Synfig UI - en to sr_RS translation catalogue (1389 entries)

en: 2D vector animation studio
sr_RS: Творац 2-димензионалних покретних слика

en: Create and edit 2D animations and compositions
sr_RS: Ствaрајте и уређујте 2-димензионалне покретне слике и композиције

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
sr_RS: Синфиг Студио је бесплатан софтвер отвореног кода за 2Д анимације, осмишљен као моћно решење на индустријском нивоу за стварање анимација филмског квалитета коришћењем векторских и растерских уметничких дела. С њиме нема више потребе за стварањем анимација кадар-по-кадар, што вам омогућава да створите 2Д анимацију вишег квалитета са мањим бројем људи и са мање средстава.

en: Features:
sr_RS: Могућности:

en: Pentablet-friendly tools
sr_RS: Графичкој табли наклоњене алатке

en: enable
sr_RS: укључи

en: Enable this thumbnailer.
sr_RS: Укључује овај умањивач приказа.

en: Invoke Synfig as Thumbnailer
sr_RS: Позива Синфиг као умањивач приказа

en: Invokes Synfig as a gnome thumbnailer for image/sif files
sr_RS: Позива Синфиг као Гномов умањивач приказа за датотеке слика/сиф-а

en: Add Skeleton (Simple)
sr_RS: Додај скелет (једноставно)

en: Unhide All Layers
sr_RS: Прикажи све слојеве

en: Pressure
sr_RS: Притисак

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
sr_RS: Притисак који се очитава са таблице, између 0.0 и 1.0. Ако користите миша, биће 0.5 када се притисне дугме а 0.0 у супротном.

en: Fine speed
sr_RS: Мала брзина

en: How fast you currently move. This can change very quickly. Try 'print input values' from the 'help' menu to get a feeling for the range; negative values are rare but possible for very low speed.
sr_RS: Колико се брзо тренутно помера. Ово се може врло брзо променити. Пробајте „испиши улазне вредности“ из изборника „Помоћ“ да осетите опсег; негативне вредности су ретке, али могуће за веома мале брзине.

en: Gross speed
sr_RS: Велика брзина

en: Same as fine speed, but changes slower. Also look at the 'gross speed filter' setting.
sr_RS: Исто као мала брзина, али се мења спорије. Погледајте такође подешавање „филтер велике брзине“.

en: Random
sr_RS: Насумично

en: Fast random noise, changing at each evaluation. Evenly distributed between 0 and 1.
sr_RS: Брза насумична нечистоћа, која се мења при свакој процени. Подједнако расподељено између 0 и 1.

en: Stroke
sr_RS: Потез

en: This input slowly goes from zero to one while you draw a stroke. It can also be configured to jump back to zero periodically while you move. Look at the 'stroke duration' and 'stroke hold time' settings.
sr_RS: Овај унос полако иде од нуле до један док повлачите потез. Такође се може подесити да се повремено врати назад на нулу док повлачите. Погледајте подешавања „трајање потеза“ и „време задршке потеза“.

en: Direction
sr_RS: Правац

en: The angle of the stroke, in degrees. The value will stay between 0.0 and 180.0, effectively ignoring turns of 180 degrees.
sr_RS: Угао потеза, у степенима. Вредност ће остати између 0.0 и 180.0, практично занемарујући обрте од 180 степени.

en: Declination
sr_RS: Одступање

en: Declination of stylus tilt. 0 when stylus is parallel to tablet and 90.0 when it's perpendicular to tablet.
sr_RS: Одступање нагиба писаљке. 0 када је писаљка паралелна са таблицом и 90.0 када је управна на таблицу.

en: Ascension
sr_RS: Успињање

en: Right ascension of stylus tilt. 0 when stylus working end points to you, +90 when rotated 90 degrees clockwise, -90 when rotated 90 degrees counterclockwise.
sr_RS: Десно успињање нагиба писаљке. 0 када радни крај писаљке указује ка вама, +90 када се заокрене 90 степени на десно, -90 када се заокрене 90 степени на лево.

en: Custom
sr_RS: Произвољно

en: This is a user defined input. Look at the 'custom input' setting for details.
sr_RS: Овај унос одређује корисник. Погледајте подешавање „произвољни улаз“ за више о томе.

en: Opacity
sr_RS: Непрозирност

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
sr_RS: 0 значи да је четкица провидна, 1 потпуно видљива
    (такође познато као алфа или непрозирност)

en: Opacity multiply
sr_RS: Умножена непрозирност

en: This gets multiplied with opaque. You should only change the pressure input of this setting. Use 'opaque' instead to make opacity depend on speed.
    This setting is responsible to stop painting when there is zero pressure. This is just a convention, the behaviour is identical to 'opaque'.
sr_RS: Ово бива помножено са непрозирношћу. Ви само треба да промените улаз притиска ове поставке. Користите „непрозирно“ уместо да непрозирност зависи од брзине.
    Ова поставка је одговорна за заустављање сликања када је притисак нула. Ово је само договор, понашање је идентично „непрозирном“.

en: Opacity linearize
sr_RS: Линеарна непрозирност

en: Correct the nonlinearity introduced by blending multiple dabs on top of each other. This correction should get you a linear ("natural") pressure response when pressure is mapped to opaque_multiply, as it is usually done. 0.9 is good for standard strokes, set it smaller if your brush scatters a lot, or higher if you use dabs_per_second.
    0.0 the opaque value above is for the individual dabs
    1.0 the opaque value above is for the final brush stroke, assuming each pixel gets (dabs_per_radius*2) brushdabs on average during a stroke
sr_RS: Исправите нелинеарност уведену мешањем неколико мрљица на врху свих других. Ова исправка би требало да вам да линеаран („природни“) одговор притиска када је притисак мапиран на „opaque_multiply“, као што се обично ради. 0.9 је добро за стандардне потезе, поставите на мање ако ваша четкица расипа пуно, или на веће ако користите „dabs_per_second“.
    0.0 — вредност непрозирности изнад је за појединачне мрљице
    1.0 — вредност непрозирности изнад је за коначни потез четкице, под претпоставком да сваки пиксел добија (мрљица_по_полупречнику*2) мрљица четкице у просеку током потеза

en: Radius
sr_RS: Полупречник

en: Basic brush radius (logarithmic)
     0.7 means 2 pixels
     3.0 means 20 pixels
sr_RS: Основни полупречник четкице (логаритамски)
     0.7 — значи 2 пиксела
     3.0 — значи 20 пиксела

en: Hardness
sr_RS: Тврдоћа

en: Hard brush-circle borders (setting to zero will draw nothing). To reach the maximum hardness, you need to disable Anti-aliasing.
sr_RS: Тврде ивице круга четкице (постављање на нулу неће нацртати ништа). Да достигнете највећу тврдоћу, треба да искључите умекшавање ивица.

en: Anti-aliasing
sr_RS: Умекшавање ивица

en: This setting decreases the hardness when necessary to prevent a pixel staircase effect.
     0.0 disable (for very strong erasers and pixel brushes)
     1.0 blur one pixel (good value)
     5.0 notable blur, thin strokes will disappear
sr_RS: Ова поставка смањује тврдоћу када је потребно да се спречи степенасто дејство пиксела.
     0.0 — искључује (за врло јаке брисаче и четкице пиксела)
     1.0 — замућује један пиксел (добра вредност)
     5.0 — значајно замућење, танки потези ће нестати

en: Dabs per basic radius
sr_RS: Мрља по основном полупречнику

en: How many dabs to draw while the pointer moves a distance of one brush radius (more precise: the base value of the radius)
sr_RS: Колико мрљица ће бити нацртано док се показивач креће за удаљености од једног полупречника четкице (прецизније: основна вредност полупречника)

en: Dabs per actual radius
sr_RS: Мрља по тренутном полупречнику

en: Same as above, but the radius actually drawn is used, which can change dynamically
sr_RS: Исто као и горе, али тренутно нацртани полупречник се користи, који се може динамички променити

en: Dabs per second
sr_RS: Мрља у секунди

en: Dabs to draw each second, no matter how far the pointer moves
sr_RS: Колико мрљица ће се нацртати сваке секунде, без обзира колико далеко се креће показивач

en: Radius by random
sr_RS: Полупречник насумично

en: Alter the radius randomly each dab. You can also do this with the by_random input on the radius setting. If you do it here, there are two differences:
    1) the opaque value will be corrected such that a big-radius dabs is more transparent
    2) it will not change the actual radius seen by dabs_per_actual_radius
sr_RS: Измените полупречник насумично сваке мрљице. Ово такође можете урадити са улазом „by_random“ у поставци полупречника. Ако то урадите овде, постоје две разлике:
    1) вредност непрозирности биће исправљена тако да мрљице великог полупречника бивају више провидне
    2) ово неће променити стварни полупречник кога види поставка „dabs_per_actual_radius“

en: Fine speed filter
sr_RS: Филтер мале брзине

en: How slow the input fine speed is following the real speed
    0.0 change immediately as your speed changes (not recommended, but try it)
sr_RS: Колико споро улазна мала брзина прати стварну брзину
    0.0 — мења истовремено са променом ваше брзине (не препоручујемо вам, али пробајте)

en: Gross speed filter
sr_RS: Филтер велике брзине

en: Same as 'fine speed filter', but note that the range is different
sr_RS: Исто као „филтер мале брзине“, али знајте да је опсег другачији

en: Fine speed gamma
sr_RS: Гама мале брзине

en: This changes the reaction of the 'fine speed' input to extreme physical speed. You will see the difference best if 'fine speed' is mapped to the radius.
    -8.0 very fast speed does not increase 'fine speed' much more
    +8.0 very fast speed increases 'fine speed' a lot
    For very slow speed the opposite happens.
sr_RS: Овим мењате реакцију улаза „мале брзине“ на екстремну физичку брзину. Најбоље ћете видети разлику ако је „мала брзина“ мапирана на полупречник.
    -8.0 — врло велика брзина не повећава „малу брзину“ много више
    +8.0 — врло велика брзина повећава „малу брзину“ много више
    За веома мале брзине дешава се супротно.

en: Gross speed gamma
sr_RS: Гама велике брзине

en: Same as 'fine speed gamma' for gross speed
sr_RS: Исто као „гама мале брзине“ за велике брзине

en: Jitter
sr_RS: Пулс

en: Add a random offset to the position where each dab is drawn
     0.0 disabled
     1.0 standard deviation is one basic radius away
    <0.0 negative values produce no jitter
sr_RS: Додајте насумичан померај на положај где се нацрта свака мрљица
     0,0 — искључује
     1,0 — стандардно одступање је удаљено један основни полупречник
    <0,0 — негативне вредности не производе пулсирања

en: Offset by speed
sr_RS: Померај брзином

en: Change position depending on pointer speed
    = 0 disable
    > 0 draw where the pointer moves to
    < 0 draw where the pointer comes from
sr_RS: Измените положај зависно од брзине показивача
    = 0 — искључује
    > 0 — црта ка смеру померања показивача
    < 0 — црта од смера померања показивача

en: Offset by speed filter
sr_RS: Померај филтером брзине

en: How slow the offset goes back to zero when the cursor stops moving
sr_RS: Колико споро се померај враћа на нулу када курсор престане да се помера

en: Slow position tracking
sr_RS: Споро праћење положаја

en: Slowdown pointer tracking speed. 0 disables it, higher values remove more jitter in cursor movements. Useful for drawing smooth, comic-like outlines.
sr_RS: Успорите брзину праћења показивача. 0 је искључује, веће вредности уклањају више пулсева у померањима курсора. Корисно за цртање меких контура налик стриповима.

en: Slow tracking per dab
sr_RS: Споро праћење по мрљици

en: Similar as above but at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time)
sr_RS: Слично као горе али на нивоу мрљице четкице (занемарује се колико је времена прошло, ако мрљице четкице не зависе од времена)

en: Tracking noise
sr_RS: Нечистоћа праћења

en: Add randomness to the mouse pointer; this usually generates many small lines in random directions; maybe try this together with 'slow tracking'
sr_RS: Додајте насумичност показивачу миша; што обично ствара много малих линија у насумичним правцима; можда да пробате ово заједно са „спорим праћењем“

en: Color hue
sr_RS: Нијанса боје

en: Color saturation
sr_RS: Засићење боје

en: Color value
sr_RS: Вредност боје

en: Color value (brightness, intensity)
sr_RS: Вредност боје (осветљеност, јакост)

en: Save color
sr_RS: Сачувај боју

en: When selecting a brush, the color can be restored to the color that the brush was saved with.
     0.0 do not modify the active color when selecting this brush
     0.5 change active color towards brush color
     1.0 set the active color to the brush color when selected
sr_RS: Приликом бирања четкице, боја може да се врати на ону са којом је четкица сачувана.
     0.0 — не мења активну боју приликом избора ове четкице
     0.5 — мења активну боја према боји четкице
     1.0 — поставља активну боју на боју четкице када је изабрана

en: Change color hue
sr_RS: Промени нијансу боје

en: Change color hue.
    -0.1 small clockwise color hue shift
     0.0 disable
     0.5 counterclockwise hue shift by 180 degrees
sr_RS: Промените нијансу боје.
    -0.1 — мали помак нијансе боје на десно
     0.0 — искључује
     0.5 — помак нијансе на лево за 180 степени

en: Change color lightness (HSL)
sr_RS: Промени светлину боје (HSL)

en: Change the color lightness (luminance) using the HSL color model.
    -1.0 blacker
     0.0 disable
     1.0 whiter
sr_RS: Измените светлину боје (луминансу) користећи НЗС модел боје.
    -1.0 — црње
     0.0 — искључено
     1.0 — беље

en: Change color satur. (HSL)
sr_RS: Промени засићеност боје (HSL)

en: Change the color saturation using the HSL color model.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
sr_RS: Измените засићеност боје користећи НЗС модел боје.
    -1.0 — сивље
     0.0 — искључено
     1.0 — засићеније

en: Change color value (HSV)
sr_RS: Промени вредност боје (HSL)

