Synfig UI - en to tr translation catalogue (742 entries)

en: 2D vector animation studio
tr: 2 boyutlu vektör canlandırma stüdyosu

en: Create and edit 2D animations and compositions
tr: 2B animasyonlar ve kompozisyonlar oluşturun ve düzenleyin

en: Synfig Studio is a free and open-source 2D animation software, designed as powerful industrial-strength solution for creating film-quality animation using a vector and bitmap artwork. It eliminates the need to create animation frame-by frame, allowing you to produce 2D animation of a higher quality with fewer people and resources.
tr: Synfig Studio, ücretsiz ve açık kaynak 2B animasyon yazılımıdır, vektör ve bitmap eserlerini kullanarak film kalitesinde animasyonlar hazırlamak için güçlü endüstriyel bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

en: Features:
tr: Özellikler:

en: Can manipulate vector and bitmap artwork
tr: Vektör ve biteşlem çizimlerini hareketlendirebilir.

en: Full-featured bone system
tr: Tam özellikli kemik sistemi

en: Sound support
tr: Ses desteği

en: Linking data on file- or parameter-level
tr: Verileri dosya ya da değişken seviyesinde bağlama

en: Automatic animation using mathematical functions
tr: Matematiksel işlevleri kullanarak otomatik canlandırma

en: Synfig Studio workspace
tr: Synfig Studio Çalışma Alanı

en: enable
tr: Aktif

en: Add Skeleton (Simple)
tr: İskelet Ekle (Basit)

en: Unhide All Layers
tr: Bütün Katmanları Göster

en: Pressure
tr: Basınç

en: The pressure reported by the tablet, between 0.0 and 1.0. If you use the mouse, it will be 0.5 when a button is pressed and 0.0 otherwise.
tr: Tablet tarafından bildirilen baskı 0.0 ve 1.0 arasında. Fare kullanmak isterseniz, tuş basıldığında 0.5 ve bırakıldığında 0.0 olacak.

en: Random
tr: Rastgele

en: Stroke
tr: Çizgi

en: Direction
tr: Yön

en: Custom
tr: Özel

en: Opacity
tr: Matlık

en: 0 means brush is transparent, 1 fully visible
    (also known as alpha or opacity)
tr: 0, fırçanın taransparan olması  demekken 1 ise tamamı gözükecek anlamındadır.

en: Opacity multiply
tr: çoklu matlık

en: Tracking noise
tr: izlenen ses

en: Save color
tr: Rengi Kaydet

en: When selecting a brush, the color can be restored to the color that the brush was saved with.
     0.0 do not modify the active color when selecting this brush
     0.5 change active color towards brush color
     1.0 set the active color to the brush color when selected
tr: Bir fırça seçildiğinde, renk fırçanın kayıtlı olduğu renge dönüştürülebilir.
    Bu fırça seçili olduğunda 0.0 değeri aktif rengi değiştirmez.
    0.5 değeri aktif rengi fırça rengine değiştirir
    1.0 değeri aktif rengi seçili fırça rengine ayarlar.

en: Eraser
tr: Silgi

en: Elliptical dab: angle
tr: Eliptik dab: açı

en: Direction filter
tr: filtre yönü

en: Lock alpha
tr: alfayı kilitle

en: Add a New Set
tr: Yeni bir ayar ekle

en: Unnamed Set
tr: Adsız Ayar

en: Add New Keyframe
tr: Yeni film karesi ekle

en: Keyframe Properties
tr: Film karesi özellikleri

en: Toggle Keyframe
tr: Hızlı Anahtar kare

en: Set Keyframe Description
tr: Anahtar kare tanımı ayarı

en: Increase Amount
tr: Görünürlüğü artır

en: Decrease Amount
tr: Görünürlüğü azalt

en: Select All Child Layers
tr: bütün alt tabakaları seçer

en: Paste
tr: yapıştır

en: Index %d
tr: İndeks %d

en: Text Paragraph
tr: Metin Paragarafı

en: Enter text here:
tr: Metni buraya giriniz:

en: <Group>
tr: Grup

en: <No Image Selected>
tr: resim seçilmedi

en: No Parent
tr: Üst kök yok

en: Visit the Synfig website
tr: synfig web sitesini ziyaret et

en: Original developers:
tr: Orjinal geliştiriciler

en: Contributors:
tr: Katkı sağlayanlar

en: 
    Development version:
    %s
tr: 
    \n
    Geliştrilen sürüm:\n
    %s\n

en: Built with:
tr: Birlikte kur

en: ETL %s
tr: ETL %s\n

en: Synfig library %d
tr: Synfig Kütüphanesi %d\n

en: Using:
tr: Kullan:

en: Synfig %s
tr: synfig%s

en: Options
tr: Seçenekler

en: Not yet implemented
tr: Henüz çalıştırılmadı

en: Canvas Properties
tr: Çizim tahtası Özellikleri

en: Canvas Info
tr: Çizim tahtası bilgisi

en: <b>Canvas Info</b>
tr: <b>Çizim tahtası Özellikleri</b>

en: _Name
tr: _İsim

en: _Description
tr: _Tanımlama

en: Properties
tr: Özellikler

en: Edit Canvas Properties
tr: Çizim tahtası özelliklerini düzenle

en: Colors
tr: Renkler

en: Set as Outline
tr: Taslağı Ayarla

en: Set as Fill
tr: Dolgu rengi olarak ayarla

en: Custom Video Codec
tr: Genel Video Kodeği

en: write your video codec here
tr: Video kododeğinizi buraya yazın

en: H.263+ / H.263-1998 / H.263 version 2
tr: H.263+ / H.263-1998 / H.263 sürüm 2

en: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (LossLess)
tr: H.264 / AVC / MPEG-4 AVC (daha az kayıp)

en: MJPEG (Motion JPEG)
tr: MJPEG (Hareketli Jpeg)

