Synfig UI - en to cs translation catalogue (400 entries)

en: 2D vector animation studio
cs: 2D vektorové animační studio

en: Create and edit 2D animations and compositions
cs: Vytvoření a úprava 2D animace a kompozice

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
cs: Synfig Studio je bezplatný a otevřený 2D animační software, který je navržen jako výkonné průmyslové řešení pro vytváření animací s vysokou kvalitou, pomocí vektorového a bitmapového systému. To eliminuje potřebu vytvářet jednotlivé snímky animace ručně, to umožňuje vytvářet 2D animaci vyšší kvality s menším počtem lidí a zdrojů.

en: Features:
cs: Funkce:

en: Pentablet-friendly tools
cs: Grafický tablet - Nástroje

en: enable
cs: povolit

en: Enable this thumbnailer.
cs: Povolit miniatury.

en: Add Skeleton (Simple)
cs: Přidat kostru (základní)

en: Unhide All Layers
cs: Zobrazit všechny vrstvy

en: Pressure
cs: Stisknout

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
cs: Tlak, který tablet udává, je mezi 0,0 a 1,0. Používáte-li myš, bude tlak při stisknutí 0,5 jinak 0,0.

en: How fast you currently move. This can change very quickly. Try 'print input values' from the 'help' menu to get a feeling for the range; negative values are rare but possible for very low speed.
cs: Jak rychle se v současné době pohybujete. To se může změnit velmi rychle. Z nabídky "help" zkuste "tisknout vstupní hodnoty", abyste získali pocit z dosahu; Záporné hodnoty jsou vzácné, ale možné pro velmi nízkou rychlost.

en: Random
cs: Náhodný

en: This input slowly goes from zero to one while you draw a stroke. It can also be configured to jump back to zero periodically while you move. Look at the 'stroke duration' and 'stroke hold time' settings.
cs: Nastavení pera: pomalu přechází z 0 na 1, zatímco snižujete snižujete tlak. Může být také nakonfigurován tak, aby se při snížení tlaku hodnota pohybovala na 0. Podívejte se na nastavení "trvání zdvihu" a "doby trvání zdvihu"
    Tento vstup pomalu přechází z nuly na jeden, zatímco kreslíte zdvih. Může být také nakonfigurován tak, aby se při pohybu pohyboval zpátky na nulu. Podívejte se na nastavení "trvání zdvihu" a "doby trvání zdvihu".

en: Direction
cs: Směr

en: Declination
cs: Sklon

en: Declination of stylus tilt. 0 when stylus is parallel to tablet and 90.0 when it's perpendicular to tablet.
cs: Naklonění stylusu: Když je stylus paralelně k tabletu 0. Když je kolmý k tabletu 90.0

en: Ascension
cs: Vzestup

en: This is a user defined input. Look at the 'custom input' setting for details.
cs: Toto je uživatelsky definovaný vstup. Podívejte se na nastavení "vlastní vstup" pro podrobnosti.

en: Opacity
cs: Průhlednost

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
cs: 0 znamená, že štětec je průhledný, 1 je plně viditelný
    (Také známý jako alfa nebo opacity)

en: Opacity multiply
cs: Průhlednost se násobý

en: Radius
cs: Poloměr

en: Hardness
cs: Tvrdost

en: Add New Keyframe
cs: Přidat nový snímek

en: Keyframe Properties
cs: Vlastnosti snímku

en: Increase Amount
cs: Zvýšit množství

en: Decrease Amount
cs: Snížit množství

en: Select All Child Layers
cs: Vyberte všechny podřízené vrstvy

en: Paste
cs: Vložit

en: Text Paragraph
cs: Text odstavce

en: Enter text here:
cs: Zde vložte text:

en: <No Image Selected>
cs: <Nebyl vybrán žádný obrázek>

en: Visit the Synfig website
cs: Navštivte webové stránky Synfigu

en: Original developers:
cs: Původní vývojáři:

en: Contributors:
cs: Přispěvatelé:

en: 
    Development version:
    %s
cs: 
    Vývojová verze:
    %s

en: Built with:
cs: Postaven s:

en: Synfig library %d
cs: Synfig knihovny %d

en: Using:
cs: Používá:

en: Options
cs: Volby

en: Not yet implemented
cs: Ještě nebylo implementováno

en: Canvas Properties
cs: Vlastnosti plátna

en: Canvas Info
cs: Informace o plátně

en: <b>Canvas Info</b>
cs: <b>Informace o plátně</b>

en: _Name
cs: _Název

en: _Description
cs: _Popis

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Edit Canvas Properties
cs: Upravit vlastnosti plátna

en: Colors
cs: Barvy

en: Set as Outline
cs: Nastavit jako obrys

en: Set as Fill
cs: Nastavit jako výpl

en: Custom Video Codec
cs: Vlastní video kodek

en: write your video codec here
cs: zde napište svůj video kodek

en: Available Video Codecs:
cs: Dostupné video kodeky:

en: Gradient Editor
cs: Editor gradientů

en: Set as Default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Preview
cs: Náhled

en: Document
cs: Dokument

en: Render
cs: Renderovat

en: Units
cs: Jednotky

en: Timestamp
cs: Časová značka

en: Pixels
cs: Pixely

en: Points
cs: Body

en: Inches
cs: Palce

en: Meters
cs: Metry

en: Centimeters
cs: Centimetry

en: Millimeters
cs: Milimetry

en: Unit System
cs: Systém jednotek

en: Recent Files
cs: Nedávné soubory

en: File name prefix for the new created document
cs: Předpona názvu souboru pro nově vytvořený dokument

en: Frames per second of the new created document
cs: Rámců za sekundu (FPS) nově vytvořeného dokumentu

en: Size
cs: Velikost

en: Width
cs: Šířka

en: Width in pixels of the new created document
cs: Šířka nově vytvořeného dokumentu v pixelech

en: Height
cs: Výška

en: Image
cs: Obrázek

en: Other
cs: Ostatní

en: Choose...
cs: Vybrat...

en: Action
cs: Akce

en: Name
cs: Název

en: Value
cs: Hodnota

en: Custom Size
cs: Vlastní velikost

en: Custom fps
cs: Vlastní FPS

en: Sound Select
cs: Vybrat zvuk

en: Sound Parameters
cs: Parametry zvuku

en: <b>Sound Parameters</b>
cs: <b>Parametry zvuku</b>

en: _Sound File
cs: _Zvukový soubor

en: Time _Offset
cs: Časový _posun

en: Target Parameters
cs: Cílové parametry

en: Waypoint Editor
cs: Editor navigačních bodů

en: Play
cs: Přehrát

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Zoom to 100%
cs: Zvětšit na 100 %

en: Tool Options
cs: Nastavení nástroje

en: This tool has no options
cs: Tento nástroj nemá žádné volby

en: History
cs: Historie

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo the previous action
cs: Vrátit zpět předchozí akci

en: Redo
cs: Vpřed

en: Redo the previously undone action
cs: Opakovat dříve vrácenou akci

en: Clear History
cs: Vyčistit historii

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Keyframes
cs: Klíčové snímky

en: Layers
cs: Vrstvy

en: New Layer
cs: Nová vrstva

en: Canvas MetaData
cs: Metadata plátna

en: Add new MetaData entry
cs: Přidat nový záznam Metadat

en: Remove selected MetaData entry
cs: Odebrat vybrané položky Metadat

en: Navigator
cs: Navigátor

en: Parameters
cs: Parametry

en: Error
cs: Chyba

en: Warning
cs: Varování

en: Please choose an audio file
cs: Zvolte prosím zvukový soubor

en: Time Track
cs: Časová stopa

en: Dock Panel
cs: Dokovací panel

en: Palette Browser
cs: Prohlížeč palet

en: Palette Editor
cs: Editor palet

en: Add Color
cs: Přidat barvu

en: Add current outline color
    to the palette
cs: Přidat aktuální obrysovou
    barvu do palety