en: Change the color value (brightness, intensity) using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 darker
     0.0 disable
     1.0 brighter
sr_RS: Измените вредност боје (осветљеност, јакост) користећи НЗВ модел боје. НЗВ измене се примењују пре НЗС.
    -1.0 — тамније
     0.0 — искључено
     1.0 — светлије

en: Change color satur. (HSV)
sr_RS: Промени засићеност боје (HSV)

en: Change the color saturation using the HSV color model. HSV changes are applied before HSL.
    -1.0 more grayish
     0.0 disable
     1.0 more saturated
sr_RS: Измените засићеност боје користећи НЗВ модел боје. НЗВ измене се примењују пре НЗС.
    -1.0 — сивље
     0.0 — искључено
     1.0 — засићеније

en: Smudge
sr_RS: Замрљано

en: Paint with the smudge color instead of the brush color. The smudge color is slowly changed to the color you are painting on.
     0.0 do not use the smudge color
     0.5 mix the smudge color with the brush color
     1.0 use only the smudge color
sr_RS: Сликајте замрљаном бојом уместо бојом четкице. Замрљана боја се полако мења у боју којом бојите.
     0,0 — не користи замрљану боју
     0,5 — меша замрљану са бојом четкице
     1,0 — користи само замрљану боју

en: Smudge length
sr_RS: Трајање замрљаности

en: This controls how fast the smudge color becomes the color you are painting on.
    0.0 immediately update the smudge color (requires more CPU cycles because of the frequent color checks)
    0.5 change the smudge color steadily towards the canvas color
    1.0 never change the smudge color
sr_RS: Ово одређује колико брзо замрљана боја постаје боја на којој сликате.
    0.0 — одмах освежава замрљану боју (захтева више процесорских циклуса због честог проверавања боје)
    0.5 — мења замрљану боју постојано према боји платна
    1.0 — никада не мења замрљану боју

en: Smudge radius
sr_RS: Полупречник замрљаности

en: This modifies the radius of the circle where color is picked up for smudging.
     0.0 use the brush radius
    -0.7 half the brush radius (fast, but not always intuitive)
    +0.7 twice the brush radius
    +1.6 five times the brush radius (slow performance)
sr_RS: Ово мења полупречник кружнице у којој је захваћена боја за размазивање.
     0.0 — користи полупречник четкице
    -0.7 — половичи полупречник четкице (брзо, али не увек интуитивно)
    +0,7 — удвостручава полупречник четкице
    +1.6 — увећава пет пута полупречник четкице (спор учинак)

en: Eraser
sr_RS: Брисач

en: how much this tool behaves like an eraser
     0.0 normal painting
     1.0 standard eraser
     0.5 pixels go towards 50% transparency
sr_RS: колико се ова алатка понаша као брисач
     0.0 — нормално сликање
     1.0 — стандардни брисач
     0.5 — пиксела иде ка 50% провидности

en: Stroke threshold
sr_RS: Осетљивост потеза

en: How much pressure is needed to start a stroke. This affects the stroke input only. Mypaint does not need a minimal pressure to start drawing.
sr_RS: Колики притисак је потребан за почетак потеза. Ово утиче само на улаз потеза. Мом сликању не треба минимални притисак да почне цртање.

en: Stroke duration
sr_RS: Трајање потеза

en: How far you have to move until the stroke input reaches 1.0. This value is logarithmic (negative values will not inverse the process).
sr_RS: Колико треба да померате док улаз потеза достигне 1.0. Ова вредност је логаритамска (негативне вредности неће обрнути процес).

en: Stroke hold time
sr_RS: Време држања потеза

en: This defines how long the stroke input stays at 1.0. After that it will reset to 0.0 and start growing again, even if the stroke is not yet finished.
    2.0 means twice as long as it takes to go from 0.0 to 1.0
    9.9 and bigger stands for infinite
sr_RS: Ово одређује колико дуго улаз потеза остаје на 1,0. Након тога се враћа на 0,0 и почиње поново да расте, чак и ако потез још није завршен.
    2.0 — значи два пута дуже него што му је потребно да стигне од 0.0 до 1.0
    9.9 — и веће означава бесконачно

en: Custom input
sr_RS: Произвољни улаз

en: Set the custom input to this value. If it is slowed down, move it towards this value (see below). The idea is that you make this input depend on a mixture of pressure/speed/whatever, and then make other settings depend on this 'custom input' instead of repeating this combination everywhere you need it.
    If you make it change 'by random' you can generate a slow (smooth) random input.
sr_RS: Подесите произвољни улаз на ову вредност. Ако је успорен, помера га према овој вредности (видите испод). Замисао је да учините овај улаз зависним од мешавине притиска/брзине/било чега, а онда да учините друге поставке зависним од овог „произвољног улаза“, уместо да понављате ову комбинацију свуда где вам је потребна.
    Ако учините да се промени „насумичним“ можете створити спор (гладак) насумични улаз.

en: Custom input filter
sr_RS: Филтер произвољног улаза

en: How slow the custom input actually follows the desired value (the one above). This happens at brushdab level (ignoring how much time has past, if brushdabs do not depend on time).
    0.0 no slowdown (changes apply instantly)
sr_RS: Како споро произвољан улаз заправо прати жељену вредност (једну изнад). То се дешава на нивоу мрљице четкице (занемарујући колико времена је прошло, ако мрљица четкице не зависи од времена).
    0.0 — без успоравања (промене се примењују одмах)

en: Elliptical dab: ratio
sr_RS: Елипсаста мрљица: однос

en: Aspect ratio of the dabs; must be >= 1.0, where 1.0 means a perfectly round dab. TODO: linearize? start at 0.0 maybe, or log?
sr_RS: Однос размере мрљица; мора бити >= 1.0, где 1.0 означава савршено округлу мрљицу. УРАДИТИ: линеаризацију? почиње од 0,0 можда, или логаритамски?

en: Elliptical dab: angle
sr_RS: Елипсаста мрљица: угао

en: Angle by which elliptical dabs are tilted
     0.0 horizontal dabs
     45.0 45 degrees, turned clockwise
     180.0 horizontal again
sr_RS: Угао за који су нагнуте елипсасте мрљице
     0.0   — хоризонталне мрљице
     45.0  — 45 степени, окренуто на десно
     180.0 — хоризонталне поново

en: Direction filter
sr_RS: Филтер правца

en: A low value will make the direction input adapt more quickly, a high value will make it smoother
sr_RS: Ниска вредност ће учинити улаз правца да се брже прилагоди, висока вредност ће га учинити глаткијим

en: Lock alpha
sr_RS: Закључај алфу

en: Do not modify the alpha channel of the layer (paint only where there is paint already)
     0.0 normal painting
     0.5 half of the paint gets applied normally
     1.0 alpha channel fully locked
sr_RS: Немојте мењати алфа канал слоја (сликајте само тамо где је већ сликано)
     0.0 — нормално сликање
     0,5 — половина сликања бива примењена уобичајено
     1.0 — алфа канал је у потпуности закључан

en: Add a New Set
sr_RS: Додајте нови скуп

en: Unnamed Set
sr_RS: Безимени скуп

en: Add New Keyframe
sr_RS: Додајте нов кључни кадар

en: Keyframe Properties
sr_RS: Прикажите својства кључног кадра

en: Toggle Keyframe
sr_RS: Промените стање укључености кључног кадра

en: Set Keyframe Description
sr_RS: Постави опис кључног кадра

en: Increase Amount
sr_RS: Увећај количину

en: Decrease Amount
sr_RS: Умањи количину

en: Select All Child Layers
sr_RS: Изаберите све подређене слојеве

en: Paste
sr_RS: Убаци

en: Index %d
sr_RS: Попис %d

en: Text Paragraph
sr_RS: Пасус текста

en: Enter text here:
sr_RS: Овде унесите текст:

en: <Group>
sr_RS: <Свежањ>

en: <No Image Selected>
sr_RS: <Нисте изабрали слику>

en: No Parent
sr_RS: Без надређеног

en: Visit the Synfig website
sr_RS: Посетите Синфигову веб страницу

en: Original developers:
sr_RS: Првобитни програмери:

en: Contributors:
sr_RS: Сарадници:

en: 
    Development version:
    %s
sr_RS: 
    Развојно издање:
    %s

en: Built with:
sr_RS: Изграђен помоћу:

en: ETL %s
sr_RS: ЕТЛ %s

en: Synfig API %s
sr_RS: Синфиг АПИ %s

en: Synfig library %d
sr_RS: Синфигова библиотека %d

en: GTK+ %d.%d.%d
sr_RS: ГТК+ %d.%d.%d

en: GNU G++ %d.%d.%d
sr_RS: ГНУ Г++ %d.%d.%d

en: Using:
sr_RS: Коришћењем:

en: Synfig %s
sr_RS: Синфиг %s

en: GTK+ %d.%d.%d
sr_RS: ГТК+ %d.%d.%d

en: Options
sr_RS: Поставке

en: Not yet implemented
sr_RS: Још увек није примењено

en: Canvas Properties
sr_RS: Својства платна

en: Canvas Info
sr_RS: Подаци о платну

en: <b>Canvas Info</b>
sr_RS: <b>Подаци о платну</b>

en: _ID
sr_RS: _ИБ

en: _Name
sr_RS: _Назив

en: _Description
sr_RS: _Опис

en: Properties
sr_RS: Својства

en: Edit Canvas Properties
sr_RS: Уредите својства платна

en: Colors
sr_RS: Боје

en: Set as Outline
sr_RS: Поставите као боју контуре

en: Set as Fill
sr_RS: Поставите као боју испуне

en: Custom Video Codec
sr_RS: Произвољни видео кодек

en: write your video codec here
sr_RS: овде упишите ваш видео кодек

en: Flash Video (FLV) / Sorenson Spark / Sorenson H.263
sr_RS: Флеш видео (FLV) / Соренсон Спарк / Соренсон H.263

en: H.263+ / H.263-1998 / H.263 version 2
sr_RS: H.263+ / H.263-1998 / H.263 издање 2

en: libtheora Theora
sr_RS: „libtheora“ Теора

en: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC
sr_RS: H.264 / АВЦ / МПЕГ-4 АВЦ

en: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (LossLess)
sr_RS: H.264 / АВЦ / МПЕГ-4 АВЦ (без губитака)

en: MJPEG (Motion JPEG)
sr_RS: MJPEG (Покретни ЈПЕГ)

en: raw MPEG-1 video
sr_RS: сирови МПЕГ-1 видео

en: raw MPEG-2 video
sr_RS: сирови МПЕГ-2 видео

en: MPEG-4 part 2. (XviD/DivX)
sr_RS: МПЕГ-4 део 2. (XviD/DivX)

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 3
sr_RS: МПЕГ-4 део 2 Мајкрософтова варијанта издање 3

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 1
sr_RS: МПЕГ-4 део 2 Мајкрософтова варијанта издање 1

en: MPEG-4 part 2 Microsoft variant version 2
sr_RS: МПЕГ-4 део 2 Мајкрософтова варијанта издање 2

en: Windows Media Video 7
sr_RS: Виндоуз медија видео 7

en: Windows Media Video 8
sr_RS: Виндоуз медија видео 8

en: FFmpeg parameters
sr_RS: Параметри ФФмпег-а

en: Available Video Codecs:
sr_RS: Доступни видео кодеци:

en: Video Bit Rate:
sr_RS: Проток видеа:

en: Gradient Editor
sr_RS: Уређивач прелива

en: Set as Default
sr_RS: Постави као подразумевано

en: Input Dialog
sr_RS: Улазно прозорче

en: Cancel
sr_RS: Откажи

en: OK
sr_RS: У реду

en: Disabled
sr_RS: Искључено

en: Screen
sr_RS: Екран

en: Window
sr_RS: Прозор

en: Keyframe Dialog
sr_RS: Прозорче кључног кадра

en: Description:
sr_RS: Опис:

en: Preview
sr_RS: Претпреглед

en: Document
sr_RS: Документ

en: Render
sr_RS: Исцртај

en: Units
sr_RS: Јединице мере

en: Timestamp
sr_RS: Временска ознака

en: Pixels
sr_RS: Пиксели

en: Points
sr_RS: Тачака

en: Inches
sr_RS: Инчи

en: Meters
sr_RS: Метри

en: Centimeters
sr_RS: Центиметри

en: Millimeters
sr_RS: Милиметри

en: Unit System
sr_RS: Систем јединица

en: Recent Files
sr_RS: Недавне датотеке

en: Interval
sr_RS: Интервал

en: Brush Presets Path
sr_RS: Путања подешености четкице

en: New Canvas
sr_RS: Ново платно

en: File name prefix for the new created document
sr_RS: Префикс за новостворене датотеке

en: Frames per second of the new created document
sr_RS: Број кадрова у секунди (К/С) у новим покретним сликама (видео запису)

en: Size
sr_RS: Величина

en: Width
sr_RS: Ширина

en: Width in pixels of the new created document
sr_RS: Ширина новостворених покретних слика у пикселима

en: Height
sr_RS: Висина

en: 4096x3112 Full Aperture 4K
sr_RS: 4096×3112 — пун распон 4К

en: 2048x1556 Full Aperture Native 2K
sr_RS: 2048×1556 — пун распон чистих 2К

en: 1920x1080 HDTV 1080p/i
sr_RS: 1920×1080 ХДТВ 1080п/и

en: 1280x720  HDTV 720p
sr_RS: 1280×720   ХДТВ 720п

en: 720x576   DVD PAL
sr_RS: 720×576   ДВД ПАЛ

en: 720x480   DVD NTSC
sr_RS: 720×480   ДВД НТСЦ

en: 720x540   Web 720x
sr_RS: 720×540   Веб 720×

en: 720x405   Web 720x HD
sr_RS: 720×405   Веб 720× ХД

en: 640x480   Web 640x
sr_RS: 640×480   Веб 640×

en: 640x360   Web 640x HD
sr_RS: 640×360   Веб 640× ХД

en: 480x360   Web 480x
sr_RS: 480×360   Веб 480×

en: 480x270   Web 480x HD
sr_RS: 480×270   Веб 480× ХД

en: 360x270   Web 360x
sr_RS: 360×270   Веб 360×

en: 360x203   Web 360x HD
sr_RS: 360×203   Веб 360× ХД

en: Solid Color
sr_RS: Једнобојно

en: Image
sr_RS: Слика

en: Other
sr_RS: Остало

en: Choose...
sr_RS: Изабери...