en: raw MPEG-1 video
tr: İşlenmemiş MPEG-1 video

en: raw MPEG-2 video
tr: İşlenmemiş MPEG-2 video

en: Windows Media Video 7
tr: Windows video meyda 7

en: Windows Media Video 8
tr: Windows video meyda 8

en: FFmpeg parameters
tr: FFmpeg parametreleri

en: Available Video Codecs:
tr: Mevcut Video Kodekleri:

en: Video Bit Rate:
tr: Video  Bit Hızı:

en: Gradient Editor
tr: Renk geçişleri düzenleyicisi

en: Set as Default
tr: Varsayılan olarak ayarla

en: Input Dialog
tr: Girdi Ekranı

en: Cancel
tr: İptal

en: OK
tr: Tamam

en: Disabled
tr: Pasif

en: Screen
tr: Ekran

en: Window
tr: Pencere

en: Keyframe Dialog
tr: Film karesi pencesi

en: Description:
tr: Tanım:

en: Preview
tr: Önizleme

en: Document
tr: Belge

en: Units
tr: Üniteler/birimler

en: Timestamp
tr: Tarih bilgisi

en: Pixels
tr: Piksel

en: Points
tr: Nokta

en: Inches
tr: İnç

en: Meters
tr: Metre

en: Centimeters
tr: Santimetre

en: Millimeters
tr: Milimetre

en: Unit System
tr: Ünite Sistemi

en: Recent Files
tr: Son Kullanılanlar

en: Brush Presets Path
tr: Önceden ayarlı fırça yolu

en: New Canvas
tr: Yeni Tuval

en: File name prefix for the new created document
tr: Yeni oluşturulmuş belgenin Dosya adı öneki

en: Frames per second of the new created document
tr: Yeni oluşturulmuş belgenin saniye başına kare yakalama hızı

en: Size
tr: Boyut

en: Width
tr: Genişlik

en: Width in pixels of the new created document
tr: Yeni oluşturulmuş belgenin piksel genişliği

en: 4096x3112 Full Aperture 4K
tr: 4096x3112 ful açıklık 4K

en: 2048x1556 Full Aperture Native 2K
tr: 2048x1556 tam açıklık doğal  2K

en: 1280x720  HDTV 720p
tr: 1280x720 HDTV 720p

en: 720x576   DVD PAL
tr: 720x576 DVD PAL

en: 720x480   DVD NTSC
tr: 720x480 DVD NTSC

en: 720x540   Web 720x
tr: 720x540 Web 720x

en: 720x405   Web 720x HD
tr: 720x405 Web 720x HD

en: 640x480   Web 640x
tr: 640x480 Web 640x

en: 640x360   Web 640x HD
tr: 640x360 Web 640x HD

en: 480x360   Web 480x
tr: 480x360 Web 480x

en: 480x270   Web 480x HD
tr: 480x270 Web 480x HD

en: 360x270   Web 360x
tr: 360x270 Web 360x

en: 360x203   Web 360x HD
tr: 360x203 Web 360x HD

en: Image
tr: Resim

en: Other
tr: Diğer

en: Choose...
tr: Seç...

en: Action
tr: Eylem

en: Image Sequence Separator String
tr: String Resim Sıra Ayıracısı

en: Default
tr: Varsayılan

en: System Language
tr: Sistem Dili

en: Name
tr: İsim

en: Value
tr: Değer

en: Custom Size
tr: Genel Boyut

en: Custom fps
tr: Genel fps

en: Sound Select
tr: Ses Seç

en: Sound Parameters
tr: Ses Parametreleri

en: <b>Sound Parameters</b>
tr: <b>Ses Parametreleri</b>

en: _Sound File
tr: _Ses Dosyası

en: Time _Offset
tr: Zaman _Farkı

en: Sprite sheet parameters
tr: Sayfa parametrelerini ayır

en: Offset X:
tr: O

en: Direction:
tr: Yön

en: Rows:
tr: Satırlar

en: Columns:
tr: Sütunlar

en: Target Parameters
tr: Hedef Parametreler

en: Restore Defaults
tr: Varsayılan hale getir

en: Waypoint Editor
tr: Ara nokta Editörü

en: Ok
tr: Tamam

en: Seek to begin
tr: Başlangıca ayarla

en: Seek to previous keyframe
tr: Önceki anahtar kareye ayarla

en: Seek to previous frame
tr: Önceki kareye ayarla

en: Play
tr: Oynat

en: Pause
tr: Durdur

en: Seek to next frame
tr: Gelecek kareye ayarla

en: Seek to next keyframe
tr: Gelecek anahtar kareye ayarla

en: Seek to end
tr: Sona ayarla

en: Loop
tr: Döngü

en: Disable JACK
tr: JACK pasifleştir

en: Unlock past keyframe
tr: Geçen anahtar karenin kilidini aç

en: Unlock future keyframe
tr: Gelecek anahtar karenin kilitini aç

en: Increase Resolution
tr: Çözünürlüğü arttır

en: Increase Display Resolution
tr: Görünür Çözünürlüğu Artır

en: Decrease Resolution
tr: Çözünürlüğü azalt

en: Decrease Display Resolution
tr: Görünür Çözünürlüğü Azalt

en: Low Res
tr: Düşük Çözünürlük

en: Use Low Resolution when enabled
tr: Uygun olduğunda Düşük çözünürlük Kullan

en: Zoom In
tr: Büyütme

en: Zoom Out
tr: Küçültme

en: Zoom to Fit
tr: Uygun Büyütme

en: Zoom to 100%
tr: % 100 Büyütme

en: Tool Options
tr: Araç Çubuğu

en: This tool has no options
tr: Bu araç herhangi bir seçeneğe sahip değil

en: Canvas Browser
tr: Çizim tahtası Listesi

en: Library
tr: Kütüphane

en: Graphs
tr: Grafikler

en: History
tr: Geri alma Geçmişi

en: Clear Undo Stack
tr: Geri alma geçmişini temizle

en: Clear the undo stack
tr: Geri alma geçmişini bellekten temizle

en: Clear Redo Stack
tr: İleri alma geçmişini temizle

en: Clear the redo stack
tr: İleri alma geçmişini bellekten temizle

en: Clear Undo and Redo Stacks
tr: İleri ve geri alma geçmişlerini temizle

en: Clear the undo and redo stacks
tr: İleri ve geri alma geçmişlerini belllekten temizle

