Synfig UI - en to pl_PL translation catalogue (1342 entries)

en: 2D vector animation studio
pl_PL: Studio wektorowej animacji 2D

en: Create and edit 2D animations and compositions
pl_PL: Tworzenie i edycja animacji i kompozycji  2D

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
pl_PL: Synfig Studio jest darmowym i open-sourcowym oprogramowaniem do animacji 2D, posiadające funkcjonalności porównywalne z najlepszymi produktami w branży, tworzące animacje o jakości profesjonalnych filmów z wykorzystaniem grafiki wektorowe i bitmap. Eliminuje konieczność tworzenia animacji klatka po klatce, co pozwala produkować animacje 2D wyższej jakości, z mniejszą ilością ludzi i zasobów.

en: Features:
pl_PL: Cechy:

en: Pentablet-friendly tools
pl_PL: Narzędzia współpracujące z tabletami do rysowania

en: enable
pl_PL: włącz

en: Enable this thumbnailer.
pl_PL: Włącz miniatury.

en: Invoke Synfig as Thumbnailer
pl_PL: Włącz w Synfig miniatury

en: Invokes Synfig as a gnome thumbnailer for image/sif files
pl_PL: Wywołuje Synfig jako twórce miniatur dla plików graficznych/sif

en: Add Skeleton (Simple)
pl_PL: Dodaj szkielet (prosty)

en: Unhide All Layers
pl_PL: Pokaż Wszystkie Warstwy

en: Pressure
pl_PL: Nacisk

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
pl_PL: Nacisk przesłany przez tablet; pomiędzy 0.0 a 1.0. W przypadku korzystania z myszki, należy wprowadzić wartość 0.5 dla wciśniętego przycisku i 0.0 gdy przycisk nie jest wciśnięty.

en: Fine speed
pl_PL: Najlepsza prędkość

en: How fast you currently move. This can change very quickly. Try 'print input values' from the 'help' menu to get a feeling for the range; negative values are rare but possible for very low speed.
pl_PL: Obecna prędkość ruchu. Można to zmienić bardzo szybko.. Spróbuj "drukuj wartości wejściowe" w menu "Pomoc", aby uzyskać wyczucie zakresu; wartości ujemne są rzadko używane, choć możliwe dla bardzo niskiej prędkości.

en: Gross speed
pl_PL: Prędkość całkowita

en: Same as fine speed, but changes slower. Also look at the 'gross speed filter' setting.
pl_PL: Podobnie jak najlepsza prędkość, ale zmienia się wolniej. Popatrz także na ustawienie 'filtr całkowitej prędkości'

en: Random
pl_PL: Losowy

en: Fast random noise, changing at each evaluation. Evenly distributed between 0 and 1.
pl_PL: Szybki losowy szum, zmieniany przy każdym wywołaniu. Rozłożony równomiernie pomiędzy 0 i 1.

en: Stroke
pl_PL: Pociągnięcie

en: This input slowly goes from zero to one while you draw a stroke. It can also be configured to jump back to zero periodically while you move. Look at the 'stroke duration' and 'stroke hold time' settings.
pl_PL: Ta wartość stopniowo zmienia się od zera do jeden podczas pociągnięcia pędzlem. Można też skonfigurować aby czasami przechodziła z powrotem do zera podczas wykonywania ruchu. Sprawdź ustawienie 'Czas trwania pociągnięcia' oraz 'Czas utrzymania pociągnięcia'.

en: Direction
pl_PL: Kierunek

en: The angle of the stroke, in degrees. The value will stay between 0.0 and 180.0, effectively ignoring turns of 180 degrees.
pl_PL: Kąd pociągnięcia pędzla w stopniach. Wartość mieści się w granicach od 0 do 180, ignoruje przekroczenie 180 stopni.

en: Declination
pl_PL: Odchylenie

en: Declination of stylus tilt. 0 when stylus is parallel to tablet and 90.0 when it's perpendicular to tablet.
pl_PL: Nachylenie rysika. 0 -
     gdy rysik jest równoległy do tabletu i 90,0, gdy jest prostopadły do tabletu.

en: Ascension
pl_PL: Uniesienie

en: Right ascension of stylus tilt. 0 when stylus working end points to you, +90 when rotated 90 degrees clockwise, -90 when rotated 90 degrees counterclockwise.
pl_PL: Poprawne uniesienie rysika. 0 kiedy końcówka rysika wskazuje na ciebie, +90 kiedy jest obrócony 90 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara, -90 w przeciwnym wypadku.

en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

en: This is a user defined input. Look at the 'custom input' setting for details.
pl_PL: To jest wejście zdefiniowane przez użytkownika. Przyjrzyj się ustawieniom "wprowadzania danych użytkownika", aby uzyskać szczegółowe informacje.

en: Opacity
pl_PL: Krycie

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
pl_PL: 0 oznacza, pędzel przejrzysty, 1 w pełni widoczny
    (znany również jako alfa lub krycie)

en: Opacity multiply
pl_PL: Krycie wielokrotne

en: This gets multiplied with opaque. You should only change the pressure input of this setting. Use 'opaque' instead to make opacity depend on speed.
    This setting is responsible to stop painting when there is zero pressure. This is just a convention, the behaviour is identical to 'opaque'.
pl_PL: To jest zwiększane poprzez krycie. Należy zmieniać tylko wartość nacisku. Wykorzystaj 'krycie' aby spowodować aby krycie zależało od prędkości.
    To ustawienie odpowiada za zatrzymanie rysowania kiedy nacisk jest równy zero. Jest to tylko konwencja, działanie jest identyczne do 'krycia'.

en: Opacity linearize
pl_PL: Krycie linearne

en: Correct the nonlinearity introduced by blending multiple dabs on top of each other. This correction should get you a linear ("natural") pressure response when pressure is mapped to opaque_multiply, as it is usually done. 0.9 is good for standard strokes, set it smaller if your brush scatters a lot, or higher if you use dabs_per_second.
    0.0 the opaque value above is for the individual dabs
    1.0 the opaque value above is for the final brush stroke, assuming each pixel gets (dabs_per_radius*2) brushdabs on average during a stroke
pl_PL: Koryguje brak ciągłości wprowadzonej przez nakładanie się wielu drobin jedna na drugą. Korekcja ta powinna oddać ciągły ("naturalny") nacisk, jeśli nacisk jest zmapowany na wielokrotność_krycia, jak to zwykle ma miejsce. 0.9 jest odpowiednie dla standardowych pociągnięć, ustaw na mniej jeśli twój pędzel bardzo przerywa lub na większą wartość jeśli używasz drobiny_na_sekundę.
    Wartość 0.0 dla krycia jest przeznaczona dla pojedynczych drobin.
    Wartość 1.0 dla krycia jest przeznaczona dla końcowego pociągnięcia pędzlem, zakładając, że każdy piksel otrzymuje średnią (drobiny_na_promień*2) ilość drobin w czasie pociągnięcia.

en: Radius
pl_PL: Promień

en: Basic brush radius (logarithmic)
     0.7 means 2 pixels
     3.0 means 20 pixels
pl_PL: Podstawowy promień pędzla  (logarytmiczny)
     0.7 oznacza 2 piksele
     3.0 oznacza 20 pikseli

en: Hardness
pl_PL: Twardość

en: Hard brush-circle borders (setting to zero will draw nothing). To reach the maximum hardness, you need to disable Anti-aliasing.
pl_PL: Twarde granice koła pędzla (ustawienie zera da nic). Aby osiągnąć maksymalną twardość, musisz wyłączyć Anti-aliasing.

en: Anti-aliasing
pl_PL: Anty-aliasing

en: This setting decreases the hardness when necessary to prevent a pixel staircase effect.
     0.0 disable (for very strong erasers and pixel brushes)
     1.0 blur one pixel (good value)
     5.0 notable blur, thin strokes will disappear
pl_PL: To ustawienie zmniejsza twardość kiedy trzeba uchronić się przed uzyskanie efektu schodów, cienkie pociągnięcia znikną.

en: Dabs per basic radius
pl_PL: Plamki na promień

en: How many dabs to draw while the pointer moves a distance of one brush radius (more precise: the base value of the radius)
pl_PL: Ile narysować plamek kiedy wskaźnik pokonuje dystans jednego promienia pędzla (bardziej precyzyjnie: podstawowego promienia)

en: Dabs per actual radius
pl_PL: Plamek na obecny promień

en: Same as above, but the radius actually drawn is used, which can change dynamically
pl_PL: Podobnie jak wyżej, ale wykorzystany jest promień aktualnie rysowany, który może się bardzo zmieniać

en: Dabs per second
pl_PL: Plamek na sekundę

en: Dabs to draw each second, no matter how far the pointer moves
pl_PL: Ilość plamek do narysowania na sekundę, bez znaczenia jak daleko przesunie się wskaźnik

en: Radius by random
pl_PL: losowy promień

en: Alter the radius randomly each dab. You can also do this with the by_random input on the radius setting. If you do it here, there are two differences:
    1) the opaque value will be corrected such that a big-radius dabs is more transparent
    2) it will not change the actual radius seen by dabs_per_actual_radius
pl_PL: Zastosuj losowy promień dla każdej plamki. Można to uzyskać także za pomocą wejścia by_random w ustawieniach promienia. Zrobienie tego tutaj daje dwie różnice:
    1) wartość krycia zostanie skorygowana tak aby plamki o dużym promieniu były bardziej transparentne
    2) nie zmieni bieżącego promienia widocznego w ilość_plamek_na_bieżacy_promień

en: Fine speed filter
pl_PL: Filtr najlepszej prędkości

en: How slow the input fine speed is following the real speed
    0.0 change immediately as your speed changes (not recommended, but try it)
pl_PL: Jak szybko najlepsza prędkość wejścia nadąża za rzeczywistą prędkością
    0.0 zmienia od razy po zmianie twojej prędkości (nie rekomendowane, ale spróbj)

en: Gross speed filter
pl_PL: Filtr całkowitej prędkości

en: Same as 'fine speed filter', but note that the range is different
pl_PL: Podobnie jak 'filtr najlepszej prędkości', ale zauważ, że zakres jest inny

en: Fine speed gamma
pl_PL: Gamma najlepszej prędkości

en: This changes the reaction of the 'fine speed' input to extreme physical speed. You will see the difference best if 'fine speed' is mapped to the radius.
    -8.0 very fast speed does not increase 'fine speed' much more
    +8.0 very fast speed increases 'fine speed' a lot
    For very slow speed the opposite happens.
pl_PL: Zmienia reakcję wejścia 'najlepszej prędkości' na skrajną fizyczną szybkość. Różnicę najlepiej zaobserwować jeśli 'najlepsza prędkość' jest zmapowana do kąta.
    -8.0 bardzo szybka prędkość nie zwiększa dużo bardziej 'najlepszej prędkości'
    +8.0 bardzo szybka prędkość znacznie zwiększa 'najlepszą prędkość'
    Dla bardzo niskich prędkości zachowuje się odwrotnie.

en: Gross speed gamma
pl_PL: Gamma całkowitej prędkości

en: Same as 'fine speed gamma' for gross speed
pl_PL: Podobnie jak 'gamma najlepszej prędkości' dla prędkości całkowitej

en: Jitter
pl_PL: Drganie

en: Add a random offset to the position where each dab is drawn
     0.0 disabled
     1.0 standard deviation is one basic radius away
    <0.0 negative values produce no jitter
pl_PL: Dodaj losowe przesunięcie do pozycji, gdzie są rysowane wszystkie plamki.
    0.0 wyłączone
    1.0 standardowe odchylenie to jeden promień poza
    < 0.0 wartości ujemne nie powodują drgania

en: Offset by speed
pl_PL: Przesunięcie w zależności od prędkości

en: Change position depending on pointer speed
    = 0 disable
    > 0 draw where the pointer moves to
    < 0 draw where the pointer comes from
pl_PL: Zmiana pozycji uzależniona od szybkości wskaźnika
    = 0 wyłączone
    > 0 rysowanie tam gdzie przesuwa się wskaźnik
    <0 rysowanie tam skąd przesuwa się wskaźnik

en: Offset by speed filter
pl_PL: Przesunięcie w zależności od filtra prędkości

en: How slow the offset goes back to zero when the cursor stops moving
pl_PL: Jak wolno przesunięcie spada do zera kiedy kursor przestaje się poruszać

en: Slow position tracking
pl_PL: Wolne śledzenie pozycji

en: Slowdown pointer tracking speed. 0 disables it, higher values remove more jitter in cursor movements. Useful for drawing smooth, comic-like outlines.
pl_PL: Spowolnienie prędkości śledzenia wskaźnika. 0 wyłącza to, większe wartości usuwają więcej drgań z ruchów kursora. Przydatne dla gładkich konturów, jak w komiksie.