en: Action
sr_RS: Радња

en: Image Sequence Separator String
sr_RS: Ниска раздвајача за ред слика

en: Default
sr_RS: Подразумевано

en: System Language
sr_RS: Језик на систему

en: Dark UI theme (if available)
sr_RS: Тамна тема сучеља (ако је доступна)

en: Name
sr_RS: Назив

en: Value
sr_RS: Вредност

en: Custom Size
sr_RS: Произвољна величина

en: Custom fps
sr_RS: Произвољни број к/с

en: Sound Select
sr_RS: Избор звука

en: Sound Parameters
sr_RS: Параметри звука

en: <b>Sound Parameters</b>
sr_RS: <b>Параметри звука</b>

en: _Sound File
sr_RS: _Звучна датотека

en: Time _Offset
sr_RS: Временски п_омерај

en: Sprite sheet parameters
sr_RS: Параметри листа приказа

en: Offset X:
sr_RS: X померај:

en: Offset Y:
sr_RS: Y померај:

en: Direction:
sr_RS: Правац:

en: Rows:
sr_RS: Редова:

en: Columns:
sr_RS: Колона:

en: Target Parameters
sr_RS: Параметри одредишта

en: Restore Defaults
sr_RS: Врати основно

en: Waypoint Editor
sr_RS: Уређивач полазних тачака

en: Ok
sr_RS: У реду

en: Seek to begin
sr_RS: Премотајте на почетак

en: Seek to previous keyframe
sr_RS: Премотајте на претходни кључни кадар

en: Seek to previous frame
sr_RS: Премотајте на претходни кадар

en: Play
sr_RS: Покрените анимацију

en: Pause
sr_RS: Паузирајте

en: Seek to next frame
sr_RS: Премотајте на следећи кадар

en: Seek to next keyframe
sr_RS: Премотајте на следећи кључни кадар

en: Seek to end
sr_RS: Премотајте на крај

en: End Time
sr_RS: Крајње време

en: Loop
sr_RS: Укључите непрекидно понављање

en: Disable JACK
sr_RS: Искључите Џек (посредника звука)

en: JACK Offset
sr_RS: Померај Џека (посредника звука)

en: Unlock past keyframe
sr_RS: Откључајте претходни кључни кадар

en: Unlock future keyframe
sr_RS: Откључајте следећи кључни кадар

en: Increase Resolution
sr_RS: Увећај резолуцију

en: Increase Display Resolution
sr_RS: Увећајте резолуцију приказа

en: Decrease Resolution
sr_RS: Умањи резолуцију

en: Decrease Display Resolution
sr_RS: Умањите резолуцију приказа

en: Low Res
sr_RS: Лош приказ

en: Use Low Resolution when enabled
sr_RS: Укључите ово да користите ниску резолуцију приказа

en: Position handles
sr_RS: Ручке положаја

en: Toggle position handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки положаја

en: Vertex handles
sr_RS: Ручке везице

en: Toggle vertex handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки везице

en: Tangent handles
sr_RS: Ручке тангенте

en: Toggle tangent handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки тангенте

en: Radius handles
sr_RS: Ручке полупречника

en: Toggle radius handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки пречника

en: Width handles
sr_RS: Ручке ширине

en: Toggle width handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки ширине

en: Angle handles
sr_RS: Ручке угла

en: Toggle angle handles
sr_RS: Промените стање укључености ручки угла

en: Zoom In
sr_RS: Приближите приказ

en: Zoom Out
sr_RS: Удаљите приказ

en: Zoom to Fit
sr_RS: Уклопите у величину странице

en: Zoom to 100%
sr_RS: Увеличајте до пуне величине

en: Tool Options
sr_RS: Поставке алата

en: This tool has no options
sr_RS: Нема поставки за овај алат

en: Canvas Browser
sr_RS: Прегледник платна

en: ID
sr_RS: ИБ

en: Library
sr_RS: Библиотека

en: Graphs
sr_RS: Графикони

en: History
sr_RS: Историјат

en: Clear Undo Stack
sr_RS: Очисти историјат опозива

en: Clear the undo stack
sr_RS: Очистите историјат опозива

en: Clear Redo Stack
sr_RS: Очисти историјат враћања

en: Clear the redo stack
sr_RS: Очистите историјат враћања

en: Clear Undo and Redo Stacks
sr_RS: Очисти историјат опозива/враћања

en: Clear the undo and redo stacks
sr_RS: Очистите историјат опозива/враћања

en: Undo
sr_RS: Опозовите

en: Undo the previous action
sr_RS: Опозовите претходну радњу

en: Redo
sr_RS: Вратите

en: Redo the previously undone action
sr_RS: Вратите претходно опозвану радњу

en: Jump
sr_RS: Иди на

en: (JMP)
sr_RS: (скок)

en: Clear History
sr_RS: Обриши историјат

en: You will not be able to undo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo stack?
sr_RS: После овога нећете бити у могућности да опозовете досадашње радње! Да ли сигурно желите да очистите досадашњи историјат опозива?

en: Clear
sr_RS: Очисти

en: You will not be able to redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the redo stack?
sr_RS: После овога нећете бити у могућности да вратите опозване радње! Да ли сигурно желите да очистите досадашњи историјат враћања?

en: You will not be able to undo or redo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo and redo stacks?
sr_RS: После овога нећете бити у могућности да опозивате и враћате измене које сте начинили! Да ли сигурно желите да очистите досадашњи историјат опозивања/враћања?

en: Info
sr_RS: Подаци

en: X:
sr_RS: Ш:

en: Y:
sr_RS: В:

en: R:
sr_RS: Ц:

en: G:
sr_RS: З:

en: B:
sr_RS: П:

en: A:
sr_RS: А:

en: Stop
sr_RS: Зауставите

en: Keyframes
sr_RS: Кључни кадрови

en: Sets
sr_RS: Скупови

en: Set Ops
sr_RS: Поставке скупа

en: Layers
sr_RS: Слојеви

en: Layer Ops
sr_RS: Поставке слоја

en: New Layer
sr_RS: Нови слој

en: Canvas MetaData
sr_RS: Допунски подаци платна

en: Add new MetaData entry
sr_RS: Додајте нови унос допунских података

en: Add a new MetaData entry to the canvas
sr_RS: Додајте нови унос допунских података на платно

en: Remove selected MetaData entry
sr_RS: Уклони изабрани унос допунских података

en: Remove the selected MetaData entry
sr_RS: Уклоните изабрани унос допунских података

en: New Metadata entry
sr_RS: Нови унос допунских података

en: Key Name:
sr_RS: Назив кључа:

en: Navigator
sr_RS: Навигатор

en: Parameters
sr_RS: Параметри

en: Close
sr_RS: Затвори

en: Warning
sr_RS: Упозорење

en: Please choose an audio file
sr_RS: Изаберите звучну датотеку

en: Sound
sr_RS: Звук

en: Time Track
sr_RS: Временска стаза

en: Timetrack
sr_RS: Временска стаза

en: Toolbox
sr_RS: Алатница

en: Dock Panel
sr_RS: Усидри пано

en: Synfig Studio
sr_RS: Синфиг Студио

en: Palette Browser
sr_RS: Прегледник палете

en: Palette Editor
sr_RS: Уређивач палете

en: Add Color
sr_RS: Додај боју

en: Add current outline color
    to the palette
sr_RS: Додајте текућу боју контуре
    на ову палету

en: Save palette
sr_RS: Сачувај палету

en: Save the current palette
sr_RS: Сачувајте тренутну палету

en: Open a palette
sr_RS: Отвори палету

en: Open a saved palette
sr_RS: Отворите сачувану палету

en: Load default
sr_RS: Учитај подразумевано

en: Load default palette
sr_RS: Учитајте подразумевану палету (*.gpl)

en: Please choose a file name
sr_RS: Изаберите назив датотеке

en: Unable to check whether '%s' exists.
sr_RS: Не могу да проверим да ли постоји „%s“.

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
sr_RS: Већ постоји датотека под називом „%s“. Да ли желите да је замените?

en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
sr_RS: Већ постоји ова датотека у „%s“. Ако је замените, изгубићете стару датотеку.

en: Use Another Name…
sr_RS: Употреби други назив…

en: Replace
sr_RS: Замени

en: Please select a palette file
sr_RS: Изаберите датотеку са палетом

en: Unable to open file
sr_RS: Не могу да отворим датотеку

en: NewSpline
sr_RS: Нова сп-крива

en: Spline Tool
sr_RS: Алат за сп-криве

en: Name:
sr_RS: Назив:

en: Layer Type:
sr_RS: Врста слоја:

en: Create a region layer
sr_RS: Створи слој области

en: Create a plant layer
sr_RS: Створи слој лишћа

en: Create a gradient layer
sr_RS: Створи слој прелива

en: Blend Method:
sr_RS: Начин спајања:

en: Blend Method
sr_RS: Начин спајања

en: Defines the blend method to be used for splines
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за сп-криве

en: Opacity:
sr_RS: Непрозирност:

en: Brush Size:
sr_RS: Величина четкице:

en: Feather:
sr_RS: Умекшавање:

en: Link Origins
sr_RS: Повежи координате

en: Auto Export
sr_RS: Сам извези

en: Make Spline
sr_RS: Нацртајте сп-криву

en: Clear current Spline
sr_RS: Обришите текућу сп-криву

en: Information: You need at least two (2) points to create a spline
sr_RS: Обавештење: Потребне су бар две тачке за стварање сп-криве

en: New Spline
sr_RS: Нова сп-крива

en: Unable to add value node
sr_RS: Не могу да додам чвор вредности

en: Unable to create layer
sr_RS: Не могу да створим слој

en:  Gradient
sr_RS:  Прелив

en: Unable to create Gradient layer
sr_RS: Не могу да створим слој прелива

en:  Plant
sr_RS:  Лишће

en: Unable to create Plant layer
sr_RS: Не могу да створим слој лишћа

en:  Region
sr_RS:  Област

en: Unable to create Region layer
sr_RS: Не могу да створим слој области

en:  Outline
sr_RS:  Контура

en: Unable to create Outline layer
sr_RS: Не могу да створим слој контуре

en:  Advanced Outline
sr_RS:  Прецизна контура

en: Unable to create Advanced Outline layer
sr_RS: Не могу да створим слој прецизне контуре

en: Unloop Spline
sr_RS: Растави сп-криву

en: Loop Spline
sr_RS: Састави сп-криву

en: Delete Vertex
sr_RS: Обриши везицу

en: Insert Vertex
sr_RS: Уметни везицу

en: Unable to find where to insert vertex, internal error, please report this bug
sr_RS: Не могу да нађем место за уметање везице (унутрашња грешка, пошаљите извештај о овој грешки)

en: Unable to remove vertex, internal error, please report this bug
sr_RS: Не могу да уклоним везицу (унутрашња грешка, пошаљите извештај о овој грешки)

en: Skeleton Layer
sr_RS: Скелетни слој

en: Brush Tool
sr_RS: Четкица

en: brush image
sr_RS: слика четкице

en: Circle Tool
sr_RS: Алат за круг

en: Create a circle layer
sr_RS: Створи слој круга

en: Defines the blend method to be used for circles
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за кругове

en: Spline Points:
sr_RS: Тачке сп-криве:

en: Offset:
sr_RS: Померај:

en: Invert
sr_RS: Изокрени

en: Falloff:
sr_RS: Смањивање:

en: Falloff
sr_RS: Смањивање

en: Determines the falloff function for the feather
sr_RS: Одредите функцију смањивања која се користи за умекшавање

en: Linear
sr_RS: Линеарно

en: Squared
sr_RS: Квадратно

en: Square Root
sr_RS: Кореновано

en: Sigmond
sr_RS: Зигмонд

en: Cosine
sr_RS: Косинусно

en: Spline Origins at Center
sr_RS: Координате сп-криве у средишту

en: New Circle
sr_RS: Нови круг

en: Unable to create Circle layer
sr_RS: Не могу да направим слој круга

en: Fill Last Stroke
sr_RS: Попуните последњи потез

en: Draw Tool
sr_RS: Алат за бојење

en: Defines the blend method to be used for draws
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за цртеже

en: Pressure Sensitive
sr_RS: Осетљиво на притисак

en: Min Width:
sr_RS: Најмања ширина:

en: Smoothness
sr_RS: Ублаженост

en: Width Max Error:
sr_RS: Највећа грешка ширине:

en: Round Ends
sr_RS: Заобли крајеве

en: Auto Loop
sr_RS: Сам састави

en: Auto Extend
sr_RS: Сам прошири

en: Auto Link
sr_RS: Сам повежи

en: Sketch Spline
sr_RS: Скицирај сп-криву

en: Define Region
sr_RS: Одреди област

en: Extend Spline
sr_RS: Прошири сп-криву

en: Unable to set lower boundary for wplist
sr_RS: Не могу да поставим доњу границу за вп-списак

en: Unable to insert item
sr_RS: Не могу да уметнем ставку

en: Unable to set loop for spline
sr_RS: Не могу да подесим петљу за сп-криву

en: Unable to set upper boundary for wplist
sr_RS: Не могу да поставим горњу границу за вп-списак

en: Fill Stroke
sr_RS: Попуните потез

en: Eyedrop Tool
sr_RS: Алат за бирање боја

en: No layer here
sr_RS: Овде нема слоја

en: Unable to set layer color
sr_RS: Не могу да поставим боју слоја

en: Gradient Tool
sr_RS: Алат за преливе

en: Create a linear gradient
sr_RS: Створи равномерни прелив

en: Create a radial gradient
sr_RS: Створи кружни прелив

en: Create a conical gradient
sr_RS: Створи конусни прелив

en: Create a spiral gradient
sr_RS: Створи увијени прелив

en: Defines the blend method to be used for gradients
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за преливе