en: Undo
tr: Geri al

en: Undo the previous action
tr: Bir önceki eylemi geri al

en: Redo
tr: İleri al

en: Redo the previously undone action
tr: Önceden silinmiş eylemi geri al

en: Jump
tr: Atla

en: (JMP)
tr: (assembly de sıçrama komutu)

en: Clear History
tr: Geçmişi Temizle

en: You will not be able to undo any changes that you have made! Are you sure you want to clear the undo stack?
tr: Yapmış olduğunuz değişiklikleri geri alamayacaksınız. Geri almamak üzere yığını temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: Clear
tr: Temizle

en: Info
tr: Bilgi

en: Stop
tr: Dur

en: Keyframes
tr: Film kareleri

en: Sets
tr: Ayarlar

en: Layers
tr: Katmanlar

en: Layer Ops
tr: Katman Özellikleri

en: New Layer
tr: Yeni Katman

en: Canvas MetaData
tr: Çizim tahtası MetaData'sı

en: Add new MetaData entry
tr: Yeni MetaData girişi  Ekle

en: Add a new MetaData entry to the canvas
tr: Tuvale yeni bir metaveri girişi ekle

en: Remove selected MetaData entry
tr: Seçili metaveri girişini kaldır

en: Remove the selected MetaData entry
tr: Bilinen seçili metaveri girişini kaldır

en: New Metadata entry
tr: Yeni metaveri girişi

en: Key Name:
tr: Anahtar adı

en: Navigator
tr: Ön izleme paneli

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Close
tr: Kapat

en: Warning
tr: Uyarı

en: Please choose an audio file
tr: Lütfen bir ses dosyası seçin

en: Time Track
tr: Süre takibi

en: Timetrack
tr: Süre takibi

en: Toolbox
tr: Araç kutusu

en: Dock Panel
tr: Sürükleme Paneli

en: Synfig Studio
tr: Synfig Stüdyo

en: Palette Browser
tr: Renk Panosu listesi

en: Palette Editor
tr: Renk panosu editörü

en: Add Color
tr: Renk ekle

en: Add current outline color
    to the palette
tr: Mevcut taslak rengini palete ekle

en: Save palette
tr: Paleti Kaydet

en: Save the current palette
tr: Mevcut paleti Kaydet

en: Open a palette
tr: Palet aç

en: Open a saved palette
tr: Kayıtlı bir paleti aç

en: Load default
tr: Varsayılanı yükle

en: Load default palette
tr: Varsayılan paleti yükle

en: Please choose a file name
tr: Lütfen bir dosya adı seçin

en: A file named "%s" already exists. Do you want to replace it?
tr: "%s" isimli bir dosya zaten var. Değiştirmeyi ister misin?

en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
tr:  "%s" isimli dosya zaten var. Üzerine içerikler yazılarak değiştirilecektir.

en: Use Another Name…
tr: Başka bir isim kullanın...

en: Replace
tr: Değiştir

en: Please select a palette file
tr: Lütfen bir palet dosya adı seçin

en: Unable to open file
tr: Dosya açılamıyor

en: NewSpline
tr: Yeni Yol

en: Name:
tr: Ad:

en: Create a region layer
tr: Bölge katmanı oluştur

en: Create a gradient layer
tr: Renk geçişi katmanı oluştur

en: Blend Method:
tr: Dalg

en: Brush Size:
tr: Fırça Boyutu:

en: Auto Export
tr: Otomatik Dışa Aktar

en: New Spline
tr: Yeni Yol

en:  Gradient
tr: Renk Geçişi

en: Unable to create Gradient layer
tr: Renk geçişi katmanı oluşturalamıyor

en: Skeleton Layer
tr: İskelet Katmanı

en: Brush Tool
tr: Fırça Aracı

en: brush image
tr: Resmi Fırçala

en: Circle Tool
tr: Daire Aracı

en: Invert
tr: Tersine Çevir

en: Linear
tr: Doğrusal

en: New Circle
tr: Yeni Daire

en: Draw Tool
tr: Çizim Aracı

en: Min Width:
tr: En düşük Genişlik

en: Width Max Error:
tr: En büyük genişlik hatası:

en: Auto Loop
tr: Otomatik döngü

en: Auto Extend
tr: Otomatik genişleme

en: Unable to insert item
tr: Nesneye ekleme yapılamıyor

en: Fill Stroke
tr: Çizgiyi doldur

en: Eyedrop Tool
tr: Kırmızı Göz Aracı

en: No layer here
tr: Buraya katman oluşturamazsınız

en: Unable to set layer color
tr: Katman rengi ayarlanamıyor

en: Gradient Tool
tr: Renk Geçiş Aracı

en: Create a linear gradient
tr: Doğrusal renk geçişi oluştur

en: Create a radial gradient
tr: Radyal renk geçişi oluştur

en: Create a conical gradient
tr: Konik renk geçişi oluştur

en: Create a spiral gradient
tr: Sarmal renk geçişi oluştur

en: New Gradient
tr: Yeni Renk Geçişi

en: Cutout Tool
tr: Kesierek Şekil Veren Araç

en: Mask
tr: Maske

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Mirror Tool
tr: Ayna Aracı

en: Transform Tool
tr: Dönüştürme Aracı

en: Ctrl to rotate
tr: Döndürmek için CTRL

en: Alt to scale
tr: Ölçeklendirmek için ALT

en: Polygon Tool
tr: Çokgen Aracı

en: Create a polygon layer
tr: Çokgen katman oluştur

en: Make Polygon
tr: Çokgen oluştur

en: Clear current Polygon
tr: Aktif çokgeni sil

en: New Polygon
tr: Yeni Çokgen

en: Unable to create Polygon layer
tr: Çokgen katmanı oluşturulamıyor

en: Rectangle Tool
tr: Dikdötgen Aracı

en: Create a rectangle layer
tr: Dikdörtgen katmanı oluştur

en: Brush size
tr: Fırça büyüklüğü

en: New Rectangle
tr: Yeni Dikdörtgen

en: Rotate Tool
tr: Döndürme Aracı

en: Allow Scale
tr: Ölçeklendirmeye izin ver

en: Scale Tool
tr: Ölçeklendirme Aracı

en: Save Sketch
tr: Karalamayı Kaydet

en: Unable to save sketch
tr: Karalama kaydedilmiyor

en: Load Sketch
tr: Karalamayı Yükle

en: Unable to load sketch
tr: Karalama Yüklenemiyor

en: Sketch Tool
tr: Karalama Aracı

en: Show Sketch
tr: Karalamayı Göster

en: Clear Sketch
tr: Karalamayı Temizle

en: Save Sketch As...
tr: Karalamayı olarak kaydet

en: Open a Sketch
tr: Bir Karalama Aç

en: Star Tool
tr: Yıldız Aracı

en: Create a star layer
tr: Yıldız Katmanı oluştur

en: Star Points:
tr: Yıldız noktaları:

en: Regular Polygon
tr: Düzgün Çokgen

en: Inner Width:
tr: İç Genişlik:

en: Inner Tangent:
tr: İç Tanjant:

en: Outer Width:
tr: Dış Genişlik:

en: Outer Tangent:
tr: Dış Tanjant:

en: New Star
tr: Yeni Yıldız

en: Unable to create Star layer
tr: Yıldız katmanı oluşturalamıyor

en: Text Tool
tr: Metin Aracı

en: Create a text layer
tr: Metin katmanı oluştur

en: Multiline Text
tr: Çok satırlı metin

en: Size:
tr: Boyut:

en: Orientation:
tr: Yönlendirme:

en: Family:
tr: Aile:

en: New Text
tr: Yeni Metin

en: Input text
tr: Giriş metni

en: Text:
tr: Metin:

en: Width Tool
tr: Genişlik Aracı:

en: Growth:
tr: Büyüme:

en: Sketch Width
tr: Karalama Genişliği

en: Canvas
tr: Tuval

en: [Unnamed]
tr: [isimsiz]

en: Type
tr: Tip

en: ValueBase
tr: Temel değer

en: Canvases
tr: Tuvaller

en: ValueBase Nodes
tr: Temel değer kökleri

en: Time
tr: Zaman

en: Length
tr: Genişlik

en: Description
tr: Tanım

en: Unable to find Keyframe in table
tr: Tablo içinde anahtar kare bulunamıyor

en: There are no keyframes in this canvas
tr: Tuval içinde anahtar kare yok

en: Z Depth
tr: Z Derinlik

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Layer
tr: Katman

en: Set Layer Parameters
tr: Katman Parametrelerini Ayarla

en: Unable to set all layer parameters.
tr: Katman parametrelerinin tümü ayarlanamıyor

en: Icon
tr: ikon

en: Move Layers
tr: Katmanları hareket ettir

en: Key
tr: Anahtar

en: Data
tr: Veri

en: <None>
tr: <hiçbiri>

en: Other...
tr: Diğerleri

en: Choose canvas
tr: Tuval seç

en: Canvas Name:
tr: Tuval Adı:

en: Choose
tr: Seç

en: No canvas name was specified
tr: Özel isimler tuval adı olamaz.

en: (Exception Thrown) Error selecting canvas:
tr: (Kural dışı durum oluştu) Tuval seçiminde Hata:

en: Unknown Exception
tr: Bilinmeyen Kural Dışı Durum

en: Red
tr: Kırmızı

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Alpha
tr: Alfa

en: Change animation curve
tr: Canlandırma eğrisini değiştir.

en: Outline Color
tr: Dış Renk

en: Fill Color
tr: Dolgu Rengi

en: Swap Fill and
    Outline Colors
tr: İç ve Dış
    Renkleri Değiştir

en: Reset Colors to Black and White
tr: Renkleri Siyah ve Beyaza Sıfırla

en: Brush Preview
tr: Fırça Önizleme

en: Increase brush size
tr: Fırça boyutunu arttır

en: Decrease brush size
tr: Fırça boyutunu azalt

en: Brush Size
tr: Fırça boyutu

en: Default Gradient
tr: Varsayılan Renk Geçişi

en: Please choose an image file
tr: Lütfen bir resim dosyası seçin

en: Please choose a file
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: Delta set not allowed
tr: Deltayı izin verilemez ayarla

en: Click and drag keyframes
tr: Anahtar kareleri tıkla ve sürükle

en: No name
tr: isim yok

en: (Non-static value)
tr: (Durağan-olmayan-değer)

en: Constant
tr: Sabit

en: _Value
tr: _Değer

en: _Time
tr: _Zaman

en: TCB Parameters
tr: TCN Parametreleri

en: <b>TCB Parameter</b>
tr: <b>TCB Parametreleri</b>

en: Out:
tr: Çıkış:

en: In:
tr: Giriş:

en: _File
tr: _Dosya

en: Open Recent
tr: Son Kullanılanları Aç

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: Low-Res Pixel Size
tr: Düşük-Çözünürlükte nokta boyutu

en: _Canvas
tr: _Tuval

en: _Layer
tr: _Katman

en: _Window
tr: _Pencere

en: _Arrange
tr: _Sırala

en: Work_space
tr: Çalışma_alanı

en: _Help
tr: _Yardım

en: Import...
tr: İçe aktar...

en: Preview...
tr: Önizleme...

en: Close Document
tr: Belgeyi kapat

en: Select All Layers
tr: Bütün katmanları seç

en: Unselect All Layers
tr: Bütün katmanlardan seçimi kaldır

en: Input Devices...
tr: Giriş Aygıtları...

