Synfig UI - en to eu translation catalogue (1163 entries)

en: 2D vector animation studio
eu: 2D animazio bektorialaren estudioa

en: Create and edit 2D animations and compositions
eu: Sortu eta editatu 2D animazioak eta konposizioak

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
eu: Synfig Studio 2D animazioko doako eta kode irekiko softwarea da, bektore eta bitmap artelanen bidez filmaren kalitateko animazioa sortzeko industria-sendotasuneko irtenbide indartsu gisa diseinatua. Animazioa fotogramaz fotograma sortzeko beharra ezabatzen du, kalitate altuko 2D animazioak pertsona eta baliabide gutxiagorekin ekoizteko aukera ematen du.

en: Features:
eu: Ezaugarriak:

en: Can manipulate vector and bitmap artwork
eu: Landu daitezke bektore edota bitmapa artelanak

en: Sound support
eu: Soinua onartzen du

en: Automatic animation using mathematical functions
eu: Animazio automatikoa funtzio matematikoen bidez

en: Synfig Studio workspace
eu: Synfig Studioren lan-esparrua

en: enable
eu: gaitu

en: Enable this thumbnailer.
eu: Gaitu koadro txikien maneatzaile hau

en: Add Skeleton (Simple)
eu: Gehitu hezurdura (sinplea)

en: Export to Lottie format
eu: Esportatu Lottie formatura

en: Unhide All Layers
eu: Erakutsi geruza guztiak

en: Pressure
eu: Presioa

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
eu: Tabletak onartzen duen presioaren arabera, 0,0 eta 1,0 artean. Sagua erabiltzen baduzu, 0,5 izango da botoi bat sakatzean eta, bestela, 0,0.

en: Fine speed
eu: Abiadura fina

en: Gross speed
eu: Abiadura zakarra

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Fast random noise, changing at each evaluation. Evenly distributed between 0 and 1.
eu: Ausazko zarata azkarra, ebaluazio bakoitzean aldatuz. 0 eta 1 artean banatuta.

en: Stroke
eu: Trazatu

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
eu: 0-k adierazten du erabat gardena, 1-ek guztiz ikusgai
    (alfa edo opakutasuna bezala ezaguna)

en: Radius
eu: Erradioa

en: Basic brush radius (logarithmic)
     0.7 means 2 pixels
     3.0 means 20 pixels
eu: Pintzelaren oinarrizko erradioa (logaritmikoa)
     0,7-k esan nahi du 2 pixel
     3,0 -k esan nahi du 20 pixel

en: Hardness
eu: Gogortasuna

en: Color hue
eu: Kolore-nabardura

en: Color saturation
eu: Kolore-asetasuna

en: Color value
eu: Kolore-balioa

en: Color value (brightness, intensity)
eu: Kolore-balioa (distira, intentsitatea)

en: Save color
eu: Gorde kolorea

en: Change color hue
eu: Aldatu kolore-nabardura

en: Change color satur. (HSL)
eu: Aldatu kolore-asetasuna (HSL)

en: Change color value (HSV)
eu: Aldatu kolore-balioa (HSV)

en: Change color satur. (HSV)
eu: Aldatu kolore-saturazioa (HSL)

en: Smudge
eu: Egin zirriborroa

en: Lock alpha
eu: Blokeatu alpha

en: Add a New Set
eu: Gehitu multzo berria

en: Unnamed Set
eu: Izenik gabeko multzoa

en: Add New Keyframe
eu: Gehitu gako-fotograma berria

en: Keyframe Properties
eu: Gako-fotogramaren propietateak

en: Toggle Keyframe
eu: Txandakatu gako-fotograma

en: Set Keyframe Description
eu: Ezarri gako-fotogramaren deskripzioa

en: Increase Amount
eu: Handitu kopurua

en: Decrease Amount
eu: Txikitu kopurua

en: Select All Child Layers
eu: Hautatu geruza ume guztiak

en: Increase Opacity
eu: Handitu opakutasuna

en: Decrease Opacity
eu: Txikitu opakutasuna

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Index %d
eu: Indexatu %d

en: Text Paragraph
eu: Testu paragrafoa

en: Enter text here:
eu: Sartu testua hemen

en: <No Image Selected>
eu: <Ez dago irudi hautaturik>

en: No Parent
eu: Gurasorik gabe

en: Visit the Synfig website
eu: Bisitatu Synfig-en webgunea

en: Copyright (c) 2001-2021
    Synfig developers & contributors
eu: Copyright (c) 2001-2021
    Synfig garatzaileak eta laguntzaileak

en: Original developers:
eu: Atxiki saretari

en: Contributors:
eu: Partaideak:

en: 
    Development version:
    %s
eu: 
    garapen-bertsioa
    %s

en: Built with:
eu: Ireki honekin:

en: Synfig library %d
eu: Synfig %d liburutegia

en: Using:
eu: Erabiltzen:

en: Synfig %s
eu: Erabiltzen %s

en: Options
eu: Aukerak

en: Not yet implemented
eu: Ez dago inplementatuta oraindik

en: Canvas Properties
eu: Oihalaren propietateak

en: Canvas Info
eu: Oihalaren informazioa

en: <b>Canvas Info</b>
eu: <b>Oihalaren informazioa</b>

en: _Name
eu: _Izena

en: _Description
eu: _Deskripzioa

en: Properties
eu: Propietateak

en: Edit Canvas Properties
eu: Editatu oihalaren propietateak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Set as Outline
eu: Ezarri eskema gisa

en: Set as Fill
eu: Ezarri betegarri gisa

en: Custom Video Codec
eu: Bideo-kodeketa pertsonalizatua

en: write your video codec here
eu: Idatzi zure bideo-kodeketa hemen

en: raw MPEG-1 video
eu: raw MPEG-1 bideoa

en: raw MPEG-2 video
eu: raw MPEG-2 bideoa

en: FFmpeg parameters
eu: FFmpeg parametroak

en: Available Video Codecs:
eu: Bideo-kodek eskuragarriak

en: Video Bit Rate:
eu: Bideo bit-tasa

en: Gradient Editor
eu: Gradienteen editorea

en: Set as Default
eu: Ezarri lehenetsi gisa

en: Input Dialog
eu: Sarrerako elkarrizketa-koadroa

en: Cancel
eu: Utzi

en: OK
eu: Ados

en: Disabled
eu: Ezgaitua

en: Screen
eu: Pantaila

en: Window
eu: Leihoa

en: Keyframe Dialog
eu: Gako-fotogramaren elkarrizketa-koadroa

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Synfig Studio Preferences
eu: Synfig Studio ezarpenak

en: Interface
eu: Interfazea

en: Document
eu: Dokumentua

en: Editing
eu: Editatzen

en: Render
eu: Errendatzea

en: System
eu: Sistema

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: Units
eu: Unitate

en: Timestamp
eu: Denbora-marka

en: Pixels
eu: Pixelak

en: Points
eu: Puntuak

en: Inches
eu: Hazbeteak

en: Meters
eu: Metroak

en: Centimeters
eu: Centimetroak

en: Millimeters
eu: Milimetroak

en: Unit System
eu: Unitate-sistema

en: Recent Files
eu: Azken fitxategiak

en: Autosave
eu: Gordetze automatikoa

en: Brush Presets Path
eu: Brotxaren aurrezarpenen bidea

en: New Canvas
eu: Oihal berria

en: File name prefix for the new created document
eu: Dokumentu sortu berrien aurrizki-izena

en: FPS
eu: FPS (fotograma segunduko)

en: Frames per second of the new created document
eu: Dokumentu sortu berriaren fotograma segundoko (FPS)

en: Size
eu: Tamaina

en: Width
eu: Zabalera

en: Width in pixels of the new created document
eu: Dokumentu sortu berriaren zabalera

en: Height
eu: Altura

en: Height in pixels of the new created document
eu: Sortu berri den dokumentuaren pisua pixeletan

en: 4096x3112 Full Aperture 4K
eu: 4096x3112 guztiz irekia 4K

en: 2048x1556 Full Aperture Native 2K
eu: 2048x1556 guztiz irekia Native 2K

en: 1280x720  HDTV 720p
eu: 1280x720 HDTV 720p

en: 720x576   DVD PAL
eu: 720x576 DVD PAL

en: 720x480   DVD NTSC
eu: 720x480 DVD NTSC

en: 720x540   Web 720x
eu: 720x540 Web 720x

en: 720x405   Web 720x HD
eu: 720x405 Web 720x HD

en: 640x480   Web 640x
eu: 640x480 Web 640x

en: 640x360   Web 640x HD
eu: 640x360 Web 640x HD

en: 480x360   Web 480x
eu: 480x360 Web 480x

en: 480x270   Web 480x HD
eu: 480x270 Web 480x HD

en: 360x270   Web 360x
eu: 360x270 Web 360x

en: 360x203   Web 360x HD
eu: 360x203 Web 360x HD

en: Default Background
eu: Atzeko plano lehenetsia

en: None (Transparent)
eu: Bat ere ez (gardena)

en: Solid Color
eu: Kolore solidoa

en: Image
eu: Irudia

en: Select
eu: Hautatu

en: Other
eu: Beste bat

en: Preferred image editor
eu: Irudi editore hobetsia

en: Choose...
eu: Aukeratu...