en: New Gradient
sr_RS: Нови прелив

en: Cutout Tool
sr_RS: Алат за одсецање

en: Mask
sr_RS: Маска

en: Horizontal
sr_RS: Хоризонтално

en: Vertical
sr_RS: Вертикално

en: Mirror Tool
sr_RS: Алат за огледало

en: (Shift key toggles axis)
sr_RS: (Тастер „Помак“ мења осу огледања)

en: Transform Tool
sr_RS: Алат за преображавање

en: Ctrl to rotate
sr_RS: Притисните „Ктрл“ да окренете

en: Alt to scale
sr_RS: Притисните „Алт“ да промените величину

en: Shift to constrain
sr_RS: Притисните „Помак“ да ограничите

en: Polygon Tool
sr_RS: Алат за многоугао

en: Create a polygon layer
sr_RS: Створи слој многоугла

en: Defines the blend method to be used for polygons
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за многоугао

en: Make Polygon
sr_RS: Нацртајте многоугао

en: Clear current Polygon
sr_RS: Обришите текући многоугао

en: New Polygon
sr_RS: Нови многоугао

en: Unable to create Polygon layer
sr_RS: Не могу да направим слој са многоуглом

en: Rectangle Tool
sr_RS: Алат за правоугаоник

en: Create a rectangle layer
sr_RS: Створи слој правоугаоника

en: Defines the blend method to be used for rectangles
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за правоугаоник

en: Brush size
sr_RS: Величина четкице

en: Expansion:
sr_RS: Ширење:

en: New Rectangle
sr_RS: Нови правоугаоник

en: Rotate Tool
sr_RS: Алат за обртање

en: Allow Scale
sr_RS: Дозволи промену величине

en: Move Handle
sr_RS: Ручка за померање

en: Rotate Handle
sr_RS: Ручка за обртање

en: Scale Tool
sr_RS: Алат за промену величине

en: Lock Aspect Ratio
sr_RS: Закључај однос страна

en: Save Sketch
sr_RS: Сачувајте скицу

en: Unable to save sketch
sr_RS: Не могу да сачувам скицу

en: Load Sketch
sr_RS: Учитајте скицу

en: Unable to load sketch
sr_RS: Не могу да учитам скицу

en: Sketch Tool
sr_RS: Алат за скицирање

en: Show Sketch
sr_RS: Прикажи скицу

en: Undo Last Stroke
sr_RS: Опозовите последњи потез

en: Clear Sketch
sr_RS: Обришите скицу

en: Save Sketch As...
sr_RS: Сачувајте скицу као...

en: Open a Sketch
sr_RS: Отворите скицу

en: SmoothMove Tool
sr_RS: Алат за течно померање

en: Radius:
sr_RS: Полупречник:

en: Smooth Move
sr_RS: Течно померање

en: Star Tool
sr_RS: Алат за звезду

en: Create a star layer
sr_RS: Створи слој звезде

en: Defines the blend method to be used for stars
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за звезде

en: Star Points:
sr_RS: Број темена:

en: Radius Ratio:
sr_RS: Однос полупречника:

en: Regular Polygon
sr_RS: Правилан многоугао

en: Inner Width:
sr_RS: Унутрашња ширина:

en: Inner Tangent:
sr_RS: Унутрашња тангента:

en: Outer Width:
sr_RS: Спољашња ширина:

en: Outer Tangent:
sr_RS: Спољашња тангента:

en: New Star
sr_RS: Нова звезда

en: Unable to create Star layer
sr_RS: Не могу да направим слој звезде

en: Text Tool
sr_RS: Алат за текст

en: Create a text layer
sr_RS: Створи слој текста

en: Defines the blend method to be used for texts
sr_RS: Одредите начин спајања који ће се користити за текстове

en: Multiline Text
sr_RS: Текст у више редова

en: Size:
sr_RS: Величина:

en: Orientation:
sr_RS: Усмерење:

en: Family:
sr_RS: Породица:

en: New Text
sr_RS: Нови текст

en: Input text
sr_RS: Улазни текст

en: Text:
sr_RS: Текст:

en: Width Tool
sr_RS: Алат за ширину реда

en: Relative Growth
sr_RS: Релативан прираст

en: Growth:
sr_RS: Прираст:

en: Sketch Width
sr_RS: Ширина скице

en: Canvas
sr_RS: Платно

en: [Unnamed]
sr_RS: [Неименовано]

en: Type
sr_RS: Врста

en: ValueBase
sr_RS: Основна вредност

en: Canvases
sr_RS: Платна

en: ValueBase Nodes
sr_RS: Чворови основне вредности

en: Time
sr_RS: Време

en: Length
sr_RS: Трајање

en: Description
sr_RS: Опис

en: Unable to find Keyframe in table
sr_RS: Нисам пронашао кључни кадар у табели

en: There are no keyframes in this canvas
sr_RS: На овом платну нема кључних кадрова

en: Z Depth
sr_RS: Дубина слоја

en: Activate
sr_RS: Укључи

en: Deactivate
sr_RS: Искључи

en: Reset
sr_RS: Врати

en: Layer
sr_RS: Слој

en: Set Layer Parameters
sr_RS: Постави параметре слоја

en: Unable to set all layer parameters.
sr_RS: Не могу да поставим све параметре слоја.

en: Icon
sr_RS: Иконица

en: Move Layers
sr_RS: Премештање слојева

en: Key
sr_RS: Кључ

en: Data
sr_RS: Вредност

en: <None>
sr_RS: <ништа>

en: Other...
sr_RS: Остало...

en: Choose canvas
sr_RS: Изаберите платно

en: Canvas Name:
sr_RS: Назив платна:

en: Choose
sr_RS: Изабери

en: No canvas name was specified
sr_RS: Нисте навели назив платна

en: (Exception Thrown) Error selecting canvas:
sr_RS: (Дошло је до изузетка) Грешка при избору платна:

en: Unknown Exception
sr_RS: Непознат изузетак

en: RGB
sr_RS: ЦЗП

en: YUV
sr_RS: ЈУВ

en: HSV
sr_RS: НЗВ

en: Red
sr_RS: Црвена

en: Green
sr_RS: Зелена

en: Blue
sr_RS: Плава

en: Luma
sr_RS: Светлина

en: Hue
sr_RS: Нијанса

en: Saturation
sr_RS: Засићеност

en: U
sr_RS: У

en: V
sr_RS: В

en: Alpha
sr_RS: Провидност

en: Remove Waypoints
sr_RS: Уклоните кључне тачке

en: Action Failed.
sr_RS: Радња није успела.

en: Outline Color
sr_RS: Боја контуре

en: Fill Color
sr_RS: Боја испуне

en: Swap Fill and
    Outline Colors
sr_RS: Замените боје
    контуре и испуне

en: Reset Colors to Black and White
sr_RS: Вратите на основне боје (црно-бело)

en: Brush Preview
sr_RS: Преглед четкице

en: Increase brush size
sr_RS: Увећај величину четкице

en: Decrease brush size
sr_RS: Умањи величину четкице

en: Brush Size
sr_RS: Величина четкице

en: Default Gradient
sr_RS: Подразумевани прелив

en: Please choose an image file
sr_RS: Изаберите датотеку са сликом

en: Please choose a file
sr_RS: Изаберите датотеку

en: Insert Color Stop
sr_RS: Уметни граничник боје

en: Remove Color Stop
sr_RS: Уклони граничник боје

en: Not possible to ALT-drag the first keyframe
sr_RS: Први кључни кадар се не може Алт-превући

en: Delta set not allowed
sr_RS: Недозвољена Делта поставка

en: Click and drag keyframes
sr_RS: Притисните и превуците кључне кадрове

en: No name
sr_RS: Без назива

en: (Non-static value)
sr_RS: (Не-статичка вредност)

en: Clamped
sr_RS: Спојено

en: TCB
sr_RS: ТКБ

en: Constant
sr_RS: Константно

en: Ease In/Out
sr_RS: Појављивање/Ишчезавање

en: Waypoint
sr_RS: Кључна тачка

en: <b>Waypoint</b>
sr_RS: <b>Кључна тачка</b>

en: _Value
sr_RS: Вре_дност

en: _Time
sr_RS: Вре_ме

en: Interpolation
sr_RS: Уметање

en: <b>Interpolation</b>
sr_RS: <b>Уметање</b>

en: _In Interpolation
sr_RS: _Улазно уметање

en: TCB Parameters
sr_RS: ТКБ параметри

en: <b>TCB Parameter</b>
sr_RS: <b>ТКБ параметар</b>

en: T_ension
sr_RS: _Притисак

en: _Bias
sr_RS: _Склоност

en: Te_mporal Tension
sr_RS: Привремени _притисак

en: Out:
sr_RS: Излаз:

en: In:
sr_RS: Улаз:

en: Tension:
sr_RS: Притисак:

en: Continuity:
sr_RS: Непрекидност:

en: Bias:
sr_RS: Склоност:

en: Temporal Tension:
sr_RS: Привремени притисак:

en: Bone Recursive Scale Mode
sr_RS: Дубински режим сразмере окоснице

en: _File
sr_RS: _Датотека

en: Open Recent
sr_RS: Отворите скорашње

en: _Edit
sr_RS: _Уређивање

en: _View
sr_RS: _Преглед

en: Show/Hide Handles
sr_RS: Прикажи/Сакриј ручке

en: Low-Res Pixel Size
sr_RS: Величина лошијег приказа

en: _Canvas
sr_RS: _Платно

en: _Layer
sr_RS: _Слој

en: Plug-Ins
sr_RS: Прикључци

en: _Window
sr_RS: _Прозор

en: _Arrange
sr_RS: Орг_анизуј

en: Work_space
sr_RS: Радни про_стор

en: _Help
sr_RS: По_моћ

en: Keyframe
sr_RS: Кључни кадар

en: Import...
sr_RS: Увези...

en: Render...
sr_RS: Исцртај...

en: Preview...
sr_RS: Претпреглед...

en: Close Document
sr_RS: Затвори

en: Select All Handles
sr_RS: Изабери све ручке

en: Unselect All Handles
sr_RS: Одзначи све ручке

en: Select All Layers
sr_RS: Изабери све слојеве

en: Unselect All Layers
sr_RS: Одзначи све слојеве

en: Input Devices...
sr_RS: Улазни уређаји...

en: Preferences...
sr_RS: Поставке...

en: Menubar
sr_RS: Изборник

en: Toolbar
sr_RS: Алатница

en: Toggle None/Last visible Handles
sr_RS: Промените стање укључености ниједне/последње видљиве ручке

en: Show Position Handles
sr_RS: Прикажи ручке положаја

en: Show Vertex Handles
sr_RS: Прикажи ручке везице

en: Show Tangent Handles
sr_RS: Прикажи ручке тангенте

en: Show Radius Handles
sr_RS: Прикажи ручке полупречника

en: Show Width Handles
sr_RS: Прикажи ручке ширине

en: Show WidthPoints Position Handles
sr_RS: Прикажи ручке положаја тачака ширине

en: Show Angle Handles
sr_RS: Прикажи ручке углова

en: Show Bone Setup Handles
sr_RS: Прикажи ручке подешавања окоснице

en: Show Recursive Scale Bone Handles
sr_RS: Прикажи ручке окоснице дубинске сразмере

en: Next Bone Handles
sr_RS: Следеће ручке окоснице

en: Set Low-Res pixel size to %d
sr_RS: Подеси величину пиксела лошег приказа на %d

en: Toggle Grid Show
sr_RS: Промените стање укључености приказа мреже

en: Toggle Grid Snap
sr_RS: Промените стање укључености лепљења за мрежу

en: Toggle Guide Show
sr_RS: Промените стање укључености приказа вођице

en: Toggle Guide Snap
sr_RS: Промените стање укључености лепљења за вођицу

en: Toggle Low-Res
sr_RS: Промените стање укључености лошег приказа

en: Decrease Low-Res Pixel Size
sr_RS: Умањи величину пиксела за лош приказ

en: Increase Low-Res Pixel Size
sr_RS: Увећај величину пиксела за лош приказ

en: Toggle Onion Skin
sr_RS: Промените стање укључености маске концентричних слојева

en: Seek to Next Keyframe
sr_RS: Премотај на следећи кључни кадар

en: Seek to previous Keyframe
sr_RS: Премотај на претходни кључни кадар

en: Seek to Next Frame
sr_RS: Премотај на следећи кадар

en: Seek to Previous Frame
sr_RS: Премотај на претходни кадар

en: Seek Forward
sr_RS: Премотај унапред

en: Seek Backward
sr_RS: Премотај уназад

en: Seek to Begin
sr_RS: Премотај на почетак

en: Seek to End
sr_RS: Премотај на крај

en: Properties...
sr_RS: Својства...

en: Options...
sr_RS: Опције...

en: Increase Layer Amount
sr_RS: Увећај видљивост слоја

en: Decrease Layer Amount
sr_RS: Умањи видљивост слоја

en: Compositing
sr_RS: Слагање

en: Animating
sr_RS: Покретање слика

en: Preview Dialog
sr_RS: Прозор претпрегледа

en: Synfig version mismatched!
sr_RS: Неодговарајуће издање Синфига!

en: Failed to initialize synfig!
sr_RS: Нисам успео да покренем Синфиг!

en: Loading Basic Settings...
sr_RS: Учитавам основна подешавања...

en: Loading Plugins...
sr_RS: Учитавам прикључке...

en: Init UI Manager...
sr_RS: Покрећем управника сучеља...

en: Init Dock Manager...
sr_RS: Покрећем управника панела...

en: Init State Manager...
sr_RS: Покрећем управника стања...

en: Init Main Window...
sr_RS: Покрећем главни прозор...

en: Init Toolbox...
sr_RS: Покрећем алатницу...

en: Init About Dialog...
sr_RS: Покрећем прозорче са подацима о програму...