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Menubar
tr: Menü çubuğu

en: Toolbar
tr: Araç Çubuğu

en: Set Low-Res pixel size to %d
tr: Düşük çözünürlüklü noktayı-pixel %d olarak ayarla

en: Toggle Grid Show
tr: Hızlı Izgara Göster

en: Toggle Grid Snap
tr: Hızlı Izgaraya Yasla

en: Toggle Guide Show
tr: Hızlı Klavuz Göster

en: Toggle Guide Snap
tr: Hızlı Kılavuza Yasla

en: Toggle Low-Res
tr: Hızlı Düşük-Çöz

en: Decrease Low-Res Pixel Size
tr: Düşük çözünürlüklü nokta-pixsel boyutunu azalt

en: Seek to Next Keyframe
tr: Gelecek anahtar kareye ayarla

en: Seek to previous Keyframe
tr: Önceki anahtar kareye ayarla

en: Seek to Next Frame
tr: Sonraki kareye ayarla

en: Seek to Previous Frame
tr: Önceki kareye ayarla

en: Seek Forward
tr: İleriye ayarla

en: Seek Backward
tr: Geriye ayarla

en: Seek to Begin
tr: Aramaya başlamak

en: Seek to End
tr: Aramayi Sonlandırma

en: Properties...
tr: Özellikler...

en: Options...
tr: Seçenekleri...

en: Increase Layer Amount
tr: Katman sayısını arttır

en: Decrease Layer Amount
tr: Katman sayısını azalt

en: Animating
tr: Animasyon

en: Preview Dialog
tr: İletişim Kutusu Önizlemesi

en: Failed to initialize synfig!
tr: Synfig başlatılırken çalışmadı

en: Loading Basic Settings...
tr: Temel Ayarlar Yükleniyor...

en: Loading Plugins...
tr: Eklentiler Yükleniyor...

en: Init UI Manager...
tr: Grafik Arayüzü Yöneticisi Başlatılıyor...

en: Init Dock Manager...
tr: Rıhtım yöneticisi başlatılıyor...

en: Init State Manager...
tr: Durum Yöneticisi Başlatılıyor...

en: Init Main Window...
tr: Ana Pencere Başlatılıyor...

en: Init Toolbox...
tr: Araç Kutusu başlatılıyor...

en: Init About Dialog...
tr: Hakkında İletişim Kutusu başlatılıyor...

en: Init Tool Options...
tr: Araç Seçenekleri başlatılıyor...

en: Init History...
tr: Geçmiş başlatılıyor...

en: Init Canvases...
tr: Tuvaller başlatılıyor...

en: Init Keyframes...
tr: Anahtar kareler başlatılıyor...

en: Init Layers...
tr: Katmanlar başlatılıyor...

en: Init Parameters...
tr: Parametreler başlatılıyor...

en: Init MetaData...
tr: MetaVeriler başlatılıyor...

en: Init Library...
tr: Kütüphane başlatılıyor...

en: Init Info...
tr: Bilgi başlatılıyor...

en: Init Timetrack...
tr: Zaman çubuğu başlatılıyor...

en: Init Curve Editor...
tr: Eğri editörü başlatılıyor...

en: Init Layer Sets...
tr: Katman Ayarları Başlatılıyor...

en: Init Color Dialog...
tr: Renk İletişim Kutusu başlatılıyor...

en: Init Gradient Dialog...
tr: Renk Geçişi İletişim Kutusu Başlatılıyor...

en: Init Setup Dialog...
tr: Kurulum İletişim Kutusu başlatılıyor...

en: Init Input Dialog...
tr: Girdi İletişim Kutusu Başlatılıyor...

en: Init auto recovery...
tr: Otomatik Kurtarma Başlatılıyor...

en: Loading Settings...
tr: Ayarlar yükleniyor...

en: Init Tools...
tr: Araçlar başlatılıyor...

en: Checking auto-recover...
tr: Otomatik kurtarma kontrol ediliyor...

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Recover
tr: Kurtar

en: Thanks
tr: Teşekkürler

en: Loading files...
tr: Dosyalar yükleniyor...

en: Done.
tr: Bitti...

en: Got it
tr: Tamamdır

en: Quit Request
tr: İstekten Çık

en: Quit Request sent
tr: Gönderilen istekten çık

en: All Files (*.*)
tr: Bütün dosyalar (*.*)

en: Import
tr: İçe aktar

en: All supported files
tr: Desteklenen bütün dosyalar

en: Synfig files (*.sif, *.sifz)
tr: Synfig dosyaları (*.sif, *.sifz)

en: Images (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)
tr: Resimler (*.png, *.jpeg, *.bmp, *.svg)

en: Audio (*.ogg, *.mp3, *.wav)
tr: Ses (*.ogg, *.mp3, *.wav)

en: Any files
tr: Herhangi bir dosya

en: Load
tr: Yükleme

en: Synfig palette files (*.spal)
tr: Synfig palet dosyaları (*.spal)

en: Images and sequence files (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)
tr: Resimler ve sıralı dosyalar (*.png, *.jpg, *.jpeg, *.bmp, *.svg, *.lst)

en: Open history
tr: Geçmişi aç

en: Open
tr: Aç

en: Synfig files (*.sif, *.sifz, *.sfg)
tr: Synfig dosyaları (*.sif, *.sifz, *.sfg)

en: and older
tr: ve daha eski

en: File Format Version:
tr: Dosya Biçim Versiyonu:

en: Feature not available
tr: Özellik geçerli değil

en: Sorry, this feature has not yet been implemented.
tr: Üzgümüm,bu özellik henüz uygulanmadı.