en: Action
eu: Ekintza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Preview Background Color
eu: Aurre-ikusi atzeko planoaren kolorea

en: System Language
eu: Sistemaren hizkuntza

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Color Theme
eu: Gaiaren kolorea

en: Dark UI theme (if available)
eu: Interfaze iluna (balego)

en: Toolbars
eu: Tresna-barrak

en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Select a new path for brush
eu: Hautatu bide berri bat pintzelarentzat

en: Custom Size
eu: Neurri pertsonalizatua

en: Custom fps
eu: FPS pertsonalizatua

en: Sound Select
eu: Aukeratu soinua

en: Sound Parameters
eu: Soinuaren parametroak

en: <b>Sound Parameters</b>
eu: <b>Soinuaren parametroak</b>

en: _Sound File
eu: _audio-fitxategia

en: Time _Offset
eu: Denbora-desplazamendua

en: Offset X:
eu: X desplazamendua:

en: Offset Y:
eu: Y desplazamendua:

en: Direction:
eu: Norabidea:

en: Rows:
eu: Errenkadak:

en: Columns:
eu: Zutabeak:

en: Target Parameters
eu: Helburuaren parametroak

en: Restore Defaults
eu: Berrezarri lehenetsitakoak

en: Category
eu: Kategoria

en: Waypoint Editor
eu: Bide-puntuen editorea

en: Ok
eu: Ados

en: Seek to begin
eu: Joan hasierara

en: Seek to previous keyframe
eu: Joan aurreko gako-fotogramara

en: Seek to previous frame
eu: Joan aurreko fotogramara

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Pause
eu: pausarazi

en: Seek to next frame
eu: Joan hurrengo fotogramara

en: Seek to next keyframe
eu: Joan hurrengo gako-fotogramara

en: Seek to end
eu: Joan bukaerara

en: Loop
eu: Begizta

en: Disable JACK
eu: Ezgaitu JACK

en: JACK Offset
eu: JACK desplazamendua

en: Unlock past keyframe
eu: Desblokeatu pasatako gako-fotograma

en: Unlock future keyframe
eu: Desblokeatu datorren gako-fotograma

en: Increase Resolution
eu: Handiagotu bereizmena

en: Increase Display Resolution
eu: Handiagotu pantailaren bereizmena

en: Decrease Resolution
eu: Txikiagotu bereizmena

en: Decrease Display Resolution
eu: Txikiagotu pantailaren bereizmena

en: Low Res
eu: Bereizmen txikia

en: Use Low Resolution when enabled
eu: Erabili bereizmen txikia ahal denean

en: Position handles
eu: Kokapen-heldulekuak

en: Toggle position handles
eu: Txandakatu kokapen-heldulekuak

en: Vertex handles
eu: Erpin-heldulekuak

en: Toggle vertex handles
eu: Txandakatu erpin-heldulekuak

en: Tangent handles
eu: Tangentzia-heldulekuak

en: Toggle tangent handles
eu: Tcandakatu tangentzia-heldulekuak

en: Radius handles
eu: Erradio-heldulekuak

en: Toggle radius handles
eu: Txandakatu erradio-heldulekuak

en: Width handles
eu: Zabalera-heldulekuak

en: Toggle width handles
eu: Txandakatu zabalera-heldulekuak

en: Angle handles
eu: Angelu-heldulekuak

en: Toggle angle handles
eu: Txandakatu angelu-heldulekuak

en: Zoom In
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom Out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom to Fit
eu: Zooma doitzeko

en: Zoom to 100%
eu: Zooma %100 era

en: Tool Options
eu: Tresna-aukerak

en: This tool has no options
eu: Tresna honek ez dauka aukerarik

en: Canvas Browser
eu: Oihal-arakatzailea

en: Library
eu: Libreria

en: Graphs
eu: Grafikoak

en: History
eu: Historia

en: Clear Undo Stack
eu: Garbitu desegiteko ekintzak

en: Clear the undo stack
eu: Garbitu desegitek ekintzak

en: Clear Redo Stack
eu: Garbitu berregiteko ekintzak

en: Clear the redo stack
eu: Garbitu berregiteko ekintzak

en: Clear Undo and Redo Stacks
eu: Garbitu

en: Clear the undo and redo stacks
eu: Garbitu desegiteko eta berregiteko ekintzak

en: Undo
eu: Desegin

en: Undo the previous action
eu: Desegin aurreko ekintza

en: Redo
eu: Berregin

en: Redo the previously undone action
eu: Berregin ekintza desegin berria

en: Jump
eu: Jauzi

en: Clear History
eu: Garbitu historia

en: Clear
eu: Garbitu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Keyframes
eu: Gako-fotogramak

en: Sets
eu: Multzoak

en: Set Ops
eu: Multzo-aukerak

en: Layers
eu: Geruzak

en: Layer Ops
eu: Geruza- aukerak

en: New Layer
eu: Geruza berria

en: Canvas MetaData
eu: Oihalaren metadatuak

en: Add new MetaData entry
eu: Gehitu metadatu-sarrera berria

en: Add a new MetaData entry to the canvas
eu: Gehitu metadatu sarrera berria oihalean

en: Remove selected MetaData entry
eu: Ezabatu hautatutako metadatu-sarrera

en: Remove the selected MetaData entry
eu: Kendu hautatutako metadatuen sarrera

en: New Metadata entry
eu: Metadatu sarrera berria

en: Key Name:
eu: Gakoaren izena:

en: Navigator
eu: Nabigatzailea

en: Parameters
eu: Parametroak

en: Delay:
eu: Atzerapena:

en: Error
eu: Errore

en: Close
eu: Itxi

en: Warning
eu: Kontuz

en: Please choose an audio file
eu: Aukeratu audio-fitxategia

en: Sound
eu: Soinua

en: Time Track
eu: Denbora-pista

en: Timetrack
eu: Denbora-pista

en: Toolbox
eu: Tresnak

en: Undock panel
eu: Askatu panela

en: Dock Panel
eu: Atrakatu panela

en: Palette Browser
eu: Paleta-arakatzailea

en: Palette Editor
eu: Paleta-editorea

en: Add Color
eu: Gehitu kolorea

en: Add current outline color
    to the palette
eu: Gehitu oraingo ertza-kolorea
    paletara

en: Save palette
eu: Gorde paleta

en: Save the current palette
eu: Gorde oraingo paleta

en: Open a palette
eu: Ireki paleta

en: Open a saved palette
eu: Ireki gordetako paleta

en: Load default
eu: Ireki paleta lehenetsia

en: Load default palette
eu: Ireki paleta lehenetsia

en: Please choose a file name
eu: Aukeratu fitxategi izena

en: Unable to check whether '%s' exists.
eu: Ezin da '%s' existitzen den egiaztatzea.

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
eu:  "%s" izeneko fitxategi bat badago lehendik. Ordeztu nahi duzu?

en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
eu:  "%s"-n badago fitxategi hori. Ordezten baduzu edukia gainidatziko da.

en: Use Another Name…
eu: Erabili beste izen bat...

en: Replace
eu: Aldatu

en: Please select a palette file
eu: Aukeratu paleta-fitxategia

en: Unable to open file
eu: Ezin da fitxategia ireki

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Spline Tool
eu: Spline

en: Name:
eu: Izena:

en: Layer Type:
eu: Geruza mota

en: Create a region layer
eu: Sortu area geruza

en: Create a gradient layer
eu: Sortu gradientea geruza

en: Blend Method:
eu: Nahasketa metodoa:

en: Blend Method
eu: Nahasketa metodoa

en: Defines the blend method to be used for splines
eu: Zehaztu spline-etan erabili behar den nahasketa metodoa

en: Opacity:
eu: Opakutasuna:

en: Brush Size:
eu: Brotxaren tamaina:

en: Feather:
eu: Difuminatu:

en: Link Origins
eu: Estekatu jatorrizkoa

en: Auto Export
eu: Esportazio automatikoa

en: Make Spline
eu: Egin spline

en: Clear current Spline
eu: Garbitu uneko spline-a

en: Information: You need at least two (2) points to create a spline
eu: Informazioa: gutxienez bi (2) puntu behar duzu spline bat egiteko

en: New Spline
eu: Spline berria

en: Unable to add value node
eu: Ezin da gehitu nodo-baliorik

en: Unable to create layer
eu: Ezin da geruza sortu

en:  Gradient
eu: Gradientea

en: Unable to create Gradient layer
eu: Ezin da gradientea geruza sortu

en: Unable to create Plant layer
eu: Ezin da plant-geruza sortu

en:  Region
eu: Area

en: Unable to create Region layer
eu: Ezin da sortu area geruza

en:  Outline
eu: Ertza

en: Unable to create Outline layer
eu: Ezin da sortu ertza geruza

en:  Advanced Outline
eu: Ertza aurreratua

en: Unable to create Advanced Outline layer
eu: Ezin da sortu ertza geruza aurreratua

en: Delete Vertex
eu: Ezabatu erpina

en: Insert Vertex
eu: Txertatu erpina

en: Unable to find where to insert vertex, internal error, please report this bug
eu: Ezin da aurkitu non txertatu erpina. Barne errorea. Eman akatsaren berri mesedez.

en: Unable to remove vertex, internal error, please report this bug
eu: Ezin da erpina ezabatu. Barne errorea. Bidali akatsaren txostena mesedez.

