: Gradient Right
gl: Degradado dereito

en: Positive Only
gl: Só positivo

en: Simple Circle
gl: Círculo simple

en: Error: No FFmpeg binary found.
    
    Please install "ffmpeg" or "avconv" (libav-tools package).
gl: Erro: Non se atopou ningún binario FFmpeg.
    
    Instale «ffmpeg» ou «avconv» (paquete libav-tools).

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no pipe)
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «ffmpeg» (sen canalización»

en: Unable to open pipe to ffmpeg (pid == -1)
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «ffmpeg» (pid == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «ffmpeg» (dup2( p[0], STDIN_FILENO ) == -1)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (exec failed)
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «ffmpeg» (fallou a execución)

en: Unable to open pipe to ffmpeg (no file)
gl: Non é posíbel abrir a canalización para «ffmpeg» (non hai ficheiro)

en: Blur
gl: Desenfoque

en: Blurs
gl: Desenfoques

en: Color Correct
gl: Corrección da cor

en: Hue Adjust
gl: Axuste de matiz

en: Brightness
gl: Brillo

en: Contrast
gl: Contraste

en: Exposure Adjust
gl: Axuste da exposición

en: Gamma Adjustment
gl: Axuste de Gamma

en: Halftone 2
gl: Semitón 2

en: Mask Origin
gl: Orixe da máscara

en: Mask Angle
gl: Ángulo da máscara

en: Mask Size
gl: Tamaño da máscara

en: Light Color
gl: Cor claro

en: Dark Color
gl: Cor escuro

en: Symmetric
gl: Simétrico

en: Light On Dark
gl: Claroscuro

en: Diamond
gl: Diamante

en: Stripe
gl: Raia

en: Halftone 3
gl: Semitón 3

en:  Type
gl:  Tipo

en:  Color
gl:  Cor

en:  Mask Origin
gl:  Orixe da máscara

en:  Mask Angle
gl:  Ángulo da máscara

en: Luma Key
gl: Clave de luminancia

en: Radial Blur
gl: Desenfoque Radial

en: Fade Out
gl: Esvaecer

en: Advanced Outline
gl: Contorno avanzado

en: Geometry
gl: Xeometría

en: A list of spline points
gl: Unha lista de puntos Spline

en: Outline Width
gl: Largura do contorno

en: Global width of the outline
gl: Largura global do contorno

en: Expand
gl: Expandir

en: Value to add to the global width
gl: Valor a engadir ao largo global

en: Tip Type at Start
gl: Tipo de punta no inicio

en: Defines the Tip type of the first spline point when spline is unlooped
gl: Define o tipo de punta do primeiro vértice do contorno cando está aberto

en: Rounded Stop
gl: Parada arredondada

en: Squared Stop
gl: Parada cadrada

en: Peak Stop
gl: Parada en pico

en: Flat Stop
gl: Parada plana

en: Tip Type at End
gl: Tipo de punta na fin

en: Defines the Tip type of the last spline point when spline is unlooped
gl: Define o tipo de punta do último vértice do contorno cando está aberto

en: Cusps Type
gl: Tipo de cúspide

en: Sharp
gl: Afiado

en: Rounded
gl: Arredondado

en: Smoothness
gl: Suavizado

en: Homogeneous
gl: Homoxéneo

en: Width Point List
gl: Lista de puntos de largura

en: List of width Points that defines the variable width
gl: Lista de puntos de largura que define a largura variábel

en: Dashed Outline
gl: Contorno trazado

en: Dash Item List
gl: Lista de elementos guión

en: List of dash items that defines the dashed outline
gl: Lista de elementos de guión que define o contorno que usa guións

en: Dash Items Offset
gl: Desprazamento dos elementos guión

en: Distance to Offset the Dash Items
gl: Distancia a desprazar os elementos guión

en: Checkerboard
gl: Taboleiro de xaderz

en: Color of checkers
gl: Cor das casas

en: Center of the checkers
gl: Centro das casas

en: Size of checkers
gl: Tamaño das casas

en: Circle
gl: Círculo

en: Outline
gl: Contorno

en: Sharp Cusps
gl: Cúspides afiadas

en: Rounded Begin
gl: Comezo arredondado

en: Round off the tip
gl: Arredondado da punta

en: Rounded End
gl: Fin arredondado

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Point 1
gl: Punto 1

en: First corner of the rectangle
gl: Primeiro canto do rectángulo

en: Point 2
gl: Punto 2

en: Second corner of the rectangle
gl: segundo canto do rectángulo

en: Expand amount
gl: Cantidade de expansión

en: Feather X
gl: Esvaecemento X

en: Feather Y
gl: Esvaecemento Y

en: Use Bevel for the corners
gl: Usar bisel nos cantos

en: Keep Bevel Circular
gl: Manter bisel circular

en: Region
gl: Área

en: Star
gl: Estrela

en: Outer Radius
gl: Radio externo

en: The radius of the outer points in the star
gl: O radio dos puntos exteriores na estrela

en: Inner Radius
gl: Radio interno

en: The radius of the inner points in the star
gl: O radio dos puntos interiores na estrela

en: Angle
gl: Ángulo

en: The orientation of the star
gl: A orientación da estrela

en: Points
gl: Puntos

en: The number of points in the star
gl: O número de puntos na estrela

en: Regular Polygon
gl: Polígono regular

en: Unable to open "%s" for write access!
gl: Non foi posíbel abrir «%s» con acceso de escritura!