en: Documentation
tr: Dökümantasyan

en: Help
tr: Yardım

en: Unable to open container "%s"
tr: "%s" kapsayıcı açılamadı

en: Unable to load "%s":
tr:  "%s" yüklenemedi:

en: Unable to create instance for "%s"
tr: "%s nin örneği oluşturulamadı

en: Uncaught error on file open (BUG)
tr: Dosya açarken hata yakalanamadı (BUG)

en: Please select a file
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: History entry #
tr: Giriş Tarihi #

en: Select one of previous versions of file
tr: Önceki dosya versiyonlarından birini seçin

en: ERROR
tr: HATA

en: Feature not yet implemented
tr: Özellik henüz çalıştırılmadı

en: Canvas View
tr: Tuval Görünümü

en: Enable JACK
tr: JACK özelliğini aktif et

en: Moves the time window
tr: Zaman penceresi hareket eder

en: Turn on animate editing mode
tr: Animasyon düzenlemeyi aç

en: Toggle timebar
tr: Hızlı zaman çubuğu

en: Current time
tr: Şuanki zaman

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh workarea
tr: Çalışma alanını yenile

en: Stop current operation
tr: Şuanki işlemi durdur

en: Show Grid
tr: Izgarayı Göster

en: Snap to Grid
tr: Izgaraya yasla

en: Show Guides
tr: Kılavuzu Göster

en: Snap to Guides
tr: Kılavuzlara yasla

en: Save
tr: Kaydet

en: Save As...
tr: Olarak Kaydet...

en: Export
tr: Dışarı Aktar

en: Save All
tr: Tümünü Kaydet

en: Quit
tr: Çık

en: Preview Window
tr: Pencere Önizlemesi

en: Use Low-Res
tr: Daha düşük çözünürlüğü kullan

en: Zoom In on Timeline
tr: Zaman çizelgesi üzerinde yaklaş

en: Zoom Out on Timeline
tr: Zaman çizelgesi üzerinde uzaklaş

en: Select All Children
tr: Bütün alt kökleri seç

en: Turn off animate editing mode
tr: Animasyon düzenlemeyi kapa

en: Unlock future keyframes
tr: Gelecek anahtar karelerin kilidini aç

en: Lock future keyframes
tr: Gelecek anahtar kareleri kilitle

en: Unlock past keyframes
tr: Önceki anahtar karelerin kilidini aç

en: _Jump To
tr: _Atla

en: _Duplicate
tr: _Çift

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _In
tr: _İçeri

en: _Out
tr: _Dışarı

en: _Constant
tr: _Sabit

en: _Linear
tr: _Doğrusal

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: Are you sure you want to disable JACK synchronization?
tr: JACK eş zamanlamasını pasif hale getirmek istediğinize emin misiniz?

en: The JACK server will remain running.
tr: JACK sunucusu çalıştırmayı devam ettirecek

en: Are you sure you want to enable JACK synchronization?
tr: JACK eş zamanlamasını aktif hale getirmek istediğinize emin misiniz?

en: This operation will launch a JACK server, if it isn't started yet.
tr: Bu işlem, henüz başlatılmadıysa bir JACK sunucusu çalıştırılacak.