en: Skeleton Layer
eu: Hezurdura geruza

en: Brush Tool
eu: Brotxa

en: brush image
eu: brotxa irudia

en: Circle Tool
eu: Zirkulua

en: Create a circle layer
eu: Sortu zirkulua geruza

en: Defines the blend method to be used for circles
eu: Definitu zirkuluetan erabiltzeko nahasketa-metodoa

en: Spline Points:
eu: Spline-puntuak:

en: Offset:
eu: Desplazamendua:

en: Invert
eu: Alderantzizkatu

en: Falloff:
eu: Erorketa:

en: Falloff
eu: Erorketa

en: Determines the falloff function for the feather
eu: Zehaztu erorketa-funtzioa difuminatuarentzat

en: Linear
eu: Lineala

en: Squared
eu: Karratua

en: Square Root
eu: Erro karratua

en: Cosine
eu: kosinu

en: New Circle
eu: Zirkulu berria

en: Unable to create Circle layer
eu: Ezin da sortu zirkulua geruza

en: Fill Last Stroke
eu: Bete azken trazua

en: Draw Tool
eu: Margotu

en: Defines the blend method to be used for draws
eu: Zehaztu marrazketarako erabiliko den nahasketa metodoa

en: Pressure Sensitive
eu: Presioarekiko sentikorra

en: Min Width:
eu: Gutxieneko zabalera:

en: Smoothness
eu: Leuntasuna

en: Width Max Error:
eu: Gehienezko zabalera errorea:

en: Round Ends
eu: Biribilaren bukaerak

en: Auto Loop
eu: Begizta automatikoa

en: Auto Extend
eu: Hedapen automatikoa

en: Auto Link
eu: Esteka automatikoa

en: Sketch Spline
eu: Spline zirriborroa

en: Define Region
eu: Area zehaztu

en: Extend Spline
eu: Hedatu Spline-a

en: Unable to insert item
eu: Ezin da elementua txertatu

en: Fill Stroke
eu: Bete trazua

en: Eyedrop Tool
eu: Tanta-kontagailua

en: No layer here
eu: Ez dago geruzarik hemen

en: Unable to set layer color
eu: Ezin da ezarri geruzaren kolorea

en: Gradient Tool
eu: Gradientea

en: Create a linear gradient
eu: Sortu gradiente lineala

en: Create a radial gradient
eu: Sortu gradiente erradiala

en: Create a conical gradient
eu: Sortu gradiente konikoa

en: Create a spiral gradient
eu: Sortu gradiente espirala

en: Defines the blend method to be used for gradients
eu: Zehaztu gradienteak egiteko erabili behar den nahasketa metodoa

en: New Gradient
eu: Gradiente berria

en: Cutout Tool
eu: Ebaki

en: Mask
eu: Maskara

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Mirror Tool
eu: Ispilua

en: (Shift key toggles axis)
eu: (Mayuskula teklak ardatza txandakatzen du)

en: Transform Tool
eu: Hautatu eta eraldatu

en: Ctrl to rotate
eu: Ctrl biratzeko

en: Alt to scale
eu: Alt eskalatzeko

en: Shift to constrain
eu: Shift mantentzeko

en: Polygon Tool
eu: Poligonoa

en: Create a polygon layer
eu: Sortu poligonoa geruza

en: Make Polygon
eu: Egin poligonoa

en: Clear current Polygon
eu: Garbitu oraingo poligonoa

en: New Polygon
eu: Poligono berria

en: Unable to create Polygon layer
eu: Ezin da poligonoa geruza sortu

en: Rectangle Tool
eu: Laukizuzena

en: Create a rectangle layer
eu: Sortu laukizuzena geruza

en: Brush size
eu: Brotxaren tamaina

en: Expansion:
eu: Hedapena:

en: New Rectangle
eu: Laukizuzen berria

en: Rotate Tool
eu: Biratu

en: Allow Scale
eu: Baimendu eskala

en: Move Handle
eu: Mugitu heldulekua

en: Rotate Handle
eu: Biratu heldulekua

en: Scale Tool
eu: Eskalatu

en: Lock Aspect Ratio
eu: Blokeatu aspektu-erlazioa

en: Save Sketch
eu: Gorde ziriborroa

en: Unable to save sketch
eu: Ezin da zirriborroa gorde

en: Load Sketch
eu: Kargatu zirriborroa

en: Unable to load sketch
eu: Ezin da ireki zirriborroa

en: Sketch Tool
eu: Zirriborroa

en: Show Sketch
eu: Erakutsi zirriborroa

en: Undo Last Stroke
eu: Desegin azken zirriborroa

en: Clear Sketch
eu: Garbitu zirriborroa

en: Save Sketch As...
eu: Gorde zirriborroa honela...

en: Open a Sketch
eu: Ireki zirriborroa

en: SmoothMove Tool
eu: Mugitu leun

en: Radius:
eu: Erradioa

en: Smooth Move
eu: Mugimendu leuna

en: Star Tool
eu: Izarra

en: Create a star layer
eu: Sortu izarra geruza

en: Defines the blend method to be used for stars
eu: Zehaztu izarrak sortzeko erabiliko den nahasketa metodoa

en: Star Points:
eu: Izarraren puntuak:

en: Radius Ratio:
eu: Erradio erlazioa:

en: Regular Polygon
eu: Poligono erregularra

en: Inner Width:
eu: Barne zabalera

en: Inner Tangent:
eu: Barne tangentea

en: Outer Width:
eu: Kanpo zabalera

en: Outer Tangent:
eu: Kanpo tangentea

en: New Star
eu: Izar berria

en: Unable to create Star layer
eu: Ezin da sortu izarra geruza

en: Text Tool
eu: Testua

en: Create a text layer
eu: Sortu testua geruza

en: Defines the blend method to be used for texts
eu: Zehaztu testua sortzeko erabiliko den nahasketa metodoa

en: Multiline Text
eu: Testu lerroanitza

en: Size:
eu: Neurria:

en: Orientation:
eu: Orientazioa:

en: Family:
eu: Familia:

en: New Text
eu: Testu berria

en: Input text
eu: Sartu testua

en: Text:
eu: Testua:

en: Width Tool
eu: Zabalera-tresna

en: Relative Growth
eu: Hazkunde erlatiboa

en: Growth:
eu: Hazkundea:

en: Sketch Width
eu: Eskema zabalera

en: Canvas
eu: Oihala

en: [Unnamed]
eu: (Izengabea)

en: Type
eu: Mota

en: Canvases
eu: Oihalak

en: ValueBase Nodes
eu: ValueBase nodoak

en: Time
eu: Denbora

en: Length
eu: Luzera

en: Description
eu: Deskripzioa

en: Unable to find Keyframe in table
eu: Ezin da aurkitu gako-fotograma taulan

en: There are no keyframes in this canvas
eu: Ez dago gako-fotogramarik oihal honetan

en: Z Depth
eu: Z sakonera

en: Activate
eu: Gaitu

en: Deactivate
eu: Ezgaitu

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Layer
eu: Geruza

en: Set Layer Parameters
eu: Geruzaren parametroak ezarri

en: Unable to set all layer parameters.
eu: Ezin dira ezarri geruza guztien parametroak.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Move Layers
eu: Mugitu geruzak

en: Key
eu: Gakoa

en: Data
eu: Datua

en: Other...
eu: Besteak...

en: Choose canvas
eu: Aukeratu oihala

en: Canvas Name:
eu: Oihalaren izena:

en: Choose
eu: Aukeratu

en: No canvas name was specified
eu: Ez duzu eman oihalaren izena

en: Unknown Exception
eu: Salbuespen ezezaguna

en: Red
eu: Gorria

en: Green
eu: Berdea

en: Blue
eu: Urdina

en: Luma
eu: Luminantzia

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Alpha
eu: Alfa

en: Remove Waypoints
eu: Ezabatu bide-puntuak

en: Outline Color
eu: Ertzaren kolorea

en: Fill Color
eu: Betegarri kolorea

en: Swap Fill and
    Outline Colors
eu: Aldatu betetze eta ertza koloreak

en: Reset Colors to Black and White
eu: Berrezarri koloreak beltza eta zurira

en: Brush Preview
eu: Brotxa aurreikusi

en: Increase brush size
eu: Handiagotu brotxaren tamaina

en: Decrease brush size
eu: Txikiagotu brotxaren tamaina

en: Brush Size
eu: Brotxaren neurria

en: Default Gradient
eu: Lehenetsitako gradientea

en: Please choose an image file
eu: Aukeratu irudi-fitxategia

en: Please choose a file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Not possible to ALT-drag the first keyframe
eu: Ezin da ALT -arrastatu lehenengo gako-fotograma

en: Delta set not allowed
eu: Delta ezartzea ezgaitua

en: Click and drag keyframes
eu: Klikatu eta arrastatu gako-fotogramak

en: No name
eu: Izengabea

en: (Non-static value)
eu: (balio ez estatikoa)

en: Clamped
eu: Finkatua

en: Constant
eu: Konstantea

en: Ease In/Out
eu: Urbildu/Hurrundu

en: Waypoint
eu: Bide-puntua

en: <b>Waypoint</b>
eu: <b>Bide-puntua</b>

en: _Value
eu: _Balioa

en: _Time
eu: _Denbora

en: Interpolation
eu: Interpolazioa

en: <b>Interpolation</b>
eu: <b>Interpolazioa</b>

en: _In Interpolation
eu: _Sartu interpolazioa

en: TCB Parameters
eu: TCB parametroak

en: <b>TCB Parameter</b>
eu: <b>TCB Parametroak</b>

en: T_ension
eu: _Tentsioa

en: Te_mporal Tension
eu: Uneko tentsioa

en: Out:
eu: Kanpoan:

en: In:
eu: Barruan:

en: Tension:
eu: Tentsioa:

en: Continuity:
eu: Jarraipena:

en: Bias:
eu: Blas:

en: Temporal Tension:
eu: Uneko tentsioa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: Open Recent
eu: Irekitako azkenak

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: Show/Hide Handles
eu: Erakutsi/Ezkutatu heldulekuak

en: Low-Res Pixel Size
eu: Bereizmen txikiko pixel neurria

en: _Canvas
eu: _Oihala

en: _Layer
eu: _Geruza

en: Plug-Ins
eu: Pluginak

en: _Window
eu: _Leihoa

en: _Arrange
eu: _Antolatu

en: Work_space
eu: Lan_eremua

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Keyframe
eu: Gako-fotograma

en: Import...
eu: Inportatu...

en: Render...
eu: Errendatzea...

en: Preview...
eu: Aurrebista...