en: Slow tracking per dab
pl_PL: Spowolnienie śledzenia na plamkę

en: Similar as above but at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time)
pl_PL: Podobnie jak powyżej odnosi się do poziomu plamek w piórku (ignoruje ile minęło czasu, jeśli poziom plamek nie zależy od czasu)

en: Tracking noise
pl_PL: Szum śledzenia

en: Add randomness to the mouse pointer; this usually generates many small lines in random directions; maybe try this together with 'slow tracking'
pl_PL: Dodaje losowość do ruchu myszki; zwykle generuje wiele małych linii w losowych kierunkach; możesz spróbować tego razem ze 'spowolnieniem śledzenia'

en: Color hue
pl_PL: Odcień koloru

en: Color saturation
pl_PL: Nasycenie kolorów

en: Color value
pl_PL: Wartość koloru

en: Color value (brightness, intensity)
pl_PL: Wartość koloru (jasność, intensywność)

en: Save color
pl_PL: Zapisz kolor

en: When selecting a brush, the color can be restored to the color that the brush was saved with.
     0.0 do not modify the active color when selecting this brush
     0.5 change active color towards brush color
     1.0 set the active color to the brush color when selected
pl_PL: Kiedy wybierany jest pędzel, kolor może być przywrócony do koloru z którym pędzel został zapamiętany.
    0.0 nie zmienia aktywnego koloru
    1.0 ustawia aktywny kolor na kolor pędzla

en: Change color hue
pl_PL: Zmień odcień koloru

en: Change color hue.
    -0.1 small clockwise color hue shift
     0.0 disable
     0.5 counterclockwise hue shift by 180 degrees
pl_PL: Zmienia barwę koloru.
    -0.1 niewielkie przesunięcie barwy zgodnie z ruchem wskazówek zegara
    0.0 wyłączenie
    0.5 przesunięcie barwy o 180 stopni

en: Change color lightness (HSL)
pl_PL: Zmień jasność koloru (HSL)

en: Change the color lightness (luminance) using the HSL color model.
    -1.0 blacker
     0.0 disable
     1.0 whiter
pl_PL: Zmienia jasność koloru wykorzystując model koloru HSL.
    -1.0 ciemniejsza
    0.0 wyłączone
    1.0 jaśniejsza

en: Change color satur. (HSL)
pl_PL: Zmień nasycenie koloru (HSL)

en: Change the color saturation using the HSL color model.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
pl_PL: Zmienia intensywność koloru wykorzystując model koloru HSL.
    -1.0 bardziej szara
    0.0 wyłączenie
    1.0 bardziej intensywna

en: Change color value (HSV)
pl_PL: Zmień wartość koloru (HSV)

en: Change the color value (brightness, intensity) using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 darker
     0.0 disable
     1.0 brighter
pl_PL: Zmiana wartości koloru (jasność) wykorzystując model koloru HSV. Zmiany HSV stosowane są przed HSL.
    -1.0 ciemniej
    0.0 wyłączone
    1.0 jaśniej

en: Change color satur. (HSV)
pl_PL: Zmień nasycenie koloru (HSV)

en: Change the color saturation using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
pl_PL: Zmienia intensywność koloru z wykorzystaniem modelu koloru HSV. Zmiany HSV są aplikowane przed HSL.
    -1.0 bardziej szara
    0.0 wyłączone
    1.0 bardziej intensywna

en: Smudge
pl_PL: Smuga

en: Paint with the smudge color instead of the brush color. The smudge color is slowly changed to the color you are painting on.
     0.0 do not use the smudge color
     0.5 mix the smudge color with the brush color
     1.0 use only the smudge color
pl_PL: Rysowanie za pomocą kolorem plamki zamiast kolorem pędzla. Kolor plamki jest powolnie zmieniony do koloru, którym rysujesz.
    0.0 nie używaj koloru plamki
    0.5 zmieszaj kolor plamki z kolorem pędzla
    1.0 wykorzystaj tylko kolor plamki

en: Smudge length
pl_PL: Długość smugi

en: This controls how fast the smudge color becomes the color you are painting on.
    0.0 immediately update the smudge color (requires more CPU cycles because of the frequent color checks)
    0.5 change the smudge color steadily towards the canvas color
    1.0 never change the smudge color
pl_PL: Kontroluje jak szybko kolor plamki staje się kolorem, którym obecnie rysujesz.
    0.0 natychmiast zmień kolor plamki (wymaga więcej cykli CPU ze względu na częstsze weryfikacje koloru)
    0.5 zmienia płynnie kolor plamki względem kolory kanwy
    1.0 nigdy nie zmienia koloru plamki

en: Smudge radius
pl_PL: Promień rozmazywania

en: This modifies the radius of the circle where color is picked up for smudging.
     0.0 use the brush radius
    -0.7 half the brush radius (fast, but not always intuitive)
    +0.7 twice the brush radius
    +1.6 five times the brush radius (slow performance)
pl_PL: Zmienia promień koła kiedy wybierany jest kolor dla barwienia.
    0.0 użyj promienia pędzla (szybkie, ale nie zawsze intuicyjne)
    +0.7 dwa razy jak promień pędzla
    _1.6 pięciokrotnie większe od promienia pędzla (niska wydajność)

en: Eraser
pl_PL: Gumka

en: how much this tool behaves like an eraser
     0.0 normal painting
     1.0 standard eraser
     0.5 pixels go towards 50% transparency
pl_PL: Jak bardzo to narzędzie zachowuje się jak gumka
    0.0 normalne rysowanie
    1.0 zwykła gumka
    0.5 piksele dostają 50% przeźroczystości

en: Stroke threshold
pl_PL: Próg pociągnięcia pędzla

en: How much pressure is needed to start a stroke. This affects the stroke input only. Mypaint does not need a minimal pressure to start drawing.
pl_PL: Jak duży nacisk jest niezbędny aby rozpocząć pociągnięcie. Ma wpływ tylko na tworzenie pociągnięcia. Mypaint nie wymaga minimalnego nacisku aby rozpocząć rysowanie.

en: Stroke duration
pl_PL: Czas trwania pociągnięcia

en: How far you have to move until the stroke input reaches 1.0. This value is logarithmic (negative values will not inverse the process).
pl_PL: Jak daleko musisz się posunąć aby wartość tworzonego pociągnięci osiągnęła 1.0. Jest to wartość logarytmiczna (ujemne wartości nie wpływają na proces).

en: Stroke hold time
pl_PL: Czas trzymania pociągnięcia.

en: This defines how long the stroke input stays at 1.0. After that it will reset to 0.0 and start growing again, even if the stroke is not yet finished.
    2.0 means twice as long as it takes to go from 0.0 to 1.0
    9.9 and bigger stands for infinite
pl_PL: Określa jak długo tworzone pociągnięcie zachowuje wartość 1.0. Potem zostanie zresetowana do 0.0 i na nowo zacznie rosnąć od zera, nawet jeśli pociągnięcie nie zostało jeszcze zakończone.
    2.0 oznacza czas dwukrotnie dłuższy niż dojście z 0.0 do 1.0.
    9.9 i większe oznaczają nieskończoność.

en: Custom input
pl_PL: Wejście niestandardowe

en: Set the custom input to this value. If it is slowed down, move it towards this value (see below). The idea is that you make this input depend on a mixture of pressure/speed/whatever, and then make other settings depend on this 'custom input' instead of repeating this combination everywhere you need it.
    If you make it change 'by random' you can generate a slow (smooth) random input.
pl_PL: Ustawia niestandardowe wejście na tę wartość. Jeśli następuje spowolnienie, przesuń to w kierunku tej wartości (zobacz niżej). Chodzi o to aby uzależnić to wejście od mieszaniny nacisku/szybkości/itd i wtedy spowodować aby inne ustawienia zależały od tego ustawienia gdziekolwiek tego potrzebujesz.
    Jeśli spowodujesz aby zmiana występowała 'losowo' możesz wygenerować powolną (gładką) losową zmianę.

en: Custom input filter
pl_PL: Filtr niestandardowy

en: How slow the custom input actually follows the desired value (the one above). This happens at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time).
    0.0 no slowdown (changes apply instantly)
pl_PL: Jak wolno niestandardowe ustawienie podąża za docelową wartością (tą powyżej). To zdarza się przy poziomie plamek pędzla (ignorując ile czasu minęło jeśli plamki pędzla nie zależą od czasu).
    0.0 brak spowolnienia (zmiany występują od raz)

en: Elliptical dab: ratio
pl_PL: Plamka eliptyczna: proporcja

en: Aspect ratio of the dabs; must be >= 1.0, where 1.0 means a perfectly round dab. TODO: linearize? start at 0.0 maybe, or log?
pl_PL: Proporcje plamki: musi być >= 1.0, gdzie 1.0 oznacza idealnie okrągłą plamkę. TODO: linearność? rozpocząć od 0.0?

en: Elliptical dab: angle
pl_PL: Plamka eliptyczna: kąt

en: Angle by which elliptical dabs are tilted
     0.0 horizontal dabs
     45.0 45 degrees, turned clockwise
     180.0 horizontal again
pl_PL: Kąt o który plamka eliptyczna jest pochylona
    45.0 15 stopni, zgodnie z ruchem wskazówek
    180.0 ponownie poziomo

en: Direction filter
pl_PL: Kierunek filtra

en: A low value will make the direction input adapt more quickly, a high value will make it smoother
pl_PL: Mała wartość spowoduje, że nadany kierunek szybciej się dopasuje. Duża wartość da większą gładkość.

en: Lock alpha
pl_PL: Zablokuj kanał alfa

en: Do not modify the alpha channel of the layer (paint only where there is paint already)
     0.0 normal painting
     0.5 half of the paint gets applied normally
     1.0 alpha channel fully locked
pl_PL: Nie zmieniaj kanału alfa tej warstwy (rysuj tylko tam, gdzie istnieje już rysunek)
     0.0 normalne rysowanie
     0.5 zastosowana zostanie połowa rysowania
     1.0 kanał alfa całkowicie zablokowany

en: Add a New Set
pl_PL: Dodaj nowy Zestaw

en: Unnamed Set
pl_PL: Zestaw bez nazwy

en: Add New Keyframe
pl_PL: Dodaj nową klatkę kluczową

en: Keyframe Properties
pl_PL: Właściwości klatki kluczowej

en: Toggle Keyframe
pl_PL: Przełącznik klatek kluczowych

en: Set Keyframe Description
pl_PL: Ustaw opis klatki kluczowej

en: Increase Amount
pl_PL: Zwiększ wartość

en: Decrease Amount
pl_PL: Zmniejsz wartość

en: Select All Child Layers
pl_PL: Zaznacz wszystkie potomne warstwy

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Index %d
pl_PL: Indeks %d

en: Text Paragraph
pl_PL: Tekst akapitu

en: Enter text here:
pl_PL: Wpisz tekst tutaj:

en: <No Image Selected>
pl_PL: <Nie zaznaczono obrazu>

en: No Parent
pl_PL: Brak pozycji nadrzędnej

en: Visit the Synfig website
pl_PL: Odwiedź stronę www Synfig

en: Original developers:
pl_PL: Główni programiści:

en: Contributors:
pl_PL: Współpracujący

en: 
    Development version:
    %s
pl_PL: 
    Wersja deweloperska:
    %s

en: Built with:
pl_PL: Zbudowany z:

en: Synfig library %d
pl_PL: Biblioteka Synfig %d

en: Using:
pl_PL: Za pomocą:

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Not yet implemented
pl_PL: Jeszcze nie wdrożone

en: Canvas Properties
pl_PL: Właściwości obszaru roboczego

en: Canvas Info
pl_PL: Informacje o obszarze roboczym

en: <b>Canvas Info</b>
pl_PL: <b>Informacje o obszarze roboczym</b>

en: _Name
pl_PL: _Nazwa

en: _Description
pl_PL: _Opis

en: Properties
pl_PL: Właściwości

en: Edit Canvas Properties
pl_PL: Edytuj właściwości obszaru roboczego

en: Colors
pl_PL: Kolory

en: Set as Outline
pl_PL: Ustaw jako kontur

en: Set as Fill
pl_PL: Ustaw jako wypełnienie

en: Custom Video Codec
pl_PL: Niestandardowy kodek wideo

en: write your video codec here
pl_PL: Zapisz kodek wideo tutaj

en: Flash Video (FLV) / Sorenson Spark / Sorenson H.263
pl_PL: Flash Video (FLV) / Sorenson Spark / Sorenson H.263.

en: H.263+ / H.263-1998 / H.263 version 2
pl_PL: H.263+ / H.263-1998 / H.263 wersja 2

en: Huffyuv / HuffYUV
pl_PL: Huffyuv / HuffYUV.

en: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (LossLess)
pl_PL: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (bezstratny)

en: raw MPEG-1 video
pl_PL: raw MPEG-1 wideo

en: raw MPEG-2 video
pl_PL: raw MPEG-2 wideo

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 3
pl_PL: MPEG-4 part 2 Microsoft wariant wersja 3.

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 1
pl_PL: MPEG-4 part 2 Microsoft wariant wersja 1.

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 2
pl_PL: MPEG-4 part 2 Microsoft wariant wersja 2.

en: Windows Media Video 7
pl_PL: Windows Media Video 7.

en: Windows Media Video 8
pl_PL: Windows Media Video 8.

en: FFmpeg parameters
pl_PL: Parametry FFmpeg

en: Available Video Codecs:
pl_PL: Dostępne kodeki wideo:

en: Gradient Editor
pl_PL: Edytor gradientu

en: Set as Default
pl_PL: Ustaw jako Domyślny

en: Input Dialog
pl_PL: Okno Dialogowe

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

en: Screen
pl_PL: Ekran

en: Window
pl_PL: Okno

en: Keyframe Dialog
pl_PL: Parametry Klatki Kluczowej

en: Description:
pl_PL: Opis:

en: Preview
pl_PL: Podgląd

en: Document
pl_PL: Dokument

en: Render
pl_PL: Renderowanie

en: Units
pl_PL: Jednostki

en: Timestamp
pl_PL: Znacznik czasu

en: Pixels
pl_PL: Piksele

en: Points
pl_PL: Punkty

en: Inches
pl_PL: Cale

en: Meters
pl_PL: Metry

en: Centimeters
pl_PL: Centymetry

en: Millimeters
pl_PL: Milimetrów

en: Unit System
pl_PL: System jednostek

en: Recent Files
pl_PL: Ostatnie Pliki

en: Interval
pl_PL: Interwał

en: Brush Presets Path
pl_PL: Katalog z Kształtami Pędzli

en: New Canvas
pl_PL: Nowa Kanwa

en: File name prefix for the new created document
pl_PL: Prefiks nazwy nowo utworzonego dokumentu

en: Frames per second of the new created document
pl_PL: Ilość klatek na sekundę (gęstość) dla nowo tworzonego dokumentu

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Width in pixels of the new created document
pl_PL: Szerokość w pikselach nowego utworzonego dokumentu

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: 4096x3112 Full Aperture 4K
pl_PL: 4096x3112 Pełna rozdzielczość 4K

en: 1280x720  HDTV 720p
pl_PL: 1280x720 HDTV 720p

en: 720x576   DVD PAL
pl_PL: 720x576 DVD PAL

en: 720x480   DVD NTSC
pl_PL: 720x480 DVD NTSC

en: 720x540   Web 720x
pl_PL: 720x540 Web 720x

en: 720x405   Web 720x HD
pl_PL: 720x405 Web 720x HD

en: 640x480   Web 640x
pl_PL: 640x480 Web 640x

en: 640x360   Web 640x HD
pl_PL: 640x360 Web 640x HD

en: 480x360   Web 480x
pl_PL: 480x360 Web 480x

en: 480x270   Web 480x HD
pl_PL: 480x270 Web 480x HD

en: 360x270   Web 360x
pl_PL: 360x270 Web 360x

en: 360x203   Web 360x HD
pl_PL: 360x203 Web 360x HD

en: Solid Color
pl_PL: Stały kolor

en: Image
pl_PL: Obraz

en: Other
pl_PL: Inne

en: Choose...
pl_PL: Wybierz...

en: Action
pl_PL: Operacja

en: Image Sequence Separator String
pl_PL: Separator Sekwencji Obrazów

en: Default
pl_PL: Domyślne

en: System Language
pl_PL: Język systemu

en: Dark UI theme (if available)
pl_PL: Użyj ciemnego interfejsu (jeśli dostępny)