en: Save palette
cs: Uložit paletu

en: Save the current palette
cs: Uložit aktuální paletu

en: Load default
cs: Nahrát výchozí

en: Load default palette
cs: Nahrát výchozí paletu

en: Unable to open file
cs: Není možné otevřít soubor

en: Auto Export
cs: Automatický export

en: Unable to create layer
cs: Není možné vytvořit vrstvu

en:  Outline
cs:  Obrys

en: Delete Vertex
cs: Smazat vrchol

en: Insert Vertex
cs: Vložit vrchol

en: Circle Tool
cs: Nástroj pro kruh

en: Invert
cs: Invertovat

en: Linear
cs: Lineární

en: Cosine
cs: Kosinus

en: New Circle
cs: Nový kruh

en: Unable to create Circle layer
cs: Není možné vytvořit kruhovou vrstvu

en: Draw Tool
cs: Nástroj pro kreslení

en: Unable to insert item
cs: Nebylo možné vložit položku

en: No layer here
cs: Zde není žádná vrstva

en: Unable to set layer color
cs: Není možné nastavit barvu vrstvy

en: Gradient Tool
cs: Nástroj pro gradient

en: New Gradient
cs: Nový gradient

en: Horizontal
cs: Horizontální

en: Vertical
cs: Vertikální

en: Mirror Tool
cs: Nástroj pro zrcadlení

en: Transform Tool
cs: Nástroj pro transformaci

en: Ctrl to rotate
cs: Ctrl pro otočení

en: Alt to scale
cs: Alt pro změnu velikosti

en: Polygon Tool
cs: Nástroj pro mnohoúhelník

en: Make Polygon
cs: Vytvořit mnohoúhleník

en: Clear current Polygon
cs: Smazat aktuální mnohoúhelník

en: New Polygon
cs: Nový mnohoúhleník

en: Unable to create Polygon layer
cs: Není možné vytvořit mnohoúhelníkovou vrstvu

en: Rectangle Tool
cs: Nástroj pro obdélník

en: New Rectangle
cs: Nový obdélník

en: Rotate Tool
cs: Nástroj pro rotaci

en: Allow Scale
cs: Povolit změnu velikosti

en: Scale Tool
cs: Nástroj pro změnu velikosti

en: Lock Aspect Ratio
cs: Zamknout poměr stran

en: Save Sketch
cs: Uložit skicu

en: Unable to save sketch
cs: Nelze uložit skicu

en: Load Sketch
cs: Nahrát skicu

en: Unable to load sketch
cs: Nelze nahrát skicu

en: Sketch Tool
cs: Nástroj pro skicy

en: Show Sketch
cs: Zobrazit skicu

en: Clear Sketch
cs: Vyčidtit skicu

en: Save Sketch As...
cs: Uložit skicu, jako...

en: Open a Sketch
cs: Otevřít skicu

en: Radius:
cs: Poloměr:

en: Star Tool
cs: Nástroj pro hvězdu

en: Regular Polygon
cs: Pravidelný mnohoúhelník

en: New Star
cs: Nová hvězda

en: Text Tool
cs: Nástroj pro text

en: Size:
cs: Velikost:

en: Orientation:
cs: Orientace:

en: Family:
cs: Rodina:

en: New Text
cs: Nový text

en: Sketch Width
cs: Skucuj šířku

en: Canvas
cs: Plátno

en: [Unnamed]
cs: [Nepojmenovaný]

en: Type
cs: Typ

en: ValueBase
cs: Základní hodnota

en: Canvases
cs: Plátna

en: Time
cs: Čas

en: Description
cs: Popis

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Deactivate
cs: Deaktivovat

en: Layer
cs: Vrstva

en: Unable to set all layer parameters.
cs: Není možné nastavit parametry vrstvy.

en: Icon
cs: Ikona

en: Move Layers
cs: Přesunout vrstvy

en: Other...
cs: Ostatní...