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Select All Handles
eu: Hautatu helduleku guztiak

en: Unselect All Handles
eu: Desautatu helduleku guztiak

en: Select All Layers
eu: Hautatu geruza guztiak

en: Unselect All Layers
eu: Desautatu geruza guztiak

en: Input Devices...
eu: Sarrera-gailuak...

en: Preferences...
eu: Hobespenak

en: Menubar
eu: Menu-barra

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Toggle None/Last visible Handles
eu: Txandakatu ez/azken ikusitako heldulekuak

en: Show Position Handles
eu: Erakutsi kokapen-heldulekuak

en: Show Vertex Handles
eu: Erakutsi erpin-heldulekuak

en: Show Tangent Handles
eu: Erakutsi tangentzia-heldulekuak

en: Show Radius Handles
eu: Erakutsi erradio-heldulekuak

en: Show Width Handles
eu: Erakutsi zabalera-heldulekuak

en: Show WidthPoints Position Handles
eu: Erakutsi WidthPoints kokapen-heldulekuak

en: Show Angle Handles
eu: Erakutsi angelu-heldulekuak

en: Show Bone Setup Handles
eu: Erakutsi hezurren ezarpen heldulekuak

en: Show Recursive Scale Bone Handles
eu: Erakutsi eskala errekurtsiboko hezur-heldulekuak

en: Next Bone Handles
eu: Hurrengo hezur-heldulekuak

en: Set Low-Res pixel size to %d
eu: Ezarri bereizmen txkia %d pixeletan

en: Toggle Grid Show
eu: Aldatu sareta ikustea

en: Toggle Grid Snap
eu: Aldatu sareta-atxikitzea

en: Toggle Guide Show
eu: Aldatu gida ikusi

en: Toggle Guide Snap
eu: Aldatu gidara atxikitzea

en: Toggle Low-Res
eu: Aldatu bereizmen txikia

en: Decrease Low-Res Pixel Size
eu: Txikiagotu bereizmen txikiko pixel neurria

en: Increase Low-Res Pixel Size
eu: Handiagotu bereizmen txikiko pixel neurria

en: Toggle Onion Skin
eu: Aldatu  tipula-azala

en: Seek to Next Keyframe
eu: Joan hurrengo gako-fotogramara

en: Seek to previous Keyframe
eu: Joan aurreko gako-fotogramara

en: Seek to Next Frame
eu: Joan hurrengo fotogramara

en: Seek to Previous Frame
eu: Joan aurreko fotogramara

en: Seek Forward
eu: Joan aurrera

en: Seek Backward
eu: Joan atzera

en: Seek to Begin
eu: Joan hasierara

en: Seek to End
eu: Joan bukaerara

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: Options...
eu: Aukerak...

en: Increase Layer Amount
eu: Handiagotu geruza kopurua

en: Decrease Layer Amount
eu: Txikiagotu geruza kopurua

en: Compositing
eu: Konposatzen

en: Animating
eu: Animatzen

en: Preview Dialog
eu: Aurrebista-elkarrizketa

en: Failed to initialize synfig!
eu: Huts egin du Synfig abiatzen!

en: Loading Basic Settings...
eu: Oinarrizko ezarpenak kargatzen...

en: Loading Plugins...
eu: Pluginak kargatzen...

en: Init UI Manager...
eu: Abiatu interfaze-gestorea

en: Init Dock Manager...
eu: Abiatu atrakatze-gestorea

en: Init State Manager...
eu: Abiatu egoera gestorea

en: Init Main Window...
eu: Abiarazi leiho nagusia

en: Init Toolbox...
eu: Abiatu Tresna-kutxa

en: Init About Dialog...
eu: Abiatu Honi buruz elkarrizketa...

en: Init Tool Options...
eu: Abiatu tresna-aukerak....

en: Init History...
eu: Abiatu historia...

en: Init Canvases...
eu: Abiatu oihalak

en: Init Keyframes...
eu: Abiatu gako-fotogramak

en: Init Layers...
eu: Abiatu geruzak...

en: Init Parameters...
eu: Abiarazi parametroak...

en: Init MetaData...
eu: Abiatu metadatuak

en: Init Library...
eu: Abiarazi libreria...

en: Init Info...
eu: Abiatu informazioa....

en: Init Navigator...
eu: Abiatu nabigatzailea...

en: Init Timetrack...
eu: Abiatu Denbora-lerroa

en: Init Curve Editor...
eu: Abiatu kurba-editorea

en: Init Layer Sets...
eu: Abiarazi geruzaren ezarpenak...

en: Init Color Dialog...
eu: Abiatu Kolore-elkarrizketa

en: Init Gradient Dialog...
eu: Abiatu gradiente-elkarrizketa

en: Init DeviceTracker...
eu: Abiatu gailu-aztarnaria

en: Init ModPalette...
eu: Abiatu Mod-paleta

en: Init Setup Dialog...
eu: Abiarazi konfigurazio-elkarrizketa

en: Init Input Dialog...
eu: Abiatu sarrera-elkarrizketa

en: Init auto recovery...
eu: Abiatu berrezarpen automatikoa

en: Loading Settings...
eu: Ezarpenak kargatzen...

en: Init Tools...
eu: Abiatu tresnak...

en: Checking auto-recover...
eu: Berrezarpen automatikoa egiaztatzen

en: Synfig Studio seems to have crashed before you could save all your files.
eu: Badirudi Synfig Studio kraskatu dela zuk fitxategiak gorde aurretik.

en: Ignore
eu: Utzi

en: Recover
eu: Berreskuratu

en: Unable to fully recover from previous crash
eu: Ezin da guztiz berreskuratu kraskatu aurrekora

en: Unable to recover from previous crash
eu: Ezin da berreskuratu kraskatu aurrekora

en: It would be a good idea to review and save recovered files now.
eu: Ideia ona litzateke berreskuratutako fitxategiak orain berrikusi eta gordetzea.

en: Synfig Studio has attempted to recover from a previous crash. The files just recovered are NOT YET SAVED.
eu: Synfig Studio jasandako kraskaduratik errekuperatzen ahalegindu da. Berreskuratutako fitxategiak ORAINDIK EZ DIRA GORDE.

en: Thanks
eu: Eskerrik asko

en: Loading files...
eu: Fitxategiak kargatzen....

en: Done.
eu: Egina.

en: Got it
eu: Lortu

en: Unknown exception caught when constructing App.
    This software may be unstable.
eu: Salbuespen ezezaguna gertatu da aplikazioa abiatzean. Baliteke softwarea ezegonkor aritzea.

en: Quit Request
eu: Eskatu irtetea

en: Tasks are currently running. Please cancel the current tasks and try again
eu: Atazak martxan daude. Utzi uneko ataza eta saiatu berriro

en: Quit Request sent
eu: Irteteko eskaera bidalita

en: All Files (*.*)
eu: Fitxategi guztiak (*.*)

en: Import
eu: Inportatu

en: All supported files
eu: Onartzen diren fitxategi mota guztiak

en: Synfig files (*.sif, *.sifz)
eu: Synfig fitxategiak (*.sif, *.sifz)

en: Images (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)
eu: Irudiak (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)

en: Image sequence files (*.lst)
eu: Irudi-sekuentzien fitxategiak (*.lst)

en: Any files
eu: Edozein fitxategi

en: Load
eu: Kargatu

en: Palette files (*.spal, *.gpl)
eu: Paleta-fitxategiak (*.spal, *.gpl)

en: Synfig palette files (*.spal)
eu: Synfig paleta-fitxategiak (*.spal)

en: GIMP palette files (*.gpl)
eu: GIMP paleta-fitxategiak (*.gpl)

en: Synfig sketch files (*.sketch)
eu: Synfig zirriborro-fitxategiak (*.sketch)

en: Images and sequence files (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)
eu: Irudi eta sekuentzia-fitxategiak (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)

en: Open history
eu: Irekitakoen historikoa

en: Open
eu: Ireki

en: Synfig files (*.sif, *.sifz, *.sfg)
eu: Synfig fitxategiak (*.sif, *.sifz, *.sfg)

en: Uncompressed Synfig file (*.sif)
eu: Konpresiorik gabeko Synfig fitxategia(*.sif)

en: Compressed Synfig file (*.sifz)
eu: Konprimitutako Synfig fitxategia (*.sifz)

en: Container format file (*.sfg)
eu: Edukiontzi-formatu fitxategia (*.sfg)

en: Current
eu: Unekoa

en: and older
eu: eta zaharragoa

en: File Format Version:
eu: Fitxategiaren formatu-bertsioa

en: Feature not available
eu: Eginbidea ez dago erabilgarri

en: Sorry, this feature has not yet been implemented.
eu: Barkatu, eginbide hau oraindik ez da inplementatu