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Value
pl_PL: Wartość

en: Custom Size
pl_PL: Rozmiar niestandardowy

en: Custom fps
pl_PL: Niestandardowa gęstość klatek

en: Sound Select
pl_PL: Wybór dźwięku

en: Sound Parameters
pl_PL: Parametry dźwięku

en: <b>Sound Parameters</b>
pl_PL: <b>Parametry dźwięku</b>

en: _Sound File
pl_PL: Plik z _Dźwiękiem

en: Time _Offset
pl_PL: Przesunięcie w _Czasie

en: Sprite sheet parameters
pl_PL: Opcje arkusza Sprite

en: Offset X:
pl_PL: Przesunięcie X:

en: Offset Y:
pl_PL: Przesunięcie Y:

en: Direction:
pl_PL: Kierunek:

en: Rows:
pl_PL: Wiersze:

en: Columns:
pl_PL: Kolumny:

en: Target Parameters
pl_PL: Parametry docelowe

en: Restore Defaults
pl_PL: Przywróć domyślne

en: Waypoint Editor
pl_PL: Edycja klatki pośredniej

en: Seek to begin
pl_PL: Szukaj początku

en: Seek to previous keyframe
pl_PL: Szukaj poprzedniej klatki kluczowej

en: Seek to previous frame
pl_PL: Szukaj poprzedniej klatki

en: Play
pl_PL: Odtwórz

en: Pause
pl_PL: Pauza

en: Seek to next frame
pl_PL: Szukaj następnej klatki

en: Seek to next keyframe
pl_PL: Szukaj następnej klatki kluczowej

en: Seek to end
pl_PL: Szukaj końca

en: End Time
pl_PL: Koniec czasu

en: Loop
pl_PL: Pętla

en: Disable JACK
pl_PL: Wyłącz JACK

en: JACK Offset
pl_PL: Przesunięcie JACK

en: Unlock past keyframe
pl_PL: Odblokuj poprzednią klatkę

en: Unlock future keyframe
pl_PL: Odblokuj następną klatkę

en: Increase Resolution
pl_PL: Zwiększ rozdzielczość

en: Increase Display Resolution
pl_PL: Zwiększenie Rozdzielczości Wyświetlania

en: Decrease Resolution
pl_PL: Zmniejsz Rozdzielczość

en: Decrease Display Resolution
pl_PL: Zmniejszenie Rozdzielczości Wyświetlania

en: Low Res
pl_PL: Niska roz

en: Use Low Resolution when enabled
pl_PL: Użyj niskiej rozdzielczości, gdy włączony

en: Position handles
pl_PL: Znaczniki pozycji

en: Toggle position handles
pl_PL: Włącz znaczniki pozycji

en: Vertex handles
pl_PL: Znaczniki wierzchołków

en: Toggle vertex handles
pl_PL: Włącza znaczniki wierzchołków

en: Tangent handles
pl_PL: Znaczniki stycznych

en: Toggle tangent handles
pl_PL: Włączenie znaczników stycznych

en: Radius handles
pl_PL: Znaczniki promieni

en: Toggle radius handles
pl_PL: Włączna znaczniki promieni

en: Width handles
pl_PL: Znaczniki szerokości

en: Toggle width handles
pl_PL: Włącza znaczniki szerokości

en: Angle handles
pl_PL: Znaczniki kąta

en: Toggle angle handles
pl_PL: Włącza znaczniki kąta

en: Zoom In
pl_PL: Przybliżenie

en: Zoom Out
pl_PL: Oddalenie

en: Zoom to Fit
pl_PL: Skaluje aby wypełnić obszar

en: Zoom to 100%
pl_PL: Skala 100%

en: Tool Options
pl_PL: Opcje narzędzia

en: This tool has no options
pl_PL: To narzędzie nie ma opcji

en: Canvas Browser
pl_PL: Przeglądarka obszaru roboczego

en: Library
pl_PL: Biblioteka

en: Graphs
pl_PL: Wykresy

en: History
pl_PL: Historia

en: Clear Undo Stack
pl_PL: Wyczyść stos wykonanych operacji

en: Clear the undo stack
pl_PL: Wyczyść stos wykonanych operacji

en: Clear Redo Stack
pl_PL: Wyczyść stos cofniętych operacji

en: Clear the redo stack
pl_PL: Wyczyść stos cofniętych operacji

en: Clear Undo and Redo Stacks
pl_PL: Wyczyść stos operacji wykonanych i cofniętych

en: Clear the undo and redo stacks
pl_PL: Wyczyść stos operacji wykonanych i cofniętych

en: Undo
pl_PL: Przywróć

en: Undo the previous action
pl_PL: Cofnij ostatnią operację

en: Redo
pl_PL: Ponów

en: Redo the previously undone action
pl_PL: Ponów poprzednio cofniętą operację

en: Jump
pl_PL: Skok

en: (JMP)
pl_PL: (idź)

en: Clear History
pl_PL: Wyczyść historię

en: You will not be able to undo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo stack?
pl_PL: Nie będzie można cofnąć żadnych wprowadzonych zmian! Na pewno chcesz wyczyścić stos wykonanych operacji?

en: Clear
pl_PL: Wyczyść

en: You will not be able to redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the redo stack?
pl_PL: Nie będzie można przywrócić żadnych cofniętych zmian! Na pewno chcesz wyczyścić stos cofniętych operacji?

en: You will not be able to undo or redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo and redo stacks?
pl_PL: Nie będzie można cofnąć ani przywrócić żadnych cofniętych operacji! Na pewno chcesz wyczyść stos wykonanych i cofniętych operacji?

en: Info
pl_PL: Informacje

en: Stop
pl_PL: Zatrzymaj

en: Keyframes
pl_PL: Klatki kluczowe

en: Sets
pl_PL: Zestawy

en: Set Ops
pl_PL: Operacje Zestawu

en: Layers
pl_PL: Warstwy

en: Layer Ops
pl_PL: Operacje Warstwy

en: New Layer
pl_PL: Nowa Warstwa

en: Canvas MetaData
pl_PL: Metadane kanwy

en: Add new MetaData entry
pl_PL: Dodaj nową pozycję MetaDanych

en: Add a new MetaData entry to the canvas
pl_PL: Dodaj nową pozycję Metadanych kanwy

en: Remove selected MetaData entry
pl_PL: Usuń zaznaczoną pozycję Metadanych

en: Remove the selected MetaData entry
pl_PL: Usuń zaznaczoną pozycję Metadanych

en: New Metadata entry
pl_PL: Nowa pozycja Metadanych

en: Key Name:
pl_PL: Nazwa klucza:

en: Navigator
pl_PL: Nawigator

en: Parameters
pl_PL: Parametry

en: Error
pl_PL: błąd

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Warning
pl_PL: Ostrzeżenie

en: Please choose an audio file
pl_PL: Proszę wybrać plik audio

en: Sound
pl_PL: Dżwięk

en: Time Track
pl_PL: Tor czasu

en: Timetrack
pl_PL: Tor czasu

en: Toolbox
pl_PL: Przybornik

en: Dock Panel
pl_PL: Panel Dokowany

en: Palette Browser
pl_PL: Przeglądarka palety

en: Palette Editor
pl_PL: Edytor palety

en: Add Color
pl_PL: Dodaj kolor

en: Add current outline color
    to the palette
pl_PL: Dodaj kolor bieżącego konturu
    do palety

en: Save palette
pl_PL: Zapisz paletę

en: Save the current palette
pl_PL: Zapisz bieżącą paletę

en: Open a palette
pl_PL: Otwórz paletę

en: Open a saved palette
pl_PL: Otwórz zapisaną paletę

en: Load default
pl_PL: Wczytaj domyślne

en: Load default palette
pl_PL: Wczytaj domyślną paletę

en: Please choose a file name
pl_PL: Proszę wybrać nazwę pliku

en: Unable to check whether '%s' exists.
pl_PL: Nie można sprawdzić czy '%s' istnieje .

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
pl_PL: Plik o nazwie "%s" już istnieje. Czy chcesz go zamienić?

en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
pl_PL: Plik już istnieje w "%s". Zastąpienie go nadpisze jego zawartość.

en: Use Another Name…
pl_PL: Zastosuj inną nazwę...

en: Replace
pl_PL: Zastąp

en: Please select a palette file
pl_PL: Proszę wybrać plik palety

en: Unable to open file
pl_PL: Nie można otworzyć pliku

en: NewSpline
pl_PL: NowaKrzywa

en: Spline Tool
pl_PL: Narzędzie Krzywej

en: Name:
pl_PL: Nazwa

en: Layer Type:
pl_PL: Typ warstwy:

en: Create a region layer
pl_PL: Utwórz warstwę Obszaru

en: Create a plant layer
pl_PL: Utwórz warstwę Rośliny

en: Create a gradient layer
pl_PL: Utwórz warstwę Gradientu

en: Blend Method:
pl_PL: Metoda nakładania

en: Blend Method
pl_PL: Metoda nakładania

en: Defines the blend method to be used for splines
pl_PL: Określa metodę nakładania się krzywych

en: Opacity:
pl_PL: Krycie:

en: Brush Size:
pl_PL: Rozmiar pędzla:

en: Feather:
pl_PL: Pióro:

en: Link Origins
pl_PL: Źródło linku

en: Auto Export
pl_PL: Export automatyczny

en: Make Spline
pl_PL: Stwórz Krzywą

en: Clear current Spline
pl_PL: Wyczyść bieżącą Krzywą

en: Information: You need at least two (2) points to create a spline
pl_PL: Informacja: aby utworzyć krzywą musisz mieć co najmniej dwa (2) punkty

en: New Spline
pl_PL: Nowa Krzywa

en: Unable to add value node
pl_PL: Nie można dodać wartości węzła

en: Unable to create layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy

en: Unable to create Gradient layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Gradientu

en:  Plant
pl_PL: Roślina

en: Unable to create Plant layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Rośliny

en:  Region
pl_PL: Obszar

en: Unable to create Region layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Obszaru

en:  Outline
pl_PL: Kontur

en: Unable to create Outline layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Konturu

en:  Advanced Outline
pl_PL: Zaawansowany Kontur

en: Unable to create Advanced Outline layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Zaawansowanego Konturu

en: Unloop Spline
pl_PL: Zlikwiduj pętlę

en: Loop Spline
pl_PL: Zamknij pętlę

en: Delete Vertex
pl_PL: Usuń Wierzchołek

en: Insert Vertex
pl_PL: Wstaw Wierzchołek

en: Unable to find where to insert vertex, internal error, please report this bug
pl_PL: Nie można określić gdzie należy wstawić wierzchołek. Błąd wewnętrzny.  Prosimy o zgłoszenie go nam.

en: Unable to remove vertex, internal error, please report this bug
pl_PL: Nie można usunąć wierzchołka. Błąd wewnętrzny. Prosimy o zgłoszenie go nam.

en: Skeleton Layer
pl_PL: Warstwa Szkieletu

en: Brush Tool
pl_PL: Narzędzie Pędzla

en: brush image
pl_PL: kształt pędzla

en: Circle Tool
pl_PL: Narzędzie Koła

en: Create a circle layer
pl_PL: Utwórz warstwę Koła

en: Defines the blend method to be used for circles
pl_PL: Określa metodę nakładania, która będzie używana dla Kół

en: Spline Points:
pl_PL: Punkty Krzywej:

en: Offset:
pl_PL: Przesunięcie:

en: Invert
pl_PL: Odwróć

en: Falloff:
pl_PL: Zanikanie:

en: Falloff
pl_PL: Zanikanie

en: Determines the falloff function for the feather
pl_PL: Określa funkcję zanikania pióra

en: Linear
pl_PL: Liniowa

en: Squared
pl_PL: Kwadratowa

en: Square Root
pl_PL: Pierwiastek kwadratowy

en: Cosine
pl_PL: Cosinus

en: Spline Origins at Center
pl_PL: Wycentruj krzywą

en: New Circle
pl_PL: Nowe Koło

en: Unable to create Circle layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Koła

en: Fill Last Stroke
pl_PL: Wypełnij ostatnie pociągnięcie pędzla

en: Draw Tool
pl_PL: Narzędzie Rysowania

en: Defines the blend method to be used for draws
pl_PL: Określa sposób mieszania, który będzie używany dla rysowania

en: Pressure Sensitive
pl_PL: Czułość ciśnienia

en: Min Width:
pl_PL: Minimalna szerokość

en: Smoothness
pl_PL: Gładkość

en: Width Max Error:
pl_PL: Błąd Maksymalnej Szerokości:

en: Round Ends
pl_PL: Zaokrąglone końce

en: Auto Loop
pl_PL: Automatyczne zamykanie pętli

en: Auto Extend
pl_PL: Automatyczne rozszerzenie

en: Auto Link
pl_PL: Automatyczne łączenie

en: Sketch Spline
pl_PL: Szkic Krzywej

en: Define Region
pl_PL: Określ Obszar

en: Extend Spline
pl_PL: Rozciągnij Krzywą

en: Unable to set lower boundary for wplist
pl_PL: Nie można ustawić dolnej granicy dla listy punktów szerokości

en: Unable to insert item
pl_PL: Nie można wstawić elementu

en: Unable to set loop for spline
pl_PL: Nie można zamknąć pętli dla krzywej

en: Unable to set upper boundary for wplist
pl_PL: Nie można ustawić górnej granicy dla listy punktów szerokości

en: Fill Stroke
pl_PL: Wypełnij pociągnięcie pędzla

en: Eyedrop Tool
pl_PL: Narzędzie lupa

en: No layer here
pl_PL: Tutaj nie ma warstwy

en: Unable to set layer color
pl_PL: Nie można ustawić koloru warstwy

en: Gradient Tool
pl_PL: Narzędzie Gradientu

en: Create a linear gradient
pl_PL: Utwórz gradient liniowy

en: Create a radial gradient
pl_PL: Utwórz gradient kołowy

en: Create a conical gradient
pl_PL: Utwórz gradient stożkowy

en: Create a spiral gradient
pl_PL: Utwórz gradient spiralny

en: Defines the blend method to be used for gradients
pl_PL: Określa metodę nakładania używaną przez gradienty

en: New Gradient
pl_PL: Nowy Gradient

en: Cutout Tool
pl_PL: Narzędzie Wycinania

en: Mask
pl_PL: Maska

en: Horizontal
pl_PL: Poziomo

en: Vertical
pl_PL: Pionowo

en: Mirror Tool
pl_PL: Narzędzie Lustra

en: (Shift key toggles axis)
pl_PL: (Klawisz Shift przełącza osie)