en: Init Tool Options...
sr_RS: Покрећем поставке алата...

en: Init History...
sr_RS: Покрећем историјат...

en: Init Canvases...
sr_RS: Покрећем платна...

en: Init Keyframes...
sr_RS: Покрећем кључне кадрове...

en: Init Layers...
sr_RS: Покрећем слојеве...

en: Init Parameters...
sr_RS: Покрећем параметре...

en: Init MetaData...
sr_RS: Покрећем допунске податке...

en: Init Library...
sr_RS: Покрећем библиотеку...

en: Init Info...
sr_RS: Покрећем податке...

en: Init Navigator...
sr_RS: Покрећем навигатора...

en: Init Timetrack...
sr_RS: Покрећем временску стазу...

en: Init Curve Editor...
sr_RS: Покрећем уредника кривуље...

en: Init Layer Sets...
sr_RS: Покрећем скупове слоја...

en: Init Color Dialog...
sr_RS: Покрећем прозорче боја...

en: Init Gradient Dialog...
sr_RS: Покрећем прозорче прелива...

en: Init DeviceTracker...
sr_RS: Покрећем пратиоца уређаја...

en: Init ModPalette...
sr_RS: Покрећем палету режима...

en: Init Setup Dialog...
sr_RS: Покрећем прозорче подешавања програма...

en: Init Input Dialog...
sr_RS: Покрећем прозорче улаза...

en: Init auto recovery...
sr_RS: Покрећем само-опорављање...

en: Loading Settings...
sr_RS: Учитавам подешавања...

en: Init Tools...
sr_RS: Покрећем алатке...

en: Checking auto-recover...
sr_RS: Проверавам само-опорављање...

en: Auto recovery file(s) found. Do you want to recover unsaved changes?
sr_RS: Пронашао сам датотеку(е) о самосталном опоравку. Да ли желите да опоравите несачуване измене?

en: Synfig Studio seems to have crashed before you could save all your files.
sr_RS: Изгледа да се програм урушио пре него што сте могли да сачувате све датотеке.

en: Ignore
sr_RS: Занемари

en: Recover
sr_RS: Опорави

en: Unable to fully recover from previous crash
sr_RS: Не могу у потпуности да опоравим из претходног пада програма

en: Unable to recover from previous crash
sr_RS: Не могу да опоравим из претходног пада програма

en: It would be a good idea to review and save recovered files now.
sr_RS: Сада би било добро да прегледате и сачувате опорављене датотеке.

en: Synfig Studio has attempted to recover from a previous crash. The files just recovered are NOT YET SAVED.
sr_RS: Програм је покренуо опоравак датотека после пада програма али оне још увек НИСУ САЧУВАНЕ!

en: Thanks
sr_RS: Захвалнице

en: Loading files...
sr_RS: Учитавам датотеке...

en: Done.
sr_RS: Готово.

en: There is a bug, which can cause computer to hang/freeze when resizing the canvas window.
sr_RS: Постоји грешка, која може довести до замрзавања/кочења система приликом промене димензија прозора платна.

en: If you got affected by this issue, consider pressing ALT+TAB to unfreeze your system and get it back to the working state. Please accept our apologies for inconvenience, we hope to get this issue resolved in the future versions.
sr_RS: Ако вам се догоди ово, пробајте да вратите ваш систем у радно стање истовременим притиском на тастере „Алт+Таб“. Молимо Вас да уважите наше извињење због ове нелагодности, и искрено се надамо да ћемо овај проблем ускоро отклонити.

en: Got it
sr_RS: Изузетак

en: Unknown exception caught when constructing App.
    This software may be unstable.
sr_RS: Дошло је до непознатог изузетка приликом изградње програма.
    Ово може изазвати нестабилност софтвера.

en: Quit Request
sr_RS: Захтев за излазак

en: Tasks are currently running. Please cancel the current tasks and try again
sr_RS: Неки задаци се управо извршавају. Зауставите их и покушајте поново

en: Quit Request sent
sr_RS: Послат је захтев за излазак

en: All Files (*.*)
sr_RS: Све датотеке (*.*)

en: Import
sr_RS: Увези

en: All supported files
sr_RS: Све подржане датотеке

en: Synfig files (*.sif, *.sifz)
sr_RS: Синфиг датотеке (*.sif, *.sifz)

en: Images (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)
sr_RS: Слике (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)

en: Image sequence files (*.lst)
sr_RS: Датотеке низа слика (*.lst)

en: Audio (*.ogg, *.mp3, *.wav)
sr_RS: Звук (*.ogg, *.mp3, *.wav)

en: Any files
sr_RS: Било које датотеке

en: Load
sr_RS: Учитај

en: Palette files (*.spal, *.gpl)
sr_RS: Датотеке палете (*.spal, *.gpl)

en: Synfig palette files (*.spal)
sr_RS: Датотеке палете Синфига (*.spal)

en: GIMP palette files (*.gpl)
sr_RS: Датотеке палете Гимпа (*.gpl)

en: Synfig sketch files (*.sketch)
sr_RS: Датотеке скице Синфига (*.sketch)

en: Images and sequence files (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)
sr_RS: Слике и датотеке низа (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)

en: Open history
sr_RS: Преглед историјата

en: Open
sr_RS: Отворите

en: Synfig files (*.sif, *.sifz, *.sfg)
sr_RS: Синфигове датотеке (*.sif, *.sifz, *.sfg)

en: Uncompressed Synfig file (*.sif)
sr_RS: Несажете датотеке Синфига (*.sif)

en: Compressed Synfig file (*.sifz)
sr_RS: Сажете датотеке Синфига (*.sifz)

en: Container format file (*.sfg)
sr_RS: Датотека записа контејнера (*.sfg)

en: Current
sr_RS: Текуће

en: and older
sr_RS: и старије

en: File Format Version:
sr_RS: Издање датотеке:

en: Feature not available
sr_RS: Могућност није доступна

en: Sorry, this feature has not yet been implemented.
sr_RS: На жалост, ова могућност још увек није доступна.

en: Documentation
sr_RS: Документација

en: Help
sr_RS: Помоћ

en: Unable to open container "%s"
sr_RS: Не могу да отворим контејнер „%s“

en: Unable to load "%s":
sr_RS: Не могу да учитам „%s“:

en: Unable to create instance for "%s"
sr_RS: Не могу да направим примерак за „%s“

en: Uncaught error on file open (BUG)
sr_RS: Неухватљива грешка отварања датотеке (грешка програма)

en: Unable to open temporary container "%s"
sr_RS: Не могу да отворим привремени контејнер „%s“

en: Please select a file
sr_RS: Изаберите датотеку

en: History entry #
sr_RS: Унос у историјату #

en: Select one of previous versions of file
sr_RS: Изаберите неко претходно издање датотеке

en: Idle
sr_RS: Ленчарим

en: ERROR
sr_RS: ГРЕШКА

en: Feature not yet implemented
sr_RS: Могућност још увек није примењена

en: Canvas View
sr_RS: Преглед платна

en: Enable JACK
sr_RS: Укључите Џек (посредника звука)

en: Moves the time window
sr_RS: Померите временски прозор

en: Default Interpolation
sr_RS: Подразумевано уметање

en: Turn on animate editing mode
sr_RS: Укључите режим уређивања анимације

en: Toggle timebar
sr_RS: Промените стање укључености временске траке

en: Current time
sr_RS: Тренутно време

en: Shows the Preview Settings Dialog
sr_RS: Прикажите прозорче подешавања претпрегледа

en: Shows the Render Settings Dialog
sr_RS: Прикажите прозорче подешавања исцртавача

en: Refresh
sr_RS: Освежите

en: Refresh workarea
sr_RS: Освежите радни простор

en: Stop current operation
sr_RS: Заустави текућу радњу

en: Show Grid
sr_RS: Прикажи мрежу

en: Snap to Grid
sr_RS: Прилепи на мрежу

en: Show Guides
sr_RS: Прикажи вођице

en: Snap to Guides
sr_RS: Прилепи на вођице

en: Save
sr_RS: Сачувајте

en: Save As...
sr_RS: Сачувајте као...

en: Save As
sr_RS: Сачувај као

en: Export
sr_RS: Извези

en: Save All
sr_RS: Сачувајте све

en: Save all opened documents
sr_RS: Сачувајте сва отворена документа

en: Quit
sr_RS: Изађи

en: Preview Window
sr_RS: Прозор за претпреглед

en: Use Low-Res
sr_RS: Користи ниску резолуцију

en: Show Onion Skin
sr_RS: Прикажи маску љуски

en: Zoom In on Timeline
sr_RS: Увећај временску траку

en: Zoom Out on Timeline
sr_RS: Умањи временску траку

en: Select All Children
sr_RS: Изабери све подређене

en: Turn off animate editing mode
sr_RS: Искључите режим уређења анимације

en: Unlock future keyframes
sr_RS: Откључајте следеће кључне кадрове

en: Lock future keyframes
sr_RS: Закључајте следеће кључне кадрове

en: Unlock past keyframes
sr_RS: Откључајте претходне кључне кадрове

en: Change Waypoint Group
sr_RS: Уредите скуп кључних тачака

en: Duplicate Waypoints
sr_RS: Удвостручите кључне тачке

en: _Jump To
sr_RS: _Иди на

en: _Duplicate
sr_RS: _Удвостручи

en: _Remove
sr_RS: _Уклони

en: _Remove %d Waypoints
sr_RS: _Уклони %d кључне тачке

en: _In
sr_RS: _Улаз

en: _Out
sr_RS: _Излаз

en: _Clamped
sr_RS: _Спојено

en: _TCB
sr_RS: _ТКБ

en: _Constant
sr_RS: _Константно

en: _Ease In
sr_RS: _Појави се

en: _Ease Out
sr_RS: _Нестани

en: _Ease In/Out
sr_RS: _Појави се/Нестани

en: _Linear
sr_RS: _Линеарно

en: No
sr_RS: Не

en: Yes
sr_RS: Да

en: Are you sure you want to disable JACK synchronization?
sr_RS: Да ли сигурно желите да искључите усаглашавање Џека?

en: The JACK server will remain running.
sr_RS: Сервер Џека ће и даље да ради.

en: Are you sure you want to enable JACK synchronization?
sr_RS: Да ли сигурно желите да укључите усаглашавање Џека?

en: This operation will launch a JACK server, if it isn't started yet.
sr_RS: Ова радња ће покренути сервер Џека, ако још није покренут.

en: Bool
sr_RS: Логичко

en: Integer
sr_RS: Цео број

en: Angle
sr_RS: Угао

en: Real
sr_RS: Реалан број

en: Vector
sr_RS: Вектор

en: Color
sr_RS: Боја

en: Segment
sr_RS: Подеок

en: Spline Point
sr_RS: Тачка сп-криве

en: List
sr_RS: Списак

en: String
sr_RS: Ниска

en: Gradient
sr_RS: Прелив

en: Fill Tool
sr_RS: Алат за обојавање

en: Zoom Tool
sr_RS: Алат за увеличавање

en: Reset Colors
sr_RS: Врати боје

en: Swap Colors
sr_RS: Размени боје

en: ValueNode
sr_RS: Чвор вредности

en: ValueNode Forbid Animation
sr_RS: Чвор вредности не дозвољава покретање

en: Rename
sr_RS: Преименуј

en: About
sr_RS: О програму

en: New
sr_RS: Ново

en: Blur Layer
sr_RS: Слој замућења

en: Motion Blur Layer
sr_RS: Слој замућења покрета

en: Radial Blur Layer
sr_RS: Слој кружног замућења

en: Curve Warp Layer
sr_RS: Слој изобличења кривом

en: Inside Out Layer
sr_RS: Улазно излазни слој

en: Noise Distort Layer
sr_RS: Нечистоћама изобличен слој

en: Spherize Layer
sr_RS: Слој испупчења

en: Stretch Layer
sr_RS: Слој растезања

en: Twirl Layer
sr_RS: Слој ковитлања

en: Warp Layer
sr_RS: Слој изобличења

en: Simple Circle Layer
sr_RS: Слој са једноставним кругом

en: Clamp Layer
sr_RS: Слој спојница

en: Color Correct Layer
sr_RS: Слој за исправке боје

en: Halftone 2 Layer
sr_RS: Слој полутоналитета 2

en: Halftone 3 Layer
sr_RS: Слој полутоналитета 3

en: Luma Key Layer
sr_RS: Слој кључа светлине

en: Julia Set Layer
sr_RS: Слој Јулија скупа

en: Mandelbrot Set Layer
sr_RS: Слој Манделброт скупа

en: Circle Layer
sr_RS: Слој круга

en: Outline Layer
sr_RS: Слој контуре

en: Advanced Outline Layer
sr_RS: Слој прецизне контуре

en: Polygon Layer
sr_RS: Слој многоугла

en: Rectangle Layer
sr_RS: Слој правоугаоника

en: Region Layer
sr_RS: Слој области

en: Solid Color Layer
sr_RS: Слој са једном бојом

en: Star Layer
sr_RS: Слој са звездом

en: Conical Gradient Layer
sr_RS: Слој конусног прелива

en: Curve Gradient Layer
sr_RS: Слој кривудавог прелива

en: Noise Gradient Layer
sr_RS: Слој запрљаног прелива

en: Linear Gradient Layer
sr_RS: Слој равномерног прелива

en: Radial Gradient Layer
sr_RS: Слој кружног прелива

en: Spiral Gradient Layer
sr_RS: Слој увијеног прелива

en: Duplicate Layer
sr_RS: Удвостручите слој

en: Import Image Layer
sr_RS: Увези слој са сликом

en: Group Layer
sr_RS: Групишите слој

en: Plant Layer
sr_RS: Листолики слој

en: Stroboscope Layer
sr_RS: Треперави слој

en: Super Sample Layer
sr_RS: Најједноставнији слој

en: Sound Layer
sr_RS: Озвучени слој

en: Switch Layer
sr_RS: Слој скретнице

en: Text Layer
sr_RS: Текстуални слој

en: Time Loop Layer
sr_RS: Слој понављања

en: XOR Pattern Layer
sr_RS: Слој ЕКСИЛИ шаблона

en: Bevel Layer
sr_RS: Слој закошења ивица

en: Shade Layer
sr_RS: Слој осенчавања

en: Rotate Layer
sr_RS: Слој вртешке

en: Translate Layer
sr_RS: Слој превођења

en: Scale Layer
sr_RS: Слој промене величине

en: Info Tool
sr_RS: Алат информација

en: Set
sr_RS: Постави

en: Hide Grid
sr_RS: Сакриј мрежу

en: Enable Grid Snap
sr_RS: Укључи лепљење за мрежу

en: Disable Grid Snap
sr_RS: Искључи лепљење за мрежу

en: Duplicate
sr_RS: Удвостручи

en: Group
sr_RS: Свежањ

en: MetaData
sr_RS: Допунски подаци

en: Palette
sr_RS: Палета боја

en: Past keyframes unlocked
sr_RS: Претходни кључни кадрови су откључани

en: Past keyframes locked
sr_RS: Претходни кључни кадрови су закључани

en: Future keyframes unlocked
sr_RS: Следећи кључни кадрови су откључани

en: Future keyframes locked
sr_RS: Следећи кључни кадрови су закључани

en: Animate Mode Off
sr_RS: Искључи режим анимације

en: Animate Mode On
sr_RS: Укључи режим анимације

en: JACK
sr_RS: Џек (посредник звука)