en: Unknown Exception
cs: Neznámá výjimka

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Blue
cs: Modrá

en: Hue
cs: Odstín

en: Saturation
cs: Saturace

en: Alpha
cs: Alfa

en: Action Failed.
cs: Akce se nezdařila

en: Outline Color
cs: Barva obrysu

en: Fill Color
cs: Barva výplně

en: Swap Fill and
    Outline Colors
cs: Změňte výplň a
    Obrysové barvy

en: Reset Colors to Black and White
cs: Obnovit barvy na černobílé

en: Brush Preview
cs: Náhled štětce

en: Increase brush size
cs: Zvětšete velikost štětce

en: Decrease brush size
cs: Zmenšete velikost štětce

en: Brush Size
cs: Šířka štětce

en: Default Gradient
cs: Výchozí gradient

en: Please choose an image file
cs: Zvolte prosím obrázek

en: Please choose a file
cs: Zvolte prosím soubor

en: Click and drag keyframes
cs: Klepněte a přetáhněte klíčové snímky

en: No name
cs: Bez názvu

en: Waypoint
cs: Trasový bod

en: <b>Waypoint</b>
cs: Trasový bod

en: _Value
cs: _Hodnota

en: _Time
cs: _Čas

en: Interpolation
cs: Interpolace

en: <b>Interpolation</b>
cs: <b>Interpolace</b>

en: TCB Parameters
cs: TCB Paramaetry

en: <b>TCB Parameter</b>
cs: TCB Parametr

en: _File
cs: _Soubor

en: Open Recent
cs: Otevřít nedávný

en: _Edit
cs: _Úpravy

en: _View
cs: _Zobrazení

en: _Canvas
cs: _Vlasnosti

en: _Layer
cs: _Vrstva

en: _Window
cs: _Okna

en: _Arrange
cs: _Uspořádat

en: Work_space
cs: Pracovní prostor

en: _Help
cs: _Pomoc

en: Import...
cs: Importovat...

en: Render...
cs: Rendrovat...

en: Preview...
cs: Náhled...

en: Close Document
cs: Zavřít dokument

en: Select All Handles
cs: Vybrat všechny táhla

en: Unselect All Handles
cs: Odznačit všechna táhla

en: Select All Layers
cs: Vybrat všechny vrstvy

en: Unselect All Layers
cs: Zrušit výběr všech vrstev

en: Input Devices...
cs: Vstupní zařízení...

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Menubar
cs: Lišta menu

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Show Position Handles
cs: Zobrazit táhla objektů

en: Show Vertex Handles
cs: Zobrazit táhla vextrů

en: Show Tangent Handles
cs: Zobrazit táhla úhlu vextrů

en: Toggle Grid Show
cs: Přepnout zobrazení mřížky

en: Toggle Guide Show
cs: Přepnout zobrazení průvodce

en: Toggle Low-Res
cs: přepnout nízké rozlišení

en: Failed to initialize synfig!
cs: Inicializování Synfigu selhalo!

en: Loading Settings...
cs: Nahrávám nastavení...

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Unable to fully recover from previous crash
cs: Nebylo možné plné obnovení od předchozího pádu

en: Unable to recover from previous crash
cs: Nebylo možné obnovení od předchozího pádu

en: Loading files...
cs: Nahrávají se soubory...

en: Done.
cs: Hotovo.

en: Import
cs: Importovat

en: Documentation
cs: Dokumentace

en: Help
cs: Nápověda

en: Unable to load "%s":
cs: Nebylo možné nahrát "%s":

en: ERROR
cs: CHYBA

en: Default Interpolation
cs: Výchozí interpolace

en: Shows the Preview Settings Dialog
cs: Ukazuje dialog nastavení náhledu

en: Shows the Render Settings Dialog
cs: Ukazuje dialog nastavení renderování

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Show Grid
cs: Zobrazit mřížku