en: Transform Tool
pl_PL: Narzędzie Transformacji

en: Ctrl to rotate
pl_PL: Ctrl aby obrócić

en: Alt to scale
pl_PL: Alt aby skalować

en: Shift to constrain
pl_PL: Shift aby ograniczyć

en: Polygon Tool
pl_PL: Narzędzie Wielokątów

en: Create a polygon layer
pl_PL: Tworzenie warstwy Wielokąta

en: Defines the blend method to be used for polygons
pl_PL: Określa metodę nakładania, która zostanie użyta dla wielokątów

en: Make Polygon
pl_PL: Utwórz Wielokąt

en: Clear current Polygon
pl_PL: Wyczyść bieżący Wielokąt

en: New Polygon
pl_PL: Nowy Wielokąt

en: Unable to create Polygon layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Wielokąta

en: Rectangle Tool
pl_PL: Narzędzie Prostokąta

en: Create a rectangle layer
pl_PL: Utwórz warstwę Prostokąta

en: Defines the blend method to be used for rectangles
pl_PL: Określa metodę nakładania, która zostanie wykorzystana dla prostokątów

en: Brush size
pl_PL: Rozmiar pędzla

en: Expansion:
pl_PL: Rozszerzenie:

en: New Rectangle
pl_PL: Nowy Prostokąt

en: Rotate Tool
pl_PL: Narzędzie Obrotu

en: Allow Scale
pl_PL: Pozwól na skalowanie

en: Move Handle
pl_PL: Przenieś uchwyt

en: Rotate Handle
pl_PL: Obróć uchwyt

en: Scale Tool
pl_PL: Narzędzie Skalowania

en: Lock Aspect Ratio
pl_PL: Blokada proporcji

en: Save Sketch
pl_PL: Zapisz szkic

en: Unable to save sketch
pl_PL: Nie można zapisać szkicu

en: Load Sketch
pl_PL: Wczytaj Szkic

en: Unable to load sketch
pl_PL: Nie można załadować szkicu

en: Sketch Tool
pl_PL: Narzędzie Szkicu

en: Show Sketch
pl_PL: Pokaż Szkic

en: Undo Last Stroke
pl_PL: Cofnij ostatnie Pociągnięcie pędzla

en: Clear Sketch
pl_PL: Wyczyść Szkic

en: Save Sketch As...
pl_PL: Zapisz Szkic jako...

en: Open a Sketch
pl_PL: Otwórz Szkic

en: SmoothMove Tool
pl_PL: Narzędzie Płynnego Przesuwania

en: Radius:
pl_PL: Promień:

en: Smooth Move
pl_PL: Przesuń płynnie

en: Star Tool
pl_PL: Narzędzie Gwiazdy

en: Create a star layer
pl_PL: Utwórz warstwę Gwiazdy

en: Defines the blend method to be used for stars
pl_PL: Określa metodę nakładania, jaka zostanie użyta dla gwiazd

en: Star Points:
pl_PL: Punkty Gwiazdy:

en: Radius Ratio:
pl_PL: Wielkość promienia:

en: Regular Polygon
pl_PL: Wielokąt foremny

en: Inner Width:
pl_PL: Szerokość wewnętrzna:

en: Inner Tangent:
pl_PL: Styczna wewnętrzna:

en: Outer Width:
pl_PL: Szerokość zewnętrzna:

en: Outer Tangent:
pl_PL: Styczna zewnętrzna:

en: New Star
pl_PL: Nowa Gwiazda

en: Unable to create Star layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy Gwiazdy

en: Text Tool
pl_PL: Narzędzie Tekstu

en: Create a text layer
pl_PL: Utwórz warstwę Tekstu

en: Defines the blend method to be used for texts
pl_PL: Określa metodę nakładania, jaka zostanie żyta dla tekstów

en: Multiline Text
pl_PL: Tekst wielowierszowy

en: Size:
pl_PL: Rozmiar:

en: Orientation:
pl_PL: Orientacja:

en: Family:
pl_PL: Krój:

en: New Text
pl_PL: Nowy Tekst

en: Input text
pl_PL: Wprowadź Tekst

en: Text:
pl_PL: Tekst:

en: Width Tool
pl_PL: Narzędzie Szerokości

en: Relative Growth
pl_PL: Względne położenie

en: Growth:
pl_PL: Położenie:

en: Sketch Width
pl_PL: Szerokość Szkicu

en: Canvas
pl_PL: Kanwa

en: [Unnamed]
pl_PL: [Bez nazwy]

en: Type
pl_PL: Typ

en: ValueBase
pl_PL: Obarty na wartości

en: Canvases
pl_PL: Kanwy

en: ValueBase Nodes
pl_PL: Węzły oparte na wartości

en: Time
pl_PL: Czas

en: Length
pl_PL: Długość

en: Description
pl_PL: Opis

en: Unable to find Keyframe in table
pl_PL: Nie można znaleźć Klatki Kluczowej w tabeli

en: There are no keyframes in this canvas
pl_PL: Na tej kanwie nie ma klatek kluczowych

en: Z Depth
pl_PL: Głębokość Z

en: Activate
pl_PL: Aktuwuj

en: Deactivate
pl_PL: Wyłącz

en: Reset
pl_PL: Zresetuj

en: Layer
pl_PL: Warstwa

en: Set Layer Parameters
pl_PL: Ustaw Parametry Warstwy

en: Unable to set all layer parameters.
pl_PL: Nie można ustawić parametrów warstwy.

en: Icon
pl_PL: Ikona

en: Move Layers
pl_PL: Przenieś Warstwy

en: Key
pl_PL: Klucz

en: Data
pl_PL: Dane

en: Other...
pl_PL: Inne ...

en: Choose canvas
pl_PL: Wybierz kanwę

en: Canvas Name:
pl_PL: Nazwa kanwy:

en: Choose
pl_PL: Wybór

en: No canvas name was specified
pl_PL: Nie podano nazwy kanwy

en: (Exception Thrown) Error selecting canvas:
pl_PL: (Wystąpił wyjątek) Błąd wybierania kanwy:

en: Unknown Exception
pl_PL: Nieznany wyjątek

en: Red
pl_PL: Czerwony

en: Green
pl_PL: Zielony

en: Blue
pl_PL: Niebieski

en: Hue
pl_PL: Barwa

en: Saturation
pl_PL: Nasycenie

en: Alpha
pl_PL: Alfa

en: Remove Waypoints
pl_PL: Usuń klatki pośrednie

en: Action Failed.
pl_PL: Błąd operacji

en: Outline Color
pl_PL: Kolor Konturu

en: Fill Color
pl_PL: Kolor Wypełnienia

en: Swap Fill and
    Outline Colors
pl_PL: Zamień kolor wypełnienia
    i konturu

en: Reset Colors to Black and White
pl_PL: Zresetuj kolory do czerni i bieli

en: Brush Preview
pl_PL: Podgląd pędzla

en: Increase brush size
pl_PL: Zwiększenie rozmiaru pędzla

en: Decrease brush size
pl_PL: Zmniejszenie rozmiaru pędzla

en: Brush Size
pl_PL: Rozmiar pędzla

en: Default Gradient
pl_PL: Domyślny Gradient

en: Please choose an image file
pl_PL: Proszę wybrać plik obrazu

en: Please choose a file
pl_PL: Wybierz plik

en: Insert Color Stop
pl_PL: Wstaw odbarwienie

en: Remove Color Stop
pl_PL: Zatrzymaj odbarwianie

en: Not possible to ALT-drag the first keyframe
pl_PL: Pierwszej klatki kluczowej nie można przeciągnąć z użyciem klawisz Alt

en: Delta set not allowed
pl_PL: Ustawienie delty niedozwolone

en: Click and drag keyframes
pl_PL: Kliknij i przeciągnij klatkę kluczową

en: No name
pl_PL: Bez nazwy

en: (Non-static value)
pl_PL: (Wartość niestała)

en: Clamped
pl_PL: Zablokowany

en: Constant
pl_PL: Stała

en: Ease In/Out
pl_PL: łatwe wejście/wyjście

en: Waypoint
pl_PL: Klatka pośrednia

en: <b>Waypoint</b>
pl_PL: Klatka pośrednia</b>

en: _Value
pl_PL: _Wartość

en: _Time
pl_PL: _Czas

en: Interpolation
pl_PL: Interpolacja

en: <b>Interpolation</b>
pl_PL: <b>Interpolacja</b>

en: _In Interpolation
pl_PL: Interpolacja w_Ejściowa

en: TCB Parameters
pl_PL: Parametry TCB

en: <b>TCB Parameter</b>
pl_PL: <b>Parametry TCB</b>

en: T_ension
pl_PL: N_apięcie

en: _Bias
pl_PL: _inklinacja

en: Te_mporal Tension
pl_PL: Tymczasowe napięcie

en: Out:
pl_PL: Wyjście:

en: In:
pl_PL: Wejście:

en: Tension:
pl_PL: Napięcie:

en: Continuity:
pl_PL: Ciągłość:

en: Bias:
pl_PL: Nastawienie:

en: Temporal Tension:
pl_PL: Tymczasowe napięcie:

en: Bone Recursive Scale Mode
pl_PL: Tryb rekurencyjnej skali kości

en: _File
pl_PL: _Plik

en: Open Recent
pl_PL: Otwórz Ostatnie

en: _Edit
pl_PL: _Edycja

en: _View
pl_PL: _Widok

en: Show/Hide Handles
pl_PL: Pokaż/Ukryj Znaczniki

en: Low-Res Pixel Size
pl_PL: Rozmiar piksela niskiej rozdzielczości

en: _Canvas
pl_PL: _Kanwa

en: _Layer
pl_PL: _Warstwa

en: Plug-Ins
pl_PL: Wtyczki

en: _Window
pl_PL: _Okno

en: _Arrange
pl_PL: _Rozmieścić

en: Work_space
pl_PL: Miejsce pracy

en: _Help
pl_PL: _Pomoc

en: Keyframe
pl_PL: Klatka kluczowa

en: Render...
pl_PL: Renderowanie...

en: Preview...
pl_PL: Podgląd...

en: Close Document
pl_PL: Zamknij dokument

en: Select All Handles
pl_PL: Zaznacz wszystkie Znaczniki

en: Unselect All Handles
pl_PL: Usuń z zaznaczenia wszystkie Znaczniki

en: Select All Layers
pl_PL: Zaznacz wszystkie Warstwy

en: Unselect All Layers
pl_PL: Usuń z zaznaczenia wszystkie Warstwy

en: Input Devices...
pl_PL: Urządzenia wejściowe

en: Preferences...
pl_PL: Ustawienia...

en: Menubar
pl_PL: Pasek menu

en: Toolbar
pl_PL: Pasek narzędzi

en: Toggle None/Last visible Handles
pl_PL: Przełącz Brak/Ostatnie widoczne Znaczniki

en: Show Position Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Pozycji

en: Show Vertex Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Wierzchołków

en: Show Tangent Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Stycznych

en: Show Radius Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Promienia

en: Show Width Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Szerokości

en: Show WidthPoints Position Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Pozycji Punktów Szerokości

en: Show Angle Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Kąta

en: Show Bone Setup Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Układu Kości

en: Show Recursive Scale Bone Handles
pl_PL: Pokaż Znaczniki Układu Kości ze Skalą Rekurencyjną

en: Next Bone Handles
pl_PL: Znacznik Następnej Kości

en: Set Low-Res pixel size to %d
pl_PL: Ustaw rozmiar piksela niskiej rozdzielczości na %d

en: Toggle Grid Show
pl_PL: Przełącza pokazywanie siatki

en: Toggle Grid Snap
pl_PL: Przełącza przyciąganie do siatki

en: Toggle Guide Show
pl_PL: Przełącza pokazywanie prowadnic

en: Toggle Guide Snap
pl_PL: Przełącza przyciąganie do prowadnic

en: Toggle Low-Res
pl_PL: Przełącza niską rozdzielczość

en: Decrease Low-Res Pixel Size
pl_PL: Zmniejszenie rozmiaru piksela niskiej rozdzielczości

en: Increase Low-Res Pixel Size
pl_PL: Zwiększenie rozmiar piksela niskiej rozdzielczości

en: Toggle Onion Skin
pl_PL: Przełącza Skórkę Cebuli

en: Seek to Next Keyframe
pl_PL: Idź do następnej klatki kluczowej

en: Seek to previous Keyframe
pl_PL: Idź do poprzedniej klatki kluczowej

en: Seek to Next Frame
pl_PL: Szukaj następnej klatki

en: Seek to Previous Frame
pl_PL: Szukaj poprzedniej klatki

en: Seek Forward
pl_PL: Idź naprzód

en: Seek Backward
pl_PL: Idź wstecz

en: Seek to Begin
pl_PL: Idź do początku

en: Seek to End
pl_PL: Szukaj końca

en: Properties...
pl_PL: Właściwości...

en: Options...
pl_PL: Opcje...

en: Increase Layer Amount
pl_PL: Wzrost nasycenia warstwy

en: Decrease Layer Amount
pl_PL: Zmniejsz nasycenie warstwy

en: Compositing
pl_PL: Kompozycja

en: Animating
pl_PL: Animowanie

en: Preview Dialog
pl_PL: Okno Podglądu

en: Synfig version mismatched!
pl_PL: Niewłaściwa wersja Synfig!

en: Failed to initialize synfig!
pl_PL: Nie udało się zainicjować Synfig!

en: Loading Basic Settings...
pl_PL: Ładowanie podstawowych ustawień...

en: Loading Plugins...
pl_PL: Ładowanie wtyczek...

en: Init UI Manager...
pl_PL: Inicjuję menadżera UI...

en: Init Dock Manager...
pl_PL: Inicjuję menadżera dokowania...

en: Init State Manager...
pl_PL: Inicjuję menadżera stanów...

en: Init Main Window...
pl_PL: Inicjuję główne okno...

en: Init Toolbox...
pl_PL: Inicjuję zestaw narzędzi...

en: Init About Dialog...
pl_PL: Inicjuję okno O Nas...

en: Init Tool Options...
pl_PL: Inicjuję opcje narzędzi...

en: Init History...
pl_PL: Inicjuję historię...

en: Init Canvases...
pl_PL: Inicjuję kanwy...

en: Init Keyframes...
pl_PL: Inicjuję klatki kluczowe...

en: Init Layers...
pl_PL: Inicjuję warstwy...

en: Init Parameters...
pl_PL: Inicjuję parametry...

en: Init MetaData...
pl_PL: Inicjuję metadane....