en: Seek to Previous Keyframe
sr_RS: Премотај на претходни кључни кадар

en: Seek to Next frame
sr_RS: Премотај на следећи кадар

en: Animate Loop
sr_RS: Анимирај понављање

en: Add Layer to Set
sr_RS: Додај слој у скуп

en: Remove Layer from Set
sr_RS: Уклони слој из скупа

en: Set Layer Description
sr_RS: Постави опис слоја

en: Export Value Node
sr_RS: Извези чвор вредности

en: Unexport Value Node
sr_RS: Опозови извоз чвора вредности

en: Set Interpolation to Flat
sr_RS: Постави уметање на равно

en: Set Interpolation to Interpolate
sr_RS: Постави уметање на уметнуто

en: Set Interpolation to Peak
sr_RS: Постави уметање на вршно

en: Set Interpolation to Rounded
sr_RS: Постави уметање на заобљено

en: Set Interpolation to Squared
sr_RS: Постави уметање на квадратно

en: Toggle show grid
sr_RS: Промените стање укључености приказа мреже

en: Toggle snap grid
sr_RS: Промените стање укључености лепљења за мрежу

en: Toggle show guide
sr_RS: Промените стање укључености приказа вођице

en: Toggle snap guide
sr_RS: Промените стање укључености лепљења за вођицу

en: Toggle onion skin
sr_RS: Промените стање укључености љускасте маске

en: Increase resolution
sr_RS: Повећај резолуцију

en: Decrease resolution
sr_RS: Смањи резолуцију

en: Preview Options Dialog
sr_RS: Прозорче поставки претпрегледа

en: Render Options Dialog
sr_RS: Прозорче поставки исцртавача

en: Clamped interpolation
sr_RS: Спојено уметање

en: TCB interpolation
sr_RS: ТКБ уметање

en: Const interpolation
sr_RS: Константно уметање

en: Ease In/Out interpolation
sr_RS: Уметање појављивања/нестајања

en: Linear interpolation
sr_RS: Равномерно уметање

en: Linked
sr_RS: Повезано

en: Unlinked
sr_RS: Развезано

en: This operation cannot be undone and all undo history will be cleared.
sr_RS: Ова радња се не може опозвати а сав историјат опозивања ће бити очишћен.

en: Proceed
sr_RS: Започни

en: The plugin operation has failed.
sr_RS: Радња овог прикључка није успела.

en: This can be due to current file being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this file and try again, or restart Synfig Studio.
sr_RS: До овога може доћи ако је текућа датотека повезана са другом, већ отвореном композицијом или због унутрашње грешке у самом програму. Покушајте да затворите све композиције које упућују на ову датотеку и пробајте опет, или поново покрените Синфиг Студио.

en: Unable to save to '%s'
sr_RS: Не могу да сачувам у „%s“

en: There is currently a bug when using "SaveAs"
    on a composition that is being referenced by other
    files that are currently open. Close these
    other files first before trying to use "SaveAs".
sr_RS: Тренутно постоји грешка када се користи „Сачувај као...“
    на композицији на коју упућују друге датотеке које
    су већ отворене. Затворите ове датотеке пре
    употребе ставке „Сачувај као...“.

en: Unknown extension
sr_RS: Непознат наставак

en: You have given the file name an extension which I do not recognize. Are you sure this is what you want?
sr_RS: Задали сте називу датотеке наставак који не препознајем. Да ли је то оно што желите?

en: Sure
sr_RS: Јесте

en: The revert operation has failed.
sr_RS: Радња враћања није успела.

en: This can be due to it being referenced by another composition that is already open, or because of an internal error in Synfig Studio. Try closing any compositions that might reference this composition and try again, or restart Synfig Studio.
sr_RS: До овога може доћи ако је повезана са другом, већ отвореном композицијом или због унутрашње грешке у самом програму. Покушајте да затворите све композиције које упућују на ову композицију и пробајте опет, или поново покрените Синфиг Студио.

en: Revert to saved
sr_RS: Врати на сачувано

en: Revert
sr_RS: Врати

en: The animation is currently playing so the window cannot be closed.
sr_RS: Тренутно је пуштена анимација тако да се прозор не може затворити.

en: Thanks!
sr_RS: Хвала!

en: Save changes to document "%s" before closing?
sr_RS: Да сачувам измене у документу „%s“ пре затварања?

en: If you don't save, changes from the last time you saved will be permanently lost.
sr_RS: Ако не сачувате документ, измене ће бити трајно изгубљене.

en: Close without Saving
sr_RS: Затвори без чувања

en: Name:
sr_RS: Назив:

en: Add
sr_RS: Придодато

en: Convert
sr_RS: Претвори

en: Ease
sr_RS: Појављивање/Нестајање

en: Edit Waypoint
sr_RS: Уреди полазну тачку

en: Set width to zero
sr_RS: Постави ширину на нулу

en: Set width to default
sr_RS: Постави ширину на подразумевану вредност

en: Apply
sr_RS: Примени

en: Set Waypoints
sr_RS: Постави полазне тачке

en: Unable to convert to animated waypoint
sr_RS: Не могу да претворим у анимирану полазну тачку

en: Unable to find WaypointSetSmart action
sr_RS: Не могу да пронађем радњу „WaypointSetSmart“

en: Unable to set a specific waypoint
sr_RS: Не могу да поставим одређену полазну тачку

en: Edit Waypoints
sr_RS: Уреди полазне тачке

en: Synfig Animation
sr_RS: Синфиг цртаћ

en: synfig studio is already running
sr_RS: синфиг студио је већ покренут

en: the existing process will be used
sr_RS: користићу овај постојећи процес

en: synfig studio -- starting up application...
sr_RS: синфиг студио —— покрећем програм...

en: Create a new document
sr_RS: Створи нови документ

en: Open an existing document
sr_RS: Отворите постојећи документ

en: Show Menubar
sr_RS: Прикажи траку изборника

note: TRANSLATORS:         | Help menu entry:              | A wiki page: |
en: Tutorials
sr_RS: Упутства

en: /Category:Tutorials
sr_RS: /Категорија:Упутства

en: Reference
sr_RS: Упуте

en: /Category:Reference
sr_RS: /Категорија:Упуте

en: Frequently Asked Questions
sr_RS: ЧПП

en: /FAQ
sr_RS: /ЧПП

en: Get Support
sr_RS: Затражите савет

en: About Synfig Studio
sr_RS: О Синфиг Студију

en: One Moment, Please...
sr_RS: Стрпите се, малчице...

en: Working...
sr_RS: Радим (а не морам)...

en: Error: No Python 3 binary found.
    
    Hint: You can set SYNFIG_PYTHON_BINARY environment variable pointing at your custom python installation.
sr_RS: Грешка: Нисам пронашао Питон-3 програм.
    
    Савет: Ако имате сопствену инсталацију Питона, можете да поставите променљиву окружења „SYNFIG_PYTHON_BINARY“.

en: Fit
sr_RS: Уклопи

en: _Pixel Aspect
sr_RS: Размера _пиксела

en: Pi_xel Width
sr_RS: Ш_ирина пиксела

en: Pix_el Height
sr_RS: Висина пикс_ела

en: Image _Aspect
sr_RS: Размера _слике

en: Image _Width
sr_RS: _Ширина слике

en: Image _Height
sr_RS: _Висина слике

en: Image _Span
sr_RS: _Распон слике

en: Link width and height
sr_RS: Закључај ширину и висину

en: Unlink width and height
sr_RS: Откључај ширину и висину

en: Link x and y resolution
sr_RS: Закључај X и Y резолуцију

en: Unlink x and y resolution
sr_RS: Откључај X и Y резолуцију

en: Image Size
sr_RS: Величина слике

en: <b>Image Size</b>
sr_RS: <b>Величина слике</b>

en: _Width
sr_RS: _Ширина

en: _Height
sr_RS: _Висина

en: _XRes
sr_RS: _Вод. рез.

en: _YRes
sr_RS: _Усп. рез.

en: _Physical Width
sr_RS: _Стварна ширина

en: Phy_sical Height
sr_RS: Стварна в_исина

en: Image Area
sr_RS: Област слике

en: <b>Image Area</b>
sr_RS: <b>Област слике</b>

en: _Top Left
sr_RS: _Горе лево

en: _Bottom Right
sr_RS: _Доле десно

en: I_mage Span
sr_RS: Премер _слике

en: Time Settings
sr_RS: Подешавања времена

en: <b>Time Settings</b>
sr_RS: <b>Подешавања времена</b>

en: _Frames per second
sr_RS: _Кадрова у секунди

en: _Start Time
sr_RS: _Почетак

en: _End Time
sr_RS: _Крај

en: _Duration
sr_RS: _Трајање

en: Locks and Links
sr_RS: Закључај и увежи

en: <b>Locks and Links</b>
sr_RS: <b>Закључај и увежи</b>

en: Focus Point
sr_RS: Жижна тачка

en: <b>Focus Point</b>
sr_RS: <b>Жижна тачка</b>

en: _Focus Point
sr_RS: _Жижа

en: Render Settings
sr_RS: Поставке исцртавача

en: Render _current frame only
sr_RS: Исцртај само _тренутни кадар

en: Extract alpha
sr_RS: Извуци провидност

en: Auto
sr_RS: Самостално

en: Parameters...
sr_RS: Параметри...

en: Target
sr_RS: Одредиште

en: <b>Target</b>
sr_RS: <b>Одредиште</b>

en: _Filename
sr_RS: Назив _датотеке

en: _Target
sr_RS: _Одредиште

en: Settings
sr_RS: Подешавања

en: <b>Settings</b>
sr_RS: <b>Подешавања</b>

en: _Quality
sr_RS: _Квалитет

en: _Anti-Aliasing
sr_RS: _Умекшавање ивица

en: You must supply a filename!
sr_RS: Морате унети назив датотеке!

en: Unable to determine proper target from filename.
sr_RS: Не могу да одредим одредиште на основу назива датотеке.

en: A filename is required for this target
sr_RS: За ово одредиште је неопходан назив датотеке

en: Unable to create target for
sr_RS: Не могу да створим одредиште за

en: Unable to create file for
sr_RS: Не могу да створим датотеку за

en: Target initialization failure
sr_RS: Нисам успео да покренем одредиште

en: sec
sr_RS: сек.

en: ERROR:
sr_RS: Грешка:

en: WARNING:
sr_RS: Упозорење:

en: Unable to set "grid_color"
sr_RS: Не могу да поставим боју мреже (grid_color)

en: Unable to set "guide_color"
sr_RS: Не могу да поставим боју вођице (guide_color)

en: Unable to set "background_first_color"
sr_RS: Не могу да поставим прву боју позадине (background_first_color)

en: Unable to set "background_second_color"
sr_RS: Не могу да поставим другу боју позадине (background_second_color)

en: Nudge
sr_RS: Потисни

en: Move
sr_RS: Премести

en: Selected Canvas
sr_RS: Изабрано платно

en: Canvas Interface
sr_RS: Сучеље платна

en: Add Activepoint
sr_RS: Додај радну тачку

en: ValueDesc
sr_RS: Опис вредности

en: New Activepoint
sr_RS: Нова радна тачка

en: Activepoint to be added
sr_RS: Радна тачка за додавање

en: Time where activepoint is to be added
sr_RS: Време у ком ће се додати радна тачка

en: A Activepoint already exists at this point in time
sr_RS: Радна тачка већ постоји на овој временској тачки

en: This activepoint is already in the ValueNode
sr_RS: Ова радна тачка је већ у овом чвору вредности

en: Remove Activepoint
sr_RS: Уклони радну тачку

en: Activepoint
sr_RS: Радна тачка

en: Activepoint to be changed
sr_RS: Радна тачка за измену

en: Unable to find activepoint
sr_RS: Не могу да пронађем радну тачку

en: Set Activepoint
sr_RS: Постави радну тачку

en: Mark Activepoint as "Off"
sr_RS: Означи радну тачку као „ИСКЉ.“

en: Mark Activepoint as "On"
sr_RS: Означи радну тачку као „УКЉ.“

en: Set Activepoint (Smart)
sr_RS: Постави радну тачку (мудро)

en: Unable to determine how to proceed. This is a bug.
sr_RS: Не могу да одредим како да наставим. Ово је грешка програма.

