sysprof master - en to eo translation catalogue (156 entries)

en: Profile an application or entire system
eo: Profili aplikaĵon aŭ la tutan sistemon

en: The GNOME Foundation
eo: La GNOME-Fondaĵo

en: Sysprof allows you to profile applications to aid in debugging and optimization.
eo: Sysprof permesas al vi profilumi aplikaĵojn por helpi en sencimigi kaj optimumigo.

en: Profiler
eo: Profililo

en: Profile an application or entire system.
eo: Profili aplikaĵon aŭ la tutan sistemon.

en: Uncategorized
eo: Nekategorizita

en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Actions
eo: Agoj

en: Crash Handler
eo: Kraŝtraktilo

en: Context Switches
eo: Kuntekstaj ŝaltiloj

en: Graphics
eo: Grafiko

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Input
eo: Enigo

en: Kernel
eo: Kerno

en: Layout
eo: Dizajno

en: Locking
eo: Ŝlosado

en: Main Loop
eo: Ĉefa ciklo

en: Memory
eo: Memoro

en: Paint
eo: Pentro

en: Type System
eo: Tipo-sistemo

en: Unwindable
eo: Malvolvebla

en: Windowing
eo: Fenestrigado

en: Allocation
eo: Aloko

en: Unknown Process
eo: Nekonata procezo

en: Indexing capture data frames
eo: Indeksigado de kaptado de datumo de kadroj

en: Discovering file system mounts
eo: Malkovro de dosier-sistemo montetoj

en: Discovering process mount namespaces
eo: Malkovro de procezo monta spaco

en: Frame
eo: Kadro

en: Mark
eo: Marko

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Show Help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Close Window
eo: Fermi fenestron

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Elirii

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Sysprof
eo: _Pri Sysprof

en: Time
eo: Daŭro

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: Value
eo: Valoro

en: Core
eo: Kerno

en: Bus
eo: Buso

en: Reply
eo: Respondi

en: Flags
eo: Flagoj

en: Size
eo: Grandeco

en: Type
eo: Speco

en: Sender
eo: Sendanto

en: Destination
eo: Celo

en: Path
eo: Vojo

en: Interface
eo: Interfaco

en: Member
eo: Membro

en: Signature
eo: Subskribo

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: File
eo: Dosiero

en: CPU
eo: Ĉefprocesoro

en: Close
eo: Fermi

en: Record to File
eo: Registri al dosiero

en: Record
eo: Registri

en: No Change
eo: Neniu ŝanĝo

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Environment
eo: Medio

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Devices
eo: Aparatoj

en: System
eo: Sistemo

en: Symbols
eo: Simboloj

en: _Open File…
eo: _Malfermi dosieron…

en: Record to _File…
eo: Registri al _Dosiero…

en: Record to _Memory
eo: Registri en _Memoro

en: Help
eo: Helpo

en: About Sysprof
eo: Pri Sysprof

en: Critical
eo: Kritika

en: Warning
eo: Averto

en: Debug
eo: Sencimigi

en: Info
eo: Informo

en: Error
eo: Eraro

en: Logs
eo: Ĵurnaloj

en: Severity
eo: Severeco

en: Domain
eo: Domeno

en: Marks
eo: Markoj

en: Mark Chart
eo: Marka diagramo

en: Mark Table
eo: Marka tabelo

en: Mark Waterfall
eo: Marka akvofalo

en: Summary
eo: Resumo

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Maximum
eo: Maksimumo

en: Average
eo: Mezumo

en: Median
eo: Mediano

en: Start
eo: Komenco

en: Duration
eo: Daŭro

en: Process
eo: Procezo

en: Group
eo: Grupo

en: Description
eo: Priskribo

en: Self
eo: Mem

en: Total
eo: Totalo

en: Memory Allocations
eo: Memoro-Allokigoj

en: Stack Traces
eo: Stako-spuroj

en: Allocations
eo: Allokigoj

en: Leaks
eo: Truoj

en: Stack Trace
eo: Stako Spuro

en: Metadata
eo: Metadateno

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Address Layout
eo: Adresaro Layout

en: Start Address
eo: Komencadreso

en: End Address
eo: Fina Adreso

en: Parent
eo: Gepatro

en: Major
eo: Gravega

en: Minor
eo: Malgrava

en: Root
eo: Radiko

en: Filesystem
eo: Dosiersistemo

en: Options
eo: Opcioj

en: Threads
eo: Fadenoj

en: Thread ID
eo: Fadena ID

en: Main Thread
eo: Ĉefa Fadeno

en: Processes
eo: Procesoj

en: Process Chart
eo: Procesa Diagramo

en: Process Table
eo: Procesa Tabelo

en: Recording Failed
eo: La registrigo malsukcesis

en: Sysprof failed to record.
    
    %s
eo: Sysprof malsukcesis registri.
    
    %s

en: Stop Recording
eo: Halti registradon

en: Time Profiler
eo: Tempa profililo

en: Seek Backward
eo: Serĉi malantaŭen

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: Reset Zoom
eo: Reagordi zomon

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Seek Forward
eo: Serĉi antaŭen

en: Depth
eo: Profundo

en: Hits
eo: Trafoj

en: Open Recording
eo: Malfermi registradon

en: Open
eo: Malfermi

en: Sysprof Capture (*.syscap)
eo: Sysprof-Kaptaĵo (*.syscap)

en: Save to File
eo: Konservi al dosiero

en: Save
eo: Konservi

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Invalid Document
eo: Nevalida dokumento

en: The document could not be loaded. Please check that you have the correct capture file.
    
    %s
eo: La dokumento ne povis esti ŝargita. Bonvolu kontroli, ke vi havas la ĝustan registran dosieron.
    
    %s

en: Toggle Left Panel
eo: Ŝalti maldekstran panelon

en: Main Menu
eo: Ĉefa menuo

en: View Options
eo: Vidi opciojn

en: Toggle Right Panel
eo: Ŝalti dekstran panelon

en: Energy
eo: Energio

en: Network
eo: Reto

en: Storage
eo: Memorilo

en: _Record Again…
eo: Rekapti _denove…

en: Open Recording…
eo: Malfermi registron…

en: Save As…
eo: Konservi kiel…

en: Categorize Frames
eo: Kategori kadrojn

en: Hide System Libraries
eo: Kaŝi sistemajn bibliotekojn

en: Include Threads
eo: Inkluzivi fadenojn

en: Bottom Up
eo: Malsupre supren

en: Ignore Kernel Processes
eo: Ignori kernajn procezojn

en: Ignore Process 0
eo: Ignori proceson 0

en: Merge Similar Processes
eo: Kunigi similajn procezojn

en: Left Heavy
eo: Maldekstra malpeza