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Help
eu: Laguntza

en: Unable to open container "%s"
eu: Ezin da "%s" edukiontzia ireki

en: Unable to load "%s":
eu: Ezin da "%s" kargatu

en: Unable to create instance for "%s"
eu: Ezin izan da instantzia sortu "%s"-rentzat

en: Uncaught error on file open (BUG)
eu: Errore ez detektatua irekitako fitxategian (ERROREA)

en: Unable to open temporary container "%s"
eu: Ezin da behinbehineko edukiontzia ireki"%s"

en: Please select a file
eu: Hautatu fitxategi bat

en: History entry #
eu: Sarreren historikoa #

en: Select one of previous versions of file
eu: Aukeratu fitxategiaren aurreko bertsiotako bat

en: Idle
eu: inaktiboa

en: ERROR
eu: ERROREA

en: Feature not yet implemented
eu: Eginbidea ez dago oraindik inplementatua

en: Canvas View
eu: Oihala ikuspegia

en: Enable JACK
eu: Gaitu JACK

en: Moves the time window
eu: Mugitzen du denbora-leihoa

en: Default Interpolation
eu: Lehenetsitako interpolazioa

en: Turn on animate editing mode
eu: Aktibatu animazioaren edizio modua

en: Toggle timebar
eu: Txandakatu denbora-lerroa

en: Current time
eu: Uneko denbora

en: Shows the Preview Settings Dialog
eu: Erakutsi aurrebistaren ezarpen-elkarrizketa

en: Shows the Render Settings Dialog
eu: Erakutsi errendatzearen ezarpen-elkarrizketa

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Refresh workarea
eu: Freskatu lan-eremua

en: Stop current operation
eu: Gelditu uneko ekintza

en: Show Grid
eu: Erakutsi sareta

en: Snap to Grid
eu: Doitu saretara

en: Show Guides
eu: Erakutsi gidak

en: Snap to Guides
eu: Doitu gidetara

en: Save
eu: Gorde

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Save As
eu: Gorde honela

en: Export
eu: Esportatu

en: Save All
eu: Gorde dena

en: Save all opened documents
eu: Gorde irekitako dokumentu guztiak

en: Quit
eu: Irten

en: Preview Window
eu: Aurrebista leihoa

en: Use Low-Res
eu: Erabili bereizmen txikia

en: Show Onion Skin
eu: Erakutsi tipula-azala

en: Zoom In on Timeline
eu: Handiagotu denbora-lerroa

en: Zoom Out on Timeline
eu: Txikiagotu denbora-lerroa

en: Select All Children
eu: Hautatu ume guztiak

en: Turn off animate editing mode
eu: Aktibatu animazioaren edizio modua

en: Unlock future keyframes
eu: Desblokeatu datozen gako-fotogramak

en: Lock future keyframes
eu: Blokeatu datozen gako-fotogramak

en: Unlock past keyframes
eu: Desblokeatu iragan gako-fotogramak

en: Change Waypoint Group
eu: Aldatu Waypoint-taldea

en: Duplicate Waypoints
eu: Bikoiztu bide-puntuak

en: _Jump To
eu: _Jauzi hona

en: _Duplicate
eu: _Bikoiztu

en: _Remove
eu: _Ezabatu

en: _Remove %d Waypoints
eu: _Ezabatu %d bide-puntuak

en: _In
eu: _Barnean

en: _Out
eu: _Kanpoan

en: _Clamped
eu: _Finkatua

en: _Constant
eu: _Konstantea

en: _Ease In
eu: _Erraztasuna honetan

en: _Ease Out
eu: _Irteera leundu

en: _Ease In/Out
eu: _Sarrera/irteera erraza

en: _Linear
eu: _Lineala

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Are you sure you want to disable JACK synchronization?
eu: Ziur zaude ezgaitu nahi duzula JACK sinkronizazioa?

en: The JACK server will remain running.
eu: JACK zerbitzaria martxan segituko du

en: Are you sure you want to enable JACK synchronization?
eu: Ziur zaude gaitu nahi duzula JACK sinkronizazioa?

en: Bool
eu: Booliar

en: Integer
eu: Osokoa

en: Angle
eu: Angelua

en: Real
eu: Erreala

en: Vector
eu: Bektorea

en: Color
eu: Kolorea

en: Segment
eu: Segmentoa

en: Spline Point
eu: Spline-puntua

en: List
eu: Zerrenda

en: String
eu: Katea

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Fill Tool
eu: Betegarria

en: Zoom Tool
eu: Zooma

en: Reset Colors
eu: Berrezarri koloreak

en: Swap Colors
eu: Trukatu koloreak

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: About
eu: Honi buruz

en: New
eu: Berria

en: Blur Layer
eu: Lausotzea geruza

en: Motion Blur Layer
eu: Mugimendu-lausotzea geruza

en: Radial Blur Layer
eu: Erradio-lausotzea geruza

en: Curve Warp Layer
eu: Kurba-deformatzea geruza

en: Inside Out Layer
eu: Barrukoa kanpora geruza

en: Noise Distort Layer
eu: Zarata-distortsioa geruza

en: Spherize Layer
eu: Esfera geruza

en: Stretch Layer
eu: Tiratu geruza

en: Twirl Layer
eu: Kiribildu geruza

en: Warp Layer
eu: Okertu geruza

en: Simple Circle Layer
eu: Zirkulu sinplea geruza

en: Clamp Layer
eu: Brida geruza

en: Color Correct Layer
eu: Kolore zuzenketa geruza

en: Halftone 2 Layer
eu: Tarteko tonua 2 geruza

en: Halftone 3 Layer
eu: Tarteko tonua 3 geruza

en: Luma Key Layer
eu: Luma Key geruza

en: Julia Set Layer
eu: Julia Set geruza

en: Mandelbrot Set Layer
eu: Mandelbrot Set geruza

en: Circle Layer
eu: Zirkulua geruza

en: Outline Layer
eu: Ertza geruza

en: Advanced Outline Layer
eu: Ertza geruza aurreratua

en: Polygon Layer
eu: Poligonoa geruza

en: Rectangle Layer
eu: Laukizuzena geruza

en: Region Layer
eu: Area geruza

en: Solid Color Layer
eu: Kolore solidoa geruza

en: Star Layer
eu: Izarra geruza

en: Conical Gradient Layer
eu: Gradiente konikoa geruza

en: Curve Gradient Layer
eu: Gradiente kurboa geruza

en: Noise Gradient Layer
eu: Zarata gradientea geruza

en: Linear Gradient Layer
eu: Gradiente lineala geruza

en: Radial Gradient Layer
eu: Gradiente radiala geruza

en: Spiral Gradient Layer
eu: Espiral-gradientea geruza

en: Duplicate Layer
eu: Bikoiztu-geruza

en: Import Image Layer
eu: Inportatu irudia geruza

en: Group Layer
eu: Talde-geruza

en: Plant Layer
eu: Plant geruza

en: Stroboscope Layer
eu: Stroboscope geruza

en: Super Sample Layer
eu: Super Sample geruza

en: Sound Layer
eu: Soinua geruza

en: Switch Layer
eu: Aldatu geruza

en: Text Layer
eu: Testua geruza

en: Time Loop Layer
eu: Denbora-begizta geruza

en: XOR Pattern Layer
eu: XOR txantiloia geruza

en: Bevel Layer
eu: Bevel geruza

en: Shade Layer
eu: Itzala geruza

en: Rotate Layer
eu: Biratu geruza

en: Translate Layer
eu: Translazioa geruza

en: Scale Layer
eu: Eskala geruza

en: Info Tool
eu: Info-tresna

en: Set
eu: Multzoa

en: Hide Grid
eu: Ezkutatu sareta

en: Enable Grid Snap
eu: Gaitu sareta-atxikitzea

en: Disable Grid Snap
eu: Desgaitu sareta-atxikitzea

en: Duplicate
eu: Bikoiztu

en: Group
eu: Taldea

en: MetaData
eu: Meta-datua

en: Palette
eu: Paleta

en: Past keyframes unlocked
eu: Pasatako gako-fotogramak desblokeatuta

en: Past keyframes locked
eu: Pasatako gako-fotogramak blokeatuta

en: Future keyframes unlocked
eu: Datozen gako-fotogramak desblokeatuta

en: Future keyframes locked
eu: Datozen gako-fotogramak blokeatuta

en: Animate Mode Off
eu: Animazio modua itzalita

en: Animate Mode On
eu: Animazio modua piztuta

en: Seek to Previous Keyframe
eu: Joan aurreko gako-fotogramara

en: Seek to Next frame
eu: Joan hurrengo fotogramara

en: Animate Loop
eu: Animatu begista

en: Add Layer to Set
eu: Gehitu geruza taldera

en: Remove Layer from Set
eu: Ezabatu geruza taldetik

en: Set Layer Description
eu: Ezarri geruzaren deskripzioa

en: Export Value Node
eu: Esportatu balio-nodoa

en: Unexport Value Node
eu: Ez esportatu balio-nodoa

en: Set Interpolation to Flat
eu: Ezarri interpolazioa leuntzean

en: Set Interpolation to Interpolate
eu: Ezarri interpolazioa interpolazioan

en: Set Interpolation to Peak
eu: Ezarri interpolazioa gailurrean

en: Set Interpolation to Rounded
eu: Ezarri interpolazioa biribilduan

en: Set Interpolation to Squared
eu: Ezarri interpolazioa karratuan

en: Toggle show grid
eu: Aldatu sareta erakustea

en: Toggle snap grid
eu: Aldatu sareta-atxikitzea

en: Toggle show guide
eu: Aldatu gida erakustea

en: Toggle snap guide
eu: Txandakatu atxikitze gida

en: Toggle onion skin
eu: Aldatu tipula-azala

en: Increase resolution
eu: Handiagotu bereizmena

en: Decrease resolution
eu: Txikitu erresoluzioa

en: Preview Options Dialog
eu: Aurreikusi aukeren elkarrizketa

en: Render Options Dialog
eu: Errendatzearen aukeren elkarrizketa

en: Clamped interpolation
eu: Finkatutako interpolazioa

en: TCB interpolation
eu: TCB interpolazioa

en: Const interpolation
eu: Interpolazio konstantea

en: Ease In/Out interpolation
eu: Hurbildu/urrundu interpolazioa

en: Linear interpolation
eu: Interpolazio lineala

en: Linked
eu: Estekatua

en: Unlinked
eu: Estekarik gabe

en: This operation cannot be undone and all undo history will be cleared.
eu: Ekintza honek ez dauka atzerabiderik eta berrekiteko historikoa garbituko da.