en: Simply Add Waypoint
sr_RS: Једноставно додај полазну тачку

en: Destination ValueNode (Animated)
sr_RS: Чвор вредности одредишта (анимирано)

en: The activepoint to remove no longer exists
sr_RS: Радна тачка за уклањање више не постоји

en: Merge Tangents
sr_RS: Састави тангенте

en: Merge Tangents's Radius
sr_RS: Састави полупречнике тангенти

en: Merge Tangents's Angle
sr_RS: Састави углове тангенти

en: Merge Tangents of '%s'
sr_RS: Састави тангенте „%s“

en: ValueNode of Spline Point
sr_RS: Чвор вредности тачке сп-криве

en: Couldn't find action "ValueDescSet"
sr_RS: Не могу да нађем радњу „ПоставиОписВредности“

en: Split Tangents
sr_RS: Растави тангенте

en: Split Tangents's Radius
sr_RS: Растави пречнике тангенти

en: Split Tangents's Angle
sr_RS: Растави углове тангенти

en: Split Tangents of '%s'
sr_RS: Растави „%s“-ове тангенте

en: Add Child Canvas
sr_RS: Додај садржано платно

en: The name that you want this canvas to be
sr_RS: Назив који желите за ово платно

en: Set Canvas Description
sr_RS: Постави опис платна

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its description changed.
en: Change canvas description from '%s' to '%s'
sr_RS: Измени опис платна из „%s“ у „%s“

en: Set Canvas Id
sr_RS: Постави ИБ платна

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its id changed.
en: Change canvas id from '%s' to '%s'
sr_RS: Промени ИБ платна из „%s“ у „%s“

en: Id
sr_RS: ИБ

en: Erase Canvas Metadata
sr_RS: Обриши допунске податке платна

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Erase canvas metadata
sr_RS: Обриши допунске податке платна

en: Set Canvas Metadata
sr_RS: Постави допунске податке платна

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Edit canvas metadata
sr_RS: Уреди допунске податке платна

en: Set Canvas Name
sr_RS: Постави назив платна

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a Canvas has its name changed.
en: Change canvas name from '%s' to '%s'
sr_RS: Промени назив платна из „%s“ у „%s“

en: Remove Canvas
sr_RS: Уклони платно

en: You cannot remove the root canvas!
sr_RS: Не можете уклонити главно платно!

en: Set Canvas RendDesc
sr_RS: Постави опис исцртавања платна

en: RendDesc
sr_RS: Опис исцртавања

en: Apply Outline Color
sr_RS: Примени боју контуре

en: Apply Fill Color
sr_RS: Примени боју испуне

en: Set Edit Mode
sr_RS: Постави начин уређивања

en: New Edit Mode
sr_RS: Нови начин уређивања

en: Apply Default Gradient
sr_RS: Примени подразумевани прелив

en: Add Layers to Set
sr_RS: Додај слој скупу

en: Layer to be added to set
sr_RS: Слој који ће бити додат скупу

en: Name of the Set to add the Layers to
sr_RS: Назив скупа коме ће се додати слојеви

en: Remove Set
sr_RS: Уклоните скуп

en: Name of the Set to remove
sr_RS: Назив скупа за уклањање

en: Remove Layers from a Set
sr_RS: Уклони слојеве из скупа

en: Layer to be removed from Set
sr_RS: Слој који ће бити уклоњен из скупа

en: Rename Set
sr_RS: Промени назив скупа

en: Old Set
sr_RS: Стари скуп

en: Name of the Set to rename
sr_RS: Назив скупа који ће се преименовати

en: New Set
sr_RS: Нови скуп

en: New name for Set
sr_RS: Нови назив за скуп

en: A set with the name "%s" already exists!
sr_RS: Већ постоји скуп под називом „%s“!

en: Add Keyframe
sr_RS: Додај кључни кадар

en: New Keyframe
sr_RS: Нови кључни кадар

en: Keyframe to be added
sr_RS: Кључни кадар који ће бити додат

en: A Keyframe already exists at this point in time
sr_RS: Кључни кадар већ постоји на овој временској тачки

en: This keyframe is already in the ValueNode
sr_RS: Овај кључни кадар је већ у овом чвору вредности

en: Duplicate Keyframe
sr_RS: Удвостручите кључни кадар

en: Keyframe to be duplicated
sr_RS: Кључни кадар који ће бити удвостручен

en:  (Duplicate)
sr_RS:  (Удвостручи)

en: Unable to find the given keyframe
sr_RS: Не могу да нађем задати кључни кадар

en: Remove Keyframe
sr_RS: Уклоните кључни кадар

en: Keyframe to be removed
sr_RS: Кључни кадар који ће бити уклоњен

en: Set Keyframe
sr_RS: Постави кључни кадар

en: Cannot change keyframe time because another keyframe already exists with that time.
sr_RS: Не могу да променим време кључног кадра јер у тој временској тачки већ постоји други кључни кадар.

en: Set Keyframe Delta
sr_RS: Постави делту кључног кадра

en: Delta
sr_RS: Делта

en: Activate/Deactivate Keyframe
sr_RS: Укључи/Искључи кључни кадар

en: Activate Keyframe
sr_RS: Укључи кључни кадар

en: Deactivate Keyframe
sr_RS: Искључи кључни кадар

en: Keyframe to be activated or deactivated
sr_RS: Кључни кадар који ће бити укључен или искључен

en: New Status
sr_RS: Ново стање

en: The new status of the keyframe
sr_RS: Ново стање кључног кадра

en: Set Waypoints at Keyframe
sr_RS: Полазна тачка на кључном кадру

en: Waypoint Model
sr_RS: Модел полазне тачке

en: Activate Layer
sr_RS: Укључи слој

en: Deactivate Layer
sr_RS: Искључи слој

en: The new status of the layer
sr_RS: Ново стање слоја

en: This layer doesn't exist anymore.
sr_RS: Овај слој више не постоји.

en: Add Layer
sr_RS: Додај слој

en: Layer to be added
sr_RS: Слој који ће бити додат

en: Make New Frame
sr_RS: Створи нови кадар

en: New frame should be added into this Switch Layer
sr_RS: Нови кадар треба бити додат на овај слој скретнице

en: Switch layer doesn't exist anymore.
sr_RS: Слој скретнице више не постоји.

en: Switch layer doesn't belong to this canvas anymore
sr_RS: Слој скретнице више не припада овом платну

en: Only inline canvas supported
sr_RS: Подржана су само платна у линији

en: Base frame layer doesn't exist anymore.
sr_RS: Слој основног кадра више не постоји.

en: Base frame layer doesn't belong to switch layer canvas anymore
sr_RS: Слој основног кадра више не припада платну скретнице

en: Simple Copy Layer
sr_RS: Умножи слој и преименуј га

en: Simple Copy Layers
sr_RS: Умножи слојеве и преименуј их

en: Layer to be copied
sr_RS: Слој који ће бити умножен

en: This layer doesn't belong to this canvas anymore
sr_RS: Овај слој више не припада овом платну

en: Duplicate Layers
sr_RS: Удвостручи слојеве

en: Layer to be duplicated
sr_RS: Слојеви који ће бити удвостручени

en: Embed Layer
sr_RS: Угнезди слој

en: Cannot generate valid name for new canvas
sr_RS: Не могу да створим ваљан назив новом платну

en: Cannot create directory in container
sr_RS: Не могу да створим директоријум у контејнеру

en: Cannot copy file into container
sr_RS: Не могу да умножим датотеку у контејнер

en: Group Layers
sr_RS: Свежи слојеве

en: Layer to be grouped
sr_RS: Слој који ће бити свезан

en: No layers to group
sr_RS: Нема слојева за свезивање

en: This layer doesn't have a parent canvas
sr_RS: Овај слој нема своје полазно платно

en: Group Layers into Switch
sr_RS: Повежи слојеве у скретницу

en: Group Layer into Switch
sr_RS: Повежи слој у скретницу

en: Description of new switch
sr_RS: Опис нове скретнице

en: Extract Layer
sr_RS: Извуци слој

en: Layer to be extracted
sr_RS: Слој који ће бити извучен

en: File name
sr_RS: Назив датотеке

en: File name witch path to store exported file
sr_RS: Назив датотеке са путањом за чување извезене датотеке

en: Cannot copy file
sr_RS: Не могу да умножим датотеку

en: Fit image
sr_RS: Уклопи слику

en: You cannot fit animated layers
sr_RS: Уклапање анимираних слојева није дозвољено

en: Lower Layer
sr_RS: Заклоните слој

en: Lower Layers
sr_RS: Заклони слојеве

en: Layer to be lowered
sr_RS: Слој који ће бити заклоњен

en: Make Outline
sr_RS: Створи контуру

en: Make Advanced Outline
sr_RS: Створи прецизну контуру

en: Make Region
sr_RS: Створи област

en: Base layer
sr_RS: Основни слој

en: This layer doesn't contain linked "spline" parameter.
sr_RS: Овај слој не садржи свезани параметар „сп-криве“.

en: Move Layer
sr_RS: Премести слој

en: Layer to be moved
sr_RS: Слој који ће бити премештен

en: New Index
sr_RS: Нови попис

en: Where the layer is to be moved to
sr_RS: Где ће слој бити премештен

en: Destination Canvas
sr_RS: Одредишно платно

en: The canvas the layer is to be moved to
sr_RS: Платно на које ће слој бити премештен

en: You cannot directly move layers across compositions
sr_RS: Не можете непосредно да премештате слојеве по композицијама

en: Paint
sr_RS: Обоји

en: Connect Layer Parameter
sr_RS: Повежи параметар слоја

en: Param
sr_RS: Параметар

en: Layer did not recognize parameter name
sr_RS: Слој није препознао назив параметра

en: Bad connection
sr_RS: Лоше повезивање

en: Disconnect Layer Parameter
sr_RS: Развежи параметар слоја

en: Layer Parameter is not connected to anything
sr_RS: Параметар слоја није повезан ни са чим

en: Set Layer Parameter
sr_RS: Постави параметар слоја

en: ValueNode attached to Parameter.
sr_RS: Чвор вредности је прикачен за параметар.

en: Layer did not accept parameter.
sr_RS: Слој не прихвата параметар.

en: Forbid Animation
sr_RS: Забрани анимирање

en: Value Desc
sr_RS: Опис вредности

en: This action is not for Value Nodes!
sr_RS: Ово није радња за чворове вредности!

en: Layer did not accept static value.
sr_RS: Слој не прихвата статичку вредност.

en: Allow Animation
sr_RS: Допусти анимирање

en: Raise Layer
sr_RS: Издигните слој

en: Raise Layers
sr_RS: Издигни слојеве

en: Layer to be raised
sr_RS: Слој који ће бити издигнут

en: Delete Layer
sr_RS: Обришите слој

en: Delete Layers
sr_RS: Обриши слојеве

en: Layer to be deleted
sr_RS: Слој који ће бити обрисан

en: Reset Pose
sr_RS: Врати положај

en: Layer to reset
sr_RS: Слој за враћање

note: TRANSLATORS: this is the string used in the history dialog when renaming a layer to/from its default name
en: [default]
sr_RS: [подразумевано]

en: Layer to be described
sr_RS: Слој који ће бити описан

en: New Description
sr_RS: Нови Опис

en: Enter a new description for this layer
sr_RS: Унесите нови опис за овај слој

en: Disable Layer Rendering
sr_RS: Искључи исцртавање слоја

en: Enable Layer Rendering
sr_RS: Укључи исцртавање слоја

en: Toggle Exclude from Rendering
sr_RS: Промените стање укључености изузимање при исцртавању

en: Disable layer rendering -
sr_RS: Искључи исцртавање слоја —

en: Enable layer rendering -
sr_RS: Укључи исцртавање слоја —

en: New State
sr_RS: Ново стање

en: The new state of the layer exclusion
sr_RS: Ново стање за изузимање слоја

en: Make Z Range visible
sr_RS: Прикажи ознаку дубине

en: Layer to make Z Range visible
sr_RS: Слој за који ће бити приказана ознака дубине

en: No layers selected
sr_RS: Нисте изабрали слојеве

en: No Parent Group found!
sr_RS: Нисам пронашао надређени свежањ!

en: Unable to find action ValueDescSet (bug)
sr_RS: Не могу да нађем радњу поставке описа вредности (грешка)

en: Copy Time Points
sr_RS: Умножи временске тачке

en: New Selected Layer
sr_RS: Нови изабрани слој

en: A layer to add to our selected list
sr_RS: Слој за додавање на наш списак избора

en: New Selected Canvas
sr_RS: Ново изабрано платно

en: A canvas to add to our selected list
sr_RS: Платно за додавање на наш списак избора

en: New Selected ValueBase
sr_RS: Нова изабрана основа вредност

en: A valuenode's description to add to our selected list
sr_RS: Опис чвора вредности за додавање на наш списак избора

en: New Selected Time Point
sr_RS: Нова изабрана временска тачка

en: A time point to add to our selected list
sr_RS: Временска тачка за додавање на наш списак избора

en: Time adjustment
sr_RS: Дотеривање времена

en: The amount of time to adjust all the selected points
sr_RS: Износ времена за дотеривање свих изабраних тачака

en: Delete Time Points
sr_RS: Обриши временске тачке

en: Move Time Points
sr_RS: Премести временске тачке

en: Link to Spline
sr_RS: Веза до сп-криве

en: ValueDesc to link
sr_RS: Опис вредности у везу

en: ValueDesc on Spline to link to
sr_RS: Опис вредности на сп-кривој на који ће се повезати

en: Origin
sr_RS: Координате

en: Link to Bone
sr_RS: Веза до окоснице

en: ValueDesc on Bone to link to
sr_RS: Опис вредности на окосници на који ће се повезати

en: ValueDesc on parent Bone
sr_RS: Опис вредности на надређеној коски

en: Connect
sr_RS: Повежи

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a connection is made.
en: Connect '%s' to '%s'
sr_RS: Повежи „%s“ са „%s“

en: Destination ValueDesc
sr_RS: Опис вредности одредишта

en: Source ValueNode
sr_RS: Изворни чвор вредности

en: Source ValueNode Name
sr_RS: Назив изворног чвора вредности

en: ValueDesc is not recognized or supported.
sr_RS: Опис вредности није препознат или подржан.

