Synfig UI - en to he translation catalogue (69 entries)

en: Color
he: צבע

en: Font
he: גופן

en: Julia Set
he: קבוצת ג'וליה

en: Fractals
he: פרקטלים

en: Inside Color
he: צבע פנימי

en: Outside Color
he: צבע חיצוני

en: Mandelbrot Set
he: קבוצת מנדלברוט

en: Radius
he: רדיוס

en: Height
he: גובה

en: Unable to open %s
he: לא ניתן לפתוח את %s

en: Unable to open file
he: לא ניתן לפתוח את הקובץ

en: Example
he: דוגמא

en:  Color
he: צבע

en: Geometry
he: גיאומטריה

en: Rectangle
he: מלבן

en: Star
he: כוכב

en: Angle
he: זוית

en: Unable to open
he: לא ניתן לפתוח

en: Speed
he: מהירות

en: angle
he: זוית

en: real
he: אמיתי

en: time
he: זמן

en: vector
he: וקטור

en: color
he: צבע

en: Units
he: יחידות

en: Pixels
he: פיקסלים

en: Meters
he: מטר

en: Millimeters
he: מילימטרים

en: Centimeters
he: סנטימטרים

en: Constant
he: קבוע

en: Name
he: שם

en: Too many warnings
he: יותר מדי אזהרות

en: error
he: שגיאה

en: warning
he: אזהרה

en: info
he: מידע

en: Success for "%s"
he: הצלחה עבור "%s"

en: Unnamed
he: ללא שם

en: %0.2f%% Gray
he: %0.2f%% אפור

en: Straight
he: ישר

en: Onto
he: על גבי

en: Straight Onto
he: ישר על גבי

en: Behind
he: מאחור

en: Multiply
he: להכפיל

en: Divide
he: לחלק

en: Alpha
he: אלפא

en: Greater
he: רב

en: Equal
he: שווה

en: Less
he: פחות

en: Red
he: אדום

en: Green
he: ירוק

en: Blue
he: כחול

en: The alpha of the color
he: האלפא של הצבע

en: X-Axis
he: ציר-X

en: Y-Axis
he: ציר-Y

en: Theta
he: תטא

en: Real
he: אמיתי

en: Specify Start
he: ציין התחלה

en: Specify End
he: ציין סיום

en: Start Color
he: התחלת הצבע

en: End Color
he: סיום הצבע

en: Color 1
he: צבע 1

en: Color 2
he: צבע 2

en: Vector
he: וקטור

en:  seconds.
he: שניות.

en: Settings
he: הגדרות

en: Version:
he: גרסה:

en: 	Description:
he: 	תאור:

en: 	Hint:
he: 	רמז:

en: Pixel Height
he: גובה פיקסל