en: Description not set!
gl: Sen definir a descrición!

en: Conical Gradient
gl: Degradado cónico

en: Gradients
gl: Degradados

en: Gradient to apply
gl: Degradado que aplicar

en: Center of the cone
gl: Centro do cono

en: Rotation of the gradient around the center
gl: Rotación do degradado arredor do centro

en: Curve Gradient
gl: Degradado curvo

en: Offset for the Vertices List
gl: Desprazamento da lista de vértices

en: Global width of the gradient
gl: Largura global do degradado

en: Loop
gl: Bucle

en: ZigZag
gl: Zigzag

en: Linear Gradient
gl: Degradado lineal

en: Start point of the gradient
gl: Punto inicial do degradado

en: End point of the gradient
gl: Punto final do degradado

en: Radial Gradient
gl: Degradado radial

en: Center of the gradient
gl: Centro do degradado

en: Spiral Gradient
gl: Degradado espiral

en: Rotation of the spiral
gl: Rotación da espiral

en: Clockwise
gl: Cara a dereita

en: No file to load
gl: Non hai ficheiro que cargar

en: Cannot create temporary file of
gl: Non é posíbel crear o ficheiro temporal de

en: Unable to open
gl: Non é posíbel abrir

en: Unable to get frame from
gl: Non é posíbel obter o fotograma desde

en: Bad surface from
gl: Superficie defectuosa desde

en: Unable to open pipe to imagemagick
gl: Non é posíbel abrir a canalización a imagemagick

en: Reached end of stream without finding PPM header
gl: Acadada a fin do fluxo sen atopar a cabeceira PPM

en: stream not in PPM format
gl: o fluxo non está no formato PPM

en: Premature end of file (after header)
gl: Fin de ficheiro prematura (após a cabeceira)

en: Premature end of file
gl: Fin de ficheiro prematura

en: Unable to open pipe to imagemagick's convert utility
gl: Non é posíbel abrir a canalización cara a ferramenta de conversión imagemagick

en: Noise Distort
gl: Distorsión de ruído

en: Displacement
gl: Desprazamento

en: How big the distortion displaces the context
gl: Como de grande é a distorsión que despraza o contexto

en: RandomNoise Seed
gl: Semente de ruído ao chou

en: Change to modify the random seed of the noise
gl: Cambie para modificar a semente ao chou para o ruído

en: Detail
gl: Detalle

en: Increase to obtain fine details of the noise
gl: Aumentar para obter detalles finos do ruído

en: Animation Speed
gl: Velocidade da animación

en: In cycles per second
gl: En ciclos por segundo

en: Turbulent
gl: Turbulento

en: Noise Gradient
gl: Degradado ruídoso

en: Size of the noise
gl: Tamaño do ruído

en: What type of interpolation to use
gl: Que tipo de interpolación usar

en: Do Alpha
gl: Facer transparente (alfa)

en: Uses transparency
gl: Usar transparencia

en: Super Sampling
gl: Super mostraxe

en: Link
gl: Ligazón

en: The value node source that provides the central value
gl: O valor do nodo orixe que fornece o valor central

en: The value of the maximum random difference
gl: O valor da diferencia máxima ao chou

en: Seed
gl: Semente

en: Seeds the random number generator
gl: Sementa o xerador de números ao chou

en: Speed
gl: Velocidade

en: Defines how often a new random value is chosen (in choices per second)
gl: Define con que frecuencia se escolle ao chou un valor novo (en escollas por segundo)

en: Determines how the value is interpolated from one random choice to the next
gl: Determina como é interpolado o valor entre unha escolla ao chou e a seguinte

en: No interpolation
gl: Sen interpolación

en: Loop Time
gl: Tempo do bucle

en: Makes the random value repeat after the given time
gl: Fai que se repita o valor ao chou após un tempo dado

en: Plant
gl: Planta

en: Gradient to be used for coloring the plant
gl: Degradado que usar para colorear a planta

en: Split Angle
gl: Ángulo de división

en: Angle by which each split deviates from its parent
gl: Ángulo co que cada división se desvía da súa predecesora

en: Gravity
gl: Gravidade

en: Direction in which the shoots tend to face
gl: Dirección na que tenden a medrar as polas