en: Proceed
eu: Jarraitu

en: The plugin operation has failed.
eu: Plugin-ekintzak huts egin du.

en: Unable to save to '%s'
eu: Ezin da gorde  '%s'-ra

en: There is currently a bug when using "SaveAs"
    on a composition that is being referenced by other
    files that are currently open. Close these
    other files first before trying to use "SaveAs".
eu: Egun badago errore bat "gorde honela" 
    une honetan irekita  daudencbeste fitxategi
    batzuei erreferentzia egiten diona. Itxi beste
    fitxategi horiek "gorde honela" saiatu aurretik.

en: Unknown extension
eu: Gehigarri ezezaguna

en: You have given the file name an extension which I do not recognize. Are you sure this is what you want?
eu: Fitxategiari eman diozun luzapena ezezaguna da. Ziur zaude hori dela eman nahi diozuna?

en: Sure
eu: Ziur

en: The revert operation has failed.
eu: Leheneratze eragiketak huts egin du.

en: Revert to saved
eu: Gordetakora leheneratzen

en: Revert
eu: Leheneratu

en: The animation is currently playing so the window cannot be closed.
eu: Animazioa erreproduzitzen ari da, beraz ezin da leihoa itxi.

en: Thanks!
eu: Eskerrik asko!

en: Save changes to document "%s" before closing?
eu: Gorde aldaketak "%s" dokumentuan itxi aurretik?

en: If you don't save, changes from the last time you saved will be permanently lost.
eu: Gordetzen ez baduzu azken aldaketak betiko galduko dira.

en: Close without Saving
eu: Itxi gorde gabe

en: Name:
eu: Izena:

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Ease
eu: Hurbildu

en: Edit Waypoint
eu: Bide-puntua editatu

en: Set width to zero
eu: Ezarri zabalera zerora

en: Set width to default
eu: Ezarri zabalera lehenetsitako baliora

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Set Waypoints
eu: Ezarri bide-puntua

en: Unable to convert to animated waypoint
eu: Ezin izan da bide-puntu animatua bihurtu

en: Unable to find WaypointSetSmart action
eu: Ezin da aurkitu WaypointSetSmart ekintza.

en: Unable to set a specific waypoint
eu: Ezin izan da ezarri bide-puntu zehatza

en: Edit Waypoints
eu: Editatu bide-puntua

en: Synfig Animation
eu: Sinfig animazioa

en: synfig studio is already running
eu: Sinfig Studio martxan dago jada

en: the existing process will be used
eu: prozedura erabiliko da

en: synfig studio -- starting up application...
eu: Sinfig Studio -- aplikazioa abiatzen...

en: Create a new document
eu: Sortu dokumentu berria

en: Open an existing document
eu: Ireki lehendik dagoen dokumentu bat

en: Show Menubar
eu: Erakutsi menu-barra

note: TRANSLATORS:         | Help menu entry:              | A wiki page: |
en: Tutorials
eu: Tutorialak

en: /Category:Tutorials
eu: /Kategoria:Tutorialak

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: /Category:Reference
eu: /Kategoria:Erreferentzia

en: Frequently Asked Questions
eu: FAQ

en: Get Support
eu: Eskuratu laguntza

en: About Synfig Studio
eu: Synfig Studio-ri buruz

en: One Moment, Please...
eu: Une bat, mesedez...

en: Working...
eu: Lanean...

en: Fit
eu: Doitu

en: _Pixel Aspect
eu: _pixel aspektua

en: Pi_xel Width
eu: _pixel zabal

en: Pix_el Height
eu: -pixel altu

en: Image _Aspect
eu: Irudi _aspektua

en: Image _Width
eu: Irudi _zabalera

en: Image _Height
eu: Irudi _alturera

en: Image _Span
eu: Irudi _atxikitzea

en: Link width and height
eu: Lotu zabalera eta altuera

en: Unlink width and height
eu: Ez lotu zabalera eta altuera

en: Link x and y resolution
eu: Lotu x eta y bereizmena

en: Unlink x and y resolution
eu: Ez lotu x eta y bereizmena

en: Image Size
eu: Irudiaren tamaina

en: <b>Image Size</b>
eu: <b>Irudiaren tamaina</b>

en: _Width
eu: _Zabalera

en: _Height
eu: _Altuera

en: _XRes
eu: _X bereizmena

en: _YRes
eu: _Y bereizmena

en: _Physical Width
eu: -Zabalera fisikoa

en: Phy_sical Height
eu: _Altuera fisikoa

en: Image Area
eu: Irudiaren area

en: <b>Image Area</b>
eu: <b>Irudiaren area</b>

en: _Top Left
eu: _Goian ezkerrean

en: _Bottom Right
eu: _Behean eskuinean

en: I_mage Span
eu: _Irudiaren atxikitzea

en: Time Settings
eu: Denbora-ezarpenak

en: <b>Time Settings</b>
eu: <b>Denbora-ezarpenak</b>

en: _Frames per second
eu: _Fotograma segundoko

en: _Start Time
eu: _Hasiera-unea

en: _End Time
eu: _Bukaera-unea

en: _Duration
eu: _Iraupena

en: Locks and Links
eu: Blokeoak eta estekak

en: <b>Locks and Links</b>
eu: <b>Blokeoak eta estekak</b>

en: Focus Point
eu: Fokatze-puntua

en: <b>Focus Point</b>
eu: <b>Fokatze-puntua</b>

en: _Focus Point
eu: _Fokatze-puntua

en: Render Settings
eu: Errendatze-ezarpenak

en: Render _current frame only
eu: Errendatu uneko fotograma bakarrik

en: Extract alpha
eu: Erauzi alfa

en: Parameters...
eu: Parametroak...

en: Target
eu: Helburua

en: <b>Target</b>
eu: <b>Helburua</b>

en: _Filename
eu: _Fitxategi-izena

en: _Target
eu: _Helburua

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: <b>Settings</b>
eu: <b>Ezarpenak</b>

en: _Quality
eu: _Kalitatea

en: You must supply a filename!
eu: Fitxategi-izen bat eman behar duzu!

en: Unable to determine proper target from filename.
eu: Ezin da zehaztu fitxategi-helburu egokia fitxategi-izenerako.

en: A filename is required for this target
eu: Helburu honetarako fitxategi-izena behar da

en: Unable to create target for
eu: Ezin da helburua sortu

en: Unable to create file for
eu: Ezin da fitxategia sortu

en: Target initialization failure
eu: Errorea helburua hasieratzean

en: sec
eu: seg

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: WARNING:
eu: KONTUZ:

en: Unable to set "grid_color"
eu: Ezin da ezarri "grid_color"

en: Unable to set "guide_color"
eu: Ezin da ezarri "guide_color"

en: Unable to set "background_first_color"
eu: Ezin da ezarri "background_first_color"

en: Unable to set "background_second_color"
eu: Ezin da ezarri  "background_second_color"

en: Nudge
eu: Bultzatu

en: Move
eu: Mugitu

en: Selected Canvas
eu: Hautatutako oihala

en: Canvas Interface
eu: Oihal-interfazea

en: Add Activepoint
eu: Gehitu Activepoint

en: New Activepoint
eu: Activepoint berria

en: Activepoint to be added
eu: Gehitzeko Activepoint-a

en: Time where activepoint is to be added
eu: Activepoint-a gehitu behar den unea

en: A Activepoint already exists at this point in time
eu: Beste Activepoint-a dago une horretan

en: This activepoint is already in the ValueNode
eu: Activepoint hau jada badago ValueNodean.

en: Remove Activepoint
eu: Ezabatu Activepoint-a

en: Activepoint to be changed
eu: Aldatzeko Activepoint-a

en: Unable to find activepoint
eu: Ezin da aurkitu activepoint-a

en: Set Activepoint
eu: Ezarri activepoint-a

en: Mark Activepoint as "Off"
eu: Markatu activepoint-a "Itxalita"

en: Mark Activepoint as "On"
eu: Markatu activepoint-a "Piztua"

en: Set Activepoint (Smart)
eu: Ezarri activepoint-a (Smart)

en: Unable to determine how to proceed. This is a bug.
eu: Ezin da zehaztu nola jarraitu. Hau akats bat da.