en: Init Library...
pl_PL: Inicjuję bibliotekę...

en: Init Info...
pl_PL: Inicjuję opisy...

en: Init Navigator...
pl_PL: Inicjuję nawigatora...

en: Init Timetrack...
pl_PL: Inicjuję tor czasu...

en: Init Curve Editor...
pl_PL: Inicjuję edytor krzywej

en: Init Layer Sets...
pl_PL: Inicjuję zestawy warstw....

en: Init Color Dialog...
pl_PL: Inicjuję panel koloru...

en: Init Gradient Dialog...
pl_PL: Inicjuję panel gradientu...

en: Init DeviceTracker...
pl_PL: Inicjuję śledzenie urządzeń...

en: Init ModPalette...
pl_PL: Inicjuję edytor palety...

en: Init Setup Dialog...
pl_PL: Inicjuję panel ustawień...

en: Init Input Dialog...
pl_PL: Inicjuję panel wprowadzania...

en: Init auto recovery...
pl_PL: Inicjuję automatyczne odzyskiwanie...

en: Loading Settings...
pl_PL: Ładowanie ustawień...

en: Init Tools...
pl_PL: Inicjuję narzędzia...

en: Checking auto-recover...
pl_PL: Sprawdzanie autoodzyskiwania...

en: Auto recovery file(s) found. Do you want to recover unsaved changes?
pl_PL: Znaleziono automatycznie odzyskane pliki. Chcesz odzyskać niezapisane zmiany?

en: Synfig Studio seems to have crashed before you could save all your files.
pl_PL: Zdaje się, że Synfig Studio uległo uszkodzeniu zanim zapisałeś wszystkie swoje pliki.

en: Ignore
pl_PL: Ignoruj

en: Recover
pl_PL: Odzyskaj

en: Unable to fully recover from previous crash
pl_PL: Nie można w pełni odzyskać danych od ostatniej awarii programu

en: Unable to recover from previous crash
pl_PL: Nie można odzyskać danych z ostatniej awarii

en: It would be a good idea to review and save recovered files now.
pl_PL: Byłby dobrze aby teraz przejrzeć i zapisać odzyskane.

en: Synfig Studio has attempted to recover from a previous crash. The files just recovered are NOT YET SAVED.
pl_PL: Synfig Studio próbował odzyskać dane z ostatniej awarii. Pliki odzyskane NIE zostały jeszcze zapisane.

en: Thanks
pl_PL: Dzięki

en: Loading files...
pl_PL: Ładowanie plików...

en: Done.
pl_PL: Gotowe

en: There is a bug, which can cause computer to hang/freeze when resizing the canvas window.
pl_PL: W trakcie zmiany rozmiar okna kanwy może wystąpić błąd, który może spowodować zawieszenie komputera.

en: If you got affected by this issue, consider pressing ALT+TAB to unfreeze your system and get it back to the working state. Please accept our apologies for inconvenience, we hope to get this issue resolved in the future versions.
pl_PL: Jeśli dotknął cię ten błąd, rozważ naciśnięcie Alt-Tab aby wyjść z zawieszenia i wrócić do stanu działającego. Proszę przyjmij nasze przeprosiny za utrudnienie, mamy nadzieję, że rozwiążemy ten problem w przyszłych wersjach.

en: Got it
pl_PL: Rozumiem

en: Unknown exception caught when constructing App.
    This software may be unstable.
pl_PL: Wystąpił nieznany wyjątek w trakcie budowy aplikacji. 
    Ten program może być niestabilny.

en: Quit Request
pl_PL: Żądanie wyjścia

en: Tasks are currently running. Please cancel the current tasks and try again
pl_PL: System nie ukończył wykonywania zadań. Proszę anuluj bieżące zadania i spróbuj ponownie

en: Quit Request sent
pl_PL: Wysłano żądanie wyjścia

en: All Files (*.*)
pl_PL: Wszystkie pliki (*.*)

en: All supported files
pl_PL: Wszystkie obsługiwane pliki

en: Synfig files (*.sif, *.sifz)
pl_PL: Pliki Synfig (*.sif,*.sifz)

en: Images (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)
pl_PL: Obrazy (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)

en: Image sequence files (*.lst)
pl_PL: Pliki sekwencji obrazów (*.lst)

en: Any files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Load
pl_PL: Załaduj

en: Palette files (*.spal, *.gpl)
pl_PL: Pliki z paletami (*.spal, *.gpl)

en: Synfig palette files (*.spal)
pl_PL: Pliki z paletami Synfig (*.spal)

en: GIMP palette files (*.gpl)
pl_PL: Pliki z paletami GIMP (*.gpl)

en: Synfig sketch files (*.sketch)
pl_PL: Pliki szkiców Synfig (*.sketch)

en: Images and sequence files (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)
pl_PL: Pliki obrazów i sekwencji (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)

en: Open history
pl_PL: Otwórz historię

en: Open
pl_PL: Otwórz

en: Synfig files (*.sif, *.sifz, *.sfg)
pl_PL: Pliki formatu Synfig (*.sif, *.sifz, *.sfg)

en: Uncompressed Synfig file (*.sif)
pl_PL: Nieskompresowany format Synfig (*.sif)

en: Compressed Synfig file (*.sifz)
pl_PL: Skompresowany format Synfig (*.sifz)

en: Container format file (*.sfg)
pl_PL: Plik formatu kontenera (*.sfg)

en: Current
pl_PL: Bieżące

en: and older
pl_PL: i starsze

en: File Format Version:
pl_PL: Wersja formatu pliku:

en: Feature not available
pl_PL: Funkcja nie jest dostępna

en: Sorry, this feature has not yet been implemented.
pl_PL: Niestety, ta funkcja nie została jeszcze wdrożona.

en: Documentation
pl_PL: Dokumentacja

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: Unable to open container "%s"
pl_PL: Nie można otworzyć kontenera "%s"

en: Unable to load "%s":
pl_PL: Niemożna załadować "%s":

en: Unable to create instance for "%s"
pl_PL: Nie można utworzyć instancji dla "%s"

en: Uncaught error on file open (BUG)
pl_PL: Nieprzechwycony błąd otwarcia pliku (BUG)

en: Unable to open temporary container "%s"
pl_PL: Nie można otworzyć tymczasowego kontenera "%s"

en: Please select a file
pl_PL: Proszę wybrać plik

en: History entry #
pl_PL: Pozycja historii #

en: Select one of previous versions of file
pl_PL: Wybierz jedną z poprzednich wersji pliku

en: Idle
pl_PL: Bezczynny

en: ERROR
pl_PL: BŁĄD

en: Feature not yet implemented
pl_PL: Funkcja nie jest jeszcze zaimplementowana

en: Canvas View
pl_PL: Widok Kanwy

en: Enable JACK
pl_PL: Aktywuj JACK

en: Moves the time window
pl_PL: Przesuwa okno czasowe

en: Default Interpolation
pl_PL: Domyślna interpolacja

en: Turn on animate editing mode
pl_PL: Włącz tryb edycji animacji

en: Toggle timebar
pl_PL: Przełącznik osi czasu

en: Current time
pl_PL: Aktualny czas

en: Shows the Preview Settings Dialog
pl_PL: Pozauje okno dialogowe ustawień podglądu

en: Shows the Render Settings Dialog
pl_PL: Pokazje okno dialogowe ustawień renderingu

en: Refresh
pl_PL: Odśwież

en: Refresh workarea
pl_PL: Odśwież kanwę

en: Stop current operation
pl_PL: Zatrzymaj bieżącą operację

en: Show Grid
pl_PL: Pokaż siatkę

en: Snap to Grid
pl_PL: Przyciągnij do siatki

en: Show Guides
pl_PL: Pokaż prowadnice

en: Snap to Guides
pl_PL: Przyciągnij do prowadnicy

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Save As...
pl_PL: Zapisz jako...

en: Save As
pl_PL: Zapisz jako...

en: Save All
pl_PL: Zapisz wszystko

en: Save all opened documents
pl_PL: Zapisz wszystkie otwarte dokumenty

en: Quit
pl_PL: Wyjście

en: Preview Window
pl_PL: Okno Podglądu

en: Use Low-Res
pl_PL: Użyj niskiej rozdzielczości

en: Show Onion Skin
pl_PL: Pokaż Skórkę Cebuli

en: Zoom In on Timeline
pl_PL: Przybliżanie osi czasu

en: Zoom Out on Timeline
pl_PL: Oddalanie osi czasu

en: Select All Children
pl_PL: Zaznacz wszystkie potomne

en: Turn off animate editing mode
pl_PL: Wyłącz tryb edycji animacji

en: Unlock future keyframes
pl_PL: Odblokuj następne klatki

en: Lock future keyframes
pl_PL: Zablokuj następne klatki

en: Unlock past keyframes
pl_PL: Odblokuj poprzednie klatki

en: Change Waypoint Group
pl_PL: Zmień grupę klatek pośrednich

en: Duplicate Waypoints
pl_PL: Powiel klatkę pośrednią

en: _Jump To
pl_PL: _Przejdź do

en: _Duplicate
pl_PL: _Duplikat

en: _Remove
pl_PL: _Usuń

en: _Remove %d Waypoints
pl_PL: _usuń %d znaczników

en: _In
pl_PL: _w

en: _Out
pl_PL: _na zewnątrz

en: _Clamped
pl_PL: _Zaciśnięty

en: _Constant
pl_PL: _Stały

en: _Ease In
pl_PL: _łatwe wejście

en: _Ease Out
pl_PL: _łatwe wyjście

en: _Ease In/Out
pl_PL: _łatwe wejście/wyjście

en: _Linear
pl_PL: _Liniowy

en: No
pl_PL: Nie

en: Yes
pl_PL: Tak

en: Are you sure you want to disable JACK synchronization?
pl_PL: Czy na pewno chcesz wyłączyć synchronizację JACK?

en: The JACK server will remain running.
pl_PL: Serwer JACK będzie nadal działał.

en: Are you sure you want to enable JACK synchronization?
pl_PL: Czy na pewno chcesz włączyć synchronizację JACK?

en: This operation will launch a JACK server, if it isn't started yet.
pl_PL: Ta operacja uruchomi serwer JACK, jeśli nie jest już uruchomiony.