en: Tangential Velocity
gl: Velocidade tanxencial

en: Amount to which shoots tend to grow along the tangent to the spline
gl: Cantidade que tenden a medrar as polas na dirección tanxente á Spline

en: Perpendicular Velocity
gl: Velocidade perpendicular

en: Amount to which shoots tend to grow perpendicular to the tangent to the spline
gl: Cantidade que tenden a medrar as polas na dirección perpendicular á Spline

en: Stem Size
gl: Tamaño do talo

en: Size of the stem
gl: Tamaño do talo

en: Size As Alpha
gl: Tamaño como transparencia (alfa)

en: If enabled, the alpha channel from the gradient is multiplied by the stem size, and an alpha of 1.0 is used when rendering
gl: Se está activado, a canle de transparencia do degradado é multiplicado polo tamaño do talo, e usase un valor de transparencia de 1,0 ao renderizar

en: Reverse
gl: Inversa

en: If enabled, render the plant in the opposite direction
gl: Se está activado, a planta amosase na dirección oposta

en: Step
gl: Paso

en: Measure of the distance between points when rendering
gl: Medida da distancia entre puntos ao renderizar

en: Used to seed the pseudo-random number generator
gl: Usado para sementar o xerador de número pseudo-aleatorio

en: Splits
gl: Divisións

en: Maximum number of times that each sprout can sprout recursively
gl: O número máximo de veces que cada gromo pode agromar recursivamente

en: Sprouts
gl: Gromos

en: Number of places that growth occurs on each spline section
gl: Número de lugares nos que aparece un gromo en cada sección da Spline

en: Random Factor
gl: Factor de aleatoriedade

en: Used to scale down all random effects.  Set to zero to disable randomness
gl: Usado para escalar todos os efectos ao chou. Estabelecer a cero para desactivar a aleatoriedade

en: Drag
gl: Arrastre

en: Drag slows the growth
gl: O arrastre atrasa o crecemento

en: Use Width
gl: Usar a largura

en: Scale the velocity by the spline's width
gl: Escala a velocidade a travé da largura da Spline

en: %s was not in PPM format
gl: %s non estaba no formato BMP

en: Import Svg
gl: Importar SVG

en: bool
gl: boleano

en: integer
gl: enteiro

en: angle
gl: ángulo

en: time
gl: tempo

en: color
gl: cor

en: segment
gl: segmento

en: spline_point
gl: punto_spline

en: matrix
gl: matriz

en: width_point
gl: punto_de_largura

en: dash_item
gl: elemento_guión

en: list
gl: lista

en: canvas
gl: lenzo

en: string
gl: cadea

en: gradient
gl: degradado

en: transformation
gl: transformación

en: in line
gl: aliñado

en: Units
gl: Unidades

en: Pixels
gl: Píxeles

en: Inches
gl: Polgadas

en: Meters
gl: Metros

en: Millimeters
gl: Milímetros

en: Centimeters
gl: Centímetros

en: Importer::open(): Cannot open empty filename
gl: Importer::open(): Non é posíbel abrir un ficheiro baleiro

en: Importer::open(): Couldn't find extension
gl: Importer::open(): Non é posíbel atopar a extensión

en: Importer::open(): Unknown file type --
gl: Importer::open(): Tipo de ficheiro descoñecido --

en: Unable to create surface target
gl: Non é posíbel crear a superficie destino

en: Z Depth
gl: Profundidade Z

en: Modifies the position of the layer in the layer stack
gl: Modifica a posición de capas na rima de capas

en: Top-Left
gl: Superior á esquerda

en: Upper left-hand Corner of image
gl: Canto superior esquerdo da imaxe

en: Bottom-Right
gl: Abaixo á dereita

en: Lower right-hand Corner of image
gl: Canto inferior dereito da imaxe

en: Alpha channel of the layer
gl: Canle alfa da capa

en: Blend Method
gl: Método de mestura

en: Duplicate
gl: Duplicado

en: Index
gl: Índice

en: Copy Index
gl: Índice da copia

en: Motion Blur
gl: Desenfoque de movemento

en: Aperture
gl: Apertura

en: Subsamples Factor
gl: Factor de submostraxe

en: Subsampling Type
gl: Tipo de submostraxe

en: Constant
gl: Constante

en: Hyperbolic
gl: Hiperbólico

en: Subsample Start Amount
gl: Cantidade inicial da submostraxe

en: Subsample End Amount
gl: Cantidade final da submostraxe

en: Position offset
gl: Desprazamento da posición

en: Transformation
gl: Transformación

en: Canvas
gl: Lenzo

en: Group content
gl: Contido do grupo

en: Time Offset to apply to the context
gl: Desprazamento de tempo que aplicar ao contexto

en: Lock Selection
gl: Bloqueo da selección

en: Feather
gl: Esvaecemento

en: Fill color of the layer
gl: Cor de recheo da capa

en: No images in list
gl: Non hai imaxes na lista

en: Luma
gl: Luminancia