en: Bool
tr: Mantıksal

en: Integer
tr: Tamsayı

en: Angle
tr: Açı

en: Real
tr: Gerçel

en: Vector
tr: Vektör

en: Color
tr: Renk

en: List
tr: liste

en: Gradient
tr: Renk Geçişi

en: Fill Tool
tr: Dolum Aracı

en: Zoom Tool
tr: Yaklaşma Aracı

en: Reset Colors
tr: Renkleri Sıfırla

en: Swap Colors
tr: Renkleri Değiştir

en: ValueNode
tr: DeğerKökü

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: About
tr: Hakkında

en: Blur Layer
tr: Bulanık Katman

en: Motion Blur Layer
tr: Hareket Bulanık Katmanı

en: Radial Blur Layer
tr: Radyal Bulanık Katmanı

en: Simple Circle Layer
tr: Basit Daire Katmanı

en: Color Correct Layer
tr: Renk Doğrulama Katmanı

en: Circle Layer
tr: Daire Katmanı

en: Outline Layer
tr: Çerçeve Katmanı

en: Advanced Outline Layer
tr: Gelişmiş Çerçeve Katmanı

en: Polygon Layer
tr: Çokgen Katmanı

en: Rectangle Layer
tr: Dikdörtgen Katmanı

en: Region Layer
tr: Bölge Katmanı

en: Star Layer
tr: Yıldız Katmanı

en: Conical Gradient Layer
tr: Konik Renk Geçiş Katmanı

en: Curve Gradient Layer
tr: Eğri Renk Geçiş Katmanı

en: Noise Gradient Layer
tr: Ses Geçiş Katmanı

en: Linear Gradient Layer
tr: Doğrusal Renk Geçiş Katmanı

en: Radial Gradient Layer
tr: Radyal Renk Geçiş Katmanı

en: Spiral Gradient Layer
tr: Sarmal Renk Geçiş Katmanı

en: Duplicate Layer
tr: Çift Katman

en: Import Image Layer
tr: Resim Katmanı İçe Aktar

en: Group Layer
tr: Grup Katmanı

en: Super Sample Layer
tr: Süper Örnek Katman

en: Sound Layer
tr: Ses Katmanı

en: Switch Layer
tr: Anahtar Katman

en: Text Layer
tr: Metin Katmanı

en: Time Loop Layer
tr: Zaman Döngüsü Katmanı

en: XOR Pattern Layer
tr: XOR Desen Katmanı

en: Bevel Layer
tr: Eğim Katmanı

en: Shade Layer
tr: Renk Tonu Katmanı

en: Rotate Layer
tr: Döndürme Katmanı

en: Translate Layer
tr: Dönüştürme Katmanı

en: Scale Layer
tr: Ölçeklendirme Katmanı

en: Info Tool
tr: Bilgi Katmanı

en: Set
tr: Ayar

en: Hide Grid
tr: Izgarayı Gizle

en: Enable Grid Snap
tr: Izgaraya Yaslayı Aktifleştir

en: Disable Grid Snap
tr: Izgaraya Yaslayı Pasifleştir

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Group
tr: Grup

en: MetaData
tr: MetaVeri

en: Palette
tr: Renk Panosu

en: Past keyframes unlocked
tr: Önceki anahtar kareleri kilitsiz

en: Past keyframes locked
tr: Önceki anahtar kareler kilitli

en: Future keyframes unlocked
tr: Gelecek anahtar kareler kilitsiz

en: Future keyframes locked
tr: Gelecek anahtar kareler kilitli

en: Animate Mode Off
tr: Animasyon Durumu Kapalı

en: Animate Mode On
tr: Animasyon Durumu Açık

en: Seek to Previous Keyframe
tr: Önceki anahtar kareyi ayarla

en: Seek to Next frame
tr: Sonraki kareyi ayarla

en: Animate Loop
tr: Animasyon Döngüsü

en: Add Layer to Set
tr: Gruba Katman Ekle

en: Remove Layer from Set
tr: Gruptan Katmanı Kaldır

en: Set Layer Description
tr: Katman Tanımını Ayarla

en: Export Value Node
tr: Değer Kökü Dışarı Aktar

en: Unexport Value Node
tr: İhraç Edilmemiş Değer Kökü

en: Toggle show grid
tr: Hızlı ızgara göster

en: Toggle snap grid
tr: Hızlı Izgara Yasla

en: Toggle show guide
tr: Hızlı kılavuz göster

en: Toggle snap guide
tr: Hızlı kılavuz yasla

en: Linked
tr: Bağlı

en: Unlinked
tr: Bağsız

en: Unable to save to '%s'
tr:  '%s' kaydedilemiyor

en: Unknown extension
tr: Bilinmeyen uzantı

en: Sure
tr: Emin

en: The animation is currently playing so the window cannot be closed.
tr: Animasyon şu an oynatılıyor fakat pencere kapatılamadı.

en: Thanks!
tr: Teşekkürler!

en: Save changes to document "%s" before closing?
tr:  "%s" adlı belgeyi kapatmadan önce değişiklikler kaydedilsin mi?

en: If you don't save, changes from the last time you saved will be permanently lost.
tr: Kaydetmezseniz, son zamandan bu yana yapılan değişiklikler kalıcı olarak kaybedilecektir.

en: Close without Saving
tr: Kaydetmeden kapat

en: Name:
tr: İsim:

en: Set width to zero
tr: Genişliği sıfıra ayarla

en: Set width to default
tr: Genişliği varsayılana ayarla

en: Apply
tr: Ekle

en: Synfig Animation
tr: Synfig Animasyon

en: synfig studio is already running
tr: synfig studio zaten çalışıyor

en: the existing process will be used
tr: Varolan işlem kullanılacak

en: synfig studio -- starting up application...
tr: synfig studio -- uygulama çalıştırılıyor

en: Show Menubar
tr: Menü Çubuğunu Göster

note: TRANSLATORS:         | Help menu entry:              | A wiki page: |
en: Tutorials
tr: Kullanıcı Kılavuzu

en: /Category:Tutorials
tr: /Kategori:Eğitmenler

en: Reference
tr: Referans

en: /Category:Reference
tr: /Category:Referans

en: Frequently Asked Questions
tr: Sıkça Sorulan Sorular

en: /FAQ
tr: /Sıkça Sorular Sorular

en: Get Support
tr: Destek Al

en: About Synfig Studio
tr: Synfig Studio Hakkında

en: One Moment, Please...
tr: Lütfen bir dakika...

en: Working...
tr: Çalışıyor...

en: Error: No Python 3 binary found.
    
    Hint: You can set SYNFIG_PYTHON_BINARY environment variable pointing at your custom python installation.
tr: hata: Python 3 ikili kodu bulunamadı.İpucu: Python yüklemesini yaptığınız noktada SYNFIG_PYTHON_BINARY ortam değişkenini ayarlayabilirsiniz.

en: Image _Aspect
tr: Resim_En_Boy

en: Image _Width
tr: Resim_Genişlik

en: Image _Height
tr: Resim_Yükseklik

en: Link width and height
tr: Genişlik ve yüksekliği bağla

en: Unlink width and height
tr: Genişlik ve yüksekliğin bağını çöz

en: Link x and y resolution
tr: x ve y çözünürlüğünü bağla

en: Unlink x and y resolution
tr: x ve y çözünürlüğünün bağını çöz

en: Image Size
tr: Resim Boyutu

en: <b>Image Size</b>
tr: <b>Resim Boyutu</b>

en: _Width
tr: _Genişlik

en: _Height
tr: _Yükseklik

en: _XRes
tr: _XÇöz

en: _YRes
tr: _YÇöz

en: _Physical Width
tr: _Fiziksel Genişlik

en: Phy_sical Height
tr: Fizik_sel Yükseklik

en: Image Area
tr: Resim Alanı

en: <b>Image Area</b>
tr: <b>Resim Alanı</b>

en: _Top Left
tr: _Üst Sol

en: _Bottom Right
tr: _Alt Sağ

en: Time Settings
tr: Zaman Ayarları

en: <b>Time Settings</b>
tr: <b>Zaman Ayarları</b>

en: _Frames per second
tr: Saniye başına _Film karesi

en: _Start Time
tr: _Başlangıç Zamanı

en: _End Time
tr: _Bitiş Zamanı

en: _Duration
tr: _Süre

en: Locks and Links
tr: Kilitler ve Bağlar

en: <b>Locks and Links</b>
tr: <b>Kilitler ve Bağlar</b>

en: Focus Point
tr: Odaklanma Noktası

en: <b>Focus Point</b>
tr: <b>Odaklanma Noktası</b>

en: _Focus Point
tr: _Odaklanma Noktası

en: Auto
tr: Otomatik

en: Parameters...
tr: Parametreler...