en: Simply Add Waypoint
eu: Gehitu bide-puntu sinpleki

en: Destination ValueNode (Animated)
eu: Helburuko ValueNode (Animatua)

en: The activepoint to remove no longer exists
eu: Ezabatzeko activepoint ez dago

en: Merge Tangents
eu: Batu ukitzaileak

en: Merge Tangents's Radius
eu: Batu ukitzaileen erradioa

en: Merge Tangents's Angle
eu: Batu ukitzaileen angelua

en: Merge Tangents of '%s'
eu: Batu '%s'-ren ukitzaileak

en: ValueNode of Spline Point
eu: Splineline-puntuaren ValueNode

en: Couldn't find action "ValueDescSet"
eu: Ezin da aurkitu "ValueDescSet" ekintza

en: Split Tangents
eu: Banandu ukitzaileak

en: Split Tangents's Radius
eu: Banandu ukitzaileen erradioa

en: Split Tangents's Angle
eu: Banandu ukitzaileen angelua

en: Split Tangents of '%s'
eu: Banandu '%s'-ren ukitzaileak

en: Add Child Canvas
eu: Gehitu oihal kumea

en: The name that you want this canvas to be
eu: Oihalerako nahi duzun izena

en: Set Canvas Description
eu: Ezarri oihalaren deskripzioa

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its description changed.
en: Change canvas description from '%s' to '%s'
eu: Aldatu oihalaren deskripzioa '%s'-tik '%s'-ra

en: Set Canvas Id
eu: Ezarri oihalaren Id

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its id changed.
en: Change canvas id from '%s' to '%s'
eu: Aldatu oihalaren Id  '%s'-tik '%s'-ra

en: Erase Canvas Metadata
eu: Ezabatu oihalaren metadatuak

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Erase canvas metadata
eu: Ezabatu oihalaren metadatuak

en: Set Canvas Metadata
eu: Ezarri oihalaren metadatuak

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Edit canvas metadata
eu: Editatu oihalaren metadatuak

en: Set Canvas Name
eu: Ezarri oihalaren izena

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Change canvas name from '%s' to '%s'
eu: Aldatu oihalaren izena '%s'-tik '%s'-ra

en: Remove Canvas
eu: Ezabatu oihala

en: You cannot remove the root canvas!
eu: Ezin duzu ezabatu oihal-sustraia

en: Set Canvas RendDesc
eu: Ezarri oihalaren RendDesc

en: Apply Outline Color
eu: Aplikatu ertza-kolorea

en: Apply Fill Color
eu: Aplikatu betetzeko kolorea

en: Set Edit Mode
eu: Ezarri edizio modua

en: New Edit Mode
eu: Edizio modu berria

en: Apply Default Gradient
eu: Aplikatu gradiente lehenetsia

en: Add Layers to Set
eu: Gehitu geruzak multzora

en: Layer to be added to set
eu: Multzora gehituko den geruza

en: Name of the Set to add the Layers to
eu: Geruza gehituko den multzoaren izena

en: Remove Set
eu: Ezabatu multzoa

en: Name of the Set to remove
eu: Ezabatuko den multzoaren izena

en: Remove Layers from a Set
eu: Ezabatu geruzak multzotik

en: Layer to be removed from Set
eu: Taldetik ezabatuko den geruza

en: Rename Set
eu: Berrizendatu multzoa

en: Old Set
eu: Multzo zaharra

en: Name of the Set to rename
eu: Berrizendatuko den multzoaren izena

en: New Set
eu: Multzo berria

en: New name for Set
eu: Multzoaren izen berria

en: A set with the name "%s" already exists!
eu: Badago  "%s" izeneko multzoa!

en: Add Keyframe
eu: Gehitu gako-fotograma

en: New Keyframe
eu: Gako-fotograma berria

en: Keyframe to be added
eu: Gehitu behar den gako-fotograma

en: A Keyframe already exists at this point in time
eu: Lehendik badago beste gako-fotograma denbora-une horretan

en: This keyframe is already in the ValueNode
eu: Gako-fotograma hori jada badago ValueNode-n

en: Duplicate Keyframe
eu: Bikoiztu gako-fotograma

en: Keyframe to be duplicated
eu: Bikoiztu beharreko gako-fotograma

en:  (Duplicate)
eu: (Bikoiztu)

en: Unable to find the given keyframe
eu: Ezin da aurkitu emandako gako-fotograma

en: Remove Keyframe
eu: Ezabatu gako-fotograma

en: Keyframe to be removed
eu: Ezabatu beharreko gako-fotograma

en: Set Keyframe
eu: Ezarri gako-fotograma

en: Cannot change keyframe time because another keyframe already exists with that time.
eu: Ezin da aldatu gako-fotograma lehendik beste gako-fotograma dagoelako denbora-une horretan.

en: Set Keyframe Delta
eu: Ezarri Delta gako-fotograma

en: Activate/Deactivate Keyframe
eu: Aktibatu/desaktibatu gako-fotograma

en: Activate Keyframe
eu: Aktibatu gako-fotograma

en: Deactivate Keyframe
eu: Desaktibatu gako-fotograma

en: Keyframe to be activated or deactivated
eu: Aktibatu edo desaktibatu behar den gako-fotograma

en: New Status
eu: Egoera berria

en: The new status of the keyframe
eu: Gako-fotogramaren egoera berria

en: Set Waypoints at Keyframe
eu: Ezarri bide-puntuak gako-fotograma moduan

en: Waypoint Model
eu: Bide-puntu modeloa

en: Activate Layer
eu: Gaitu geruza

en: Deactivate Layer
eu: Ezgaitu geruza

en: The new status of the layer
eu: Geruzaren egoera berria

en: This layer doesn't exist anymore.
eu: Geruza hau desagertu da

en: Add Layer
eu: Gehitu geruza

en: Layer to be added
eu: Gehituko den geruza

en: Make New Frame
eu: Egin fotograma berria

en: New frame should be added into this Switch Layer
eu: Fotograma berria gehitu beharko zen geruza honetan

en: Simple Copy Layer
eu: Geruzaren kopia arrunta

en: Simple Copy Layers
eu: Geruzen kopia arruta

en: Layer to be copied
eu: Kopiatu behar den geruza

en: This layer doesn't belong to this canvas anymore
eu: Geruza hau ez da jada oihal honetakoa

en: Duplicate Layers
eu: Bikoiztu geruzak

en: Layer to be duplicated
eu: Bikoiztuko den geruza

en: Embed Layer
eu: Kapsulatu geruza

en: Cannot generate valid name for new canvas
eu: Ezin da sortu baliozko izenik oihal berriarentzat

en: Cannot create directory in container
eu: Ezin da sortu direktorioa edukiontzian

en: Cannot copy file into container
eu: Ezin da kopiatu fitxategia edukiontzian

en: Group Layers
eu: Taldekatu geruza

en: Layer to be grouped
eu: Taldekatuko den geruza

en: No layers to group
eu: Ez dago geruzarik taldekatzeko

en: This layer doesn't have a parent canvas
eu: Geruza honek ez dauka guraso ohialik

en: Description of new switch
eu: Aldaketa berri baten deskripzioa

en: Extract Layer
eu: Erauzi geruza

en: Layer to be extracted
eu: Erauzi behar den geruza

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: Cannot copy file
eu: Ezin da kopiatu fitxategia

en: Fit image
eu: Doitu irudia

en: You cannot fit animated layers
eu: Ezin duzu geruza animatuak doitu

en: Lower Layer
eu: Azpira bidali geruza

en: Lower Layers
eu: Azpira bidali geruzak

en: Layer to be lowered
eu: Azpira bidaliko den geruza

en: Make Outline
eu: Egin eskema

en: Make Advanced Outline
eu: Egin eskema aurreratua

en: Make Region
eu: Egin eskualdea

en: Base layer
eu: Oinarria geruza

en: Move Layer
eu: Mugitu geruza

en: Layer to be moved
eu: Mugituko den geruza

en: New Index
eu: Aurkibide berria

en: Where the layer is to be moved to
eu: Geruza mugitu den tokia

en: Destination Canvas
eu: Helburuko oihala

en: The canvas the layer is to be moved to
eu: Zein geruzara mugituko den oihala

en: You cannot directly move layers across compositions
eu: Ezin duzu zuzenean mugitu geruzak konposaketen artean

en: Paint
eu: Margotu

en: Connect Layer Parameter
eu: Konektatu geruza parametroa

en: Layer did not recognize parameter name
eu: Geruzak ez du ezagutzen parametro-izena

en: Bad connection
eu: Konexio okerra

en: Disconnect Layer Parameter
eu: Deskonektatu geruza-parametroa

en: Layer Parameter is not connected to anything
eu: Geruza-parametroa ez dago inora konektatuta

en: Set Layer Parameter
eu: Ezarri geruza-parametroa

en: ValueNode attached to Parameter.
eu: ValueNode Parameter-i erantsita

en: Layer did not accept parameter.
eu: Geruzak ez du parametroa onartzen

en: Forbid Animation
eu: Ezgaitu animazioa

en: This action is not for Value Nodes!
eu: Ekintza hau ez da Value Nodes-erako!