en: Bool
pl_PL: Wartość logiczna

en: Integer
pl_PL: Liczba całkowita

en: Angle
pl_PL: Kąt

en: Real
pl_PL: Prawdziwy

en: Vector
pl_PL: Wektor

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Segment
pl_PL: Odcinek

en: Spline Point
pl_PL: Punkt krzywej

en: List
pl_PL: Lista

en: String
pl_PL: Ciąg

en: Fill Tool
pl_PL: Narzędzie wypełnienie

en: Zoom Tool
pl_PL: Narzędzie lupa

en: Reset Colors
pl_PL: Zresetuj kolory

en: Swap Colors
pl_PL: Zamień kolory

en: ValueNode
pl_PL: Węzeł Wartości

en: ValueNode Forbid Animation
pl_PL: Wartość węzła zabrania animacji

en: Rename
pl_PL: Zmień nazwę

en: About
pl_PL: O nas

en: New
pl_PL: Nowy

en: Blur Layer
pl_PL: Warstwa Rozmycia

en: Motion Blur Layer
pl_PL: Warstwa Rozmycia ruchu

en: Radial Blur Layer
pl_PL: Warstwa Rozmycia promienistego

en: Curve Warp Layer
pl_PL: Warstwa Odkształcenia krzywej

en: Inside Out Layer
pl_PL: Warstwa lewej strony

en: Noise Distort Layer
pl_PL: Warstwa Szumu i zniekształcenia

en: Spherize Layer
pl_PL: Warstwa Sfery

en: Stretch Layer
pl_PL: Warstwa Rozciągania

en: Twirl Layer
pl_PL: Warstwa Skręcania

en: Warp Layer
pl_PL: Warstwa osnowy

en: Simple Circle Layer
pl_PL: Warstwa Prostego Koła

en: Clamp Layer
pl_PL: Warstwa Zacisku

en: Color Correct Layer
pl_PL: Warstwa Korekty Koloru

en: Halftone 2 Layer
pl_PL: Warstwa Półtonu 2

en: Halftone 3 Layer
pl_PL: Warstwa Półtonu 3

en: Luma Key Layer
pl_PL: Warstwa Klucza Luminacji

en: Julia Set Layer
pl_PL: Warstwa Zestawu Julia

en: Mandelbrot Set Layer
pl_PL: Warstwa Zbioru Mandelbrota

en: Circle Layer
pl_PL: Warstwa Koła

en: Outline Layer
pl_PL: Warstwa Konturu

en: Advanced Outline Layer
pl_PL: Warstwa Zaawansowanego Konturu

en: Polygon Layer
pl_PL: Warstwa Wielokąta

en: Rectangle Layer
pl_PL: Warstwa Prostokąta

en: Region Layer
pl_PL: Warstwa Obszaru

en: Solid Color Layer
pl_PL: Warstwa Jednolitego Koloru

en: Star Layer
pl_PL: Warstwa Gwiazdy

en: Conical Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Stożkowego

en: Curve Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Krzywej

en: Noise Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Zakłóceń

en: Linear Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Liniowego

en: Radial Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Kołowego

en: Spiral Gradient Layer
pl_PL: Warstwa Gradientu Spiralnego

en: Duplicate Layer
pl_PL: Duplikat warstwy

en: Import Image Layer
pl_PL: Importuj warstwę obrazu

en: Group Layer
pl_PL: Warstwa Grupy

en: Plant Layer
pl_PL: Warstwa Rośliny

en: Stroboscope Layer
pl_PL: Warstwa Stroboskopu

en: Super Sample Layer
pl_PL: Warstwa Super Próbki

en: Sound Layer
pl_PL: Warstwa Dźwięku

en: Switch Layer
pl_PL: Warstwa Przełączania

en: Text Layer
pl_PL: Warstwa Tekstu

en: Time Loop Layer
pl_PL: Warstwa Pętli Czasu

en: XOR Pattern Layer
pl_PL: Warstwa Szablonu XOR

en: Bevel Layer
pl_PL: Warstwa Stożka

en: Shade Layer
pl_PL: Warstwa Cienia

en: Rotate Layer
pl_PL: Warstwa Obrotu

en: Translate Layer
pl_PL: Warstwa Przemieszczenia

en: Scale Layer
pl_PL: Warstwa Skalowania

en: Info Tool
pl_PL: Narzędzie informacji

en: Set
pl_PL: Zestaw

en: Hide Grid
pl_PL: Ukryj siatkę

en: Enable Grid Snap
pl_PL: Włącz przyciąganie do siatki

en: Disable Grid Snap
pl_PL: Wyłącz przyciąganie do siatki

en: Duplicate
pl_PL: Duplikat

en: Group
pl_PL: Grupa

en: MetaData
pl_PL: Metadane

en: Palette
pl_PL: Paleta

en: Past keyframes unlocked
pl_PL: Poprzednia klatka kluczowa odblokowana

en: Past keyframes locked
pl_PL: Poprzednia klatka kluczowa zablokowana

en: Future keyframes unlocked
pl_PL: Następne klatki kluczowe odblokowane

en: Future keyframes locked
pl_PL: Następne klatki kluczowe zablokowane

en: Animate Mode Off
pl_PL: Tryb animacji wyłączony

en: Animate Mode On
pl_PL: Tryb animacji włączony

en: Seek to Previous Keyframe
pl_PL: Idź do poprzedniej klatki kluczowej

en: Seek to Next frame
pl_PL: Idź do następnej klatki

en: Animate Loop
pl_PL: Pętla Animacji

en: Add Layer to Set
pl_PL: Dodaj warstwę do Zestawu

en: Remove Layer from Set
pl_PL: Usuń warstwę z Zestawu

en: Set Layer Description
pl_PL: Ustaw opis warstwy

en: Export Value Node
pl_PL: Eksport wartości węzła

en: Unexport Value Node
pl_PL: Cofnij eksport wartości węzła

en: Set Interpolation to Flat
pl_PL: Ustaw płaską interpolację

en: Set Interpolation to Interpolate
pl_PL: Ustaw interpolację interpolowaną

en: Set Interpolation to Peak
pl_PL: Ustaw interpolację na Pik

en: Set Interpolation to Rounded
pl_PL: Ustaw interpolację zaokrągloną

en: Set Interpolation to Squared
pl_PL: Ustaw interpolację kwadratową

en: Toggle show grid
pl_PL: Przełącza pokazywanie siatki

en: Toggle snap grid
pl_PL: Przełącza przyciąganie do siatki

en: Toggle show guide
pl_PL: Przełącza pokazywanie prowadnic

en: Toggle snap guide
pl_PL: Przełącza przyciąganie do prowadnic

en: Toggle onion skin
pl_PL: Przełącza skórkę cebuli

en: Increase resolution
pl_PL: Zwiększenie rozdzielczości

en: Decrease resolution
pl_PL: Zmniejszenie rozdzielczości

en: Preview Options Dialog
pl_PL: Okno Dialogowe Podglądu

en: Render Options Dialog
pl_PL: Okno Dialogowe Renderowania

en: Clamped interpolation
pl_PL: Interpolacja kopcowa

en: TCB interpolation
pl_PL: Interpolacja TCB

en: Const interpolation
pl_PL: Interpolacja stała

en: Ease In/Out interpolation
pl_PL: Łatwa interpolacja wyjścia / wejścia

en: Linear interpolation
pl_PL: Interpolacja liniowa

en: Linked
pl_PL: Powiązane

en: Unlinked
pl_PL: Rozdzielone

en: This operation cannot be undone and all undo history will be cleared.
pl_PL: Tej operacji nie można odwrócić i cała historia operacji zostanie wyczyszczona.

en: Proceed
pl_PL: Dalej

en: The plugin operation has failed.
pl_PL: Operacja wtyczki nie powiodła się.

en: This can be due to current file being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this file and try again, or restart Synfig Studio.
pl_PL: To może być spowodowane tym, że do bieżącego pliku odwołuje się inna otwarta obecnie kompozycja albo ponieważ wystąpił wewnętrzny błąd Synfig Studio. Spróbuj zamknąć wszystkie kompozycje, które pomogą odwoływać się do tego pliku i spróbuj ponownie albo zrestartuj Synfig Studio.

en: Unable to save to '%s'
pl_PL: Nie można zapisać do '%s'

en: There is currently a bug when using "SaveAs"
    on a composition that is being referenced by other
    files that are currently open. Close these
    other files first before trying to use "SaveAs".
pl_PL: Podczas korzystania z "zapisz jako" na kompozycji, która odwołuje się do innych plików, które są obecnie otwarte może wystąpić błąd. Zamknij te pozostałe pliki zanim użyjesz "zapisz jako".

en: Unknown extension
pl_PL: Nieznane rozszerzenie

en: You have given the file name an extension which I do not recognize. Are you sure this is what you want?
pl_PL: Podano nieznane rozszerzenie pliku. Czy na pewno tego chcesz?

en: Sure
pl_PL: Na pewno

en: The revert operation has failed.
pl_PL: Operacja przywracania nie powiodła się.

en: This can be due to it being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this composition and try again, or restart Synfig Studio.
pl_PL: Może to być spowodowane tym, że inna kompozycja, która się do tego odwołuje jest obecnie otwarta albo wystąpił wewnętrzny błąd Synfig Studio. Spróbuj zamknąć wszystkie kompozycje, które mogą odwoływać się do tej kompozycji i spróbuj ponownie lub uruchom ponownie Synfig Studio.

en: Revert to saved
pl_PL: Przywróć zapisane

en: Revert
pl_PL: Przywróć

en: The animation is currently playing so the window cannot be closed.
pl_PL: Animacja jest odtwarzana, więc okno nie może być zamknięte.

en: Thanks!
pl_PL: Dzięki!

en: Save changes to document "%s" before closing?
pl_PL: Czy przed zamknięciem zapisać zmiany w dokumencie "%s"?

en: If you don't save, changes from the last time you saved will be permanently lost.
pl_PL: Jeśli nie zapiszesz, zmiany od czasu ostatniego zapisania zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Close without Saving
pl_PL: Zamknij bez zapisywania

en: Name:
pl_PL: Nazwa:

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Convert
pl_PL: Konwertuj

en: Ease
pl_PL: Łatwy

en: Edit Waypoint
pl_PL: Edytuj klatkę pośrednią

en: Set width to zero
pl_PL: Ustaw szerokość na zero

en: Set width to default
pl_PL: Ustaw szerokość na domyślną

en: Apply
pl_PL: Zastosuj

en: Set Waypoints
pl_PL: Ustaw klatkę pośrednią

en: Unable to convert to animated waypoint
pl_PL: Nie można przekonwertować na animowaną klatkę pośrednią

en: Unable to find WaypointSetSmart action
pl_PL: Nie można znaleźć operacy Ustaw Klatkę (Smart)

en: Unable to set a specific waypoint
pl_PL: Nie można ustawić określonej klatki

en: Edit Waypoints
pl_PL: Edycja Klatek Pośrednich

en: Synfig Animation
pl_PL: Animacja Synfig

en: synfig studio is already running
pl_PL: synfig studio jest już uruchomiony

en: the existing process will be used
pl_PL: zostanie wykorzystany istniejący proces

en: synfig studio -- starting up application...
pl_PL: synfig studio - uruchamianie aplikacji...

en: Create a new document
pl_PL: Utwórz nowy dokument

en: Open an existing document
pl_PL: Otwórz istniejący dokument

en: Show Menubar
pl_PL: Pokaż pasek menu

note: TRANSLATORS:         | Help menu entry:              | A wiki page: |
en: Tutorials
pl_PL: Poradniki

en: /Category:Tutorials
pl_PL: /Kategoria:Poradniki

en: Reference
pl_PL: Referencje

en: /Category:Reference
pl_PL: /Kategoria:Referencje

en: Frequently Asked Questions
pl_PL: Najczęściej zadawane pytania

en: Get Support
pl_PL: Uzyskaj pomoc techniczną

en: About Synfig Studio
pl_PL: O Synfig Studio

en: One Moment, Please...
pl_PL: Proszę chwilę poczekać...

en: Working...
pl_PL: Pracuję...

en: Error: No Python 3 binary found.
    
    Hint: You can set SYNFIG_PYTHON_BINARY environment variable pointing at your custom python installation.
pl_PL: Błąd : Nie znaleziono plików wykonywalnych Pythona 3
    Podpowiedź: Możesz ustawić zmienną środowiskową SYNFIG_PYTHON_BINARY wskazując instalację niestandardową Pythona.

en: Fit
pl_PL: Dopasuj

en: _Pixel Aspect
pl_PL: _Proporcje piksela

en: Pi_xel Width
pl_PL: Szerokość w pikselach

en: Pix_el Height
pl_PL: Wysokość w pikselach

en: Image _Aspect
pl_PL: Proporcje obrazu

en: Image _Width
pl_PL: _Szerokość obrazu

en: Image _Height
pl_PL: _Wysokość obrazu

en: Image _Span
pl_PL: Rozpiętość obrazu

en: Link width and height
pl_PL: Powiąż szerokość i wysokość

en: Unlink width and height
pl_PL: Rozłącz szerokość i wysokość

en: Link x and y resolution
pl_PL: Powiąż rozdzielczość x i y

en: Unlink x and y resolution
pl_PL: Rozłącz rozdzielczość x i y

en: Image Size
pl_PL: Rozmiar obrazu

en: <b>Image Size</b>
pl_PL: <b>Rozmiar obrazu</b>

en: _Width
pl_PL: _Szerokość

en: _Height
pl_PL: _Wysokość

en: _XRes
pl_PL: _XRozdzielczość

en: _YRes
pl_PL: _YRozdzielczość

en: _Physical Width
pl_PL: _Szerokość fizyczna

en: Phy_sical Height
pl_PL: _Wysokość fizyczna

en: Image Area
pl_PL: Obszar obrazu

en: <b>Image Area</b>
pl_PL: <b>Obszar obrazu</b>

en: _Top Left
pl_PL: _Górny lewy

en: _Bottom Right
pl_PL: _Dolny prawy

en: I_mage Span
pl_PL: _Rozpiętość obrazu

en: Time Settings
pl_PL: Ustawienia czasu

en: <b>Time Settings</b>
pl_PL: <b>Ustawienia Czasu</b>

en: _Frames per second
pl_PL: _Klatek na sekundę

en: _Start Time
pl_PL: Czas _Rozpoczęcia

en: _End Time
pl_PL: Czas _Zakończenia

en: _Duration
pl_PL: _Czas trwania

en: Locks and Links
pl_PL: Blokady i linki

en: <b>Locks and Links</b>
pl_PL: <b>Blokady i linki</b>

en: Focus Point
pl_PL: Punkt skupienia

en: <b>Focus Point</b>
pl_PL: <b>Punkt skupienia</b>

en: _Focus Point
pl_PL: _Punkt skupienia

en: Render Settings
pl_PL: Ustawienia renderowania

en: Render _current frame only
pl_PL: Renderowanie tylko bieżądej klatki

en: Extract alpha
pl_PL: Pomiń alfę

en: Auto
pl_PL: Automatycznie

en: Parameters...
pl_PL: Parametry...

en: Target
pl_PL: Wynik

en: <b>Target</b>
pl_PL: <b>Wynik

en: _Filename
pl_PL: _Nazwa pliku

en: _Target
pl_PL: _Wynik

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: <b>Settings</b>
pl_PL: <b>Ustawienia</b>

en: _Quality
pl_PL: _Jakość

en: _Anti-Aliasing
pl_PL: _Anty aliasing

en: You must supply a filename!
pl_PL: Musisz podać nazwę pliku!

en: Unable to determine proper target from filename.
pl_PL: Z nazwy plik nie można określić format wyniku

en: A filename is required for this target
pl_PL: Dla tego wyniku wymagana jest nazwa pliku

en: Unable to create target for
pl_PL: Nie można utworzyć pliku wynikowego dla

en: Unable to create file for
pl_PL: Nie można utworzyć pliku dla

en: Target initialization failure
pl_PL: Błąd inicjalizacji wyniku

en: sec
pl_PL: sek

en: ERROR:
pl_PL: BŁĄD:

en: WARNING:
pl_PL: OSTRZEŻENIE:

en: Unable to set "grid_color"
pl_PL: Nie można ustawić "koloru siatki"

en: Unable to set "guide_color"
pl_PL: Nie można ustawić "koloru prowadnic"

en: Unable to set "background_first_color"
pl_PL: Nie można ustawić "pierwszy_kolor_tła"

en: Unable to set "background_second_color"
pl_PL: Nie można ustawić "drugiego_koloru_tła"

en: Nudge
pl_PL: Posuwanie

en: Move
pl_PL: Przenieś

en: Selected Canvas
pl_PL: Zaznaczone Kanwy

en: Canvas Interface
pl_PL: Interfejs kanwy

en: Add Activepoint
pl_PL: Dodaj punkt aktywny

en: ValueDesc
pl_PL: Opis wartości

en: New Activepoint
pl_PL: Nowy punkt aktywny

en: Activepoint to be added
pl_PL: Aktywny punkt został dodany

en: Time where activepoint is to be added
pl_PL: Czas w którym punkt aktywny zostanie dodany

en: A Activepoint already exists at this point in time
pl_PL: Punkt aktywny istnieje już w tym punkcie czasu

en: This activepoint is already in the ValueNode
pl_PL: Ten punkt aktywny jest już w tym węźle

en: Remove Activepoint
pl_PL: Usuń punkt aktywny

en: Activepoint
pl_PL: Punkt aktywny

en: Activepoint to be changed
pl_PL: Aktywny punkt został zmieniony

en: Unable to find activepoint
pl_PL: Nie można znaleźć punktu aktywnego

en: Set Activepoint
pl_PL: Ustaw punkt aktywny

en: Mark Activepoint as "Off"
pl_PL: Oznacz punkt aktywny jako "wyłączony"

en: Mark Activepoint as "On"
pl_PL: Oznacz punkt aktywny jako "włączony"

en: Set Activepoint (Smart)
pl_PL: Ustaw punkt aktywny (inteligentnie)

en: Unable to determine how to proceed. This is a bug.
pl_PL: Nie można określić, jak procedować. To jest błąd.

