Synfig UI - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Text
hi: टेक्स्ट

en: Other
hi: अन्य

en: Text Layer
hi:  टेक्स्ट तह

en: unable to initialize
hi: प्रारंभ करनेमे असक्षम

en: empty font set
hi: खाली फॉन्टका संग्रह

en: Text to Render
hi: रेंडर करनेके लिए टेक्स्ट

en: Color
hi: रंग

en: Color of the text
hi: टेक्स्टका रंग

en: Font Family
hi: टेस्टका समूह

en: Style
hi: शैली

en: Normal
hi: सामान्य

en: Oblique
hi: तिरछा

en: Italic
hi: तिरछे अक्षर

en: Weight
hi: भार

en: Ultralight
hi: अत्यंत हल्का

en: Bold
hi: गाढ़ा

en: Ultrabold
hi: अत्यंत गाढ़ा

en: Heavy
hi: भारी

en: Horizontal Spacing
hi: अनुप्रस्थ अंतरालन