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is converted.  The first %s is what is converted, the 2nd is the local name of the ValueNode's type.
en: Convert '%s' to ValueNode type '%s'
sr_RS: Претвори „%s“ у врсту чвора вредности „%s“

en: The type of ValueNode that you want to be converted to
sr_RS: Врста чвора вредности у коју желите да претворите

en: Unable to decipher ValueDesc (Bug?)
sr_RS: Не могу да растумачим опис вредности (Грешка програма?)

en: Unable to create new value node
sr_RS: Не могу да створим нови чвор вредности

en: Create Child Bone
sr_RS: Створи подређену коску

en: Disconnect
sr_RS: Развежи

note: TRANSLATORS: This is used in the History dialog when a ValueNode is disconnected.
en: Disconnect %s
sr_RS: Развежи „%s“

en: Export Value
sr_RS: Извези вредност

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is exported.  The first %s is what is exported, the 2nd is the name it is given.
en: Export '%s' as '%s'
sr_RS: Извези „%s“ као „%s“

en: Export the value.
sr_RS: Извезите дату вредност.

en: Can only export Canvas when used as constant parameter
sr_RS: Могу само да извезем платна када се користе као константан параметар

en: ValueBase is already exported
sr_RS: Основа вредности је већ извезена

en: Unable to export parameter. (Bug?)
sr_RS: Не могу да извезем параметар. (Грешка програма?)

en: Link
sr_RS: Повежи

en: Link Opposite
sr_RS: Повежи наспрамно

en: ValueDesc to smart link
sr_RS: Опис вредности у мудру везу

en: Cannot link two different exported values ('
sr_RS: Не могу да повежем две различите извезене вредности („

en: ' and '
sr_RS: “ и „

en: ')
sr_RS: “)

en: Used exported ValueNode ('
sr_RS: Употребљен је извезени чвор вредности („

en: ').
sr_RS: “).

en: Using the only available ValueNode.
sr_RS: Користим једини доступан чвор вредности.

en: Using the most referenced ValueNode.
sr_RS: Користим најупућенији чвор вредности.

en: There's a tie for most referenced; using the animated ValueNode.
sr_RS: Постоји неколико чворова вредности са највише упута, користићу онај покретни.

en: There's a tie for most referenced, and both are animated; using the one with the most waypoints.
sr_RS: Имамо изједначеност за највише упута, а оба су анимирана; користићу онај са највише полазних тачака.

en: There's a tie for most referenced, and both are linkable value node animated; using the one with the most waypoints.
sr_RS: Имамо изједначеност за највише упута, а оба су анимирани повезиви чворови вредности; користићу онај са највише полазних тачака.

en: Everything is tied; using the least recently modified value.
sr_RS: Све вредности су изједначене; користићу најсвежију измењену вредност.

en: Absolutely everything is tied.
sr_RS: Све вредности су потпуно изједначене.

en: Cannot link two values of different types ('%s' and '%s')
sr_RS: Не могу да повежем две вредности различитих врста („%s“ и „%s“)

en: No ValueNodes were available, so one was created.
sr_RS: Нема доступних чворова вредности, тако да сам створио један.

en: Unable to find action (bug)
sr_RS: Не могу да нађем радњу (грешка програма)

en: Set ValueDesc
sr_RS: Постави опис вредности

en: Set %s
sr_RS: Постави %s

en: Recursive
sr_RS: Дубински

en: Animate
sr_RS: Анимирај

en: Lock animation
sr_RS: Закључај анимацију

en: this node isn't editable - in the future it will be greyed to prevent editing
sr_RS: овај чвор се не може уређивати — у будуће биће засивљен како би се спречило уређивање

en: Bad type for composite (%s)
sr_RS: Лоша врста за мешање (%s)

en: Bad type for radial composite (%s)
sr_RS: Лоша врста за кружно мешање (%s)

en: It is forbidden to set lower boundary equal or bigger than upper boundary
sr_RS: Доња граница не може бити једнака или већа од горње границе

en: Direct manipulation of this ValueNode type is not yet supported
sr_RS: Непосредан рад са овом врстом чвора вредности још увек није подржан

en: You are trying to edit animated parameter while Animation Mode is off.
    
    Do you want to apply offset to this animation?
sr_RS: Покушавате да уредите анимирани параметар док је режим анимирања искључен.
    
    Да ли желите да примените померај на ову анимацију?

en: Hint: You can hold Spacebar key while editing parameter to avoid this confirmation dialog.
sr_RS: Савет: Можете да држите притиснутим тастер размака док уређујете параметар да избегнете ово прозорче за потврђивање.

en: You must be in Animate-Editing-Mode to directly manipulate this value
sr_RS: За директно управљање вредностима морате да будете у режиму уређивања анимација

en: Unsupported ValueDesc type
sr_RS: Неподржана врста описа вредности

en: Set Parameter Interpolation
sr_RS: Постави параметар уметања

en: Set interpolation for %s
sr_RS: Постави уметање за %s

en: Link to Skeleton
sr_RS: Веза до скелета

en: ValueDesc of Skeleton's Bone
sr_RS: Опис вредности коске скелета

en: Add ValueNode
sr_RS: Додај чвор вредности

en: New ValueNode
sr_RS: Нови чвор вредности

en: ValueNode to be added
sr_RS: Чвор вредности који ће бити додат

en: Parameter appears to already be exported
sr_RS: Изгледа да је параметар већ извезен

en: Exception caught on Add ValueNode.
sr_RS: Искрснуо је изузетак при додавању чвора вредности.

en: Exception caught on Remove ValueNode.
sr_RS: Искрснуо је изузетак при уклањању чвора вредности.

en: Set ValueNode_Const
sr_RS: Постави константу чвора вредности

en: ValueNode_Const
sr_RS: Константа чвора вредности

en: Insert Item
sr_RS: Уметни ставку

en: ValueNode to insert
sr_RS: Чвор вредности за уметање

en: Insert Item & Keep Shape
sr_RS: Уметни ставку а задржи облик

en: Unable to find action "ActivepointSetOff"
sr_RS: Не могу да нађем радњу „Радна тачка — ИСКЉ.“

en: Unable to find action "ActivepointSetOn"
sr_RS: Не могу да нађем радњу „Радна тачка — УКЉ.“

en: Remove Item
sr_RS: Уклони ставку

en: Remove Item (Smart)
sr_RS: Уклони ставку (мудро)

en: Rotate Order
sr_RS: Редослед окретања

en: Unloop
sr_RS: Не понављај

en: Connect ValueNode Link
sr_RS: Повежи везу чвора вредности

en: Parent ValueNode
sr_RS: Надређени чвор вредности

en: Index
sr_RS: Попис

en: ValueNode to be connected
sr_RS: Чвор вредности који ће бити повезан

en: Bad index, too big. LinkCount=%d, Index=%d
sr_RS: Лош попис, предуг. Број веза=%d, Попис=%d

en: Parent would not accept link
sr_RS: Надређени неће прихватити везу

en: Parent would not accept old link
sr_RS: Надређени неће прихватити стару везу

en: Disconnect ValueNode Link
sr_RS: Развежи прикључак чвора вредности

en: Unexport
sr_RS: Опозови извоз

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is unexported.
en: Unexport '%s'
sr_RS: Опозови извоз „%s“

en: Rename ValueNode
sr_RS: Преименуј чвор вредности

note: TRANSLATORS: This is used in the 'history' dialog when a ValueNode is renamed.
en: Rename ValueNode from '%s' to '%s'
sr_RS: Преименуј чвор вредности из „%s“ у „%s“

en: The new name of the ValueNode
sr_RS: Нови назив чвора вредности

en: A ValueNode with this ID already exists in this canvas
sr_RS: Чвор вредности са овим ИБ-ом већ постоји на овом платну

en: A ValueNode with the old ID already exists in this canvas (BUG)
sr_RS: Чвор вредности са старијим ИБ-ом већ постоји на овом платну (грешка програма)

en: Replace ValueNode
sr_RS: Замени чвор вредности

en: Destination ValueNode
sr_RS: Одредишни чвор вредности

en: ValueNode to replaced
sr_RS: Чвор вредности који ће бити замењен

en: ValueNode that will replace the destination
sr_RS: Чвор вредности који ће заменити одредиште

en: Attempted to replace valuenode with itself
sr_RS: Покушано је да се замени чвор вредности самим собом

en: You cannot replace ValueNodes with different types!
sr_RS: Не можете заменити чворове вредности различитим врстама!

en: Nothing to replace.
sr_RS: Нема ничега за замену.

en: Action Failure. This is a bug. Please report it.
sr_RS: Неуспех радње. Ово је грешка Обавестите нас о томе.

en: This action cannot be undone under these circumstances.
sr_RS: Под оваквим околностима ова радња се не може опозвати.

en: Insert Item (Smart)
sr_RS: Уметни ставку (мудро)

en: Add Waypoint
sr_RS: Додај полазну тачку

en: New Waypoint
sr_RS: Нова полазна тачка

en: Waypoint to be added
sr_RS: Полазна тачка која ће бити додата

en: Time where waypoint is to be added
sr_RS: Време у ком ће се додати полазна тачка

en: A Waypoint already exists at this point in time (%s)
sr_RS: Полазна тачка већ постоји на овој временској тачки (%s)

en: This waypoint is already in the ValueNode
sr_RS: Ова полазна тачка је већ у чвору вредности

en: Connect Waypoint
sr_RS: Повежи полазну тачку

en: Waypoint Time
sr_RS: Време полазну тачке

en: Disconnect Waypoint
sr_RS: Развежи полазну тачку

en: Remove Waypoint
sr_RS: Уклони полазну тачку

en: ValueNode (Animated)
sr_RS: Чвор вредности (анимирано)

en: Waypoint to be Removed
sr_RS: Полазна тачка која ће бити уклоњена

en: UniqueID mismatch, iter=%d, waypoint=%d
sr_RS: Јединствени_ИБ не одговара, (iter=%d, waypoint=%d)

en: Time mismatch iter=%s, waypoint=%s
sr_RS: Време не одговара (iter=%s, waypoint=%s)

en: Unable to create ValueNode_Reference
sr_RS: Не могу да створим упуту чвора вредности

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (1)
sr_RS: Овај анимирани чвор вредности треба да буде празан, али из неког разлога, то није случај. Ово је грешка програма. (1)

en: This animated value node should be empty, but for some reason it isn't. This is a bug. (2)
sr_RS: Овај анимирани чвор вредности треба да буде празан, али из неког разлога, то није случај. Ово је грешка програма. (2)

en: A Waypoint already exists at this point in time
sr_RS: полазну тачка већ постоји на овој временској тачки

en: Set Waypoint
sr_RS: Постави полазну тачку

en: Waypoint to be changed
sr_RS: Полазна тачка која ће бити измењена

en: Unable to find waypoint
sr_RS: Не могу да нађем полазну тачку

en: The waypoint to remove no longer exists
sr_RS: Полазна тачка за уклањање више не постоји

en: Action is not ready.
sr_RS: Радња још увек није спремна.

en: Do you want to do action "%s"?
sr_RS: Да ли желите ли да одрадим „%s“?

en: This action cannot be undone.
sr_RS: Ова радња се не може поништити.

en: Continue
sr_RS: Настави

en: Failed
sr_RS: Неуспешно

en: Successful
sr_RS: Успешно

en:  (Undo):
sr_RS:  (Опозови):

en: Failed to undo.
sr_RS: Нисам успео да опозовем.

en:  (Redo):
sr_RS:  (Понови):

en: Failed to redo.
sr_RS: Нисам успео да вратим.

en: State restore failure
sr_RS: Погрешка при враћању стања

en: Action Not Ready, unable to change mode
sr_RS: Не могу да променим режим јер радња није спремна

en: Unable to change mode
sr_RS: Не могу да променим режим

en: Action Not Ready
sr_RS: Радња није спремна

en: Move Action Not Ready
sr_RS: Радња премештања није спремна

en: Move Action Failed.
sr_RS: Премештање није успело.

en: Add Layer To
sr_RS: Додај слој на

en: Empty name!
sr_RS: Нема назива!

en: File name must have an extension!
sr_RS: Наставак назива датотеке је неопходан!

en: Unable to create "Sound" layer
sr_RS: Не могу да створим слој „звука“

en: Unable to open this composition
sr_RS: Не могу да отворим ову композицију

en: Unable to create "Group" layer
sr_RS: Не могу да створим слој „свежња“

en: Could not set children lock of imported canvas
sr_RS: Не могу да поставим закључавање подређеног за увезено платно

en: Uncaught exception when attempting
    to open this composition --
sr_RS: Догодио се неухватљив изузетак при
    покушају отварања ове композиције ——

en: I don't know how to open images of this type --
sr_RS: Не знам како да отворим слике ове врсте ——

en: Unnamed%08d
sr_RS: Без_назива_%08d

en: The value you are trying to edit is in a composition
    which doesn't seem to be open. Open that composition and you
    should be able to edit this value as normal.
sr_RS: Вредност коју желите да уредите је део композиције, а изгледа
    да није отворена. Отворите је да бисте могли да уређујете
    дату вредност као по обичају.

en: (no/yes)
sr_RS: (не/да)

en: (yes/no)
sr_RS: (да/не)

en: error:
sr_RS: Грешка:

en: warning:
sr_RS: Упозорење:

en: Layer Parameter
sr_RS: Параметри слоја

en: Const ValueNode
sr_RS: Конст. чвор вредности

en: Exported ValueNode
sr_RS: Извезен чвор вредности

en: _Grid size
sr_RS: _Величина мреже

en: S_how grid
sr_RS: Прикажи _мрежу

en: _Snap to grid
sr_RS: Прилепи на _мрежу

en: Grid
sr_RS: Мрежа

en: Snap to _frame
sr_RS: Прилепи на _кадар

en: Not yet implemented!
sr_RS: Још увек није примењено!

en: _FPS
sr_RS: _Кадрова у секунди

en: <b>General settings</b>
sr_RS: <b>Општа подешавања</b>

en: _Begin time
sr_RS: _Почетак

en: _End time
sr_RS: _Крај

en: <b>Time settings</b>
sr_RS: <b>Подешавања времена</b>