en: Simply Add Waypoint
pl_PL: Wystarczy dodać klatkę pośrednią

en: Destination ValueNode (Animated)
pl_PL: Węzeł docelowy (animowany)

en: The activepoint to remove no longer exists
pl_PL: Usuwany punkt aktywny już nie istnieje

en: Merge Tangents
pl_PL: Scalanie stycznych

en: Merge Tangents's Radius
pl_PL: Scalanie stycznych kołowych

en: Merge Tangents's Angle
pl_PL: Scalanie stycznych kątowych

en: Merge Tangents of '%s'
pl_PL: Scal styczne w '%s'

en: ValueNode of Spline Point
pl_PL: Węzeł punktu krzywej

en: Couldn't find action "ValueDescSet"
pl_PL: Nie znaleziono akcji "ValueDescSet"

en: Split Tangents
pl_PL: Podziel styczne

en: Split Tangents's Radius
pl_PL: Podziel styczne kołowe

en: Split Tangents's Angle
pl_PL: Podziel styczne kątowe

en: Split Tangents of '%s'
pl_PL: Podziel styczne w '%s'

en: Add Child Canvas
pl_PL: Dodaj kanwę potomną

en: The name that you want this canvas to be
pl_PL: Jak chcesz nazwać tę kanwę

en: Set Canvas Description
pl_PL: Ustaw opis kanwy

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its description changed.
en: Change canvas description from '%s' to '%s'
pl_PL: Zmień opis kanwy z '%s' na '%s'

en: Set Canvas Id
pl_PL: Ustaw id kanwy

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its id changed.
en: Change canvas id from '%s' to '%s'
pl_PL: Zmień id kanwy z '%s' na '%s'

en: Erase Canvas Metadata
pl_PL: Wyczyść metadane kanwy

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Erase canvas metadata
pl_PL: Wyczyść metadane kanwy

en: Set Canvas Metadata
pl_PL: Ustaw metadane kanwy

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Edit canvas metadata
pl_PL: Edytuj metadane kanwy

en: Set Canvas Name
pl_PL: Ustaw nazwę kanwy

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Change canvas name from '%s' to '%s'
pl_PL: Zmień nazwę kanwy z '%s' na '%s'

en: Remove Canvas
pl_PL: Usuń kanwę

en: You cannot remove the root canvas!
pl_PL: Nie można usunąć głównej kanwy!

en: Set Canvas RendDesc
pl_PL: Ustaw  RendDesc kanwy

en: Apply Outline Color
pl_PL: Zastosuj kolor konturu

en: Apply Fill Color
pl_PL: Zastosuj kolor wypełnienia

en: Set Edit Mode
pl_PL: Ustaw tryb edycji

en: New Edit Mode
pl_PL: Nowy tryb edycji

en: Apply Default Gradient
pl_PL: Użyj gradientu domyślnego

en: Add Layers to Set
pl_PL: Dodaj warstwy do ustawień

en: Layer to be added to set
pl_PL: Warstwa do dodania do zestawu

en: Name of the Set to add the Layers to
pl_PL: Nazwa Zestawu, do którego mają być dodane te warstwy

en: Remove Set
pl_PL: Usunięcie Zestawu

en: Name of the Set to remove
pl_PL: Podaj nazwę Zestawu do usunięcia

en: Remove Layers from a Set
pl_PL: Usuń warstwy z Zestawu

en: Layer to be removed from Set
pl_PL: Warstwa, która zostanie usunięta z Zestawu

en: Rename Set
pl_PL: Zmień nazwę Zestawu

en: Old Set
pl_PL: Poprzedni Zestaw

en: Name of the Set to rename
pl_PL: Nazwa Zestawu, która ma być zmieniona

en: New Set
pl_PL: Nowy Zestaw

en: New name for Set
pl_PL: Nowa nazwa dla Zestawu

en: A set with the name "%s" already exists!
pl_PL: Ustawienie o nazwie "%s" już istnieje

en: Add Keyframe
pl_PL: Dodaj klatkę kluczową

en: New Keyframe
pl_PL: Nowa klatka kluczowa

en: Keyframe to be added
pl_PL: Klatka kluczowa zostanie dodana

en: A Keyframe already exists at this point in time
pl_PL: Klatka kluczowa już istnieje w tym punkcie czasu

en: This keyframe is already in the ValueNode
pl_PL: Klatka kluczowa znajduje się już w tym Weźle

en: Duplicate Keyframe
pl_PL: Duplikat klatki kluczowej

en: Keyframe to be duplicated
pl_PL: Klatka kluczowa zostanie zduplikowana

en:  (Duplicate)
pl_PL: (Duplikat)

en: Unable to find the given keyframe
pl_PL: Nie można znaleźć danej klatki kluczowej

en: Remove Keyframe
pl_PL: Usuń klatkę kluczową

en: Keyframe to be removed
pl_PL: Klatka kluczowa zostanie usunięta

en: Set Keyframe
pl_PL: Ustaw klatkę kluczową

en: Cannot change keyframe time because another keyframe already exists with that time.
pl_PL: Nie można zmienić czasu klatki kluczowej ponieważ inna klatka kluczowa już istnieje w tym czasie.

en: Set Keyframe Delta
pl_PL: Ustaw Deltę klatki kluczowej

en: Activate/Deactivate Keyframe
pl_PL: Aktywacja/deaktywacja klatki kluczowej

en: Activate Keyframe
pl_PL: Aktywuj klatkę kluczową

en: Deactivate Keyframe
pl_PL: Dezaktywuj klatkę kluczową

en: Keyframe to be activated or deactivated
pl_PL: Klatka kluczowa zostanie włączona lub wyłączona

en: New Status
pl_PL: Nowy status

en: The new status of the keyframe
pl_PL: Nowy status klatki kluczowej

en: Set Waypoints at Keyframe
pl_PL: Ustaw klatkę pośrednią w klatce kluczowej

en: Waypoint Model
pl_PL: Model klatki pośredniej

en: Activate Layer
pl_PL: Aktywuj warstwę

en: Deactivate Layer
pl_PL: Wyłącz warstwę

en: The new status of the layer
pl_PL: Nowy status warstwy

en: This layer doesn't exist anymore.
pl_PL: Warstwa ta już nie istnieje.

en: Add Layer
pl_PL: Dodaj warstwę

en: Layer to be added
pl_PL: Zostanie dodana warstwa

en: Make New Frame
pl_PL: Twórz nową klatkę

en: New frame should be added into this Switch Layer
pl_PL: Nowa klatka powinna zostać dodana do Warstwy przełączania

en: Switch layer doesn't exist anymore.
pl_PL: Warstwa przełączania już nie istnieje.

en: Switch layer doesn't belong to this canvas anymore
pl_PL: Warstwa przełączania nie należy już do tej kanwy

en: Only inline canvas supported
pl_PL: Możliwe tylko kanwy wewnętrzne

en: Base frame layer doesn't exist anymore.
pl_PL: Klatka bazowa już nie istnieje.

en: Base frame layer doesn't belong to switch layer canvas anymore
pl_PL: Warstwa klatki bazowej nie należy już do Warstwy przełączania.

en: Simple Copy Layer
pl_PL: Proste Kopiowanie Warstwy

en: Simple Copy Layers
pl_PL: Proste Kopiowanie Warstw

en: Layer to be copied
pl_PL: Warstwa do skopiowania

en: This layer doesn't belong to this canvas anymore
pl_PL: Ta warstwa nie należy już do tej kanwy

en: Duplicate Layers
pl_PL: Zduplikuj warstwy

en: Layer to be duplicated
pl_PL: Warstwa do zduplikowania

en: Embed Layer
pl_PL: Warstwa osadzona

en: Cannot generate valid name for new canvas
pl_PL: Nie można wygenerować poprawnej nazwy dla nowej kanwy

en: Cannot create directory in container
pl_PL: Nie można utworzyć katalogu w kontenerze

en: Cannot copy file into container
pl_PL: Nie można skopiować pliku do kontenera

en: Group Layers
pl_PL: Grupa warstw

en: Layer to be grouped
pl_PL: Warstwa do zgrupowania

en: No layers to group
pl_PL: Brak warstw do zgrupowania

en: This layer doesn't have a parent canvas
pl_PL: Ta warstwa nie posiada nadrzędnej kanwy

en: Group Layers into Switch
pl_PL: Grupuj Warstwy w Przełącznik

en: Group Layer into Switch
pl_PL: Dodaj do Warstwy przełączania

en: Description of new switch
pl_PL: Opis nowego przełącznika

en: Extract Layer
pl_PL: Rozpakuj warstwę

en: Layer to be extracted
pl_PL: Warstwa została rozpakowana

en: File name
pl_PL: Nazwa pliku

en: File name witch path to store exported file
pl_PL: Nazwa pliku ze ścieżką do katalogu dla przechowywania eksportowanych plików

en: Cannot copy file
pl_PL: Nie można skopiować pliku

en: Fit image
pl_PL: Dopasuj obraz

en: You cannot fit animated layers
pl_PL: Nie można dopasować animowanych warstw

en: Lower Layer
pl_PL: Przesuń niżej Warstwę

en: Lower Layers
pl_PL: Przesuń niżej Warstwy

en: Layer to be lowered
pl_PL: Warstwy do przesunięcia niżej

en: Make Outline
pl_PL: Twórz Kontur

en: Make Advanced Outline
pl_PL: Stwórz Kontur zaawansowany

en: Make Region
pl_PL: Stwórz Obszar

en: Base layer
pl_PL: Warstwa bazowa

en: This layer doesn't contain linked "spline" parameter.
pl_PL: Ta warstwa nie posiada podłączonego parametru "spline".

en: Move Layer
pl_PL: Przenieś warstwę

en: Layer to be moved
pl_PL: Warstwa zostanie przeniesiona

en: New Index
pl_PL: Nowy indeks

en: Where the layer is to be moved to
pl_PL: Dokąd należy przenieść warstwę

en: Destination Canvas
pl_PL: Kanwy docelowe

en: The canvas the layer is to be moved to
pl_PL: Kanwa, do której ma być przeniesiona warstwa

en: You cannot directly move layers across compositions
pl_PL: Nie można przenosić warstw pomiędzy kompozycjami

en: Paint
pl_PL: Malowanie

en: Connect Layer Parameter
pl_PL: Parametr Łączenia Warstwy

en: Param
pl_PL: Parametr

en: Layer did not recognize parameter name
pl_PL: Warstwa nie rozpoznała nazwy parametru

en: Bad connection
pl_PL: Błędne połączenie

en: Disconnect Layer Parameter
pl_PL: Warstwa Parametru nie jest do niczego podłączona

en: Layer Parameter is not connected to anything
pl_PL: Warstwa Parametru nie jest do niczego podłączona

en: Set Layer Parameter
pl_PL: Ustaw Parametr warstwy

en: ValueNode attached to Parameter.
pl_PL: Węzeł podłączony do Parametru

en: Layer did not accept parameter.
pl_PL: Warstwa nie akceptuje Parametru.

en: Forbid Animation
pl_PL: Animacja zabroniona

en: Value Desc
pl_PL: Opis wartości

en: This action is not for Value Nodes!
pl_PL: Tej operacji nie można wykonać na Węźle!

en: Layer did not accept static value.
pl_PL: Warstwa nie akceptuje statycznej wartości

en: Allow Animation
pl_PL: Zezwól na animację

en: Raise Layer
pl_PL: Przenieś wyżej warstwę

en: Raise Layers
pl_PL: Przenieś wyżej warstwy

en: Layer to be raised
pl_PL: Warstwa została przeniesiona wyżej

en: Delete Layer
pl_PL: Usuń warstwę

en: Delete Layers
pl_PL: Usuń warstwy

en: Layer to be deleted
pl_PL: Warstwa do usunięcia

en: Reset Pose
pl_PL: Resetuj pozę

en: Layer to reset
pl_PL: Warstwa do zresetowania

note: TRANSLATORS: this is the string used in the history dialog when renaming a layer to/from its default name
en: [default]
pl_PL: [domyślne]

en: Layer to be described
pl_PL: Warstwa została opisana

en: New Description
pl_PL: Nowy opis

en: Enter a new description for this layer
pl_PL: Wprowadź nowy opis tej warstwy

en: Disable Layer Rendering
pl_PL: Wyłącz renderowanie warstwy

en: Enable Layer Rendering
pl_PL: Włącz renderowanie warstwy

en: Toggle Exclude from Rendering
pl_PL: Przełącz wykluczenie z Renderowania

en: Disable layer rendering -
pl_PL: Wyłącz renderowanie warstwy -

en: Enable layer rendering -
pl_PL: Włącz renderowanie warstwy -

en: New State
pl_PL: Nowy stan

en: The new state of the layer exclusion
pl_PL: Nowy stan wyłączenia warstwy

en: Make Z Range visible
pl_PL: Włącz widoczność Głębi Z

en: Layer to make Z Range visible
pl_PL: Warstwa dla której ma być widoczna Głębia Z

en: No layers selected
pl_PL: Nie wybrano warstw

en: No Parent Group found!
pl_PL: Nie znaleziono grupy nadrzędnej

en: Unable to find action ValueDescSet (bug)
pl_PL: Nie można znaleźć akcji ValueDescSet (błąd)

en: Copy Time Points
pl_PL: Kopiuj punkty czasu

en: New Selected Layer
pl_PL: Nowa zaznaczona warstwa

en: A layer to add to our selected list
pl_PL: Warstwa do dodania do zaznaczonej listy

en: New Selected Canvas
pl_PL: Nowe zaznaczone Kanwy

en: A canvas to add to our selected list
pl_PL: Kanwa, która ma być dodana do wybranej listy

en: New Selected ValueBase
pl_PL: Nowy zaznaczony Węzeł

en: A valuenode's description to add to our selected list
pl_PL: Opis węzła, który ma być dodany do wybranej listy

en: New Selected Time Point
pl_PL: Nowy zaznaczony Punkt czasu

en: A time point to add to our selected list
pl_PL: Punkt czasu, który ma być dodany do wybranej listy

en: Time adjustment
pl_PL: Dopasowanie czasu

en: The amount of time to adjust all the selected points
pl_PL: Ilość czasu, aby dostosować wszystkie wybrane punkty

en: Delete Time Points
pl_PL: Usuń Punkt czasu

en: Move Time Points
pl_PL: Przenieś Punkt czasu

en: Link to Spline
pl_PL: Podłącz do Krzywej

en: ValueDesc to link
pl_PL: Węzeł do połączenia

en: ValueDesc on Spline to link to
pl_PL: Węzeł na Krzywej do połączenia z

en: Origin
pl_PL: Źródło

en: Link to Bone
pl_PL: Podłącz kości

en: ValueDesc on Bone to link to
pl_PL: Węzeł na Kości do połączenia z

en: ValueDesc on parent Bone
pl_PL: Węzeł na Kości nadrzędnej

en: Connect
pl_PL: Połącz

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a connection is made.
en: Connect '%s' to '%s'
pl_PL: Połącz '%s' z '%s'

en: Destination ValueDesc
pl_PL: Węzeł docelowy

en: Source ValueNode
pl_PL: Węzeł źródłowy

en: Source ValueNode Name
pl_PL: Nazwa Węzła źródłowego

en: ValueDesc is not recognized or supported.
pl_PL: Nieznany Węzeł lub nie wspierany.