en: Snap to Grid
cs: Přichytit k mřížce

en: Show Guides
cs: Zobrazit vodítka

en: Snap to Guides
cs: Přichytit k vodítkům

en: Save
cs: Uložit

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: Export
cs: Exportovat

en: Save All
cs: Uložit vše

en: Preview Window
cs: Náhledové okno

en: Angle
cs: Úhel

en: Vector
cs: Vektor

en: Color
cs: Barva

en: List
cs: Seznam

en: Fill Tool
cs: Nástroj výplně

en: Zoom Tool
cs: Nástroj pro zoom

en: Reset Colors
cs: Resetovat barvy

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Circle Layer
cs: Kruhová vrstva

en: Polygon Layer
cs: Mnohoúhelníková vrstva

en: Rectangle Layer
cs: Obdélníková vrstva

en: Duplicate Layer
cs: Duplikovat vrstvu

en: Import Image Layer
cs: Importovat obrázkovou vrstvu

en: Text Layer
cs: Textová vrstva

en: Rotate Layer
cs: Otočit vrstvu

en: Hide Grid
cs: Nezobrazovat mřížku

en: Enable Grid Snap
cs: Povolit přychytávání k mřížce

en: Disable Grid Snap
cs: Vypnout přichytávání k mřížce

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Palette
cs: Paleta

en: Set Layer Description
cs: Nastavit popis vrstvy

en: Export Value Node
cs: Exportovat hodnotu uzlu

en: Increase resolution
cs: Zvětšit rozlišení

en: Decrease resolution
cs: Zmenšit rozlišení

en: Preview Options Dialog
cs: Dialog nastavení náhledu

en: Render Options Dialog
cs: Dialog nastavení renderování

en: Unknown extension
cs: Neznámé rozšíření

en: Synfig Animation
cs: Synfig animace

en: synfig studio is already running
cs: synfig studio už běží

en: synfig studio -- starting up application...
cs: synfig studio -- spouštění aplikace...

note: TRANSLATORS:         | Help menu entry:              | A wiki page: |
en: Tutorials
cs: Tutoriály

en: Frequently Asked Questions
cs: Často pokládané otázky

en: Get Support
cs: Získat podporu

en: About Synfig Studio
cs: O Synfig Studiu

en: One Moment, Please...
cs: Moment prosím...

en: Image Size
cs: Velikost obrázku

en: <b>Image Size</b>
cs: <b>Velikost obrázku</b>

en: Time Settings
cs: Nastavení času

en: <b>Time Settings</b>
cs: <b>Nastavení času</b>

en: _Frames per second
cs: _Snímků za sekundu

en: _End Time
cs: _Čas ukončení

en: Focus Point
cs: Ostřící bod

en: <b>Focus Point</b>
cs: <b>Ostřící bod</b>

en: Render Settings
cs: Nastavení renderování

en: Auto
cs: Automatické

en: Parameters...
cs: Parametry...

en: Target
cs: Cíl

en: <b>Target</b>
cs: <b>Cíl</b>

en: Settings
cs: Nastavení

en: <b>Settings</b>
cs: <b>Nastavení</b>

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: WARNING:
cs: VAROVÁNÍ:

en: Merge Tangents
cs: Sloučit tečeny

en: Split Tangents
cs: Rozdělit tečny

en: Id
cs: ID

en: Apply Default Gradient
cs: Použít výchozí gradient

en:  (Duplicate)
cs:  (Duplikovat)

en: Activate Layer
cs: Aktivovat vrstvu

en: Deactivate Layer
cs: Deaktivovat vrstvu

en: This layer doesn't exist anymore.
cs: Tato vrstva již neexistuje.

