Synfig UI - en to uz@Latn translation catalogue (25 entries)

en: Text
uz@Latn: Matn

en: Other
uz@Latn: Boshqa

en: Text Layer
uz@Latn: Matn qatlami

en: unable to initialize
uz@Latn: initsializatsiya qilib bo'lmadi

en: Color
uz@Latn: Rang

en: Color of the text
uz@Latn: Matnning rangi

en: Font Family
uz@Latn: Shriftlar oilasi

en: Style
uz@Latn: Uslub

en: Oblique
uz@Latn: Qiyalik

en: Italic
uz@Latn: Kursiv

en: Bevel
uz@Latn: Relyef

en: Center
uz@Latn: Markaz

en: Center of the circle
uz@Latn: Aylana markazi

en: Example
uz@Latn: Misol

en: Gradient
uz@Latn: Gradiyent

en: Simple Circle
uz@Latn: Oddiy aylana

en:  Color
uz@Latn: Rang

en: Point 1
uz@Latn: Nuqta 1

en: First corner of the rectangle
uz@Latn: To'g'riburchakning birinchi burchagi

en: Point 2
uz@Latn: Nuqta 2

en: Second corner of the rectangle
uz@Latn: To'g'riburchakning ikkinchi burchagi

en: Use Bevel for the corners
uz@Latn: Burchaklar uchun relyefdan foydalanish

en: Keep Bevel Circular
uz@Latn: Relyefni aylanma saqlash

en: color
uz@Latn: Rang

en: Fill color of the layer
uz@Latn: Qatlamning bo'yash rangi