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is converted.  The first %s is what is converted, the 2nd is the local name of the ValueNode's type.
en: Convert '%s' to ValueNode type '%s'
pl_PL: Konwertuj '%s' do węzła typu '%s'

en: The type of ValueNode that you want to be converted to
pl_PL: Typ Węzła, którego chcesz przekształcić na

en: Unable to decipher ValueDesc (Bug?)
pl_PL: Nie można odczytać Węzła (błąd?)

en: Unable to create new value node
pl_PL: Nie można utworzyć nowego Węzła

en: Create Child Bone
pl_PL: Stwórz kość potomną

en: Disconnect
pl_PL: Rozłącz

note: TRANSLATORS: This is used in the History dialog when a ValueNode is disconnected.
en: Disconnect %s
pl_PL: Rozłącz %s

en: Export Value
pl_PL: Wartość eksportu

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is exported.  The first %s is what is exported, the 2nd is the name it is given.
en: Export '%s' as '%s'
pl_PL: Eksport '%s' jako '%s'

en: Export the value.
pl_PL: Eksport wartości.

en: Can only export Canvas when used as constant parameter
pl_PL: Można eksportować tylko Kanwy podane jako stały parametr

en: ValueBase is already exported
pl_PL: Węzeł został już wyeksportowany

en: Unable to export parameter. (Bug?)
pl_PL: Nie można wyeksportować parametru. (Błąd?)

en: Link
pl_PL: Połączenie

en: Link Opposite
pl_PL: Połączenie odwrotne

en: ValueDesc to smart link
pl_PL: inteligentne łącze do ValueDesc

en: Cannot link two different exported values ('
pl_PL: Nie można połączyć dwóch różnych eksportowanych wartości ('

en: ' and '
pl_PL: ' i '

en: Used exported ValueNode ('
pl_PL: Użyj wyeksportowanego Węzła ('

en: Using the only available ValueNode.
pl_PL: Wykorzystanie jedynego dostępnego Węzła.

en: Using the most referenced ValueNode.
pl_PL: Wykorzystanie Węzła z największą liczbą odnośników.

en: There's a tie for most referenced; using the animated ValueNode.
pl_PL: Istnieje powiązanie dla węzła o największej ilości odnośników; wykorzystuję Węzeł animowany.

en: There's a tie for most referenced, and both are animated; using the one with the most waypoints.
pl_PL: Istnieje powiązanie dla węzła o największej liczbie odnośników i oba są animowane, wykorzystuję węzeł o największej ilości klatek.

en: There's a tie for most referenced, and both are linkable value node animated; using the one with the most waypoints.
pl_PL: Istnieje powiązanie dla węzła o największej liczbie odnośników, oba są animowane, wykorzystuję węzeł z największą ilością klatek.

en: Everything is tied; using the least recently modified value.
pl_PL: Wszystko, co jest powiązane; wykorzystuję węzeł o ostatnio zmodyfikowanej wartości.

en: Absolutely everything is tied.
pl_PL: Absolutnie wszystko jest powiązane.

en: Cannot link two values of different types ('%s' and '%s')
pl_PL: Nie można połączyć dwóch wartości różnych typów (%s'i '%s')

en: No ValueNodes were available, so one was created.
pl_PL: Brak było dostępnych Węzłów, więc jeden został stworzony.

en: Unable to find action (bug)
pl_PL: Nie można znaleźć operacji (błąd)

en: Set ValueDesc
pl_PL: Ustaw Opis wartości

en: Set %s
pl_PL: ustaw %s

en: Recursive
pl_PL: Rekurencujny

en: Animate
pl_PL: Animacja

en: Lock animation
pl_PL: Zablokuj animację

en: this node isn't editable - in the future it will be greyed to prevent editing
pl_PL: ten węzeł nie jest edytowalny - w przyszłości będzie kolor szarego aby uniemożliwić edycję

en: Bad type for composite (%s)
pl_PL: Zły typ składowej (%s)

en: Bad type for radial composite (%s)
pl_PL: Zły typ składowej kołowej (%s)

en: It is forbidden to set lower boundary equal or bigger than upper boundary
pl_PL: Zabronione jest ustawienie dolnej granicy równej lub większej niż górna granica

en: Direct manipulation of this ValueNode type is not yet supported
pl_PL: Bezpośrednia manipulacja tego typu Węzłem nie jest jeszcze obsługiwana

en: You are trying to edit animated parameter while Animation Mode is off.
    
    Do you want to apply offset to this animation?
pl_PL: Próbujesz edytować animowany parametr podczas gdy Tryb Animacji jest wyłączony.
    
    Czy chcesz zastosować przesunięcie do tej animacji?

en: Hint: You can hold Spacebar key while editing parameter to avoid this confirmation dialog.
pl_PL: Wskazówka: Podczas edycji możesz przytrzymać klawisz spacji aby uniknąć wyświetlenia się tego okienka dialogowego.

en: You must be in Animate-Editing-Mode to directly manipulate this value
pl_PL: Musisz być w trybie edycji animacji aby bezpośrednio manipulować tą wartością

en: Unsupported ValueDesc type
pl_PL: Nieobsługiwany typ ValueDesc

en: Set Parameter Interpolation
pl_PL: Ustaw Interpolację Parametru

en: Set interpolation for %s
pl_PL: Ustaw interpolację dla %s

en: Link to Skeleton
pl_PL: Połączenie do Szkieletu

en: ValueDesc of Skeleton's Bone
pl_PL: ValueDesc Kości Szkieletu

en: Add ValueNode
pl_PL: Dodaj Węzeł

en: New ValueNode
pl_PL: Nowy Węzeł

en: ValueNode to be added
pl_PL: Wezeł do dodania

en: Parameter appears to already be exported
pl_PL: Parametr wydaje się już być wyeksportowany

en: Exception caught on Add ValueNode.
pl_PL: Nastąpił wyjątek przy dodawaniu Węzła.

en: Exception caught on Remove ValueNode.
pl_PL: Wystąpił wyjątek przy usuwaniu Węzła

en: Set ValueNode_Const
pl_PL: Ustaw Stałą_Węzła

en: ValueNode_Const
pl_PL: Stała_Węzła

en: Insert Item
pl_PL: Wstaw element

en: ValueNode to insert
pl_PL: Węzeł do dodania

en: Insert Item & Keep Shape
pl_PL: Wstaw element i zachowaj kształt

en: Unable to find action "ActivepointSetOff"
pl_PL: Nie można znaleźć operacji "ActivepointSetOff"

en: Unable to find action "ActivepointSetOn"
pl_PL: Nie można znaleźć operacji "ActivepointSetOn"

en: Remove Item
pl_PL: Usuń element

en: Remove Item (Smart)
pl_PL: Usuń element (sprytne)

en: Rotate Order
pl_PL: Kierunek obrotu

en: Unloop
pl_PL: Rozłącz pętlę

en: Connect ValueNode Link
pl_PL: Podłącz Węzeł

en: Parent ValueNode
pl_PL: Węzeł Nadrzędny

en: Index
pl_PL: Indeks

en: ValueNode to be connected
pl_PL: Węzeł do podłączenia

en: Bad index, too big. LinkCount=%d, Index=%d
pl_PL: Błędny indeks, za duży. Ilość=%d, Indeks=%d

en: Parent would not accept link
pl_PL: Rodzic nie zaakceptuje połączenia

en: Parent would not accept old link
pl_PL: Rodzic nie zaakceptuje starego połączenia

en: Disconnect ValueNode Link
pl_PL: Odłącz Węzeł

en: Unexport
pl_PL: Cofnij eksport

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is unexported.
en: Unexport '%s'
pl_PL: Cofnij eksport '%s'

en: Rename ValueNode
pl_PL: Zmiana nazwy węzła

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is renamed.
en: Rename ValueNode from '%s' to '%s'
pl_PL: Zmiana nazwy węzła z '%s' na '%s'

en: The new name of the ValueNode
pl_PL: Nowa nazwa Węzła

en: A ValueNode with this ID already exists in this canvas
pl_PL: Węzeł z tym ID już istnieje na tej Kanwie

en: A ValueNode with the old ID already exists in this canvas (BUG)
pl_PL: Węzeł z tym starym  ID już istnieje na tej Kanwie (BŁĄD)

en: Replace ValueNode
pl_PL: Zamień węzeł

en: Destination ValueNode
pl_PL: Węzeł docelowy

en: ValueNode to replaced
pl_PL: Węzeł do zastąpienia

en: ValueNode that will replace the destination
pl_PL: Węzeł zastępujący

en: Attempted to replace valuenode with itself
pl_PL: Próba zastąpienia samego siebie

en: You cannot replace ValueNodes with different types!
pl_PL: Nie można wymienić węzłów o różnych typach!

en: Nothing to replace.
pl_PL: Nie ma nic do zastąpienia

en: Action Failure. This is a bug. Please report it.
pl_PL: Błąd operacji. To jest błąd. Prosimy zgłoś go do nas.

en: This action cannot be undone under these circumstances.
pl_PL: W tych okolicznościach nie można odwrócić tej operacji.

en: Insert Item (Smart)
pl_PL: Wstaw element (Sprytnie)

en: Add Waypoint
pl_PL: Dodaj klatkę pośrednią

en: New Waypoint
pl_PL: Nowa klatka pośrednia

en: Waypoint to be added
pl_PL: Klatka pośrednia została dodana

en: Time where waypoint is to be added
pl_PL: Moment, w którym klatka pośrednia zostanie dodana

en: A Waypoint already exists at this point in time (%s)
pl_PL: Klatka pośrednia istnieje w tym punkcie czasu (%s)

en: This waypoint is already in the ValueNode
pl_PL: Klatka pośrednia znajduje się już w tym Węźle

en: Connect Waypoint
pl_PL: Podłącz klatkę pośrednią

en: Waypoint Time
pl_PL: Czas klatki pośredniej

en: Disconnect Waypoint
pl_PL: Odłącz klatkę pośrednią

en: Remove Waypoint
pl_PL: Usuń klatkę pośrednią

en: ValueNode (Animated)
pl_PL: Węzeł (animowany)

en: Waypoint to be Removed
pl_PL: Klatka pośrednia została usunięta

en: UniqueID mismatch, iter=%d, waypoint=%d
pl_PL: Niezgodny unikalny ID, iter=%d, klatka=%d

en: Time mismatch iter=%s, waypoint=%s
pl_PL: Niezgodny czas  iter=%s, klatka=%s

en: Unable to create ValueNode_Reference
pl_PL: Nie można utworzyć _Odwołania do Węzła

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (1)
pl_PL: Ten węzeł animowany powinien być pusty, ale z jakiegoś powodu nie jest. To jest błąd. (1)

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (2)
pl_PL: Ten węzeł animowany powinien być pusty, ale z jakiegoś powodu nie jest. To jest błąd. (2)

en: A Waypoint already exists at this point in time
pl_PL: Klatka pośrednia już istnieje w tym punkcie czasu

en: Set Waypoint
pl_PL: Ustaw klatkę pośrednią

en: Waypoint to be changed
pl_PL: Klatka do zmiany

en: Unable to find waypoint
pl_PL: Nie można znaleźć klatki

en: The waypoint to remove no longer exists
pl_PL: Usuwana klatka już nie istnieje

en: Action is not ready.
pl_PL: Operacja nie jest gotowa

en: Do you want to do action "%s"?
pl_PL: Czy chcesz wykonać operację "%s"?

en: This action cannot be undone.
pl_PL: Tej operacji nie można cofnąć.

en: Continue
pl_PL: Dalej

en: Failed
pl_PL: Brak powodzenia

en: Successful
pl_PL: Powodzenie

en:  (Undo):
pl_PL: (Cofnij)

en: Failed to undo.
pl_PL: Nie udało się cofnąć.

en:  (Redo):
pl_PL: (Ponów)

en: Failed to redo.
pl_PL: Błąd przywrócenia operacji.

en: State restore failure
pl_PL: Błąd przywrócenia stanu

en: Action Not Ready, unable to change mode
pl_PL: Operacja nie jest gotowa, nie można zmienić trybu

en: Unable to change mode
pl_PL: Nie można zmienić trybu

en: Action Not Ready
pl_PL: Operacja nie gotowa

en: Move Action Not Ready
pl_PL: Operacja przesunięcia nie gotowa

en: Move Action Failed.
pl_PL: Operacja przesunięcia nie powiodła się

en: Add Layer To
pl_PL: Dodaj warstwę do

en: Empty name!
pl_PL: Pusta nazwa!

en: File name must have an extension!
pl_PL: Nazwa pliku musi mieć rozszerzenie!

en: Unable to create "Sound" layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy "Dźwięk"

en: Unable to open this composition
pl_PL: Nie można otworzyć tej kompozycji

en: Unable to create "Group" layer
pl_PL: Nie można utworzyć warstwy "Grupa"

en: Could not set children lock of imported canvas
pl_PL: Nie można ustawić blokady potomka na importowanej kanwie

en: Uncaught exception when attempting
    to open this composition --
pl_PL: Nieprzechwycony wyjątek podczas próby 
    otwarcia tej kompozycji -

en: I don't know how to open images of this type --
pl_PL: Nie wiem, jak otworzyć obrazy tego typu --

en: Unnamed%08d
pl_PL: Bez nazwy%08d

en: The value you are trying to edit is in a composition
    which doesn't seem to be open. Open that composition and you
    should be able to edit this value as normal.
pl_PL: Wartość którą próbujesz edytować jest w kompozycji, która nie wydaje się być otwarta. Otwórz tę kompozycję aby być w stanie zmienić tę wartość.

en: (no/yes)
pl_PL: (nie/tak)

en: (yes/no)
pl_PL: (tak/nie)

en: error:
pl_PL: błąd:

en: warning:
pl_PL: ostrzeżenie:

en: Layer Parameter
pl_PL: Parametr warstwy

en: Const ValueNode
pl_PL: Stały Węzeł

en: Exported ValueNode
pl_PL: Eksportowany Węzeł

en: _Grid size
pl_PL: Rozmiar _Siatki

en: S_how grid
pl_PL: P_okaż siatkę

en: _Snap to grid
pl_PL: _Przyciągnij do siatki

en: Grid
pl_PL: Siatka

en: Snap to _frame
pl_PL: Przyciągnij do ramki

en: Not yet implemented!
pl_PL: Jeszcze nie wdrożone!

en: <b>General settings</b>
pl_PL: <b>Ustawienia ogólne

en: _Begin time
pl_PL: _Początek czasu

en: _End time
pl_PL: _Koniec czasu

en: <b>Time settings</b>
pl_PL: <b>Ustawienia Czasu</b>