en: Add Layer
cs: Přidat vrstvu

en: Duplicate Layers
cs: Duplikovat vrstvu

en: Layer to be duplicated
cs: Vrstva, která bude duplikována

en: Move Layer
cs: Přesunout vrstvu

en: Layer to be moved
cs: Vrstva, která bude přesunuta

en: Allow Animation
cs: Povolit animaci

en: Layer to be deleted
cs: Vrstva, která bude smazána

note: TRANSLATORS: this is the string used in the history dialog when renaming a layer to/from its default name
en: [default]
cs: [výchozí]

en: New Description
cs: Nový popis

en: Enter a new description for this layer
cs: Vložit nový popis pro tuto vrstvu

en: Time adjustment
cs: Nastavení času

en: Origin
cs: Počátek

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is exported.  The first %s is what is exported, the 2nd is the name it is given.
en: Export '%s' as '%s'
cs: Exportovat '%s' as '%s'

en: ' and '
cs: ' a '

en: Insert Item
cs: Vložit položku

en: Remove Item
cs: Odstranit položku

en: Nothing to replace.
cs: Nic k nahrazení.

en: Connect Waypoint
cs: Spojit body

en: Waypoint Time
cs: Bod časové osy

en: Disconnect Waypoint
cs: Odpojit bod

en: Remove Waypoint
cs: Odstranit trasový bod

en: Waypoint to be Removed
cs: Trsový bod odstraněn

en: UniqueID mismatch, iter=%d, waypoint=%d
cs: ID se neshoduje, iter=%d, waypoint=%d

en: Time mismatch iter=%s, waypoint=%s
cs: Nesoulad časové hodnoty iter=%s, waypoint=%s

en: Unable to create ValueNode_Reference
cs: Nelze vytvořit odkaz uzlu

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (1)
cs: Hodnota tohoto uzlu by měla být prázdná, ale z nějakého důvodu není. To je chyba. (1)

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (2)
cs: Hodnota tohoto uzlu by měla být prázdná, ale z nějakého důvodu není. To je chyba. (2)

en: A Waypoint already exists at this point in time
cs: Trasový bod již v tomto okamžiku existuje

en: Set Waypoint
cs: Nastavení trasových bodů

en: Waypoint to be changed
cs: Trasový bod má být změněn

en: Unable to find waypoint
cs: Nelze najít trasový bod

en: The waypoint to remove no longer exists
cs: Nelze odstranit trasový bod, již neexistuje

en: Action is not ready.
cs: Akce není připravena

en: Do you want to do action "%s"?
cs: Chcete provést akci "%s"?

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit zpět

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Failed
cs: Neúspěšný

en: Successful
cs: úspěšný

en:  (Undo):
cs: (Zpět):

en: Failed to undo.
cs: Nepodařilo se vrátit zpět

en:  (Redo):
cs: (Znovu):

en: Failed to redo.
cs: Nepodařilo se vrátit zpět.

en: State restore failure
cs: Obnovení selhalo

en: Action Not Ready, unable to change mode
cs: Akce není připravena, nelze změnit režim-mode

en: Unable to change mode
cs: Nelze změnit režim-mode

en: Action Not Ready
cs: Akce není připravená

en: Move Action Failed.
cs: Přesunutí selhalo

en: Add Layer To
cs: Přidat vrstvu k

en: Empty name!
cs: Vyči

en: File name must have an extension!
cs: Název souboru musí mít příponu!

en: Unable to create "Sound" layer
cs: Nelze vytvořit novou vrstvu "zvuk"

en: Unable to open this composition
cs: Nelze otevřít tuto skladbu

en: Unable to create "Group" layer
cs: Nelze vytvořit novou skupinu vrstev

en: I don't know how to open images of this type --
cs: Nepodporovaný formát obrázku!

en: (no/yes)
cs: (ne/ano)

en: (yes/no)
cs: (ano/ne)

en: error:
cs: chyba:

en: warning:
cs: varování:

en: Layer Parameter
cs: Parametr vrstvy

en: _Grid size
cs: _Velikost mřížky

en: S_how grid
cs: Z_obrazit mřížku

en: _Snap to grid
cs: _Přichytit k mřížce

en: Grid
cs: Mřížka

en: Snap to _frame
cs: Přichytit k _rámu

en: Not yet implemented!
cs: Ještě nebylo implementováno!