en: Layer did not accept static value.
eu: Geruzak ez du balio estatikoa onartzen

en: Allow Animation
eu: Gaitu animaizoa

en: Raise Layer
eu: Goratu geruza

en: Raise Layers
eu: Goratu geruzak

en: Layer to be raised
eu: Goratu behar den geruza

en: Delete Layer
eu: Ezabatu geruza

en: Delete Layers
eu: Ezabatu geruzak

en: Layer to be deleted
eu: Ezabatu behar den geruza

en: Layer to reset
eu: Berrezarriko den geruza

note: TRANSLATORS: this is the string used in the history dialog when renaming a layer to/from its default name
en: [default]
eu: [lehenetsia]

en: Layer to be described
eu: Deskribatuko den geruza

en: New Description
eu: Deskripzio berria

en: Enter a new description for this layer
eu: Sartu deskripzio berria geruza honentzat

en: Disable Layer Rendering
eu: Ezgaitu geruzaren errendatzea

en: Enable Layer Rendering
eu: Gaitu geruzaren errendatzea

en: Disable layer rendering -
eu: Ezgaitu geruzaren errendatzea

en: Enable layer rendering -
eu: Gaitu geruzaren errendatzea

en: New State
eu: Egoera berria

en: No layers selected
eu: Ez dago geruzarik hautatua

en: No Parent Group found!
eu: Ez da aurkitu guraso talderik

en: Unable to find action ValueDescSet (bug)
eu: Ezin da aurkitu ValueDescSet ekintzarik (errorea)

en: Copy Time Points
eu: Kopiatu denbora-puntuak

en: New Selected Layer
eu: Geruza hautatu berria

en: A layer to add to our selected list
eu: Hautatuen zerrendara gehitzeko geruza

en: New Selected Canvas
eu: Hautatutako oihal berria

en: A canvas to add to our selected list
eu: Hautatutako zerrendara gehitzeko oihala

en: New Selected ValueBase
eu: ValueBase hautatu berria

en: A valuenode's description to add to our selected list
eu: Hautatutako zerrendara gehitzeko valuenodearen deskripzioa

en: New Selected Time Point
eu: Hautatutako denbora-puntu berria

en: A time point to add to our selected list
eu: Hautatutako zerrendara gehitzeko denbora-punbuta

en: Time adjustment
eu: Denbora-doiketa

en: The amount of time to adjust all the selected points
eu: Hautatutako puntuak doitzeko behar den denbora

en: Delete Time Points
eu: Ezabatu denbora-puntuak

en: Move Time Points
eu: Mugitu denbora-puntuak

en: Link to Spline
eu: Lotu spline-ra

en: ValueDesc to link
eu: Estekatzeko ValueDesc

en: Origin
eu: Jatorria

en: Link to Bone
eu: Lotu hezurrera

en: Connect
eu: Konektatu

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a connection is made.
en: Connect '%s' to '%s'
eu: Konektatu '%s' eta '%s'

en: Destination ValueDesc
eu: Helburuko ValueDesc

en: Source ValueNode
eu: Jatorrizko ValueNode

en: Source ValueNode Name
eu: Jatorrizko ValueNodearen izena

en: ValueDesc is not recognized or supported.
eu: ValueDesc ezezaguna edo ez baliozkoa

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is converted.  The first %s is what is converted, the 2nd is the local name of the ValueNode's type.
en: Convert '%s' to ValueNode type '%s'
eu: Bihurtu '%s'  '%s' ValueNode motara

en: The type of ValueNode that you want to be converted to
eu: Zein motara bihurtu nahi duzu ValueNode-a

en: Unable to decipher ValueDesc (Bug?)
eu: Ezin da ValueDesc deszifratu (Errorea?)

en: Unable to create new value node
eu: Ezin da sortu value node berria

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

note: TRANSLATORS: This is used in the History dialog when a ValueNode is disconnected.
en: Disconnect %s
eu: Deskonektatu %s

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is exported.  The first %s is what is exported, the 2nd is the name it is given.
en: Export '%s' as '%s'
eu: Esportatu  '%s'  '%s' gisa

en: Can only export Canvas when used as constant parameter
eu: Oihala bakarrik esporta daiteke  parametro konstantea erabili duenean

en: ValueBase is already exported
eu: ValueBae jada esportatuta dago

en: Unable to export parameter. (Bug?)
eu: Ezin da parametroa esportatu. (Errorea?)

en: Link
eu: Estela

en: Link Opposite
eu: Alderantzizko eesteka

en: ValueDesc to smart link
eu: ValueDesk eskeka azkarrera

en: Cannot link two different exported values ('
eu: Ezin dira estekatu esportatutako bi balio ezberdin ('

en: ' and '
eu: 'eta'

en: Used exported ValueNode ('
eu: Erabilitako esportatutako ValueNode ('

en: Using the only available ValueNode.
eu: Eskuragarri den ValueNode bakarra erabiltzen.

en: Using the most referenced ValueNode.
eu: Erreferentzia gehien dituen ValueNodea erabiltzen.

en: There's a tie for most referenced; using the animated ValueNode.
eu: Erreferentzia gehien dituztenen arteko berdinketa dago; ValueNode animatua erabiltzen.

en: There's a tie for most referenced, and both are animated; using the one with the most waypoints.
eu: Erreferentzia gehien dituztenen arteko berdinketa dago; bide-puntu gehien dituena erabiltzen.

en: There's a tie for most referenced, and both are linkable value node animated; using the one with the most waypoints.
eu: Erreferentzia gehien dituztenen arteko berdinketa dago, eta biak dira value node animatu estekagarriak; bide-puntu gehien dituena erabiltzen.

en: Everything is tied; using the least recently modified value.
eu: Guztien arteko berdinketa; azkeneko aldaketak izan dituena erabiltzen.

en: Absolutely everything is tied.
eu: Guzti guztien arteko berdinketa.

en: Cannot link two values of different types ('%s' and '%s')
eu: Ezin dira estekatu mota ezberdineko balioak  ('%s' eta '%s')

en: No ValueNodes were available, so one was created.
eu: Ez zegoen ValueNode eskuragarririk, beraz bat sortu da.

en: Set ValueDesc
eu: Ezarri ValueDesc

en: Set %s
eu: Ezarri %s

en: Recursive
eu: Errekurtsiboa

en: Animate
eu: Animatu

en: Lock animation
eu: Blokeatu animazioa

en: Bad type for composite (%s)
eu: Konposaketa mota txarra (%s)

en: Bad type for radial composite (%s)
eu: Konposaketa erradial mota txarra (%s)

en: Set Parameter Interpolation
eu: Ezarri interpolazio-parametroa

en: Link to Skeleton
eu: Lotu hezurdurara

en: Add ValueNode
eu: Gehitu balio-nodoa

en: ValueNode to be added
eu: Gehituko den balio-nodoa

en: Insert Item
eu: Txertatu elementua

en: Remove Item
eu: Ezabatu elementua

en: Index
eu: Aurkibidea

en: Insert Item (Smart)
eu: Txertatu elementua (Smart)

en: Add Waypoint
eu: Gehitu bide-puntua

en: New Waypoint
eu: Bide-puntu berria

en: Waypoint to be added
eu: Gehituko den bide-puntua

en: Time where waypoint is to be added
eu: Bide-puntua gehituko den unea

en: A Waypoint already exists at this point in time (%s)
eu: (%s) unean dagoeneko badago bide-puntu bat

en: This waypoint is already in the ValueNode
eu: Bide-pùntu hori badago dagoeneko ValueNode-an

en: Connect Waypoint
eu: Lotu bide-puntua

en: Waypoint Time
eu: Bide-puntuaren unea

en: Disconnect Waypoint
eu: Askatu bide-puntua

en: Remove Waypoint
eu: Ezabatu bide-puntua

en: Waypoint to be Removed
eu: Ezabatuko den bide-puntua

en: A Waypoint already exists at this point in time
eu: Denbora-lerroan dagoeneko badago bide-puntu bat une horretan.

en: Set Waypoint
eu: Ezarri bide-puntua

en: Waypoint to be changed
eu: Aldatuko den bide-puntua

en: Unable to find waypoint
eu: Ezin da bide-puntua aurkitu

en: The waypoint to remove no longer exists
eu: Ezabatu behar den bide-puntua ez dago

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza horrek ez dauka atzera biderik.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Successful
eu: Behar bezala egin da

en:  (Undo):
eu: (Desegin)

en: Failed to undo.
eu: Huts egin du desegiten,

en:  (Redo):
eu: (Berregin)

en: Failed to redo.
eu: Huts egin du berregiten.

en: Add Layer To
eu: Gehitu geruza hona

en: Empty name!
eu: Izena hutsik dago!

en: File name must have an extension!
eu: Fitxategiaren izenak luzapena eduki behar du!

en: Unable to create "Sound" layer
eu: Ezin sortu "Soinua" geruza

en: Unable to open this composition
eu: Ezin da konposizio hau ireki

en: Unable to create "Group" layer
eu: Ezin da sortu "Group" geruza

en: I don't know how to open images of this type --
eu: Ez dakit nola ireki mota horretako irudiak --

en: (no/yes)
eu: (ez/bai)

en: (yes/no)
eu: (bai/ez)

en: error:
eu: errorea:

en: warning:
eu: Kontuz:

en: Layer Parameter
eu: Geruza-parametroa

en: _Grid size
eu: Saretaren neurria

en: S_how grid
eu: Erakutsi sareta

en: _Snap to grid
eu: Atxiki saretari

en: Grid
eu: Sareta

en: Snap to _frame
eu: Atxiki fotogramari

en: Not yet implemented!
eu: Ez dago inplementatuta oraindik!

en: <b>General settings</b>
eu: <b>Ezarpen orokorrak</b>

en: _Begin time
eu: _Hasiera-unea

en: _End time
eu: _Bukaera-unea

en: <b>Time settings</b>
eu: <b>Denbora-ezarpenak</b>