en: Target
tr: Hedef

en: <b>Target</b>
tr: <b>Hedef</b>

en: _Filename
tr: _Dosyaadı

en: _Target
tr: _Hedef

en: Settings
tr: Ayarlar

en: <b>Settings</b>
tr: <b>Ayarlar</b>

en: _Quality
tr: Kalite

en: A filename is required for this target
tr: Bu hedef için bir dosya adı gerekmekte

en: Unable to create target for
tr: Hedef oluşturalamadı

en: Unable to create file for
tr: Dosya oluşturalamadı

en: ERROR:
tr: HATA:

en: WARNING:
tr: UYARI:

en: Unable to set "grid_color"
tr: "grid_color" ayarlanamıyor

en: Unable to set "guide_color"
tr: "guide_color" ayarlanamıyor

en: Unable to set "background_first_color"
tr: "background_first_color" ayarlanamıyor

en: Unable to set "background_second_color"
tr: "background_second_color" ayarlanamıyor

en: Nudge
tr: Dürtme

en: Move
tr: Hareket

en: Selected Canvas
tr: Seçili Tuval

en: Canvas Interface
tr: Tuval Arayüzü

en: Add Activepoint
tr: Aktif nokta ekle

en: New Activepoint
tr: Yeni Aktif nokta

en: Activepoint to be added
tr: Eklenen aktif nokta

en: Time where activepoint is to be added
tr: Eklenen aktif noktanın olduğu yerdeki zaman

en: A Activepoint already exists at this point in time
tr: Zamanda bu noktaya zaten bir aktif nokta oluşturulmuş

en: This activepoint is already in the ValueNode
tr: DeğerKökünde zaten bir aktif nokta var

en: Remove Activepoint
tr: Aktif noktayı kaldır

en: Activepoint
tr: Aktif nokta

en: Activepoint to be changed
tr: Aktif nokta değiştirildi

en: Unable to find activepoint
tr: Aktif noktaya ulaşılamıyor

en: Set Activepoint
tr: Aktfi noktayı ayarla

en: Mark Activepoint as "Off"
tr: Aktif noktayı "Off" olarak işaretle

en: Mark Activepoint as "On"
tr: Aktif noktayı "On" olarak işaretle

en: Set Activepoint (Smart)
tr: Aktif noktayı Ayarla (Smart)

en: Id
tr: ID

en: Apply Outline Color
tr: Çerçeve Rengi Ekle

en: Apply Fill Color
tr: Renk Dolgusu Ekle

en: New Edit Mode
tr: Yeni Düzenleme Şekli

en: Apply Default Gradient
tr: Varsayılan Renk Geçişi Ekle

en: New Set
tr: Yeni Ayar

en: New name for Set
tr: Yeni Ayar Adı

en: New Keyframe
tr: Yeni Anahtar Kare

en: New Status
tr: Yeni Durum

en: The new status of the keyframe
tr: Yeni Anahtar kate durumu

en: The new status of the layer
tr: Yeni katman durumu

en: Make New Frame
tr: Yeni kare oluştur

en: New frame should be added into this Switch Layer
tr: Bu anahtar katmanının içine yeni bir kare eklenebilir

en: Simple Copy Layer
tr: Basit Kopyalama Katmanı

en: Simple Copy Layers
tr: Basit Kopyalama Katmanları

en: Cannot generate valid name for new canvas
tr: Yeni tuvale geçerli bir isim üretilemez

en: Cannot copy file into container
tr: Kapsayıcının içine dosya kopyalanamıyor

en: Description of new switch
tr: Yeni anahtar tanımı

en: File name
tr: Dosya adı

en: Cannot copy file
tr: Dosya kopyalanmaz

en: Fit image
tr: Resmi Sığdır

en: New Index
tr: Yeni İndeks

en: Forbid Animation
tr: Canlandırmayı engelle

en: Allow Animation
tr: Canladırmaya izin ver

en: New Description
tr: Yeni Tanım

en: Enter a new description for this layer
tr: Bu katman için yeni bir tanım giriniz

en: New State
tr: Yeni Durum

en: Copy Time Points
tr: Zaman Noktalarını Kopyala

en: New Selected Layer
tr: Yeni Seçili Katman

en: New Selected Canvas
tr: Yeni Seçili Tuval

en: New Selected ValueBase
tr: Yeni Seçili Değer Kökü

en: New Selected Time Point
tr: Yeni Seçili Zaman Noktası

en: Unable to create new value node
tr: Yeni değer kök oluşturulamıyor

en: Lock animation
tr: Canlandırmayı kilitle

en: You are trying to edit animated parameter while Animation Mode is off.
    
    Do you want to apply offset to this animation?
tr: Canlandırma kipi kapalıyken, canlandırılmış bir değişkeni düzenlemeye çalışıyorsunuz.
    
    Düzenlemeyi bu canlandırmaya uygulamak istiyor musunuz?

en: New ValueNode
tr: Yeni Değer Kökü

en: The new name of the ValueNode
tr: Değer kökün yeni adı

en: I don't know how to open images of this type --
tr: Bu resim tipinin nasıl açılacağını bilmiyorum

en: Unnamed%08d
tr: Adsız%08d

en: (no/yes)
tr: (hayır/evet)

en: (yes/no)
tr: (evet/hayır)

en: error:
tr: hata

en: warning:
tr: uyarı

en: Layer Parameter
tr: katman parametresi

en: Const ValueNode
tr: sabit kök değer

en: Exported ValueNode
tr: ihraç edilmiş kök değer

en: _Grid size
tr: _lzgara boyutu

en: S_how grid
tr: İzgarayı göster

en: _Snap to grid
tr: _lzgaraya git

en: Snap to _frame
tr: Film karasine _git

en: Not yet implemented!
tr: Henüz tamamlanmadı!

en: <b>General settings</b>
tr: <b>Genel Ayarlar</b>

en: _Begin time
tr: Başlangıç zamanı

en: _End time
tr: Bitiş zamanı

en: <b>Time settings</b>
tr: <b>Zaman Ayarları</b>
